"Конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 25 қыркүйектегі № 118 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 2 мамырдағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 5 мамырда № 36076 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 25 қыркүйектегі № 118 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 17447 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жоғары басшылық бос басшы лауазымдарына кандидаттарды іріктеудің негізгі өлшемшарттары Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 90 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлері лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 8780 болып тіркелген) (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) сәйкес келуі, мінсіз атақ және қызметтік жұмысының нәтижелері болып табылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жоғары тұрған басшы лауазымына конкурстық іріктеу кандидаттарды прокуратура органдары қызметкерлері лауазымдарының санаттарына қойылатын Біліктілік талаптарына сәйкестігін қарау, бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) зерделеу, полиграфологиялық зерттеуден өту, психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын білуіне тестілеу (бұдан әрі – компьютерлік тестілеу), әңгімелесу жүргізу арқылы жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Өтінішке жұмыстағы негізгі көрсеткіштерді және шынайы жетістіктерді көрсететін қызмет нәтижелері туралы тікелей басшы қол қойған анықтама, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес лауазымды адамның ұсынымхаты (бұдан әрі – ұсынымхат) қоса беріледі.
Бас прокуратура қызметкерлері үшін ұсынымхатқа Бас прокуратураның құрылымдық бөлімшелерінің басшылары не олардың орынбасарлары, облыстар прокуратураларының және оларға теңестірілген прокуратуралардың (республикалық маңызы бар қалалар мен астананың), бас әскери және көлік прокуратураларының, Бас прокуратура жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының, Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің қызметкерлері, Бас прокуратураның Активтерді қайтару жөніндегі комитетінің қызметкерлері үшін – прокуратура органдарының басшылары не олардың орынбасарлары, Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдарының қызметкерлері үшін – Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдардың бастықтары не олардың орынбасарлары қол қояды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 сентября 2018 года № 118 "Об утверждении Перечня руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 мая 2025 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2025 года № 36076
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 сентября 2018 года № 118 "Об утверждении Перечня руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17447) следующие изменения:
в Правилах проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Основными критериями отбора кандидатов на вакантные вышестоящие руководящие должности являются соответствие Квалификационным требованиям к категориям должностей сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8780) (далее – Квалификационные требования), безупречная репутация и результаты служебной деятельности.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Конкурсный отбор на занятие вышестоящей руководящей должности осуществляется посредством рассмотрения кандидатов на соответствие установленным Квалификационным требованиям, изучения показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга), прохождения полиграфологического исследования, проведения психолого-социологического исследования сотрудника, тестирования на знание действующего законодательства Республики Казахстан (далее – компьютерное тестирование), собеседования.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. К заявлению прилагаются справка о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, подписанная непосредственным руководителем, рекомендательное письмо должностного лица (далее – рекомендательное письмо) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Рекомендательные письма для сотрудников Генеральной прокуратуры подписываются руководителями структурных подразделений Генеральной прокуратуры либо их заместителями, для сотрудников прокуратур областей и приравненных к ним прокуратур (городов республиканского значения и столицы), главных военной и транспортной прокуратур, Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре, Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры, Комитета по возврату активов Генеральной прокуратуры – руководителями органов прокуратуры либо их заместителями, для сотрудников территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры – начальниками территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры либо их заместителями.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Кандидат жарияланған лауазымға Біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде кандидат компьютерлік тестілеуден, полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулерден өтуге жіберіледі.
Полиграфологиялық зерттеуден өту тәртібі "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысымен айқындалады.
Психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізудің тәртібі "Психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу тәртібі мен әдістерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 27 наурыздағы № 39 қбп, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2025 жылғы 19 наурыздағы № 8 қбп, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 82-нқ қбп, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 18 наурыздағы № 42 қбп және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 26 наурыздағы № 10 қбп бірлескен бұйрығымен бекітілді.".;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Кандидаттар туралы толық және объективті ақпарат алу үшін тізімдер тексеру үшін прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметіне жіберіледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметі кандидаттарды зерттеу нәтижелері бойынша тиісті ақпаратты кадр қызметіне әңгімелесу жүргізгенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Кандидаттарға материалдар (қызмет туралы тізім, қызмет нәтижелері туралы анықтама, ұсынымхат, компьютерлік тестілеу және полиграфологиялық зерттеу нәтижелері, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг), сондай-ақ жүргізілген психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулердің нәтижесі бойынша қорытынды әңгімелесу өткізілгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей комиссияға жіберіледі.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жолданымға құқық қорғау органдарының кадр қызметі куәландырған қызмет туралы тізім, жұмыстағы негізгі көрсеткіштер және шынайы жетістіктер туралы анықтама, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) және осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысанда тікелей басшы қол қойған ұсынымхаты қоса беріледі.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. При соответствии кандидата Квалификационным требованиям к объявленной должности, кандидат направляется для прохождения компьютерного тестирования, полиграфологического и психолого-социологического исследований.
Порядок прохождения полиграфологического исследования определяется постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683 "Об утверждении Правил прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан".
Порядок проведения психолого-социологического исследования утвержден совместным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 марта 2025 года № 39 дсп, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 19 марта 2025 года № 8 дсп, Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 20 марта 2025 года № 82-нқ дсп, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2025 года № 42 дсп и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 26 марта 2025 года № 10 дсп "Об утверждении порядка и методов проведения психолого-социологического исследования.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для получения полной и объективной информации о кандидатах, списки для проверки направляются в службу собственной безопасности органа прокуратуры.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Служба собственной безопасности органа прокуратуры по результатам изучения кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу не позднее, чем за пять рабочих дней до проведения собеседования.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Материалы на кандидатов (послужной список, справка о результатах служебной деятельности, рекомендательное письмо, результаты компьютерного тестирования и полиграфологического исследования, показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг), а также заключение по итогам проведенных психолого-социологических исследований направляются в комиссию не позднее трех рабочих дней до проведения собеседования.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. К заявлению прилагаются послужной список, заверенный кадровой службой правоохранительного органа, справка о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) и рекомендательное письмо, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанные непосредственным руководителем.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Кандидат жарияланған лауазымға Біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде кандидат қызметтік міндетін атқаратын құқық қорғау органында полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулерден өтуге жіберіледі.
Прокуратура органдарының кадр қызметі тиісті құқық қорғау органына полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулер қорытындысын беру туралы сұрау салу жібереді.
Қазақстан Республикасы заңнамасының білім деңгейін анықтау үшін кандидат компьютерлік тестілеуден өтуге жіберіледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Кандидаттар туралы толық және объективті ақпарат алу үшін кандидаттар тізімдері тексеру үшін прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметіне жіберіледі, сондай-ақ қажет болған жағдайда, ақпарат кандидаттың жұмыс орны бойынша құқық қорғау органынан сұратылуы мүмкін.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметі кандидаттарды зерттеу нәтижелері бойынша тиісті ақпаратты кадр қызметіне әңгімелесу жүргізгенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Кандидаттарға материалдар (қызмет туралы тізім, қызмет нәтижелері туралы анықтама, ұсынымхат, компьютерлік тестілеу мен полиграфологиялық зерттеу нәтижелері, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг), сондай-ақ жүргізілген психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулердің нәтижесі бойынша қорытынды әңгімелесу өткізілгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей комиссияға жіберіледі.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Кандидаттарды тестілеуді Бас прокуратура Бас прокуратураның не болмаса облыс прокуратурасының тестілеу залында компьютерлік тестілеуге арналған ақпараттық жүйеде "Онлайн" режимде қазақ немесе орыс тілдерінде өткізеді.
Тестілеу процесі Прокуратура органдарының бірыңғай көлік ортасының қорғалған байланыс арналары арқылы аудио - бейне хаттама жасай отырып бейне конференция байланысын қолдану арқылы өткізіледі.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Комиссияның құрамына прокуратура органы бөлімшелерінің басшылары, өзіндік қауіпсіздік қызметінің, кадр қызметінің өкілдері және өзге қызметкерлер енгізіледі.
Комиссияның хатшысы прокуратура органының кадр қызметінің өкілі болып табылады, ол оның жұмысының ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Комиссияның жұмысына қатысу үшін прокуратура қызметкерлері және жұмыскерлері болып табылмайтын, белгілі бір мамандық бойынша, оның ішінде ғылыми салада жұмыс тәжірибесі бар психологтар, сарапшылар, сондай-ақ кадрларды іріктеу және жылжыту жөніндегі мамандар шақырылуы мүмкін, олардың пікірі ұсынымдық сипатқа ие.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"23. При соответствии кандидата Квалификационным требованиям к объявленной должности, кандидат направляется для прохождения полиграфологического и психолого-социологического исследований в правоохранительном органе, в котором непосредственно проходит службу.
Кадровая служба органов прокуратуры направляет запрос в соответствующий правоохранительный орган о предоставлении заключения полиграфологического и психолого-социологического исследований.
Для определения уровня знаний законодательства Республики Казахстан кандидат направляется для прохождения компьютерного тестирования.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Для получения полной и объективной информации о личности, списки кандидатов для проверки направляются в службу собственной безопасности органа прокуратуры, при необходимости информация запрашивается в правоохранительном органе по месту работы кандидата.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Служба собственной безопасности органа прокуратуры по результатам изучения кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу не позднее, чем за пять рабочих дней до проведения собеседования.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Материалы на кандидатов (послужной список, справка о результатах служебной деятельности, рекомендательное письмо, результаты компьютерного тестирования и полиграфологического исследования, показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг), а также заключение по итогам проведенных психолого-социологических исследований направляются в комиссию не позднее трех рабочих дней до проведения собеседования.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Тестирование кандидатов проводится Генеральной прокуратурой в зале тестирования Генеральной прокуратуры либо в прокуратуре области в режиме "Онлайн" на информационной системе, предназначенной для компьютерного тестирования на казахском или русском языках.
Процесс тестирования проводится путем применения видеоконференцсвязи с аудио - видео протоколированием по защищенным каналам связи Единой транспортной среды органов прокуратуры.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. В состав комиссии включаются руководители подразделений органа прокуратуры, представители службы собственной безопасности, кадровой службы и иные сотрудники.
Секретарем комиссии является представитель кадровой службы органа прокуратуры, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Для участия в работе комиссии могут приглашаться психологи, эксперты, не являющиеся сотрудниками и работниками прокуратуры, имеющие опыт работы по определенным специальностям, в том числе в научной сфере, а также специалисты по отбору и продвижению кадров, их мнение носит рекомендательный характер.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:

"44. Әңгімелесуге жарияланған лауазымға Біліктілік талаптарына сәйкес келетін, компьютерлік тестілеуден оң нәтижелері бар, полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулерден өткен кандидаттар жіберіледі.
Компьютерлік тестілеудің оң нәтижелері ретінде мәні Қағидалардың 36-тармағында белгіленгеннен төмен емес нәтижелер түсініледі.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Кандидаттармен әңгімелесу хаттама түрінде ресімделеді және техникалық жазба құралдарының (аудио және (немесе) бейне) көмегімен тіркеледі, кандидаттарға осы бойынша әңгімелесу басында ескертіледі.";
52-тармақ алып тасталсын;
53-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықтың 5-қосымшасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Кадрлық жұмыс департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 2 мамырдағы
№ 1 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің жоғары тұрған басшы
лауазымдарына конкурс
өткізу қағидаларына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге компьютерлік тестілеу бағдарламасы
Бағдарлама
Сұрақтар саны
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу сұрақтары мыналарды қамтиды:

"44. К собеседованию допускаются кандидаты, соответствующие Квалификационным требованиям к объявленной должности, имеющие положительные результаты компьютерного тестирования, прошедшие полиграфологическое и психолого-социологическое исследования.
Под положительными результатами компьютерного тестирования понимаются результаты, значение которых не ниже установленного пунктом 36 настоящих Правил.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео), о чем в начале собеседования предупреждаются кандидаты.";
пункт 52 исключить;
пункт 53 исключить;
приложение 5 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 2 мая 2025 года № 1
Приложение 5
к Правилам проведения
конкурса на вышестоящие
руководящие должности
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
Программа компьютерного тестирования на знание законодательство Республики Казахстан
Программа
Количество вопросов
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание:

Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (20 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі (20 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі (10 сұрақ), "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Заңдары: "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ), Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 қаңтардағы № 81 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары және мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің әдеп кодексі (10 сұрақ).

Уголовного кодекса Республики Казахстан (20 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (20 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (10 вопросов), Конституционного закона "О прокуратуре" (10 вопросов), Законов Республики Казахстан: "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О противодействии коррупции" (10 вопросов), Этического кодекса сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 января 2023 года № 81 (10 вопросов).