"Жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды және ұлттық санақтарды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес өтеулі қызметтер көрсету шарты бойынша интервьюерлер санын және олар көрсететін қызметтердің құнын есептеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 18 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 2025 жылғы 4 наурыздағы № 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 4 наурызда № 35777 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды және ұлттық санақтарды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес өтеулі қызметтер көрсету шарты бойынша интервьюерлер санын және олар көрсететін қызметтердің құнын есептеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 18 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18095 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8-1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 55) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды және ұлттық санақтарды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес өтеулі қызметтер көрсету шарты бойынша интервьюерлер санын және олар көрсететін қызметтердің құнын есептеуде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды және ұлттық санақтарды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес өтеулі қызметтер көрсету шарты бойынша интервьюерлер санын және олар көрсететін қызметтердің құнын есептеу (бұдан әрі – Есептеу) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 12-бабы 8-1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 55) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 18 "Об утверждении расчета численности интервьюеров и стоимости их услуг при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей по договору возмездного оказания услуг в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан"
Приказ и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 4 марта 2025 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2025 года № 35777
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 18 "Об утверждении расчета численности интервьюеров и стоимости их услуг при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей по договору возмездного оказания услуг в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18095) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и c подпунктом 55) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Расчете численности интервьюеров и стоимости их услуг при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей по договору возмездного оказания услуг в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Расчет численности интервьюеров и стоимости их услуг при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей по договору возмездного оказания услуг в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан (далее – Расчет) разработан в соответствии с подпунктом 8-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее – Закон) и с подпунктом 55) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Ауылшаруашылық санағымен айналысатын интервьюерге түсетін жүктеме нормасын айқындау үшін кезеңдегі жұмыс сағатының орташа саны және ауылшаруашылық санағының объектісі туралы ақпаратты жинауға жұмсалған уақыттың орташа саны жөніндегі деректер пайдаланылады.
Ауылшаруашылық өндірушілерінің мынадай санаттары:
ауылшаруашылық кәсіпорындары және олардың оқшауланған бөлімшелері;
шаруа немесе фермер қожалықтары, дара кәсіпкерлер;
халықтың жеке қосалқы шаруашылықтары;
саяжай және бау-бақша шаруашылықтары ауылшаруашылық санағының объектілері болып табылады.
Ауылшаруашылық санағымен айналысатын интервьюерге түсетін жүктеме нормасы келесі формула бойынша есептеледі:
Ni = T(f)/ W (3),
мұндағы
Ni – жалдаудың барлық кезеңіне интервьюерге түсетін жүктеме нормасы (объектінің әрбір типі бойынша жеке) ;
T(f) – жұмыс уақытының қоры (орындалатын жұмыстың ұзақтығына байланысты);
W – санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Ауылшаруашылық санағына жататын объектілер саны және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу кезеңінде интервьюер толтыратын санақ парақтарының саны интервьюерлер санын айқындау үшін бастапқы көрсеткіштер болып табылады.
Ауыл шаруашылығы санағын жүргізу үшін интервьюерлердің қажетті саны келесі формула бойынша есептеледі:
K= Nt /Ni(6),
мұндағы
K – интервьюерлердің талап етілетін саны;
Nt – типтері бойынша ауыл шаруашылығы санағы объектілерінің (респонденттерінің) саны;
Ni – жалдаудың барлық кезеңіне интервьюерге түсетін жүктеме нормасы (объектінің әрбір типі бойынша жеке);
Ауыл шаруашылығы санағымен айналысатын интервьюерге тәулігіне түсетін жүктеменің орташа нормасы мынадай формула бойынша есептеледі:
N1=Ni/Kд
мұндағы
N1 – интервьюерге тәулігіне түсетін жүктеменің орташа нормасы,
Ni – жалдаудың барлық кезеңіне интервьюерге түсетін жүктеме нормасы (объектінің әрбір типі бойынша жеке);
Кд – өтеулі қызмет көрсету шарты бойынша жалдау күндерінің саны;
Ауыл шаруашылығы санағы үшін интервьюерлердің жалпы саны оларды объектілердің әрбір типі бойынша жеке анықтаудан кейін қосу арқылы айқындалады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Халықтың жұмыспен қамтылуына ай сайынғы статистикалық байқау жүргізу бойынша бір интервьюер бір айға көрсететін қызметінің құнын есептеу келесі формула бойынша жүргізіледі:
N=26mrp х M (7),
мұндағы
N – бір интервьюердің көрсететін қызметтерінің құны;
26mrp – 26 айлық есептік көрсеткіштер. 26 айлық есептік көрсеткішке: көрсетілетін қызметтер ақысын төлеу, салықтар, Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген әлеуметтік төлемдер кіреді.
M – айлар саны.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Для определения нормы нагрузки на интервьюера, занимающегося сельскохозяйственной переписью, используются данные о среднем количестве рабочих часов за период и среднем количестве затраченного времени на сбор информации об объекте сельскохозяйственной переписи.
Объектами сельскохозяйственной переписи являются следующие категории сельскохозяйственных производителей:
сельскохозяйственные предприятия и их обособленные подразделения;
крестьянские или фермерские хозяйства, индивидуальные предприниматели;
личные подсобные хозяйства населения;
дачные и садоводческие хозяйства.
Норма нагрузки на интервьюера, занимающегося сельскохозяйственной переписью, рассчитывается по следующей формуле:
Ni = T(f)/ W (3),
где
Ni – норма нагрузки на интервьюера (отдельно по каждому типу объекта) на весь период найма;
T(f) – фонд рабочего времени (в зависимости от продолжительности выполняемой работы);
W – время, затраченное на заполнение переписного листа";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Исходными показателями для определения численности интервьюеров при проведении сельскохозяйственной переписи являются количество объектов, подлежащих сельскохозяйственной переписи, и количество заполняемых интервьюером переписных листов в период проведения сельскохозяйственной переписи.
Необходимое для проведения сельскохозяйственной переписи число интервьюеров определяется по формуле:
K= Nt /Ni (6),
где
K – требуемое количество интервьюеров;
Nt – количество объектов (респондентов) сельскохозяйственной переписи по типам;
Ni – норма нагрузки на интервьюера (отдельно по каждому типу объекта) на весь период найма.
Средняя норма нагрузки интервьюера в день, занимающегося сельскохозяйственной переписью, рассчитывается по следующей формуле:
N1=Ni/Kд,
где
N1 – cредняя норма нагрузки интервьюера в день,
Ni – норма нагрузки на интервьюера (отдельно по каждому типу объекта) на весь период найма;
Kд – количество дней найма по договору возмездного оказания услуг;
Общее число интервьюеров для сельскохозяйственной переписи определяется путем суммирования их после определения по каждому типу объектов отдельно.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Расчет стоимости услуг одного интервьюера за месяц, по проведению ежемесячного статистического наблюдения занятости населения, производится по следующей формуле:
N = 26 mrp х M (7),
где
N – стоимость услуг одного интервьюера;
26mrp – 26 месячных расчетных показателей. В 26 месячных расчетных показателя включаются: оплата услуг, налоги, социальные платежи предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
M – количество месяцев.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Тұрмыс деңгейі бойынша үй шаруашылықтарына және шағын шаруа қожалықтары немесе ферма қожалығы және халық шаруашылығында мал шаруашылығы өнімдерін өндіру бойынша ай сайынғы статистикалық байқау жүргізу бойынша бір интервьюердің көрсететін қызметтерінің құнын есептеу келесі формула бойынша жүргізіледі:
N=24mrp х M (8),
мұндағы
N – бір интервьюердің көрсететін қызметтерінің құны;
24mrp – 24 айлық есептік көрсеткіштер. 24 айлық есептік көрсеткішке: көрсетілетін қызметтер ақысын төлеу, салықтар, Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген әлеуметтік төлемдер кіреді.
M – айлар саны.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Белгілі бір күндер аралығында және кезеңділігі тоқсанына, жылына бір немесе екі рет статистикалық байқау жүргізу бойынша бір интервьюердің көрсетілетін қызметтерінің құнын есептеу келесі формула бойынша жүргізіледі:
N = 35mrp / 21 Dr х D х Р (9),
мұндағы
N – бір интервьюердің көрсететін қызметтерінің құны;
35mrp - 35 айлық есептік көрсеткіш. 35 айлық есептік көрсеткішке: көрсетілетін қызметтер ақысын төлеу, салықтар, Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген әлеуметтік төлемдер кіреді.
21 Dr – бір айдағы жұмыс күндерінің орташа саны;
D – статистикалық байқау жүргізу күндерінің саны;
Р - статистикалық байқауды жүргізу кезеңділігі.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Тұрғылықты жерін нақтылау және байқауды жүргізуге келісім алу мақсатында респонденттерді алдын ала аралап шығуға (жұмыспен қамту, туризм, ақпараттық-коммуникациялық технологиясы статистикасы бойынша статистикалық байқаулардан және астықтың түсімділігін зерттеу сауалнамасынан басқалары) интервьюердің бір күндік көрсетілетін қызметінің құнын анықтауды есептеу келесі формула бойынша жүргізіледі:
ND = 15mrp / 21 Dr (11),
мұндағы
ND – интервьюердің бір күндік қызметтерінің құны;
15mrp – 15 айлық есептік көрсеткіш. 15 айлық есептік көрсеткішке: көрсетілетін қызметтер ақысын төлеу, салықтар, Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген әлеуметтік төлемдер кіреді.
21 Dr – бір айдағы жұмыс күндерінің орташа саны.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Ұлттық санақтардың толық есепке алынуын анықтайтын бақылау құжаты ретінде қызмет ететін елді мекендерде объектілер тізімін құру бойынша алдын-ала аралап шығу кезінде 1-кезең интервьюері көрсететін қызметінің құнын есептеу келесі формула бойынша жүргізіледі:
ND = 27mrp / 21K (12),
мұндағы
ND – интервьюердің бір күндік қызметтерінің құны;
27mrp – 27 айлық есептік көрсеткіш. 27 айлық есептік көрсеткішке: көрсетілетін қызметтер ақысын төлеу, салықтар, Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген әлеуметтік төлемдер кіреді.
21К – бір айдағы жұмыс күндерінің орташа саны.

"16. Расчет стоимости услуг одного интервьюера, по проведению ежемесячного статистического наблюдения домашних хозяйств по уровню жизни и производству продукции животноводства в мелких крестьянских или фермерских хозяйствах и хозяйствах населения, производится по следующей формуле:
N = 24mrp х M (8),
где
N – стоимость услуг одного интервьюера;
24mrp – 24 месячных расчетных показателей. В 24 месячных расчетных показателя включаются: оплата услуг, налоги, социальные платежи предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
M – количество месяцев.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Расчет стоимости услуг одного интервьюера, по проведению статистического наблюдения периодичностью один или два раза в год, в квартал в течение определенных дней производится по следующей формуле:
N = 35mrp / 21 Dr х D х Р (9),
где
N – стоимость одного дня услуг интервьюера;
35mrp – 35 месячных расчетных показателей. В 35 месячных расчетных показателя включаются: оплата услуг, налоги, социальные платежи предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
21 Dr – среднее количество рабочих дней в месяце;
D – количество дней проведения статистического наблюдения;
Р – периодичность проведения статистического наблюдения.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Расчет стоимости одного дня услуги интервьюера за проведение предварительного обхода (кроме статистических наблюдений по статистике занятости, туризма, информационно-коммуникационных технологии и анкеты обследования урожайности зерновой культуры) с целью уточнения местонахождения и получения согласия респондентов на наблюдение производится по следующей формуле:
ND = 15mrp / 21 Dr (11),
где
ND – стоимость одного дня услуг интервьюера;
15mrp – 15 месячных расчетных показателей. В 15 месячных расчетных показателя включаются: оплата услуг, налоги, социальные платежи предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
21 Dr – среднее количество рабочих дней в месяце.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Расчет стоимости услуг интервьюера 1-го этапа при проведении предварительного обхода по составлению списков объектов в населенных пунктах, которые служат контрольным документом для определения полноты учета национальных переписей производится по следующим формулам:
ND = 27mrp / 21K (12),
где
ND – стоимость одного дня услуг интервьюера;
27mrp – 27 месячных расчетных показателей. В 27 месячных расчетных показателя включаются: оплата услуг, налоги, социальные платежи предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
21K – среднее количество рабочих дней в месяце.

N1 = ND х K1
мұндағы
N1 – бүкіл жалданатын жұмыс кезеңіндегі интервьюер қызметтерінің
құны;
ND –интервьюердің бір күндік қызметтерінің құны;
K1 – өтеулі қызмет көрсету шарты бойынша жалданған күннің саны;
N2 = N1 / Ni,
мұндағы
N2 – ұлттық санақтардың 1 объектісін аралап шығу құны;
N1 – жұмыстың бүкіл жалданатын кезеңіне интервьюер қызметтерінің құны;
Ni – ұлттық санақтар жүргізу кезеңінде интервьюерге түсетін жүктеме нормасы.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Елді мекендердегі ұлттық санақтар объектілеріне сауал салу жүргізу кезінде 2-кезең интервьюері қызметінің құнын есептеу келесі формула бойынша жүргізіледі:
ND = 33mrp / 21K (13),
мұндағы
ND – интервьюердің бір күндік қызметтерінің құны;
33mrp – 33 айлық есептік көрсеткіш. 33 айлық есептік көрсеткішке: көрсетілетін қызметтер ақысын төлеу, салықтар, Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген әлеуметтік төлемдер кіреді.
21К – бір айдағы жұмыс күндерінің орташа саны.
N1 = ND х K1,
мұндағы
N1 – бүкіл жалданатын жұмыс кезеңіне интервьюер қызметтерінің құны;
ND –интервьюердің бір күндік қызметтерінің құны;
K1 – өтеулі қызмет көрсету шарты бойынша жалданатын күндер саны;
N2 = N1 / Ni,
мұндағы
N2 – ұлттық санақтардың 1объектісін аралап шығу құны;
N1 – бүкіл жұмыс кезеңінде жалданатын интервьюер қызметтерінің құны;
Ni – ұлттық санақтар жүргізу кезеңінде интервьюерге түсетін жүктеме нормасы.";
мынадай мазмұндағы 21-2 және 21-3-тармақтармен толықтырылсын:
"21-2. Респондент Қазақстан Республикасының Ұлттық санағынан интернет желісі арқылы онлайн режимде өткен кезде және оның ұлттық санағынан өткені туралы хабарламасы болған кезде ұлттық санақтардың 1 объектісін аралау құнының 50% мөлшерінде ұсынылған әрбір хабарлама үшін интервьюерге ақы төлеу белгіленсін.
21-3. Интервьюер респондентке 3 реттен артық барған кезде (сұралатын адамның болмауы, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы), интервьюерге ұлттық санақтардың 1 объектісін аралау құнының 50% мөлшерінде төлем белгіленсін. Бұл ретте интервьюердің респондент мекенжайына бару фактісі расталатын, сапардың координаттары мен уақытын автоматты түрде белгілейтін GPS-трекер пайдаланылуымен бекітілуі қажет.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Есептің 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-тармақтарында тұрақты қалалық (ауылдық), қала маңындағы, ауданішілік және ауданаралық (қалааралық облысішілік) автомобиль тасымалдары жоқ елді мекендерде интервьюерлермен сауалнама жүргізу кезінде белгіленген тәртіппен арнайы автокөлік пайдаланылады.".
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Қаржы және құжаттамалық қамтамасыз ету департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:

N1 = ND х K1,
где
N1 – стоимость услуг интервьюера за весь нанимаемый период работы;
ND – стоимость одного дня услуг интервьюера;
K1 – количество дней найма по договору возмездного оказания услуг.
N2 = N1 / Ni,
где
N2 – стоимость обхода 1 объекта национальных переписей;
N1 – стоимость услуг интервьюера за весь нанимаемый период работы;
Ni – норма нагрузки на интервьюера за период проведения национальных переписей.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Расчет стоимости услуг интервьюера 2-го этапа при проведении опроса объектов национальных переписей в населенных пунктах, производится по следующим формулам:
ND = 33mrp / 21K (13),
где
ND – стоимость одного дня услуг интервьюера;
33mrp – 33 месячных расчетных показателей. В 33 месячных расчетных показателя включаются: оплата услуг, налоги, социальные платежи предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
21K – среднее количество рабочих дней в месяце.
N1 = ND х K1,
где
N1 – стоимость услуг интервьюера за весь нанимаемый период работы;
ND – стоимость одного дня услуг интервьюера;
K1 – количество дней найма по договору возмездного оказания услуг.
N2 = N1 / Ni,
где
N2 – стоимость обхода 1 объекта национальных переписей;
N1 – стоимость услуг интервьюера за весь нанимаемый период работы;
Ni – норма нагрузки на интервьюера за период проведения национальных переписей.";
дополнить пунктами 21-2 и 21-3 следующего содержания:
"21-2. При прохождении респондентом национальной переписи Республики Казахстан посредством сети интернет в онлайн режиме и при наличии у него уведомления о прохождении национальной переписи, установить оплату интервьюеру за каждое представленное уведомление в размере 50 % от стоимости обхода 1 объекта национальных переписей.
21-3. При посещении интервьюером респондента более 3 раз (отсутствие опрашиваемого лица, невозможность получения сведений) установить оплату интервьюеру в размере 50 % от стоимости обхода 1 объекта национальных переписей. При этом факт каждого посещения должен быть зафиксирован с использованием GPS-трекера, который автоматически отмечает координаты и время визита, подтверждая нахождение интервьюера по адресу респондента.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В пунктах 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 Расчета при проведения опроса интервьюерами в населенных пунктах, где отсутствуют регулярные городские (сельские), пригородные, внутрирайонные и межрайонные (междугородние внутриобластные) автомобильные перевозки в установленном порядке используется специальный автотранспорт.".
2. Департаменту финансов и документационного обеспечения совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Қаржы және құжаттамалық қамтамасыз ету департаменті осы бұйрықты басшылық ету және жұмыста пайдалану үшін Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының жетекшілік ететін басшы орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы басшысының
міндетін атқарушы
Ә. Шауенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Департаменту финансов и документационного обеспечения Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному публикованию.
исполняющий обязанности
руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Ә. Шауенова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан