Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Генеральная прокуратура Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан согласно приложениям 356, 357, 358.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 356
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
502 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Осуществление высшего надзора за точным и единообразным
применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 6136486 тысяч тенге (шесть миллиардов сто тридцать шесть миллионов четыреста восемьдесят шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" от 22 декабря 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 22 января 1993 года "Об охране труда"; Закон  Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О прокуратуре"; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон  Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О труде в Республике Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, в борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года N 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального банка Республики Казахстан"; Постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; Постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2000 года N 1641 "О программе борьбы с преступностью в Республике Казахстан"; статьи 529 , 534 , 537 -541 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.

2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
356, 357, 358-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
356-қосымша
Ескерту. 356-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
502 - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға
тәуелдi актiлердiң дәлме-дәл және бiрiздi
қолданылуына жоғары қадағалауды iске асыру"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6136486 мың теңге (алты миллиард бiр жүз отыз алты миллион төрт жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Еңбек қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 22 қаңтардағы Заңы; "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  1-30-баптары ; "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы ; "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 28 наурыздағы N 1050  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiсi мемлекеттiк бюджет және смета (бюджет) есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудiң бірыңғай жүйесі туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн мемлекеттiк жеңіл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы қылмысқа қарсы күрес бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 қазандағы N 1641  қаулысы , Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң  529 534 537 - 541-баптары .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности органов прокуратуры Республики Казахстан для достижения эффективного выполнения возложенных на них функций, оперативное исполнение и обеспечение взятых международных обязательств в области уголовного преследования. Повышение профессионального уровня работников органов прокуратуры Республики Казахстан, углубление профессиональных знаний специалистов.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, областных и приравненных к ним прокуратур, центрального аппарата Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных подразделений. Обеспечение сотрудников органов прокуратуры необходимыми условиями труда, расширение международного сотрудничества в области экстрадиции граждан Республики Казахстан, задержанных за рубежом. Обеспечение своевременного и качественного проведения мероприятия по повышению квалификации работников органов прокуратуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   001        Осуществ-
ление
высшего
надзора за
точным и
едино-
образным
применением
законов и
подзаконных
актов в
Республике
Казахстан
2         001  Аппарат     Содержание центрального  В       Генеральная
централь-   аппарата Генеральной     тече-   прокуратура
ного        Прокуратуры Республики   ние     Республики
органа      Казахстан согласно       года    Казахстан
утвержденному лимиту
штатной численности 289
единиц, 11 единиц авто-
транспорта по нормативу
положенности в целях
выполнения возложенных
функций, обеспечения
оперативного решения
вопросов направления
специальных экстрадицион-
ных групп и экстрадиции
установленных и задержан-
ных преступников в
Республику Казахстан
из различных стран мира.
Выполнение плана меро-
приятия по празднованию
10-летия Конституции
Республики Казахстан.
3         002  Аппараты    Содержание областных     В       Генеральная
территори-  и приравненных к ним     тече-   прокуратура
альных      прокуратур согласно      ние     Республики
органов     утвержденному лимиту     года    Казахстан
штатной численности
4842 единицы, 360
единиц автотранспорта
по нормативу положен-
ности в целях выпол-
нения возложенных
функций.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының өздерiне жүктелген функциялардың тиiмдi орындалуына қол жеткiзу қызметiн қамтамасыз ету, қылмыстық қудалау саласында алынған халықаралық мiндеттемелердi жедел орындау және қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының прокуратура органдары қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру, мамандардың кәсiби бiлiмiн тереңдету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының орталық аппаратын, облыстық және оған теңестiрiлген прокуратураларды, Қазақстан Республикасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiн және оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау. Прокуратура органдарының қызметкерлерiн қажеттi еңбек жағдайларымен қамтамасыз ету, шетелде ұсталған Қазақстан Республикасының азаматтарын экстрадициялау саласында халықаралық ынтымақтастықты кеңейту. Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi iс шаралардың уақытылы және сапалы өткiзiлуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Қазақстан
Республи-
касында
заңдардың
және заңға
тәуелдi
актiлердiң
дәлме-дәл
және бiрiз-
дi қолданы-
луына жоға-
ры қада-
ғалауды
iске асыру
2       001   Орталық      Қазақстан Республи-  Бір   Қазақстан
органның     касы Бас прокурату-  жыл   Республикасы-
аппараты     расының орталық      бойы  ның Бас
аппаратын жүктел-          прокуратурасы
ген функцияларды
орындау мақсатында
бекiтiлген 289
бiрлiк штат саны-
ның лимитiне
сәйкес және тиiсті-
лік нормативi
бойынша автокөлiк-
тiң 11 бiрлiгiн
ұстау, арнайы
экстрадициялық
топтарды жiберу
және анықталған,
әрi ұсталған
қылмыскерлердi
әлемнiң әр түрлi
елдерiнен
Қазақстан Республи-
касына экстрадиция-
лау мәселелерiн
жедел шешудi
қамтамасыз ету.
Қазақстан Республи-
касы Конституция-
сының 10 жылдық
мерекесiн атап
өтуге байланысты
iс-шаралар жоспарын
орындау.
3   001 002   Аумақтық     Облыстық және        Бір   Қазақстан
органдар-    оларға теңестiрiл-   жыл   Республикасы-
дың аппа-    ген прокуратуралар-  бойы  ның Бас
раттары      ды жүктелген функ-         прокуратурасы
цияларды орындау
мақсатында бекiтiл-
ген 4842 бiрлiк
штат санының лимитi-
не сәйкес және
тиiстiлiк нормати-
вiне бойынша авто-
көлiктiң 360
бiрлiгiн ұстау.

4         007  Повышение   Повышение квалификации   В       Генеральная
квалифика-  сотрудников органов      тече-   прокуратура
ции госу-   прокуратуры Республики   ние     Республики
дарствен-   Казахстан, согласно      года    Казахстан
ных служа-  утвержденному плану
щих         повышения квалификации,
в том числе обучение
государственному языку.
Среднегодовое количество
служащих 1685 единиц.
5         008  Капитальный Проведение капитального  В       Генеральная
ремонт      ремонта зданий 30        тече-   прокуратура
зданий,     объектов территориаль-   ние     Республики
помещений   ных органов прокуратуры. года    Казахстан
и сооруже-
ний госу-
дарствен-
ных органов
6         009  Материаль-  Приобретение письменных  В       Генеральная
но-техни-   столов - 3753 единиц,    тече-   прокуратура
ческое      кресел - 2821 единицы,   ние     Республики
оснащение   стульев - 3205 единиц,   года    Казахстан
государст-  металлических шкафов -
венных      254 единицы, шкафов -
органов     300 единиц, копироваль-
ных аппаратов большой
мощности - 2 единицы,
портативных копироваль-
ных аппаратов - 267
единиц, телефонных
аппаратов - 150 единиц,
сейфов - 94 единиц.
7         017  Обеспечение Приобретение расходных   В       Генеральная
функциони-  материалов комплектую-   тече-   прокуратура
рования     щих запасных частей.     ние     Республики
информаци-  Оплата услуг связи по    года    Казахстан
онных       передаче данных по
систем и    модему - 200 точек,
информа-    услуги доступа к сети
ционно-     интернет, услуги VPDN.
техничес-   Содержание, техническое
кое обеспе- обслуживание вычисли-
чение госу- тельной техники:
дарствен-   компьютеров - 2079
ных органов единиц, принтеров -
1346 единиц, серверов -
5 единиц. Сопровож-
дение информационной
системы. Обучение
специалистов (Novell
ver 6.5, MSsgl - 2000,
Delhpi ver. 7.0). - 4
сотрудников. Приобре-
тение: компьютеров в
комплекте с лазерными
принтерами - 240
единиц, антивирусной
программы "МС Afee",
программы распоз-
навания текста
"Finereader 6.0.",
ПО "Лука бюджет",
сетевого программного
обеспечения "Upgrade
Novell Metwarefrom
6.0 to 6.5 +
protection" в централь-
ном аппарате ГП РК,
приложения "Group
Wise + Protection"
к сетевому программному
обеспечению в централь-
ном аппарате ГП РК.
Услуги по монтажу
оборудования и инста-
ляции программного
обеспечения "Лука
бюджет", обучение
специалистов по ПО
"Лука бюджет" - 50
сотрудников.
Установка локальной
сети.
8   001   100  Аппарат     Содержание аппаратов     В       Комитет по
Комитета    Комитета по правовой     тече-   правовой
по правовой статистике и специаль-   ние     статистике и
статистике  ным учетам Генеральной   года    специальным
и специаль- Прокуратуры Республики           учетам
ным учетам  Казахстан согласно               Генеральной
Генеральной утвержденному лимиту             прокуратуры
прокуратуры штатной численности              Республики
Республики  107 единиц, 3 авто-              Казахстан
Казахстан   транспортных средств
согласно нормативу
положенности в целях
выполнения возложен-
ных функций

4       007   Мемлекеттiк  Қазақстан Республи-  Бір   Қазақстан
қызметшi-    касының прокуратура  жыл   Республикасы-
лердiң       органдары қызмет-    бойы  ның Бас
бiлiктiлi-   керлерiнiң бiлiктi-        прокуратурасы
гiн арттыру  лiгiн бекiтiлген
бiлiктiлiктi артты-
ру жоспарына сәйкес
көтеру, мемлекеттiк
тiлдi оқыту.
Жылдық орташа
қызметкерлердiң
саны - 1685 бiрлiк.
5       008   Мемлекеттiк  Прокуратура аумақ-   Бір   Қазақстан
органдардың  тық органдарының     жыл   Республикасы-
ғимаратта-   30 объект ғимарат-   бойы  ның Бас
рын, үй-жай- тарына күрделi             прокуратурасы
лары және    жөндеу жүргізу.
құрылыста-
рын күрделi
жөндеу
6       009   Мемлекеттiк  Жазу столдарын -     Бір   Қазақстан
органдарды   3753 бiрлiк,         жыл   Республикасы-
материал-    креслоларды -        бойы  ның Бас
дық-техника- 2821 бiрлiк,               прокуратурасы
лық жарақ-   орындықтарды -
тандыру      3205 бiрлiк,
металдық шкафтарды
- 254 бiрлiк,
шкафтарды - 300
бiрлiк, үлкен қуат-
ты көшiрме аппарат-
тарды - 2 бiрлiк,
ықшамды көшiрме
аппараттарды - 267
бiрлiк, телефон
аппараттарын - 150
бiрлiк, сейфтарды
- 94 бiрлiк сатып
алу.
7       017   Ақпараттық   ҚБ жинақтайтын       Бір   Қазақстан
жүйелердің   шығыс материалда-    жыл   Республикасы-
жұмыс        рын сатып алу.       бойы  ның Бас
iстеуiн      Модем арқылы               прокуратурасы
қамтамасыз   мәлiметтерді
ету және     беру жөнiндегi
мемлекеттiк  байланыс қызмет
органдарды   төлемi - 200
ақпараттық-  нүкте, интернет
техникалық   желiсiне ену, VPDN.
қамтамасыз   Есептеушi техника-
ету          лар: компьютерлер
- 2079 бiрлiк,
принтерлер - 1346
бiрлiк, серверлер-
ге - 5 бiрлiк -
қызмет көрсету,
ұстау.
Ақпараттық жүйенi
сүйемелдеу.
Мамандарды оқыту
(Novell ver6.5,
MSsgl - 2000,
Delhpi ver. 7.0)
- 4 қызметкер.
Лазерлi принтер-
лермен толық жинақ-
ты компьютерлердi
- 240 бiрлiк, "МС
Afee" вируске қарсы
бағдарламасын,
"Finereader 6.0"
мәтiнiн танып бiлу,
"Лука бюджет" БҚ,
ҚP БП орталық
аппаратында
"Upgrade Novell
Netwarefrom 6.0
to 6.5 +
protection" желiлi
бағдарламалық қам-
тамасыз етудi, ҚР
БП Орталық аппара-
тында "Group Wise +
Protection" желiлi
бағдарламалық қам-
тамасыз етудiң
қосымшасын сатып
алу. "Лука бюджет"
БҚ желiсiн монтаждау
инсталяциялау,
"Лука бюджет" БК
бойынша мамандарды
оқыту - 50 қызмет-
кер. Оқшауланған
желiнi орнату.
8   001 100   Қазақстан    Қазақстан Республи-  Бір   Қазақстан
Республи-    касы Бас прокурату-  жыл   Республикасы-
касы Бас     расының Құқықтық     бойы  Бас прокурату-
прокура-     статистика және            расының
турасының    арнайы есепке алу          Құқықтық
Құқықтық     жөнiндегi комитетi-        статистика
статистикa   нiң аппаратын              және арнайы
және арнайы  жүктелген функция-         есепке алу
есеп жөнiн-  ларды орындау              жөнiндегi
дегi коми-   мақсатында бекiтiл-        комитеті
тетiнiң      ген 107 бiрлiк штат
аппараты     санының лимитiне
және тиiстiлiк
нормативiне сәйкес
3 автокөлiк жабдық-
тарын ұстау.

9   001   101  Аппараты    Содержание аппаратов     В       Комитет по
территори-  территориальных органов  тече-   правовой
альных      Комитета по правовой     ние     статистике и
органов Ко- статистике и специаль-   года    специальным
митета по   ным учетам Генеральной           учетам
правовой    прокуратуры Республики           Генеральной
статистике  Казахстан согласно               прокуратуры
и специаль- утвержденному лимиту             Республики
ным учетам  штатной численности              Казахстан
Генеральной 534 единицы, 17 единиц
прокуратуры автотранспорта по
Республики  нормативу положенности
Казахстан   в целях выполнения
возложенных функций
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Генеральную прокуратуру Республики Казахстан функций, бесперебойное функционирование органов прокуратуры Республики, раскрытие преступлений, изобличение и привлечение к уголовной ответственности лиц их совершивших, неотвратимость за совершение преступных действий. Выполнение плана повышения квалификации работников органов прокуратуры. Углубление профессиональных знаний специалистов, повышение квалификации сотрудников органов прокуратуры с выдачей соответствующих сертификатов.
Приложение 357
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
502 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Межгосударственное информационное взаимодействие по ведению
криминального и оперативного учетов"
на 2005 год
1. Стоимость: 1838 тысяч тенге (один миллион восемьсот тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" от 22 декабря 2004 года; статья 56  Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О прокуратуре"; Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах"; Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года N 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: межгосударственное информационное взаимодействие при решении задач борьбы с преступностью, защиты прав и свобод граждан, охраны общественного порядка.

9   001 101   Қазақстан    Қазақстан Республи-  Бір   Қазақстан
Республика-  касы Бас прокурату-  жыл   Республикасы-
сы Бас       расының Құқықтық     бойы  Бас прокурату-
прокурату-   статистика және            расының
расының      арнайы есепке алу          Құқықтық
Құқықтық     жөнiндегi комитетi-        статистика
статистика   нiң аумақтық орган-        және арнайы
және арнайы  дары аппараттарын          есепке алу
есеп жөнiн-  жүктелген функция-         жөнiндегi
дегi кoмите- ларды орындау үшiн         комитеті
тiнiң аумақ- бекiтiлген 534 штат
тық органда- санының лимитiне
рының аппа-  және тиiстiлiк
раттары      нормативiне сәйкес
17 бiрлiк автокөлiк
жабдықтарын ұстау.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына жүктелген функцияларды уақытылы және сапалы орындау, Республиканың прокуратура органдарының үздiксiз жұмыс iстеуi, қылмыстарды ашу, оларды жасаған адамдарды әшкерлеу және жауапкершілiкке тарту, қылмыстық iс-әрекет жасағаны үшiн жазаның бұлтартпастығы. Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру жоспарын орындау. Мамандардың кәсiби бiлiмiн тереңдету, тиiстi сертификаттар бере отырып, прокуратура органдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
357-қосымша
502 - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қылмыстық және жедел есеп жүргiзу жөнiндегi
мемлекетаралық ақпараттық өзара iс-қимыл"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1838 мың теңге (бip миллион сегiз жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының  56-бабы ; "Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 28 наурыздағы N 1050  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмысқа қарсы күрес, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау, қоғамдық тәртiптi күзету мiндеттерiн шешу кезiнде мемлекетаралық өзара iс-қимыл.

5. Задачи бюджетной программы: содержание межгосударственного информационного банка в форме долевого участия, исходя из количества учетных материалов, поступающих в межгосударственный информационный банк от каждой из сторон.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   002        Межгосу-    Оплата текущих платежей  В       Комитет по
дарствен-   по долевому содержанию   тече-   правовой
ное инфор-  Республикой Казахстан    года    статистике и
мационное   Межгосударственного              специальным
взаимо-     информационного банка            учетам Гене-
действие    Главного информационного         ральной
по ведению  центра Министерства              прокуратуры
криминаль-  внутренних дел Рос-              Республики
ного и      сийской Федерации.               Казахстан
и опера-
тивного
учетов
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: предоставление сведений в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах в целях предупреждения, раскрытия и расследования преступлений, исходя из межгосударственных интересов.
Приложение 358
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
502 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Создание информационной системы Комитета по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 202000 тысяч тенге (двести два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" от 22 декабря 2004 года; Статья 56  Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О прокуратуре"; Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной и правовой статистике и специальных учетах"; Указ  Президента Республики Казахстан от 5 января 2001 года N 534 "О государственной программе борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года N 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тараптардан мемлекетаралық ақпараттық банкiге келiп түсетiн есепке алу материалдарының санына байланысты үлестiк қатысушы нысандағы мемлекетаралық ақпараттық банкiнiң мазмұны.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Қылмыстық    Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
және жедел   касының үлес қара-   бойы  Республикасы
есеп жүргi-  жаты бойынша Peceй         Бас прокурату-
зу жөнiн-    Федерациясы iшкi           расының
дегi мемле-  iстер министрлiгi          Құқықтық
кетаралық    Бас ақпарат орталы-        статистика
ақпараттық   ғының Мемлекетара-         және арнайы
өзара        лық ақпарат банкi-         есепке алу
iс-қимыл     сiнiң ағымдағы             жөнiндегi
төлемдерiн төлеу.          комитетi.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк мүдделерден шығатын қылмыстарды алдын-алу ашу және тергеу мақсатында жедел-анықтамалық, iздестiру, криминалдық және өзге есепке алынатын мәлiметтердi ұсыну.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
358-қосымша
502 - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің ақпараттық жүйесін құру"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 202000 мың теңге (екі жүз екі миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының  56-бабы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң 2001-2004 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 5 қаңтардағы N 534  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 28 наурыздағы N 1050  Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Совершенствование и развитие государственной правовой информационной статистической системы, формирование автоматизированных информационных баз данных о преступности, коррупционных правонарушениях, административных правонарушениях и лицах, их совершавших в Республике Казахстан для обеспечения целостности, объективности и достаточности статистических показателей.
5 Задачи бюджетной программы: Создание и формирование информационной базы с целью усовершенствования информационной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   003        Создание   Приобретение контролера   Январь- Генеральная
информа-   хранилища данных -        декабрь прокуратура
ционной    1 единица, модулей для    2005    Республики
системы    подключения оптических    года    Казахстан,
Комитета   накопителей - 2 единицы,          Комитет по
по право-  оптических накопителей -          правовой
вой ста-   10 единиц, дополнительных         статистике и
тистике    аксессуаров - 1 комплект,         специальным
и специ-   библиотеки на ленточных           учетам
альным     накопителях - 1 единица,          Генеральной
учетам     кондиционера для сервер-          прокуратуры
Генераль-  ного помещения - 1 единица,       Республики
ной про-   климатического комплекса -        Казахстан
куратуры   1 комплект. Приобретение
Республики лицензий на СУБД ORACLE -
Казахстан  825 лицензий, лицензион-
ного программного обес-
печения контроллера
хранилища данных -
1 единица, программного
обеспечения библиотеки
на ленточных накопителях -
1 единица.
Обучение пользователей -
5 сотрудников и адми-
нистраторов - 1 единица.
Тиражирование и внедре-
ние информационной
системы.
Развитие информационной
системы.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Создание условий для автоматизации информационно-статистических систем и формирования единой автоматизированной базы данных статистического учета по республике, повышение оперативности сбора и обработки информации о преступлениях, деятельности субъектов правовой статистики, административных правонарушениях и лицах, их совершивших.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк құқықтық ақпараттық статистикалық жүйенi жетiлдiру және дамыту, статистикалық көрсеткiштердiң тұтастығын, уәждiлiгiн және жеткiлiктiлiгiн қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасында қылмыстар, сыбайлас жемқорлық, құқық бұзушылық, әкiмшiлiк құқық бұзушылық және оларды жасаған адамдар туралы автоматтандырылған ақпараттық мәлiметтер базасын құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ақпараттық жүйенi жетiлдiру мақсатында ақпараттық базаны құру және қалыптастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Қазақстан    Мәлiметтердi сақтау  2005  Қазақстан
Республи-    орнын бақылаушы - 1  жыл-  Республикасы-
касы Бас     бiрлiк, оптикалық    дың   ның Бас
прокурату-   жинақтаушыға қосу    қаң-  прокуратурасы,
расының      үшiн модулдердi - 2  тар-  Қазақстан
Құқықтық     бiрлiк, оптикалық    жел-  Республикасы
статистика   жинақтаушы - 10     тоқса- Бас прокурату-
және арнайы  бiрлiк, қосымша      ны    расының Құқық-
есепке алу   аксессуарларды - 1         тық статистика
жөнiндегi    жиынтық, таспалы           және арнайы
комитетiнiң  жинақтаушы кiтап-          есепке алу
ақпараттық   ханаларды - 1 бiр-         жөнiндегi
жүйeciн      лiк, сервер үшiн           комитетi.
құpу         кондиционердi - 1
бiрлiк, климаттық
кешендi - 1 бiрлiк
сатып алу.
МББЖ ORACLE лицензия
- 825 лицензия,
мәлiметтердi сақтау
орны бақылаушысына
лицензиялық бағдар-
ламалық қамтамасыз
етудi - 1 бiрлiк
сатып алу.
Пайдаланушылар - 5
қызметкер мен
әкiмшілердi- 1 бiр-
лiк оқыту.
Ақпараттық жүйенi
күшейту және енгізу.
Ақпараттық жүйенi
дамыту.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Республика бойынша статистикалық есептiң бiрыңғай автоматтандырылған мәлiметтер базасын құру және қылмыстар, құқықтық статистика субъектiлерiнiң қызметi, әкiмшiлiк құқық бұзушылық, оларды жасаған адамдар туралы ақпараттарды өңдеу және жинау жеделдiлiгiн арттыру.