Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Верховный Суд Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Верховного Суда Республики Казахстан согласно приложениям 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 610 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 1195884 тысячи тенге (один миллиард сто девяносто пять миллионов восемьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 56 , 57 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей"; статьи 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 8 января 1997 года N 3315 "О численности Верховного Суда Республики Казахстан, структуре и штатах аппарата Верховного Суда Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 января 2001 года N 536 "О мерах по совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими".

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
610 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРTЫ
1. Құны: 1195884 мың теңге (бip миллиард жүз тоқсан бес миллион сегiз жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңының 56, 57-баптары ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Заңының 88-бабы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңының 1-30-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының саны, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының құрылымы мен штаты туралы" 1997 жылғы 8 қаңтардағы N 3315 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының құқықтық қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 28 қаңтардағы N 536 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлерi болып табылмайтын қызметкерлерінің еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Верховного Суда Республики Казахстан, Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Администраторов судов в областях, городах Астана и Алматы для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Верховного Суда Республики Казахстан, Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Администраторов судов в областях, городах Астана и Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
001 Администра- В Верховный
тивные за- течение Суд
траты года Республи-
ки Казах-
стан,
001 Аппарат Содержание центрального Комитет
центрально- аппарата Верховного Суда по судеб-
го органа Республики Казахстан, ному
Комитета по судебному админист-
администрированию при рирова-
Верховном Суде Республики нию при
Казахстан в пределах Верховном
утвержденного лимита Суде
штатной численности в Республи-
количестве 243 единицы. ки Казах-
031 Администра- Содержание аппаратов В стан,
торы в Администраторов судов в течение Админис-
областях, областях, городах Астана года траторы
городах и Алматы в пределах судов в
Астана и утвержденного лимита облас-
Алматы штатной численности в тях,
количестве 1745 единиц. городах
Астана и
Алматы
___________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Верховный Суд Республики Казахстан, Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Администраторов судов в областях, городах Астана и Алматы.
Приложение 611 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год

3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердің барынша тиiмдi орындалуына қол жеткізу үшін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы сот әкімшілігі жөніндегi комитеттiң орталық аппараттаpының, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы соттар әкiмшілерiнiң қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитеттiң, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы соттар әкiмшiлерiнiң аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6 7
------------------------------------------------------------------
001 Әкімшілік
шығындар
001 Орталық 243 бірлік Жыл Қазақстан
органның бекітілген штат ішінде Республикасының
аппараты саны лимиті шегінде Жоғарғы Соты,
Қазақстан Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Республикасы
Сотының, Қазақстан Жоғарғы Соты
Республикасы Жоғарғы жанындағы Сот
Сотының жанындағы әкімшілігі
сот әкімшілігі жөніндегі
жөніндегі комитеттің комитет,
орталық аппаратын облыстардағы
ұстау. және Астана
031 Облыстардағы, 1745 бірлік мөлшер. Жыл мен Алматы
Астана мен інде бекітілген ішінде қалаларындағы
Алматы штат саны лимиті соттар
қалаларындағы шегінде облыстар. әкімшілері
әкімшілер дағы, Астана мен
Алматы қалаларын.
дағы соттар
әкімшілері аппарат.
тарын ұстау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитетке, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы соттар әкімшілерiне жүктелген функциялардың сапалы әрi уақытында орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
611 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн
арттыру және оларды қайта даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 36366 тысяч тенге (тридцать шесть миллионов триста шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 1567 "О создании государственного учреждения "Институт повышения квалификации судей и работников судебной системы при Верховном Суде Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими"; постановление Президента от 12 февраля 1994 года N 1569 "Государственная программа правовой реформы в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня профессиональной подготовки судей и работников судебной системы, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации судей и работников органов судебной системы, обмен опытом, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
010 Повышение Комитет
квалифика- по судеб-
ции и ному
переподго- админист-
товка рированию
кадров при
005 Повышение Приобретение услуг по В Верховном
квалифика- повышению квалификации течение Суде
ции госу- государственных служащих года Республи-
дарствен- согласно утвержденному ки
ных плану повышения Казахс-
служащих квалификации, в том тан,
числе обучение Институт
государственному языку. повыше-
Количество государствен- ния ква-
ных служащих, проходящих лификации
курсы повышения судей и
квалификации, - 175. работни-
ков
030 Повышение Содержание Института В судебной
квалифика- повышения квалификации течение системы
ции судей судей и работников года при
и судебной системы при Верховном
работников Верховном Суде Республики Суде
судебной Казахстан в пределах Республи-
системы утвержденного лимита ки Казах-
штатной численности - 26 стан
единиц.
____________________________________________________________________

1. Құны: 36366 мың теңге (отыз алты миллион үш жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджетi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнің қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру институты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 1567 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы құқықтық реформаның Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1994 жылғы 12 ақпандағы N 1569 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Өзінің қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi атқару үшiн кәсiптiк қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдерiн, iскерлiк пен ептіліктерiн қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жетiлдiрiп, судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң кәсіптік деңгейiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, тәжiрибе алмасу, мемлекет қызметкерлерiнiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6 7
------------------------------------------------------------------
010 Кадрлардың Жыл Қазақстан
бiлiктiлiгiн ішінде Республикасы
арттыру және Жоғарғы Соты
оларды қайта жанындағы Сот
даярлау әкімшілігі
005 Мемлекеттiк Жоспарға сәйкес жөніндегі
қызметшiлер. мемлекеттiк комитет,
дiң бiлiктi. қызметкерлердiң Қазақстан
лiгiн арттыру бiлiктiлiгiн Республикасы
арттыру үшiн қызмет Жоғарғы Соты
көрсетудiң түрлерiн жанындағы
сатып алу, оның судьялар мен
iшiнде мемлекеттiк сот жүйесі қыз.
тiлдi жеделдете меткерлерінің
оқыту. Бiлiктiлiгiн біліктілігін
арттырып жүрген арттыру
мемлекеттiк қызмет. институты
керлердің саны 175.
030 Судьялардың Қазақстан Респуб.
және сот ликасы Жоғарғы Соты
жүйесi қыз. жанындағы судьялар
меткерлерiнiң мен сот жүйесi
бiлiктiлiгiн қызметкерлерiнiң
арттыру бiлiктiлiгiн арттыру
институтын бекiтiлген
26 бiрлiк штат саны
лимитi шегiнде ұстау,
өкiлдiк шығысы мен
оқыту шығысын қоса.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня судей, работников судебной системы и государственных служащих. Обеспечение становления судейского образования в Казахстане.
Приложение 612 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
032 "Отправление правосудия"
на 2003 год
1. Стоимость: 4094444 тысячи тенге (четыре миллиарда девяносто четыре миллиона четыреста сорок четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 47-57 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года N 825 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 года N 3038"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций, обеспечение исполнения Конституции, законов, иных нормативных правовых актов, международных договоров республики.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности местных судов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: судьялар, сот жүйесi қызметкерлерiнің және мемлекеттiк қызметкерлерінің бiлiктiлiгiн арттыру. Қазақстанда судьяларға бiлiм берудің қалыптасуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
612 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 032 "Сот төрелiгiн жүзеге асыру"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4094444 мың теңге (төрт миллиард тоқсан төрт миллион төрт жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңының 47- 57-баптары , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңының 1-30-баптары ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджетi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы N 3038 Жарлығының күшi жойылды деп тану туралы" 2002 жылғы 21 наурыздағы N 825 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының сот жүйесінің тәуелсіздігін күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: азаматтар мен ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, республиканың Конституциясының , Заңдарының, өзге де нормативтік-құқықтық актілерінің, халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жергiлiктi соттардың оларға жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзуi жөніндегi қызметiн қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 032 Отправление
правосудия
033 Местные Содержание местных судов в В Комитет
суды пределах утвержденного течение по
лимита штатной численности года судебно-
в количестве 7567 единиц. му адми-
нистри-
рованию
при
Верхов-
ном Суде
Респуб-
лики Ка-
захстан,
Админист
раторы
судов
областей
и горо-
дов
Алматы и
Астаны.
____________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на местные суды.
Приложение 613 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 613 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
033 "Обеспечение деятельности Квалификационной
коллегии юстиции" на 2003 год
1. Стоимость: 5182 тысячи тенге (пять миллионов сто восемьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 22 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2001 года "О Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Положение о Комитете по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация работ по качественному отбору кандидатов на замещение вакантных должностей председателей и судей районных и приравненных к ним судов.

6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6 7
------------------------------------------------------------------
032 Сот төрелiгiн Жергiлiктi соттарды Жыл Қазақстан
жүзеге асыру 7567 бiрлiк ішінде Республикасы
мөлшерiнде штат Жоғарғы Соты
санының бекiтiлген жанындағы Сот
лимитi шегiнде ұстау. әкімшілігі
жөніндегі
033 Жергiлiктi комитет,
соттар облыстардағы
және Астана
мен Алматы
қалаларындағы
соттардың
әкiмшiлерi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жергілікті соттарға жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
613 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 033 "Әдiлет бiлiктiлiк алқасының
қызметiн қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5182 мың теңге (бес миллион бiр жүз сексен екi мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңының 36-бабы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 11 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының Әдiлет бiлiктiлiк алқасы туралы" Заңының 22-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджетi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнің тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың төрағалары және судьяларының бос орындарына тағайындалуға кандидаттарды сапалы таңдау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности Квалификационной коллегии юстиции для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
033 Обеспечение Оплата: услуг В Комитет
деятельнос- секретаря, течение по
ти Квалифи- делопроизводителя, года судебному
кационной программиста по админист-
коллегии обслуживанию рированию
юстиции компьютеров, при
архивариуса, услуг Верховном
юридических и Суде
физических лиц, услуг Республи-
по сопровождению ки Казах-
программы, стан
командировочных
расходов,
представительских
затрат по проведению
заседаний коллегий
квалификационных
экзаменов у кандидатов
в судьи, конкурсных
комиссий, услуг связи.
Расходы по обслуживанию
и ремонту компьютерной
и оргтехники,
приобретение
канцелярских и
хозяйственных товаров.
____________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подбор квалифицированных кадров на должности судей посредством проведения и организации конкурсов.
Приложение 614 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
201 "Материально-техническое и иное обеспечение
органов судебной системы" на 2003 год
1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 47 , 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi атқаруға қол жеткiзу үшiн Әдiлет бiлiктiлiк алқасының қызметiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
033 Әдiлет Ақы төлеу: хатшының, Жыл Қазақстан
бiлiктiлiк iс жүргiзушiнiң, iшiнде Республикасы
алқасының компьютерлерге қыз- Жоғарғы Соты
қызметiн мет көрсету жөнiн- жанындағы Сот
қамтамасыз дегi программистiң, әкімшілігі
ету мұрағатшының қызмет- жөніндегі
терiне, заңды және комитет
жеке тұлғалардың
қызметтерiне, бағдар-
ламаны бiрге алып жүру
қызметтерiне, iссапар
шығыстарына, судьялыққа
кандидаттардың бiлiктi-
лiк емтихандары алқа-
сының мәжiлiсiн өткiзу
жөнiндегi өкiлеттi
шығындарға, конкурстық
комиссияларға, байланыс
қызметтерiне. Оргтехни-
каға және компьютерлерге
қызмет көрсету мен
жөндеу жөнiндегi шығыстар,
кеңсе және шаруашылық
тауарларын сатып aлу. <*> ------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: конкурстар ұйымдастыру және өткiзу арқылы судьялық қызметке білiктi кадрларды таңдау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
614 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 201 "Сот жүйесiнiң органдарын
материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 400000 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңының 47, 56-баптары ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Заңының 88-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджетi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: материально-техническое и иное обеспечение органов судебной системы для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задача бюджетной программы: приобретение компьютеров, принтеров, автотранспорта, квартир для судей местных судов; проведение капитального ремонта зданий и помещений. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150в .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
201 Материально- Приобретение компьютеров В Комитет
техническое в количестве 215 шт.; течение по
и иное принтеров в количестве года судебному
обеспечение 205 шт.; автотранспорта админист-
органов в количестве 109 единиц, рированию
судебной в том числе с объемом при
системы двигателя от 1600 до Верховном
2000 куб. см. - 72 ед., Суде
от 2000 до 2500 куб.см Республи-
- 35 ед., свыше 2500 ки Казах-
куб. см - 2 ед.; стан,
70 квартир для судей Админист-
местных судов. раторы
Проведение капитального судов в
ремонта 60 зданий и областях,
помещений. городах
Астана и
Алматы
____________________________________________________________________ <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150в .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные бюджетные средства позволят создать нормальные условия, отвечающие требованиям качественного отправления правосудия.
Приложение 615 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
500 "Сопровождение единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов
судебной системы Республики Казахстан" на 2003 год
1. Стоимость: 15000 тысяч тенге (пятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 4, статьи 25 и статьи 56 Конституционного Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы
Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сот жүйесi органдарының қызметiн оларға жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн материалдық-техникалық және басқадай да қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: жергілікті соттардың судьялары үшін компьютерлер, принтерлер, автокөліктер, пәтерлер сатып алу; ғимараттарға күрделi жөндеу жүргізу.
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150в қаулысымен .
6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6 7
------------------------------------------------------------------
201 Сот жүйесінің Саны 215 дана Жыл Қазақстан
органдарын компьютерлер;саны ішінде Республикасы
материалдық- саны 205 дана Жоғарғы Соты
техникалық принтерлер; саны жанындағы Сот
және өзге де 109 бірлік, оның әкімшілігі
қамтамасыз ету ішінде қозғалтқыштар жөніндегі
көлемі 1600-ден 2000 комитет,
т.см. дейін - 72 облыстардағы
бірлік, 2000-нан 2500 және Астана
т.см. дейін - 35 мен Алматы
пәтер сатып алу. қалаларындағы
60 ғимаратты және соттардың
үй-жайларды күрделі әкiмшiлерi
жөндеуден өткізу. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150в қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бөлiнген бюджеттiк қаражаттар тиісті жағдай жасау, сот әдiлдiгiн сапалы жүзеге асыру мақсаты мәселелерiн шешуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
615 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 500 "Қазақстан Республикасы сот жүйесi
органдарының бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiн сүйемелдеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңының 25-бабының 4 тармағы, 56-бабы ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Заңының 88-бабы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджетi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнің тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнің қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы .

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение работоспособности и развития единой автоматизированной информационно-аналитической системы органов судебной системы Республики Казахстан и ее составных частей с использованием новых технологий в целях обеспечения отправления правосудия и исполнения судебных решений.
5. Задачи бюджетной программы: повышение качества сбора и оформления судебных документов, поддержание Единой базы данных судебных решений Республики Казахстан, повышение качества быстрого доступа судей и сотрудников аппарата судов к большому объему актуальной и точной информации по действующему законодательству и правоприменительной практике, сопровождение задач документооборота и делопроизводства, информационного взаимодействия судов с Верховным Судом Республики Казахстан и другими органами государственной власти.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
500 Сопровожде- 1. Обработка и включение В Верховный
ние единой судебных решений течение Суд Рес-
автоматизи- Верховного Суда, года публики
рованной областных судов и Казахстан
информа- экономических судов за
ционно-ана- 2003 год в базу судебных
литической решений.
системы 2. Оплата услуг связи
органов единой автоматизированной
судебной системы, включающей
системы Верховный Суд Республики
Республики Казахстан, областной
Казахстан Карагандинский суд,
межрайонный экономический
суд города Караганды, суд
города Астаны и
межрайонный экономический
суд города Астаны.
3. Модификация программного
обеспечения системы Би, не
затрагивающая основы
построения программного
продукта, вызванная
необходимостью расширения
сферы действия системы Би на
областной уровень,
организация обработки
документов первичного учета,
учетно-статистических карточек,
регистрационных карточек общей
корреспонденции и директивных
документов, организация
первичного заполнения баз
данных для 2-х областных, 2-х
экономических судов, организация
информационного взаимодействия
между республиканским и
областным уровнем,
администрирование и управление
правами доступа пользователей
системы Би в пилотной зоне,
обучение специалистов 2-х
областных и 2-х экономических
судов навыкам работы с
системой Би. ____________________________________________________________________

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сот төрелігін іске асыру және сот шешімдерінің орындалуын қамтамасыз ету мақсатында жаңа технологияларды пайдалана отырып Қазақстан Республикасының сот жүйесi органдары мен оның құрамдас бөлімдерінің жұмыс істеу қабілетін қамтамасыз ету және бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: сот құжаттарын жинау мен ресімдеудің сапарын арттыру, Қазақстан Республикасы сот шешiмдерiнiң Бiрыңғай мәлiметтер базасын қолдау, судьялар мен аппарат қызметкерлерінің қолданыстағы заңнама мен құқық қолдану практикасы бойынша көкейкесті әрі дәл ақпараттың ауқымды көлеміне жедел қол жеткізу сапасын арттыру, құжат айналымын және іс жүргізуді, соттардың Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотымен және басқа да мемлекеттік билік органдарымен өзара ақпараттық іс-қимылы жөніндегі міндеттерді қамту.
6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6 7
------------------------------------------------------------------
500 "Қазақстан 1. Жоғарғы Соттың, Жыл Қазақстан
Республикасы облыстық соттар iшiнде Республикасының
сот жүйесi мен экономикалық Жоғарғы Соты
органдарының соттардың 2003
бірыңғай жылғы сот шешiмдерiн
автоматтан. өңдеу және сот
дырылған шешiмдерiнiң
ақпараттық- базасына енгiзу.
талдау 2. Пилоттық аймақ
жүйесiн шеңберiнде байланыс
сүйемелдеу қызметтерi үшiн ақы
төлеу.
3. Би жүйесiнiң
iс-қимыл аймағын
қажеттiлiгiнен
туындаған бағдарла.
малық өнiмнің түзілу
негізін қозғамайтын
Би жүйесiн
бағдарламамен
қамтамасыз ету
модификациялары,
бастапқы есеп
құжаттарының, есептiк
-статистикалық
құжаттардың, жалпы
хат-хабарлар мен
директивалық
құжаттардың өңделуiн
ұйымдастыру, облыстық,
экономикалық соттарға
арналған мәлiметтер
базасының бастапқы
толтырылуын ұйымдастыру,
республикалық және
облыстық деңгей
аралығында өзара
ақпараттық iс-қимылды
ұйымдастыру, әкімшілiк
ету және пилоттық
аймақта Би жүйесiн
пайдаланушылардың
пайдалану құқықтарын
басқару, облыстық
және экономикалық
соттардың мамандарына
Би жүйесiмен жұмыс
iстеу машығын игерудi
үйрету.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные бюджетные средства позволят обеспечить сбор и обработку судебных решений, сопровождение Единой базы данных судебных решений, доступ судов к Единой базе данных судебных решений и решить вопросы качественного и точного ведения судебной статистики, информационного взаимодействия судов с Верховным Судом Республики Казахстан и другими органами государственной власти.
Приложение 616 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
600 "Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов
судебной системы Республики Казахстан" на 2003 год
1. Стоимость: 15000 тысяч тенге (пятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 4 статьи 25 , статья 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; статьи 4 , 9 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: информатизация работы судов и органов судебной системы, уполномоченных на их организацию и материально-техническое обеспечение.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и установка программ, приобретение лицензионных программ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
600 Создание 1. Разработка и установка В Комитет
единой в судах и администраторах течение по
автомати- судов единой автоматизиро- года судебному
зирован- ванной информационно- админист-
ной аналитической системы рированию
информа- в качестве программного при
ционно- продукта по судебному Верховном
аналити- администрированию (контроль Суде
ческой движения уголовных, Республи-
системы гражданских, административ- ки Казах-
органов ных дел, жалоб и протестов стан,
судебной на них, апелляционного и Админист-
системы надзорного рассмотрения дел, раторы
Республи- исполнения судебных актов), судов в
ки формированию базы данных областях,
Казахстан судебных актов с размещением городах
в Интернете, статистического Астана и
учета и отчетности, Алматы
обеспечения безопасности
системы, разработка системы
электронной подписи,
проведение (установка)
компьютерной сети,
приобретение лицензионных
программ.
____________________________________________________________________
. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные бюджетные средства позволят создать программный продукт и базу данных по судебному администрированию, что будет способствовать своевременному и качественному рассмотрению и исполнению дел; формированию базы данных по судебным актам с размещением в Интернете, что обеспечит гласность принимаемых судебных решений. Обработка и представление данных положительно отразится на укреплении самостоятельности судебной власти и независимости судей, повышении эффективности их деятельности.

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бөлiнген бюджеттiк қаржылар сот шешiмдерiн жинауды және өңдеудi, сот шешiмдерi мәлiметтерiнiң Бiрыңғай базасымен қамтып, соттардың сот шешiмдерi мәлiметтерiнiң Бiрыңғай базасына қол жеткiзуiне және сот статистикасын сапалы әрi дәл жүргiзуге, соттардың Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотымен және басқа да мемлекеттiк билiк органдарымен ақпараттық өзара iс-қимылын қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
616 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 600 "Қазақстан Республикасы сот жүйесi
органдарының бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiн құру" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Заңының 25-бабының 4 тармағы, 56-бабы ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Заңының 88-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджетi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнің жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: соттар мен сот жүйесi органдарының ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге уәкiлеттi органдарының жұмыстарын ақпараттау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бағдарламаларды әзiрлеу және бекiту, лицензиялық бағдарламаларды сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
!лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
!коды!ла. !лардың) атауы!жөніндегі шаралар !зім. !
! !ма. ! ! !дері !
! !ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6 7
------------------------------------------------------------------
600 "Қазақстан Соттарда және Жыл Қазақстан
Республикасы соттардың әкiмші. ішінде Республикасы
сот жүйесi лерiнде сот әкім. Жоғарғы Соты
органдарының шiлiгi жөнiндегi жанындағы Сот
бiрыңғай авто. бағдарламалық өнiм әкімшілігі
маттандырылған ретiнде автомат. жөніндегі
ақпараттық- тандырылған бiркелкi комитет,
талдау жүйесін ақпараттық-талдау облыстардағы
құру" жүйесiн әзiрлеу және және Астана
бекiту (қылмыстық, мен Алматы
азаматтық, әкiмшiлiк қалаларындағы
iстердi, шағымдарды соттардың
және оларға әкімшілері
наразылықтарды,
аппеляциялық және
қадағалау түрiнде
iс қарауы, сот
актiлерiн орындалуы
қозғалыстарын
бақылау), сот
актiлер деректер
қорын қалыптастыру
Интернетте
орналастыруымен,
статистикалық есеп
және есептеме,
жүйенiң қауiпсiздiгiн
қамсыздандыру,
электронды қолтаңба
жүйесiн әзiрлеуi,
компьютерлiк желiсiн
жүргiзуi (бекiтуi),
лицензиялық
бағдарламаларды
сатып алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бөлiнген бюджеттiк қаржы бағдарламалық өнiм және сот әкiмшiлiгi жөнiндегi деректер қорын жасауға мүмкiндiк бередi, ол iстердi мерзiмiнде және сапалы қарауға және орындауға ықпалын тигiзедi; сот актiлер деректер қорын қалыптастырып Интернетте орналастыруы, қабылданған сот шешiмдердiң жариялығын қамтамасыз етедi. Деректердi өңдеуi және ұсынуы сот билiгiнiң дербестiгi мен судьялардың тәуелсiздiгiн нығайтуға, олардың қызметтерiнiң тиiмдiлiгiн арттыруға өз ықпалын тигiзедi.