Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне секьюритилендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 20 ақпандағы N 127 Заңы
1-бап.  Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1994 жылғы 27 желтоқсанда қабылдаған Қазақстан Республикасының  Азаматтық кодексіне  (Жалпы бөлім) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнің Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат;
N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат; N 5-6, 50-құжат;
N 11-12, 178-құжат; N 17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 ж., N 18, 336-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 11, 56, 57, 66-құжаттар; N 15, 139-құжат; N 19-20, 146-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 56-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 10, 31-құжат; N 14, 58-құжат; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; 2006 жылғы 18 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 19 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
1) 44-баптың 1-тармағында:
бірінші бөлік "Құрылтайшы" деген сөздің алдынан "Арнайы қаржы компанияларынан," деген сөздермен толықтырылып, "Құрылтайшы" деген сөз кіші әріппен жазылсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші бөлікпен толықтырылсын:
"Арнайы қаржы компаниясы өз міндеттемелері бойынша Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасында  көзделген тәртіппен жауап береді.";
2) 45 және 49-баптардың 1-тармақтарының екінші бөліктерінде:
"ұйымын" деген сөзден кейін ", арнайы қаржы компаниясын" деген сөздермен толықтырылсын;
"және сақтандыру қызметі туралы заңдарда" деген сөздер ",  сақтандыру қызметі  және  секьюритилендіру  туралы заңнамада" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам секьюритизации
Закон Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 127
Статья 1.  Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Гражданский кодекс  Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г. (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; N 19, ст. 370; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 5, ст. 55; N 12, ст. 183, 184; N 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., N 2-3, ст. 23; N 5-6, ст. 50; N 11-12, ст. 178; N 17-18, ст. 224, 225; N 23, ст. 429; 1999 г., N 20, ст. 727, 731; N 23, ст. 916; 2000 г., N 18, ст. 336; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52; N 17-18, ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 11, ст. 56, 57, 66; N 15, ст. 139; N 19-20, ст. 146; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 56; N 16, ст. 91; N 23, ст. 142; 2005 г., N 10, ст. 31; N 14, ст. 58;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.;  Закон  Республики Казахстан от 10 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 18 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 19 января 2006 г.):
1) в пункте 1 статьи 44:
часть первую после слова "кроме" дополнить словами "специальных финансовых компаний,";
дополнить частью восьмой следующего содержания:
"Специальная финансовая компания отвечает по своим обязательствам в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан о секьюритизации.";
2) в частях вторых пунктов 1 статей 45 и 49:
после слова "организации" дополнить словами ", специальной финансовой компании";
слова "и страховой деятельности" заменить словами ", страховой деятельности и секьюритизации";

3) 50-баптың 4-тармағының үшінші бөлігінде:
"құрамына" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтер және" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарату комиссиясы аталған мүлiктi және Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтерді Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасына сәйкес кредиторлармен - аталған облигацияларды ұстаушылармен есеп айырысу үшiн ипотекалық облигацияларды немесе Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес шығарылған облигацияларды ұстаушылардың өкіліне бередi.";
4) 59-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі "мүлік" деген сөзден кейін "(Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес құрылатын, жарғылық капиталы тек қана ақшамен қалыптастырылатын арнайы қаржы компанияларын қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 91-баптың 3-тармағы "үшiншi тұлғалардың кепілдіктерімен қамтамасыз етілген" деген сөздерден кейін ", бөлінген активтермен қамтамасыз етілген" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Азаматтық кодексіне  (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 7-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 14, 103-құжат; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 3-4, 16-құжат; N 5, 25-құжат; N 6, 42-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 21-22, 87-құжат; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
мынадай мазмұндағы 738-1-баппен толықтырылсын:
"738-1-бап. Секьюритилендіру кезінде ақшалай талаптарды
басқаға беру
Секьюритилендіру кезінде ақшалай талаптарды басқаға беруді қаржыландыру ерекшеліктері Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамалық актісінде белгіленеді. Осы тараудың ережелері, егер Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамалық актісінде өзгеше белгіленбесе, секьюритилендіру мәмілелеріне қолданылады.".
3."Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж.,
N 7-8, 23-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; 2006 жылғы  18 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 19 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; 2006 жылғы 19 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 17 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердiң аражiгін ажырату мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2006 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
(Ескерту. Осы Заңның 1-бапының 3-тармағы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап  қолданысқа енгізіледі - осы Заңның  2-бабын  қараңыз).

3) в части третьей пункта 4 статьи 50:
слова "не включается" заменить  словами "не включаются выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, и";
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Указанное имущество и выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, передаются ликвидационной комиссией представителю держателей ипотечных облигаций или облигаций, выпущенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, для расчета с кредиторами - держателями указанных облигаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.";
4) часть первую пункта 1 статьи 59 дополнить словами "(за исключением специальных финансовых компаний, создаваемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, уставный капитал которых формируется исключительно деньгами)";
5) пункт 3 статьи 91 после слов "третьих лиц," дополнить словами "обеспеченные выделенными активами,".
2. В  Гражданский кодекс  Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 16-17, ст. 642; N 23, ст. 929; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; N 22, ст. 408; 2001 г., N 23, ст. 309; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 7; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 14, ст. 103; N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 3-4, ст. 16; N 5, ст. 25; N 6, ст. 42; N 16, ст. 91; N 23, ст. 142; 2005 г., N 21-22, ст. 87;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.):
дополнить статьей 738-1 следующего содержания:
"Статья 738-1. Уступка денежного требования
при секьюритизации
Особенности финансирования под уступку денежного требования при секьюритизации устанавливаются законодательным актом Республики Казахстан о секьюритизации. Положения настоящей главы применяются к сделкам секьюритизации, если иное не установлено законодательным актом Республики Казахстан о секьюритизации.".
3. В  Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; N 14, ст. 82; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, 142; N 24, ст. 153; 2005 г., N 7-8, ст. 23;  N 21-22, ст. 86, 87;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.;  Закон  Республики Казахстан от 10 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 18  января 2006 г. и "Казахстанская правда" 19 января 2006 г.;  Закон  Республики Казахстан от 10 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 19 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 17 января 2006 г.):

1) 50-баптың 1-тармағының екінші бөлігіндегі "Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң актісіне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру, секьюритилендіру туралы заңнамалық актілеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 91-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес секьюритилендіру мәмілесі бойынша арнайы қаржы компаниясының борыш талаптарын басқаға беруден алған табыстары;";
3) 124-бап мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Арнайы қаржы компаниясының Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес жүзеге асырылатын қызметінен шеккен залалы бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигациялардың айналым мерзімі ішінде ауыстырылады.";
4) 131-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы "кредиттік серіктестіктерге" деген сөздерден кейін ", Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес құрылған арнайы қаржы компанияларына" деген сөздермен толықтырылсын.
4. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 23-құжат; N 12, 88-құжат; N 15-16, 100-құжат; N 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 11-12, 262-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 10, 123-құжат; 2003 ж., N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
8-бап мынадай мазмұндағы к-3) тармақшасымен толықтырылсын:
"к-3) арнайы қаржы компанияларының орындауы үшін міндетті бухгалтерлік есеп, қаржылық есептілік және операцияларды автоматтандыру жүйелері мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, бухгалтерлік есеп стандарттары туралы заңнаманы, сондай-ақ операцияларды автоматтандыру жүйелеріне қойылатын талаптарды сақтауын бақылауды жүзеге асырады;".

1) в части второй пункта 1 статьи 50 слова "законодательным актом Республики Казахстан о пенсионном обеспечении" заменить словами "законодательными актами Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, секьюритизации";
2) пункт 1 статьи 91 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) доходы от уступки требования долга, полученные специальной финансовой компанией по сделке секьюритизации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации;";
3) статью 124 дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Убытки специальной финансовой компании, полученные от деятельности, осуществляемой в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, переносятся в течение срока обращения облигаций, обеспеченных выделенными активами.";
4) подпункт 5) пункта 1 статьи 131 после слов "кредитным товариществам," дополнить словами "специальным финансовым компаниям, созданным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации,".
Сноска. Пункт 3 статьи 1 вводится в действие с 1 января 2007 года (см.  статью 2  настоящего Закона).
4. В  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 1995 г. "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 23; N 12, ст. 88; N 15-16, ст. 100; N 23, ст. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 184; N 11-12, ст. 262; N 19, ст. 370; 1997 г., N 13-14, ст. 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 11-12, ст. 176; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 10, ст. 123; 2003 г., N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 16, ст. 91; N 23, ст. 142; 2005 г., N 14, ст. 55;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.):
статью 8 дополнить подпунктом к-3) следующего содержания:
"к-3) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты по вопросам бухгалтерского учета, финансовой отчетности и систем автоматизации операций, обязательные для исполнения специальными финансовыми компаниями, а также осуществляет контроль за соблюдением ими законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, стандартов бухгалтерского учета, а также требований, предъявляемых к системам автоматизации операций;".

5. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N 11, 56, 67-құжаттар; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 15, 86-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
1) 8-бапта:
1-тармақ "осы Заңның" деген сөздерден кейін "осы бабының 6-тармағында," деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтың 3) тармақшасы "ломбардтарының" деген сөзден кейін ", Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес құрылған арнайы қаржы компанияларының," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
"6. Осы баптың 1 және 2-тармақтарында аталған қызметтен және банктің заңды тұлғалардың акцияларын немесе жарғылық капиталдарға қатысу үлестерін сатып алудан басқа, банктер мынадай қызмет түрлерiмен айналысуға құқылы:
1) банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың қызметiн автоматтандыру үшiн пайдаланылатын мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудi іске асыру;
2) банк қызметiнiң мәселелерi жөнiндегi кез келген ақпарат жеткізуші түрлеріндегі арнаулы әдебиеттердi сату;
3) өз мүлкiн сату;
4) заем алушылардың кепiлге қойған мүлкiн осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасында белгiленген тәртiппен сату;
5) қаржылық қызметке байланысты мәселелер бойынша консультациялық қызмет көрсету;
6) басқа тұлғалардың банк қызметiне байланысты мәселелер бойынша мүдделерiн, Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес құрылған арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың, инфрақұрылымдық облигацияларды, сондай-ақ ипотекалық және өзге де қамтамасыз етілген облигацияларды ұстаушылардың мүдделерiн бiлдiру;

5. В  Закон  Республики Казахстан от 31 августа 1995 г. "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 184; N 15, ст. 281; N 19, ст. 370; 1997 г., N 5, ст. 58; N 13-14, ст. 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 11-12, ст. 176; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 9, ст. 86; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 5, ст. 31; N 10, ст. 51; N 11, ст. 56, 67; N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 15, ст. 86; N 16, ст. 91; N 23, ст. 140; 2005 г., N 7-8, ст. 24; N 14, ст. 55, 58;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.):
1) в статье 8:
пункт 1 после слов "либо не предусмотренных" дополнить словами "пунктом 6 настоящей статьи,";
подпункт 3) пункта 2 после слова "ломбардов," дополнить словами "специальных финансовых компаний, созданных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации,";
дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. Помимо деятельности и приобретения банком акций или долей участия в уставных капиталах юридических лиц, указанных в пунктах 1 и 2 настоящей статьи, банки вправе заниматься следующими видами деятельности:
1) реализацией специализированного программного обеспечения, используемого для автоматизации деятельности банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
2) реализацией специальной литературы по вопросам банковской деятельности на любых видах носителей информации;
3) реализацией собственного имущества;
4) реализацией в установленном настоящим Законом и иным законодательством Республики Казахстан порядке заложенного заемщиками имущества;
5) предоставлением консультационных услуг по вопросам, связанным с финансовой деятельностью;
6) представительством интересов других лиц по вопросам, связанным с банковской деятельностью, держателей облигаций специальной финансовой компании, созданной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, инфраструктурных облигаций, а также ипотечных и иных обеспеченных облигаций;

7) банк-қаржы қызметi саласындағы мамандардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi оқуды ұйымдастыру;
8) сақтандыру ұйымдары - Қазақстан Республикасының резиденттерi атынан сақтандыру шарттарын жасасу, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорлары атынан зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар жасасу.";
2) 74-1-бапта:
1-1-тармақта:
"массасына" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтер және" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарату комиссиясы аталған мүлiктi және Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтерді Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасына сәйкес кредиторлармен - аталған облигацияларды ұстаушылармен есеп айырысу үшiн ипотекалық облигацияларды немесе Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигацияларды ұстаушылардың өкіліне бередi.";
2-тармақта:
"инвестициялық қорлардың активтері" деген сөздерден кейін ", арнайы қаржы компанияларының бөлінген активтері" деген сөздермен толықтырылсын;
"инвестициялық қордың активтері" деген сөздерден кейін ", арнайы қаржы компаниясының бөлінген активтері" деген сөздермен толықтырылсын;
"акционерлік инвестициялық қордың" деген сөздерден кейін ", арнайы қаржы компаниясының" деген сөздермен толықтырылсын.
6. "Бухгалтерлiк есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 171-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N№13-14, 205-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 12, 116-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат):
3-бапта:
4-тармақ "Қаржылық ұйымдардағы" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес құрылған арнайы қаржы компанияларындағы" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес құрылған арнайы қаржы компаниялары үшін:
осы Заңның талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық есеп беру жөніндегі нормативтік құқықтық актілерін әзірлейді және бекітеді;
Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық есеп беру және бухгалтерлік есеп стандарттары туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;".

7) организацией обучения по повышению квалификации специалистов в области банковско-финансовой деятельности;
8) заключением договоров страхования от имени страховых организаций-резидентов Республики Казахстан, а также заключением договоров о пенсионном обеспечении от имени накопительных пенсионных фондов.";
2) в статье 74-1:
в пункте 1-1:
слова "не включается" заменить словами "не включаются выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, и";
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Указанное имущество и выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, передаются ликвидационной комиссией представителю держателей ипотечных облигаций или облигаций, выпущенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, для расчета с кредиторами - держателями указанных облигаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.";
в пункте 2:
после слов "инвестиционных фондов," дополнить словами "выделенные активы специальных финансовых компаний,";
после слов "активы инвестиционного фонда" дополнить словами ", выделенные активы специальной финансовой компании";
после слов "акционерного инвестиционного фонда" дополнить словами ", специальной финансовой компании".
6. В  Закон  Республики Казахстан от 26 декабря 1995 г. "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 171; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205; 1999 г., N 20, ст. 727; 2001 г., N 24, ст. 338; 2002 г., N 12, ст. 116; 2003 г., N 15, ст. 139; 2004 г., N 11-12, ст. 66):
в статье 3:
пункт 4 после слов "финансовых организациях" дополнить словами "и специальных финансовых компаниях, созданных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации,";
пункт 6 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) для специальных финансовых компаний, созданных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации:
разрабатывает и утверждает в соответствии с требованиями настоящего Закона нормативные правовые акты Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности;
осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности и стандартов бухгалтерского учета;".

7. "Банкроттық туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 1-2, 7-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 14, 198-құжат; N 17-18, 225-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 4, 26-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 57-құжат; 2006 жылғы 18 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 19 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
1) 6-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың талаптары секьюритилендіру мәмілелеріне жатпайды.";
2) 71-баптың 2-тармағының үшінші бөлігі "тiзiлiмiне" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтер және" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 74-баптың 4-тармағының 2) тармақшасында:
"кепiл мүлкi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтер және кепіл мүлкі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарату комиссиясы аталған мүлiктi және Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын бөлінген активтерді Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасына сәйкес кредиторлармен - аталған облигацияларды ұстаушылармен есеп айырысу үшiн ипотекалық облигацияларды немесе Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес шығарылған облигацияларды ұстаушылардың өкіліне бередi.".
8. "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 5-6, 49-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; 2005 ж., N 14, 58-құжат):
23-баптың 3-тармағының бірінші бөлігі "мүлік" деген сөзден кейін "(Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы  заңнамасына  сәйкес құрылатын, жарғылық капиталы тек қана ақшамен қалыптастырылатын арнайы қаржы компанияларын қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын.

7. В  Закон  Республики Казахстан от 21 января 1997 г. "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 1-2, ст. 7; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 14, ст. 198; N 17-18, ст. 225; 2000 г., N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 17-18, ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 4, ст. 26; N 11, ст. 67; 2004 г., N 6, ст. 42; N 23, ст. 142; 2005 г., N 14, ст. 57;  Закон  Республики Казахстан от 10 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 18 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 19 января 2006 г.):
1) пункт 1 статьи 6 дополнить частью второй следующего содержания:
"Требования настоящего пункта не относятся к сделкам секьюритизации.";
2) часть третью пункта 2 статьи 71 после слов "не включаются" дополнить словами "выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, и";
3) в подпункте 2) пункта 4 статьи 74:
слова "залоговое имущество," заменить словами "выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, и залоговое имущество,";
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Указанное имущество и выделенные активы, являющиеся обеспечением по облигациям, выпущенным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, передаются ликвидационной комиссией представителю держателей ипотечных облигаций или облигаций, выпущенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, для расчета с кредиторами - держателями указанных облигаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.".
8. В  Закон  Республики Казахстан от 22 апреля 1998 г. "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 5-6, ст. 49; 1999 г., N 20, ст. 727; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 11, ст. 56; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; 2005 г., N 14, ст. 58):
часть первую пункта 3 статьи 23 дополнить словами "(за исключением специальных финансовых компаний, создаваемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, уставный капитал которых формируется исключительно деньгами)".

9. "Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 16, 214-құжат; 1999 ж., N 19, 646-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 23-24, 193-құжат; 2004 ж., N 14, 82-құжат; N 23, 138, 142-құжаттар; 2006 жылғы 21 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2006 жылғы 20 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 14 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
(Ескерту. Осы Заңның 1-бапбының 9-тармағы 2006 жылғы 1 шілдеден бастап  қолданысқа енгізіледі - осы Заңның  2-бабын  қараңыз).
5-баптың 1-тармағында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттiк емес жинақтаушы зейнетақы қорларынан, арнайы қаржы компанияларынан, сондай-ақ табиғи монополия субъектiсi үшiн осы Заңда рұқсат етiлген қызметтi жүзеге асыратын өзге де ұйымдардан басқа, коммерциялық ұйымдардың акцияларын (үлестерiн) иеленуге немесе олардың қызметiне өзге жолмен қатысуға;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) табиғи монополия субъектісінің реттелетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жоғарылауына әкеп соқтырмаған жағдайда, арнайы қаржы компаниясының секьюритилендіру туралы мәмілелері бойынша талап ету құқықтарын басқаға беруді қоспағанда, ұсынылатын реттелетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) байланысты талап ету құқығын басқаға беруге;".
10. "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 14, 119-құжат; 2004 ж., N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 58-құжат; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
1) 9-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Арнайы қаржы компаниясы секьюритилендіру туралы  заңнамаға  сәйкес шығаратын облигациялар шығару проспектiсiне қойылатын қосымша талаптар Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасымен белгіленеді.";
2) 12-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Құрылтайшылар (бірден-бір құрылтайшы) жарғылық капиталды төлегеннен кейін эмитент мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсынуға құқылы.";

9. В  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 1998 г. "О естественных монополиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 16, ст. 214; 1999 г., N 19, ст. 646; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 23, ст. 309; 2002 г., N 23-24, ст. 193; 2004 г., N 14, ст. 82; N 23, ст. 138, 142;  Закон  Республики Казахстан от 14 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 21 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 20 января 2006 г.):
в пункте 1 статьи 5:
в подпункте 3) слова "фондов и" заменить словами "фондов, специальных финансовых компаний, а также иных";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) уступать право требования, связанное с предоставляемыми регулируемыми услугами (товарами, работами), за исключением уступки права требования специальной финансовой компании по сделкам секьюритизации, при условии, что это не приведет к повышению тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии;".
Сноска. Пункт 9 статьи 1 вводится в действие с 1 июля 2006 года   (см.  статью 2  настоящего Закона).
10. В  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 2003 г. "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 14, ст. 119; 2004 г., N 16, ст. 91; N 23, ст. 142; 2005 г., N 7-8, ст. 24; N 14, ст. 58;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.):
1) статью 9 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Дополнительные требования к проспекту выпуска облигаций, выпускаемых специальной финансовой компанией в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации, устанавливаются законодательством Республики Казахстан о секьюритизации.";
2) пункт 3 статьи 12 изложить в следующей редакции:
"3. Эмитент вправе представлять документы на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций после оплаты учредителями (единственным учредителем) уставного капитала.";

3) 14-баптың 1-тармағының бірінші бөлігінде:
бірінші абзац "эмитент" деген сөзден кейін ", сондай-ақ арнайы қаржы компаниясы" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша "жүзеге асырған" деген сөздерден кейін "(арнайы қаржы компаниясын қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 15-баптың 1-тармағының 3) тармақшасы "ипотекалық облигациялар" деген сөздерден кейін "немесе Қазақстан Республикасының секьюритилендіру туралы заңнамасына сәйкес арнайы қаржы компаниясы шығаратын облигациялар" деген сөздермен толықтырылсын.
11. "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына   (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 15, 132-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 16, 91-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; 2006 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 30 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
12-бап мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) арнайы қаржы компаниясын ерікті түрде қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат алу тәртібін айқындайды;".
2-бап.  Осы Заң, 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-бабының 3-тармағын және 2006 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-бабының 9-тармағын қоспағанда, ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3) в части первой пункта 1 статьи 14:
абзац первый после слов "акционерного общества," дополнить словами "а также специальная финансовая компания";
подпункт 2) дополнить словами "(за исключением специальной финансовой компании)";
4) подпункт 3) пункта 1 статьи 15 дополнить словами "или облигациями, выпускаемыми специальной финансовой компанией в соответствии с законодательством Республики Казахстан о секьюритизации".
11. В  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 г. "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 15, ст. 132; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 16, ст. 91; 2005 г., N 14, ст. 55;  Закон  Республики Казахстан от 23 декабря 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 5 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 декабря 2005 г.):
статью 12 дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) определяет порядок получения разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании;".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального  опубликования, за исключением пункта 3 статьи 1, который вводится в действие с 1 января 2007 года, и пункта 9 статьи 1, который вводится в действие с 1 июля 2006 года.
Президент
Республики Казахстан