"Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 403 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 11 желтоқсанда № 35467 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-16) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларында:
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Үміткерлердің болмауына байланысты маршруттарға қызмет көрсету құқығына арналған конкурстар екі рет өткiзiлмеген деп танылған кезде, жергiлiктi атқарушы орган Комиссияның қарауына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әдістемеге сәйкес анықталған маршруттағы тариф есебін, осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автокөлік құралдарының маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (километр) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маршрут құнының есебін енгізеді.";
24-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұсынылған құжаттар топтамасы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындау және төлеу туралы хабарламаны ресімдейді.";
25-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындау және төлеу туралы хабарламаны не Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.";

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 403. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2024 года № 35467
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12353) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-16) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. При признании конкурсов на право обслуживания маршрутов не состоявшимися два раза, по причине отсутствия претендентов, местный исполнительный орган вносит на рассмотрение Комиссии расчеты по тарифу на маршрут, определенному в соответствии с Методикой по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а при осуществлении перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 настоящих Правил, исходя из общего годового пробега автотранспортных средств по маршруту (километр), расчеты по стоимости маршрута по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 24 изложить в следующей редакции:
"При соответствии представленного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, требованиям настоящих Правил, исполнитель услугодателя оформляет уведомление о назначении и оплате субсидии по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";
часть третью пункта 25 изложить в следующей редакции:
"По результатам заслушивания исполнитель услугодателя оформляет уведомление о назначении и оплате субсидии поформе, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.";

6, 7-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атрқарушы М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін
атрқарушы
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 403 Бұйрыққа
1-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: жергілікті атқарушы органдар
Әкімшілік деректер нысаны мынадай интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастары бойынша нақты тасымалданған жолаушылар туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі): С6
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы __ (ай)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тасымалдаушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі әрбір айдың 15-күніне дейін.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Маршрут атауы және (немесе) нөмірі
Маршрут түрі
1 жолаушыға бекітілген тариф, теңге
Есептік ай ішінде тасымалданған жолаушылар, адам саны
Жолаушылар тасымалынан түскен қаражат, теңге
Ұйым атауы
__________________________
Ұйым мекенжайы
___________________________
Ұйым телефоны ______________
Ұйымның электрондық почта мекенжайы ______________________________
Ұйымның орындаушысы ___________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Ұйымның басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер Мөрдің орны (бар болса) немесе ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы
"Әлеуметтік маңызы бар
автомобиль қатынастары
бойынша нақты тасымалданған
жолаушылар туралы ақпарат"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Әлеуметтік маңызы бар автомобиль қатынастары бойынша нақты тасымалданған жолаушылар туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (индекс – С6 айлық кезеңділік)
Нысанның 1-бағанында маршруттың атауы және (немесе) нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында маршрут түрінің атауы көрсетіледі.

приложения 6, 7 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 10 декабря 2024 года № 403
Приложение 6
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: местные исполнительные органы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Информация о фактически
перевезенных пассажирах по социально значимым автомобильным сообщениям
Индекс формы административных данных
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): С6
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: перевозчики
Срок представления формы административных данных: ежемесячно до 15 числа
каждого месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Наименование и (или) номер маршрута
Вид маршрута
Утвержденный тариф на 1 пассажира, тенге
Количество перевезенных пассажиров в течение месяца, человек
Средства поступившие от перевозок пассажиров, тенге
Наименование организации ____________________________________
Адрес организации ___________________________________________
Телефон организации _________________________________________
Адрес электронной почты организации __________________________
Исполнитель организации
____________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель организации или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии) или электронная цифровая подпись
руководителя организации
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о фактически
перевезенных пассажирах
по социально значимым
автомобильным сообщениям"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Информация о фактически перевезенных пассажирах по социально значимым автомобильным сообщениям"
(индекс – С6 периодичность месячная)
В графе 1 формы указывается наименование и (или) номер маршрута.
В графе 2 формы указывается наименование вид маршрута.

Нысанның 3-бағанында 1 жолаушыға бекітілген тариф, теңге көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында есептік ай ішінде тасымалданған жолаушылар, адам саны көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында жолаушылар тасымалынан түскен қаражат, теңге көрсетіледі.
Бұйрыққа 2-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: жергілікті атқарушы органдар
Әкімшілік деректер нысаны мынадай интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Орындалған жұмыс туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі): С7
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ___ (ай)
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: тасымалдаушылар, уәкілетті ұйымдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі
тасымалдаушы әр айдың 10-шы күніне дейінгі мерзімде уәкілетті ұйымға ай сайынғы ақпаратты жібереді;
уәкілетті ұйым әр айдың 15-күніне дейінгі мерзімде жергілікті атқарушы органға ақпаратты ұсынады;
уәкілетті ұйым болмаған жағдайда тасымалдаушы әр айдың 15-күніне дейін жергілікті атқарушы органға ай сайын ақпарат жібереді.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
р/н №
Тасымалдаушының атауы
Маршруттар саны, бірлік
Орындалған тасымал көлемі, километр
Жалпы
маршрут құны, теңге
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен қаражат, теңге
1
2
3
4
5
Ұйым атауы
_________________________
Ұйым мекенжайы
______________________________
Ұйым телефоны _____________
Ұйымның электрондық почта мекенжайы ____________________________
Ұйымның орындаушысы __________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Ұйымның басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер Мөрдің орны (бар болса) немесе ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы
"Орындалған жұмыс
туралы ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Орындалған жұмыс туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі - С7, кезеңділігі айлық)
Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында тасымалдаушының атауы көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында маршруттар саны, бірлік көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында орындалған тасымал көлемі, километр көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында маршруттың жалпы құны, теңге көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында жолаушыларды тасымалдаудан түскен қаражат, теңге көрсетіледі.
Бұйрыққа 3-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
"Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арнасы)
портал арқылы
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні ішінде
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидия тағайындау және төлеу туралы хабарлама не субсидия тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама жіберу тәсілімен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

В графе 3 формы указывается утвержденный тариф на 1 пассажира, тенге.
В графе 4 формы указывается количество перевезенных пассажиров в течение месяца, человек.
В графе 5 формы указывается средства поступившие от перевозок пассажиров, тенге.
Приложение 2 к приказу
Приложение 7
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: местные исполнительные органы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Информация о выполненной работе
Индекс формы административных данных
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): С7
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: перевозчики, уполномоченные организаций
Срок представления формы административных данных
перевозчик в срок до 10 числа каждого месяца, направляет в уполномоченную
организацию ежемесячную информацию;
уполномоченная организация в срок до 15 числа каждого месяца, предоставляет
информацию в местный исполнительный орган;
При отсутствии уполномоченной организации перевозчик в срок до 15 числа каждого
месяца, направляет ежемесячную информацию в местный исполнительный орган.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
№ п/п
Наименование перевозчика
Количество маршрутов, единиц
Выполненный объем перевозки, километр
Общая стоимость маршрута, тенге
Средства поступившие от перевозок пассажиров, тенге
Наименование организации _________________________________
Адрес организации ________________________________________
Телефон организации ______________________________________
Адрес электронной почты организации _______________________
Исполнитель организации __________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель организации или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии) или электронная цифровая подпись
руководителя организации
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация
о выполненной работе"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Информация о выполненной работе"
(индекс – С7, периодичность месячная)
В графе 1 формы указывается порядковый номер.
В графе 2 формы указывается наименование перевозчика.
В графе 3 формы указывается количество маршрутов, единиц.
В графе 4 формы указывается выполненный объем перевозки, километр.
В графе 5 формы указывается общая стоимость маршрута, тенге.
В графе 6 формы указывается средства поступившие от перевозок пассажиров, тенге.
Приложение 3 к приказу
Приложение 9
к Правилам субсидирования
за счет бюджетных средств
убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением
социально значимых перевозок
пассажиров
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения
2.
Способы предоставления государственной услуги
через портал.
3.
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении и оплате субсидии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги способом направления уведомления об отказе в назначении субсидии.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо исполняющим его обязанности.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша іс жүзінде тасымалданған жолаушылар туралы ақпарат;
2) Қағидалардың 4-тарауына сәйкес автокөлік құралдарының маршрут бойынша жалпы жылдық жүрісіне (км.) сүйене отырып анықталған маршрут құны бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылған кезде, орындалған жұмыс туралы ақпарат;
3) осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес билеттерді сату жөніндегі ақпарат;
4) осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жолаушыларды тасымалдаудан түскен қаржы қаражаты туралы ақпарат;
5) тасымалдаулар ауданаралық (қалааралық облысішілік) немесе ауданішілік қатынастарда жүзеге асырылған кезде, осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растайтын автовокзалдардың (автостанциялардың, жолаушыларға қызмет көрсету пункттерінің) диспетчерлік қызметінің құжаты және (немесе) автовокзалы (автостанциясы, жолаушыларға қызмет көрсету пункті) жоқ елді мекендерде диспетчерлік жүйенің құжаты;
6) Қағидалардың 4-тарауына сәйкес айқындалған маршрут бойынша құны тасымалдауды жүзеге асыру кезінде маршрут (км) бойынша автокөлік құралдарының жалпы жылдық жүрісін негізгі ала отырып, елді мекеннің бірыңғай диспетчерлік қызметінен осы маршрут бойынша орындалған рейстерді растайтын құжат;
7) диспетчерлік қызметтің қалалық және қала маңындағы маршруттар бойынша рейстерді орындамағанын растайтын (бар болған жағдайда) құжаты.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар электрондық көшірмеде немесе ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасында ұсынылады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) информация о фактически перевезенных пассажиров по социально значимым сообщениям;
2) при осуществлении перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автотранспортных средств по маршруту (километр), информация о выполненной работе;
3) информация по реализации билетов согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
4) информация о финансовых средствах, поступивших от перевозки пассажиров согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
5) документ диспетчерской службы автовокзалов (автостанций, пунктов обслуживания пассажиров) и (или) документ диспетчерской системы в населенных пунктах, где отсутствует автовокзал (автостанция, пункт обслуживания пассажиров), подтверждающий выполненные рейсы по данному маршруту, при осуществлении перевозок в межрайонном (междугородном внутриобластном) или внутрирайонном сообщениях;
6) при осуществлении перевозок по маршруту, стоимость которого определена в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автотранспортных средств по маршруту (км), документ с единой диспетчерской службы населенного пункта, подтверждающего выполненные рейсы по данному маршруту;
7) документ диспетчерской службы (при наличии), подтверждающего выполнение рейсов по городским и пригородным маршрутам.
Документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта представляются в электронной копии или электронно цифровой подписи руководителя организации.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болуы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
"Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне 1-қосымша
Нысан
Билеттерді сату бойынша ақпарат
Ұйымның атауы_______________________________
Маршрут атауы және (немесе) нөмірі
Бір реттік жол жүру билеттерін сату туралы ақпарат
билеттің түрі
саны (дана)
билеттің бағасы (теңге)
жалпы сомасы
(теңге)
1
2
3
4
5
ересек
балалар үшін
жеңілдетілген
Жиыны:
Ұзақ мерзімді жол жүру билеттерін сату туралы ақпарат
билеттің түрі
саны (дана)
билеттің бағасы (теңге)
жалпы сомасы
(теңге)
ересек
балалар үшін
жеңілдетілген
Жиыны:
Әкiмшiлiк орталық болып табылатын облыстық маңызы бар қалаларда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада тасымалдауды жүзеге асырған кезде билеттерді сату бойынша есеп маршрутта пайдаланылатын жолақыны электрондық төлеу жүйесімен расталады.
Жолақыны электрондық төлеу жүйесі оператторының (бұдан әрі - оператор) атауы
____________________.
Тасымалдаушы мен оператор арасында жасалған шарт 20 _ жылғы ____ № ______.
Шарттың қолдану мерзімі 20 _____жылғы _________.
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
Мөрдің орны (бар болса) немесе ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы
"Әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалдауларын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын бюджет қаражаты
есебінен субсидиялау"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне 2-қосымша
Нысан
Жолаушылар тасымалынан түскен қаржылық қаражат туралы ақпарат
Ұйымың атауы _____________________________
Маршрут атауы және (немесе) нөмірі
Сома (теңге)
бір реттік жол жүру билеттерін сатудан
ұзақ мерзімді жол жүру билеттерін сатудан
жеңілдетілген жол жүруден алынған өтемақы
Жиыны
1
2
3
4
5
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
Мөрдің орны (бар болса) немесе ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания госудрственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по телефону 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Субсидирование убытков
перевозчика, связанных
с осуществлением автомобильных
пассажирских перевозок
по социально значимым сообщениям
в межрайонном(междугородном
внутриобластном),внутрирайонном,
городском (сельском)
и пригородном сообщениях"
Форма
Информация по реализации билетов
Наименование организации ____________________
Наименование и (или) номер маршрута
Информация о реализации разовых проездных билетов
вид билета
количество, (штук)
цена билета
(тенге)
общая сумма
(тенге)
1
2
3
4
5
взрослый
детский
льготный
Итого:
Информация о реализации долгосрочных проездных билетов
вид билета
количество (штук)
цена билета
(тенге)
Общая сумма
(тенге)
взрослый
детский
льготный
Итого:
При осуществлении перевозок в городах областного значения, являющиеся
административными центрами, городах республиканского значения, столице,
сведения по реализации билетов подтверждаются системой электронной оплаты
за проезд, используемой на маршруте.
Наименование оператора системы электронной оплаты за проезд (далее - оператор)
________________________________________________________________.
Договор, заключенный между перевозчиком и оператором
№ ________ от _______ 20 ____ года.
Срок действия договора __________ 20 ____ года.
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии) или электронная цифровая подпись
руководителя организации
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Субсидирование убытков
перевозчика, связанных
с осуществлением
автомобильных пассажирских
перевозок по социально
значимым сообщениям
в межрайонном (междугородном
внутриобластном), внутрирайонном,
городском (сельском)
и пригородном сообщениях"
Форма
Информация о финансовых средствах, поступивших от перевозки пассажиров
Наименование организации ________________________
Наименование
и (или) номер маршрута
Сумма (тенге)
от продажи разовых проездных билетов
от продажи долгосрочных проездных билетов
от полученных компенсаций за льготный проезд
Итого:
1
2
3
4
5
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место для печати (при наличии) или электронная цифровая подпись руководителя организации