Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 30 қарашадағы № 479-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 желтоқсанда № 33724 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 577-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 06.12.2024 № 577-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2023 жылғы 30 қарашадағы
№ 479-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізімі
1. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 06.11.2024 № 526-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Мемлекеттік ақпараттық саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 150 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22683 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-6-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік ақпараттық саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 479-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2023 года № 33724. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 0612.2024 № 577-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 06.12.2024 № 577-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 30 ноября 2023 года
№ 479-НҚ
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение
1. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 06.11.2024 № 526-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 150 "Об утверждении положения о Республиканской комиссии по вопросам формирования государственной информационной политики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22683):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 4-6 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Положении о Республиканской комиссии по вопросам государственной информационной политики, утвержденное указанным приказом:

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы мемлекеттік ақпараттық саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-6-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік ақпараттық саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі республикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Заңның 4-3-бабы 7-1) тармақшасына сәйкес бекітілетін республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14886 болып тіркелген) және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшасымен толықтырылсын:
"4) жыл сайын, 5 желтоқсанға дейін орталық мемлекеттік органдардан алдағы жылға арналған тақырыптық бағыттардың сұратады.".
3. "Республикалық деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 14 маусымдағы № 209 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23084 нөмірімен тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-3-бабының 7-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Республикалық деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме), "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-3-бабының 7-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және республикалық бюджет есебінен мемлекеттік ақпараттық саясатын жүргізу үшін сатып алынатын бұқаралық ақпарат құралдары көрсететін қызметтерінің құнын алгоритмін айқындайды.";
осы Қағидаларға қосымша Өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізіміне қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізіміне
қосымша
Республикалық деңгейде
бұқаралық ақпарат
құралдарында мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
үшін сатып алынатын
көрсетілетін қызметтердің
құнын айқындау әдістемесіне
қосымша
Республикалық деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің базалық бағасы
Қызметтердің атауы
Өлшем бірлігі
Базалық бағасы
1
2
3
4
1.
Газетте ақпараттық материалдарды орналастыру (Bn)
см2

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
1. Настоящее положение Республиканской комиссии по вопросам государственной информационной политики (далее – Положение) разработано в соответствии с пунктом 3 статьи 4-6 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" (далее - Закон).
2. Республиканская комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Комиссия) осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Правилами размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях, утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14886) (далее – Правила) и настоящим Положением.";
пункт 11 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) ежегодно, до 5 декабря запрашивает от центральных государственных органов предложения для формирования перечня тематических направлений государственной информационной политики на предстоящий год.".
3. В приказе Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2021 года № 209 "Об утверждении Методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на республиканском уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23084):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 7-2) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на республиканском уровне (далее – Методика), разработана в соответствии с подпунктом 7-2) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и определяет алгоритм стоимости услуг средств массовой информации, закупаемых для проведения государственной информационной политики за счет средств республиканского бюджета.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение.
Приложение
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение
к Методике определения
стоимости услуг, закупаемых
для проведения государственной
информационной политики
в средствах массовой информации
на республиканском уровне
Базовые цены на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на республиканском уровне
Наименование услуги
Единица измерения
Базовая цена
1
2
3
4
1.
Размещение информационного материала в газете (Bn)
см2