Мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру ережесін бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1999 жылғы 5 мамыр N 91-п Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 13 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 835. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 4 қазандағы N 222-п бұйрығымен
-----------------Бұйрықтан үзінді-----------------
Нормативтік құқықтық акті қабылданған мерзімнің аяқталғанына байланысты, Бұйырамын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен орындалатын бағдарламалары мен шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы ереже" жөніндегі Қазақстан республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 1999 жылғы 5 мамырдағы N 91-б бұйрығының күші жойылды деп танылсын...
Министр
____________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет туралы" 1998 жылғы 16 желтоқсандағы N 318-1  Заңы  және "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережені әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314  қаулысы  негізінде бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы ереже" бекітілсін.
2. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы
N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерін әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314  қаулысына  сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739  қаулысының  2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163  Заңында  (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306 Заңына сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс бағасының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Кадрларды республикалық деңгейде қайта даярлау

Об утверждении Правил финансирования государственного заказа
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 мая 1999 года № 91-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.07.1999г. за N 835. Утратил силу - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 4.10.2004г. № 222-п
Извлечение из приказа Министра труда и социальной
защиты населения РК от 4.10.2004г. № 222-п
"В связи с истечением срока, на который был принят нормативно-правовой акт, приказываю:
1. Признать утратившим силу приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 мая 1999 года № 91-п "Правила о государственном заказе по программам и подпрограммам Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, выполняемом за счет средств государственного бюджета, на 1999 год"...
Министр
--------------------------------------------------------------------
На основании Закона "О республиканском бюджете на 1999 год" Z980318_  от 16 декабря 1998 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 P981314_  "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и приказываю:
1. Утвердить "Правила о государственном заказе по программам и подпрограммам Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, выполняемом за счет средств государственного бюджета, на 1999 год".
2. Настоящие Правила вступают в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 P981314_  "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 P980739_  "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 Z970163_  (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306 Z980306_  ) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов. Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Переподготовка кадров на республиканском уровне

1. Жалпы ережелер
"Кадрларды республикалық деңгейде қайта даярлау" 10 бағдарламасы мемлекеттік мекемелердің халықтың табысы шағын топтарына, мүгедектерге көмек көрсету мәселелері жөніндегі, зейнетақымен қамсыздандыру, еңбек қатынастары, жұмыспен қамту, еңбекті қорғау, оған ақы төлеу және нормалау саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруға бағытталған.
2. Бағдарламаның мазмұны
Министрлікке бағынысты мекемелердің кемінде 500 қызметкері бір жыл ішінде Министрлік бекіткен кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі бағдарламалар негізінде қайта даярлықтан өтуге тиіс. Тапсырысты орындау жөніндегі жұмысқа (тыңдаушыларға лекция оқуға) кәсіптер бағдарламаларының ауқымына енгізілген мәселелер бойынша жұмыс тәжірибесі мен білімі бар мамандар тартылуы мүмкін.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Министрлік мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес конкурс өткізеді.
Талапкер осы тапсырысты алуға конкурсқа қатысу үшін мыналарды:
1) осы тапсырысты орындаушының біліктілік мүмкіндіктерін (осы қызметті көрсету бойынша жұмыс жылдарының саны, оқытушылардың білім деңгейлері және т.б.) растайтын құжаттарды;
2) қызмет көрсетулерді орындауға арналған шығыстар сметасын, экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есебімен қоса;
3) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтылған азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаражатты Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы
N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739 қаулысының 2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163 Заңында (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306  Заңына  сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Мүгедектер мен ардагерлерді оңалдыру

1. Общие положения
Программа 10 "Переподготовка кадров на республиканском уровне направлена на повышение квалификации работников государственных учреждений по вопросам оказания помощи малообеспеченным слоям населения, инвалидам, в области пенсионного обеспечения, трудовых отношений, занятости населения, охраны, оплаты и нормирования труда.
2. Содержание программы
В течение года должны пройти переподготовку не менее 500 работников учреждений, подведомственных Министерству, на основании программ по переподготовке кадров, утвержденных Министерством. К работе по выполнению заказа (чтение лекций слушателям) могут привлекаться специалисты, имеющие опыт работы и знания по кругу вопросов, включенных в программу занятий.
3. Размещение государственного заказа
Для размещения государственного заказа Министерство проводит конкурс в соответствии с Законом о государственных закупках.
Для участия в конкурсе на получение данного заказа конкурсант обязан представить:
1) документы, подтверждающие квалификационные возможности исполнителя данного заказа (количество лет работы по оказанию данной услуги, уровень знаний преподавателей и т.д.);
2) смету расходов на выполнение услуг, с расчетом по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
3) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 2
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 P981314_  "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 P980739_  "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 Z970163_  (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306 Z980306_  ) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Реабилитация инвалидов и ветеранов

1. Жалпы ережелер
"Мүгедектер мен ардагерлерді оңалдыру" бағдарламасы 3500 мүгедектер мен ардагерлерді медициналық оңалдыруға арналған:
1) диагнозын анықтау;
2) оңалдыру жолдарын белгілеу;
3) физиоемдеулерді жүргізу;
4) массаж;
5) емдеу физкультурасы;
6) диеталық тамақтану.
Оңалдыру арнайы санаторий-курорттық ұйымдардың базасында жүргізіледі. Онда болу ұзақтығы - 24 күн. Бір қабылдағанда 100 адамды қабылдайды.
2. Бағдарлама мазмұны
Мүгедектер 24 күн бойы медициналық қызметшілердің бақылауында оңалдыру курсынан өтеді және диеталық тамақтанады.
Қолдағы бар бағдарламаларға сәйкес герентологиялық жастағы адамдармен жұмыс жүргізіледі.
Соғыс және еңбек ардагерлерін оңалдыруға еңбек, жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармалары жібереді.
Бағдарлама тұрақты қолданылады және бірқатар жылдарға есептелген.
Есеп айырысу принципі: оңалдыру курсынан өтетін 1 адамға.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Министрлік бағдарламаның әкімшісі ретінде осы бағдарлама бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға конкурс өткізеді.
Конкурсқа қатысуға өтінім беретін ұйым мынадай мәліметтерді қамтитын құжаттамалар пакетін ұсынады:
1) тапсырысты орындаушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттар (лицензияның, куәліктің көшірмелері, анықтама және басқа құжаттар);
2) орындалатын қызмет көрсетулердің, орындауға жататын қосымша қызмет көрсетулердің техникалық және сапалық сипаттамалары, көлемі, қызмет көрсетулердің орындалу мерзімдері;
3) осы бағдарлама бойынша қызмет көрсетулерді орындауға арналған шығыстар сметасы, экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есебімен қоса;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтамасыз етілген азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаржыны Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.
N 3 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы
N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314  қаулысына  сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739  қаулысының  2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.

1. Общие положения
Программа 3500 "Реабилитация инвалидов и ветеранов" предназначена для медицинской реабилитации инвалидов и ветеранов:
1) уточнение диагноза;
2) определение тактики реабилитации;
3) проведение физиопроцедур;
4) массаж;
5) лечебная физкультура;
6) диетическое питание.
Реабилитация проводится на базе специальной санаторно-курортной организации. Длительность пребывания - 24 дня. Количество инвалидов войны и труда в одном заезде 100 человек.
2. Содержание программы
В течение 24 дней инвалиды проходят курс реабилитации под контролем медицинского персонала и получают диетическое питание.
Проводится работа с людьми геронтологического возраста в соответствии с имеющимися программами.
Ветераны войны и труда направляются на реабилитацию управлениями труда, занятости и социальной защиты населения.
Принцип расчета: на 1 человека, проходящего курс реабилитации.
3. Размещение государственного заказа
Министерство как администратор программы проводит конкурс на выполнение государственного заказа по данной программе.
Организация, обратившаяся с заявкой на участие в конкурсе, обязана представить пакет документов, содержащий следующие сведения:
1) документы, подтверждающие квалификационные возможности исполнителя заказа (копию лицензии, свидетельства, справки и другие документы);
2) технические и качественные характеристики, объем выполняемых услуг, сопутствующие услуги, подлежащие выполнению, сроки выполнения услуг;
3) смету расходов на выполнение услуг по данной программе, с расчетом по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
4) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 3
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.

Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163  Заңында  (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306  Заңына  сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Есту протездері бойынша қызмет көрсету
1. Жалпы ережелер
"Есту протездері бойынша көмек көрсету" бағдарламасы - "Қазақстан Республикасында мүгедектердің әлеуметтік қорғалуы туралы" Заңды жүзеге асыру және ол мүгедектердің тіршілік етуіне басқалармен бірдей мүмкіндіктер жасауды қамтамасыз етуге бағытталған.
Бұл бағдарлама азаматтардың мынадай санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына;
3) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына теңестірілген адамдарға;
4) 1 және 2 топтардағы мүгедектерге;
5) 3 топтағы мүгедектерге;
6) 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға есту протездерін жасатуға көмектесу үшін бағытталған.
2. Бағдарламаның мазмұны
Бағдарламаның басты міндетті құлағы нашар еститін адамдарды әлеуметтік оңалдыру мақсатында оларға есту протездерін жасатуды ұйымдастыру:
1) өтініш жасаушыларды тексеруден өткізу, құлағының нашар есту дәрежесін және есту протездерін жасатуға айғақтамаларын анықтау;
осы заманғы есту аппараттарын таңдап беру;
2) есту аппараттарын алған адамдарды оны пайдаланудың ережелеріне үйрету;
3) есту аппаратына бейімдеу, естуін қабілетін жақсарту сабақтарын өткізу;
4) есту аппараттарын пайдаланатын адамдардың есту қабілетін қадағалап тұру;
5) есту аппараттарын жөндеуді қоса алғанда оларға техникалық қызмет көрсету, жиынтық саймандарымен және қоректендіру көздерімен қамтамасыз ету;
6) есту протездерін салу бойынша тәжірибелерді қолданымға енгізу болып табылады.
Есеп айырысу принципі: көрсетілген қызметтер үшін.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Министрлік бағдарламаның әкімшісі ретінде осы бағдарлама бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға конкурс өткізеді.
Ұйым конкурсқа қатысу үшін мынадай мәліметтерді қамтитын құжаттарды тапсырады:

Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Оказание услуг по слухопротезированию
1. Общие положения
Программа "Оказание услуг по слухопротезированию" - реализация Закона "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан" и направлена на создание социально-экономических условий для обеспечения равных возможностей для жизнедеятельности инвалидов.
Данная программа предназначена для оказания помощи по слухопротезированию следующим категориям граждан:
1) инвалидам Великой Отечественной войны;
2) участникам Великой Отечественной войны;
3) лицам, приравненным к инвалидам Великой Отечественной войны;
4) инвалидам 1 и 2 групп;
5) инвалидам 3 группы;
6) детям-инвалидам до 16 лет.
2. Содержание программы
Основной задачей является организация слухопротезной помощи слабослышащим с целью их медико-социальной реабилитации:
1) обследование обратившихся, определение степени тугоухости и показание к слухопротезированию;
подбор, выдача современных слуховых аппаратов;
2) обучение лиц, получивших слуховые аппараты, правилам пользования слуховыми аппаратами;
3) проведение занятий по адаптации к слуховым аппаратам, улучшению слухового восприятия;
4) наблюдение за состоянием слуха лиц, пользующихся слуховыми аппаратами;
5) техническое обслуживание слуховых аппаратов, включая их ремонт, обеспечение комплектующими деталями и источниками питания к ним;
6) внедрение в практику передового опыта по оказанию слухопротезной помощи.
Принцип расчета: за оказанные услуги.
3. Размещение государственного заказа
Министерство как администратор программы проводит конкурс на размещение данного заказа.
Организация для участия в конкурсе обязана предоставить заявку, включающую следующую информацию:

1) конкурсқа қатысушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттар;
2) орындалатын қызмет көрсетулердің, орындауға жататын қосымша қызмет көрсетулердің техникалық және сапалық сипаттамалары, көлемі, қызмет көрсетулердің орындалу мерзімдері;
3) қызмет көрсетулерді орындауға арналған шығыстар сметасы, экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есептер;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамаларды белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтамасыз етілген азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаржыны Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.
N 4 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы
N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314  қаулысына  сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739  қаулысының  2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163 Заңында (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306 Заңына сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Протез жасату және протез ортопедия бұйымдарымен қамтамасыз ету
бойынша медициналық қызмет көрсету

1) документы, подтверждающие квалификационные возможности конкурсанта;
2) технические и качественные характеристики, объем выполняемых услуг, сопутствующие услуги, подлежащие выполнению, сроки выполнения услуг;
3) смету расходов на выполнение услуг, расчеты по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
4) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, сметы расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 4
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306) "О государственных закупках". Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий. Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Предоставление медицинских услуг по протезированию
и обеспечению протезно-ортопедическими изделиями

1. Жалпы ережелер
"Протез салу және протез-ортопедия бұйымдарымен қамтамасыз ету жөнінде медициналық қызмет көрсету" 3700 бағдарламасы бойынша қызмет көрсету "Қазақстан Республикасында мүгедектердің әлеуметтік қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес протез салу және протез-ортопедия бұйымдарымен қамтамасыз ету бойынша медициналық қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
Бұл Заң мемлекеттің мүгедектерге қатысты саясатын айқындайды және Қазақстан Республикасының  Конституциясына  сәйкес мүгедектерді қоғамда интеграциялау үшін жағдайлар жасайды.
2. Бағдарламаның мазмұны
Осы бағдарлама:
1) протез-ортопедия көмегіне мұқтаж мүгедектерді протездермен, протез- ортопедия бұйымдарымен және арнайы аяқ киімдермен қамтамасыз етуге;
2) мертігуі өте күрделі, айрықша нысандарда болған жағдайда жеке протез салуға;
3) қолданылып жүрген протез-ортопедия бұйымдарын жақсарту жөнінде жұмыстар жүргізуге;
4) протез жасату кезеңінде мұқтаж мүгедектерге медициналық көмек көрсетуге;
5) медициналық стационарда болған кезінде физиоемдеулерді жүргізуге арналған.
Алғаш рет мүгедектікке ұшыраған мүгедектерді протез салғызуға емдеу мекемелері жібереді. Кәсіпорын протез салғызушыға жеке карта ашып, оны есепке қояды. Одан әрі мүгедек кәсіпорынға кәсіпорынның нұсқауына сәйкес немесе протез бұзылып қалған жағдайда мерзімінен бұрын жүгінеді.
Есеп айырысу принципі: көрсетілген қызметтер ауқымы үшін.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Министрлік бағдарламаның әкімшісі ретінде осы тапсырысты орындауды конкурстық негізде орналастырады.
Осы тапсырысты орындауға үміткерлер конкурсқа қатысу үшін мынадай ақпараттан тұратын өтінімді тапсырады:
1) конкурсқа қатысушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттар;
2) орындалатын қызмет көрсетулердің, орындауға жататын қосымша қызмет көрсетулердің техникалық және сапалық сипаттамалары, көлемі, қызмет көрсетулердің орындалу мерзімдері;
3) қызмет көрсетулерді орындауға арналған шығыстар сметасы, сондай-ақ экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есебі;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Мемлекеттік тапсырыс тапсырыстың айрықшалығына қарай аймақтар бойынша бірнеше кәсіпорындарда тендер өткізгеннен кейін барып орналастырылуы мүмкін.
Министрлік әрбір ұйыммен тендер белгілеген қызмет көрсету ауқымына бір қаржылық жылдан аспайтын мерзімге келісім-шарт жасасады.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтамасыз етілген азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаржыны Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.
N 5 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы                                      N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314  қаулысына  сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739  қаулысының  2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163 Заңында (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306 Заңына сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Қоғамдық ұйымдар үшін сурдотифлотехникалық құралдар сатып алу

1. Общие положения
Оказание услуг по программе 3700 "Предоставление медицинских услуг по протезированию и обеспечению протезно-ортопедическими изделиями" осуществляется посредством предоставления медицинских услуг по протезированию и обеспечению протезно-ортопедическими изделиями в соответствии с Законом "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан".
Этот Закон определяет государственную политику в отношении инвалидов и в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, создает условия для интеграции инвалидов в общество.
2. Содержание программы
Данная программа предназначена для:
1) обеспечения инвалидов, нуждающихся в протезно-ортопедической помощи, протезами, протезно-ортопедическими изделиями и обувью специального назначения;
2) индивидуального протезирования при особо сложных, атипичных формах увечья;
3) проведения работы по улучшению существующих протезно- ортопедических изделий;
4) предоставления медицинской помощи нуждающимся инвалидам в период изготовления протезов;
5) проведения физиотерапевтического лечения в период пребывания в медицинском стационаре.
Инвалиды, первично получившие инвалидность, направляются на протезирование лечебными учреждениями. Предприятия открывают на протезируемого индивидуальную карту и ставят инвалида на учет. В дальнейшем инвалид обращается на предприятие в соответствии с рекомендациями предприятия или в случае повреждения протеза по мере необходимости досрочно.
Принцип расчета: за выполненные объемы услуг.
3. Размещение государственного заказа
Министерство как администратор программы размещает выполнение данного заказа на конкурсной основе.
Претенденты на исполнение данного заказа представляют на конкурс заявку, которая должна содержать следующую информацию:
1) документы, подтверждающие квалификационные возможности исполнителя заказа;
2) технические и качественные характеристики, объем выполняемых услуг, сопутствующие услуги, подлежащие выполнению, сроки выполнения услуг;
3) смету расходов на выполнение услуг, а также расчеты по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
4) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Государственный заказ в связи со спецификой заказа может быть размещен после проведения тендера на нескольких предприятиях по регионам.
Министерство заключает с каждой организацией договор на объем услуг, который определяется проведенным тендером сроком не более чем на один финансовый год.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 5
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Приобретение средств сурдотифлотехники
для общественных организаций

1. Жалпы ережелер
"Қоғамдық ұйымдар үшін сурдотифлотехникалық құралдарды сатып алу" 3900 бағдарламасы. Құлағы естімейтін және көзі көрмейтін мүгедектерге көмек көрсету, оларды еңбек және қоғамдық өмірге бейімдеу бағдарлама қаражаты есебінен қамтамасыз етіледі.
2. Бағдарламаның мазмұны
Бағдарлама қаражаты есебінен:
1) арнайы шрифтермен жазылған баспа басылымдарын;
2) дыбысты күшейтетін аппаратуралар мен сигнализаторлар;
3) компенсаторлық техникалық құралдар (есту аппараттары, көз протездері, балдақтар және т.б.) сатып алу қамтамасыз етіледі.
Есептесу принципі: көрсетілген қызметтер көлемі үшін.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Министрлік бағдарлама әкімшісі ретінде конкурс өткізгеннен кейін мемлекеттік тапсырысты орындаушымен келісім-шарт жасасады. Келісім-шарттың қолданылу мерзімі 31 желтоқсанға дейін.
Конкурсқа қатысушы талапкер мынадай ақпараттардан тұратын конкурстық өтінімді:
1) конкурсқа қатысушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттарды;
2) орындалатын қызмет көрсетудің, орындауға жататын қосымша қызмет көрсетулердің техникалық және сапалық сипаттамалары, көлемі, қызметтерді орындау мерзімдері;
3) қызмет көрсетулерді орындауға арналған шығыстар сметасын, сондай-ақ экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есебін;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтылған азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаржыны Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.
N 6 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы                                      N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739 қаулысының 2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163 Заңында (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306 Заңына сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық  қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Жұмыспен қамтудың ақпараттық базасын құру және оны жетілдіру

1. Общие положения
Программа 3900 "Приобретение средств сурдотифлотехники для общественных организаций". За счет средств программы обеспечивается оказание помощи инвалидам по слуху и зрению, адаптации для их участия в трудовой и общественной деятельности.
2. Содержание программы
За счет средств программы обеспечивается приобретение:
1) печатных изданий со специальным шрифтом;
2) звукоусиливающая аппаратура и сигнализаторы;
3) компенсаторные технические средства (слуховые аппараты, протезы глаз, трости и т.д.).
Принцип расчета: за выполненные объемы услуг.
3. Размещение государственного заказа
Министерство как администратор программы после проведения конкурса заключает договор с исполнителем государственного заказа. Срок действия договора до 31 декабря.
Конкурсант должен предоставить конкурсную заявку, включающую следующую информацию:
1) документы, подтверждающие квалификационные возможности претендента на исполнение данного заказа;
2) технические и качественные характеристики, объем выполняемых услуг, сопутствующие услуги, подлежащие выполнению, сроки выполнения услуг;
3) смету расходов на выполнение услуг, а также расчеты по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
4) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 6
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Создание и поддержание информационной базы занятости

1. Жалпы ережелер
"Жұмыспен қамтудың ақпараттық базасын құру" 4031 бағдарламасы жұмыспен қамтудың ақпараттық базасын құруға, дамытуға және жетілдіруге арналған.
Бағдарламаны құрудың негізі - Қазақстан Республикасының "Халықтың жұмыспен қамтылуы туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы N 431-1 ҚР  Заңы .
2. Бағдарламаның мазмұны
"Жұмыспен қамтудың ақпараттық базасын құру" 4031 бағдарламасының, 31 шағын бағдарламасының құрамы ақпараттық қызметтердің мынадай түрлерін:
1) Ақпаратты электронды поштамен және INTERNET арасында:
жұмыс орындарын құру және ұстау бағыттары бойынша;
жұмыспен қамту қызметіне өтініш және тіркелген жұмыссыздардың санын;
еңбек рыногы туралы және жұмыссыздарды жұмыспен қамту қызметтерінде қолдау туралы деректерді;
ақылы қоғамдық жұмыстар, оқыту және қайта даярлау бойынша, сондай-ақ жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі нормативтік-құқықтық актілер бойынша ақпараттарды жинау, өңдеу және беруді қамтиды.
2) Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жалпы республикалық базаны құру және жүргізу:
мемлекеттік тапсырысты орындау үшін жасалатын жүйелерді бағдарламалық, ақпараттық, ұйымдастыру-техникалық жағынан әзірлеуді;
тапсырыс берушілерге ақпараттардың нәтижелерін бере отырып, талдауды;
жұмыспен қамту қызметтерінде жаңа жүйелерді құру жөніндегі мәселелерді өңдеуді;
жұмыспен қамту қызметтерінің қызметкерлерін бағдарламалық техникалық құралдарды тиімді пайдалануға оқытуды ұйымдастыруды;
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарға компьютерлік техникалар мен телекоммуникациялық жабдықтарды жеткізу бойынша жұмыстар жүргізуді;
жұмыспен қамту қызметін ақпараттық қамтамасыз етуді дамытудың жалпы стратегиясын өңдеуді қамтиды.
Есеп айырысу принципі: осы бағдарлама шеңберінде қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды орындағаны үшін.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Министрлік бағдарлама әкімшісі ретінде тендер өткізгеннен кейін мемлекеттік тапсырысты орналастырады. Конкурсқа қатысуға үміткер мынадай ақпараттардан тұратын өтінімді тапсырады:
1) конкурсқа қатысушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттар;
2) орындалатын қызмет көрсетулердің техникалық және сапалық сипаттамалары, көлемі;
3) орындалатын қызмет көрсетулердің шығыстар сметасы, сондай-ақ экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есебі;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Министрлік бағдарлама әкімшісі ретінде мемлекеттік тапсырысты орындаушымен келісім-шарт жасасады және онда 2-тармақта көрсетілген жұмыс ауқымын көрсетеді.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтылған азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаржыны тиімді пайдалануға мүмкіндік береді.
N 7 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы                                      N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314  қаулысына  сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739  қаулысының  2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163  Заңында  (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306  Заңына  сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың
қызметіне ақы төлеу

1. Общие положения
Программа 4031 "Создание информационной базы занятости" предназначена для создания, развития и поддержания информационной базы занятости.
Основание для создания программы - Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года № 341-I РК Z980341_  "О занятости населения".
2. Содержание программы
Программа 40, подпрограмма 31 "Создание информационной базы занятости" включает в состав следующие виды информационных услуг:
1) Сбор, обработка и предоставление информации по электронной почте и в среде INТЕRNЕТ по направлениям:
создание и поддержка рабочих мест;
численность, состав обратившихся и зарегистрированных безработных в службе занятости;
сведения о рынке труда и социальной поддержке безработных в службе занятости;
информация по оплачиваемым общественным работам, обучению и переподготовке, а также нормативно-правовые акты по вопросам занятости.
2) Создание и ведение общереспубликанской базы по вопросам занятости:
разработка программного, информационного, организационно- технологического обеспечения систем, разрабатываемых для выполнения государственного заказа;
аналитическая обработка информации с предоставлением результатов заказчикам;
проработка вопросов по созданию новых систем, эксплуатируемых в службах занятости;
организация обучения работников служб занятости эффективному использованию программных технических средств;
проведение работ по поставке в уполномоченные органы по вопросам занятости компьютерной техники и телекоммуникационного оборудования;
выработка общей стратегии развития информационного обеспечения службы занятости.
Принцип расчета: за выполненные объемы работ по оказанию услуг в рамках данной программы.
3. Размещение государственного заказа
Министерство как администратор программ размещает данный заказ после проведения тендера. Претендент на выполнение государственного заказа по данной программе представляет заявку на участие в конкурсе, содержащую следующую информацию:
1) документы, подтверждающие квалификационные возможности исполнителя заказа;
2) технические и качественные характеристики, объем выполняемых услуг;
3) смету расходов на выполнение услуг, а также расчеты по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
4) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Министерство как администратор программы заключает договор с исполнителем государственного заказа, указывая в нем объем работы, перечисленный в пункте 2.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 7
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Оплата услуг Государственного центра
по выплате пенсий и пособий

1. Жалпы ережелер
"Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың қызметіне ақы төлеу" 4100 бағдарламасы мемлекеттік орталықтың зейнетақы және жәрдемақы төлеу, зейнетақы жарналарын зейнетақы қорларына енгізудің есебін қамтамасыз ету, тиісті орталықтандырылған ақпараттық базаларды құрып, жетілдіру және зейнетақы мен жәрдемақы төлеудің тиімді жүйесінің жұмыс істеуі жөнінде көрсететін қызметі үшін есеп айырысуға арналған. "Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың қызметіне ақы төлеу" 4100 бағдарламасы бойынша 1999 жылға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауды Министрлік бағдарламаның әкімшісі ретінде Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа тапсырады.
2. Бағдарламаның мазмұны
Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық жыл бойы жалпыға ортақ зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен арнайы мемлекеттік жәрдемақылардың барлық түрін төлеуді, зейнетақы мен жәрдемақы тағайындау үшін құжаттарды қабылдауды жүргізеді, сондай-ақ министрліктің зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі облыстық өкілдіктері шешімдерінің жобаларын әзірлейді. Мемлекеттен тысқары жерлерге қоныс аударушы зейнеткерлер мен жалпы мемлекеттік жәрдемақы алушылардың зейнетақы және жәрдемақы жөніндегі құжаттарын ресімдейді, сондай-ақ жоғарыда аталған алушы санаттарының республика ішінде қоныс аударуы кезінде олардың құжаттарын ресімдейді, жарнаның 10 % жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады, зейнетақы, жәрдемақы алушылар және міндетті зейнетақы жарналарын төлеушілер бойынша ақпараттар базасын құрып, жүргізеді және жоғарыда аталған функцияларға қатысты басқа да жұмыстарды жүргізеді. Жинақтаушы зейнетақы қорларының салымшыларына әлеуметтік жеке кодтарын тағайындайды. Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық қызметкерлері жер-жерлерде зейнетақы мен жәрдемақының дұрыс тағайындалуын тексереді.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық бағдарлама әкімшісі ретіндегі Министрлікке мынадай ақпараттардан тұратын өтінімді тапсырады:
1) конкурсқа қатысушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттар;
2) орындалатын қызмет көрсетудің техникалық және сапалық сипаттамалары, ауқымы, қызметтерді орындау мерзімдері;
3) қызмет көрсетулерді орындауға арналған шығыстар сметасы, сондай-ақ экономикалық жіктелімнің әрбір ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілейтін әдістеме және нысандар бойынша жасалған есептер;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтамасыз етілген азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінген бюджеттік қаржыны Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.
N 8 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 1999 ж. 5 мамырдағы
N 91-Б бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджет есебінен орындалатын бағдарламалары және шағын бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс туралы
Ереже

1. Общие положения
Программа 4100 "Оплата услуг Государственного центра по выплате пенсий и пособий" предназначена для расчета за оказываемые услуги Государственным центром по выплате пенсий и пособий, по обеспечению учета пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, формированию и поддержанию соответствующих централизованных баз данных и функционированию эффективной системы выплаты пенсий и пособий. Выполнение государственного заказа по программе 4100 "Оплата услуг Государственного центра по выплате пенсий и пособий" на 1999 год Министерством как администратором программы поручено Государственному центру по выплате пенсий и пособий.
2. Содержание программы
В течение года Государственный центр по выплате пенсий и пособий производит выплату солидарных пенсий и всех видов государственных социальных пособий, прием документов для назначения пенсий и пособий, а также готовит проекты решений областных представительств Министерства по назначению пенсий и пособий. Производит оформление документов по пенсиям и пособиям, выезжающим за пределы государства пенсионерам и получателям общих государственных пособий, а также переоформление документов при внутренней миграции вышеуказанной категории получателей, перечисляет 10% взносы в накопительные пенсионные фонды, создает и ведет базу данных по получателям пенсий, пособий и плательщикам обязательных пенсионных взносов и другие работы, связанные с выше названными функциями. Присваивает социальные индивидуальные коды вкладчикам накопительных пенсионных фондов. Работники Государственного центра по выплате пенсий и пособий осуществляют проверки правильности назначений и выплат пенсий и пособий на местах.
3. Размещение государственного заказа
Государственный центр по выплате пенсий и пособий представляет Министерству как администратору программы заявку, включающую следующую информацию:
1) документы, подтверждающие право заниматься этим видом деятельности и право на проведение денежных операций;
2) технические и качественные характеристики, объем выполняемых услуг, сроки выполнения услуг;
3) смету расходов на выполнение услуг, а также расчеты по каждой специфике экономической классификации по методике и формам, определяемым Министерством финансов Республики Казахстан;
4) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.
Приложение 8
Правила
о государственном заказе по программам и подпрограммам
Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан, выполняемом за счет средств государственного
бюджета, на 1999 год

Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттік тапсырыс туралы үлгі ережелерді әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес әзірленді және бюджеттен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына және мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдардың көрсетілетін әлеуметтік қызмет сапаларына жауапкершілігін арттыруға, демек "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1999 жылға арналған бюджетті әзірлеуге арналған бағдарламалары мен шағын бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 тамыздағы N 739  қаулысының  2 тармағын орындау үшін бағытталған.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бағдарламаның әкімшісі ретінде республикалық бюджетке кіретін және халықты әлеуметтік қорғауға бағытталған бағдарламалар бойынша тапсырыстарды конкурстық негізде, қолданылып жүрген нормативтік-құқықтық база негізінде іске асырады.
Әкімшісі министрлік болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер ұйымдар Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163 Заңында (Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 306 Заңына сәйкес енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен қоса) көзделген құжаттар пакетін тапсыруға тиіс.
Ұйымдар мемлекеттік тапсырыс құнының есебін тиісті нормативтік-құқықтық актілерге сүйене отырып тапсырады.
Мемлекеттік тапсырысты орындаушы ұйымдар негізгі және айналымдағы қаражаттарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы Заңға сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік тапсырысты іске асырушы ұйым қаржы-шаруашылық қызметі туралы есепті мемлекеттік кәсіпорындар үшін көзделген мерзімдерде және нысандарда тапсырады.
Республикалық деңгейде орындалатын мемлекеттік тапсырыс:
Соғыс және еңбек ардагерлерін әлеуметтік бейімдеу
1. Жалпы ережелер
"Соғыс және еңбек ардагерлерін әлеуметтік бейімдеу" 3800 бағдарламасы соғыс және еңбек ардагерлерін әлеуметтік жағынан бейімдеу бойынша шаралар өткізуге арналған және Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер және оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заң күші бар  Жарлығына  сәйкес әзірленген. 23316 академиялық сағаттар шамасында лекциялар мен сабақтар, тақырыптық кештер өткізу, телерадиохабарларын, әңгіме-сұхбаттар ұйымдастыру.
2. Бағдарламаның мазмұны
Бағдарлама қаражаты есебінен соғыс және еңбек ардагерлерінің арасында лекция жүргізу жолдарымен және т.б. еліміз Президентінің Қазақстан халқына "Қазақстан - 2030" жолдау хатын іске асыруға бағытталған іс-шараларды жүргізу қамтамасыз етіледі.

Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 1314 "Об утверждении Инструкции по разработке типовых правил о государственном заказе, выполняемом за счет средств государственного бюджета" и направлены на обеспечение целевого использования выделенных бюджетом средств и повышение ответственности организаций, исполняющих государственный заказ, за качество оказываемых социальных услуг, и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года № 739 "Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год".
Министерство труда и социальной защиты населения (далее - Министерство) как администратор программ реализует право на размещение заказов по программам, входящим в республиканский бюджет и направленным на социальную защиту населения на основании существующей нормативно-правовой базы на конкурсной основе.
Организации, претендующие на выполнение государственного заказа по программам, администратором которых является Министерство, обязаны представить пакет документов, предусмотренный Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года № 163 (с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. № 306) "О государственных закупках".
Расчет стоимости государственного заказа организации представляют исходя из соответствующих нормативных правовых актов.
Приобретение основных и оборотных средств организациями, выполняющими государственный заказ производится в соответствии с Законом о государственных закупках.
Организация, осуществляющая государственный заказ, представляет отчет о финансово-хозяйственной деятельности в сроки и по формам, предусмотренным для государственных предприятий.
Государственным заказом, выполняемом на республиканском уровне является:
Социальная адаптация ветеранов войны и труда
1. Общие положения
Программа 3800 "Социальная адаптация ветеранов войны и труда" предназначена для проведения мероприятий по социальной адаптации ветеранов войны и труда и разработана на основании Указа Президента РК, имеющего силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним". Проведение лекций, аудиторных выступлений, тематических вечеров, организовывать теле-, радиопередачи, беседы и т.п. в количестве 23316 академических часов.
2. Содержание программы
За счет средств программы обеспечивается проведение мероприятий, направленных на реализацию Послания Президента страны народу Казахстана "Казахстан 2030" среди ветеранов войны и труда путем проведения лекций и т.д.

3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру
"Соғыс және еңбек ардагерлерін әлеуметтік бейімдеу" 3800 бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру конкурс өткізілгеннен кейін жүргізіледі.
Осы бағдарлама бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға үміткер өтінім беруге және мынадай ақпараттарды тапсыруға тиіс:
1) конкурсқа қатысушының біліктілік мүмкіндіктерін растайтын құжаттар;
2) сол тапсырысты орындауға мүмкіндік беретін сапалы сипаттаулар, тапсырысты орындау мерзімі;
3) сол бағдарламаны орындауға арналған шығыстар сметасы, шығыстың әрбір бабы бойынша есептерімен қоса;
4) Министрлік ұсынылған құжаттамалардың белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестілігін тексереді, шығыстар сметасы мен тиісті есептерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келіседі.
Осы Ережені қолдану зейнеткерлер мен аз қамтылған азаматтарды әлеуметтік қорғауға бөлінетін бюджеттік қаржыны Министрліктің тиімді пайдалануына мүмкіндік береді.

3. Размещение государственного заказа
Размещение государственного заказа по программе 3800 "Социальная адаптация ветеранов войны и труда" будет производиться после проведения конкурса.
Претендент на выполнение государственного заказа по данной программе обязан подать заявку и приложить следующую информацию:
1) документы, подтверждающие квалификационные возможности;
2) качественные характеристики, дающие возможность выполнять данный заказ, сроки выполнения заказа;
3) Министерство проверяет представленную документацию на соответствие установленным требованиям и условиям, смету расходов и соответствующие расчеты согласовывает с Министерством финансов Республики Казахстан.
Применение настоящих Правил позволит Министерству эффективно использовать выделенные бюджетные ассигнования на социальную защиту пенсионеров и малообеспеченных граждан.