Бағалы қағаздар рыногын кәсiпқой қатысушыларына қойылатын талаптар туралы
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының қаулысы 1997 жылғы 30 шiлде N 113. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 4 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 361. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 392 қаулысымен.
--------------Қаулыдан үзінді-------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі басқармасының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 392 қаулысына Қосымша
Күшi жойылды деп танылатын нормативтiк
құқықтық актiлердiң тiзбесi
4. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Бағалы қағаздар рыногын кәсiпқой қатысушыларына қойылатын талаптар туралы" 1997 жылғы 30 шiлдедегi N 113 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 361 тiркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, 1997 жыл, N 7-8)...
------------------------------------
Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiпқой қызметтi реттеу және инвесторлардың мүдделерiн қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. Кастодиалдық қызметтi жүзеге асыру үшiн жеке капиталдың жеткiлiктi деңгейi кемiнде 2 миллиард теңге болып белгiленсiн.<*><*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы Қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 1997.11.11. N 191   V970071_   қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы Қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 67   V001078_   қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 28 ақпандағы N 30 қаулысының 1-тармағының 5 абзацтың күшi жойылды деп танылсын.
3. Кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға лицензияларды иеленген ұйымдар өз капиталдарын мынадай мерзiмдерде төменде көрсетiлген деңгейлерге жеткiзсiн:
1) кемiнде 1,5 миллиард теңгеге - 2000 жылғы 01 қазанға дейiн;

О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 июля 1997 г. N 113. Зарегистрировано в Министерстве юстиции 04 сентября 1997 г. N 361. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 392
Извлечение из постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 392
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 27.12.2004г. N 392
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
4. постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 июля 1997 г. N 113 "О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг" ...".
--------------------------------------------------------------------
В целях регулирования профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и защиты интересов инвесторов Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
1. Установить уровень достаточности собственного капитала, необходимый для осуществления кастодиальной деятельности, не менее 2 миллиардов. <*>
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 11.11.97г. N 191 V970071_ ; постановлением НКЦБ РК от 26.02.2000 N 67 V001078_ .
2. Признать утратившим силу абзац 5 п. 1 постановления Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 28 февраля 1997 года N 30 V970270_ .
3. Организациям, обладающим лицензиями на осуществление кастодиальной деятельности, довести свои собственные капиталы до нижеуказанных уровней в следующие сроки:
1) не менее 1,5 миллиарда тенге - до 1 октября 2000 года;

2) кемiнде 2 миллиард теңгеге - 2001 жылғы 01 көкекке дейiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бағалы Қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 67  V001078_  қаулысымен.
3-1. Кастодиандық қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың өз капиталдарын есептеу Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң екiншi деңгейдегi банктерге арналған пруденциялық нормативтердi белгiлейтiн нормативтi құқықтық актiлерiне сәйкес жүргізiлетiндiгі белгiленсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 3-1-тармақпен толықтырылды- ҚР Бағалы Қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 27 маусымдағы N 72   V001205_   қаулысымен
4. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы атқарушы аппаратының рынокты реттеу басқармасына және Ұлттық комиссияның оған жетекшiлiк ететiн мүшесiне жүктелсiн.
5. Қаулы қабылданған сәттен бастап күшiне енедi.
Ұлттық комиссияның
Төрағасының м.а.

2) не менее 2 миллиардов тенге - до 1 апреля 2001 года. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 11.11.97г. N 191; постановлением НКЦБ от 5.06.98г. N 6 V980086_ ; в новой редакции согласно постановлению НКЦБ РК от 26.02.2000 N 67 V001078_ .
3-1. Установить, что расчет собственного капитала организаций, осуществляющих кастодиальную деятельность, производится в соответствии с нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан, устанавливающими пруденциальные нормативы для банков второго уровня. <*>
Сноска. Постановление дополнено новым пунктом 3-1 согласно постановлению НКЦБ РК от 27 июня 2000 года N 72 V001205_ .
4. Контроль за исполнением данного Постановления возложить на Управление регулирования рынка и курирующего члена Национальной комиссии.
5. Постановление вступает в силу с момента принятия.
И.О. Председателя