"Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң өкiлдiктерi туралы" ереженi бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1997 жылғы 17 мамырдағы N 14 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 28 қазанда тіркелді. Тіркеу N 416. Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөнiндегi комитетi Төрағасының 2004 жылғы 20 ақпандағы N 7-п бұйрығымен
------------------Бұйрықтан үзінді------------
"Инвестициялар туралы" 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының , "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 436 қаулысының  қабылдануымен байланысты, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  27-бабының 1-тармағына сәйкес бұйырамын:
1. Инвестициялар мәселелері жөніндегі мынадай нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын:
7) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң өкiлдiктерi туралы" ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1997 жылғы 17 мамырдағы N15 қаулысы (1997 жылғы 28 қазан N 416)....
Төраға
--------------------------------------------
"Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 28 ақпандағы Заңын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қаулы етедi:
қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң өкiлдiктерi туралы" ереже бекiтiлсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң
1997 жылғы 17 сәуiрдегi
N 14 қаулысымен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң өкiлдiктерi туралы"
ЕРЕЖЕ
Осы Ереже "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 28 ақпандағы Заңына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi (бұдан әрi "Комитет") өкiлдiктерiнiң қызметiн реттейдi.
Осы Ереже пайдаланылатын айқындамалар мен терминдер осы Заңдағы айқындамалар мен терминдерге сәйкес келедi.
I. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1.1. Комитет өзiне жүктелген функцияларды тиiмдi орындау үшiн аймақтық және шетелдiк өкiлдiктерiн құрады.
Комитеттiң өкiлдiктерi (бұдан әрi "өкiлдiктер") заңды тұлғалар болып табылмайды және Комитеттiң мүдделерiн бiлдiретiн және оның атынан iс-әрекеттер жасайтын оның оқшауланған бөлiмшелерi ретiнде құрылады.

Об утверждении Положения "О представительствах Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям"
Постановление Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 17 мая 1997 г. N 15. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.10.1997 г. № 416. Утратило силу - приказом председателя Комитета по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 7-п
Извлечение из приказа председателя Комитета
по инвестициям Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 7-п
"В связи с принятием Закона Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях", постановления Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 436 "О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан "Об инвестициях", в соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" приказываю:
1. Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты по вопросам инвестиций:
... постановление Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 17 мая 1997 г. N 15 "Об утверждении Положения "О представительствах Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям" (N 416 от 28 октября 1997 года)..."
Председатель
-------------------------------------------------------------------
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 28 февраля 1997 г. Z970075_  "О государственной поддержке прямых инвестиций" Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение "О представительствах Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям".
Председатель
Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 февраля 1997 г. "О государственной поддержке прямых инвестиций" (далее "Закон") и регламентирует деятельность представительств Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям (далее "Комитет").
Определения и термины, используемые в настоящем Положении, соответствуют определениям и терминам, данным в Законе.
I. Общие положения
1.1. Комитет для более эффективного выполнения возложенных на него функций создает региональные и зарубежные представительства.
Представительства Комитета (далее - "представительства") не являются юридическими лицами и создаются как обособленные подразделения Комитета, представляющие его интересы и совершающие от его имени сделки и иные правовые действия, в пределах предоставленных полномочий.

1.2. Аймақтық өкiлдiктер өздерiнiң жұмысында Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын Халықаралық шарттарды "Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы" Ереженi және осы Ереженi басшылыққа алады.
Шетелдiк өкiлдiктер жоғарыда санамаланғанға қоса сондай-ақ өздерi аумағында тұратын мемлекеттердiң заңдарын сақтайды.
II. ӨКIЛДIКТЕРДIҢ МIНДЕТТЕРI
2.1. Аймақтық өкiлдiктердiң мiндеттерi:
- Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының келiсiм-шарттарды әзiрлеу және жүзеге асыруға байланысты мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру;
- аймақтың инвестициялауға мұқтаж объектiлерi туралы ақпаратты жинау және жүйелеу;
- әуелеттi инвесторларды аймақтың инвестициялық қажет етулерiмен таныстыруға жағдай жасайтын шараларды, оның iшiнде беташар рәсiмдерiн, конференцияларды, көрмелер мен сипозиумдарды ұйымдастыру мен өткiзу;
- әуелеттi инвесторларға, сондай-ақ басқа да мүдделi тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңдары, комитеттiң нормативтiк құжаттары мен инвестициялық қызметке қатысты басқа да қызықтыратын мәселелер бойынша консультациялар беру жолымен Қазақстан Республикасының экономикасына тiкелей отандық инвестицияларды тарту болып табылады.
2.2. Шетелдiк өкiлдiктерiнiң мiндеттерi:
- Қазақстан Республикасының экономикасы мен оның инвестициялық қажет етулерi туралы ақпараттық материалдарды әзiрлеу және тарту;
- Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық миссияларымен келiсiм-шарттарды әзiрлеу мен жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша өзара iс-қимыл жасау;
- шетел мемлекеттерiнiң өкiмет органдарымен, халықаралық ұйымдармен, заңды және жеке тұлғалармен өзара iс-қимыл жасау;
- әуелеттi инвесторларды Қазақстанмен және оның инвестициялық қажет етулерiмен таныстыруға жағдай жасайтын шараларды, оның iшiнде беташар рәсiмдерiн, конференцияларды, көрмелер мен симпозиумдарды ұйымдастыру мен өткiзу;
- шет елдердiң инвестицияларды тарту және мемлекеттiк қолдау саласында тәжiрибесiн зерделеу мен талдау;
- әуелеттi инвесторларға Қазақстан Республикасының заңдары мен Комитеттiң нормативтiк құжаттары бойынша, сондай-ақ инвестициялық қызметке қатысты басқа да қызықтыратын мәселелер бойынша консультациялар беру жолымен Қазақстан Республикасының экономикасына тiкелей шетелдiк инвестицияларды тарту болып табылады.
III. ӨКIЛДIКТЕРДIҢ ӨКIЛЕТТIКТЕРI
3.1. Аймақтық өкiлдiктер Қазақстан Республикасының экономикасына тiкелей отандық инвестицияларды тарту мақсатында Комитеттiң атынан жергiлiктi атқарушы органдармен, заңды және жеке тұлғалармен өзара iс-қимыл жасауға өкiлеттi.

1.2. Региональные представительства в своей работе руководствуются законодательством Республики Казахстан, международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, Положением "О Государственном комитете Республики Казахстан по инвестициям" и настоящим - Положением.
Зарубежные представительства в дополнение к вышеперечисленным требованиям также соблюдают законодательство государства, на территории которого они находятся.
II. Задачи представительств
2.1. Задачей региональных представительств является привлечение прямых отечественных инвестиций в экономику Республики Казахстан путем:
- координации деятельности местных исполнительных органов Республики Казахстан по вопросам, связанным с подготовкой и реализацией контрактов;
- сбора и систематизации информации об объектах региона, нуждающихся в инвестировании;
- организации и проведения мероприятий, способствующих ознакомлению потенциальных инвесторов с инвестиционными потребностями региона, в том числе презентаций, конференций, выставок и симпозиумов;
- консультирования потенциальных инвесторов, а также других заинтересованных лиц по законодательству Республики Казахстан, нормативным документам Комитета и другим интересующим вопросам, касающимся инвестиционной деятельности.
2.2. Задачей зарубежных представительств является привлечение прямых иностранных инвестиций в экономику Республики Казахстан путем:
- подготовки и распространения информационных материалов об экономике Республики Казахстан и ее инвестиционных потребностях;
- взаимодействия с дипломатическими миссиями Республики Казахстан за рубежом по вопросам, связанных с подготовкой и реализацией контрактов;
- взаимодействия с органами власти зарубежных государств, международными организациями, юридическими и физическими лицами;
- организации и проведения мероприятий, способствующих ознакомлению потенциальных инвесторов с Казахстаном и его инвестиционными потребностями, в том числе презентаций, конференций, выставок и симпозиумов;
- изучения и анализа опыта зарубежных стран в области привлечения и государственной поддержки инвестиции;
- консультирования потенциальных инвесторов по законодательству Республики Казахстан и нормативным документам Комитета, также по другим интересующим вопросам, касающимся инвестиционной деятельности.
III. Полномочия представительств
3.1. Региональные представительства полномочны от имени Комитета взаимодействовать с местными исполнительными органами, юридическими и физическими лицами, с целью привлечения прямых отечественных инвестиций в экономику Республики Казахстан.

3.2. Шетелдiк өкiлдiктер Қазақстан Республикасының экономикасына тiкелей шетелдiк инвестицияларды тарту мақсатында Комитеттiң атынан Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық миссияларымен, шетел мемлекетiнiң өкiмет органдарымен, халықаралық ұйымдармен, заңды және жеке тұлғалармен өзара iс-қимыл жасауға өкiлеттi.
IV. ӨКIЛДIКТЕРДIҢ ҚЫЗМЕТIН ҰЙЫМДАСТЫРУ
4.1. Аймақтық өкiлдiктердi ашу үшiн:
- Комитеттiң өкiлдiктi ашу туралы қаулысы;
- осы Ереже заңдық негiз болып табылады.
4.2. Шетелдегi өкiлдiктер үшiн осы Ереженiң 4.1-тармағының талаптарына қосымша:
- Қазақстан Республикасы мен өздерi болатын елдiң арасында халықаралық шарттың (келiсiм) немесе Комитет пен өздерi болатын елдiң тиiстi органдарының арасындағы екi тарапты (көп тарапты) келiсiмнiң қорытындысы;
- өздерi болатын елдiң заңдарына сәйкес шетелдiк өкiлдiктiң тiркелуi және тiркелуге қабылдануы қажет.
4.3. Комитет өкiлдiктерге олардың қызметiне қажеттi мүлiк бередi.
4.4. Өкiлдiктердiң қызметiне өкiлдiктердiң басшылары (өкiлдерi) басшылық жасайды, олар лауазымдары бойынша Комитеттiң бас инженерi болып табылады және Комитеттiң қаулысымен бекiтiледi.
4.5. Шетелдiк өкiлдiктердiң басшылары өздерiнiң өкiлеттiктерi бойынша өздерi тұрған елдегi Қазақстан Республикасы елшiлiгiнiң кеңесшiсiне теңестiрiледi және оларға халықаралық шартқа немесе негiзiнде шетелдiк өкiлдiк құрылған келiсiмге сәйкес артықшылықтар мен иммунитет берiледi.
4.6. Өкiлдiктердiң басшылары өз қызметiн сенiмхаттың негiзiнде жүзеге асырады және Комитет бекiткен лауазымдық нұсқаулықты басшылыққа алады.
4.7. Өкiлдiктердiң басшылары өздерiнiң мiндеттерiн орындауы үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дербес жауаптылықта болады.
4.8. Өкiлдiктер қызметкерлерiнiң санын, құрылымы мен еңбегiне ақы төлеу шарттарын Комитет Төрағасы бекiтедi.
V. ӨКIЛДIКТЕРДIҢ ЖАУАПКЕРШIЛIГI
Өкiлдiктердiң Комитет берген өкiлеттiктердiң шегiнде жасайтын iс-әрекеттерi, оның iшiнде азаматтық-құқықтық мәмiлелерi Комитет үшiн құқықтар мен мiндеттердi құрады, оларды өзгертедi және тоқтатады.

3.2. Зарубежные представительства полномочны от имени Комитета взаимодействовать с дипломатическими миссиями Республики Казахстан за рубежом с органами власти зарубежного государства, международными организациями, юридическими и физическими лицами, с целью привлечения прямых иностранных инвестиций в экономику Республики Казахстан.
IV. Организация деятельности представительств
4.1. Юридическим основанием для открытия региональных представительств являются:
- постановление Комитета об открытии представительства;
- настоящее Положение.
Для зарубежных представительств дополнительно к требованиям п.4.1. настоящего Положения необходимо:
- заключение международного договора (соглашения) между Республикой Казахстан и страной пребывания или межведомственного двустороннего (многостороннего) соглашения между Комитетом и соответствующими органами страны пребывания;
- регистрация и аккредитация зарубежного представительства в соответствии с законодательством страны пребывания.
4.3. Комитет наделяет представительства необходимым для их деятельности имуществом.
4.4. Деятельностью представительств руководят Главы представительств (Представители), которые по должности являются Генеральными менеджерами Комитета и назначаются постановлением Комитета.
4.5. Главы зарубежных представительств по своим полномочиям приравниваются к советникам посольства Республики Казахстан в стране пребывания и наделяются привилегиями и иммунитетом в соответствии с международным договором или соглашением, на основе которого учреждено зарубежное представительство.
4.6. Главы представительств осуществляют свою деятельность на основе доверенности и руководствуются должностной инструкцией, утвержденной Комитетом.
4.7. За выполнение своих обязанностей Главы представительств несут персональную ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.8. Численность, структура и условия оплаты работников представительств утверждаются Председателем Комитета.
V. Ответственность Представительств
Действия, в том числе гражданско-правовые сделки, совершаемые представительствами в пределах предоставленных Комитетом полномочий создают, изменяют и прекращают права и обязанности для Комитета.