Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерiн қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы қағиданы бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 1999 жылғы 3 мамыр N 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 27 мамырда тіркелді. Тіркеу N 771. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2005 жылғы 12 наурыздағы N 78 Бұйрығымен (V053497)
Ескерту: Бұйрықтың атауы өзгертілді- ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен,   2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
Бұйырамын:
1. Мыналар:
1) Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомаларын қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы қағида;
2) 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетулерiнiң тiзбесi;
3) Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетулердi iске асырудан алынатын қаражаттар бойынша кiрiстер мен шығыстар сметасының нысаны;
4) 3-қосымшаға сәйкес бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды пайдалану туралы есептiң нысаны;
5) 4-қосымшаға сәйкес Демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн шоттар ашуға (әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат нысаны;
6) 5-қосымшаға сәйкес депозиттiк шот ашуға (әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат нысаны бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттiк мекемелер 1999 жылға арналған ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар бойынша сметаларда 1 тоқсанда сомалардың кiрiс және шығыс бөлiгi бойынша арнайы қаражаттардың шоттары бойынша 1999 жылдың 1 сәуiрге дейiн түскен және жұмсалған сомаларды қарастырсын.
1999 жылғы 1 сәуiрдегi жағдай бойынша арнайы қаражаттар бойынша шоттардағы қалдықтар 1999 жылға арналған ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар бойынша сметалар 1999 жылғы 1 маусымға дейiн бекiтiлмеген жағдайда, тиiстi бюджеттердiң кiрiсiне аударуға жатады.
3. Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттардың қалдықтарын арнайы қаражаттар бойынша шоттарға немесе мемлекеттiк мекемелердiң "Тапсырыстар бойынша сомаларын" аталған Қағидаға сәйкес ашылған демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуге арналған шоттарға аударуға рұқсат етiлсiн.
4. 3-тармақта аталған жағдайларды қоспағанда, мемлекеттiк мекемелердiң "Тапсырыстар бойынша сомалар" шоттарындағы қалдықтар тиiстi бюджеттердiң кiрiсiне есепке алуға жатады.

Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых выплат государственных учреждений
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года N 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27.05.1999 г. N 771. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 12 марта 2005 года N 78 (V053497) (действует до 1 января 2006 года)
Сноска. Заголовок - с изменениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000 г. N 331; приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
Приказываю:
1. Утвердить:
1) Правила о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи депозитных сумм и страховых выплат государственных учреждений;
2) Перечень платных услуг государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, согласно приложению 1;
3) Форму сметы доходов и расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг государственных учреждений, согласно приложению 2;
4) Форму отчета об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений, содержащихся за счет бюджета, согласно приложению 3;
5) Форму разрешения на открытие (продление срока действия) счета для спонсорской и благотворительной помощи, согласно приложению 4;
6) Форму разрешения на открытие (продление срока действия) депозитного счета, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
2. Государственным учреждениям в сметах по средствам от платных услуг на 1999 год предусмотреть в I квартале по доходной и расходной части суммы, поступившие и израсходованные до 1 апреля 1999 года по счетам специальных средств.
Остатки на счетах по специальным средствам по состоянию на 1 апреля 1999 г., в случае неутверждения смет по средствам от платных услуг на 1999 г. до 1 июня 1999 г., подлежат перечислению в доход соответствующих бюджетов.
3. Разрешить остатки средств, поступивших от спонсорской или благотворительной помощи на счета по специальным средствам или "Суммы по поручениям" государственных учреждений, перечислить на счета для спонсорской и благотворительной помощи, открытые в соответствии с указанными Правилами.
4. Остатки на счетах "Суммы по поручениям" государственных учреждений, за исключением указанных в п.3 случаев, подлежат зачислению в доход соответствующих бюджетов.

5. Мемлекеттiк мекемелердiң ашық депозиттік шоттары 1999 жылғы 1 маусымға дейiн әрекет етедi деп белгiленсiн. Аталған шоттардың әрекет ету мерзiмiн ұзарту аталған Қағидаға сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мыналарды:
1) мемлекеттiк кәсiпорындар болып қайта тiркелген бюджеттiк мекемелердiң қаражаттары олардың есептiк шоттарына есепке алуды;
2) жалпы бiлiм беретiн мектептерде жалпыға бiрдей мiндеттi оқыту қорын құрайтын қаражаттар мен ұзартылған күн тобы бар мектептер мен мектеп жанындағы мектеп-интернаттарда балаларды тамақтандыруға түсетiн қаражаттар ақылы қызмет көрсетулердiң тиiстi түрлерi бойынша "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шотына есепке алуды;
3) "Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Алматы қаласы Әкiмiнiң бюджеттен тыс қорын сақтауды қоспағанда, Қаржы министрiнiң 1982 жылғы 27 мамырдағы N 27 бұйрығымен бекiтiлген Республикалық және жергiлiктi бюджеттерде тұратын мекемелердiң бюджеттен тыс қаражаттарын жоспарлау, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы нұсқаулықпен рұқсат етiлген бюджеттiк мекемелердiң "Басқа бюджеттен тыс қаражаттар" бойынша шоттарындағы қаражаттардың қалдықтары тиiстi бюджеттердiң кiрiсiне есепке алынсын.
7. Бюджет департаментi осы Қағиданы белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеудi жүргiзсiн.
8. Республикалық және жергiлiктi бюджеттерде тұратын мекемелердiң бюджеттен тыс қаражаттарын жоспарлау, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы Қаржы министрiнiң 1982 жылғы 27 мамырдағы N 27 бұйрығы өзгерiстерi мен толықтыруларымен бiрге, Қаржы министрлiгiнiң "Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, сондай-ақ мемлекеттік мекемелердiң депозиттік сомаларын қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы" 1999 жылғы 29 қаңтардағы N 44 бұйрығы және Қаржы министрлiгiнiң "Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомаларын қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртiбi туралы" 1999 жылғы 16 сәуiрдегi N 153 бұйрығы күшi жойылған деп танылсын.
9. Осы Қағида Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеген күнiнен бастап күшiне енгiзiледi.
Қаржы министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1999 жылғы 3 мамырдағы
N 177 бұйрығымен бекітілді
Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік
және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру
төлемдерiн қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі
туралы қағида

5. Установить, что открытые депозитные счета государственных учреждений действуют до 1 июня 1999 г. Продление срока действия указанных счетов осуществляется в соответствии с указанными Правилами.
6. Остатки средств на счетах по "Другим внебюджетным средствам" бюджетных учреждений, разрешенным Инструкцией о порядке планирования, использования и учета внебюджетных средств учреждений, состоящих на республиканском и местных бюджетах, утвержденной приказом Министра финансов от 27 мая 1982 года N 27 зачислить в доход соответствующих бюджетов, за исключением следующего:
1) средства бюджетных учреждений, перерегистрировавшихся в государственные предприятия, зачислять на их расчетные счета;
2) средства, образующие фонд всеобщего обязательного обучения в общеобразовательных школах, и средства, поступающие на питание детей в школах с продленным днем и в интернатах при школах, зачислять на текущий счет "Средства от платных услуг" по соответствующим видам платных услуг;
3) сохранить внебюджетный фонд Акима г. Алматы в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "Об особом статусе города Алматы".
7. Бюджетному департаменту в установленном порядке произвести регистрацию настоящих Правил в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
8. Считать утратившими силу приказ Министра финансов от 27 мая 1982 года N 27 об утверждении Инструкции о порядке планирования, использования и учета внебюджетных средств учреждений, состоящих на республиканском и местных бюджетах Казахской ССР с соответствующими к нему дополнениями и изменениями, приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 29 января 1999 года N 44 "Об утверждении Правил формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, счетов для спонсорской и благотворительной помощи и депозитных счетов государственных учреждений" и приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 16 апреля 1999 года N 153 "Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и
благотворительной помощи, а также депозитных сумм государственных учреждений".
9. Настоящие Правила вводятся в действие со дня их государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Первый вице-Министр финансов
Правила
о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных
услуг, от спонсорской и благотворительной
помощи, депозитных сумм и страховых выплат
государственных учреждений
Сноска. Заголовок - с изменениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302;
по тексту слова "страхового возмещения", "страховое возмещение" заменены словами "страховой выплаты", "страховую выплату";

Ескерту: Барлық мәтiн бойынша "сақтандыру өтеулерiн" және "сақтандыру өтемi" деген сөздер тиiсiнше "сақтандыру төлемдерiн" және "сақтандыру төлемi" деген сөздермен ауыстырылды және "жергiлiктi қаржы органы", "жергiлiктi қаржы органдары", "жергiлiктi қаржы органдарының" және "жергiлiктi қаржы органының" деген сөздер тиiсiнше "жергiлiктi уәкiлеттi орган", "жергiлiктi уәкiлеттi органдар", "жергiлiктi уәкiлеттi органдардың" және "жергiлiктi уәкiлеттi органның" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
Ескерту: Барлық мәтiн бойынша "сметасының", "сметаларда", "сметалар", "сметалары", "сметасында", "жеке сметасын", "жеке смета", "жеке сметаларды", "жеке сметасында" және "ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражат бойынша кiрiстер мен шығыстар сметасы" деген сөздер тиiстi септiктер мен жекеше және көпше түрлерде "жоспар" деген сөзбен ауыстырылды; "ақшалай сомаларын", "ақшалай қаражат" және "ақшалай қаражаттың" деген сөздер тиiстi септiктер мен жекеше және көпше түрлерде "қаражат" деген сөзбен ауыстырылды; "жиынтық смета", "жиынтық сметаның", "жиынтық сметаны", "жиынтық сметаларды" "жиынтық сметалардың" деген сөздер тиiстi септiктер мен жекеше және көпше түрлерде "жиынтық жоспар" деген сөздермен ауыстырылды ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
1. Ақылы қызметтер көрсетудi iске асырудан
алынатын қаражаттар
Ескерту: 1-тарауда "ағымдағы шот", "ағымдағы шотты", ағымдағы шоттар", "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар", "мемлекеттiк мекеменiң "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шотының" және "ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттың ағымдағы шоты" деген сөздер тиiстi септiктер мен жекеше және көпше түрлерде "ақылы қызметтер жөнiндегi шот" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
1. Қазақстан Республикасының нормативтiк актiлерiмен рұқсат етiлген ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды мемлекеттiк мекемелер ақылы қызметтер жөнiндегi шотына жатқызады. Қызметтер көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды жоғарыда аталған шотқа жатқызуға рұқсат етiлген мемлекеттiк мекемелер тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңымен және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық кесімдермен белгiленедi. Басқа мемлекеттiк мекемелер басқа ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан түсетiн түсiмдерiн мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне есептейдi.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен .
2. Ақылы қызмет көрсетулердiң тiзбесi функционалдық топ, кiшi функция, мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар кодтары, ақылы қызмет көрсетудiң түрлерi, түсiмдердiң құралу көздерi мен пайдалану бағыттары көрсетiле отырып, Қаржы министрлiгiнiң бұйрығымен бекiтiледi (1-қосымша). Сол сияқты мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсету тiзбесiндегi барлық өзгерiстер Қаржы министрлiгiнiң бұйрығымен енгiзiледi. Функционалдық топ, кiшi функция, мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар кодтары Экономика және бюджеттік жоспарлау министрiнiң бұйрығымен бекiтiлген мемлекеттiк бюджет шығыстарының бюджеттiк сыныптамасына сәйкес белгiленедi.
Ескерту: 2-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 қарашадағы N 552   бұйрығымен
3. Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар осы Ережемен белгiленген тәртiппен жоспарланады және пайдаланылады, қатаң нысаналы мақсат бойынша жұмсалады және олардың таратушылары бюджет қаражаттарына иелiк ету құқығы берiлген мемлекеттiк мекемелердiң басшылары болып табылады.
4. Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттардың есебi мен есептемесi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құжаттарына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтер жөнiндегi шотын ашу, жүргiзу және жабу тәртiбi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң тиiстi нормативтiк құқықтық актiлерiмен реттеледi.
Егер мемлекеттiк мекемелер жоспарлары атқарылуының бухгалтерлiк есебiн орталықтандырылған бухгалтерия жүргiзсе, онда осы бухгалтерия қызмет көрсететiн барлық мемлекеттiк мекемелер үшiн бiр ақылы қызметтер жөнiндегi шот ашылады. Бұл ақылы қызметтер жөнiндегi шотты орталықтандырылған бухгалтерия орналасқан ұйым ашады.

слова "местный финансовый орган", "местные финансовые органы", "местных финансовых органов" и "местного финансового органа" заменены словами "местный уполномоченный орган", "местные уполномоченные органы", "местных уполномоченных органов" и "местного уполномоченного органа" - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302;
по тексту слова "смета", "сметы", "смет", "смете", "сметах", "сметой", "индивидуальная смета", "индивидуальные сметы", "индивидуальных смет", "индивидуальной сметы", "индивидуальной смете" и "сметы доходов и расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг" заменены словом "план";
слова "денежных сумм", "денежные средства" и "денежных средств" заменены словом "средства";
слова "сводная смета", "сводной сметы", "сводную смету", "сводные сметы" и "сводных смет" заменены словами "сводный план" - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
1. Средства, получаемые от реализации платных услуг
1. Средства, получаемые государственными учреждениями от реализации платных услуг, разрешенных законодательными актами Республики Казахстан, зачисляются на счет по платным услугам. Государственные учреждения, которым разрешаются поступления от реализации услуг зачислять на вышеуказанный счет, определяются Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год или иными законодательными актами Республики Казахстан. Остальные государственные учреждения поступления от реализации платных услуг зачисляют в доход государственного бюджета.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331.
2. Перечень платных услуг утверждается приказом Министерства финансов с указанием кодов функциональных групп, подфункций, государственных учреждений-администраторов программ, программ, подпрограмм, видов платных услуг, источников образования и направлений использования поступлений (Приложение 1). Все изменения в перечень платных услуг государственных учреждений также вносятся приказом Министерства финансов. Коды функциональных групп, подфункций, государственных учреждений-администраторов программ, программ, подпрограмм определяются согласно бюджетной классификации расходов государственного бюджета, утвержденной приказом Министра экономики и бюджетного планирования. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 ноября 2002 года N 552.
3. Средства, поступающие от реализации платных услуг, планируются и используются в порядке, установленном настоящими Правилами, расходуются строго по целевому назначению, и их распорядителями являются руководители государственных учреждений, которым предоставлено право распоряжаться бюджетными средствами.
4. Учет и отчетность средств, поступающих от реализации платных услуг, осуществляются в соответствии с нормативными документами Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Порядок открытия, ведения и закрытия счетов по платным услугам государственных учреждений регулируется соответствующими нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан.
Если бухгалтерский учет исполнения планов государственных учреждений ведется централизованной бухгалтерией, то для всех государственных учреждений, обслуживаемых этой бухгалтерией, открывается один счет по платным услугам. Этот счет по платным услугам открывается организацией, при которой находится централизованная бухгалтерия.

6. Ақылы қызметтер жөнiндегi шоттар бойынша қолма-қол ақшамен жасалатын операциялар бойынша банктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеудi олар мен банк арасындағы келiсiм-шарт негiзiнде ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттардың есебiнен мекемелер жүргiзедi.
Жоспарланған кезде бұл сомалар шығыстар бөлiгiнiң жоспарында көрсетiледi.
7. Құзыретiне мемлекеттiк мекемелердiң негiзгi қызметiне тексеру және тексерiстер жүргiзу енетiн ұйымдар, бiр мезгiлде қолда бар ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар түсiмiнiң заңдылығын, олардың мақсатты және үнемдi жұмсалуын, сондай-ақ осы қаражаттар бойынша есеп жүргiзудiң және есептеме жасаудың дұрыстығын тексередi.
8. Ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын қаражат алатын бар мемлекеттік мекемелер жыл сайын Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын жүргiзу (мерзiмдiлiк және жылдық) жөнiндегi қаржылық рәсiмдердiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832  қаулысы  белгiленген нысан бойынша ақылы қызметтердiң әрбiр түрi бойынша кiрiстер және шығыстарды қаржыландыру жоспарын (бұдан әрi - жоспар) жасайды.
Әрбір мемлекеттік мекеме осы мемлекеттік мекеме дербес есеп жүргізетініне немесе орталықтандырылған бухгалтерия қызмет көрсететіндігіне қарамастан жоспарларды жасайды. Орталықтандырылған бухгалтериялар қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелердің жоспарларын тікелей жасау орталықтандырылған бухгалтерияның қызметкерлеріне жүктеледі.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен
9. Жоспардың кiрiс бөлiгiне олардың жоспарланған жылы бекiтiлген тiзбесiне сәйкес ақылы қызмет көрсетудiң тиiстi түрлерi бойынша қаражаттарының түсiмдерi мен жоспарланған жылдың басында ақылы қызметтер жөнiндегi шоттағы ақылы қызмет көрсетудiң осы түрi бойынша  қаражаттардың қалдығы енедi.
10. Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар жоспары бойынша шығыстар шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерi бойынша оларды тағайындау мен бөлуге сәйкес көзделедi.
11. Мемлекеттік мекемелер жасаған жоспарларға мемлекет мекемелерінің басшылары қол қояды. Жоспарға кірістер бойынша және шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша есептемелер, сондай-ақ түсіндірме жазба қоса берілуі тиіс.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен

6. Оплата банковских услуг по операциям с наличностью по счетам по платным услугам производится учреждениями за счет средств, получаемых от реализации платных услуг, на основе договора между ними и банком. При планировании эти суммы указываются в плане в расходной части.
7. Организации, в компетенцию которых входит проведение ревизий и проверок основной деятельности государственных учреждений, одновременно проверяют законность поступления имеющихся средств, получаемых от реализации платных услуг, целевое и экономное их расходование, а также правильность ведения учета и составления отчетности по этим средствам.
8. Государственные учреждения, получающие средства от реализации платных услуг, ежегодно составляют планы доходов и финансирования расходов по каждому виду платных услуг (далее - план) по форме, установленной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета.
Планы составляются каждым государственным учреждением независимо от того, ведет ли данное государственное учреждение учет самостоятельно или обслуживается централизованной бухгалтерией. Непосредственное составление планов государственных учреждений, обслуживаемых централизованными бухгалтериями, возлагается на работников централизованной бухгалтерии.
Сноска. Пункт 8 - в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
9. В доходную часть плана включаются поступления средств по соответствующим видам платных услуг в соответствии с их утвержденным перечнем в планируемом году и остаток средств по этому же виду платных услуг на счете по платным услугам на начало планируемого года.
10. Расходы по плану средств, получаемых от реализации платных услуг, предусматриваются в соответствии с их назначением и распределением по спецификам экономической классификации расходов.
11. Составленные государственными учреждениями планы подписываются руководителями государственных учреждений. К плану должны быть приложены расчеты по доходам и по каждой специфике экономической классификации расходов, а также пояснительная записка.
Сноска. Пункт 11 - в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331.

12. Мемлекеттік мекемелер жоспарларды бюджет бағдарламасының әкімшісіне бекітуге ұсынады.
Бюджет бағдарламасының әкімшісі 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша 2 данада жиынтық жоспар жасайды және бекiтедi.
Жиынтық жоспар мемлекеттік мекемелердің жоспарларының негізінде жасалады және оған бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қаржы қызметiнiң басшысы қол қояды. Жоспарлардың жалпы сомасы ақылы қызмет көрсетудің әрбір түрі және жоспардың әрбір көрсеткіші бойынша жиынтық жоспардың сомасына тең болуы тиіс.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен өзгертілді - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен
13. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жиынтық жоспарды ағымдағы қаржы жылының 15 қаңтарына дейін Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлiгiне немесе жергiлiктi қаржы органына келiсуге ұсынады.
Ескерту: 13-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен өзгертілді - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
14. Жиынтық жоспарды қарау ұсынылған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі және жергілікті уәкілетті органдары бұл жоспарларды ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын қаражаттың түсім көздерінің заңдылығына да қатысты және сол сияқты кірістерді есептеудің толықтығы мен дұрыстығына, қаражаттың мақсатты бағытталуы, шығыстарды есептеуде үнем режимін қадағалауға да қатысты келiседi.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен өзгертілді - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен
15. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынған жиынтық жоспарларды тиістілігі бойынша функционалдық басқармалар қарайды және Қаржы вице-министрі келiседi.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынған жиынтық жоспарларды тиісті жергілікті уәкілетті органдарының басшылары келiседi.
Келiсілген жиынтық жоспардың бір данасы жиынтық жоспарды келiскен ұйымда (Қаржы министрлігі немесе жергілікті уәкілетті органы) қалады, бір данасы бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне беріледі.
Әрбір мемлекеттік мекеменің жоспарын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы 3 данада бекітеді. Мемлекеттік мекеменің жоспарын бекітілген жиынтық жоспары болмаған жағдайда бекітуге жол берілмейді.
Бекітілген жоспардың бір данасы бюджеттік бағдарламаның әкімшісінде қалады.
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жоспары бекітілген мемлекеттік мекемеге осы бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жиынтық жоспардың көшірмесімен бірге, бекітілген жоспардың 2 данасын береді.
Мемлекеттік мекеме бекітілген жоспардың бір данасын өзіне қалдырады, бекітілген жоспардың бір данасын Қазынашылықтың аумақтық органына ұсынады.
Қазынашылықтың аумақтық органы бекітілген жоспарға сәйкес мемлекеттік мекеменің ақылы қызметтер жөнiндегi шот және осы шот бойынша операциялар ақылы қызметтер жөнiндегi шотының ашылуын және әрекет ету мерзімінің ұзартылуын жүзеге асырады.
Ескерту: 15-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен өзгертілді - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .

12. Государственные учреждения планы представляют на утверждение администратору бюджетной программы.
Администратор бюджетной программы составляет и утверждает сводный план по форме, согласно приложению 2 по каждой программе (подпрограмме) в 2-х экземплярах.
Сводный план составляется на основании планов государственных учреждений и подписывается руководителем финансовой службы администратора бюджетных программ. Общая сумма планов должна быть равна сумме сводного плана по каждому виду платных услуг и по каждому показателю плана.
Сноска. Пункт 12 - в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с дополнениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
13. Администратор бюджетной программы представляет сводный план на согласование в Министерство финансов Республики Казахстан или местный уполномоченный орган до 15 января текущего финансового года.
Сноска. Пункт 13 - в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
14. Министерство финансов Республики Казахстан и местные уполномоченные органы, которым представлены на согласование сводные планы, рассматривают эти планы  как в отношении законности источников поступления средств, получаемых от реализации платных услуг, так и в отношении полноты и правильности исчисления доходов, целевого направления средств, соблюдения режима экономии в исчислении расходов.
Сноска. Пункт 14 - в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
15. Представленные администраторами республиканских бюджетных программ сводные планы рассматриваются по принадлежности функциональными управлениями и согласовываются вице-Министром финансов.
Представленные администраторами местных бюджетных программ сводные планы согласовываются руководителями соответствующих местных уполномоченных органов.
Один экземпляр согласованного сводного плана остается в организации, согласовавшей сводный план (Министерство финансов или местный уполномоченный орган), один экземпляр передается администратору бюджетной программы.
План каждого государственного учреждения утверждается руководителем администратора бюджетных программ в 3-х экземплярах. Не допускается утверждение плана государственного учреждения без наличия утвержденного сводного плана.
Один экземпляр утвержденного плана остается у администратора бюджетной программы.
Администратор бюджетной программы передает государственному учреждению, чей план утвержден, 2 экземпляра утвержденного плана с копией сводного плана по данной программе (подпрограмме).
Государственное учреждение один экземпляр утвержденного плана оставляет у себя, один экземпляр - представляет в территориальный орган Казначейства.
Территориальный орган Казначейства согласно утвержденного плана осуществляет открытие или продление срока действия счета по платным услугам и операции по данному счету.
Сноска. Пункт 15 - в новой редакции согласно приказу  Министра финансов РК от 14.09.99г. N 496; в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.

16. Жоспары жоспарланған жылдың 1 қаңтарына дейiн бекiтiлуi тиiс және келiсiлуi. Бекiтiлген және келiсілген жоспарлардың әрекетi есептi жылдың 31 желтоқсанда тоқтатылады. Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттардың қалдықтары ақылы қызметтер жөнiндегi шотта есептi жылдың 31 желтоқсанында жинақталған ақылы қызмет көрсетудiң түрлерi сақталған жағдайда, алдағы жылдың тиiстi ақылы қызмет көрсету түрлерi жоспарының кiрiс бөлiгiне, басқа жағдайда тиiстi бюджеттердiң кiрiс бөлiгiне көшiрiледi.
Егер, мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi белгiленген тәртiппен бекiту және келісу үшiн ұсынған жоспары жоспарланған жылдың 1 қаңтарына дейiн бекiтiлмесе және келісілмесе, оған жоспарлар бекiтiлгенге және келісілгенге дейiн алдымен жоспарланған жылдың 1 қаңтарынан бастап 1 ақпанына дейiн созылатын кезең iшiнде 31 желтоқсандағы қаражаттар қалдығы шегiнде ғана шығыстар мен өткен жылғы шығыстар жоспарын жүргiзуге рұқсат етiледi.
Егер жоспар жоспарланған жылдың 1 сәуiрiне дейiн бекiтiлмесе және келісілмесе, онда жоспарланған жылғы 1 қаңтардан бастап 1 сәуiрдi қоса алғанда түскен қаражатты қазынашылықтың аумақтық органдарымен тиiстi бюджеттiң кiрiс бөлiгiне есепке алынады, бұл ретте республикалық бюджеттiң кiрiсiне қаражаттың уақытылы есепке алынуын қазынашылықтың аумақтық органдары жергiлiктi уәкілетті органы өкімінің негізінде жүргізеді.
Ескерту: 16-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен
17. Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар бойынша кiрiстер төлеушiлерден не ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар сақталатын мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтер жөнiндегi шотына аудару жолымен, не мекеменiң кассасына тiкелей қолма-қол қаражат түсуi мүмкiн. Ақылы Қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар бойынша қолма-қол ақшаларды сол сияқты оған мекеме бойынша бұйрықпен жүктелген тұлға қабылдай алады. Төлеушiлерге ақша қабылдау туралы белгiленген үлгiдегi квитанция немесе ұйымда ақша құжаттарымен бiрдей сақталатын кiрiс кассалық ордерлерi берiледi.
Мемлекеттiк мекеме кассаға қабылдаған қолма-қол ақшалар оларды қабылдаған күннен бастап 3 банктiк күннен кешiктiрiлмей ақылы қызметтер жөнiндегi шотқа аударылуы тиiс. Бұл қаражаттарды уәкiлеттi банк бөлiмшесiне алдын ала тапсырмай жұмсауға рұқсат етiлмейдi. Мемлекеттiк мекемеге түскен сомалардың уақытылы және толық тапсырылуына басшы мен бас бухгалтер жауап бередi.

16. Планы должны быть утверждены и согласованы до 1 января планируемого года. Действие утвержденных и согласованных планов прекращается 31 декабря отчетного года. Остатки средств, получаемых от реализации платных услуг, в случае сохранения вида платных услуг, образовавшиеся на 31 декабря отчетного года на счете по платным услугам, переносятся в доходную часть плана соответствующего вида платных услуг будущего года, в противном случае в доходную часть соответствующих бюджетов.
В случае неутверждения и не согласования до 1 января планируемого года плана, представленного государственным учреждением-администратором программ в установленном порядке на утверждение и согласование, ему разрешается впредь до утверждения и согласования плана в течение периода, который длится с 1 января до 1 февраля планируемого года, производить расходы только в пределах остатка средств на 31 декабря и плана расходов истекшего года.
Если план не утверждается и не согласовывается до 1 апреля планируемого года, то средства, поступившие с 1 января по 1 апреля планируемого года, зачисляются территориальными органами казначейства в доходную часть соответствующего бюджета, при этом зачисление средств в доход соответствующего местного бюджета территориальными органами казначейства производится на основании распоряжения местного уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; от 7 апреля 2001 года N 177 ; с дополнениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
17. Доходы по средствам, получаемым от реализации платных услуг, могут поступать от плательщиков либо путем перечисления на счет по платным услугам государственных учреждений, на котором хранятся средства, получаемые от реализации платных услуг, либо наличными деньгами непосредственно в кассу учреждения. Принимать наличные деньги по средствам, получаемым от реализации платных услуг может также лицо, на которое это возложено приказом по учреждению. О приеме денег плательщикам выдаются установленного образца квитанции или приходные кассовые ордера, которые хранятся учреждением наравне с денежными документами.
Принятые государственным учреждением в кассу наличные деньги должны не позднее 3 банковских дней со дня их приема зачисляться на счет по платным услугам. Расходование этих средств без предварительной сдачи в отделение уполномоченного банка не допускается. За своевременную и полную сдачу поступивших в государственное учреждение сумм ответственность несут руководитель и главный бухгалтер.

18. Мемлекеттiк мекемелер ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды тек бекiтiлген жоспарлар және ақылы қызмет көрсетудiң әрбiр түрi бойынша iс жүзiнде түскен кiрiстер шегiнде ғана жұмсай алады.
19. Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттар жоспарында көзделген артық сомалардан жыл бойы түскен кiрiстер ағымдағы жылы ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттардың негiзгi жоспарлары қалай бекiтiлсе және келiсiлсе, сондай тәртiпте бекiтiлген және келiсiлген қосымша сомаларға қосымша жоспарлар бар болған жағдайда жұмсалуы мүмкiн. Жоспарларға "қосымша" деген белгi қойылады.
Түскен және бекiтiлген жоспарда көзделмеген кiрiстер он банктiк күн iшiнде тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мемлекеттiк мекемелерге аударылуға жатады.
Жоспарда көзделген сомадан тыс түскен кiрiстердiң және түскен және бекiтiлген жоспарда көзделмеген кiрiстердiң тиiстi бюджетке уақытылы есепке алынуын бақылауды қазынашылықтың аумақтық органдары жүзеге асырады.
Ескерту: 19-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
19-1. Ақылы қызмет көрсетулер бойынша кірістер мен шығыстардың жылдық сомасы ұлғайған жағдайда, жаңа жоспар және жиынтық жоспар жасалады және белгіленген тәртіппен бекітіледі және келiсiледі.
Ескерту: 19-1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен
19-2. Жоспар немесе жиынтық жоспарға ақылы қызмет көрсетулердің әрбір түрі бойынша ерекшеліктер мен тоқсандар арасында жылдық соманың шеңберінде өзгерістер енгізу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
мемлекеттік мекеме бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ұсынылып отырған өзгерістер бойынша негіздемелер мен есеп айырысуларды қоса бере отырып, 2-2-қосымшаға сәйкес жоспардың өзгеруі туралы анықтаманың жобасын ұсынады;
бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ұсынылып отырған өзгерістер бойынша негіздемелер мен есеп айырысуларды тексереді, 2-2-қосымшаға сәйкес жиынтық жоспардың өзгеруі туралы анықтаманы жасайды және бекiтедi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне немесе жергілікті қаржы органына келісуге ұсынады;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі немесе жергілікті уәкілетті органдары ұсынылған жиынтық жоспардың өзгеруі туралы анықтаманы қарайды, енгізіліп отырған өзгерістер бойынша негіздемені және есеп айырысуды тексереді;
жиынтық жоспардың өзгеруі туралы анықтама 2 данада бекітіледі және келiсiледi: бір данасы анықтаманы келiсiлген ұйымда (Қаржы министрлігі немесе жергілікті уәкілетті органы) қалады, бір данасы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне беріледі;
жиынтық жоспардың өзгеруі туралы бекітілген анықтаманың негізінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мемлекеттік мекеменің жоспарының өзгеруі туралы анықтаманы 3 данада бекітеді. Жиынтық жоспардың өзгеруі туралы бекітілген және келiсiлген анықтамасыз жоспардың өзгеруі туралы анықтаманы бекітуге жол берілмейді;
бекітілген анықтаманың бір данасы бюджеттік бағдарламаның әкімшісінде қалады, екі данасын бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жоспары бекітілген мемлекеттік мекемеге береді;
мемлекеттік мекеме жоспардың өзгеруі туралы бекітілген анықтаманың бір данасын өзінде қалдырады, бір данасын Қазынашылықтың аумақтық органына ұсынады.
Ескерту: 19-2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен өзгертілді, толықтырылды - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .

18. Государственные учреждения могут расходовать средства, получаемые от реализации платных услуг, только в пределах утвержденных планов и фактического поступления доходов по каждому виду платных услуг.
19. Доходы, поступившие в течение года сверх сумм, предусмотренных в плане средств, получаемых от реализации платных услуг, могут расходоваться в текущем году при наличии дополнительных планов на дополнительную сумму, утвержденных и согласованных в таком же порядке, в каком утверждены и согласованы основные планы средств, поступающих от реализации платных услуг. На планах делается пометка "дополнительная".
Доходы, поступившие и не предусмотренные утвержденным планом, подлежат перечислению государственным учреждением в доход соответствующего бюджета в течение десяти банковских дней.
Контроль за своевременным зачислением в соответствующий бюджет доходов, поступивших сверх сумм, предусмотренных в плане, и доходов, поступивших и не предусмотренных утвержденной планом, осуществляется территориальными органами казначейства.
Сноска. Пункт 19 - с дополнениями, внесенными приказом  МФ РК от 7 апреля 2001 года N 177; с дополнениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
19-1. В случае увеличения годовой суммы доходов и расходов по платным услугам составляется и в установленном порядке утверждается и согласовывается новый план и сводный план.
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 19-1 согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с дополнениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
19-2. Внесение изменений в план или сводный план между спецификами и кварталами в пределах годовой суммы по каждому виду платных услуг осуществляется в следующем порядке:
государственное учреждение представляет администратору бюджетных программ проект справки об изменении плана согласно приложению 2-2, с приложением обоснований и расчетов по предлагаемым изменениям;
администратор бюджетных программ проверяет обоснования и расчеты по предлагаемым изменениям, составляет и утверждает справку об изменении сводного плана согласно приложению 2-2 и представляет на согласование в Министерство финансов Республики Казахстан или местный уполномоченный орган;
Министерство финансов Республики Казахстан или местные уполномоченные органы рассматривают представленный проект справки об изменении сводного плана, проверяют обоснование и расчеты по вносимым изменениям;
справка об изменении сводного плана утверждается и согласовывается в 2-х экземплярах: один экземпляр остается в организации, согласовавшей справку (Министерство финансов или местный уполномоченный орган), один экземпляр передается администратору бюджетной программы;
на основании утвержденной и согласованной справки об изменении сводного плана администратор бюджетных программ утверждает справку об изменении плана государственного учреждения в 3-х экземплярах. Не допускается утверждение справки об изменении плана без наличия утвержденной и согласованной справки об изменении сводного плана;
один экземпляр утвержденной справки остается у администратора бюджетной программы, два экземпляра администратором бюджетной программы передается государственному учреждению, чей план утвержден;
государственное учреждение один экземпляр утвержденной справки об изменении плана оставляет у себя, один экземпляр представляет в территориальный орган Казначейства.
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 19-2 согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями и дополнениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .

19-3. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бекiткен және Қаржы министрлiгiмен немесе жергiлiктi уәкiлеттi органдармен келiсiлген жиынтық жоспарлар мен жиынтық жоспарлардың өзгеруi туралы анықтамаларды тiркеудi Қаржы министрлiгi немесе жергiлiктi уәкілетті органдар жүзеге асырады, ал бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бекiткен жоспарлар мен жоспарлардың өзгеруi туралы анықтамаларды тiркеудi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жүзеге асырады.
Ескерту: 19-3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
19-4. Ақылы қызмет түрлерiн және ақылы қызметтер бойынша кiрiстер мен шығыстардың жылдық сомасын сақтай отырып, Бiрыңғай бюджет сыныптамасының бюджет шығыстары функционалдық сыныптамасының кодтары өзгерген жағдайда, жоспарлар (жиынтық жоспарлар) жаңа кодтарға сәйкес бекiтiледi, ал белгiленген тәртiппен бекiтiлген және келiсiлген жоспарлар (жиынтық жоспарлар) жоғарыда аталған кодтар өзгергенге дейiн қайта бекiтуге және қайта келiсуге жатпайды. Осындай жоспарлар бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң кодтардың өзгеруi туралы қолдау хатының негiзiнде Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың өзгерген кодтары бойынша қазынашылық аумақтық органдарында қайта ресiмдеуге жатады.
Ескерту: 19-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
20. Мемлекеттік мекемелердің қаражатты бюджеттік шоттардан және заңнамаға сәйкес ашылатын басқа да шоттардан ақылы қызметтер жөнiндегi шотына аударуына тыйым салынады.
Түзеу мекемелеріне қаражаттарды депозиттік шоттан ақылы қызметтер жөнiндегi шотына аударуға рұқсат етіледі.
Депозиттік шоттан қаражаттарды ақылы қызметтер жөнiндегi шотына аудару үшін түзеу мекемелері сотталғандардың өтініштерінің негізінде ақшаны депозиттік шоттан аударуға төлем ведомостерін толтырады және оларды қазынашылықтың аумақтық органдарына береді.
Ескерту: 20-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен толықтырылды - 2002 жылғы 15 шілдедегі N 324   бұйрығымен .
21. Мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есеп жасау жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк актiлерiнде белгiленген тәртiпте, нысанда және мерзiмде ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды пайдалану жөнiнде есеп жасайды, олардың қаржыландырылуына бюджетiне байланысты Қазынашылық комитетiне не жергілікті уәкілетті органдарына ұсынады. Қазынашылық комитетi және облыстық, Астана және Алматы қалаларының уәкілетті органдары мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарын пайдалану туралы есебiн 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қаржы министрлiгiне ұсынады.
Ескерту: 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 496   бұйрығымен 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .

19-3. Регистрация сводных планов и справок об изменении сводного плана, утвержденных администраторами бюджетных программ и согласованных с Министерством финансов или местными уполномоченными органами, осуществляется Министерством финансов или местными уполномоченными органами, а регистрация планов и справок об изменении плана, утвержденных администраторами бюджетных программ осуществляется администраторами бюджетных программ.
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 19-3 согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
19-4. В случае изменения кодов функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации при сохранении вида платных услуг и годовой суммы доходов и расходов по платным услугам, планы (сводные) планы утверждаются согласно новым кодам, а утвержденные и согласованные в установленном порядке до изменения вышеуказанных кодов планы (сводные) планы не подлежат переутверждению и пересогласованию. Такие планы на основании ходатайств администраторов бюджетных программ об изменении кодов подлежат переоформлению в территориальных органах казначейства по измененным кодам Единой бюджетной классификации.
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 19-4 - приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
20. Запрещается перечисление государственными учреждениями средств с бюджетных счетов и других счетов, открываемых в соответствии с законодательством, на счет по платным услугам.
Исправительным учреждениям разрешается перечисление средств с депозитного счета на счет по платным услугам.
Для перечисления средств с депозитного счета на счет по платным услугам, исправительные учреждения составляют платежные ведомости на основании заявлений осужденных на перечисление денег с депозитного счета и представляют их в территориальные органы казначейства.
Сноска. Пункт 20 - в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с дополнениями - приказом Министра финансов РК от 15 июля 2002 года N 324.
21. Государственные учреждения-администраторы программ составляют отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг, в порядке, форме и сроки, определенными в нормативных актах Министерства финансов Республики Казахстан по составлению бухгалтерской отчетности государственными учреждениями, представляют их в Комитет Казначейства либо в местные уполномоченные органы в зависимости от бюджета финансирования. Комитет Казначейства и областные, городов Алматы и Астаны финансовые органы представляют отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг, государственных учреждений, Министерству финансов по форме, согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 21 - с изменениями, внесенными приказом  Министра финансов РК от 14.09.99г. N 496; от 7 апреля 2001 года N 177; приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.

22. Мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi және жергiлiктi атқарушы органдар мемлекеттік мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды мақсатты жұмсалуына, бухгалтерлiк есептiң жүргiзiлуiнiң және есептеме жасаудың дұрыстығына жүйелi бақылау жасауды жүзеге асыруға, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң көмек көрсету қолданылып жүрген заңдарда көзделмеген ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан алынатын қаражаттарды пайдалану фактiлерiне жол бермеуге мiндеттi.
2. Мемлекеттiк мекемелердiң демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуге арналған шоттары
Ескерту: 2-тараудағы "қайырымдылық көмек көрсетуге арналған шоттары", "қайырымдылық көмек үшiн шоттар", "Мемлекеттiк мекемелердiң демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуге арналған шоттары" және "мемлекеттiк мекемелердiң демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету үшiн шоттарына" деген сөздер тиiстi септiктер мен жекеше және көпше түрлерде "қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шот" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
23. Мемлекеттiк органдардан басқа, қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шоттары демеушілік немесе қайырымдылық көмек түрiнде мемлекеттiк мекемелер заңнамалық кесімдерге сәйкес заңды және жеке тұлғалардан алатын қаражаттарының түсуi үшiн ашылады. Демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету түрiндегi қаражаттар ұлттық валюта түрiнде де және сол сияқты шетел валютасы түрiңде де түсуi мүмкiн.
Ескерту: 23-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
23-1. Демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шоттардағы қалдыққа есептелетiн қаражаттар ашық мемлекеттiк органдарға бұрын берiлген рұқсат бойынша тиiстi бюджет кiрiсiне аударуға жатады. <*>
Ескерту: 23-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 191   бұйрығымен 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен , 2 абзац алынып тасталды - 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 342  бұйрығымен .
24. Демеушілік және қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шоттар ұлттық валютада сияқты шетел валютасында да: (ашылған шоттардың әрекет ету мерзімі ұзартылады) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мемлекеттік мекемелерге - қазынашылықтың аумақтық органы берген рұқсат негізінде ашылады. Рұқсат тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің өтініштері және демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетушілердің жазбаша өтініштері негізінде беріледі (мемлекеттік мекемелерге бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтінішінде оған сәйкес мемлекеттік мекеме демеушілік және қайырымдылық көмек құралдарын пайдаланатын заңнамалық акті көрсетіледі. Жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге демеушілік және қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шоттар 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергілікті уәкілетті органдарының негізінде ашылады (немесе ашылған шоттардың әрекет ету мерзімі ұзартылады).

22. Государственные учреждения-администраторы программ и местные исполнительные органы обязаны осуществлять систематический контроль за целевым расходованием государственными учреждениями средств, получаемых от реализации платных услуг, за правильностью ведения бухгалтерского учета и составления отчетности, а также не допускать фактов использования государственными учреждениями средств, получаемых от реализации платных услуг, оказание которых не предусмотрено действующим законодательством.
2. Счета государственных учреждений
для спонсорской и благотворительной помощи
23. Счет по спонсорской и благотворительной помощи открываются для поступления средств, получаемых государственными учреждениями, кроме государственных органов, в соответствии с законодательными актами от юридических и физических лиц в виде спонсорской или благотворительной помощи. Средства в виде спонсорской и благотворительной помощи могут поступать как в национальной, так и в иностранной валюте.
Сноска. Пункт 23 - с изменениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с дополнениями - приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
23-1. Средства, числящиеся в остатке на счетах по спонсорской и благотворительной помощи, открытых государственным органам по ранее выданным разрешениям, подлежат перечислению в доход соответствующего бюджета. <*>
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 23-1 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 191 ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года N 342 .
24. Счета по спонсорской и благотворительной помощи открываются (продлевается срок действия открытых счетов) как в национальной, так и в иностранной валюте: государственным учреждениям администратора республиканских бюджетных программ - на основании разрешения, выданного территориальным органом казначейства, по форме согласно приложению 4. Разрешение выдается государственным учреждениям на основании ходатайств соответствующих администраторов бюджетных программ и письменных заявлений вносителей спонсорской и благотворительной помощи. В ходатайстве администратора бюджетных программ указывается законодательный акт, в соответствии с которым государственное учреждение использует средства спонсорской и благотворительной помощи. Государственным учреждениям, содержащимся за счет средств местных бюджетов, счета по спонсорской и благотворительной помощи открываются (или продлевается срок действия открытых счетов) на основании разрешения местных уполномоченных органов, по форме согласно приложению 4.

Аумақтық қазынашылық органдары немесе жергiлiктi уәкiлеттi органдар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң әрбiр өтiнiшiне не демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетудi енгiзушiлердiң жазбаша өтiнiмiне N 4-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету есебiне қаражаттарды есепке жатқызу туралы рұқсат бередi.
Егер демеушілiк және қайырымдылық көмек жасаушылардан жазбаша өтiнiш алу мүмкiн болмаса, онда:
1) егер демеушілік және қайырымдылық көмектi Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары немесе резидент еместер көрсететiн болса, жазбаша өтiнiштiң орнына Демеушiлiк және қайырымдылық көмек алушы мен жасаушының арасындағы шарт ұсынылады;
2) егер демеушiлiк және қайырымдылық көмектi жеке тұлғалар көрсетсе, демеушілік және қайырымдылық көмек үшiн шотқа қаражат есептеуге жазбаша өтiнiшсiз жол берiледi.
Ескерту: Жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 496   бұйрығымен өзгертілді, толықтырылды - 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен 2003 жылғы 8 мамырдағы N 191   бұйрығымен .
25. Демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шотқа есептелген және мақсатты сипаты бар ақша қаражаттарын мемлекеттiк мекемелер қатаң нысаналы мақсат бойынша жұмсайды. Ағымдағы жылы мақсат бойынша демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетудi пайдаланбаған мемлекеттiк мекемелер келесi жылы мақсат бойынша пайдалана алады. Демеушілік және қайырымдылық көмек көрсету бойынша жоспарлар жасалмайды.
26. Мемлекеттiк мекемелер кассаға қабылдаған қолма-қол ақшалар оларды қабылдаған күннен бастап 3 банктiк күннен кешiктiрiлмей шотқа есептелуi тиiс. Бұл қаражаттарды уәкiлеттi банктiң бөлiмшесiне алдын-ала тапсырмай жұмсауға рұқсат етiлмейдi. Мемлекеттiк мекемеге түскен сомалардың уақытылы және толық тапсырылуына басшы мен бас бухгалтер жауап бередi.
27. Қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шот бойынша қолма-қол ақшалармен жасалатын операциялар жөнiндегi банктiк қызмет көрсетулерiне ақы төлеудi олар мен банк арасындағы келiсiм-шарт негiзiнде демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттар есебiнен мекемелер жүргiзедi.
28. Мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi шоттарына түскен қаражатын пайдалану туралы есептi мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есептi жасау жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк актiлерiнде белгiленген тәртiппен, нысанда және мерзiмде жасайды.

Территориальные органы казначейства или местные уполномоченные органы на каждое ходатайство администраторов бюджетных программ и письменное заявление вносителей спонсорской и благотворительной помощи выдают разрешение о зачислении средств на счет спонсорской и благотворительной помощи по форме согласно приложению N 4-1.
В случае, когда письменное заявление от вносителей спонсорской и благотворительной помощи, получить невозможно, то:
1) вместо письменного заявления представляется Договор между получателем и вносителем спонсорской и благотворительной помощи, если спонсорская и благотворительная помощь оказывается юридическими лицами или нерезидентами Республики Казахстан;
2) зачисление средств на счет по спонсорской и благотворительной помощи допускается без письменного заявления, если спонсорская и благотворительная помощь оказывается физическими лицами.
Сноска. Пункт 24 - в новой редакции согласно приказу  Министра финансов РК от 14.09.99г. N 496; с изменениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с дополнениями, внесенными приказом МФ РК от 7 апреля 2001 года N 177; с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 191 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
25. Средства, зачисленные на счета по спонсорской и благотворительной помощи и носящие целевой характер, расходуются государственными учреждениями строго по целевому назначению. Государственные учреждения, не использовавшие спонсорскую и благотворительную помощь по назначению в текущем году, могут использовать по назначению в следующем году. Планы по спонсорской и благотворительной помощи не составляются.
26. Принятые государственным учреждением в кассу наличные деньги должны не позднее 3 банковских дней со дня их приема зачисляться на счет. Расходование этих средств без предварительной сдачи в отделение уполномоченного банка не допускается. За своевременную и полную сдачу поступивших в государственное учреждение сумм ответственность несут руководитель и главный бухгалтер.
27. Оплата банковских услуг по операциям с наличностью по счетам по спонсорской и благотворительной помощи производится учреждениями за счет средств, получаемых от спонсорской и благотворительной помощи, на основе договора между ними и банком.
28. Государственные учреждения-администраторы программ составляют отчет об использовании средств, поступивших на счета по спонсорской и благотворительной помощи в порядке, форме и сроки, определенными в нормативных актах Министерства финансов Республики Казахстан по составлению бухгалтерской отчетности государственными учреждениями.

3. Депозиттiк шоттар
Ескерту:  3-тараудағы "депозиттiк шоттар", "депозиттiк шот", "депозиттiк шоттарға", депозиттiк шоттарды" деген сөздер тиiстi септiктер мен жекеше және көпше түрлерде "депозиттiк қаражат жөнiндегi шот" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
29. Депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар мемлекеттiк мекемелердiң уақытылы билiк етуiнде түсетiн және белгiлi бiр жағдайлар басталған кезде мемлекеттiк бюджетке есептеуге немесе әрекет ететiн заңнамаға сәйкес салымшыларға қайтаруға жататын қаражатты есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелердiң жұмсау құқығынсыз ашылады.
Депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар мемлекеттік мекемелерге мемлекеттік бюджеттің кірісіне тікелей есептеуге жататын және енгізушілерге қайтаруға жатпайтын қаражат үшін ашылады.
Қазақстан Республикасының Жоғарғы сотының жанындағы сот әкiмшiлендiру жөнiндегi комитетке және оның әкiмшiлерiне (облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы) депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар борышкерлердiң, үшiншi адамдардан түскен, тәркiленген мүлiктерiн сатудан түскен және оларды қуынушыларға беру үшiн орындалатын құжаттарға ақы төлеу мақсатында сот орындаушыларының қаражатын қабылдау үшін ашылады.
Кеден органдарына депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар кеден заңнамаларына сәйкес кеден баждарын және салықтарды төлеудi қамтамасыз ету сомасын есепке алу үшiн ашылады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне және оның аумақтық органдарына, жергiлiктi бюджеттен қаржыланатын коммуналдық меншiктi атқарушы органға депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар тендерге қатысушылардың кепiлдi жарна сомасын енгiзу үшiн ашылады.
Әдiлеттiң аумақтық (облыстық, Астана және Алматы қалаларының) органдарына депозиттiк қаражат жөнiндегi шот мемлекеттiк нотариустың атына борышкерден түсетiн, оны несие берушiге беру үшiн, пайдасына салым жасалынған тұлғаның жазбаша келiсiмiнен оларды депозитке салған тұлғаға ақшаны қайтару үшiн, немесе сот шешiмi бойынша және сот шешiмi бойынша белгiленген сақталу мерзiмi өтуi бойынша талап етiлмеген ақшаларды республикалық бюджетке есепке алу үшiн ашылады.
Түзету мекемелерiнде және тергеу изоляторында, қатаң сақтау iстерi бақылауындағы республикалық психиатрлық ауруханада, қылмыс жасауда сотталғандардың, сезiктiлер мен айыптаушылардың жеке ақшасын аудару үшiн, және заң актiлерiмен көзделген олардың осы қаржыны мына шығыстарға пайдалану үшiн депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар ашылады:
азық-түлік өнімдерін, бірінші кезектегі заттарды сатып алуға;
жақын туыстарына және өзге тұлғаларға ақша аударуды, посылка, бандерольдар жіберуге;
халықаралық телефонмен сөйлесуге ақы төлеуге;
сауда желісі арқылы әдебиет сатып алуға, газеттер мен журналдарға жазылуға арналған осы қаражатты пайдалану үшін;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған сотталғандарға және психиатриялық ауруханалардан шыққан пациенттерге ақшасының қалдығын қайтару.
Сондай-ақ, бас бостандығынан айыруға сотталғандардың жеке ақшалары мынадай мақсаттарға жұмсалады:
хаттар мен жеделхаттар жiберуге;
теледидар қабылдағыштары мен радиоқабылдағыштарды сатып алуға;
бас бостандығынан айыру орындарынан тыс жерлерге шығуға арналған шығыстарды төлеуге;
медициналық көрсеткiш бойынша қажеттi диеталық тағамдарды алуға;
түзету мекемелерiнде пайдалануға рұқсат етiлген аяқ киiм мен киiмдердi, оның iшiнде спорт киiмiн сатып алуға;
қосымша емдеу-алдын алу қызметтерiне және нормативтiк құқықтық актiлермен анықталған олардың қалауымен қосымша көрсетiлетiн қызметтерге;
мемлекетке, түзету мекемесiне келтiрген шығынды өтеуге;
оның қашуының алдын алуға байланысты қосымша шығынды өтеуге;
өз денсаулығына қасақана зиян келтiрген жағдайда, оны емдеуге байланысты шығындарды өтеуге;
алименттердi, салықтарды, мiндеттi зейнетақы жарналарын және өзге мiндеттi аударымдарды аударуға;
орындау парақтары немесе басқа орындау парақтары бойынша ұстауларды аударуға;
тамақтану, заттық мүлiктің және коммуналдық-тұрмыстық қызметтердiң құнын өтеуге пайдалана алады.
Колонияларда - елдi мекендерде жазасын өтеп жүрген, бас бостандығынан айыруға сотталған тұлғалар ақшаны шектеусiз пайдаланады.
Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың тамақ, заттай мүлiк, коммуналдық-тұрмыстық және емдеу-алдын алу қызметтерiн алуына байланысты шығындарды өтеу, сондай-ақ мемлекетке, түзеу мекемесiне келтiрiлген залалды, қашуға жол бермеуге байланысты қосымша шығындарды өтеу сомасы республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударылады.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери бөлiмдерiне депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар сотталғандардың ақшалай ұстауларын есептеу үшiн, сондай-ақ алғашқы қажеттiлiк заттары мен тамақ өнiмдерiн сатып алуға қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша осы қаражаттарды жарату және жазаларын өтеуден босаған сотталғандарға ақшалардың қалдығын қайтару үшiн ашылады.
Ақыл-есi кемiс балаларға арналған интернат үйлерiне, психоневрологиялық интернаттарға, ата-аналарының қарауынсыз қалған жетiм балалар мен балаларға арналған бiлiм мекемелерiне депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар аталған мекемелерде тұратын және оларды аталған мекеменiң әкiмшiлiгi қамқорлыққа алу белгiленген қамқорлыққа алынғандардың табыстарын есептеу үшiн, осы қаражатты қамқорлыққа алынғандардың жеке мақсаттарына пайдалану құқығымен ашылады:
азық-түлiк өнiмдерiн қосымша сатып алуға;
қосымша медициналық көмек көрсетуге;
дәрi-дәрмектердi қосымша сатып алуға;
киiм-кешектер, аяқ-киiмдер мен бiрiншi кезектегі қажет заттарды, гигиена жабдықтарын қосымша сатып алуға;
төсек және iш киiмдердi қосымша сатып алуға жұмсау құқығымен депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар ашылады.
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Қаржы орталығы" мемлекеттiк мекемесiне депозиттiк қаражат жөнiндегi шот жоғары оқу орындарында мамандарды дайындауды несиелендiру мақсатында мынадай операцияларды жүргiзу үшiн:
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнен және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiнен түсетiн несие ресурстарын есепке алу үшiн;
мемлекеттiк бiлiм беру несиесi бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды дайындауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға несие ресурстарын аудару үшiн;
несиелер бойынша өтеу қаражатын есепке алу үшiн;
мемлекеттiк бiлiм беру несиесi бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды дайындауды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың игерілмеген несие қаражаттарын қайтаруы үшін;
несиелердi өтеу есебiне түскен қаражатты және республикалық бюджеттiң кiрiсiне игерiлмеген несие қаражатын қайтару үшiн Астана қаласы Қазынашылық басқармасында ашылады.
Ұлттық валютада қаражатты есепке алу үшiн депозиттiк қаражат жөнiндегi шот Қазынашылықтың аумақтық органдарында:
республикалық бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсіне - 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi берген рұқсаттың негiзiнде;
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге - 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазынашылықтың аумақтық органы берген рұқсаттың негiзiнде ашылады (ашылған шоттың әрекет ету мерзiмi ұзартылады).
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге ұлттық валютада қаражат есептеу үшін депозиттiк қаражат жөнiндегi шот 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің рұқсаты негізінде Қазынашылық комитетінің аумақтық органдарында ашылады (ашылған шоттың әрекет ету мерзімі ұзартылады).
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге ұлттық валютада қаражат есептеу үшін депозиттiк қаражат жөнiндегi шот 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергілікті уәкілетті органдарының рұқсаты негізінде Қазынашылық комитетінің аумақтық органдарында ашылады (ашылған шоттың әрекет ету мерзімі ұзартылады).
Шетел валютасындағы депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге, жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің рұқсат негізінде екінші деңгейдегі банктерде облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкiмдерiнiң шешiмдерi және жергiлiктi уәкілетті органдарының рұқсаттары негiзiнде екiншi деңгейдегi банктерде ашылуы мүмкін.
Шетел валютасындағы депозиттік сомаларды сақтаудың және пайдаланудың тәртібін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің белгілейді.
Депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттарға ақшаны есептеу және пайдалану бөлiгінде депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттарды ашуға (әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) берiлген рұқсаттарға сәйкес Қазынашылық органдары бақылау жасайды. Депозиттік сомалардың тиісті алушыға дұрыс аударылуына мемлекеттік мекеменің басшылары жауап береді. Депозиттік сомалар бойынша жоспар жасалынбайды.
Ескерту: 29-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 18 қазандағы N 570   бұйрығымен 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 496   бұйрығымен  2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен 2001 жылғы 21 тамыздағы N 381   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен 2003 жылғы 8 мамырдағы N 191   бұйрығымен .

3. Счета по депозитным средствам
29. Счета по депозитным средствам открываются без права расходования государственным учреждениям для зачисления средств, поступающих во временное распоряжение государственных учреждений и подлежащих, при наступлении определенных условий, зачислению в государственный бюджет или возврату вносителям согласно действующему законодательству.
Счета по депозитным средствам государственным учреждениям для средств, подлежащих непосредственному зачислению в доход государственного бюджета и не подлежащих возврату вносителям, не открываются.
Комитету по судебному администрированию при Верховном суде Республики Казахстан и его администраторам (в областях, гг. Астаны и Алматы) счет по депозитным средствам открываются для принятия средств судебными исполнителями в целях оплаты исполнительных документов от должников, третьих лиц, от реализации арестованного имущества должников и для выдачи их взыскателям.
Таможенным органам счета по депозитным средствам открываются для зачисления сумм обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов в соответствии с таможенным законодательством.
Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальным органам, исполнительному органу коммунальной собственности, финансируемому из местного бюджета, счета по депозитным средствам открываются для внесения сумм гарантийного взноса участниками тендера.
Территориальным (областным, гг. Астаны и Алматы) органам юстиции счета по депозитным средствам открываются для зачисления денег от должника на имя государственного нотариуса, для передачи их кредитору, для возврата денег лицу, внесшему их на депозит с письменного согласия лица, в пользу которого сделан взнос, или по решению суда и для зачисления невостребованных, по истечению установленного срока хранения, денег в республиканский бюджет по решению суда.
Исправительным учреждениям и следственным изоляторам, Республиканской психиатрической больнице строгого наблюдения счета по депозитным средствам открываются для зачисления личных денег осужденных, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, пациентов, находящихся в психиатрической больнице, и для использования ими данных средств на следующие расходы, предусмотренные законодательными актами:
приобретение продуктов питания, предметов первой необходимости;
отправление денежного перевода, посылок, бандеролей близким родственникам и иным лицам;
оплату междугородних телефонных переговоров;
приобретение через торговую сеть литературы, подписку на газеты и журналы;
возврат остатка денег осужденным, освобождаемым из мест лишения свободы, и пациентам, выписываемым из психиатрической больницы.
Кроме того, личные деньги осужденных к лишению свободы используются в следующих целях:
отправление писем и телеграмм;
приобретение телевизионных приемников и радиоприемников;
оплата расходов на выезд за пределы мест лишения свободы;
получение необходимого по медицинскому показанию диетического питания;
приобретение разрешенной к использованию в исправительных учреждениях обуви и одежды, в том числе спортивной одежды;
дополнительные лечебно-профилактические услуги и иные определяемые нормативными правовыми актами услуги, предоставляемые дополнительно по их желанию;
возмещение ущерба, причиненного государству, исправительному учреждению;
возмещение дополнительных затрат, связанных с пресечением его побега;
возмещение затрат, связанных с его лечением в случае умышленного причинения вреда своему здоровью;
перечисление алиментов, налогов, обязательных пенсионных взносов и иных обязательных отчислений;
перечисление удержаний по исполнительным листам или другим исполнительным документам;
возмещение стоимости питания, вещевого имущества и коммунально-бытовых услуг.
Лица, осужденные к лишению свободы, отбывающие наказание в колониях-поселениях пользуются деньгами без ограничения.
Суммы возмещения затрат, связанных с получением осужденными к лишению свободы питания, вещевого имущества, коммунально-бытовых и лечебно-профилактических услуг, а также возмещения ущерба, причиненного государству, исправительному учреждению, дополнительных затрат, связанных с пресечением побега перечисляются в доход республиканского бюджета.
Дисциплинарным воинским частям Министерства обороны Республики Казахстан счета по депозитным средствам открываются для зачисления денежного содержания осужденных, а также денежных переводов для расходования ими данных средств по безналичному расчету на приобретение предметов первой необходимости и продуктов питания, и возврата остатка денег осужденным, освобожденным от отбывания наказания.
Домам-интернатам для умственно-отсталых детей, психоневрологическим интернатам, организациям образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, открываются счета по депозитным средствам для зачисления доходов опекаемых, проживающих в данных учреждениях, и над которыми установлена опека администрацией данного учреждения, с правом расходования этих средств на личные цели опекаемых:
дополнительное приобретение продуктов питания;
дополнительное оказание медицинской помощи;
дополнительное приобретение лекарственных средств;
дополнительное приобретение одежды, обуви и предметов первой необходимости, средств гигиены;
дополнительное приобретение постельного и нательного белья.
Государственному учреждению "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан счет по депозитным средствам открывается в Управлении казначейства г. Астаны с целью кредитования подготовки специалистов в высших учебных заведениях для проведения следующих операций:
для зачисления кредитных ресурсов от Министерства образования и науки Республики Казахстан и от Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
для перечисления кредитных ресурсов юридическим лицам, осуществляющим подготовку специалистов с высшим образованием по государственному образовательному кредиту;
для зачисления средств погашения по кредитам;
для возврата юридическими лицами, осуществляющими подготовку специалистов с высшим образованием по государственному образовательному кредиту, неосвоенных кредитных средств;
для возврата средств, поступивших в счет погашения кредитов и неосвоенных кредитных средств в доход республиканского бюджета.
Счет по депозитным средствам для зачисления средств в национальной валюте открывается (продлевается срок действия открытого счета) в территориальных органах Казначейства:
администратору республиканских бюджетных программ - на основании разрешения, выданного Комитетом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, по форме согласно приложению 5;
государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета - на основании разрешения, выданного территориальным органом казначейства, по форме согласно приложению 5.
Счет по депозитным средствам для зачисления средств в национальной валюте государственным учреждениям, финансируемым из местного бюджета, открывается (продлевается срок действия открытого счета) в территориальных органах Комитета Казначейства на основании разрешения местных уполномоченных органов, по форме согласно приложению 5.
Счета по депозитным средствам в иностранной валюте (наличной и безналичной) могут открываться государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета, в банках второго уровня на основании решения Правительства Республики Казахстан и разрешения Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, государственным учреждениям, финансируемым из местных бюджетов, в банках второго уровня на основании решения акимов областей, городов Астаны и Алматы и разрешения местных уполномоченных органов.
Порядок хранения и использования депозитных сумм в иностранной валюте устанавливается Министерством финансов Республики Казахстан.
Счета по депозитным средствам контролируются органами Казначейства в соответствии с разрешениями на открытие (продление срока действия) счетов по депозитным средствам в части зачисления и использования денег. Ответственность за правильность перечисления депозитных сумм соответствующим получателям несут руководители государственного учреждения. План по депозитным суммам не составляется.
Сноска. Пункт 29 - в новой редакции согласно приказу  Министра финансов РК от 14.09.99г. N 496; с изменениями и дополнениями, внесенными приказом МФ РК от 18 октября 1999 года N 570; приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; от 7 апреля 2001 года N 177; от 15 августа 2001 года N 381 ; приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 191 .

30. Тиiстi бюджетке аударуға жататын депозиттiк сомалар үш банктiк күн iшiнде аударылуы тиiс.
31. Шоттарда депозиттiк сомалардың сақталуы мынадай мерзiмдермен шектеледi:
1) жеке тұлғаларға беруге жататын депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар үш жыл бойы сақталады;
2) заңды тұлғаларға (мемлекеттiк мекемелерден басқа) беруге жататын депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттар бiр жыл бойы сақталады.
Осы тармақтың 1 және 2-тармақшаларында көрсетiлген мерзiмдер депозитке тиiстi сомаларды енгiзу туралы атына депозиттiк сомалар енгiзiлген жеке немесе заңды тұлғаға хабарлама жiберген күннен бастап, ал шешiлмеген сот iстерi бойынша депозитке енгiзiлген сомалар үшiн - сот шешiм шығарған күннен бастап есептеледi.
Егер атына депозиттiк сомалар енгiзiлген жеке немесе заңды тұлға шет елде болса және осы сомаларға иелiк ету үшiн рұқсат алу қажет болса, онда бұл мерзiмдер мұндай рұқсат алған күннен бастап есептелiнедi.
3) мемлекеттiк мекемелерге беруге жататын депозиттiк сомалар осы сомалар енгiзiлген жылдың 31 желтоқсанына дейiн сақталады.
Қарау үшiн сот шешiмi талап етiлетiн депозитке енгiзiлген сомаларды сақтау мерзiмдерi мұндай шешiмдер енгiзген күннен бастап есептеледi.
32. Талап етiлмеген депозиттік сомалар оларды сақтау мерзiмi өткен соң оның ағымдағы шотында осы сомалар сақталған мемлекеттiк мекеменiң өкiмi бойынша тиісті бюджеттiң кiрiсiне аударуға жатады.
Ескерту: 32-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 8 желтоқсандағы N 650   бұйрығымен .
33. Мемлекеттiк мекеме кассаға қабылдаған қолма-қол ақшалар оларды қабылдаған күннен бастап келесi банктiк күннен кешіктiрiлмей шотқа есептелуi тиiс. Бұл сомаларды уәкiлеттi банктiң бөлiмшелерiне алдын-ала тапсырмай жiберуге жол берiлмейдi.
Мемлекеттiк мекемеге түскен сомалардың уақытылы және толық тапсырылуына басшы мен бас бухгалтер жауап бередi.
34. Мемлекеттiк мекеме-бағдарламалардың әкiмшiлерi мемлекеттiк мекемелердiң шотына түскен Депозиттiк сомаларды пайдалану туралы есептi мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есептеме жасау жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк актiлерiнде белгiленген тәртiппен, нысанда және мерзiмде жасайды.
35. Қолма-қол ақшаны депозиттiк қаражат жөнiндегi шотқа есепке алу жөніндегі және депозиттiк қаражат жөнiндегi шоттан қайтару жөніндегі банктік қызмет көрсетуге ақы төлеу мынадай жағдайларды:
заттай дәлел ретінде алынған қаражаттың және тәркіленген мүлікті сатудан алынған
қаражаттың депозиттiк қаражат жөнiндегi шотына есептеген кезде және оларды қайтарған кезде банктік қызмет көрсетулерге ақы төлеу прокуратура, алдын ала тергеу, жауап алу және сот сараптамасы органдарының, сондай-ақ салықтық және кедендік қызметі органдарының шығыстар жоспары есебінен жүргізіледі;
атқарушылық құжаттар бойынша сомаларды өндіріп алушының өтеуі үшін борышкерден алынған сомаларды есепке алу, өндіріп алушының депозиттiк қаражат жөнiндегi шотынан сомаларды беру және қалған сомаларды борышкерге қайтару кезінде, банктік қызмет көрсетуге ақы төлеу борышкердің есебінен жүргізіледі.
Осы Ереженiң 29-тармағында көзделген қылмыс жасауда сотталғандар, сезiктілер мен айыптылар, психиатриялық ауруханадағы пациенттер үшiн, ақыл eci кемiс балаларға арналған интернат үйлерiнде, психоневрологиялық интернаттарда, ата-аналарының қарауынсыз қалған балалар мен жетiм балаларға арналған бiлiм мекемелерiнде тұратындар үшiн сатып алынатын тауарлар мен қызметтердi қолма-қол ақшамен төлеген кезде банктiк қызметтерге ақы төлеу депозиттiк сома есебiнен жүргiзiледі.
Ескерту: Жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 496   бұйрығымен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
3.1. Сақтандыру төлемдерiн есептеуге арналған ағымдағы шот
Ескерту: 3-1-бөліммен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі  N 331   бұйрығымен .

30. Депозитные суммы, подлежащие перечислению в соответствующий бюджет, должны быть перечислены в течение трех банковских дней.
31. Хранение на счетах депозитных сумм ограничивается следующими сроками:
1) депозитные суммы, подлежащие передаче физическим лицам, хранятся в течение трех лет;
2) депозитные суммы, подлежащие передаче юридическим лицам (кроме государственных учреждений), хранятся в течение одного года.
Сроки, указанные в подпунктах 1 и 2 настоящего пункта, исчисляются со дня направления извещения физическому или юридическому лицу, на имя которых внесены депозитные суммы, о внесении соответствующих сумм в депозит, а для сумм, внесенных в депозит по нерешенным судебным делам, - со дня вынесения решения судом.
Если физическое или юридическое лицо, на имя которых внесены депозитные суммы, находятся за границей и для распоряжения этими суммами необходимо получить разрешение, то эти сроки исчисляются со дня получения такого разрешения;
3) депозитные суммы, подлежащие передаче государственным учреждениям, хранятся до 31 декабря того года, в котором эти суммы были внесены. Сроки хранения сумм, внесенных на депозит, для рассмотрения которых требуется судебное решение, исчисляются со дня вынесения такого решения.
32. Невостребованные депозитные суммы по истечении сроков их хранения подлежат перечислению по распоряжению государственного учреждения, на текущем счете которого хранятся эти суммы, в доход соответствующего бюджета.
Сноска. Пункт 32 - с изменениями, внесенными приказом Минфина РК от 8.12.99г. N 650.
33. Принятые государственным учреждением в кассу наличные деньги должны не позднее следующего банковского дня со дня их приема зачисляться на счет. Направление этих средств без предварительной сдачи в отделение уполномоченного банка не допускается. За своевременную и полную сдачу поступивших в государственное учреждение сумм ответственность несут руководитель и главный бухгалтер.
34. Государственные учреждения-администраторы программ составляют отчет об использовании депозитных сумм, поступивших на счета государственных учреждений в порядке, форме и сроки, определенными в нормативных актах Министерства финансов Республики Казахстан по составлению бухгалтерской отчетности государственными учреждениями.
35. Оплата банковских услуг по зачислению на счет по депозитным средствам и по возврату со счета по депозитным средствам наличных денег производится на основании договора между государственным учреждением и банком второго уровня за счет лица, внесшего депозитную сумму, за исключением следующих случаев:
при зачислении на счет по депозитным средствам средств, изъятых как вещественные доказательства и средств, полученных от реализации конфискованного имущества и при их возврате оплата банковских услуг производится за счет плана расходов органов прокуратуры, предварительного следствия, дознания и судебной экспертизы, а также органов налоговой и таможенной службы;
при зачислении сумм, изъятых у должника для погашения взыскателю суммы по исполнительным документам, передачи сумм со счета по депозитным средствам взыскателю и возвращении оставшейся суммы должнику, оплата банковских услуг производится за счет должника.
При оплате наличными деньгами приобретаемых товаров и услуг для осужденных, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, пациентов, находящихся в психиатрической больнице, опекаемых, проживающих в домах-интернатах для умственно-отсталых детей, психоневрологических интернатах, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, предусмотренных пунктом 29 настоящих Правил, оплата банковских услуг производится за счет депозитных сумм.
Сноска. Пункт 35 - в новой редакции согласно приказу  Министра финансов РК от 14.09.99г. N 496; с дополнениями, внесенными приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; приказом Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
3-1 Текущий счет для зачисления страховой выплаты
Сноска. Правила дополнены новой главой 3-1 согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331.

35-1. "Автокөлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 қазандағы N 1319 қаулысына сәйкес жол-көлiк оқиғасы үшiншi адамның мүлкiн зақымдау немесе жоюға әкеп соққан жағдайда сақтандырушы сақтандыру төлемдерiн төлейдi.
Үшiншi адам мемлекеттiк мекеме болған жағдайда сақтандыру төлемдерiн ұлттық валютада есептеу үшiн аталған мемлекеттiк мекемеге ағымдағы шот ашылады.
35-2. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге сақтандыру төлемдерiн есептеуге арналған ағымдағы шот Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылықтың аумақтық органдары берген рұқсат негiзiнде, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге тиiстi жергiлiктi уәкілетті органының рұқсаты негізінде. Аумақтық Қазынашылық органдарында осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ашылады.
35-3. Ағымдағы шоттың ашылуына рұқсат шот ашу туралы мемлекеттік мекеме өтінішінің және сақтандырушының жауапкершілігін анықтаған сот шешімі үшінші тұлғаның (мемлекеттік мекеменің) сақтандырушының сақтанушының алдын-ала келісімімен өзінің жауапкершілігін мойындауды және төлеу туралы мәселені шешу үшін барлық қажетті құжаттарды алуы (кінәлі тұлғаның, жәбірленушінің арыздары, МАИ органдарынан алынған құжаттардың толық бумасы) негізінде беріледі.
35-4. Ағымдағы шотқа түскен қаражаттар зақымданған мүлікті қайта қалпына келтіруге, жекелеген тораптарды, бөлшектерді, зақымданған мүліктің заттарын жөндеуге, сондай-ақ мүлік толық апатқа ұшыраған жағдайда жаңа мүлік сатып алуға жұмсалады.
35-5. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебін жасау бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің нормативтік құқықтық кесімдерінде анықталған осы ереженің 7-қосымшасына сәйкес оның ағымдағы шотына түскен сақтандыру сомаларын пайдалану жөніндегі есеп жасайды.
35-6. Сақтандыру төлемдерін есептеуге арналған ағымдағы шотқа түсетін қаражаттардың мақсатты пайдаланылуына мемлекеттік мекеменің басшысы жауап береді.
35-7. Ағымдағы шоттың пайдаланылмаған қаражатының қалдығы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша тиісті бюджеттің кірісіне аударуға жатады.
Егер қаражат ағымдағы шотқа 20 желтоқсаннан кейін түссе, онда ағымдағы шоттың қаражатын пайдалану құқығы бір ай мерзімге ұзартылады.
4. Алматы қаласының Әкімі жанындағы бюджеттен тыс қор
36. "Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" 1998 жылғы 1 шілдедегі N 258 Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес, Алматы қаласының экономикалық, әлеуметтік және мәдени дамуына арналған бюджеттен тыс қаражаттарды жинақтау мақсатымен олар үшін Алматы қалалық қазынашылық басқармасында ағымдағы шоттар ашылатын Алматы қаласы Әкімінің және оның аудандарының жанынан бюджеттен тыс қор ұйымдастырылады.
Қор туралы ережені Алматы қаласы атқарушы органының ұсынысы бойынша Алматы қаласының өкілетті органы бекітеді.
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 496   бұйрығымен 1999 жылғы 18 қазандағы   N 570  бұйрығымен , 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен 2000 жылғы 24 қарашадағы   N 496  бұйрығымен ; жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен ,  толықтырулар және өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 28 мамырдағы N 278  бұйрығымен ,  2001 жылғы 21 тамыздағы N 381   бұйрығымен 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N 537   бұйрығымен 2002 жылғы 4 наурыздағы N 88  бұйрығымен ,  2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен 2002 жылғы 5 қазандағы N 478   бұйрығымен 2002 жылғы 1 қарашадағы N 552   бұйрығымен 2002 жылғы 25 желтоқсандағы N 638   бұйрығымен 2003 жылғы 8 мамырдағы N 191   бұйрығымен ,   2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 342  бұйрығымен ,   2003 жылғы 4 желтоқсандағы N 417  бұйрығымен ,   2004 жылғы 9 ақпандағы N 67  бұйрығымен , 2004 жылғы 2 маусымдағы N 232  бұйрығымен , 2004 жылғы 8 шілдедегі N 282  бұйрығымен
Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік
ақылы қызметтерінің тізбесі
Бюджет түрі             !Ақы.!Ақылы  !    Пайдалану      !   Негіздеме
!Функционалдық топ   !лы  !қызмет.!    бағыттары      !
!  !Ішкі функция     !қыз.!тердің !                   !
!  !  !Бағд. әкім.   !мет.!атауы  !                   !
!  !  !  !Бағдарлама !тер.!       !                   !
!  !  !  !  !Кіші ба.!дің !       !                   !
!  !  !  !  !ғдарлама!коды!       !                   !
____________________________________________________________________

35-1. Согласно Положению об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1996 года N 1319 "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств" страховщик выплачивает страховую выплату в случае, когда дорожно-транспортное происшествие привело к повреждению или уничтожению имущества третьих лиц.
В случае, когда третьим лицом является государственное учреждение, данному государственному учреждению открывается текущий счет для зачисления страховой выплаты в национальной валюте.
35-2. Государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета, текущий счет для зачисления страховой выплаты открывается на основании разрешения, выдаваемого территориальным органом Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, государственным учреждениям, финансируемым из местного бюджета - на основании разрешения соответствующего местного уполномоченного органа, в территориальных органах Казначейства по форме, согласно приложению 6.
35-3. Разрешение на открытие текущего счета выдается на основании заявления государственного учреждения об открытии счета и решения суда, установившего ответственность страхователя, или признания самим страхователем с предварительного согласия страховщика ответственности перед третьим лицом (государственным учреждением) и получения всех необходимых документов (заявление от виновного лица, от пострадавшего, полный пакет документов от органов ГАИ) для решения вопроса о выплате.
35-4. Средства, поступившие на текущий счет, расходуются на восстановление поврежденного имущества, ремонт отдельных узлов, деталей, предметов поврежденного имущества, а также на приобретение нового имущества при полной гибели имущества. План расходов по страховым суммам не составляется.
35-5. За целевое использование средств, поступивших на текущий счет для зачисления страховой выплаты, ответственность несет руководитель государственного учреждения.
35-6. Остаток неиспользованных средств текущего счета по состоянию на 31 декабря подлежит перечислению в доход соответствующего бюджета.
Если средства на текущий счет поступили после 20 декабря, то право использования средств текущего счета продлевается сроком на один месяц.
4. Внебюджетный фонд при Акиме города Алматы
36. В соответствии с Законом  Республики Казахстан "Об особом статусе города Алматы" от 1 июля 1998 года N 258 с целью аккумулирования внебюджетных средств для экономического, социального и культурного развития города Алматы учреждается внебюджетный фонд при Акиме города Алматы и его районов, для которых открываются текущие счета в Алматинском городском управлении казначейства.
Положение о фонде утверждается представительным органом города Алматы по представлению исполнительного органа города Алматы.
Приложение N 1
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств, получаемых
от реализации платных услуг, от спонсорской и
благотворительной помощи, депозитных сумм
и страховых выплат государственных учреждений
Сноска. Приложение 1 - с изменениями и дополнениями, внесенными
приказом  Министра финансов РК от 14.09.99г. N 496; приказом  МФ РК от 18 октября 1999 года N 570; приказом  Минфина РК от 8.12.99г. N 650; в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями, внесенными приказом  Министра финансов РК от 24 ноября 2000 года N 496; в новой редакции согласно приказу  МФ РК от 7 апреля 2001 года N 177; от 28 мая 2001 г. N 278  (приказ распространяется на правоотношения, возникшие со 2 мая 2001 года); с изменениями и дополнениями - приказом  Министра финансов РК от 15 августа 2001 года N 381; приказом Министра финансов РК от 19.12.2001 г. N 537; приказом  Министра финансов РК от 4 марта 2002 года N 88; в новой редакции - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом  Министра финансов РК от 5 октября 2002 года N 478; приказом Министра финансов РК от 1 ноября 2002 года N 552; приказом  Министра финансов от 25.12.2002 N 638; приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 191; приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года N 342; от 4 декабря 2003 года N 417 ; от 9 февраля 2004 года N 68 ; от 2 июня 2004 года N 232 ; от 8 июля 2004 года N 282 .
Перечень платных услуг государственных учреждений,
содержащихся за счет средств государственного бюджета
___________________________________________________________________________
Вид бюджета             |    |Наиме- |    Направления    | Обоснование
|Функц.группа        |    |нование|   использования   |
|  |Подфункция       |    |платных|                   |
|  |  |Адм.прогр.    |Код |услуг  |                   |
|  |  |  |Программа  |плат.       |                   |
|  |  |  |  |Подпро- |ус- |       |                   |
|  |  |  |  |грамма  |луг |       |                   |
___|__|__|__|__|________|____|_______|___________________|__________________

1 !2 !3 !4 !5 !    6   !  7 !   8   !         9         !        10
Білім берудің мемлекеттік мекемелерімен ұсынылатын қызметтер
____________________________________________________________________________
РБ 4  2  225 009   000    1  Үйірме  Мекемелердiң оқу-   "Білім беру тура.
қызме.  материалдық базасын  лы" Қазақстан
тін ұй. нығайтуға (139, 411,  Республика.
ымдас.  421, 431), оқу жаб.  сының Заңы, "Мем.
РБ 4  2 613 008    100       тыру    дықтарын және оқу-   лекеттік білім ме.
РБ 4  6 225 020    104       жөнін.  тәжiрибе учаскесiн.  кемелерінің ақылы
РБ 4  2 225 016    000       дегi    дегі жұмыс үшiн мү.  білім беру қызме.
РБ 4  9 225 017    000       қызмет. кәммал сатып алуға   тін көрсетуіні
ЖБ 4  2 263 004    100,      тер     (139, 411), тамақ.   тәртібі туралы"
101,              тандыруды, оқушылар. ҚРҮ 1999 жылғы 22
102,              ға тұрмыстық және    қыркүйектегі
103,104             мәдени қызмет көрсе. N 1438
ЖБ 4  3 263 011  100,101             ту жөнiндегi шығыс.  қаулысы
тарды жабуға (131,   "Мемлекеттік
ЖБ 4  9 263 015  000                 139, 149, 153, 411), білім мекемелер.
оқу-өндiрiстiк ше.   інің қаржылық,
ЖБ 6  1 263 018  100                 берханаларды және    материалдық және
көмекшi шаруашылықты валюталық түсім.
ЖБ 4  2 263 008  100(егер,           кеңейтуге (139, 411),дерді пайдалану.
бұл бағ.             білім алатындарды    ының тәртібін
дарлама              әлеуттік қорғал.     бекіту туралы"
бойынша              маған жекелеген      1999 жылғы 22
қаржы.               топтарына материал.  қыркүйектегі
ландыру              дық көмек көрсету.   N 1441  қаулысы
нысаны               ге (153, 159),Ұзар.
анықтал.             тылған күні бар мек.
са                   терге және мектептер
"ұстау")             мен мектеп-интернат.
тардың ұзартылған
күн тобындағы
білім алатындарды
тамақтандыруға
(131, 153),
асханаларды ұстау
жөнiндегi шығыстарға
(111, 112, 121, 131,
139, 141, 144, 145,
146, 411, 431),
мектеп оқушыларының
орындаған жұмыстарына
ақы төлеуге (159),
экскурсиялар мен
мектеп кештерiн өт.
кiзуге (138, 139, 141,
143, 144, 145, 146,
149, 159), мектептер.
дi, оқу корпустарын
және жатақханаларды
ағымдағы жөндеуге
(146), мектеп жанын.
дағы учаскенi дамыту.
ға және мектеп шебер.
ханаларының жабдық.
тарын жаңартуға (139,
411), спорт алаңдарын
салуға (139, 146,
411, 421, 431),
қоғамдық-пайдалы
еңбекте көзге түскен
оқушыларға стипендия.
лар мен сыйақылар
беруге (159, 334),
сауықтыру iс-шарала.
рына (113, 121,
132, 138, 139,
146, 149, 153, 159),
жарысқа қатысушыларды
тамақтандыру, арбитр.
ларды (соттарды)
және медицина қыз.
меткерлерiнiң еңбегiне
ақы төлеу жөнiндегi
шығыстарды жабуға

1 |2 |3 |4 |5 |    6   |  7 |   8   |         9         |        10
___|__|__|__|__|________|____|_______|___________________|__________________
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями образования
___________________________________________________________________________
РБ  4  2 225 009 000       1  Услуги   На укрепление уче-  Закон Республики
РБ  4  2 613 008 100          по ор-   бно-материальной    Казахстан
РБ  4  6 225 020 104          ганиза-  базы учреждений     "Об
РБ  4  2 225 016 000          ции      (139,411,421,431),  образовании",
РБ  4  9 225 017 000          кружко-  на приобретение     Постановление
МБ  4  2 263 004 100,101,     вой      учебного оборудо-   ПРК от 22 сен-
102,103,     деятель- дования и инвента-  тября 1999 года
104          ности    ря для работы на    N 1438
МБ  4  3 263 011 100,101               учебно-опытном      "О порядке ока-
МБ  4  9 263 015 000                   участке (139,411),  зания платных
МБ  6  1 263 018 100                   на покрытие расхо-  образовательных
МБ  4  2 263 008 100(если              дов по улучшению    услуг государст-
по данной             питания, бытового   венными учрежде-
программе             и культурного об-   ниями образова-
форма                 служивания обуча-   ния", Постанов-
финанси-              ющихся
рования               (131,139,149,153,   ление ПРК от 22
определена            411), на расширение сентября 1999
"содержание")         учебно-производст-  года N 1441
венных мастерских   "Об ут-
и подсобных         верждении Поряд-
хозяйств (139,411), ка использова-
на поощрение уча-   ния государст-
щихся и на оказание венными учреж-
материальной помощи дениями образо-
отдельным социально вания финансо-
незащищенным слоям  вых, материаль-
обучающихся (153,   ных и валютных
159)на питание      поступлений"
обучающихся,
находящихся в школах
c продленным днем и
в группах продленно-
го дня школ и школ-
интернатов (131,153),
на расходы по содер-
жанию столовых (111,
112,121,131,139,141,
144,145,146,411,431),
на оплату выполненных
работ обучающимися
школ (159), на прове-
дении экскурсий и
находящихся в школах
вечеров(138,139,141,
143,144,145,146,149,
159), на текущий
ремонт школ, учебных
корпусов и обще-
житий (146),
на развитие при-
школьного участка и
на обновление обору-
дования школьных
мастерских (139,411),
на устройство
спортивных площадок
(139,146,411,421,431),
на выдачу стипендий и
премирование отличив-
шихся в общественно-
полезном труде уча-
щихся(159,334), на
оздоровительные ме-
роприятия (113,121,
132,138,139,146,149,
153,159), на покрытие
расходов по питанию
участников соревнова-
ний, по оплате труда
арбитров (судей) и
медицинских работников

(131, 149, 332),
қосымша оқу бағдар.
ламалары бойынша
оқу процесiн ұйымдас.
тыруға (111, 112,
121, 136, 138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146, 149, 411,
431), ақылы білім бе.
ру қызметтерін көрсете.
тін қызметкерлердің
еңбегіне ақы
төлеуге (111, 112,
121, 149), үйірмелердi
ұйымдастыруға байла.
нысты iс-шараларға
(111, 112, 121, 136,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411, 431), ақылы
бiлiм беру қызметтерiн
көрсететiн қызметкер.
лердiң еңбегiне ақы
төлеуге (111, 112, 121,
149), ынталандыру
сипатында қосымшаақы,
үстемеақы, сыйлық
және басқа да төлемдер
белгiлеуге (112, 121),
жабдықтар және мүккәм.
мал (оның ішiнде
жұмсақ) және киiм-
кешек сатып алуға
(139, 153, 411), шар.
шығыстарға (138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146), үйлер мен
ғимараттарды қайта
жаңартуға және күр.
делi жөндеуге арнал.
ған шығыстар (431),
демалыс лагерьлерi
тәрбиешiлерiнiң және
көмекшi қызметкер.
лерiнiң еңбегіне ақы
төлеуге (111, 112,
121, 149), музыкалық
аспаптарды жөндеуге
(146), двигательдердi
пайдалануға және
жөндеуге байланысты
шығыстарға (146),
оқу-көмекші, қосалқы
шаруашылықтардың
және оқу-тәжірибе
учаскелерінің өнді.
рістік қызметіне
байланысты шығындарға,
оның ішінде осы қыз.
метпен айналысатын
қызметкерлердің
еңбегіне ақы төлеуге
(111, 112, 121,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411), іссапар
шығыстарына (136,
137).
РБ 4  2 225 009  000      2  Музыка.        Бұл да                Бұл да
лық
аспап.
тарды
РБ 4  2 613 008  100         пайда.
ланға.
РБ 4  6 225 020  104         ны үшін
РБ 4  2 225 016  000         төлем
РБ 4  9 225 017  000
ЖБ 4  2 004 100, 101,
102,
103,
104
ЖБ 4  3 263 011  100,101
ЖБ 4  9 263 015  000
ЖБ 6  1 263 018  100
ЖБ 4  2 263 008  100 (егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржы.
ландыру
нысаны
анықтал.
са
"ұстау")
РБ 4  2 225 009  000      3  Қосымша           Бұл да          Бұл да
білім
беру
бағдар.
РБ 4  2 613 008  100         ламала.
ры жө.
РБ 4  6 225 020  104         ніндегі
РБ 4  2 225 016  000         қызмет.
РБ 4  9 225 017  000         тер
ЖБ 4  2 004 100, 101,
102,
103,
104
ЖБ 4  3 263 011  100,101
ЖБ 4  9 263 015  000
ЖБ 6  1 263 018  100
ЖБ 4  2 263 008  100 (егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржы.
ландыру
нысаны
анықтал.
са
"ұстау"
___________________________________________________________________________
РБ 4  2 225 009  000      4  Білім          Бұл да                Бұл да
беру
мемле.
кеттік
РБ 4  2 613 008  100         мекеме.
лерінің
РБ 4  6 225 020  104         энергия
қондыр.
РБ 4  2 225 016  000         ғылары.
РБ 4  9 225 017  000         мен жә.
не қа.
ЖБ 4  2 004 100, 101,        зандық.
102,        тарымен
103,        беріле.
104         тін жы.

(131,149,332), на ор-
ганизацию учебного
процесса по дополни-
тельным учебным про-
граммам (111,112,121,
136,138,139,141,142,
143,144,145,146,149,
411,431), на оплату
труда руководителей
кружков (111,112,121,
149), на мероприятия,
связанные с организа-
121,136,138,139,141,
142,143,144,145,146,
149,411,431), на
оплату труда работни-
ков, оказывающих
платные образова-
тельные услуги (111,
112,121,149), на
установление доплат,
надбавок, премий и
других выплат стиму-
лирующего характера
(112,121), на приоб-
ретение оборудования,
инвентаря (в том
числе мягкого) и
обмундирования (139,
153,411), на хо-
зяйстенные расходы
(138,139,141,142,
143,144,145,146),
расходы на реконст-
рукцию и капитальный
ремонт зданий и
сооружений (431), на
оплату труда воспита-
телей и вспомогатель-
ного персонала ла-
герей отдыха (111,
112,121,149), на ре-
монт музыкальных
инструментов (146),
на расходы, связанные
с эксплуатацией и
ремонтом двигателей
(146), на затраты,
связанные с произ-
водственной деятель-
ностью учебно-
вспомогательных,
подсобных хозяйств и
учебно-опытных
участков, в том
числе на оплату труда
работников, занятых в
этой деятельности
(111,112,121,138,139,
141,142,143,144,145,
146,149,411), на
командировочные
расходы (136,137).
РБ  4  2 225 009 000       2  Плата         То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          за
РБ  4  6 225 020 104          пользо-
РБ  4  2 225 016 000          вание
РБ  4  9 225 017 000          музы-
МБ  4  2 263 004 100,101,     кальны-
102,103,     ми
104          инстру-
МБ  4  3 263 011 100,101      ментами
МБ  4  9 263 015 000
МБ  6  1 263 018 100
МБ  4  2 263 008 100(если
по данной
программе
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       3  Услуги        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  6 225 020 104          допол-
РБ  4  2 225 016 000          нитель-
РБ  4  9 225 017 000          ным
МБ  4  2 263 004 100,101,     образо-
102,103,     ватель-
104          ным
МБ  4  3 263 011 100,101      програм-
МБ  4  9 263 015 000          мам
МБ  6  1 263 018 100
МБ  4  2 263 008 100(если
по данной
программе
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       4  Плата         То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          за
РБ  4  6 225 020 104          отпуск
РБ  4  2 225 016 000          тепло-
РБ  4  9 225 017 000          энергии,
МБ  4  2 263 004 100,101,     пода-
102,103,     ваемой
104          энерго-

ЖБ 4  3 263 011  100,101     лу энер.
гиясын
ЖБ 4  9 263 015  000         жібер.
гені
ЖБ 6  1 263 018  100         үшін
төлем
ЖБ 4  2 263 008  100 (егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржы.
ландыру
нысаны
анықтал.
са
"ұстау"
РБ 4  2 225 009  000       5 Мемле.         Бұл да                Бұл да
кеттік
білім
беру
РБ 4  2 613 008  100         мекеме.
лерін.
РБ 4  6 225 020  104         інің
РБ 4  2 225 016  000         оқу-кө.
РБ 4  9 225 017  000         мекші
ЖБ 4  2 004 100, 101,        қосал.
102,        қы
103,        шаруа.
104         шылық.
ЖБ 4  3 263 011  100,101     тарының
өндіріс.
ЖБ 4  9 263 015  000         тік қыз.
метінен
ЖБ 6  1 263 018  100         алынатын
кірістер;
ЖБ 4  2 263 008  100 (егер,   мемле.
бұл бағ.     кеттік
дарлама      білім
бойынша      беру
қаржылан.    мекеме.
дыру ныса.   лерінің
ны анық.     оқу-тә.
талса        жірибелік
"ұстау")     учаске.
лерінің
өнімдерін
сатудан
алынатын
кірістер
___________________________________________________________________________
РБ 4  2 225 009 000       6  Тәрбие.        Бұл да                Бұл да
ленуші.
лердің
оқу-өн.
РБ 4  2 613 008 100          діріс.
тік ше.
берха.
наларында,
РБ 4  2 225 016 000          қосалқы
шаруа.
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    шылық.
102, 103,    тарында
104          және
басқа да
ұйымдар.
ЖБ 4  3 263 011 100, 101     да жұмыс
істегені
ЖБ 4  9 263 015 000          үшін
алынатын
ЖБ 6  1 263 018 100          қаражат
ЖБ 4  2 263 008 100 (егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру ныса.
ны анықтал.
са ("ұстау")
РБ 4  2 225 009 000       7  Оқып           Оқушылардың           Бұл да
үйрену.        тамақтануына
шілердің
тамақ.
тануына
РБ 4  2 613 008 100          ата-ана.
ларынан
РБ 4  2 225 016 000          мектеп.
РБ 4  9 225 017 000          тер және
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    мектеп-
102, 103,    интер.
104          наттары
алған
ЖБ 4  3 263 011 100, 101     қаражат.
тар
ЖБ 4  9 263 015 000
ЖБ 4  2 263 008 100(егер,
бұл бағ.
бағдар.
лама
бойынша
қаржы.
ландыру
нысаны
анықтал.
са
("ұстау")
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       8  Мемле.    "Мекемелердің оқу-        Бұл да
кеттік    материалдық базасын
білім     нығайтуға"
мекеме.   (139, 411, 421, 431);
РБ 4  2 613 008 100          леріне    "Оқу жабдықтарын
бағына.   және оқу-тәжірибе
РБ 4  6 225 020 104          тын ас.   учаскесіндегі жұмыс
ханалар   үшін мүккәмал
РБ 4  2 225 016 000          беретін   сатып алуға (139, 411);
РБ 4  9 225 017 000          тамақ     оқушыларды тамақтандыруды,
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    үшін      тұрмыстық және мәдени
102, 103,    оқып      қызмет көрсетуді жақсарту
104          үйренуші. жөніндегі шығыстарды жабуға
лерден    (131, 139, 149, 153, 411);
төлем.    оқу-өндірістік шеберха.

МБ  4  3 263 011 100,101      установ-
МБ  4  9 263 015 000          ками и
МБ  6  1 263 018 100          котель-
МБ  4  2 263 008 100(если     ными
по данной    государ-
программе    ственных
форма        учрежде-
финанси-     ний об-
рования      разова-
определена   ния
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       5  Доходы        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          от
РБ  4  6 225 020 104          произ-
РБ  4  2 225 016 000          водст-
РБ  4  9 225 017 000          венной
МБ  4  2 263 004 100,101,     деятель-
102,103,     ности
104          учебно-
МБ  4  3 263 011 100,101      вспома-
МБ  4  9 263 015 000          гатель-
МБ  6  1 263 018 100          ных и
МБ  4  2 263 008 100(если     подсоб-
по данной    ных хо-
программе    зяйств
форма        госу-
финанси-     дарст-
рования      венных
определена   учреж-
"содержание")  дений
образо-
вания;
доходы,
получа-
емые
госу-
дарст-
венными
учреж-
дениями
образо-
вания
от реа-
лизации
продук-
ции
учебно-
опытных
участ-
ков
РБ  4  2 225 009 000       6  Средст-       То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          ва, по-
РБ  4  2 225 016 000          лучае-
МБ  4  2 263 004 100,101,     мые за
102,103,     воспи-
104          танников
МБ  4  3 263 011 100,101      в учеб-
МБ  4  9 263 015 000          но-про-
МБ  6  1 263 018 100          изводс-
МБ  4  2 263 008 100(если     твенных
по данной    мастер-
программе    ских, в
форма        подсоб-
финанси-     ных хо-
рования      зяйст-
определена   вах, на
"содержание")  пред-
приятиях
и других
орга-
низа-
циях
РБ  4  2 225 009 000 7     Средст-       На питание    То же
РБ  4  2 613 008 100       ва,           обучающихся
РБ  4  2 225 016 000       получа-
РБ  4  9 225 017 000       емые
МБ  4  2 263 004 100,101,  школа-
102,103,  ми и
104       школа-
МБ  4  3 263 011 100,101   ми-ин-
МБ  4  9 263 015 000       терна-
МБ  4  2 263 008 100(если  тами
по данной от ро-
программе дите-
форма     лей на
финанси-  пита-
рования   ние
определена обучаю-
"содержание") щихся
РБ  4  2 225 009 000       8  Поступ-    На укрепление        То же
РБ  4  2 613 008 100          ление      учебно-материальной
РБ  4  6 225 020 104          платы      базы учреждений
РБ  4  2 225 016 000          от обуча-  (139,411,421,431);
РБ  4  9 225 017 000          ющихся     на приобретение
МБ  4  2 263 004 100,101,     за пи-     учебного оборудо-
102,103,     тание,     вания и инвентаря
104          предос-    для работы на

ЖБ 4  3 263 011 100, 101     нің       наларды және көмекші
түсуі     шаруашылықты кеңейтуге
ЖБ 4  9 263 015 000                    (139, 411); оқушыларды
көтермелеуге және оқушылар.
ЖБ 6  1 263 018 100                    дың әлеуметтік қорғалмаған
ЖБ 4  2 263 008 100 (егер,             жекелеген топтарына матер.
бұл бағ.               иалдық көмек көрсетуге
дарлама                (153, 159); ұзартылған
бойынша                күні бар мектептерге және
қаржы.                 мектептер мен мектеп-интер.
ландыру                 наттардың ұзартылған күн
нысаны                 тобындағы білім алатын.
анықтал.               арды тамақтандыруға
са                     (131, 153), асханаларды
("ұстау")              ұстау жөнiндегi шығыстарға
(111, 112, 121, 131, 139,
141, 144, 145, 146, 411,
431), мектеп оқушыларының
орындаған жұмыстарына ақы
төлеуге (159), экскурсиялар
мен мектеп кештерiн өткiзуге
(138, 139, 141, 143, 144,
145, 146, 149, 159), мектеп.
тердi, оқу корпустарын және
жатақханаларды ағымдағы жөн.
деуге (146), мектеп жанындағы
учаскенi дамытуға және мектеп
шеберханаларының жабдықтарын
жаңартуға (139, 411), спорт
алаңдарын салуға (139, 146,
411, 421, 431), қоғамдық-пай.
далы еңбекте көзге түскен
оқушыларға стипендиялар мен
сыйақылар беруге (159, 334),
сауықтыру iс-шараларына (113,
121, 132, 138, 139, 146, 149,
153, 159), жарысқа қатысушы.
ларды тамақтандыру, арбитр.
лардың (төрешілердің) және
медицина қызметкерлерiнiң
еңбегiне ақы төлеу жөнiндегi
шығыстарды жабуға (131, 149,
332), қосымша оқу бағдарла.
малары бойынша оқу процесiн
ұйымдастыруға (111, 112, 121,
136, 138, 139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 149, 411, 431),
үйірмелер жетекшілерінің еңбе.
гіне ақы төлеуге (111, 112,
121, 149); үйірмелердi ұйымдас.
тыруға байланысты iс-шараларға
(121, 136, 138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146, 149, 411,
431), ақылы бiлiм беру қызмет.
терiн көрсететiн қызметкерлер.
дiң еңбегiне ақы төлеуге (111,
112, 121, 149), ынталандыру
сипатында қосымшаақы, үстеме.
ақы, сыйлық және басқа да тө.
лемдер белгiлеуге (112, 121),
жабдықтар және мүккәммал
(оның ішiнде жұмсақ) және
киiм-кешек сатып алуға (139,
153, 411), шаруашылық шығыс.
тарына (138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146), ғимарат.
тар мен құрылыстарды қайта
жаңартуға және күрделi жөндеу.
ге (431), демалыс лагерлерi
тәрбиешiлерiнiң және көмекшi
қызметкерлерiнiң еңбегіне
ақы төлеуге (111, 112, 121,
149), музыкалық аспаптарды
жөндеуге (146), пайдалануға
және жөндеуге байланысты
шығыстарға (146), оқу-көмек.
ші, қосалқы шаруашылықтар.
дың және оқу-тәжірибе учас.
келерінің өндірістік қызме.
тіне байланысты шығындарға,
оның ішінде осы қызметпен
айналысатын қызметкерлердің
еңбегіне ақы төлеуге (111,
112, 121, 138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146, 149, 411);

МБ  4  3 263 011 100,101      тавля-     учебно-опытном
МБ  4  9 263 015 000          емое       участке (139,411),
МБ  6  1 263 018 100          столо-     на покрытие
МБ  4  2 263 008 100(если     выми,      расходов по
по данной    принад-    улучшению питания,
программе    лежа-      бытового и
форма        щими       культурного
финанси-     госу-      обслуживания
рования      дарст-     обучающихся
определена   венным     (131,139,149,
"содержание")  учреж-     153,411);
дениям     на расширение
обра-      учебно-произ-
зования    водственных
мастерских и
подсобных
хозяйств (139,411);
на поощрение
учащихся и на
оказание
материальной
помощи отдельным
социально неза-
щищенным слоям
обучающихся (153,159);
на питание обучающихся,
находящихся в школах
c продленным днем и
в группах продленного
дня школ и школ-
интернатов (131,153);
на расходы по
содержанию столовых
(111,112,121,131,139,
141,144,145,146,411,431);
на оплату выполненных
работ обучающимися
школ (159);
на проведение
экскурсий и школьных
вечеров (138,139,141,
143,144,145,146,149,159);
на текущий ремонт
школ, учебных корпусов
и общежитий (146);
на развитие
пришкольного
участка и на
обновление
оборудования
школьных
мастерских
(139,411);
на устройство
спортивных площадок
(139,146,411,
421,431);
на выдачу стипендий
и премирование
отличившихся в
общественно-
полезном труде
учащихся (159,334);
на оздоровительные
мероприятия (113,
121,132,138,139,
146,149,153,159);
на покрытие расходов
по питанию участников
соревнований, по
оплате труда арбитров
(судей) и медицинских
работников
(131,149,332);
на организацию
учебного процесса
по дополнительным
учебным программам
(111,112,121,136,
138,139,141,142,
143,144,145,146,
149,411,431);
на оплату труда
руководителей
кружков (111,112,
121,149); на
мероприятия,
связанные с
организацией
кружков (121,136,
138,139,141,142,
143,144,145,146,
149,411,431); на
оплату труда
работников,
оказывающих
платные образо-
вательные услуги
(111,112,121,149);
на установление
доплат, надбавок,
премий и других
выплат стимули-
рующего характера
(112,121); на
приобретение
оборудования,
инвентаря (в том
числе мягкого) и
обмундирования
(139,153,411); на
хозяйственные
расходы (138,139,
141,142,143,144,
145,146); на
реконструкцию и
капитальный ремонт
зданий и сооружений
(431); на оплату
труда воспитателей
и вспомогательного
персонала лагерей
отдыха (111,112,121,
149); на ремонт
музыкальных
инструментов
(146); на расходы,
связанные с эксплуа-
тацией и ремонтом
(146); на затраты,
связанные с
производственной
деятельностью
учебно-вспомога-
тельных, подсобных
хозяйств и учебно-
опытных участков,
в том числе на
оплату труда
работников,
занятых в этой
деятельности
(111,112,121,138,
139,141,142,143,
144,145,146,149,
411); на коман-
дировочные

іссапар шығыстарына (136, 137)
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       9  Мемле.         Бұл да                Бұл да
кеттік
білім
беру
мекеме.
РБ 4  2 613 008 100          лерін.
інің
РБ 4  6 225 020 104          оқып
үйренуші.
РБ 4  2 225 016 000          лердің
РБ 4  9 225 017 000          жұмыс.
тары
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    үшін
102, 103,    кәсіпо.
104          рындар.
дан
ЖБ 4  3 263 011 100, 101     алатын
қара.
ЖБ 4  9 263 015 000          жаты
ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100 (егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржы.
ландыру
нысаны
анықтал.
са
("ұстау")
РБ 4  2 225 009 000       24 Оқушы.         Бұл да                Бұл да
лар
арасын.
да спо.
РБ 4  2 613 008 100          рттық-
бұқара.
РБ 4  2 225 016 000          лық іс-
шаралар.
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    ды, тө.
102, 103,    решілік
104          етуді,
спорттық
ЖБ 4  3 263 011 100, 101     іс-шара.
ларға
ЖБ 4  9 263 015 000          қатысу.
шыларды
ЖБ 6  1 263 018 100          тамақ.
тандыру.
ЖБ 4  2 263 008 100 (егер,   ды және
бұл бағ.     медици.
дарлама      налық
бойынша      қызмет.
қаржылан.    терді
дыру ныса.   ұйымдас.
ны анық.     тыру
талса        жөнін.
("ұстау")    дегі
қызмет.
тер
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       25 Күндіз.        Бұл да                Бұл да
гі мек.
теп жа.
нындағы
РБ 4  2 613 008 100          лагерь.
лерде
РБ 4  2 225 016 000          балалар.
дың ла.
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    герьде
102, 103,    болуына
104          оқушы.
лардың
ЖБ 4  3 263 011 100, 101     ата-
аналары.
ЖБ 4  9 263 015 000          нан
мектеп.
ЖБ 6  1 263 018 100          тің
алатын
ЖБ 4  2 263 008 100 (егер,   қара.
бұл бағ.     жаты
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру ны.
саны анық.
талса
("ұстау")
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       29 Тәртіп.            Бұл да         Бұл да
тің ар.
найы
курста.
РБ 4  2 613 008 100          рын жә.
не цикл.
РБ 4  6 225 020 104          дерінен
РБ 4  2 225 016 000          қосымша
РБ 4  9 225 017 000          дәріс
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    беру
102, 103,    бойынша
104          қызмет.
тер
ЖБ 4  3 263 011 100, 101
ЖБ 4  9 263 015 000
ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100(егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру ны.
саны анық.
талса
("ұстау")
РБ 4  2 225 009 000       30 Репе.           Бұл да          Бұл да
титор.
лық
бойынша
РБ 4  2 613 008 100          қызмет.
тер
РБ 4  2 225 016 000
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,
102, 103,
104
ЖБ 4  3 263 011 100, 101
ЖБ 4  9 263 015 000

расходы (136,137)
РБ  4  2 225 009 000       9  Средст-       То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          ва, по-
РБ  4  6 225 020 104          лучае-
РБ  4  2 225 016 000          мые го-
РБ  4  9 225 017 000          сударст-
МБ  4  2 263 004 100,101,     венны-
102,103,     ми уч-
104          режде-
МБ  4  3 263 011 100,101      ниями
МБ  4  9 263 015 000          обра-
МБ  6  1 263 018 100          зова-
МБ  4  2 263 008 100(если     ния от
по данной    пред-
программе    приятий
форма        за ра-
финанси-     боту
рования      обучаю-
определена   щихся
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       24 Услуги        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  2 225 016 000          орга-
МБ  4  2 263 004 100,101,     низации
102,103,     спор-
104          тивно-
МБ  4  3 263 011 100,101      массо-
МБ  4  9 263 015 000          вых ме-
МБ  6  1 263 018 100          роприя-
МБ  4  2 263 008 100(если     тий,
по данной    судейс-
программе    тва,
форма        питания
финанси-     участ-
рования      ников
определена   спор-
"содержание")   тивных
меро-
приятий
среди
уча-
щихся и
меди-
цинских
услуг
РБ  4  2 225 009 000       25 Средс-        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          тва,
РБ  4  2 225 016 000          полу-
МБ  4  2 263 004 100,101,     чаемые
102,103,     школа-
104          ми от
МБ  4  3 263 011 100,101      роди-
МБ  4  9 263 015 000          телей
МБ  6  1 263 018 100          за
МБ  4  2 263 008 100(если     пребы-
по данной    вание
программе    детей
форма        в при-
финанси-     школь-
рования      ных
определена    лагерях
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       29 Услуги
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  6 225 020 104          допол-
РБ  4  2 225 016 000          нитель-
РБ  4  9 225 017 000          ному
МБ  4  2 263 004 100,101,     препо-
102,103,     даванию
104          специ-
МБ  4  3 263 011 100,101      альных
МБ  4  9 263 015 000          курсов
МБ  6  1 263 018 100          и цик-
МБ  4  2 263 008 100(если     лов
по данной    дис-
программе    циплин
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       30 Услуги        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  2 225 016 000          репе-
МБ  4  2 263 004 100,101,     титор-
102,103,     ству
104
МБ  4  3 263 011 100,101
МБ  4  9 263 015 000

ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100(егер,
бұл бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру ны.
саны анық.
талса
("ұстау")
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       31 Оқушы.         Бұл да                Бұл да
лармен
пәндерді
тереңдетіп
оқыту
РБ 4  2 613 008 100          жөніндегі
қызметтер
РБ 4  2 225 016 000
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,
102, 103,
104
ЖБ 4  3 263 011 100, 101
ЖБ 4  9 263 015 000
ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100(егер
осы бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру анық.
талса
("ұстау")
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       32 Балалар.      Бұл да             Бұл да
дың денсау.
лығын қор.
ғауға және
нығайтуға
РБ 4  2 613 008 100          бағыттал.
ған қосым.
РБ 4  2 225 016 000          ша дене
тәрбиесі-
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,    сауықтыру
102, 103,    бағдарла.
104          малары
бойынша
ЖБ 4  3 263 011 100, 101     қызметтер
ЖБ 4  9 263 015 000
ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100(егер
осы бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру анық.
талса
("ұстау")
---------------------------------------------------------------------------
РБ 4  2 225 009 000       33 Жазғы         Бұл да              Бұл да
демалысты
ұйымдас.
тыру жөнін.
дегі қыз.
РБ 4  2 613 008 100          меттер
РБ 4  2 225 016 000
РБ 4  9 225 017 000
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,
102, 103,
104
ЖБ 4  3 263 011 100, 101
ЖБ 4  9 263 015 000
ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100(егер
осы бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру анық.
талса
("ұстау")
РБ 4  2 225 009 000       34 Оқу-әдіс.     Бұл да              Бұл да
темелік
әдебиет.
ті іске
асырудан
РБ 4  2 613 008 100          алынатын
қаражат
РБ 4  6 225 020 104
РБ 4  2 225 016 000
РБ 4  9 225 017 000
ЖБ 4  2 263 004 100, 101,
102, 103,
104
ЖБ 4  3 263 011 100, 101
ЖБ 4  9 263 015 000
ЖБ 6  1 263 018 100
ЖБ 4  2 263 008 100(егер
осы бағ.
дарлама
бойынша
қаржылан.
дыру анық.
талса
("ұстау")
РБ 4  5 608 004 000
ЖБ 4  3 263 011 100, 101    35  Бас.   Мекемелердiң оқу- Білім беру
тауыш  материалдық база. туралы
кәсіби сын нығайтуға     "Қазақстан
білімі (139, 411, 421,   Республи.
бар    431), оқу жаб.    касының
маман. дықтарын және     Заңы,
дарды  оқу-тәжірибе      "Мемлекет.
қайта  учаскесіндегі     тік білім
даяр.  жұмыс үшін        мекемеле.
лау    мүкәммал сатып    рінің
жөнін. алуға (139, 411), ақылы
дегі   тамақтандыруды,   білім беру
қыз.   оқушыларға        қызметін
мет.   тұрмыстық және    көрсетуін.
тер    мәдени қызмет     ің тәртібі
көрсету жөніндегі туралы"
шығыстарды жабу.  ҚРҮ 1999
ға (131, 139,     жылғы 22
149, 153, 411),   қыркүйек.
оқу-өндiрiстiк    тегі N
шеберханаларды    1438 қау.
және көмекші      лысы,
шаруашылықты      2002 жылғы
кеңейтуге (139,   15.08.N905

МБ  6  1 263 018 100
МБ  4  2 263 008 100(если
по данной
программе
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       31 Услуги        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  2 225 016 000          допол-
МБ  4  2 263 004 100,101,     нитель-
102,103,     ному
104          углублен-
МБ  4  3 263 011 100,101      ному изу-
МБ  4  9 263 015 000          чению с
МБ  6  1 263 018 100          уча-
МБ  4  2 263 008 100(если     щимися
по данной    пред-
программе    метов
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       32 Услуги        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  2 225 016 000          допол-
МБ  4  2 263 004 100,101,     нитель-
102,103,     ным
104          физ-
МБ  4  3 263 011 100,101      куль-
МБ  4  9 263 015 000          турно-
МБ  6  1 263 018 100          оздоро-
МБ  4  2 263 008 100(если     витель-
по данной    ным
программе    про-
форма        грам-
финанси-     мам,
рования      направ-
определена   ленным
"содержание")   на ох-
рану и
укреп-
ление
здо-
ровья
детей
РБ  4  2 225 009 000       33 Услуги        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          по
РБ  4  2 225 016 000          орга-
РБ  4  9 225 017 000          низации
МБ  4  2 263 004 100,101,     летнего
102,103,     отдыха
104
МБ  4  3 263 011 100,101
МБ  4  9 263 015 000
МБ  6  1 263 018 100
МБ  4  2 263 008 100(если
по данной
программе
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
РБ  4  2 225 009 000       34 Средс-        То же               То же
РБ  4  2 613 008 100          ва, по-
РБ  4  6 225 020 104          лучае-
РБ  4  2 225 016 000          мые от
РБ  4  9 225 017 000          реали-
РБ  4  5 608 004 000          зации
МБ  4  2 263 004 100,101,     учеб-
102,103,     но-
104          мето-
МБ  4  3 263 011 100,101      дичес-
МБ  4  9 263 015 000          кой
МБ  6  1 263 018 100          лите-
МБ  4  2 263 008 100(если     ратуры
по данной
программе
форма
финанси-
рования
определена
"содержание")
МБ  4  3 263 011 100, 101  35  Услуги  На укрепление        Закон Респуб-
по пе-  учебно-материальной  лики Казахстан
репод-  базы учреждений      "Об
готовке (139,411,421,431);   образовании",
специа- на приобретение      Постановление
листов  учебного оборудова-  Правительства
с на-   ния и инвентаря для  Республики Ка-
чальным работы на учебно-    захстан от 22
профес- опытном участке      сентября 1999
сио-    (139,411); на        года N 1438
нальным покрытие расходов    "О по
обра-   по улучшению         рядке оказания
зова-   питания, бытового и  платных образо-
нием    культурного          вательных услуг
обслуживания         государствен-
обучающихся (131,    ными учрежде-
139, 149, 153,       ниями образо-

411), оқушылар.   өзгерістер
ды көтермелеуге   мен толық.
және оқушыларды   тырулар
әлеуметтік қор.   енгізілген
ғалмаған жекеле.  Қазақстан
ген топтарына     Республи.
материалдық көмек касының
көрсетуге (153,   "Мемлекет.
159),             тік
Ұзартылған күнi   Білім
бар мектептерге   мекемеле.
және мектептер    рінің қар.
мен мектеп-интер. жылық,
наттардың ұзар.   материал.
тылған күн тобын. дық және
дағы оқушыларды   валюталық
тамақтандыруға    түсімдерді
(131, 153),       пайдала.
асқаналарды ұстау нуының
жөнiндегі шығыстар.тәртібі
ға (111, 112, 121, туралы"
131, 139. 141,    ҚРҮ
144, 145, 411,    22.ХІ.99
43l), мектеп оку. N 1441
шыларының орында. қаулысы
ған жұмыстарына
ақы төлеуге (159),
экскурциялар мен
мектеп кештерiн
өткiзуге (138, 139,
141, 143, 144, 145,
146, 149, 159),
мектептердi ағымда.
ғы жөндеуiне (146)
мектеп жанындағы
учаскенi дамытуға
және мектеп шебер.
ханаларының жабдық.
тарын жаңартуға
(139, 411), спорт
алаңдарын салуға
(139, 146, 411,
421, 431), қоғам.
дық-пайдалы еңбек.
те көзге түскен
оқушыларға степен.
диялар мен сыйақы.
лар беруге (159,
334), сауықтыру
іс-шараларына (113,
121, 132, 138,
139, 146, 149,
153, 159), жарысқа
қатысушыларды
тамақтандыру,
арбитрларды (сот.
тарды) және меди.
цина қызметкерлерi.
нiң еңбегiне ақы
төлеу жөнiндегi
шығыстарды жабуға
(131, 149, 332),
қосымша оқу бағдар.
ламалары бойынша
оқу процесiн ұйым.
дастыруға (111,
121, 136, 138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146, 149, 411,
431); үйiрме жетек.
шiлерiнiң еңбек
ақысын төлеуге (111,
121, 149); үйiрме.
лердi ұйымдастыруға
байланысты iс-шара.
ларға (111, 121,
136, 138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146, 149, 411,
431); ақылы бiлiм
беру қызметтерiн
көрсететiн қызмет.
керлердiң еңбегiне
ақы төлеуге (111,
112, 121, 149)
ынталандыру сипа.
тында қосымшаақы,
үстемақы, сыйлық
және басқа да
төлемдер белгiлеу.
ге (112, 121);
жабдықтар және
мүккәммал (оның
iшiнде жұмсақ) және
киiм-кешек сатып
алуға (139, 153,
411); шаруашылық
шығыстарына (138,
139, 141, 142,
143, 144, 145,
146); үйлер мен
ғимараттарды
қайта жаңартуға
және күрделi
жөндеуге арналған
шығыстар (431);
демалыс лагерьлерi
тәрбиешiлерiнiң
және көмекшi
қызметкерлерiнiң
еңбегiне ақы
төлеуге (111, 121,
149); двигательдер.
дi пайдалануға және
жөнедеуге байланысты
шығыстарға(146),
оқу-көмекші, қосалқы
шаруашылықтардың
және оқу тәжірибе
учаскелерінің
өндірістік қызметіне
байланысты шығын.
дарға, оның ішінде
осы қызметпен айна.
лысатын қызметкер.
лердің еңбегіне
ақы төлеуге(111,
121, 138, 139,141,
142, 143, 144, 145,
146,149, 411);
іссапар
шығыстарына(136).

411); на расширение  вания", Поста-
учебно-производст-   новление Прави-
венных мастерских и  тельства Респу-
подсобных хозяйств   блики Казахстан
(139, 411); на       от 22 сентября
поощрение            1999 года N
обучающихся и на     1441
оказание             "Об утверж-
материальной помощи  дении Порядка
отдельным социально  использования
незащищенным слоям   государствен-
обучающихся (153,    ными учрежде-
159); на питание     ниями образова-
обучающихся,         ния финансовых,
находящихся в шко-   материальных
лах с продленным     и валютных
днем и в группах     поступлений" с
продленного дня для  внесенными
школ и интернатов    изменениями и
(131, 153); на       дополнениями
расходы по           от 15 августа
содержанию столовых  2002 года
(111, 121, 131,      N 905.
139, 141, 144, 145,
146, 411, 431); на
оплату выполненных
работ обучающимися
школ (159); на
проведение экскур-
сий и школьных
вечеров (138, 139,
141, 143, 144, 145,
146, 149, 159); на
текущий ремонт
школ (146); на
развитие пришколь-
ного участка и на
обновление
оборудования
школьных мастер-
ских (139, 411);
на устройство
спортивных
площадок (136, 146,
411, 421, 431); на
выдачу стипендий и
премирование отли-
чившихся в общест-
венно-полезном
труде обучающихся
(159, 334);
на оздорови-
тельные мероприятия
(113, 121, 132,
138, 139, 146, 149,
153, 159); на
покрытие расходов
по питанию участни-
ков соревнований,
арбитров (судей) и
медицинских
работников (131,
149, 332); на
организацию учебно-
го процесса по
дополнительным
учебным программам
(111, 121, 136,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411, 431); на
оплату труда руко-
водителей кружков
(111, 121, 149); на
мероприятия,
связанные с органи-
зацией кружков
(111, 121, 136,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411, 431); на
оплату труда работ-
ников, оказывающих
платные образова-
тельные услуги
(111, 121, 149);
на установление
доплат, надбавок,
премий и других
выплат стимулирую-
щего характера
(112, 121); на
приобретение обору-
дования, инвентаря
(в том числе
мягкого) и обмунди-
рования (139, 153,
411); на хозяйст-
венные расходы
(138, 139, 141,
142, 143, 144, 145,
146); расходы на
реконструкцию и
капитальный ремонт
зданий и сооружений
(431); на оплату
труда воспитателей
и вспомогательного
персонала лагерей
отдыха (111, 121,
149); связанные с
эксплуатацией и
ремонтом двигателей
(146); на затраты,
связанные с произ-
водственной
деятельностью
учебно-вспомога-
тельных, подсобных
хозяйств и учебно-
опытных участков,
в том числе на
оплату труда
работников, занятых
в этой деятельности
(111, 121, 138,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 149,
411);  на команди-
ровочные расходы
(136).

РБ 4  9  225 017 000        36  Жоғары Мекемелердің оқу-
РБ 4  6  225 020 104            кәсiби материалдық база.
білімі сын нығайтуға
бар    (139, 411, 421,
маман. 431), оқу жабдық.
дарды  тарын және оқу-
даяр.  тәжiрибе учаске.
лау    сіндегі жұмыс үшін
жөнін. мүкәммал сатып
дегі   алуға (139, 411)
қыз.   тамақтандыруды,
меттер оқушыларға тұрмыс.
тық және мәдени
қызмет көрсету
жөнiндегi шығыстар.
ды жабуға (131, 139,
149, 153, 411),
оқу-өндiрiстiк
шеберханаларды
және көмекшi
шаруашылықты
кеңейтуге (139,
411), оқушыларды
көтермелеуге және
оқушыларды әлеумет.
тiк қорғалмаған
жекелеген топтарына
материалдық көмек
көрсетуге (153, 159),
Ұзартылған күнi бар
мектептерге және
мектептер мен
мектеп-интернаттар.
дың ұзартылған күн
тобындағы оқушыларды
тамақтандыруға (131,
153), асқаналарды ұстау
жөнiндегi шығыстар.
ға (111, 112, 121,
131, 139, 141, 144,
145, 411, 431),
мектеп оқушыларының
орындаған жұмыста.
рына ақы төлеуге
(159), экскурциялар
мен мектеп кештерiн
өткiзуге (138, 139,
141, 143, 144, 145,
146, 149, 159), оқу
корпустарын және
бiлiм беру ұйымдары.
ның жатақханаларының
ағымдағы жөндеуіне
(146) мектеп жанын.
дағы учаскенi дамы.
туға және мектеп
шеберханаларының
жабдықтарын жаңар.
туға (139, 411),
спорт алаңдарын
салуға (139, 146,
411, 421, 431)
қоғамдық-пайдалы
еңбекте көзге
түскен оқушыларға
степендиялар мен
сыйақылар беруге
(159, 334), сауық.
тыру iс-шараларына
(113, 121, 132,
138,  139, 146,
149, 153, 159),
жарысқа қатысушы.
ларды тамақтандыру,
арбитрларды (сот.
тарды) және медицина
қызметкерлерiнiң
еңбегiне ақы төлеу
жөнiндегi шығыстар.
ды жабуға (131, 149,
332), қосымша оқу
бағдарламалары
бойынша оқу процес.
сiн ұйымдастыруға
(111, 121, 136,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411, 431);
үйiрме жетекшiле.
рiнiң еңбек ақысын
төлеуге (111, 121,
149); үйiрмелердi
ұйымдастыруға
байланысты iс-шара.
ларға (111, 121,
136, 138, 139,
141, 142, 143,
144, 145, 146,
149, 41l, 431);
ақылы бiлiм бepу
қызметтерiн көрсе.
тетiн қызметкер.
лердiң еңбегiне
ақы төлеуге (111,
112, 121, 149)
ынталандыру сипа.
тында қосымшаақы,
үстемақы, сыйлық
және басқа да
төлемдер белгiлеуге
(112, 121); жабдық.
тар және мүккәммал
(оның iшiнде
жұмсақ) және киiм-
кешек сатып алуға
(139, 153, 411);
шаруашылық шығыс.
тарына (138, 139,
141, 142, 143,
144, 145, 146);
үйлер мен ғимарат.
тарды кайта
жаңартуға және
күрделi жөндеуге
арналған шығыстар
(431); демалыс
лагерьлерi тәрбие.
шiлерiнiң және
көмекшi қызмет.
керлерiнiң еңбегi.
не ақы төлеуге
(111, 121, 149);
музыкалық аспап.
тарды жөндеуге
байланысты шығыс.
тарға (146);
двигательдердi
пайдалануға және
жөндеуге байланыс.
ты шығыстарға
(146); оқу-өндi.
рiстiк тәжiрибеге,
оқушылардың
концерттерiне
байланысты шығын.
дарға (111, 121,
138, 139, 141,
142, 143, 144, 145,
146, 149, 411);
iссапар шығыста.
рына (136).
РБ 4  9 225 017 000         37  Мәде.  Мекемелердiң оқу-
РБ 4  6 225 020 104             ниет   материалдық база.
және   сын нығайтуға
өнер   (139, 411, 421,
сала.  431), оқу жаб.
сында. дықтарын және
ғы жо. оку-тәжiрибе
ғары   учаскесiндегi
оқу    жұмыс үшiн
орын.  мүкәммал сатып
дары.  алуға (139, 411),
мен    тамақтандыруды,
кол.   оқушыларға тұрмыс.
ледж.  тық және мәдени
дер    қызмет көрсету
оқыту. жөнiндегі шығыс.
шыла.  тарды жабуға (131,
рының  139, 149, 153,
бiлiк. 411), оқу-өндiрiс.
тiлi.  тiк шеберханаларды
гiн    және көмекшi шаруа.
артты. шылықты кеңейтуге
ру     (139, 411), оқушы.
жөнiн. ларды көтермелеуге
дегi   және оқушыларды
қыз.   әлеуметтік қорғал.
мет.   амаған жекелеген
тер    топтарына материал.
дық көмек көрсе.
туге (153, 159),
Ұзартылған күнi
баp мектептерге
және мектептер
мен мектеп-интер.
наттардың ұзар.
тылған күн
тобындағы оқушы.
ларды тамақтан.
дыруға (131,153),
асқаналарды ұстау
жөнiндегi шығыс.
тарға (111, 112,
121, 131, 139,
141, 144, 145,
411, 431), мектеп
оқушыларының
орындаған жұмыс.
тарына ақы төлеуге
(159), экскурция.
лар мен мектеп
кештерiн өткiзуге
(138, 139, 141,
143, 144, 145,
146, 149, 159),
оқу корпустарын
және бiлiм беру
ұйымдарының
жатаханаларының
ағымдағы жөндеуi.
не (146) мектеп
жанындағы учас.
кенi дамытуға
және мектеп
шеберханаларының
жабдықтарын
жаңартуға (139,
411), спорт
алаңдарын салуға
(139, 146, 411,
421, 431), қо.
ғамдық-пайдалы
еңбекте көзге
түскен оқушы.
ларға степендия.
лар мен сыйақы.
лар беруге
(159, 334),
сауықтыру iс-
шараларына
(113, 121,
132, 138, 139,
146, 149, 153,
159), жарысқа
қатысушыларды
тамақтандыру,
арбитрларды
(соттарды) және
медицина қызмет.
керлерiнiң
еңбегiне ақы
төлеу жөнiндегi
шығыстарды жабу.
ға (131, 149,
332), қосымша
оқу бағдарла.
малары бойынша
оқу процесiн
ұйымдастыруға
(111, 121, 136,
138 139, 141,
142, 143, 144,
145, 146, 149,
411, 431); үйiрме
жетекшiлерiнiң
еңбек ақысын
төлеуге (111,
121, 149); үйiр.
мелердi ұйым.
дастыруға
байланысты
iс-шараларға
(111, 121, 136,
138 139, 141,
142, 143, 144,
145, 146, 149,
411, 431); ақылы
бiлiм бepу қызмет.
терiн көрсететiн
қызметкерлердiң
еңбегіне ақы
төлеуге (111,
112, 121, 149)
ынталандыру
сипатында қосымша.
ақы, үстемақы,
сыйлық және басқа
да төлемдер
белгілеуге (112,
121); жабдықтар
және мүккәммал
(оның iшiнде
жұмсақ) және
киiм-кешек
сатып алуға
(139, 153, 411);
шаруашылық
шығыстарына
(138, 139, 141,
142, 143, 144,
145, 146); үйлер
мен ғимараттар.
ды қайта жаңар.
туға және
күрделi жөндеуге
арналған шығыс.
тар (431); дема.
лыс лагерьлерi
тәрбиешiлерiнiң
және көмекшi
қызметкерлерiнiң
еңбегіне ақы
төлеуге (111,
121, 149);
двигательдердi
пайдалануға
және жөндеуге
байланысты
шығыстарға
(146); қосалқы
шаруашылықтар.
ды және оқу-
тәжiрибе учас.
келерiнiң
өндiрiстiк
қызметiне
байланысты
шығындарға,
оның iшiнде
осы қызметпен
айналысатын
қызметкерлер.
дiң еңбегiне
ақы төлеуге
(111, 121,
138, 139, 141,
142, 143, 144,
145, 146, 149,
411); iссапар
шығыстарына
(136).

РБ  4  9 225 017 000       36  Услуги  На укрепление
РБ  4  6 225 020 104           по под- учебно-материальной
готовке базы учреждений
специа- (139, 411, 421,
листов  431); на приобрете-
с выс-  ние учебного
шим     оборудования и
профес- инвентаря для
сио-    работы на учебно-
нальным опытном участке
образо- (139, 411); на
ванием  покрытие расходов
по улучшению
питания, бытового
и культурного
обслуживания
обучающихся (131,
139, 149, 411); на
расширение учебно-
производственных
мастерских и
подсобных хозяйств
(139, 411); на
поощрение
обучающихся и на
оказание материаль-
ной помощи отдель-
ным социально
незащищенным слоям
обучающихся (153,
159); на питание
обучающихся,
находящихся в
школах с продленным
днем и в группах
продленного дня для
школ и интернатов
(131, 153); на
расходы по содержа-
нию столовых (111,
121, 131, 139, 141,
144, 145, 146, 411,
431); на оплату
выполненных работ
обучающимися (159);
на проведение эк-
скурсий и школьных
вечеров (138, 139,
141, 143, 144, 145,
146, 149, 159); на
текущий ремонт
учебных корпусов и
общежитий организа-
ций образования
(146); на развитие
пришкольного
участка и на
обновление оборудо-
вания школьных
мастерских (139,
411); на устройство
спортивных пло-
щадок (136, 146,
411, 421, 431); на
выдачу стипендий и
премирование отли-
чившихся обучающихся
(159, 334); на
оздоровительные
мероприятия (113,
121, 132, 138, 139,
146, 149, 153,
159); на покрытие
расходов по питанию
участников соревно-
ваний, по оплате
труда арбитров
(судей) и медицин-
ских работников
(131, 149, 332);
на организацию
учебного процесса
по дополнительным
учебным программам
(111, 121, 136,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411, 431); на
оплату труда руко-
водителей кружков
(111, 121, 149); на
мероприятия, свя-
занные с организа-
цией кружков (111,
121, 136, 138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146, 149, 411,
431); на оплату
труда работников,
оказывающих платные
образовательные
услуги (111, 121,
149); на установ-
ление доплат,
надбавок, премий и
других выплат
стимулирующего
характера (112,
121); на приобре-
тение оборудования,
инвентаря (в том
числе мягкого) и
обмундирования
(139, 153, 411);
на хозяйственные
расходы (138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146); расходы
на реконструкцию и
капитальный ремонт
зданий и сооруже-
ний (431); на
оплату труда воспи-
тателей и вспомога-
тельного персонала
лагерей отдыха
(111, 121, 149);
на ремонт музыкаль-
ных инструментов
(146); на расходы,
связанные с
эксплуатацией и
ремонтом двигателей
(146); на расходы,
связанные с учебно-
производственной
практикой, концер-
тов обучающихся
(111, 121, 138,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 149,
411); на команди-
ровочные расходы
(136).
РБ  4  9 225 017 000       37  Услуги  На укрепление
РБ  4  6 225 020 104           по по-  учебно-материальной
вышению базы учреждений
квали-  (139, 411, 421,
фикации 431); на приобрете-
препо-  ние учебного обору-
давате- дования и инвентаря
лей     для работы на
высших  учебно-опытном
учебных участке (139, 411);
заведе- на покрытие расхо-
ний и   дов по улучшению
коллед- питания, бытового
жей в   и культурного
области обслуживания обу-
культу- чающихся (131, 139,
ры и    149, 411); на
искус-  расширение учебно-
ства    производственных
мастерских и подсоб-
ных хозяйств (139,
411); на поощрение
обучающихся и на
оказание материаль-
ной помощи отдель-
ным социально
незащищенным слоям
обучающихся (153,
159); на питание
обучающихся, нахо-
дящихся в школах с
продленным днем и
в группах продлен-
ного дня для школ
и интернатов (131,
153); на расходы
по содержанию
столовых (111, 121,
131, 139, 141, 144,
145, 146, 411,
431); на оплату
выполненных работ
обучающимися (159);
на проведение эк-
скурсий и школьных
вечеров (138, 139,
141, 143, 144, 145,
146, 149, 159); на
текущий ремонт
учебных корпусов и
общежитий организа-
ций образования
(146); на развитие
пришкольного
участка и на обнов-
ление оборудования
школьных мастерских
(139, 411); на
устройство спортив-
ных площадок (136,
146, 411, 421,
431); на выдачу сти-
пендий и премирова-
ние отличившихся
обучающихся (159,
334); на оздорови-
тельные мероприятия
(113, 121, 132,
138, 139, 146, 149,
153, 159); на
покрытие расходов
по питанию участни-
ков соревнований,
по оплате труда
арбитров (судей) и
медицинских работ-
ников (131, 149,
332); на организа-
цию учебного
процесса по
дополнительным
учебным программам
(111, 121, 136,
138, 139, 141, 142,
143, 144, 145, 146,
149, 411, 431); на
оплату труда руко-
водителей кружков
(111, 121, 149); на
мероприятия, свя-
занные с организа-
цией кружков (111,
121, 136, 138, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146, 149, 411,
431); на оплату
труда работников,
оказывающих платные
образовательные
услуги (111, 121,
149); на установле-
ние доплат,
надбавок, премий и
других выплат сти-
мулирующего харак-
тера (112, 121); на
приобретение обору-
дования, инвентаря
(в том числе мяг-
кого) и обмундиро-
вания (139, 153,
411); на хозяйст-
венные расходы 138,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146);
расходы на реконст-
рукцию и капиталь-
ный ремонт зданий
и сооружений (431);
на оплату труда
воспитателей и
вспомогательного
персонала лагерей
отдыха (111, 121,
149); на ремонт
музыкальных
инструментов
(146); на расходы,
связанные с
эксплуатацией и
ремонтом двигателей
(146); на расходы,
связанные с учебно-
производственной
практикой, концер-
тов обучающихся
(111, 121, 138,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 149,
411); на команди-
ровочные расходы
(136)

РБ 4  5 608 004 000      51   Жоғары,  Ақылы білім беру
жоғары   қызметтерін          Бұл да
оқу      кейін көрсететін
орнынан  қызметкерлердің
және     еңбегіне ақы
қосымша  төлеуге (111,
кәсіби   121), қосымшаақы,
білім    үстемақы,
бағдар.  сыйлықтар мен
ламалары басқа ынталандыру
бойынша  сипатындағы
білім    төлемдерді
беру     белгілеуге (112),
қызмет.  шаруашылық және
тері     коммуналдық
шығыстарға (139,
141, 142, 144,
145, 146, 149),
мекемелердің
материалдық
базасын
нығайтуға (411)
________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекемелер нысанында құрылған ерекше қорғалатын
табиғи аумақтар көрсететін қызметтер
__________________________________________________________________
РБ 10 5 212 040 100 10 1)Қорғаудың тү. Табиғи кешендердi   "Ерекше қорға.
(қорық   рі мен құқықтық сақтау және дамыту, латын табиғи
режи.   режиміне және   жануарлар және      аумақтар туралы"
мін     ерекше қорғала.өсімдiктер дүниесiн  Қазақстан Респуб.
және    тын табиғи ау.  қорғау, санитарлық  ликасының Заңы
мемле.  мақтың шаруашы. кесу мен күтім      (78-б.
кет.    лық қызметін    кесулерiн қоса      1-т.), "Заңды
тік     реттейтін режи. алғанда, орманда    тұлғалар болып
таби.   міне байланысты қалпына келтiру     болып табылатын
ғи      ғылыми,мәдени-  және қорғау iс-     ерекше қорғалатын
қор.    ағартушылық,    шараларын жүргiзу,  табиғи аумақтар
ық.     оқу, туристік   аумақты тазалау     қаражатын
тар.    және рекреац.   және көркейту,      құраудың және
ды.     иялық қызмет.   табиғи-қорықтық     пайдаланудың
қор.    тің жүзеге      қор объектілерiн    тәртібі жөнінде.
ғау     асыру кезінде   қорғаумен, турис.   гі ережені
ре.     жеке және заңды тік рекреациялық    бекіту туралы"
жимі.   тұлғаларға ақы. және шектеулi       ҚРҮ-нің
нің     лы қызмет көр.  шаруашылық қызмет.  2002 жылғы
ерек.   сетуден алына.  термен байланысты   21 тамыздағы
шелік.  тын қаражаттар  инфрақұрылымды      N 933 қаулысы,
терін    ақылы қызмет.   дамыту, байланыс    11.08.2000 жылғы
ескере   терді:          құралдарын, көлiк   Қазақстан
отырып)  ғылыми және оқу пен жабдықтарды,    Республикасының
қызметін жүзеге өртке қарсы, орман  Табиғи монопо.
асыру кезінде:  қорғау және орман   лияларды реттеу,
РБ 10 5 694 007 000    оқушылар мен    екпе мақсаттарын.   бәсекелестікті
(қорық  студенттердің   дағы механизмдер    қорғау және
режи.  оқу экскурсия.  мен материалдарды,  шағын бизнесті
мін    лары мен сабақ. қалпына келтiру     қолдау жөніндегі
және   тарын,өндіріс.  жұмыстары үшiн      агенттігімен
мемле. тік тәжірибе.   тұқымдар мен көшет  келісілген
кет.   лерін, ұйымдас. материалдарын       "Мемлекеттiк
тік    тыру және жүр.  сатып алу, жанар-   табиғи қорықтар.
таби.  гізу ғылыми     жағар май материал. дың және ұлттық
ғи     кадрларды       дарын, байланыс     табиғи парктер.
қор.   дайындау,қорық  құралдарын, киім-   дің аумақтарын
ық.    ісі, қоршаған   кешектерді, қару-   пайдаланғаны
тар.   ортаны қорғау   жарақтарды және     үшін төлем алу
ды     және табиғатты  арнайы қорғаныс     ставкаларын және
қор.   пайдалану сала. құралдарын,табиғат  олар көрсететін
ғау    сындағы маман.  қорғау қызметтер.   қызметтер үшін
режи.  дарды қайта     іне байланысты      баға бекіту
мінің  даярлау және    ғимараттар, құры.   туралы"
ерек.  олардың білк.   лыстар және өзге    Қазақстан
шелік.  тілігін көтеру  де объектiлердi     Республикасының
терін   жөніндегі қыз.  салу,қайта жаңарту  Табиғи ресурстар
ескере  меттер; мәдени- және жөндеу ерекше  және қоршаған
отырып) ағартушылық,    қорғалатын табиғи   ортаны қорғау
туристік және   аумақтар саласында  министрлігінің
ЖБ 10 5 256 004 000    рекреациялық    ғылыми зерттеулер   9.08.2000ж.
(қорық  қызметті жүзеге жүргiзу, табиғат    N 317Б бұйрығы,

РБ  4  5 608 004 000       51 Образо-  На оплату труда      То же
ватель-  работников, оказы-
ные ус-  вающих платные об-
луги по  разовательные услу-
прог-    ги (111, 121), на
раммам   установление доп-
высше-   лат, надбавок, пре-
го,      мий и других выплат
после-   стимулирующего ха-
вузов-   рактера (112), на
ского и  хозяйственные и
допол-   коммунальные рас-
нитель-  ходы (139, 141,
ного     142, 144, 145, 146,
про-     149), на укрепление
фессио-  материальной базы
нально-  учреждений (411)
го об-
разо-
вания
____________________________________________________________________________
Услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями,
созданными в форме государственных учреждений
____________________________________________________________________________
РБ  10  5 212 040 100      10 1)Средст   Сохранение и разви- Закон
(с учетом     ва от    тие природных комп- Республики
заповед-      ока-     тие природных комп- Казахстан
ного          зания    лексов, охрана жи-  "Об
режима и      платных  вотного и растите-  особо охраняемых
особеннос-    услуг    льного мира, прове- природных терри-
тей режима    физичес- дение восстановите- ториях" (ст. 78
охраны        ким и    льных и защитных     п. 1),
государ-      юридичес мероприятий в лесах, постановление
ственных      ким ли-  включая санитарные   Правительства
природных     цам при  рубки и рубки ухода, Республики
заповед-      осущест- очистка и благоуст-  Казахстан от 21.
ников)        влении   ройство территории,  08.2002 г. N
РБ  10  5 694 007 000           научной, развитие инфрастру-  933 "Об утверж-
(с учетом     культур- ктуры, связанной с   дении Правил о
заповед-      но-прос- охраной объектов     порядке образова
ного          ветитель природно-заповед-    ния и использова
режима и      ной,     ного фонда, турис-   ния средств осо-
особеннос-    учебной, тической, рекреаци-  бо охраняемых
тей режима    туристи- онной и ограничен-   природных терри-
охраны        ческой и ной хозяйственной    торий, являющих-
государ-      рекреаци деятельностью, при-  ся юридическими
ственных      онной    обретение средств    лицами",приказ
природных     деятель- связи, транспорта и  Министерства при
заповед-      ности, в оборудования, меха-  родных ресурсов
ников)        зависи-  низмов и материалов  и охраны окру-
МБ  10  5 256 004 000           мости от противопожарного,    жающей среды
(с учетом     вида и   лесозащитного и ле-  Республики Ка-
заповед-      правово- сокультурного наз-   захстан от 9.
ного          го режи- начения, семян и     08.2000 г. N
режима и      ма охра- посадочного мате-    317П "Об утвер-
особен-       ны и ре- риала для восстано-  ждении Ставки
ностей        гули-    вительных работ,     платы за ис-
режима        руемо-   горюче-смазочных     пользование
охраны        го       материалов, обмун-   террито-
государ-      режима   дирования, оружия    рий госу-
ственных      хо-      и специальных        дарствен-
природных     зяй-     средств защиты,      ных
заповед-      ствен-   строительство, ре-   природных
ников)        ной      конструкция и ре-    заповедников
дея-     монт зданий, соору-  и
тель-    жений и иных объек-  националь-
нос-     тов, связанных с     ных при-
ти       природоохранной      родных
особо    деятельностью, про-  парков
охраняе- ведение научных ис-  и цены за
мой      следований в облас-  оказываемые ими
природ-  ти особо охраняемых  услуги", согла-
ной тер- природных террито-   сованный с Аге-
ритории, рий, организация и   нтством Респуб-
образу-  содержание музеев    лики Казахстан
ются за  природы и выставок,  по регулирова-
счет     развитие и благоу-   нию естествен-
оказания стройство рекреаци-  ных монополий,
следую-  онных зон, соверше-  защите конкуре-
щих      нствование реклам-   нции и поддерж-
платных  ной и издательской   ке малого биз-
услуг:   деятельности, эко-   неса от 11.08.
при осу- логическая пропа-    2000 г., приказ
ществле- ганда, предупреж-    Управления де-
нии на-  дение и ликвидация   лами Президента
учной    негативных экологи-  Республики Ка-
и учеб-  ческих последствий,  захстан от 5.
ной      оплата услуг вне-    04.2001 г.
дея-     штатных сезонных     "Об
тель-    работников для       утверждении
нос-     обеспечения приро-   Ставки
ти:      доохранной деятель-  платы за
ус-      ности особо          исполь-
луг      охраняемых природ-   зование
по       ных территорий,      территории
орга-    в том числе пожар-   Государ-
низа-    ных сторожей, ра-    ствен-
ции      ботников по осуще-   ного
и        ствлению рубок       нацио-
про-     ухода и санитарных   нального
веде-    рубок, лесокультур-  природ-
нию      ных работ, а также   ного
учеб-    работников, осуще-   парка
ных      ствляющих ограни-    "Бура-
экс-     ченную хозяйствен-   бай" и
кур      ную деятельность     цены
сий      (131,132,134,136,    на
и        139, 141, 142,       оказы-
заня-    144, 145, 146,       ваемые
тий,     149, 159, 411,       им
про-     421, 431, 138, 143)  услуги
из-                           на
вод-                          2001
ствен-                        год",
ных                           согла-
прак-                         сован-
тик                           ные с
уча-                          Агент-
щих-                          ством
ся                            Респуб-
и                             лики
сту-                          Казахстан
ден-                          по регулирова-
тов, под-                     нию естествен-
готовки                       ных монополий,
научных                       защите конку-
кадров,                       ренции и под-
перепод-                      держке малого
готовки и                     бизнеса от

режи.  асыру кезінде:  музейлерi мен       23.04.2001ж.
мін    туристік соқ.   көрмелерiн ұйым.    Қазақстан
және   пақтары,байқау  дастыру және        Республикасының
мемле. алаңдарын, бива.ұстау, рекреация.   Табиғи монопо.
кет.   чтік алаңқай.   лық аймақтарды      лияларды реттеу,
тік    ларды,көліктер. дамыту және көр.    бәсекелестікті
таби.  ге арналған     кейту,жарнама және  қорғау және
ғи     тұрақтарды,     баспа қызметтерiн   шағын бизнесті
қор.   кемпингтер,     жетiлдiру, эколо.   қолдау жөніндегі
ық.    күркелі лагер.  гиялық насихат,     агенттігімен
тар.   лер қонақ       келеңсiз экология.  келісiлген
ды     үйлер, мотель.  лық зардаптардың    "2001 жылға
қор.   дер туристік    алдын алу және жою, арналған
ғау    базаларды,      ерекше қорғалатын   "Бурабай"
режи.  қоғамдық тамақ. табиғат аумақтары.  мемлекеттiк
мінің  тандыру, сауда  ның табиғат қорғау  ұлттық табиғи
ерек.  ж/е басқа да    қызметін қамтамасыз паркініңаумағын
шелік.  мәдени-тұрмыс.  ету үшін штаттан    пайдаланғаны
терін   тық мақсат.     тыс маусымдық       үшiн ақы төлеу
ескере  тағы объекті.   қызметкерлердің,    ставкаларын
отырып) лер; жол серік. оның ішінде өрт     және олар көр.
терінің, экс.   күзетшілерінің,     сететiн қызмет.
курсоводтардың, ағаш кесуді         терге баға
гидтардың және  және санитарлық     бекiту туралы"
аудармашылардың кесуді, орман       Қазақстан
қызметтері,     өсіру жұмыстарын    Республикасы
табиғи-қорық    жүзеге асыратын     Президентiнің
қорының, табиғи жұмысшылардың,      Iс Басқармасының
және мәдени     сондай-ақ шектеулі     5.04.2001ж.
мұралардың,     шаруашылық қызметін      бұйрығы.
табиғат және    жүзеге асыратын
тірі бұрыштар   ұмысшылардың
мұражайларының  қызметін төлеу (131,
объектілерін    132, 134, 136, 138
көру және зер.  139, 141, 142, 143,
делеу кезінде   144, 145, 146, 149,
кино-бейне және 159, 411, 421, 431)
фотоға түсіру
жөніндегі;
қоғамдық
тамақтандыру
объектілері
үшін өнім
өндіру жөнін.
дегі қызметтер;
стационарлық
демалу орнына
жапсарлас
рекреациялық
белдемдерді
санитарлық
тазалау және
абаттандыру
жөніндегі қыз.
меттер; ғылыми,
оқу, мәдени-
ағартушылық,
туристік,
рекреациялық
және шектеулі
шаруашылық
мақсаттары
үшін көліктік
қызметтерді көр,
сету есебінен
құралады.
2) табиғи аумақ.
тарда ерекше
қорғалатын
(тулар, елтаңба,
лар, вымпелдер
және басқалар)
рәміздерді
пайдаланғаны
үшін осы рәміз.
дерді пайдала.
натын жеке және
заңды тұлғалардан
алынатын төлем
РБ 10 5 212 040 100 12 Мынадай         Табиғи кешендер.   "Ерекше қор.
шектеулі        ді сақтау және     ғалатын та.
(қор.  шаруашы.        дамыту, жануар.    биғи аумақ.
ық.    лық             лар және өсім.     тар туралы"
тар    қызмет          діктер дүние.      Қазақстан
ре.    түрлері.        сін қорғау,        Республика.
жимі   нен             санитарлық         ының Заңы
мен    ерекше          кесу мен күтім     (78-б. 1-т)
мем.   қорға.          кесулерін қоса     "Заңды тұл.
ле.    латын           алғанда орман.     ғалар болып
кет.   табиғи          ды қалпына         табылатын
тік    аумақтар        келтіру және       ерекше қор.
та.    қаражат.        қорғау іс-шара.    ғалатын та.
би.    тары:           ларын жүргізу,     биғи аумақ.
ғи     шаруашы.        аумақты таза.      тар қаража.
қор.   лық             лау және көр.      тын қорғау
ық.    қызметті        кейту, табиғи-     мен пайда.
тар.   тапсырыс.       қорықтық қор       лану тәрті.
ды     ты режим.       объектілерін       бі жөніндегі
қор.   мен және        қорғаумен,         ережені бекі.
ғау    реттей.         туристік рекре.    ту туралы"
ре.    тін             ациялық және       Қазақстан
жи.    режиммен        шектеулі шаруа.    Республикасы
мі.    арнайы          шылық қызмет.      Үкіметінің
нің    бөлінген        термен бай.        2002 ж. 21.08
ерек.  учаске.         ланысты            N 933 қаулы.
ше.    лерге           құралдарын,        сы.
лік.   айырықша        көлік пен          Қазақстан
тер.   жүзеге          жабдықтарды,       Республикаcы
ін     асырыла.        өртке қарсы,       Үкіметінің
ес.    тын:            орман қорғау       2000ж. 11.08.
ке.    қолөнер         және орман         Қазақстан
ре     және            екпе мақсат.       Республикасы.
оты.   халық           тарындағы          ның моно.
рып)   кәсіпші.        механизмдер        полияларын
лігі,           мен материал.      реттеу, бәсе.
РБ 10 5 694 007 000    кәдесый.        дарды, қалпына     келестікті
(қор.   лар мен         келтіру жұмыс.     қорғау және
ық ре.  жарнама         тары үшін          шағын бизнес.
жимін   өнімде.         тұқымдар мен       ті қолдау
және    рін өнді.       көшет мате.        жөніндегі
мемле.  ру, спорт,      риалдарын,         агенттігімен
кеттік  аң аулау        құрылыстар         келісілген
табиғи  және            және өзге де       "Мемлекеттік
қорық.  балық           объектілерді       табиғи қорық.
тарды   аулау           салу, қайта        тарды және
қорғау  әуесқой.        жаңарту және       ұлттық таби.
режи.   лығы;           жөндеу ерекше      ғи парктер.
мінің   тапсырыс        қорғалатын         дің аумақта.
ерек.   режимін.        табиғи аумақ.      рын пайда.
шелік.  дегі            тар саласында      ланғаны үшін
терін   белдеме.        ғылыми зерт.       төлем алу
ескере  лерде           теулер жүргі.      ставкаларын
отырып) жүзеге          зу, табиғат        және олар
асырыла.        музейлері мен      көрсететін
ЖБ 10 5 256 004 000    тын:            көрмелерін         қызметтер
(қор.   отырғызу        ұйымдастыру        үшін баға
ық ре.  материал.       және ұстау,        бекіту
жимін   дарын           жарнама және       туралы"
және    өсіру           баспа қызмет.      Қазақстан
мемле.  және            терін жетілді.     Республика.
кеттік  ерекше          ру, экология.      сының
табиғи  қорғала.        лық насихат,       Табиғи
қорық.  тын таби.       келеңсіз           ресурстар
тарды   ғи аумақ.       экологиялық        және қоршаған
қорғау  тардан          зардаптардың       ортаны қор.
режи.   тыс қор.        адын алу           ғау министр.
мінің   ғаныш           және жою           лігінің
ерек.   ағаштарын       (131, 132, 134     9.08.2000ж.
шелік.  отырғызу        136, 138, 139,     N 317Б
терін   және            141, 142, 143,     бұйрығы,

повышения                     23.04.2001 г.
квалифика-
ции специ-
алистов в
области
заповед-
ного дела,
охраны
окружаю-
щей среды
и природо
пользо-
вания;
при осу-
ществле-
нии
куль-
турно-
просвети-
тельной,
туристи-
ческой и
рекреаци-
онной
деятель-
ности по
предос-
тавлению:
туристи-
ческих
троп,
смотровых
площадок,
бивачных
полян,
стоянок
для
транс-
порта,
кемпин-
гов, па-
латочных
лагерей,
гостиниц,
мотелей,
туристи-
ческих
баз,
объектов
общест-
венного
питания,
торговли
и другого
куль-
турно-
бытового
назна-
чения;
услуг
провод-
ников,
экскур-
соводов,
гидов и
перевод-
чиков,
проведе-
ния кино-,
видео- и
фотосъем-
ки при
посещении
и изуче-
нии
объектов
природно-
заповед-
ного
фонда,
природ-
ного и
культур-
ного
наследия,
музеев
природы
и живых
уголков;
услуг по
производ-
ству
продук-
ции для
объектов
общест-
венного
питания;
услуг по
санитар-
ной
очистке
и благо-
устрой-
ству
рекреа-
ционных
зон,
приле-
гающих
к ста-
ционар-
ным
местам
отдыха;
предо-
ставле-
ние
транс-
портных
услуг
для
научных,
учебных,
куль-
турно-
просве-
титель-
ных,
туристи-
ческих,
рекреа-
ционных
и огра-
ниченных
хозяйст-
венных
целей.
2) Плата
за ис-
пользо-
вание
симво-
лики
особо
охраня-
емых
приро-
дных
терри-
торий
(флаги,
эмблемы,
вымпелы
и другое)
с физи-
ческих
и юриди-
ческих
лиц,
исполь-
зующих
эту
симво-
лику
РБ  10  5 212 040 100      12 Средст- Сохранение и разви- Закон Республики
(с учетом   ва осо- тие природных комп- Казахстан "Об
заповед-    бо ох-  лексов, охрана жи-  особо охраняемых
ного        раняе-  вотного и расти-    природных терри-
режима и    мых     тельного мира, про- ториях" (ст. 78
особеннос-  природ- ведение восстанови- п. 1), постанов-
тей режима  ных     тельных и защитных  ление Правитель-
охраны      терри-  мероприятий в ле-   ства Республики
государ-    торий   сах, включая сани-  Казахстан от
ственных    от сле- тарные рубки и руб- 21.08.2002 г.
природных   дующих  ки ухода, очистка и N 933 "Об утвер-
заповед-    видов   благоустройство те- ждении Правил о
ников)      ограни- рритории, развитие  порядке образо-
РБ  10  5 694 007 000         ченной  инфраструктуры,     вания и исполь-
(с учетом   хозяй-  связанной с охраной зования средств
заповед-    ствен-  объектов природно-  особо охраняемых
ного        ной     заповедного фонда,  природных терри-
режима и    дея-    туристической, рек- торий, являющих-
особеннос-  тель-   реационной и огра-  ся юридическими
тей режима  ности:  ниченной хозяйст-   лицами", приказ
охраны      1) осу- венной деятельнос-  Министерства
государ-    ществ-  тью, приобретение   природных ресур-
ственных    ляемых  средств связи,      сов и охраны
природных   исклю-  транспорта и обо-   окружающей среды
заповед-    читель- рудования, механиз- Республики Ка-
ников)      но на   мов и материалов    захстан от
МБ  10  5 256 004 000         специ-  противопожарного,   9.08.2000 г.
(с учетом   ально   лесозащитного и ле- N 317П "Об ут-
заповед-    выде-   сокультурного наз-  верждении Ставки
ного        ленных  начения, семян и    платы за исполь-
режима и    участ-  посадочного мате-   зование террито-
особен-     ках с   риала для восстано- рий государст-
ностей      заказ-  вительных работ,    венных природных
режима      ным ре- горюче-смазочных    заповедников и
охраны      жимом и материалов, обмун-  национальных
государ-    регули- дирования, оружия   природных парков
ственных    руемым  и специальных       и цены за оказы-
природных   режимом средств защиты,     ваемые ими услу-
заповед-    хозяй-  строительство, ре-  ги", согласован-
ников)      ствен-  конструкция и ре-   ный с Агентством
ной     монт зданий,        Республики Ка-
дея-    сооружений и иных   захстан по регу-
тель-   объектов, связан-   лированию естес-
ности:  ных с природоох-    твенных монопо-
кустар- ранной деятельнос-  лий, защите
ных и   тью, проведение     конкуренции и
народ-  научных исследо-    поддержке малого
ных     ваний в области     бизнеса от
промыс- особо охраняемых    11.08.2000 г.,
лов,    природных террито-  приказ Управле-
произ-  рий, организация    ния делами Пре-
водство и содержание му-    зидента Респуб-
сувени- зеев природы и      лики Казахстан
ров и   выставок, разви-    от 5.04.2001 г.
реклам- тие и благоуст-     "Об утверждении
ной     ройство рекреа-     Ставки платы за
продук- ционных зон,        использование
ции,    совершенствование   территории Го-
прове-  рекламной дея-      сударственного
дение   тельности, эколо-   национального
спор-   гическая пропа-     природного парка
тивной, ганда, предупреж-   Бурабай" и цены
люби-   дение и ликвида-    на оказываемые
тель-   ция негативных      им услуги на
ской    экологических       2001 год", сог-
охоты   последствий (131,   ласованные с
и ры-   132, 134, 136,      Агентством Рес-
болов-  139, 141, 142,      публики Казах-

ескере  көгалдан.       144, 145, 146,     Қазақстан
отырып) дыру,           149, 159, 411,     Республика.
балық           421, 431)          сының Табиғи
өсіру ма.                          монополияла.
териалда.                          рын реттеу,
рын                                бәсекелес.
көбейту,                           тікті қорғау
биотехни.                          және шағын
калық                              бизнесті
іс-шара.                           қолдау жөнін.
лар үшін                           дегі агент.
өнім                               тігімен
өндіру                             2001ж. 23.04.
келісілген
"2001 жылға
арналған
"Бурабай"
мемлекеттік
ұлттық
табиғи паркі.
нің аумағын
пайдаланғаны
үшін ақы
төлеу ставка.
ларын және
олар көрсете.
тін қызмет.
терге баға
бекіту
туралы"
Қазақстан
Республикасы
Президенті.
нің Іс
Басқармасы.
ның 5.04.
2001ж.
бұйрығы.
__________________________________________________________________
Санитарлық-эпидемиологиялық мекемелермен ұсынылатын қызметтер
__________________________________________________________________
РБ 5  2 226 006   103      17 Қазақ.   Санитарлық-эпиде.   "Халықтың сани.
стан Ре. миологиялық меке.   тарлық ахуалы
спубли.  мелердің үй-жай.    туралы"
касының  лар мен басқа да    Қазақстан Респуб
Прези.   объектілерге дезин. ликасының Заңы
РБ 5  2 694 003   000         денті    фекция, дезинсек.   "Санитарлық эпи.
Іс Бас.  ция және дерати.    демиологиялық,
қармасы  зация, жүргізу      туберкулездік,
ның Меди. жөніндегі шығыс.    психоневрология.
ЖБ 5  2 278 002   100        циналық   тарына (111, 112,   лық мекемелер,
орталығы  113, 121, 125,      сот сараптамасы
Санитар.  131, 132, 136,      органдары, Қазақ
лық-эпи.  137, 139, 141,      республикалық
демиоло.  142, 143, 144,145   лепрозорийі ұсы.
гиялық са. 146,149,159,411)    натын тауарлар
раптау ор. гиялық              мен қызмет көр.
талығы.                       сетулерді сату.
ның көлі.                     дан түскен қа.
гі мен                       ражат пайдалану.
Санитар.                     дың ережесін бе.
лық-эпи.                     кіту туралы" ҚРҮ
демиоло.                     2000 жылғы 26
гиялық                       мамырдағы N 802
мекеме.                      қаулысы
лердің
үй-жай.
лар мен
басқа да
объекті.
лерге
дезин.
фекция,
дезин.
секция,
дерати.
зация
жүргізу
жөнін.
дегі
қызметті
іске ас.
ырудан
түскен
қаражат
РБ 5  2 226 006  102, 103 18 Кәсіптік Кәсіптік гигиения.  "Халықтың санит.
гигиена.   лық  даярлық      ахуалы
лық даяр. жүргізуге бай.     туралы" Қазақстан
бойынша  ланысты шығыстар    Республикасының
РБ 5  2 694 003  000         санитар. (111,112,113,121,   Заңы "Санитарлық
лық эпи. 136,138,139,141,    эпидемиология.
ЖБ 5  2 278 002  100         демиоло. 142,144,145,146,    лық,туберкулез.
гиялық    149,159,411)       дік, психоневр.
мекеме.                      ологиялық меке.
лер көр.                     мелер,сот сарап.
сеткен                       тамасы органдары,
қызметті                     Қазақ республи.
іске ас.                     калық лепрозорийі
ырудан                       ұсынатын тауар.
түскен                       лар мен қызмет
қаражат                      көрсетулерді са.
тудан түскен қа.
ражат пайдалану.
дың ережесін бе.
кіту туралы"
ҚРҮ 2000 жылғы
26 мамырдағы
N 802 қаулысы

ства;   144, 145, 146,      стан по регули-
2) осу- 149, 159, 411,      рованию естест-
ществ-  421, 431, 138, 143) венных монопо-
ляемых                      лий, защите
в зонах                     конкуренции и
заказ-                      поддержке малого
ного                        бизнеса от
режима:                     23.04.2001 г.
прове-
дение
рубок
ухода
за ле-
сом и
сани-
тарных
рубок;
выращи-
вание
поса-
дочно-
го ма-
териала
и соз-
дания
защит-
ных и
озеле-
нитель-
ных на-
сажде-
ний вне
особо
охраня-
емых
природ-
ных тер-
рито-
рий,
выращи-
вание
рыбо-
поса-
дочного
мате-
риала,
произ-
водство
продук-
ции для
прове-
дения
биотех-
ничес-
ких ме-
роприя-
тий.
___________________________________________________________________________
Услуги, предоставляемые санитарно-эпидемиологическими учреждениями
___________________________________________________________________________
РБ  5  2 226 006 103       17 Средства На расходы сани-    Закон Республики
РБ  5  2 694 003 000          от реа-  тарно-эпидемиоло-   Казахстан
МБ  5  2 278 002 100          лиза-    гических            "О санитарно-
ции-     учреждений          эпидемиоло-
услуг,   по проведению де-   гическом бла-
предос-  зинсекции, дезин-   гополучии населе-
тавляе-  фекции и дератиза-  ния", Постанов-
мых      ции помещений и     ление ПРК от 26
сани-    и других объектов   мая 2000 года
тарно-   (111,112,113,121,   N 802
эпиде-   125,131,132,136,    "Об утвержде-
миоло-   137,139,141,142,    нии Правил
гичес-   143,144,145,146,    использования
кими     149,159,411)        средств от реа-
учрежде-                     лизации товаров
ниями на                     и услуг, предос-
транс-                       тавляемых сани-
порте,                       тарно-эпидемио-
Центром                      логическими,
санитарно-                   туберкулезными,
эпидемио-                    психоневрологи-
логической                   ческими учреж-
экспертизы                   дениями, орга-
Медицин-                     нами судебной
ского                        экспертизы, Ка-
центра                       захским респуб-
Управления                   ликанским
делами                       лепрозорием"
Президента
Республики
Казахстан
по
проведе-
нию де-
зинфек-
ции, де-
зинсекции,
дератиза-
ции помеще-
ний и других
объектов
РБ  5  2 226 006 102,103   18 Средства На расходы, связа-  Закон Республики
РБ  5  2 694 003 000          от реа-  нные с проведением  Казахстан
МБ  5  2 278 002 100          лизации  профессионально-    "О санитарно-
услуг,   гигиенической под-  -эпидемиоло-
предос-  готовки (111,112,   гическом
тавляе-  113,121,136,138,    благополучии
мых      139,141,142,144,    населения",
сани-    145,146,149,159,411) Постановление
тарно-                       ПРК от 26 мая
эпиде-                       2000 года N 802
миоло-                       "Об утверждении
гичес-                       Правил исполь-
кими                         зования средств
учрежде-                     от реализации
ниями по                     товаров и услуг,
профес-                      предоставляемых
сиональ-                     санитарно-эпиде-
но-ги-                       миологическими,
гиени-                       туберкулезными,
ческой                       психоневрологи-
подго-                       ческими учрежде-
товке                        ниями, органами
судебной экспер-
тизы, Казахским
республиканским
лепрозорием"

РБ 5  2 226 006  102, 103 19 Өтініш   Санитарлық-эпиде.  "Санитарлық эпи.
бойынша  миологиялық сарап.  демиологиялық,
санитар. тамалар жүргізуге,  туберкулездік,
лық-     соның ішінде жаб.   психоневрология.
РБ 5  2 694 003  000         эпиде.   дықтарды метроло.   лық мекемелер,
мио.     гиялық қамтамасыз   сот сараптамасы
ЖБ 5  2 278 002  100         логия.   етуге байланысты    органдары, қазақ
лық      шығыстардың лабо.   республикалық
сарапта. раториялық зерт.    лепрозорийі ұсы.
ларды,   теуіне байланысты   натын тауарлар
зертхана шығыстар (111,112,  мен қызмет көрсе.
лық зерт.113, 121,125,131,   тулерді сатудан
теулерді 132, 136,137,139,   түскен қаражат
жүргізу  141, 142,143,144,   пайдаланудың ере.
жөніндегі145, 146,149,155,   жесін бекіту
санитар. 159,411)            туралы" ҚРҮ 2000
лық-эпидеми.                 жылғы 26 мамырда.
ологиялық                    ғы N 802 қаулысы
мекеме
көрсет.
кен қыз.
меттерді
іске асыру.
дан түскен
қаражат
---------------------------------------------------------------------------
РБ 5  2 226 006  102       20 Қазақ    Баспа өнімдерінің   "ҚР Мемлекеттік
респуб.  өндірісімен байла.  санитарлық эпи.
ликалық  нысты Қазақ респу.  демиологиялық
санитар. бликалық санитар.   қызметі туралы
лық-     лық-эпидемиология.  ереже" ҚР Мини.
эпиде.   лық станцияларының  стрлер Кабинет.
миоло.   шығыстарына         інің 1995 жылғы
гиялық   (111, 112, 121,     25 сәуірдегі N
станци.  138, 139, 141, 142, 547  қаулысы,
ялары    143, 144, 145, 146, "Санитарлық
норма.   149, 159,411)       эпидемиология.
тивтік-                      лық туберкулез.
техни.                       дік психоневро.
калық                        логиялық мекеме.
құжат.                       лері, сот сарап.
тама.                        тамасы орган.
лармен                       дары, Қазақ
қамта.                       республикалық
масыз                        лепрозорийі ұсы.
ету                          натын тауарлар
бойынша                      мен қызмет көр.
көрсе.                       сетулерді сату.
тілген                       дан түскен қара.
қызмет.                     жат. пайдаланудың
терді                        ережесін бекіту
іске                         туралы" ҚРҮ 2000
асыру.                       жылғы 26 мамыр.
дан                          дағы N 802 қау.
түскен                       лысы
қаражат
________________________________________________________________________
Ақыл-есі кем балаларға арналған интернат-үйлері және қарттар
мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат үйлері,
психоневрологиялық интернаттар көрсететін қызметтер
________________________________________________________________________
ЖБ 6  1 258 009 100,101,  21  Қосалқы Қамқорлыққа алынған. "Ақыл-есі кеміс
103           шаруа.  дардың тамақтанды.   балаларға арнал.
шылық.  руды және медицина.  ған интернат үй.
тар өн. лық көмек көрсетуді  лері, психонев.
діретін жақсартуға, қосалқы  рологиялық ин.
тауар.  шаруашылықтардың ма. тернаттар, қар.
ларды   териалдық-техникалық ттар мен мүге.
сатудан базасын нығайтуға,   дектерге арнал.
түскен  ақыл-есі кеміс       ған жалпы үлгі.
қаражат балаларға арналған   дегі интернат
интернат үйлерінде   үйлері ұсынатын
психоневрологиялық   тауарлар мен
интернаттарда        қызмет көрсету.
және қарттар мен     лерді сатудан
мүгедектерге арнал.  түсетін қаражат.
ған жалпы үлгідегі   ты пайдалану
интернат үйлерінде   ережесін бекіту
тұратын қамқорлыққа  туралы" Қазақ.
алынғандарды көтер.  стан Республика.
мелеуге, қосалқы     сы Үкіметінің
шаруашылықтар қыз.   2000 жылғы 15
меткерлерінің еңбе.  мамырдағы N 719
гіне ақы төлеуге,    қаулысы
интернаттарды мате.
риалдық-тұрмыстық
қамтамасыз етуге,
мәдени шараларды
өткізуге және
демалысты ұйымдас.
тыруға (111, 112,
121, 131, 132, 136,
139, 141, 142,
144, 145, 146, 149,
159, 411, 431)
---------------------------------------------------------------------------
ЖБ 6  1 258 009 100,101,  22  Емдеу-  Қамқорлылығына алынған.     Бұл да
103           еңбек   дарды тамақтанды.
шебер.  руды және медицина.
хана.   лық көмек көрсетуді
лары    жақсартуға, қосалқы
шығара. шаруашылықтардың ма.
тын     териалдық-техникалық
тауар.  базасын нығайтуға,
ларды   ақыл-есі кеміс
сатудан балаларға арналған
түскен  интернат үйлерінде
кіріс.  психоневрологиялық
тер     интернаттарда
және қарттар мен
мүгедектерге арнал.
ған жалпы үлгідегі
интернат үйлерінде
тұратын қамқорлыққа
алынғандарды көтер.
мелеуге, емдеу-еңбек
шеберханалары қыз.
меткерлерінің еңбе.
гіне ақы төлеуге,
интернаттарды мате.
риалдық-тұрмыстық
қамтамасыз етуге,
мәдени шараларды
өткізуге және
демалысты ұйымдас.
тыруға (111, 112,
121, 131, 132,136,
139, 141, 142,
144, 145, 146, 149,
159, 411, 431)
___________________________________________________________________________
Сот сараптамасы органдары көрсететін қызметтер
___________________________________________________________________________

РБ  5  2 226 006 102,103   19 Средства На расходы, связа-  Закон Республи-
РБ  5  2 694 003 000          от реа-  нные с проведением  ки Казахстан "О
МБ  5  2 278 002 100          лизации  санитарно-эпидеми-  санитарно-эпи-
услуг,   ологических экспер- демиологическом
предос-  тиз, в том числе    благополучии
тавляе-  лабораторных исс-   населения",
мых      ледований, на рас-  Постановление
сани-    ходы, связанные с   ПРК от 26 мая
тарно-   метрологическим     2000 года N 802
эпиде-   обеспечением обо-   "Об утверждении
миоло-   рудования (111,     Правил исполь-
гичес-   112,113,121,125,    зования средств
кими     131,132,136,137,    от реализации
учрежде- 139,141,142,143,    товаров и услуг,
ниями по 144,145,146,149,    предоставляемых
проведе- 155,159,411)        санитарно-эпиде-
нию сани-                    миологическими,
тарно-                       туберкулезными,
эпидеми-                     психоневрологи-
ологичес-                    ческими учреж-
ких                          дениями, орга-
экспер-                      нами судебной
тиз,                         экспертизы, Ка-
лабора-                      захским респуб-
торных                       ликанским леп-
иссле-                       розорием"
дований
по заяв-
лениям
РБ  5  2 226 006 102       20 Средства На расходы Казахс-  Постановление
от реа-  кой республиканс-   Кабинета Минист-
лизации  кой санитарно-эпи-  ров Республики
услуг,   демиологической     Казахстан
предос-  станции, связанные  от 25 апреля
тавляе-  с производством     1995 года
мых Ка-  печатной продукции  N 547
захской  (111,112,121,139,   "Положение
респуб-  141,142,143,144,    о Государствен-
ликанс-  145,146,149,159,411) ной санитарно-
кой са-                      эпидемиологичес-
нитарно-                     кой службе РК",
эпидеми-                     Постановление
ологи-                       ПРК от 26 мая
ческой                       2000 года N 802
станцией
по обес-                     "Об утверждении
печению                      Правил использо-
норма-                       вания средств от
тивно-                       реализации това-
техничес-                    ров и услуг,
кой до-                      предоставляемых
кумента-                     санитарно-эпиде-
ции                          миологическими,
туберкулезными,
психоневрологи-
ческими учрежде-
ниями, органами
судебной экспер-
тизы, Казахским
республиканским
лепрозорием"
Услуги, предоставляемые домами-интернатами для умственно-отсталых
детей и домами-интернатами для престарелых и инвалидов
общего типа, психоневрологическими интернатами
____________________________________________________________________________
МБ  6  1 258 009 100,      21 Средст-  На улучшение пита-  Постановление
101,103      ва,      ния и медицинской   Правительства
посту-   помощи опекаемых,   Республики Ка-
пающие   укрепление матери-  захстан от 15
от реа-  ально-технической   мая 2000 года
лизации  базы подсобных      N 719
това-    хозяйств, поощре-   "Об утверждении
ров,     ние опекаемых,      Правил использо-
произ-   проживающих в       вания средств от
води-    домах-интернатах    реализации това-
мыми     для умственно-от-   ров и услуг,
под-     сталых детей,       предоставляемых
собными  психоневрологичес-  домами-интерна-
хозяйс-  ких интернатах и    тами для умст-
твами    домах-интернатах    венно-отсталых
для престарелых и   детей, психонев-
инвалидов общего    рологическими
типа, оплату труда  интернатами, до-
работником подсоб-  мами-интернатами
ных хозяйств, ма-   для престарелых
териально-бытовое   и инвалидов
обеспечение интер-  общего типа"
натов, проведение
культурных меропри-
ятий и организацию
досуга (111,112,121,
131,132,136,139,141,
142,144,145,146,149,
159,411,431)
МБ  6  1 258 009 100,      22 Доходы,  На улучшение пита-       То же
101,103      посту-   ния и медицинской
пающие   помощи опекаемых,
от реа-  укрепление матери-
лизации  ально-технической
товаров  базы лечебно-трудо-
произ-   вых мастерских,
водимых  поощрение опекаемых,
лечеб-   проживающих в домах-
но-тру-  интернатах для умст-
довыми   венно-отсталых детей,
мастер-  психоневрологических
скими    интернатах
и домах-интернатах
для престарелых и
инвалидов общего
типа, оплату труда
работников лечебно-
трудовых мастерских,
материально-бытовое
обеспечение интерна-
тов, проведение
культурных меро-
приятий и органи-
зацию досуга (111,
112,121,131,132,136,
139,141,142,144,145,
146,149,159,411,431)
___________________________________________________________________________
Услуги, предоставляемые органами судебной экспертизы
___________________________________________________________________________

РБ 5  9  226 017 000      26  Сот     Сот сараптамасы орга. "Сот сараптама.
сарап.  ны оның өндірісімен  сы туралы" Қа.
тамасы. байланысты шеккен    зақстан Респу.
ның өн. шығыстарды жабуға,   бликасының Заңы,
дірісі  сот сарапшыларын кә. "Санитарлық эпи.
бойынша сіптік даярлауға     демиологиялық,
сот са. және біліктілігін    туберкулездік,
рапта.  арттыруға, сот       психоневрология.
масы    сараптамасы қызметін лық мекемелер,
органы  материалдық-техника. сот сараптамасы
көрсе.  лық жетілдіруді      органдары,Қазақ
тетін   қамтамасыз етуге     республикалық
қызмет. (131, 138, 139, 141, лепрозорийі ұсы.
ті іске 142, 143, 144, 145,  натын тауарлар
асыру.  146, 149, 159, 411,  мен қызмет көр.
дан     431)                 сетулерді сату.
түсетін                      дан түскен қара.
қаражат                      жатты пайдалану.
дың ережесін
бекіту туралы"
ҚРҮ 2000 жылғы
26 мамырдағы
N 802 қаулысы
---------------------------------------------------------------------------
РБ 5  9  226 017 000      27  Қазақ.  Сот сараптамасы орга.      Бұл да
стан    ны оның өндірісімен
Респу.  байланысты шеккен
бликасы шығыстарды жабуға
Ғылым   сот сарапшыларын кә.
және    сіптік даярлауға
білім   және біліктілігін
минис.  арттыруға, сот
трлігі  сараптамасы қызметін
бекіт.  материалдық-техника.
кен     лық жетілдіруді
бағдар. қамтамасыз етуге
лама.   (111, 112, 121, 131,
лардың  136, 138, 139, 141,
құрамы. 142, 143, 144, 145,
на кір. 146, 149, 159, 411)
мейтін
ғылыми
және
ғылыми-
әдіс.
темелік
зерттеу.
лерді
жүргізу
жөнін.
дегі
сот са.
раптама.
сы ор.
ганы
жүргі.
зетін
қызмет.
терді
іске
асыру.
дан
түсетін
қаражат
_________________________________________________________________________
Психологиялық, туберкулездік мекемелер, Қазақ республикалық
лепрозорийі ұсынатын қызметтер
_________________________________________________________________________
РБ 5  3 226 010 000       28  Психо.  Көрсетілген мекеме.   "Психиариялық
невро.  лерде емделудегі      көмек және оны
логия.  науқастар үшін азық   көрсету кезінде
РБ 5  3 226 011 000           лық     -түлік тағамдарын,    азаматтардың
(емдеу  дәрі-дірмектерді      құқығының ке.
-өнді.  және медициналық      пілдіктері" ҚР
ЖБ 5  3 254 008 000           рістік  мақсаттағы өзге де    Заңы,
(еңбек) құралдарды сатып      "Санитарлық-
шебер.  алуға, емдеу-өнді.    эпидемиология.
хана.   рістік (еңбек шебер.  лық, туберку.
лары),  ханаларының, қосал.   лездік, психо.
тубер.  қы шаруашылықтардың   неврологиялық
кулез.  материалдық-техника.  мекемелер, сот
дік     лық базасын нығайту.  сараптамасы ор.
мекеме. ға, емдеу-өндірістік  гандары, Қазақ
лер     шеберханаларында      республикалық
(қосал. және қосалқы шаруа.   лепрозорийі
қы ша.  шылықтарда жұмыс      ұсынатын тауар.
руашы.  істейтін науқастарға  лар мен қызмет
лық.    әлеуметтік-тұрмыстық  көрсетулерді
тар),   көмек көрсетуге,      сатудан түскен
Қазақ   психоневрологиялық    қаражатты пай.
респу.  мекемелердің жанын.   даланудың ере.
блика.  дағы емдеу-өндіріс.   жесін бекіту
лық     тік (еңбек шеберха.   туралы" Қазақ.
лепро.  наларында жұмыс       стан Республи.
зорийі  істейтін науқастар.   касы Үкіметінің
(қосал. ға сыйақылар төлеу.   2000 жылғы 26
қы ша.  ге, емдеу-өндірістік  мамырдағы N 802
руашы.  (еңбек) шеберханала.  қаулысы
лық)    рында және қосалқы
ұсына.  шаруашылықтарда
тын     жұмыс істейтін
тауар.  қызметкерлердің
лар     еңбегіне ақы төлеу.
мен     ге, емдеу-өндірістік
қызмет. (еңбек) шеберханала.
терді   рының және қосалқы
сату.   шаруашылықтардың
дан тү. өндірістік қызметіне
сетін   байланысты шығыстар.
қаражат ды жабуға (111, 112,
121, 125, 131, 132,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 149,
159, 411, 431)
___________________________________________________________________________
Қылмыстық-атқару жүйесінің мемлекеттік мекемелері көрсететін
қызметтер
____________________________________________________________________

РБ  5  9 226 017 000       26 Средства На покрытие расхо-  Закон Республики
от реа-  дов, понесенных     Казахстан
лизации  органами судебной
услуг,   экспертизы в связи  "О судебной эк-
предос-  с ее производст-    спертизе", Пос-
тавляе-  вом, на професси-   тановление
мых ор-  ональную подготов-  ПРК от 26 мая
ганами   ку и повышение      2000 года N 802
судеб-   квалификации        "Об утверждении
ной      судебных экспер-    Правил исполь-
экспер-  тов, совершенст-    зования средств
тизы по  вование материаль-  от реализации
произ-   но-технического     товаров и услуг,
водству  обеспечения судеб-  предоставляемых
судеб-   но-экспертной дея-  санитарно-эпи-
ной      тельности (131,     демиологичес-
экспер-  138,139,141,142,    кими, туберку-
тизы     143,144,145,146,    лезными, психо-
149,159,411,431)    неврологически-
ми учреждения-
ми, органами
судебной экспер-
тизы, Казахским
республиканским
лепрозорием"
РБ  5  9 226 017 000       27 Средства На покрытие расхо-      То же
от реа-  дов, понесенных
лизации  органами судебной
услуг,   экспертизы в связи
предос-  с ее производством,
тавляе-  на профессиональную
мых ор-  подготовку и повыше-
ганами   ние квалификации су-
судеб-   дебных экпертов,
ной      совершенствование
экспер-  материально-техни-
тизы по  ческого обеспечения
прове-   судебно-эксперной
дению    деятельности (111,
научных  112,121,131,136,
и научно-138,139,141,142,
методи-  143,144,145,146,
ческих   149,159,411)
иссле-
дований,
не вхо-
дящих в
програ-
ммы, ут-
вержден-
ные Мини-
стерством
образова-
ния и
науки Рес-
публики
Казахстан
___________________________________________________________________________
Услуги, предоставляемые психоневрологическими,
туберкулезными учреждениями, Казахским республиканским лепрозорием
___________________________________________________________________________
РБ  5  3 226 010 000       28 Средства На приобретение     Закон Республики
РБ  5  3 226 011 000          от реа-  продуктов питания,  Казахстан
лизации  медикаментов и про-
товаров  чих средств меди-   "О психиатричес-
и услуг, цинского назначения кой помощи
предос-  для больных, нахо-  и гарантиях
МБ  5  3 254 008 000          тавляе-  дящихся на лечении, прав граждан при
мых      на укрепление ма-   ее оказании",
психо-   териально-техничес- Постановление
невро-   кой базы лечебно-   ПРК от 26 мая|
логиче-  производственных    2000 года N 802
скими    (трудовых) мастер-  "Об утверждении
(лечеб-  ских, подсобных хо- Правил использо-
но-про-  зяйств, на социаль- вания средств от
изводс-  но-бытовую помощь   реализации това-
твенны-  больным, работающим ров и услуг,
ми (тру- в лечебно-производ- предоставляемых
довыми)  ственных мастерс-   санитарно-эпиде-
мастер-  ких и подсобных хо- миологическими,
скими),  зяйств, на выплату  туберкулезными,
тубер-   вознаграждений      психоневроло-
кулез-   больным, работающим гическими учреж-
ными     в лечебно-производ- дениями, органа-
учреж-   ственных (трудовых) ми судебной
дениями  мастерских при      экспертизы, Ка-
(под-    психоневрологичес-  захским респуб-
собны-   ких учреждениях, на ликанским лепро-
ми хо-   оплату труда работ- зорием"
зяйст-   ников, занятых в
вами),   лечебно-производст-
Казах-   венных (трудовых)
ским     мастерских и подсоб-
респуб-  ных хозяйств, на
ликанс-  покрытие расходов,
ким      связанных с произ-
лепро-   водственной деятель-
зорием   ностью лечебно-
(под-    производственных
собным   (трудовых) мастерских
хозяйс-  и подсобных хозяйств
твом)    (111,112,121,125,131,
132,139,141,142,143,
144,145,146,149,159,
411,431).
___________________________________________________________________________
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями
уголовно-исполнительной системы
___________________________________________________________________________

РБ 3 6 221 012  000       54  ҚАЖ     Заңнамада белгілен.   "Қылмыстық-ат.
мемле.  ген міндетті ауда.    қару жүйесінің
РБ 3 6 221 003  000           кеттік  рымдар мен салықтар.  мемлекеттік ме.
мекеме. ды есепке ала оты.    кемелері ұсына.
лері    рып, қосымша қызмет.  тын қызмет көр.
ұсына.  терді көрсету үшін    сетулер мен та.
тын     шарт негізінде        уарларды сату.
қызмет  тартылған қызметкер.  дан түскен қа.
көрсе.  лердің еңбегіне ақы   ражатты пайда.
тулер   төлеуге (149),        ланудың ереже.
мен     Қазақстан Рес.        сін бекіту ту.
тауар.  публикасының заңна.   ралы" Қазақстан
ларды   масына сәйкес пайда.  Республикасы
сатудан лануға рұқсат етіл.   Үкіметінің 2001
түскен  ген тізбе бойынша     жылғы 3 ақпан.
Қазақ.  сотталғандар, қылмыс  дағы N 182
стан    жасағаны үшін күдікті қаулысы
Респу.  және жауапқа тартыл.
блика.  ғандардың мұқтаждығы
сының   үшін азық-түлік
заңна.  мүліктерін, газеттер
масын.  мен журналдарды
да      сатып алуға (131,139),
көздел. қосымша емдеу-алдын
ген     алу көмегін көрсету
қылмыс  үшін дәрі-дәрмектер.
жасаға. ді және медициналық
ны үшін мақсаттағы өзге де
соттал. құралдарды сатып
ғандар. алуға (132),
ға, кү. қосымша қызметтерді
дікті.  көрсету үшін ағым.
лер     дағы шаруашылық
мен жа. мақсаттары үшін
уапқа   заттар мен материал.
тартыл. дарды сатып алуға
ғандар. (139), көліктік
ға са.  қызмет төлеміне
тылатын (143), банктік
тауар.  қызмет төлеміне
лар мен (149), жақсартылған
ақылы   тұрмыстық
қызмет  жағдайлары бар
көрсе.  камералар, кездесу
тулер   бөлмелері және
есебі.  дүкендер үшін жұм.
нен     сақ мүккаммал,
жүзеге  жиһаздар, жабдықтар
асыру.  сатып алуға (139,
дан     411), қосымша
түсетін қызмет көрсету
қаражат үшін қажетті
жабдықтарды,
ұйымдастыру және
компьютерлік
жабдықтарды сатып
алуға (411),
жақсартылған
жағдайлары бар
камераларға,
кездесу бөлмелері
мен дүкендердің
коммуналдық
қызметтерін,
электр-жылу
энергиясын, күрделі
жөндеуге ақы
төлеуге (141, 144,
145, 146, 431),
қосымша қызметтерді
көрсету кезінде
қажетті байланыс
қызметіне ақы
төлеуге (142)
___________________________________________________________________________
РБ 3 9 221  002 000  55  Сот сараптамасы  Орталықтық     "Сот сараптамасы
органы оның өн.  экспертизаны   туралы"
дірісімен байла. өндірумен      Қазақстан Рес.
нысты шеккен     байланысты     публикасының
шығыстарды өтеу  шеккен шығыс.  Заңы, "Қазақстан
үшін сот сарап.  тарын өтеу     Республикасы
тамасы органы    бөлігінде      Әділет министрлі.
алатын қаражат   Орталықтың     гінің Сот сарап.
алған сомала.  тамасы орталығы
ры шығыстарды  ұсынатын ақылы
өтеу үшін сот  қызмет көрсету.
сарапшылары.   лерді іске асыру.
ның кәсіби     дан түсетін қара.
дайындығына    жатты пайдалану
және білікті.  жөніндегі нұсқау.
лігін артты.   лықты бекіту
руға, сот-     туралы" ҚРҮ 2000
сараптау қыз.  жылғы 31 наурыз.
метін мате.    дағы N 486
риалдық-техни. қаулысы
калық қамтама.
сыз етуді же.
тілдіру үшін
ағымдағы шот.
тарға аудары.
лады, (136,
137, 139, 141,
142, 143, 144,
146, 149, 159,
411, 412)
___________________________________________________________________________

РБ  3  6 221 012 000       54 Средства На оплату труда     Постановление
РБ  3  6 221 003 000          от реа-  работников, привле- Правительства
лизации  ченных на договор-  Республики Ка-
товаров  ной основе, для     захстан от 3
и услуг, оказания дополни-   февраля 2001
предос-  тельных услуг, с    года N 182
тавляе-  учетом обязательных "Об ут-
мых в    отчислений и нало-  верждении Правил
госу-    гов, установленных  использования
дарст-   законодательством   средств от реа-
венных   (149), на приоб-    лизации товаров
учреж-   ретение продук-     и услуг, предос-
дениях   тов питания,        тавляемых госу-
УИС,     диетического пита-  дарственными
осущес-  ния, предметов      учреждениями
твляе-   первой необходи-    уголовно-ис-
мых за   мости, газет и      полнительной
счет     журналов, для нужд  системы"
реали-   осужденных, подо-
зации    зреваемых и обвиня-
товаров  емых в совершении
и ока-   преступлений, по
зания    перечню, разрешен-
платных  ному к использова-
услуг    нию в соответствии
осужде-  с законодательством
нным,    Республики Казахс-
подоз-   тан (131,139), на
ревае-   приобретение меди-
мым и    каментов и прочих
обвиняе- средств медицинского
мым в    назначения для ока-
совер-   зания дополнительной
шении    лечебно-профилакти-
престу-  ческой и санитарно-
плений,  профилактической по-
предус-  мощи (132), на при-
мотрен-  обретение предметов
ных за-  и материалов для
конода-  текущих хозяйственных
тельст-  целей, необходимых для
вом      оказания дополни-
Респуб-  тельных услуг (139),
лики     оплата транспортных
Казах-   услуг (143), оплата
стан     банковских услуг (149),
мягкого инвентаря,
на приобретение
мебели и оборудования
для камер с улуч-
шенными бытовыми
условиями, комнат
свиданий и магазинов
(139,411), на при-
обретение оборудо-
вания, организаци-
онной и компьютерной
техники, необходимых
для оказания допол-
нительных услуг
(411), на оплату
коммунальных услуг,
электро-теплоэнер-
гии, текущего и
капитального ремон-
та камер с улучшен-
ными бытовыми усло-
виями, комнат сви-
даний и магазинов
(141,144,145,146,
431), на оплату
услуг связи,
необходимых при
оказании дополни-
тельных услуг (142)
РБ  3  9 221 002 000       55 Сред-    Суммы, получаемые   Закон
ства,    Центром в части     Республики
получа-  возмещения расходов,Казахстан
емые ор- понесенных Центром  "О
ганом    в связи с производ- судебной
судебной ством экспертизы,   экспертизе",
экспер-  перечисляются на    Постановление
тизы     текущий счет для    ПРК от 31 марта
для      возмещения расхо-   2000 года N 486
возме-   дов на профессио-   "Об ут-
щения    нальную             верждении Ин-
рас-     подготовку и по-    струкции по ис-
ходов,   вышение квалифи-    пользованию
поне-    кации               средств от
сен-     судебных            реализации
ных ор-  экспертов,          платных услуг,
ганом    совершенствование   предоставляемых
судебной материально-        Центром судебной
экспер-  технического        экспертизы
тизы в   обеспечения         Министерст-
связи с  судебно-экспертной  ва юстиции
ее произ-деятельности (136,  Республики
водством 137, 139, 141, 142, Казахстан"
143, 144, 146, 149,
159, 411, 412)

РБ 3 9 221 002  000  56  Қазақстан Респу. Ғылыми және           Бұл да
бликасының Білім ғылыми-әдісте.
және ғылым       мелік зерттеу.
министрлігі      лерді жүргізу.
бекіткен бағдар. ге (136, 137,
ламаларға кір.   139, 142, 149)
меген ғылыми
және ғылыми-
әдістемелік зерт.
теулерді жүргізу
бойынша сот
сараптамасы
органдары ұсына.
тын тауарларды
және қызметтерді
сатудан түсетін
қаражат
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік және ведомстволық
мұрағаттар ұсынатын қызметтер
____________________________________________________________________
РБ 8 1 235 006  100  38  Мұрағат ісін жә. Мемлекеттік және "Ұлттық мұрағат
не құжаттамалық  ведомстволық мұ. және мұрағаттар
ЖБ 8 3 261 002  000      айналымды жетіл. рағаттардың ма.  туралы" Қазақ.
діру жөнінде     териалдық-техни. стан Республи.
РБ 8 3 236 002  000      ғылыми зерттеу.  калық базасын    касының Заңы
лерді жүргізу    нығайту (139,    (17-б. 1-т.),
және әдістемелік 411), ақылы      "Мемлекеттік
әзірлеулерді     қызметтер көр.   бюджет есебінен
енгізу бойынша   сету үшін қажет. қаржыландырыла.
мұрағат мекеме.  ті жабдықтар мен тын мемлекеттік
лері көрсететін  мүкәммалды сатып және ведомство.
қызметтер        алу және оны     лық мұрағаттар.
жөндеу (139,146, дың ақылы қызмет
149,411), ақылы  көрсету және
қызметтер        түскен қаржына
көрсету үшін     пайдалану ереже.
тартылған маман. сін бекіту тура.
дардың қызметіне лы" Қазақстан
ақы төлеу (149), Республикасы
шаруашылық шығыс. Үкіметінің
тары (жылуға,    2002 жылғы 8
электр энергия.  ақпандағы N 183
сына, сумен      қаулысы
жабдықтауға ақы
төлеу және басқа
коммуналдық шы.
ғыстар, ағымдағы
және шаруашылық
мақсаттар үшін
заттар мен мате.
риалдар сатып
алу, көлік қыз.
меттеріне ақы
төлеу) (139,141,
143,144,145,146),
үй-жайларды
жалға алуға ақы
төлеу және жеке
және заңды
тұлғалардың жеке
тапсырыс бойынша
қазіргі заманғы
құжаттау негіз.
дері бойынша
оқытуды жүргізу
үшін оқу құрал.
дарын, көрнекі
материалдарды
сатып алу және
құжаттамаға
басшылық жасау
(138,139),
мұрағат тану,
құжаттама жүргізу,
археография және
көмекші тарихи
тәртіптер мәселе.
лері жөнінде
ғылыми және
әдістемелік
әдебиетті шығару
(139,149)
РБ 8 1  235 006   100    39  Құжаттарды        Бұл да           Бұл да
ғылыми-тех.
ЖБ 8 3  261 002   000        никалық
өңдеу
РБ 8 3  236 002   000        бойынша
мұрағат
мекемелері
көрсететін
қызметтер
РБ 8 1  235 006   100     40 Жеке және          Бұл да          Бұл да
мемлекеттік

РБ  3  9 221 002 000       56 Средства На проведение       То же
от реали-научных и научно-
зации    методических
товаров  исследований
и услуг, (136, 137,
предо-   139, 142, 149)
ставля-
емых
органами
судебной
экспер-
тизы по
проведе-
учных и
научно-
методи-
ческих
исследо-
ваний,
не вхо-
дящих в
програм-
мы, ут-
вержден-
ные
Минис-
терством
образо-
вания и
науки
Республи-
ки
Казахстан
___________________________________________________________________________
Услуги, предоставляемые государственными и ведомственными
архивами, содержащимися за счет государственного бюджета
___________________________________________________________________________
РБ  8  1 235 006 100       38 Услуги,  Укрепление мате-    Закон Республики
МБ  8  3 261 002 000          оказы-   риально-технической Казахстан
РБ  8  3 236 002 000          ваемые   базы государствен-  "О На-
архивны- ных и ведомственных циональном ар-
ми уч-   архивов (139,411),  хивном фонде и
режде-   приобретение обору- архивах" (ст. 17
ниями,по дования и инвента-  п.1), постанов-
проведе- ря, необходимых для ление Правитель-
нию      оказания платных    ства РК от 18
научных  услуг, и их ремонт  февраля 2002 г.
исследо- (139,146,149,411),  N 183
ваний и  оплата труда спе-   "Об ут-
внедре-  циалистов, привле-  верждении Правил
нию ме-  каемых для оказания оказания платных
тодичес- платных услуг       услуг и исполь-
ких раз- (149), хозяйствен-  зования получе-
работок  ные расходы (оплата нных средств го-
по со-   за отопление, элек- сударственными
вершен-  троэнергию, водо-   и ведомственными
ствова-  снабжение и другие  архивами, содер-
нию ар-  коммунальные рас-   жащимися за счет
хивного  ходы, приобретение  государственного
дела и   предметов и мате-   бюджета"
доку-    риалов для текущих
мента-   и хозяйственных
цион-    целей, оплата
ного     транспортных услуг)
обеспе-  (139,141,143,144,
чения    145,146), аренду
помещений и приоб-
ретение учебных
пособий, наглядных
материалов для про-
ведения обучения по
заказам (заявкам)
физических и него-
сударственных юри-
дических лиц сов-
ременным основам
документирования и
управления доку-
ментацией (138,
139), издание
научной и методи-
ческой литературы
по вопросам архи-
воведения, докумен-
товедения, археог-
рафии и вспомога-
тельных историчес-
ких дисциплин
(139,149)
159, 411, 412)
РБ  8  1 235 006 100       39 Услуги,  То же               То же
МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по науч-
но-тех-
ничес-
кой об-
работке
доку-
ментов
РБ  8  1 235 006 100       40 Услуги,  То же               То же

ЖБ 8 3  261 002   000        емес заңды
тұлғалардың
РБ 8 3  236 002   000        тапсырыстары
(өтінімдері)
бойынша
құжаттаудың
қазіргі
заманғы
негіздеріне
үйрету және
құжаттаманы
басқару
жөнінде
курстар мен
семинарлар
өткізу
бойынша
мұрағат
мекемелері
көрсететін
қызметтер
РБ 8 1  235 006   100     41 Мұрағат            Бұл да
құжаттарын
ЖБ 8 3  261 002   000        сақтаудың
температура.
РБ 8 3  236 002   000        лық-ылғал
және физи.
калық-химия.
лық өлшем.
дерін қамта.
масыз ету
жөнінде
ұсыныстар
әзірлеу және
әдістемелік
және
практикалық
көмек көрсету
бойынша
мұрағат
мекемелері
көрсететін
қызметтер
РБ 8 1  235 006   100     42 Мұрағат              Бұл да        Бұл да
істерін және
ЖБ 8 3  261 002   000        құжаттарды
қалпына
РБ 8 3  236 002   000        келтіру,
түптеу
бойынша,
мұрағат
қораптарын
дайындау
бойынша
мұрағат
мекемелері
көрсететін
қызметтер
РБ 8 1  235 006   100     43 Сақтандыру           Бұл да        Бұл да
көшірмелерін
ЖБ 8 3  261 002   000        дайындау,
мұрағат
РБ 8 3  236 002   000        құжаттарының
мәтіндерін
қалпына
келтіру
бойынша
мұрағат
мекемелері
ұсынатын
қызметтер
РБ 8 1  235 006   100     44 Мұрағат              Бұл да        Бұл да
қорларына
ЖБ 8 3  261 002   000        ғылыми-
анықтамалық
РБ 8 3  236 002   000        аппараты
құру және
жетілдіруде
әдістемелік
және
практикалық
көмек
көрсету
бойынша
мұрағат
мекемелері
көрсететін
қызметтер
РБ 8 1  235 006   100     45 Тапсырыстар          Бұл да        Бұл да
(өтінімдер)
ЖБ 8 3  261 002   000        бойынша
генеологиялық
РБ 8 3  236 002   000        және
тақырыптық
сипаттағы
мұрағаттық
құжаттық
анықтау және
мұрағат
құжаттарын
пайдалануды
қоспағанда
мұрағат
құжаттарын
көшіруді
өткізу
бойынша
мұрағат
мекемелері
көрсететін
қызметтер
____________________________________________________________________________   Мемлекеттік кiтапханалар және мемлекеттiк мұрағат-қорықтар
көрсететiн қызметтер
____________________________________________________________________________
РБ 8  3 235 013  000  47 Мемлекет.  Мемлекеттiк кiтап.  "2002 жылға
тік кітап. хана мекемелерiнің  арналған
ханалар    материалдық-техни.  республика.
көрсете.   калық базасын       лық бюджет
тін қыз.   нығайтуға (139,     туралы"
меттер     411); қызметтер     "Қазақстан
көрсету үшiн тар.   Республика.
ЖБ 8 3  263 029 000                 тылған мамандарға   сының Заңы,
еңбекақы төлеуге    "Мемлекеттік
(149); шаруашылық   кітапхана.
шығыстарға (жылы.   лар мен
туға, электр        мемлекеттік
энергиясына, су.    мұражай-
мен жабдықтауға,    қорықтар
байланыс қызмет.    ұсынатын
терiне ақы төлеу.   тауарларды
ге және басқа да    сатудан және
коммуналдық         қызметтер
шығыстарға, ағым.   көрсетуден
дағы мақсаттар      түскен
үшiн заттар мен     қаражатты
материалдар сатып   пайдалану
алуға, көлік қыз.   ережесін
меттерiне ақы       бекіту
төлеуге) (145,      туралы" ҚР
144, 141, 142,      Үкіметінің
139, 143); кiтап.   2002 жылғы
хана қорларын       8 тамыздағы
толықтыру үшiн      N 884
әдебиеттер сатып    қаулысы
алуға (411);
кiтап қорының,
әлеуметтiк оқудың
сақтығы мәселе.
лерi жөніндегi
ғылыми және әдіс.
темелiк әдебиеттi
шығаруға (149);
жеке және мемле.
кеттік емес заңды
тұлғалардың
өтiнiштерi (өтi.
нiмдерi) бойынша
оқыту жүргiзу
үшiн оқу құралда.
рын, көрнекiлiк
материалдарды
сатып алуға (139,
149); жеке және
мемлекеттiк емес
заңды тұлғалар.
дың өтiнiштерi
(өтiнiмдерi)
бойынша жүргiзi.
летiн оқыту
тренингтерiне,
семинарларға,
конференцияларға
(149); жаппай
iс-шаралар
жүргiзуге (әде.
биет кештерiн,
көрмелер, презен.
тациялар, конкурс.
тар, кiтап күнде.
рiн, фестивальдар)
(139, 149, 159);
бланк өнiмдерiн,
кiтапшалар, авто.
рефераттар,
оқырман билеттерiн
талап ету парақта.
рын дайындауға
және таралымдауға
мұқабасы басып
шығаруға, кiшкене
парақтарды түптеуге
(139, 149); кiтапха.
на басылымдарын,
дыбыс баспа көшi.
рiмдерiн, бейне
фильмдердi,
фонограммаларды
сатуға (149);
кiтаптарды, журнал.
дарды жөндеуге,
қайта жаңартуға
және түптеуге,
жеке баптарды,
кiтаптардан,
журналдардан,
газеттерден алын.
ған материалдар.
дың фото-киносын,
бейне түсiрiмiн,
микро көшiруге
(139, 149)
________________________________________________________________________

МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по про-
ведению
по за-
казам
(заяв-
кам) фи-
зических
и него-
сударст-
венных
юриди-
ческих
лиц кур-
сов и
семина-
ров по
обучению
совре-
менным
основам
докумен-
тирова-
ния и
управле-
ния до-
кумента-
цией
РБ  8  1 235 006 100       41 Услуги,  То же               То же
МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по раз-
работке
рекомен-
даций,
оказания
методи-
ческой и
практи-
ческой
помощи
по обес-
печению
темпера-
турно-
влаж-
ностного
и физи-
ко-хими-
ческого
парамет-
ров хра-
нения
архивных
докумен-
тов
РБ  8  1 235 006 100       42 Услуги,  То же               То же
МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по рес-
тавра-
ции, пе-
реплету
архивных
дел и
докумен-
тов, из-
готовле-
нию ар-
хивных
коробок
РБ  8  1 235 006 100       43 Услуги,  То же               То же
МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по изго-
товлению
страхо-
вых ко-
пий,
восста-
новлению
текста
архивных
докумен-
тов
РБ  8  1 235 006 100       44 Услуги,  То же               То же
МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по ока-
занию
методи-
ческой и
практи-
ческой
помощи в
создании
и совер-
шенство-
вании
научно-
справоч-
ного ап-
парата к
архивным
фондам
РБ  8  1 235 006 100       45 Услуги,  То же               То же
МБ  8  3 261 002 000          оказы-
РБ  8  3 236 002 000          ваемые
архивны-
ми уч-
режде-
ниями,
по про-
ведению
по за-
казам
(заяв-
кам)
выявле-
ния ин-
формации
генеало-
гическо-
го и те-
матичес-
кого ха-
рактеров
и копи-
рования
архивных
докумен-
тов, за
исключе-
нием
пользо-
вания
архивны-
ми доку-
ментами
Услуги, предоставляемые государственными библиотеками и
государственными музеями-заповедниками
___________________________________________________________________________
РБ  8  3 235 013 000       47 Услуги,  На укрепление ма-   Закон Республики
МБ  8  3 263 029 000          предо-   териально-техни-    Казахстан "О
ставляе- ческой базы госу-   республиканском
мые го-  дарственных библи-  бюджете на 2002
сударст- отечных учреждений  год", Постанов-
венными  (139,411); на оп-   ление ПРК от 8
библио-  лату труда специа-  августа 2002 года
теками   листов, привлекае-  N 884 "Об утвер-
мых для оказания    ждении Правил ис-
услуг (149); на     пользования
хозяйственные рас-  средств от реа-
ходы (оплата за     лизации товаров и
отопление, элект-   услуг, предостав-
роэнергию, водо-    ляемых государст-
снабжение, оплату   венными библио-
услуг связи и дру-  теками и государ-
гие коммунальные    ственными музея-
расходы, приобрете- ми-заповедника-
ние предметов и     ми"
материалов для те-
кущих целей, оплата
транспортных услуг)
(145, 144, 141,
142, 139, 143); на
приобретение лите-
ратуры для пополне-
ния библиотечных
фондов (411); на
издание научной и
методической лите-
ратуры по вопросам
сохранности книжного
фонда, социологии
чтения (149); на
приобретение учеб-
ных пособий, нагляд-
ных материалов для
проведения обучения
по заказам (заявкам)
физических и негосу-
дарственных юридичес-
ких лиц (139, 149);
на обучающие тренинги,
семинары, конференции,
проводимые по заказам
(заявкам) физических и
негосударственных юри-
дических лиц (149); на
проведение массовых ме-
роприятий (литературные
вечера, выставки, пре-
зентации, конкурсы, дни
книги, фестивали) (139,
149, 159); на изготов-
ление и тиражирование
бланочной продукции,
брошюр, авторефератов,
читательских билетов,
листков требований, пе-
чатание обложки, гребеш-
ковый переплет(139,149);
на реализацию изданий
библиотек, копий звуко-
записей, видеофильмов,
фонограмм (149); на
ремонт, реставрацию и
переплет книг, журналов,
фото-, кино-, видео-
съемку, микрокопирование
отдельных статей, мате-
риалов из книг, журналов,
газет (139,149)

РБ 8  1 235  004 100  48 Мемлеке.   Мемлекеттік мұра.
тік        жай-қорықтың
мұражай-   материалдық-тех.
қорықтар   никалық базасын
көрсететін нығайтуға (139,
қызметтер  411); қызметтер
көрсету үшiн тар.
тылатын мамандар.
ға еңбекақы
төлеуге (149);
шаруашылық шығыс.
тарға (жылытуға,
электр энергиясы.
на, сумен жабдық.
тауға, байланыс
қызметтерiне ақы
төлеуге және
басқа да коммунал.
дық шығыстарға,
ағымдағы мақсаттар
үшiн заттар мен
материалдар сатып
алуға, көлiк
қызметтерiне ақы
төлеуге) (139, 141,
142, 143, 144,
145); үй-жайды
жалдауға, жеке және
мемлекеттік емес
заңды тұлғалардың
өтiнiштерi (өтiнiм.
дерi) бойынша
оқыту жүргiзу үшiн
оқу құралдарын,
көрнекілік материал.
дарды сатып алуға
(138, 139, 149)
____________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Қарулы күш әскери бөлiмдерi, Ұлттық
қауіпсiздiк комитетi Шекаралық қызмет әскери бөлімдерi
көрсететiн қызметтер
____________________________________________________________________________
"Әскери
РБ 3  5 410 001  000  49 Оқшаулан.  тамақ өнiмдерiн     қызметшілер
ған жабық  сатып алуға (131),  мен олардың
гарнизон.  ағымдағы шаруашы.   отбасы
дарда ше.  лық мақсаттар       мүшелерінің
каралық    үшiн материалдар    мәртебесі
застава.   және тұрмыс зат.    және оларды
ларда қыз. тарын сатып алуға   әлеуметтік
мет өтке.  (139), шартты       қорғау
ріп жат.   негiзде тартылған   туралы"
қан әске.  қызметкерлердің     Қазақстан
ри қызмет. еңбегiне ақы        Республика.
шілерді    төлеуге (149),      сының Заңы,
және олар. коммуналдық қызмет. "Әскери
дың отба.  терге ақы төлеуге   қызметшілер.
сы мүше.   (141), электр-жылу  ді азық-
лерін      энергиясы (144,     түлікпен
ақысы      145)                ақылы қамта.
үшін өнім.                     масыз ету
мен қамта.                     және әскери
масыз ету                      бөлімдер
жөніндегі                      ұсынатын
қызметтер                      тауарлар мен
көрсететiн
қызметтерiн
сатудан
түскен қара.
жатты пайда.
ланудың
жекелеген
мәселелерi"
туралы ҚР
Үкiметiнің
2002 жылғы
30 қазанда.
ғы N 1152
қаулысы
_______________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының мамандандырылған
күзет бөлiмшелерi көрсететiн қызметтер
_______________________________________________________________________
DA 3  1 201 001 001,  50 Жеке тұлға.  Негiзгi жалақы    "Қазақстан
002      лардың өмірі (111 ерекш.)      Республика.
мен денсау.  қосымша ақшалай   сының ішкі
лығын қорғау және өтемақы      істер орган.
заңды тұлға. төлемдерiн        дары маман.
лардың және  және зейнетақы    дандырылған
жеке тұлға.  жарналарын (112,  күзет бөлiм.
лардың мүл.  113, 114 ерекш.), шелерiнiң
кін, соның   жұмыс берушiлер.  мемлекеттiк
ішінде оны   дiң жарналарын    мекемелерге
тасымалдау   (120 кiшi класс   көрсететiн
кезінде қор, бойынша барлық    қызметтерiн
ғау құқыққа  ерекшелiктер)     iске асырудан
қарсы қол    төлеу, қызметтер  түскен түсiм.
сұғушылық.   мен жұмыстар      дердi пайдала.
тан қорғау   сатып алу (140    ну ережесiн
мен құқыққа  кiшi класс        бекiту тура.
сәйкес қор.  бойынша барлық    лы" Қазақ.
ғау тәсілі   ерекшелiктер),    стан Респуб.
жөніндегі    басқа да ағым.    ликасы
консульта.   дағы шығыстар     Үкiметiнiң
ция беру     (155, 157,        2002 жылғы
және ұсыныс.  159 ерекш.),     29 желтоқ.
тар дайындау  жеке тұлғаларға  сандағы
арнайы күзет. трансферттер     N 1448
ші даярлау    (332 ерекш.),    қаулысы.
жүргiзу жө.   активтер мен
нiндегi бi.   күрделi жөндеу
лiм беру қыз. сатып алу (411,
меттерi (кү.  431 ерекш.).
зетшi оқыту.
дың арнайы
курсы) тех.
никалық құ.
ралдармен
заңды тұл.
ғалардың
және жеке
тұлғалардың
мүлкiн қор.
ғау (жобалау,
монтаж,реттеу
және қауiп.
сiздiк жүйе.
сiне техника.
лық қызмет
көрсету)
техникалық
жүйелердi
жалға беру
хабарламалар
беру меншік.
тенушілердің
қауіпсіздік
жүйелерін,
тауарларды
өткізуі
____________________________________________________________________________
Мемлекеттік орман шаруашылығы мекемелері көрсететін қызметтер
____________________________________________________________________________

РБ  8  1 235 004 100       48 Услуги,  На укрепление ма-
предо-   териально-техни-
ставляе- ческой базы госу-
мые го-  дарственного музея-
сударст- заповедника (139,
венными  411); на оплату
музеями- труда специалистов,
заповед- привлекаемых для
никами   оказания услуг(149);
на хозяйственные
расходы (оплата за
отопление, электро-
энергию, водоснаб-
жение, оплату услуг
связи и другие ком-
мунальные расходы,
приобретение пред-
метов и материалов
для текущих целей,
оплата транспортных
услуг) (139, 141,
142, 143, 144, 145);
на аренду помещений
и приобретение учеб-
ных пособий, нагляд-
ных материалов для
проведения обучения
по заказам (заявкам)
физических и негосу-
дарственных юридичес-
ких лиц (138, 139, 149).
Услуги, предоставляемые воинскими частями Вооруженных сил,
войсковыми частями Пограничной службы Комитета Национальной
безопасности Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
РБ  3  5 410 001 000   49 Услуги   На приобретение      Закон Республики
по обес- продуктов питания    Казахстан "О ста-
печению  (131), на приобре-   тусе и социальной
военно-  тение материалов     защите военно-
служа-   для текущих хозяй-   служащих и членов
щих,про- ственных целей и     их семей", Поста-
ходящих  предметов быта(139), новление ПРК от 30
службу   на оплату труда ра-  октября 2002 года
на пог-  ботников, привле-    N 1152 "Отдельные
раничных ченных на договор-   вопросы обеспече-
заста-   ной основе (149),    ния продовольст-
вах, в   оплата коммунальных  вием за плату во-
обособ-  услуг (141), элект-  еннослужащих и ис-
ленных   ро-, теплоэнергии    пользования
закрытых (144,145)            средств от реали-
гарнизо-                      зации товаров и
нах, и                        услуг, предостав-
членов                        ляемых воинскими
их семей                      частями"
продо-
вольст-
вием за
плату
Услуги, предоставляемые специализированными охранными
подразделениями органов внутренних дел Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
РБ  3  1 201 001 001,  50 Защита    Выплата      Постановление
002      жизни и   основной     Правительства
здоровья  зарплаты     Республики
физичес-  (спец.111),  Казахстан
ких лиц   дополн.      от 29 декабря
охрана    денежные и   2002 года
имущест-  компенса-    N 1448 "Об
ва юри-   ционные      утверждении
дических  выплаты и    Правил
лиц и     пенсионные   использования
физичес-  взносы       поступлений
ких лиц,  (спец.       от реализации
в том     112,113,     услуг, предо-
числе     114),        ставляемых
при его   взносы       государствен-
транс-    работо-      ными учреж-
порти-    дателей      дениями
ровке     (все         специализи-
консуль-  специфики    рованными
тирование по под-      охранными
и подго-  классу       подразделениями
товка     120),        органов
рекомен-  приобре-     внутренних
даций     тение        дел
по спосо- товаров      Республики
бам охраны   (все спец.   Казахстан"
и право-     по под-
мерной       классу
защиты от    130),
противо-     приобре-
правных      тение
посяга-      услуг и
тельств      работ
образо-      (все
вательные    спец.
услуги по    по под-
проведению   классу
специальной  140),
подготовки   другие
охранника    текущие
(специальный затраты
курс обуче-  (спец.
ния          155,
охранника)   157,159),
охрана       транс-
имущества    ферты
юридических  физи-
лиц и        ческим
физических   лицам
лиц техни-   (спец.
ческими      332),
средствами   приоб-
(проекти-    рете-
рование,     ние
монтаж,      активов
наладка и    и кап-
техническое  ремонт
обслуживание (спец.
систем       411,
безопас-     431).
ности)
передача
в аренду
технических
систем
передачи
извещения
реализация
собственникам
систем
безопасности,
товаров
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями лесного хозяйства
__________________________________________________________________________

РБ 10 3 212 036 100      52  Орман   Орман мекемелерінің  Орман кодексі
РБ 10 3 212 036 101          мекеме. қаражаты:            (112-б.), Жер
ЖБ 10 3 257 013 000          лерінің 1) мемлекеттік орман кодексі (13-т.),
ЖБ 10 3 257 014 000          жеке    қоры учаскелерінде   "Мемлекеттік орман
және    орман шаруашылығы    шаруашылығы меке.
заңды   іс-шараларын         мелерін құру және
тұлға.  жүргізуге;           қаражатын пайда.
ларға   2) орман және аң     лану ережесін
ақылы   аулау шаруашылығы    бекіту туралы"
қызмет. үшін мамандар        Қазақстан
тер     даярлау және білік.  Республикасы
көрсе.  тілігін арттыру;     Үкіметінің 2003
туі     3) орман мекемеле.   жылғы 30 қыркү.
есебі.  рінің қызметкерлерін йектегі N 1003
нен,    еңбек көрсеткіштері  қаулысы
оның    үшін көтермелеу
ішінде: (111, 112, 113, 121,
орман   131,132,134,136,138,
шаруа.  139, 141, 142, 143,
шылығы  144, 145, 146, 149,
сала.   159, 411, 421, 431)
сындағы
оқу
практи.
каларын
өткізу,
кон.
сульта.
циялық
және
техни.
калық
көмек
көрсету
бойынша
мемле.
кеттік
сатып
алу
жөнін.
дегі
кон.
курсқа
қатысу
жолымен
алатын
қаражаты
РБ 10 3 212 036 100      53  Орман   Орман мекемелерінің      Бұл да
РБ 10 3 212 036 101          мекеме. қаражаты:
ЖБ 10 3 257 013 000          лері.   1) мемлекеттік орман
ЖБ 10 3 257 014 000          нің:    қоры учаскелерінде
1) жеке орман шаруашылығы
және    іс-шараларын
заңды   жүргізуге;
тұлға.  2) орман шаруашылығы
ларға,  жолдарын салуға және
оның    ұстауға, ормандарды
ішінде  өртке қарсы
мына.   абаттандыруға;
лар:    3) орман қорын
- егу   қорғау, сақтау,
мате.   пайдалану саласын.
риалын  дағы жобалау-зерттеу
өсіру   жұмыстарына,
және    ормандар мен орман
орман   екпелерін өсіруге;
тұқым.  4) орман мекемелері.
дарын   нің орман шаруашы.
жинау;  лығы қызметін қамта.
- кө.   масыз ету үшін штат.
галдан. тан тыс маусымдық
дыру,   қызметкерлерге,
қорғау, күтім үшін кесу және
планта. санитариялық мақ.
циялық  сатта кесуді, қо.
және    сымша ағаштарды
өзге    кесуді жүзеге асыру
екпе    жөніндегі қызметкер.
ағаш.   лердің, сондай-ақ
тарын   орман ресурстарын
құру    өңдеуді жүзеге
бойынша асыратын қызметкер.
мемле.  лерге ақы төлеуге;
кеттік  5) өртке қарсы,
сатып   орман қорғау және
алу жө. орман дақылдары
ніндегі мақсатындағы байла.
кон.    ныс құралдарын,
курсқа  көлікті, жабдық.
қатысу  тарды, тетіктер мен
жолымен материалдарды,
ақылы   орман дақылдары
қызмет. жұмыстары үшін
тер     тұқымдар мен егу
көр.    материалын,
сету;   жанар-жағар май
2) кү.  материалдарын, киім
тім     кешек, қару-жарақ
үшін    пен арнайы қорғану
кесу    құралдарын сатып
және    алуға;
санита. 6) орман ресурстарын
риялық  өңдеу үшін қажетті
мақсат. жабдықтар мен тетік.
та ке.  терді сатып алуға;
суді    7) орман мекемеле.
жүзеге  рінің жұмыс істеуіне
асыру   байланысты ғимарат.
үшін    тарды, құрылыстар
алынған мен өзге де объек.
өнімді, тілерді салу, қайта
оның    жаңарту және
ішінде  жөндеуге;
халықты 8) орман мекемеле.
отынмен рінің қызметкерлерін
қамта.  еңбек көрсеткіштері
масыз   үшін көтермелеуге
ету     пайдаланылады

РБ  10  3 212 036   100    52 Средства  Средства лесных    Лесной кодекс
РБ  10  3 212 036   101       лесных    учреждений исполь- (ст.112),
МБ  10  3 257 013   000       учрежде-  зуются на:         Земельный
МБ  10  3 257 014   000       ний, по-  1) проведение ле-  кодекс (гл.13),
лучаемые  сохозяйственных    постановление
за счет   мероприятий на     Правительства
оказания  участках государ-  Республики
платных   ственного лесного  Казахстан от
услуг     фонда;             30 сентября
физичес-  2) подготовку и    2003 года
ким и     повышение квалифи- N 1003 "Об
юридичес- кации специалистов утверждении
ким лицам, для лесного и     Правил обра-
в том чи-  охотничьего       зования и
cле путем  хозяйства;        использования
участия в 3) поощрение ра-   средств государ-
конкурсе  ботников лесных    ственных учреж-
по госу-  учреждений за      дений лесного
дарствен- трудовые показа-   хозяйства"
ным заку- тели (111,112,
пкам по:  113,121,131,132,134,
проведе-  136,138,139,141,
нию учеб- 142,143,144,145,
ных прак- 146,149,159,411,
тик, ока- 421, 431)
занию кон-
сультаци-
онной и
техничес-
кой помо-
щи в обла-
сти лесно-
го хозяй-
ства
__________________________________________________________________________
РБ  10  3 212 036   100    53 Средства  Средства лесных         То же
РБ  10  3 212 036   101       лесных    учреждений исполь-
МБ  10  3 257 013   000       учрежде-  зуются на:
МБ  10  3 257 014   000       ний, по-  1) проведение ле-
лучаемые  сохозяйственных
за счет:  мероприятий на
1) оказа- участках государ-
ния плат- ственного лесного
ных услуг фонда;
физичес-  2) строительство
ким и     и содержание ле-
юридичес- сохозяйственных
ким лицам,дорог, противопо-
в том чи- жарное обустрой-
cле путем ство лесов;
участия в 3) поектно-изыс-
конкурсе  кательские работы
по госу-  в области охраны,
дарствен- защиты, пользова-
ным заку- ния лесным фондом,
пкам по:  воспроизводство
-выращи-  лесов и лесораз-
ванию по- ведения;
садочного 4) оплату услуг
материа-  внештатных сезон-
ла и сбо- ных работников
ру лесных для обеспечения
семян;    лесохозяйственной
-созданию деятельности лес-
озелени-  ных учреждений,
тельных,  работников по
защитных, осуществлению рубок
плантаци- ухода и санитарных
онных и   рубок, побочных
иных на-  лесных пользований,
саждений; а также работников,
2) реали- осуществляющих пе-
зации     реработку лесных
продукции,ресурсов;
получен-  5) приобретение
ной при   средств связи,
осуществ- транспорта, обору-
лении     дования, механизмов
рубок     и материалов про-
ухода и   тивопожарного,
санитар-  лесозащитного и
ных рубок, лесокультурного
в том чи- назначения, семян
сле для   и посадочного мате-
обеспече- риала для лесокуль-
ния насе- турных работ,
ления то- горюче-смазочных
пливом,   материалов, обмун-
побочных  дирования, оружия
лесных    и специальных
пользо-   средств защиты;
ваний     6) приобретение
оборудования и
механизмов, необ-
ходимых для пере-
работки лесных
ресурсов;
7) строительство, ре-
конструкцию и ремонт
зданий, сооружений и
иных объектов, связан-
ных с функционированием
лесных учреждений;
8) поощрение работников
лесных учреждений за
трудовые показатели

үшін,   (111, 112, 113, 121,
қосымша 131,132,134,136,138,
ағаш.   139, 141, 142, 143,
тарды   144, 145, 146, 149,
сату    159, 411, 421, 431)
____________________________________________________________________________
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен .
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен
Ескерту:  2-қосымшаның атауы өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
Келісілді                              Бекітемін
Қазақстан Республикасының Қаржы           Бюджеттік бағдарламалар
вице-министрі                      әкімшісінің басшысы
(Қаржы органының басшысы)
"____" ___________ ж.                 ________ ж. "____"
М.О.                                 М.О.
Ақылы қызметтердiң әрбiр түрi бойынша кiрiстер және шығыстарды
қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ                              ________
Ішкі функция                                   ________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі            ________
Бағдарлама                                     ________
Кіші бағдарлама                                ________
Ақылы қызметтердің түрі                        ________
мың теңге
Көрсеткіштер    !Жолдар коды/!  Тоқсандар бойынша сомасы     ! Жиыны
!ерекшелік   !-------------------------------!
!коды        !       !       !       !       !
---------------------------------------------------------------------------
1           !      2     !   3   !   4   !   5   !   6   !   7
Кірістер, барлығы         010
Жыл басындағы           011
қаражаттың қалдығы
Ағымдағы жылдың         012
түсімі
Шығыстар, барлығы         020
әрбір ерекшелік
бойынша
Бюджеттің кірісіне        021
жатады
--------------------------------------------------------------------------
Қаржы қызметінің басшысы
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
2-1-қосымша
Ескерту: 2-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен .
Ескерту: 2-1-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302   бұйрығымен .
Ескерту: 2-1-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға

(111, 112, 113, 121,
131, 132, 134, 136, 138,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 149,
159, 411, 421, 431)
__________________________________________________________________________
Приложение N 2
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных услуг,
от спонсорской и благотворительной
помощи, депозитных сумм и страховых
выплат государственных учреждений <*>
Сноска. Приложение 2 в новой редакции - приказом  Минфина РК от
8.12.99г. N 650; приказом  МФ РК от 20.07.2000г. N 331; приказом  Министра
финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
Согласовано                              Утверждаю
Вице-Министр финансов Республики         Руководитель администратора
Казахстан (Руководитель местного         бюджетных программ
уполномоченного органа)
"____" ___________ г.                      "____" ___________ г.
М.П.                                      М.П.
Сводный план доходов и финансирования расходов
по каждому виду платных услуг
Коды
Функциональная группа                          ________
Подфункция                                     ________
Администратор бюджетных программ               ________
Программа                                      ________
Подпрограмма                                   ________
Вид платных услуг                              ________
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
Показатели      |   Коды   |   Сумма по кварталам          |  Итого
|строки/код|-------------------------------|
|специфики |   1   |   2   |   3   |   4   |
_____________________|__________|_______|_______|_______|_______|__________
1           |     2    |   3   |   4   |   5   |   6   |     7
_____________________|__________|_______|_______|_______|_______|__________
Всего доходы              010
Остаток средств на
начало года             011
Поступления текущего
года                    012
Всего расходы             020
по каждой специфике
Подлежит перечислению
в доход бюджета           021
--------------------------------------------------------------------------
Руководитель финансовой службы
Приложение N 2-1
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных услуг,
от спонсорской и благотворительной помощи,
депозитных сумм и страховых выплат
государственных учреждений <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 2-1 согласно приказу  Минфина РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приложение исключено - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .

2-2-қосымша
Ескерту: 2-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен .
Ескерту: 2-2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен .
Ескерту: 2-2-қосымшаның тақырыбы өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен
Келісілді                              Бекітемін
Қазақстан Республикасының Қаржы           Бюджеттік бағдарламалар
вице-министрі                      әкімшісінің басшысы
(Қаржы органының басшысы)
_________________ (Тегі, аты-жөні)   _______________ (Тегі, аты-жөні)
"____" ___________ ж.                   ________ ж. "____"
М.О.                                   М.О.
______ жылға арналған мемлекеттік мекемелердің ақылы қызметтерді
іске асыруынан алынған қаражат бойынша кірістер мен шығыстарының
жиынтық жоспарының және жоспарының өзгеруі туралы
Анықтама
Функционалдық топ                              ________
Ішкі функция                                   ________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі            ________
Бағдарлама                                     ________
Кіші бағдарлама                                ________
Ақылы қызметтердің түрі                        ________
мың теңге
___________________________________________________________________________
Көрсеткіштер !Азайту !Жолдар   ! Тоқсандар бойынша сомасы      !Жиыны
!немесе !коды/    !-------------------------------!
!арттыру!ерекшелік!   1   !   2   !   3   !   4   !
!       !коды     !       !       !       !       !
---------------------------------------------------------------------------
Кірістер, барлығы            010
Жыл басындағы              011
қаражаттың қалдығы
Ағымдағы жылдың
түсімі                     012
Шығыстар, барлығы            020
бойынша
Бюджеттің кірісіне
аударуға жатады              021
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік мекеменің басшысы
Қаржы қызметінің басшысы
(Бас бухгалтер)
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен .
Ескерту: 3-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен .
01______ ж. арналған бюджет _________ есебінен
ұсталатын мемлекеттік мекемелердің ақылы қызмет көрсетуді
сатудан алатын қаражатын пайдалану туралы есеп
мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Кодтары               !Жылдық!  Кірістер  !  Шығыстар
------------------------------------------!жоспар!------------!------------
Функционалдық топ                         !      !Жоспар!Есеп !Жоспар! Есеп
Ішкі функция                           !      !      !кас. !      !кас.
Әкімшілік бағдарламасы              !      !      !салық!      !салық
Бағдарлама                       !      !      !атқа.!      !атқа.
Кіші бағдарлама                !      !      !рылуы!      !рылуы
Ақылы қызметтер             !      !      !     !      !
Жол/ерекшілік            !      !      !     !      !
Атауы                !      !      !     !      !
---------------------------------------------------------------------------

Приложение N 2-2
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных услуг,
от спонсорской и благотворительной
помощи, депозитных сумм и страховых
выплат государственных учреждений <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 2-2 согласно приказу  Минфина РК от 20.07.2000г. N 331; в новой редакции - приказом  Министра
финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
Согласовано                              Утверждаю
Вице-Министр финансов Республики         Руководитель администратора
Казахстан (Руководитель местного         бюджетных программ
уполномоченного органа)
_________________(Ф.И.О) подпись         ____________(Ф.И.О) подпись
"____" ___________ г.                    "____" ___________ г.
М.П.                                      М.П.
Справка
об изменении сводного плана и
плана государственных учреждений на__г.
Коды
Функциональная группа                          ________
Подфункция                                     ________
Администратор бюджетных программ               ________
Программа                                      ________
Подпрограмма                                   ________
Вид платных услуг                              ________
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
Показатели      |Уменьшить|   Коды   |  Сумма по кварталам   | Итого
|   или   |строки/код|-----------------------|
|увеличить|специфики |  1  |  2  |  3  |  4  |
_____________________|_________|__________|_____|_____|_____|_____|________
1           |    2    |     3    |  4  |  5  |  6  |  7  |   8
_____________________|_________|__________|_____|_____|_____|_____|________
Всего доходы                        010
Остаток
средств на начало
года                              011
Поступления текущего
года                              012
Всего расходы                       020
по каждой специфике
Подлежит перечислению
в доход бюджета                     021
--------------------------------------------------------------------------
Руководитель финансовой службы
(государственного учреждения)
Главный бухгалтер
Приложение 3
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных
услуг, от спонсорской и благотворительной
помощи депозитных сумм и страховых выплат
государственных учреждений <*>
Сноска. Приложение 3 - в новой редакции согласно приказу  Минфина РК
от 8.12.99г. N 650; приказу  МФ РК от 7 апреля 2001 года N 177; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
Отчет об использовании средств, получаемых от реализации
платных услуг государственных учреждений, содержащихся за счет
____________________бюджета на 1__________________ г.
тыс.тенге
Коды                    |Годовой|  Доходы    |   Расходы
_______________________________________| план  |____________|______________
Функциональная группа                  |       |План| Отчет |План|Отчет ка-
|  Подфункция                        |       |    |кассо- |    |ссовое
|  |Админ.прогр.                     |       |    |вое ис-|    |исполне-
|  |  |Программа                     |       |    |полне- |    |ние
|  |  |  |Подпрограмма               |       |    |ние    |    |
|  |  |  |  |Платные услуги          |       |    |       |    |
|  |  |  |  |  |Строка/специфика     |       |    |       |    |
|  |  |  |  |  |    |Наименование    |       |    |       |    |
__|__|__|__|__|__|____|________________|_______|____|_______|____|_________

1!2 !3 !4 !5 !6 !7 !           8         !  9   !  10  !  11 !  12  !  13
---------------------------------------------------------------------------
010 Кірістер, барлығы                           х      х
011 Жыл басындағы
қаражаттардың қалдығы
012 Ағымдағы жылы түскен
түсімдер
020 Шығыстар, барлығы               х      х
Әрбір ерекшелік
бойынша                         х      х
021 Бюджет кірісіне аудару          х      х
030 Есепті кезеңнің
соңына арналған
қаражаттың қалдығы
---------------------------------------------------------------------------
Қазынашылық комитетінің төрағасы
(Жергiлiктi уәкiлеттi органның бастығы)
Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлік
есеп және есептілік басқармасының бастығы
(Бас бухгалтер )
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
N 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен .
Ескерту: 4-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен
____________________________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органы жергіліктi уәкiлеттi органы)
_______ жылғы " ___ " ________________ N __________
Демеушілік және қайырымдылық көмек көрсету жөнiндегi
шот ашуға (әрекет ету мерзімін ұзартуға)
Рұқсат
_______________________________________________________ бюджетте тұратын
(бюджеттің атауы)
________________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
________________________________________________________________________ ___________________________________________ есептеу үшін демеушілік және
(валютаның атауы (теңге немесе шет. валютаның түрі)
қайырымдылық көмек көрсету үшін шот ашуға (демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсету жөнiндегi шоттың әрекет ету мерзімін ұзартуға) рұқсат
етіледі.
Рұқсат _____________________________________________ ____________ " __ "
(құжаттың және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы)
_______________________________ N _______ өтініші және заңнама актiсi
негізінде берілді және ___________________________ дейін әрекет етеді.
(мерзімі көрсетіледі)
(Қазынашылықтың (жергіліктi
уәкiлеттi органының)
аумақтық органының басшысы)       ___________________________ (қолы)
(қаржы және жиынтық баланстар бөлімінің
бастығы (бас бухгалтері)          ___________________________ (қолы)
Қазынашылықтың белгілері
Шот ашылды ______________________ " __ " _____________ N __________
Операциялық стол бастығы  __________________________________ (қолы)
Ақылы қызмет көрсетудi iске асырудан, демеушiлік
және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын
қаражаттарды және мемлекеттiк мекемелердiң
депозиттiк сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртiбi

1 |2 |3 |4 |5 |6 | 7  |        8       |    9  | 10 |   11  | 12 |    13 __|__|__|__|__|__|____|________________|_______|____|_______|____|_________
010  Доходы, всего                           X       X
011  Остаток
средств
на начало года
012  Поступление
текущего года
020  Расходы, всего             X      X
По каждой
специфике                X      Х
021  Перечисление в
доход бюджета              Х      X
030  Остаток
средств на
конец отчетного
периода
Председатель Комитета Казначейства
(Начальник местного уполномоченного органа)
Начальник Управления бухгалтерского учета и отчетности по
республиканскому бюджету
(Главный бухгалтер)
Приложение N 4
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных
услуг, от спонсорской и
благотворительной помощи
депозитных сумм и страховых выплат
государственных учреждений <*>
Сноска. Приложение N 4 - в новой редакции согласно приказу  Министра
финансов РК от 14.09.99г. N 496; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 191; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
_______________________________________
(территориальный орган Казначейства
(местный уполномоченный орган)
"____" __________________   _____г. N______
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
счета по спонсорской и благотворительной помощи
___________________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
___________________________________________________________________________
содержащегося на _____________________бюджете, разрешается открыть счет
(наименование бюджета)
по спонсорской и благотворительной помощи (продлить срок действия счета
по спонсорской и благотворительной помощи) в ___________________
(наименование валюты (тенге
или вид.иностр.валюты)
Разрешение выдано на основании законодательного акта и ходатайства_______________________________________________________от
(наименование документа и администратора бюджетных программ)
"____" ___________________ N______ и действительно до _____________________
(указывается срок)
(руководитель территориального органа Казначейства
(местного уполномоченного органа)_________________________(подпись)
(начальник отдела финансов и сводных балансов
(главный бухгалтер)                _________________________(подпись)
Отметки Казначейства
Счет открыт N__________________                         "____" _____________
Начальник операционного стола _____________________________________(подпись)

туралы ереженi бекiтуге N 4-1 қосымша
Ескерту: 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 191  бұйрығымен .
___________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органы
жергіліктi уәкiлеттi органы)
_____ жылғы "__"________ N ________
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету
үшiн шотқа қаражат есептеуге
рұқсат
__________________________________________ бюджеттен ұсталатын
(бюджеттiң атауы)
________________________________________________________________
(мемлекеттiк мекеменiң атауы)
________________________________________________________________
(пайдалану бағыты)
бағытталатын ___________________________________________________
(қаражаттардың түсу көздерi)
______________________________________ сомасында демеушілік және
(валютаның атауы (теңге немесе шет. валютаның түрi)
қайырымдылық көмек көрсету үшiн шотқа есептеуге рұқсат етiледi.
Рұқсат
_________________________________________________________________
(бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы)
____________ "___"_____________ N _____ өтiнiшi және демеушiлiк
және қайырымдылық көмек көрсетудi енгiзушiлердiң жазбаша өтiнiмi
негiзiнде берілді.
(Қазынашылықтың (жергiлiктi уәкiлетті органының)
аумақтық органының басшысы)
___________________________ (қолы)
Мөр
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177   бұйрығымен .
Ескерту: 5-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен .
Ескерту: 5-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254   бұйрығымен .
___________________________________ (ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті, Қазынашылықтың аумақтық органы, жергілікті уәкілетті органы)
_______ж."__"_____________ N____
________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық
органының, екінші деңгейдегі
банктің атауы)
Депозиттік қаражат жөніндегі шот ашуға
әрекет ету мерзімін ұзартуға
РҰҚСАТ
___________________________________________ бюджеттен қаржыландырылатын
(бюджеттің атауы)
___________________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
________________________________________________________ аударуға жататын
(бағыты)
_________________________________________________________ есепке алу үшін
депозиттік қаражат жөніндегі шот ашуға (ағымдағы шоттың әрекет ету мерзімін
ұзартуға) рұқсат етіледі
Рұқсатнама _____________________ дейін әрекет етеді. (мерзімі көрсетіледі)
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетінің төрағасы
(Қазынашылықтың аумақтық органының,
жергілікті уәкілетті органының) басшысы        ___________________
(қолы)
Банктік операциялар бойынша бухгалтерлік есеп
және есептілік басқармасының бастығы
(қаржы және жиынтық баланстар бөлімінің
бастығы (бас бухгалтер)     _________________________ (қолы)
Қазынашылықтың қоятын белгісі
N___________ шот ашылды                  "___"____________________
(қолы)
Операция үстелінің бастығы _____________________________________
Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және қайырымдылық
көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің депозиттік
сомалары мен сақтандыру төлемдерiн
қалыптастыру, пайдалану және есепке
алу тәртібі туралы қағидаға
N 6 қосымша
Ескерту: 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331   бұйрығымен .
Ескерту: 6-қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығымен .
________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органы,
жергілікті уәкілетті органы)
_____ ж. "____" __________________ N ______
Сақтандыру төлемдерін есептеуге арналған ағымдағы
шот ашуға (әрекет ету мерзімін ұзартуға)
РҰҚСАТНАМА
_____________________________________________________ бюджетте тұратын
(бюджеттің атауы)
___________________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
сақтандыру төлемдерін  есептеуге арналған ағымдағы шот ашуға (ағымдағы
шоттың әрекет ету мерзімін ұзартуға) рұқсат етіледі
Рұқсатнама ________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
негізінде берілді және ______________________________ дейін әрекет етеді.
(мерзімі көрсетіледі)
М.О.
(Қазынашылықтың аумақтық органының,
жергілікті уәкілетті органының) басшысы  ___________________ (қолы)
Қаржы және жиынтық баланстар бастығы
(бас бухгалтер)                      ___________________ (қолы)
ҚАЗЫНАШЫЛЫҚТЫҢ ҚОЯТЫН БЕЛГІСІ
N __________________ шот ашылды                    "____" _____________
Операциялық бөлімнің бастығы  _________________________________ (қолы)

Приложение N 4-1
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных
услуг, от спонсорской и
благотворительной помощи депозитных
сумм и страховых выплат
государственных учреждений <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 4-1 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 191 .
___________________________________
(территориальный орган Казначейства
(местный уполномоченный орган)
"_____" ________ _____ г. N _______
Разрешение
на зачисление средств на счет для спонсорской
и благотворительной помощи
___________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
___________________________________________________________________
содержащегося на _________________бюджете, разрешается зачислить на
(наименование бюджета)
счет для спонсорской и благотворительной помощи средства в сумме
__________________________________ (наименование валюты (тенге
или вид.иностр.валюты)
___________________________________________________________________
(источники поступления средств)
которые направляются на:
___________________________________________________________________
(направление использования)
Разрешение выдано на основании
Ходатайства и письменного заявления вносителей спонсорской и
благотворительной помощи __________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
от "__" _____________ N____
(руководитель территориального органа Казначейства
(местного уполномоченного органа)
_________________________ (подпись)
Печать
Приложение N 5
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных услуг,
от спонсорской и благотворительной
помощи депозитных сумм и страховых
выплат государственных учреждений <*>
Сноска. Приложение 5 - в новой редакции согласно приказу  Министра
финансов РК от 14.09.99г. N 496; приказу  МФ РК от 7 апреля 2001 года N 177;
с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 254 .
___________________________________
(Комитет Казначейства МФ РК,
территориальный орган Казначейства,   В____________________________________
местный уполномоченный орган          (наименование банка второго уровня,
"__"_____________ _________г. N_____  территориального органа Казначейства)
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
счета по депозитным средствам
___________________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
___________________________________________________________________________
финансируемому из___________________бюджета, разрешается открыть счет по
(наименование бюджета)
депозитным средствам (продлить срок действия открытого счета) в____________________________
(наименование валюты (тенге или вид ин.валюты)
для зачисления_____________________________________________________________
(наименование вида поступления средств)
которые подлежат перечислению _____________________________________________
(направление)
Разрешение действительно до______________________________(указывается срок)
Председатель Комитета Казначейства МФ РК
(руководитель территориального органа Казначейства
(местного уполномоченного органа) ________________________(подпись)
Начальник Управления бухгалтерского учета
и отчетности по банковским операциям
(начальник отдела финансов и сводных
балансов (главный бухгалтер)______________________________(подпись)
Отметки Казначейства
Счет открыт N___________                 "___"____________________
(подпись)
Начальник операционного стола_____________________________________
Приложение N 6
к Правилам о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации платных услуг,
от спонсорской и благотворительной помощи,
депозитных сумм и страховых выплат
государственных учреждений <*>
Сноска. Правила дополнены новым приложением 6 согласно приказу Минфина РК от 20.07.2000г. N 331; с изменениями - приказом  Министра финансов РК от 1 июля 2002 года N 302.
____________________________________
(территориальный орган Казначейства,
местный уполномоченный орган)
"____" __________________  _____г. N______
РАЗРЕШЕНИЕ
на открытие (продление срока действия)
текущего счета для зачисления страховой выплаты
_________________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
___________________________________________________________________________
содержащегося на _____________________ бюджете, разрешается открыть текущий
(наименование бюджета)
счет для зачисления страховой выплаты (продлить срок действия текущего
счета).
Разрешение выдано на основании ___________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
и действительно до _______________________________________________________
(указывается срок)
М.П.
Руководитель
(территориального органа Казначейства,
местного уполномоченного органа)       ____________________(подпись)
Начальник отдела финансов и сводных балансов
(главный бухгалтер)                ________________________(подпись)
ОТМЕТКИ КАЗНАЧЕЙСТВА
Счет открыт N___________________               "____" _____________
Начальник операционного отдела _________________________________(подпись)