Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Национальный центр по правам человека)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Национального центра по правам человека согласно приложению  13;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
106 - Национальный центр по правам человека
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Уполномоченного по правам человека"
на 2007 год
1. Стоимость:  41683 тысячи тенге (сорок один миллион шестьсот восемьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ  Президента Республики Казахстан от 19 сентября 2002 года N 947 "Об учреждении должности Уполномоченного по правам человека";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 992 "О создании Национального центра по правам человека".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  совершенствование системы защиты конституционных прав и свобод граждан, осуществление наблюдения за соблюдением прав и свобод человека и гражданина, принятия мер по восстановлению нарушенных прав и свобод человека и гражданина.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение деятельности и всемерное содействие Уполномоченному по правам человека в осуществлении контроля за соблюдением прав свобод человека и гражданина Республики Казахстан, совершенствование законодательства Республики Казахстан в области прав и свобод и правового просвещения населения. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталығы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
13-қосымшаға  сәйкес Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
13-ҚОСЫМША
106 - Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Адам құқықтары жөнiндегi уәкiлдің қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 41683 мың теңге (қырық бiр миллион алты жүз сексен үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы " Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрі оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешілдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл қызметiн белгiлеу туралы" 2002 жылғы 19 қыркүйектегi N 947  Жарлығы ; "Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 992  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау жүйесiн жетiлдiру, адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалауды, адамның және азаматтың бұзылған құқықтары мен бостандықтарын қалпына келтiру жөнiндегi шаралар қабылдауды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : адам құқықтары жөніндегi уәкiлдің қызметiн қамтамасыз ету және оған адамның және Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық құқықтары мен бостандықтарының қорғалуын бақылауды жүзеге асыруда, Қазақстан Республикасының құқықтар мен бостандықтар және халықты құқықтық ағарту саласындағы заңдарын жетiлдiруде, жан-жақты жәрдемдесу. Өзiнің қызметтiк мiндеттерiн тиiмді орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру жөнiнде қойылған бiлiктілiк талаптарына сәйкес, бiлiм беру бағдарламалары бойынша кәсiптiк қызмет саласында теориялық және практикалық бiлiмiн, iскерлiгiн, кәсiби дағдысын шыңдауды жүзеге асыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
прог-
раммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Уполномоченного
по правам
человека
2
001
Аппарат
центрального
органа
Осуществление
мониторинга,
обобщение,
систематизация
и анализ
информации;
рассмотрение
Уполномоченным
по правам
человека
обращений
граждан
Республики
Казахстан,
иностранных
граждан и лиц
без гражданства
на действия и
решения
должностных лиц
и организации,
нарушающих их
права и свободы,
гарантированные
Конституцией и
международными
договорами
Республики
Казахстан;
по результатам
проведенных
Уполномоченным
по правам чело-
века проверок
подготовка
официальных
сообщений для
опубликования в
средствах мас-
совой информа-
ции;
подготовка
рекомендации,
вносимых
Уполномоченным
по правам чело-
века в соответ-
ствующие госу-
дарственные ор-
ганы, о привле-
чении к установ-
ленной законом
ответственности
лиц, действия
которых повлекли
нарушения прав
и свобод челове-
ка и гражданина;
подготовка
проектов заклю-
чений по вопро-
сам совершенст-
вования законо-
дательства в
области прав и
свобод человека.
Проведение пра-
возащитных меро-
приятий.
В тече-
ние года
Национальный
центр по
правам
человека
3
007
Повышение
квалификации
государственных
служащих
Приобретение
услуг по обуче-
нию государст-
венного и
английского
языков.
В тече-
ние года
Национальный
центр по
правам
человека
4
009
Материально-
техническое
оснащение госу-
дарственных
органов
Материально-
техническое
оснащение
Национального
центра по
правам человека.
В тече-
ние года
Национальный
центр по
правам
человека
5
017
Обеспечение
функционирова-
ния информа-
ционных систем
и информацион-
но-техническое
обеспечение
государственных
органов
Техническое и
технологическое,
программное
обеспечение,
обслуживание и
сопровождение
информационных
систем;
Интернет, база
данных "Закон",
1С-бухгалтерия.
В тече-
ние года
Национальный
центр по
правам
человека
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- издание отчета Уполномоченного по правам человека на государственном и русском языках и направление Президенту, Парламенту, Правительству, Верховному суду, Генеральной прокуратуре и другим центральным и местным государственным органам, направление посольствам Республики Казахстан и международным организациям для информирования о деятельности Уполномоченного по правам человека Республики Казахстан;
- обучение государственному языку в количестве 15 человек;
- обучение английскому в количестве 5 человек;
- обеспечение канцелярскими принадлежностями и хозяйственными товарами;
- обеспечение мебелью и компьютерной техникой.
Конечный результат:
- восстановление нарушенных прав и свобод человека и гражданина, иностранных граждан и лиц без гражданства гарантированных Конституцией и международными договорами Республики Казахстан;
- обеспечение обучения государственному языку государственных служащих на 100 процентов;
Финансово-экономический результат:
- эффективное расходование средств республиканского бюджета.
- средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего Центра - 23,8 тыс.тенге;
- средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего Центра - 23,8 тыс.тенге.
Своевременность:
- рассмотрение обращения граждан в установленный законодательством срок;
- исполнение запланированных мероприятий в соответствии с планами работы Национального Центра и со сроками реализации;
- обучение в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
- удовлетворение обращений граждан принятых к рассмотрению и направление по ним ответов заявителям;
- повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку 40 процентов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Адам құқықтары жөнiндегi уәкiлдiң қызметiн қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Мониторингтi жүзеге асыру, ақпаратты қорту, жүйелеу және талдау; адам құқықтары жөнiндегi уәкiлдің Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдiк азаматтардың және азаматтығы жоқ адамдардың лауазымды адамдар мен ұйымдардың олардың Қазақстан Республикасы Конституциясымен және халықаралық шарттарымен кепiлдiк берiлген құқықтарын және бостандықтарын бұзатын iс-әрекеттерi мен шешімдерiне шағымдарын қарауы; адам құқықтары жөнiндегі уәкіл жүргiзген тексерулердің нәтижелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау үшiн ресми хабарлар дайындау; iс-әрекеттерi адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарын бұзуға әкеп соққан адамдарды заңда белгіленген жауапкершiлікке тарту туралы тиiстi мемлекеттік органға адам құқықтары жөнiндегі уәкiл енгiзетiн ұсынымдарды дайындау; адам құқықтарымен бостандықтары саласындағы заңнаманы жетілдіру мәселелері жөнiндегі қорытындылардың жобаларын даярлау. Құқық қорғау іс-шараларын өткізу.
Жыл бойы
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
3
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мемлекеттік тілді және ағылшын тілін оқыту бойынша қызметтер сатып алу.
Жыл бойы
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
4
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықты материалдық-техникалық жарақтандыру.
Жыл бойы
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
5
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Ақпарат жүйелерiн техникалық және технологиялық, бағдарламалық сүйемелдеу және күтушiлiк қызметiмен қамтамасыз ету: Интернет, негізгі дерек "Заң", программа 1С-бұғалтер.
Жыл бойы
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- Адам құқықтары жөнiндегi уәкiлдің есебiн мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде шығару және Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөнiндегi уәкiлдiң қызметi туралы хабардар ету үшiн Президентке, Парламентке, Үкiметке, Жоғарғы сотқа, Бас прокуратура мен басқа да орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарға жiберу, Қазақстан Республикасының елшілiктерi мен халықаралық ұйымдарына жiберу;
- мемлекеттiк тiлге 15 адамды оқыту;
- ағылшын тiлiне 5 адамды оқыту;
- мекеме жабдықтарымен және шаруа товарларымен қамтамасыз ету;
- жиhазбен және компьютерлiк техникамен қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже:
- адам мен азаматтың, шетелдiк азаматтардың және азаматтығы жоқ адамдардың бұзылған, Конституциямен және Қазақстан Республикасы халықаралық шарттармен кепiлдiк берiлген құқықтары мен бостандықтарын қалпына келтiру;
- мемлекеттiк қызметшiлерге мемлекеттiк тiлдi оқытумен 100 пайызға қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi жұмсау;
- Ұлттық орталықтың бiр мемлекеттiк қызметшіні мемлекеттiк тiлге оқытуға жұмсалатын орташа шығындары - 23,8 мың теңге;
- Ұлттық орталықтың бiр мемлекеттiк қызметшiні ағылшын тiлiне оқытуға жұмсайтын орташа шығыны - 23,8 мың теңге.
Уақтылығы:
- азаматтардың шағымдарын заңнамада белгiленген мерзiмде қарау;
- орталықтың жоспарына сәйкес жоспарланған iс-шараларды орындау және көрсетiлген уақыт мерзiмiмен орындау;
- жасатылатын шарттарға сәйкес жыл бойы оқыту.
Сапасы:
- қарауға қабылданған азаматтардың шағымдарын қанағаттандыру және олар бойынша шағым иелерiне жауаптар жiберу;
- кәсіптiк мемлекеттiк қызмет талаптарына сай, қазiргi заманға экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк деңгейiн арттыру; мемлекеттік тiлдi оқыту курстарынан өткеннен кейiнгi iс қағаздарын мемлекеттiк тiлде жүргiзуге көшкен мемлекеттiк қызметшiлердiң үлесi - 40 пайыз.