О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 года № 4. Утратило силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 года № 91.
Сноска. Утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.07.2021 № 91 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков".
2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.

"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жұмыстарын үйлестіру өзінің құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.

Решение Высшего Евразийского экономического совета от 10 октября 2014 г. № 88 "О разработке системы маркировки отдельных видов продукции легкой промышленности на территориях государств – членов Таможенного союза и Единого экономического пространства";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 "Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86 "Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре эмитентов контрольных (идентификационных) знаков с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"национальный реестр" – реестр эмитентов контрольных (идентификационных) знаков, формирование и ведение которого осуществляются уполномоченным органом государства – члена Союза;
"эмитенты контрольных (идентификационных) знаков" – органы (организации), осуществляющие изготовление и реализацию контрольных (идентификационных) знаков юридическим лицам и физическим лицам, зарегистрированным в качестве индивидуальных предпринимателей, на территории государства – члена Союза в соответствии с законодательством этого государства.

Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 10 қазандағы "Кеден одағы мен Біртұтас экономикалық кеңістікке мүше-мемлекеттердің аумақтарында жеңіл өнеркәсіптің жекелеген өнім түрлерін таңбалау жүйесін әзірлеу туралы" № 88 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Киім заттары, киімге керек-жарақтар және табиғи теріден жасалған өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи үлбірден жасалған киiм заттары, киiмге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгiлерiмен таңбалауды енгiзу жөнiндегi пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары iске асыру туралы келiсiмде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразия экономикалық одақ төңірегіндегі жалпы процестерді зерттеу, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Қағидалар "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизация" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекетті орындауға құқық беру;
"тарихи деректер" – бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі қалыптасқан кезден бастап сақталатын және оған өзгерістер енгізу көзделмейтін ақпарат;
"ұлттық тізілім" – оны қалыптастыруды және жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің тізілімі;
"бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттері" – Одаққа мүше мемлекеттің аумағында сол мемлекеттің заңнамасына сәйкес заңды тұлғалар мен дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаларға бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын органдар (ұйымдар).

Понятие "контрольный (идентификационный) знак" применяется в значении, определенном Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса", "состояние информационного объекта общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.LS.02, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является информационное обеспечение участников общего процесса за счет создания механизмов формирования и представления уполномоченным органам государств – членов Союза (далее – государства-члены) и другим заинтересованным лицам сведений из общих информационных ресурсов (в части, касающейся общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков (далее – контрольный знак)).
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить представление уполномоченными органами государств-членов в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) сведений о включении эмитентов контрольных знаков в национальный реестр, исключении их из него, а также об изменении сведений об эмитентах контрольных знаков в национальном реестре;
б) обеспечить в Комиссии автоматизированное формирование общего реестра эмитентов контрольных знаков на основе сведений, представленных уполномоченными органами государств-членов, и его опубликование на информационном портале Союза;
в) реализовать механизм представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков в целях их использования этими органами в процессе контроля за оборотом товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными знаками, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70;
г) реализовать механизм представления заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков через информационный портал Союза;
д) обеспечить представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков по запросу внешних информационных систем с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза.

"Бақылау (сәйкестендіру) белгісі" ұғымы 2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде айқындалған мағынада қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процестің рәсімі", "жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ төңірегіндегі жалпы процестерді зерттеу, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағынада қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.LS.02, 1.0.0. нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы ақпараттық ресурстарда (бақылау (сәйкестендіру) белгілері (бұдан әрі – бақылау белгісі) эмитенттерінің жалпы тізіліміне қатысты бөлікте) мәліметтерді қалыптастырудың және оларды Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарына және басқа да мүдделі тұлғаларға берудің тетіктерін құру есебінен жалпы процеске қатысушыларды ақпараттық қамтамасыз ету жалпы процестің мақсаты болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін келесі міндеттерді шешу қажет:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Еуразиялық экономикалық комиссияға бақылау белгілері эмитенттерін ұлттық тізілімге енгізу, одан алып тастау, сондай-ақ ұлттық тізілімдегі бақылау белгілері эмитенттері жөніндегі мәліметтердің өзгеруі туралы мәліметтерді ұсынуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияда мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ұсынған мәліметтер негізінде бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін автоматты түрде қалыптастырылуын және оның Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз ету;
в) Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімімен бекітілген бақылау белгілерімен таңбалануға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлар айналымына бақылау процесінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді пайдалануы мақсатында осы органдарға осы мәліметтерді ұсыну тетігін іске асыру;
г) мүдделі тұлғаларға Одақтың ақпараттық порталы арқылы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді ұсыну тетігін іске асыру;
д) Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, сыртқы ақпараттық жүйелердің сұрау салуы бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за прием и обработку сведений из национальных реестров,
а также за опубликование обновленных сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра и представление его в Комиссию для формирования общего реестра эмитентов контрольных знаков, а также на использование сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.ACT.002
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, использующее в своей деятельности сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных знаков;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются формирование общего реестра эмитентов контрольных знаков на основании сведений из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам сведений об органах (организациях) (далее – организации), включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков.
При формировании общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных знаков:
включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков;
изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков;
исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков.
При представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков;
получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков.
При представлении заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков с использованием информационного портала Союза выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде көрсетілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
Р.АСТ.001
Комиссия
Комиссияның ұлттық тізілімдерден мәліметтерді қабылдауға және өңдеуге, сондай-ақ бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялауға жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.LS.02.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
ұлттық тізілімді жүргізуге және бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін оны Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
P.LS.02.ACT.002
мүдделі тұлға
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді өз қызметінде пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өз мақсаттары бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері;
в) бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған ұлттық тізілімдердегі мәліметтер негізінде бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген органдар (ұйымдар) (бұдан әрі – ұйымдар) туралы мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің келесі рәсімдері орындалады:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің келесі рәсімдері орындалады:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
Мүдделі тұлғаларға Одақтың ақпараттық порталын пайдалана отырып, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді ұсыну кезінде мүдделі тұлғаларға бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" рәсімі орындалады.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего реестра
эмитентов контрольных знаков
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных знаков начинается при получении от уполномоченного органа государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается в соответствии с требованиями законодательства этого государства уникальность регистрационных номеров документов о включении организации в национальный реестр.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных знаков уполномоченный орган государства-члена при внесении изменений в национальный реестр формирует и представляет в Комиссию сведения об этих изменениях. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процестің құрылымына берілген сипаттама 1-суретте көрсетілген.
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындаудың тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты және оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы схема берілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (Unified Modeling Language – модельдеудің біріздендірілген тілі) графикалық нотациясы пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамасымен жабдықталған.
4. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органынан ұлттық тізілімде қамтылған мәліметтердің өзгергені (қосу, алып тастау) туралы ақпарат алған кезден басталады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында ұлттық тізілімді жүргізу кезінде осы мемлекеттің заңнамасының талаптарына сәйкес ұйымды ұлттық тізілімге қосу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізгенде осы өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

При включении организации в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001).
При передаче сведений об изменениях, внесенных в национальный реестр (в случае изменения сведений об организации, заявленных при включении ее в общий реестр эмитентов контрольных знаков), выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002).
При передаче сведений об исключении организации из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003).
В случае если при внесении изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение организации в национальный реестр, то представление сведений осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003) и "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных знаков представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения
общего реестра эмитентов контрольных знаков
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных знаков, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
формирования и ведения общего реестра эмитентов контрольных
знаков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.PRC.001
включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.PRC.003
исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков
5. Группа процедур представления уполномоченным органам
государств-членов сведений из общего реестра эмитентов
контрольных знаков

Ұйымды ұлттық тізілімге енгізу кезінде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімі орындалады.
Ұлттық тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді беру кезінде (бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымды енгізу кезінде мәлімделген ол туралы мәліметтер өзгерген жағдайда) "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімі орындалады.
Ұйымды ұлттық тізілімнен алып тастау туралы мәліметтерді беру кезінде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде ұйымның ұлттық тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгерген жағдайда, онда мәліметтерді ұсыну 2 рәсімді: "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімі және "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімі пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
16. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының берілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.PRC.001
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруға және оларды Комиссияға ұсынуға арналған
P.LS.02.PRC.002
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
P.LS.02.PRC.003
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ұйымды бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді қалыптастыруға және оларды Комиссияға ұсынуға арналған
5. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобы

18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационых систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков;
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков;
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков.
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений об эмитентах контрольных знаков, включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, со сведениями, содержащимися в общем реестре эмитентов контрольных знаков и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004).
Запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена хранящихся в Комиссии сведений обо всех организациях, включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков. Сведения, содержащиеся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений об эмитентах контрольных знаков в информационную систему, например, при инициализации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр эмитентов контрольных знаков или в которые были внесены изменения, начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006).

18. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген, мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтерді бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде бар және Комиссияда сақтауда жатқан мәліметтермен үйлестіру қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімі орындалады.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақтауда жатқан бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген барлық ұйымдар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерге не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып) не белгілі бір күндегі жағдай бойынша сұрау салынады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге толық көлемде сұрау салу бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтерді ақпараттық жүйеге бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процесті инициализациялау, оған жалпы процестің жаңа қатысушысын қосу, іркілістен кейін ақпаратты қалпына келтіру кезінде пайдаланылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімі орындалады.
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне қосылған мәліметтер немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейінгі өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімі орындалады.

19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления
уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра
эмитентов контрольных знаков
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления уполномоченным органам государств-членов сведений
из общего реестра эмитентов контрольных знаков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений об эмитентах контрольных знаков, включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, со сведениями, содержащимися в общем реестре эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.PRC.005
получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков
процедура предназначена для синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений об эмитентах контрольных знаков, включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, со сведениями, содержащимися в общем реестре эмитентов контрольных знаков
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам
сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, осуществляет работу с информацией из общего реестра эмитентов контрольных знаков, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.

19. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
4 P.LS.02.PRC.004
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтерді бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтермен үйлестіру қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
5 P.LS.02.PRC.005
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
рәсім бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді алуға арналған
6 P.LS.02.PRC.006
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтерді бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтермен үйлестіруге арналған
6. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобы
21. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы мәліметтерді ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді іздеу және (немесе) жүктеу параметрлерін береді, браузер терезесінде берілген бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.

22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления
заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов
контрольных знаков
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления заинтересованным лицам сведений из
общего реестра эмитентов контрольных знаков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.PRC.007
получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков через информационный портал Союза
процедура предназначена для представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса либо сервисов, размещенных на этом информационном портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.BEN.001
сведения об эмитенте контрольных знаков
сведения из национального реестра, представленные уполномоченным органом государства-члена в Комиссию
P.LS.02.BEN.002
информация о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков
информация о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра эмитентов контрольных знаков
P.LS.02.BEN.003
общий реестр эмитентов контрольных знаков
сведения об организациях, включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code")
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор

22. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
рәсім веб-интерфейсті не сол ақпараттық порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, Одақтың ақпараттық порталы арқылы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беруге арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.BEN.001
бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға ұсынған ұлттық тізілімнен мәліметтер
P.LS.02.BEN.002
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпарат
P.LS.02.BEN.003
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген ұйымдар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды ("Communication Channel Code" БҰҰ СЕФАКТ сыныптауышымен үндестірілген)
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом
ISO 639-1
P.CLS.053
классификатор видов результата обработки электронных документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов результата обработки электронных документов и сведений
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения общего реестра эмитентов
контрольных знаков
Процедура "Включение сведений в общий реестр эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий
реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения об организации, включаемой в общий реестр эмитентов контрольных знаков.
30. При поступлении в Комиссию сведений об организации, включаемой в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения об указанной организации включаются в общий реестр эмитентов контрольных знаков. Уведомление о включении организации в общий реестр эмитентов контрольных знаков передается в уполномоченный орган государства-члена.
31. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о включении организации в общий реестр эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр эмитентов контрольных знаков публикуется на информационном портале Союза.

ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдер атауларын және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін
қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық жүргізу субъектілерін сәйкестендіру тәсілдерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізу субъектілерін сәйкестендіру тәсілдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімі
27. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы
28. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізген кезде орындалады.
29. Бірінші "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LS.02.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін ұйымдар туралы мәліметтер қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады.
30. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін ұйымдар туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша аталған ұйым туралы мәліметтер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізіледі. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымды енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
31. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымды енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.LS.02.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.LS.02.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001) являются обработка в Комиссии сведений, содержащихся в национальном реестре, включение организации в общий реестр эмитентов контрольных знаков и опубликование общего реестра эмитентов контрольных знаков на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Включение сведений в общий реестр эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.003
получение уведомления о включении сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.004
опубликование общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений для включения в общий
реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений об организации в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения об организации, включаемой в общий реестр эмитентов контрольных знаков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения
в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Представление сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами
государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении организации в общий реестр эмитентов контрольных знаков
7
Результаты
сведения об организации, включаемой в общий реестр эмитентов контрольных знаков, обработаны, уведомление о включении организации в общий реестр эмитентов контрольных знаков направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений
в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении организации в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование общего реестра эмитентов контрольных знаков на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр эмитентов контрольных знаков, содержащий включенные сведения, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре
эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002)

33. Комиссияда ұлттық тізілімде қамтылған мәліметтерді өңдеу, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымдарды енгізу және бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
34. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде берілген.
7-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.LS.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.OPR.001
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.002
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.003
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.004
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде берілген
8-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LS.02.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.LS.02.OPR.001
2
Операцияның атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұйымдар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін ұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын, Комиссияға беруге арналған хабарды дайындайды
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
9-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.LS.02.OPR.002
2
Операцияның атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LS.02.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторизациялау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізуді жүзеге асырады, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымды енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілетін ұйым туралы мәліметтер өңделді, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымды енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.LS.02.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.LS.02.OPR.003
2
Операцияның атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне ұйымды енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.LS.02.OPR.004) операцияның сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.004
2
Операция атауы
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу кезінде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.LS.02.OPR.002))
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
енгізілген мәліметтерді қамтитын, Одақтың ақпараттық порталында жарияланған бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.LS.02.PRC.002)

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений,
содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков.
38. При поступлении в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.006), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в общем реестре эмитентов контрольных знаков. Уведомление о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков передается в уполномоченный орган государства-члена.
39. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.008), по результатам выполнения которой обновленные сведения общего реестра эмитентов контрольных знаков публикуются на информационном портале Союза.
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002) являются обработка в Комиссии сведений из национального реестра, внесение изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре

35. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Бірінші "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.LS.02.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде тиісті мәліметтер жаңартылады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
39. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.LS.02.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.LS.02.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
41. Комиссияда ұлттық тізілім мәліметтерін өңдеу, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
42. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде берілген.
12-кесте

эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.008
опубликование обновленных сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений для внесения
изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения
изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами
государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в общий реестр эмитентов контрольных знаков, формирует и направляет в уполномоченный орган
государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков обработаны, уведомление о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр эмитентов контрольных знаков опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Исключение сведений из общего реестра эмитентов

"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.LS.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.OPR.005
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағиданың 13-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.006
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағиданың 14-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.007
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағиданың 15-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.008
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағиданың 16-кестесінде берілген
13-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.LS.02.OPR.005) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.005
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
14-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.006) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.006
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындайды ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LS.02.OPR.005))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжат деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
мәліметтер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін өңделді, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.LS.02.OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
11
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.007
22
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
33
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
44
Орындалу шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.LS.02.OPR.006))
55
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
66
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
77
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.LS.02.OPR.008) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.008
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілген кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.LS.02.OPR.006))
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003) выполняется при исключении сведений из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков.
46. При поступлении в Комиссию сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.010), по результатам выполнения которой информация о соответствующей организации исключается из общего реестра эмитентов контрольных знаков. Уведомление об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков передается в уполномоченный орган государства-члена.
47. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.012), в результате выполнения которой обновленный общий реестр эмитентов контрольных знаков публикуется на информационном портале Союза.
49. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003) являются обработка в Комиссии сведений об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков, внесение в общий реестр эмитентов контрольных знаков соответствующей информации и опубликование обновленного общего реестра эмитентов контрольных знаков на информационном портале Союза.

"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімі
43. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімі ұлттық тізілімнен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Бірінші "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.LS.02.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
46. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тиісті ұйым туралы ақпарат бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алып тасталады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
47. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.LS.02.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.LS.02.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
49. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы мәліметтерді Комиссияда өңдеу, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне тиісті ақпаратты енгізу және Бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Исключение сведений из общего реестра эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.OPR.009
представление сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений для исключения
организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков переданы в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения
организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков (операция "Представление сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель исключает организацию из общего реестра эмитентов контрольных знаков, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков
7
Результаты
сведения для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков обработаны, уведомление об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений
из общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков (операция "Прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра
эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра эмитентов контрольных знаков (операция "Прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного общего реестра эмитентов контрольных знаков на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр эмитентов контрольных знаков опубликован на информационном портале Союза

50. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде берілген.
17-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.OPR.009
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағиданың 18-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.010
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағиданың 19-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.011
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
осы Қағиданың 20-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.012
бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағиданың 21-кестесінде берілген
18-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.LS.02.OPR.009) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
11
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.009
22
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
33
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
44
Орындалу шарттары
ұлттық тізілімнен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
55
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
66
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін Комиссияға мәліметтерді беруге арналған хабарды қалыптастырады
77
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға берілді
19-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.010) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
11
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.010
22
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
33
Орындаушы
Комиссия
44
Орындалу шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LS.02.OPR.009))
55
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжат деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс.
66
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастайды, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
77
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер өңделді, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.LS.02.OPR.011) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
11
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.011
22
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарламаны алу
33
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
44
Орындалу шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.LS.02.OPR.010))
55
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
66
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны алуды жүзеге асырады
77
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.LS.02.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
11
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.012
22
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
33
Орындаушы
Комиссия
44
Орындалу шарттары
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі жаңартылған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.LS.02.OPR.010))
55
Шектеулер
66
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
77
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

2. Процедуры представления уполномоченным органам
государств-членов сведений из общего реестра эмитентов
контрольных знаков
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате
и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.PRC.004)
52. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра эмитентов контрольных знаков, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра эмитентов контрольных знаков, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков.
54. При поступлении в Комиссию запроса информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра эмитентов контрольных знаков.
55. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра эмитентов контрольных знаков.

2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органының бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімі
51. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталған бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің ақпаратымен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Бірінші "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.LS.02.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
54. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.LS.02.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
55. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.015) операциясы орындалады.
56. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпаратты мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации о дате и времени обновления
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Запрос информации о дате и времени
обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра эмитентов контрольных знаков, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра эмитентов контрольных знаков, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени последнего обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации о дате и времени последнего обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных
знаков" (P.LS.02.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлено сообщение, содержащее информацию
о дате и времени последнего обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и
времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения

57. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде берілген.
22-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.OPR.013
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағиданың 23-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.014
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағиданың 24-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.015
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағиданың 25-кестесінде берілген
23-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.LS.02.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.013
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталған бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің ақпаратымен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.LS.02.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.014
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясы (P.LS.02.OPR.013))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуға жауапты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабар мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.015
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары

выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего информацию о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.07.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
7
Результаты
информация о дате и времени последнего обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков получена
Процедура "Получение сведений из общего реестра эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005)
59. Процедура "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков. В зависимости от заданных параметров возможно формирование
2 видов запросов:
запрос на получение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, в полном объеме (с учетом исторических данных);
запрос на получение указанных сведений по состоянию на определенную дату.
61. При поступлении в Комиссию запроса сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (PLS.02.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.018).

орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабарды алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясы (P.LS.07.OPR.014))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алынды
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P.LS.02.PRC.005)
58. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімін орындаудың схемасы
59. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
60. Бірінші "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.LS.02.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың 2 түрі жасалуы мүмкін:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді толық көлемде алуға сұрау салу (тарихи деректерді ескере отырып);
көрсетілген мәліметтерді белгілі бір күндегі жағдай бойынша алу.
61. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (PLS.02.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша сұрау салынған мәліметтер қалыптастырылады және ол мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
62. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.018) операциясы орындалады.

63. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005) является получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение сведений из общего реестра эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.OPR.016
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.017
обработка и представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.018
прием и обработка сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Запрос сведений из общего реестра
эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При необходимости получения сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, в полном объеме (с учетом исторических данных) дата актуализации в запросе не указывается. При необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата актуализации.
При необходимости представления сведений, включенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Обработка и представление сведений из
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (операция "Запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из общего реестра эмитентов контрольных знаков осуществляется представление всех записей, хранящихся в этом реестре, включая исторические данные. При представлении сведений по состоянию на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков осуществляется по всем государствам-членам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в общем реестре эмитентов контрольных знаков сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка сведений из общего
реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в

63. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
64. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде берілген.
26-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.OPR.016
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
осы Қағиданың 27-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.017
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағиданың 28-кестесінде берілген
P.LS.02.OPR.018
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерды қабылдау және өңдеу
осы Қағиданың 29-кестесінде берілген
27-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.LS.02.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.016
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді толық көлемде алу қажет болған кезде (тарихи деректерді ескере отырып) іске асыру күні сұрау салуда көрсетілмейді. Мәліметтерді белгілі бір күндегі жағдай бойынша алу қажет болған кезде сұрау салуда іске асыру күні көрсетілуге тиіс. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде енгізілген мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.LS.02.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.017
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
Орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.LS.02.OPR.016))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және оларды мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен толық ақпарат беру кезінде тарихи деректерді қоса алғанда, осы тізілімде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Мәліметтер көрсетілген күндегі жағдай бойынша ұсынылған кезде бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді сұрау салуда көрсетілген күндегі жағдай бойынша іріктеу жүзеге асырылады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді таңдап алу барлық мүше мемлекеттер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер жоқ болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LS.02.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ п/п
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.018
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
Орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" операциясы (P.LS.02.OPR.017))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді

общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации об
изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.PRC.006)
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков, добавление которых в общий реестр эмитентов контрольных знаков или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется также в случае, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.004) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время последнего изменения общего реестра эмитентов контрольных знаков в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков.
68. При поступлении в Комиссию запроса информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.

"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімі
65. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімін орындаудың схемасы
66. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімі бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мүше мемлекеттің уәкілетті органының мәліметтер алуы мақсатында орындалады, оларды бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне қосу немесе оларға өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салудың орындалу кезіне дейін жүргізіледі. Рәсім, егер "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді соңғы алу күні мен уақыты бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін соңғы өзгерткен күн мен уақыттан ертерек болғандығы анықталса да орындалады.
67. Бірінші "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.LS.02.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
68. Комиссияға бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.LS.02.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен бастап бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және олар мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларма жіберіледі.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларма келіп түскен кезде "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.021) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында үйлестіріледі.

70. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков, добавление которых или изменения в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса, и синхронизация сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в
общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.02.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.LS.02.OPR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных в
общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции "Обработка и представление информации
об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных
знаков" (P.LS.02.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка информации об
измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных
знаков" (P.LS.02.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков, обработка осуществляется согласно следующим правилам: сведения об эмитентах контрольных знаков, присутствующие в составе полученных измененных сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра эмитентов контрольных знаков, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения об эмитентах контрольных знаков, присутствующие в составе полученных измененных сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков и присутствующие в сведениях общего реестра эмитентов контрольных знаков, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

70. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен олардың толықтырылуы немесе өзгертілуі сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салуды орындаған және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссияның арасындағы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді үндестірілмеген кезге дейін болған мәліметтерді алуы "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
71. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LS.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.02.OPR.019
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.LS.02.OPR.020
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.LS.02.OPR.021
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтіріген
31-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.LS.02.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.019
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу қажеттігі кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.LS.02.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.020
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясы (P.LS.02.OPR.019))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өңдеуді жүзеге асырады, бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
33-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.02.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.OPR.021
2
Операция атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қамтитын хабарламаны алған кезде орындалады ("Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеуі және ұсыну" (P.LS.02.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу келесі қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады: бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаудағы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерге енгізіледі; бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаудағы бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерде бар бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында үндестірілді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения ошибок структурного и логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 января 2016 г. № 4
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных)
знаков"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года;
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 10 октября 2014 г. № 88 "О разработке системы маркировки отдельных видов продукции легкой промышленности на территориях государств – членов Таможенного союза и Единого экономического пространства";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 "Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года";

72. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және логикалық бақылаудағы қателер туындаған кезде және өзге де жағдайларда орын алуы мүмкін.
73. Құрылымдық және логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді белгіленген тәртіпке сәйкес жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
74. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне кіретін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабар береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 4 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Кеден одағына мүше- мемлекеттердің аумақтары мен Бірыңғай экономикалық кеңістікте жеңіл өнеркәсіп өнімінің жекелеген түрлерін таңбалау жүйесін әзірлеу туралы" 2014 жылғы 10 қазандағы № 88 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімі;

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86 "Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект общего процесса на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контесте ажырамайтын болып есептелетін, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеріске түсетін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпараттық объектісін сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастама операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процесс хабарламасы" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках
общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального реестра
осуществляет ведение национального реестра, представление в Евразийскую экономическую комиссию информации для формирования общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков, формирование запросов и получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.LS.02.ACT.001)
Владелец общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков
осуществляет формирование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков, представляет сведения, содержащиеся в общем реестре эмитентов контрольных (идентификационных) знаков
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченные органы государств-членов, Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков (далее – общий реестр эмитентов контрольных знаков);
информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ұлттық тізілімнің иесі
ұлттық тізілім жүргізуді, бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға ақпарат ұсынуды, бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен сұрау салуларды қалыптастыруды және мәліметтер алуды жүзеге асырады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.LS.02.ACT.001)
Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің иесі
бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылатын мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары, Комиссия) жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін (бұдан әрі – бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі) қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылатын мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.

9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Бастамашы жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операциялар шеңберінде (бастама операция) респондентке сұрау салу хабарламасын жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдайтын операция) оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабарлама жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарламалар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің интеграцияланған жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении
общего реестра эмитентов контрольных знаков
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра эмитентов контрольных знаков представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при
формировании и ведении общего реестра эмитентов контрольных знаков
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении
общего реестра эмитентов контрольных знаков
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.001).

1. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу туралы мәліметтерді ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с№
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу (P.LS.02.PRC.001)
1.1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу ұшін мәліметтер ұсыну (P.LS.02.OPR.001).

Получение уведомления о включении сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.003)
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): представлены
прием и обработка сведений для включения сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.002)
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): обработаны
включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.005).
Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.007)
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): представлены
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.006)
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): обработаны
изменение сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.TRN.002)
3
Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.009).
Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.011)
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): представлены
прием и обработка сведений для исключения организации из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.010)
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): обработаны
исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся
в общем реестре эмитентов контрольных знаков

Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарламаны алу (P.LS.02.OPR.003)
бақылау белгілерінің эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылған
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LS.02.OPR.002)
бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001):
мәліметтер өңделген
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу (P.LS.02.TRN.001)
2
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылатын мәліметтерді өзгерту (P.LS.02.PRC.002)
2.1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.LS.02.OPR.005).
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарламаны алу (P.LS.02.OPR.007)
бақылау белгілерінің эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылған
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LS.02.OPR.006)
бақылау белгілерінің эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001):
мәліметтер өңделген
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту (P.LS.02.TRN.002)
3
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.LS.02.PRC.003)
3.1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
(P.LS.02.OPR.009).
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу
(P.LS.02.OPR.011)
бақылау белгілерінің эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылған
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен ұйымды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.LS.02.OPR.010)
бақылау белгілерінің эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001):
мәліметтер өңделген
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.LS.02.TRN.003)
2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсынуы кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл

13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при
представлении уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в общем реестре эмитентов контрольных знаков
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся
в общем реестре эмитентов контрольных знаков
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

13. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с№
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.015)
информация о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.002): запрос отправлен
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.014)
информация о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.TRN.004)
2
Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.016).
Прием и обработка сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.018)
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): запрошены сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
обработка и представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.017)
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения в общем реестре эмитентов контрольных знаков отсутствуют.
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения представлены
получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.019).
Прием и обработка информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.021)
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): запрошены сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.OPR.020)
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения в общем реестре эмитентов контрольных знаков отсутствуют.
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса

Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.LS.02.PRC.004)
1.1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.LS.02.OPR.013).
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.LS.02.OPR.015)
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.LS.02.BEN.002): сұрау салу жіберілген
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
(P.LS.02.OPR.014)
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.LS.02.BEN.002):
мәліметтер ұсынылған
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.LS.02.TRN.004)
2
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.LS.02.PRC.005)
2.1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату
(P.LS.02.OPR.016).
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LS.02.OPR.018)
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
(P.LS.02.BEN.003):
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұратылды
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған мәліметтерді өңдеу және ұсыну
(P.LS.02.OPR.017)
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі (P.LS.02.BEN.003):
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ.
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
(P.LS.02.BEN.003):
мәліметтер ұсынылған
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.LS.02.TRN.005)
3
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.LS.02.PRC.006)
3.1
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату
(P.LS.02.OPR.019).
Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
(P.LS.02.OPR.021)
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
(P.LS.02.BEN.003): бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұратылды
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
(P.LS.02.OPR.020)
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі (P.LS.02.BEN.003):
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ.
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
(P.LS.02.BEN.003):
мәліметтер ұсынылған
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.LS.02.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы

14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.LS.02.MSG.001
сведения для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
реестр эмитентов контрольных знаков (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LS.02.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
реестр эмитентов контрольных знаков (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.004
сведения для исключения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
реестр эмитентов контрольных знаков (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.005
запрос информации о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LS.02.MSG.006
информация о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LS.02.MSG.007
запрос информации об изменениях общего реестра эмитентов контрольных знаков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LS.02.MSG.008
общий реестр эмитентов контрольных знаков
реестр эмитентов контрольных знаков (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.009
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LS.02.MSG.010
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LS.02.MSG.011
измененные сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
реестр эмитентов контрольных знаков (R.CT.LS.02.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий
реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.001)

14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабарламалар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.LS.01.MSG.001
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер
бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.002
хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабардар ету
өңдеудің нәтижесі туралы хабардар ету (R.006)
P.LS.02.MSG.003
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер
бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.004
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.005
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурс өзектілігінің жай-күйі (R.007)
P.LS.02.MSG.006
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
жалпы ресурс өзектілігінің жай-күйі (R.007)
P.LS.02.MSG.007
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурс өзектілігінің жай-күйі (R.007)
P.LS.02.MSG.008
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі
бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.009
сұратылып отырған мәліметтердің жоқтығы туралы хабардар ету
бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі (R.CT.LS.02.001)
P.LS.02.MSG.010
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату
жалпы ресурс өзектілігінің жай-күйі (R.007)
P.LS.02.MSG.011
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер
бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі (R.CT.LS.02.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.LS.02.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы

15. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение
сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений в общий
реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.LS.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений общего
реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.002)

15. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.LS.02.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы бастамашының тиісті мәліметтерді респонедентке ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындаудың схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.
4-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.LS.02.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.LS.02.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001): сәтті өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алғанын растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталану саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер (P.LS.02.MSG.001)
жауап хабарлама
хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабардар ету (P.LS.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2. "Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" жалпы процесінің транзакциясы (P.LS.02.TRN.002)

16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение
сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

16. "Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" (P.LS.02.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы бастамашының тиісті мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.
5-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P.LS.02.TRN.002)
6-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" (P.LS.02.TRN.002) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.LS.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего
реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.003)

Бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001): сәтті өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алғанын растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдарғанын растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер (P.LS.02.MSG.003)
жауап хабарлама
хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабардар ету (P.LS.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгілері
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
3. "Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.02.TRN.003)

17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Исключение
сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Исключение сведений из
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для исключения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для исключения из общего реестра эмитентов контрольных знаков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

17. "Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы бастамашының тиісті мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.
6-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы (P.LS.02.TRN.003)
7-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.LS.02.TRN.003) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
Бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
бақылау белгілері эмитенттері жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

сведения об эмитенте контрольных знаков (P.LS.02.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для исключения из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.004)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.LS.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и
времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.TRN.004)

бақылау белгілері эмитенттері туралы мәліметтер (P.LS.02.BEN.001): сәтті өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер (P.LS.02.MSG.004)
жауап хабарлама
хабарламаны сәтті өңдеу туралы хабардар ету (P.LS.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгілері
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
4. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.02.TRN.004)

18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации
о дате и времени обновления общего реестра эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления общего реестра эмитентов контрольных знаков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
информация о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.005)
ответное сообщение
информация о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего
реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.005)

18. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.
7-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы (P.LS.02.TRN.004)
8-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.LS.02.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат сұратуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.LS.02.BEN.002): мәліметтер ұсынылған
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат сұрату (P.LS.02.MSG.005)
бастама хабарлама
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.LS.02.MSG.006)
жауап хабарлама
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгілері
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.02.TRN.005)

19. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения в общем реестре эмитентов контрольных знаков отсутствуют
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.LS.02.MSG.009)
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об
изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных
знаков" (P.LS.02.TRN.006)

19. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.
8-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
9-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.LS.02.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі: (P.LS.02.BEN.003): бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі: (P.LS.02.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату (P.LS.02.MSG.010)
бастама хабарлама
сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.LS.02.MSG.009)
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі (P.LS.02.MSG.008)
жауап хабарлама
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгілері
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.02.TRN.006)

20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующей информации. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов
контрольных знаков" (P.LS.02.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации
об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных
знаков" (P.LS.02.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.02.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр эмитентов контрольных знаков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях общего реестра эмитентов контрольных знаков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях общего реестра эмитентов контрольных знаков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения в общем реестре эмитентов контрольных знаков отсутствуют
общий реестр эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.LS.02.MSG.009)
измененные сведения из общего реестра эмитентов контрольных знаков (P.LS.02.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.

20. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде берілген.
9-сурет. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.TRN.006) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
10-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.LS.02.TRN.006) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.02.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі: (P.LS.02.BEN.003): бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімі: (P.LS.02.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімідегі өзгерістер туралы ақпарат сұрату (P.LS.02.MSG.007)
бастама хабарлама
сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабардар ету (P.LS.02.MSG.009)
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер (P.LS.02.MSG.011)
жауап хабарлама
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгілері
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде берілген.

22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
P.LS.02.EXC.001
в информационной системе инициатора, при обработке ответного сообщения от респондента возникла ошибка
не синхронизированы справочники и классификаторы, не обновлены
XML-схемы электронного документа (сведений), произошла внутренняя ошибка при обработке сообщения на стороне инициатора транзакции общего процесса
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабар алынған хабарламаны Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы әрекет
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясы бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудегі жиі кездесетін қате
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы қажет.
Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет.
P.LS.02.EXC.001
бастамашының ақпараттық жүйесінде респонденттен жауап хабарламаны өңдеу кезінде қате орын алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілмеген, электрондық құжаттар және (немесе) мәліметтер
XML-схемалары жаңартылмаған, жалпы процесс транзакциясы бастамашысының тарапынан хабарламаны өңдеу кезінде ішкі қателік орын алған
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр эмитентов контрольных знаков" (R.CT.LS.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр эмитентов контрольных знаков"
(R.CT.LS.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для
включения в общий реестр эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться только 1 экземпляр реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails)
2
значение реквизита "Код страны, представившей информацию в реестр" (ctsdo:RegisterCountryCode) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) должно содержать значение кода государства-члена, представившего сведения
3
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
4
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
5
значение реквзита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, подтверждающий включение в национальный реестр эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) должно указывать на более ранний момент времени или совпадать со значением, указанным в элементе "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
6
значение реквизита "Признак операций, выполняемых органом (организацией) государства-члена" (ctcdo:IssuerSellerCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – если орган (организация), включенный в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняет операции по изготовлению и реализации контрольных (идентификационных) знаков
"2" – если орган (организация), включенный в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняет операции по реализации изготовленных контрольных (идентификационных) знаков
"3" – если орган (организация), включенный в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняет операции по изготовлению контрольных (идентификационных) знаков
7
реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе сложного реквизита "Эмитент контрольных (идентификационных) знаков" (ctcdo:IssuerDetails) должны быть заполнены
8
реквизит "Эмитент контрольных (идентификационных) знаков" (ctcdo:IssuerDetails) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) должен содержать только 1 реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails), при этом вложенный реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должен принимать значение "2"
9
в общем реестре эмитентов контрольных знаков отсутствует запись, в которой совпадают значения реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (ctsdo:RegisterCountryCode) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) и "Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре" (ctsdo:CIMIssuerDocId) в составе сложного реквизита "Документ, подтверждающий включение в национальный реестр эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails)

23. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.LS.02.MSG.001) хабарламасында берілетін "Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі" (R.CT.LS.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде берілген.
12-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.LS.02.MSG.001) хабарламасында берілетін "Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі" (R.CT.LS.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарламада "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) деректемелерінің 1 ғана данасы берілуге тиіс
2
"Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынатын елдің коды" деректемесінің мәні (ctsdo:RegisterCountryCode) мәліметтер ұсынатын мүше мемлекеттің кодының мәнін қамтуға тиіс
3
"Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылмайды
5
"Бақылау белгілері эмитенттерінің ұлттық тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Құжатың күні" " (csdo:DocCreationDate) деректемесінің мәні неғұрлым бұрынғы уақыт кезеңін көрсетуге немесе "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) элементінде көрсетілген мәнге сәйкес келуге тиіс
6
"Мүше мемлекеттің органы (ұйымы) орындайтын операцияның белгісі" (ctcdo:IssuerSellerCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – егер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген орган (ұйым) бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындау және өткізу жөніндегі операцияларды орындаса
"2" – егер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген орган (ұйым) дайындалған бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізу жөніндегі операцияларды орындаса
"3" – егер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген орган (ұйым) бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізу жөніндегі операцияларды орындаса
7
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмитенттері" (ctcdo:IssuerDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:TaxpayerId), "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
8
"Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемелерінің құрамында "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмитенттері" (ctcdo:IssuerDetails) деректемесі тек қана "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесін қамтуға тиіс, бұл ретте енгізілген "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) "2" мәнді қабылдауға тиіс
9
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынатын елдің коды" (ctsdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мен "Бақылау белгілері эмитенттерінің ұлттық тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімдегі мүше мемлекеттің органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжат нөмірі)" (ctsdo:CIMIssuerDocId) деректемесінің мәні сәйкес келетін жазба жоқ

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр эмитентов контрольных знаков" (R.CT.LS.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.003), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр эмитентов контрольных знаков"
(R.CT.LS.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для
внесения изменений в общий реестр эмитентов контрольных
знаков" (P.LS.02.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должны присутствовать 2 реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails), содержащих соответственно изменяемые и измененные сведения
2
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (ctsdo:RegisterCountryCode) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) и "Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре" (ctsdo:CIMIssuerDocId) в составе сложного реквизита "Документ, подтверждающий включение в национальный реестр эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) должны совпадать
3
для изменяемых сведений в общем реестре эмитентов контрольных знаков должна присутствовать запись, в которой совпадают значения реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (ctsdo:RegisterCountryCode) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails), "Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре" (ctsdo:CIMIssuerDocId) в составе сложного реквизита "Документ, подтверждающий включение в национальный реестр эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
4
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
5
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
6
для изменяемых сведений прикладные данные должны соответствовать сведениям, хранящимся в общем реестре эмитентов контрольных знаков
7
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
8
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) изменяемых сведений
9
для изменяемых и измененных сведений значение реквизита "Код страны, представившей информацию в реестр" (ctsdo:RegisterCountryCode) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) должно содержать значение кода государства-члена, представляющего сведения
10
значение реквизита "Признак операций, выполняемых органом (организацией) государства-члена" (ctcdo:IssuerSellerCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – если орган (организация), включенный в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняет операции по изготовлению и реализации контрольных (идентификационных) знаков
"2" – если орган (организация), включенный в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняет операции по реализации изготовленных контрольных (идентификационных) знаков
"3" – если орган (организация), включенный в общий реестр эмитентов контрольных знаков, выполняет операции по изготовлению контрольных (идентификационных) знаков
11
для изменяемых сведений реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе сложного реквизита "Эмитент контрольных (идентификационных) знаков" (ctcdo:IssuerDetails) должны быть заполнены
12
для измененных сведений реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе сложного реквизита "Эмитент контрольных (идентификационных) знаков" (ctcdo:IssuerDetails) должны быть заполнены
13
для изменяемых и измененных сведений реквизит "Эмитент контрольных (идентификационных) знаков" (ctcdo:IssuerDetails) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) должен содержать только 1 реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails), при этом вложенный реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должен принимать значение "2"

24. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.LS.02.MSG.003) хабарламасында берілетін "Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі" (R.CT.LS.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде берілген.
13-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.LS.02.MSG.003) хабарламасында берілетін "Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі" (R.CT.LS.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарламада тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) 2 деректемесі болуға тиіс
2
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынатын елдің коды" (ctsdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мен "Бақылау белгілері эмитенттерінің ұлттық тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімдегі мүше мемлекеттің органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжат нөмірі) сәйкес келуге тиіс
3
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміндегі өзгертілетін мәліметтер үшін "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынатын елдің коды" (ctsdo:RegisterCountryCode), "Бақылау белгілері эмитенттерінің ұлттық тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімдегі мүше мемлекеттің органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжат нөмірі)" (ctsdo:CIMIssuerDocId) және "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні сәйкес келетін жазба болуға тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға немесе тең болуға тиіс
6
өзгертілетін мәліметтер үшін қолданбалы мәліметтер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде сақтаулы мәліметтерге сәйкес келуге тиіс
7
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
8
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні "Жалпы реурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
9
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынатын елдің коды" (ctsdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәлімет ұсынатын мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
10
"Мүше мемлекеттің органы (ұйымы) орындайтын операцияның белгісі" (ctcdo:IssuerSellerCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – егер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген орган (ұйым) бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындау және өткізу жөніндегі операцияларды орындаса
"2" – егер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген орган (ұйым) дайындалған бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізу жөніндегі операцияларды орындаса
"3" – егер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізіліміне енгізілген орган (ұйым) бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізу жөніндегі операцияларды орындаса
11
өзгертілетін мәліметтер үшін "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмитенттері" (ctcdo:IssuerDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:TaxpayerId), "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
12
өзгертілген мәліметтер үшін "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмитенттері" (ctcdo:IssuerDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:TaxpayerId), "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
13
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемелерінің құрамында "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмитенттері" (ctcdo:IssuerDetails) деректемесі бір ғана "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесін қамтуға тиіс, бұл ретте енгізілген "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) "2" мәнді қабылдауға тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр эмитентов контрольных знаков" (R.CT.LS.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.004), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр эмитентов контрольных знаков"
(R.CT.LS.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для
исключения из общего реестра эмитентов контрольных знаков"
(P.LS.02.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться только 1 экземпляр реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails)
2
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должно больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
4
в общем реестре эмитентов контрольных знаков присутствует запись,
в которой совпадают значения реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (ctsdo:RegisterCountryCode) в составе сложного реквизита "Объект реестра эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails), "Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре" (ctsdo:CIMIssuerDocId) в составе сложного реквизита "Документ, подтверждающий включение в национальный реестр эмитентов контрольных знаков" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
5
представленные прикладные данные должны соответствовать сведениям, хранящимся в общем реестре эмитентов контрольных знаков, за исключением реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего
реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется

25. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.LS.02.MSG.004) хабарламасында берілетін "Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі" (R.CT.LS.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.LS.02.MSG.004) хабарламасында берілетін "Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі" (R.CT.LS.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарламада "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) деректемелерінің 1 ғана данасы берілуге тиіс
2
"Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Жалпы реурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға немесе тең болуға тиіс
4
бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде "Бақылау белгілері эмитенттері тізілімінің объектісі" (ctcdo:CIMIssuerRegistryDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынатын елдің коды" (ctsdo:RegisterCountryCode), "Бақылау белгілері эмитенттерінің ұлттық тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат" (ctcdo:CIMIssuerDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тізілімдегі мүше мемлекеттің органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжат нөмірі)" (ctsdo:CIMIssuerDocId) және "Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні сәйкес келетін жазба бар
5
"Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесін қоспағанда, ұсынылған қолданбалы деректер бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінде сақтаулы мәліметтерге сәйкес келуге тиіс
26. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратты сұрату" (P.LS.02.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде берілген.
15-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратты сұрату" (P.LS.02.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях
общего реестра эмитентов контрольных знаков" (P.LS.02.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 января 2016 г. № 4
описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра
эмитентов контрольных (идентификационных) знаков"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 "Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86 "Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

27. "Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгерістер туралы ақпарат сұрату" (P.LS.02.MSG.007) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде берілген.
16-кесте
"Бақылау белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімінен өзгерістер туралы ақпарат сұрату" (P.LS.02.MSG.007) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 4 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттамада "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптар айқындалады.
3. Осы Сипаттама сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыруған кезде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе).
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделінің элементтерінің нақты сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемге сәйкес келетін деректер моделінде деректер элементін сәйкестендіргіш;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталану саны және міндеттілігі (опционалдығы).
7. Деректемелердің көптілігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен аспайтындай қайталануы мүмкін (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений", используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов
в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4.

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" - Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарында қолданылады.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра эмитентов контрольных (идентификационных) знаков", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілері эмитенттерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.CT.LS.02.001
реестр эмитентов контрольных знаков
urn:EEC:R:CT:LS:02:CIMIssuerRegister:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4.

R.CT.LS.02.001
Бақылау белгілері эмитенттерінің тізілімі
urn:EEC:R:CT:LS:02:CIMIssuerRegister:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 4.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса (csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипатттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарламасын кодпен белгілеу
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжатты (мәліметтерді) кодпен белгілеу
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжатты (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:EDocRefId)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)

Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время (csdo:)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки (csdo:)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание (csdo:)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілді кодпен белгілеу
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:EventDateTime)
мәліметтерді өңдеу аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды (csdo:ProcessingResultV2Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі арқылы алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесін кодпен белгілеу
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттарды және мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления (csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңалануының күні және уақыты
(csdo:EventDateTime)
Ортақ ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жаңалануының күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Ортақ ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.1. Код страны, представившей информацию в реестр (ctsdo:)
кодовое обозначение страны, представившей информацию
M.CT.SDE.00106
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Документ, подтверждающий включение в национальный реестр эмитентов контрольных знаков (ctcdo:)
реквизиты свидетельства о регистрации эмитента
M.CT.CDE.00043
ctcdo: (M.CT.CDT.00068) Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре (ctsdo:)
номер документа, подтверждающего включение организации в реестр эмитентов контрольных знаков
M.CT.SDE.00107
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.2.2. Дата документа (csdo:)
дата документа, подтверждающего включение организации в реестр эмитентов контрольных знаков
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3. Признак операций, выполняемых органом (организацией) государства-члена (ctsdo:IssuerSellerCode)
признак операций, выполняемых органом (организацией) государства-члена
M.CT.SDE.00141
ctsdo: (M.CT.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{1}
1
2.4. Эмитент контрольных (идентификационных) знаков (ctcdo:IssuerDetails)
сведения об эмитенте контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00040
ctcdo:IssuerDetailsType (M.CT.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.4.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды
(ctsdo:RegisterCountryCode)
ақпарат ұсынған елді кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00106
ctsdo:RegisterCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Бақылау белгілері эмитенттерінің ұлттық тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(ctsdo:CIMIssuerDocDetails)
эмитентті тіркеу туралы куәліктің деректемелері
M.CT.CDE.00043
ctcdo: CIMIssuerDocDetailsType (M.CT.CDE.00068)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.2.1. Тізілімдегі мүше мемлекет органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжаттың нөмірі)
(ctsdo:CIMIssuerDocLd)
ұйымның бақылау белгілері эмитенттерінің тізіліміне қосылғанын растайтын құжаттың нөмірі
M.CT.SDE.00107
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.2.2. Құжаттың күні
(csdo:DocCreationDate)
ұйымның бақылау белгілері эмитенттерінің тізіліміне қосылғанын растайтын құжаттың күні
M.CT.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.3. Мүше мемлекеттің органы (ұйымы) орындайтын операциялардың белгісі
(ctsdo:IssuerSellerCode)
Мүше мемлекет органы (ұйымы) орындайтын операциялардың белгісі
M.CT.SDE.00141
ctsdo:IssuerSellerCodeType
M.CT. SDE.00055
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: [0-9]{1}
1
2.4. Бақылау (сәйкестендіргіш) белгілерінің эмитенті
(ctsdo:IssuerDetails)
бақылау (сәйкестендіргіш) белгілерінің эмитенті туралы мәліметтер
M.CT.СDE.00040
ctsdo:IssuerDetailsType
(M.CT.СDE.00015)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады.
1
2.4.1. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.4.2. Наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.4.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.4.4. Код организационно-правовой формы (csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.5. Наименование организационно-правовой формы(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.4.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации (атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
2.4.7. Идентификатор налогоплательщика (csdo:)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

2.4.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
0..1
2.4.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.4.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанды кодпен белгілеу
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.4.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:BusinessEntityId)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kindId)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
1
2.4.7. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:TaxpayerId)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

2.4.8. Код причины постановки на учет (csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.4.9. Адрес (ccdo:)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса (csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории (csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион (csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район (csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город (csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт (csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица (csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома (csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.4.8. Есепке қою себебінің коды
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo: TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.4.9. Мекенжай
(ccdo:SubjectAddressDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:AddressKindCode)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің
сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:RegionName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:DistrictName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:CityName)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:SettlementName)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:StreetName)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения (csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс (csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика (csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.4.10. Контактный реквизит (ccdo:)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи (csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи (csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи (csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.5. Технологические характеристики записи общего ресурса (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo: (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.5.1. Период действия (ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время (csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время (csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:RoomNumberId)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:PostCode)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:PostOfficeBoxId)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.4.10. Байланыс деректемесі
(ccdo:CommunicationDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:CommunicationChannelCode)
байланыс құралының (арнасы) түрін (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгілеу
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:CommunicationChannelName)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:CommunicationChannelId)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.5. Жалпы ресурстар жазбасының технологиялық сипаттамасы (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
жалпы ресурстар жазбасы (тізілім, тізбе, деректер базасы) туралы мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo: (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларында айқындалады
1
2.5.1. Іс-әрекет кезеңі (ccdo:)
жалпы ресурстар жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер базасының) іс-әрекет кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларында айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты (csdo:StartDateTime)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты (csdo:EndDateTime)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1