Об утверждении бюджета Кос-Истекского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 97. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 79 973,2 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 3 045 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 120 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 76 808,2 тысяч тенге;
2) затраты - 80 912,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -64 930 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета - 64 930 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 938,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 08.04.2022 № 135 (вводится в действие с 01.01.2022); от 27.06.2022 № 168 (вводится в действие с 01.01.2022); от 13.09.2022 № 189 (вводится в действие с 01.01.2022); от 21.11.2022 № 202 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляютсяследующие поступления:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;

2022-2024 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 97 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 79 973,2 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 045 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 120 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 76 808,2 мың теңге;
2) шығындар - 80 912,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -64 930 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) - 64 930 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 938,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 08.04.2022 № 135 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.06.2022 № 168 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.09.2022 № 189 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2022 № 202 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатың салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының "2022 - 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;

2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области 27.06.2022 № 168 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме–43 159 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
капитальные расходы государственного органа;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.

2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.06.2022 № 168 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 43 159 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік ұйымдар стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтарының уақытша болу ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыру;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады
5-1. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 08.04.2022 № 135 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области 13.09.2022 № 189 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов

Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 08.04.2022 № 135 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 13.09.2022 № 189 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов

3652,9
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0
01
Погашение бюджетных кредитов
0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-938,9
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
938,9
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
938,9
01
Остатки бюджетных средств
938,9
1
Свободные остатки бюджетных средств
938,9
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 97
Бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

3 652,9
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтер сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-938,9
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
938,9
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0
1
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
938,9
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
938,9
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
938,9
Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 97 шешіміне 2 қосымша
2023 жылға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1. Кірістер