Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 630 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 31 желтоқсанда № 35615 болып тіркелді
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 9) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 134) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгi
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнерәсіп және құрылыс министрлiгi
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлiгi
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
министрі
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 630 Бұйрықпен
бекітілген
Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары

Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 630. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2024 года № 35615
В соответствии с подпунктом 9) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 134) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 31 декабря 2024 года № 630
Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 9) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 134) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есеп – ғылыми-техникалық жұмыстың іске асырылуы туралы ақпаратты, ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді, сондай-ақ жоспарланған жұмыстарды әрі қарай жүргізудің орындылығы не аяқталған ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарламаның нәтижесі туралы ақпаратты қамтитын құжат;
2) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бас ұйым – нысаналы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыруға арналған конкурстың қорытындылары бойынша мемлекеттік уәкілетті орган айқындайтын әрі іргелі және қолданбалы зерттеулердің ғылыми, ғылыми- техникалық бағдарламасын іске асыруды сүйемелдеуді және орындалатын бағдарламаның шеңберінде орындаушы ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама – болжанатын ғылыми-техникалық жұмыстың мазмұнын қамтитын, жоспарланған жұмыстарды жүргізудің мақсаттары мен міндеттері, олардың өзектілігі, жаңалығы, ғылыми-практикалық маңыздылығы мен орындылығы негізделген ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді білдіретін құжат;
4) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесі – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыру барысында тиісті ғылыми әдістермен және құралдармен алынған және кез келген ақпарат жеткізгіште тіркеліп-белгіленген жаңа білім немесе шешімдер, сондай-ақ өндіріске ендірілген ғылыми әзірлемелер мен технологиялар, жаңа бұйымдардың, материалдар мен заттардың модельдері, макеттері, үлгілері;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 134) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 и определяют порядок оказания государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отчет о научной и (или) научно-технической деятельности – документ, содержащий информацию о реализации научно-технической работы, научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования, а также информацию о целесообразности дальнейшего проведения планируемых работ либо результате завершенных научных, научно-технических проекта и программы;
2) головная организация по научной, научно-технической программе - юридическое лицо, определяемое уполномоченным государственным органом по итогам конкурса на реализацию целевой научной, научно-технической программы и осуществляющее сопровождение реализации научной, научно-технической программы фундаментальных и прикладных научных исследований и координацию деятельности организаций-исполнителей в рамках выполняемой программы;
3) научный, научно-технический проект и программа – документ, включающий в себя содержание предполагаемой научно-технической работы, представляющий научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования с обоснованием цели и задач, актуальности, новизны, научно-практической значимости и целесообразности проведения планируемых работ;
4) результат научной и (или) научно-технической деятельности – новые знания или решения, полученные надлежащими научными методами и средствами в ходе осуществления научной и (или) научно-технической деятельности и зафиксированные на любом информационном носителе, а также внедренные в производство научные разработки и технологии, модели, макеты, образцы новых изделий, материалов и веществ;

5) уәкілетті орган – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіру мен басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
6) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру – жаңа немесе жетілдірілген тауарларды, процестер мен көрсетілетін қызметтерді нарыққа шығару мақсатында зияткерлік қызмет нәтижелерін қоса алғанда, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін практикада қолданумен байланысты, кіріс алуға бағытталған қызмет;
7) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру туралы есеп – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобасын іске асыру нәтижелері мен тиімділігі туралы ақпаратты қамтитын құжат.
3. Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы жүзеге асырады.
2-тарау. Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу тәртібі
4. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін "Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі) қарастырылған құжаттар тізімін көрсетілетін қызметті берушіге is.ncste.kz ақпараттандыру объектісі (бұдан әрі – ақпараттандыру объектісі) арқылы электронды немесе қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшасына сәйкес ұсынады.

5) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно- технической деятельности;
6) коммерциализация результатов научной и (или) научно-технической деятельности – деятельность, связанная с практическим применением результатов научной и (или) научно-технической деятельности, включая результаты интеллектуальной деятельности, с целью вывода на рынок новых или усовершенствованных товаров, процессов и услуг, направленная на извлечение дохода;
7) отчет о коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности – документ, содержащий информацию о результатах и эффективности реализации проекта коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;
3. Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению (далее – государственная услуга) оказывается акционерным обществом "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – услугодатель).
Глава 2. Порядок государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению
4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) предоставляют услугодателю посредством объекта информатизации is.ncste.kz (далее – объект информатизации) или в бумажной форме посредством канцелярии услугодателя перечень документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).

5. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешікпейтін мерзімде Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
Жобаны жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде тіркеу карталарын жібереді.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін (бұдан әрі – ҒҒТҚН) коммерцияландыру жобасын мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешікпейтін мерзімде Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
Бұл ретте жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобалары және оларды орындау жөніндегі есептер құпия ақпаратты және коммерциялық құпияны ашпайтын нысанда ұсынылады.
6. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін жауапты құрылымдық бөлімшеге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік көрсетілетін қызметті 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетеді: электрондық түрде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі ақпараттандыру объектісі арқылы беру жүзеге асырылады, қағаз түрінде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беру жүзеге асырылады.
7. Ғылыми, ғылыми техникалық бағдарлама аясында орындалатын жобаны бірнеше көрсетілетін қызметті алушылар орындаған жағдайда, әрқайсысы өзі дербес орындайтын жұмыс бөлігіне тіркеу картасын жібереді.

5. Для государственного учета проекта, финансируемых за счет бюджетных средств услугополучатель в срок не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Перечня основных требований регистрационные карты на казахском и русском языках по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Для государственного учета проекта из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки услугополучатель в срок не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Перечня основных требований регистрационные карты на казахском и русском языках по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Для государственного учета проекта коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности (далее – РННТД) услугополучатель в срок не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Перечня основных требований регистрационные карты на казахском и русском языках по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом научные, научно-технические проекты и программы, проекты коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемые из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчеты по их выполнению представляются в форме, не раскрывающей конфиденциальную информацию и коммерческую тайну.
6. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению для оказания государственной услуги.
Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) оказывает государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней: при электронной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством объекта информатизации, при бумажной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством канцелярии услугодателя.
7. При исполнении проекта в рамках научной, научно-технической программы несколькими услугополучателями каждый направляет регистрационную карту на ту часть работы, которая будет выполнена им самостоятельно.

8. Көрсетілетін қызметті беруші ғылыми және ғылыми-техникалық жобаны тіркейді және мемлекеттік тіркеу нөмірін бере отырып, тіркеу картасын береді.
9. Тіркелген жобаға түзетулер енгізу барысында көрсетілетін қызметті алушы түзету туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ресми бланкіде еркін түрде ресімделген хат пен осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес тіркеу картасын ұсынады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы тіркелген жобаны құпияландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап он күн ішінде бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша хабарлайды.
11. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштерін" және "титул парағын" 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімдеп, бағдарламаға еркін түрде түсіндірме жазба мен ағымдағы жылы бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын бас ұйымның басшысы қол қойып, бекітілген құжатты Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2) тармақшаларына сәйкес тапсырады.
12. Көрсетілетін қызметті беруші ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны тіркейді және осы Қағидаларға 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шифр берілген куәлік береді.
13. Тіркелген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға түзетулер енгізу барысында, көрсетілетін қызметті алушы кезекті жылға арналған жоспарлы көрсеткіштерімен қатар, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" туралы мәліметтерді Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес ұсынады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы есептік жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есепті" және еркін түрде түсіндірме жазбаны Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.
15. Есепті мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаның жұмыстары (кезеңдері) аяқталғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге есеп пен осы Қағидаларға 9-қосымшасына сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпараттық картаны Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 5) тармақшасына сәйкес жібереді.

8. Услугодатель регистрирует научный и научно-технический проект и выдает регистрационную карту с присвоением номера государственной регистрации.
9. Услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия решения о корректировке зарегистрированного проекта представляет услугодателю письмо на официальном бланке в произвольной форме и регистрационную карту по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Услугополучатель в десятидневный срок со дня принятия решения о засекречивании зарегистрированного проекта в письменном виде информирует об этом услугодателя.
11. Для государственного учета научной, научно-технической программы услугополучатель не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета представляет в соответствии с подпунктом 2) пункта 8 Перечня основных требований показатели развернутой научной, научно-технической программы по форме согласно приложению 4 и титульный лист по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, пояснительную записку в произвольной форме к программе и документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий(этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем головной организации.
12. Услугодатель регистрирует научную, научно-техническую программу и выдает свидетельство c присвоением шифра согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
13. При внесении корректировок в зарегистрированную научную, научно-техническую программу, наряду с плановыми показателями на очередной год, услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 Перечня основных требований сведения "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
14. Услугополучатель не позднее 31 декабря отчетного года направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Перечня основных требований отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и пояснительную записку к нему в произвольной форме.
15. Для государственного учета отчета услугополучатель после окончания работ (этапов) проекта в течение 30 (тридцати) календарных дней направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 5) пункта 8 Перечня основных требований отчет и информационную карту на казахском и русском языках по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.

Көрсетілетін қызметті алушы аралық және қорытынды (қорытынды) есептерді мемлекеттік есепке алу үшін ҒҒТҚН коммерцияландыру жобасын іске асыру кезеңі аяқталғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге Негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағының 5) тармақшасына сәйкес, 10-қосымшаға сәйкес ресімделген аралық және (немесе) қорытынды есептер, сондай-ақ осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес ақпараттық карталар жолдайды.
16. Көрсетілетін қызметті беруші есепті белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді.
17. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге ағымдағы есептік жылдың 15 қарашасынан кешіктірмей іске асырылуы келесі күнтізбелік жылға ауысатын жобаның іске асыру туралы қысқаша мәліметтерді 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және ақпараттық картаны осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде ұсынады.
18. Көрсетілетін қызметті беруші жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтерді белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді.
19. ҒҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 7) тармақшасына сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне өтінім осы Қағидаларға 13-қосымшасына сәйкес және ҒҒТҚН туралы мәліметтер нысанын 14-қосымшаға сәйкес ұсынады.
20. Көрсетілетін қызметті беруші ҒҒТҚН өтінімін тіркейді және мемлекеттік нөмері берілген өтінімді береді.
21. ҒҒТҚН-нің құқық иеленушілері өзгеру барысында, көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ ҒҒТҚН-ні пайдалануға байланысты емес басқа да негіздер бойынша, өзгеріс туындаған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 15 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН туралы мәліметтерді пайдаланаудың өзгеруі туралы хабарламаны және 16 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН пайдалану туралы мәліметтерді Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 7) тармақшасына сәйкес жібереді.
22. ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған жағдайда ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 17 - қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге нысан бойынша хабарлама Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 7) тармақшасына сәйкес жібереді.
23. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың келіп түскен күні оларды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде сұрау салынған өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

Для государственного учета промежуточных и итоговых (заключительных) отчетов услугополучатель в течение 10 рабочих дней после завершения этапа реализации проекта коммерциализации РННТД направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 5) пункта 8 Перечня основных требований промежуточные и (или) заключительные отчеты, оформленные согласно приложению 10, а также информационные карты согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
16. Услугодатель в установленном порядке регистрирует отчет и выдает информационную карту с присвоением инвентарного номера.
17. Услугополучатель представляет услугодателю не позднее 15 ноября текущего отчетного года краткие сведения о реализации проекта в соответствии с календарным планом реализация которых переходит на следующий календарный год согласно приложению 12 и информационную карту на казахском и русском языках по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
18. Услугодатель в установленном порядке регистрирует краткие сведения о реализации проекта и выдает информационную карту с присвоением инвентарного номера.
19. Для государственного учета РННТД услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 7) пункта 8 Перечня основных требований заявку на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 13 и форму по учету сведений о РННТД по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
20. Услугодатель регистрирует заявку РННТД и выдает заявку с присвоением номера государственной регистрации.
21. При изменении правообладателя РННТД, реорганизации услугополучателя, а также по иным основаниям, не связанным с использованием РННТД, услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня возникновения изменений направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 7) пункта 8 Перечня основных требований извещение об изменении сведений о РННТД по форме согласно приложению 15 и сведения об использовании РННТД по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
22. При прекращении права на РННТД услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня прекращения права на РННТД направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 7) пункта 8 Перечня основных требований извещение по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
23. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан прием запроса и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

24. Қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасы көрсетілетін қызметті алушыда болған кезде оның өтінішін немесе ілеспе хат қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын, сондай-ақ қолданылу толық ұсынбаған кезде, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаларға 18-қосымшасына сәйкес дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
25. Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешіммен таныстыру, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін өткізілетін тыңдалымның өткізу уақыты мен орны туралы хабарлайды. Хабарлама (ескерту) көрсетілетін қызметті алушының абоненттік ұялы байланыс нөміріне немесе электрондық поштасына немесе басқа да байланыс түрлерін қолдана отырып, мәтіндік хабарлама не/немесе қоңырауды жазуды қамтамасыз ететін байланыс құралдарын пайдалана отырып жіберіледі.
Тыңдалым туралы хабарлама дәлелді бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күн бұрын жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдалым нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдайды немесе дәлелді бас тартуды ресімдейді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
26. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүзеге асырады.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлға, көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған лауазымды тұлға, көрсетілетін қызметті беруші егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік акт қабылдаса немесе әкімшілік әрекетті қолданса, қажет болған жағдайда шағымды оны қарайтын органға жібермейді.

24. Работник услугодателя принимает заявление или сопроводительное письмо услугополучателя при наличии у него полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, определяющим порядок оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, а также документов с истекшим сроком действия работник услугодателя формирует отказ согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
25. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, месте и способе проведения заслушивания для возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению. Уведомление (извещение) направляется текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу, либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения о мотивированном отказе.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги, либо формирует мотивированный отказ.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
26. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом, услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, при необходимости не направляется жалоба в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

Көрсетілетін қызметті берушінің атына Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
27. Егер заңда өзгеше көзделмесе, шағым берілгеннен кейін сотқа дейінгі тәртіппен сотқа жүгінуге жол беріледі.
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет атауы: "Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу"
Мемлекеттік қызмет түрлерінің атауы:
1) Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларын, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын мемлекеттік есепке алу;
2) Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу;
3) Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу;

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
27. Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их выполнению
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению"
Наименование государственной услуги: "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению"
Наименование подвида государственной услуги:
1) Государственный учет научного, научно-технического проекта, проекта коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности и проекта из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки;
2) Государственный учет научной, научно-технической программы;
3) Государственный учет отчетов по выполнению научного, научно-технического проекта, проекта коммерциализации РННТД, финансируемых за счет бюджетных средств и проекта из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки;

4) Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның орындалуы бойынша есепті мемлекеттік есепке алу;
5) Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижесін мемлекеттік есепке алу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" Акционерлік қоғам
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) электрондық түрде is.ncste.kz ақпараттандыру объектісі (бұдан әрі – ақпараттандыру объектісі) арқылы;
2) қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі: электрондық – 5 (бес) жұмыс күні; қағаз түрінде – 5 (бес) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету түрі
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1) ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға, бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ҒҒТҚН коммерцияландыру жобасы және жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жобаға - мемлекеттік тіркеу нөмері берілген тіркеу картасы;
2) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға – шифр берілген куәлік;
3) Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу - инвентарлық нөмір берілген ақпарат картасы;
4) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне - мемлекеттік тіркеу нөмері берілген өтінім.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
"Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызметі жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызмет беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ға дейін.
Ақпараттандыру объектісі: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

4) Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы;
5) Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности.
1.
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
2.
Способы предоставления государственной услуги
1) посредством объекта информатизации is.ncste.kz (далее – объект информатизации);
2) в бумажной форме – посредством канцелярии услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания: электронная – 5 (пять) рабочих дней; бумажная – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
1) на научный, научно-технический проект, проект коммерциализации РННТД, финансируемых за счет бюджетных средств и проект из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки - выдача регистрационной карты с присвоением номера государственной регистрации;
2) на научную, научно-техническую программу - выдача свидетельства c присвоением шифра;
3) на отчеты по выполнению научных, научно-технических проектов, проектов коммерциализации РННТД, финансируемых за счет бюджетных средств и проектов из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки - выдача информационной карты с присвоением инвентарного номера;
4) на результат научной и (или) научно-технической деятельности - заявка с присвоением номера государственной регистрации.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств и отчетов по их выполнению" оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодателя - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
Объект информатизации - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугодателю после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: +7 (727) 222 11 02.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге келесі құжаттарды ұсынады:
1) Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларын, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларына- тіркеу картасы 2-қосымшаға сәйкес нысан, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларына тіркеу картасы 3 - қосымшаға сәйкес;
2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға келесі қосымшалар: Ф1 - біріздендірілген нысан "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" 4-қосымшаға сәйкес нысан; Ф1 – біріздендірілген нысанға "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" титулдық беті 5-қосымшаға сәйкес нысан; ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама жетекшісінің қолы қойылған түсіндірме жазба; ағымдағы жылы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын, бағдарлама жетекшісі қол қойған құжат;
3) Ф1 - түзету нысаны "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" 7-қосымшаға сәйкес нысан;
4) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есеп 8 - қосымшаға сәйкес;
5) Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар және олардың орындалуы жөніндегі есептер МЕМСТ 7.32-2017 "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" Мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделген және ақпарат картасы 9 - қосымшаға сәйкес нысан; ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептер 10-қосымшаға сәйкес ресімделген және ақпараттық карта 11 - қосымшаға сәйкес нысандар;
6) 13 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін тіркеуге өтінім түрінде ресімделген ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесі және 14 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алу жөніндегі нысандар (қажет болған жағдайда) ұсынылады; 15 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі - ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама; 16 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін пайдалану туралы мәліметтер; 17 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін мемлекеттік есебінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама;
8) Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері

Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: + 7 727 222 11 02.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственного учета услугополучатели представляют услугодателю следующие документы:
1) на научный, научно-технический проект, финансируемых за счет бюджетных средств, проект из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки - регистрационную карту по форме согласно приложению 2, проект коммерциализации РННТД, финансируемых за счет бюджетных средств - регистрационную карту по форме согласно приложению 3;
2) на научную, научно-техническую программу, финансируемую из государственного бюджета, следующие приложения: форма Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 4; титульный лист к форме Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной научно-технической программы", согласно приложению 5; пояснительная записка, подписанная руководителем научной, научно-технической программы; документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем научной, научно-технической программы;
3) форма Ф1 - корректировка "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 7;
4) отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе согласно приложению 8;
5) отчет по выполнению научного, научно-технического проекта/программы, финансируемых за счет бюджетных средств и проекта из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, оформленный в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2017 "Отчет о научно-исследовательской работе", с информационной картой по форме согласно приложению 9; отчет по выполнению проекта коммерциализации РННТД, оформленный в соответствии с приложением 10, с информационной картой по форме согласно приложению 11;
6) результат научной и (или) научно-технической деятельности оформленный в виде заявки на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 13 и формы по учету сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 14; с предоставлением: извещения об изменении сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 15; сведения об использовании результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 16; извещения об исключении результата научной и (или) научно-технической деятельности из государственного учета РННТД согласно приложению 17;
7) Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица получают из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Түсіндірмеде нысанды толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (аралық)" (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысан толтырылады: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
3. Нысанға ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі, тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есеп жылының 31 желтоқсанынан кешіктірмей тапсырылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша жұмыстарды қаржыландыру көлемі (теңге)" нысанының 1- бөлімінде:
1 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (теңге).
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (теңге).
3 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша республикалық бюджет, бағдарламалық-нысаналы қаржат көрсетіледі (теңге).
4 - бағанда мақсатты қорларға арналған қаражат көрсетіледі (теңге).
5 - бағанда басқа салымдарға арналған қаражат көрсетіледі (теңге).
6 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
7 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы көрсетіледі.
8 - бағанда жұмыстардың орындалу мерзімінің басталуы көрсетіледі (тоқсан, жыл).
9 - бағанда жұмыстардың аяқталуы мерзімі көрсетіледі (тоқсан, жыл).
10 - бағанда жұмыс бойынша нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
11 - бағанда ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша арналған нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
12 - бағанда тәжірибелік-конструкторлық жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
13 - бағанда енгізілуі жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
14 - бағанда жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алуға нақты шығындар көрсетіледі (теңге).
15 - бағанда жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері көрсетіледі.
16 - бағанда жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша ақпарат ұсынатын көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет (бірлік)" нысанының 2-бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының атауы көрсетіледі.
2 - бағанда бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3, 4, 5, 6 - бағандарда көрсетілетін қызметті алушының "Мемлекеттік сектор", "Жоғары білім секторы", "Коммерциялық сектор", "Коммерциялық емес сектор" қай секторға жататыны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер" нысанының 3- бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі) көрсетіледі.
3 - бағанда патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні көрсетіледі.
4 - бағанда қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні) көрсетіледі.
5 - бағанда жұмыс нәтижелерін енгізу кәсіпорыны, ұйымы, елі көрсетіледі.
6 - бағанда енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмері және күні көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу" нысанының 4 - бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда тапсырманың, кезеңнің атауы көрсетіледі.
3 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу мәні көрсетіледі.
4 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарынның аты, құны көрсетіледі, (теңге).
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы мәлімет" нысанының 5- бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық орындаушылыр саны көрсетіледі.
3 - бағанда жоғыры білімі бар орындаушылар саны көрсетеді.
4 - бағанда ғылым докторлары орындаушылар саны көрсетеді.
5 - бағанда ғылым кандидаты орындаушылар саны көрсетіледі.
6 - бағанда PhD докторы орындаушылар саны көрсетіледі.
7 - бағанда бейіні бойынша доктор орындаушылар саны көрсетіледі.
8 - бағанда докторант орындаушылар саны көрсетіледі.
9 - бағанда магистрант орындаушылар саны көрсетіледі.
10 - бағанда шетелдік ғалым орындаушылар саны көрсетіледі.
11 - бағанда өндіріс инженерлері орындаушылар саны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер" нысанының 6 - бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда дайындалған монографиялар саны көрсетіледі.
3 - бағанда дайындалған әдістемелер, құралдар, ұсыныстар саны көрсетеді.
4 - бағанда дайындалған нормативтер құжаттар саны көрсетеді.
5 - бағанда дайындалған жіктеуіштер, каталогтар саны көрсетіледі.
6 - бағанда дайындалған оқу құралдары, бағдарламалар саны көрсетіледі.
7 - бағанда дайындалған заң жобалары саны көрсетіледі.
8 - бағанда дайындалған ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.) саны көрсетіледі.
9 - бағанда дайындалған сөздіктер, анықтамалықтар саны көрсетіледі.
10 - бағанда дайындалған директивалық құжаттар саны көрсетіледі.
11 - бағанда дайындалған электрондық оқу құралдары саны көрсетіледі.
12 - бағанда дайындалған тұжырымдамалар саны көрсетіледі.
13 - бағанда отандық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
14 - бағанда Web of Science кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
15 - бағанда Scopus кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Ақпарат картасы
Қайда: 050026, Алматы,
Бөгенбай батыр көшесі, 221
"ҰМҒТСО" АҚ

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, для отчета (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" (далее - Форма).
2. Форма заполняется: юридическими лицами, осуществляющими научную и (или) научно-техническую деятельность (далее – услугополучатель).
3. Форма подписывается руководителем научной, научно-технической программы, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 31 декабря отчетного года.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В разделе 1 формы "Объемы финансирования работ по научной, научно-технической программе (тенге)":
В графе 1 указываются объемы выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (тенге).
В графе 2 указывается всего выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (тенге).
В графе 3 указываются объемы финансирования за счет республиканского бюджета, программно-целевое финансирование (тенге).
В графе 4 указывается объем финансирования за счет фондов целевого назначения (тенге).
В графе 5 указывается объем финансирования за счет прочих вложений (тенге).
В графе 6 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 7 указывается наименование задания, этапа работ.
В графе 8 указывается начало сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 9 указывается окончание сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 10 указывается всего фактических затрат на выполнение работы (тенге).
В графе 11 указываются фактические затраты на выполнение научно-исследовательских работ (тенге).
В графе 12 указываются фактические затраты на выполнение опытно-конструкторских работ (тенге).
В графе 13 указываются фактические затраты на внедрение (тенге).
В графе 14 указываются фактические затраты на приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники (тенге).
В графе 15 указываются фактические результаты выполнения работ.
В графе 16 указываются отклонения в выполнении работ, их причины.
В разделе 2 формы "Сведения об услугополучателях предоставляющих информацию по научной, научно-технической программе (единицы)":
В графе 1 указывается наименование услугополучателя.
В графе 2 указывается бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер.
В графах 3, 4, 5, 6 указывается к какому сектору относится услугополучатель "Государственный сектор", "Сектор высшего образования", "Коммерческий сектор", "Некоммерческий сектор".
В разделе 3 формы "Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование объекта промышленной собственности (изобретение, полезная модель, промышленный образец).
В графе 3 указывается наименование объекта патентования и краткая сущность его новизны.
В графе 4 указываются охранные документы (наименование, страна, номер, дата выдачи).
В графе 5 указывается страна, организация, предприятие внедрения результатов работ.
В графе 6 указывается наименование, номер и дата документа, удостоверяющего внедрение.
В разделе 4 формы "Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на научную, научно-техническую программу":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование задания, этапа.
В графе 3 указывается наименование приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники.
В графе 4 указывается стоимость приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники (тенге).
В разделе 5 формы "Сведения о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается всего исполнителей по научной, научно-технической программе.
В графе 3 указывается количество исполнителей с высшим образованием.
В графе 4 указывается количество исполнителей докторов наук.
В графе 5 указывается количество исполнителей кандидатов наук.
В графе 6 указывается количество исполнителей докторов PhD.
В графе 7 указывается количество исполнителей докторов по профилю.
В графе 8 указывается количество исполнителей докторантов.
В графе 9 указывается количество исполнителей магистрантов.
В графе 10 указывается количество исполнителей зарубежных ученых.
В графе 11 указывается количество исполнителей инженеров с производства.
В разделе 6 формы "Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается количество подготовленных монографий.
В графе 3 указывается количество подготовленных методик, пособий, рекомендаций.
В графе 4 указывается количество подготовленных нормативов.
В графе 5 указывается количество подготовленных классификаторов, каталогов.
В графе 6 указывается количество подготовленных учебных пособий, программ.
В графе 7 указывается количество подготовленных законопроектов.
В графе 8 указывается количество подготовленных научно-популярных изданий (сборники, книги, брошюр и т.д.).
В графе 9 указывается количество подготовленных словарей, справочников.
В графе 10 указывается количество подготовленных директивных документов.
В графе 11 указывается количество подготовленных электронных учебников.
В графе 12 указывается количество подготовленных концепций.
В графе 13 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в отечественных изданиях.
В графе 14 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Web of Sciencе.
В графе 15 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Scopus.
Приложение 9
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их выполнению
Форма
Информационная карта
Куда: 050096, Алматы, ул. Богенбай батыра, 221

тел. + 7 727 222 11 02
Есепті бекіткен күні
Хаттың шығыс № күні
Инвентарлық №
Мемлекеттік тіркелу нөмірі Құжат түрі Таратылу жағдайы
Қортынды есеп Ақысыз беру
Аралық есеп Келісімді бағамен беру
Жарияланымдар саны
Отандық басылымда
Шетелдік басылымда
Оның ішінде:
Web of Science
Scopus
Енгізілу жағдайы
Құжат тілі
Енгізілу саны - Енгізілген Енгізілмеген
Дереккөздер
Кітап саны
Қосымшалар
Көркемдеу
Жалпы беттер саны
Патенттер
Кестелер
Қаржыландыру көлемі, теңге
Бағдарлама шифрі
Орындалатын жұмыс бойынша, бағдарлама тапсырмасының шифры _________
Жұмыстың аталымы
Жұмыс түрі
Іске асыруға ұсынылатын өнімдер
Іргелі ҒЗЖ
Технологиялық құжаттама
А.-ш. дақылдарының сорттары
Қолданбалы ҒЗЖ
Әдістемелік құжаттама
А.-ш. жануарларының тұқымы
Тәжірибелі-конструкторлық,
жобалау-конструкторлық
Жобалау-технологиялық
Қаржыландыру көзі
Программалық құжаттама
Технология
Әдіс, тәсіл
Коллекциялар
Базалар, мәліметтер банкі
Карталар
Мембюджет қаражаты
Модель
Стандарттар, нормативтер
Тапсырушының қаражаты
Меншікті қаражат
Жер қойнауын пайдаланушылардың қаражаттары
Халықаралық гранттар, қорлар
Материалдар
Қосылыстар
Препараттар
Техника үлгісі Автоматтандырылған жүйе
Сериялық өнім
Басқа (көрсетіңіз)
Жергілікті атқарушы органның қаражаты
Басқадай
Орындаушылар
Оның ішіндн; инженерлер саны - , магистранттар саны - , докторанттар саны - , шетелдік ғалымдар саны -
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер
Телефоны
E-mail
Қаласы
Министрліктің (ведомствоның) қысқаша атауы
Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы
Көрсетілетін қызметті алушының қысқаша атауы
Көрсетілетін қызметті алушының мекен-жайы (индекс, республика, облысы, қаласы, көшесі, үйі)
Қоса орындаушы ұйымның атауы
Бірлескен қаржыландыратын ұйым туралы мәліметтер
Телефон
Электрондық мекен-жайы
Қаласы
Министрліктің (ведомствоның) қысқаша атауы
Бірлескен қаржыландыратын ұйымның толық атауы
Бірлескен қаржыландыратын ұйымның қысқаша атауы
Бірлескен қаржыландыратын ұйымның мекен-жайы (индекс, республика, облыс, қала, көше, үй)
Есептің атауы
Реферат
(Зерттеу нысаны, жасалымы немесе жобалау. Жұмыстың мақсаты. Зерттеу әдістері. Алынған нәтижелері мен жаңалығы. Негізгі конструктивтік және технико-экономикалық көрсеткіштер. Енгізілу дәрежесі. Тиімділігі. Қолданылу облысы). (TRL) жобаның әр кезеңінің аяқталуындағы әзірлемелердің (зерттеу және технология) технологиялық дайындығының деңгейі (растаумен).
Халықаралық топтастырғыш рубрикаларының Жасалымның жүзеге асыруға дайындығы
кодтары
Қолдануға
Тәжірибелік
Өнеркәсіптік
дайын
байқау
байқау
ӘОК индекстері
Тақырыптық рубрикалар кодтары
Түйінді сөздер
Күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ғылыми дәрежесі,
атағы
Қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ұйым жетекшісі
Жұмыс жетекшісі
Жұмыстың жауапты орындаушысы
Күнтізбелік жоспарға сәйкес жарияланған жұмыстар тізімі
Жоба ЖТН
1-ші автордың Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Авторлардың Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Жария-ланым атауы
Басылымның атауы
Жарияланым жылы
Том
Ном
Кестенің жалғасы
Бет
Мем-лекет
Жарияланым түрі (Анықтамалық)
Отандық жарияланымдар / Шетелдік жарияланымдар
Журналдың импакт-фактор Web of science квартилі
Журналдың CiteScore (Scopus) процентилі
doi.​org /ссылка
ISSN/ISBN
Қорғау құжаттары туралы мәліметтер
Жоба ЖТН
Өнеркәсіптік меншік объектісінің атауы (өнертабыс, пайдалы модель, авторлық куәлік, өнеркәсіптік үлгі)
Объектінің атауы
Объектінің қысқаша сипаттамасы
Қорғау құжатының алынған мемелекеті
Қорғау құжатының нөмірі
Қорғау құжаты-ның берілген күні
Патент иесі
Авторы
МПК
Жарам-дылық мерзімі
Жұмыс нәтижелерін енгізу туралы ақпарат
Жоба ЖТН
Енгізу түрі
Мекеме
Енгізу құжатының атауы
Енгізуді куәландыратын құжаттың №
Енгізуді куәландыратын құжаттың күні
Енгізу жылы
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
"ГРАНТ АЛУШЫ ҰЙЫМНЫҢ ТОЛЫҚ АТАУЫ" ("грант алушының қысқартылған атауы")
Жобаның мемлекеттік тіркеу №
Бекітемін
Ұйым басшысы
"Грант алушы ұйымның атауы"
_______________________
"___" _________ 20____ ж.
ҒЫЛЫМИ ЖӘНЕ (НЕМЕСЕ) ҒЫЛЫМИ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ НӘТИЖЕЛЕРІН КОММЕРЦИЯЛАНДЫРУ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЕСЕП
"ЖОБАНЫҢ АТАУЫ"
аралық/(қорытынды)
ЖТН _._._._
Жоба жетекшісі _______________ Т . А. Ә. (бар болған жағдайда)
(қолы)
Қала, жыл
ОРЫНДАУШЫЛАР (ЖОБА ТОБЫ ТІЗІМ)
Жоба жетекшісі
_________________
қолы, күні
Т. А. Ә. (бар болған жағдайда)
(кіріспе, қорытынды бөлімі)
Коммерцияландыру жөніндегі маман
_________________
қолы, күні
Т. А. Ә. (бар болған жағдайда)
(орындалған бөлім)
Есепші
__________________
қолы, күні
Т. А. Ә. (бар болған жағдайда)
(орындалған бөлім)
Орындаушы
_________________
қолы, күні
Т. А. Ә. (бар болған жағдайда)
(орындалған бөлім)
Орындаушы
________________
қолы, күні
Т. А. Ә. (бар болған жағдайда)
(орындалған бөлім)
Орындаушы
_______________
қолы, күні
ФИО (бар болған жағдайда)
(орындалған бөлім)
МАЗМҰНЫ
РЕФЕРАТ…………………………………………………………………………………….
КІРІСПЕ ………………………….………………………….……………………………
ЕСЕПТІҢ НЕГІЗГІ БӨЛІМІ ……………………………………………..………………
1 ЕСЕПТІ КЕЗЕҢДЕГІ КҮНТІЗБЕЛІК ЖОСПАРҒА СӘЙКЕС ЖҮРГІЗІЛГЕН
ЖҰМЫСТАРДЫҢ СИПАТТАМАСЫ ………………………………………….…………

АО "НЦГНТЭ" тел. +7 727 222 11 02
Дата утверждения отчета
Исходящий дата письма
Инвентарный
Номер государственной регистрации       Вид документа       Условия распростронения
Отчет по законченной теме Безвозмездно
Промежуточный отчет По договорной цене
Публикаций
всего
В отечественных изданиях
В зарубежных
изданиях
В том числе:
Web of Science
Scopus
Наличие внедрения
Язык документа
Количество внедрений Не внедрено Нет Да
Источников
Количество книг
Приложений
Иллюстраций
Общее кол-во страниц
Патентов
Таблиц
Объем финансирования, тенге
Шифр программы
Шифр задания программы, в рамках которой выполняется работа ________________
Наименование работы
Вид работы
Продукция, предлагаемая к реализации
НИР фундаментальная
Технологическая документация
Сорта с.-х. культур
НИР прикладная
Методическая документация
Породы с.-х.
Опытно-конструкторская, проектно- конструкторская
Программная документация
Технология
животных
Коллекции
Проектно- технологическая
Метод, способ
Базы, банки данных
Источник финансирования
Средства госбюджета
Средства заказчика
Собственные средства
Средства недропользователей
Международные гранты, фонды
Средства МИО
Прочие
Модель
Материалы
Соединения
Препараты
Карты
Стандарты, нормативы
Образец техники
Автоматизированная система
Серийная продукция
Другая (укажите)
Исполнители
В том числе: количество инженеров с производства - , магистрантов - , докторантов - , зарубежных ученых -
Сведения об услугополучателе
Телефон
е-mail
Город
Сокращенное наименование министерства (ведомства)
Полное наименование услугополучателя
Сокращенное наименование услугополучателя
Адрес услугополучателя (индекс, республика, область, город, улица, дом)
Наименование организации-соисполнителя
Сведения о софинансирующей организации
Телефон
Электронный адрес
Город
Полное наименование министерства (ведомства)
Полное наименование софинансирующей организации
Сокращенное наименование софинансирующей организации
Местонахождение софинансирующей организации (индекс, республика, область (город республиканского значения), город, улица, дом)
Наименование отчета
Реферат
Объект исследования, разработки или проектирования. Цель работы. Методы исследования. Полученные результаты и новизна. Основные конструктивные и технико-экономические показатели. Степень внедрения. Эффективность. Область применения. (TRL) уровень технологической готовности разработок (научных исследовании и технологий) на завершении каждого этапа проекта (с подтверждением).
Коды рубрик международного Готовность разработки к реализации классификатора
Готова к
использованию
Опытная
апробация
Промышленная
апробация
Индексы УДК
Коды тематических рубрик
Ключевые слова
Дата
Фамилию, имя, отчество
(при его наличии).
Ученая степень,
ученое звание
Подпись
Место печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Руководитель организации
Руководитель работы
Ответственный
исполнитель работы
Перечень опубликованных работ в соответствии с календарным планом
ИРН
Ф.И.О (при его наличии) автора 1-ый
Ф.И.О (при его наличии) автора
Название публикации
Наименование издания
Год публикации
Том
Ном
Продолжение таблицы
Стр
Страна
Тип публикации (Справочник)
Отечественные публикации / Зарубежные издания
Квартиль журнала по импакт-фактору Web of science
Процентиль журнала по CiteScore (Scopus)
doi.​org /ссылка
ISSN/ISBN
Сведения об охранных документах
ИРН
Вид объекта (изобретение, полезная модель, авторское свидетельство, промышленный образец)
Наименование объекта
Краткое описание объекта
Страна получения охранного документа
Номер охранного документа
Дата выдачи охранного документа
Патентообладатель
Авторы
МПК
Срок действия
Сведения о внедрении результатов работ
ИРН проекта
Тип внедрения
Организация
Наименование внедрения
документа, удостоверяющего внедрение
Дата документа, удостоверяющего внедрение
Год внедрения
Приложение 10
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их выполнению
"ПОЛНОЕ НАИМЕНОВАНИЕ ОРГАНИЗАЦИИ ГРАНТОПОЛУЧАТЕЛЯ"
("сокращенное название Грантополучателя")
________________________________________________________________
№ гос.регистрации проекта
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель организации
"Наименование организации
Грантополучателя"
______________________
"___" _________ 20____ г.
ОТЧЕТ
ПО ПРОЕКТУ КОММЕРЦИАЛИЗАЦИИ РЕЗУЛЬТАТОВ НАУЧНОЙ И (ИЛИ) НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
"НАИМЕНОВАНИЕ ПРОЕКТА"
промежуточный/(заключительный)
ИРН _._._._
Руководитель проекта _________________ Ф.И.О (при его наличии)
(подпись)
Город, год
ИСПОЛНИТЕЛЕЙ (ПРОЕКТНАЯ ГРУППА СПИСОК)
Руководитель проекта
_________________
подпись, дата
ФИО (при его наличии)
(введение, раздел заключение)
Специалист по коммерциализации
_________________
подпись, дата
ФИО(при его наличии)
(выполняемый раздел)
Бухгалтер
__________________
подпись, дата
ФИО(при его наличии)
(выполняемый раздел)
Исполнитель
_________________
подпись, дата
ФИО(при его наличии)
(выполняемый раздел)
Исполнитель
________________
подпись, дата
ФИО(при его наличии)
(выполняемый раздел)
Исполнитель
_______________
подпись, дата
ФИО(при его наличии)
(выполняемый раздел)
СОДЕРЖАНИЕ
РЕФЕРАТ…………………………………………………………………………………….
ВВЕДЕНИЕ………………………….………………………….……………………………
ОСНОВНАЯ ЧАСТЬ ОТЧЕТА……………………………………………..………………
1 ОПИСАНИЕ ПРОВЕДЕННЫХ РАБОТ СОГЛАСНО КАЛЕНДАРНОМУ ПЛАНУ
ЗА ОТЧЕТНЫЙ ПЕРИОД………………………………………….………………………

1.1 Іс-шараның атауы …………………………………………….....................
1.2 Іс-шараның атауы …………………………………………….……………
ҚОРЫТЫНДЫ ……………………………………………………………………………….
ҚОСЫМША А – Жобаның күнтізбелік жоспарының көшірмесі ………………………………….
ҚОСЫМША Б - Ағымдағы есепті жылы жарияланған еңбектер мен басылымдар тізбесі (бар болса)
РЕФЕРАТ
Түйінді сөздер (5-тен 15 сөзге дейін)
Есепте ____ бет, ___ сурет, ____ сілтеме, ____ қосымша бар.
Жобаның жалпы ақпараты
ЖТН тіркеу нөмірі және Жобаның атауы -
Жобаның мақсаты -
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесінің қысқаша сипаттамасы - Грант шартының тіркеу нөмірі және күні -
Грант Алушының Атауы -
Жеке серіктестің атауы -
Күнтізбелік жылдар бойынша гранттық қаражат сомасы (теңге):
Барлығы (теңге):
1-ші жыл (теңге):
2-ші жыл (теңге):
3-ші жыл (теңге):
Күнтізбелік жылдар бойынша қоса қаржыландыру сомасы (теңге):
Барлығы (теңге):
1-ші жыл (теңге):
2-ші жыл (теңге):
3-ші жыл (теңге):
КІРІСПЕ
Кезең бойынша аралық есепті енгізуде осы кезеңде орындалған мақсаттар мен міндеттер, олардың жалпы есепті орындаудағы орны көрсетілуі тиіс.
Қорытынды есептің кіріспесінде кезеңдер бойынша барлық дайындалған аралық есептердің атауларының тізбесі және егер олар тиісті органға ұсынылған болса, олардың тіркеу нөмірлері келтіріледі) тіркеу үшін.
ЕСЕПТІҢ НЕГІЗГІ БӨЛІМІ 1. ЕСЕПТІ КЕЗЕҢ ҮШІН / ЖОБА БОЙЫНША КҮНТІЗБЕЛІК ЖОСПАРҒА СӘЙКЕС ЖҮРГІЗІЛГЕН ЖҰМЫСТАРДЫҢ СИПАТТАМАСЫ
Күнтізбелік жоспардың әрбір іс-шарасын сапалық және сандық сипаттамаларын көрсете отырып, жүргізілген жұмыстардың нәтижелерін сипаттайтын дербес бөлім ретінде көрсету қажет.
Іс-шара 1.1 "іс-шараның атауы"
Күнтізбелік жоспар бойынша күтілетін нәтиже: ------------------.
Кезеңді іске асыру шеңберінде қол жеткізілген нәтиже: ----------------------
жүргізілген жұмыстардың нәтижелерін сипаттау
Іс-шара 1.2 "іс-шараның атауы"
Күнтізбелік жоспар бойынша күтілетін нәтиже: ------------------.
Кезеңді іске асыру шеңберінде қол жеткізілген нәтиже: ----------------------
жүргізілген жұмыстардың нәтижелерін сипаттау

1.1 Наименование мероприятия…………………………………………….....................
1.2 Наименование мероприятия…………………………………………….……………
ЗАКЛЮЧЕНИЕ……………………………………………………………………………….
ПРИЛОЖЕНИЕ А – Копия календарного плана проекта…………………………………
ПРИЛОЖЕНИЕ Б - Перечень опубликованных трудов и оттиски за текущий отчетный год (при наличии)
РЕФЕРАТ
КЛЮЧЕВЫЕ СЛОВА (от 5 до 15 слов)
Отчет содержит ____ страниц, ___ рисунок, ____ ссылок, ____ приложений.
Общая информация проекта
Регистрационный номер (ИРН) и наименование проекта -
Цель проекта -
Краткое описание результата научной и (или) научно-технической деятельности
Регистрационный номер и дата договора гранта -
Наименование Грантополучателя -
Наименование Частного партнера -
Сумма грантовых средств по календарным годам (тенге):
Всего (тенге):
1-ый год (тенге):
2-ой год (тенге):
3-ий год (тенге):
Сумма софинансирования по календарным годам (тенге):
Всего (тенге):
1-ый год (тенге):
2-ой год (тенге):
3-ий год (тенге):
ВВЕДЕНИЕ
Во введении промежуточного отчета по этапу должны быть указаны цели и задачи, выполненных на данном этапе, их место в выполнении отчета о в целом.
Во введении заключительного отчета приводят перечень наименований всех подготовленных промежуточных отчетов по этапам и их регистрационные номера, если они были представлены в соответствующий орган1) для регистрации.
ОСНОВНАЯ ЧАСТЬ ОТЧЕТА
1. ОПИСАНИЕ ПРОВЕДЕННЫХ РАБОТ СОГЛАСНО КАЛЕНДАРНОМУ ПЛАНУ ЗА ОТЧЕТНЫЙ ЭТАП / ПО ПРОЕКТУ
Необходимо каждое мероприятие календарного плана отразить как самостоятельный раздел с описанием результатов проведенных работ с указанием качественных и количественных характеристик.
Мероприятие 1.1 "Наименование мероприятия"
Ожидаемый результат по Календарному плану: ------------------.
Достигнутый результат в рамках реализации этапа: ----------------------
описание результатов проведенных работ
Мероприятие 1.2 "Наименование мероприятия"
Ожидаемый результат по Календарному плану: ------------------.
Достигнутый результат в рамках реализации этапа: ----------------------
описание результатов проведенных работ

Іс-шара 1.3 "іс-шараның атауы"
Күнтізбелік жоспар бойынша күтілетін нәтиже: ------------------.
Кезеңді іске асыру шеңберінде қол жеткізілген нәтиже: ----------------------
жүргізілген жұмыстардың нәтижелерін сипаттау
Ескертпе-әрбір бөлім бойынша көлемді материалдар немесе растайтын құжаттар ұсынылған кезде есептің мәтінінде сілтеме жасап, есепке нөмірленген қосымша түрінде көрсету қажет.
ҚОРЫТЫНДЫ
1) Кезең шеңберінде атқарылған жұмыстың қысқаша талдауын көрсету қажет;

Мероприятие 1.3 "Наименование мероприятия"
Ожидаемый результат по Календарному плану: ------------------.
Достигнутый результат в рамках реализации этапа: ----------------------
описание результатов проведенных работ
…………
ПРИМЕЧАНИЕ - При предоставлении по каждому разделу, объемные материалы или подтверждающие документы, необходимо сделать ссылку в тексте отчета и вывести в виде пронумерованного приложения к отчету
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
1) Необходимо отразить краткий анализ проделанной работы в рамках этапа,

2) ҒҒТҚН коммерцияландыруға грант беру туралы шарттың 1.3-тармағына сәйкес қол жеткізілген күтілетін нәтижелерді көрсету қажет;
3) Жобаны іске асыру шеңберінде кірістердің көлемін көрсету қажет (аяқтау сәтінде грант сомасының кемінде 10% (15%)* құрауы тиіс, өндірілетін өнімнің (көрсетілетін қызметтердің) жоспарланған санын көрсету қажет (қанша алынғаны/не істелгені және т. б.), сондай-ақ авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға куәліктердің, лицензиялық шарттың болуын көрсету қажет, патенттер (өнертабыстарға/пайдалы модельдерге/селекциялық жетістіктерге/ өнеркәсіптік үлгілерге), PCT, еуразиялық және/немесе еуропалық патенттер, жобаны іске асыру шеңберінде алынған іске асыру аймағы.
Ескертпе-осы есепке қол қою арқылы грант алушы ұсынылатын мәліметтердің, құжаттардың/құжаттардың көшірмелерінің дұрыстығына кепілдік береді және дәйексіз мәліметтерді, құжаттарды/құжаттардың көшірмелерін ұсынғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылықта болады.
ҚОСЫМША А
Жобаның күнтізбелік жоспары (түпнұсқадан сканерленген нұсқа)
кезең №
іс-шараның №
Іс-шараның атауы
Басталуы (айы, жылы)
Ұзақтығы
Күтілетін нәтиже
Жауапты
I
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
II
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
III
3.1
3.2
3.3
3.4
3.5
ҚОСЫМША Б
Ағымдағы есепті жылы жарияланған еңбектер мен басылымдар тізбесі
(бар болса)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Ақпарат картасы
Қайда: 050026, Алматы
Бөгенбай батыр көшесі, 221
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптама орталығы АҚ
т. + 7 727 222 11 02, ішкі 400, 401, 402, 404
Есепті бекіткен күні
Хаттың шығыс № күні
Инвентарлық №
Жоба ЖТН
Мемлекеттік тіркелу нөмірі Құжат түрі Таратылу жағдайы
Қортынды есеп Ақысыз беру
Аралық есеп Келісімді бағамен беру
Жарияланымдар саны
Отандық басылымда
Шетелдік басылымда
Оның ішінде:
Web of Science
Scopus
Енгізілу жағдайы
Құжат тілі
Енгізілу саны - Енгізілген Енгізілмеген
Жалпы беттер саны
Патенттер
Лицензияланған
Есептік жыл үшін мақұлданған сома, теңге
Есептік жыл үшін бірлескен қаржыландыру сомасы, теңге
Бірлескен қаржыландыратын ұйым туралы мәлімет
Телефоны
Электрондық мекен-жайы
Қала
Бірлесіп қаржыландыратын тарап (* керегі құсбелгі арқылы таңдалады):
Өтініш беруші
Грант алушы
Жеке серіктес (бар болса)
Басқа (бар болса)
Қаржыландыру ұсынылатын экономика секторының басым бағыты
ҒҒТҚН коммерцияландыруға грант беру туралы шарттың нөмірі мен күні
Жұмыстың аталымы
Іске асыруға ұсынылатын өнімдер
Есеп авторлары (Жоба тобы)
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса жағдайда)
Жобадағы лауазымы (көрсету: жоба басшысы, коммерцияландыру жөніндегі маман, бухгалтер)
Ғылыми дәрежесі (бар болса)
Инженерлер саны - , магистранттар саны - , докторанттар саны - , шетелдік ғалымдар саны -
Грант алушы ұйым туралы мәліметтер
Телефоны
E-mail
Қаласы
Министрліктің (ведомствоның) қысқартылған атауы
Грант алушы ұйым толық аталымы
Грант алушы ұйым қысқаша атауы
Көрсетілетін қызметті алушының мекен-жайы (индекс, республика, облысы, қаласы, көшесі, үйі)
Жобаны іске асыру орны
Мекен-жайы (индекс, облыс, қала, көше, үй)
Индекс:
қала:
Облыс
Мекен-жайы (көше, үй):
Материалдық-техникалық базаны ұсынатын жеке серіктестің атауы және мекенжайы (бар болса)
Мекен-жайы (индекс, облыс, қала, көше, үй)
БСН:
облыс
қала
Индекс:
көше
Жоба атауы
Реферат

2) Необходимо отразить достигнутые ожидаемые результаты согласно пункту 1.3 Договора о предоставлении гранта на коммерциализацию РННТД;
3) Необходимо отразить объем доходов в рамках реализации проекта (на момент завершения должен составлять не менее 10% (15%)* от суммы гранта, указать запланированное количество производимой продукции (оказываемых услуг) (сколько получено/что сделано и т.д.), также необходимо отразить наличие свидетельств на произведения, охраняемые авторским правом, лицензионного договора, патентов (на изобретения/на полезные модели/на селекционные достижения/ на промышленные образцы), PCT, евразийского и/или европейского патентов, региона реализации, полученных в рамках реализации проекта.
Примечание - Подписанием настоящего отчета, Грантополучатель гарантирует достоверность предоставляемых сведений, документов/копий документов и несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, за предоставление недостоверных сведений, документов/копий документов.
ПРИЛОЖЕНИЕ А
Календарный план проекта (сканированная версия с оригинала)
этапа
мероприятия
Наименование мероприятия
Начало (месяц, год)
Длительность
Ожидаемый результат
Ответственный
I
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
II
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
III
3.1
3.2
3.3
3.4
3.5
ПРИЛОЖЕНИЕ Б
Перечень опубликованных трудов и оттиски за текущий отчетный год
(при наличии)
Приложение 11
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Информационная карта
Куда: 050026, Алматы,
ул. Богенбай батыра, дом 221
АО "Национальный центр государственной
научно-технической экспертизы"
т. + 7 727 222 11 02, вн. 400, 401, 402, 404
Дата утверждения отчета
Исходящий № дата письма
Инвентарный №
ИРН проекта
Номер государственной регистрации             Вид документа       Условия распростронения
Отчет по законченной теме Безвозмездно
Промежуточный отчет По договорной цене
Регистрационный номер РННТД
Публикаций
всего
В отечественных изданиях
В зарубежных
изданиях
В том числе:
Web of Scie nce
Scopus
Наличие внедрения
Язык документа
Количество внедрений – Не внедрено внедрено
Общее кол-во страниц
Патентов
Заявок на патенты
Лицензионных соглашений
Одобренная сумма за отчетный год, тенге
Сумма софинансирования за отчетный год, тенге
Сведения организация софинансирования
Телефон
е-mail
Город
Софинансирующая сторона (*нужное выбирается галочкой):
Заявитель
Грантополучатель
Частный партнер (при наличии)
Другая (при наличии)
Приоритетное направление сектора экономики, в рамках которого предоставляется финансирование
Номер и дата договора о предоставлении гранта на коммерциализацию РННТД
Наименование работы
Продукция, предлагаемая к реализации
Авторы отчета (Проектная группа)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность в проекте (указать: руководитель проекта, специалист по коммерциализации, бухгалтер)
Ученая степень (при наличии)
Количество инженеров с производства - , магистрантов - , докторантов - , зарубежных ученых -
Сведения об организации - Грантополучателе
Телефон
е-mail
Город
Полное наименование министерства (ведомства)
Полное наименование организации - Грантополучателя
Сокращенное наименование организации - Грантополучателя
Адрес организации - Грантополучателя (индекс, республика, область, город, улица, дом)
Место реализации проекта
Адрес (индекс, область, город, улица, дом)
Индекс:
Город:
Область:
Адрес (улица, дом):
Наименование и адрес Частного партнера, предоставляющего материально-техническую базу (при наличии)
Адрес (индекс, область, город, улица, дом)
БИН:
область
город
Индекс:
улица
Наименование проекта
Реферат

Грант беру туралы шарттың 1.3-тармағына сәйкес күтілетін нәтижелер
Алынған нәтижелер (есепті жылы қол жеткізілген күтілетін нәтижелерді көрсету қажет)
1
2
Өнімнің іске асыру немесе енгізуге дайындығы
(өндірілетін өнім түрлерінің (көрсетілетін қызметтердің) саны)
Іске асыруға (шығаруға)дайын
Өткізілетін өнімнің (көрсетілетін қызметтердің) көлемі, теңге (сома)
Тақырыптық рубрикалар кодтары
Экономика секторын және жобаның бағытын сипаттайтын түйінді сөздер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ғылыми дәрежесі, атағы
Қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ұйым жетекшісі
Жұмыс жетекшісі
Жұмыстың жауапты орындаушысы
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Күнтізбелік жоспарға сәйкес жобаның іске асырылуы туралы қысқаша мәліметтер
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Шарт бойынша жұмыстың атауы және оны жүзеге асырудың негізгі кезеңдері
Негізігі нәтижелер
Күнтізбелік жоспарға сәйкес жарияланған жұмыстар тізімі
Жоба ЖТН
1-ші автордың Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Авторлардың Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Жария-ланым атауы
Басылымның атауы
Жарияланым жылы
Том
Ном
Кестенің жалғасы
Бет
Мем-лекет
Жарияланым түрі (Анықтамалық)
Отандық жарияланымдар / Шетелдік жарияланымдар
Журналдың импакт-фактор Web of science квартилі
Журналдың CiteScore (Scopus) процентилі
doi.​org /ссылка
ISSN/ISBN
Қорғау құжаттары туралы мәліметтер
Жоба ЖТН
Өнеркәсіптік меншік объектісінің атауы (өнертабыс, пайдалы модель, авторлық куәлік, өнеркәсіптік үлгі)
Объектінің атауы
Объектінің қысқаша сипаттамасы
Қорғау құжатының алынған мемелекеті
Қорғау құжатының нөмірі
Қорғау құжаты-ның берілген күні
Патент иесі
Авторы
МПК
Жарам-дылық мерзімі
Жұмыс нәтижелерін енгізу туралы ақпарат
Жоба ЖТН
Енгізу түрі
Мекеме
Енгізу құжатының атауы
Енгізуді куәландыратын құжаттың №
Енгізуді куәландыратын құжаттың күні
Енгізу жылы
Жоба жетекшісі ________________________ _______
Ұйым жетекшісі ________________________ ________
Т.А.Ә (бар болған жағдайда) (қолы)
М. О. (бар болған жағдайда) Т.А.Ә (бар болған жағдайда) (қолы)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін (бұдан әрі – ҒҒТҚН) тіркеуге өтінім
Ғылыми –техникалық қызмет нәтижесін тіркеуіңізді сұраймын ____________________
__________________________________________________________________________
(ҒҒТҚН атауы көрсетіледі)
ғылыми жобаның орындалуы кезінде жасалған _________________________________
__________________________________________________________________________
(ғылыми жобаның атауы мен көрсетілетін қызметті берушімен берілген мемтіркеу нөмері)
Қазақстан Республикасында негізде __________________________________________
(мемлекеттік тапсырыстың немесе ғылыми-зерттеу, тәжірибелік- конструкторлық және
технологиялық жұмыстарды орындау үшін қаржы ресурстары бөлінген басқа құжаттың
нөмірін көрсетеді)
Мемлекеттік келісімшартта немесе басқа құжатта белгіленген құқықтар көлемімен, есепке алу объектісіне құқықтардың шарттарын анықтайтын құқықтар шарттары ___________
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы құқығының көлемі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы атынан _____________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
Ұйым ____________________________________________________________________
(Көрсетілген қызметті алушының толық атауы көрсетіледі)
жатады____________________________________________________________________
(орындаушы ұйымның құқықтық көлемі көрсетіледі)
Жоба жетекшісі __________________________ _______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Көрсетілген қызметті алушының басшысы _______________________ ______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі – ҒҒТҚН) туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі _______________________________________________________
Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды (бұдан әрі –ғылыми-техникалық қызмет) орындауға қаражат бөлінген мемлекеттік келісімшарттың немесе құжаттардың тіркеу нөмірі ___________________________________
Ғылыми жобаның атауы ____________________________________________________
Жобаның мемлекеттік тіркелу нөмірі _________________________________________

Ожидаемые результаты согласно пункту 1.3 Договора о предоставлении гранта
Полученные результаты (необходимо отразить достигнутые ожидаемые результаты за отчетный год)
1
2
Готовность продукции к реализации или внедрению
(кол-во видов производимой продукции (оказываемых услуг))
Готово к реализации (выпуску)
Объем реализуемой продукции (оказываемых услуг), тенге (сумма)
Коды тематических рубрик
Ключевые слова, характеризующие сектор экономики и направление проекта
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Ученая степень,
ученое звание
Подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Руководитель организации
Руководитель проекта
Приложение 12
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Краткие сведения о реализации проекта в соответствии с календарным планом
Шифр задания, этапа
Наименование работ по Договору и основные этапы его выполнения
Основные результаты
Перечень опубликованных работ в соответствии с календарным планом
ИРН
Ф.И.О (при его наличи) автора 1-ый
Ф.И.О (при его наличии) автора
Название публикации
Наименование издания
Год публикации
Том
Ном
Продолжение таблицы
Стр
Страна
Город
Тип публикации (Справочник)
Отечественные публикации / Зарубежные издания
Квартиль журнала по импакт-фактору Web of science
Процентиль журнала по CiteScore (Scopus)
doi.org /ссылка
ISSN/ISBN
Сведения об охранных документах
ИРН
Вид объекта (изобретение, полезная модель, авторское свидетельство, промышленный образец)
Наименование объекта
Краткое описание объекта
Страна получения охранного документа
Номер охранного документа
Дата выдачи охранного документа
Патентообладатель
Авторы
МПК
Срок действия
Сведения о внедрении результатов работ
ИРН проекта
Тип внедрения
Организация
Наименование внедрения
№ документа, удостоверяющего внедрение
Дата документа, удостоверяющего внедрение
Год внедрения
Руководитель работы
___________________________ _______
Руководитель организации
___________________________ _______
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись) М. П.
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 13
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Заявка на регистрацию результата научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу зарегистрировать результат научной и (или) научно-технической деятельности
______________________________________________________________________________
(указывается наименование РННТД)
созданный при выполнении научного проекта
______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указывается название научного проекта и номер государственной
регистрации проекта, присвоенный услугодателем Республики Казахстан на основании
_______________________________________________________________________________
(указывается номер документа, в соответствии с которыми выделены
финансовые средства на выполнение научно-исследовательских, опытно-
конструкторских и технологических работ)
С объемом прав, установленных госконтрактом или иным документом условия прав,
которым определены условия прав на объект учета _________________________________
_____________________________________________________________________________
(указывается объем прав Республики Казахстан)
От имени Республики Казахстан выступает ________________________________________
______________________________________________________________________________
(указывается полное наименование Заказчика)
Организации __________________________________________________________________
(указывается полное наименование услугополучателя
принадлежат___________________________________________________________________
(указывается объем прав организации)
Руководитель проекта __________________________________________________________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Руководитель услугополучателя _________________________________________________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 14
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Форма по учету сведений о результатах научной и (или) научно-
технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер РННТД ____________________________________________
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии с
которыми были выделены средства на выполнение научно- исследовательских, опытно-
конструкторских и технологических работ ________________________________________
______________________________________________________________________________
Название научного проекта _____________________________________________________
Номер государственной регистрации проекта_______________________________________

1. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің жеке ерешеліктері
туралы мәліметтер
1.1. Нәтиженің атауы _______________________________________________________
1.2. Нәтиженің қысқаша сипаттамасы, (TRL) әзірлеменің (зерттеу және технология)
технологиялық дайындығының деңгейі (растаумен) _____________________________
__________________________________________________________________________
1.3. Нәтиженің қолданылу саласы ____________________________________________
1.4. Нәтиженің түрі
Технология
Техника, конструкция үлгілері
Программмалық өнім
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Автоматтандырылған жүйе
Материалдар
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Техникалық құжаттама
Қосылыстар
Коллекциялар
Әдістеме, әдістемелік құжаттама
Препараттар
Карталар
Теория, гипотезалар
Пайдалы модель
Деректер базалары, банктері
Экологиялық мәселелерді шешу
Басқалар (көрсету керек)
1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық өнім,
қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және басқалары (көрсетіңіз) __________________________________________
1.6. Нәтижені жетілдіру бағыты _______________________________________________
1.7. Енгізілудің болуы (актілер, шарттар) _______________________________________
1.8. ҒҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі _____________________________________
1.9. ҒҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі __________________________________
1.10. ҒҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі __________________________________
1.11. ҒҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы ______________________
1.12. ҒҒТҚН қолдану артықшылығы ___________________________________________
1.13. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі _______________________
1.14. ҒТАХТ айдарлары _____________________________________________________
2. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын көрсетілетін
қызметті алушы және олармен бірлесіп орындаушылар туралы мәліметтер
Бас ұйым туралы мәліметтер
2.1. Көрсетілетін қызметті алушының атауы ____________________________________
2.2. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы _______________________________
2.3. Министрлігі, ведомствасы ________________________________________________
2.4. Қоса орындаушы ұйымның атауы (бар болған жағдайда) _____________________
2.5. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы ________________________________
3. ҒҒТҚН-не Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер _______________
4. Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер

1. Сведения об индивидуальных особенностях результата научной и (или) научно-
технической деятельности
1.1. Наименование результата ___________________________________________________
1.2. Краткое описание результата, (TRL) уровень технологической готовности разработки
(научных исследований и технологий) (с подтверждением)
_____________________________________________________________________________
1.3. Область применения результата ______________________________________________
______________________________________________________________________________
1.4. Вид результата
Технология
Образец техники, конструкции
Программный продукт
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Автоматизированная система
Материалы
Породы сел.-хоз. животных
Техническая документация
Соединения
Коллекции
Методика, методическая документация
Препараты
Карты
Теория, гипотезы
Полезная модель
Базы, банки данных
Решение экологических проблем
Другие (указать)
1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
техническая документация, программное средство, районирование и другие (указать)
_____________________________________________________________________________
1.6. Перспективы применения результата _________________________________________
1.7. Наличие внедрений (акт, договор) ____________________________________________
1.8. Социальный эффект от внедрения РННТД _____________________________________
1.9. Экономический эффект от внедрения РННТД __________________________________
1.10. Экологический эффект от внедрения РННТД __________________________________
1.11. Импортозамещающий эффект от внедрения РННТД ____________________________
1.12. Преимущества использования РННТД ________________________________________
1.13. Перечень документации, содержащей сведения о результате _____________________
1.14. Коды тематических рубрик _________________________________________________
2. Сведения об услугополучателе, осуществляющего научную и или научно- техническую
деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование услугополучателя _____________________________________________
2.2. Адрес услугополучателя ____________________________________________________
2.3. Министерство, ведомство ___________________________________________________
2.4. Наименование организации-соисполнителя (при его наличии) ____________________
2.5. Адрес услугополучателя ____________________________________________________
3. Сведения о правах Республики Казахстан на РННТД ______________________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан на объекты интеллектуальной собственности

4.1. Объектінің түрі _________________________________________________________
4.2. Объектінің атауы _______________________________________________________
4.3. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік) ____
4.4. Қолданылу аумағы және мерзімі __________________________________________
4.5. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі ______
4.6. ХПК индексі ___________________________________________________________
4.7. Патент иесі ___________________________________________________________
5. ҒҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________________________
6. Жоба жетекшісі _________________________ _____
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
7. Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ________________________ _____
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама
_____________________________________________________________________
байланысты (ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын ________________________
(ҒҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
Қосымша: ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың
көшірмесі, _____ б.
Жоба жетекшісі _______________________ _____
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ________________________ ______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі - ҒҒТҚН) пайдалану туралы мәлімет
Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген құжаттардың немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі __________________________________________
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі _______________________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні _________________________________________________________
Нәтиженің атауы ___________________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі ________________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі_________________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы _________________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі ______________________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты ________________________________________________
Нәтижені пайдалану саласы __________________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Пайдалы модель
Техника үлгісі
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Деректер базалары, банктері
Бағдарламалы өнім
Материалдар
Қосылыстар
Карталар
Автоматтандырылған жүйе
Препараттар
Коллекциялар
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және басқалары (көрсетіңіз) ___________________________________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі _____________________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның атауы ____________________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _______________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері)________________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды _______________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы ____________________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _______________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері) ________________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды _______________
Лицензиар _________________________ _______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) Қолы
Күні М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі - ҒҒТҚН) мемлекеттік есебінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама
______________________________________________________________ байланысты
_________________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау негізін тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің Мемлекеттік есепке алу объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын _________________________________________
__________________________________________________________________________
(есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒҒТҚН МТ-ден алып тастауды негіздейтін құжаттардың көшірмесі, ____ б.
Жоба жетекшісі ________________________ ______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ________________________ ______
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Бюджет қаражаты есебінен,
сондай-ақ жер қойнауын
пайдаланушылардың ғылым
саласындағы міндеттемелері
шеңберінде жер қойнауын
пайдаланушылардың
қаражатынан
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды, ғылыми
және (немесе) ғылыми-
техникалық қызмет нәтижелерін
коммерцияландыру жобаларын
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидаларына
18-қосымша
Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларының 24 тармағына сәйкес келмейтін құжаттарды мемлекеттік тіркеуден бас тарту
Атауы
Көрсетілетін қызмет алушы
Ғылыми жетекші

4.1. Вид объекта _______________________________________________________________
4.2.Наименование объекта ______________________________________________________
4.3. Номер охранного документа (свидетельства о регистрации объекта интеллектуальной
собственности)________________________________________________________________
4.4. Территория и срок действия _________________________________________________
4.5. Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности
_____________________________________________________________________________
4.6. Индекс МПК ______________________________________________________________
4.7. Патентообладатель _________________________________________________________
4.8. Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной
собственности ________________________________________________________________
5. Сведения об авторах РННТД
5.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
6. Руководитель проекта _________________________________________ ______________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
7. Руководитель услугополучателя _________________________________ ______________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 15
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Извещение об изменении сведений о результатах научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу уточнить сведения о РННТД __________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РННТД)
в связи с _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РННТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения сведений о РННТД, на ____ л.
Руководитель проекта ______________________________________ ______________
Ф. И.О. (при его наличии)             (подпись)
Руководитель организации услугополучателя __________________ ______________
Ф. И.О. (при его наличии)             (подпись)
Дата М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 16
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Сведения об использовании результатов научной и (или) научно-
технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии с
которыми были выделены финансовые средства на осуществление научно-технической
деятельности _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Регистрационный номер РННТД_________________________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Наименование результата _______________________________________________________
Объем передаваемых прав ______________________________________________________
Срок действия договора ________________________________________
Территория действия договора __________________________________
Регистрационный номер договора________________________________
Цель использования результата __________________________________
Область применения результата__________________________________
Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Породы сел.-хоз. животных
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Базы, банки данных
Программный продукт
Материалы
Соединения
Карты
Автоматизированная система
Препараты
Коллекции
Прочие виды результатов
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика выведения новой породы,
высокопродуктивное стадо, районирование, и т.д.)
_____________________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о результате
_____________________________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации _____________________________________________________
Сокращенное наименование организации _________________________________________
Адрес (место нахождения) ______________________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
_____________________________________________________________________________
Лицензиар ______________________________________________ _____________________
Ф. И.О. (при его наличии)                   (подпись)
Дата М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 17
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Форма
Извещение об исключении результата научной и (или) научно-
технической деятельности (далее - РННТД) из государственного учета РННТД
Прошу внести в Государственный учет результатов научной и (или) научно-технической
деятельности сведения об исключении объекта учета
_____________________________________________________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы данных заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта учета
из ГР РННТД, на ______л.
Руководитель проекта ___________________________ ______________________________
Ф. И.О. (при его наличии)             (подпись)
Руководитель услугополучателя _____________________ ____________________________
Ф. И.О. (при его наличии)                   (подпись)
Дата М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 18
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, проектов
коммерциализации результатов
научной и (или) научно-
технической деятельности,
финансируемых за счет
бюджетных средств, а также из
средств недропользователей в
рамках обязательств
недропользователей в области
науки, и отчетов по их
выполнению
Отказ в государственном учете документов, не соответствующих пункту 24 Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей
Наименование
Услугополучатель
Научный руководитель

"Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 8, 9 тармағындағы талаптары
Қайтару негіздемесі
1
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
министрі
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 630 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің күші жойылды деп танылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 болып тіркелген).
2. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 722 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12973 болып тіркелген).
3. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2018 жылғы 4 сәуірдегі № 135 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16794 болып тіркелген ).
4. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 маусымдағы № 262 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20898 болып тіркелген).

Требования пунктов 8, 9
Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению"
Обоснование возврата
1
Приложение к приказу
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 31 декабря 2024 года № 630
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан
1. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10885).
2. Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 722 "О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12973).
3. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 апреля 2018 года № 135 "О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16794).
4. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июня 2020 года № 262 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20898).

5. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 481 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24478 болып тіркелген).
6. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2021 жылғы 1 қарашадағы № 543 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25284 болып тіркелген).
7. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 10 сәуірдегі № 160 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34249 болып тіркелген).

5. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 481 "О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24478).
6. Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 ноября 2021 года № 543 "Об утверждении Правил государственного учета проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25284).
7. Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 апреля 2024 года № 160 "О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34249).