Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета согласно приложениям 348, 349.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 348
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
406 - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение контроля за исполнением республиканского бюджета"
на 2005 год
1. Стоимость: 195914 тысяч тенге (сто девяносто пять миллионов девятьсот четырнадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ  Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года N 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2002 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета для эффективного выполнения возложенных на них функций. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей.

2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп комитетi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
348, 349-қосымшаларға сәйкес Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп комитетiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
348-ҚОСЫМША
Ескерту. 348-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
406 - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау
жөнiндегі есеп комитетi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылауды
қамтамасыз ету" деген 001 республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 195914 мың теңге (бiр жүз тоқсан бес миллион тоғыз жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Рecпубликасының бюджеттiк  кодексi  2004 жыл 24 сәуiр; "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдeдегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Электрондық құжат пен электронды цифрлы қол туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Информатизациялау туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 тамыздағы N 917  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы  N 1282  "Mемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы"; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы  және "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң орталық аппаратына жүктелген мiндеттердiң неғұрлым тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн оның қызметiн қамтамасыз ету. Өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi атқару үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласындағы оқыту бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдерiн, дағдысы мен машығын жаңғырту.

5. Задачи бюджетной программы: контроль за соблюдением требований бюджетного законодательства и иных нормативных правовых актов, регулирующих вопросы исполнения республиканского бюджета, содержание центрального аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, повышение профессиональной квалификации государственных служащих, осуществление системно-технического обслуживания вычислительной техники, обеспечение приобретения активов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспечение
контроля
за исполне-
нием рес-
публиканс-
кого
бюджета
2         001  Аппарат     Содержание и обслужи-    в       Счетный
централь-   вание центрального       тече-   комитет по
ного        аппарата Счетного        ние     контролю за
органа      комитета по контролю     года    исполнением
за исполнением респуб-           республикан-
ликанского бюджета               ского
с целью качественного            бюджета
выполнения возложенных
функций - 70 единиц.
Проведение семинар-
совещаний по вопросам
государственного финан-
сового контроля и
оплата труда лекторов.
Приобретение хозяйст-
венных товаров и
расходных материалов,
канцелярских принад-
лежностей. Изготовле-
ние бланочной продук-
ции для Счетного
комитета. Проведение
заседаний Счетного
комитета. Опубликование
в средствах массовой
информации отчета
Счетного комитета по
исполнению бюджета.
Содержание и обслужи-
вание 9 единиц и
аренда 3 единиц авто-
транспортных средств,
ксероксов - 4 единицы,
факсов - 4 единиц.
Установка, подключение
и приобретение услуг
связи. Приобретение
услуг физических и
юридических лиц.
Разработка нормативно-
правовых актов,
стандарты, правила,
проведение государст-
венного финансового
контроля, издание
Бюллетеня и журнала
Счетного комитета,
методических рекомен-
даций. Привлечение
специалистов ауди-
торской организации
и независимых экспер-
тов для проведения
контроля.
3         007  Повышение   Приобретение услуг       в       Счетный
квалифика-  по повышению квалифи-    тече-   комитет по
ции госу-   кации государственных    ние     контролю за
дарствен-   служащих согласно        года    исполнением
ных служа-  утвержденному плану              республикан-
щих         повышения квалификации,          ского
в том числе обучение             бюджета
государственному языку.
Среднегодовое коли-
чество государственных
служащих, проходящих
курсы повышения квали-
фикации 40 человек.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттiң атқарылуы мәселелерiн реттейтiн бюджет туралы заңнаманың және өзге де нормативтiк құқықтық актiлер талаптарының орындалуын бақылау, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң орталық аппаратын ұстау, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру, есептеу техникасына жүйелi-техникалық қызмет көрсету, активтер сатып алуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  001        Республика-
лық бюджет-
тiң атқа-
рылуын ба-
қылауды
қамтамасыз
ету
2       001   Орталық     Жүктелген функ-    жыл     Республикалық
органның    цияларын сапалы    бойы    бюджеттiң
аппараты    атқару мақсатында          атқарылуын
Республикалық бюд-         бақылау
жеттiң атқарылуын          жөнiндегi
бақылау жөнiндегi          есеп комитетi
есеп комитетiнiң
орталық апаратын
ұстау 70 бiрлiк.
Есеп комитетiнің
отырыстарын өткi-
зу. Мемлекеттiк
қаржы бақылау мә-
селелерi бойынша
семинар-мәжілiс
өткiзу және лек-
торлардың еңбек-
терiн төлеу.
Кеңсе, шаруашылық
тауарлар мен шығын
материалдарын
сатып алу. Есеп
комитетiнiң блан-
калық өнiмдерiн
дайындау. Есеп
комитетiнiң Бюл-
летенi мен журна-
лын шығару. Әдiс-
темелiк құжат-
тарды, стандарт-
тарды және мем-
лекеттiк қаржы
бақылауын өткi-
зудiң қағидаларын
даярлау. 9 бiрлiк
автокөлiктi ұс-
тау, қызмет
көрсету 3 бiрлiк
автокөлiктерiн
жалдау, факс -
4 бiрлiк, ксерокс
- 4 бiрлiк. Байла-
ныс жүйесiн орнату,
қосу және қызметiн
алу. Жеке және
заңды тұлғалардың
қызметiн алу. Есеп
комитетiнiң есебiн
жалпы ақпаратқа
жариялау, аудитор-
лық ұйымдардың
мамандарын және
эксперттердi ба-
қылау жұмыстарына
жалдау.
3       007   Мемлекет-   Бiлiктiлiк артты-  жыл     Республикалық
тiк қыз-    рудың бекітілген   бойы    бюджеттiң
метшiлер-   жоспарына сай              атқарылуын
дiң бi-     мемлекеттiк қыз-           бақылау
лiктiлiгiн  метшілердiң бiлiк-         жөнiндегi
арттыру     тiлігін арттыру            есеп комитетi
жөніндегі қызмет-
тердi сатып aлу,
соның iшiнде
мемлекеттiк тiлдi
оқыту.
Біліктілігін арт-
тыру курстарынан
өтiп жатқан
мемлекеттік қыз-
метшілердiң
орташа жылдық
саны 40 адам.

4         009  Материаль-  Приобретение активов:    в       Счетный
но-техни-   офисная мебель - 1       тече-   комитет по
ческое ос-  комплект; телевизор      ние     контролю за
нащение     плазменный - 1 штука;    года    исполнением
государст-  сейфы - 14 штук;                 республикан-
венных      видеопроектор - 1 штука;         ского
органов     конференц-система -              бюджета
1 комплект;
кондиционеры - 2 штуки;
цифровой много-
функциональный телефон-
ный аппарат - 4 штуки.
5         017  Обеспечение Сопровождение WEB-       в       Счетный
функциони-  сайта Счетного коми-     тече-   комитет по
рования     тета, услуги по сопро-   ние     контролю за
информа-    вождению информационных  года    исполнением
ционных     систем и локальных               республикан-
систем и    задач; администрирование         ского
информа-    локальной сети (ЛВС),            бюджета
ционно-     администрирование
техничес-   серверов. Услуги дос-
кое обес-   тупа к сети Интернет,
печение     приобретение расходных
государ-    комплектующих материа-
ственных    лов запасных частей,
органов     техническое обслуживание
средств вычислительной
техники: 70 рабочих
станций. Приобретение
вычислительной техники:
сетевого принтера - 1
единица, лазерных
принтеров - 30 единиц,
рабочих станций
пользователей - 35 единиц,
ноутбуков - 20 единиц. __________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета функций, повышение профессионального уровня государственных служащих, согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 349
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
406 - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание и развитие информационной базы данных по объектам
финансового контроля" на 2005 год
1. Стоимость: 9677 тысяч тенге (девять миллионов шестьсот семьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации".

4       009   Мемлекет-   Активтердi сатып   жыл     Республикалық
тiк ор-     алу: Офистік       бойы    бюджеттiң
гандарды    жиһаздар - 1               атқарылуын
материал-   жиынтық; Плазмалық         бақылау
дық-тех-    телевизор - 1              жөніндегі
никалық     бiрлiк; сейфтер -          есеп комитетi
жарақтан-   14 бiрлiк; сандық
дыру        видеопроектор - 1
бiрлiк; конференц
система - 1 жиын-
тық. Кондиционер
- 2 бiрлiк; Көп
функционалдық
сандық телефон
аппараттары -
4 бiрлiк.
5       017   Ақпараттық  Есеп комитетiнiң   жыл     Республикалық
жүйелердiң  WEB-сайтын         бойы    бюджеттiң
жұмыс iс-   сүйемелдеу.                атқарылуын
теуiн қам-  Ақпарат және               бақылау
тамасыз     локальдi жүйелерiн         жөнiндегi
ету және    сүйемелдеу.                есеп комитетi
мемлекет-   Локальдi жүйеге
тiк орган-  (ЛВС) және сер-
дарды ақ-   верлерге әкiмшiлiк
параттық-   жасау. Интернетке
техникалық  қосылуды қамта-
қамтама-    масыз ету, шығыс құрал-
сыз ету     жабдықтарын алу,
есептеу техника-
сының жабдықтарын
және қосалқы
бөлшектерiн алу,
70 бiрлiк ақпа-
раттық системаны
жүргiзу және
пайдалану қызметiн
алу. Eceптeу техни-
касын сатып алу:
желілік принтер -
1 бiрлiк, лазерлiк
принтер - 30 бiрлiк,
қолданушылардың жұ-
мыс станциялары -
35 бiрлiк, ноутбуктер
- 20 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық бюджет атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiне жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы, қазiргi кезеңдегi экономикалық жағдайға сәйкес, кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай мемлекеттiк қызметшілердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
349-ҚОСЫМША
406 - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау
жөнiндегі есеп комитетi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қаржы бақылау объектiлерi бойынша деректердiң
ақпараттық базасын құру және дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9677 мың теңге (тоғыз миллион алты жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының бюджеттiк  кодексi  24 сәуір 2004 жыл; Қазақстан Республикасының "Электрондық құжат пен электронды цифрлы қол туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Информатизациялау туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование и развитие информационной базы данных по объектам финансового контроля.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности работы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, совершенствование методов проведения контроля за исполнением республиканского бюджета, оснащение работников инструментарием, позволяющим частично автоматизировать работу аудитора в части осуществления анализа финансовой отчетности объектов контроля, а также выполнять задачи по прогнозированию, моделированию экономических процессов в Республике Казахстан и выработку рекомендаций Правительству  Республики  Казахстан  в  части  повышения эффективности расходования средств республиканского бюджета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   002        Создание    Развитие информационной  в       Счетный
и развитие  базы данных по объектам  тече-   комитет по
информа-    финансового контроля.    ние     контролю за
ционной     Приобретение вычисли-    года    исполнением
базы данных тельной техники:                 республикан-
по объек-   WEB-сервер - 1 комп-             ского
там финан-  лект; рабочая станция -          бюджета
сового      2 единицы, межсетевой
контроля    защитный экран - 1 еди-
ница. Приобретение
лицензионных програм-
мных продуктов -
6 комплектов.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества деятельности Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета в части исполнения, ведения учета и отчетности по исполнению республиканского бюджета, проведения анализа результатов контрольных мероприятий.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қаржылық бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық деректер базасын жетiлдiру және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi Есеп комитетiнiң жұмысының тиiмдiлiгiн арттыру, республикалық және жергілiктi бюджеттiң атқарылуына бақылау жүргiзу әдiстерiн жетiлдiру, Комитет қызметкерлерiн, бақылау объектiлерiн қаржылық есебiне талдау жасаған кезде аудитордың жұмысын iшінара автоматтандыруға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының экономикалық процестерiн болжау және үлгiге салу, республикалық және жергiлiктi бюджет қаражатын жұмсаудың тиiмдiлiгiн арттыру бөлiгiнде Қазақстан Республикасының Yкiметiне ұсыныс әзiрлеу жөнiндегi мiндеттердi орындауға мүмкiндiк беретiн құрал-сайманмен жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  002        Қаржы бақы- Қаржылық бақылау   жыл     Республикалық
лау объек-  объектiлерiнiң     бойы    бюджеттiң
тiлерi бо-  ақпараттық дерек-          атқарылуын
йынша де-   тер қорын дамыту.          бақылау
ректердiң   Техникалық құрал-          жөнiндегi
ақпараттық  дар сатып алу:             Есеп комитетi
базасын     WEB сервер - 1
құру және   бiрлiк, жұмыс
дамыту      станциясы - 2
бiрлiк, жүйе-
аралық қорғаныс
экраны - 1 бiр-
лiк, 6 комплект
лицензиялы бағдар-
ламалық өнiмдердi
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң жүргiзетiн бақылау iс-шаралары нәтижелерiне талдау жасаудың сапасын арттыру, "Республикалық және жергiлiктi бюджеттiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикалық Заңын, республикалық бюджеттiң қаржысы есебiн ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң қаржылық есебiне сапалы бақылау жүргiзу бөлiгiнде толыққанды iске асыру (8-бап, 4-тармақ, 2, 3 тармақшалар).