Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 қыркүйектегі № 15/290-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 қазанда № 349-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына,  Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Аягөз аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аягөз аудандық мәслихат төрағасы
А. Ибрайшин
Аягөз аудандық мәслихатының

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 20 сентября 2024 года № 15/290-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 4 октября 2024 года № 349-18
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предосталения жилищных сертификатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883), Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов по Аягозскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Аягозского районного маслихата согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Аягозского районного маслихата
А. Ибрайшин
Приложение 1 к решению
Аягозского районного маслихата

2024 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 15/290-VIII шешіміне
1 қосымша
Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500 000 (бір миллинон бес жүз мың ) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500 000 (бір миллинон бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Аягөз аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 15/290-VIII шешіміне
2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі

от 20 сентября 2024 года
№ 15/290-VIII
Размер жилищного сертификата по Аягозскому району
1. 10% от суммы займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Аягозского районного маслихата
от 20 сентября 2024 года
№ 15/290-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов

Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 31.03.2025 № 23/424-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Атауы
1
Ұлы Отан соғысының ардагерлері
2
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер
3
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері
4
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар
5
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар
6
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдар
7
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер
8
Кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады.
9
Қандастар
10
Экологиялық зілзалалар, табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған адамдар
11
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқалармен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар
12
Мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерін, әскери қызметін орындау кезінде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқық тәртібін қорғау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары
13
Толық емес отбасылар
14
Асырауында кәмелетке толмаған балалары және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында жалпы білім беретін немесе кәсіптік бағдарламалар бойынша күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын, бірақ жиырма үш жасқа толмаған балалары бар жесір әйелдер (тұл ер адамдар) жатады.
Аягөз аудандық мәслихатының

Сноска. Приложение 2 в редакции решения Аягозского районного маслихата области Абай от 31.03.2025 № 23/424-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
1
Ветераны Великой Отечественной войны
2
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
3
Ветераны боевых действий на территории других государств
4
Лица с инвалидностью первой и второй групп
5
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью
6
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения
7
Пенсионеры по возрасту
8
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы
9
Кандасы
10
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуации природного и техногенного характера
11
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами Материнская слава І и ІІ степени, многодетные семьи
12
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, войнской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни при охране правопорядка
13
Неполные семьи
14
Вдовы (вдовцы), имеющие на иждивении несовершеннолетних детей и детей, обучающихся по общеобразовательным или профессиональным программам в организациях общего среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высшего, послевузовского образования по очной форме обучения, но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста.
Приложение 3 к решению
Аягозского районного маслихата

2024 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 15/290-VIII шешіміне
3 қосымша
Аягөз аудандық мәслихатының күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Аягөз аудандық мәслихатының "Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" 2020 жылғы 2 шілдедегі № 49/413-VІ шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7333 болып тіркелген);
2. Аягөз аудандық мәслихатының "Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 49/413-VІ "Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2021 жылғы 1 сәуірдегі № 4/26-VІІ шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8552 болып тіркелген);
3. Аягөз аудандық мәслихатының "Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 49/413-VІ "Аягөз ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2022 жылғы 28 қыркүйектегі № 17/319-VІІ шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29931 болып тіркелген).

от 20 сентября 2024 года
№ 15/290-VIII
Перечень некоторых решений Аягозского районного маслихата, признанных утратившими силу
1. Решение Аягозского районного маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району" от 2 июля 2020 года № 49/413-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7333);
2. Решение Аягозского районного маслихата "О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 2 июля 2020 года № 49/413-VІ "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району" от 1 апреля 2021 года № 4/26-VІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8552);
3. Решение Аягозского районного маслихата "О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 2 июля 2020 года № 49/413-VІ "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Аягозскому району" от 28 сентября 2022 года №17/319-VІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29931);