О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 февраля 2023 года № 19.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 19
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92
1. Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденные указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 августа 2016 г. № 92
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 19)
Правила
информационного взаимодействия
при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения медицинских изделий (изделий медицинского назначения и медицинской техники) в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 28 ақпандағы № 19 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 19 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 30 тамыздағы
№ 92 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 19 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымдар (медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника) айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 30 "Об утверждении Порядка формирования и ведения информационной системы в сфере обращения медицинских изделий";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 46 "О Правилах регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 декабря 2015 г. № 177 "О Правилах ведения номенклатуры медицинских изделий";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 136 "Об утверждении Регламента сопровождения и технического обслуживания интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"документы, оформленные при рассмотрении регистрационного досье" – документы, оформленные уполномоченными органами (экспертными организациями) государств – членов Союза либо по их запросу в процессе осуществления процедур, связанных с регистрацией и экспертизой медицинского изделия;
"сведения о регистрации медицинского изделия" – совокупность сведений, формирующихся в процессе регистрации медицинского изделия и проведении связанных процедур.

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы ақпараттық жүйені қалыптастыру және жүргізу тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 12 ақпандағы № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жүргізу қағидалары туралы" 2016 жылғы 12 ақпандағы № 46 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Медициналық бұйымдар номенклатурасын жүргізу қағидалары туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 177 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін сүйемелдеу және техникалық қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" 2019 жылғы 6 тамыздағы № 136 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде пайдаланады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар" – медициналық бұйымдарды тіркеумен және оларға сараптама жүргізумен байланысты рәсімдерді жүзеге асыру процесінде Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ресімдеген немесе олардың сұрау салуы бойынша ресімделген құжаттар;
"медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер" – медициналық бұйымдарды тіркеуге және оларға сараптама жүргізуге өтініштер туралы, сондай-ақ берілген тіркеу куәліктері туралы мәліметтер жиынтығы.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Понятия "государство признания", "единый реестр медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", "регистрационное досье", "регистрационное удостоверение" и "референтное государство", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Правилами регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 46 "О Правилах регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий".
Понятия "Глобальная номенклатура медицинских изделий", "номенклатура медицинских изделий Союза", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Правилами ведения номенклатуры медицинских изделий, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 декабря 2015 г. № 177.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.MM.06, версия 1.1.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание предпосылок для снижения издержек, связанных с обменом информацией о зарегистрированных медицинских изделиях, за счет создания единого информационного пространства в сфере обращения медицинских изделий.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) создать в рамках интегрированной информационной системы (далее – интегрированная система) информационные ресурсы, содержащие сведения о регистрации медицинских изделий;
б) обеспечить возможность получения уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) сведений о регистрации медицинских изделий в электронном виде и в автоматизированном режиме с использованием интегрированной системы;
в) обеспечить возможность получения заинтересованными лицами и сотрудниками Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) актуальных, полных и достоверных сведений из единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза (далее – единый реестр) посредством использования информационного портала Союза;
г) обеспечить использование единых классификаторов и справочников при формировании и обновлении общих информационных ресурсов.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "тану мемлекеті", "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімі", "тіркеу дерекнамасы", "тіркеу куәлігі" және "референт мемлекет" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жүргізу қағидалары туралы" 2016 жылғы 12 ақпандағы № 46 шешімімен бекітілген Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жүргізу қағидаларында айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасы", "Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 177 шешімімен айқындалған Медициналық бұйымдар номенклатурасын жүргізу қағидаларында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.MM.06, 1.1.0-нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты тіркелген медициналық бұйымдар туралы ақпарат алмасумен байланысты шығасыларды медициналық бұйымдардың айналысы саласында бірыңғай ақпараттық кеңістік құру есебінен азайту үшін алғышарттар жасау болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер қамтылған ақпараттық ресурс құру;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді интеграцияланған жүйені пайдаланып, электрондық түрде және автоматтандырылған режимде алуы мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) мүдделі тұлғалардың және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қызметкерлерінің Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімінен (бұдан әрі – бірыңғай тізілім) өзекті, толық және анық мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы алуы мүмкіндігін қамтамасыз ету;
г) ортақ ақпараттық ресурстарды қалыптастыру және жаңарту кезінде бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтардың пайдаланылуын қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, обеспечивающий формирование и ведение единого реестра, в том числе получение сведений от уполномоченных органов референтных государств и обновление единого реестра, представление уполномоченным органам государств-членов сведений о регистрации медицинских изделий по запросам с использованием интегрированной системы, обеспечение доступа к единому реестру на информационном портале Союза
P.MM.06.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный орган (экспертная организация) референтного государства или государства признания, который осуществляет процедуры, связанные с регистрацией медицинских изделий, в объеме, предусмотренном его ролью в процедуре регистрации, а также получает сведения о регистрации медицинских изделий по запросу с использованием интегрированной системы
P.MM.06.ACT.002
уполномоченный орган референтного государства
уполномоченный орган (экспертная организация) государства-члена, который осуществляет рассмотрение заявления о регистрации медицинского изделия, проводит экспертизу регистрационного досье, подготовку и представление итогового экспертного заключения для согласования, формирует и представляет уполномоченному органу государства признания по запросу документы, содержащиеся в регистрационном досье, а также документы, оформленные при рассмотрении регистрационного досье, представляет в Комиссию сведения о зарегистрированных медицинских изделиях и заявлениях на регистрацию медицинских изделий
P.MM.06.ACT.003
уполномоченный орган государства признания
уполномоченный орган (экспертная организация) государства-члена, который направляет замечания и предложения к экспертному заключению, осуществляет рассмотрение экспертного заключения, получает от уполномоченного органа референтного государства по запросу документы, содержащиеся в регистрационном досье, а также документы, оформленные при рассмотрении регистрационного досье, и представляет заключение о согласовании (несогласовании) экспертного заключения
P.MM.06.ACT.004
заинтересованное лицо
хозяйствующий субъект или орган государственной власти государства-члена, запрашивающие сведения из единого реестра на информационном портале Союза
P.MM.06.ACT.005
оператор номенклатуры медицинских изделий Союза
уполномоченный орган (экспертная организация) государства-члена, осуществляющий ведение номенклатуры медицинских изделий Союза, который по запросу представляет код вида медицинских изделий Союза

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың бірыңғай тізілімді қалыптастыру мен жүргізуді, оның ішінде интеграцияланған жүйені пайдаланып мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан мәліметтерді алу мен бірыңғай тізілімді жаңартуды, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына сұрау салулар бойынша медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуды, Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімге қолжетімділікті қамтамасыз ететін органы
P.MM.06.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
референт мемлекеттің немесе тану мемлекетінің медициналық бұйымдарды тіркеумен байланысты рәсімдерді жүзеге асыратын уәкілетті органы (сараптама ұйымы) тіркеу рәсіміндегі өзінің рөлінде көзделген мөлшерде Комиссияға интеграцияланған жүйені пайдаланып тіркелген медициналық бұйымдар және медициналық бұйымдарды тіркеуге өтініштер туралы мәліметтерді ұсынады, сондай-ақ медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер алады
P.MM.06.ACT.002
референт мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтініштерді қарауды жүзеге асыратын уәкілетті органы (сараптама ұйымы) тіркеу дерекнамасына сараптама жүргізеді, сараптаманың жинақты қорытындысын келісу үшін дайындайды және ұсынады, тану мемлекеті уәкілетті органының сұрау салуы бойынша тіркеу дерекнамасында қамтылған қүжаттарды, сондай-ақ тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттарды қалыптастырып, ұсынады
P.MM.06.ACT.003
тану мемлекетінің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің сараптамалық қорытындыны қарауды жүзеге асыратын уәкілетті органы (сараптама ұйымы) референт мемлекеттің уәкілетті органынан сұрау салу бойынша тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттарды, сондай-ақ тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттарды алады және сараптамалық қорытындыны тану туралы шешімді немесе сараптамалық қорытындыға қатысты ескертулерді ұсынады
P.MM.06.ACT.004
мүдделі тұлға
мүше мемлекеттің Одақтың ақпараттық порталының бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрататын шаруашылық жүргізуші субъектісі немесе мемлекеттік билік органы
P.MM.06.ACT.005
Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторы
мүше мемлекеттің Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасын жүргізуді жүзеге асыратын, сұрату бойынша Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын беретін уәкілетті органы (сараптама ұйымы)

P.MM.06.ACT.006
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза
уполномоченный орган (экспертная организация) государства-члена, который запрашивает код вида медицинских изделий Союза у оператора номенклатуры медицинских изделий Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий;
б) процедуры получения сведений о регистрации медицинских изделий;
в) процедуры уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения;
г) процедуры получения сведений при рассмотрении экспертного заключения;
д) процедуры получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении;
е) процедуры получения кода вида медицинских изделий Союза.
11. При выполнении процедур общего процесса сведения о регистрации медицинских изделий передаются уполномоченными органами референтных государств посредством использования интегрированной системы. На основании этих сведений формируется и публикуется на информационном портале Союза единый реестр, доступ к которому предоставляется заинтересованным лицам.
Для осуществления согласованных действий при выполнении процедур, связанных с регистрацией медицинских изделий, уполномоченными органами референтных государств в Комиссию передаются сведения о регистрационных номерах поступивших на рассмотрение заявлений на регистрацию медицинских изделий (далее – заявления) для последующего представления этих сведений уполномоченным органам государств признания. По завершении процедур, связанных с регистрацией медицинских изделий, уполномоченными органами референтных государств в Комиссию передаются сведения о выданном регистрационном удостоверении, подлежащие включению в единый реестр. В случае принятия уполномоченным органом референтного государства решения о прекращении рассмотрения заявления в случаях, предусмотренных Правилами регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий, утвержденных Решением Совета Комиссии от 12 февраля 2016 г. № 46 (далее – Правила регистрации), в Комиссию направляются сведения о прекращении рассмотрения заявления. Для обеспечения согласованных действий уполномоченных органов государств-членов в процессе регистрации медицинских изделий выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий:
представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении;
представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия;
представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления.
При необходимости получения уполномоченными органами государств-членов сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, а также при необходимости получения уполномоченным органом референтного государства сведений о номере регистрационного удостоверения выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий:
получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий;
получение сведений о регистрации медицинских изделий;
получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий;
получение сведений о номере регистрационного удостоверения.
В случае изменения статуса действия регистрационного удостоверения, в том числе при прекращении его действия, выполняется процедура "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения", включенная в группу процедур уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения.
При рассмотрении экспертного заключения выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений при рассмотрении экспертного заключения:
направление сведений из экспертного заключения;
направление замечаний и предложений к экспертному заключению;
подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения.
В случае получения уполномоченным органом референтного государства дополнительных либо измененных документов, содержащихся в регистрационном досье, в том числе по запросам и в ответ на замечания уполномоченных органов государств-членов, а также по мере оформления документов в процессе рассмотрения регистрационного досье, в том числе при оформлении экспертного заключения, уполномоченный орган референтного государства уведомляет уполномоченные органы государств признания о доступности таких документов для получения по запросу. Для проведения предусмотренных Правилами регистрации работ по рассмотрению и согласованию экспертного заключения обеспечивается возможность получения уполномоченным органом государства признания по запросу перечня документов, содержащихся в регистрационном досье, перечня документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье (в том числе экспертного заключения), а также при необходимости любого документа из этих перечней. В случае необходимости получения документов, содержащихся в регистрационном досье, или документов, оформленных при его рассмотрении, а также при изменении указанных документов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении:
уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении;
получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении;
получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении.
При необходимости получения кода вида медицинских изделий Союза, соответствующего коду вида медицинских изделий Глобальной номенклатуры медицинских изделий, уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим код вида медицинских изделий Союза, выполняется процедура "Получение кода вида медицинских изделий Союза", включенная в группу процедур получения кода вида медицинских изделий Союза.

P.MM.06.ACT.006
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторынан Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын уәкілетті органы (сараптама ұйымы)
3. Жалпы процесс құрылымы
10. Жалпы процесс дегеніміз өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері;
б) медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері;
в) тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдері;
г) сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері;
д) тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері;
е) Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары интеграцияланған жүйені пайдалану арқылы береді. Осы мәліметтердің негізінде бірыңғай тізілім қалыптастырылады және Одақтың ақпараттық порталында жарияланады, бұған мүдделі тұлғаларға қолжетімділік беріледі.
Медициналық бұйымдарды тіркеумен байланысты рәсімдерді орындаған кезде келісілген әрекеттерді жүзеге асыру үшін референт мемлекеттердің уәкілетті органдары мәліметтерді тану мемлекетінің уәкілетті органдарына кейіннен ұсыну үшін медициналық бұйымдарға сараптама жасауға және оларды тіркеуге қарау үшін келіп түскен өтініштердің (бұдан әрі – өтініштер) тіркеу нөмірлері туралы мәліметтерді Комиссияға береді. Медициналық бұйымдарды тіркеумен байланысты рәсімдер аяқталған кезде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары берілген, бірыңғай тізілімге қосылатын тіркеу куәлігі туралы мәліметтерді Комиссияға береді. Өтініш иесі Комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 12 ақпандағы № 46 шешімімен бекітілген Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жүргізу қағидаларын (бұдан әрі – Тіркеу қағидалары) бұзған, оның ішінде референт мемлекеттің уәкілетті органы сұратқан құжаттарды уақтылы ұсынбаған жағдайда Комиссияға өтініштің қаралуы тоқтатылатыны туралы мәліметтер жіберіледі. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының келісілген әрекеттерін қамтамасыз ету үшін медициналық бұйымдарды тіркеу процесінде жалпы процестің медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері тобына қосылған мынадай рәсімдері орындалады:
Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну;
Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну;
Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алуы қажет болғанда, сондай-ақ референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу куәлігінің нөмірін алуы қажет болғанда жалпы процестің медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына қосылған мынадай рәсімдері орындалады:
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу;
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу;
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу.
Тіркеу куәлігі қолданысының мәртебесі өзгерген, оның ішінде оның қолданысы тоқтатылған жағдайда тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдерінің тобына қосылған "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" рәсімі орындалады.
Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде жалпы процестің сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдерінің тобына қосылған мынадай рәсімдері орындалады:
сараптамалық қорытындыдан мәліметтер жіберу;
сараптамалық қорытынды бойынша ескертпелер мен ұсыныстар жіберу;
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау.
Референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған қосымша не өзгертілген, оның ішінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша және олардың ескертулеріне жауап ретіндегі, сондай-ақ тіркеу дерекнамасын қарау процесінде құжаттардың ресімделуіне, оның ішінде сараптамалық қорытындының ресімделуіне қарай құжаттарды алған жағдайда, референт мемлекеттің уәкілетті органы тану мемлекеттерінің уәкілетті органдарына осындай құжаттар сұрау салу бойынша алу үшін қолжетімді екенін хабарлайды. Тіркеу қағидаларында көзделген сараптамалық қорытындыны қарау және келісу жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттар тізбесін, тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар тізбесін (оның ішінде сараптамалық қорытындыны) сондай-ақ қажет болған кезде осы тізбелерден кез келген құжатты сұрау салу бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органының алу мүмкіндігі қамтамасыз етіледі. Тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттарды немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу қажеттігі болған жағдайда, сондай-ақ көрсетілген құжаттар өзгерген кезде, жалпы процестің тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдерінің тобына қосылған мынадай рәсімдері орындалады:
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау;
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу;
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу.
Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасы медициналық бұйымдары түрінің кодына сәйкес келетін Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу қажет болған кезде мүше мемлекеттің Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрататын уәкілетті органы Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдерінің тобына қосылған "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" рәсімін орындайды.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
15. Процедуры сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий выполняются при осуществлении процедур, связанных с регистрацией медицинских изделий.
При поступлении заявления выполняется процедура "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001).
В случае принятия уполномоченным органом референтного государства решения о регистрации медицинского изделия, изменения сведений о заявлении, а также изменения сведений о зарегистрированном медицинском изделии выполняется процедура "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002).
В случае принятия уполномоченным органом референтного государства решения о прекращении рассмотрения заявления в случаях, предусмотренных Правилами регистрации, выполняется процедура "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003).
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Жалпы процестің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдерін орындау тәртібі, операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы схема келтіріледі, ол жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты және рәсімдерді орындау тәртібін көрсетеді. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотация пайдаланып жасалған және оның мәтіндік сипаттамасы бар.
4. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдерінің тобы
15. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері медициналық бұйымдарды тіркеумен байланысты рәсімдерді жүзеге асыру кезінде орындалады.
Өтініш түскен кезде процедура "Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімі орындалады.
Референт мемлекеттің уәкілетті органы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы шешім қабылдаған, өтініш туралы мәліметтерді өзгерткен, сондай-ақ тіркелген медициналық бұйым туралы мәліметтерді өзгерткен жағдайда "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімі орындалады.
Референт мемлекеттің уәкілетті органы Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда өтінішті қарауды тоқтату туралы шешім қабылдаған жағдайда "Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімі орындалады.
Мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуға тиіс.

16. Приведенное описание группы процедур сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.PRC.001
представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении
процедура предназначена для формирования и передачи в Комиссию сведений о поступившем заявлении
P.MM.06.PRC.002
представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия
процедура предназначена для формирования и передачи в Комиссию измененных сведений о регистрации медицинского изделия, в том числе о регистрационном удостоверении
P.MM.06.PRC.003
представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления
процедура предназначена для формирования и передачи в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления
5. Группа процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий
18. Процедуры получения сведений о регистрации медицинских изделий выполняются при поступлении соответствующих запросов от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий обрабатываются следующие виды запросов от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий;
запрос сведений о регистрации медицинских изделий;
запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий;
запрос сведений о номере регистрационного удостоверения.
Запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о регистрации медицинских изделий со сведениями о регистрации медицинских изделий, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004).
Запрос сведений о регистрации медицинских изделий выполняется с целью получения уполномоченным органом государства-члена актуальных на указанную дату сведений о заявлениях, а также о зарегистрированных медицинских изделиях, включенных в единый реестр. Запрос сведений о регистрации медицинских изделий может осуществляться как по состоянию на текущую дату, так и по состоянию на дату, указанную в запросе. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005).

16. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.PRC.001
Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну
рәсім келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға беруге арналған
P.MM.06.PRC.002
Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну
рәсім медициналық бұйымды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді, оның ішінде тіркеу куәлігі туралы мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға беруге арналған
P.MM.06.PRC.003
Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну
рәсім өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға беруге арналған
5. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобы
18. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрату түскен кезде орындалады.
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұратудың мынадай түрлері өңделеді:
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату;
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату;
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату.
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұратуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Сұратуды жүзеге асырған кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімі орындалады.
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініштер туралы, сондай-ақ бірыңғай тізілімге қосылған, тіркелген медициналық бұйымдар турадлы көрсетілген күні өзекті болған мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату ағымдағы күнгі жағдай бойынша да, сұратуда көрсетілген күнгі жағдай бойынша да жүзеге асырылуы мүмкін. Сұратуды жүзеге асырған кезде "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімі орындалады.

Запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий выполняется с целью получения уполномоченным органом государства-члена измененных сведений о регистрации медицинских изделий. При выполнении запроса представляются сведения о регистрации медицинских изделий, добавленные, исключенные или измененные за период с даты и времени, указанных в запросе, до момента выполнения запроса через интегрированную систему. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006).
Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения выполняется в целях получения уполномоченным органом референтного государства номера регистрационного удостоверения при принятии решения о регистрации медицинского изделия. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007).
19. Приведенное описание группы процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений о регистрации медицинских изделий
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
предназначена для представления информации о дате и времени обновления хранящихся в Комиссии сведений о регистрации медицинских изделий по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов через интегрированную систему
P.MM.06.PRC.005
получение сведений о регистрации медицинских изделий
предназначена для представления актуальных, хранящихся в Комиссии сведений о регистрации медицинских изделий на указанную дату по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов через интегрированную систему
P.MM.06.PRC.006
получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий
предназначена для представления измененных сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, начиная с указанной в запросе даты через интегрированную систему
P.MM.06.PRC.007
получение сведений о номере регистрационного удостоверения
предназначена для получения сведений о номере регистрационного удостоверения при принятии уполномоченным органом референтного государства решения о регистрации медицинского изделия

Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтердіге сұрату мүше мемлекеттің уәкілетті органының медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Сұратуды орындаған кезде сұратуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап интеграцияланған жүйе арқылы сұрату орындалған кезге дейінгі кезең ішінде қосылған, алып тасталған немесе өзгертілген медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсынылады. Сұратуды жүзеге асырған кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімі орындалады.
Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату медициналық бұйымдарды тіркеу туралы шешім қабылданған кезде тіркеу куәлігінің нөмірін референт мемлекеттің уәкілетті органының алуы мақсатында орындалады. Сұратуды жүзеге асырған кезде "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімі орындалады.
19. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобының кетірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.PRC.004
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты мүше мемлекеттер уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрату бойынша интеграцияланған жүйе арқылы беруге арналған
P.MM.06.PRC.005
медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы, көрсетілген күнге жаңаланған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұрату бойынша интеграцияланған жүйе арқылы беруге арналған
P.MM.06.PRC.006
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді, сұратуда көрсетілген күннен бастап интеграцияланған жүйе арқылы беруге арналған
P.MM.06.PRC.007
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу
референт мемлекеттің уәкілетті органы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы шешім қабылдаған кезде тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алуға арналған

6. Группа процедур уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
21. Процедура "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008) выполняется в случае изменения статуса действия регистрационного удостоверения, в том числе при прекращении его действия.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
22. Приведенное описание группы процедур уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.PRC.008
уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
предназначена для передачи уполномоченным органом референтного государства сведений об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
7. Группа процедур получения сведений при рассмотрении экспертного заключения
24. Процедуры получения сведений при рассмотрении экспертного заключения выполняются при проведении экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинского изделия, а также в ходе выполнения экспертизы при внесении изменений в регистрационное досье и при согласовании экспертного заключения на зарегистрированное медицинское изделие. При формировании уполномоченным органом референтного государства экспертного заключения выполняется процедура "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009).
В случае возникновения замечаний и предложений к экспертному заключению выполняется процедура "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010).

6. Тіркеу куәлігі қолданысы мәртебесінің өзгергені туралы хабарлау рәсімдерінің тобы
21. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімі тіркеу куәлігі қолданысының мәртебесі өзгерген, оның ішінде оның қолданысы тоқтатылған жағдайда орындалады.
Мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) жүзеге асырылады.
22. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.PRC.008
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау
референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу куәлігінің қолданысы тоқтатылғаны немесе оның күші жойылғаны (жойылғаны) туралы мәліметтерді беруге арналған
7. Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдерінің тобы
24. Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері медициналық бұйымдардың қауіпсіздігіне, сапасына және тиімділігіне сараптама жүргізу кезінде, сондай-ақ тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу барысында орындалады. Референт мемлекеттің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны қалыптастырған кезде "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімі орындалады.
Сараптамалық қорытынды бойынша ескертулер мен ұсыныстар туындаған жағдайда "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімі орындалады.

В случае принятия уполномоченным органом государства признания решения о подтверждении признания (непризнания) экспертного заключения выполняется процедура "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011).
25. Приведенное описание группы процедур получения сведений при рассмотрении экспертного заключения представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур получения сведений при рассмотрении экспертного заключения
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений при рассмотрении экспертного заключения, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений при рассмотрении экспертного заключения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.PRC.009
направление сведений экспертного заключения
предназначена для передачи уполномоченным органом референтного государства сведений экспертного заключения государствам признания
P.MM.06.PRC.010
направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
предназначена для передачи уполномоченным органом государства признания замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
P.MM.06.PRC.011
подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения
предназначена для передачи уполномоченным органом государства признания подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
8. Группа процедур получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
27. Процедуры получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняются при регистрации медицинского изделия или в период действия регистрационного удостоверения.
В случае изменения состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при рассмотрении регистрационного досье, выполняется процедура "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012).
При получении уполномоченным органом государства признания уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется процедура "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013) или процедура "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014).
В случае необходимости получения уполномоченным органом государства признания сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется процедура "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013).

Тану мемлекетінің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау туралы шешім қабылдаған жағдайда "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімі орындалады.
25. Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы сипаттамасы
26. Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.PRC.009
сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу
референт мемлекеттің уәкілетті органының сараптамалық қорытындыдан мәліметтерді тану мемлекеттеріне беруіне арналған
P.MM.06.PRC.010
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу
тану мемлекетінің уәкілетті органының сараптамалық қорытынды бойынша ескертулер мен ұсыныстар беруіне арналған
P.MM.06.PRC.011
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау
тану мемлекетінің уәкілетті органының сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды беруіне арналған
8. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдерінің тобы
27. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері медициналық бұйымдарды тіркеу кезінде немесе тіркеу куәлігінің қолданысы кезеңінде орындалады.
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгерген жағдайда "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімі орындалады.
Тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарлама алған кезде "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімі немесе "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімі орындалады.
Тану мемлекеті уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алуы қажет болған жағдайда "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімі орындалады.

В случае необходимости получения уполномоченным органом государства признания документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется процедура "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014).
28. Приведенное описание группы процедур получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, представлено на рисунке 6.
Рис. 6. Общая схема группы процедур получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
29. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.PRC.012
уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
предназначена для передачи уполномоченным органом референтного государства уведомления об изменении состава документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье в ходе проведения экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинского изделия при регистрации медицинского изделия, а также об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье
P.MM.06.PRC.013
получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
предназначена для получения уполномоченным органом государства признания сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
P.MM.06.PRC.014
получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
предназначена для получения уполномоченным органом государства признания документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
9. Группа процедур получения кода вида медицинских изделий Союза
30. Процедура "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015) выполняется в случае необходимости получения кода вида медицинских изделий Союза, соответствующего коду вида медицинских изделий Глобальной номенклатуры медицинских изделий, уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим код вида медицинских изделий Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.

Тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алуы қажет болған жағдайда "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімі орындалады.
28. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
29. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 6-кестеде көрсетілген.
6-кесте
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.PRC.012
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау
референт мемлекеттің уәкілетті органының медициналық бұйымдарды тіркеу кезінде медициналық бұйымдардың қауіпсіздігіне, сапасына және тиімділігіне сараптама жүргізу барысында тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені, сондай-ақ тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны беруіне арналған
P.MM.06.PRC.013
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу
тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алуына арналған
P.MM.06.PRC.014
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу
тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алуына арналған
9. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдерінің тобы
30. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімі Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасының медициналық бұйымдары түрінің кодына сәйкес келетін Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу қажет болған жағдайда орындалады.
Мәліметтерді ұсыну Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.

31. Приведенное описание группы процедур получения кода вида медицинских изделий Союза представлено на рисунке 7.
Рис. 7. Общая схема группы процедур получения кода вида медицинских изделий Союза
32. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения кода вида медицинских изделий Союза, приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения кода вида медицинских изделий Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.PRC.015
получение кода вида медицинских изделий Союза
предназначена для получения кода вида медицинских изделий Союза уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим код вида медицинских изделий Союза
V. Информационные объекты общего процесса
33. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.BEN.001
сведения о регистрации медицинских изделий
совокупность сведений, формирующихся в процессе регистрации медицинского изделия и проведении связанных процедур
P.MM.06.BEN.002
сведения о видах медицинских изделий
сведения о видах медицинских изделий Союза с указанием соответствующих им видам медицинских изделий Глобальной номенклатуры медицинских изделий, хранящиеся у оператора номенклатуры медицинских изделий Союза
VI. Ответственность участников общего процесса
34. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
35. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.009
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии ООН
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор

31. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
32. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 7-кестеде көрсетілген.
7-кесте
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.PRC.015
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алуына арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
33. Процеске қатысушалар арасындағы өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.BEN.001
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер
медициналық бұйымды тіркеу және байланысты рәсімдерді жүргізу процесінде қалыптастырылатын мәліметтер жиынтығы
P.MM.06.BEN.002
медициналық бұйымдардың түрлері туралы мәліметтер
Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы операторында сақталатын медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасын көрсете отырып, Одақтың медициналық бұйымдарының түрлері туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
34. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
35. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 9-кестеде берілген.
9-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.009
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
БҰҰ Еуропалық экономикалық комиссиясының № 20 ұсынымына сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдердің атаулары мен олардың кодтарының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм, утвержденный Решением Коллегии Комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54
P.CLS.064
номенклатура медицинских изделий Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень видов медицинских изделий с указанием их номенклатурных наименований, кодов и описаний видов медицинских изделий, утвержденный Решением Коллегии Комиссии от 3 апреля 2018 г. № 46
P.MM.06.CLS.001
классификатор видов документов, оформляемых при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, оформляемых при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия, утвержденный Решением Коллегии Комиссии от 21 августа 2018 г. № 135
P.MM.06.CLS.002
классификатор видов документов регистрационного досье медицинского изделия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов регистрационного досье медицинского изделия, утвержденный Решением Коллегии Комиссии от 3 апреля 2018 г. № 48
P.MM.06.CLS.003
классификатор статусов регистрационных удостоверений медицинских изделий
классификатор
содержит перечень кодов и наименований статусов регистрационных удостоверений
P.MM.06.CLS.004
классификатор статусов для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований статусов для отслеживания хода рассмотрения заявления
P.MM.06.CLS.005
классификатор видов элементов документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документов, содержащихся в регистрационном досье на медицинское изделие
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов элементов документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье, или документов, содержащихся в регистрационном досье
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры сбора и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
Процедура "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001)
36. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001)
37. Процедура "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001) выполняется в случае получения уполномоченным органом референтного государства сведений о поступившем заявлении.

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдердің атаулары мен олардың кодтарының тізбесін қамтиды
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандар сыныптауышы
сыныптауыш
Комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешімімен бекітілген ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.064
Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы
сыныптауыш
Комиссия Алқасының 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 46 шешімімен бекітілген медициналық бұйымдар түрлерінің номенклатуралық атаулары, кодтары мен сипаттамалары көрсетілген медициналық бұйымдар түрлерінің тізбесін қамтиды
P.MM.06.CLS.001
медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделетін құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Комиссия Алқасының 2018 жылғы 21 тамыздағы № 135 шешімімен бекітілген тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.06.CLS.002
медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Комиссия Алқасының 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 46 шешімімен бекітілген медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасының құжаттары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.06.CLS.003
медициналық бұйымдардың тіркеу куәліктері мәртебелерінің сыныптауышы
сыныптауыш
тіркеу куәліктері мәртебелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.06.CLS.004
медициналық бұйымды тірукеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыру үшін мәртебелер сыныптауышы
сыныптауыш
өтінішті қарау барысын қадағалап отыру үшін мәртебелердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.06.CLS.005
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттардың немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттардың элементтері түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттардың немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттардың элементтері түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процес рәсімдері
1. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жинау және жаңартып тұру рәсімдері
"Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімі
36. "Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
37. "Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімі референт мемлекеттің уәкілетті органы келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді алған жағдайда орындалады.

38. Первой выполняется операция "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в Комиссию сведения о поступившем заявлении.
39. При поступлении в Комиссию сведений о поступившем заявлении выполняется операция "Прием и обработка сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.002), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет уведомление о результатах обработки сведений о поступившем заявлении в уполномоченный орган референтного государства.
40. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.003), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства получает уведомление о результатах обработки сведений о поступившем заявлении.
41. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001) является получение Комиссией сведений о поступившем заявлении и получение уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.001
передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.002
прием и обработка сведений о поступившем заявлении
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.003
получение уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.001
2
Наименование операции
передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении заявления
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о поступившем заявлении и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о поступившем заявлении направлены в Комиссию
Таблица 12
Описание операции "Прием и обработка сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о поступившем заявлении
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о поступившем заявлении (операция "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнении проверки исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о поступившем заявлении, заполняя дату и время их обновления, формирует и направляет уполномоченному органу референтного государства уведомление о результатах обработки сведений о поступившем заявлении со значением кода результата обработки, соответствующем добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации медицинских изделий обновлены, уполномоченному органу референтного государства направлено уведомление о результатах обработки сведений о поступившем заявлении
Таблица 13
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении (операция "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
получено уведомление о результатах обработки сведений о поступившем заявлении
Процедура "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002)

38. Алдымен "Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға жолдайды.
39. Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер түскен кезде "Келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия аталған мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
40. Референт мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама түскен кезде "Келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алады.
41. Комиссияның келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді алуы және референт мемлекеттің уәкілетті органының келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы "Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
42. "Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.001
Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.002
келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.003
келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
11-кесте
"Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.001
2
Операция атауы
Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
өтініш келіп түскен кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
келіп түскен өтініш туралы мәліметтер Комиссияға жолданды
12-кесте
"Келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.002
2
Операция атауы
келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер түскен кезде орындалады ("Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді оларды жаңарту күні мен уақытын толтырып, қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өңдеу нәтижесі мәліметтердің қосылуына сәйкес келетін кодының мәнімен референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер жаңартылды, референт мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жолданды
13-кесте
"Келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.003
2
Операция атауы
келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оны тексереді
7
Нәтижелер
келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімі

43. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002)
44. Процедура "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002) выполняется уполномоченным органом референтного государства в случае принятия решения о регистрации медицинского изделия, изменения сведений о заявлении, а также изменения сведений о зарегистрированном медицинском изделии для актуализации сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
В рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002) Комиссия дополнительно обеспечивает опубликование на информационном портале Союза сведений из открытой части единого реестра медицинских изделий, а также обеспечивает возможности поиска и представления заинтересованным лицам опубликованных на информационном портале Союза сведений.
45. Первой выполняется операция "Передача сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в Комиссию сведения о регистрации медицинского изделия.
46. При поступлении в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия выполняется операция "Прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.005), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку с сохранением истории изменений и направляет уполномоченному органу референтного государства уведомление о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия.
47. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.006), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.005) выполняется операция "Проверка возможности опубликования сведений в едином реестре" (P.MM.06.OPR.007), по результатам выполнения которой полученные сведения о регистрации медицинского изделия проверяются в соответствии с требованиями Порядка формирования и ведения информационной системы в сфере обращения медицинских изделий Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 30 (далее – Порядок), для определения возможности их опубликования в едином реестре на информационном портале Союза.

43. "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
44. "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімін референт мемлекеттің уәкілетті органы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы шешім қабылданған, сондай-ақ Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жаңартып тұру үшін тіркелген медициналық бұйым туралы мәліметтер өзгерген кезде орындайды.
"Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде Комиссия медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімінің ашық бөлігіндегі мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қосымша қамтамасыз етеді, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді іздестіру және мүдделі тұлғаларға ұсыну мүмкіндіктерін қамтамасыз етеді.
45. Алдымен "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
46. Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия аталған мәліметтерді алады, өзгеру тарихын сақтай отырып, оларды өңдейді және референт мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жолдайды.
47. Референт мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
48. "Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.005) операциясы орындалған жағдайда "Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.06.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша медициналық бұйымдарды тіркеу туралы алынған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде оларды жариялау мүмкіндігін айқындау үшін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 12 ақпандағы № 30 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдарының айналысы саласындағы ақпараттық жүйені қалыптастыру және жүргізу тәртібінің (бұдан әрі – Тәртіп) талаптарына сәйкес тексеріледі.

В случае получения Комиссией сведений о регистрации медицинского изделия, не подлежащих опубликованию в едином реестре на информационном портале Союза, процедура "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002) завершается.
49. В случае получения Комиссией сведений о регистрации медицинского изделия, подлежащих опубликованию в едином реестре на информационном портале Союза, выполняется операция "Опубликование сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.008), по результатам выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование указанных сведений в едином реестре на информационном портале Союза.
50. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002) является получение Комиссией сведений о регистрации медицинского изделия и опубликование их в едином реестре на информационном портале Союза в объеме, предусмотренном Порядком.
51. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.004
передача сведений о регистрации медицинского изделия
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.005
прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.006
получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.007
проверка возможности опубликования сведений в едином реестре
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.008
опубликование сведений о регистрации медицинского изделия
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции "Передача сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.004
2
Наименование операции
передача сведений о регистрации медицинского изделия
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений о статусе рассмотрения заявления, принятии решения о регистрации медицинского изделия или изменении сведений о регистрационном удостоверении
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о регистрации медицинского изделия и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации медицинского изделия представлены в Комиссию
Таблица 16
Описание операции "Прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о регистрации медицинского изделия (операция "Передача сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о регистрации медицинского изделия в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель:
заполняет дату и время окончания действия сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, значением даты и времени начала действия полученных актуальных сведений
о регистрации медицинского изделия.
В результате сведения о регистрации медицинских изделий, хранящиеся в Комиссии, сохраняются для обеспечения возможности просмотра истории изменений и становятся недоступными для дальнейшей обработки;
заполняет дату и время обновления сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии;
направляет уведомление о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия в уполномоченный орган референтного государства с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации медицинского изделия обработаны, уполномоченному органу референтного государства направлено уведомление о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия
Таблица 17
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия (операция "Прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия получено
Таблица 18
Описание операции "Проверка возможности опубликования сведений в едином реестре" (P.MM.06.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.007
2
Наименование операции
проверка возможности опубликования сведений в едином реестре
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о регистрации медицинских изделий (операция "Прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.005))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку представленных сведений в соответствии с требованиями Порядка и определяет возможность их опубликования в едином реестре на информационном портале Союза
7
Результаты
определен факт возможности опубликования полученных сведений о регистрации медицинского изделия в едином реестре на информационном портале Союза
Таблица 19
Описание операции "Опубликование сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование сведений о регистрации медицинского изделия
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при установлении факта возможности опубликования полученных сведений о регистрации медицинского изделия в едином реестре на информационном портале Союза (операция "Проверка возможности опубликования сведений в едином реестре" (P.MM.06.OPR.007))
5
Ограничения
сведения опубликовываются в едином реестре на информационном портале Союза в объеме, предусмотренном Порядком
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений о регистрации медицинского изделия в едином реестре на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения о регистрации медицинского изделия опубликованы в едином реестре на информационном портале Союза

Комиссия Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде жарияланбайтын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алған жағдайда "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімі аяқталады.
49. Комиссия Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде жарияланатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алған жағдайда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жариялау" (P.MM.06.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде аталған мәліметтердің жариялануын қамтамасыз етеді.
50. Комиссияның медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алуы және оларды Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде Тәртіпте көзделген көлемде жариялауы "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
51. "Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.004
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.005
медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.006
медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.007
бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.008
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
15-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.004
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді беру
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
өтінішті қарау мәртебесі туралы мәліметтер өзгерген, медициналық бұйымдарды тіркеу туралы шешім қабылданған немесе тіркеу куәлігі туралы мәліметтер өзгерген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
16-кесте
"Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.005
2
Операция атауы
медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қабылдайды. Тексеріс ойдағыдай өткен кезде, орындаушы:
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің қолданылу күні мен уақытын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы алынған жандандырылған мәліметтердің қолданылуының басталу күні мен уақыты мәнімен толтырады.
Нәтижесінде Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер өзгерістер тарихын қарау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін сақталады және бұдан былай өңдеу үшін қолжетімділік болмайды;
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақытын толтырады;
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны мәліметтердің өзгеруіне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсетіп, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер өңделді, референт мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жолданды
17-кесте
"Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.006
2
Операция атауы
медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеудің нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
18-кесте
"Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.06.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.007
2
Операция атауы
бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Тәртіптің талаптарына сәйкес ұсынылған мәліметтерді тексеруді жүргізеді және Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде оларды жариялау мүмкіндігін айқындайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы алынған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде жариялау мүмкіндігі фактісі айқындалды
19-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жариялау" (P.MM.06.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.008
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы алынған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде жариялау мүмкіндігі фактісі анықталған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.06.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде Тәртіпте көзделген көлемде жарияланады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы бірыңғай тізілімде жарияланды

Процедура "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003)
52. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003)
53. Процедура "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003) выполняется в случае принятия уполномоченным органом референтного государства решения о прекращении рассмотрения заявления в случаях, предусмотренных Правилами регистрации.
54. Первой выполняется операция "Передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в Комиссию сведения о прекращении рассмотрения заявления.
55. При поступлении в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления выполняется операция "Прием и обработка сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.010), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку, и направляет уведомление о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления в уполномоченный орган референтного государства.
56. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.011), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления.
57. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003) является получение Комиссией сведений о прекращении рассмотрения заявления и получение уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления.
58. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003), приведен в таблице 20.
Таблица 20
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.009
передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.010
прием и обработка сведений о прекращении рассмотрения заявления
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.011
получение уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.009
2
Наименование операции
передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при принятии уполномоченным органом референтного государства решения о прекращении рассмотрения заявления
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о прекращении рассмотрения заявления и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о прекращении рассмотрения заявления представлены в Комиссию
Таблица 22
Описание операции "Прием и обработка сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о прекращении рассмотрения заявления
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений о прекращении рассмотрения заявления (операция "Передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время обновления, а также конечную дату периода действия сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
Копия сведений о регистрации медицинских изделий сохраняется без возможности дальнейшего редактирования для обеспечения просмотра истории изменений. Исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу референтного государства уведомление о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления со значением кода результата обработки сведений, соответствующего обновлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации медицинских изделий обновлены, уполномоченному органу референтного государства направлено уведомление о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления
Таблица 23
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления (операция "Прием и обработка сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления получено

"Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімі
52. "Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
53. "Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімі референт мемлекеттің уәкілетті органы Тіркеу қағидаларында көзделген жағдайларда өтініштің қаралуын тоқтату туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
54. Алдымен "Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
55. Комиссияға өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия аталған мәліметтерді алады, оларды өңдейді және өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
56. Референт мемлекеттің уәкілетті органына өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
57. Комиссияның өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді алуы және референт мемлекеттің уәкілетті органының өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы "Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
58. "Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну" (P.MM.06.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.009
Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.010
өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.011
өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
21-кесте
"Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.009
2
Операция атауы
Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референт мемлекеттің уәкілетті органы өтініштің қаралуын тоқтату туралы шешім қабылдаған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
22-кесте
"Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.010
2
Операция атауы
өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер алынған кезде орындалады ("Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақытын, сондай-ақ қолданылу кезеңінің соңғы күнін толтырады. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің көшірмесі өзгерістер тарихын қарауды қамтамасыз ету үшін сақталады, бұдан былай оларды редакциялау мүмкіндігі болмайды. Орындаушы өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референт мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтерді өңдеу нәтижесінің мәліметтерді алып тастауға сәйкес келетін кодының мәнімен қоса жолдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер жаңартылды, референт мемлекеттің уәкілетті органына өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеудің нәтижелері туралы хабарлама жолданды
23-кесте
"Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.011
2
Операция атауы
өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оны тексереді
7
Нәтижелер
өтініштің қаралуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

2. Процедуры получения сведений о регистрации медицинских изделий
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004)
59. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004)
60. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о регистрации медицинских изделий со сведениями о регистрации медицинских изделий, хранящимися в Комиссии.
61. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.012), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
62. При поступлении в Комиссию запроса на представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий выполняется операция "Подготовка и представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.013), по результатам выполнения которой Комиссия направляет информацию о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий уполномоченному органу государства-члена.
63. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.014), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена осуществляет обработку полученной информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
64. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.

2. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алу рәсімдері
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімі
59. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
60. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
61. Алдымен "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.MM.06.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
62. Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты мүше мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
63. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат келіп түскен кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады.
64. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

65. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004), приведен в таблице 24.
Таблица 24
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.012
запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.013
подготовка и представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.014
прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 27 настоящих Правил
Таблица 25
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.012
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос на представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий направлен в Комиссию
Таблица 26
Описание операции "Подготовка и представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.013
2
Наименование операции
подготовка и представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (операция "Запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель формирует и направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и время обновления сведений о регистрации медицинских изделий представлена уполномоченному органу государства-члена
Таблица 27
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (операция "Подготовка и представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученной информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
7
Результаты
информация о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий получена

65. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.012
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.013
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.014
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
25-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.MM.06.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.012
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жолданды
26-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.013
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.MM.06.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді жүргізеді. Тексеріс ойдағыдай өткен кезде орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауапты қалыптастырады және және жолдайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
27-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.014
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Процедура "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005)
66. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005)
67. Процедура "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена актуальных на указанную дату сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
68. Первой выполняется операция "Запрос сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
69. При поступлении в Комиссию запроса на представление сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, выполняется операция "Подготовка и представление сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.016), по результатам выполнения которой Комиссия формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена сведения о регистрации медицинских изделий, хранящиеся в Комиссии, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
70. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о регистрации медицинских изделий выполняется операция "Прием и обработка сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.017), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена осуществляет обработку полученных сведений о регистрации медицинских изделий или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
71. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о регистрации медицинских изделий или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
72. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005), приведен в таблице 28.
Таблица 28
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.015
запрос сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.016
подготовка и представление сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.017
прием и обработка сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 31 настоящих Правил
Таблица 29
Описание операции "Запрос сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.015
2
Наименование операции
запрос сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом государства-члена сведений о регистрации медицинских изделий
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений о регистрации медицинских изделий в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. Исполнитель запрашивает актуальные сведения о регистрации медицинских изделий по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству с указанием в запросе его кода. В запросе указывается дата, на которую необходимо представить актуальные сведения о регистрации медицинских изделий. Если дата не указана, представляются все актуальные на текущую дату сведения о регистрации медицинских изделий
7
Результаты
запрос на представление сведений о регистрации медицинских изделий направлен
Таблица 30
Описание операции "Подготовка и представление сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.016
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление сведений о регистрации медицинских изделий (операция "Запрос сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет в уполномоченный орган государства-члена сведения о регистрации медицинских изделий или уведомление об отсутствии актуальных сведений о регистрации медицинских изделий на дату, указанную в запросе, с указанием значением кода результата обработки, соответствующим отсутствию сведений.
В сведениях о регистрации медицинских изделий представляются актуальные сведения на дату, указанную в запросе. Если в запросе указан код страны, то представляются сведения о регистрации медицинских изделий по конкретному референтному государству, если код страны не указан – по всем референтным государствам.
В сведениях о регистрации медицинских изделий представляются актуальные сведения на дату, указанную в запросе
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена представлены сведения о регистрации медицинских изделий или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 31
Описание операции "Прием и обработка сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о регистрации медицинских изделий или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации медицинских изделий или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

"Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімі
66. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
67. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының медициналық бұйымдарды тіркеу туралы Комиссияда сақталатын, көрсетілген күнге өзекті мәліметтерді алуы мақсатында орындалады.
68. Алдымен "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.015) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
69. Комиссияға Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны мүше мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
70. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
71. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алуы "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
72. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 28-кестеде келтірілген.
28-кесте
"Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.015
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.016
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.017
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
29-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.015
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды. Орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы жаңдандырылған мәліметтерді барлық референт мемлекеттер бойынша немесе сұрау салуда оның кодын көрсете отырып, нақты референт мемлекет бойынша сұратады. Сұрау салуда медициналық бұйымдарды тіркеу туралы жандандырылған мәліметтер ұсынылуы қажет болатын күні көрсетіледі. Егер күні көрсетілмесе, ағымдағы күнге жандандырылған медициналық бұйымдарды тіркеу туралы барлық мәліметтер ұсынылады.
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жолданды
30-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.016
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда, орындаушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді немесе өңдеу нәтижесінің мәліметтердің болмауына сәйкес келетін кодының мәнін көрсете отырып, сұрау салуда көрсетілген күнге жандандырылған медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны жолдайды. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерде сұрау салуда көрсетілген күнге жандандырылған мәліметтер ұсынылады. Егер сұрау салуда елдің коды көрсетілсе, онда нақты референт мемлекет бойынша, егер елдің коды көрсетілмесе – барлық референт мемлекет бойынша медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсынылады. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерде сұрау салуда көрсетілген күнге жандандырылған мәліметтер ұсынылады.
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жолданды
31-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.017
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006)
73. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006)
74. Процедура "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006) выполняется с целью получения уполномоченным органом государства-члена измененных сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
75. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.018), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена формирует и направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии.
76. При поступлении в Комиссию запроса на представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, выполняется операция "Подготовка и представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.019), по результатам выполнения которой Комиссия формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена измененные сведения о регистрации медицинских изделий, хранящиеся в Комиссии, с даты, указанной в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
77. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена измененных сведений о регистрации медицинских изделий или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.020), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена осуществляет обработку полученных сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
78. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства-члена измененных сведений о регистрации медицинских изделий или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
79. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006), приведен в таблице 32.
Таблица 32

"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімі
73. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
74. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады.
75. Алдымен "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.018) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жолдайды.
76. Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрату Комиссияға келіп түскен кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.019) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия сұрау салуда көрсетілген күннен бастап өзгертілген, Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қалыптастырады және оны мүше мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
77. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.020) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
78. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алуы "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
79. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.018
запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.019
подготовка и представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.020
прием и обработка измененных сведений о регистрации медицинских изделий
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.018
2
Наименование операции
запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения измененных сведений о регистрации медицинских изделий
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству с указанием в запросе его кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
При запросе сведений о регистрации медицинских изделий в полном объеме дата и время в запросе не указываются
7
Результаты
запрос на представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий направлен в Комиссию
Таблица 34
Описание операции "Подготовка и представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.019
2
Наименование операции
подготовка и представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий (операция "Запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет в уполномоченный орган государства-члена сообщение об измененных сведениях о регистрации медицинских изделий, начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, или уведомление об отсутствии сведений удовлетворяющих параметрам запроса (отсутствие изменений, начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе), с указанием значения кода результата обработки, соответствующего отсутствию сведений.
Сведения о регистрации медицинских изделий представляются по всем референтным государствам или по конкретному референтному государству в зависимости от условий запроса.
Сведения о регистрации медицинских изделий представляются с учетом истории изменения
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена представлены измененные сведения о регистрации медицинских изделий или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 35
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.020
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о регистрации медицинских изделий
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении измененных сведений о регистрации медицинских изделий (операция "Подготовка и представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения о регистрации медицинских изделий или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.018
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.019
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.020
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
33-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.018
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы барлық референт мемлекеттер бойынша немесе сұрау салуда оның кодын көрсете отырып, нақты референт мемлекет бойынша сұрау салуда көрсетілген жаңарудың күні мен уақытынан бастап өзгертілген медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды.
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрату Комиссияға жолданды
34-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.019
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда, орындаушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің сұрау салуда көрсетілген жаңарудың күні мен уақытынан бастап өзгертілгені туралы хабар немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама (сұрау салуда көрсетілген жаңарудың күні мен уақытынан бастап), өңдеу нәтижесінің мәліметтердің болмауына сәйкес келетін кодының мәнін көрсете отырып жолдайды. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер барлық референт мемлекеттер немесе сұрау салу шарттарына қарай нақты референт мемлекет бойынша ұсынылады. Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер өзгеру тарихы ескеріле отырып ұсынылады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына өзгертілген медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жолданды
35-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.020
2
Операция атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелер
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007)
80. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007)
81. Процедура "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007) выполняется уполномоченным органом референтного государства при получении сведений об одобрении экспертного заключения от всех уполномоченных органов государств признания, участвующих в процедуре регистрации определенного медицинского изделия.
82. Первой выполняется операция "Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.021), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения.
83. При поступлении в Комиссию запроса на предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения выполняется операция "Подготовка и предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.022), по результатам выполнения которой Комиссия формирует и направляет уполномоченному органу референтного государства сведения о номере регистрационного удостоверения.
84. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства сведений о номере регистрационного удостоверения выполняется операция "Прием и обработка сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.023), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства осуществляет обработку полученных сведений о номере регистрационного удостоверения.
85. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007) является получение уполномоченным органом референтного государства сведений о номере регистрационного удостоверения.
86. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007), приведен в таблице 36.
Таблица 36
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.021
запрос сведений о номере регистрационного удостоверения
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.022
подготовка и предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.023
прием и обработка сведений о номере регистрационного удостоверения
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 37
Описание операции "Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.021
2
Наименование операции
запрос сведений о номере регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом референтного государства сведений о номере регистрационного удостоверения
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос на предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения направлен в Комиссию
Таблица 38
Описание операции "Подготовка и предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.022
2
Наименование операции
подготовка и предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения (операция "Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.021))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос с указанием номера регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уполномоченному органу референтного государства предоставлены сведения о номере регистрационного удостоверения
Таблица 39
Описание операции "Прием и обработка сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о номере регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при предоставлении Комиссией сведений о номере регистрационного удостоверения (операция "Подготовка и предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений о номере регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о номере регистрационного удостоверения получены

"Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімі
80. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
81. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімін референт мемлекеттің уәкілетті органы белгілі бір медициналық бұйымды тіркеу рәсіміне қатысатын тану мемлекеттерінің барлық уәкілетті органдарынан сараптамалық қорытындыны мақұлдағаны туралы мәліметтерді алған кезде орындайды.
82. Алдымен "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.021) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жолдайды.
83. Комиссияға тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.022) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді қалыптастырып, оны референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
84. Референт мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.023) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігінің нөмірі туралы алынған мәліметтерді өңдеуді жүзеге асырады.
85. Референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алуы "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
86. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 36-кестеде келтірілген.
36-кесте
"Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 36-кестеде келтірілген
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.021
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.022
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.023
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
37-кесте
"Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.021
2
Операция атауы
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға жолданды
38-кесте
"Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.022
2
Операция атауы
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексереді. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда, орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу куәлігінің нөмірін көрсете отырып, сұрау салуға жауап жолдайды
7
Нәтижелер
референт мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер ұсынылды
39-кесте
"Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.023
2
Операция атауы
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссия тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді ұсынған кезде орындалады ("Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер алынды

3. Процедуры уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
Процедура "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008)
87. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008)
88. Процедура "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008) выполняется в случае изменения уполномоченным органом референтного государства статуса действия регистрационного удостоверения.
89. Первой выполняется операция "Направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.024), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в уполномоченный орган государства признания уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения.
90. При поступлении в уполномоченный орган государства признания уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения выполняется операция "Прием и обработка уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.025), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания осуществляет обработку полученного уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения.
91. Результатом выполнения процедуры "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008) является получение уполномоченным органом государства признания уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения на медицинское изделие.

3. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау рәсімдері
"Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімі
87. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
88. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімі референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу куәлігі қолданысының мәртебесін өзгерткен (жойған, кері қайтарып алған) жағдайда орындалады.
89. Алдымен "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.OPR.024) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу куәлігін жою немесе кері қайтарып алу туралы хабарламаны қалыптастырады және оны тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды.
90. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі (жойылғаны, кері қайтарып алынғаны) туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.025) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы алынған тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
91. Тану мемлекетінің уәкілетті органының медициналық бұйымға тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны алуы "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

92. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008), приведен в таблице 40.
Таблица 40
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.024
направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.025
прием и обработка уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
приведено в таблице 42 настоящих Правил
Таблица 41
Описание операции "Направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.024
2
Наименование операции
направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при включении в единый реестр сведений об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения, в котором обязательно заполняются реквизиты:
"Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия", "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия", "Дата изменения статуса регистрационного удостоверения", "Наименование", "Полное наименование организации" – для организации – держателя регистрационного удостоверения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения направлено уполномоченному органу государства признания
Таблица 42
Описание операции "Прием и обработка уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.025
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения

92. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 40-кестеде келтірілген.
40-кесте
"Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.024
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.025
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
41-кесте
"Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.024
2
Операция атауы
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
бірыңғай тізілімге тіркеу куәлігінің қолданысы тоқтатылғаны немесе күші жойылғаны (жойылғаны, кері қайтарып алынғаны) туралы мәліметтер қосылған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жолдайды, онда міндетті түрде мынадай деректеме толтырылады:
"Медициналық бұйымды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер", "Медициналық бұйымды тіркеу куәлігі мәртебесінің коды", "Тіркеу куәлігінің мәртебесі өзгерген күн", "Атауы", Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркеу куәлігін ұстаушы ұйым үшін - "Ұйымның толық атауы"
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жолданды
42-кесте
"Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.025)
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.025
2
Операция атауы
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется при поступлении уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения (операция "Направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.03.OPR.024))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения получено

тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.03.OPR.024) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған хабарламаны Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелер
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама алынды

4. Процедуры получения сведений при рассмотрении экспертного заключения
Процедура "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009)
93. Схема выполнения процедуры "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009)
94. Процедура "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009) выполняется по завершении оформления референтным государством экспертного заключения.
95. Первой выполняется операция "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.026), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет уполномоченному органу государства признания сведения экспертного заключения.
96. При поступлении в уполномоченный орган государства признания сведений экспертного заключения выполняется операция "Прием и обработка сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.027), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет уведомление о результатах обработки сведений экспертного заключения в уполномоченный орган референтного государства.
97. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.028), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения.
98. Результатом выполнения процедуры "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009) является получение уполномоченным органом государства признания сведений экспертного заключения и получение уполномоченным органом референтного государства уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения.
99. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009), приведен в таблице 43.
Таблица 43
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.026
направление сведений экспертного заключения
приведено в таблице 44 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.027
прием и обработка сведений экспертного заключения
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.028
получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения
приведено в таблице 46 настоящих Правил
Таблица 44
Описание операции "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.026
2
Наименование операции
направление сведений экспертного заключения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при формировании экспертного заключения уполномоченным органом референтного государства
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства признания сведения экспертного заключения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения экспертного заключения направлены в уполномоченный орган государства признания
Таблица 45
Описание операции "Прием и обработка сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.027
2
Наименование операции
прием и обработка сведений экспертного заключения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений экспертного заключения (операция "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет уведомление о результатах обработки сведений экспертного заключения в уполномоченный орган референтного государства с указанием кода результата обработки, соответствующего получению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уполномоченным органом государства признания получены сведения экспертного заключения
Таблица 46
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.028
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения (операция "Прием и обработка сведений экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.027))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. В случае успешного выполнения проверки исполнитель принимает полученные сведения
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений экспертного заключения получено уполномоченным органом референтного государства

4. Сараптамалық қорытындыны қарау кезінде мәліметтер алу рәсімдері
"Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімі
93. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
94. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімі референт мемлекет сараптамалық қорытындыны ресімдеуді аяқтаған кезде орындалады.
95. Алдымен "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.OPR.026) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы сараптамалық қорытындының мәліметтерін қалыптастырады және оларды тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды.
96. Тану мемлекетінің уәкілетті органына сараптамалық қорытындының мәліметтері келіп түскен кезде "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.027) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы аталған мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
97. Референт мемлекеттің уәкілетті органына сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.028) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы алынған сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
98. Тану мемлекетінің уәкілетті органының сараптамалық қорытындының мәліметтерін алуы және референт мемлекеттің уәкілетті органының сараптамалық қорытындының мәліметтерңн өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
99. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 43-кестеде келтірілген.
43-кесте
"Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.026
сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.027
сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.028
сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
44-кесте
"Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.026
2
Операция атауы
сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референт мемлекеттің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны қалыптастырған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сараптамалық қорытындының мәліметтерін қалыптастырады және оларды уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
сараптамалық қорытындының мәліметтері тану мемлекетінің уәкілетті органына жолданды
45-кесте
"Сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.027
2
Операция атауы
сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу
3
Кодпен белгіленуі
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Операция атауы
сараптамалық қорытындының мәліметтері келіп түскен кезде орындалады ("Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.OPR.026) операциясы)
5
Орындаушы
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы алынған мәліметтерді Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы сараптамалық қорытындыдан мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеу нәтижесінің мәліметтерді алуға сәйкес келетін кодын көрсете отырып, Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органы сараптамалық қорытындының мәліметтерін алды
46-кесте
"Сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.028
2
Операция атауы
сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.027) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және оны Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы алынған мәліметтерді қабылдайды
7
Нәтижелер
сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны референт мемлекеттің уәкілетті органы алды

Процедура "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010)
100. Схема выполнения процедуры "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010)
101. Процедура "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010) выполняется случае необходимости направления уполномоченным органом государства признания замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье.
102. Первой выполняется операция "Представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.029), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства замечания и предложения к комплекту регистрационного досье.
103. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье, выполняется операция "Прием и обработка замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.030), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет уведомление о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье в уполномоченный орган государства признания.
104. При поступлении в уполномоченный орган государства признания уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.031), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье.
105. Результатом выполнения процедуры "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010) является получение уполномоченным органом референтного государства замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье и получение уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье.
106. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010), приведен в таблице 47.
Таблица 47

"Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімі
100. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген.
17-сурет. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімін орындау схемасы
101. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды жіберуі қажет болған жағдайда орындалады.
102. Алдымен "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.OPR.029) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қалыптастырады және оларды референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
103. Рефрент мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.030) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы аталған мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жолдайды.
104. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды алу" (P.MM.06.OPR.031) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
105. Референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды алуы және тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алуы "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
106. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 47-кестеде келтірілген.
47-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.029
представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
приведено в таблице 48 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.030
прием и обработка замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
приведено в таблице 49 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.031
получение уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
приведено в таблице 50 настоящих Правил
Таблица 48
Описание операции "Представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.029
2
Наименование операции
представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при направлении в уполномоченный орган референтного государства замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует замечания и предложения к комплекту регистрационного досье и направляет их в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
замечания и предложения к комплекту регистрационного досье направлены в уполномоченный орган референтного государства
Таблица 49
Описание операции "Прием и обработка замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.030
2
Наименование операции
прием и обработка замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при получении замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (операция "Представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
При успешном выполнении проверки исполнитель принимает замечания и предложения к комплекту регистрационного досье и направляет в уполномоченный орган государства признания уведомление об успешном получении сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего получению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
замечания и предложения к комплекту регистрационного досье обработаны, уполномоченному органу государства признания направлено уведомление о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
Таблица 50
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.031
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (операция "Прием и обработка замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.OPR.030))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье получено уполномоченным органом референтного государства

"Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.029
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.030
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.031
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды алу
осы Қағидалардың 50-кестесінде келтірілген
48-кесте
"Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.029
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референт мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жолданған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қалыптастырады және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар референт мемлекеттің уәкілетті органына жолданды
49-кесте
"Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.030
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар алынған кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеріс ойдағыдай өткен кезде, орындаушы тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер ұсыныстарды қабылдайды және өңдеу нәтижесінің мәліметтерді алуға сәйкес келетін кодын көрсете отырып, мәліметтерді ойдағыдай алғаны туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органына уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жолдайды
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар өңделді, тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жолданды
50-кесте
"Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды алу" (P.MM.06.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.031
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды алу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.030) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оны тексереді
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны референт мемлекеттің уәкілетті органы алды

Процедура "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011)
107. Схема выполнения процедуры "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011) представлена на рисунке 18.
Рис. 18. Схема выполнения процедуры "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011)
108. Процедура "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011) выполняется при принятии уполномоченным органом государства признания решения о признании (непризнании) экспертного заключения.
109. Первой выполняется операция "Представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.032), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения.
110. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения выполняется операция "Прием и обработка подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.033), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет уведомление о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения в уполномоченный орган государства признания.
111. При поступлении в уполномоченный орган государства признания уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.034), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения.
112. Результатом выполнения процедуры "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011) является получение уполномоченным органом референтного государства подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения и получение уполномоченным органом государства признания уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения.
113. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011), приведен в таблице 51.
Таблица 51

"Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімі
107. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 18-суретте көрсетілген.
18-сурет. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
108. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімі тану мемлекетінің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны тану (танымау) туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
109. Алдымен "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну" (P.MM.06.OPR.032) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қалыптастырады және оны референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
110. Референт мемлекеттің уәкілетті органына сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау келіп түскен кезде "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.033) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы аталған мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды.
111. Тану мемлекетінің уәкілетті органына сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.034) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы алынған сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
112. Референт мемлекеттің уәкілетті органының сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды алуы және тану мемлекетінің уәкілетті органының сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
113. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 51-кестеде келтірілген.
51-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.032
представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
приведено в таблице 52 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.033
прием и обработка подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
приведено в таблице 53 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.034
получение уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
приведено в таблице 54 настоящих Правил
Таблица 52
Описание операции "Представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.032
2
Наименование операции
представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при направлении уполномоченным органом государства признания подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения и направляет его в уполномоченный орган референтного государства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения направлено в уполномоченный орган референтного государства
Таблица 53
Описание операции "Прием и обработка подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.033
2
Наименование операции
прием и обработка подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения (операция "Представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.032))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель принимает подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения, формирует и направляет уведомление об успешной обработке подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения в уполномоченный орган государства признания с указанием кода результата обработки, соответствующего получению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения представлено уполномоченному органу референтного государства
Таблица 54
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.034
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при приеме и обработке уполномоченным органом референтного государства подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения (операция "Прием и обработка подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.OPR.033))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения получено уполномоченным органом государства признания

"Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.032
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну
осы Қағидалардың 52-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.033
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.034
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген
52-кесте
"Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну" (P.MM.06.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.032
2
Операция атауы
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тану мемлекетінің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды жолдаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қалыптастырады және оны референт мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оны жолдайды
7
Нәтижелер
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау референт мемлекеттің уәкілетті органына жолданды
53-кесте
"Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.033) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.033
2
Операция атауы
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау келіп түскен кезде орындалады ("Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну" (P.MM.06.OPR.032) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдайды, сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растаудың ойдағыдай өңделгені туралы хабарламаны өңдеу нәтижесінің мәліметтерді алуға сәйкес келетін кодын көрсете отырып, қалыптастырады және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау референт мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
54-кесте
"Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.MM.06.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.034
2
Операция атауы
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референт мемлекеттің уәкілетті органы сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдаған және өңдеген кезде орындалады ("Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.033) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оны тексереді
7
Нәтижелер
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органы алды

5. Процедуры получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
Процедура "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012)
114. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012) представлена на рисунке 19.
Рис. 19. Схема выполнения процедуры "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012)
115. Процедура "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012) выполняется при дополнении, изменении редакции, а также исключении документов содержащихся в регистрационном досье или оформленных при рассмотрении регистрационного досье.
116. Первой выполняется операция "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.035), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в уполномоченный орган государства признания уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении.
117. При поступлении в уполномоченный орган государства признания уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется операция "Прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.036), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания получает указанное уведомление, выполняет его обработку и направляет подтверждение обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, в уполномоченный орган референтного государства.
118. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется операция "Получение подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.037), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства осуществляет обработку полученного подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении.

5. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу рәсімдері
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімі
114. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімін орындау схемасы 19-суретте көрсетілген.
19-сурет. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
115. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімі тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттарды толықтыру, редакциясын өзгерту, сондай-ақ алып тастау кезінде орындалады.
116. Алдымен "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.OPR.035) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды.
117. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.036) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы аталған хабарламаны алады, оны өңдеуді орындайды және тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаның өңделгенін растауды референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
118. Референт мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаның өңделгенін растау келіп түскен кезде, "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамының өзгерісі туралы хабарламаның өңделгенін растауды алу" (P.MM.06.OPR.037) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы алынған тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаның өңделгенін растауды өңдеуді жүзеге асырады.

119. Результатом выполнения процедуры "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012) является получение уполномоченным органом государства признания уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, и получение уполномоченным органом референтного государства подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении.
120. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012), приведен в таблице 55.
Таблица 55
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.012)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

119. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органының алуы және референт мемлекеттің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаның өңделгенін растауды референттік мемлекеттің уәкілетті органының алуы "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
120. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 55-кестеде келтірілген.
55-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.MM.06.OPR.035
направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 56 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.036
прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 57 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.037
получение подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 58 настоящих Правил
Таблица 56
Описание операции "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.035
2
Наименование операции
направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется уполномоченным органом референтного государства при дополнении, изменении редакции, а также исключении документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при рассмотрении регистрационного досье
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, с указанием:
номера заявления;
регистрационного удостоверения медицинского изделия, в случае если изменение внесено в документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении в период действия регистрационного удостоверения;
кода измененного документа;
даты формирования документа;
наименования организации, подготовившей документы, а также кода страны этой организации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, направлено в уполномоченный орган государства признания
Таблица 57
Описание операции "Прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.036
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения

P.MM.06.OPR.035
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 56-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.036
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 57-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.037
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамының өзгерісі туралы хабарламаның өңделгенін растауды алу
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
56-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.035
2
Операция атауы
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттарды толықтырған, редакциясын өзгерткен, сондай-ақ алып тастаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны:
өтініштің нөмірін;
егер тіркеу куәлігінің қолданысы кезеңінде тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарға өзгерістер енгізілген жағдайда, медициналық бұйымдардың тіркеу куәлігін;
өзгертілген құжаттың кодын;
құжаттың қалыптастырылған күнін;
құжатты дайындаған ұйымның атауын, сондай-ақ Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бұл елдің кодын көрсете отырып, жолдайды
7
Нәтижелер
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарлама тану мемлекетінің уәкілетті органына жолданды
57-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.036
2
Операция атауы
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется при поступлении уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (операция "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.03.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет обработку уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, формирует и отправляет уведомление уполномоченному органу референтного государства об успешном получении сведений со значением кода результата обработки, соответствующем получению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, получено уполномоченным органом государства признания
Таблица 58
Описание операции "Получение подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.037)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.037
2
Наименование операции
получение подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения

тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.03.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған хабарламаны Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда, орындаушы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтердің ойдағыдай алынғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және өңдеу нәтижесінің мәліметтерді алуға сәйкес келетін кодының мәнімен қоса уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны тану мемлекетінің уәкілетті органы алды
58-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамының өзгерісі туралы хабарламаның өңделгенін растауды алу" (P.MM.06.OPR.037) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.037
2
Операция атауы
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамының өзгерісі туралы хабарламаның өңделгенін растауды алу
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется при направлении подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (операции "Прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.036))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает подтверждение обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
подтверждение обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, получено

тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаның өңделгенін растау жолданған кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.036) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаны қабылдайды және оны уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оны тексереді
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы өзгергені туралы хабарламаның өңделгенін растау алынды

Процедура "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013)
121. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013) представлена на рисунке 20.
Рис. 20. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013)
122. Процедура "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013) выполняется уполномоченным органом государства признания в случае необходимости получения сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, при выполнении процедур, предусмотренных Правилами регистрации.
123. Первой выполняется операция "Направление запроса сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.038), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания формирует и направляет уполномоченному органу референтного государства запрос на представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении.
124. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства запроса на представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется операция "Подготовка и представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.039), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в уполномоченный орган государства признания сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
125. При поступлении в уполномоченный орган государства признания сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется операция "Прием и обработка сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.040), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания осуществляет обработку полученных сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімі
121. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімін орындау схемасы 20-суретте көрсетілген.
20-сурет. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімін орындау схемасы
122. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімін тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу қажет болған жағдайда Тіркеу қағидаларында көзделген рәсімдерді орындау кезінде орындайды.
123. Алдымен "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерге сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.038) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
124. Референт мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.039) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қалыптастырады және оны тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды.
125. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.040) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы алынған мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

126. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013) является получение уполномоченным органом государства признания сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
127. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013), приведен в таблице 59.
Таблица 59
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.013)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.038
направление запроса сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 60 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.039
подготовка и представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 61 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.040
прием и обработка сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 62 настоящих Правил
Таблица 60
Описание операции "Направление запроса сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.038
2
Наименование операции
направление запроса сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, направлен в уполномоченный орган референтного государства
Таблица 61
Описание операции "Подготовка и представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.039
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (операция "Направление запроса сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
В ответ на запрос могут быть направлены сообщения:
со сведениями о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении;
с уведомлением об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений
7
Результаты
уполномоченному органу государства признания представлены сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 62
Описание операции "Прием и обработка сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.040
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.039))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель принимает полученные сведения
7
Результаты
сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

126. Тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алуы "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
127. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 59-кестеде келтірілген.
59-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.PRC.013) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.038
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерге сұрату жіберу
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.039
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 61-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.040
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 62-кестесінде келтірілген
60-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерге сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.038) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.038
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерге сұрату жіберу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны референт мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жолдайды
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрату референт мемлекеттің уәкілетті органына жолданды
61-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.039) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.039
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерге сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.038) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұратуды тексеруді Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда, орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жолдайды.
Сұратуға жауап ретінде мынадай:
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтермен;
сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламамен қоса;
өңдеу нәтижесінің мәліметтерді алуға сәйкес келетін кодының мәні көрсетілген хабарлар жолдануы мүмкін
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жолданды
62-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.040) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.040
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.039) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді тексеруді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы алынған мәліметтерді қабылдайды
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014)
128. Схема выполнения процедуры "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014) представлена на рисунке 21.
Рис. 21. Схема выполнения процедуры "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014)
129. Процедура "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014) выполняется при необходимости получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении.
130. Первой выполняется операция "Направление запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.041), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, с указанием номера заявления или номера регистрационного удостоверения, а также кода (кодов) документа (документов) в соответствии со справочниками видов документов, содержащихся в регистрационном досье, или видов документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье.
131. При поступлении в уполномоченный орган референтного государства запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, выполняется операция "Подготовка и представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.042), по результатам выполнения которой уполномоченный орган референтного государства формирует и направляет в уполномоченный орган государства признания документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
132. При поступлении в уполномоченный орган государства признания документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.043), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства признания осуществляет обработку полученных документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімі
128. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімін орындау схемасы 21-суретте көрсетілген.
21-сурет. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімін орындау схемасы
129. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімі тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу қажет болған кезде орындалады.
130. Алдымен "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.041) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұратуды қалыптастырады және өтініштің нөмірін немесе тіркеу куәлігінің нөмірін, сондай-ақ тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттар түрлерінің немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар түрлерінің анықтамалықтарына сәйкес құжаттың (құжаттардың) кодын (кодтарын) көрсетіп, референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды.
131. Референт мемлекеттің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.042) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша референт мемлекеттің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қалыптастырады және тану мемлекетінің уәкілетті органына жолдайды.
132. Тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.043) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тану мемлекетінің уәкілетті органы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

133. Результатом выполнения процедуры "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014) является получение уполномоченным органом государства признания документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
134. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014), приведен в таблице 63.
Таблица 63
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.PRC.014)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.041
направление запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 64 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.042
подготовка и представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 65 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.043
прием и обработка документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
приведено в таблице 66 настоящих Правил
Таблица 64
Описание операции "Направление запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.041)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.041
2
Наименование операции
направление запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган референтного государства запрос на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, направлен в уполномоченный орган референтного государства
Таблица 65
Описание операции "Подготовка и представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.042)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.042
2
Наименование операции
подготовка и представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган референтного государства
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (операция "Направление запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.041))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
В ответ на запрос могут быть направлены сообщения:
документ (документы) в соответствии с указанным (указанными) в запросе кодом (кодами);
с уведомлением об отсутствии документов с указанием кода результата обработки, соответствующего отсутствию сведений
7
Результаты
уполномоченному органу государства признания представлены документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 66
Описание операции "Прием и обработка документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.043)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.043
2
Наименование операции
прием и обработка документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства признания
4
Условия выполнения
выполняется при получении документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.OPR.042))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных документов или уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
При успешном выполнении проверки исполнитель получает документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

133. Тану мемлекетінің уәкілетті органының тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
134. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 63-кестеде келтірілген.
63-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.PRC.014) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.041
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату жіберу
осы Қағидалардың 64-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.042
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 65-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.043
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 66-кестесінде келтірілген
64-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.041) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.041
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату жіберу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу қажеттігі болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұратуды қалыптастырады және оны уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес референт мемлекеттің уәкілетті органына жолдайды
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату референт мемлекеттің уәкілетті органына жолданды
65-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.042) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.042
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
референт мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату келіп түскен кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.041) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұратуды тексеруді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған жағдайда орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуға жауап жолдайды.
Сұратуға жауап ретінде мынадай:
сұратуда көрсетілген кодқа (кодтарға) сәйкес құжат (құжаттар);
өңдеу нәтижесінің мәліметтердің болмауына сәйкес келетін коды көрсетілген құжаттардың болмауы туралы хабарламасы бар хабарлар жолдануы мүмкін
7
Нәтижелер
тану мемлекетінің уәкілетті органына тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар ұсынылды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жолданды
66-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.043) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.043
2
Операция атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
тану мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген, немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алынған кезде орындалады ("Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.042) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған құжаттарды немесе хабарламаны тексеруді Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Тексеріс ойдағыдай орындалған кезде орындаушы тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алады
7
Нәтижелер
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама алынды

6. Процедуры получения кода вида медицинских изделий Союза
Процедура "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015)
135. Схема выполнения процедуры "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015) представлена на рисунке 22.
Рис. 22. Схема выполнения процедуры "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015)
136. Процедура "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015) выполняется при необходимости получения кода вида медицинских изделий Союза, соответствующего коду вида медицинских изделий Глобальной номенклатуры медицинских изделий, уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим код вида медицинских изделий Союза.
137. Первой выполняется операция "Направление запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.044), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза, формирует и направляет оператору номенклатуры медицинских изделий Союза запрос на представление кода вида медицинских изделий Союза с указанием кода вида медицинских изделий Глобальной номенклатуры медицинских изделий.
138. При поступлении оператору номенклатуры медицинских изделий Союза запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза выполняется операция "Подготовка и представление кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.045), по результатам выполнения которой оператор номенклатуры медицинских изделий Союза формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза, соответствующие сведения или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. Уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направляется в случае отсутствия кода вида медицинских изделий Союза в номенклатуре медицинских изделий Союза, соответствующего указанному в запросе коду вида медицинских изделий Глобальной номенклатуры медицинских изделий, или в случае невозможности представления сведений уполномоченному органу государства-члена, запрашивающему код вида медицинских изделий Союза.
139. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза, соответствующих сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.046), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза, осуществляет обработку полученных сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

6. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу рәсімдері
"Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімі
135. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімін орындау схемасы 22-суретте көрсетілген.
22-сурет. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімін орындау схемасы
136. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) мүше мемлекеттің Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын уәкілетті органы Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасының медициналық бұйымдар түрінің кодына сәйкес келетін Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын алуы қажет болған кезде орындалады.
137. Алдымен "Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.044) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасын көрсете отырып, Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұратуды қалыптастырады және Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторына жібереді.
138. Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторына Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату түскен кезде "Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.045) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторы тиісті мәліметтерді немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасында сұратуда көрсетілген Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасындағы медициналық бұйымдар түрінің коды болмаған жағдайда немесе Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтер ұсыну мүмкін болмаған жағдайда жіберіледі.
139. Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органына тиісті мәліметтер немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама түскен кезде "Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.046) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

140. Результатом выполнения процедуры "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015) является получение уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим код вида медицинского изделия Союза, соответствующих сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
141. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015), приведен в таблице 67.
Таблица 67
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.PRC.015)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.06.OPR.044
направление запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза
приведено в таблице 68 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.045
подготовка и представление кода вида медицинских изделий Союза
приведено в таблице 69 настоящих Правил
P.MM.06.OPR.046
прием и обработка кода вида медицинских изделий Союза
приведено в таблице 70 настоящих Правил
Таблица 68
Описание операции "Направление запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.044)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.044
2
Наименование операции
направление запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения кода вида медицинских изделий Союза
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет оператору номенклатуры медицинских изделий Союза запрос на представление кода вида медицинских изделий Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на представление кода вида медицинских изделий Союза направлен оператору номенклатуры медицинских изделий Союза
Таблица 69
Описание операции "Подготовка и представление кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.045)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.045
2
Наименование операции
подготовка и представление кода вида медицинских изделий Союза
3
Исполнитель
оператор номенклатуры медицинских изделий Союза
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза (операция "Направление запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.044))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
В ответ на запрос могут быть направлены сообщения:
с кодом вида медицинских изделий Союза, с уведомлением об отсутствии сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего отсутствию сведений или невозможности представления сведений
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена, запрашивающему код вида медицинских изделий Союза, представлены соответствующие сведения или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 70
Описание операции "Прием и обработка кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.046)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.OPR.046
2
Наименование операции
прием и обработка кода вида медицинских изделий Союза
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза
4
Условия выполнения
выполняется при получении кода вида медицинских изделий Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Подготовка и представление кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.OPR.045))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного кода вида медицинского изделия Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При успешном выполнении проверки исполнитель получает код вида медицинских изделий Союза или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
код вида медицинских изделий Союза или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

140. Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының тиісті мәліметтерді немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алуы "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
141. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 67-кестеде келтірілген.
67-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.PRC.015) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.06.OPR.044
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату жіберу
осы Қағидалардың 68-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.045
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 69-кестесінде келтірілген
P.MM.06.OPR.046
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 70-кестесінде келтірілген
68-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.044) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.044
2
Операция атауы
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату жіберу
3
Орындаушы
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұратуды қалыптастырады және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторына жіберілді
69-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.045) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.045
2
Операция атауы
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасының операторы
4
Орындау шарттары
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату түскен кезде орындалады ("Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату жіберу" (P.MM.06.OPR.044) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуға жауап жібереді. Сұратуға жауап ретінде мынадай хабарлар жіберілуі мүмкін:
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодымен, өңдеу нәтижесінің мәліметтердің жоқтығына немесе мәліметтерді ұсынудың мүмкін еместігіне сәйкес келетін кодын көрсетіп, мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламамен
7
Нәтижелер
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органына тиісті мәліметтер ұсынылды немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
70-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын қабылдау және өңдеу" (P.MM.06.OPR.046) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.OPR.046
2
Операция атауы
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің коды немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын дайындау және ұсыну" (P.MM.06.OPR.045) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің коды немесе сұрату параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынды
IX. Шатттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

142. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
143. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами для данного общего процесса. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
144. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.".
2. Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 августа 2016 г. № 92
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 19)
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):

142. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеуді қалыпты режимде жүргізу мүмкін болмайды. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателіктер және өзге де жағдайлар туындаған кезде болуы мүмкін.
143. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателіктер туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қателік туралы хабарлама алынған хабарға қатысты оның Электрондық құжаттардың форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтердің осы жалпы процеске арналған Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес толтырылу талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардағы талаптарға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шаралар қолданады.
144. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттердің осы Қағидаларда көзделген талаптардың орындалуын қамтамасыз ететін уәкілетті органдары басқа уәкілетті органдарды және Комиссияны жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз ету үшін жауапты тұлғалар туралы хабардар етеді.".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 30 тамыздағы
№ 92 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 19 шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентi
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения медицинских изделий (изделий медицинского назначения и медицинской техники) в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 30 "Об утверждении Порядка формирования и ведения информационной системы в сфере обращения медицинских изделий";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 46 "О Правилах регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 136 "Об утверждении Регламента сопровождения и технического обслуживания интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымдар (медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника) айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы ақпараттық жүйені қалыптастыру және жүргізу тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 12 ақпандағы № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігін, сапасын және тиімділігін сараптау қағидалары туралы" 2016 жылғы 12 ақпандағы № 46 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін сүйемелдеу және техникалық қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" 2019 жылғы 6 тамыздағы № 136 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың жалпы процесс транзакцияларын орындауының тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"аутентификация" – проверка принадлежности субъекту доступа предъявленного им идентификатора, подтверждение подлинности;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, которое характеризует информационный объект на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса и которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения о регистрации медицинских изделий для формирования и актуализации хранящихся в Евразийской экономической комиссии сведений о регистрации медицинских изделий и опубликования единого реестра на информационном портале Союза
уполномоченный орган референтного государства (P.MM.06.ACT.002)
Координатор
отвечает за формирование и актуализацию сведений о регистрации медицинских изделий и предоставляет доступ к указанным сведениям средствами интегрированной информационной системы, опубликовывает сведения единого реестра на информационном портале Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
Получатель сведений
запрашивает сведения о регистрации медицинских изделий, направляет запрос через интегрированную информационную систему и получает сведения о регистрации медицинских изделий

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"аутентификация" – қол жеткізу субъектісі ұсынған сәйкестендіргіштің оған тиесілігін тексеру, төлнұсқалықты растау;
"электрондық құжат (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте ажырамайтын болып есептелетін, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеріске түсетін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпараттық объектісін сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді иеленуші
Еуразиялық экономикалық комиссияда сақталатын медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қалыптастыру және өзектілендіру және Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай тізілімді жариялау үшін медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді ұсынады
референт мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.06.ACT.002)
Үйлестіруші
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді қалыптастыру мен жаңартып отыруға жауап береді және сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен көрсетілген мәліметтерге қолжетімділік береді, Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай тізілім мәліметтерін жариялайды
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді алушы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұратады, интеграцияланған ақпараттық жүйе арқылы сұрату жібереді және медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді алады

уполномоченный орган государства – члена Союза (P.MM.06.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее - уполномоченные органы государств-членов) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при сборе и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий;
б) информационное взаимодействие при представлении сведений о регистрации медицинских изделий.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.06.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді жинау және өзектілендіру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операциялар (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрату-хабар жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап-хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің интеграцияланған жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при сборе и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при сборе и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при сборе и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при сборе и актуализации сведений о регистрации медицинских изделий
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление в Комиссию сведений о поступившем заявлении (P.MM.06.PRC.001)
1.1
Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении (P.MM.06.OPR.001).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді жинау және өзектілендіру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді жинау және өзектілендіру кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді жинау және өзектілендіру кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді жинау және өзектілендіру кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Комиссияға келіп түскен өтініш туралы мәліметтер ұсыну (P.MM.06.PRC.001)
1.1
Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру (P.MM.06.OPR.001).

Получение уведомления о результатах обработки сведений о поступившем заявлении (P.MM.06.OPR.003)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения о поступившем заявлении переданы
прием и обработка сведений о поступившем заявлении (P.MM.06.OPR.002)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): обновлены
передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении (P.MM.06.TRN.001)
2
Представление в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия (P.MM.06.PRC.002)
2.1
Передача сведений о регистрации медицинского изделия (P.MM.06.OPR.004).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации медицинского изделия (P.MM.06.OPR.006)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения для изменения переданы
прием и обработка сведений о регистрации медицинского изделия (P.MM.06.OPR.005)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): обновлены
передача в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия (P.MM.06.TRN.002)
3
Представление в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления (P.MM.06.PRC.003)
3.1
Передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления (P.MM.06.OPR.009).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о прекращении рассмотрения заявления (P.MM.06.OPR.011)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения для исключения переданы

Келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.MM.06.OPR.003)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): келіп түскен өтініш туралы мәліметтер берілді
Келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.002)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): жаңартылды
Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру (P.MM.06.TRN.001)
2
Комиссияға медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтер ұсыну (P.MM.06.PRC.002)
2.1
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді беру (P.MM.06.OPR.004).
Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.MM.06.OPR.006)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): өзгерту үшін мәліметтер берілді
Медициналық бұйымды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.005)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): жаңартылды
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді Комиссияға беру (P.MM.06.TRN.002)
3
Комиссияға өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтер ұсыну (P.MM.06.PRC.003)
3.1
Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру (P.MM.06.OPR.009).
Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.MM.06.OPR.011)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): алып тастау үшін мәліметтер берілді

прием и обработка сведений о прекращении рассмотрения заявления (P.MM.06.OPR.010)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): обновлены
передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления (P.MM.06.TRN.003)
4
Получение сведений о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.PRC.007)
4.1
Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.OPR.021).
Прием и обработка сведений о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.OPR.023)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): номер регистрационного удостоверения запрошен

Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.010)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): жаңартылды
Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру (P.MM.06.TRN.003)
4
Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу (P.MM.06.PRC.007)
4.1
Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату (P.MM.06.OPR.021).
Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.023)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): тіркеу куәлігінің нөмірі сұратылды

подготовка и предоставление сведений о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.OPR.022)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): номер регистрационного удостоверения получен
получение сведений о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.TRN.007)
2. Информационное взаимодействие при представлении сведений о регистрации медицинских изделий
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о регистрации медицинских изделий представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о регистрации медицинских изделий
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений о регистрации медицинских изделий
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.022)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): тіркеу куәлігінің нөмірі алынды
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу (P.MM.06.TRN.007)
2. Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.012).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.014)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): дата и время обновления запрошены
подготовка и представление информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.013)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): дата и время обновления представлены
получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.TRN.004)
2
Получение сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.PRC.005)
2.1
Запрос сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.015).
Прием и обработка сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.017)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.016)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют.
Сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения представлены
получение сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.TRN.005)
3
Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.PRC.006)
3.1
Запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.018).
Прием и обработка измененных сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.020)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): измененные сведения запрошены
подготовка и представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.OPR.019)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): измененные сведения отсутствуют.
Сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): измененные сведения представлены
получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.MM.06.MSG.001
сведения о поступившем заявлении
сведения о регистрации медицинских изделий (R.HC.MM.06.001)

Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.MM.06.PRC.004)
1.1
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.MM.06.OPR.012).
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.014)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): жаңартылған күні мен уақыты сұратылды
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.013)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): жаңартылған күні мен уақыты ұсынылды
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.MM.06.TRN.004)
2
Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу (P.MM.06.PRC.005)
2.1
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату (P.MM.06.OPR.015).
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.017)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер сұратылды
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.016)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу (P.MM.06.TRN.005)
3
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу (P.MM.06.PRC.006)
3.1
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.MM.06.OPR.018).
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.020)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұратылды
Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.019)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ.
Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу (P.MM.06.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабарлар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.MM.06.MSG.001
келіп түскен өтініш туралы мәліметтер
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.001)

P.MM.06.MSG.002
сведения о регистрации медицинского изделия
сведения о регистрации медицинских изделий (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.003
сведения о прекращении рассмотрения заявления
сведения о регистрации медицинских изделий (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.004
уведомление о результатах обработки сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.06.MSG.005
запрос информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.06.MSG.006
информация о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.06.MSG.007
запрос сведений о регистрации медицинских изделий
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.06.MSG.008
сведения о регистрации медицинских изделий
сведения о регистрации медицинских изделий (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.06.MSG.010
запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.06.MSG.011
измененные сведения о регистрации медицинских изделий
сведения о регистрации медицинских изделий (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.012
запрос сведений о номере регистрационного удостоверения
сведения о номере регистрационного удостоверения на медицинское изделие (R.HC.MM.06.004)
P.MM.06.MSG.013
сведения о номере регистрационного удостоверения

P.MM.06.MSG.002
медициналық бұйымның тіркелуі туралы мәліметтер
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.003
өтінішті қараудың тоқтатылғаны туралы мәліметтер
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.004
мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.06.MSG.005
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.MM.06.MSG.006
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.MM.06.MSG.007
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.MM.06.MSG.008
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.009
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.06.MSG.010
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.MM.06.MSG.011
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы өзгертілген мәліметтер
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.012
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату
медициналық бұйымға арналған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.004)
P.MM.06.MSG.013
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер

сведения о номере регистрационного удостоверения на медицинское изделие (R.HC.MM.06.004)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.TRN.001) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

медициналық бұйымға арналған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.004)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы
15. "Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы респонедентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении" (P.MM.06.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача в Комиссию сведений о поступившем заявлении
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о поступившем заявлении
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): обновлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о поступившем заявлении (P.MM.06.MSG.001)
ответное сообщение

4-сурет. "Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.TRN.001) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру" (P.MM.06.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
Комиссияға келіп түскен өтініштер туралы мәліметтерді беру
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
келіп түскен өтініш туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): жаңартылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
келіп түскен өтініш туралы мәліметтер (P.MM.06.MSG.001)
жауап хабар

уведомление о результатах обработки сведений (P.MM.06.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Передача в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Передача в Комиссию сведений о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.TRN.002) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2. "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
16. "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы тиісті мәліметтерді респондентке беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.

3. Транзакция общего процесса "Передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Передача в Комиссию сведений о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.TRN.003) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

3. Жалпы процесс транзакциясы "Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.TRN.003)
17. Жалпы процесс транзакциясы "Өтінішті қарау тоқтатылғаны туралы мәліметтерді Комиссияға беру" (P.MM.06.TRN.003) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.

4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора информации о дате и времени обновления соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

4. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
18. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.MM.06.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.

информация о дате и времени обновления сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат (P.MM.06.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы
19. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о регистрации медицинских изделий
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение сведений о регистрации медицинских изделий
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
предоставление сведений о регистрации медицинских изделий
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.MSG.007)
ответное сообщение
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.MSG.008)

8-сурет. "Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.TRN.005) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу" (P.MM.06.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтерді сұрату және алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
медициналық бұйымдардың тіркелгені туралы мәліметтер ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер жоқ
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы мәліметтерді сұрату (P.MM.06.MSG.007)
жауап хабар
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.MSG.008)

уведомление об отсутствии сведений (P.MM.06.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих измененных сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы
20. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде берілген.

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий" (P.MM.06.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение измененных сведений о регистрации медицинских изделий
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление измененных сведений о регистрации медицинских изделий
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.MM.06.MSG.009)

9-сурет. "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.006) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.006) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату және алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.MM.06.MSG.010)
жауап хабар
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.009)

измененные сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.TRN.007)
21. Транзакция общего процесса "Получение сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.TRN.007) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы өзгертілген мәліметтер (P.MM.06.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
7. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.007) жалпы процесс транзакциясы
21. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.007) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде берілген.

сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): номер регистрационного удостоверения получен
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
2
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.MSG.012)
ответное сообщение
сведения о номере регистрационного удостоверения (P.MM.06.MSG.013)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
22. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 12.
23. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 12
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): тіркеу куәлігінің нөмірі алынды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
2
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату (P.MM.06.MSG.012)
жауап хабар
тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер (P.MM.06.MSG.013)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
22. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 12-кестеде берілген.
23. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қателік туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
12-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясы бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудегі жүйелік қате
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрату жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации медицинских изделий" (R.HC.MM.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения о поступившем заявлении" (P.MM.06.MSG.001), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации медицинских изделий" (R.HC.MM.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения о поступившем заявлении" (P.MM.06.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться 1 экземпляр реквизита "Сведения о зарегистрированном медицинском изделии" (hccdo:MedicalProductDetails)
2
реквизит "Сведения о заявлении на проведение процедур экспертизы и регистрации медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) заполняется обязательно
3
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
4
реквизит "Конечная дата и время" (csdo: EndDateTime) не заполняется
5
в сведениях о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, не должно быть записи, совпадающей по значению реквизита "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) и с незаполненным реквизитом "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
6
если значение реквизита "Код вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур" (hcsdo:MedicalProductApplicationKindV2Code) не соответствует значению "заявление на проведение регистрации медицинского изделия" или "заявление на проведение экспертизы медицинского изделия", то реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполняется обязательно
7
если значение реквизита "Код вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур" (hcsdo:MedicalProductApplicationKindV2Code) не соответствует значению "заявление на проведение регистрации медицинского изделия" или "заявление на проведение экспертизы медицинского изделия", то сведения о регистрации медицинских изделий, хранящиеся в Комиссии, должны включать в себя сведения, совпадающие по значению реквизита "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId)
8
если реквизит "Сведения о заявлении на проведение процедур экспертизы и регистрации медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) заполнен, то должен быть заполнен один из реквизитов "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) или "Наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName)
9
если значение реквизита "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName) заполняется обязательно
10
если реквизит "Код референтного государства" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode) или "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
11

24. "Келіп түскен өтініш туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.001) хабарсында берілетін "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде берілген.
13-кесте
"Келіп түскен өтініш туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.001) хабарсында берілетін "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарда "Тіркелген медициналық бұйым туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductDetails) деректемесінің 1 данасы берілуге тиіс
2
"Медициналық бұйымды сараптау және тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтер" деректемесі (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) міндетті түрде толтырылады
3
"Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) міндетті түрде толтырылады
4
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo: EndDateTime) толтырылмайды
5
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерде "Медициналық бұйымдарды тіркеуге арналған өтініштің нөмірі" (hcsdo: MedicalProductApplicationId) деректемесінің мәнімен сәйкес келетін және "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылмаған жазба болмауға тиіс
6
егер "Медициналық бұйымдарды және (немесе) онымен байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініш түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductApplicationKindCode) деректемесінің мәні "медициналық бұйымдарды тіркеуді жүргізуге арналған өтініш" мәніне тең болмаса, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігінің туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі міндетті түрде толтырылады
7
егер "Медициналық бұйымдарды және (немесе) онымен байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініш түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductApplicationKindCode) деректемесінің мәні "медициналық бұйымдарды тіркеуді жүргізуге арналған өтініш" мәніне тең болмаса, онда Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер өзінде "Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo: RegistrationCertificateld) деректемесінің мәні бойынша сәйкес келетін мәліметтерді қамтуы тиіс
8
егер "Медициналық бұйымдарға сараптама жүргізуге және оларды тіркеуге арналған өтініштер туралы мәліметтер" (hcsdo: MedicalProductApplicationDetails) деректемесі толтырылған болса, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) немесе "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
9
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтініштің қарастырылу барысын қадағлап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын бақылап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
10
егер "Референт мемлекеттің коды" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode) немесе "Тану мемлекетінің коды" (hcsdo: RecognitionUnifiedCountryCode) деректемелері толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
11

если реквизит "Код референтного государства" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode) или "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
12
реквизит "Сведения о составной части медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductSetDetails) не заполняется
13
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то должен быть заполнен один из реквизитов "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) или "Наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusName)
14
если значение реквизита "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusName) заполняется обязательно
15
реквизит "Дата внесения изменений в регистрационное досье медицинского изделия" (hcsdo:RegistrationCertificateModificationDate) не заполняется
16
реквизит "Код вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode) не заполняется
17
реквизит "Наименование вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationName) не заполняется
18
реквизит "Код класса потенциального риска медицинского изделия" (hcsdo:RiskClassCode) не заполняется
19
реквизит "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) не заполняется
20
реквизит "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) не заполняется
21
реквизит "Инструкция по применению медицинского изделия" (hcsdo:UserGuidePdfBinaryText) не заполняется
22
реквизит "Изображение маркировки медицинского изделия" (hcsdo:ImageMarkingPdfBinaryText) не заполняется
23
реквизит "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) заполняется обязательно
24
если реквизит "Наименование медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductName) заполнен, то его значение не должно совпадать с наименованием медицинских изделий в существующих записях реестра медицинских изделий и в существующих записях единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза, а также не должно совпадать с наименованием биологически активных добавок к пище, сведения о которых содержатся в едином реестре свидетельств о государственной регистрации продукции

егер "Референт мемлекеттің коды" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode) немесе "Тану мемлекетінің коды" (hcsdo: RecognitionUnifiedCountryCode) деректемелері толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
12
"Медициналық бұйымның жиынтығы туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductSetDetails) деректемесі толтырылмайды
13
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) немесе "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
14
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "басқаларының" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
15
"Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілілген күн" (hcsdo: RegistrationCertificateModificationDate) деректемесі толтырылмайды
16
"Медициналық бұйым түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductClassificationCode) деректемесі толтырылмайды
17
"Медициналық бұйым түрінің атауы" (hcsdo: MedicalProductClassificationName) деректемесі толтырылмайды
18
"Медициналық бұйымның әлеуетті қауіптілік класының коды" (hcsdo: RiskClassCode) деректемесі толтырылмайды
19
"Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) деректемесі толтырылмайды
20
"Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo: MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемесі толтырылмайды
21
"Медициналық бұйымды қолдану жөніндегі нұсқаулық" (hcsdo: UserGuidePdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
22
"Медициналық бұйымды таңбалау кескіні" (hcsdo: ImageMarkingPdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
23
"Тану мемлекетінің коды" деректемесі (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) міндетті түрде толтырылады
24
егер "Медициналық бұйымның атауы" (hcsdo:MedicalProductName) толтырылса, онда оның мәні медициналық бұйымдар тізілімінің қолданыстағы жазбаларындағы және Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттардың бірыңғай тізілімінің қолданыстағы жазбаларындағы медициналық бұйымдардың атауымен сәйкес келмеуге, сондай-ақ олар туралы мәліметтер өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінде қамтылған тағамға биологиялық белсенді қоспалардың атауымен сәйкес келмеуге тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации медицинских изделий" (R.HC.MM.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.MSG.002), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации медицинских изделий" (R.HC.MM.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения о регистрации медицинского изделия" (P.MM.06.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться 1 экземпляр реквизита "Сведения о зарегистрированном медицинском изделии" (hccdo:MedicalProductDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
4
значение реквизита "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) не должно быть равно значению "прием заявки"
5
если значение реквизита "Код вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур" (hcsdo:MedicalProductApplicationKindV2Code) соответствует значению "заявление об отмене (аннулировании) регистрационного удостоверения медицинского изделия", то реквизиты "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) и "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) заполняются обязательно
6
если значение реквизита "Код вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур" (hcsdo:MedicalProductApplicationKindV2Code) соответствует значению "заявление о выдаче дубликата регистрационного удостоверения на медицинское изделие", то реквизит "Дата выдачи дубликата регистрационного удостоверения" (hcsdo:CertificateDuplicateDate) заполняется обязательно
7
если значение реквизита "Код вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур" (hcsdo:MedicalProductApplicationKindV2Code) соответствует значению "заявление о внесении изменений в регистрационное досье медицинского изделия" и значение реквизита "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) соответствует значению "одобрение экспертного заключения", то реквизит "Дата внесения изменений в регистрационное досье медицинского изделия" (hcsdo:RegistrationCertificateModificationDate) заполняется обязательно
8
если значение реквизита "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) соответствует значению "одобрение экспертного заключения", то реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполняется обязательно
9
если реквизит "Код референтного государства" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) или "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
10

25. "Медициналық бұйымның тіркелуі туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.002) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Медициналық бұйымның тіркелуі туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.002) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарда "Тіркелген медициналық бұйым туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductDetails) деректемесінің 1 данасы берілуге тиіс
2
"Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) міндетті түрде толтырылады
3
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмайды
4
"Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "өтінімді қабылдау" мәніне тең болмауға тиіс
5
егер "Медициналық бұйымдарды және (немесе) онымен байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініш түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductApplicationKindV2Code) деректемесінің мәні "медициналық бұйымдарды тіркеуді жою (болдырмау) туралы өтініш" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталу күні" (csdo: DocValidityCode) және "Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) деректемелері міндетті түрде толтырылады
6
егер "Медициналық бұйымдарды және (немесе) онымен байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініш түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductApplicationKindV2Code) деректемесінің мәні "медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігінің дубликатын беру туралы өтініш" мәніне сәйкес келсе, онда "Тіркеу куәлігінің дубликатын беру күні" (hcsdo: CertificateDuplicateDate) деректемесі міндетті түрде толтырылады
7
егер "Медициналық бұйымдарды және (немесе) онымен байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған өтініш түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductApplicationKindCode) деректемесінің мәні "медициналық бұйымның тіркелу дерегіне өзгерістер енгізу туралы өтініштің мәніне және "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "мақұлданған сараптамалық қорытындының" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымның тіркелу дерегіне өзгерістер енгізілу күні" (hcsdo: RegistrationCertificateModificationDate) деректемесі міндетті түрде толтырылады
8
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "мақұлданған сараптамалық қорытындының" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігінің туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) және "Медициналық бұйымның жиынтығы туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductSetDetails) деректемелері міндетті түрде толтырылады
9
егер "Референт мемлекеттің коды" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Тану мемлекетінің коды" (hcsdo: RecognitionUnifiedCountryCode) немесе "Ел коды" (csdo: UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
10

если реквизит "Код референтного государства" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) или "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
11
если реквизит "Сведения о заявлении на проведение процедур экспертизы и регистрации медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) заполнен, то должен быть заполнен один из реквизитов "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) или "Наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName)
12
если значение реквизита "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName) заполняется обязательно
13
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то должен быть заполнен один из реквизитов "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) или "Наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusName)
14
если значение реквизита "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusName) заполняется обязательно
15
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Сведения о составной части медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductSetDetails) не заполняется
16
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Код вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode) не заполняется
17
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Код класса потенциального риска медицинского изделия" (hcsdo:RiskClassCode) не заполняется
18
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) не заполняется
19
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) не заполняется
20
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Инструкция по применению медицинского изделия" (hcsdo:UserGuidePdfBinaryText) не заполняется
21
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) не заполнен, то реквизит "Изображение маркировки медицинского изделия" (hcsdo:ImageMarkingPdfBinaryText) не заполняется
22
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то реквизит "Код класса потенциального риска медицинского изделия" (hcsdo:RiskClassCode) заполняется обязательно
23
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то реквизит "Инструкция по применению медицинского изделия" (hcsdo:UserGuidePdfBinaryText) заполняется обязательно
24
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то реквизит "Изображение маркировки медицинского изделия"
(hcsdo:ImageMarkingPdfBinaryText) заполняется обязательно
25
если значение реквизита "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) не соответствует значению "действует", то реквизит "Дата" (csdo:EventDate) в составе реквизита "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполняется обязательно
26
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то в составе реквизита "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) заполняется обязательно
27
если значение реквизита "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) не равно значению "аннулировано", то реквизит "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) не заполняется
28
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то должен быть заполнен один из реквизитов "Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) или "Наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusName)
29
в сведениях о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, должны содержаться сведения с таким же значением реквизита "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а также меньшим значением реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
30
если реквизит "Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails) заполнен, то должен быть заполнен реквизит "Код вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode)
31
если реквизит "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) заполнен, то в его составе реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) заполняется обязательно
32
в составе реквизитов "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) и "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) может быть заполнен только один из реквизитов "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) или "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName)
33
если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду организационно-правовой формы согласно классификатору, указанному в разделе VII Правил информационного взаимодействия
34
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId) не заполняется
35
реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) не заполняется
36
если реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе любых реквизитов заполнен, то реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в его составе заполняется обязательно
37
если в составе любого реквизита реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode)
38
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
1 – "адрес регистрации";
2 – "фактический адрес";
3 – "почтовый адрес"
39
если в составе любого реквизита реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Город" (csdo:CityName);
"Населенный пункт" (csdo:SettlementName)
40
если реквизиты "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) и (или) "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) заполнены, то в их составе должны быть заполнен хотя бы один экземпляр реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails), в котором значение реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) или "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) должно соответствовать значению "телефон"
41
если значение реквизита "Код вида связи" (ccdo:CommunicationChannelCode) или "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) соответствует значению "электронная почта", значение реквизита "Идентификатор канала связи" (ccdo:CommunicationChannelId) должно соответствовать шаблону ".+@.+\..+"
42
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
AO – "адрес сайта в сети Интернет";
TE – "телефон";
EM – "электронная почта";
FX – "телефакс"
43
если реквизит "Количество составных частей медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductSetMeasure) заполнен, то значение реквизита в его составе "единица измерения" (атрибут measurementUnitCode) должно соответствовать коду единицы измерения согласно классификатору, указанному в разделе VII Правил информационного взаимодействия
44
если реквизит "Наименование медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductName) заполнен, то его значение не должно совпадать с наименованием медицинских изделий в существующих записях реестра медицинских изделий и в существующих записях единого реестра зарегистрированных лекарственных средств Евразийского экономического союза, а также не должно совпадать с наименованием биологически активных добавок к пище, сведения о которых содержатся в едином реестре свидетельств о государственной регистрации продукции
45
если реквизит "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) заполнен, то в его составе реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду государства-члена Союза
46
если реквизит "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) заполнен, то в его составе реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполняется обязательно
47
если реквизит "Сведения о производителе медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) заполнен, и в его составе реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не соответствует коду государства-члена Союза, то если реквизит "Сведения об уполномоченном представителе производителя медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) заполняется обязательно

егер "Референт мемлекеттің коды" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Тану мемлекеттің коды" (hcsdo: RecognitionUnifiedCountryCode) немесе "Ел коды" (csdo: UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
11
егер "Медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу және оларды тіркеуге арналған өтініштер туралы мәліметтер" (hcsdo: MedicalProductApplicationDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) немесе "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
12
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
13
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
14
егер "Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) деректемеcінің мәні "басқасының" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
15
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйымның жиынтығы туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductSetDetails) деректемесі толтырылмайды
16
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйым түрінің коды" (hcsdo: MedicalProductClassificationCode) және "Медициналық бұйым түрінің атауы" (hcsdo: MedicalProductClassificationName) деректемелері толтырылмайды
17
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйымның әлеуетті қауіптілік класының коды" (hcsdo: RiskClassCode) деректемесі толтырылмайды
18
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) деректемесі толтырылмайды
19
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo: MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемесі толтырылмайды
20
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйымды қолдану жөніндегі нұсқаулық" (hcsdo: UserGuidePdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
21
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылмаса, онда "Медициналық бұйымды таңбалаудың кескіні" (hcsdo:ImageMarkingPdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
22
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымның әлеуетті қауіптілік класының коды" (hcsdo: RiskClassCode) деректемесі міндетті түрде толтырылады
23
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымды қолдану жөніндегі нұсқаулық" (hcsdo: UserGuidePdfBinaryText) деректемесі міндетті түрде толтырылады
24
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымды таңбалау кескіні" (hcsdo: ImageMarkingPdfBinaryText) деректемесі міндетті түрде толтырылады
25
егер "Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) деректемеcінің мәні "қолданыста" мәніне сәйкес келмесе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo: EventDate) деректемесі міндетті түрде толтырылады
26
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) деректемесінің құрамындағы "Шаруашылық жүргізу субъектісінің атауы" (csdo: BusinessEnityName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
27
егер "Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) деректемеcінің мәні "жойылған" мәніне тең болмаса, "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталу күні" (csdo: DocValidityCode) деректемесі толтырылмайды
28
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) немесе "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы" (hcsdo: MedicalProductRegistrationStatusName) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
29
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерде "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмаған "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесінің мәнімен бірдей, сондай-ақ "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні аз мәліметтер қамтылуға тиіс
30
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу куәлігі туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductRegistrationCertificateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды" (hcsdo: MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode) деректемесі толтырылуға тиіс
31
егер "Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo: MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo: BusinessEnityName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
32
егер "Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo: MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo: BusinessEnityName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
33
егер "Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo: MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo: BusinessEnityName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
34
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылмайды
35
"Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) деректемесі толтырылмайды
36
егер кез келген деректемелердің құрамында "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі міндетті түрде толтырылады
37
егер кез келген деректеменің құрамында "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс
38
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
1 – "тіркелген мекенжайы";
2 – "нақты мекенжай";
3 – "пошталық мекенжай"
39
егер кез келген деректеменің құрамында "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс:
"Қала" (csdo: CityName);
"Елді мекен" (csdo:SettlementName)
40
егер "Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер" (hcсdo: MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) және Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo: MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемелері толтырылса, олардың құрамындағы "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесінің 2 данасы толтырылуы тиіс, оның бірінде "Байланыс түрінің коды" (csdo: CommunicationChannelCode) немесе "Байланыс түрінің атауы" (csdo: CommunicationChannelName) деректемелерінің мәні "телефон" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал екінші данасында деректемесі "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) көрсетілген деректемелердің мәндері "электрондық пошта" мәніне сәйкес келуге тиіс
41
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo: CommunicationChannelCode) немесе "Байланыс түрінің атауы" (csdo: CommunicationChannelName) деректемелерінің мәні "электрондық пошта" мәніне сәйкес келсе, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші" (ccdo:CommunicationChannelId) ".+@.+\..+" шаблонына сәйкес келуге тиіс
42
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo: CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
АО – "Интернет желісіндегі сайттың мекенжайы";
ТЕ – "телефон";
ЕМ – "электрондық пошта";
FX – "телефакс"
43
егер "Медициналық бұйымдардың құрамдас бөліктерінің саны" (hcsdo:MedicalProductSetMeasure) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "өлшем бірлігі" (measureementUnitCode атрибуты) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігінің кодына сәйкес келуге тиіс
44
егер "Медициналық бұйымның атауы" (hcsdo:MedicalProductName) деректемесі толтырылса, онда оның мәні медициналық бұйымдар тізілімінің қолданыстағы жазбаларындағы және Еуразиялық экономикалық одақтың тіркелген дәрілік заттардың бірыңғай тізілімінің қолданыстағы жазбаларындағы медициналық бұйымдардың атауымен сәйкес келмеуге, сондай-ақ олар туралы мәліметтер өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінде қамтылған тағамға биологиялық белсенді қоспалардың атауымен сәйкес келмеуге тиіс
45
егер "Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Ел коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) міндетті түрде толтырылады және оның мәні Одаққа мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуге тиіс
46
егер "Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) міндетті түрде толтырылады
47
егер "Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails) деректемесі толтырылса және оның құрамындағы "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі Одаққа мүше мемлекеттің кодына сәйкес келмесе, онда "Медициналық бұйымды өндірушінің уәкілетті өкілі туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductManufacturerAgentDetails) міндетті түрде толтырылады

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации медицинских изделий" (R.HC.MM.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.MSG.003), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о регистрации медицинских изделий" (R.HC.MM.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения о прекращении рассмотрения заявления" (P.MM.06.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться 1 экземпляр реквизита "Сведения о зарегистрированном медицинском изделии" (hccdo:MedicalProductDetails)
2
реквизит "Сведения о заявлении на проведение процедур экспертизы и регистрации медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) заполняется обязательно
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo: EndDateTime) заполняется обязательно
4
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
5
сведения о регистрации медицинских изделий, хранящиеся в Комиссии, должны включать в себя сведения, совпадающие по значению реквизита "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) и с незаполненным реквизитом "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
6
в электронном сообщении значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
7
если реквизит "Код референтного государства" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) или "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
8

26. "Өтінішті қараудың тоқтатылғаны туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.003) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде берілген.
15-кесте
"Өтінішті қараудың тоқтатылғаны туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.003) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарда "Тіркелген медициналық бұйым туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductDetails) деректемесінің 1 данасы берілуге тиіс
2
"Медициналық бұйымды сараптау және тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтер" деректемесі (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) міндетті түрде толтырылады
3
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo: EndDateTime) міндетті түрде толтырылады
4
"Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) міндетті түрде толтырылады
5
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесінің мәні бойынша сәйкес келетін және "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған мәліметтерді қамтуға тиіс
6
электрондық хабарда "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп болуға тиіс
7
егер "Референт мемлекеттің коды" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Тану мемлекетінің коды" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) немесе "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
8

если реквизит "Код референтного государства" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Код государства признания" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) или "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
9
если реквизит "Сведения о заявлении на проведение процедур экспертизы и регистрации медицинского изделия" (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) заполнен, то должен быть заполнен один из реквизитов "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) или "Наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName)
10
если значение реквизита "Код статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName) заполняется обязательно

егер "Референт мемлекеттің коды" (hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode), "Тану мемлекетінің коды" (hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode) немесе "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
9
егер "Медициналық бұйымды сараптау және тіркеу рәсімдерін жүргізуге өтініш туралы мәліметтер" деректемесі (hccdo:MedicalProductApplicationDetails) толтырылса, онда то "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) немесе "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName) деректемелерінің бірі толтырылуға тиіс
10
егер "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымдарды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалап отыруға арналған мәртебе атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName) деректемесі міндетті түрде толтырылады

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на медицинское изделие" (R.HC.MM.06.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.MSG.012), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о номере регистрационного удостоверения на медицинское изделие" (R.HC.MM.06.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о номере регистрационного удостоверения" (P.MM.06.MSG.012)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId) не заполняется
2
в сведениях о регистрации медицинских изделий, хранящихся в Комиссии, должны содержаться сведения с таким же значением реквизита "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId)
".
3. Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 августа 2016 г. № 92
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 19)
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения медицинских изделий (изделий медицинского назначения и медицинской техники) в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 30 "Об утверждении Порядка формирования и ведения информационной системы в сфере обращения медицинских изделий";

27. "Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.MSG.012) хабарында берілетін "Медициналық бұйымға арналған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде берілген.
16-кесте
"Тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтерді сұрату" (P.MM.06.MSG.012) хабарында берілетін "Медициналық бұйымға арналған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo: RegistrationCertificateld) деректемесі толтырылмайды
2
Комиссияда сақталатын медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтерде "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесінің мәнімен бірдей мәліметтер қамтылуға тиіс
".
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 30 тамыздағы
№ 92 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 19 шешімінің
редакциясында)
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентi
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымдар (медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника) айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы ақпарат жүйені қалыптастыру және жүргізу тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 12 ақпандағы № 30 шешімі;

Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии
в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель сведений
формирует и представляет ответ на запрос кода вида медицинского изделия Союза
оператор номенклатуры медицинских изделий Союза (P.MM.06.ACT.005)
Получатель сведений
формирует запрос на представление кода вида медицинского изделия Союза
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий код вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.ACT.006)
Регистратор
направляет сведения из экспертного заключения;
предоставляет доступ к документам, содержащимся в регистрационном досье или оформленным при его рассмотрении;
уведомляет о внесенных изменениях в документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении;
уведомляет об изменении статуса действия регистрационного удостоверения медицинского изделия
уполномоченный орган референтного государства (P.MM.06.ACT.002)
Согласующий
направляет замечания и предложения к экспертному заключению;
получает сведения из экспертного заключения;
направляет регистратору подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения;
получает сведения об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении;
получает документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении;
получает уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения медицинского изделия

Осы Регламентте "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді жөнелтуші
Одақтың медициналық бұйымы түрінің кодын сұратуға жауапты қалыптастырады және ұсынады
Одақтың медициналық бұйымдары номенклатурасының операторы (P.MM.06.ACT.005)
Мәліметтерді алушы
Одақтың медициналық бұйымы түрінің кодын сұратуды қалыптастырады
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.06.ACT.006)
Тіркеуші
сараптамалық қорытындыдан мәліметтер жібереді; тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарға қолжетімділік береді;
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарға енгізілген өзгерістер туралы хабардар етеді; медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабардар етеді
референт мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.06.ACT.002)
Келісуші
сараптамалық қорытындыға ескертулер мен ұсыныстар жібереді; сараптамалық қорытындыдан мәліметтер алады; сараптамалық қорытынды бойынша ескертулер мен ұсыныстар алады; тіркеушіге сараптамалық қорытындының тануды (танымауды) растауды жібереді; тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы мәліметтер алады; тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды алады; медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама алады

уполномоченный орган государства признания (P.MM.06.ACT.003)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при рассмотрении экспертного заключения;
б) информационное взаимодействие при получении сведений, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении;
в) информационное взаимодействие при уведомлении об изменении статуса действия регистрационного удостоверения;
г) информационное взаимодействие при получении кода вида медицинских изделий Союза.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

тану мемлекетінің уәкілетті органы (P.MM.06.ACT.003)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) сараптамалық қорытындыны қарау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
в) тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабардар ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
г) Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Бастамашы жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операциялар шеңберінде (бастамашылық операция) респондентке сұрату-хабар жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдаушы операция) оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің интеграцияланған жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при рассмотрении экспертного заключения
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при рассмотрении экспертного заключения представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при рассмотрении экспертного заключения
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при рассмотрении экспертного заключения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Сараптамалық қорытындыны қарау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Сараптамалық қорытындыны қарау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Сараптамалық қорытындыны қарау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Сараптамалық қорытындыны қарау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Направление сведений экспертного заключения (P.MM.06.PRC.009)
1.1
Направление сведений экспертного заключения (P.MM.06.OPR.026).
Получение уведомления о результатах обработки сведений экспертного заключения (P.MM.06.OPR.028)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения переданы
прием и обработка сведений экспертного заключения (P.MM.06.OPR.027)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения получены
направление сведений экспертного заключения (P.MM.06.TRN.009)
2
Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (P.MM.06.PRC.010)
2.1
Направление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (P.MM.06.OPR.029).
Получение уведомления о результатах обработки замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (P.MM.06.OPR.031)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения переданы

Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу (P.MM.06.PRC.009)
1.1
Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу (P.MM.06.OPR.026).
Сараптамалық қорытындының мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.MM.06.OPR.028)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер берілді
Сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.027)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер алынды
сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу (P.MM.06.TRN.009)
2
Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу (P.MM.06.PRC.010)
2.1
Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу (P.MM.06.OPR.029).
Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды алу (P.MM.06.OPR.031)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер берілді

прием и обработка замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (P.MM.06.OPR.030)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения получены
представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье (P.MM.06.TRN.010)
3
Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения (P.MM.06.PRC.011)
3.1
Представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения (P.MM.06.OPR.032).
Получение уведомления о результатах обработки подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения (P.MM.06.OPR.034)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения переданы

тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.030)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер алынды
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу (P.MM.06.TRN.010)
3
Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау (P.MM.06.PRC.011)
3.1
Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну (P.MM.06.OPR.032).
Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.MM.06.OPR.034)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер берілді

прием и обработка подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения (P.MM.06.OPR.033)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения получены
представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения (P.MM.06.TRN.011)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.033)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер алынды
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну (P.MM.06.TRN.011)
2. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген мәліметтерді алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген мәліметтерді алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген мәліметтерді алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.PRC.012)
1.1
Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.035).
Получение подтверждения обработки уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.037)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): уведомление передано
прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.036)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): уведомление получено
направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.TRN.012)
2
Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.PRC.013)
2.1
Направление запроса сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.038).
Прием и обработка сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.040)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.039)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют.
Сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения представлены

Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау (P.MM.06.PRC.012)
1.1
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу (P.MM.06.OPR.035).
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамының өзгерісі туралы хабарламаның өңделгенін растауды алу (P.MM.06.OPR.037)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): хабарлама берілді
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.036)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): хабарлама алынды
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу (P.MM.06.TRN.012)
2
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу (P.MM.06.PRC.013)
2.1
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерге сұрату жіберу (P.MM.06.OPR.038).
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.040)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер сұратылды
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.039)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют.
Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер ұсынылды

получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.TRN.013)
3
Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.PRC.014)
3.1
Направление запроса на представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.041).
Прием и обработка документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.043)

тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу (P.MM.06.TRN.013)
3
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу (P.MM.06.PRC.014)
3.1
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды ұсынуға сұрату жіберу (P.MM.06.OPR.041).
Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.043)

сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.OPR.042)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют.
Сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения представлены
получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.TRN.014)
3. Информационное взаимодействие при уведомлении об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении об изменении статуса действия регистрационного удостоверения представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при уведомлении об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения (P.MM.06.PRC.008)
1.1

медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер сұратылды
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.042)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют.
Медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу (P.MM.06.TRN.014)
3. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабардар ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабардар ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
4-сурет. Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабардар ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабардар ету кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау (P.MM.06.PRC.008)
1.1

Направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения (P.MM.06.OPR.024)
прием и обработка уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения (P.MM.06.OPR.025)
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): уведомление передано
направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения (P.MM.06.TRN.008)
4. Информационное взаимодействие при получении кода вида медицинских изделий Союза
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении кода вида медицинских изделий Союза представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении кода вида медицинских изделий Союза
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при получении кода вида медицинских изделий Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу (P.MM.06.OPR.024)
Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.025)
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): хабарлама берілді
Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу (P.MM.06.TRN.008)
4. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
5-сурет. Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение кода вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.PRC.015)
1.1
Направление запроса на представление кода вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.OPR.044).
Прием и обработка кода вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.OPR.046)
сведения о видах медицинских изделий (P.MM.06.BEN.002): код запрошен
подготовка и представление кода вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.OPR.045)
сведения о видах медицинских изделий (P.MM.06.BEN.002): код отсутствует.
Сведения о видах медицинских изделий (P.MM.06.BEN.002): код представлен
получение кода вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.TRN.015)
VI. Описание сообщений общего процесса
16. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.MM.06.MSG.004
уведомление о результатах обработки сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.06.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.06.MSG.014
замечания и предложения к комплекту регистрационного досье
сведения о рассмотрении экспертного заключения (R.HC.MM.06.002)
P.MM.06.MSG.015
сведения экспертного заключения
сведения о рассмотрении экспертного заключения (R.HC.MM.06.002)
P.MM.06.MSG.016
подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения
сведения о рассмотрении экспертного заключения (R.HC.MM.06.002)
P.MM.06.MSG.017
уведомление об изменении статуса действия регистрационного удостоверения
сведения о регистрации медицинских изделий (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.018
уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.019
запрос сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.020
сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении

Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу (P.MM.06.PRC.015)
1.1
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын ұсынуға сұрату жіберу (P.MM.06.OPR.044).
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын қабылдау және өңдеу (P.MM.06.OPR.046)
медициналық бұйымдардың түрлері туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.002): код сұратылды
Одақтың медициналық бұйымдар түрінің кодын дайындау және ұсыну (P.MM.06.OPR.045)
медициналық бұйымдардың түрлері туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.002): код жоқ.
Медициналық бұйымдардың түрлері туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.002): код ұсынылды
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу (P.MM.06.TRN.015)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
16. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 5-кестеде берілген. Хабарлар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.MM.06.MSG.004
мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.06.MSG.009
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.06.MSG.014
тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар
сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.002)
P.MM.06.MSG.015
сараптамалық қорытындының мәліметтері
сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.002)
P.MM.06.MSG.016
сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау
сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.002)
P.MM.06.MSG.017
тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлау
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.001)
P.MM.06.MSG.018
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.019
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер сұрату
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.020
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер

документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.021
запрос документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.022
документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении
документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.023
запрос кода вида медицинских изделий Союза
сведения о виде медицинских изделий (R.HC.MM.06.005)
P.MM.06.MSG.024
код вида медицинских изделий Союза

тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.021
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды сұрату
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.022
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттар
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат (R.HC.MM.06.003)
P.MM.06.MSG.023
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрату
медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.005)
P.MM.06.MSG.024
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің коды

сведения о виде медицинских изделий (R.HC.MM.06.005)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.TRN.008)
17. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об изменении статуса действия регистрационного удостоверения" (P.MM.06.TRN.008) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер (R.HC.MM.06.005)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.TRN.008) жалпы процесс транзакциясы
17. "Тіркеу куәлігінің қолданылу мәртебесінің өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.TRN.008) жалпы процесс транзакциясы респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.

2. Транзакция общего процесса "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.TRN.009)
18. Транзакция общего процесса "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.TRN.009) выполняется для представления респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.TRN.009)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Направление сведений экспертного заключения" (P.MM.06.TRN.009)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.009
2
Наименование транзакции общего процесса
направление сведений экспертного заключения
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений экспертного заключения
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений экспертного заключения
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

2. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.TRN.009) жалпы процесс транзакциясы
18. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.TRN.009) жалпы процесс транзакциясы тиісті мәліметтерді респондентке беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.
7-сурет. "Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.TRN.009) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу" (P.MM.06.TRN.009) ) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.009
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
сараптамалық қорытындының мәліметтерін жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сараптамалық қорытындының мәліметтерін қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

3. Транзакция общего процесса "Представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.TRN.010)
19. Транзакция общего процесса "Представление замечаний и предложений к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.TRN.010) выполняется для представления респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

3. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.TRN.010) жалпы процесс транзакциясы
19. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар жіберу" (P.MM.06.TRN.010) жалпы процесс транзакциясы тиісті мәліметтерді респондентке беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.

4. Транзакция общего процесса "Представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.TRN.011)
20. Транзакция общего процесса "Представление подтверждения признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.TRN.011) выполняется для представления респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

4. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну" (P.MM.06.TRN.011) жалпы процесс транзакциясы
20. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растауды ұсыну" (P.MM.06.TRN.011) жалпы процесс транзакциясы респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде берілген.

5. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.012)
21. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.012) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

5. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.TRN.012) жалпы процесс транзакциясы
21. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.TRN.012) жалпы процесс транзакциясы респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде берілген.

Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.012)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.012)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.012
2
Наименование транзакции общего процесса
направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уведомления об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

10-сурет. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.TRN.012) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
11-сурет
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу" (P.MM.06.TRN.012) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.012
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлама жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

уведомление о результатах обработки сведений (P.MM.06.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.013)
22. Транзакция общего процесса "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.013) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.013) жалпы процесс транзакциясы
22. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.013) жалпы процесс транзакциясы респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 11-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде берілген.

Рис. 11. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.013)
Таблица 12
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.013)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.013
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
10 мин
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.MSG.019)
ответное сообщение
сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.MSG.020)

11-сурет. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.013) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
12-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу" (P.MM.06.TRN.013) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.013
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер жоқ
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
10 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер сұрату (P.MM.06.MSG.019)
жауап хабар
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер (P.MM.06.MSG.020)

уведомление об отсутствии сведений (P.MM.06.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.014)
23. Транзакция общего процесса "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.014) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
7. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.TRN.014) жалпы процесс транзакциясы
23. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.TRN.014) жалпы процесс транзакциясы респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 12-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде берілген.

Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.014)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.TRN.014)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.014
2
Наименование транзакции общего процесса
получение документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о регистрации медицинских изделий (P.MM.06.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
10 мин
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении (P.MM.06.MSG.021)
ответное сообщение
документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении (P.MM.06.MSG.022)

12-сурет. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.TRN.014) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу" (P.MM.06.TRN.014) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.014
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттарды алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер жоқ
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
10 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды сұрату (P.MM.06.MSG.021)
жауап хабар
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттар (P.MM.06.MSG.022)

уведомление об отсутствии сведений (P.MM.06.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
8. Транзакция общего процесса "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.TRN.015)
24. Транзакция общего процесса "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.TRN.015) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
8. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.TRN.015) жалпы процесс транзакциясы
24. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.TRN.015) жалпы процесс транзакциясы респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 13-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде берілген.

Рис. 13. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.TRN.015)
Таблица 14
Описание транзакции общего процесса "Получение кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.TRN.015)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.06.TRN.015
2
Наименование транзакции общего процесса
получение кода вида медицинских изделий Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос кода вида медицинских изделий Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление кода вида медицинских изделий Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о видах медицинских изделий (P.MM.06.BEN.002): код отсутствует
сведения о видах медицинских изделий (P.MM.06.BEN.002): код представлен
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
10 мин
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос кода вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.MSG.023)
ответное сообщение
код вида медицинских изделий Союза (P.MM.06.MSG.024)
уведомление об отсутствии сведений (P.MM.06.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
25. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 15.
26. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 15
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

13-сурет. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.TRN.015) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
14-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу" (P.MM.06.TRN.015) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.06.TRN.015
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
медициналық бұйымдардың түрлері туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.002): код жоқ
медициналық бұйымдардың түрлері туралы мәліметтер (P.MM.06.BEN.002): код ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
10 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
1 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрату (P.MM.06.MSG.023)
жауап хабар
Одақтың медициналық бұйымдары түрінің коды (P.MM.06.MSG.024)
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.MM.06.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
25. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 15-кестеде берілген.
26. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
15-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап-хабар алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтылымдағы жүйелік қате
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрату жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет.
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении экспертного заключения" (R.HC.MM.06.002), передаваемых в сообщении "Замечания и предложения к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.MSG.014), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении экспертного заключения" (R.HC.MM.06.002), передаваемых в сообщении "Замечания и предложения к комплекту регистрационного досье" (P.MM.06.MSG.014)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2

27. "Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар" (P.MM.06.MSG.014) хабарында берілетін "Сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде берілген.
16-кесте
"Тіркеу дерекнамасының жиынтығына ескертулер мен ұсыныстар" (P.MM.06.MSG.014) хабарында берілетін "Сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
4
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) заполняется обязательно
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении экспертного заключения" (R.HC.MM.06.002), передаваемых в сообщении "Сведения экспертного заключения" (P.MM.06.MSG.015), приведены в таблице 17.
Таблица 17

егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
28. "Сараптамалық қорытындының мәліметтері" (P.MM.06.MSG.015) хабарында берілетін "Сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде берілген.
17-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении экспертного заключения" (R.HC.MM.06.002), передаваемых в сообщении "Сведения экспертного заключения" (P.MM.06.MSG.015)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
4
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) соответствует значению
"другое", то реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) заполняется обязательно
5
значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) должно соответствовать значению "Экспертное заключение"
6
реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator) не заполняется
7
реквизит "Документ в формате PDF" (hcsdo:PdfBinaryText) заполняется обязательно и должен содержать экспертное заключение
29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении экспертного заключения" (R.HC.MM.06.002), передаваемых в сообщении "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.MSG.016), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о рассмотрении экспертного заключения" (R.HC.MM.06.002), передаваемых в сообщении "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения" (P.MM.06.MSG.016)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2

"Сараптамалық қорытындының мәліметтері" (P.MM.06.MSG.015) хабарында берілетін "Сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
5
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" деректемесінің (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" деректемесінің мәні (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) "Сараптамалық қорытынды" мәніне сәйкес келуге тиіс
6
"Құжатты келісу белгісі" (hcsdo:DocAgreementIndicator) деректемесітолтырылмайды
7
"PDF форматындағы құжат" (hcsdo:PdfBinaryText) деректемесі міндетті түрде толтырылады және сараптамалық қорытындыны қамтуға тиіс
29. "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.MSG.016) хабарында берілетін "Сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде берілген.
18-кесте
"Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" (P.MM.06.MSG.016) хабарында берілетін "Сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
4
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) заполняется обязательно
5
значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) должно соответствовать значению "Подтверждение признания (непризнания) экспертного заключения"
6
реквизит "Признак согласования документа" (hcsdo:DocAgreementIndicator) заполняется обязательно
30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.018), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Уведомление об изменении состава документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.018)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) или реквизит "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId)
4
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) или реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName)
5
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
6
если значение реквизита "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) заполняется обязательно
7
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) заполняется обязательно
8
если реквизит "Описание элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) заполнен, то должен быть заполнен реквизит "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизит "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName)
9
если значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) заполняется обязательно
10
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) соответствует значению "Запрос заявителю с указанием характера замечаний", то значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизита "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) должно соответствовать значению "срок ответа на запрос"
11
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) соответствует значению "Ответ заявителя с указанием характера замечаний", то значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизита "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) должно соответствовать значению "Номер документа основания"
12
реквизит "Документ в формате PDF" (hcsdo:PdfBinaryText) не заполняется
13
реквизит "Документ в формате XML" не заполняется

егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
5
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "Сараптамалық қорытындыны тануды (танымауды) растау" мәніне сәйкес келуге тиіс
6
"Құжатты келісу белгісі" (hcsdo:DocAgreementIndicator) деректемесі міндетті түрде толтырылады
30. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.MSG.018) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде берілген.
19-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау кезінде ресімделген құжаттар құрамының өзгерісі туралы хабарлау" (P.MM.06.MSG.018) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесі немесе "Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo:RegistrationCertificateId) ждеректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі толтырылуға тиіс
5
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылуға тиіс
6
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
7
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
8
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементінің сипаттамасы" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) деректемесі толтырылса, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесі немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесі толтырылуға тиіс
9
егер "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесі міндетті түрде толтырылады
10
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "Өтініш берушіге ескертулер сипаты көрсетілген сұрату" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесінің мәні "сұратуға жауап мерзімі" мәніне сәйкес келуге тиіс
11
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "Өтініш берушінің ескертулер сипаты көрсетілген жауабы" мәніне сәйкес болса, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесінің мәні "Негіз болған құжаттың нөмірі" мәніне сәйкес келуге тиіс
12
"PDF форматындағы құжат" (hcsdo:PdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
13
"XML форматындағы құжат" деректемесі толтырылмайды

31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.019), приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.019)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2

31. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер сұрату" (P.MM.06.MSG.019) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде берілген.
20-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер сұрату" (P.MM.06.MSG.019) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) или реквизит "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId)
4
реквизит "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) не заполняется
5
реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) не заполняется
6
реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) не заполняется
7
реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) не заполняется
8
реквизит "Описание элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) не заполняется
9
реквизит "Документ в формате PDF" (hcsdo:PdfBinaryText) не заполняется
10
реквизит "Документ в формате XML" не заполняется
32. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.020), приведены в таблице 21.
Таблица 21
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Сведения о составе документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.020)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) или реквизит "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId)
4
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) или реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName)
5
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
6
если значение реквизита "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) заполняется обязательно
7
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) заполняется обязательно
8
если значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) заполняется обязательно
9
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) соответствует значению "Запрос заявителю с указанием характера замечаний", то значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизита "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) должно соответствовать значению "срок ответа на запрос"
10
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) соответствует значению "ответ заявителя с указанием характера замечаний", то значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизита "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) должно соответствовать значению "Номер документа основания"
11
если реквизит "Описание элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) заполнен, то должен быть заполнен реквизит "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизит "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName)
12
реквизит "Документ в формате PDF" (hcsdo:PdfBinaryText) не заполняется
13
реквизит "Документ в формате XML" не заполняется

егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесі немесе "Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo:RegistrationCertificateId) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесі толтырылмайды
5
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі толтырылмайды
6
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі толтырылмайды
7
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылмайды
8
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементінің сипаттамасы" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) деректемесі толтырылмайды
9
"PDF форматындағы құжат" (hcsdo:PdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
10
"XML форматындағы құжат" деректемесі толтырылмайды
32. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.020) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 21-кестеде берілген.
21-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттардың құрамы туралы мәліметтер" (P.MM.06.MSG.020) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесі немесе "Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo:RegistrationCertificateId) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат" мәніне сәйкес болса, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі толтырылуға тиіс
5
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат" мәніне сәйкес болса, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылуға тиіс
6
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
7
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
8
егер "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесі міндетті түрде толтырылады
9
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "Өтініш берушіге ескертулер сипаты көрсетілген сұрату" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесінің мәні "сұратуға жауап мерзімі" мәніне сәйкес келуге тиіс
10
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "өтініш берушінің ескертулер сипаты көрсетілген жауабы" мәніне сәйкес болса, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесінің мәні должно "Негіз болған құжаттың нөмірі" мәніне сәйкес келуге тиіс
11
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементінің сипаттамасы" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) деректемесі толтырылса, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесі немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесі толтырылуға тиіс
12
"PDF форматындағы құжат" (hcsdo:PdfBinaryText) деректемесі толтырылмайды
13
"XML форматындағы құжат" деректемесі толтырылмайды

33. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Запрос документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.021), приведены в таблице 22.
Таблица 22
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Запрос документов, содержащихся в регистрационном досье или оформленных при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.021)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2

33. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды сұрату" (P.MM.06.MSG.021) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 22-кестеде берілген.
22-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттарды сұрату" (P.MM.06.MSG.021) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2

34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.022), приведены в таблице 23.
Таблица 23
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении" (R.HC.MM.06.003), передаваемых в сообщении "Документы, содержащиеся в регистрационном досье или оформленные при его рассмотрении" (P.MM.06.MSG.022)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2

34. "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттар" (P.MM.06.MSG.022) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 23-кестеде берілген.
23-кесте
"Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжаттар" (P.MM.06.MSG.022) хабарында берілетін "Тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат" (R.HC.MM.06.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны согласно классификатору стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
3
в электронном сообщении должен быть заполнен реквизит "Номер заявления на регистрацию медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) или реквизит "Номер регистрационного удостоверения" (hcsdo:RegistrationCertificateId)
4
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) или реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName)
5
если значение реквизита "Признак принадлежности документа к регистрационному досье" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) соответствует значению "документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье", то должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
6
если значение реквизита "Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) заполняется обязательно
7
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) заполняется обязательно
8
если реквизит "Описание элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) заполнен, то должен быть заполнен реквизит "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизит "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName)
9
если значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) соответствует значению "другое", то реквизит "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) заполняется обязательно
10
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) соответствует значению "запрос заявителю с указанием характера замечаний", то значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизита "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) должно соответствовать значению "срок ответа на запрос"
11
если значение реквизита "Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) или реквизита "Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) соответствует значению "ответ заявителя с указанием характера замечаний", то значение реквизита "Код вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindCode) или реквизита "Наименование вида элемента документа" (атрибут MedicalProductAttributeKindName) должно соответствовать значению "номер документа основания"
12
реквизит "Документ в формате PDF" (hcsdo:PdfBinaryText) или реквизит "Документ в формате XML" в составе сложного реквизита "Сведения о документе, оформленном при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документе, содержащемся в регистрационном досье на медицинское изделие" (hccdo:MedicalProductRegistrationFileDetails) должен быть заполнен

егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышына сай елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
электрондық хабарда "Медициналық бұйымды тіркеуге өтініштің нөмірі" (hcsdo:MedicalProductApplicationId) деректемесі немесе "Тіркеу куәлігінің нөмірі" (hcsdo:RegistrationCertificateId) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі толтырылуға тиіс
5
егер "Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі" (hcsdo:RegistrationFileIndicator) деректемесінің мәні "тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесі немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі толтырылуға тиіс
6
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
7
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
8
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементінің сипаттамасы" (hcsdo:MedicalProductAttributeText) деректемесі толтырылса, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесі немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесі толтырылуға тиіс
9
егер "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің мәні "басқа" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесі міндетті түрде толтырылады
10
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "өтініш берушіге ескертулер сипаты көрсетілген сұрату" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесінің мәні "сұратуға жауап мерзімі" мәніне сәйкес келуге тиіс
11
егер "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode) деректемесінің немесе "Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName) деректемесінің мәні "өтініш берушінің ескертулер сипаты көрсетілген жауабы" мәніне сәйкес келсе, онда "Құжат элементі түрінің коды" (MedicalProductAttributeKindCode атрибуты) деректемесінің немесе "Құжат элементі түрінің атауы" (MedicalProductAttributeKindName атрибуты) деректемесінің мәні "негіз болған құжаттың нөмірі" мәніне сәйкес келуге тиіс
12
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат туралы мәліметтер" (hccdo:MedicalProductRegistrationFileDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "PDF форматындағы құжат" (hcsdo:PdfBinaryText) деректемесі немесе "XML форматындағы құжат" деректемесі толтырылуға тиіс

35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о виде медицинских изделий" (R.HC.MM.06.005), передаваемых в сообщении "Запрос кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.MSG.023), приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о виде медицинских изделий" (R.HC.MM.06.005), передаваемых в сообщении "Запрос кода вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.MSG.023)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode) не заполняется
2
реквизит "Наименование вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationName) не заполняется
36. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о виде медицинских изделий" (R.HC.MM.06.005), передаваемых в сообщении "Код вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.MSG.024), приведены в таблице 25.
Таблица 25
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о виде медицинских изделий" (R.HC.MM.06.005), передаваемых в сообщении "Код вида медицинских изделий Союза" (P.MM.06.MSG.024)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код вида медицинского изделия" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode) должен быть заполнен
".
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденное указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 августа 2016 г. № 92
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 19)
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

35. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрату" (P.MM.06.MSG.023) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.005) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 24-кестеде берілген.
24-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдары түрінің кодын сұрату" (P.MM.06.MSG.023) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.005) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Медициналық бұйым түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode) деректемесі толтырылмайды
2
"Медициналық бұйым түрінің атауы" (hcsdo:MedicalProductClassificationName) деректемесі толтырылмайды
36. "Одақтың медициналық бұйымдары түрінің коды" (P.MM.06.MSG.024) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.005) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 25-кестеде берілген.
25-кесте
"Одақтың медициналық бұйымдары түрінің коды" (P.MM.06.MSG.024) хабарында берілетін "Медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер" (R.HC.MM.06.005) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Медициналық бұйым түрінің коды" (hcsdo:MedicalProductClassificationCode) деректемесі толтырылуға тиіс
".
4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 30 тамыздағы
№ 92 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 19 шешімінің
редакциясында)
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің сөзсіз сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) жасалады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректемеге сәйкес келетін деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мағынасының сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны.

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынадай мағынасы бар ұғымдар пайдаланылады:
"мүше-мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19 және 22-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.HC.MM.06.001
сведения о регистрации медицинских изделий
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationDetails:v1.1.0
2.2
R.HC.MM.06.002
сведения о рассмотрении экспертного заключения
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationExpertReportDetails:v1.1.0
2.3
R.HC.MM.06.003
документ, содержащийся в регистрационном досье или оформленный при его рассмотрении
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationDocContentDetails:v1.1.0
2.4
R.HC.MM.06.004
сведения о номере регистрационного удостоверения на медицинское изделие

R.HC.MM.06.001
медициналық бұйымдардың тіркелуі туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationDetails:v1.1.0
2.2
R.HC.MM.06.002
сараптамалық қорытындының қаралуы туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationExpertReportDetails:v1.1.0
2.3
R.HC.MM.06.003
тіркеу дерекнамасында қамтылған немесе оны қарау барысында ресімделген құжат
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationDocContentDetails:v1.1.0
2.4
R.HC.MM.06.004
медициналық бұйымға арналған тіркеу куәлігінің нөмірі туралы мәліметтер

urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationNumberRequestDetails:v1.1.0
2.5
R.HC.MM.06.005
сведения о виде медицинских изделий
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductCodeTransformationDetails:v1.1.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структуры электронного документа (сведений) соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.

urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductRegistrationNumberRequestDetails:v1.1.0
2.5
R.HC.MM.06.005
медициналық бұйымдардың түрі туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:MM:06:MedicalProductCodeTransformationDetails:v1.1.0
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структуры электронного документа (сведений) соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде берілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізілімдемесіне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:EventDateTime)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
3. Код результата обработки
(csdo:ProcessingResultV2Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі алған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структуры электронного документа (сведений) соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімінің 2-тармағына сәйкес Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде берілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқорға) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
3. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Сведения о регистрируемом (зарегистрированном) медицинском изделии
(hccdo:MedicalProductDetails)
сведения о регистрируемом (зарегистрированном) медицинском изделии
M.HC.CDE.00017
hccdo:MedicalProductDetailsType (M.HC.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Сведения о заявлении о регистрации медицинского изделия или о проведении связанных процедур
(hccdo:MedicalProductApplicationDetails)
сведения о заявлении о регистрации медицинского изделия или о проведении связанных процедур
M.HC.CDE.00214
hccdo:MedicalProductApplicationDetailsType (M.HC.CDT.00198)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.1.1. Номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
(hcsdoMedicalProductApplicationId)
номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
M.HC.SDE.00660
hcsdo:MedicalProductApplicationIdType (M.HC.SDT.00737)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}-\d{6}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1]).(0[1-9]|1[0-2]).20\d{2}
1
2.1.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата подачи заявления
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.1.3. Код референтного государства
(hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode)
кодовое обозначение референтного государства
M.HC.SDE.00719
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.1.4. Код государства признания
(hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode)
кодовое обозначение государства признания
M.HC.SDE.00700
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Тіркелетін (тіркелген) медициналық бұйым туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Details)
тіркелетін (тіркелген) медициналық бұйым туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00017
hccdo:‌Medical‌Product‌Details‌Type (M.HC.CDT.00015)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
2.1. Медициналық бұйымды тіркеу туралы немесе байланысты рәсімдер жүргізу туралы өтініш туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Application‌Details)
медициналық бұйымды тіркеу туралы немесе байланысты рәсімдер жүргізу туралы өтініш туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00214
hccdo:‌Medical‌Product‌Application‌Details‌Type (M.HC.CDT.00198)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
2.1.1. Тіркеуге немесе медициналық бұйымды тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізуге өтініштің нөмірі
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Id)
тіркеуге немесе медициналық бұйымды тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізуге өтініштің нөмірі
M.HC.SDE.00660
hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Id‌Type (M.HC.SDT.00737)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}-\d{6}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1]).(0[1-9]|1[0-2]).20\d{2}
1
2.1.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
өтініш берілген күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.1.3. Референт мемлекеттің коды
(hcsdo:‌Reference‌Unified‌Country‌Code)
референт мемлекетті кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00719
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.1.4. Тану мемлекетінің коды
(hcsdo:‌Recognition‌Unified‌Country‌Code)
тану мемлекетін кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00700
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.1.5. Код вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур
(hcsdo:MedicalProductApplicationKindV2Code)
кодовое обозначение вида заявления на проведение регистрации медицинского изделия и (или) связанных процедур
M.HC.SDE.00468
hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCodeType (M.HC.SDT.00712)
Значение кода из классификатора "Классификатор видов документов, содержащихся в регистрационном досье на медицинское изделие".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.1.6. Код статуса заявления о проведении регистрации медицинского изделия или связанных процедур
(hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCode)
кодовое обозначение статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации или проведении иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
M.HC.SDE.00911
hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusCodeType (M.HC.SDT.00911)
Значение кода из классификатора "Классификатор статусов для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации медицинского изделия".
Шаблон: \d{2}
0..1
2.1.7. Наименование статуса заявления о проведении регистрации медицинского изделия или связанных процедур
(hcsdo:MedicalProductRegistrationStatusName)
наименование статуса для отслеживания хода рассмотрения заявления о регистрации или проведении иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
M.HC.SDE.00639
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.2. Наименование медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductName)
наименование медицинского изделия
M.HC.SDE.00763
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.3. Сведения о модели (марке) медицинского изделия
(hccdo:MedicalProductModificationDetails)
сведения о модели (марке) медицинского изделия
M.HC.CDE.00763
hccdo:MedicalProductModificationDetailsType (M.HC.CDT.00787)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.3.1. Наименование модели (марки) медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductModificationName)
наименование модели (марки) медицинского изделия
M.HC.SDE.00466
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
2.3.2. Код вида медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductClassificationCode)
кодовое обозначение вида медицинского изделия марки (модели) в соответствии со справочником "Номенклатура медицинских изделий Евразийского экономического союза"
M.HC.SDE.00447
hcsdo:MedicalProductClassificationCodeType (M.HC.SDT.00580)
Значение кода вида медицинского изделия в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{6}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1.5. Медициналық бұйымды тіркеуді және (немесе) байланысты рәсімдерді жүргізуге өтініш түрінің коды (hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Kind‌V2‌Code)
медициналық бұйымды тіркеуді және (немесе) байланысты рәсімдерді жүргізуге өтініш түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00468
hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Doc‌Code‌Type (M.HC.SDT.00712)
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттар түрлерінің сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.1.6. Медициналық бұйымды тіркеу немесе байланысты рәсімдерді жүргізу туралы өтініш мәртебесінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Status‌Code)
медициналық бұйымды тіркеу немесе байланысты рәсімдерді жүргізу туралы өтініш мәртебесінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00911
hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00911)
"Медициналық бұйымды тіркеу туралы өтінішті қарау барысын қадағалау үшін мәртебелер сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.1.7. Медициналық бұйымды тіркеу немесе байланысты рәсімдерді жүргізу туралы өтініш мәртебесінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Status‌Name)
тіркеу немесе медициналық бұйымды тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізу туралы өтінішті қарау барысын қадағалау үшін мәртебенің атауы
M.HC.SDE.00639
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.2. Медициналық бұйымның атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Name)
медициналық бұйымның атауы
M.HC.SDE.00763
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.3. Медициналық бұйымның моделі (маркасы) туралы мәліметтер (hccdo:‌Medical‌Product‌Modification‌Details)
медициналық бұйымның моделі (маркасы) туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00763
hccdo:‌Medical‌Product‌Modification‌Details‌Type (M.HC.CDT.00787)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
2.3.1. Медициналық бұйым моделінің (маркасының) атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Modification‌Name)
медициналық бұйым моделінің (маркасының) атауы
M.HC.SDE.00466
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
2.3.2. Медициналық бұйым түрінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Code)
"Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы" анықтамалығына сәйкес медициналық бұйым моделі (маркасы) түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00447
hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Code‌Type (M.HC.SDT.00580)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес медициналық бұйым түрі кодының мәні.
Шаблон: \d{6}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.3.3. Сведения о составе медицинского изделия
(hccdo:MedicalProductSetDetails)
сведения о составе медицинского изделия
M.HC.CDE.00215
hccdo:MedicalProductSetDetailsType (M.HC.CDT.00199)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование составной части медицинского изделия
(hcsdo:ModelNumberSetName)
наименование составной части медицинского изделия
M.HC.SDE.00601
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
наименование производителя составной части медицинского изделия
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
код страны производства составной части медицинского изделия
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.4. Сведения о принадлежности медицинского изделия
(hccdo:MedicalProductAccessoryDetails)
сведения о принадлежностях медицинского изделия
M.HC.CDE.01131
hccdo:MedicalProductAccessoryDetailsType (M.HC.CDT.01131)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование принадлежности медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductAccessoryName)
наименование принадлежности медицинского изделия
M.HC.SDE.01571
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
наименование производителя принадлежности
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
код страны производства принадлежности
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.3.3. Медициналық бұйымның құрамы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Set‌Details)
медициналық бұйымның құрамы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00215
hccdo:‌Medical‌Product‌Set‌Details‌Type (M.HC.CDT.00199)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Медициналық бұйымның құрамдас бөлігінің атауы
(hcsdo:‌Model‌Number‌Set‌Name)
медициналық бұйымның құрамдас бөлігінің атауы
M.HC.SDE.00601
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
медициналық бұйымның құрамдас бөлігін өндірушінің атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
медициналық бұйымның құрамдас бөлігін өндіруші елдің коды
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.3.4. Медициналық бұйымның тиесілілігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Accessory‌Details)
медициналық бұйымның тиесілілігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01131
hccdo:‌Medical‌Product‌Accessory‌Details‌Type (M.HC.CDT.01131)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Медициналық бұйымның тиесілілігінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Accessory‌Name)
медициналық бұйымның тиесілілігінің атауы
M.HC.SDE.01571
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
тиесілілікті өндірушінің атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
тиесілілікті өндіруші елдің коды
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.4. Сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия
(hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetails)
сведения о регистрационном удостоверении медицинского изделия
M.HC.CDE.00277
hccdo:MedicalProductRegistrationCertificateDetailsType (M.HC.CDT.00652)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:RegistrationCertificateId)
номер регистрационного удостоверения медицинского изделия, зарегистрированного в рамках Союза
M.HC.SDE.00045
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.4.2. Дата регистрации медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductRegistrationDate)
дата регистрации медицинского изделия
M.HC.SDE.00767
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.4.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата отмены действия (аннулирования) регистрационного удостоверения медицинского изделия
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.4.4. Код референтного государства
(hcsdo:ReferenceUnifiedCountryCode)
кодовое обозначение референтного государства
M.HC.SDE.00719
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.5. Код государства признания
(hcsdo:RecognitionUnifiedCountryCode)
кодовое обозначение государства признания
M.HC.SDE.00700
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.6. Код статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCode)
кодовое обозначение статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия
M.HC.SDE.00530
hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificateStatusCodeType (M.HC.SDT.00912)
Значение кода из классификатора "Классификатор статусов регистрационных удостоверений медицинских изделий".
Шаблон: \d{2}
0..1

2.4. Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі туралы мәліметтер (hccdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Certificate‌Details)
медициналық бұйымның тіркеу куәлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00277
hccdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Certificate‌Details‌Type (M.HC.CDT.00652)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.4.1. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
Одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің нөмірі
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.4.2. Медициналық бұйымның тіркелген күні
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Date)
медициналық бұйымның тіркелген күні
M.HC.SDE.00767
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.4.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің қолданысы тоқтатылатын (жойылатын) күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.4. Референт мемлекеттің коды
(hcsdo:‌Reference‌Unified‌Country‌Code)
референт мемлекетті кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00719
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.5. Тану мемлекетінің коды
(hcsdo:‌Recognition‌Unified‌Country‌Code)
тану мемлекетін кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00700
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.6. Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Certificate‌Status‌Code)
медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00530
hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Certificate‌Status‌Code‌Type (M.HC.SDT.00912)
"Медициналық бұйымның тіркеу куәліктері мәртебелерінің сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1

2.4.7. Наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductRegistrationCertificate‌StatusName)
наименование статуса регистрационного удостоверения медицинского изделия
M.HC.SDE.00631
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.8. Дата
(csdo:EventDate)
дата изменения статуса регистрационного удостоверения
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.4.9. Дата выдачи дубликата регистрационного удостоверения
(hcsdo:CertificateDuplicateDate)
дата выдачи дубликата регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00534
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.4.10. Дата внесения изменений в регистрационное досье медицинского изделия
(hcsdo:RegistrationCertificateModificationDate)
дата внесения изменений в регистрационное досье медицинского изделия
M.HC.SDE.00531
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.5. Код вида медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductClassificationCode)
кодовое обозначение медицинского изделия в соответствии со справочником "Номенклатура медицинских изделий Евразийского экономического союза"
M.HC.SDE.00447
hcsdo:MedicalProductClassificationCodeType (M.HC.SDT.00580)
Значение кода вида медицинского изделия в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{6}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6. Код класса потенциального риска применения медицинского изделия
(hcsdo:RiskClassCode)
кодовое обозначение класса потенциального риска применения медицинского изделия
M.HC.SDE.00032
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
2.7. Сведения о производителе медицинского изделия
(hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetails)
сведения о производителе медицинского изделия
M.HC.CDE.00665
hccdo:MedicalProductManufacturingAuthorizationHolderDetailsType (M.HC.CDT.00777)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.7.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.4.7. Медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Certificate‌Status‌Name)
медициналық бұйымның тіркеу куәлігі мәртебесінің атауы
M.HC.SDE.00631
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.8. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
тіркеу куәлігінің мәртебесі өзгерген күн
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.9. Тіркеу куәлігінің телнұсқасы берілген күн
(hcsdo:‌Certificate‌Duplicate‌Date)
тіркеу куәлігінің телнұсқасы берілген күн
M.HC.SDE.00534
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.10. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген күн
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Modification‌Date)
медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізілген күн
M.HC.SDE.00531
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.5. Медициналық бұйым түрінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Code)
"Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы" анықтамалығына сәйкес медициналық бұйымның кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00447
hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Code‌Type (M.HC.SDT.00580)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес медициналық бұйым түрі кодының мәні.
Шаблон: \d{6}
0..*
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6. Медициналық бұйымды қолданудағы ықтимал қауіп санатының коды
(hcsdo:‌Risk‌Class‌Code)
медициналық бұйымды қолданудағы ықтимал қауіп санатының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00032
csdo:‌Code1to2‌Type (M.SDT.00313)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
0..1
2.7. Медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details)
медициналық бұйымды өндіруші туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00665
hccdo:‌Medical‌Product‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details‌Type (M.HC.CDT.00777)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.7.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.7.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.7.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

2.7.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.7.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.7.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.7.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kind‌Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
2.7.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізугі субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

2.7.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.7.10. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.7.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.7.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.11. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:Communication‌ChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.7.12. Сведения об адресе производственной площадки медицинского изделия
(hccdo:MedicalProductManufacturingAreaDetails)
сведения об адресе производственной площадки медицинского изделия
M.HC.CDE.00845
ccdo:AddressDetailsV4Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.7.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланысқұралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.7.12. Медициналық бұйымның өндірістік алаңының мекенжайы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Manufacturing‌Area‌Details)
медициналық бұйымның өндірістік алаңының мекенжайы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00845
ccdo:‌Address‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:Room‌NumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.11. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.9. Инструкция по применению медицинского изделия
(hcsdo:UserGuidePdfBinaryText)
инструкция по применению медицинского изделия в формате PDF
M.HC.SDE.00532
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.10. Изображение маркировки медицинского изделия
(hcsdo:ImageMarkingPdfBinaryText)
изображение маркировки медицинского изделия в формате PDF
M.HC.SDE.00533
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.8.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланысқұралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.9. Медициналық бұйымды қолдану жөніндегі нұсқаулық
(hcsdo:‌User‌Guide‌Pdf‌Binary‌Text)
медициналық бұйымды қолдану жөніндегі PDF форматындағы нұсқаулық
M.HC.SDE.00532
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті дәйектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
2.10. Медициналық бұйымды таңбалаудың кескіні
(hcsdo:‌Image‌Marking‌Pdf‌Binary‌Text)
медициналық бұйымды таңбалаудың PDF форматындағы кескіні
M.HC.SDE.00533
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті дәйектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1

2.11. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.11.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1

2.11. Жалпы ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурс жазбалар туралы технологиялық деректер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.11.1.  Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92.

20. Аттардың импортталатын кеңістіктері 12-кестеде берілген.
12-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының және нысаналық сала деректері моделінің нөміріне сәйкес келеді.

3. Номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductApplicationId)
номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
M.HC.SDE.00660
hcsdo:MedicalProductApplicationIdType (M.HC.SDT.00737)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}-\d{6}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1]).(0[1-9]|1[0-2]).20\d{2}
1
4. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:RegistrationCertificateId)
номер регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00045
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
6. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа, оформленного при рассмотрении экспертного заключения
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
7. Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode)
кодовое обозначение вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00529
hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCodeType (M.HC.SDT.00713)
Значение кода из классификатора "Классификатор видов документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
8. Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00588
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
9. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
10. Признак согласования документа
(hcsdo:DocAgreementIndicator)
признак, определяющий согласование документа:
1 – согласован;
0 – не согласован
M.HC.SDE.00503
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1

3. Медициналық бұйымды тіркеуге немесе тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізуге өтініштің нөмірі
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Id)
медициналық бұйымды тіркеуге немесе тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізуге өтініштің нөмірі
M.HC.SDE.00660
hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Id‌Type (M.HC.SDT.00737)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}-\d{6}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1]).(0[1-9]|1[0-2]).20\d{2}
1
4. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
тіркеу куәлігінің нөмірі
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
6. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
сараптамалық қорытындыны қарау кезінде ресімделген құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
7. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Code)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00529
hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Code‌Type (M.HC.SDT.00713)
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрлерінің сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
8. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Name)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы
M.HC.SDE.00588
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
9. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
10. Құжатты келісу белгісі
(hcsdo:‌Doc‌Agreement‌Indicator)
құжаттың келісілгенін айқындайтын белгі:
1 – келісілген;
0 – келісілмеген
M.HC.SDE.00503
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1

3. Номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductApplicationId)
номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
M.HC.SDE.00660
hcsdo:MedicalProductApplicationIdType (M.HC.SDT.00737)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}-\d{6}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1]).(0[1-9]|1[0-2]).20\d{2}
0..1
4. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:RegistrationCertificateId)
номер регистрационного удостоверения
M.HC.SDE.00045
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5. Сведения о документе, оформленном при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hccdo:MedicalProductRegistrationFileDetails)
сведения о документе, оформленном при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документе, содержащемся в регистрационном досье на медицинское изделие
M.HC.CDE.00650
hccdo:MedicalProductRegistrationFileDetailsType (M.HC.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.1. Признак принадлежности документа к регистрационному досье
(hcsdo:RegistrationFileIndicator)
признак, определяющий принадлежность документа к регистрационному досье:
1 – документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие;
0 – документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье
M.HC.SDE.00527
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
5.2. Номер документа
(csdo:DocId)
номер документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.3. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5.4. Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode)
кодовое обозначение вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00651
hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCodeType (M.HC.SDT.00712)
Значение кода из классификатора "Классификатор видов документов, содержащихся в регистрационном досье на медицинское изделие".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3. Медициналық бұйымды тіркеуге немесе тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізуге өтініштің нөмірі
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Id)
медициналық бұйымды тіркеуге немесе тіркеумен байланысты өзге рәсімдерді жүргізуге өтініштің нөмірі
M.HC.SDE.00660
hcsdo:‌Medical‌Product‌Application‌Id‌Type (M.HC.SDT.00737)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}-\d{6}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1]).(0[1-9]|1[0-2]).20\d{2}
0..1
4. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:‌Registration‌Certificate‌Id)
тіркеу куәлігінің нөмірі
M.HC.SDE.00045
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
5. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат туралы мәліметтер
(hccdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Details)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00650
hccdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Details‌Type (M.HC.CDT.00259)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
5.1. Құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілілігінің белгісі
(hcsdo:‌Registration‌File‌Indicator)
құжаттың тіркеу дерегіне тиесілілігін айқындайтын белгі:
1 – медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат;
0 – тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат
M.HC.SDE.00527
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
5.2. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
5.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
5.4. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Doc‌Code)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00651
hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Doc‌Code‌Type (M.HC.SDT.00712)
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттар түрлерінің сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

5.5. Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName)
наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00659
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5.6. Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode)
кодовое обозначение вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00529
hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCodeType (M.HC.SDT.00713)
Значение кода из классификатора "Классификатор видов документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.7. Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00588
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5.8. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
5.9. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата истечения срока действия документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
5.10. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
наименование организации, выдавшей документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье, или документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5.11. Описание элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductAttributeText)
описание элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
M.HC.SDE.00776
hcsdo:MedicalProductAttributeTextType (M.HC.SDT.00771)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
а) код вида элемента документа
(атрибут MedicalProductAttributeKindCode)
кодовое обозначение вида элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
hcsdo:MedicalProductAttributeKindCodeType (M.HC.SDT.00291)
Значение кода из классификатора "Классификатор видов элементов документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документов, содержащихся в регистрационном досье на медицинское изделие".
Шаблон: \d{2}
0..1
б) наименование вида элемента документа
(атрибут MedicalProductAttributeKindName)
наименование вида элемента документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие

5.5. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌Doc‌Name)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат түрінің атауы
M.HC.SDE.00659
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
5.6. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Code)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00529
hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Code‌Type (M.HC.SDT.00713)
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрлерінің сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
5.7. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Registration‌File‌Name)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы
M.HC.SDE.00588
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
5.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат берілген күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
5.9. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
5.10. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжатты немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжатты берген ұйымның атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
5.11. Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементінің сипаттамасы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Attribute‌Text)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементінің сипаттамасы
M.HC.SDE.00776
hcsdo:‌Medical‌Product‌Attribute‌Text‌Type (M.HC.SDT.00771)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
а) құжат элементі түрінің коды
(MedicalProductAttributeKindCode атрибуты)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементі түрінің кодпен белгіленуі
hcsdo:‌Medical‌Product‌Attribute‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.00291)
"Медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжаттар элементтері түрлерінің сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
б) құжат элементі түрінің атауы
(MedicalProductAttributeKindName атрибуты)
медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат элементі түрінің атауы

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5.12. Документ в формате PDF
(hcsdo:PdfBinaryText)
документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье, или документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие в формате PDF
M.HC.SDE.00326
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
5.13. XML-документ
(hccdo:AnyDetails)
документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документ, содержащийся в регистрационном досье на медицинское изделие в формате XML
M.HC.CDE.00303
hccdo:AnyDetailsType (M.HC.CDT.00274)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
5.12. PDF форматындағы құжат
(hcsdo:‌Pdf‌Binary‌Text)
PDF форматындағы медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат
M.HC.SDE.00326
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті дәйектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
5.13. XML-құжат
(hccdo:‌Any‌Details)
XML форматындағы медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат немесе медициналық бұйымға тіркеу дерекнамасында қамтылған құжат
M.HC.CDE.00303
hccdo:‌Any‌Details‌Type (M.HC.CDT.00274)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1

1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Код вида медицинского изделия в соответствии с Глобальной номенклатурой медицинских изделий
(hcsdo:GMDNCode)
кодовое обозначение вида медицинского изделия в соответствии с Глобальной номенклатурой медицинских изделий
M.HC.SDE.00747
hcsdoGMDNCodeType (M.HC.SDT.00680)
Значение кода в соответствии с Глобальной номенклатурой медицинских изделий.
Шаблон: \d{5}
1
3. Код вида медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductClassificationCode)
кодовое обозначение медицинского изделия в соответствии со справочником "Номенклатура медицинских изделий Евразийского экономического союза"
M.HC.SDE.00447
hcsdo:MedicalProductClassificationCodeType (M.HC.SDT.00580)
Значение кода вида медицинского изделия в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{6}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Наименование вида медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductClassificationName)
наименование вида медицинского изделия в соответствии со справочником "Номенклатура медицинских изделий Евразийского экономического союза"
M.HC.SDE.00448
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
6. Идентификатор должностного лица
(hcsdo:OfficialPersonId)
уникальный идентификатор должностного лица
M.HC.SDE.00073
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
7. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdoFullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
7.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
7.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасына сәйкес медициналық бұйым түрінің коды
(hcsdo:‌GMDNCode)
Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасына сәйкес медициналық бұйым түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00747
hcsdo:‌GMDNCode‌Type (M.HC.SDT.00680)
Медициналық бұйымдардың жаһандық номенклатурасына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
1
3. Медициналық бұйым түрінің коды
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Code)
"Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы" анықтамалығына сәйкес медициналық бұйымның кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00447
hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Code‌Type (M.HC.SDT.00580)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес медициналық бұйым түрі кодының мәні.
Шаблон: \d{6}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4. Медициналық бұйым түрінің атауы
(hcsdo:‌Medical‌Product‌Classification‌Name)
"Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдар номенклатурасы" анықтамалығына сәйкес медициналық бұйым түрінің атауы
M.HC.SDE.00448
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
5. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
6. Лауазымды тұлғаны сәйкестендіргіш
(hcsdo:‌Official‌Person‌Id)
лауазымды тұлғаны бірегей сәйкестендіргіш
M.HC.SDE.00073
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
7. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
7.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
7.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

7.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8. Наименование должности
(csdo:PositionName)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
".
5. Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 августа 2016 г. № 92
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 19
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского
экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза" (P.MM.06) (далее – общий процесс).

7.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
".
5. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 30 тамыздағы
№ 92 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 19 шешімінің
редакциясында)
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.MM.06) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.

3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган
государства – члена Союза,
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 92 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра медицинских изделий, зарегистрированных в рамках Евразийского экономического союза" государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.

3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жаңа қатысушы жалпы процеске қосылған кезде бір мезгілде не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия
3
Жалпы процеске қатысушы
өзара іс-қимылды технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тіркелген медициналық бұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 30 тамыздағы № 92 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.

6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы о готовности общего процесса к введению в действие являются результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами всех государств-членов и Комиссии.
VI. Описание процедуры присоединения
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса, в том числе в части применения средств электронной цифровой подписи (электронной подписи), совместимых с сервисами доверенной третьей стороны национального сегмента государства-члена (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).".

6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Барлық мүше мемлекеттердің және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайын екендігі туралы ұсынымын қабылдауға негіз болып табылады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін жаңа қатысушылар оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы қосыла алады.
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы туралы Комиссияға хабарлауы (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындауға қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болғанда жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу, оның ішінде мүше мемлекеттің ұлттық сегментінің сенім білдірілген үшінші тарапының сервистерімен үйлесімді электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қолтаңба) құралдарын қолдану бөлігінде әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу, егер мұндай қосу бұған дейін жүзеге асырылмаған болса (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).