"Жануарлар дүниесінің мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 18-03/577 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 23 шілдедегі № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 шілдеде № 34796 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесінің мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 18-03/577 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11800 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын: ""Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес" БҰЙЫРАМЫН:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесінің мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкiлеттi органның ведомствосы (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында электрондық нысанда жүргiзедi.
Есепке алу, оның кадастры мен мониторингін жүргiзу үшiн мәлiметтер жинауды уәкiлеттi орган мен оның аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар жануарлар дүниесi объектілерiнiң санын есепке алады және мәліметтерді уәкiлеттi органның аумақтық бөлімшесіне бередi.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасы жануарлар дүниесiнiң кадастры электрондық нысандажабайы жануарлар түрлерінің таралуы, биологиялық жай-күйi, саны, шаруашылық мақсатта пайдаланылу сипаты мен қарқындылығы туралы қажеттi мәлiметтер мен құжаттар жүйесiн қамтиды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 7 қыркүйектегі № 359 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24277 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстары мемлекеттік кадастрларының бірыңғай жүйесін жүргізу қағидаларына сәйкес мемлекеттік кадастрлардың бірыңғай жүйесін жүргізу кадастрлық кітап нысанында және деректерді ақпараттық интеграция құралдары арқылы электрондық түрде беру жүргізіледі.";

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 18-03/577 "Об утверждении Правил ведения государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 июля 2024 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2024 года № 34796
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 18-03/577 "Об утверждении Правил ведения государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11800) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
в Правилах ведения государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учет, кадастр и мониторинг ведется ведомством уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – уполномоченный орган) в электронной форме на всей территории Республики Казахстан" в соответствии с настоящими Правилами.
Сбор сведений для ведения учета, кадастра и мониторинга осуществляются уполномоченным органом и его территориальными подразделениями.
Пользователи животным миром проводят учет численности объектов животного мира и представляют сведения в территориальное подразделение уполномоченного органа";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Кадастр животного мира Республики Казахстан содержит в электронной форме необходимые сведения и документы о распространении, биологическом состоянии, численности, характере и интенсивности хозяйственного использования видов диких животных".
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Документация кадастра животного мира ведется в форме кадастровой книги по видам животных, являющихся объектами охоты и передача данных осуществляется в электронном виде по средствам интеграции информационных систем согласно приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 7 сентября 2021 года №359 в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24277) "Об утверждении Правил ведения Единой системы государственных кадастров природных ресурсов Республики Казахстан";

осы бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
2024 жылғы 23 шілдедегі
№ 169 бұйрығына
1 қосымша
Жануарлар дүниесінің кадастрын жүргізу үшін қажетті жыл сайынғы құжаттаманың тізбесі
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Индекс: АШ-1
Жиілігі: жылдық.
Есептік кезең: 20___жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері.
Ұсынылады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі 20 қаңтарға дейін.
1-кесте
Жабайы жануарлар мен құстардың санын есепке алу деректері (дарақ)
Атауы (аңшылық пайдаланушылар, аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар)
Есепке алу қамтылған алаң
(мың га)
Жануардың түрі
Есепке алу алаңындағы жабайы жануарлардың саны (дарағы)
Жануарлардың барлық саны (дарақтардың экстраполяциясынан кейін)
Барлығы
(дарақ)
Аталықтар(дарақ)
Аналықтар(дарақ)
Төлі
(дарақ)
Барлығы
(дарақ)
Аталықтар
(дарақ)
Аналықтар
(дарақ)
Төлі
(дарақ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2-кесте
Су айдындарындағы суда жүзетін құстардың санын есепке алу деректері (дарақ)
Аңшылық пайдаланушылардың атауы
Барылдауық
Шүрегейлер
Сүңгуірлер
Басқа да өзен үйректері
Барлық үйрек
Қасқалдақтар
Қаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте
Бос аңшылық алқаптарда аңшылық жануарлар түрлерінің санын есепке алу көрсеткіштері (дарақ)
Жануар түрі
Жерлердің алаңы, барлығы
(мың га)
Тралым түрі
(мың га)
Таралым алаңынан есепке алынған алаң
(мың га)
Таралым алаңынан есепке алу %-ы
Есепке алудың көрсеткіштері
Экстраполяция көрсеткіштері
1000 га тығыздығы
(дарақ)
Барлығы
(дарақ)
Аталықтар
(дарақ)
Аналықтар
(дарақ)
Төлі (дарақ)
Барлығы
(дарақ)
Аталықтар
(дарақ)
Аналықтар
(дарақ)
Төлі
(дарақ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
4-кесте
Су айдындарындағы аңшылық құстар түрлерінің қоныс аудару ерекшеліктері (дарақ)

приложение 1 к настоящему приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настощему приказу;
приложение 2 к настоящему приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настощему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра Экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 23 июля 2024 года № 169
Перечень ежегодной документации, необходимой для ведения кадастра животного мира
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе www.gov.kz
Индекс: 1-ОХ
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20____ год.
Круг лиц, представляющих информацию: пользователи животного мира, особо охраняемые природные территории и территориальные подразделения уполномоченного органа.
Представляется: пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных: до 20 января, следующего за отчетным годом.
Таблица 1
Данные учетов численности диких животных и птиц (особь)
Наименование (охотничьи пользователи, охотничьи хозяйства, особо охраняемые природные территории)
Площадь охваченная учетом (тысячи гектар)
Вид животного
Численность диких животных на площади учета (особей)
Всего численность животных (после экстраполяции особей)
Всего (особь)
Самцов (особь)
Самок (особь)
Сеголеток (особь)
Всего (особь)
Самцов (особь)
Самок (особь)
Сеголеток (особь)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Таблица 2
Данные учетов численности водоплавающей дичи на водоемах (особь)
Наименование охотпользователей
Кряква, серая
Чирки
Нырки
Прочие речные утки
Всего уток
Лысухи
Гуси
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3
Показатели учета численности охотничьих видов животных на свободных охотничьих угодьях (особь)
Вид животного
Площадь угодий, всего (тысячи гектар)
Ареал вида (тысячи гектар)
Площадь учета от площади ареала (тысячи гектар)
% учета от площади ареала
Показатели учета
Показатели экстропаляции
Плотность на 1000 гектар (особь)
Всего (особь)
Самцов (особь)
Самок (особь)
Сеголеток (особь)
Всего (особь)
Самцов (особь)
Самок (особь)
Сеголеток (особь)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Таблица 4
Особенности миграций охотничьих видов птиц на водоемах (особь)

1) көктемгі ұшу
Құс түрі
Ұшу барысы байқалған күні
Жаппай ұшу күні
Ұшудың аяқталу күні
Стационарлық қадағалаудағы есепке алу саны
таңертең
кешке
барлығы
1
2
3
4
5
6
7
2) күзгі ұшу
Р/с
Құс түрінің топтары
Күзгі ұшу басталған күн
Ұшу мерзімі
Ұшудың аяқталуы
Ұшып өткен құстардың саны
1
2
3
4
5
6
5-кесте
Жабайы жануарларды жерсіндіру, жұмсалған қаражат шығындар (дарақ)
Р/с
Аңшылық пайдаланушылардың атауы
Атау
(аңшылық шаруашылықтары, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар)
Жерсіндірілген
аңдар
құстар
саны
(дарақ)
шығыстар
(мың теңге)
саны
(дарақ)
шығыстар
(мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
6-кесте
Жабайы жануарларды олжалау туралы мәліметтер (дарақ)
Р/с
Аңшылық пайдаланушылардың атауы
Жануарлар түрі
(жынысы-жасы бойынша топтар)
Бекітілген лимит (квота)
Олжанғаны
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін түскен төлемдер
Республикалық бюджетке жолданды
(мың теңге)
Қатысқан аңшылар
түрлері бойынша барлығы
соның ішінде шетел тур аңшылығынан
барлығы
(мың теңге)
соның ішінде шетел тур аңшылығынан (мың теңге)
азаматтар
шетел азаматтары
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы
Наименование _____________________________
Мекенжайы
Адрес________________________
______________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы адрес электронной почты _________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғалардан қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
_______________________
Әкімшілік деректерді|
жинақтауға арналған
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Жануарлар дүниесінің кадастрын жүргізу үшін қажетті жыл сайынғы құжаттаманың тізбесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесінің кадастрын жүргізу үшін қажетті жыл сайынғы құжаттаманы ұсыну болып табылады.
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесі кадастрында жабайы жануарлар түрлерінің таралуы, биологиялық жай-күйі, саны, сипаты және шаруашылық пайдаланудың қарқындылығы туралы қажетті мәліметтер мен құжаттар жүйесі қамтылады.
Жануарлар дүниесінің кадастры аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша жүргізіледі.
Жануарлар дүниесі кадастрының құжаттамасы аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша кадастрлық кітап нысанында жүргізіледі.
Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі барлық мекемелер және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жыл сайын есепті жылдан кейінгі 1 қаңтардағы жағдай бойынша кадастрлық құжаттамаға ағымдағы өзгерістер туралы мәліметтерді енгізеді.
Есепті жылдан кейінгі 20 қаңтарға дейін жануарлар дүниесін пайдаланушылар уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне кадастрлық құжаттаманы ұсынады.

1) весенний пролет
Виды птиц
Дата появления на пролете
Дата массовых пролетов
Дата окончания пролета
Учетная численность на стационарных наблюдений
утром
вечером
всего
1
2
3
4
5
6
7
2) осенний пролет
№ п/п
Группы видов птиц
Дата появления на осеннем пролете
Сроки волн пролета
Окончание пролета
Численность птиц по волнам пролета
1
2
3
4
5
6
Таблица 5
Расселение диких животных, затрачено средств (особь)
№ п/п
Наименование охотничьих пользователей
Наименование (охотничьи хозяйства, особо охраняемых природных территории)
Расселено
звери
птицы
количество (особей)
затраты (тысячи тенге)
количество (особей)
затраты (тысячи тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 6
Сведения о добычи диких животных (особь)
№ п/п
Наименование охотничьего пользователя
Виды животных
(по половозрастным группам)
Утвержденный лимит (квота)
Добыто
Поступило платежей за пользование животным миром
Направлено в республиканский бюджет
(тысячи тенге)
Участвовало охотников
всего по видам
в том числе от интур охоты
всего (тысячи тенге)
в том числе от интур охоты (тысячи тенге)
граждан
иностранных граждан
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы
Наименование ___________________
_________________________________
Мекенжайы
Адрес___________________________
________________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайыАдрес электронной почты
____________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель
____________________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                         подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғалардан қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Перечень ежегодной документации, необходимой для ведения кадастра животного мира
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление ежегодной документации, необходимой для ведения кадастра животного мира.
Кадастр животного мира Республики Казахстан содержит систему необходимых сведений и документов о распространении, биологическом состоянии, численности, характере и интенсивности хозяйственного использования видов диких животных.
Кадастр животного мира ведется по видам животных, являющихся объектами охоты.
Документация кадастра животного мира ведется в форме кадастровой книги по видам животных, являющихся объектами охоты.
Все учреждения по охране животного мира и особо охраняемые природные территории ежегодно по состоянию на 1 января, следующего за отчетным годом вносят в кадастровую документацию сведения о текущих изменениях.
До 20 января, следующего за отчетным годом пользователи животным миром представляют территориальным подразделениям уполномоченного органа кадастровую документацию.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
2. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық пайдаланушылардың, аңшылық шаруашылықтарының, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың атауы көрсетіледі.
3. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында есепке алумен қамтылған алаңның атауы (мың гектар) көрсетіледі.
4. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 4, 5, 6, 7-бағандарында есепке алу алаңындағы дарақтардағы жынысы мен жасы бойынша жабайы тұяқты жануарлардың жалпы саны көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 8, 9, 10, 11-бағандарында жабайы тұяқты жануарлардың жынысы мен жасы бойынша дарақтардағы (жануарларды экстраполяциялағаннан кейін) жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық пайдаланушылардың атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында есепке алынған сұр барылдауық саны көрсетіледі.
9. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында есепке алынған шүрегей саны көрсетіледі.
10. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында ескерілген сүңгуірлердің саны көрсетіледі.
11. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында ескерілген өзге де өзен үйректерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында 2, 3, 4, 5-бағандардың қосындысына тең есепке алынған үйректердің жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында есепке алынған қасқалдақ саны көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында ескерілген қаздардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында жануар түрінің атауы көрсетіледі.
16. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында есепке алумен қамтылған алаңның атауы (мың гектар) көрсетіледі.
17. Нысанның 3-кестесінің 3-бағанында мыңдаған гектар аумақтың ауданы көрсетіледі.
18. Нысанның 3-кестесінің 4-бағанында ареал ауданынан (мың гектар) есепке алу алаңы көрсетіледі
19. Нысанның 3-кестесінің 5-бағанында диапазонның жалпы ауданынан есепке алу жүргізілген пайызбен аудан көрсетіледі.
20. Нысанның 3-кестесінің 6, 7 және 8-бағандарында жабайы тұяқты жануарларды жынысы мен жасы бойынша есепке алу көрсеткіштері көрсетіледі.
21. Нысанның 3-кестесінің 10, 11, 12 және 13-бағандарында жабайы тұяқты жануарлардың жынысы мен жасы бойынша есепке алу көрсеткіштері көрсетіледі.
22. Нысанның 3-кестесінің 14-бағанында популяция тығыздығы 1000 гектарға көрсетіледі.
23. Нысанның 4 1) кестесінің 1-бағанында көктемгі аралықта көші-қон кезеңінде ескерілген су айдындарындағы аңшылық құстардың түрі көрсетіледі.
24. Нысанның 4-кестесінің 2-бағанында 1) көктемгі аралықта көші-қон кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.

Глава 2. Пояснение по заполнению формы
2. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьих пользователей, охотничьих хозяйств, особо охраняемых природных территории.
3. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование площади охваченной учетом (тысячи гектар).
4. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
5. В графах 4, 5, 6, 7 таблицы 1 формы указывается общая численность диких копытных животных по полу и возрасту в особях на площади учета.
6. В графах 8, 9, 10, 11 таблицы 1 формы указывается общая численность диких копытных животных по полу и возрасту в особях (после экстраполяции животных).
7. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьих пользователей.
8. В графе 2 таблицы 2 формы указывается количество учтенных серых крякв в особях.
9. В графе 3 таблицы 2 формы указывается количество учтенных чирок в особях.
10. В графе 4 таблицы 2 формы указывается количество учтенных нырок в особях.
11. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество учтенных прочих речных уток в особях.
12. В графе 6 таблицы 2 формы указывается общее количество учтенных уток в особях, равное сумме граф 2, 3, 4, 5.
13. В графе 7 таблицы 2 формы указывается количество учтенной лысухи в особях.
14. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество учтенных гусей в особях.
15. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование вида животного.
16. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование площади охваченной учетом (тысячи гектар).
17. В графе 3 таблицы 3 формы указывается площадь ареала в тысячах гектарах.
18. В графе 4 таблицы 3 формы указывается площадь учета от площади ареала (тысячи гектар)
19. В графе 5 таблицы 3 формы указывается площадь в процентах, на которой произведен учет, от общей площади ареала.
20. В графах 6, 7 и 8 таблицы 3 формы указывается показатели учета диких копытных животных по полу и возрасту в особях.
21. В графах 10, 11, 12 и 13 таблицы 3 формы указывается показатели экстраполяции диких копытных животных по полу и возрасту в особях.
22. В графе 14 таблицы 3 формы указывается плотность популяции на 1000 гектар.
23. В графе 1 таблицы 4 1) формы указывается охотничьих вид птиц на водоемах, учтенных в период миграции на весеннем пролете.
24. В графе 2 таблицы 4 1) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.

25. Нысанның 4-кестесінің 3-бағанында 1) көктемгі аралықта көші-қон кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
26. Нысанның 4-кестесінің 4-бағанында 1) көктемгі аралықта көші-қон кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
27. Нысанның 4-кестесінің 5-бағанында 1) тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта көктемгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
28. Нысанның 4 1) кестесінің 6-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта көктемгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
29. Нысанның 4-кестесінің 7-бағанында 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көктемгі аралықтағы құстардың жалпы саны көрсетіледі.
30. Нысанның 4 2) кестесінің 2-бағанында күзгі аралықта көші-қон кезеңінде ескерілген құстардың түрі көрсетіледі.
31. Нысанның 4 2) кестесінің 3-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
32. Нысанның 4-кестесінің 4-бағанында 2) күзгі аралықта көші-қон кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
33. Нысанның 4-кестесінің 5-бағанында 2) күзгі аралықта көші-қон кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
34. Нысанның 4 2) - кестесінің 6-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен ұшып өтетін құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
35. Нысанның 5-кестесінің 2-бағанында аңшылық пайдаланушылардың атауы көрсетіледі.
36. Нысанның 5-кестесінің 3-бағанында аңшылық пайдаланушылардың, аңшылық шаруашылықтарының, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың атауы көрсетіледі.
37. Нысанның 5-кестесінің 4, 5, 6, 7-бағандарында жабайы жануарлар мен құстарды қоныстандыру, жұмсалған қаражаттың көрсеткіштері көрсетіледі.
38. Нысанның 6-кестесінің 2-бағанында аңшылық пайдаланушылардың атауы көрсетіледі.
39. Нысанның 6-кестесінің 3-бағанында жануарлардың жынысы мен жасына қарай түрлері көрсетіледі.
40. Нысанның 6-кестесінің 4-бағанында бекітілген лимит (квота) көрсетіледі.
41. Нысанның 6-кестесінің 5-бағанында түрлер бойынша өндірілген жабайы жануарлардың саны көрсетіледі.
42. Нысанның 6-кестесінің 6-бағанында шетелдік аңшылықтан алынған жабайы жануарлардың саны көрсетіледі.
43. Нысанның 6-кестесінің 8-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін түскен төлемдер (мың теңге) көрсетіледі.
44. Нысанның 6-кестесінің 9-бағанында жануарлар дүниесін шетелдік аңшылықтан пайдаланғаны үшін түскен төлемдер (мың теңге) көрсетіледі.
45. Нысанның 6-кестесінің 10-бағанында республикалық бюджетке жіберілген саны көрсетіледі (мың теңге).

25. В графе 3 таблицы 4 1) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
26. В графе 4 таблицы 4 1) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
27. В графе 5 таблицы 4 1) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
28. В графе 6 таблицы 4 1) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
29. В графе 7 таблицы 4 1) формы указывается общая численность птиц на весеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
30. В графе 2 таблицы 4 2) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на осеннем пролете.
31. В графе 3 таблицы 4 2) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
32. В графе 4 таблицы 4 2) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
33. В графе 5 таблицы 4 2) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
34. В графе 6 таблицы 4 2) формы указывается учтенная численность птиц на пролете из постоянных наблюдательных пунктов.
35. В графе 2 таблицы 5 формы указывается наименование охотничьих пользователей.
36. В графе 3 таблицы 5 формы указывается наименование охотничьих пользователей, охотничьих хозяйств, особо охраняемых природных территории.
37. В графах 4, 5, 6, 7 таблицы 5 формы указывается показатели расселения диких животных и птиц, затраченных средств.
38. В графе 2 таблицы 6 формы указывается наименование охотничьих пользователей.
39. В графе 3 таблицы 6 формы указываются виды животных по полу и возрасту в особях.
40. В графе 4 таблицы 6 формы указывается утвержденный лимит (квота).
41. В графе 5 таблицы 6 формы указывается количество добытых диких животных по видам.
42. В графе 6 таблицы 6 формы указывается количество добытых диких животных от интурохоты.
43. В графе 8 таблицы 6 формы указываются поступившие платежи (тысячи тенге) за пользование животным миром.
44. В графе 9 таблицы 6 формы указывается поступившие платежи (тысячи тенге) за пользование животным миром от интурохоты.
45. В графе 10 таблицы 6 формы указываются направленные в республиканский бюджет (тысячи тенге).

46. Нысанның 6-кестесінің 11-бағанында қатысушы аңшылардың (азаматтардың) саны көрсетіледі.
47. Нысанның 6-кестесінің 12-бағанында қатысушы аңшылардың (шетел азаматтарының) саны көрсетіледі.
Есептің соңында оның толтырылған күні, аты, тегі және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және орындаушының және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мекеме мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар немесе уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі басшысының қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрінің
2024 жылғы "___" __________
№ _____ бұйрығына
2-қосымша
Аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің кадастрлық кітабы
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Индекс: АШ-2
Жиілігі: жылдық.
Есептік кезең: 20___жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері.
Ұсынылады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі 1 қаңтардағы жағдай бойынша.
Министрлік, ведомство __________________________________________
Облыстық аумақтық инспекция____________________________________
Аңшылық шаруашылығы_________________________________________
Пайдаланушы___________________________________________________
Пошта мекенжайы ________________________________________________
БСН (ЖСН) ______________________________________________________
Аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің кадастрлық кітабы
Басталды: 20 _ _ жылғы "" жағдай бойынша
Аяқталды: 20 _ _ жылғы "" жағдай бойынша
_ _ _ Парақта
Үнемі сақтаңыз
1-бөлім
Аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін негіз
1-бөлімде аңшылық шаруашылығының атауы, пайдаланушының атауы, аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт, аңшылық шаруашылығының паспорты көрсетіледі.

46. В графе 11 таблицы 6 формы указывается количество участвующих охотников (граждан).
47. В графе 12 таблицы 6 формы указывается количество участвующих охотников (иностранных граждан).
В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии) и ставиться подписи исполнителя и руководителя учреждения по охране животного мира и особо охраняемые природные территории или территориального подразделения уполномоченного органа.
Приложение 2
к приказу Министра Экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от "___" __________ 2024 года № _______
Кадастровая книга видов животных, являющихся объектами охоты
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе www.gov.kz
Индекс: 2-ОХ
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20____ год.
Круг лиц, представляющих информацию: пользователи животного мира, особо охраняемые природные территории и территориальные подразделения уполномоченного органа.
Представляется: пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных: ежегодно по состоянию на 1 января, следующего за отчетным годом.
Министерство, ведомство _______________________________________
Областная территориальная инспекция____________________________
Охотничье хозяйство____________________________________________
Пользователь___________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
БИН (ИИН) _____________________________________________________
Кадастровая книга видов животных, являющихся объектами охоты
Начата: По состоянию на " " 20___года
Окончена: По состоянию на " " 20___года
На ___ листах
Хранить постоянно
Раздел 1
Основание для ведения охотничьего хозяйства
В разделе 1 отражаются наименование охотничьего хозяйства, наименование пользователя, договор на ведение охотничьего хозяйства, паспорт охотничьего хозяйства.

2-бөлім
Аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің саны және оларды бағалау (дарақ)
Жануардың түрі _________________________________________________
Өзгерістер енгізілген күн
Барлығы
Соның ішінде:
Аталықтар
(дарақ)
Аналықтар
(дарақ)
Төлдері
(дарақ)
саны
бағалау құны
саны
бағалау күні
саны
бағалау күні
саны
бағалау күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
20___ ж.
20___ ж.
1) Саны – деректер жануарлар түрлері есебінен алынады;
2) Бағалау құны – деректер жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларынан алынады.
Жануардың әрбір түріне жеке-жеке кесте толтырылады.
3-бөлім
Аң аулау объектiлерi болып табылатын құстар түрлерiнiң саны және оларды бағалау (дарақ)
Суда жүзетін құс
Өзгерістер енгізілген күн
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
барлығы
Соның ішінде
барылдауық
қаздар
үйректер
сарыала
қаз
басқалары
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
20___ ж.
20___ ж.
20___ ж.
1) Саны – деректер жануарлар түрлері есебінен алынады;
2) Бағалау құны – деректер жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларынан алынады.
Орман жабайы құсы және орман құсы
Өзгерістер енгізілген күн
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
барлығы
соның ішінде
саңырау құр
құр
сұр құр
жылқышы
басқалары
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
20___ ж.
20___ ж.
20___ ж.
1) Саны – деректер жануарлар түрлері есебінен алынады;
2) Бағалау құны – деректер жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларынан алынады.
Егістік және дала құсы
Өзгерістер енгізілген күн
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
барлығы
соның ішінде
қырғауыл
сұр кекілік
бөдене
түркептер-лер
басқалары
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
20___ г.
20___ г.
20___ г.
1) Саны – деректер жануарлар түрлері есебінен алынады;
2) Бағалау құны – деректер жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларынан алынады.
Батпақ және шабындық құсы
Өзгерістер енгізілген күн
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
барлығы
соның ішінде
шалшықшылар
тартар
бозқаншыр
сутартар
басқалары
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
20___ ж.
20___ ж.
20___ ж.
1) Саны – деректер жануарлар түрлері есебінен алынады;
2) Бағалау құны – деректер жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларынан алынады.
Басқа құстар
Өзгерістер енгізілген күн
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
барлығы
соның ішінде
сұқсыр
үлкен суқұзғын
Аққұтандар
үлкен көлбұқа
басқалары
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
саны
бағалау құны
20___ ж.
20___ ж.
20___ ж.

Раздел 2
Численность и оценка видов животных, являющихся объектами охоты (особь)
Вид животного _________________________________________________
Дата внесения изменений
Всего
В том числе:
Самцов (особь)
Самок (особь)
Сеголеток (особь)
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
1
2
3
4
5
6
7
8
9
20__года
20__года
1) Количество – данные берутся из учета численности видов животных;
2) Оценочная стоимость – данные берутся из ставки платы за пользование животным миром.
На каждый вид животного заполняется отдельная таблица.
Раздел 3
Численность и оценка видов птиц, являющихся объектами охоты (особь)
Водоплавающая дичь
Дата внесения изменений
Наименование пользователя животным миром
всего
в том числе
кряква
гуси
утки
пеганка
другие
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
20__года
20__года
20__года
1) Количество – данные берутся из учета численности видов животных;
2) Оценочная стоимость – данные берутся из ставки платы за пользование животным миром.
Боровая и лесная дичь
Дата внесения изменений
Наименование пользователя животным миром
всего
в том числе
глухарь
тетерев
рябчик
вальдшнеп
другие
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
20__года
20__года
20__года
1) Количество – данные берутся из учета численности видов животных;
2) Оценочная стоимость – данные берутся из ставки платы за пользование животным миром.
Полевая и степная дичь
Дата внесения изменений
Наименование пользователя животным миром
всего
в том числе
фазан
серая куропатка
перепел
горлица
другие
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
20__года
20__года
20__года
1) Количество – данные берутся из учета численности видов животных;
2) Оценочная стоимость – данные берутся из ставки платы за пользование животным миром.
Болотная и луговая дичь
Дата внесения изменений
Наименование пользователя животным миром
всего
в том числе
Кулики
Погоныш
Коростель
Камышница
другие
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
20__года
20__года
20__года
1) Количество – данные берутся из учета численности видов животных;
2) Оценочная стоимость – данные берутся из ставки платы за пользование животным миром.
Другие птицы
Дата внесения изменений
Наименование пользователя животным миром
всего
в том числе
поганки
большой баклан
цапли
большая выпь
другие
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
количество
оценочная стоимость
20__года
20__года
20__года

1) Саны – деректер жануарлар түрлері есебінен алынады;
2) Бағалау құны – деректер жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларынан алынады.
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы
Наименование ________________________
Мекенжайы
Адрес____________________ _________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайыАдрес электронной почты
____________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                         подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
_______________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің кадастрлық кітабы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің кадастрлық кітабы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
2. Нысанның 2-бөлімінің 1-бағанында өзгерістер енгізілген күн көрсетіледі.
3. Нысанның 2-бөлімінің 2, 3-бағандарында аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің саны, бағалау құны және жалпы саны көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бөлімінің 4, 5-бағандарында аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің саны, бағалау құны және жалпы саны көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бөлімінің 4, 5, 6, 7,8, 9-бағандарында дарақтардағы жынысы мен жасы бойынша аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің саны, бағалау құны және жалпы саны көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 8, 9, 10, 11-бағандарында жабайы тұяқты жануарлардың жынысы мен жасы бойынша дарақтардағы (жануарларды экстраполяциялағаннан кейін) жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бөлімінің 1-бағанында өзгерістер енгізілген күн көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бөлімінің 2-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 3-бөлімінің 3, 4-бағандарында бағандарда көрсетілген аңшылық объектілері болып табылатын құс түрлерінің саны, бағалау құны және жалпы саны көрсетіледі 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12,13.

1) Количество – данные берутся из учета численности видов животных;
2) Оценочная стоимость – данные берутся из ставки платы за пользование животным миром.
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы
Наименование _______________________
____________________________________
Мекенжайы
Адрес_______________________________
____________________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайыАдрес электронной почты
______________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғалардан қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Кадастровая книга видов животных, являющихся объектами охоты
Глава 1. Общие положения
1. Кадастровая книга видов животных, являющихся объектам охоты, осуществляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
2. В графе 1 раздела 2 формы указывается дата внесения изменений.
3. В графах 2, 3 раздела 2 формы указывается количество, оценочная стоимость и общая численность видов животных, являющихся объектами охоты.
4. В графах 4, 5 раздела 2 формы указывается количество, оценочная стоимость и общая численность видов животных, являющихся объектами охоты.
5. В графах 4, 5, 6, 7,8,9 раздела 2 формы указывается количество, оценочная стоимость и общая численность видов животных, являющихся объектами охоты по полу и возрасту в особях.
6. В графах 8, 9, 10, 11 таблицы 1 формы указывается общая численность диких копытных животных по полу и возрасту в особях (после экстраполяции животных).
7. В графе 1 раздела 3 формы указывается дата внесения изменений.
8. В графе 2 раздела 3 формы указывается наименование пользователей животным миром.
9. В графах 3, 4 раздела 3 формы указывается количество, оценочная стоимость и общая численность видов птиц, являющихся объектами охоты указанной в графах 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12,13.

10. Нысанның 3-бөлімінің 5, 6-бағандарында ескерілген барылдауық саны мен бағалау құны көрсетіледі.
11. Нысанның 3-бөлімінің 7, 8-бағандарында есепке алынған қаздардың саны мен бағалау құны көрсетіледі.
12. Нысанның 3-бөлімінің 9, 10-бағандарында есепке алынған үйрек саны мен бағалау құны көрсетіледі.
13. Нысанның 3-бөлімінің 11, 12-бағандарында есепке алынған италақаз саны мен бағалау құны көрсетіледі.
14. Нысанның 3-бөлімінің 13-бағанында құстардың басқа түрлерінің бағалау құны және жалпы саны көрсетіледі.
15. Нысанның 3-бөлімінің 5, 6-бағандарында есепке алынған көк сүңгуір саны мен бағалау құны көрсетіледі.
16. Нысанның 3-бөлімінің 7, 8-бағандарында есепке алынған қызғыш саны мен бағалау құны көрсетіледі.
17. Нысанның 3-бөлімінің 9, 10-бағандарында есепке алынған қызылбас сүңгуір саны мен бағалау құны көрсетіледі.
18. Нысанның 3-бөлімінің 11, 12-бағандарында есепке алынған жылқышы саны мен бағалау құны көрсетіледі.
19. Нысанның 3-бөлімінің 5, 6-бағандарында есепке алынған қырғауылдардың саны мен бағалау құны көрсетіледі.
20. Нысанның 3-бөлімінің 7, 8-бағандарында есепке алынған сусылдақ саны мен бағалау құны көрсетіледі.
21. Нысанның 3-бөлімінің 9, 10-бағандарында есепке алынған бөдене саны мен бағалау құны көрсетіледі.
22. Нысанның 3-бөлімінің 11, 12-бағандарында есепке алынған тұр кептер саны мен бағалау құны көрсетіледі.
23. Нысанның 3-бөлімінің 5, 6-бағандарында есепке алынған балшықшы саны мен бағалау құны көрсетіледі.
24. Нысанның 3-бөлімінің 7, 8-бағандарында есепке алынған су тартар саны мен бағалау құны көрсетіледі.
25. Нысанның 3-бөлімінің 9, 10-бағандарында есепке алынған коростель саны мен бағалау құны көрсетіледі.
26. Нысанның 3-бөлімінің 11, 12-бағандарында есепке алынған қызыл қасқа су тартар саны мен бағалау құны көрсетіледі.
27. Нысанның 3-бөлімінің 5, 6-бағандарында есепке алынған сарыалақаз саны мен бағалау құны көрсетіледі.
28. Нысанның 3-бөлімінің 7, 8-бағандарында есепке алынған су құзғын саны мен бағалау құны көрсетіледі.
29. Нысанның 3-бөлімінің 9, 10-бағандарында есепке алынған тырна саны мен бағалау құны көрсетіледі.
30. Нысанның 3-бөлімінің 11, 12-бағандарында еске алынған үлпілдек саны мен бағалау құны көрсетіледі.
Есептің соңында оның толтырылған күні, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және орындаушының және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мекеме мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар немесе уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі басшысының қолдары қойылады.

10. В графах 5, 6 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных крякв в особях.
11. В графах 7, 8 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных гусей в особях.
12. В графах 9, 10 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных уток в особях.
13. В графах 11, 12 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных пеганок в особях.
14. В графе 13 раздела 3 формы указывается оценочная стоимость и общая численность других видов птиц.
15. В графах 5, 6 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных глухарей в особях.
16. В графах 7, 8 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных тетерева в особях.
17. В графах 9, 10 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных рябчиков в особях.
18. В графах 11, 12 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных вальшнеп в особях.
19. В графах 5, 6 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных фазанов в особях.
20. В графах 7, 8 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных серой куропатки в особях.
21. В графах 9, 10 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных перепела в особях.
22. В графах 11, 12 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных горлиц в особях.
23. В графах 5, 6 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных куликов в особях.
24. В графах 7, 8 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных погонышей в особях.
25. В графах 9, 10 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных коростелей в особях.
26. В графах 11, 12 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных камышниц в особях.
27. В графах 5, 6 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных поганок в особях.
28. В графах 7, 8 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных больших бакланов в особях.
29. В графах 9, 10 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных цаплей в особях.
30. В графах 11, 12 раздела 3 формы указывается количество и оценочная стоимость учтенных больших выпей в особях.
В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии) и ставиться подписи исполнителя и руководителя учреждения по охране животного мира и особо охраняемые природные территории или территориального подразделения уполномоченного органа.