Тіркеушілерге қойылатын талаптар туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының Қаулысы 1998 жылғы 5 маусымдағы N 5 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 6 тамызда тіркелді. Тіркеу N 563. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 151 қаулысымен.
------------Қаулыдан үзінді------------------
Бағалы қағаздар рыногы субъектілерінің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Тіркеушілерге қойылатын талаптар туралы" 1998 жылғы 5 маусымдағы N 5 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттiк тiркеу тізiлiмiнде N 563 тiркелген);
2) ...
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. ...
Төраға
------------------------------
Тіркеушілердің қызметін реттеу және инвесторлардың мүдделерін қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. <*>
Ескерту: 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 2002 жылғы 16 ақпандағы N 52 қаулысымен.  V021851_
2. Тіркеушілерге мынадай техникалық-технологиялық талаптар белгіленсін:
1) 2000 жылы проблемалардың туындауының алдын алатын және оның туындалуы мүмкін салдарларын төмендететін ақпараттық технологияларды пайдалану;
2) сыртқы электр көздерін пайдаланусыз, оның ішінде электрмен жұмыс істейтін құралдар мен приборларды пайдаланусыз толық қағаз технология бойынша бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізуді және сақтауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін материалдық-техникалық ресурстардың болуы;
3) бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізу және сақтау жүйелерімен бағалы қағаздар ұстаушылардың кемінде 5.000.000 (бес миллион) жеке шоттарын ұстап тұру;
4) бағалы қағаздар ұстаушыларының барлық тізілімде бір бағалы қағаздар ұстаушыға арналған бір жеке шот ашуға негізделген бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізу технологиясын пайдалану.<*>
3. Тіркеушілер 1998 жылғы 01 қазанға дейінгі мерзімде өз капиталдарының мөлшерін және олардың бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімін жүргізу жөніндегі қызметін реттейтін ішкі құжаттарын қолданылып жүрген заңдарға және осы Қаулыға сәйкестендіруге міндеттелсін.<*>

О требованиях, предъявляемых к регистраторам
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 июня 1998 года N 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 06.08.1998 г. за N 563. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 151
Извлечение из постановления Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 28 мая 2007 года N 151
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность субъектов рынка ценных бумаг, в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу:
1) постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 июня 1998 года N 5 "О требованиях, предъявляемых к регистраторам", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 563);
2).....
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
...
Председатель                       А. Дунаев
В целях регулирования деятельности регистраторов и защиты интересов инвесторов Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
Постановляет:
1. <*>
Сноска. Пункт 1 утратил силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 16 февраля 2002 года N 52  V021851_  .
2. Установить к регистраторам следующие технико-технологические требования:
1) использования информационных технологий, предотвращающих возникновение проблемы 2000 года и минимизирующих возможные последствия ее возникновения;
2) наличие материально-технических ресурсов, позволяющих осуществлять ведение и хранение реестров держателей ценных бумаг без применения внешних источников электропитания, в том числе и полностью по бумажной технологии без использования оборудования и приборов, работающих на электричестве;
3) поддержание системами ведения и хранения реестров держателей ценных бумаг не менее 5.000.000 (пяти миллионов) лицевых счетов держателей ценных бумаг;
4) использование технологии ведения реестров держателей ценных бумаг, основанной на открытии единого лицевого счета для одного держателя ценных бумаг во всех реестрах держателей ценных бумаг. <*>
Сноска. Пункт 2 - в новой редакции согласно постановлению НКЦБ РК от 14 октября 1999 года N 47  V990936_  .
3. Установить, что в срок до 01 октября 1998 года регистраторы обязаны привести размеры своих собственных капиталов и внутренние документы, регламентирующие их деятельность по ведению реестров держателей ценных бумаг, в соответствие с действующим законодательством и настоящим Постановлением. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями - постановлением НКЦБ РК от 14 октября 1999 года N 47  V990936_  .