О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 Утратило силу постановлением Правительства РК от 24 апреля 2002 г. N 470 ~P020470
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 U000344_ "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы (далее - План).
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом, и представлять Министерству экономики и торговли Республики Казахстан:
1) ежемесячно, не позднее 3-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию о выполнении мероприятий Плана;
2) ежеквартально, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, аналитическую справку о ходе реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000 - 2002 годы.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 28 ноября 2001 г. N 1532 P011532_ .
3. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан:
1) ежемесячно, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, сводную информацию о выполнении мероприятий Плана;
2) ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, сводный аналитический доклад о ходе реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000 - 2002 годы.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 28 ноября 2001 г. N 1532 P011532_ .
4. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан ежемесячно, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, представлять Агентству по стратегическому планированию Республики Казахстан сводную информацию о выполнении мероприятий Плана.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 ноября 2001 г. N 1532 P011532_ .
5. Установить, что:
центральные и местные исполнительные органы, являющиеся ответственными исполнителями, могут вносить предложения об изменениях и дополнениях в План Министерству экономики и торговли Республики Казахстан ежегодно, к 5 июня;
Министерство экономики и торговли Республики Казахстан по согласованию с Агентством по стратегическому планированию Республики Казахстан вносит в Правительство Республики Казахстан проекты соответствующих решений о внесении изменений и дополнений в План, к 30 июня, ежегодно.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 ноября 2001 г. N 1532 P011532_ .

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 7 наурыз N 367. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.24. N 470 ~P020470 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiңдегi шаралар туралы" 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 U000344_ Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралардың жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары Жоспарда белгiленген iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн және Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiне:
1) ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 3-күнiнен кешiктiрмей Жоспардағы іс-шаралардың орындалуы туралы ақпарат;
2) тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асырудың барысы туралы талдамалы анықтама ұсынсын.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 1), 2)-тармақшалары жаңа редакцияда - ҚР
Үкіметінің 2000.08.17. N 1269 қаулысымен. P001269_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.11.28. N 1532
қаулысымен. P011532_
3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне:
1) ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 10-күнiнен кешiктiрмей Жоспардағы іс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат;
2) тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асырудың барысы туралы жиынтық талдамалы баяндама ұсынсын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың 1), 2)-тармақшалары жаңа редакцияда - ҚР
Үкіметінің 2000.08.17. N 1269 қаулысымен. P001269_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.11.28. N 1532
қаулысымен. P011532_
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi ай сайын, есептiден кейiнгi айдың 10-күнiнен кешiктiрмей, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi агенттігiне Жоспардың iс-шараларының орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.11.28. N 1532
қаулысымен. P011532_
5. Жауапты орындаушылар болып табылатын орталық және жергiлiктi атқарушы органдар Жоспарға өзгерiстер мен толықтырулар туралы Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiне жыл сайын, 5 маусымға ұсыныс енгiзе алады;
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi агенттiгiмен келiсiм бойынша Жоспарға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы тиiстi шешiмдердiң жобаларын жыл сайын 30 маусымға Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзедi деп белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.11.28. N 1532
қаулысымен.
P011532_

3.1.1.   Разработать ежегодный Проект         МЭТ,Нацбанк (по   Август,
индикативный план     постановления  согласованию),    ежегодно
социально-            Правительства  министерства
экономического        Республики     и агентства,
развития              Казахстан      национальные
Республики                           компании (по
Казахстан                            согласованию),
акимы областей
гг. Астаны
и Алматы
3.1.2.   Разработать меры по   Предложения    АСП (по           Июнь
**       интеграции процессов  Правительству  согласованию)     2002 г.
стратегического,      Республики     МЭТ, МФ
индикативного и       Казахстан
бюджетного
планирования
3.1.3.   Проводить             Информация     МЭТ, МИД,АС       Ежеквар-
мониторинг развития   Правительству                    тально
мировой               Республики
экономики             Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование статистических систем
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4.   Внести изменения      Проект
и дополнения в Закон  Закона         АС                Апрель
Республики Казахстан  Республики                       2001 г.
"О государственной    Казахстан
статистике"
3.1.5.   Создать постоянно     Проект         МИД, МЮ           Декабрь
***      действующую           постановления                    2001 г.
Межведомственную      Правительства
комиссию при          Республики
Правительстве         Казахстан
Республики Казахстан,
возложив на нее
проведение:
инвентаризации
существующих
международных
договоров Республики
Казахстан на предмет
их соответствия
национальному
законодательству и
проводимым реформам;
экспертизы всех
проектов международных
договоров, в части
обеспечения их
соответствия
национальным интересам,
действующему законода-
тельству и проводимым
в республике реформам
3.2. Денежно-кредитная (монетарная) политика
Цель: Создать благоприятные условия для экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
Повышение эффективности использования инструментов денежно-кредитной
политики
---------------------------------------------------------------------------
3.2.1.** Обеспечить переход    Информация       Нацбанк (по   В течение
на новый режим        Правительству    согласованию) года
денежно-кредитной     Республики
политики-инфляционное
таргетирование,
предполагающего
установление целевых
показателей по
инфляции
3.2.2.*  Ввести официальную    Постановления    Нацбанк (по   В течение
учетную ставку        Правления        согласованию) года
Нацбанка              Нацбанка
3.2.3.   Поддерживать          Информация       Нацбанк (по   В течение
*,**     официальные ставки    Правительству    согласованию) года
Нацбанка на слабо     Республики
положительном уровне  Казахстан
в реальном выражении
3.2.4.   Сохранить режим       Информация       Нацбанк (по   В течение
**       свободно плавающего   Правительству    согласованию) года
обменного курса       Республики
тенге                 Казахстан
3.2.5.   Повысить уровень      Информация       Нацбанк (по   В течение
**       монетизации           Правительству    согласованию  года
экономики             Республики
неинфляционными       Казахстан
мерами

3.1.1.  Қазақстан Республика.!Қазақстан Республи. !ЭСМ, ҚарМ, Ұл.!Наурыз
сы әлеуметтік-экономикалық   !касы Үкіметі        !ттық Банк (ке.!
дамуының орта мерзімді инди. !қаулысының жобасы   !лісім бойынша)!
кативтік жоспарының негізгі  !                    !орталық және  !
макроэкономикалық көрсеткіш. !                    !жергілікті ат.!
терін (параметрлерін)        !                    !қарушы орган. !
әзірлеу                      !                    !дар           !
---------------------------------------------------------------------------
3.1.2 Қазақстан Республикасы.!Қазақстан Республи. !ЭСМ, ҚарМ, СЖА!Ақпан
ның әлеуметтік-экономикалық  !касы Үкіметі        !(келісім      !
дамуының индикативтік жоспар.!қаулысының жобасы   !бойынша)      !
ларын әзірлеудің және іске   !                    !              !
асырудың ережесін дайындау   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.1.3.  Қазақстан Республика.!Қазақстан Республи. !ЭСМ, Ұлттық   !Қыркүйек
сының әлеуметтік-экономикалық!касы Үкіметі        !Банк (келісім !
дамуының 2001 жылға арналған !қаулысының жобасы   !бойынша), СЖА !
индикативтік жоспарын әзірлеу!                    !(келісім      !
!                    !бойынша),     !
!                    !министрліктер !
!                    !мен ведомство.!
!                    !лар, ұлттық   !
!                    !компаниялар   !
!                    !(келісім бой. !
!                    !ынша), облыс. !
!                    !тардың, Астана!
!                    !және Алматы   !
!                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
Статистикалық жүйелерді жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4. Қазақстан Республика. !Қазақстан Республи. !СА, АШМ       !Наурыз
сындағы алғашқы ұлттық ауыл  !касы Үкіметі        !              !
шаруашылығы санағы материал. !қаулысының жобасы   !              !
дарын дайындаудың, өткізудің !                    !              !
және оның өңдеудің тәртібі   !                    !              !
туралы Қазақстан Республика. !                    !              !
сы Үкіметі қаулысының жобасын!                    !              !
дайындау                     !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.1.5.  Экономикалық саясат  !Қазақстан Республи. !МАКМ, СА, ҚарМ!Тоқсан
жөніндегі ақпаратты қоса ал. !касы Үкіметіне      !Ұлттық Банк   !сайын
ғанда, бұқаралық ақпарат құ. !ақпарат             !(келісім бой. !
ралдарына берілетін экономи. !                    !ынша), ЭСМ,   !
калық және қаржылық ақпарат. !                    !МКМ           !
тың көлемін кеңейту          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2                      !                    !              !
3.1.6.  Жедел шешімдер       !Қазақстан           !СА, Ұлттық    !Мамыр
қабылдауды қамтамасыз ету    !Республикасы Үкіметі!Банк (келісім !
үшін Статистикалық жүйелерді !қаулысының жобасы   !бойынша), ҚарМ!
жетілдірудің бағдарламасын   !                    !МКМ           !
әзірлеу                      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2. Ақша-несие (монетарлық) саясаты
Мақсат: Экономикалық өсу үшін қолайлы жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
Ақша-несие саясаты құралдарын пайдалану тиімділігін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.1.  Инфляцияны тежеу,    !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
оның төмен қарқынын ұстап    !касының Үкіметіне   !(келісім      !
тұру                         !ақпарат             !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.2.2.  Ұлттық Банктің ресми !Ұлттық Банк Басқар. !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
есеп ставкасын енгізу        !масының қаулысы     !(келісім      !
!                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
3.2.3.    Ұлттық Банктің рес.!Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
ми ставкаларын нақты алғанда !касының Үкіметіне   !(келісім      !
әлсіз оң деңгейде ұстап тұру !ақпарат             !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
4
3.2.4.  Теңгенің еркін өзгер.!Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
мелі айырбас бағамы режимін  !касының Үкіметіне   !(келісім      !
сақтау                       !ақпарат             !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.5.  Экономиканың монети. !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
зациялануы деңгейін инфляция.!касының Үкіметіне   !(келісім      !
лық емес шаралармен көтеру   !ақпарат             !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------

3.2.6.   Предоставлять         Постановления    Нацбанк (по   Постоянно
краткосрочные         Правления        согласованию)
кредиты (дневные и    Нацбанка
овернайт) банкам
для обеспечения их
потребности в
краткосрочной
ликвидности
3.2.7.   Проводить мониторинг  Методика,        Нацбанк (по   Ежеквартально
изменения реального   утвержденная     согласованию) 2000 г.
эффективного          постановлением
валютного курса       Правления
тенге и анализ        Нацбанка
динамики обменных
курсов и инфляции
в странах-торговых
партнерах Республики
Казахстан
3.2.8.   Создать и ввести в    Информация       МФ            Декабрь
действие систему      Правительству
мониторинга           Республики
заимствования и       Казахстан
долга местных
исполнительных
органов
3.2.9.   Определить            Проекты          МФ, МЭТ       Июнь
требования и          нормативных
порядок               правовых актов
осуществления
Министерством
финансов финансовой
экспертизы условий
займов, привлекаемых
Правительством
Республики Казахстан
и местными
исполнительными
органами
3.2.10.  Эмитировать           Информация       МФ              Исходя из
государственные       Правительству                    ситуации
ценные бумаги с       Республики                       на рынках
более длительными     Казахстан                        ссудного
сроками обращения                                      капитала
---------------------------------------------------------------------------
Создание благоприятных условий для привлечения сбережений населения
в финансовый сектор
---------------------------------------------------------------------------
3.2.11.* Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по     Постоянно
систему               нормативных      согласованию)
обязательного         правовых актов
коллективного
гарантирования
(страхования) вкладов
(депозитов)
3.2.12.  Развивать             Проекты          Нацбанк (по     Постоянно
альтернативные        нормативных      согласованию),
инструменты           правовых актов   Ассоциация
вложения средств                       банков (по
населения -                            согласованию),
страховые полисы,                      Ассоциация
золотые
финансистов (по
инвестиционные                         согласованию),
монеты, облигации                      Союз страховщиков
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Дальнейшее укрепление и консолидация банков и других организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
---------------------------------------------------------------------------
3.2.13.  Внести изменения      Проект Закона    Нацбанк (по    Февраль
**       и дополнения в Указ   Республики       согласованию)
Президента            Казахстан
Республики Казахстан,
имеющий силу закона,
"О банках и
банковской
деятельности в
Республике Казахстан"
3.2.14.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по    В течение
**       нормативную правовую  нормативных      согласованию)  года
базу, регулирующую    правовых актов
порядок и
особенности проведения
ликвидации банков
в Республике
Казахстан
3.2.15.  Совершенствовать      Проекты
*,**     лицензирование и      нормативных      Нацбанк (по    Постоянно
пруденциальное        правовых актов   согласованию)
регулирование
деятельности банков
и организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
3.2.16.* Разработать проект    Проект Закона    Нацбанк (по    Февраль
Закона Республики     Республики       согласованию)
Казахстан "О          Казахстан
внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам банковской
тайны"
3.2.27.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по    Постоянно
систему отчетности    нормативных      согласованию)
банков и организаций, правовых актов
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций

3.2.6. Банктерге олардың қыс.!Ұлттық Банк басқар. !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
қа мерзімді өтімділіктегі қа.!масының қаулысы     !(келісім      !
жеттілігін қамтамасыз ету    !                    !бойынша)      !
үшін қысқа мерзімді несиелер !
(күндізгі және овернайт) беру!
---------------------------------------------------------------------------
3.2.7. Теңгенiң нақты        !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
тиiмдi валюталық бағамының   !Республикасының     !(келiсiм      !
өзгеруіне мониторинг жүргізу !Үкiметiне           !бойынша)      !
және Қазақстан Республикасы. !ақпарат             !              !
ның сауда әріптес елдерiндегі!                    !              !
айырбас бағамы мен инфляция. !                    !              !
ның серпінін талдау          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.8. Жергілікті атқарушы   !Қазақстан Республи. !ҚарМ          !Желтоқсан
органдардың қарыз алуы мен   !касының Үкіметіне   !              !
борышының мониторингі жүйесін!ақпарат             !              !
құру және іске қосу          !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.9. Қазақстан Республика. !Нормативтік құқықтық!ҚарМ, ЭСМ     !Маусым
сының Үкіметі және жергілікті!кесімдердің жобалары!              !
атқарушы органдар тартатын   !                    !              !
заемдардың шарттарына қаржы  !                    !              !
министрлігінің қаржылық са.  !                    !              !
раптаманы жүзеге асыруына    !                    !              !
қойылатын талаптары мен тәр. !                    !              !
тібін айқындау               !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.10. Айналыс мерзімі не.  !Қазақстан           !ҚарМ          !Қарыз ка.
ғұрлым ұзақ мемлекеттік      !Республикасының     !              !питалының
бағалы қағаздарды шығару     !Үкіметіне ақпарат   !              !рыноктар.
!                    !              !ындағы
!                    !              !ахуалды
!                    !              !негізге
!                    !              !ала
!                    !              !отырып
---------------------------------------------------------------------------
Халықтық жинақтарын қаржы секторына тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
1
3.2.11.  Салымдарды (депозит.!Нормативтік құқықтық!Ұлттық        !Тұрақты
терді) міндетті ұжымдық ке.  !кесімдердің жобалары!Банк (келісім !
пілдендіру (сақтандыру) жүй. !                    !бойынша)      !
есін жетілдіру               !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.12. Халық қаражатын жұм. !Нормативтік құқықтық!Ұлттық        !Тұрақты
саудың баламалы құралдары -  !кесімдердің жобалары!Банк (келісім !
сақтандыру полистерін, инвес.!                    !бойынша), Бан.!
тициялық алтын монеталарды,  !                    !ктер қауымда. !
облигацияларды дамыту        !                    !стығы (келісім!
!бойынша), Қар.!
!жыгерлер қау. !
!ымдастығы     !
!(келісім      !
!бойынша), Сақ.!
!тандырушылар  !
!одағы (келісім!
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Банктерді және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
басқа ұйымдарды одан әрі нығайту және топтастыру
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.13.  Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !Ұлттық        !Ақпан
касы Президентінің "Қазақстан!касы Заңының жобасы !Банк (келісім !
Республикасындағы банктер    !                    !бойынша)      !
және банк қызметі туралы" заң!                    !              !
күші бар Жарлығына өзгерістер!                    !              !
мен толықтырулар енгізу      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.14.  Қазақстан Республи. !Нормативтік құқықтық!Ұлттық        !Жыл бойы
касында банктерді таратуды   !кесімдердің жобалары!Банк (келісім !
жүргізудің тәртібі мен ерек. !                    !бойынша)      !
шеліктерін реттейтін норма.  !                    !              !
тивтік құқықтық базаны       !                    !              !
жетілдіру                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
3.2.15.    Банктердің және   !Нормативтік құқықтық!Ұлттық        !Тұрақты
банк операцияларының жекеле. !кесімдердің жобалары!Банк (келісім !
ген түрлерін жүзеге асыратын !                    !бойынша)      !
ұйымдардың қызметін лицен.   !                    !              !
зиялауды және пруденциалдық  !                    !              !
реттеуді жетілдіру           !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.2.16.  "Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !Ұлттық        !Ақпан
касының банк құпиясы мәселе. !касы Заңының жобасы !Банк (келісім !
лері жөніндегі кейбір заң ак.!                    !бойынша)      !
тілеріне өзгерістер мен то.  !                    !              !
лықтырулар енгізу туралы" Қа.!                    !              !
зақстан Республикасы Заңының !
жобасын әзірлеу              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.17. Банктердің және банк !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
операцияларының жекелеген    !кесімдердің жобалары!(келісім      !
түрлерін жүзеге асыратын ұй. !                    !бойынша)      !
ымдардың есептемелік жүйесін !                    !              !
жетілдіру                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1, 2

3.2.18.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по    Сентябрь
*,**     денежно-кредитную     нормативных      согласованию)
статистику в          правовых актов
соответствии с
методологией
Международного
валютного фонда
3.2.24.  Углубить и расширить  Проекты          Нацбанк (по    Постоянно
сотрудничество в      международных    согласованию)
области финансово-    договоров
банковской системы
между Национальным
Банком и центральным
(национальными)
банками ближнего
и дальнего зарубежья
3.2.20   Проведение полных     Информация       Нацбанк (по    В течение
**       выездных проверок     Правительству    согласованию)  года
по пяти               Республики
системообразующим     Казахстан
банкам
3.2.21.  Перейти на новый      Информация       Нацбанк (по    Май
**       план счетов           Правительству    согласованию)
коммерческих банков   Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Создание условий для дальнейшего кредитования банками реального сектора
экономики
---------------------------------------------------------------------------
3.2.22.  Внести предложения    Предложения      МЭТ, МФ,        Февраль
о мерах и механизмах, Правительству    Нацбанк (по
позволяющих банкам    Республики       согласованию)
второго уровня на     Казахстан
взаимовыгодных
условиях предоставлять
кредиты представителям
реального сектора
экономики
3.2.23.* Разработать проект    Проект Закона    Нацбанк (по    Март
Закона Республики     Республики       согласованию),
Казахстан "О лизинге" Казахстан        МФ, МЭМР, МГД
3.2.24.  Разработать и         Проекты          Нацбанк (по    Постоянно
апробировать систему  нормативных      согласованию),
мониторинга           правовых актов   МЭМР, МФ
предприятий
реального сектора
экономики
3.2.25.  Разработать           Проекты          Нацбанк (по    Постоянно
нормативную правовую  нормативных      согласованию),
базу деятельности     правовых актов   МЭМР
системы
стройсбережений
3.2.26.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк по     Постоянно
нормативную правовую  нормативных      согласованию),
базу ипотечного       правовых актов   МЭТ, МФ, МЮ
кредитования,
в частности,
в области жилищного
строительства
3.2.27.  Разработать           Постановление    Нацбанк (по    Декабрь
нормативную           Правления        согласованию),
правовую базу         Нацбанка         АМБ
функционирования
обществ взаимного
страхования субъектов
малого
предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Реформа страхования и усиление страховой системы
---------------------------------------------------------------------------
3.2.28.  Разработать проект    Проект Закона    Нацбанк (по    Июнь
**       Закона Республики     Республики       согласованию),
Казахстан             Казахстан        МФ
"О страховании
и страховом рынке"
3.2.29.* Разработать           Проект Указа     Нацбанк (по    Июнь
"Государственную      Президента       согласованию),
программу развития    Республики       МТСЗ, МГД, МФ,
страхования на 2000-  Казахстан        МЭТ
2002 годы"
3.2.30.  Повысить требования   Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
к капитализации,      нормативных      согласованию)
уровню страховых      правовых актов
резервов и надежности
их размещения и
другим показателям
деятельности страховых
организаций
3.2.31.* Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
систему надзора и     нормативных      согласованию)
регулирования         правовых актов
деятельности
страховых компаний,
приведение ее в
соответствие с
международными
стандартами

3.2.18.    Халықаралық валюта!Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Қыркүйек
қорының методологиясына сәй. !кесімдердің жобалары!(келісім      !
кес ақша-несие статистикасын !                    !бойынша)      !
жетілдіру                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.19. Ұлттық Банк пен таяу.!Халықаралық         !Ұлттық Банк   !Тұрақты
дағы және алыс шетелдердің   !шарттардың          !(келісім      !
орталық (ұлттық) банктерінің !жобалары            !бойынша)      !
арасында қаржы-банк жүйесі   !                    !              !
саласындағы ынтымақтастықты  !                    !              !
тереңдету және кеңейту       !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.20.  Бес жүйе құрушы     !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Жыл бойы
банктер бойынша жергілікті   !Республикасының     !(келісім      !
жерлерге барып, толық тексеру!Үкіметіне           !бойынша)      !
жүргізу                      !ақпарат             !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.21.  Коммерциялық банктер!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Мамыр
шоттарының жаңа жоспарына    !Республикасының     !(келісім      !
көшу                         !Үкіметіне           !бойынша)      !
!ақпарат             !              !
---------------------------------------------------------------------------
Банктердің экономиканың нақты секторын одан әрі несиелендіруі үшін
жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
3.2.22. Екінші деңгейдегі    !Қазақстан           !ЭСМ, ҚарМ,    !Ақпан
банктерге өзара тиімді шарт. !Республикасының     !Ұлттық Банк   !
тармен экономиканың нақты    !Үкіметіне           !(келісім      !
секторының өкілдеріне несие. !ұсыныстар           !бойынша)      !
лендіруіне мүмкіндік беретін !                    !              !
шаралар мен тетіктер туралы  !                    !              !
ұсыныстар енгізу             !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.2.23.  "Лизинг туралы" Қа. !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Наурыз
зақстан Республикасы Заңының !Республикасы        !(келісім      !
жобасын әзірлеу              !Заңының жобасы      !бойынша), ҚарМ!
!                    !ЭМРМ, МКМ     !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.24. Экономиканың нақты   !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
секторы кәсіпорындарының мо. !кесімдердің жобалары!(келісім      !
ниторингі жүйесін әзірлеу жә.!                    !бойынша),     !
не сынап байқау              !                    !ЭМРМ, ҚарМ    !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.25. Құрылыс жинақтары    !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
жүйесі қызметінің нормативтік!кесімдердің жобалары!(келісім      !
құқықтық базасын әзірлеу     !                    !бойынша),     !
!                    !ЭМРМ          !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.26. Ипотекалық несиелен. !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
дірудің, атап айтқанда, тұр. !кесімдердің жобалары!(келісім      !
ғын үй құрылысы саласындағы  !                    !бойынша), ЭСМ,!
нормативтік құқықтық базасын !                    !ҚарМ, ӘдМ     !
жетілдіру                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.27. Шағын кәсіпкерлік    !Ұлттық Банк         !Ұлттық Банк   !Желтоқсан
субъектілерін өзара сақтанды.!Басқармасының       !(келісім      !
ру қоғамдарының жұмыс істеу. !қаулысы             !бойынша), МБА !
інің нормативтік құқықтық    !                    !              !
базасын жетілдіру            !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Сақтандыру реформасы және сақтандыру жүйесін күшейту
---------------------------------------------------------------------------
2
3.2.28.  "Сақтандыру және    !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Маусым
сақтандыру рыногы туралы" Қа.!Республикасы        !(келісім      !
зақстан Республикасы Заңының !Заңының жобасы      !бойынша), ҚарМ!
жобасын әзірлеу              !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.2.29.  Сақтандыруды дамыту.!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Маусым
дың 2000-2002 жылдарға арнал.!Республикасының     !(келісім      !
ған мемлекеттік бағдарламасын!Президенті Жарлығы. !бойынша),     !
әзірлеу                      !ның жобасы          !ЕХҚМ, МКМ,    !
!ҚарМ, ЭСМ     !
---------------------------------------------------------------------------
3.2.30. Сақтандыру ұйымдары  !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
қызметін капиталдандыруға,   !кесімдердің жобалары!(келісім      !
сақтандыру резервтерінің дең.!                    !бойынша)      !
гейіне және оларды орналасты.!                    !              !
рудың сенімділігі мен басқа  !                    !              !
көрсеткіштеріне қойылатын    !                    !              !
талаптарды күшейту           !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.2.31.  Сақтандыру компания.!Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
ларының қызметін қадағалау   !кесімдердің жобалары!(келісім      !
және реттеу жүйесін жетілді. !                    !бойынша)      !
ру, оны халықаралық стандарт.!                    !              !
тарға сәйкес келтіру         !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

3.2.32.  Повышать качество и   Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
расширять перечень    нормативных      согласованию)
страховых услуг,      правовых актов
особенно в области
страхования жизни
и аннуитетов
---------------------------------------------------------------------------
Развитие платежной системы
---------------------------------------------------------------------------
3.2.33.  Разработать проект    Проект           Нацбанк (по   Март
Правил осуществления  нормативного     согласованию)
клиринга              правового акта   МФ
3.2.34.  Разработать проект    Проект           Нацбанк (по   Март
Правил выпуска и      нормативного     согласованию)
использования         правового акта
платежных
карточек в Республике
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.3. Налогово-бюджетная (фискальная) политика
Цель: проводить сбалансированную налогово-бюджетную политику
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и
неинфляционное финансирование бюджетного дефицита
---------------------------------------------------------------------------
Реформа налогового администрирования
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1. Рассмотреть           Предложения      МФ, МЭТ,      Февраль
**       возможность введения  Правительству    Нацбанк (по
налогообложения       Республики       согласованию),
доходов или убытка    Казахстан        МГД
от курсовой разницы,
банковских процентов
и прироста капитала
при продаже акций с
учетом возможного
влияния на развитие
банковской системы
3.3.1.2. Разработать           Проект           МГД, МФ,      Август
**       Налоговый кодекс      Налогового       МЭТ,
кодекса          министерства
Республики       и ведомства
Казахстан
3.3.1.3. Совершенствовать      Проекты          МГД, МФ       Постоянно
подзаконные           нормативных
нормативные акты по   правовых актов
налогообложению и
таможенному делу
3.3.1.4. Внедрить              Проект           АС, МЮ, МГД   Июнь
государственный       постановления
Общий                 Правительства
классификатор         Республики
предприятий и         Казахстан
организаций в
государственных
органах для обеспечения
сопоставимости
регистров (реестров)
по субъектам экономики
3.3.1.5. Проводить мониторинг   Информация      МГД           Ежеквартально
**       и анализ поступлений   Правительству
налогов по крупным     Республики
налогоплательщикам     Казахстан
республики
3.3.1.6. Реализовать проект     Отчет           МГД           Июнь, декабрь
*        Всемирного банка       Правительству
"Модернизация          Республики
налогового             Казахстан
администрирования"-
КZ-3867. Создать
информационную
налоговую
интегрированную систему
Республики Казахстан
3.3.1.7. Разработать Программу   Проект         МГД           Июнь
повышения квалификации   нормативного
налоговых инспекторов   правового акта
3.3.1.8. Разработать план        Проект         МГД           Август
**       действий по             постановления
реформированию          Правительства
таможенной службы       Республики
Казахстан
3.3.1.9. Разработать на базе     Проект         МГД           Август
Концепции               постановления
совершенствования       Правительства
таможенной службы       Республики
Республики Казахстан    Казахстан
на 2000-2000 годы
Программу по
реформированию
таможенной службы

3.2.32. Сақтандыру қызметте. !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
рінің, әсіресе, өмірді сақ.  !кесімдердің жобалары!(келісім      !
тандыру мен аннуитеттер сала.!                    !бойынша)      !
сындағы сапасын арттыру және !                    !              !
тізбесін кеңейту             !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Төлем жүйесін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.2.33. Клирингті жүзеге асы.!Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Наурыз
ру ережесінің жобасын әзірлеу!кесімдердің жобалары!(келісім      !
!                    !бойынша), ҚарМ!
---------------------------------------------------------------------------
3.2.34. Қазақстан Республика.!Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Наурыз
сында төлем карточкаларын шы.!кесімдердің жобалары!(келісім      !
ғару және пайдалану ережесі. !                    !бойынша)      !
нің жобасын әзірлеу          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.3. Салық - бюджет (фискальдық) саясаты
Мақсат: Теңгерімді салық-бюджет саясатын жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1. Салық-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет
тапшылығын инфляциясыз қаржыландыру
---------------------------------------------------------------------------
Салық әкімшілігі реформасы
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.1.  Банк жүйесінің да. !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ, Ұл.!Ақпан
муына әсер ету мүмкіндігін   !Республикасының     !ттық Банк (ке.!
ескере отырып, бағам айырма. !Үкіметіне ұсыныстар !лісім бойынша)!
шылығынан, банк пайыздарынан !                    !МКМ           !
және акцияларды сату кезінде.!                    !              !
гі капиталдың өсімінен табыс.!                    !              !
қа немесе шығынға салық салу.!                    !              !
ды енгізу мүмкіндігін қарау  !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.2.  Салық кодексін     !Қазақстан           !МКМ, ҚарМ,    !Тамыз
әзiрлеу                      !Республикасы        !ЭСМ,          !
!Салық               !министрлiктер !
!Кодексiнің          !мен ведомство.!
!жобасы              !лар           !
-------------------------------------------------------------------------
3.3.1.3. Салық салу және ке. !Нормативтік құқықтық!МКМ, ҚарМ     !Тұрақты
ден ісі бойынша заң норматив.!кесімдердің жобалары!              !
тік кесімдерді жетілдіру     !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.4. Экономиканың субъек.!Қазақстан           !СА, ӘдМ, МКМ  !Маусым
тілері бойынша тіркелімдердің!Республикасы        !              !
(тізілімдердің) салыстырымды.!Үкіметі қаулысының  !              !
лығын қамтамасыз ету үшін    !жобасы              !              !
Мемлекеттік органдарда кәсі. !                    !              !
порындар мен ұйымдардың мем. !                    !              !
лекеттік жалпы сыныптаушын   !                    !              !
енгізу                       !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.5.  Республиканың ірі  !Қазақстан           !МКМ           !Тоқсан
салық төлеушілері бойынша са.!Республикасының     !              !сайын
лық түсімдеріне мониторинг   !Үкіметіне ақпарат   !              !
және талдау жүргізу          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.6.  Дүниежүзілік Банк. !Қазақстан           !МКМ           !Маусым,
тің "Салық әкімшілігін жаң.  !Республикасының     !              !желтоқсан
ғырту" - KZ-3867 жобасын іске!Үкіметіне ақпарат   !              !
асыру. Қазақстан Республика. !                    !              !
сының ақпараттық салықтық    !                    !              !
біріктірілген жүйесін құру   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.7. Салық инспекторлары.!Нормативтік құқықтық!МКМ           !Маусым
ның біліктілігін арттыру бағ.!кесімнің жобасы     !              !
дарламасын әзірлеу           !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.8.  Кеден қызметін ре. !Қазақстан           !МКМ           !Тамыз
формалау жөніндегі іс-қимыл  !Республикасы        !              !
жоспарын әзірлеу             !Үкіметі қаулысының  !              !
!жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.9. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !МКМ           !Тамыз
касының кеден қызметін жетіл.!Республикасы        !              !
дірудің 2000-2002 жылдарға   !Үкіметі қаулысының  !              !
арналған тұжырымдамасы негі. !жобасы              !              !
зінде Кеден қызметін         !                    !              !
реформалау жөніндегі         !                    !              !
бағдарламаны әзірлеу         !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

3.3.1.32. Совершенствовать         Проекты       МФ           Постоянно
нормативную правовую      нормативных
базу по вопросам          правовых актов
государственных закупок
3.3.1.33. Совершенствовать         Информация    МФ           Декабрь
**       бюджетную классификацию   Правительству              2000 г.
Республики Казахстан      Республики
в соответствии с          Казахстан
рекомендациями
Международного валютного
фонда
---------------------------------------------------------------------------
Эффективное управление государственной собственностью
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.34. Реализовать Программу   Информация     МФ, МГД,     Ежеквартально
*,**     приватизации и           Правительству  МЭТ, МСХ
повышения эффективности  Республики
управления               Казахстан
государственным
имуществом на 1999-2000
годы, в том числе
программу "голубых фишек"
3.3.1.35. Рассмотреть и           Информация     МФ, АМБ,     Июнь
утвердить ежегодные      Правительству  отраслевые
бизнес-планы,            Республики     министерства,
инвестиционные           Казахстан      советы
программы и бюджеты,                    директоров
включая сметы                           (по согласо-
административных                        ванию)
расходов акционерных
обществ и товариществ,
где государство имеет
долю более 50%.
3.3.1.36. Усилить работу по       Информация     МФ          Ежеквартально
*        обеспечению в            Правительству
запланированных объемах  Республики
поступлений в бюджет     Казахстан
средств от приватизации
объектов государственной
собственности и погашения
ранее выданных из
бюджета кредитов
---------------------------------------------------------------------------
Формирование оптимального портфеля государственных обязательств и
повышение кредитного рейтинга страны
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.37. Осуществлять ежегодную  Информация     МФ, МЭ,     Июль
*         оценку состояния        Правительству  Нацбанк
и прогноза на           Республики     (по
предстоящий 10-летний   Казахстан,     согласованию)
период государственного копия-
и гарантированного      Министерству
государством            экономики
заимствования и долга   и торговли
Республики
Казахстан
3.3.1.38. Обеспечить строгий      Информация     МФ, МЭТ     Ежеквартально
**        контроль за соблюдением Правительству
лимита выдачи новых     Республики
правительственных       Казахстан
гарантий
3.3.1.39. Установить строгий      Информация     МФ, МЭТ     Ежеквартально
**        контроль за выдачей     Правительству
новых правительственных Республики
гарантий только на      Казахстан
основе полного
залогового обеспечения
3.3.1.40.  Разработать систему    Проект         МФ, МЭТ     Февраль
**        постоянного мониторинга постановления
финансового состояния   Правительства
компаний, получивших    Республики
правительственные       Казахстан
гарантии
3.3.1.41. Обеспечить активную     Информация     МФ, МЭТ,    Ежеквартально
**        работу по возвращению   Правительству  МГД,
средств в бюджет от     Республики     Генпрокуратура
предприятий,            Казахстан      (по согласованию),
организаций,                           Эксимбанк (по
допустивших невозврат                  согласованию)
по кредитам
гарантированным
Правительством
3.3.1.42. Осуществление           Информация     Технический  Ежеквартально
техническим комитетом   Правительству  комитет (МЭТ,
мониторинга             Республики     МФ, МГД,
выполнение              Казахстан      МЭМР, МТСЗ,
Меморандума                            АСП (по
согласованию),
Нацбанк (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Решение проблемы неплатежей и недопущение роста кредиторской задолженности
---------------------------------------------------------------------------

3.3.1.32. Мемлекеттік сатып  !Нормативтік құқықтық!ҚарМ          !Тұрақты
алулар мәселелері жөніндегі  !кесімдердің жобалары!              !
нормативтік құқықтық базаны  !                    !              !
жетілдіру                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.33.  Халықаралық валю. !Қазақстан           !ҚарМ          !Желтоқсан
та қорының ұсыныстарына сәй. !Республикасының     !              !
кес Қазақстан Республикасы.  !Үкіметіне ақпарат   !              !
ның бюджеттік жіктелмесін    !                    !              !
жетілдіру                    !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік меншікті тиімді басқару
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
3.3.1.34.    Жекешелендірудің!Қазақстан           !ҚарМ, МКМ, ЭСМ!Тоқсан
және мемлекеттік мүлікті бас.!Республикасының     !АШМ           !сайын
қарудың тиімділігін арттыру. !Үкіметіне ақпарат   !              !
дың 1999-2000 жылдарға арнал.!                    !              !
ған бағдарламасын, оның ішін.!                    !              !
де "көгілдір фишкалар" бағ.  !                    !              !
дарламасын іске асыру        !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.35. Мемлекеттің 50%-дан!Қазақстан           !ҚарМ, МБА, са.!Маусым
астам үлесі бар акционерлік  !Республикасының     !лалық министр.!
қоғамдар мен серіктестіктер. !Үкіметіне ақпарат   !ліктер, дирек.!
дің әкімшілік шығыстарының   !                    !торлар Кеңесі !
сметасын қоса алғанда, жыл   !                    !(келісім      !
сайынғы бизнес-жоспарларды,  !                    !бойынша)      !
инвестициялық бағдарламалар  !                    !              !
мен бюджеттерді қарау және   !                    !              !
бекіту                       !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.36.  Мемлекеттік меншік!Қазақстан           !ҚарМ          !Тоқсан
объектілерін жекешелендіруден!Республикасының     !              !сайын
және бұрын бюджеттен берілген!Үкіметіне ақпарат   !              !
несиелерді өтеуден түсетін   !                    !              !
жоспарланған көлемде бюджетке!
қаражаттың түсуін қамтамасыз !
ету жөніндегі жұмысты күшейту!
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік міндеттемелердің оңтайлы қоржынын қалыптастыру және елдің
несиелік рейтингін көтеру
---------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.37.  Мемлекеттік және  !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ, Ұл.!Шілде
мемлекет кепілдік берген қа. !Республикасының     !ттық Банк (ке.!
рыз алу борыштың алдағы 10   !Үкіметіне ақпарат,  !лісім бойынша)!
жылдық кезеңдегі жай-күйі мен!көшірмесі - Қазақ.  !              !
болжамын жыл сайын бағалауды !стан Республикасының!              !
жүзеге асыру                 !Экономика және сауда!              !
!министрлігіне       !              !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.38.  Жаңа үкіметтік    !Қазақстан           !Қарм, ЭСМ     !Тоқсан
кепілдіктер беру лимитінің   !Республикасының     !              !сайын
сақталуын қатаң бақылауды    !Үкіметіне ақпарат   !              !
қамтамасыз ету               !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.39.  Тек толық кепіл.  !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ     !Тоқсан
дікті қамтамасыз ету негізін.!Республикасының     !              !сайын
де ғана жаңа үкіметтік кепіл.!Үкіметіне ақпарат   !              !
діктер беруге қатаң бақылау  !                    !              !
орнату                       !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.40.  Үкіметтік кепіл.  !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ     !Ақпан
діктерді алған компаниялардың!Республикасы        !              !
қаржылық жай-күйіне тұрақты  !Үкіметі қаулысының  !              !
мониторинг жүйесін әзірлеу   !жобасы              !              !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.41.  Үкімет кепілдік   !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ, МКМ!Тоқсан
берген несиелердің қайтарыл. !Республикасының     !Бас прокурату.!сайын
мауына жол берген кәсіпорын. !Үкіметіне ақпарат   !ра (келісім   !
дардан, ұйымдардан бюджетке  !                    !бойынша), Эк. !
қаражатты қайтару жөніндегі  !                    !симбанк (келі.!
белсенді жұмысты қамтамасыз  !                    !сім бойынша)  !
ету                          !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.42.  Техникалық коми.  !Қазақстан           !Техникалық    !Тоқсан
теттiң Меморандумның орындалу!Республикасының     !комитет       !сайын
мониторингiн жүзеге асыруы   !Yкiметiне           !(ЭСМ, ҚарМ,   !
!ақпарат             !МКМ, ЭМРМ,    !
!                    !ЕХҚМ, СЖА     !
!                    !(келiсiм      !
!                    !бойынша),     !
!                    !Ұлттық Банк   !
!                    !(келiсiм      !
!                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Төлем жасалмауы проблемаларын шешу және несиегерлік берешектің өсуіне жол
бермеу
---------------------------------------------------------------------------

3.3.1.43. Разработать Порядок     Проект         МФ, МЮ      Март
регистрации гражданско- постановления
правовых сделок,        Правительства
заключаемых казенными   Республики
предприятиями за счет   Казахстан
средств государственного
бюджета в рамках
выполнения
государственного заказа
3.3.1.44. Составить график        Информация     МФ          Ежеквартально
**        ликвидации              Правительству
задолженности, не       Республики
не относящейся к        Казахстан
пенсиям. Объем
задолженности, не
относящийся к пенсиям,
будет сокращен в 2000
году по крайней мере на
10 млрд. тенге
3.3.1.45. Разработать и внедрить  Проект         МГД, МЭТ,   Декабрь
*         вексельный механизм     постановления  МФ, МЭМР,   2000 г.
решения проблем         Правительства  МТК
неплатежей и            Республики
оздоровления            Казахстан
экономики организаций
в Республике Казахстан
3.3.1.46. Продолжить работу по    Информация     МГД, акимы  Ежеквартально
внедрению системы       Правительству  областей,
безналичных расчетов    Республики     гг. Астаны
и клиринговых операций  Казахстан      и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
3.4. Улучшение инвестиционного климата
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1. Формирование высокого инвестиционного рейтинга
Казахстана
---------------------------------------------------------------------------
Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в
Казахстан"
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.1.  Наладить регулярные     Информация     МКИОС     Ежеквартально
связи Правительства     Правительству
Республики Казахстан    Республики
со средствами массовой  Казахстан
информации Республики
Казахстан и зарубежных
стран в целях освещения
его деятельности
3.4.1.2.  Активизировать          Информация     МИД       Июнь, декабрь
деятельность по         Правительству
привлечению иностранных Республики
инвестиций в экономику  Казахстан
страны, особенно из
стран-доноров (США,
Япония, страны
Западной Европы и
Персидского залива)
3.4.1.3.  Организовать            Информация     МИД, аким  Июль, январь
привлечение грантов     Правительству  г. Астаны,
и инвестиций на         Республики     МЭТ
строительство важных    Казахстан
объектов в г. Астане
(Дворец Президента,
здание Сената,
Дипломатический
квартал, Дом приемов
МИД Республики
Казахстан, торгово-
выставочный центр)
3.4.1.4.  Продолжить работу по    Информация     МИД        Декабрь
осуществлению           Правительству
специальной программы   Республики
ООН для экономик        Казахстан
Центральной Азии
(СПЕКА)
3.4.1.5.  Активизировать          Информация     МИД, МКИОС, Ежеквартально
деятельность по         Правительству  акимы
продвижению позитивного Республики     областей,
имиджа страны на        Казахстан      гг. Астаны
зарубежную аудиторию                   и Алматы
3.4.1.6.  Провести заседание      Информация     МИД         Декабрь
Рабочей группы          Правительству
Совещания по            Республики
взаимодействию и мерам  Казахстан
доверия в Азии
3.4.1.7.* Разработать             Проект         МИД         Февраль
план информационной     постановления
работы по презентации   Правительства
инвестиционных          Республики
возможностей            Казахстан
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Формирование государственной политики взаимодействия Правительства
с транснациональными корпорациями
---------------------------------------------------------------------------

3.3.1.43. Мемлекеттік тапсы. !Қазақстан           !ҚарМ, ӘдМ     !Наурыз
рысты орындау шеңберінде мем.!Республикасының     !              !
лекеттік бюджет қаражатының  !Үкіметі қаулысының  !              !
есебінен қазыналық кәсіпорын.!жобасы              !              !
дар жасайтын азаматтық-құқық.!
тық мәмілелерді тіркеу тәрті.!
бін әзірлеу                  !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.44.  Зейнетақыға жат.  !Қазақстан           !ҚарМ          !Тоқсан
пайтын берешекті жоюдың кес. !Республикасының     !              !сайын
тесін жасау. Зейнетақыға жат.!Үкіметіне ақпарат   !              !
пайтын берешектің кемінде    !                    !              !
2000 жылы ең кем дегенде 10  !
млрд. теңгеге қысқартылатын  !
болады                       !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.45.  Қазақстан Респуб. !Қазақстан           !МКМ, ЭСМ,     !Желтоқсан
ликасында төлем жасалмауы    !Республикасының     !ҚарМ, ЭМРМ,   !
проблемаларын шешудің және   !Үкіметіне ақпарат   !ККМ           !
ұйымдардың экономикасын сауы.!                    !              !
қтырудың вексельдік тетігін  !
әзірлеу және енгізу          !
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.46. Қолма-қол ақшасыз  !Қазақстан           !МКМ, облыстар.!Тоқсан
есеп айырысу және клирингтік !Республикасының     !дың, Астана   !сайын
операциялар жүйесін енгізу   !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
жөніндегі жұмысты жалғастыру !                    !қалалаларының !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.4. Инвестициялық ахуалды жақсарту
Мақсат: Одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
"Қазақстанға инвестициялау" халықаралық ақпараттық науқанын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !МАКМ          !Тоқсан
касы Үкіметінің қызметін     !Республикасының     !              !сайын
жария ету мақсатында оның    !Үкіметіне ақпарат   !              !
Қазақстан Республикасының    !                    !              !
және шетелдердің бұқаралық   !
ақпарат құралдарымен тұрақты !
байланысын жолға қою         !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.2. Ел экономикасына    !Қазақстан           !СІМ           !Маусым,
шетелдік инвестицияларды,    !Республикасының     !              !желтоқсан
әсіресе донор елдерден (АҚШ, !Үкіметіне ақпарат   !              !
Жапониядан, Батыс Европа және!                    !              !
Парсы шығанағы елдерінен)    !
тарту жөнінде қызметті жан.  !
дандыру                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.3. Астана қаласындағы  !Қазақстан           !СІМ, Астана   !Шілде,
маңызды объектілердің (Қазақ.!Республикасының     !қаласының     !қаңтар
стан Республикасының Прези.  !Үкіметіне ақпарат   !әкімі, ЭСМ    !
денті Сарайы, Сенат ғимараты,!                    !              !
Дипломатиялық қалашық, СІМ-нің
Қабылдау үйі, сауда-көрме ор.!
талығы) құрылысына гранттар  !
мен инвестициялар тартуды    !
ұйымдастыру                  !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.4. Орталық Азияның     !Қазақстан           !СІМ           !Желтоқсан
экономикалары үшін БҰҰ-ның   !Республикасының     !              !
арнаулы бағдарламасын (СПЕКА)!Үкіметіне ақпарат   !              !
іске асыру жөніндегі жұмысты !
жалғастыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.5. Шетел жұртшылығына  !Қазақстан           !СІМ, МАКМ, об.!Тоқсан
елдің оң кейпін таныту жөнін.!Республикасының     !лыстардың, Ас.!сайын
дегі қызметті жандандыру     !Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !
!маты қалалары.!
!ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.6. Азиядағы өзара іс-  !Қазақстан           !СІМ           !Желтоқсан
қимыл және сенім шаралары жө.!Республикасының     !              !
ніндегі кеңестің Жұмыс тобы. !Үкіметіне ақпарат   !              !
ның мәжілісін өткізу         !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.4.1.7.  Қазақстанның инвес.!Қазақстан           !СІМ           !Ақпан
тициялық мүмкіндіктерін      !Республикасының     !              !
таныстыру жөніндегі          !Үкіметі қаулысының  !              !
ақпараттық жұмыстың          !жобасы              !              !
жоспарын әзірлеу             !
---------------------------------------------------------------------------
Үкіметтің ұлтаралық корпорациялармен өзара іс-қимылының мемлекеттік
саясатын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------

3.4.1.8.  Продолжить диалог       Заседания      МИД         Июнь, декабрь
между государственными  Совета
органами и иностранными иностранных
инвесторами             инвесторов при
Президенте
Республики
Казахстан
3.4.1.9.* Продолжить практику     Информация     МИД          Май
проведения крупных      Правительству
саммитов с участием     Республики
иностранных инвесторов  Казахстан, копия
(Экономический саммит   - Министерству
"Евразия-2000")         экономики и
торговли
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2. Ускоренное развитие фондового рынка
---------------------------------------------------------------------------
Реализация программы развития фондового рынка
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.1.  Реализовать Программу   Информация     НКЦБ (по    Ежеквартально
развития рынка ценных   Президенту     согласованию)
бумаг Республики        Республики
Казахстан на 1999-2000  Казахстан и
годы                    Правительству
Республики
Казахстан,
копия -
Министерству
экономики и
торговли
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3. Стимулирование привлечения инвестиций
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением
современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3.1.* Совершенствовать       Проекты        МИД, МПРОС,   Апрель
законодательство в     нормативных    МЮ, МФ, МГД
сфере недропользования правовых актов
3.4.3.2.  Содействовать в        В составе      МИД           Март
защите законных прав   годового отчета
инвесторов             Правительству
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Рациональное и эффективное инвестирование государственных средств
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3.3.* Разработать Программу  Проект         МЭТ           Ноябрь
государственных         постановления
инвестиций Республики  Правительства
Казахстан на 2000-     Республики
2002 годы              Казахстан
3.4.3.4.* Внести изменения       Проект         МЭТ           Март
и дополнения в         постановления
Правила разработки и   Правительства
реализации Программы   Республики
государственных        Казахстан
инвестиций
3.4.3.5.  Разработать Правила    Проект         МЭТ           Март
осуществления          нормативного
мониторинга            правового акта
реализации Программы
государственных
инвестиций
3.4.3.6.  Разработать правила    Проект         МЭТ           Март
оценки эффективности   нормативного
проектов Программы     правового акта
государственных
инвестиций
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4. Укрепление платежного баланса
---------------------------------------------------------------------------
Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.1.  Анализ текущего        В составе      Нацбанк       Ежеквартально
состояния платежного   отчета         (по
баланса и структуры    Президенту     согласованию)
его финансирования     Республики
Казахстан,
информация
Правительству
Республики
Казахстан
3.4.4.2.  Осуществлять           В составе      Нацбанк (по  Ежеквартально
мониторинг             отчета         согласованию),
и анализ состояния     Президенту     МФ
международных          Республики
финансовых рынков      Казахстан,
информация
Правительству
Республики
Казахстан

3.4.1.8. Мемлекеттік органдар!Қазақстан           !СІМ           !Маусым,
мен шетелдік инвесторлардың  !Республикасы Прези. !              !желтоқсан
арасындағы диалогты жалғасты.!дентінің жанындағы  !              !
ру                           !Шетелдік инвесторлар!              !
!кеңесінің мәжілістері
---------------------------------------------------------------------------
1
3.4.1.9.  Шетелдік инвестор. !Қазақстан           !СІМ           !Мамыр
лардың қатысуымен ірі саммит.!Республикасының     !              !
тер өткізу практикасын жалға.!Үкіметіне ақпарат,  !              !
стыру ("Еуразия-2000" эконо. !көшірмесі - Қазақстан
микалық саммиті)             !Республикасының Эко.!
!номика және сауда   !
!министрлігіне       !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2. Қор рыногын жеделдете дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Қор рыногын дамыту бағдарламасын іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !БҚҰК (келісім !Тоқсан
касында бағалы қағаздар рыно.!Республикасының     !бойынша)      !сайын
гын дамытудың 1999-2000 жыл. !Президентіне және   !              !
дарға арналған бағдарламасын !Қазақстан Республи. !              !
іске асыру                   !касының Үкіметіне   !
!ақпарат, көшірмесі -!
!Қазақстан Республи. !
!касының Экономика   !
!және сауда министр. !
!лігіне              !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3. Инвестицияларды тартуға ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
Қазіргі заманғы технологияларды, басқарушылық және маркетингтік дағдыларды
енгізумен бірге жүретін тікелей инвестициялардың ағынын ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
1
3.4.3.1.  Жер қойнауын пайда.!Нормативтік құқықтық!СІМ, ТОҚМ,    !Сәуір
лану саласындағы заңнаманы   !кесімдердің жобалары!ӘдМ, ҚарМ, МКМ!
жетілдіру                    !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3.2. Инвесторлардың заңды!Қазақстан           !СІМ           !Наурыз
құқықтарын қорғауға жәрдемде.!Республикасының     !              !
су                           !Үкіметіне берілетін !              !
!жылдық              !              !
!есептің құрамында   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік қаражатты ұтымды және тиімді инвестициялау
---------------------------------------------------------------------------
1
3.4.3.3.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ЭСМ           !Қараша
касының Мемлекеттік инвести. !Республикасы        !              !
цияларының 2000-2002 жылдарға!Үкіметі қаулысының  !              !
арналған бағдарламасын әзір. !жобасы              !              !
леу                          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.4.3.4.  Мемлекеттік инвес. !Қазақстан           !ЭСМ           !Наурыз
тициялар бағдарламасын әзір. !Республикасы        !              !
леудің және іске асырудың    !Үкіметі қаулысының  !              !
ережесіне өзгерістер мен то. !жобасы              !              !
лықтырулар енгізу            !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3.5. Мемлекеттік инвести.!Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !Наурыз
циялар бағдарламасын іске    !кесімнің жобасы     !              !
асырудың мониторингін жүзеге !                    !              !
асырудың ережесін әзірлеу    !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3.6. Мемлекеттік инвес.  !Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !Наурыз
тициялар бағдарламасы жобала.!кесімнің жобасы     !              !
рының тиімділігін бағалау    !                    !              !
ережесін әзірлеу             !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4. Төлем теңгерімін нығайту
---------------------------------------------------------------------------
Ағымдағы шот тапшылығын қаржыландырудың оңтайлы құрылымы
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.1. Төлем теңгерімінің  !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Тоқсан
және оны қаржыландыру құрылы.!касының Президентіне!(келісім      !сайын
мының ағымдағы жәй-күйін     !есептің құрамында,  !бойынша)      !
талдау                       !Қазақстан Республи. !
!касының Үкіметіне   !
!ақпарат             !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.2. Халықаралық қаржы   !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Тоқсан
рыноктарының мониторингін    !касының Президентіне!(келісім      !сайын
жүзеге асыру және олардың    !есептің құрамында,  !бойынша),     !
жай-күйін талдау             !Қазақстан Республи. !ҚарМ
!касының Үкіметіне   !
!ақпарат             !
---------------------------------------------------------------------------

3.4.4.3.  Оптимизировать         В составе      Нацбанк (по  Ежеквартально
структуру              отчета         согласованию),
золотовалютных         Президенту     МФ
резервов               Республики
Нацбанка, исходя из    Казахстан,
состояния              информация
международных          Правительству
финансовых рынков и    Республики
внешних обязательств   Казахстан
государства
3.4.4.4.  Проводить активную     В составе      Нацбанк (по  Ежеквартально
политику управления    отчета         согласованию)
международными         Президенту
резервами Нацбанка     Республики
Казахстан,
информация
Правительству
Республики
Казахстан
3.4.4.5.  Использовать           В составе      Нацбанк (по  Ежеквартально
производные финансовые отчета         согласованию)
инструменты в          Президенту
управлении             Республики
международными         Казахстан,
резервами Нацбанка     информация
Правительству
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование статистической базы формирования платежного баланса
и внешнего долга
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.6.  Осуществлять           Информация     Нацбанк (по  Ежеквартально
регистрацию и          Правительству  согласованию)
мониторинг договоров   Республики
(соглашений) по        Казахстан
негосударственным
внешним займам, не
имеющим государственной
гарантии и оценку
валового внешнего
долга
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.7.  Утвердить формы        Постановления   АС, Нацбанк  Март
**        статистической         Правления       (по
отчетности по          Нацбанка и      согласованию)
международным услугам  Агентства по
статистике
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательной базы валютного регулирования
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.8.  Внести изменения       Проект Закона   Нацбанк (по   Март
**        и дополнения в         Республики      согласованию),
некоторые              Казахстан       МФ, НКЦБ (по
законодательные акты                   согласованию)
Республики Казахстан
по вопросам валютного
регулирования
---------------------------------------------------------------------------

3.4.4.3. Халықаралық қаржы   !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Тоқсан
рыноктарының және мемлекеттің!касының Президентіне!(келісім      !сайын
сыртқы міндеттемелерінің жай-!есептің құрамында,  !бойынша),     !
күйін негізге ала отырып,    !Қазақстан Республи. !ҚарМ
Ұлттық Банктің алтын валюта. !касының Үкіметіне   !
лық резервтерінің құрылымын  !ақпарат             !
оңтайландыру                 !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.4. Ұлттық Банктің ха.  !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Тоқсан
лықаралық резервтерін басқа. !касының Президентіне!(келісім      !сайын
рудың белсенді саясатын жүр. !есептің құрамында,  !бойынша)      !
гізу                         !Қазақстан Республи. !
!касының Үкіметіне   !
!ақпарат             !
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.5. Ұлттық Банктің ха.  !Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Тоқсан
лықаралық резервтерін басқа. !касының Президентіне!(келісім      !сайын
руда туынды қаржы құралдарын !есептің құрамында,  !бойынша)      !
пайдалану                    !Қазақстан Республи. !
!касының Үкіметіне   !
!ақпарат             !
---------------------------------------------------------------------------
Төлем теңгерімін және сыртқы қарызды қалыптастырудың статистикалық базасын
жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.6. Мемлекеттік кепілді.!Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Тоқсан
гі жоқ мемлекеттік емес сырт.!касының Үкіметіне   !(келісім      !сайын
қы заемдар бойынша шарттарды !ақпарат             !бойынша)      !
(келісімдерді) тіркеу мен    !                    !
мониторингін және жалпы сырт.!                    !
қы борышты бағалауды жүзеге  !                    !
асыру                        !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.4.4.7.  Халықаралық қызмет !Ұлттық Банк Басқар. !СА, Ұлттық    !Наурыз
көрсетулер бойынша статисти. !масының және Статис.!Банк (келісім !
калық есептеменің нысандарын !тика жөніндегі      !бойынша)      !
бекіту                       !агенттіктің қаулылары
---------------------------------------------------------------------------
Валюталық реттеудің заңнамалық базасын жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
2
3.4.4.8.  Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !Ұлттық Банк   !Наурыз
касының валюталық реттеу мә. !касы Заңының        !(келісім      !
селелері жөніндегі кейбір заң!жобасы              !бойынша),     !
кесімдеріне өзгерістер мен   !                    !ҚарМ, БҚҰК    !
толықтырулар енгізу          !                    !(келісім      !
!                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------

3.5. Торговая политика
---------------------------------------------------------------------------
Цель: Защитить отечественных производителей и содействовать
продвижению казахстанских товаров и услуг на мировые рынки
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1. Защита и поддержка отечественных производителей
---------------------------------------------------------------------------
Защита отечественных производителей
---------------------------------------------------------------------------

3.5. Сауда саясаты
Мақсат: Отандық өндірушілерді қорғау және қазақстандық тауарлар мен
қызмет көрсетулердің әлемдік рыноктарға жылжуына жәрдемдесу
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1. Отандық өндірушілерді қорғау және қолдау
---------------------------------------------------------------------------
Отандық өндірушілерді қорғау
---------------------------------------------------------------------------
1, 2

3.5.1.1.  Продолжить политику    Проекты         МЭТ, МЭМР,   Март
*,**      импортных тарифов,     постановлений   МСХ, МГД,
направленную на        Правительства   МИД
диверсификацию         Республики
экономики и            Казахстан (по
расширение основ       согласованию с
Общего таможенного     Таможенным
тарифа государств-     союзом)
участников соглашения
о Таможенном союзе
и Едином экономическом
пространстве
3.5.1.2.  Проводить              Информация      МЭМР         Ежеквартально
разбирательства в      Правительству
рамках законов,        Республики
направленных на защиту Казахстан
отечественных
производителей
---------------------------------------------------------------------------
Поддержка отечественных производителей и содействие продвижению
казахстанских товаров на внешние рынки
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3.  Рассмотреть            Предложения     МЭМР         Сентябрь
возможность создания   Правительству
торгово-               Республики
информационного        Казахстан
центра при МЭИТ по
продвижению
казахстанского экспорта
3.5.1.4.  Реализовать            Информация      МЭМР         Декабрь
Соглашение между       Правительству
Правительством         Республики
Республики Казахстан   Казахстан
и Европейским
Объединением Угля
и Стали по торговле
определенными
изделиями из стали
3.5.1.5.  Разработать            Проект         МЭМР, МГД     Июнь,
нормативные            нормативного                 декабрь
документы,             правового
регламентирующие       акта
внутреннюю торговлю
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2. Развитие внешней торговли с улучшением структуры
и географии экспорта и импорта
---------------------------------------------------------------------------
Международная интеграция
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.1.  Провести много- и      Информация     МЭТ, МИД     Январь, июль
*,**      двусторонние           Правительству
переговоры по          Республики
вступлению             Казахстан
Республики
Казахстан в ВТО
3.5.2.2.  Провести               Протоколы      МЭТ, МИД,   По графику
**        совместные             проведения     МЭМР        Интеграционного
консультации со        консультаций               комитета
странами-                                         Таможенного
участницами                                       союза
Таможенного союза
и Единого
экономического
пространства (ТС
и ЕЭП) по
вступлению в ВТО
3.5.2.3.  Активизировать         Информация     МИД с       Январь
деятельность           Правительству  заинтересо-
совместных             Республики     ванными
межправительственных   Казахстан      государст-
комиссий по торгово-                  венными
экономическому                        органами
сотрудничеству

3.5.1.1.    Экономиканы әрта.!Қазақстан Республи. !ЭСМ, ЭМРМ,    !Наурыз
раптандыруға және Кеден одағы!касының Үкіметі қау.!АШМ, МКМ, СІМ !
мен Біртұтас экономикалық ке.!ларының жобалары    !              !
ңістік туралы келісімге қаты.!(Кеден одағымен ке. !              !
сушы мемлекеттердің Жалпы ке.!лісім бойынша)      !              !
дендік тарифінің негіздерін  !                    !              !
кеңейтуге бағытталған импорт.!
тық тарифтер саясатын жалғас.!
тыру                         !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.2. Отандық өндірушілер.!Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Тоқсан
ді қорғауға бағытталған заң. !касының Үкіметіне   !              !сайын
дардың шеңберінде анықтаулар !ақпарат             !              !
жүргізу                      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Отандық өндірушілерді қолдау және қазақстандық тауарлардың сыртқы
рыноктарға жылжуына жәрдемдесу
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3. ЭМРМ-нің жанынан қа.!Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Қыркүйек
зақстандық экспортты жылжыту !касының Үкіметіне   !              !
жөніндегі сауда-ақпараттық   !ұсыныстар           !              !
орталық құру мүмкіндігін     !                    !              !
қарастыру                    !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Желтоқсан
касының Үкіметі мен Еуропалық!касының Үкіметіне   !              !
Көмір және Болат Бірлестігі  !ақпарат             !              !
арасындағы болаттан жасалған !                    !              !
белгілі бір бұйымдармен сауда!
жасау жөніндегі келісімді    !
іске асыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5. Ішкі сауданы регла. !Нормативтік құқықтық!ЭМРМ, МКМ     !Маусым,
менттейтін нормативтік құжат.!кесімнің жобасы     !              !желтоқсан
тар әзірлеу                  !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2. Экспорт пен импорттың құрылымы мен жағрапиясын
жақсарту арқылы сыртқы сауданы дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Халықаралық интеграция
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
3.5.2.1.    Қазақстан Респуб.!Қазақстан Республи. !ЭСМ, СІМ      !Қаңтар,
ликасының ДСҰ-ына кіруі жө.  !касының Үкіметіне   !              !шілде
нінде көп және екі жақты ке. !ақпарат             !              !
ліссөздер жүргізу            !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.5.2.2.  Кеден одағына және !Консультациялар     !ЭСМ, СІМ,     !Кеден
Біртұтас экономикалық кеңіс. !өткізу              !ЭМРМ          !одағы Ин.
тікке (КО және БЭК) қатысушы !хаттамалары         !              !теграция.
елдермен ДСҰ-ға кіру жөнінде !                    !              !лық коми.
бірлескен консультациялар өт.!                    !              !тетінің
кізу                         !                    !              !кестесі
!                    !              !бойынша
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3. Сауда-экономикалық  !Қазақстан Республи. !СІМ Мүдделі   !Қаңтар
ынтымақтастық жөніндегі бір. !касының Үкіметіне   !мемлекеттік   !
лескен үкіметаралық комиссия.!ақпарат             !органдармен   !
лардың қызметін жандандыру   !                    !бірге         !
---------------------------------------------------------------------------

3.5.2.4.  Реализовать            Информация     МИД с       Январь, июль
долгосрочные           Правительству  заинтересо-
программы в рамках     Республики     ванными
двустороннего          Казахстан      государст-
сотрудничества с                      венными
Российской Федерацией,                органами
Республикой Беларусь,
Украиной, Республикой
Узбекистан,
Азербайджанской
Республикой
---------------------------------------------------------------------------
Улучшение структуры экспорта и импорта
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.5.  Совершенствовать       Информация     МГД,        Ежеквартально
валютно-финансовое     Правительству  Нацбанк (по
регулирование          Республики     согласованию),
внешнеторговой         Казахстан      МФ
деятельности (проверка
выполнения резидентами
обязательств в
иностранной валюте,
проверка обоснованности
платежей в валюте)
3.5.2.6.  Совершенствовать       Проекты        МЭМР        Постоянно
нормативную правовую   нормативных
базу в области         правовых актов
лицензирования и
экспортного контроля
---------------------------------------------------------------------------
Реализация мер по формированию единой таможенной территории
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.7.  Подготовить документы  Предложения     МЭТ, МЭМР   Декабрь
о согласованных        к проекту
принципах проведения   Соглашения в
экономических реформ   Интеграционный
и структурной          комитет
перестройки экономик
государств-участников
Договора о Таможенном
союзе и Едином
экономическом
пространстве
---------------------------------------------------------------------------
Упорядочение процедур, связанных с ведением внешней торговли
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.8.  Обеспечить перевод     Информация      МГД, АС     Ежеквартально
**        регистрации импорта    Правительству
и экспорта на основу   Республики
даты пересечения       Казахстан
границы
3.5.2.9.  Анализировать          Предложения     МЭМР        Июнь, декабрь
товарные рынки и       Правительству
разработать комплекс   Республики
мероприятий по защите  Казахстан
внутреннего рынка

3.5.2.4. Ресей Федерациясымен!Қазақстан Республи. !СІМ Мүдделі   !Қаңтар,
Беларусь Республикасымен, Ук.!касының Үкіметіне   !мемлекеттік   !шілде
раинамен, Өзбекстан Республи.!ақпарат             !органдармен   !
касымен, Әзірбайжан Республи.!                    !бірге         !
касымен екі жақты ынтымақтас.!
тықтың шеңберінде ұзақ мер.  !
зімді бағдарламаларды іске   !
асыру                        !
---------------------------------------------------------------------------
Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.5. Сыртқы сауда қызме. !Қазақстан Республи. !МКМ, Ұлттық   !Тоқсан
тін валюталық-қаржылық рет.  !касының Үкіметіне   !Банк (келісім !сайын
теуді жетілдіру (резиденттер.!ақпарат             !бойынша),     !
дің шетелдік валютадағы мін. !                    !ҚарМ          !
деттемелерін орындауын тексе.!
ру, валютадағы төлемдердің   !
негізділігін тексеру)        !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.6. Лицензиялау және эк.!Нормативтік құқықтық!ЭМРМ          !Тұрақты
спорттық бақылау саласындағы !базалардың жобалары !              !
нормативтік құқықтық базаны  !                    !              !
жетілдіру                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Біртұтас кеден аумағын қалыптастыру жөніндегі шараларды іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.7. Кеден Одағы және    !Интеграциялық       !ЭСМ, ЭМРМ     !Желтоқсан
Біртұтас экономикалық кеңіс. !комитетке Келісімнің!              !
тік туралы шартқа қатысушы   !жобасына ұсыныстар  !              !
елдердің мемлекеттерде эконо.!
микалық реформаларды және    !
олардың экономикаларын құры. !
лымдық қайта құруларды жүргі.!
зудің келісілген қағидаттары !
туралы құжаттар дайында
у     !
---------------------------------------------------------------------------
Сыртқы сауданы жүргізумен байланысты рәсімдерді реттеу
---------------------------------------------------------------------------
2
3.5.2.8.  Импорт пен экспорт.!Қазақстан Республи. !МКМ, СА       !Тоқсан
тың тіркелуін шекараны кесіп !касының Үкіметіне   !              !сайын
өту күніне ауыстыруды қамта. !ақпарат             !              !
масыз ету                    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.9. Тауар рыноктарын    !Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Маусым,
талдау және ішкі рынокты қор.!касының Үкіметіне   !              !желтоқсан
ғау жөніндегі іс-шаралардың  !ұсыныстар           !              !
кешенін әзірлеу              !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
2

3.5.2.10. Выпустить сборник      Сборник         МЭТ         Март
**        законов и нормативных
правовых актов,
регулирующих внешнюю
торговлю, и обеспечить
доступ к этому
сборнику, включая
помещение его на
электронный сайт в
"INTERNET"
---------------------------------------------------------------------------
3.6. Ценовая и антимонопольная политика
Цель: Развивать конкуренцию и проводить жесткую антимонопольную политику
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1. Завершение в основном приватизации и демонополизации
экономики
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование добросовестной конкуренции
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1.1. Продолжить             Информация      МТК, АМБ,   Декабрь
**       приватизацию ОАО       Правительству   ОАО
"Казахтелеком"         Республики      "Казахтелеком"
Казахстан
3.6.1.2. Продолжить работу      Информация      АМБ         Февраль
по предотвращению      Правительству
и устранению           Республики
недобросовестной       Казахстан
конкуренции в
соответствии с
Законом Республики
Казахстан
Z980232_
"О недобросовестной
конкуренции"
3.6.1.3. Разработать проект     Проект          АМБ         Февраль
*        Закона Республики      Закона
Казахстан              Республики
"О коммерческой        Казахстан
тайне", в соответствии
с требованиями ВТО
по торговым аспектам
прав интеллектуальной
собственности
3.6.1.4. Начать работу по       Информация      МТК, ОАО     Декабрь
переходу на            Правительству   "Казахтелеком",
повременную систему    Республики      АМБ
учета оплаты           Казахстан
внутригородских
телефонных разговоров
3.6.1.5. Разработать проект     Проект Закона  АМБ           Февраль
*        Закона Республики      Республики
Казахстан              Казахстан
"О внесении
дополнений в Закон
Республики Казахстан
Z980267_
"О борьбе с коррупцией"
в части запрета
передачи контрольных
и надзорных функций
организациям, не
имеющим статуса
государственных органов
3.6.1.6. Разработать проект     Проект Закона  АМБ           Март
Закона Республики      Республики
Казахстан "О внесении  Казахстан
изменений и дополнений
в Закон Республики
Казахстан
Z980232_
"О недобросовестной
конкуренции"
3.6.1.7. Разработать            Проект         АМБ           Март
методические правила   нормативного
по осуществлению       правового
анализа товарных       акта
рынков с целью оценки
состояния
конкуренции на них
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2. Усиление государственного контроля на отдельных рынках
при ограничении государственного регулирования на других рынках
---------------------------------------------------------------------------
Усиление контроля государства за естественными монополиями
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.1. Разработать проект     Проект        АМБ            Май
*        Закона Республики      Закона
Казахстан              Республики
"О конкуренции и       Казахстан
ограничении
монополистической
деятельности"
3.6.2.2. Реализовать            Информация    АМБ            Декабрь
Концепцию              Правительству
по регулированию       Республики
естественных           Казахстан
монополий в Республике
Казахстан на 1999-
2000 годы
3.6.2.3. Завершить процесс      Информация    АМБ, МЮ,       Август
**       отделения              Правительству Генпрокуратура
государственных        Республики    (по согласованию)
функций по             Казахстан
регулированию
от государственных
предприятий

3.5.2.10.  Сыртқы сауданы    !Жинақ               !ЭСМ           !Наурыз
реттейтін заңдар мен норма.  !                    !              !
тивтік құқықтық кесімдердің  !                    !              !
жинағын шығару және оны "IN. !                    !              !
ТЕRNЕТ"-тегі электрондық     !
сайтқа орналастыруды қоса    !
алғанда, осы жинаққа қол     !
жеткізуді қамтамасыз ету     !
---------------------------------------------------------------------------
3.6. Баға және монополияға қарсы саясат
Мақсат: Бәсекелестікті дамыту және монополияға қарсы қатаң саясат
жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1. Жекешелендіруді және экономиканы монополиясыздандыруды
негізінен аяқтау
---------------------------------------------------------------------------
Адал бәсекелестікті ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
2
3.6.1.1.  "Қазақтелеком"     !Қазақстан Республи. !ККМ, МБА,     !Желтоқсан
ААҚ-ын жекешелендіруді жал.  !касының Үкіметіне   !"Қазақтелеком"!
ғастыру                      !ақпарат             !ААҚ           !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1.2. "Теріс пиғылды бәсе.!Қазақстан Республи. !МБА           !Ақпан
келестік туралы" Қазақстан   !касының Үкіметіне   !              !
Республикасының Заңына сәйкес!ақпарат             !              !
теріс пиғылды бәсекелестікті !                    !              !
болдырмау және жою жөніндегі !
жұмысты жалғастыру           !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.6.1.3.  Санаткерлік меншік !Қазақстан Республи. !МБА           !Ақпан
құқықтарының сауда аспектіле.!касы Заңының        !              !
рі жөніндегі ДСҰ-ның талапта.!жобасы              !              !
рына сәйкес "Коммерциялық    !
құпия туралы" Қазақстан      !
Республикасы Заңының жобасын !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1.4. Қала ішіндегі теле. !Қазақстан Республи. !ККМ, "Қазақ.  !Желтоқсан
фонмен сөйлесулерге ақы төлеу!касының Үкіметіне   !телеком" ААҚ, !
есебінің уақыттық жүйесіне   !ақпарат             !МБА           !
көшу жөніндегі жұмысты бастау!                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.6.1.5.  Мемлекеттік орган. !Қазақстан Республи. !МБА           !Ақпан
дар мәртебесі жоқ ұйымдарға  !касы Заңының        !              !
бақылау және қадағалау функ. !жобасы              !              !
цияларын беруге тыйым салу   !                    !              !
бөлігінде "Сыбайлыс жемқор.  !
лыққа қарсы күрес туралы" Қа.!
зақстан Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар  !
енгізу туралы" Қазақстан     !
Республикасы Заңының жобасын !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1.6. "Теріс пиғылды бә.  !Қазақстан Республи. !МБА           !Наурыз
секелестік туралы" Қазақстан !касы Заңының        !              !
Республикасының Заңына өзге. !жобасы              !              !
рістер мен толықтырулар енгі.!                    !              !
зу туралы" Қазақстан Респуб. !
ликасы Заңының жобасын әзір. !
леу                          !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1.7. Олардағы бәсекелес. !Нормативтік құқықтық!МБА           !Наурыз
тіктің жай-күйін бағалау мақ.!кесімнің жобасы     !              !
сатында тауар рыноктарын тал.!                    !              !
дауды жүзеге асыру жөнінде   !
әдістемелік ережені әзірлеу  !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2. Басқа рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектелу кезінде
жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттің табиғи монополияларды бақылауды күшейтуі
---------------------------------------------------------------------------
1
3.6.2.1. "Бәсекелестік және  !Қазақстан Республи. !МБА           !Мамыр
монополистік қызметті шектеу !касы Заңының        !              !
туралы" Қазақстан Республика.!жобасы              !              !
сы Заңының жобасын әзірлеу   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !МБА           !Желтоқсан
касында табиғи монополияларды!касының Үкіметіне   !              !
реттеу жөніндегі 1999-2000   !ақпарат             !              !
жылдарға арналған тұжырымда. !                    !              !
маны іске асыру              !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.6.2.3.  Реттеу жөніндегі   !Қазақстан Республи. !МБА, ӘдМ, Бас !Тамыз
мемлекеттік функцияларды мем.!касының Үкіметіне   !прокуратура   !
лекеттік кәсіпорындардан бөлу!ақпарат             !(келісім      !
процесін аяқтау              !                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------

3.6.2.4. Разработать Правила    Проект        АМБ            Март
проведения публичных   нормативного
слушаний при           правового акта
утверждении и введении
новых цен (тарифов) на
продукцию (товары,
услуги) субъектов
естественной монополии
3.6.2.5. Разработать и внедрить  Проект       АМБ            Апрель
Правила предоставления  нормативного
(отмены) понижающих     правового акта
коэффициентов к тарифам
на перевозку грузов
железнодорожным
транспортом и на передачу
электрической энергии
3.6.2.6. Разработать методику    Проект       АМБ            Сентябрь
расчета тарифов на      нормативного
аэронавигационное       правового акта
обслуживание полетов
воздушных судов и
методику расчета
тарифов на транспорт
электрической энергии
3.6.2.7. Обеспечить контроль     Информация   АМБ            Декабрь
над прозрачностью       Правительству
деятельности субъектов  Республики
естественных монополий  Казахстан
через опубликование их
балансов и результатов
аудиторских проверок
---------------------------------------------------------------------------
3.7. Промышленная политика
Цель: Создать условия для приоритетного развития предприятий отраслей,
обеспечивающих потребности внутреннего рынка. Стимулировать развитие
экспортного потенциала
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1. Создание условий для развития экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1.1. Исследовать состояние   Информация    МЭТ, МЭМР     Декабрь
и предложения по        Правительству
повышению               Республики
конкурентоспособности   Казахстан
продукции обрабатываю-
щей промышленности
страны на внешнем и
внутреннем рынках
3.7.1.2. Сформировать            Программные   МЭМР, МТК,    Декабрь
**       программные заявления   заявления,    МФ,
национальных компаний   публикации,   национальные
Республики Казахстан    информация    компании (по
об отношениях с         Правительству согласованию)
Правительством          Республики
Республики Казахстан    Казахстан
и местными органами
власти
3.7.1.3. Ежегодное публикование  Информация    МЭМР, МТК,    Декабрь
**       финансовой отчетности   Правительству МСХ, МФ,
по национальным         Республики    национальные
компаниям, прошедшим    Казахстан     компании (по
аудиторскую проверку                  согласованию)
по общепринятым
международным
стандартам
3.7.1.4. Проводить мониторинг    Информация    МЭМР, МГД,    Ежемесячно
производственного,      Правительству акимы областей
финансово-              Республики    и гг. Астаны,
экономического          Казахстан     Алматы
состояния крупнейших
промышленных
предприятий
3.7.1.5. Разработать совместно   Информация    МЭМР          Декабрь
с ОАО "Казцинк" и АО    Правительству
"Корпорация "Казахмыс"  Республики
мероприятия по подаче   Казахстан
заявок на Лондонскую
биржу металлов для
регистрации меди и
свинца
--------------------------------------------------------------------------
3.7.2. Создание системы стандартов мирового уровня
--------------------------------------------------------------------------
Реформа и реорганизация органов стандартизации, метрологии и сертификации
--------------------------------------------------------------------------
3.7.2.1. Создать                 Проект        МЭМР          Декабрь
республиканскую         постановления
службу времени и        Правительства
частоты                 Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Определение приоритетных направлений, разработка и приобретение стандартов
---------------------------------------------------------------------------

3.6.2.4. Табиғи монополиялары!Нормативтік құқықтық!МБА           !Наурыз
субъектілерінің өніміне      !кесімнің жобасы     !              !
(жұмыстарына, қызмет көрсету.!                    !              !
леріне) жаңа бағаларды бекіту!
және енгізу кезінде көпшілік !
алдында тыңдаулар өткізудің  !
ережесін әзірлеу             !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.5. Жүктерді тасымалдау !Нормативтік құқықтық!МБА           !Сәуір
және электр энергиясын жеткі.!кесімнің жобасы     !              !
зу тарифтерге төмендетілген  !
коэффициеттер берудің (жоюдың)
ережесін әзірлеу және енгізу !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.6. Әуе кемелерінің ұшу.!Нормативтік құқықтық!МБА           !Қыркүйек
ына аэронавигациялық қызмет  !кесімнің жобасы     !              !
көрсетуге арналған тарифтері !                    !              !
есебінің әдістемесін және    !
электр энергиясының көлігіне !
арналған тарифтер есебінің   !
әдістемесін әзірлеу          !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.7. Олардың теңгерімдері!Қазақстан Республи. !МБА           !Желтоқсан
мен аудиторлық тексерулердің !касының Үкіметіне   !              !
нәтижелерін жариялау арқылы  !ақпарат             !              !
табиғи монополиялар субъекті.!                    !              !
лері қызметінің ашықтығын    !
бақылауды қамтамасыз ету     !
---------------------------------------------------------------------------
3.7. Өнеркәсіп
Мақсат: Ішкі рыноктың қажеттерін қамтамасыз ететін салалардың
кәсіпорындарын басым дамыту үшін жағдай жасау, экспорттық
әлеуетті дамытуды ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1. Экономикалық өсуді дамыту үшін жағдай жасау
--------------------------------------------------------------------------
3.7.1.1. Елдің өңдеуші өнер. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, ЭМРМ     !Желтоқсан
кәсібі өнімінің сыртқы және  !касының Үкіметіне   !              !
ішкі рыноктардағы бәсекелес. !ақпарат             !              !
тік қабілетінің жай-күйін    !                    !              !
және оны арттыру жөніндегі   !
ұсыныстарды зерделеу         !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.7.1.2. Қазақстан Республи. !Бағдарламалық мәлім.!ЭМРМ, ККМ,    !Желтоқсан
касы Ұлттық компанияларының  !демелер, жарияланым.!ҚарМ, ұлттық  !
Қазақстан Республикасының    !дар, Қазақстан Рес. !компаниялар   !
Үкіметімен және жергілікті   !публикасының Үкіме. !(келісім      !
өкімет органдарымен қатынас. !тіне ақпарат        !бойынша)      !
тары туралы бағдарламалық    !
мәлімдемелерін қалыптастыру  !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.7.1.3.  Жалпыға бірдей қа. !Қазақстан Республи. !ЭМРМ, ККМ, АШМ!Желтоқсан
былданған халықаралық стан.  !касының Үкіметіне   !ҚарМ, ұлттық  !
дарттар бойынша аудиторлық   !ақпарат             !компаниялар   !
тексерістен өткен ұлттық ком.!                    !(келісім      !
паниялар жөніндегі қаржылық  !                    !бойынша)
есептемені жыл сайын жариялау!
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1.4. Аса ірі өнеркәсіп   !Қазақстан Республи. !ЭМРМ, МКМ, об.!Ай сайын
орындарының өндірістік, қаржы!касының Үкіметіне   !лыстардың, Ас.!
-экономикалық жай-күйіне мо. !ақпарат             !тана және Ал. !
ниторинг жүргізу             !                    !маты қалалар. !
!                    !ының әкімдері !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1.5. "Қазақмырыш" ААҚ-мен!Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Желтоқсан
және "Қазақмыс" корпорациясы"!касының Үкіметіне   !              !
АҚ-мен бірлесіп, мыс пен қор.!ақпарат             !              !
ғасынды тіркеу үшін металдар.!                    !              !
дың Лондон биржасына өтінім. !
дер беру жөнінде іс-шаралар  !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.2. Дүниежүзілік деңгейдегі стандарттар жүйесін жасау
---------------------------------------------------------------------------
Стандарттау, метрология және сертификаттау органдарының реформасы және
оларды қайта ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
3.7.2.1. Республикалық уақыт !Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Желтоқсан
пен жиілік қызметін құру     !касы Үкіметі        !              !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Стандарттардң басым бағыттарын айқындау, оларды әзірлеу және сатып алу
---------------------------------------------------------------------------

3.7.2.2. Разработать             Проект         МЭМР, МСХ,   Декабрь
республиканскую         постановления  МТК, МЭТ
программу               Правительства
"Качество"              Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3. Реконструкция горно-металлургического комплекса
(цветная и черная металлургия)
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3.1. Разработать Программу   Проект          МЭМР, МПРОС    Июнь
"Развитие               постановления
горнометаллургического  Правительства
комплекса Республики    Республики
Казахстан на 2000-2002  Казахстан
годы и на перспективу
до 2005 года"
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4. Реконструкция предприятий легкой и пищевой промышленности
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4.1. Разработать Программу   Проект         МЭМР, МЭТ,      Июнь
*        импортозамещения        постановления  акимы областей,
Правительства  гг. Астаны и
Республики     Алматы
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.7.5. Развитие машиностроительных производств,
ориентированных на нужды отечественных производителей
--------------------------------------------------------------------------
3.7.5.1. Разработать             Проект         МЭМР, МЭТ,      Июнь
"Программу развития     постановления  МСХ, МТК
машиностроительного     Правительства
комплекса на 2000-      Республики
2003 годы"              Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.8. Сельское хозяйство
Цель: Обеспечить экономический рост в конкурентоспособных отраслях
сельского хозяйства и стабилизацию производства основных
видов сельскохозяйственной продукции, дальнейшее развитие
земельных отношений
--------------------------------------------------------------------------
3.8.1. Формирование реального и эффективного собственника
--------------------------------------------------------------------------
Финансовое оздоровление отрасли
--------------------------------------------------------------------------
3.8.1.1. Реструктурировать       Проект         МСХ, МГД,      Март
долги                   постановления  МФ
сельхозтоваро-          Правительства
производителей          Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Государственная поддержка конкурентоспособных отраслей
---------------------------------------------------------------------------

3.7.2.2. "Сапа" республикалық!Қазақстан Республи. !ЭМРМ, АШМ,    !Желтоқсан
бағдарламасын әзірлеу        !касы Үкіметі        !ККМ, ЭСМ      !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3. Тау-кен-металлургиялық кешенін қайта жаңарту (түсті және
қара металлургия)
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3.1. "Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !ЭМРМ, ТОҚМ    !Маусым
касының кен-металлургия кеше.!касы Үкіметі        !              !
нін 2000-2002 жылдарға және  !қаулысының жобасы   !              !
2005 жылға дейінгі перспекти.!                    !              !
ваға дамыту" бағдарламасын   !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4. Жеңіл және тамақ өнеркәсібінің кәсіпорындарын қайта жаңарту
---------------------------------------------------------------------------
1
3.7.4.1.  Импортты алмастыру !Қазақстан Республи. !ЭМРМ, ЭСМ,    !Маусым
бағдарламасын әзірлеу        !касы Үкіметі        !облыстардың,  !
!қаулысының жобасы   !Астана мен Ал.!
!                    !маты қалалары.!
!                    !ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.5. Отандық өндірушілердің мұқтаждарына бағдарланған машина
жасау өндірістерін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.7.5.1. "Машина жасау кеше. !Қазақстан Республи. !ЭМРМ, ЭСМ,    !Маусым
нін дамытудың 2000-2003 жыл. !касы Үкіметі        !АШМ, ККМ      !
дарға арналған бағдарламасын"!қаулысының жобасы   !              !
әзірлеу                      !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
3.8. Ауыл шаруашылығы
Мақсат: Ауыл шаруашылығының бәсекеге қабілетті салаларында
экономикалық өсуді және ауыл шаруашылығы өнімінің негізгі
түрлерін өндіруді тұрақтандыруды, жер қатынастарын одан әрі
дамытуды қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Саланы қаржылық сауықтыру
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.1. Ауыл шаруашылығы та.!Қазақстан Республи. !АШМ, МКМ,     !Наурыз
уарларын өндірушілердің бо.  !касы Үкіметі        !ҚарМ          !
рыштарын қайта құрылымдау    !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Бәсекеге қабілетті салаларды мемлекеттік қолдау
---------------------------------------------------------------------------
1

3.8.1.2. Разработать меры        Проект         МСХ, МЭМР,     Май
*        по поддержке            постановления  аким
производства и          Правительства  Кызылординской
переработке риса        Республики     области
Казахстан
3.8.1.3. Реализовать меры        Информация     МСХ, МЭМР,     Июнь,
по поддержке            Правительству  аким           декабрь
производства и          Республики     Кызылординской
переработке риса        Казахстан      области
3.8.1.4. Разработать меры        Проект         МСХ, МЭМР,     Май
*        по обеспечению роста    постановления  аким Восточно-
производства и          Правительства  Казахстанской
переработке             Республики     области
подсолнечника           Казахстан
3.8.1.5. Реализовать меры        Информация     МСХ, МЭМР,     Июнь,
по обеспечению роста    Правительству  аким Восточно- декабрь
производства и          Республики     Казахстанской
переработке             Казахстан      области
подсолнечника
3.8.1.6. Разработать             Проект         МСХ, МЭМР,   Октябрь
Программу по развитию   постановления  акимы областей
молочного производства  Правительства
в пригородных зонах     Республики
крупных городов         Казахстан
3.8.1.7. Реализовать             Информация     МСХ, МЭМР,   Июнь,
Программу по развитию   Правительству  акимы        декабрь
молочного производства  Республики     областей
в пригородных зонах     Казахстан
крупных городов
3.8.1.8. Разработать меры        Проект         МСХ, МЭТ,     Май
по развитию             постановления  МЭМР, аким
хлопководства на        Правительства  Южно-
2000-2002 годы          Республики     Казахстанской
Казахстан      области
3.8.1.9. Реализовать меры        Информация     МСХ, МЭТ,    Ежеквартально
по развитию             Правительству  МЭМР, аким
хлопководства на        Республики     Южно-Казахстанской
2000-2002 годы          Казахстан      области
--------------------------------------------------------------------------
Натурная персонификация права землепользования
--------------------------------------------------------------------------
3.8.1.10. Продолжить             Информация      АЗР          Декабрь
натурную               Правительству
персонификацию         Республики
земельных долей        Казахстан
3.8.1.11. Завершить процесс      Информация      АЗР           Декабрь
технического           Правительству
оформления границ      Республики
земельных участков,    Казахстан
предоставленных
для ведения
крестьянских
(фермерских)
хозяйств, с выдачей
им правоподтверждающих
документов на землю
для последующей
регистрации прав на
землю в органах
юстиции
3.8.1.12. Изучить вопрос         Информация     АЗР, МКИОС    Сентябрь
**        возможности введения   Правительству
частной                Республики
собственности на       Казахстан
отдельные категории
земель на основе
изучения общественного
мнения
---------------------------------------------------------------------------
Геодезия и картография
---------------------------------------------------------------------------

3.8.1.2.  Күріш өндіруді және!Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ, Қы.!Мамыр
оны қайта өңдеуді қолдау жө. !касы Үкіметі        !зылорда облы. !
нінде шаралар әзірлеу        !қаулысының жобасы   !сының әкімі   !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.3. Күріш өндіруді және !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ, Қы.!Маусым,
оны қайта өңдеуді қолдау жө. !касының Үкіметіне   !зылорда облы. !желтоқсан
ніндегі шараларды іске асыру !ақпарат             !сының әкімі   !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.8.1.4.  Күнбағыс өндірудің !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ, Шы.!Мамыр
өсу қамтамасыз ету және оны  !касы Үкіметі        !ғыс Қазақстан !
қайта өңдеу жөнінде шаралар  !қаулысының жобасы   !облысының     !
әзірлеу                      !                    !әкімі         !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.5. Күнбағыс өндірудің  !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ,    !Маусым,
өсу қамтамасыз ету және оны  !касының Үкіметіне   !ҚарМ, Шығыс   !желтоқсан
қайта өңдеу жөніндегі шара.  !ақпарат             !Қазақстан об. !
раларды іске асыру           !                    !лысының әкімі !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.6. Ірі қалалардың қала !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ, об.!Қазан
маңындағы аймақтарында сүт   !касы Үкіметі        !лыстардың     !
өндірісін дамыту жөніндегі   !қаулысының жобасы   !әкімдері      !
бағдарламаны әзірлеу         !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.7. Ірі қалалардың қала !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ, об.!Маусым,
маңындағы аймақтарында сүт   !касының Үкіметіне   !лыстардың     !желтоқсан
өндірісін дамыту жөніндегі   !ақпарат             !әкімдері      !
бағдарламаны іске асыру      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.8. Мақта шаруашылығын  !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭСМ,     !Мамыр
дамыту жөніндегі 2000-2002   !касы Үкіметі        !ЭМРМ, Оңтүстік!
жылдарға арналған шараларды  !қаулысының жобасы   !Қазақстан об. !
әзірлеу                      !                    !лысының әкімі !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.9. Мақта шаруашылығын  !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭСМ,     !Тоқсан
дамыту жөніндегі 2000-2002   !касының Үкіметіне   !ЭМРМ, Оңтүстік!сайын
жылдарға арналған шараларды  !ақпарат             !Қазақстан об. !
іске асыру                   !                    !лысының әкімі !
---------------------------------------------------------------------------
Жер пайдалану құқығын заттай дербестендіру
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.10. Жер үлестерін зат. !Қазақстан Республи. !ЖРА           !Желтоқсан
тай дербестендіруді жалғасты.!касының Үкіметіне   !              !
ру                           !ақпарат             !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.11. Жерге құқықтарын   !Қазақстан Республи. !ЖРА           !Желтоқсан
кейін әділет органдарында    !касының Үкіметіне   !              !
тіркеу үшін оларға жерге құ. !ақпарат             !              !
қықтарын растайтын құжаттар  !
беру арқылы шаруа (фермерлік)!
қожалықтарын жүргізу үшін    !
берілген жер телімдерінің    !
шекараларын техникалық       !
ресімдеу процесін аяқтау     !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.8.1.12.  Қоғамдық пікірді  !Қазақстан Республи. !ЖРА, МАКМ     !Қыркүйек
зерттеу негізінде жекелеген  !касының Үкіметіне   !              !
жер санаттарына жеке меншікті!ақпарат             !              !
енгізу мүмкіндігінің мәселесін
зерттеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
Геодезия және картография
---------------------------------------------------------------------------

3.8.1.13. Создать                Информация      АЗР           Декабрь
картографическую       Правительству
фабрику                Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2. Развитие инфрастуктуры обеспечения аграрного сектора
---------------------------------------------------------------------------
Развитие племенного дела и семеноводства
---------------------------------------------------------------------------

3.8.1.13. Картографиялық     !Қазақстан Республи. !ЖРА           !Желтоқсан
фабрика құру                 !касының Үкіметіне   !              !
!ақпарат             !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Мал тұқымын асылдандыру ісі мен тұқым шаруашылығын дамыту
---------------------------------------------------------------------------

3.8.2.1.  Разработать            Проекты        МСХ, МОН,      Ноябрь
подзаконные            нормативных    Казпатент
нормативные правовые   правовых актов (по согласованию)
акты по реализации
Закона Республики
Казахстан "Об охране
селекционных
достижений"
3.8.2.2.* Разработать систему    Проект         МСХ, МОН       Август
мер по сохранению      постановления
и развитию             Правительства
племенного             Республики
животноводства         Казахстан
3.8.2.3.  Реализовать меры       Информация     МСХ, МОН       Июнь,
по сохранению и        Правительству                 декабрь
развитию племенного    Республики
животноводства         Казахстан
3.8.2.4.* Разработать            Проект         МСХ, МОН       Сентябрь
систему мер по         постановления
развитию элитного      Правительства
семеноводства          Республики
Казахстан
3.8.2.5.  Реализовать меры       Информация     МСХ, МОН      Июнь,
по развитию            Правительству                декабрь
элитного               Республики
семеноводства          Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Развитие страхования сельхозтоваропроизводителей
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.6.  Разработать            Проект         МСХ, Нацбанк  Сентябрь
эффективные            постановления  (по
механизмы страхования  Правительства  согласованию)
сельскохозяйственного  Республики
производства           Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Регулирование деятельности по хранению зерновых ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.7.  Разработать            Проекты        МСХ           Февраль
нормативные акты       нормативных
по упорядочению        правовых актов
деятельности по
приемке и хранению
зерна
3.8.2.8.  Обеспечить             Информация     МСХ, ЗАО      Ежеквартально
эффективное            Правительству  "Продкорпорация"
управление             Республики     (по согласованию)
государственными       Казахстан
ресурсами зерна
и мониторинг
зерновых ресурсов
страны
---------------------------------------------------------------------------
Развитие лизинговых и информационно-маркетинговых услуг
---------------------------------------------------------------------------

3.8.2.1. "Селекциялық жетіс. !Нормативтік құқықтық!АШМ, БҒМ, Қаз.!Қараша
тіктерді қорғау туралы" Қа.  !кесімдердің жобалары!патент (келі. !
зақстан Республикасының Заңын!                    !сім бойынша)  !
іске асыру жөніндегі заңи    !
нормативтік құқықтық кесімдер!
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.8.2.2.  Асыл тұқымды мал   !Қазақстан Республи. !АШМ, БҒМ      !Тамыз
шаруашылығын сақтау және да. !касының Үкіметі     !              !
мыту жөніндегі шаралар жүй.  !қаулысының жобасы   !              !
есін әзірлеу                 !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.3. Асыл тұқымды мал    !Қазақстан Республи. !АШМ, БҒМ      !Маусым,
шаруашылығын сақтау және да. !касының Үкіметіне   !              !желтоқсан
мыту жөніндегі шаралар жүйе. !ақпарат             !              !
сін іске асыру               !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.8.2.4.  Таңдаулы тұқым ша. !Қазақстан Республи. !АШМ, БҒМ      !Қыркүйек
руашылығын дамыту жөніндегі  !касы Үкіметі        !              !
шаралар жүйесін әзірлеу      !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.5. Таңдаулы тұқым ша.  !Қазақстан Республи. !АШМ, БҒМ      !Маусым,
руашылығын дамыту жөніндегі  !касының Үкіметіне   !              !желтоқсан
шараларды іске асыру         !ақпарат             !              !
---------------------------------------------------------------------------
Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін сақтандыруды дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.6. Ауыл шаруашылығы өн.!Қазақстан Республи. !АШМ, Ұлттық   !Қыркүйек
дірісін сақтандырудың тиімді !касының Үкіметі     !Банк (келісім !
тетіктерін әзірлеу           !қаулысының жобасы   !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Астық ресурстарын сақтау жөніндегі қызметті реттеу
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.7. Астықты қабылдау жә.!Нормативтік құқықтық!АШМ           !Ақпан
не сақтау жөніндегі қызметті !кесімдердің жобалары!              !
реттеу жөніндегі нормативтік !                    !              !
кесімдер әзірлеу             !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.8. Мемлекеттік астық   !Қазақстан Республи. !АШМ, "Азық-тү.!Тоқсан
ресурстарын тиімді басқаруды !касының Үкіметіне   !ліккорпорация.!сайын
және елдің астық ресурстары. !ақпарат             !сы", ЖАҚ (ке. !
ның мониторингін қамтамасыз  !                    !лісім бойынша)!
ету                          !
---------------------------------------------------------------------------
Лизингтік және ақпараттық-маркетингтік қызмет көрсетулерді дамыту
---------------------------------------------------------------------------

3.8.2.9.  Разработать меры по    Проект         МСХ, МЭМР,     Июнь
обновлению машинно-    постановления  ЗАО
тракторного парка      Правительства  "Казагрофинанс"
сельхозформирований    Республики     (по согласованию)
на основе лизинга      Казахстан
3.8.2.10. Реализовать меры по    Информация     МСХ, ЗАО       Июнь,
*         обновлению машинно-    Правительству  "Казагрофинанс"декабрь
тракторного парка      Республики     (по согласованию)
сельхозформирований    Казахстан
на основе лизинга
---------------------------------------------------------------------------
Организация защиты животных и растений
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.11. Реализовать            Информация     МСХ           Ежеквартально
Государственную        Правительству
программу по           Республики
профилактике массового Казахстан
размножения,
распространения особо
опасных вредителей и
болезней
сельскохозяйственных
культур и борьбе с
ними
3.8.2.12. Реализовать            Информация     МСХ, АЗО     Ежеквартально
Республиканскую        Правительству
программу по           Республики
оздоровлению           Казахстан
сельскохозяйственных
животных по
туберкулезу и
бруцеллезу
---------------------------------------------------------------------------
3.8.3. Государственная поддержка эффективных сельхозформирований
---------------------------------------------------------------------------
Содействие со стороны государства сбыту продукции
сельхозтоваропроизводителей
---------------------------------------------------------------------------
3.8.3.1.  Предусмотреть с 2001   Проект        МСХ, ЗАО         Август
*,**      года участие           постановления "Продкорпорация"
государства            Правительства (по согласованию),
в закупках зерна       Республики    МФ
только для обновления  Казахстан
государственных
стратегических ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Привлечение внешних займов и внедрение передовых технологий
---------------------------------------------------------------------------

3.8.2.9. Лизингтің негізінде !Қазақстан Республи. !АШМ, ЭМРМ,    !Маусым
ауыл шаруашылығы құрамалары. !касы Үкіметі        !"Қазагроқаржы"!
ның машина-трактор паркін жа.!қаулысының жобасы   !ЖАҚ (келісім  !
ңарту жөніндегі шараларды    !                    !бойынша)      !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.8.2.10. Лизингтің негізінде!Қазақстан Республи. !АШМ,          !Маусым,
ауыл шаруашылығы құрылымдары.!касының Үкіметіне   !"Қазагроқаржы"!желтоқсан
ның машина-трактор паркін    !ақпарат             !ЖАҚ (келісім  !
жаңарту жөніндегі шараларды  !                    !бойынша)      !
іске асыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
Жануарлар мен өсімдіктерді қорғауды ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.11. Ауыл шаруашылығы   !Қазақстан Республи. !АШМ           !Тоқсан
дақылдарының ерекше қауіпті  !касының Үкіметіне   !              !сайын
зиянкестері мен ауруларының  !ақпарат             !              !
жаппай көбеюінің және таралу.!                    !              !
ының алдын алу және олармен  !
күрес жөніндегі мемлекеттік  !
бағдарламаны іске асыру      !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.12. Ауыл шаруашылығы   !Қазақстан Республи. !АШМ, ДСА      !Тоқсан
жануарларын туберкулез бен   !касының Үкіметіне   !              !сайын
бруцеллез бойынша сауықтыру  !ақпарат             !              !
жөніндегі республикалық бағ. !                    !              !
дарламаны іске асыру         !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.3. Тиімді ауыл шаруашылығы құрылымдарын мемлекеттік қолдау
---------------------------------------------------------------------------
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің өнімдерін өткізуге мемлекет
тарапынан жәрдемдесу
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
3.8.3.1.    2001 жылдан бас. !Қазақстан Республи. !АШМ, "Азық-тү.!Тамыз
тап мемлекеттің астық сатып  !касы Үкіметі        !ліккорпорация.!
алуға тек мемлекеттік страте.!қаулысының жобасы   !сы" ЖАҚ (келі.!
гиялық ресурстарды жаңарту   !                    !сім бойынша), !
үшін қатысуын көздеу         !                    !ҚарМ          !
---------------------------------------------------------------------------
Сыртқы заемдарды тарту және озық технологияларды енгізу
---------------------------------------------------------------------------

3.8.3.2.  Реализовать внешние    Информация    МСХ, МФ,      Ежеквартально
займы по:              Правительству МПРОС
усовершенствованию   Республики
ирригационных и      Казахстан
дренажных систем;
управлению водными
ресурсами и
восстановлению земель;
проекту по
постприватизационной
поддержке сельского
хозяйства
--------------------------------------------------------------------------
3.8.4. Совершенствование законодательной базы
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4.1.  Разработать             Проект        МСХ, ЗАО      Март
**        законодательную базу    Закона        "Продкорпорация"
по управлению           Республики    (по согласованию)
зерновыми ресурсами     Казахстан
республики              "О зерне"
3.8.4.2.  Разработать основу      Проект        МСХ, МЮ,      Октябрь
правового               нормативного  МОН
регулирования           правового
защитных мер с особо    акта
опасными вредителями
и болезнями
сельскохозяйственных
культур
3.8.4.3.  Совершенствовать        Проект        АЗР, МСХ,     Февраль
**        земельное               нормативного  МЭТ
законодательство по     правового
вопросам включения      акта
земли в залоговые
отношения, регулирования
прав владельцев
условной земельной
доли
3.8.4.4.  Совершенствовать        Проект        МСХ           Апрель
законодательную базу    нормативного
ветеринарного           правового акта
обслуживания
3.8.4.5.  Совершенствовать        Проект        МСХ, МЮ       Июнь
законодательную базу    нормативного
по охране территории    правового акта
Республики Казахстан
от занесения особо
опасных болезней и
вредителей растений
---------------------------------------------------------------------------
3.9. Наука и технологии
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
---------------------------------------------------------------------------

3.8.3.2. Суландыру және дре. !Қазақстан Республи. !АШМ, ҚарМ,    !Тоқсан
наждық жүйелерді жетілдіру;  !касының Үкіметіне   !ТОҚМ          !сайын
су ресурстарын басқару және  !ақпарат             !              !
жерлерді қалпына келтіру;    !                    !              !
ауыл шаруашылығын жекешелен. !
діруден кейінгі қолдау жөнін.!
дегі жоба бойынша сыртқы заем!
дарды іске асыру             !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4. Заңнамалық базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
2
3.8.4.1.  Республиканың астық!"Астық туралы" Қа.  !АШМ, "Азық-тү.!Наурыз
ресурстарын басқару жөніндегі!зақстан Республикасы!ліккорпорация.!
заңнамалық базаны әзірлеу    !Заңының жобасы      !сы" ЖАҚ (келі.!
!сім бойынша)  !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4.2. Ауыл шаруашылығы    !Нормативтік құқықтық!АШМ, ӘдМ, БҒМ !Қазан
дақылдарының ерекше қауіпті  !кесімнің жобасы     !              !
зиянкестері және ауруларымен !                    !              !
жүргізілетін қорғану шарала. !
рын құқықтық реттеудің негізін
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.8.4.3.  Жерді кепілдік қа. !Нормативтік құқықтық!ЖРА, АШМ, ӘдМ !Ақпан
тынастарға енгізу, шартты жер!кесімнің жобасы     !              !
үлесі иелерінің құқықтарын   !                    !              !
реттеу мәселелері жөніндегі  !                    !              !
жер заңнамасын жетілдіру     !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4.4. Мал дәрігерлік қыз. !Нормативтік құқықтық!АШМ           !Сәуір
мет көрсетудің заңнамалық    !кесімнің жобасы     !              !
базасын жетілдіру            !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4.5. Қазақстан Республи. !Нормативтік құқықтық!АШМ, ӘдМ      !Маусым
касының аумағын өсімдіктердің!кесімнің жобасы     !              !
ерекше қауіпті аурулары мен  !                    !              !
зиянкестерінің енуінен қорғау!
жөніндегі заңдық базаны      !
жетілдіру                    !
---------------------------------------------------------------------------
3.9. Ғылым және технологиялар
Мақсат: Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
---------------------------------------------------------------------------

3.9.1. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий в
приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное
воздействие на окружающую среду
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование и оптимизация системы управления образованием и наукой
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.1. Подготовить предложения   Предложения   МОН, МФ      В течение
по акционированию         Правительству              года
и приватизации объектов   Республики
образования и науки,      Казахстан
кроме организаций
среднего общего и
начального
профессионального
образования, дошкольных
и внешкольных организаций
---------------------------------------------------------------------------
Создание конкурсной системы отбора и реализации эффективных достижений
науки и техники
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.2. Формировать на конкурсной  Проекты      МОН          Апрель
основе перечень программ   нормативных
фундаментальных            правовых актов
исследований по
приоритетным научным
направлениям на период
2000-2002 годы
3.9.1.3. Разработать                Проект        МОН         Ноябрь
Республиканскую целевую    постановления
научно-техническую         Правительства
программу "Научное         Республики
обеспечение агропро-       Казахстан
мышленного комплекса на
2001-2005 годы"
3.9.1.4. Разработать Концепцию      Проект        МЭМР        Март
инновационной              нормативного
деятельности Республики    правового акта
Казахстан
3.9.1.5. Разработать Программу      Проект        МЭМР        Сентябрь
*        инновационного развития    постановления
Республики Казахстан       Правительства
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях
ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.6. Реализовать Комплексную    Информация    МОН, МЭМР    Декабрь
научно-техническую         Правительству
программу "Развитие        Республики
технологически             Казахстан
связанных химических
и нефтехимических
производств на базе
отечественного сырья"
---------------------------------------------------------------------------

3.9.1. Өнеркәсіптің басымдықты салаларында қоршаған ортаға
техногендік әсер етуді азайтатын, ғылымды қажетсінетін және ресурс
үнемдейтін технологиялар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
Білім мен ғылымды басқару жүйесін жетілдіру және оңтайландыру
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.1. Жалпы орта және бас.!Қазақстан Республи. !БҒМ, ҚарМ     !Жыл бойы
тауыш кәсіптік білім беру ұй.!касының Үкіметіне   !              !
ымдарынан, мектепке дейінгі  !ұсыныстар           !              !
және мектептен тыс ұйымдардан!
басқа, білім беру мен ғылым  !
объектілерін акционерлеу және!
жекешелендіру жөнінде        !
ұсыныстар дайындау           !
---------------------------------------------------------------------------
Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін іріктеудің және іске асырудың
конкурстық жүйесін құру
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.2. Конкурстық негізде  !Нормативтік құқықтық!БҒМ           !Сәуір
басым ғылыми бағыттар бойынша!кесімдердің жобалары!              !
2000-2002 жылдардағы кезеңге !                    !              !
арналған іргелі зерттеулер   !                    !              !
бағдарламаларының тізбесін   !
қалыптастыру                 !
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.3. "Агроөнеркәсіптік   !Қазақстан Республи. !БҒМ           !Қараша
кешенді 2001-2005 жылдарға   !касы Үкіметі        !              !
арналған ғылыми қамтамасыз   !қаулысының жобасы   !              !
ету" республикалық мақсатты  !
ғылыми-техникалық бағдарлама.!
сын әзірлеу                  !
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.4. Қазақстан Республи. !Нормативтік құқықтық!ЭМРМ          !Наурыз
касының инновациялық қызметі.!кесімнің жобасы     !              !
нің тұжырымдамасын әзірлеу   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.9.1.5.  Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !ЭМРМ          !Қыркүйек
касының инновациялық даму    !касының Үкіметі     !              !
бағдарламасын әзірлеу        !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Басымдықты салаларда әлемдік деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық
таза технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.6. "Отандық шикізат    !Қазақстан           !БҒМ, ЭМРМ     !Желтоқсан
базасында технологиялық жағы.!Республикасының     !              !
нан байланысты химия және мұ.!Үкіметіне ақпарат   !              !
най химиясы өндірістерін     !
дамыту" кешенді ғылыми-техни.!
калық бағдарламасын іске     !
асыру                        !
---------------------------------------------------------------------------

3.10. Строительство
Цель: Развивать жилищное строительство и формировать рынок жилья
---------------------------------------------------------------------------
3.10.1. Формирование механизма финансирования и кредитования
жилищного строительства
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование нормативной базы
---------------------------------------------------------------------------

3.10. Құрылыс
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
3.10.1. Тұрғын үй құрылысын қаржыландырудың және
несиелендірудің тетігін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Нормативтік базаны жетілдіру
------------------------------------------------------------------------
---

3.10.1.1. Разработать проект        Проект        МЭТ, МЮ,     Ноябрь
Закона Республики         Закона        Нацбанк (по
Казахстан "О              Республики    согласованию)
строительных              Казахстан
сбережениях"
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2. Привлечение передовых технологий в отрасль
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование строительных норм и правил с учетом мировой практики
---------------------------------------------------------------------------

3.10.1.1. "Құрылыс жинақтары !Қазақстан           !ЭСМ, ӘдМ,     !Қараша
туралы" Қазақстан Республика.!Республикасы        !Ұлттық Банк   !
сы Заңының жобасын әзірлеу   !Заңының жобасы      !(келісім      !
!бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2. Салаға озық технологияларды тарту
---------------------------------------------------------------------------
Әлемдік практиканы ескере отырып, құрылыс нормалары мен ережелерін
жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------

3.10.2.1. Продолжить работу         Проекты       МЭТ          Постоянно
по созданию системы       нормативных
государственного          правовых актов
градостроительного
кадастра
3.10.2.2. Разработать проект        Проект        МЭТ, МЮ      Сентябрь
Архитектурно-             Градостроительного
градостроительного        кодекса
кодекса Республики
Казахстан
3.10.2.3. Совершенствовать          Проекты       МЭТ          Постоянно
нормативную базу          нормативных
строительства, в          правовых актов
том числе в рамках
межправительственного
Совета по сотрудничеству
строительной
деятельности стран СНГ
3.10.2.4. Разработать               Проект        МЭТ, МФ,     Сентябрь
Концепцию развития        нормативного  МЮ,
жилищного                 правового     Нацбанк (по
строительства и           акта          согласованию)
сохранения жилищного
фонда в Республике
Казахстан
3.10.2.5. Продолжить работу         Информация    МЭТ          Декабрь
по реализации             Правительству
постановления             Республики
Правительства             Казахстан
Республики Казахстан
от 25 марта 1999 года
P990292_
N 292 "О мерах по
нормализации работы
коммунального тепло-
энергетического
хозяйства Республики
Казахстан"
---------------------------------------------------------------------------
3.11. Малое предпринимательство
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого
предпринимательства
--------------------------------------------------------------------------
3.11.1. Взаимодействие государственных, общественных и донорских
организаций по поддержке малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация стратегии развития малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1.1. Разработать основные      Проект      АМБ,          Январь
мероприятия на 2000       Указа       центральные
год по реализации         Президента  исполнительные
Государственной           Республики  органы, Нацбанк
программы развития        Казахстан   (по согласованию),
и поддержке малого                    Генпрокуратура
предпринимательства                   (по согласованию)
в Республике Казахстан
на 1999-2000 годы

3.10.2.1. Мемлекеттік қала   !Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !Тұрақты
құрылысы кадастры жүйесін құ.!кесімдердің жобалары!
ру жөнінде жұмысты жалғастыру!
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2.2. Қазақстан Республи.!Қала құрылысы кодек.!ЭСМ, ӘдМ      !Қыркүйек
касы Сәулет-қала құрылысы ко.!сінің жобасы        !              !
дексінің жобасын әзірлеу     !
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2.3. Құрылыстың, оның   !Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !Тұрақты
ішінде ТМД елдерінің Құрылыс !кесімдердің жобалары!
қызметі ынтымақтастығы жөнін.!
дегі үкіметаралық кеңесі шең.!
беріндегі нормативтік базасын!
жетілдіру                    !
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2.4. Қазақстан Республи.!Нормативтік құқықтық!ЭСМ, ҚарМ,    !Қыркүйек
касында тұрғын үй құрылысын  !кесімнің жобасы     !ӘдМ, Ұлттық   !
дамытудың және тұрғын үй қо. !                    !Банк (келісім !
рын сақтаудың тұжырымдамасын !                    !бойынша)      !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2.5. "Қазақстан Респуб. !Қазақстан Республи. !ЭСМ           !Желтоқсан
ликасының коммуналдық жылу-  !касының Үкіметіне   !              !
энергетикалық шаруашылықтың  !ақпарат             !              !
жұмысын қалыпқа келтіру жө.  !                    !              !
ніндегі шаралар туралы" Қа.  !
зақстан Республикасы Үкімет. !
інің 1999 жылғы 25 наурыздағы!
N 292 қаулысын іске асыру жө.!
ніндегі жұмысты жалғастыру   !
---------------------------------------------------------------------------
3.11. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі өзара іс-қимылы
---------------------------------------------------------------------------
Шағын кәсіпкерлікті дамытудың стратегиясын әзірлеу және іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1.1. Қазақстан Республи.!Қазақстан           !МБА, орталық  !Қаңтар
касында шағын кәсіпкерлікті  !Республикасының     !атқарушы ор.  !
дамытудың және қолдаудың 1999!Президенті          !гандар, Ұлттық!
-2000 жылдарға арналған мем. !Жарлығының жобасы   !Банк (келісім !
лекеттік бағдарламасын іске  !                    !бойынша), Бас !
асыру жөніндегі 2000 жылға   !                    !прокуратура   !
арналған негізгі іс-шаралар  !                    !(келісім      !
жоспарын әзірлеу             !                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------

3.11.1.2. Реализовать               Информация  АМБ           Ежеквартально
Государственную           Правительству
программу развития        Республики
и поддержки малого        Казахстан
предпринимательства
на 1999-2000 годы
3.11.1.3. Разработать               Проект      АМБ           Декабрь
*         Государственную           Указа
программу развития        Президента
и поддержки малого        Республики
предпринимательства       Казахстан
на 2001-2002 годы
---------------------------------------------------------------------------
Популяризация идеи частного предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1.4. Обеспечить в              Информация  МКИОС, АМБ    Ежеквартально
средствах массовой        Правительству
информации широкую        Республики
информационно-            Казахстан
пропагандистскую
поддержку
отечественных
товаропроизводителей
и отечественных
товаров,
разъяснительную
работу о применении
нормативных правовых
актов по малому
предпринимательству
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2. Развитие инфрастуктуры поддержки малого
предпринимательства
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование нормативной базы
--------------------------------------------------------------------------
3.11.2.1. Разработать                Проект            АМБ    Март
*         Концепцию развития         постановления
ремесленничества в         Правительства
Казахстане                 Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.12. Туризм
Цель: Развивать туристский комплекс страны
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1. Детальная оценка туристского потенциала
---------------------------------------------------------------------------
Проведение исследований с целью определения потенциальных клиентов и ниши
Казахстана на мировом туристском рынке
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1.1. Провести мониторинг        Информация       АТурС   Декабрь
развития туристской        Правительству
отрасли в Казахстане       Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Подготовка комплексной туристской информации о стране и проведение
активной рекламной компании
---------------------------------------------------------------------------

3.11.1.2. Шағын кәсіпкерлікті!Қазақстан           !МБА           !Тоқсан
дамытудың және қолдаудың     !Республикасының     !              !сайын
1999-2000 жылдарға арналған  !Үкіметіне           !              !
мемлекеттік бағдарламасын    !ақпарат             !              !
іске асыру                   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.11.1.3. Шағын кәсіпкерлікті!Қазақстан           !МБА           !Желтоқсан
дамытудың және қолдаудың     !Республикасының     !              !
2001-2002 жылдарға арналған  !Президенті          !              !
мемлекеттік бағдарламасын    !Жарлығының жобасы   !              !
әзірлеу                      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Жеке кәсіпкерлік идеяларын танымалдандыру
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1.4. Бұқаралық ақпарат  !Қазақстан           !МАКМ, МБА     !Тоқсан
құралдарында отандық тауар өн.Республикасының     !              !сайын
дірушілер мен отандық тауар. !Үкіметіне           !              !
ларды кеңінен ақпараттық-на. !ақпарат             !              !
сихаттық қолдауды, шағын кә. !
сіпкерлік жөніндегі норматив.!
тік құқықтық кесімдерді қолда!
ну туралы түсіндіру жұмысын  !
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2. Шағын кәсіпкерлікті қолдаудың инфрақұрылымын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Нормативтік базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
1
3.11.2.1.  Қазақстанда қол.  !Қазақстан           !МБА           !Наурыз
өнершілікті дамытудың тұжы.  !Республикасының     !              !
рымдамасын әзірлеу           !Үкіметі қаулысының  !              !
!жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.12. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1. Туристік әлеуетті егжей-тегжейлі бағалау
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстандық әлемдік туристік рыноктағы ықтимал клиенттерін және орнын
айқындау мақсатында зерттеулер жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1.1. Қазақстанда турис. !Қазақстан           !ТурСА         !Желтоқсан
тік саланың дамуына монито.  !Республикасының     !              !
ринг жүргізу                 !Үкіметіне           !              !
!ақпарат             !              !
---------------------------------------------------------------------------
Ел туралы кешенді туристік ақпарат дайындау және белсенді жарнамалық
науқан жүргізу
---------------------------------------------------------------------------

3.12.1.2. Разработать                Проект          АТурС,   Август
мероприятия по             постановления   МИД
формированию               Правительства
туристского имиджа         Республики
Казахстана                 Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристскими
организациями, иностранными государствами и компаниями
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1.3. Обеспечить участие         Информация     АТурС,    Апрель
Казахстана в               Правительству  МИД
мероприятиях,              Республики
проводимых по              Казахстан
линии Всемирной
туристской организации,
международных
туристских выставках и
ярмарках
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2. Развитие инфрастуктуры отрасли
---------------------------------------------------------------------------
Реализация утвержденных программ развития
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.1. Продолжить реализацию      Информация     АТурС, НК    Июль,
Государственной программы  Президенту     "Шелковый    январь
"Возрождение исторических  Республики     путь -
центров Шелкового пути,    Казахстан и    Казахстан"
сохранение и               Правительству  (по согласованию),
преемственное развитие     Республики     МКИОС, МОН,
культурного наследия       Казахстан      МТК, акимы
тюркоязычных                              областей, гг.
государств, создание                      Астаны и Алматы,
инфрастуктуры туризма"                    компания "Жибек
жолы" (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.2. Проводить ежегодный        Проект         АТурС, МИД,  Октябрь
международный фестиваль    постановления  МКИОС, МВД,
"Шелковый путь-Казахстан"  Правительства  МТК, МГД,
в г. Алматы                Республики     аким г. Алматы
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.12.3. Улучшение качества туристских услуг
--------------------------------------------------------------------------
Формирование системы мер по обеспечению безопасности в сфере туризма
--------------------------------------------------------------------------

3.12.1.2. Қазақстанның турис.!Қазақстан           !ТурСА, СІМ    !Тамыз
тік кейпін қалыптастыру жө.  !Республикасы        !              !
ніндегі іс-шараларды әзірлеу !Үкіметі қаулысының  !              !
!жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
Халықаралық туристік ұйымдармен, шетел мемлекеттермен және компанияларымен
ынтымақтастықты нығайту және кеңейту
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1.3. Қазақстанның Дүние.!Қазақстан           !ТурСА, СІМ    !Сәуір
жүзілік туристік ұйымның     !Республикасының     !              !
желісі бойынша өткізілетін   !Үкіметіне           !              !
іс-шараларға, халықаралық    !ақпарат             !              !
туристік көрмелерге және     !
жәрмеңкелерге қатысуын       !
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2. Саланың инфрақұрылымын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Дамудың бекітілген бағдарламаларын іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.1. "Жібек жолы тарихи !Қазақстан           !ТурСА, "Жібек !Шілде,
орталықтарын жаңғырту, түркі !Республикасының     !жолы - Қазақ. !қаңтар
тілдес мемлекеттердің мәдени !Президенті және Қа. !стан" ҰК (ке. !
мұрасын сақтау және сабақтас.!зақстан Республика. !лісім бойынша)!
ты дамыту, туризмнің инфрақұ.!сының Үкіметіне     !МАКМ, БҒМ, ККМ!
рылымын құру" мемлекеттік    !ақпарат             !облыстардың,  !
бағдарламасын іске асыруды   !                    !Астана және   !
жалғастыру                   !                    !Алматы қалала.!
!рының әкімдері,
!"Жібек жолы"  !
!компаниясы    !
!(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Салаға шетелдік және отандық инвестициялар тарту
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.2. Алматы қаласында   !Қазақстан           !ТурСА, СІМ,   !Қазан
жыл сайынғы "Жібек жолы -    !Республикасы        !МАКМ, ІІМ,    !
Қазақстан" халықаралық фести.!Үкіметі қаулысының  !ККМ, МКМ, Ал. !
валін өткізу                 !жобасы              !маты қаласының!
!әкімі         !
---------------------------------------------------------------------------
3.12.3. Туристік қызмет көрсетулердің сапасын жақсарту
---------------------------------------------------------------------------
Туризм саласында қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі шаралар жүйесін
қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------

3.12.3.1. Создать межведомственную   Проект         АТурС, МИД,  Февраль
рабочую группу по          распоряжения   МВД, КНБ
обеспечению безопасности   Премьер-      (по согласованию)
в области туризма          Министра
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательной базы
---------------------------------------------------------------------------
3.12.3.2. Создать Координационный    Проект         АТурС        Июнь
совет по туризму при       постановления
Премьер-Министре           Правительства
Республики Казахстан       Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.13. Региональное развитие
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого
предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование планирования деятельности регионов
--------------------------------------------------------------------------
3.13.1.   Реализовать                Информация    АСП (по       Июнь,
стратегические планы       Правительству согласованию),декабрь
развития областей,         Республики    МЭТ,акимы
гг. Астаны и Алматы        Казахстан     областей,
на 1998-2000 годы                        гг. Астаны
и Алматы
3.13.2.*  Разработать                Информация    МЭТ,акимы     Декабрь
индикативные планы         Правительству областей,
социально-экономического   Республики    гг. Астаны
развития регионов на       Казахстан об  и Алматы
2001 год                   утвержденных
планах
3.13.3.   Разработать                Информация    МЭТ, акимы    Октябрь
индикативные планы         Правительству областей,
социально-экономического   Республики    гг. Астаны
развития регионов на       Казахстан об  и Алматы
2001-2005 годы             утвержденных
планах
3.13.4.   Осуществлять               Информация    МЭТ,      Ежеквартально
рейтинговую оценку         Правительству центральные
социально-экономического   Республики    исполнительные
положения областей,        Казахстан     органы
гг. Астаны и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Развитие предпринимательства в регионах
---------------------------------------------------------------------------

3.12.3.1. Туризм саласында   !Қазақстан           !ТурСА, СІМ,   !Ақпан
қауіпсіздікті қамтамасыз ету !Республикасының     !ІІМ, ҰҚК (ке. !
жөніндегі ведомствоаралық жұ.!Премьер-Министрі    !лісім бойынша)!
мыс тобын құру               !өкімінің жобасы     !              !
---------------------------------------------------------------------------
Заңнамалық базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.12.3.2. Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ТурСА         !Маусым
касы Премьер-Министрінің жа. !Республикасы        !              !
нындағы туризм жөніндегі Үй. !Үкіметі қаулысының  !              !
лестіру кеңесін құру         !жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.13. Аймақтық даму
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
Аймақтардың қызметін жоспарлауды жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.13.1. Облыстардың, Астана  !Қазақстан           !СЖА (келісім  !Маусым,
және Алматы қалаларының 1998-!Республикасының     !бойынша), ЭСМ,!желтоқсан
2000 жылдарға арналған стра. !Үкіметіне ақпарат   !облыстардың,  !
тегиялық даму жоспарларын    !                    !Астана және   !
іске асыру                   !                    !Алматы қалала.!
!                    !рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
1
3.13.2.  Аймақтардың әлеумет.!Бекітілген жоспарлар!ЭСМ, облыстар.!Желтоқсан
тік-экономикалық дамуының    !туралы Қазақстан    !дың, Астана   !
2001 жылға арналған индика.  !Республикасының     !және Алматы   !
тивтік жоспарларын әзірлеу   !Үкіметіне ақпарат   !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.3. Аймақтардың әлеумет. !Бекітілген жоспарлар!ЭСМ, облыстар.!Қазан
тік-экономикалық дамуының    !туралы Қазақстан    !дың, Астана   !
2001-2005 жылдарға арналған  !Республикасының     !және Алматы   !
индикативтік жоспарларын     !Үкіметіне ақпарат   !қалаларының   !
әзірлеу                      !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.4. Облыстардың, Астана  !Қазақстан           !ЭСМ, орталық  !Тоқсан
және Алматы қалаларының әлеу.!Республикасының     !атқарушы      !сайын
меттік-экономикалық жағдайын !Үкіметіне ақпарат   !органдар      !
рейтингтік бағалауды жүзеге  !                    !              !
асыру                        !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Аймақтарда кәсіпкерлікті дамыту
---------------------------------------------------------------------------

3.13.5.   Реализовать                Информация    АМБ,      Ежеквартально
региональные программы     Правительству акимы
развития и поддержки       Республики    областей,
малого                     Казахстан     гг. Астаны
предпринимательства                      и Алматы
3.13.6.   Подготовить предложение    Предложения   Аким       Апрель
о создании технопарковых   Правительству г. Астаны
зон                        Республики
Казахстан
3.13.7.   Разработать Программу      Проект        Аким       Сентябрь
развития ОАО               нормативного  г. Астаны
"Астанатехнопарк"          правового
акта
---------------------------------------------------------------------------
Социальная политика в регионах
---------------------------------------------------------------------------
3.13.8.   Разработать областные      Информация     МТСЗ,     Январь
программы занятости на     Правительству  акимы
год                        Республики     областей,
Казахстан об   гг. Астаны
утвержденных   и Алматы
программах
3.13.9.   Разработать                Информация     МТСЗ,      Январь
региональные программы,    Правительству  акимы
предусматривающие          Республики     областей,
увеличение объемов         Казахстан      гг. Астаны
общественных работ и       об             и Алматы
создание новых рабочих     утвержденных
мест                       программах
3.13.10.  Реализовать региональные   Информация     АЗО,     Ежеквартально
программы борьбы с         Правительству  акимы
туберкулезом на 2000-      Республики     областей,
2002 годы                  Казахстан      гг. Астаны
и Алматы
3.13.11.  Разработать и реализовать  Информация     АЗО, акимы  Январь
региональные программы     Правительству  областей,
по улучшению здоровья      Республики     гг. Астаны
населения                  Казахстан      и Алматы
3.13.12.  Сохранить и развивать      Информация     МОН, акимы  Ноябрь
сеть межшкольных учебно-   Правительству  областей,
производственных           Республики     гг. Астаны
комбинатов. Создать в      Казахстан      и Алматы
городах учебно-
производственные центры
труда для детей
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 4. Социальное развитие
4.1. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повысить эффективность социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
---------------------------------------------------------------------------
4.1.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий, пособий
и заработной платы в бюджетных организациях
---------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.  Стимулировать              Информация     МТСЗ,    Ежеквартально
**        использование пенсионными  Правительству  НКЦБ (по
фондами принятых в         Республики     согласованию)
международной практике     Казахстан
стандартов стоимостной
оценки и бухгалтерского
учета
4.1.1.2.  Рассмотреть возможности    Информация     НКЦБ      Март
**        предоставления             Правительству  (по
пенсионным фондам большей  Республики     согласованию)
свободы для приобретения   Казахстан
высококачественных
иностранных финансовых
активов при соблюдении
определенных мер
предосторожности
4.1.1.3.  Обеспечить контроль        Проект         МТСЗ, МФ,  Май
**        за бюджетным исполнением   нормативного   акимы
программ социальной        правового      областей,
помощи по линии местных    акта           гг. Астаны
исполнительных органов                    и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Приоритетное внимание Правительства и акимов к процессу исполнения
бюджета и своевременным выплатам пенсий, пособий и заработной платы
--------------------------------------------------------------------------

3.13.5. Шағын кәсіпкерлікті  !Қазақстан           !МБА, облыстар.!Тоқсан
дамытудың және қолдаудың ай. !Республикасының     !дың, Астана   !сайын
мақтық бағдарламаларын іске  !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
асыру                        !                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.6. Технопарк аймақтарын !Қазақстан           !Астана қаласы.!Сәуір
құру туралы ұсыныстар дайын. !Республикасының     !ның әкімі     !
дау                          !Үкіметіне ұсыныстар !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.7. "Астанатехнопарк" ААҚ!Нормативтік құқықтық!Астана қаласы.!Қыркүйек
-ын дамытудың бағдарламасын  !кесімнің жобасы     !ның әкімі     !
әзірлеу                      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Аймақтардағы әлеуметтік саясат
---------------------------------------------------------------------------
3.13.8. Бір жылға арналған   !Бекітілген бағдарла.!ЕХҚМ, облыс.  !Қаңтар
жұмыспен қамтудың облыстық   !малар туралы Қазақ. !тардың, Астана!
бағдарламаларын әзірлеу      !стан Республикасының!және Алматы   !
!Үкіметіне ақпарат   !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.9. Қоғамдық жұмыстардың !Бекітілген бағдарла.!ЕХҚМ, облыс.  !Қаңтар
көлемін ұлғайтуды және жаңа  !малар туралы Қазақ. !тардың, Астана!
жұмыс орындарын құруды көз.  !стан Республикасының!және Алматы   !
дейтін аймақтық бағдарламалар!Үкіметіне ақпарат   !қалаларының   !
әзірлеу                      !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.10. Туберкулезбен күрес.!Қазақстан Республи. !ДСА, облыстар.!Тоқсан
тің 2000-2002 жылдарға арнал.!касының Үкіметіне   !дың, Астана   !сайын
ған аймақтық бағдарламаларын !ақпарат             !және Алматы   !
іске асыру                   !                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.11. Халықтың денсаулығын!Қазақстан Республи. !ДСА, облыстар.!Қаңтар
жақсарту жөніндегі аймақтық  !касының Үкіметіне   !дың, Астана   !
бағдарламаларды әзірлеу және !ақпарат             !және Алматы   !
іске асыру                   !                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.12. Мектепаралық оқу-   !Қазақстан Республи. !БҒМ, облыстар.!Қараша
өндірістік комбинаттардың же.!касының Үкіметіне   !дың, Астана   !
лісін сақтау және дамыту.    !ақпарат             !және Алматы   !
Қалаларда балалар үшін еңбек.!                    !қалаларының   !
ке баулудың оқу-өндірістік   !                    !әкімдері      !
орталықтарын құру            !
---------------------------------------------------------------------------
4-Басымдық. Әлеуметтік даму
4.1. Әлеуметтік қорғау және кедейлікпен күрес
Мақсат: Қазіргі бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    ! Орындалуына !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
---------------------------------------------------------------------------
4.1.1. Зейнетақыларды, жәрдемақыларды және бюджеттік ұйымдарда
жалақыны толық және уақытында төлеуді қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
1
4.1.1.1.  Зейнетақы қорларын !Қазақстан Республи. !ЕХҚМ, БҚҰК    !Тоқсан
құндық бағалау мен бухгалтер.!касының Үкіметіне   !(келісім      !сайын
лік есептің халықаралық прак.!ақпарат             !бойынша)      !
тикада қабылданған стандарт. !
тарын пайдалануға ынталандыру!
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.1.2.  Белгілі бір сақтық !Қазақстан Республи. !БҚҰК          !Наурыз
шараларын сақтаған кезде зей.!касының Үкіметіне   !(келісім      !
нетақы қорларына жоғары сапа.!ақпарат             !бойынша)      !
лы шетелдік қаржы активтерін !                    !              !
сатып алу үшін көбірек еркін.!
дік берудің мүмкіндігін қара.!
стыру
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.1.3.  Жергілікті атқарушы!Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ, ҚарМ,   !Мамыр
органдар желісі бойынша көр. !кесімнің жобасы     !облыстардың,  !
сетілетін әлеуметтік көмек   !                    !Астана және   !
бағдарламаларының бюджеттік  !                    !Алматы қалала.!
орындалуын бақылауды         !                    !рының әкімдері!
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
Үкімет пен әкімдердің бюджеттің орындалу процесіне және зейнетақылардың,
жәрдемақылар мен жалақының уақытылы төлеуіне басым көңіл бөлуі
---------------------------------------------------------------------------
1, 2

4.1.1.4.  Обеспечить полную и        Информация     МТСЗ, МФ   Ежемесячно
*,**      своевременную выплату      Правительству
пенсий и государственных   Республики
пособий                    Казахстан
4.1.1.5.  Провести инвентаризацию    Информация     МТСЗ, МФ   Март
*         накопленной за прошлые     Правительству
годы задолженности по      Республики
социальным выплатам,       Казахстан
заработной плате и
подготовить предложения
по ее погашению
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Обеспечение роста доходов населения
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование повышения цены рабочей силы и роста оплаты труда
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2.1.  Разработать положение      Проект          МТСЗ      Июнь
об организации             нормативного
нормирования труда на      правового акта
предприятии
4.1.2.2.  Разработать порядок        Проект          МТСЗ, МЭТ, Декабрь
исчисления средней         постановления   МЮ, МФ,
заработной платы           Правительства   АС
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Адресная государственная поддержка малоимущих
граждан и инвалидов
---------------------------------------------------------------------------
Разработка критериев определения размеров социальной помощи в зависимости
от доходов и материального положения получателей
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1.  Разработать проект         Проект          МТСЗ       Март
*         Закона Республики          Закона
Казахстан "О               Республики
государственной             Казахстан
адресной социальной
помощи малоимущему
населению"
4.1.3.2   Определить размеры        Проект          МТСЗ       Январь
**        черты бедности,           нормативного
как единственного         правового акта
критерия предоставления
социальной помощи         Информация              Ежеквартально
Правительству
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

4.1.1.4.     Зейнетақылар мен!Қазақстан Республи. !ЕХҚМ, ҚарМ    !Ай
мемлекеттік жәрдемақылардың  !касының Үкіметіне   !              !сайын
толық және уақытылы төленуін !ақпарат             !              !
қамтамасыз ету               !                    !              !
!                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.1.1.5.  Әлеуметтік төлемдер!Қазақстан Республи. !ЕХҚМ, ҚарМ    !Наурыз
жалақы бойынша өткен жылдарда!касының Үкіметіне   !              !
жинақталған берешекке түген. !ақпарат             !              !
деу жүргізу және оны өтеу    !                    !              !
жөнінде ұсыныстар дайындау   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Халықтың кірістерінің өсуін қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
Жұмыс күшінің бағасын арттыруды және еңбекақының өсуін ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2.1. Кәсіпорында еңбекті !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !Маусым
нормалауды ұйымдастыру туралы!кесімнің жобасы     !              !
ереже әзірлеу                !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2. Орташа жалақыны     !Қазақстан Республи. !ЕХҚМ, ЭСМ,    !Желтоқсан
есептеудің тәртібін әзірлеу  !касының Үкіметі     !ҚарМ, ӘдМ, СА !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Тұрмысы төмен азаматтарды және мүгедектерді атаулы
мемлекеттік қолдау
---------------------------------------------------------------------------
Алушылардың кірістеріне және материалдық жағдайларына байланысты
әлеуметтік көмектің мөлшерлерін анықтаудың өлшемдерін әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
1
4.1.3.1.  "Аз қамтылған ха.  !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Наурыз
лыққа көрсетілетін мемлекет. !Республикасы        !              !
тік атаулы әлеуметтік көмек  !Заңының жобасы      !              !
туралы" Қазақстан Республи.  !
касы Заңының жобасын әзірлеу !
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.3.2.  Әлеуметтік көмек   !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !Қазан
берудің бірден бір өлшемі    !кесімнің жобасы     !              !
ретінде кедейлік шегінің мөл.!                    !              !
шерлерін анықтау             !Қазақстан           !              !Тоқсан
!Республикасының     !              !сайын
!Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------

4.1.4. Легализация трудовых отношений
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение трудовых прав работников
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.1.  Разработать нормативные    Проекты         МТСЗ       Октябрь
правовые акты по           нормативных
реализации Закона          правовых актов
"О труде в Республике      Казахстан
Казахстан":
положение
о государственной
инспекции труда;
по внесению изменений и
дополнений в Положение
о расследовании и учете
несчастных случаев и
иных повреждений
здоровья трудящихся на
производстве
4.1.4.2.  Разработать проект         Проект          МТСЗ       Октябрь
Закона Республики          Закона
Казахстан "О               Республики
внесении изменений         Казахстан
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
"Об охране труда"
---------------------------------------------------------------------------
4.2. Трудовые отношения и занятость
Цель: Сформировать систему обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1. Поддержка и развитие предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Создание информационного обеспечения рынка труда
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.1.  Разработать Правила       Проект         МТСЗ         Февраль
*,**      регистрации и учета       постановления
безработных               Правительства
Республики
Казахстан
4.2.1.2.  Разработать               Проект Указа   Утембаев Е.А.,1 апреля
*         Государственную           Президента     МЭТ,МТСЗ,
программу борьбы с        Республики     МОН, АС
бедностью и               Казахстан
безработицей
4.2.1.3.  Разработать и             Проект         МТСЗ, МФ      Март
реализовать Генеральное   постановления
соглашение между          Правительства
Правительством            Республики
Республики Казахстан,     Казахстан
республиканскими
объединениями профсоюзов Информация                Ежеквартально
и работодателей           Правительству
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Расширение системы подготовки и переквалификации кадров
---------------------------------------------------------------------------

4.1.4. Еңбек қатынастарын заңдастыру
---------------------------------------------------------------------------
Қызметкерлердің еңбек құқықтарын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.1. "Қазақстан Республи.!Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !Қазан
касындағы еңбек туралы" Заңды!кесімдердің жобасы  !              !
іске асыру жөнінде: мемлекет.!                    !              !
тік еңбек инспекциясы туралы !                                   !
ереже;                       !                                   !
Өндірістегі жазатайым уақиға.!
лар және еңбекшілер денсаулы.!
ғының өзге де зақымдануларын !
тексеру және есепке алу тура.!
лы ережеге өзгерістер мен то.!
лықтырулар енгізу туралы     !
нормативтік құқықтық кесімдер!
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.2. "Еңбекті қорғау ту. !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Қазан
ралы" Қазақстан Республикасы.!Республикасы        !              !
ның Заңына өзгерістер мен то.!Заңының жобасы      !              !
лықтырулар енгізу туралы" Қа.!                                   !
зақстан Республикасы Заңының !                                   !
жобасын әзірлеу              !
---------------------------------------------------------------------------
4.2. Еңбек қатынастары және жұмыспен қамту
Мақсат: Жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудің, кадрларды даярлаудың және
қайтадан мамандық алудың жүйесін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1. Кәсіпкерлікті қолдау және дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Еңбек рыногын ақпараттық қамтамасыз етуді қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
4.2.1.1.     Жұмыссыздарды   !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Ақпан
тіркеудің және есепке алудың !Республикасының     !              !
ережесін әзірлеу             !Үкіметі қаулысының  !              !
!жобасы                             !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.2.1.2.  Кедейлікпен және   !Қазақстан           !Өтембаев Е.Ә.,!1 сәуір
жұмыссыздықпен күрестің мем. !Республикасының     !ЭСМ, ЕХҚМ,    !
лекеттік бағдарламасын әзір. !Президенті Жарлығы. !БҒМ, СА       !
леу                          !ның жобасы                         !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ЕХҚМ, ҚарМ    !Наурыз
касының Үкіметі, кәсіподақтар!Республикасы        !              !
мен жұмыс берушілердің ара.  !Үкіметі қаулысының  !              !
сындағы Бас келісімді әзірлеу!жобасы                             !
және іске асыру              !
!Қазақстан           !              !Тоқсан
!Республикасының     !              !сайын
!Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
Кадрларды даярлау және қайтадан мамандық беру жүйесін кеңейту
---------------------------------------------------------------------------

4.2.1.4.  Внести изменения и        Проект         МТСЗ      Март
дополнения в              постановления
постановление             Правительства
Правительства Республики  Республики
Казахстан от 23 июня      Казахстан
P990836_
1999 года N 836 "Об
утверждении Правил об
организации профессиональной
подготовки лиц, признанных
безработными, и признании
утратившим силу
постановления Кабинета
Министров Казахской ССР
от 19 июня 1991 года
N 383"
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2. Защита внутреннего рынка труда
---------------------------------------------------------------------------
Лицензирование деятельности по привлечению иностранной рабочей силы
и жесткий контроль за ее использованием
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.1.  Внести изменения в          Проект        МТСЗ       Март
постановление               постановления
Правительства Республики    Правительства
Казахстан от 25.06.99       Республики
P990862_
года N 862 "Об              Казахстан
утверждения Правил по
вопросам лицензирования
привлечения иностранной
рабочей силы из Республики
Казахстан за границу"
4.2.2.2.  Установить квоты на         Проект        МТСЗ        Январь
привлечение иностранных     постановления
граждан, нанимаемых         Правительства
работодателями за           Республики
пределами Республики        Казахстан
Казахстан на 2000 год
4.2.2.3.  Внести изменения в          Проекты       МТСЗ, МИД   Июль
Соглашения:                 международных
между Правительством        договоров
Республики Казахстан и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве
в области использования
трудовых ресурсов и
миграций рабочей силы;
между Правительством                                   Август
Республики Казахстан и
Правительством Республики
Беларусь о трудовой
деятельности и социальной
защите граждан Республики
Казахстан, работающих на
территории Республики
Беларусь, и граждан
Республики Беларусь,
работающих на территории
Республики Казахстан
4.2.2.4.* Подготовить к ратификации   Проект         МТСЗ        Июнь
конвенцию МОТ "Об           Закона
организации служб           Республики
занятости"                  Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

4.2.1.4. "Жұмыссыздарды кәсі.!Қазақстан           !ЕХҚМ          !Наурыз
би даярлауды ұйымдастыру ту. !Республикасының     !              !
ралы ережені бекіту және     !Үкіметі қаулысының  !              !
Қазақ ССР Министрлер Кабине. !жобасы                             !
тінің 1991 жылғы 19 маусымдағы
N 383 қаулысының күші жойылды!
деп тану туралы" Қазақстан   !
Республикасы Үкіметінің 1999 !
жылғы 23 маусымдағы N 836    !
қаулысына өзгерістер мен     !
толықтырулар енгізу          !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2. Ішкі еңбек рыногын қорғау
---------------------------------------------------------------------------
Шетелдік жұмыс күшін тарту жөніндегі қызметті лицензиялау және оның
пайдаланылуын қатаң бақылау
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.1. "Шетелдік жұмыс     !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Наурыз
күшін тартуға және жұмыс кү. !Республикасы        !              !
шін Қазақстан Республикасынан!Үкіметі қаулысының  !              !
шетелге шығаруға лицензия    !жобасы                             !
беру мәселелері жөніндегі    !
тәртіптерді бекіту туралы"   !
Қазақстан Республикасы Үкіме.!
тінің 1999 жылғы 25 маусымдағы
N 862 қаулысына өзгерістер   !
енгізу                       !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.2. Жұмыс берушілер Қа. !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Қаңтар
зақстан Республикасынан тыс  !Республикасы        !              !
жерлерден жалдайтын шетелдік !Үкіметі қаулысының  !              !
азаматтарды тартуға 2002     !жобасы                             !
жылға арналған квоталар      !
белгілеу                     !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.3. Қазақстан Республи. !Халықаралық         !ЕХҚМ, СІМ     !Шілде
касы Үкіметі мен Өзбекстан   !шарттардың          !              !
Республикасының Үкіметі ара. !жобалары            !              !
сындағы еңбек ресурстарын    !
пайдалану және жұмыс күшінің !
көші-қоны саласындағы ынты.  !
мақтастық туралы; Қазақстан  !
Республикасы Үкіметі мен     !
Беларусь Республикасы Үкіметі!
арасындағы Беларусь Республи.!                                    Тамыз
касының аумағында жұмыс іс.  !
тейтін Қазақстан Республикасы!
азаматтарының және Қазақстан !
Республикасының аумағында    !
жұмыс істейтін Беларусь Рес. !
публикасы азаматтарының еңбек!
қызметі және оларды әлеуметтік
қорғау туралы келісімдерге   !
өзгерістер енгізу            !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.2.2.4.  "Жұмыспен қамту    !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Маусым
қызметтерін ұйымдастыру тура.!Республикасы        !              !
лы" Халықаралық еңбек ұйымы. !Заңының жобасы      !              !
ның конвенциясын бекітуге    !                                   !
дайындау                     !
---------------------------------------------------------------------------

4.2.3. Организация оплачиваемых общественных работ
---------------------------------------------------------------------------
Определение категорий общественных работ и их финансирование за счет
местных бюджетов
---------------------------------------------------------------------------
4.2.3.1.  Разработать программу       Проект         МТСЗ,      Май
**        общественных работ          постановления  акимы
(борьба с бедностью и       Правительства  областей,
безработицей)               Республики     гг. Астаны
Казахстан      и Алматы
--------------------------------------------------------------------------
Развитие наиболее трудоемких общественных работ: озеленение, строительство
дорог
--------------------------------------------------------------------------
4.2.3.2.  Внести изменения и          Проект         МТСЗ       Февраль
**        дополнения в                постановления
постановление               Правительства
Правительства               Республики
Республики Казахстан        Казахстан
от 4 декабря 1998 года
P981242_
N 1242 "Об утверждении
Правил об организации
общественных работ"
---------------------------------------------------------------------------
4.3. Образование
Цель: Разработать и начать осуществление новой национальной
модели образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1. Формирование новой национальной модели образования
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и внедрение отечественных стандартов образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.1.  Разработать и               Проекты         МОН      Ноябрь
утвердить нормативные       нормативных
акты в сфере                правовых
образования                 актов
в соответствии с
Законом "Об
образовании"
4.3.1.2.  Разработать на              Проекты         МОН,     Октябрь
конкурсной основе           государственных МТСЗ
государственные             стандартов
общеобязательные
стандарты высшего
образования
4.3.1.3.  Разработать и               Информация      МОН,     Июль
поэтапно внедрить           Правительству   МТСЗ
государственные             Республики
общеобязательные            Казахстан
стандарты начального
и среднего
профессионального
образования
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства об образовании
---------------------------------------------------------------------------

4.2.3. Ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
Қоғамдық жұмыстардың санаттарын айқындау және оларды жергілікті
бюджеттердің есебінен қаржыландыру
---------------------------------------------------------------------------
2
4.2.3.1.  Қоғамдық жұмыстар. !Қазақстан           !ЕХҚМ, облыс.  !Мамыр
дың бағдарламасын әзірлеу    !Республикасы        !тардың, Астана!
(кедейлікпен және жұмыссыз.  !Үкіметі қаулысының  !және Алматы   !
дықпен күрес)                !жобасы              !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
Еңбекті неғұрлым көп қажет ететін қоғамдық жұмыстарды дамыту:
көгалдандыру, жол құрылысы
---------------------------------------------------------------------------
2
4.2.3.2.  "Қоғамдық жұмыстар.!Қазақстан           !ЕХҚМ          !Ақпан
ды ұйымдастыру туралы ережені!Республикасы        !              !
бекіту туралы" Қазақстан Рес.!Үкіметі қаулысының  !              !
публикасы Үкіметінің 1998    !жобасы                             !
жылғы 4 желтоқсандағы N 1242 !
қаулысына өзгерістер мен     !
толықтырулар енгізу          !
---------------------------------------------------------------------------
4.3. Білім беру
Мақсат: Білім берудің жаңа ұлттық үлгісін әзірлеуді және жүзеге
асыруды бастау
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1. Білім берудің жаңа ұлттық үлгісін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Білім берудің отандық стандарттарын әзірлеу және енгізу
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.1. "Білім беру туралы" !Нормативтік құқықтық!БҒМ           !Қараша
Қазақстан Республикасының    !кесімдердің жобалары!              !
Заңына сәйкес білім беру     !
саласындағы нормативтік      !
кесімдерді әзірлеу және      !
бекіту                       !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.2. Жоғары білім берудің!Мемлекеттік стандар.!БҒМ, ЕХҚМ     !Қазан
мемлекеттік жалпыға бірдей   !ттардың жобалары    !              !
міндетті стандарттарын       !
конкурстық негізде әзірлеу   !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.3. Бастауыш және орта  !Қазақстан Республи. !БҒМ, ЕХҚМ     !Шілде
кәсіби білім берудің мемле.  !касының Үкіметіне   !              !
кеттік жалпыға бірдей міндет.!ақпарат             !              !
ті стандарттарын әзірлеу және!                                   !
оларды кезең-кезеңімен енгізу!
---------------------------------------------------------------------------
Білім беру туралы заңнаманы жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
1

4.3.1.4.  Разработать единую        Проекты          МОН       Ноябрь
*         национальную систему      нормативных
оценки качества           правовых актов
образования с целью
реализации международных
соглашений о признании
документов об
образовании
4.3.1.5.  Продолжить работу по       Проект          МОН       Апрель
внедрению новой модели     постановления
формирования студенческого Правительства
контингента высших         Республики
учебных заведений          Казахстан
Республики Казахстан
4.3.1.6   Сформировать и разместить  Проект          МОН       Июль
на конкурсной основе       постановления
государственный            Правительства
образовательный заказ на   Республики
подготовку специалистов    Казахстан
с высшим профессиональным
и послевузовским
профессиональным           Информация                Декабрь
образованием               Правительству
внутри страны на 2000-     Республики
2001 учебный год           Казахстан
4.3.1.7.  Разработать систему        Информация      МОН       Сентябрь
рейтинга высших учебных    Правительству
заведений                  Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом обеспечения
непрерывности и преемственности
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.8.  Разработать                Проект         АСП (по     Июнь
*         Государственную            Указа        согласованию),
программу "Образование"    Президента     МОН
Республики
Казахстан
4.3.1.9.  Реализовать                Информация     МОН         Декабрь
Государственную            Правительству
программу "Образование"    Республики
Казахстан
4.3.1.10. Разработать меры по        Проект         МОН         Апрель
*         развитию начального и      постановления
среднего профессионального Правительства
образования в республике   Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Повышение квалификации педагогических и научных кадров
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.11. Осуществить поэтапную      Проекты        МОН        Постоянно
интеграцию научных         постановлений
учреждений и высших        Правительства
учебных заведений          Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Разработка, выпуск и освоение в учебном процессе новых учебников
и учебных пособий
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.12. Обеспечить дальнейшую      Информация     МОН        Декабрь
реализацию Целевой         Правительству
программы подготовки и     Республики
издания учебников и        Казахстан
учебно-методических
комплексов для
общеобразовательных школ
4.3.1.13. Продолжить на конкурсной   Информация     МОН        Ноябрь
основе разработку и        Правительству
выпуск учебников и учебно- Республики
методических пособий       Казахстан
нового поколения для
системы высшего
образования
--------------------------------------------------------------------------
4.3.2. Завершение преобразований системы образования и
формирования рынка услуг в системе образования
--------------------------------------------------------------------------
Диверсификация сети и структуры учебных заведений с учетом
региональных особенностей
--------------------------------------------------------------------------
4.3.2.1.  Провести рационализацию     Проекты       МОН         Ноябрь
сети и диверсификацию       постановлений
структуры учебных           Правительства
учебных заведений с         Республики
учетом региональных         Казахстан
особенностей
--------------------------------------------------------------------------
Приватизация объектов системы образования с сохранением гарантированного
уровня образования
---------------------------------------------------------------------------

4.3.1.4.  Білім беру туралы  !Нормативтік құқықтық!БҒМ           !Қараша
құжаттарды тану туралы халық.!кесімдердің жобалары!              !
аралық келісімдерді іске     !                    !              !
асыру мақсатында білім беру  !                                   !
сапасын бағалаудың бірыңғай  !
ұлттық жүйес
ін әзірлеу       !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.5. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !БҒМ           !Сәуір
касы жоғары оқу орындарының  !Республикасы        !              !
студенттер контингентін қа.  !Үкіметі             !              !
лыптастырудың жаңа үлгісін   !қаулысының жобасы   !              !
енгізу жөніндегі жұмысты     !
жалғастыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.6. Ел ішінде 2000-2001 !Қазақстан           !БҒМ           !Шілде
оқу жылына арналған жоғары   !Республикасы        !              !
кәсіби және жоғары оқу орны. !Үкіметі             !              !
нан кейінгі кәсіби білімді   !қаулысының жобасы   !              !
мамандар даярлауға мемлекет. !
тік білім беру тапсырысын    !Қазақстан           !              !Желтоқсан
қалыптастыру және оны конкур.!Республикасының     !              !
стық негізде орналастыру     !Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.7. Жоғары оқу орындары !Қазақстан           !БҒМ           !Қыркүйек
рейтингінің жүйесін әзірлеу  !Республикасының     !              !
!Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Үздіксіздікті және сабақтастықты қамтамасыз етуді ескере отырып, білім
берудің әрбір деңгейі бойынша стратегиялар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.1.8.  "Білім беру" Мемле.!Қазақстан           !СЖА (келісім  !Маусым
кеттік бағдарламасын әзірлеу !Республикасының     !бойынша), БҒМ !
!Президенті          !              !
!Жарлығының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.9. "Білім беру" Мемле. !Қазақстан           !БҒМ           !Желтоқсан
кеттік бағдарламасын іске    !Республикасының     !              !
асыру                        !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.1.10.  Республикада бас. !Қазақстан           !БҒМ           !Сәуір
тауыш және орта кәсіби білім !Республикасы        !              !
беруді дамыту жөнінде шаралар!Үкіметі             !              !
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Педагогикалық және ғылыми кадрлардың біліктілігін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.11. Ғылыми мекемелер   !Қазақстан           !БҒМ           !Тұрақты
мен жоғары оқу орындарының   !Республикасы        !              !
кезең-кезеңімен бірігуін     !Үкіметі             !              !
жүзеге асыру                 !қаулыларының        !              !
!жобалары            !
---------------------------------------------------------------------------
Жаңа оқулықтар мен оқу құралдарын әзірлеу, шығару және оларды оқу
процесінде игеру
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.12. Жалпы білім беретін!Қазақстан           !БҒМ           !Желтоқсан
мектептер үшін оқулықтар мен !Республикасының     !              !
оқу-әдістемелік кешендерді   !Үкіметіне ақпарат   !              !
дайындаудың және басып шыға. !                    !              !
рудың мақсатты бағдарламасын !
одан әрі іске асыруды қамта. !
масыз ету                    !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.13. Жоғары білім беру  !Қазақстан           !БҒМ           !Қараша
жүйесі үшін жаңа буынның оқу.!Республикасының     !              !
лықтары мен оқу-әдістемелік  !Үкіметіне ақпарат   !              !
құралдарын конкурстық негізде!
әзірлеуді  және шығаруды     !
жалғастыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2. Білім беру жүйесін қайта құруды және білім беру жүйесінде
қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыруды аяқтау
---------------------------------------------------------------------------
Аймақтық ерекшеліктерді ескере отырып, оқу орындарының желісі мен
құрылымдарын әртараптандыру
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.1. Аймақтық ерекшелік. !Қазақстан           !БҒМ           !Қараша
терді ескере отырып, оқу     !Республикасы        !              !
орындарының желісін оңтайлан.!Үкіметі қаулыларының!              !
дыруды және құрылымын әрта.  !жобалары            !              !
раптандыруды жүргізу         !
---------------------------------------------------------------------------
Білім берудің кепілдендірілген деңгейін сақтай отырып, білім беру
жүйесінің объектілерін жекешелендіру
---------------------------------------------------------------------------

4.3.2.2.  Разработать Концепцию       Проект        МОН, МФ      Апрель
приватизации объектов       постановления
образования и науки на      Правительства
2000-2005 годы              Республики
Казахстан
4.3.2.3.  Осуществить меры,           Проект        МОН          Май
направленные на             постановления
внедрение эффективных       Правительства
механизмов лицензирования   Республики
и аттестации организаций    Казахстан
образования
--------------------------------------------------------------------------
4.3.3. Интеграция системы образования Казахстана в
общемировую систему
--------------------------------------------------------------------------
Развитие частного сектора образования
--------------------------------------------------------------------------
4.3.3.1.  Содействовать развитию      Информация     МОН        Октябрь
негосударственного сектора   Правительству
образования, обеспечивать   Республики
жесткий контроль за         Казахстан
качеством учебного процесса
путем:
оказания учебно-методической
поддержки;
передачи и продажи
высвобождающихся зданий и
сооружений;
конкурсного размещения
госзаказа в организациях
образования
--------------------------------------------------------------------------
Физическое и нравственное оздоровления молодого поколения республики
--------------------------------------------------------------------------
4.3.3.2.  Организовать отдых,         Проект         МОН,       Апрель
оздоровление и занятость    постановления  акимы
детей и подростков в        Правительства  областей,
летний период               Республики     гг. Астаны
Казахстан      и Алматы
--------------------------------------------------------------------------
Обеспечение конституционного права детей на получение образования
--------------------------------------------------------------------------
4.3.3.3.  Разработать основные        Программы,     МОН         Декабрь
принципы и определить       утвержденные
содержание предшкольной     Министром
подготовки детей с          образования и
учетом обеспечения          науки Республики
непрерывности и             Казахстан
преемственности, развития
государственного языка в
дошкольных учреждениях,
семье и школе
4.3.3.4.* Обеспечить полный охват     Информация      МОН,    Ежеквартально
обучением детей             Правительству   акимы
школьного возраста, в том   Республики      областей,
числе детей с ограниченными Казахстан,      гг. Астаны
возможностями в развитии,   копия -         и Алматы
детей-сирот и детей,        Министерству
оставшихся без попечения    экономики и
родителей, детей из         торговли
многодетных и               Республики
малообеспеченных            Казахстан
семей, детей из населенных
пунктов, не имеющих
соответствующих
общеобразовательных школ.
Организовать работу фондов
всеобуча, питание учащихся,
подвоз детей до мест
обучения
4.3.3.5.* Организовать предшкольную   Информация      МОН,      Октябрь
подготовку 5(6)-летних      Правительству   акимы
детей                       Республики      областей,
Казахстан       гг. Астаны
и Алматы
4.3.3.6.* Разработать проект          Проект          МОН,      Февраль
постановления               постановления   акимы
Правительства               Правительства   областей,
Республики Казахстан        Республики      гг. Астаны
"О некоторых вопросах       Казахстан       и Алматы
интеграции образования и
науки Республики Казахстан"
4.3.3.7.* Подготовить проект           Проект         МОН       Март
постановления Правительства  постановления
Республики Казахстан         Правительства
"Вопросы Казахского          Республики
государственного             Казахстан
национального
университета имени
Аль-Фараби"
---------------------------------------------------------------------------
Оснащение компьютерной техникой и программным обеспечением системы
образования
--------------------------------------------------------------------------

4.3.2.2. Білім беру мен ғылым!Қазақстан           !БҒМ, ҚарМ     !Сәуір
объектілерін жекешелендірудің!Республикасы        !              !
2000-2005 жылдарға арналған  !Үкіметі қаулысының  !              !
тұжырымдамасын әзірлеу       !жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.3. Білім беру ұйымдарын!Қазақстан           !БҒМ           !Мамыр
лицензиялаудың және аттеста. !Республикасының     !              !
циялаудың тиімді тетіктерін  !Үкіметі қаулысының  !              !
енгізуге бағытталған шаралар.!жобасы              !              !
ды жүзеге асыру              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы дүниежүзілік жүйеге
кіріктіру
---------------------------------------------------------------------------
Білім берудің жеке меншік секторын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3.1. Оқу-әдістемелік қол.!Қазақстан           !БҒМ           !Қазан
дау көрсету;                 !Республикасының     !              !
босайтын ғимараттар құрылыс. !Үкіметіне ақпарат   !              !
тарды білім беру ұйымдарында !
мемлекеттік тапсырысты кон.  !
курстық орналастыру жолымен  !
білім берудің мемлекеттік    !
емес секторының дамуына жәр. !
демдесу, оқу процесінің сапа.!
сын қатаң бақылауды қамтамасыз
ету                          !
---------------------------------------------------------------------------
Республиканың жас ұрпағының тәні мен жанын сауықтыру
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3.2. Жазғы кезеңде бала. !Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!Сәуір
лар мен жасөспірімдердің де. !Республикасының     !дың, Астана   !
малысын, оларды сауықтыру    !Үкіметі қаулысының  !және Алматы   !
мен жұмыспен қамтуды ұйымдас.!жобасы              !қалаларының   !
тыру                         !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
Балалардың білім алуға конституциялық құқығын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3.3. Үздіксіздікті және  !Қазақстан           !БҒМ           !Желтоқсан
сабақтастықты қамтамасыз ету.!Республикасының     !
ді, мемлекеттік тілді мектеп.!Білім және  ғылым   !
ке дейінгі мекемелерде, отба.!министрілігі бекіткен
сында және мектепте дамытуды !бағдарламалар       !
ескере отырып, балалардың    !
мектеп алдындағы дайындығының!
негізгі қағидаттарын әзірлеу !
және мазмұнын айқындау       !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.3.4.  Мектеп жасындағы   !Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!Тоқсан
балаларды, соның ішінде даму !Республикасының     !дың, Астана   !сайын
мүмкіндіктері шектеулі бала. !Үкіметіне ақпарат,  !және Алматы   !
ларды, жетім балаларды және  !көшірмесі - Қазақ.  !қалаларының   !
ата-аналарының қамқорлығынсыз!стан Республикасының!әкімдері
қалған балаларды, көп балалы !Экономика және сауда!
және аз қамтамасыз етілген   !министрлігіне       !
отбасыларынан шыққан балалар.!
ды, тиісті жалпы білім бере. !
тін мектептері жоқ елді      !
мекендердің балаларын оқумен !
толық қамтуды қамтамасыз ету.!
Жалпыға міндетті оқу қорлар. !
ының жұмысын, оқушыларды та. !
мақтандыруды, балаларды оқи. !
тын жерлеріне дейін жеткізуді!
ұйымдастыру                  !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.3.5.  5(6) жастағы бала. !Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!Қазан
лардың мектепке дейінгі      !Республикасының     !дың, Астана   !
дайындығын ұйымдастыру       !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
!қалаларының   !
!әкімдері      1
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.3.6.  "Қазақстан Респуб. !Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!Ақпан
ликасында білім беру мен ғы. !Республикасы        !дың, Астана   !
лымды біріктірудің кейбір    !Үкіметі             !және Алматы   !
мәселелері туралы" Қазақстан !қаулысының жобасы   !қалаларының   !
Республикасының Үкіметі қау. !                    !әкімдері      1
лысының жобасын әзірлеу      !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.3.7.  "Әл-Фараби атындағы!Қазақстан           !БҒМ           !Наурыз
Қазақ мемлекеттік ұлттық уни.!Республикасы        !              !
верситетінің мәселелері" ту. !Үкіметі             !              !
ралы Қазақстан Республикасы. !қаулысының          !              !
ның Үкіметі қаулысының жоба. !жобасы              !              1
сын дайындау                 !
---------------------------------------------------------------------------
Білім беру жүйесін компьютерлік техникамен және бағдарламалық қамтамасыз
етумен жабдықтау
---------------------------------------------------------------------------

4.3.3.8.  Реализовать                   Информация     МОН,   Ежеквартально
Государственную               Правительству  акимы
программу                     Республики     областей,
информатизации                Казахстан      гг. Астаны
системы среднего                             и Алматы
образования Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4. Здравоохранение
Цель: Провести профилактику и добиться снижения заболеваемости
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1. Формирование здорового образа жизни
---------------------------------------------------------------------------
Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и молодежи
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и внедрение стандартов здорового образа жизни и питания
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.1.*  Обеспечить широкую      Информация    МКИОС,     Ежеквартально
информационно-          Правительству АЗО, акимы
пропагандистскую        Республики    областей,
поддержку кампании за   Казахстан     гг. Астаны
здоровый образ жизни,                 и Алматы
правильное питание,
соблюдение правил личной
гигиены и санитарии
4.4.1.2.   Реализовать программу    Информация   АЗО, МОН   Ежеквартально
подготовки специалистов  Правительству
по вопросам формирования Республики
здорового образа жизни   Казахстан
4.4.1.3.   Реализовать              Информация    АЗО, акимы Ежеквартально
Программу "Здоровый      Правительству областей,
образ жизни"             Республики    гг. Астаны
Казахстан     и Алматы
--------------------------------------------------------------------------
4.4.2. Целенаправленная государственная политика в области охраны
здоровья народа
--------------------------------------------------------------------------
Реализация государственных программ
--------------------------------------------------------------------------
4.4.2.1.  Реализовать               Информация    АЗО,      Ежеквартально
Государственную программу Правительству акимы
"Здоровье народа"         Республики    областей,
Казахстан     гг. Астаны
и Алматы

4.3.3.8. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!Тоқсан
касының орта білім беру      !Республикасының     !дың, Астана   !сайын
жүйесін ақпараттандырудың    !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
мемлекеттік бағдарламасын    !                    !қалаларының   !
іске асыру                   !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.4. Денсаулық сақтау
Мақсат: Аурушаңдықтың алдын алуды жүргізу және оны азайтуға қол
жеткізу
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Салауатты өмір салтын, бірінші кезекте балалар мен жастар үшін насихаттау
---------------------------------------------------------------------------
Салауатты өмір салты мен тамақтанудың стандарттарын әзірлеу және енгізу
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.1.1.  Салауатты өмір сал.!Қазақстан           !МАКМ, ДСА, об.!Тоқсан
ты, дұрыс тамақтану, жеке    !Республикасының     !лыстардың, Ас.!сайын
гигиена мен санитарияның ере.!Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !
желерін сақтау үшін кеңінен  !                    !маты қалалары.!
ақпараттық-насихаттық қолдау.!                    !ның әкімдері  1
ды қамтамасыз ету            !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.2. Салауатты өмір сал. !Қазақстан           !ДСА, БҒМ      !Тоқсан
тын қалыптастыру мәселелері  !Республикасының     !              !сайын
жөніндегі мамандар даярлау   !Үкіметіне ақпарат   !              !
бағдарламасын іске асыру     !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.3. "Салауатты өмір сал.!Қазақстан           !ДСА, об.      !Тоқсан
ты" бағдарламасын іске асыру !Республикасының     !лыстардың, Ас.!сайын
!Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !
!                    !маты қалалары.!
!                    !ның әкімдері  1
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2. Халықтың денсаулығын қорғау саласындағы мақсатты мемлекеттік
саясат
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.1. "Халық денсаулығы"  !Қазақстан           !ДСА, об.      !Тоқсан
мемлекеттік бағдарламасын    !Республикасының     !лыстардың, Ас.!сайын
іске асыру                   !Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !
!                    !маты қалалары.!
!                    !ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------

4.4.2.2.  Реализовать               Информация    АЗО       Ежеквартально
Государственную           Правительству
программу развития        Республики
медицинской и             Казахстан
формацевтической
промышленности
---------------------------------------------------------------------------
Усиление государственного санитарно-эпидемиологического надзора
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.3.  Внедрить систему          Проект        АЗО,       Май
инфекционного контроля    нормативного  акимы
в лечебно-                правового     областей,
профилактических          акта          гг. Астаны
организациях республики                 и Алматы
4.4.2.4.  Создать дополнительно     Проекты       АЗО, МГД,  Июнь
10 санитарно-карантинных  нормативных   акимы
пунктов на путях въезда   правовых      заинтересованных
в страну                  актов         областей
---------------------------------------------------------------------------
Внедрение системы страхования населения от возможного ущерба здоровью
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.5.  Разработать механизм         Проект        АЧС        Декабрь
решения проблем              постановления
безопасности труда на        Правительства
производстве                 Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3. Институциональные преобразования системы
здравоохранения и формирования рынка медицинских услуг
---------------------------------------------------------------------------
Развитие негосударственного сектора в здравоохранении, формирование рынка
медицинских услуг
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.1.* Совершенствовать систему     Проект        АЗО       Январь
оплаты медицинских услуг:    постановления
разработать и утвердить      Правительства
Порядок оплаты               Республики
медицинской помощи,          Казахстан
оказываемой юридическими
и физическими лицами;
перейти на модель            Проект        АЗО       Июль
частичного фондодержания     нормативного
в организациях первичной     правового
медико-санитарной            акта
помощи
4.4.3.2.* Разработать Концепцию        Проект        АЗО, МФ   Февраль
приватизации в сфере         постановления
здравоохранения на           Правительства

4.4.2.2. Медицина және фарма.!Қазақстан           !ДСА           !Тоқсан
цевтика өнеркәсібін дамытудың!Республикасының     !              !сайын
мемлекеттік бағдарламасын    !Үкіметіне ақпарат   !              !
іске асыру                   !                                   !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды күшейту
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.3. Республиканың емдеу-!Нормативтік құқықтық!ДСА, облыстар.!Мамыр
алдын алу ұйымдарында        !кесімнің жобасы     !дың, Астана   !
инфекциялық бақылау жүйесін  !                    !және Алматы   !
енгізу                       !                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.4. Елге кіретін        !Нормативтік құқықтық!ДСА, МКМ, мүд.!Маусым
жолдарда қосымша 10 санитар. !кесімнің жобалары   !делі облыстар.!
лық-карантиндік бекет құру   !                    !дың әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
Халықты денсаулыққа келтірілуі мүмкін залалдан сақтандыру жүйесін енгізу
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.5. Өндірістегі еңбек   !Қазақстан           !ТЖА           !Желтоқсан
қауіпсіздігі проблемаларын   !Республикасы        !
шешудің тетігін әзірлеу      !Үкіметі             !
!қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3. Денсаулық сақтау жүйесін институциональдық қайта құрулар және
медициналық қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
Денсаулық сақтауда мемлекеттік емес секторды дамыту, медициналық қызмет
көрсетулер рыногын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.3.1.  Медициналық қызмет !Қазақстан           !ДСА           !Қаңтар
көрсетулерге ақы төлеу жүй.  !Республикасы        !              !
есін жетілдіру:              !Үкіметі             !              !
Заңды және жеке тұлғалар көр.!қаулысының жобасы   !              !
сететін медициналық көмектің !
төлем тәртібін әзірлеу және  !
бекіту;
бастапқы дәрігерлік-санитар. !Нормативтік құқықтық!ДСА           !Шілде
лық көмек ұйымдарында ішінара!кесімнің жобасы     !              !
қор ұстау моделіне көшу      !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.3.2.  Денсаулық сақтау   !Қазақстан           !ДСА, ҚарМ     !Ақпан
саласындағы жекешелендірудің !Республикасы        !              !

2000-2002 годы               Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование системы страхования
--------------------------------------------------------------------------
4.4.3.3.* Рассмотреть возможность      Информация    АЗО,      Март
введения новой модели        Правительству Нацбанк
медицинского страхования     Республики    (по
Казахстан     согласованию),
МФ
4.4.3.4.  Реализовать Комплексную      Информация    АЗО,     Ежеквартально
программу по профилактике    Правительству акимы
болезней, передаваемых       Республики    областей,
половым путем                Казахстан     гг. Астаны
и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4. Развитие медицинской науки и медицинского образования
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация научно-технических программ по актуальным
проблемам здоровья народа
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.1.  Разработать                 Проект         АЗО       Март
Программу "Диабет"          постановления
Правительства
Республики
Казахстан
4.4.4.2.  Разработать                 Проекты         АЗО      Март
Программу                   постановления
"Профилактика и             Правительства
снижение травматизма в      Республики
Республике Казахстан"       Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Развитие законодательной базы
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.3.  Внести изменения в Закон   Проект         АЗО        Декабрь
Республики Казахстан       Закона
Z970111_
"Об охране здоровья        Республики
граждан в Республике       Казахстан
Казахстан"
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и внедрение новых технологий диагностики и лечения, развития
международного сотрудничества
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.4.  Подготовить предложения    Предложения    АЗО        Октябрь
о сертификации страны      во Всемирную
как свободной от           организацию
полиомиелита               здравоохранения

2000-2002 жылдарға арналған  !Үкіметі             !              !
тұжырымдамасын әзірлеу       !қаулысының жобасы   !              !
!                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Денсаулық сақтау жүйесін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.3.3.  Медициналық сақтан.!Қазақстан           !ДСА, Ұлттық   !Наурыз
дырудың жаңа үлгісін енгізу  !Республикасының     !Банк (келісім !
мүмкіндігін қарастыру        !Үкіметіне ақпарат   !бойынша),     !
!                    !ҚарМ          !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.4. Жыныстық жолмен бе. !Қазақстан           !ДСА, облыстар.!Тоқсан
рілетін аурулардың алдын алу !Республикасының     !дың, Астана   !сайын
жөніндегі кешенді бағдарлама.!Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
ны іске асыру                !                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4. Медицина ғылымын және медициналық білім беруді дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Халық денсаулығының көкейкесті проблемалары жөніндегі ғылыми-техникалық
бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.1. "Диабет" бағдарла.  !Қазақстан           !ДСА           !Наурыз
масын әзірлеу                !Республикасы        !              !
!Үкіметі             !              !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.2. "Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ДСА           !Наурыз
касында травматизмнің алдын  !Республикасының     !              !
алу және оны азайту" бағдар. !Үкіметі қаулыларының!              !
ламасын әзірлеу              !жобалары            !              !
---------------------------------------------------------------------------
Заңнама базаны дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.3. "Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ДСА           !Желтоқсан
касында азаматтардың денсау. !Республикасы        !              !
лығын сақтау туралы" Қазақ.  !Заңының жобасы      !              !
стан Республикасының Заңына  !                    !              !
өзгерістер енгізу туралы     !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.4. Полиомелиттен аман  !Дүниежүзілік        !ДСА           !Қазан
ел ретінде сертификаттау     !денсаулық сақтау    !              !
туралы ұсыныстар дайындау    !ұйымына ұсыныстар   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Диагноз қою мен елдердің жаңа технологияларын әзірлеу және енгізу,
халықаралық ынтымақтастықты дамыту
---------------------------------------------------------------------------

4.4.4.5.  Внедрить новые             Информация     АЗО, акимы  Декабрь
медицинские технологии     Правительству  областей,
в области диагностики      Республики     гг. Астаны
и лечения заболеваний      Казахстан      и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
4.5. Демография и миграция
Цель: Снизить негативные тенденции в демографических и миграционных
процессах
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1. Активная демографическая политика
---------------------------------------------------------------------------
Разработка демографической политики Казахстана
---------------------------------------------------------------------------

4.4.4.5. Ауруларға диагноз   !Қазақстан           !ДСА, облыстар.!Желтоқсан
қою және оларды емдеу        !Республикасының     !дың, Астана   !
саласында жаңа медициналық   !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
технологияларды енгізу       !                    !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.5. Демография және көші-қон
Мақсат: Демографиялық және көші-қон процестерінде жағымсыз үрдістерді
кеміту
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1. Белсенді демографиялық саясат
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1.1.  Разработать                Проект         АМД, МТСЗ,  Июль
Концепцию демографической  нормативного   АСП (по
политики Республики        правового      согласованию),
Казахстан                  акта           МКИОС, МВД,
МОН, МПРОС,
МСХ, МФ, МЮ,
КНБ (по
согласованию),
АЗО, Национальная
комиссия по делам
семьи и женщин
(по согласованию)
4.5.1.2.  Создать условия            Информация     АМД         Июль
для сотрудничества с       Правительству
международными             Республики
региональными              Казахстан
организациями, их
представительствами
по вопросам демографии
(ЮНПФА ООН, ПРООН и др.)
---------------------------------------------------------------------------
Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение молодежи
жильем и рабочими местами
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.3.  Реализовать Концепцию      Информация     МКИОС       Декабрь
государственной            Правительству
молодежной политики        Республики
Казахстан
4.5.1.4.  Разработать Программу      Проект         МКИОС       Декабрь
"Молодежь Казахстана"      постановления
Правительства
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Создание условий и разработка действенных механизмов для повышения
активности и роли женщин
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.5.  Подготовить отчет          Информация    Национальная  Март
о ходе реализации          Правительству комиссия
Национального плана        Республики    по делам
действий по улучшению      Казахстан     семьи и
положения женщин в                       женщин (по
Республике Казахстан                     согласованию),
центральные
исполнительные
органы
4.5.1.6.  Оперативно и               Информация    Национальная   Декабрь
целенаправленно            Правительству комиссия
разъяснять в СМИ           Республики    по делам
политику Главы             Казахстан     семьи и
государства, решений                     женщин (по
Правительства Республики                 согласованию)
Казахстан и Национальной
комиссии по делам семьи
и женщин при
Президенте Республики
Казахстан по вопросам
улучшения положения
семьи, женщин и детей
в обществе
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1.1. Қазақстан Республи. !Нормативтік құқықтық!КДА, ЕХҚМ, СЖА!Шілде
касының демографиялық саясат.!кесімнің жобасы     !(келісім бой. !
ының тұжырымдамасын әзірлеу  !                    !ынша), МАКМ,  !
!                    !ІІМ, БҒМ, ТОҚМ!
!АШМ, ҚарМ, ӘдМ!
!ҰҚК (келісім  !
!бойынша), ДСА,!
!Отбасы және   !
!әйелдер істері!
!жөніндегі ұлт.!
!тық комиссия  !
!(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.2. Халықаралық аймақтық!Қазақстан           !КДА           !Шілде
ұйымдармен, олардың демогра. !Республикасының     !              !
фия мәселелері жөніндегі     !Үкіметіне ақпарат   !              !
өкілдіктерімен ынтымақтастық !
үшін жағдай жасау (ЮНПФА, БҰҰ!
ПРООН және басқалары)        !
---------------------------------------------------------------------------
Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орындарымен қамтамасыз етуді көздейтін
жастар саясатын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.3. Мемлекеттік жастар  !Қазақстан           !МАКМ          !Желтоқсан
саясатының тұжырымдамасын    !Республикасының     !
іске асыру                   !Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.4. "Қазақстан Жастары" !Қазақстан           !МАКМ          !Желтоқсан
бағдарламасын әзірлеу        !Республикасы        !              !
!Үкіметі             !
!қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
Әйелдердің белсенділігі мен ролін арттыру үшін жағдай жасау және
пәрменді тетіктер әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.5. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !Отбасы және   !Наурыз
касында әйелдердің жағдайын  !Республикасының     !әйелдер істері!
жақсарту жөніндегі іс-қимыл. !Үкіметіне ақпарат   !жөніндегі ұлт.!
дың ұлттық жоспарын іске     !                    !тық комиссия  !
асырудың барысы туралы есеп  !                    !(келісім бой. !
дайындау                     !                    !ынша), орталық!
!атқарушы ор.  !
!гандар        !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.6. Бұқаралық ақпарат   !Қазақстан           !Отбасы және   !Желтоқсан
құралдарында Мемлекет басшы. !Республикасының     !әйелдер істері!
сының саясатын, Қазақстан    !Үкіметіне ақпарат   !жөніндегі Ұлт.!
Республикасы Үкіметінің және !                    !тық комиссиясы!
Қазақстан Республикасы Прези.!                    !(келісім бой. !
дентінің жанындағы Отбасы    !                    !ынша)         !
және әйелдер ісі жөніндегі   !
ұлттық комиссиясының отбасының,
әйелдердің және балалардың   !
қоғамдағы жағдайын жақсарту  !
мәселелері жөніндегі шешім.  !
дерін жедел және мақсатты    !
түрде түсіндіру              !
---------------------------------------------------------------------------

4.5.2. Регулирование внешней миграции населения
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.1.  Внести изменения и         Проект        АМД, МТСЗ,    Июль
дополнения в Закон         Закона        МИД, МВД,
Республики Казахстан       Республики    АС
"О миграции населения"     Казахстан
4.5.2.2.  Разработать проект         Проект        АМД, МТСЗ,    Июль
Закона Республики          Закона        МИД, МВД,
Казахстан "О беженцах"     Республики    КНБ (по
Казахстан     согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
Развитие международного сотрудничества в области миграции
--------------------------------------------------------------------------
4.5.2.3.  Продолжить сотрудничество  Информация    АМД, МИД,     Июль
с международными           Правительству МВД, МОН
региональными              Республики
организациями              Казахстан
по вопросам миграции
населения (МОМ, УВКБ ООН,
ЦАЭС, Международная
Федерация Красного креста
и Красного полумесяца
и другие)
---------------------------------------------------------------------------
Регулирование иммиграции
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.4.  Разработать проект         Проект         АМД, МИД,    Апрель
Указа Президента           Указа          МФ, МЮ
Республики Казахстан       Президента
"О квоте иммиграции"       Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3. Содействие возвращению соотечественников
---------------------------------------------------------------------------
Подписание межгосударственных соглашений об упрощенном порядке выхода из
гражданства и оказании содействия в переезде в Казахстан соотечественников
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3.3.  Подготовить и заключить    Проекты        МИД          Декабрь
Соглашения между           международных
Правительствами            договоров
Республики Казахстан и
Кубы о порядке взаимных
поездок граждан
---------------------------------------------------------------------------

4.5.2. Халықтың сыртқы көші-қонын реттеу
---------------------------------------------------------------------------
Заңнаманы жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.1. "Халықтың көші-қоны !Қазақстан           !КДА, ЕХҚМ,    !Шілде
туралы" Қазақстан Республика.!Республикасы        !СІМ, ІІМ, СА  !
сының Заңына өзгерістер мен  !Заңының жобасы      !              !
толықтырулар енгізу          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.2. "Босқындар туралы"  !Қазақстан           !КДА, ЕХҚМ,    !Шілде
Қазақстан Республикасы Заңы. !Республикасы        !СІМ, ІІМ, ҰҚК !
ның жобасын әзірлеу          !Заңының жобасы      !(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.3. Халықтың көші-қоны  !Қазақстан           !КДА, СІМ, ІІМ,!Шілде
мәселелері жөніндегі халық.  !Республикасының     !БҒМ           !
аралық аймақтық ұйымдармен   !Үкіметіне ақпарат   !              !
ынтымақтастықты жалғастыру   !
(Халықаралық көші-қон ұйымы, !
БҰҰ-ның босқындар жөніндегі  !
Жоғарғы Комиссарының басқар. !
масы, Орталық Азия Экономика.!
лық Кеңесі, Қызыл Крест және !
Қызыл жарты ай Халықаралық   !
Федерациясы және басқалары)  !
---------------------------------------------------------------------------
Иммиграцияны реттеу
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.4. "Иммиграцияның кво. !Қазақстан           !КДА, СІМ,     !Сәуір
тасы туралы" Қазақстан Респу.!Республикасының     !ҚарМ, ӘдМ     !
бликасының Президенті Жарлы. !Президенті          !              !
ғының жобасын әзірлеу        !Жарлығының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3. Отандастардың қайтып оралуына жәрдемдесу
---------------------------------------------------------------------------
Азаматтықтан шығудың жеңілдетілген тәртібі және отандастардың Қазақстанға
қоныс аударуына жәрдем көрсету туралы мемлекетаралық келісімдерге қол қою
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3.1. Қазақстан Республи. !Халықаралық         !СІМ           !Желтоқсан
касы мен Куба Үкіметтері ара.!шарттардың          !              !
сында азаматтардың өзара са. !жобалары            !              !
парларының тәртібі туралы ке.!
лісімді дайындау және жасасу !
---------------------------------------------------------------------------

4.5.4. Управление и координация миграционных процессов
--------------------------------------------------------------------------
Организационно-техническое обеспечение миграционных служб
---------------------------------------------------------------------------
4.5.4.1.  Внести изменения в         Проект         МИД, МВД,    Август
Инструкцию о порядке       нормативного   КНБ (по
выдачи виз Республики      правового      согласованию)
Казахстан                  акта
от 18.03.96 г.
---------------------------------------------------------------------------

4.5.4. Көші-қон процестерін басқару және үйлестіру
---------------------------------------------------------------------------
Көші-қон қызметтерін ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.5.4.1. Қазақстан Республи. !Нормативтік құқықтық!СІМ, ІІМ, ҰҚК !Тамыз
касының визаларын берудің    !кесімнің жобасы     !(келісім      !
тәртібі туралы 1996 жылғы 18 !                    !бойынша)      !
наурыздағы нұсқаулыққа       !
өзгерістер енгізу            !
---------------------------------------------------------------------------

4.6. Охрана окружающей среды и природопользование
Цель: Сохранить и рационально использовать природные ресурсы страны
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1. Создание эффективной системы управления
природопользованием и охраной окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
Оптимизация организационной структуры системы государственного управления
и контроля за состоянием окружающей среды и природопользованием
--------------------------------------------------------------------------

4.6. Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану
Мақсат: Елдің табиғи ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1. Табиғатты пайдалануды және қоршаған ортаны қорғауды басқарудың
тиімді жүйесін құру
---------------------------------------------------------------------------
Қоршаған ортаны және табиғатты пайдалануды мемлекеттік басқару мен оның
жай-күйін бақылау жүйесінің ұйымдық құрылымын оңтайландыру
---------------------------------------------------------------------------

4.6.1.1.  Разработать                Проекты        МПРОС       Декабрь
законодательные и          нормативных
подзаконные акты           правовых актов
по охране окружающей
природной среды и
сбалансированному
использованию природных
ресурсов
4.6.1.2.  Разработать нормативные    Проекты        МПРОС       Декабрь
правовые акты по оценке    нормативных
воздействия на             правовых актов
окружающую среду и
экологическому аудиту
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2. Создание основ для сбалансированного использования
природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Экологическое районирование территории республики
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.1.  Провести экологическое     Информация      МПРОС, МСХ,  Декабрь
районирование территории   Правительству   акимы
Казахстана путем           Республики      областей,
составления атласов карт   Казахстан       гг. Астаны
загрязнения окружающей                     и Алматы
среды и природно-
ресурсного потенциала
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Создание банка государственных кадастров природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.3.  Создать единую систему     Проект          МПРОС        Июнь
государственных кадастров  постановления
природных объектов         Правительства
Республики Казахстан       Республики
на основе цифровых         Казахстан
геоинформационных
систем
---------------------------------------------------------------------------
Развитие сети особо охраняемых территорий
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.3.  Разработать                Проект          МПРОС        Сентябрь
республиканскую            постановления
схему развития и           Правительства
размещения                 Республики
особо охраняемых природных Казахстан
территорий
---------------------------------------------------------------------------
Изучение и воспроизводство природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.4.  Разработать программу      Проект          МПРОС, МЭТ    Сентябрь
геологического изучения    постановления
недр, обеспечивающую       Правительства
опережающее развитие       Республики
минерально-сырьевой базы   Казахстан
Республики Казахстан

4.6.1.1. Қоршаған табиғи ор. !Нормативтік құқықтық!ТОҚМ          !Желтоқсан
таны қорғау және табиғи ре.  !кесімдердің жобалары!              !
сурстарды теңгерімді пайдала.!                    !              !
ну жөнінде заңнамалық және   !                    !              !
заңи кесімдерді әзірлеу      !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1.2. Қоршаған ортаға     !Нормативтік құқықтық!ТОҚМ          !Желтоқсан
тигізілетін әсерді бағалау   !кесімдердің жобалары!              !
және экологиялық аудит       !
бойынша нормативтік құқықтық !
кесімдер әзірлеу             !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2. Табиғи ресурстарды теңгерімді пайдалану үшін негіз жасау
Республиканың аумағын экологиялық аудандастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТОҚМ, АШМ,    !Желтоқсан
касында қоршаған ортаның лас.!Республикасының     !облыстардың,  !
тану және табиғи-ресурстық   !Үкіметіне ақпарат   !Астана және   !
әлеуеті картасының атластарын!                    !Алматы қалала.!
жасау жолымен Қазақстан      !                    !рының әкімдері!
аумағын экологиялық аудандас.!
тыруды жүргізу               !
---------------------------------------------------------------------------
Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары банкін құру
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.2. Сандық геоақпараттық!Қазақстан           !ТОҚМ          !Маусым
жүйелер негізінде Қазақстан  !Республикасының     !              !
Республикасының табиғи объек.!Үкіметі қаулысының  !              !
тілері мемлекеттік кадастрла.!жобасы              !              !
рының бірыңғай жүйесін құру  !
---------------------------------------------------------------------------
Ерекше қорғалатын аумақтар жүйесін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.3. Ерекше қорғалатын   !Қазақстан           !ТОҚМ          !Қыркүйек
табиғи аумақтарды дамытудың  !Республикасының     !              !
және орналастырудың республи.!Үкіметі қаулысының  !              !
калық схемасын әзірлеу       !жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
Табиғи ресурстарды зерттеу және ұдайы өндіру
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТОҚМ, ЭСМ     !Қыркүйек
касының минералдық-шикізаттық!Республикасының     !              !
базасының озыңқы дамуын қам. !Үкіметі қаулысының  !              !
тамасыз ететін, жер қойнауын !жобасы              !              !
геологиялық зерттеудің бағ.  !
дарламасын әзірлеу           !
---------------------------------------------------------------------------

4.6.2.5.  Разработать "Концепцию     Информация      МПРОС         Июнь
рационального              Правительству
использования              Республики
и охраны водных ресурсов   Казахстан
трансграничных рек,
находящихся в совместном
пользовании государств-
участников Центрально-
азиатского
экономического
Совета (ЦАЭС)"
---------------------------------------------------------------------------
Переработка производственных и бытовых отходов
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.6.  Разработать программы      Проект          МПРОС,        Декабрь
по ликвидации очагов       постановления   МЭМР
радиоактивного             Правительства
загрязнения при разведке   Республики
урановых месторождений     Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3. Экологическое просвещение
---------------------------------------------------------------------------
Пропаганда и просвещение по вопросам охраны окружающей среды и
рационального использования природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.1.  Обеспечить выпуск          Информация     МПРОС         Декабрь
журналов, брошюр, газет;   Правительству
организация семинаров,     Республики
конференций; создание      Казахстан
постоянной просветительской
телепередачи об экологии
и окружающей среде
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4. Снизить темпы ухудшения и обеспечить начало
стабилизации качества окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4.1.  Разработать Программу       Проект          АЧС          Сентябрь
развития и                  постановления
совершенствования           Правительства
Государственной             Республики
противопожарной службы      Казахстан
Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
4.6.4.2.  Разработать правила         Проект          АЧС         Сентябрь
представления Декларации    постановления
безопасности промышленного  Правительства
объекта Республики          Республики
Казахстан                   Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.7. Культура и спорт
Цель: Сохранить и развивать казахскую национальную культуру и язык,
продолжить пропаганду и внедрение в обществе принципов здорового образа
жизни
---------------------------------------------------------------------------

4.6.2.5. "Орталық Азия эконо.!Қазақстан           !ТОҚМ          !Маусым
микалық Кеңесіне (ОАЭК) қаты.!Республикасының     !              !
сушы мемлекеттердің бірлесіп !Үкіметіне ақпарат   !              !
пайдалануындағы трансшекаралық
өзендердің су ресурстарын    !
ұтымды пайдаланудың және қор.!
ғаудың тұжырымдамасын" әзірлеу
------------------------------------------------
---------------------------
4.6.2.6. Уран кен орындарын  !Қазақстан           !ТОҚМ, ЭМРМ    !Желтоқсан
барлау кезіндегі радиоактив. !Республикасының     !              !
тік ластану ошақтарын жою    !Үкіметі             !              !
жөніндегі бағдарламаны       !қаулысының жобасы   !              !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3. Экологиялық оқу ағарту
---------------------------------------------------------------------------
Қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану мәселелері
бойынша насихат және оқу ағарту жұмысы
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.1. Журналдар, брошюра. !Қазақстан           !ТОҚМ          !Желтоқсан
лар, газеттер шығаруды қамта.!Республикасының     !              !
масыз ету; семинарлар, конфе.!Үкіметіне ақпарат   !              !
ренциялар ұйымдастыру; эколо.!
гия және қоршаған орта туралы!
тұрақты ағартушылық телеха.  !
барлар жасау                 !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4. Қоршаған орта сапасының нашарлау қарқынын төмендету және оның
тұрақтана бастауын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТЖА           !Қыркүйек
касы Төтенше жағдайлар жөнін.!Республикасы        !              !
дегі агенттігінің Мемлекеттік!Үкіметі             !              !
өртке қарсы қызметін дамыту. !қаулысының жобасы   !              !
дың және жетілдірудің бағдар.!
ламасын әзірлеу              !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТЖА           !Қыркүйек
касы өнеркәсіптік объектісі. !Республикасы        !              !
нің қауіпсіздік декларациясын!Үкіметі             !              !
берудің ережесін әзірлеу     !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7. Мәдениет және спорт
Мақсат: Қазақтың ұлттық мәдениеті мен тілін сақтау және дамыту,
қоғамда салауатты өмір салты қағидаттарын насихаттауды және
енгізуді жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------

4.7.1. Культура, язык
---------------------------------------------------------------------------
Сохранение и развитие казахской национальной культуры, культуры народов,
населяющих Республику Казахстан.
Поддержка и развитие культурного, интеллектуального и научного потенциала
страны
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.1.  Подготовить юбилейные       Проект         МКИОС,    Сентябрь
мероприятия, посвященные    постановления  акимы
1500-летию города           Правительства  Южно-
Туркестана                  Республики     Казахстанской
Казахстан      области,
гг. Астаны и
Алматы
4.7.1.2.  Провести юбилейные          Информация     МКИОС,    Декабрь
мероприятия, посвященные    Правительству  акимы
1500-летию города           Республики     Южно-
Туркестана                  Казахстан      Казахстанской
области, гг.
Астаны и
Алматы
4.7.1.3.  Сформировать экспозицию,    Информацию     МКИОС,     Май
фонды и открыть             Правительству  аким
Национальный музей          Республики     г. Астаны
Республики Казахстан в      Казахстан
городе Астане
4.7.1.4.  Подготовить мероприятия,    Проект         МКИОС,     Апрель
посвященные 100-летию       постановления  акимы
со дня рождения             Правительства  Северо-
выдающегося казахского      Республики     Казахстанской
писателя Сабита Муканова    Казахстан      области и
г. Алматы
4.7.1.5.  Подготовить мероприятия,    Проект         МКИОС      Май
посвященные 100-летию       распоряжения
со дня рождения             Премьер-Министра
выдающегося казахского      Республики
акына-импровизатора         Казахстан
Исы Байзакова
4.7.1.6.  Реализовать Национальную    Информация     МКИОС      Декабрь
программу выпуска           Правительству
социально-важной литературы Республики
на 2000-2002 годы           Казахстан
4.7.1.7.  Разработать Программу       Проект         МКИОС,     Ноябрь
"О неотложных мерах по      постановления  акимы
сохранению и развитию       Правительства  областей,
культурно-досуговой         Республики     гг. Астаны
работы на селе"             Казахстан      и Алматы
4.7.1.8.  Реализовать Программу       Информация     МКИОС,    Декабрь,
"О неотложных мерах по      Правительству  акимы     2000 г.
сохранению и развитию       Республики     областей,
культурно-досуговой         Казахстан      гг. Астаны
работы на селе"                            и Алматы
4.7.1.9.  Обеспечить сохранность,     Информация     МКИОС      Декабрь
доступность печатных        Правительству
и документальных            Республики
фондов                      Казахстан
4.7.1.10. Реализовать мероприятия     Информация     МКИОС      Декабрь
по поддержке и развитию     Правительству
кинопроизводства,           Республики
театрального, музыкального, Казахстан
изобразительно-прикладного
и хореографического
искусства
4.7.1.11. Подготовить Международную   Проект         МКИОС      Октябрь
книжную ярмарку "Книга на   распоряжения
пороге третьего             Премьер-
тысячелетия"                Министра
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Развитие государственного и других языков
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.12. Реализовать                 Информация     МКИОС      Июнь,
Государственную             Правительству             декабрь
программу функционирования  Республики
и развития языков           Казахстан
4.7.1.13. Разработать                 Проект         МКИОС      Сентябрь
Государственную             Указа
программу функционирования  Президента
и развития языков на 2001-  Республики
2010 годы                   Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение культурной, духовной и языковой потребности казахской
диаспоры за рубежом
---------------------------------------------------------------------------

4.7.1. Мәдениет, тіл
---------------------------------------------------------------------------
Қазақтың ұлттық мәдениетін, Қазақстан Республикасын мекендейтін
халықтардың мәдениетін сақтау және дамыту
Елдің мәдени, санаткерлік және ғылыми әлеуетін қолдау мен дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.1. Түркістан қаласының !Қазақстан           !МАКМ, Оңтүстік!Қыркүйек
1500 жылдығына арналған мере.!Республикасы        !Қазақстан об. !
келік іс-шараларды дайындау  !Үкіметі             !лысының, Аста.!
!қаулысының жобасы   !на және Алматы!
!қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.2. Түркістан қаласының !Қазақстан           !МАКМ, Оңтүстік!Желтоқсан
1500 жылдығына арналған мере.!Республикасы        !Қазақстан об. !
келік іс-шараларды өткізу    !Үкіметіне ақпарат   !лысының, Аста.!
!на және Алматы!
!қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.3. Астана қаласында Қа.!Қазақстан           !МАКМ, Астана  !Мамыр
зақстан Республикасының Ұлт. !Республикасының     !қаласының     !
тық мұражайының экспозиция.  !Үкіметіне ақпарат   !әкімі         !
сын, қорларын қалыптастыру   !                    !              !
және оны ашу                 !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.4. Аса көрнекті қазақ  !Қазақстан           !МАКМ, Солтүс. !Сәуір
жазушысы Сәбит Мұқановтың 100!Республикасы        !тік Қазақстан !
жылдық мерейтойына арналған  !Үкіметі             !облысының және!
іс-шараларды дайындау        !қаулысының жобасы   !Алматы қаласы.!
!ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.5. Қазақтың аса көрнек.!Қазақстан           !МАКМ          !Мамыр
ті суырып салма ақыны Иса    !Республикасының     !              !
Байзақовтың 100 жылдық мерей.!Премьер-Министрі    !              !
тойына арналған іс-шараларды !өкімінің жобасы     !
дайындау                     !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.6. Әлеуметтік маңызы   !Қазақстан           !МАКМ          !Желтоқсан
бар әдебиетті шығарудың 2000-!Республикасының     !              !
2002 жылдарға арналған ұлттық!Үкіметіне ақпарат   !              !
бағдарламасын іске асыру     !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.7. "Ауылдағы мәдени-де.!Қазақстан           !МАКМ, облыс.  !Қараша
малыс жұмыстарын сақтау және !Республикасының     !тардың, Астана!
дамыту жөніндегі шұғыл шара. !Үкіметі             !және Алматы   !
лар туралы" бағдарламаны     !қаулысының жобасы   !қалаларының   !
әзірлеу                      !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.8. "Ауылдағы мәдени де.!Қазақстан           !МАКМ, облыс.  !2000 ж.
малыс жұмыстарын сақтау және !Республикасының     !тардың, Астана!Желтоқсан
дамыту жөніндегі шұғыл шара. !Үкіметі             !және Алматы   !
лар туралы" бағдарламаны іске!қаулысының жобасы   !қалаларының   !
асыру                        !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.9. Баспалық және құжат.!Қазақстан           !МАКМ          !Желтоқсан
тамалық қорлардың сақталуын, !Республикасының     !              !
қол жетімділігін қамтамасыз  !Үкіметіне ақпарат   !              !
ету                          !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.10. Кино өндірісін, те.!Қазақстан           !МАКМ          !Маусым
атр, музыка, бейнелеу-қолдан.!Республикасының     !              !Желтоқсан
балы және би өнерін қолдау   !Премьер-Министрі    !              !
және дамыту жөніндегі іс-    !өкімінің жобасы
шараларды іске асыру         !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.11. "Кітап үшінші мың. !Қазақстан           !МАКМ          !Қыркүйек
жылдықтың табалдырығында" ха.!Республикасының     !              !
лықаралық кітап жәрмеңкесін  !Үкіметіне ақпарат   !              !
дайындау                     !                    !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік және басқа да тілдерді дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.12. Тілдерді қолдану   !Қазақстан           !МАКМ          !Желтоқсан
мен дамытудың мемлекеттік    !Республикасы        !              !
бағдарламасын іске асыру     !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.13. Тілдерді қолдану   !Қазақстан           !МАКМ          !Қыркүйек
мен дамытудың 2001-2010 жыл. !Республикасының     !              !
дарға арналған мемлекеттік   !Президенті          !
бағдарламасын әзірлеу        !Жарлығының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
Шетелдердегі қазақ диаспорасының мәдени, рухани және тілдік
қажеттіліктерін қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------

4.7.1.14. Реализовать                 Информация     МКИОС,     Декабрь
Государственную             Правительству  МИД, АМД
программу поддержки         Республики
соотечественников,          Казахстан
проживающих за рубежом
---------------------------------------------------------------------------
Укрепление межнационального согласия, развитие традиций и обычаев народов,
проживающих в Республике Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
4.7.1.15. Реализовать программу       Информация     МКИОС,     Октябрь
деятельности Ассамблеи      Правительству  Ассамблея
народов Казахстана          Республики     народов
Казахстан      Казахстана
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2. Развитие отечественного спорта и повышение его
авторитета на международной арене
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.1.  Внедрить Президентские      Информация     АТурС      Декабрь
тесты физической            Правительству
подготовленности населения  Республики
Республики Казахстан        Казахстан
4.7.2.2.  Внедрить принципы           Информация     АТурС,  Ежеквартально
здорового                   Правительству  акимы
образа жизни с помощью      Республики     областей,
занятий физической          Казахстан      гг. Астаны
культурой и спортом                        и Алматы
4.7.2.3.  Реализовать                 Информация     АТурС,    Декабрь
Государственную             Правительству  акимы
программу развития          Республики     областей,
массового спорта в          Казахстан      гг. Астаны
Республике Казахстан на                    и Алматы
1996-2000 годы
4.7.2.4.  Разработать                 Проект         АТурС,     Декабрь
Государственную             Указа          АЗО, МОН
программу развития          Президента
физической культуры и       Республики
спорта в Республике         Казахстан
Казахстан на 2001-2005
годы
---------------------------------------------------------------------------
Расширение сети спортивно-оздоровительных сооружений и развитие массового
спорта
---------------------------------------------------------------------------

4.7.1.14. Шетелдерде тұратын !Қазақстан           !МАКМ, СІМ, КДА!Желтоқсан
отандастарды қолдаудың       !Республикасының     !              !
мемлекеттік бағдарламасын    !Үкіметіне ақпарат   !
іске асыру                   !                    !
---------------------------------------------------------------------------
Ұлтаралық келісімді нығайту, Қазақстан Республикасында тұратын халықтардың
салттары мен дәстүрлерін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.15. Қазақстан халықтар.!Қазақстан           !МАКМ, Қазақ.  !Қазан
ының Ассамблеясы қызметінің  !Республикасының     !стан халықта. !
бағдарламасын іске асыру     !Үкіметіне ақпарат   !рының Ассам.  !
!блеясы (келі. !
!сім бойынша)  !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2. Отандық спортты дамыту және оның халықаралық сахнадағы беделін
көтеру
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТурСА         !Желтоқсан
касы халқының дене тәрбиесі  !Республикасының     !              !
дайындығының Президенттік    !Үкіметіне ақпарат   !
тестілерін енгізу            !                    !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.2. Дене тәрбиесімен жә.!Қазақстан           !ТурСА, облыс. !Тоқсан
не спортпен айналысудың көме.!Республикасының     !тардың, Астана!сайын
гімен салауатты өмір салты   !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
қағидаттарын енгізу          !                    !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТурСА, облыс. !Желтоқсан
касында бұқаралық спортты да.!Республикасының     !тардың, Астана!
мытудың 1996-2000 жылдарға   !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
арналған мемлекеттік бағдар. !                    !қалаларының   !
ламасын іске асыру           !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТурСА, ДСА,   !Желтоқсан
касында дене тәрбиесі мен    !Республикасының     !БҒМ           !
спортты дамытудың 2001-2005  !Президенті          !
жылдарға арналған мемлекеттік!Жарлығының жобасы   !
бағдарламасын әзірлеу        !
---------------------------------------------------------------------------
Спорттық-сауықтыру ғимараттарының желісін кеңейту және бұқаралық спортты
дамыту
---------------------------------------------------------------------------

4.7.2.5.  Подготовить и обеспечить    Информация    АТурС      Декабрь
участие сборных             Правительству
национальных команд         Республики
Республики Казахстан в      Казахстан
XXVII Олимпийских играх
в 2000 году в г. Сиднее
4.7.2.6.  Совершенствовать            Проекты        АТурС      Постоянно
нормативную правовую        нормативных
базу в области физической   правовых актов
культуры и спорта
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 5. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентоспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной экономики
и общества
---------------------------------------------------------------------------
5.1. Модернизация и развитие существующих транспортно-
коммуникационных сетей
---------------------------------------------------------------------------
Осуществление восстановительного ремонта по магистральным дорогам, начало
строительства на направлениях продвижения основных транзитных грузопотоков
---------------------------------------------------------------------------
5.1.1.   Продолжить работы по         Информация     МТК       Июнь,
проекту "Развитие            Правительству            декабрь
мощностей железнодорожного   Республики
транспорта                   Казахстан
(станция Дружба фаза 1)"
5.1.2.   Разработать Программу        Проект         МТК, АМБ, Декабрь
**       развития железнодорожного    постановления  РГП
транспорта Республики        Правительства  "Казакстан
Казакстан на 2000-2005       Республики     темiр жолы"
годы                         Казахстан
5.1.3.   Осуществить строительство    Информация     МТК        Июнь,
автомобильной дороги         Правительству             декабрь
Кызыласкер-Кировский,        Республики
37 км                        Казахстан
5.1.4.   Продолжить строительство     Информация     МТК, РГП   Декабрь
железнодорожной линии        Правительству "Казакстан
Аксу-Конечная                Республики     темiр жолы"
Казахстан
5.1.5.   Провести текущий ремонт      Информация     МТК        Июнь,
Усть-Каменогорского шлюза    Правительству             декабрь
Республики
Казахстан
5.1.6.   Привлекать иностранные       Информация     МТК, МИД   Декабрь
инвестиции для приобретения  Правительству
судов класса река-море       Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Развитие основной опорной сети автодорог, формирование придорожной
инфрастуктуры, совершенствование существующих систем связи и
телекоммуникаций
---------------------------------------------------------------------------
5.1.7.   Провести реконструкцию       Информация     МТК    Ежеквартально
автомобильной дороги         Правительству
Алматы-Гульшад-Акчатау-      Республики
Караганда-Астана             Казахстан
5.1.8.   Осуществить строительство    Информация     МТК      Октябрь
восточного обхода            Правительству
г. Астаны "Ерейментау-       Республики
Аршалы"                      Казахстан
5.1.9.   Провести реабилитацию        Информация     МТК      Июль,
автодорог Западного          Правительству           декабрь
Казахстана                   Республики
Казахстан
5.1.10.  Произвести устройство        Информация     МТК      Октябрь
черного покрытия на          Правительству
автомобильных дорогах:       Республики
Доссор-Кульсары-Бейнеу       Казахстан
(17 км);
Бейнеу-Нукус (4 км);
Атырау-Актюбинск (7 км)
5.1.11.  Продолжить строительство     Информация    Аким      Ноябрь
моста через реку Урал        Правительству Западно-
в городе Уральске            Республики    Казахстанской
Казахстан     области,
МТК
---------------------------------------------------------------------------
Дальнейшее развитие инфрастуктуры  водного транспорта
---------------------------------------------------------------------------

4.7.2.5. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТурСА         !Желтоқсан
касы ұлттық құрама командала.!Республикасының     !              !
рының 2000 жылы Сидней қала. !Үкіметіне ақпарат   !
сында өтетін XXVII Олимпияда.!                    !
лық ойындарға дайындау және  !
қатысуын қамтамасыз ету      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.6. Дене тәрбиесі мен   !Нормативтік құқықтық!ТурСА         !Тұрақты
спорт саласындағы нормативтік!кесімдердің жобалары!              !
құқықтық базаны жетілдіру    !
---------------------------------------------------------------------------
5-Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсат: Ұлттық экономиканың және қоғамның қажеттіліктерін толық
қамтамасыз ететін, бәсекеге қабілетті көлік-коммуникация
кешенін құру
---------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    ! Орындалуына !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
---------------------------------------------------------------------------
5.1. Қазіргі көлік-коммуникация желілерін жаңғырту және дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Магистральдық жолдар бойынша қалпына келтіру мен жөндеуді жүзеге асыру,
негізгі транзиттік жүк тасқындарын жылжыту бағытындағы құрылыстың басталуы
---------------------------------------------------------------------------
5.1.1. "Темір жол көлігінің  !Қазақстан           !ККМ           !Желтоқсан
қуаттарын дамыту (Достық     !Республикасының     !              !
станциясы 1-кезең)" жобасы   !Үкіметіне ақпарат   !              !
бойынша жұмысты жалғастыру   !                    !
---------------------------------------------------------------------------
2
5.1.2.  Қазақстан Республика.!Қазақстан           !ККМ, МБА,     !Желтоқсан
сының темір жол көлігін дамы.!Республикасы        !"Қазақстан    !
тудың 2000-2005 жылдарға     !Үкiметi             !темiр жолы"   !
арналған бағдарламасын       !қаулысының          !РМК           !
әзiрлеу                      !жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.3. Қызыләскер-Киров авто.!Қазақстан           !ККМ           !Маусым,
мобиль жолының құрылысын     !Республикасының     !              !Желтоқсан
жүзеге асыру, 37 км          !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.4. Ақсу-Дегелең темір жол!Қазақстан           !ККМ, "Қазақ.  !Желтоқсан
желісінің құрылысын жалғас.  !Республикасының     !стан темір жо.!
тыру                         !Үкіметіне ақпарат   !лы" РМК       !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.5. Өскемен шлюзін ағым.  !Қазақстан           !ККМ           !Маусым
дағы жөндеуді жүргізу        !Республикасының     !              !Желтоқсан
!Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.6. Өзен-теңіз сыныбының  !Қазақстан           !ККМ, СІМ      !Желтоқсан
кемелерін сатып алу үшін ше. !Республикасының     !              !
телдік инвестициялар тарту   !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Автомобиль жолдарының негізгі тірек желісін дамыту, жол маңындағы
инфрақұрылымды қалыптастыру, байланыстың және телекоммуникациялардың
қазіргі жүйелерін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
5.1.7. Алматы-Гүлшат-Ақшатау-!Қазақстан           !ККМ           !Тоқсан
Қарағанды-Астана автомобиль  !Республикасының     !              !сайын
жолын қайта жаңартуды жүргізу!Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.8. Астана қаласының      !Қазақстан           !ККМ           !Қазан
"Ерейментау-Аршалы" шығыс ай.!Республикасының     !              !
налымының құрылысын жүзеге   !Үкіметіне ақпарат   !              !
асыру                        !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.9. Батыс Қазақстанның ав.!Қазақстан           !ККМ           !Шілде,
томобиль жолдарын қалпына    !Республикасының     !              !желтоқсан
келтіру                      !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.10. Доссор-Құлсары-Бейнеу!Қазақстан           !ККМ           !Қазан
(17 км);                     !Республикасының     !              !
Бейнеу-Нөкіс (4 км);         !Үкіметіне ақпарат   !              !
Атырау-Ақтөбе (7 км)         !
автомобиль жолдарына қара    !
жамылғы төсеуді жүргізу      !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.11. Орал қаласында Орал  !Қазақстан           !Батыс         !Қараша
өзені арқылы көпір салуды    !Республикасының     !Қазақстан     !
жалғастыру                   !Үкіметіне ақпарат   !облысының     !
!әкімі, ККМ    !
---------------------------------------------------------------------------
Су көлігінің инфрақұрылымын одан әрі дамыту
---------------------------------------------------------------------------

5.1.12.  Обеспечить дальнейшее        Информация    МТК       Декабрь
развитие инфрастуктуры       Правительству
порта Актау                  Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
5.2. Внедрение передовых технологий перевозок, качественное
обновление подвижного состава транспорта
--------------------------------------------------------------------------
Осуществление инновационной политики в отношении развития коммуникационных
сетей, внедрения информационных средств, обеспечение конкуренции на
отечественном рынке связи
---------------------------------------------------------------------------
5.2.1.   Развивать спутниковую сеть   Информация        МТК   Ноябрь
ДАМА для телефонизации       Правительству
сельских и труднодоступных   Республики
регионов                     Казахстан
5.2.2.   Модернизировать существующие Информация        МТК   Ноябрь
системы и сети               Правительству
телекоммуникаций             Республики
с увеличением численности    Казахстан
абонентов до 2 миллионов
5.2.3.   Завершить строительство      Информация        МТК   Июнь,
национальной информационной  Правительству           декабрь
супермагистрали              Республики
Казахстан
5.2.4.   Разработать и реализовать    Проект         МТК, МФ, Июнь
Программу развития почтово-  постановления  АМБ,
сберегательной системы       Правительства  Нацбанк
Республики     (по
Казахстан      согласованию),
Информация     Народный  Декабрь
Правительству  сберегате-
Республики     льный банк
Казахстан      (по
согласованию)
5.2.5.   Сформировать сеть            Информация     МТК          Декабрь
национальных аэропортов      Правительству
(гг. Астана, Атырау,         Республики
Алматы)                      Казахстан
Продолжить строительство
нового аэропорта в
г. Астане
Реконструировать взлетно-
посадочную полосу
аэропорта г. Атырау
Привлечь инвестиции на
строительство пассажирского
терминала аэропорта
Алматы
Создать базовые
международные аэропорты
(гг. Астана, Атырау,
Алматы) и Центры
технического обслуживания
и ремонта по типам судов

5.1.12. Ақтау айлағының ин.  !Қазақстан           !ККМ           !Желтоқсан
фрақұрылымын одан әрі дамыту.!Республикасының     !              !
ды қамтамасыз ету            !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.2. Тасымалдаудың озық технологияларын енгізу, көліктің жылжымалы
құрамын сапалық жаңарту
---------------------------------------------------------------------------
Коммуникациялық желілерді дамытуға, ақпараттық құралдарды енгізуге қатысты
инновациялық саясатты жүзеге асыру, байланыстың отандық рыногында
бәсекелестікті қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
5.2.1. Ауылдық және жетуі қи.!Қазақстан           !ККМ           !Қараша
ын аймақтарды телефондандыру !Республикасының     !              !
үшін ДАМА спутник желісін да.!Үкіметіне ақпарат   !
мыту                         !
---------------------------------------------------------------------------
5.2.2. Абоненттердің санын 2 !Қазақстан           !ККМ           !Қараша
миллионға дейін ұлғайту арқы.!Республикасының     !              !
лы телекоммуникациялардың жұ.!Үкіметіне ақпарат   !
мыс істеп тұрған жүйесі мен  !
желілерін жаңғырту           !
---------------------------------------------------------------------------
5.2.3. Ұлттық ақпараттық су. !Қазақстан           !ККМ           !Маусым,
пермагистральдың құрылысын   !Республикасының     !              !желтоқсан
аяқтау                       !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.2.4. Пошта-жинақ жүйесін   !Қазақстан           !ККМ, ҚарМ,    !Маусым
дамытудың бағдарламасын      !Республикасы        !МБА, Ұлттық   !
әзірлеу және іске асыру      !Үкіметі             !Банк (келісім !
!қаулысының жобасы   !бойынша), Ха. !
!лықтық жинақ  !
!Қазақстан           !банкі (келісім!Желтоқсан
!Республикасының     !бойынша)      !
!Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
5.2.5. Ұлттық әуежайлар желі.!Қазақстан           !ККМ           !Желтоқсан
сін қалыптастыру (Астана,    !Республикасының     !              !
Атырау, Алматы қалалары) Ас. !Үкіметіне ақпарат   !
тана қаласындағы жаңа әуежай.!
дың құрылысын жалғастыру     !
Атырау қаласы әуежайының ұшу-!
қону алаңын қайта жаңарту    !
Алматы әуежайы жолаушылар    !
терминалының құрылысына      !
инвестициялар тарту          !
Базалық халықаралық әуежайлар!
(Астана, Атырау, Алматы      !
қалалары) және Техникалық    !
қызмет көрсету мен әуе кеме. !
лерінің үлгілері бойынша     !
жөндеу орталықтарын құру     !
---------------------------------------------------------------------------

5.2.6.   Разработать порядок           Проект          МТК       Март
использования сетей           постановления
телекоммуникаций общего       Правительства
пользования для нужд          Республики
органов государственного      Казахстан
управления, обороны,
безопасности и
правопорядка
---------------------------------------------------------------------------
Формирование единого информационного поля для транспортно-
коммуникационного комплекса
---------------------------------------------------------------------------
5.2.7.   Создать единую                Информация      МТК       Октябрь
автоматизированную            Правительству
информационную систему        Республики
транспортного комплекса       Казах
стан
---------------------------------------------------------------------------
Электрификация и увеличение пропускной способности основных направлений
железнодорожных путей, качественное обновление подвижного состава для
пассажиров и грузовых перевозок
---------------------------------------------------------------------------
5.2.8.   Сформировать Центральный      Информация      МТК       Декабрь
транспортный коридор          Правительству
"Северный Казахстан -         Республики
Западный Казахстан".          Казахстан
Продолжить разработку
проекта новой железной
дороги Донское-
Краснооктябрьский рудник
5.2.9.   Продолжить работу по          Информация      МТК       Ноябрь
сокращению времени            Правительству
сообщения на маршруте         Республики
Алматы-Астана (обеспечить     Казахстан
закупку техники для
ремонта железнодорожного
пути с использованием
финансовой помощи ЕБРР)
---------------------------------------------------------------------------
5.3. Обеспечение эффективной системы управления отраслью
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование управления подотраслями транспортно-коммуникационного
комплекса, в том числе через внедрение системы стратегического
планирования и контроля
---------------------------------------------------------------------------
5.3.1.   Разработать Концепцию         Проект          МТК       Декабрь
развития национальной         нормативного
транспортной инфрастуктуры    правового акта
на период до 2008 года
---------------------------------------------------------------------------
Проведение целенаправленной государственной политики по увеличению объемов
транзита
---------------------------------------------------------------------------

5.2.6. Жалпыға бірдей пайда. !Қазақстан           !ККМ           !Наурыз
ланылатын телекоммуникация.  !Республикасы        !              !
лардың желілерін мемлекеттік !Үкіметі             !
басқару, қорғаныс, қауіпсіз. !қаулысының жобасы   !
дік және құқық қорғау орган. !
дарының мұқтаждары үшін      !
пайдаланудың тәртібін әзірлеу!
---------------------------------------------------------------------------
Көлік-коммуникация кешені үшін бірыңғай ақпараттық өріс қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
5.2.7. Көлік кешенінің бірың.!Қазақстан           !ККМ           !Қазан
ғай автоматтандырылған ақпа. !Республикасының     !              !
раттық жүйесін құру          !Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
Электрлендіру және темір жолдардың негізгі бағыттарының өткізу
қабілеттілін арттыру, жолаушылар және жүк тасымалы үшін жылжымалы құрамды
сапалық жаңарту
---------------------------------------------------------------------------
5.2.8. "Солтүстік Қазақстан- !Қазақстан           !ККМ           !Желтоқсан
Батыс Қазақстан" орталық кө. !Республикасының     !              !
лік дәлізін қалыптастыру ДОН-!Үкіметіне ақпарат   !
Қызылоктябрь кеніші жаңа     !
темір жолының жобасын        !
әзірлеуді жалғастыру         !
---------------------------------------------------------------------------
5.2.9. Алматы-Астана бағы.   !Қазақстан           !ККМ           !Қараша
тында қатынас уақытын қысқар.!Республикасының     !              !
ту жөніндегі жұмысты жалғас. !Үкіметіне ақпарат   !
тыру (ЕҚЖДБ  қаржылық көмегін!
пайдалана отырып, темір жол. !
дарды жөндеу үшін техника са.!
тып алуды қамтамасыз ету)    !
---------------------------------------------------------------------------
5.3. Саланы басқарудың тиімді жүйесін қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
Көлік-коммуникация кешенінің ішкі салаларын, соның ішінде стратегиялық
жоспарлау және бақылау жүйесін енгізу арқылы басқаруды жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
5.3.1. Ұлттық көлік инфрақұ. !Нормативтік құқықтық!ККМ           !Желтоқсан
лымын дамытудың 2008 жылға   !кесімнің жобасы     !              !
дейінгі кезеңге арналған тұ. !                    !
жырымдамасын әзірлеу         !
---------------------------------------------------------------------------
Транзиттің көлемін ұлғайту жөніндегі мақсатты мемлекеттік саясат жүргізу
---------------------------------------------------------------------------

5.3.2.   Провести IV заседание         Информация      МТК,   Май
Проектной рабочей группы      Правительству   МГД,
"Транспорт и пересечение      Республики      МИД
границ в рамках Специальной   Казахстан
программы ООН для экономик
Центральной Азии (СПЕКА)"
---------------------------------------------------------------------------
5.3.3.   Провести V заседание          Информация      МТК,   Декабрь
проектной рабочей             Правительству   МГД,
группы "Транспорт и           Республики      МИД
пересечение границ            Казахстан
в рамках Специальной
программы ООН для экономик
Центральной Азии (СПЕКА)"
--------------------------------------------------------------------------
5.4. Совершенствование законодательства, учета и отчетности
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование системы статистического учета и отчетности,
соответствующей международным стандартам
---------------------------------------------------------------------------
5.4.1.   Разработать Закон             Проект Закона   МТК    Октябрь
Республики Казахстан          Республики
"О железнодорожном            Казахстан
транспорте"
5.4.2.   Разработать Закон             Проект Закона   МТК    Октябрь
Республики Казахстан          Республики
"О торговом мореплавании"     Казахстан
5.4.3    Разработать Закон             Проект Закона   МТК    Октябрь
Республики Казахстан          Республики
"Об автомобильных дорогах"    Казахстан
5.4.4.   Разработать нормативные       Проекты         МТК    Декабрь
правовые акты для             нормативных
регулирования рынка           правовых актов
автомобильных перевозок
5.4.5.   Внести изменения в            Проекты         МТК    Ноябрь
нормативные акты и            нормативных
международные Соглашения      актов,
в целях защиты                предложения о
национального рынка и         внесении
экономических интересов       изменений в
государства                   международные
Соглашения
5.4.6.   Разработать Программу         Проект          МТК       Август
развития отрасли              постановления
гражданской авиации           Правительства
Республики
Казахстан

5.3.2. "Орталық Азияның эко. !Қазақстан           !ККМ, МКМ, СІМ !Мамыр
номикалары үшін БҰҰ-ның арна.!Республикасының     !              !
улы бағдарламасы (СПЕКА)     !Үкіметіне ақпарат   !
шеңберінде Көлік және шекара.!
ны кесіп өту" Жобалық жұмыс  !
тобының IV мәжілісін өткізу  !
---------------------------------------------------------------------------
5.3.3. "Орталық Азияның эко. !Қазақстан           !ККМ, МКМ, СІМ !Желтоқсан
номикалары үшін БҰҰ-ның арна.!Республикасының     !              !
улы бағдарламасы (СПЕКА)     !Үкіметіне ақпарат   !
шеңберінде Көлік және шекара.!
ны кесіп өту" Жобалық жұмыс  !
тобының V мәжілісін өткізу   !
---------------------------------------------------------------------------
5.4. Заңнаманы, есепке алу мен есептемені жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
Халықаралық стандарттарға сай келетін статистикалық есепке алу мен
есептеме жүйесін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
5.4.1. "Темір жол көлігі ту. !Қазақстан           !ККМ           !Қазан
ралы" Қазақстан Республикасы.!Республикасы        !              !
ның Заңын әзірлеу            !Заңының жобасы      !
---------------------------------------------------------------------------
5.4.2. "Теңіз саудасы туралы"!Қазақстан           !ККМ           !Қазан
Қазақстан Республикасының    !Республикасы        !              !
Заңын әзірлеу                !Заңының жобасы      !
---------------------------------------------------------------------------
5.4.3. "Автомобиль жолдары   !Қазақстан           !ККМ           !Қазан
туралы" Қазақстан Республика.!Республикасы        !              !
сының Заңын әзірлеу          !Заңының жобасы      !
---------------------------------------------------------------------------
5.4.4. Автомобиль тасымалдары!Нормативтік құқықтық!ККМ           !Желтоқсан
рыногын реттеу үшін норматив.!кесімдердің жобасы  !              !
тік құқықтық кесімдер әзірлеу!                    !
---------------------------------------------------------------------------
5.4.5. Ұлттық рынокты және   !Нормативтік кесім.  !ККМ           !Қараша
мемлекеттің экономикалық мүд.!дердің жобалары,    !              !
делерін қорғау мақсатында    !Халықаралық келісім.!
нормативтік кесімдерге және  !дерге өзгерістер ен.!
халықаралық келісімдерге өз. !гізу туралы ұсыныс. !
герістер енгізу              !тар                 !
---------------------------------------------------------------------------
5.4.6. Азаматтық авиация са. !Қазақстан           !ККМ           !Тамыз
ласын дамыту бағдарламасын   !Республикасы        !              !
әзірлеу                      !Үкіметі             !
!қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
2

5.4.7.   Совершенствовать              Проекты         МТК       Сентябрь
**       нормативную правовую          нормативных
базу в части создания         правовых актов            Декабрь
конкурентных условий на       Информация
воздушном транспорте          Правительству
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 6. Энергетические ресурсы
Цель: Сформировать экспортоориентированный, технологически связанный
топливно-энергетический комплекс
--------------------------------------------------------------------------
6.1. Обеспечение энергетической независимости Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
6.1.1.   Разработать План               Проект          МЭМР   Апрель
мероприятий,                   постановления
обеспечивающий                 Правительства
энергетическую                 Республики
независимость Республики       Казахстан
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
6.2. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты
их переработки
--------------------------------------------------------------------------
6.2.1.   Завершить бурение первой       Информация      МЭМР,    Май
разведочной скважины на        Правительству   ЗАО ННК
морском шельфе                 Республику     "Казахойл"
Казахстан      (по
согласованию)
6.2.2.   Провести конкурсы по           Информация     МИД, МЭМР  Май
выбору инвесторов для          Правительству  МПРОС
разработки газовых             Республики
месторождений Южного           Казахстан
Казахстана
6.2.3.   Продолжить работу по           Информация      МЭМР,    Июнь,
реконструкции Атырауского      Правительству   ЗАО ННК  декабрь
нефтеперерабатывающего         Республики      "Казахойл"
завода                         Казахстан       (по
согласованию)
6.2.4.   Расширить пропускную           Информация      МЭМР,    Июнь,
способность нефтепровода       Правительству   ЗАО НКТН декабрь
Атырау-Самара                  Республики      "КазТрансОйл"
Казахстан       (по
согласованию)
6.2.5.   Завершить ТЭО нефтепровода     Информация      МЭМР,     Март
Кенкияк-Атырау                 Правительству   ЗАО НКТН
Республики      "КазТрансОйл"
Казахстан       (по
согласованию)
6.2.6.   Увеличить добычу нефти         Информация      МЭМР,     Декабрь,
за счет интенсификации         Правительству   ЗАО ННК
добычи нефти на действующих    Республики      "Казахойл"
месторождениях                 Казахстан       (по
согласованию)
6.2.7.   Продолжить работу по           Информация      МЭМР, ЗАО Июнь,
решению вопроса с Российской   Правительству   НКТН      декабрь
Федерацией об увеличении       Республики     "КазТрансойл"
квоты на транспортировку и     Казахстан       (по
замещение нефти для экспорта                   согласованию)
в ближнее и дальнее зарубежье
---------------------------------------------------------------------------

5.4.7.  Әуе көлігінде бәсе.  !Нормативтік құқықтық!ККМ           !Қыркүйек
келестік жағдай туғызу бөлі. !кесімдердің жобалары!              !
гінде нормативтік құқықтық   !
базаны жетілдіру             !Қазақстан           !              !Желтоқсан
!Республикасының     !              !
!Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
6-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсат: Экспортқа бағдарланған, технологиялық жағынан байланысты
отын-энергетикалық кешенін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    ! Орындалуына !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
---------------------------------------------------------------------------
6.1. Қазақстан Республикасының энергетикалық тәуелсіздігін қамтамасыз
ету
---------------------------------------------------------------------------
6.1.1. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ЭМРМ          !Сәуір
сының энергетикалық тәуелсіз.!Республикасы        !              !
дігін қамтамасыз ететін іс-  !Үкіметі             !
шаралар жоспарын әзірлеу     !қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
6.2. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеуден алынатын өнімдерге ішкі
сұранысты қанағаттандыру
---------------------------------------------------------------------------
6.2.1. Теңіз қайраңында бірі.!Қазақстан           !ЭМРМ, "Қазақ. !Мамыр
нші барлау скважинасын бұрғы.!Республикасының     !ойл" ҰМК ЖАҚ  !
лауды аяқтау                 !Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.2. Оңтүстік Қазақстанның !Қазақстан           !СІМ, ЭМРМ,    !Мамыр
газ кен орындарын өндіру     !Республикасының     !ТОҚМ          !
үшін инвесторларды таңдау жө.!Үкіметіне ақпарат   !              !
нінде конкурстар өткізу      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.3. Атырау мұнайды қайта  !Қазақстан           !ЭМРМ, "Қазақ. !Маусым,
өңдеу зауытын қайта жаңарту  !Республикасының     !ойл" ҰМК ЖАҚ  !желтоқсан
жөніндегі жұмысты жалғастыру !Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.4. Атырау-Самара мұнай   !Қазақстан           !ЭМРМ, "Қаз.   !Маусым,
құбырының өткізу қабілеттілі.!Республикасының     !ТрансОйл" МТҰК!желтоқсан
гін кеңейту                  !Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.5. Кеңқияқ-Атырау мұнай  !Қазақстан           !ЭМРМ, "Қаз.   !Наурыз
құбырының техникалық-экономи.!Республикасының     !ТрансОйл" МТҰК!
калық негіздемесін аяқтау    !Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.6. Жұмыс істеп тұрған кен!Қазақстан           !ЭМРМ, "Қазақ. !Желтоқсан
орындарында мұнай өндірудің  !Республикасының     !ойл" ҰМК      !
қарқынын арттыру есебінен мұ.!Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !
най өндіруді ұлғайту         !                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.7. Жақын және алыс шетел.!Қазақстан           !ЭМРМ, "Қаз.   !Маусым,
дерге экспорттау үшін мұнайды!Республикасының     !Трансойл" МТҰК!желтоқсан
тасымалдауға және оның алма. !Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !
стыруға квотаны арттыру жө.  !                    !бойынша)      !
нінде мәселені шешу туралы   !
Ресей Федерациясымен жұмысты !
жалғастыру                   !
---------------------------------------------------------------------------

6.3. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов и
газопроводов
--------------------------------------------------------------------------
Решение политических и юридических проблем, связанных с освоением
казахстанского сектора Каспийского моря
---------------------------------------------------------------------------
6.3.1.   Продолжить работу по       Проекты        МИД,      В течение
определению правового      межправитель-  МПРОС,    года
статуса Каспийского моря   ственных       МЭМР,
соглашений     ЗАО ННК
Информация     "Казахойл"
Правительству (по
Республики    согласованию),
Казахстан     АО
"Казахстан-
Каспийшельф"
(по        Ежеквартально
согласованию)
6.3.2.   Принять необходимые меры   Информация    МЭМР, ЗАО   Июнь,
по увеличению экспортных   Правительству ННК         декабрь
возможностей               Республики    "Казахойл"
нефтедобывающих            Казахстан     (по согла-
предприятий Республики                   сованию),
Казахстан                                ЗАО НКТН
"КазТрансОйл"
(по согласо-
ванию)
---------------------------------------------------------------------------
Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов и
газопроводов
---------------------------------------------------------------------------
6.3.3.   Продолжить работу по       Информация      МЭМР, МИД  Июнь
определению приоритетных   Правительству  ЗАО ННК
вариантов дополнительных   Республики     "Казахойл"
экспортных нефтепроводов   Казахстан      (по согла-
сованию),
ЗАО НКТН
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Разработка нормативной документации
---------------------------------------------------------------------------
6.3.4.   Разработать нормативную    Проекты         МЭМР,     Декабрь
документацию строительства нормативных     МПРОС,
и эксплуатации нефте- и    правовых актов  ЗАО НКТН
газопроводов                               "КазТрансОйл"
(по согла-
сованию)
---------------------------------------------------------------------------
6.4. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных
энергоресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах
---------------------------------------------------------------------------
6.4.1.   Реализовать проект            Информация       МЭМР,     Январь
"Модернизация национальной    Правительству    ОАО
электрической сети" для       Республики       "KEGOC"
повышения надежности          Казахстан        (по
функционирования основной                      согласованию)
государственной сети
электропередачи напряжением
500, 220 кВ

6.3. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының еуразиялық
желісін құру
Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерумен байланысты саяси және
заңи проблемаларды шешу
---------------------------------------------------------------------------
6.3.1. Каспий теңізінің құ.  !Үкіметаралық        !СІМ, ТОҚМ,    !Жыл бойы
қықтық мәртебесін айқындау   !келісімдердің       !"Қазақойл" ҰМК!
жөніндегі жұмысты жалғастыру !жобалары            !ЖАҚ (келісім  !
!бойынша),     !
!Қазақстан           !"Қазақстан-   !Тоқсан
!Республикасының     !Каспий қайраңы"сайын
!Үкіметіне ақпарат   !АҚ (келісім   !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.3.2. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ЭМРМ, "Қазақ. !Маусым,
сы мұнай өндіретін кәсіпорын.!Республикасының     !ойл" ҰМК ЖАҚ  !желтоқсан
дарының экспорттық мүмкіндік.!Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !
терін ұлғайту жөнінде қажетті!                    !бойынша),     !
шаралар қабылдау             !                    !"ҚазТрансОйл" !
!МТҰК ЖАҚ (ке. !
!лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
нұсқаларын жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
6.3.3. Қосымша экспорттық мұ.!Қазақстан           !ЭМРМ, СІМ,    !Маусым
най құбырларының басымдықты  !Республикасының     !"Қазахойл" ҰМК!
нұсқаларын айқындау жөніндегі!Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !
жұмысты жалғастыру           !                    !бойынша),     !
!
!"ҚазТрансОйл" !
!МТҰК ЖАҚ (ке. !
!лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
Нормативтік құжаттаманы әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
6.3.4. Мұнай және газ құбыр. !Нормативтік құқықтық!ЭМРМ, ТОҚМ,   !Желтоқсан
лары құрылысының және оны    !кесімдердің жобалары!"ҚазТрансОйл" !
пайдаланудың нормативтік құ. !                    !МТҰК ЖАҚ (ке. !
жаттамасын әзірлеу           !                    !лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
6.4. Түрлі энергия ресурстарын пайдаланатын тиімді
энергия технологиялары
---------------------------------------------------------------------------
Мұнай-газ кәсіпшіліктерінде энергиялық технологиялық кешендер құру
---------------------------------------------------------------------------
6.4.1. Қысымы 500, 220 кВ не.!Қазақстан           !ЭМРМ, "КЕGОС" !Қаңтар
гізгі мемлекеттік электр жет.!Республикасының     !ААҚ (келісім  !
кізу желісінің жұмыс істеу   !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
сенімділігін арттыру үшін    !                    !              !
"Ұлттық электр желісін жаң.  !                    !              !
ғырту" жобасын іске асыру    !
---------------------------------------------------------------------------

6.4.2.   Подготовить документы для     Проект           МЭМР,      Июнь
организации Системного        нормативного     ОАО
оператора рынка               правового акта   "KEGOC"
электроэнергии                                 (по
согласованию)
6.4.3.   Разработать, утвердить        Совместный       МЭМР,      Декабрь
*,**     и ввести в действие           приказ           АМБ, ОАО
методологию расчета           Министра         "KEGOC"
тарифов на услуги             энергетики,      (по
Национальной                  индустрии и      согласованию)
электросетевой компании,      торговли
создать равно выгодные        Республики
условия для всех              Казахстан и
участников оптового рынка     Председателя
электроэнергии, снизить       Агентства
зависимость тарифов на        Республики
передачу электроэнергии       Казахстан по
от расстояния                 регулированию
естественных
монополий,
защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса
6.4.4.   Создать и развивать           Информация       МЭМР,     Декабрь
**       оптовые и региональные        Правительству    акимы
рынки электроэнергии          Республики       областей,
Казахстан        гг. Астаны
и Алматы,
ОАО
"KEGOC"
(по
согласованию)
6.4.5.   Провести обзор                Информация       МЭМР,     Май
**       действующих процедур          Правительству    АМБ
механизмов и регулирования    Республики
расчета тарифов за электро-,  Казахстан
теплоснабжение, с целью
обеспечения полного
покрытия себестоимости.
На базе данного обзора        Проекты                    Август
внести поправки в             нормативных
соответствующие               правовых актов
законодательные акты или
нормативы
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация программы развития атомной энергетики и урановой
промышленности
---------------------------------------------------------------------------
6.4.6.   Внедрить современные          Информация     МЭМР,     Декабрь
технологии для получения      Правительству  НАК
новых видов урановой          Республики    "Казатомпром"
продукции на основе           Казахстан     (по
совместных научных                          согласованию)
разработок

6.4.2. Электр энергиясы рыно.!Нормативтік құқықтық!ЭМРМ, "КЕGОС" !Маусым
гының жүйелі операторын ұйым.!кесімнің жобасы     !ААҚ (келісім  !
дастыру үшін құжаттар дайындау                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
6.4.3.     Ұлттық электр же. !Қазақстан           !ЭМРМ, МБА,    !Желтоқсан
лісі компаниясының көрсететін!Республикасының     !"KEGOC" ААҚ   !
қызметтеріне тарифтерді есеп.!Энергетика, индуст. !(келісім      !
теудің методологиясын әзір.  !рия және сауда мини.!бойынша)      !
леу, бекіту және қолданысқа  !стрі мен Қазақстан  !              !
енгізу, электр энергиясы     !Республикасының Та. !
көтерме рыногының барлық қа. !биғи монополияларды !
тысушылары үшін бірдей тиімді!реттеу, бәсекелестік.
жағдайлар туғызу, электр     !ті қорғау және шағын!
энергиясын жеткізу тарифтері.!бизнесті қолдау жө. !
нің қашықтыққа тәуелділігін  !ніндегі агенттігі   !
кеміту                       !төрағасының бірлес. !
!кен бұйрығы         !
---------------------------------------------------------------------------
2
6.4.4.  Электр энергиясының  !Қазақстан           !ЭМРМ, облыс.  !Желтоқсан
көтерме және аймақтық рынок. !Республикасының     !тардың, Астана!
тарын құру және дамыту       !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
!                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері,     !
!                    !"KEGOC" АҚ    !
!(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
2
6.4.5.  Өзіндік құнын толы.  !Қазақстан           !ЭМРМ, МБА     !Мамыр
ғымен жабуды қамтамасыз ету  !Республикасының     !              !
мақсатында электрмен, жылумен!Үкіметіне ақпарат   !              !
жабдықтау тарифтерін есептеу.!
дің тетіктері мен оны реттеу.!
дің қолданыстағы рәсімдеріне !
шолу жүргізу.
Осы шолудың негізінде тиісті !Нормативтік құқықтық!              !Тамыз
заңнамалық кесімдеріне немесе!кесімдердің жобалары!              !
нормативтеріне түзетулер     !
енгізу                       !
---------------------------------------------------------------------------
Атом энергетикасы мен уран өнеркәсібін дамытудың бағдарламасын әзірлеу
және іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
6.4.6. Бірлескен ғылыми зерт.!Қазақстан           !ЭМРМ, "Қаз.   !Желтоқсан
темелер негізінде уран       !Республикасының     !атомөнеркәсіп"!
өнімінің жаңа түрлерін алу   !Үкіметіне ақпарат   !ҰАК (келісім  !
үшін қазіргі заманғы техноло.!                    !бойынша)      !
гияларды енгізу              !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

6.4.7.   Расширить географию           Информация    МЭМР, НАК  Декабрь
экспорта урана                Правительству "Казатомпром"
Республики    (по
Казахстан     согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Стабилизация добычи энергетического угля
---------------------------------------------------------------------------
6.4.8.   Развивать добычу              Информация     МЭМР,     Декабрь
низкозольных углей            Правительству  МТК,
месторождений Каражира,       Республики     МИД
Шубарколь и Шоптыколь         Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
6.5. Экология и охрана окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
Внедрение природоохранных технологий добычи углеводородов на базе
стандартов ИСО 14000
---------------------------------------------------------------------------
6.5.1.   Внедрять меры по охране       Информация     МЭМР,     Июнь,
недр и окружающей природы     Правительству  МПРОС,    декабрь
при разработке нефтяных       Республики     ЗАО ННК
и газовых месторождений       Казахстан      "Казахойл"
(по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Получение экологически чистого энергоносителя из низкосортных углей
---------------------------------------------------------------------------
6.5.2.   Разработать технологии        Информация      МОН,     Декабрь
глубокой переработки          Правительству   МЭМР
бурых малозольных углей       Республики
с получением экологически     Казахстан
чистого топлива и товарной
продукции
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 7:  Профессиональное правительство
Цель: Создать компактное и профессиональное правительство
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7.1. Межведомственная координация
---------------------------------------------------------------------------
Реформа правовой системы
---------------------------------------------------------------------------

6.4.7. Уран экспортының ге.  !Қазақстан           !ЭМРМ, "Қаз.   !Желтоқсан
ографиясын кеңейту           !Республикасының     !атомөнеркәсіп"!
!Үкіметіне ақпарат   !ҰАК (келісім  !
!                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Энергетикалық көмір өндіруді тұрақтандыру
---------------------------------------------------------------------------
6.4.8. Қаражыра, Шұбаркөл    !Қазақстан           !ЭМРМ, ККМ, СІМ!Желтоқсан
және Шөптікөл кен орындарының!Республикасының     !              !
күлі аз көмірлерін өндіруді  !Үкіметіне ақпарат   !              !
дамыту                       !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
6.5. Экология және қоршаған ортаны қорғау
---------------------------------------------------------------------------
ИСО 14000 стандарттарының негізінде көмірсутектерді өндірудің табиғат
қорғау технологияларын енгізу
---------------------------------------------------------------------------
6.5.1. Мұнай және газ кен    !Қазақстан           !ЭМРМ, ТОҚМ,   !Маусым,
орындарын өндіру кезінде     !Республикасының     !"Қазахойл" ҰМК!желтоқсан
жер қойнауын және қоршаған   !Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !
ортаны қорғау жөніндегі      !                    !бойынша)      !
шараларды енгізу             !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Төменгі сортты көмірлерден экологиялық таза қуат көзін алу
---------------------------------------------------------------------------
6.5.2. Экологиялық таза отын !Қазақстан           !БҒМ           !Желтоқсан
ж/е тауарлық өнім ала отырып,!Республикасының     !              !
күлі аз қоңыр көмірлерді те. !Үкіметіне ақпарат   !              !
реңдеп өңдеудің технология.  !                    !              !
ларын әзірлеу                !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
7-Басымдық: Кәсіби үкімет
Мақсат: Қазақстан Республикасының шағын және кәсіби үкіметін құру
---------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    ! Орындалуына !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
---------------------------------------------------------------------------
7.1. Ведомствоаралық үйлестіру
---------------------------------------------------------------------------
Құқық жүйесін реформалау
---------------------------------------------------------------------------

7.1.1.   Подготовить отчет о ходе      Информация    МЮ,      Ежемесячно
выполнения Плана              Правительству центральные
законопроектных работ на      Республики    исполнительные
2000 год                      Казахстан,    органы
копия -
Министерству
экономики и
торговли
Республики
Казахстан
7.1.2.*  Разработать План              Проект        МЮ,         Декабрь
законопроектных работ на      постановления центральные
2001 год                      Правительства исполнительные
Республики    органы
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Усиление и укрепление процедурных механизмов
---------------------------------------------------------------------------
7.1.3. * Разработать нормативный       Проект        МЭТ, АСП    Февраль
правовой акт, разъясняющий,   Постановления (по
что должна включать в себя    Правительства согласованию)
государственная программа,    Республики
концепция, и другие подобные  Казахстан
документы
---------------------------------------------------------------------------
7.2. Децентрализация государственных функций
---------------------------------------------------------------------------
Проведение функционального анализа в каждом центральном и местном
исполнительном органе
---------------------------------------------------------------------------
7.2.1.   Подготовить проект            Проект       АСП (по       Март
распоряжения Премьер-         распоряжения согласованию)
Министра Республики           Премьер-     МФ, МЮ, МЭТ
Казахстан о создании          Министра
рабочей группы по             Республики
разработке типовой методики   Казахстан
функционального анализа
функций сектора
государственного управления
--------------------------------------------------------------------------
7.3. Совершенствование системы отбора и продвижения
государственных служащих
--------------------------------------------------------------------------
Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров
государственной службы по приоритетным направлениям
--------------------------------------------------------------------------
7.3.1.** Разработать Концепцию          Проект       АГС (по       Август
обучения государственных       нормативного согласованию),
служащих                       правового    МОН
акта
--------------------------------------------------------------------------
7.3.2.** Учредить Совет по подготовке   Проект       АГС (по      Декабрь
управленческих кадров при      Указа        согласованию)
Президенте Республики          Президента
Казахстан                      Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров,
а также переподготовки и продвижения государственных служащих
--------------------------------------------------------------------------
7.3.3.** Создать республиканский        Проект         АГС (по      Март
центр тестирования и           постановления  согласованию),
информации                     Правительства  МОН
Республики
Казахстан

7.1.1. 2000 жылға арналған   !Қазақстан           !ӘдМ, орталық  !Ай сайын
заң жобалау жұмыстары жоспа. !Республикасының     !атқарушы      !
рының орындалу барысы туралы !Үкіметіне ақпарат,  !органдар      !
есеп дайындау                !көшірмесі - Қазақстан
!Республикасының     !              !
!Экономика және сауда!
!министрлігіне       !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.1.2.  2001 жылға арналған  !Қазақстан           !ӘдМ, орталық  !Желтоқсан
заң жобалау жұмыстарының     !Республикасы        !атқарушы      !
жоспарын әзірлеу             !Үкіметі             !органдар      !
!қаулысының          !              !
!жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
---------------------------------------------------------------------------
1
7.1.3.  Мемлекеттік бағдарла.!Қазақстан           !ЭСМ, СЖА (ке. !Ақпан
ма, тұжырымдама және басқа да!Республикасы        !лісім бойынша)!
ұқсас құжаттар нені қамтиты. !Үкіметі             !
нын түсіндіретін нормативтік !қаулысының жобасы   !              !
құқықтық кесім әзірлеу       !
---------------------------------------------------------------------------
7.2. Мемлекеттік функцияларды орталықсыздандыру
Әрбір орталық және жергілікті атқарушы органда функциональдық талдау
жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
7.2.1. Қазақстан Республикасы!Қазақстан           !СЖА (келісім  !Наурыз
Премьер-Министрінің мемлекет.!Республикасының     !бойынша),     !
тік басқару секторы функция. !Премьер-Министрі    !ҚарМ, ӘдМ,    !
ларының функционалдық талдау !өкімінің жобасы     !ЭСМ           !
үлгілік әдістемесін әзірлеу  !
жөніндегі жұмыс тобын құру   !
туралы өкімінің жобасын      !
дайындау                     !
---------------------------------------------------------------------------
7.3. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу және жылжыту жүйесін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
Басымдықты бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың ұлттық
жүйесін дамытудың бағдарламасын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
1
7.3.1.  Мемлекеттік қызмет.  !Нормативтік құқықтық!МҚА (келісім  !Тамыз
шілерді оқытудың тұжырымда.  !кесімнің жобасы     !бойынша), БҒМ !
масын әзірлеу                !
---------------------------------------------------------------------------
2
7.3.2.  Қазақстан Республи.  !Қазақстан           !МҚА (келісім  !Желтоқсан
касы Президентінің жанынан   !Республикасының     !бойынша)      !
басқарушы кадрларды даярлау  !Президенті          !
жөніндегі кеңес құру         !Жарлығының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
Кадрларды конкурстық іріктеудің және аттестациялаудың, сондай-ақ
мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлаудың және жылжытудың бірыңғай
тетігін әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
2
7.3.3.  Республикалық тесті. !Қазақстан           !МҚА (келісім  !Наурыз
леу және ақпарат орталығын   !Республикасы        !бойынша), БҒМ !
құру                         !Үкіметі             !
!қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------

7.3.4.   Разработать и внедрить         Приказ         АГС (по    Сентябрь
национальные тесты для         Председателя   согласованию)
кандидатов на                  Агентства
государственную службу         Республики
Казахстан по
делам
государственной
службы
--------------------------------------------------------------------------
Формирование единой информационной системы государственного управления
--------------------------------------------------------------------------
7.3.5.** Обеспечить реализацию          Доклад       АГС (по     Июнь,
реформы государственной        Президенту   согласо-    декабрь
службы на уровне местных       Республики   ванию),
исполнительных органов         Казахстан,   акимы
информация   областей,
Правительству  гг.
Республики   Астаны и
Казахстан    Алматы
--------------------------------------------------------------------------
7.4. Нормативное правовое обеспечение государственной службы
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы
--------------------------------------------------------------------------
7.4.1.   Принять меры по повышению     Проект         АГС (по     Сентябрь
эффективности системы         постановления  согласованию),
переподготовки и повышения    Правительства  центральные
квалификации государственных  Республики     исполнительные
служащих                      Казахстан      органы
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование судебной системы, укрепление соблюдения правопорядка
--------------------------------------------------------------------------
7.4.2.** Разработать проект            Проект        МЮ,         Ноябрь
Закона Республики             Закона        Верховный
Казахстан "О судах и          Республики    Суд (по
статусе судей в Республике    Казахстан     согласованию)
Казахстан"
7.4.3.   Совершенствовать              Проекты        МЮ        Постоянно
*,**     нормативную правовую базу,    нормативных
регулирующую государственную  правовых актов
регистрацию нормативных
правовых актов
7.4.4.** Использовать возможности      Информация     МЮ        Декабрь
донорских                     Правительству
организаций для укрепления    Республики
независимости судейства,      Казахстан
обеспечения соблюдения
судебных постановлений,
улучшения правового доступа
всех слоев населения,
повышения квалификации судей
---------------------------------------------------------------------------

7.3.4. Мемлекеттік қызметке  !Қазақстан           !МҚА (келісім  !Қыркүйек
үміткерлер үшін ұлттық тес.  !Республикасының     !бойынша)      !
тілер әзірлеу және енгізу    !Мемлекеттік қызмет  !
!істері жөніндегі    !
!агенттігі төрағасы. !
!ның бұйрығы         !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
2
7.3.5.  Жергілікті атқарушы  !Қазақстан           !МҚА (келісім  !Маусым,
органдардың деңгейінде мем.  !Республикасының     !бойынша), об. !желтоқсан
лекеттік қызмет реформасын   !Президентіне баянда.!лыстардың, Ас.!
іске асыруды қамтамасыз ету  !ма, Қазақстан Респу.!тана және Ал. !
!бликасының Үкіметіне!маты қалалары.!
!ақпарат             !ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
7.4. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңнаманы жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
7.4.1. Мемлекеттік қызметші. !Қазақстан           !МҚА (келісім  !Қыркүйек
лерді қайта даярлау және     !Республикасы        !бойынша), ор. !
олардың біліктілігін арттыру !Үкіметі             !талық атқарушы!
жүйесінің тиімділігін көтеру !қаулысының жобасы   !органдар      !
жөнінде шаралар қабылдау     !
---------------------------------------------------------------------------
Сот жүйесін жетілдіру, құқық тәртібін сақтауды нығайту
---------------------------------------------------------------------------
2
7.4.2.  "Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ӘдМ, Жоғарғы  !Қараша
касындағы соттар ж/е судья.  !Республикасы        !Сот (келісім  !
лардың мәртебесі туралы" Қа. !Заңының жобасы      !бойынша)      !
зақстан Республикасы Заңының !
жобасын әзірлеу              !
---------------------------------------------------------------------------
1, 2
7.4.3.     Нормативтік құқық.!Нормативтік құқықтық!ӘдМ           !Тұрақты
тық кесімдерді мемлекеттік   !кесімдердің жобалары!              !
тіркеуді реттейтін норматив. !                    !              !
тік құқықтық базаны жетілдіру!
---------------------------------------------------------------------------
2                      !Қазақстан           !ӘдМ           !Желтоқсан
7.4.4.  Сот төрешілігінің тәу.Республикасының     !
елсіздігін нығайту, сот қау. !Үкіметіне ақпарат   !
лыларының орындалуын қамтама.!
сыз ету, халықтың барлық жік.!
терінің құқықтық қол жетім.  !
ділігін жақсарту, судьялардың!
біліктілігін арттыру үшін до.!
норлық ұйымдардың мүмкіндік. !
терін пайдалану              !
---------------------------------------------------------------------------

7.5. Усиление борьбы с коррупцией
---------------------------------------------------------------------------
7.5.1.** Реализовать Государственную   Информация   Рабочий   Ежеквартально
программу по борьбе с         Президенту   орган
коррупцией на 1999-2000 годы  Республики   Совета
Казахстан и  Безопасности
Правитель-   Республики
ству         Казахстан
Республики   (по согла-
Казахстан    сованию),
КНБ (по
согласованию),
МВД, Генпроку-
ратура (по
согласованию)
7.5.2.*  Разработать:                  Проект       Рабочий     Декабрь
Государственную               Указа        орган
программу по борьбе с         Президента   Совета
коррупцией на 2001-2005       Республики   Безопасности
годы                          Казахстан    Республики
Казахстан
(по согласо-
ванию), МВД,
заинтересо-
ванные
государст-
венные органы
Программу борьбы с            Проект       Рабочий     Октябрь
преступностью в               постановле-  орган Совета
Республике Казахстан          ния          Безопасности
на 2000-2002 годы             Правитель-   Республики
ства         Казахстан
Республики   (по согласо-
Казахстан    ванию), МВД,
заинтересо-
ванные
государст-
венные органы
7.5.3.*  Внести изменения и            Проект       МВД,         Декабрь
дополнения в Закон            Закона       Генпрокура-
Республики Казахстан          Республики   тура (по
"О борьбе с                   Казахстан    согласованию),
коррупцией" с учетом                       КНБ (по
наработанной практики в                    согласованию),
сфере борьбы с коррупцией                  МГД, АГС (по
согласованию)
7.5.4.*  Внести изменения в Указ       Проект       АГС (по       Декабрь
Президента Республики         Указа        согласованию),
Казахстан от 26 мая           Президента   КНБ (по
1997 года "Об утверждении     Республики   согласованию)
инструкции по обязательной    Казахстан
проверке граждан,
поступающих на государст-
венную службу в Республике
Казахстан"

7.5. Сыбайлас жемқорлықпен күресті күшейту
---------------------------------------------------------------------------
2
7.5.1.  Сыбайлас жемқорлыққа !Қазақстан           !Қазақстан Рес.!Тоқсан
қарсы күрес жөніндегі        !Республикасының     !публикасы Қау.!сайын
1999-2000 жылдарға арналған  !Президентіне және   !іпсіздік Кеңе.!
мемлекеттік бағдарламаны     !Қазақстан           !сінің жұмыс   !
іске асыру                   !Республикасының     !органы (келі. !
!Үкіметіне ақпарат   !сім бойынша), !
!ҰҚК (келісім  !
!бойынша), ІІМ,!
!Бас прокурату.!
!ра (келісім   !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.5.2.  Сыбайлас жемқорлыққа !Қазақстан           !Қазақстан Рес.!Желтоқсан
қарсы күрес жөніндегі        !Республикасының     !публикасы Қау.!
2001-2005 жылдарға арналған  !Президенті          !іпсіздік Кеңе.!
мемлекеттік бағдарламаны     !Жарлығының          !сінің жұмыс   !
!жобасы              !органы (келі. !
!                    !сім бойынша), !
!ІІМ, мүдделі  !
!мемлекеттік   !
!органдар      !
Қазақстан Республикасында    !Қазақстан           !Қазақстан Рес.!Қазан
қылмыспен күрестің 2000-2002 !Республикасы        !публикасы Қау.!
жылдарға арналған бағдарла.  !Үкіметі             !іпсіздік Кеңе.!
масын әзірлеу                !қаулысының          !сінің жұмыс   !
!жобасы              !органы (келі. !
!                    !сім бойынша), !
!ІІМ, мүдделі  !
!мемлекеттік   !
!органдар      !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.5.3.  Сыбайлас жемқорлыққа !Қазақстан           !ІІМ, Бас Про. !Желтоқсан
қарсы күрес саласында қалып. !Республикасы        !куратура (ке. !
тасқан практиканы ескере     !Заңының жобасы      !лісім бойынша)!
отырып, "Сыбайлас жемқорлыққа!                    !ҰҚК (келісім  !
қарсы күрес туралы" Қазақстан!                    !бойынша), МКМ,!
Республикасының Заңына өзге. !                    !МҚА (келісім  !
рістер мен толықтырулар енгізу                    !бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
1
7.5.4. "Қазақстан Республика.!Қазақстан           !МҚА (келісім  !Желтоқсан
сында мемлекеттік қызметке   !Республикасының     !бойынша), ҰҚК !
кіретін азаматтарды міндетті !Президенті          !(келісім      !
түрде тексеру жөніндегі нұс. !Жарлығының жобасы   !бойынша)      !
қаулықты бекіту туралы" Қазақ!
стан Республикасы Президенті.!
нің 1997 жылғы 26 мамырдағы  !
Жарлығына өзгерістер енгізу  !
---------------------------------------------------------------------------
1

7.5.5.*  Освещать в СМИ вопросы        Информация   МКИОС, КНБ    Декабрь
криминогенной обстановки,     Правительству (по
состояние борьбы с            Республики   согласованию)
коррупцией и преступностью    Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7.5.6.*  Разработать ведомст-  Программы        Центральные   Март
венные программы      (планы)          и местные
(планы) действий,     действий,        исполнительные
предусматривающие, в  утвержденные     органы
первую очередь, реше- приказом
ние вопросов дей-     руководителя
ственной борьбы с     центрального
коррупционными        или местного
явлениями, всемерную  исполнительного
экономию              органа
материальных и
финансовых средств,
соблюдение в
повседневной
деятельности норм
этики государственного
служащего            Информация Правительству        Ежеквартально
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
7.6. Усиление разъяснительной работы с населением о проводимых
действиях Правительства
--------------------------------------------------------------------------
7.6.1.* Сформировать           Проект           МКИОС,        Март
комплексные рабочие    распоряжения     центральные
группы из числа        Премьер-         исполнительные
заинтересованных       Министра         органы
министерств и          Республики
ведомств по широкому   Казахстан
разъяснению и
пропаганде на местах
первоочередных мер
Правительства, а
также Программы
действий Правительства
на 2000-2002 годы
7.6.2.* Организовать работу    Решения          Акимы         Март
информационно-         акимов           областей,
пропагандистских                        гг. Астаны
групп в регионах по                     и Алматы
разъяснению и
пропаганде Программы   Информация                     Июнь,
действия Правительства Правительству                  декабрь
на 2000-2002 годы      Республики Казахстан
7.6.3.* Продолжить практику     Проведение       КИОС,         Постоянно
проведения "круглых    круглых          министерства
столов", встреч        столов и         и ве
домства,
руководителей          встреч           акимы областей
центральных и                           гг. Астаны и
местных исполнительных                  Алматы
органов с
представителями
общественно-политических
партий и движений,
неправительственных
организаций,           Информация                     Июнь,
национально-культурных  Правительству                  декабрь
центров                Республики Казахстан
7.6.4.* Освещать в СМИ ход     Информация       МКИОС         Ежеквартально
реализации социально-  Правительству
экономических и       Республики
демократических        Казахстан
преобразований
---------------------------------------------------------------------------
План мероприятий по реализации Программы действий
Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы

7.5.5.* Бұқаралық ақпарат құ.!Қазақстан           !МАКМ, ҰҚК (ке.!Желтоқсан
ралдарында қылмыстық жағдай. !Республикасының     !лісім бойынша)!
ының мәселелерін, сыбайлас   !Үкіметіне ақпарат   !              !
жемқорлыққа қарсы және қыл.  !
мыспен күрестің жай-күйін    !
жариялап отыру               !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.5.6.  Бірінші кезекте, сы. !Орталық немесе жер. !Орталық және  !Наурыз
байлас жемқорлық құбылыстары.!гілікті атқарушы ор.!жергілікті ат.!
на қарсы пәрменді күрестің   !ган басшысының      !қарушы орган. !
мәселелерін шешуді, материал.!бұйрығымен бекітіл. !дар           !
дық және қаржы қаражатын ба. !ген Іс-қимыл бағдар.!
рынша үнемдеуді, күнделікті  !ламалары            !
қызметте мемлекеттік қызмет. !(жоспарлары)        !
шінің әдеп нормаларын сақтау.!
ды көздейтін іс-қимылдардың  !Қазақстан                             Тоқсан
ведомстволық бағдарламаларын !Республикасының                       сайын
(жоспарларын) әзірлеу        !Үкіметіне ақпарат
---------------------------------------------------------------------------
7.6. Үкіметтің жүргізетін іс-қимылы туралы халықпен түсінік
жұмысын күшейту
---------------------------------------------------------------------------
1
7.6.1.  Үкіметтің бірінші ке.!Қазақстан           !МАКМ, орталық !Наурыз
зектегі шараларын, сондай-ақ !Республикасының     !атқарушы      !
Үкіметтің 2000-2002 жылдарға !Премьер-Министрі    !органдар      !
арналған Іс-қимыл бағдарлама.!өкімінің жобасы
сын жергілікті жерлерде кеңі.!
нен түсіндіру және насихаттау!
жөнінде мүдделі министрлік.  !
тер мен ведомстволардың қыз. !
меткерлерінен кешенді жұмыс  !
топтарын құру                !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.6.2.  Аймақтарда Үкіметтің !Әкімдердің          !Облыстардың,  !Наурыз
2000-2002 жылдарға арналған  !шешімдері           !Астана және   !
Іс-қимыл бағдарламасын түсін.!                    !Алматы қалала.!
діру және насихаттау жөнінде.!Қазақстан           !рының әкімдері!Маусым,
гі ақпараттық-насихаттық топ.!Республикасының                    !желтоқсан
тардың жұмысын ұйымдастыру   !Үкіметіне ақпарат                  !
!
---------------------------------------------------------------------------
1
7.6.3.  "Дөңгелек үстелдер", !Дөңгелек столдар мен!МАКМ, министр.!Тұрақты
орталық және жергілікті атқа.!кездесулер өткізу   !ліктер мен ве.!
рушы органдар басшыларының   !                    !домстволар,   !
қоғамдық-саяси партиялар мен !                    !облыстардың,  !
қозғалыстардың, үкіметтік    !                    !Астана және   !
емес ұйымдардың, ұлттық-мәде.!                    !Алматы қалала.!Маусым,
ни орталықтардың өкілдерімен !Қазақстан           !рының әкімдері!желтоқсан
кездесулерін өткізу практика.!Республикасының                    !
сын жалғастыру               !Үкіметіне ақпарат                  !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.6.4.  Бұқаралық ақпарат құ.!Қазақстан           !МАКМ          !Тоқсан
ралдарында әлеуметтік-эконо. !Республикасының     !              !сайын
микалық және демократиялық   !Үкіметіне ақпарат   !              !
қайта құруларды іске асырудың!
барысын жариялап отыру       !
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000-2002 жылдарға арналған
іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары

2001-2002 годы
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Макроэкономическая политика
Цель: ликвидировать диспропорции и несбалансированность социально-
экономических процессов, не допуская ухудшения основных
социальных параметров
---------------------------------------------------------------------------
Определение и разработка основных макроэкономических параметров
--------------------------------------------------------------------------
3.1.1    Разработать ежегодный Проект           МЭТ, Нацбанк  Август,
индикативных план     постановления    (по согласо-  ежегодно
социально-            Правительства    ванию),
экономического        Республики       министерства и
развития Республики   Казахстан        агентства,
Казахстан                              национальные
компании (по
согласованию),
акимы областей,
гг. Астаны и
Алматы
3.1.2.** Разработать меры      Предложения      АСП (по       Июнь 2002г.
по интеграции         Правительству    согласованию),
процессов             Республики       МЭТ, МФ
стратегического,      Казахстан
индикативного и
бюджетного
планирования
3.1.3.   Проводить мониторинг  Информация       МЭТ, МИД, АС  Ежеквартально
развития мировой      Правительству
экономики             Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование статистических систем
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4.   Внести изменения и    Проект Закона    АС            Апрель 2001г.
дополнения в Закон    Республики
Республики            Казахстан
Казахстан "О
государственной
статистике"
---------------------------------------------------------------------------
Инвентаризация международных договоров
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.*** Создать постоянно    Проект           МИД, МЮ      Декабрь 2001г.
действующую           постановления
Межведомственную       Правительства
комиссию при          Республики
Правительстве         Казахстан
Республики
Казахстан,
возложив на нее
проведение:
инвентаризации
существующих
международных
договоров
Республики
Казахстан на
предмет их
соответствия
национальному
законодательству
и проводимым
реформам;
экспертизы всех
проектов
международных
договоров, в
части обеспечения
их соответствия
национальным
интересам,
действующему
законодательству
и проводимым в
республике реформам
---------------------------------------------------------------------------
3.2. Денежно-кредитная (монетарная) политика
Цель: Создать благоприятные условия для экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
Повышение эффективности использования инструментов денежно-кредитной
политики
---------------------------------------------------------------------------
3.2.1**  Обеспечить переход    Предложения      Нацбанк       Июнь 2002г.
на новых режим        Правительству    (по
денежно-кредитной     Республики       согласованию)
политики -            Казахстан
инфляционное
таргетирование,
предполагающего
установление
целевых показателей
по инфляции

2001-2002 жылдар
3-Басымдық. Экономикалық өсу
3.1. Макроэкономикалық саясат
Мақсат: Негізгі әлеуметтік өлшемдердің нашарлауына жол бермей,
әлеуметтік-экономикалық процестердің сәйкессіздігін және
теңгерімсіздігін жою
--------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    !  Орындауға  !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
--------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
--------------------------------------------------------------------------
Негізгі макроэкономикалық өлшемдерді айқындау және әзірлеу
--------------------------------------------------------------------------
3.1.1. Қазақстан Республика. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, Ұлттық   !Жыл
сының әлеуметтік-экономикалық!касының             !Банк (келісім !сайын,
дамуының жыл сайынғы индика. !Үкіметі қаулысының  !бойынша), ми. !тамыз
тивтік жоспарын әзірлеу      !жобасы              !нистрліктер   !
!                    !мен агенттіктер,
!                    !ұлттық компа. !
!                    !ниялар (келі. !
!                    !сім бойынша), !
!                    !облыстардың,  !
!                    !Астана және   !
!                    !Алматы қалала.!
!                    !рының әкімдері!
--------------------------------------------------------------------------
3.1.2. Стратегиялық, индика. !Қазақстан Республи. !СЖА (келісім  !2002 ж.
тивтік және бюджеттік жоспар.!касының             !бойынша), ЭСМ,!маусым
лау процестерін тұтастыру жө.!Үкіметіне ұсыныстар !ҚарМ          !
нінде шаралар әзірлеу        !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3. Әлемдік экономиканың  !Қазақстан Республи. !ЭСМ, СІМ, СА  !Тоқсан
даму мониторингін жүргізу    !касының Үкіметіне   !              !сайын
!ақпарат             !
--------------------------------------------------------------------------
Статистикалық жүйелерді жетілдіру
--------------------------------------------------------------------------
3.1.4. "Мемлекеттік статисти.!Қазақстан           !СА            !2001 ж.
ка туралы" Қазақстан Респуб. !Республикасы        !              !сәуір
ликасының Заңына өзгерістер  !Заңының жобасы      !              !
мен толықтырулар енгізу      !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
Халықаралық шарттарды түгендеу
--------------------------------------------------------------------------
3
3.1.5.  Қазақстан Республика.!Қазақстан           !СІМ, ӘдМ      !2001 ж.
сының қазiргi халықаралық    !Республикасының     !              !желтоқсан
шарттарының ұлттық заңнамаға !Үкіметі             !
және жүргізілiп жатқан рефор.!қаулысының жобасы   !
маларға сәйкестiгi тұрғысында!
түгендеу;
ұлттық мүдделерге қолданыста.!
ғы заңнамаға және республикада
жүргiзiлiп жатқан реформаларға
сәйкестiгiн қамтамасыз ету   !
бөлiгiнде халықаралық шарт.  !
тардың барлық жобаларына са. !
раптама жүргiзу жүктеле оты. !
рып, Қазақстан Республикасының
Үкiметi жанында тұрақты жұмыс!
істейтiн ведомствоаралық     !
комиссия құру                !
---------------------------------------------------------------------------
3.2. Ақша-несие (монетарлық) саясаты
Мақсат: Экономикалық өсу үшін қолайлы жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
Ақша-несие саясаты құралдарын пайдалану тиімділігін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
3.2.1. Ақша-несие саясатының !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
жаңа режимi - инфляция бойын.!Республикасының     !(келісім      !маусым
ша мақсаттық көрсеткiштер    !Үкіметіне ұсыныстар !бойынша)      !
белгiлеудi көздейтiн инфля.  !
циялық таргеттеуге көшудi    !
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------

3.2.2.   Проводить мониторинг  Информация       Нацбанк       Ежеквартально
изменения реального   Правительству    (по
эффективного          Республики       согласованию)
валютного курса       Казахстан
тенге и анализ
динамики обменных
курсов и инфляции
в странах - торговых
партнерах Республики
Казахстан
3.2.3.** Разработать Концепцию Проект           Нацбанк (по   Январь 2002г.
по либерализации      постановления    согласованию)
валютного режима в    Правительства
Республике Казахстан  Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Сохранение стабильности и развитие финансовых институтов и рынков
---------------------------------------------------------------------------
3.2.4.**,Разработать проект    Проект Указа     Нацбанк (по   Январь 2002г.
***      нормативного          Президента       согласованию),
правового акта по     Республики       МФ
созданию единого      Казахстан
органа по
регулированию и
надзору за
участниками
финансовых рынков с
выделением
соответствующих
функций из
Национального
Банка Казахстана
3.2.5.** Провести мероприятия  Проекты          МФ            Март 2001г.
по оптимизации форм   нормативных
отчетности            правовых
акционерных обществ   актов
(национальных
компаний)
3.2.6.** Оптимизировать        Проекты          Нацбанк (по   Март 2002г.
формы отчетности,     нормативных      согласованию)
в том числе           правовых
электронные,          актов
акционерных
обществ по
вопросам операций
на фондовом рынке
3.2.7.*  Проводить эффективную Отчет            Нацбанк (по   Март,
политику по           Президенту       согласова-    ежегодно
управлению активами   Республики       нию), МФ
Национального фонда   Казахстан
3.2.8.** Опубликовать в        Информация       МФ, Нацбанк   Апрель 2002г.
средствах массовой    Правительству    (по
информации годовой    Республики       согласованию)
отчет о формировании  Казахстан
и использовании
Национального фонда
Казахстана и результаты
проведения внешнего
аудита
---------------------------------------------------------------------------
Создание благоприятных условий для привлечения сбережений населения в
финансовых сектор
--------------------------------------------------------------------------

3.2.2. Теңгенiң нақты тиiмдi !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Тоқсан
валюта бағамының өзгеруіне   !Республикасының     !(келісім      !сайын
мониторинг және Қазақстан    !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
Республикасының сауда әрiп.  !
тестерi - елдерiнде айырбас  !
бағамдары және инфляция сер. !
пiнiне талдау жүргiзу        !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.3. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
сында валюта режимiн ырықтан.!Республикасының     !(келісім      !қаңтар
дыру жөнiнде тұжырымдама     !Үкіметі             !бойынша)      !
әзiрлеу                      !қаулысының жобасы   !
--------------------------------------------------------------------------
Қаржы институттары мен рыноктарының тұрақтылығын сақтау және дамыту
--------------------------------------------------------------------------
3
3.2.4.  Қазақстан Республика.!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
сының Ұлттық Банкiнен тиiстi !Республикасы        !(келісім      !қаңтар
функцияларын бөле отырып,    !Президенті          !бойынша),     !
қаржы рыноктарына қатысушы.  !Жарлығының жобасы   !ҚарМ          !
ларды реттеу және қадағалау  !
бойынша біртұтас орган құру  !
жөнінде нормативтік құқықтық !
кесiмнiң жобасын әзiрлеу     !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.2.5.  Акционерлiк қоғамдар.!Нормативтік         !ҚарМ          !2001 ж.
дың (ұлттық компаниялардың)  !құқықтық            !              !наурыз
есептеме нысандарын оңтайлан.!кесімдердің         !
дыру жөнінде iс-шаралар жүр. !жобалары            !
гiзу                         !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.2.6.  Қор рыногындағы опе. !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !2002 ж.
рациялар мәселелерi бойынша  !кесімдердің жобалары!(келісім      !наурыз
акционерлiк қоғамдар есепте. !                    !бойынша)      !
месiнiң, соның iшінде элект. !
ронды нысандарын оңтайландыру!
--------------------------------------------------------------------------
1
3.2.7.  Ұлттық қордың актив. !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Жыл
терiн басқару жөнiнде тиiмдi !Республикасы        !(келісім      !сайын,
саясат жүргiзу               !Президентіне есеп   !бойынша), ҚарМ!наурыз
--------------------------------------------------------------------------
2
3.2.8.  Бұқаралық ақпарат құ.!Қазақстан           !ҚарМ, Ұлттық  !2002 ж.
ралдарында Қазақстан Респуб. !Республикасының     !Банк (келісім !наурыз
ликасының Ұлттық қорын қалып.!Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
тастыру және пайдалану және  !
сыртқы аудит жүргiзудiң нәти.!
желерi туралы жылдық есеп    !
жариялау                     !
--------------------------------------------------------------------------
Халықтың ақша жинақтарын қаржы секторына тарту үшін қолайлы жағдай жасау
--------------------------------------------------------------------------

3.2.9.   Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
систему обязательного нормативных      согласованию)
коллективного         правовых актов
гарантирования
(страхования)
вкладов (депозитов)
3.2.10.  Развивать             Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
альтернативные        нормативных      согласованию),
инструменты вложения  правовых актов   Ассоциация
средств населения -                    банков (по
страховые полисы,                      согласованию),
золотые                                Ассоциация
инвестиционные                         финансистов (по
монеты                                 согласованию),
Союз страховщиков
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Дальнейшее укрепление и консолидация банков и других организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
---------------------------------------------------------------------------
3.2.11.  Завершить реализацию  Информация       Нацбанк (по      Декабрь
**       Программы перехода    Правительству    согласованию)     2001 г.
банков второго уровня Республики
к международным       Казахстан
стандартам банковской
деятельности
3.2.12.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по      Постоянно
**       лицензирование и      нормативных      согласованию)
пруденциальное        правовых актов
регулирование
деятельности банков
и организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
3.2.13.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по      Постоянно
систему отчетности    нормативных      согласованию)
банков и организаций, правовых актов
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций,
в том числе электронные
формы отчетности
3.2.14.  Углубить и расширить  Проекты          Нацбанк (по      Постоянно
сотрудничество в      международных    согласованию)
области финансово-    договоров
банковской системы
между Национальным
Банком и центральными
(национальными) банками
ближнего и дальнего
зарубежья
---------------------------------------------------------------------------
Создание условий для дальнейшего кредитования банками реального сектора
экономики
---------------------------------------------------------------------------

3.2.9. Салымдарды (депозит.  !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
тердi) мiндеттi ұжымдық ке.  !кесімдердің жобалары!(келісім      !
пiлдендiру (сақтандыру) жүйе.!                    !бойынша)      !
сiн жетiлдiру                !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.10. Халық қаражаты - сақ.!Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
тандыру полистерiн, алтын    !кесімдердің жобалары!(келісім      !
инвестициялық теңгелер салу. !                    !бойынша), Бан.!
дың балама құралдарын дамыту !                    !ктер ассоциа. !
!циясы (келісім!
!бойынша), Қар.!
!жыгерлер ассо.!
!циациясы (ке. !
!лісім бойынша),
!Сақтандырушылар
!одағы (келісім!
!бойынша)
--------------------------------------------------------------------------
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асырушы банктерді және
басқа да ұйымдарды одан әрі нығайту және топтастыру
--------------------------------------------------------------------------
2
3.2.11.  Екiншi деңгейдегi   !Қазақстан           !Ұлттық банк   !2001 ж.
банктердiң банк қызметiнiң   !Республикасының     !(келісім      !желтоқсан
халықаралық стандарттарына   !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
көшуi бағдарламасын iске асы.!
руды аяқтау                  !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.2.12.  Банк операцияларының!Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
жекелеген түрлерiн жүзеге    !кесімдердің жобалары!(келісім      !
асырушы банктердiң және ұйым.!                    !бойынша)      !
дардың қызметтерiн лицензия. !
лауды және пруденциальдық    !
реттеуді жетiлдiру           !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.13. Банк операцияларының !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
жекелеген түрлерiн жүзеге    !кесімдердің жобалары!(келісім      !
асырушы банктердiң және ұйым.!                    !бойынша)      !
дардың есептеме жүйесiн, соның
ішiнде есептеменің электронды!
нысандарын жетiлдiру         !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.14. Ұлттық Банк әрi таяу !Халықаралық         !Ұлттық Банк   !Тұрақты
және алыс шетелдiң орталық   !шарттардың жобалары !(келісім      !
(ұлттық) банктерi арасында   !                    !бойынша)      !
қаржы-банк жүйесi саласындағы!
ынтымақтастықты тереңдету    !
және кеңейту                 !
--------------------------
------------------------------------------------
Экономиканың нақты секторын банктердің одан әрі несиелендіруі үшін жағдай
жасау
--------------------------------------------------------------------------

3.2.15.  Проводить мониторинг  Информация       Нацбанк (по  Ежеквартально
предприятий реального Правительству    согласованию)
сектора экономики     Республики
Казахстан
3.2.16.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
нормативную правовую  нормативных      согласованию),
базу деятельности     правовых актов   МЭТ
системы
стройсбережений
3.2.17.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
нормативную правовую  нормативных      согласованию),
базу развития системы правовых актов   МЭТ, МФ
ипотечного кредитования
в области жилищного
строительства
3.2.18.  Подготовить           Предложения      Нацбанк (по    Декабрь
***      предложения по        Правительству    согласованию),  2001 г.
снижению ставок по    Республики       акимы гг.
ипотечным кредитам    Казахстан        Астаны и
путем отнесения                        Алматы
ипотечных ценных
бумаг к высоколиквидным
активам по
классификации
Национального Банка
Республики Казахстан
3.2.19.  Способствовать        Информация       Нацбанк (по        Июнь
**,      развитию ипотечного   Правительству    согласованию),     2002 г.
***      кредитования          Республики       ЗАО "Казахстанская
посредством           Казахстан        ипотечная
рефинансирования                       компания" (по
(покупки) ипотечных                    согласованию),
кредитов, выдаваемых                   МКИОС
банками, а также
достижения
экономической
грамотности населения
---------------------------------------------------------------------------
Реформа страхования и усиление страховой системы
---------------------------------------------------------------------------
3.2.20.  Совершенствовать      Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
систему надзора и     нормативных      согласованию)
регулирования         правовых актов
деятельности
страховых организаций,
приведение ее в
соответствие с
международными
стандартами
3.2.21.  Повышать качество и   Проекты          Нацбанк (по   Постоянно
расширять перечень    нормативных      согласованию)
страховых услуг,      правовых актов
особенно в области
страхования жизни и
аннуитетов
---------------------------------------------------------------------------
Развитие платежной системы
---------------------------------------------------------------------------

3.2.15. Экономиканың нақты   !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Тоқсан
секторы кәсiпорындарына мони.!Республикасының     !(келісім      !сайын
торинг жүргізу               !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.16. Құрылыс жинақтары    !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
жүйесi қызметiнiң нормативтiк!кесімдердің жобалары!(келісім      !
құқықтық базасын әзiрлеу     !                    !бойынша), ЭСМ !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.17. Тұрғын үй құрылысы   !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
саласында ипотекалық несие.  !кесімдердің жобалары!(келісім      !
лендiру жүйесiн дамытудың    !                    !бойынша), ЭСМ,!
нормативтiк құқықтық базасын !                    !ҚарМ          !
жетілдіру                    !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.2.18.  Қазақстан Республи. !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2001 ж.
касы Ұлттық Банкiнiң жiктеме.!Республикасының     !(келісім      !желтоқсан
сi бойынша ипотекалық бағалы !Үкіметіне ақпарат   !бойынша),     !
қағаздарды өтiмдiлiгi жоғары !                    !Астана және   !
бағалы қағаздарға жатқызу    !                    !Алматы қалала.!
жолымен ипотекалық несиелер. !                    !рының әкімдері!
дiң ставкаларын төмендету    !
жөнiнде ұсыныстар дайындау   !
--------------------------------------------------------------------------
2, 3
3.2.19.     Банктер беретін  !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
несиелердi қайта қаржыландыру!Республикасының     !(келісім      !маусым
(сатып алу) жолымен ипотека. !Үкіметіне ақпарат   !бойынша),     !
лық несиелендiрудi дамытуға  !                    !"Қазақстан    !
ықпал ету, сондай-ақ халықтың!                    !ипотекалық    !
экономикалық сауыттылығына   !                    !компаниясы"   !
қол жеткiзу                  !                    !ЖАҚ (келісім  !
!                    !бойынша), МАКМ!
--------------------------------------------------------------------------
Сақтандыру реформасы және сақтандыру жүйесін күшейту
--------------------------------------------------------------------------
3.2.20. Сақтандыру ұйымдар.  !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
ының қызметiн қадағалау және !кесімдердің жобалары!(келісім      !
реттеу жүйесін жетілдіру, оны!                    !бойынша)      !
халықаралық стандарттарға    !
сәйкес келтіру               !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.21. Әсiресе, өмiрдi сақ. !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !Тұрақты
тандыру және аннуитеттер са. !кесімдердің жобалары!(келісім      !
ласында сақтандыру қызметінің!                    !бойынша)      !
сапасын арттыру және тізбесін!
кеңейту                      !
--------------------------------------------------------------------------
Төлем жүйесін дамыту
--------------------------------------------------------------------------

3.2.22.  Разработать           Проект Закона    МТК, Нацбанк       Июль
законодательную базу, Республики       (по согласованию)  2002 г.
регламентирующую      Казахстан
порядок использования
электронных документов
и электронной подписи
3.2.23.  Проводить работу по   Информация       Нацбанк (по        Декабрь,
**       созданию национальной Правительству    согласованию)      ежегодно
системы платежных     Республики
карточек              Казахстан
3.2.24.  Разработать и         Проект концепции Нацбанк (по        Январь
направить в                             согласованию)      2001 г.
Интеграционный
комитет государств-
участников
Евразийского
экономического
сообщества проект
Концепции
организации общей
платежной системы
государств-участников
Евразийского
экономического
сообщества
--------------------------------------------------------------------------
3.3. Налогово-бюджетная (фискальная) политика
Цель: Проводить сбалансированную налогово-бюджетная политику
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и
неинфляционное финансирование бюджетного дефицита
---------------------------------------------------------------------------
Реформа налогового администрирования
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1. Обеспечить дальнейший  Информация      МФ,Нацбанк   Ежеквартально
***      рост активов           Правительству  (по согласованию),
Национального фонда    Республики      акимы областей,
Казахстана             Казахстан       гг. Астаны и
Алматы
3.3.1.2. Разработать Правила    Проект          МЮ, МГД, МФ      Январь
определения стоимости  постановления                    2002 г.
объектов               Правительства
налогообложения        Республики
физических лиц         Казахстан
3.3.1.3. Совершенствовать       Проекты         МГД, МФ          Постоянно
подзаконные            нормативных
нормативные акты       правовых актов
по налогообложению и
таможенному делу

3.2.22. Электронды құжаттарды!Қазақстан           !ККМ, Ұлттық   !2002 ж.
және электронды қолдарды пай.!Республикасы        !Банк (келісім !шілде
далану тәртiбiн регламенттей.!Заңының жобасы      !бойынша)      !
тін заңдық база әзiрлеу      !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
3.2.23. Төлем карточкаларының!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Жыл
ұлттық жүйесiн құру жөнінде  !Республикасының     !(келісім      !сайын,
жұмыс жүргiзу                !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !желтоқсан
--------------------------------------------------------------------------
3.2.24. Еуразия экономикалық !Тұжырымдама жобасы  !Ұлттық Банк   !2001 ж.
қоғамдастығына қатысушы мем. !                    !(келісім      !қаңтар
лекеттердiң жалпы төлем жүйе.!                    !бойынша)      !
сiн ұйымдастыру тұжырымдама. !
сының жобасын әзiрлеу және   !
Еуразия экономикалық қоғам.  !
дастығына қатысушы мемлекет. !
тердiң Интеграциялық комите. !
тiне жолдау                  !
--------------------------------------------------------------------------
3.3. Салық және бюджет (фискальдық) саясаты
Мақсат: Теңгермелі салық - бюджет саясатын жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1. Салық-бюджет саясатының тиiмдiлiгiн арттыру және бюджет тапшылығын
инфляциялық емес қаржыландыру
---------------------------------------------------------------------------
Салық әкімшілігі реформасы
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.1.  Қазақстан Ұлттық   !Қазақстан           !ҚарМ, Ұлттық  !Тоқсан
қоры активтерiнiң одан әрi   !Республикасының     !Банк (келісім !сайын
өсуін қамтамасыз ету         !Үкіметіне ақпарат   !бойынша), об. !
!                    !лыстардың, Ас.!
!                    !тана және Алматы
!                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.2. Жеке тұлғалардың са.!Қазақстан           !ӘдМ, МКМ, ҚарМ!2002 ж.
лық салынатын объектілерінің !Республикасының     !              !қаңтар
құнын айқындау тәртiбiн      !Үкіметі қаулысының  !              !
әзiрлеу                      !жобасы              !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.3. Салық салу және ке. !Нормативтік құқықтық!МКМ, ҚарМ     !Тұрақты
ден iсi бойынша заңи норма.  !кесімдердің жобалары!              !
тивтік кесiмдердi жетiлдiру  !
--------------------------------------------------------------------------
2

3.3.1.4. Проводить мониторинг   Информация      МГД             Февраль,
**       поступлений налогов по Правительству                   май,
крупным                Республики                      август,
налогоплательщикам     Казахстан                       ноябрь
республики                                             ежегодно
3.3.1.5. Проводить мониторинг   Отчет           МГД, МЭТ,     Ежеквартально
*, **    сделок основных        Правительству   МЭМР
экспортеров и контроль Республики
при применении         Казахстан
трансфертных цен при
реализации на экспорт
3.3.1.6. Совершенствовать       Проект          МГД, МЭТ,         Ноябрь
**, ***  механизм контроля при  нормативного    МЭМР, МФ           2002 г.
применении             правового акта
трансфертных цен
3.3.1.7. Усилить контроль за    Информация      МГД, МФ           Декабрь
*        уплатой                Правительству                      2001 г.
недропользователями    Республики
налога на сверхприбыль Казахстан
3.3.1.8. Завершить первый этап  Информация      МГД               Июль
***      автоматизации          Правительству                      2001 г.
таможенных органов     Республики
(опытная эксплуатация) Казахстан
3.3.1.9. Разработать Программу  Проект          МГД               Декабрь
государственного       постановления                      2001 г.
регулирования          Правительства
производства и оборота Республики
этилового спирта и     Казахстан
алкогольной продукции
на 2002-2003 годы
---------------------------------------------------------------------------
Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр - регионы"
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.10. Продолжить работу по  Информация      МФ, МГД      Ежеквартально
**       совершенствованию      Правительству
нормативной правовой   Республики
базы по                Казахстан
государственным
финансам
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование бухгалтерского учета, отчетности и аудита
--------------------------------------------------------------------------

3.3.1.4.  Республиканың iрi  !Қазақстан           !МКМ           !Жыл
салық төлеушiлерi бойынша    !Республикасының     !              !сайын,
салық түсiмдерiне мониторинг !Үкіметіне ақпарат   !              !ақпан,
жүргiзу                      !                    !              !мамыр,
!                    !              !тамыз,
!                    !              !қараша
--------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.5.  Негізгi экспортшы. !Қазақстан           !МКМ, ЭСМ, ЭМРМ!Тоқсан
лардың мәмiлелеріне монито.  !Республикасының     !              !сайын
ринг және экспортқа сату ке. !Үкіметіне есеп
зiнде трансферттік бағалар   !
қолдануға бақылау жүргiзу    !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.6.  Трансферттiк баға. !Нормативтік құқықтық!МКМ, ЭСМ,     !2002 ж.
лар қолдану кезiндегi бақылау!кесімнің жобасы     !ЭМРМ, ҚарМ    !қараша
тетігін жетілдіру            !
--------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.7.  Жер қойнауын пайда.!Қазақстан           !МКМ, ҚарМ     !2001 ж.
ланушылардың үстеме пайдаға  !Республикасының     !              !желтоқсан
салық төлеуін бақылауды кү.  !Үкіметіне ақпарат   !
шейту                        !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.8.  Кеден органдарын   !Қазақстан           !МКМ           !2001 ж.
автоматтандырудың бірінші ке.!Республикасының     !              !шілде
зеңін аяқтау (тәжірибелiк    !Үкіметіне ақпарат   !
пайдалану)                   !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.9. Этил спиртi мен ал. !Қазақстан           !МКМ           !2001 ж.
коголь өнiмiн өндiру және    !Республикасының     !              !желтоқсан
оның айналымын мемлекеттiк   !Үкіметі             !
реттеудiң 2002-2003 жылдарға !қаулысының жобасы   !
арналған бағдарламасын әзiрлеу
--------------------------------------------------------------------------
"Орталық - аймақтар" өзара қатынастарында бюджет реформасын жүргізу
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.10.  Мемлекеттiк қаржы !Қазақстан           !ҚарМ, МКМ     !Тоқсан
бойынша нормативтiк құқықтық !Республикасының     !              !сайын
базаны жетiлдiру жөнiндегi   !Үкіметіне ақпарат   !
жұмысты жалғастыру           !
--------------------------------------------------------------------------
Бухгалтерлiк есептi, есептеменi және аудитті жетiлдiру
--------------------------------------------------------------------------
1

3.3.1.11. Разработать и         Проекты         МФ              Поэтапно в
*        утвердить стандарты    нормативных                    2001-2002гг.
бухгалтерского учета   правовых актов
и аудита, максимально
приближенные к
международным стандартам
бухгалтерского учета и
аудита
3.3.1.12. Обеспечить перевод    Информация      МФ               Декабрь
***      всех предприятий на    Правительству                    2002 г.
стандарты              Республики
бухгалтерского учета,  Казахстан
максимально
приближенные к
международным стандартам
бухгалтерского учета
3.3.1.13. Обеспечить разработку Проекты         МФ, Нацбанк      Постоянно
**       нормативных правовых   нормативных     (по
актов по переводу      правовых актов  согласованию)
системы бухгалтерского
учета Республики
Казахстан на
международные стандарты
финансовой отчетности
--------------------------------------------------------------------------
Рационализация государственных расходов и переход на программный метод
формирования расходной части бюджета
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.14. Начать работу по      Информация      МФ               Сентябрь
**,***   разработке Бюджетного  Правительству                     2002 г.
Кодекса                Республики
Казахстан
3.3.1.15. Обеспечить переход на Информация      МФ, МЭТ           Декабрь
**       постоянное             Правительству                     2001 г.
функционирование       Республики
бюджетной комиссии с   Казахстан
обязательным
рассмотрением на ней
всех вновь принимаемых
Государственных и
отраслевых программ,
исходя из прогнозных
показателей
государственного
бюджета на трехлетний
период
3.3.1.16. Разработать и         Проект          МФ                Август
***      внедрить систему       нормативного                      2002 г.
оценки эффективности   правового акта
бюджетной политики
3.3.1.17. Разработать Программу Проект          МФ               Декабрь
**       развития системы       постановления                    2001 г.
государственных        Правительства
закупок на 2001-2004   Республики
годы                   Казахстан

3.3.1.11.  Бухгалтерлiк есеп.!Нормативтік құқықтық!ҚарМ          !2001-2002
тiң және аудиттiң халықаралық!кесімдердің жобалары!              !ж.ж.
стандарттарына мейлiнше жа.  !                    !              !кезеңімен
қындатылған бухгалтерлік есеп!
және аудит стандарттарын     !
әзiрлеу және бекiту          !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.12.  Барлық кәсiпорын. !Қазақстан           !ҚарМ          !2002 ж.
дардың бухгалтерлiк есептiң  !Республикасының     !              !желтоқсан
халықаралық стандарттарына   !Үкіметіне ақпарат   !
мейлiнше жақындатылған бух.  !
галтерлiк есеп стандарттарына!
өтуiн қамтамасыз ету         !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.13.  Қазақстан Респуб. !Нормативтік құқықтық!ҚарМ, Ұлттық  !Тұрақты
ликасының бухгалтерлiк есеп  !кесімдердің жобалары!Банк (келісім !
жүйесін қаржы есептемесiнiң  !                    !бойынша)      !
халықаралық стандарттарына   !
көшіру жөнiнде нормативтiк   !
құқықтық кесiмдер әзiрлеудi  !
қамтамасыз ету               !
--------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттiк шығыстарды ұтымды ету және бюджеттiң шығыс бөлігін
қалыптастырудың бағдарламалық әдісіне көшу
--------------------------------------------------------------------------
2, 3
3.3.1.14.     Бюджет Кодексi !Қазақстан           !ҚарМ          !2002 ж.
жобасын әзiрлеу жөнiндегi    !Республикасының     !              !қыркүйек
жұмысты бастау               !Үкіметіне ақпарат   !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.3.1.15.  Мемлекеттiк бюд.  !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ     !2001 ж.
жеттiң үш жылдық кезеңге бол.!Республикасының     !              !желтоқсан
жамдық көрсеткiштерiн негiзге!Үкіметіне ақпарат
ала отырып, барлық қайта қа. !
былданатын Мемлекеттiк және  !
салалық бағдарламаларды мін. !
деттi қараумен бiрге бюджет  !
комиссиясының тұрақты жұмыс  !
iстеуiне көшудi қамтамасыз ету
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.16.  Бюджет саясатының !Нормативтік құқықтық!ҚарМ          !2002 ж.
тиiмдiлiгiн бағалау жүйесiн  !кесімнің жобасы     !              !тамыз
әзiрлеу және енгiзу          !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.17. Мемлекеттiк сатып  !Қазақстан           !ҚарМ          !2001 ж.
алу жүйесiн дамытудың 2001-  !Республикасының     !              !желтоқсан
2004 жылдарға арналған бағ.  !Үкіметі             !
дарламасын әзiрлеу           !қаулысының жобасы   !
--------------------------------------------------------------------------

3.3.1.18. Внести изменения в    Проект Закона   МФ               Октябрь
**       действующие            Республики                        2001 г.
законодательные акты   Казахстан
Республики Казахстан
по вопросам
государственных закупок,
предусматривающие
обязательность процедур
конкурса при закупках,
осуществляемых
государственными
предприятиями и
акционерными обществами,
контрольный пакет
акций которых
принадлежит государству
3.3.1.19. Осуществлять          Информация      МФ               Февраль,
***      координацию, контроль  Правительству                    август
и мониторинг           Республики                       2002 г.
государственных        Казахстан
закупок, осуществляемых
за счет бюджетных
средств
3.3.1.20. Совершенствовать      Проекты         МФ               Постоянно
нормативную правовую   нормативных
базу по вопросам       правовых актов
государственных
закупок
3.3.1.21. Совершенствовать      Информация      МФ               Декабрь
***      систему контроля за    Правительству                    2002 г.
эффективным и целевым  Республики
расходованием          Казахстан
бюджетных средств
--------------------------------------------------------------------------
Эффективное управление государственной собственностью
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.22. Максимально           Информация      МФ, акимы        Июль,
активизировать и       Правительству   областей,        декабрь,
усиливать работу по    Республики      гг. Астаны и     ежегодно
обеспечению            Казахстан       Алматы
стабильности и полноты
поступлений дивидентов
на государственные
пакеты акций и доли
прибыли государственных
предприятий, а также
увеличению удельного
веса таких поступлений
в общем объеме
доходной части бюджета
3.3.1.23. Принять меры по       Предложения     МФ, МЭТ, МЭМР,   Декабрь,
***      увеличению присутствия Правительству   МСХ, МТК,        ежегодно
национального капитала Республики      Нацбанк (по
в важнейших отраслях   Казахстан       согласованию)
экономики

3.3.1.18. Бақылау пекеттерi  !Қазақстан           !ҚарМ          !2001 ж.
мемлекетке тиесiлi мемлекет. !Республикасы        !              !қазан
тiк кәсiпорындар және акцио. !Заңының жобасы      !
нерлiк қоғамдар жүзеге асыра.!
тын сатып алу кезiнде конкурс!
рәсiмдерiнiң міндеттiлiгiн   !
көздейтiн мемлекеттiк сатып  !
алу мәселелерi бойынша Қазақ.!
стан Республикасының қолда.  !
ныстағы заң кесiмдерiне өзге.!
рiс енгiзу                   !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.19.  Бюджет қаражаты   !Қазақстан           !ҚарМ          !2002 ж.
есебiнен жүзеге асырылатын   !Республикасының     !              !ақпан,
мемлекеттiк сатып алуды үй.  !Үкіметіне ақпарат   !              !тамыз
лестiрудi, бақылауды және мо.!
ниторингін жүзеге асыру      !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.20. Мемлекеттік сатып  !Нормативтік құқықтық!ҚарМ          !Тұрақты
алу мәселелерi жөніндегi нор.!кесімдердің жобалары!
мативтік құқықтық базаны же. !
тілдіру                      !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.21.  Бюджет қаражатының!Қазақстан           !ҚарМ          !2002 ж.
тиiмдi және мақсатты жұмсалу.!Республикасының     !              !желтоқсан
ын бақылау жүйесiн жетiлдiру !Үкіметіне ақпарат   !
--------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттiк меншiктi тиiмдi басқару
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.22. Мемлекеттiк кәсiпо.!Қазақстан           !ҚарМ, облыс.  !Жыл
рындар акцияларының мемлекет.!Республикасының     !тардың, Астана!сайын,
тiк пакеттеріне және пайда   !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !шілде,
үлестерiне дивидендтер түсу. !                    !қалаларының   !желтоқсан
iнiң тұрақтылығын және толық.!                    !әкімдері      !
тығын қамтамасыз ету, сондай-!
ақ бюджеттің кіріс бөлігінің !
жалпы көлемінде мұндай түсiм.!
дердiң үлес салмағының өсуi  !
жөніндегі жұмысты барынша    !
жандандыру және күшейту      !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.23.  Экономиканың ма.  !Қазақстан           !ҚарМ, ЭСМ,    !Жыл
ңызды салаларына ұлттық капи.!Республикасының     !ЭМРМ, АШМ, ККМ,!сайын,
талдың қатысуын арттыруды    !Үкіметіне ұсыныстар !Ұлттық Банк   !желтоқсан
қамтамасыз ету жөнінде шара. !                    !(келісім      !
лар қабылдау                 !                    !бойынша)      !
--------------------------------------------------------------------------
3

3.3.1.24. Разработать           Проект Закона   Нацбанк (по      Июль
***      законопроект о         Республики      согласованию),   2002 г.
внесении изменений и   Казахстан       МФ
дополнений в Закон
Республики Казахстан
"Об акционерных
обществах"
3.3.1.25. Продолжить работу по  Информация      МФ, акимы        Сентябрь
проведению дальнейших  Правительству   областей,        2002 г.
мероприятий по         Республики      гг. Астаны и
комплексной            Казахстан       Алматы
инвентаризации объектов
государственной
собственности
3.3.1.26. Осуществить процесс   Проекты         МФ               По мере
**       преобразования         постановлений                 необходимости
республиканских        Правительства
государственных        Республики
предприятий,           Казахстан
деятельность которых
может осуществляться
в конкурентной среде, в
акционерные общества
3.3.1.27. Внести дополнения в   Проект Закона   МГД, МФ         Май 2001 г.
**       Закон Республики       Республики
Казахстан "О           Казахстан
банкротстве" и в
Гражданский кодекс,
предусматривающие
вопросы
усовершенствования
мер контроля за
проведением процедур
банкротства
--------------------------------------------------------------------------
Формирование оптимального портфеля государственных обязательств и
повышение кредитного рейтинга страны
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.28. Осуществлять          Информация      МФ, Нацбанк (по  Июль,
ежегодную оценку       Правительству   согласованию)    ежегодно
состояния и прогноза   Республики
на предстоящий 10-     Казахстан
летний период
государственного и
гарантированного
государством
заимствования и долга
3.3.1.29. Осуществлять          Отчет           МФ               Декабрь
*        правительственное      Правительству                    ежегодно
заимствование на       Республики
внешнем рынке ссудного Казахстан
капитала путем
привлечения
среднесрочных и
долгосрочных займов
3.3.1.30. Расширять и           Проекты         МФ, Нацбанк      Постоянно,
*        совершенствовать       постановлений   (по              с учетом
инструменты            Правительства   согласованию)    ситуации
правительственного     Республики                       на
заимствования на       Казахстан                        рынках
внутреннем рынке                                        капитала
ссудного капитала

3.3.1.24.  "Акционерлiк қо.  !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
ғамдар туралы" Қазақстан Рес.!Республикасы        !(келісім      !шілде
публикасының Заңына өзгерiс. !Заңының жобасы      !бойынша)      !
тер мен толықтырулар енгiзу  !
туралы заң жобасын әзiрлеу   !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.25. Мемлекеттiк меншiк !Қазақстан           !ҚарМ, облыс.  !2002 ж.
объектiлерін кешендi түгендеу!Республикасының     !тардың, Астана!қыркүйек
жөнiнде іс-шараларды одан әрi!Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
жүргiзу жөнiндегi жұмысты    !                    !қалаларының   !
жалғастыру                   !                    !әкімдері      !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.26. Қызметi бәсекелес. !Қазақстан           !ҚарМ          !Қажетті.
тiк ортада жүзеге асыруы     !Республикасының     !              !лігіне
мүмкiн республикалық мемле.  !Үкіметі             !              !қарай
кеттiк кәсiпорындарды акцио. !қаулыларының        !
нерлiк қоғамдарға айналдыру  !жобалары            !
процесiн жүзеге асыру        !
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.27. Банкроттық рәсiм.  !Қазақстан           !МКМ, ҚарМ     !2001 ж.
дерін жүргiзудi бақылау шара.!Республикасы Заңының!              !мамыр
ларын жетiлдiру мәселелерiн  !жобасы              !
көздейтiн, "Банкроттық тура. !
лы" Қазақстан Республикасының!
Заңына және Азаматтық кодекс.!
ке толықтырулар енгiзу       !
--------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттiк мiндеттемелердiң оңтайлы қоржынын қалыптастыру және елдің
несиелік рейтингін көтеру
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.28. Алдағы 10 жылдық   !Қазақстан           !ҚарМ, Ұлттық  !Жыл
кезеңге мемлекеттiк және мем.!Республикасының     !банк (келісім !сайын,
лекет кепiлдiк берген қарыз  !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !шілде
алу мен борыштың жай-күйін   !
және болжамын жыл сайынғы    !
бағалауды жүзеге асыру       !
--------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.29.  Орта мерзiмдi және!Қазақстан           !ҚарМ          !Жыл
ұзақ мерзiмдi заемдар тарту  !Республикасының     !              !сайын,
жолымен қарыз капиталының    !Үкіметіне есеп      !              !желтоқсан
сыртқы рыногында үкiметтiк   !
қарыз алуды жүзеге асыру     !
--------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.30.  Қарыз капиталының !Қазақстан           !ҚарМ, Ұлттық  !Тұрақты,
ішкi рыногында үкiметтiк қа. !Республикасының     !банк (келісім !капитал
рыз алу құралдарын кеңейту   !Үкіметі             !бойынша)      !рынокта.
және жетiлдiру               !қаулыларының        !              !рындағы
!жобалары            !              !жағдай
!ескеріле
!отырып
--------------------------------------------------------------------------
1

3.3.1.31. Организовать          Отчет           МФ            Ежеквартально
*        постоянный контроль за Правительству
целевым и              Республики
эффективным            Казахстан
использованием
внешних займов,
выданных под гарантию
Правительства
Республики Казахстан
3.3.1.32 Пересмотреть подходы   Проект          МФ               Сентябрь
***     к заимствованию         постановления                    2001 г.
местными                Правительства
исполнительными         Республики
органами                Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Решение проблемы неплатежей и недопущение роста кредиторской задолженности
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.33. Осуществить           Информация      МФ, МТСЗ, МО,    Декабрь
*       погашение кредиторской  Правительству   МВД, акимы       ежегодно
задолженности по        Республики      областей,
социальным выплатам до  Казахстан       гг. Астаны и
2004 года                               Алматы
3.3.1.34. Погасить              Информация      Акимы областей,  Декабрь
*        задолженности          Правительству   гг. Астаны и     ежегодно
организаций            Республики      Алматы
образования,           Казахстан
финансируемых из
местного бюджета, и
обеспечить
своевременное и
полное их
финансирование в
2001-2002 годах
--------------------------------------------------------------------------
3.4. Улучшение инвестиционного климата
Цель: мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие        !     Форма     !Ответственные !Срок
!  завершения   !за исполнение !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1            !       2       !       3      !    4
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1. Формирование высокого инвестиционного рейтинга Казахстана
---------------------------------------------------------------------------
Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в Казахстан"
--------------------------------------------------------------------------
3.4.1.1. Разработать Программу  Проект          МКИОС           Май 2001 г.
освещения              постановления
деятельности           Правительства
государственных        Республики
органов Правительства  Казахстан
Республики Казахстан
на 2001 год
3.4.1.2. Организовать           Информация      МЭТ, МИД,       Июль,
привлечение грантов    Правительству   аким г.Астаны   январь,
и инвестиций на        Республики                      ежегодно
строительство важных   Казахстан
объектов в г.Астане

3.3.1.31.  Қазақстан Респуб. !Қазақстан           !ҚарМ          !Тоқсан
ликасы Үкiметiнiң кепiлдiгi. !Республикасының     !              !сайын
мен берiлген сыртқы заемдар. !Үкіметіне есеп
дың мақсатты және тиiмдi     !
пайдаланылуын тұрақты бақы.  !
лауды ұйымдастыру            !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.3.1.32.  Жергiлiктi атқару.!Қазақстан           !ҚарМ          !2001 ж.
шы органдардың қарыз алу     !Республикасының     !              !қыркүйек
көзқарасын қайта қарау       !Үкіметі             !
!қаулысының жобасы   !
--------------------------------------------------------------------------
Төлем жасамау проблемаларын шешу және несиелiк берешектердің өсуіне жол
бермеу
--------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.33.  2004 жылға дейiн  !Қазақстан           !ҚарМ, ЕХҚМ,   !Жыл
әлеуметтiк төлемдер бойынша  !Республикасының     !ҚорМ, ІІМ, об.!сайын,
иесиелiк берешектердiң өтелу.!Үкіметіне ақпарат   !лыстардың, Ас.!желтоқсан
iн жүзеге асыру              !                    !тана және Ал. !
!маты қалалар. !
!ының әкімдері !
--------------------------------------------------------------------------
1
3.3.1.34.  Жергiлiктi бюджет.!Қазақстан           !Облыстардың,  !Жыл
тен қаржыландырылатын бiлiм  !Республикасының     !Астана және   !сайын,
беру ұйымдарының берешектерiн!Үкіметіне ақпарат   !Алматы қалала.!желтоқсан
өтеу және 2001-2002 жылдарда !                    !рының әкімдері!
олардың уақытылы және толық  !
қаржыландырылуын қамтамасыз  !
ету                          !
--------------------------------------------------------------------------
3.4. Инвестициялық ахуалды жақсарту
Мақсат: Одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
"Қазақстанға инвестициялау" халықаралық ақпарат науқанын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !МАКМ          !2001 ж.
касының Үкіметі мемлекеттік  !Республикасының     !              !мамыр
органдарының қызметін жария  !Үкіметі қаулысының  !              !
етудің 2001 жылға арналған   !жобасы              !              !
бағдарламасын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.2. Астана қаласындағы  !Қазақстан           !ЭСМ, СІМ,     !Жыл сайын
маңызды объектілер құрылысы. !Республикасының     !Астана қаласы.!шілде,
на гранттар және инвестиция. !Үкіметіне ақпарат   !ның әкімі     !қаңтар
лар тартуды ұйымдастыру      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

3.4.1.3. Активизировать         Информация      МИД, МКИОС,   Ежеквартально
деятельность по        Правительству   акимы областей,
созданию позитивного   Республики      гг. Астаны и
имиджа страны за       Казахстан       Алматы
рубежом
3.4.1.4. Разработать ежегодный  Проект          МИД              Февраль,
*        план информационной    постановления                    ежегодно
работы по презентации  Правительства
инвестиционных         Республики
возможностей           Казахстан
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Формирование государственной политики взаимодействия с транснациональными
корпорациями
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.5. Продолжить диалог      Информация      МИД             В течение
между государственными Правительству                   месяца
органами и             Республики                      после
иностранными           Казахстан                       проведения
инвесторами                                            заседания
Совета
иностранных
инвесторов
при
Президенте
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2. Ускоренное развитие фондового рынка
---------------------------------------------------------------------------
Реализация программы развития фондового рынка
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.1. Внести изменения и     Проект Закона    Нацбанк (по    Июль 2002г.
***      дополнения в некоторые Республики       согласованию)
законодательные акты   Казахстан
по вопросам рынка
ценных бумаг и
акционерных обществ,
в час
ти обеспечения
дальнейшего развития
реального сектора
3.4.2.2. Подготовить            Предложения     Нацбанк (по      Декабрь
***      предложения по         Правительству   согласованию)     2002 г.
дальнейшему развитию   Республики
фондового рынка        Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение развития внутренних институциональных инвесторов
---------------------------------------------------------------------------

3.4.1.3. Шетелде елдің оң    !Қазақстан           !СІМ, МАКМ, об.!Тоқсан
кейпін жасау жөніндегі қыз.  !Республикасының     !лыстардың, Ас.!сайын
метті жандандыру             !Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !
!маты қалалары.!
!ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.4.1.4.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !СІМ           !Жыл сайын
касының инвестициялық мүмкін.!Республикасының     !              !ақпан
діктерін таныстыру жөніндегі !Үкіметі қаулысының  !              !
ақпараттық жұмыстың жыл сай. !жобасы              !              !
ынғы жоспарын әзірлеу        !
---------------------------------------------------------------------------
Трансұлттық корпорациялармен өзара іс-қимылының мемлекеттік
саясатын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
3.4.1.5. Мемлекеттік органдар!Қазақстан           !СІМ           !Қазақстан
және шетел инвесторлары      !Республикасы        !              !Республи.
арасындағы диалогты жалғасты.!Үкіметіне ақпарат   !              !касы Пре.
ру                           !                    !              !зиденті.
!                    !              !нің жа.
!нындағы
!Шетел
!инвес.
!торлары
!кеңесі
!отырысы
!өткізіл.
!геннен
!кейін бір
!ай ішінде
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2. Қор рыногын жеделдете дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Қор рыногын дамыту бағдарламасын іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3
3.4.2.1.  Нақты сектордың    !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
одан әрі дамуын қамтамасыз   !Республикасы        !(келісім      !шілде
ету бөлігінде бағалы қағаздар!Заңының жобасы      !бойынша)      !
рыногы және акционерлік қо.  !                    !              !
ғамдар мәселелері жөніндегі  !                    !
кейбір заң кесімдеріне өзге. !                    !
рістер мен толықтырулар енгі.!                    !
зу                           !                    !
---------------------------------------------------------------------------
3
3.4.2.2.  Қор рыногын одан   !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
әрі дамыту жөнінде ұсыныстар !Республикасының     !(келісім      !желтоқсан
дайындау                     !Үкіметіне ұсыныстар !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Iшкi институциональдық инвесторлардың дамуын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------

3.4.2.3. Разработать проект     Проект Закона    Нацбанк (по    Май 2002г.
Закона Республики      Республики       согласованию)
Казахстан "Об          Казахстан
инвестиционных и
паевых фондах
Республики Казахстан"
3.4.2.4. Принять меры по        Информация      Нацбанк (по     Декабрь,
**       стимулированию         Правительству   согласованию)   ежегодно
процесса появления     Республики
на рынке ценных бумаг  Казахстан
новых финансовых
инструментов
3.4.2.5. Содействовать          Информация      Нацбанк (по     Декабрь,
**       введению в практику    Правительству   согласованию)    2002 г.
применение "института  Республики
доверительного         Казахстан
управления ценными
бумагами"
3.4.2.6. Принять меры по        Информация      Нацбанк (по     Декабрь,
**       стимулированию         Правительству   согласованию)   ежегодно
появления и            Республики
становления новых      Казахстан
институциональных
инвесторов
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование государственного регулирования рынка ценных бумаг
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.7. Сформировать систему   Проект Закона    Нацбанк (по    Декабрь
государственного       Республики       согласованию), 2001 г.
регулирования рынка    Казахстан        МИД
ценных бумаг,
позволяющую обеспечить
эффективную защиту
прав и охраняемых
законом интересов
инвесторов
3.4.2.8. Пересмотреть механизм  Проект           Нацбанк (по    Декабрь
**       регулирования валютных нормативного     согласованию)  2002 г.
операций банков с      правового акта
ценными бумагами
нерезидентов
--------------------------------------------------------------------------
3.4.3. Стимулирование привлечения инвестиций
--------------------------------------------------------------------------
Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением
современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков
--------------------------------------------------------------------------
3.4.3.1. Разработать проект     Проект Закона   МИД, МФ, МГД,   Октябрь
Закона Республики      Республики      МЭТ, Нацбанк     2001 г.
Казахстан "Об          Казахстан       (по
инвестициях"                           согласованию),
МЮ

3.4.2.3. "Қазақстан Республи.!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
касының инвестициялық және   !Республикасы        !(келісім      !желтоқсан
пай қорлары туралы" Қазақстан!Заңының жобасы      !бойынша)      !
Республикасы Заңының жобасын !
әзірлеу
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.4. Бағалы қағаздар ры. !Қазақстан           !ҚарМ, Ұлттық  !Жыл сайын
ногында жаңа қаржы құралдары.!Республикасының     !Банк (келісім !желтоқсан
ның пайда болуы процесiн ын. !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
таландыру жөнінде шаралар қа.!                    !              !
былдау                       !
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.5. "Бағалы қағаздарды  !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2002 ж.
сенiмгерлiк басқару институ. !Республикасының     !(келісім      !желтоқсан
тын" қолдануды практикаға    !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
енгiзуге жәрдемдесу          !
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.6. Жаңа институциональ.!Қазақстан           !ҚарМ, Ұлттық  !Жыл сайын
дық инвесторлардың пайда бо. !Республикасының     !Банк (келісім !желтоқсан
луын және қалыптасуын ынта.  !Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
ландыру жөнiнде шаралар қа.  !
былдау
--------------------------------------------------------------------------
Бағалы қағаздар рыногын мемлекеттiк реттеудi жетiлдiру
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.7. Инвесторлардың құ.  !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !2001 ж.
қықтарын және заңмен қорғала.!Республикасы        !(келісім      !желтоқсан
тын мүлделерiн тиiмдi қорғау.!Заңының жобасы      !бойынша)
ды қамтамасыз етуге мүмкiндiк!
беретiн бағалы қағаздар рыно.!
гын мемлекеттiк реттеу жүйесiн
қалыптастыру
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.8. Резидент еместердiң !Нормативтік құқықтық!Ұлттық Банк   !2002 ж.
бағалы қағаздары бар банктер.!кесімнің жобасы     !(келісім      !желтоқсан
дiң валюталық операцияларын  !                    !бойынша)
реттеу тетiгiн қайта қарау   !
--------------------------------------------------------------------------
3.4.3. Инвестициялар тартуды ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
Осы заманғы технологиялар, басқару және маркетингтiк дағдылар енгізумен
қатар жүретін тікелей инвестициялар ағынын ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
3.4.3.1. "Инвестициялар тура.!Қазақстан           !СІМ, ҚАРМ,    !2001 ж.
лы" Қазақстан Республикасы   !Республикасы        !МКМ, ЭСМ, Ұлт.!қазан
Заңының жобасын әзiрлеу      !Заңының жобасы      !тық банк (ке. !
!лісім бойынша)!
!ӘдМ           !
--------------------------------------------------------------------------

3.4.3.2. Разработать Программу  Проект          МИД, Нацбанк (по  Июнь
привлечения прямых     постановления   согласованию),    2001 г.
инвестиций в           Правительства   МФ,МГД, МЭТ, МСХ,
Республике Казахстан   Республики      МЭМР
на период 2001-2002    Казахстан
годы
3.4.3.3. Подготовить            Предложения     АМБ, МИД, МГД,  Апрель
***      предложения по         Правительству   МЭТ, МФ, МЭМР   2002 г.
стимулированию участия Республики
отечественных          Казахстан
предпринимателей в
крупных
инвестиционных проектах
3.4.3.4. Способствовать         Информация      АМБ             Декабрь,
***      мобилизации потенциала Президенту и                    ежегодно
крупного               Правительству
отечественного         Республики
бизнеса для развития   Казахстан
страны в рамках
функционирования
Совета
предпринимателей при
Президенте Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4. Укрепление платежного баланса
---------------------------------------------------------------------------
Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.1. Осуществлять анализ    В составе      Нацбанк (по    Ежеквартально
текущего состояния     отчета         согласованию)
платежного баланса,    Президенту
структуры его          Республики
финансирования и       Казахстан,
международной          информация
инвестиционной позиции Правительству
страны                 Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование статистической базы формирования платежного баланса и
внешнего долга
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.2. Осуществлять           Информация     Нацбанк (по   Ежеквартально
регистрацию и          Правительству  согласованию)
мониторинг договоров   Республики
(соглашений) по        Казахстан
негосударственным
внешним займам, не
имеющим государственной
гарантии, и оценку
валового внешнего долга
--------------------------------------------------------------------------
3.5. Торговая политика
Цель: защитить отечественных производителей и содействовать продвижению
казахстанских товаров и услуг на мировые рынки
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1. Защита и поддержка отечественных товаропроизводителей
--------------------------------------------------------------------------
Реализация мер по формированию единой таможенной территории
--------------------------------------------------------------------------

3.4.3.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !СІМ, Ұлттық   !2001 ж.
касында тiкелей инвестициялар!Республикасының     !банк (келісім !маусым
тартудың 2001-2002 жылдар    !Үкіметі қаулысының  !бойынша), ҚАРМ!
кезеңiне арналған бағдарлама !жобасы              !МКМ, ЭСМ, АШМ,!
әзiрлеу                      !                    !ЭМРМ          !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.4.3.3.  Отандық кәсіпкер.  !Қазақстан           !МБА, СІМ, МКМ,!2002 ж.
лердiң iрi инвестициялық жо. !Республикасының     !ЭСМ, ҚарМ,    !сәуір
баларға қатысуын ынталандыру !Үкіметіне ұсыныстар !ЭМРМ
жөнiнде ұсыныстар дайындау   !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.4.3.4.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !МБА          !Жыл сайын,
касы Президентiнiң жанындағы !Республикасының                   !желтоқсан
Кәсiпкерлер кеңесi шеңберiнде!Президенті мен
елдiң дамуы үшiн ірi отандық !Үкіметіне ақпарат
бизнестiң әлеуетiн жұмылдыруға
жәрдемдесу
--------------------------------------------------------------------------
3.4.4. Төлем теңгерімін нығайту
---------------------------------------------------------------------------
Ағымдағы есепшот тапшылығын қаржыландырудың ұтымды құрылымы
---------------------------------------------------------------------------
3.4.4.1. Төлем теңгерiмiнiң  !Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Тоқсан
ағымдағы жай-күйiн, оны қар. !Республикасының     !(келісім      !сайын
жыландыру құрылымын және     !Президентіне        !бойынша)      !
елдiң, халықаралық инвести.  !есеп құрамында
циялық ұстанымын талдауды    !Қазақстан
жүзеге асыру                 !Республикасының
!Үкіметіне ақпарат
--------------------------------------------------------------------------
Төлем теңгерiмiн және сыртқы борышты қалыптастырудың статистикалық базасын
жетілдіру
3.4.4.2. Мемлекеттiк кепiлдi.!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Тоқсан
гi жоқ мемлекеттік емес сырт.!Республикасының     !(келісім      !сайын
қы заемдар жөнiндегi шарттар.!Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
дың (келiсiмдердiң) тiркелуiн!
және мониторингiн әрi жалпы  !
iшкi борышты бағалауды жүзеге!
асыру
--------------------------------------------------------------------------
3.5. Сауда саясаты
Мақсат: Отандық өндірушілерді қорғау және қазақстандық тауарлар мен
қызметтердің әлем рыноктарына жылжыуына ықпал ету
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1. Отандық тауар өндірушілерді қорғау және қолдау
---------------------------------------------------------------------------
Біртұтас кеден аумағын қалыптастыру жөніндегі шараларды іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
2

3.5.1.1. Продолжить политику    Проекты         МЭТ, МСХ, МГД,  По мере
**       формирования импортных постановлений   МЭМР, МИД     необходимости
тарифов, направленную  Правительства
на диверсификацию      Республики
экономики и расширение Казахстан (по
основ Общего           согласованию с
таможенного тарифа     Интеграционным
государств-участников  Комитетом
Договора о Таможенном  Евразийского
союзе и Едином         экономического
экономическом          сообщества)
пространстве
--------------------------------------------------------------------------
Поддержка отечественных товаропроизводителей и содействие продвижению
казахстанских товаров на внешние рынки
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.2. Продолжить разработку  Информация      МЭТ, АМБ        Июнь,
мер, направленных на   Правительству                   декабрь,
защиту отечественных   Республики                      ежегодно
товаропроизводителей   Казахстан
3.5.1.3. Реализовать Соглашение Информация      МЭТ, МЭМР, МИД  Декабрь,
между Правительством   Правительству                   ежегодно
Республики Казахстан   Республики
и Европейским          Казахстан
Объединением Угля и
Стали по торговле
определенными видами
стальной продукции
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствовать нормативную правовую базу внутренней торговли
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4. Разработать проект     Проект Закона   МЭТ, МЭМР       Октябрь
**       Закона Республики      Республики                       2001 г.
Казахстан "О торговле" Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5. Разработать            Проекты         МЭТ             По мере
нормативные документы, нормативных                   необходимости
регламентирующие       правовых актов
внутреннюю торговлю
3.5.1.6. Создать коммунальные   Информация      Акимы областей,   Июнь
***      торговые рынки в       Правительству   гг. Астаны и      2002 г.
областных центрах,     Республики      Алматы
гг. Астане и Алматы    Казахстан

3.5.1.1.  Кеден одағы және   !Қазақстан Республи. !ЭСМ, АШМ, МКМ,!Қажетті.
Біртұтас экономикалық кеңістік!касының Үкіметі қау.!ЭМРМ, СІМ    !лігіне
туралы шартқа қатысушы мемле.!лыларының жобалары  !              !қарай
кеттердің экономикасын сала. !(Еуразия экономика. !              !
ландыруға және Жалпы кеден   !лық қоғамдастығы Ин.!              !
тарифы негіздерін кеңейтуге  !теграциялық Комите. !              !
бағытталған импорттық тариф. !тімен (келісу бойынша)
тер қалыптастыру саясатын    !
жалғастыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
Отандық тауар өндірушілерді қолдау және қазақстандық тауарлардың сыртқы
рыноктарға жылжуына ықпал ету
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.2. Отандық тауар өнді. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, МБА     !Жыл сайын,
рушілерді қорғауға бағыттал. !касының Үкіметіне   !              !маусым,
ған шаралар әзірлеуді жалға. !ақпарат             !              !желтоқсан
стыру
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, ЭМРМ,   !Жыл сайын,
касының Үкіметі мен Еуропа   !касының Үкіметіне   !СІМ          !желтоқсан
Көмір мен Болат Бірлестігі   !ақпарат             !             !
арасындағы болат өнімінің    !                    !             !
белгілі бір түрлерімен сауда !
жөніндегі келісімді іске асы.!
ру                           !
------------
---------------------------------------------------------------
Ішкі сауданың нормативтік құқықтық негізін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
2
3.5.1.4.  "Сауда туралы" Қа. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, ЭМРМ     !2001 ж.
зақстан Республикасы Заңының !касы Заңының        !              !қазан
жобасын әзірлеу              !жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5. Ішкі сауданы        !Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !Қажетті.
реттейтін нормативтік        !кесімдер жобалары   !              !лігіне
құжаттар әзірлеу             !                    !              !қарай
---------------------------------------------------------------------------
3
3.5.1.6.  Облыстардың орта.  !Қазақстан           !Облыстардың,  !2002 ж.
лықтарында, Астана және Алма.!Республикасының     !Астана және   !маусым
ты қалаларында коммуналдық   !Үкіметіне ақпарат   !Алматы қалала.!
сауда рыноктарын құру        !                    !рының әкімдері!
--------------------------------------------------------------------------
3

3.5.1.7. Проводить мониторинг   Информация      АС, акимы     Ежеквартально
***      цен на важнейшие       Правительству   областей, гг.
продукты и товары на   Республики      Астаны и Алматы
рынках                 Казахстан
3.5.1.8. Усилить меры по        Информация      МЭТ, МЗО, МСХ,    Июнь,
***      контролю за качеством  Правительству   акимы областей,   декабрь
и безопасностью        Республики      гг. Астаны и      2002 г.
реализуемых на         Казахстан       Алматы
потребительском рынке
товаров
3.5.1.9. Стимулировать создание Информация      МЭТ, акимы         Июнь,
***      системы оптовой        Правительству   областей, гг.    декабрь
торговли в регионах    Республики      Астаны и Алматы  2002 г.
Казахстан
3.5.1.10. Создать механизмы,    Проекты         МЭТ, АМБ, акимы  Апрель
***      обеспечивающие         нормативных     областей, гг.    2002 г.
развитие конкуренции   правовых актов  Астаны и Алматы
между торговыми
рынками и на них
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2. Развитие внешней торговли с улучшением структуры и
географии экспорта и импорта
---------------------------------------------------------------------------
Международная интеграция
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.1. Провести много- и       Информация     МЭТ, МИД         Декабрь,
**       двусторонние переговоры Правительству                   ежегодно
по вступлению           Республики
Республики Казахстан в  Казахстан
ВТО
3.5.2.2. Провести совместные    Протоколы       МЭТ, МИД         По графику
**       консультации со        проведения                  Интеграционного
странами-участницами   консультаций                       комитета
Евразийского                                               ЕврАзЭС
экономического
сообщества (ЕврАзЭС)
3.5.2.3. Продолжить работу по   Информация      МЭТ, МФ, МИД     Июнь,
формированию режима    Правительству                    декабрь,
свободной торговли в   Республики                       ежегодно
рамках СНГ             Казахстан
3.5.2.4. Принимать активное     Информация      МИД              Июнь,
***      участие в работе       Правительству                    декабрь,
Межгосударственного    Республики                       ежегодно
Совета Евразийского    Казахстан
экономического
сообщества
---------------------------------------------------------------------------
Улучшение структуры экспорта и импорта
---------------------------------------------------------------------------

3.5.1.7.  Рыноктардағы маңыз.!Қазақстан           !СА, облыстар. !Тоқсан
ды өнімдер және тауарлар ба. !Республикасының     !дың, Астана жә.!сайын
ғаларына мониторинг жүргізу  !Үкіметіне ақпарат   !не Алматы қа. !
!                    !лаларының     !
!әкімдері      !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.5.1.8.  Тұтыну рыногында   !Қазақстан           !ЭСМ, ДСМ, АШМ,!2002 ж.
өткізілетін тауарлардың сапа.!Республикасының     !облыстардың,  !маусым,
сын және қауіпсіздігін бақы. !Үкіметіне ақпарат   !Астана және   !желтоқсан
лау жөніндегі шараларды      !                    !Алматы қалала.!
күшейту                      !                    !рының әкімдері!
--------------------------------------------------------------------------
3
3.5.1.9.  Аймақтарда көтерме !Қазақстан           !ЭСМ, облыстар.!2002 ж.
сауда жүйесін құруды ынталан.!Республикасының     !дың, Астана   !маусым,
дыру                         !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !желтоқсан
!                    !қалаларының   !
!әкімдері      !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.5.1.10.  Сауда рыноктарында!Нормативтік құқықтық!ЭСМ, МБА, об. !2002 ж.
және олардың араларында бәсе.!кесімдердің жобалары!лыстардың, Ас.!сәуір
келестікті дамытуды қамтама. !                    !тана және Ал. !
сыз ететін тетіктер құру     !                    !маты қалалары.!
!                    !ның әкімдері  !
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2. Экспорт пен импорт құрылымын және географиясын жақсарта
отырып, сыртқы сауданы дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Халықаралық ықпалдасу
---------------------------------------------------------------------------
2
3.5.2.1.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ЭСМ, СІМ      !Жыл сайын
касының ДСҰ-ға кiруi жөнінде !Республикасының     !              !желтоқсан
көп және екi жақты келiссөз. !Үкіметіне ақпарат   !
дер жүргiзу                  !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.5.2.2.  Экономикалық қоғам.!Консультациялар     !ЭСМ, СІМ      !ЕурАзЭҚ
дастыққа қатысушы елдермен   !өткізу хаттамалары  !              !Интегра.
(ЕурАзЭҚ) бiрлескен консуль. !                                   !циялық
тациялар жүргiзу             !                                   !Комитеті.
!нің кес.
!тесі
!бойынша
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3. ТМД шеңберiнде еркiн!Қазақстан          !ЭСМ, ҚарМ, СІМ!Жыл сайын,
сауда тәртiбiн қалыптастыру  !Республикасының                    !маусым,
жөнiндегi жұмысты жалғастыру !Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
--------------------------------------------------------------------------
3
3.5.2.4. Еуразия экономикалық!Қазақстан           !СІМ          !Жыл сайын,
қоғамдастығы Мемлекетаралық  !Республикасының     !              !маусым,
Кеңесi жұмысына белсендi     !Үкіметіне ақпарат                  !желтоқсан
қатысу                       !
--------------------------------------------------------------------------
Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
--------------------------------------------------------------------------

3.5.2.5. Совершенствовать       Информация     Нацбанк (по   Ежеквартально
валютное регулирование Правительству  согласованию),
в области              Республики     МГД, МФ
внешнеторговой         Казахстан
деятельности и усилить
контроль за
исполнением его
требований
3.5.2.6. Совершенствовать       Проекты         МЭТ             Постоянно
нормативную правовую   нормативных
базу в области         правовых актов
лицензирования и
экспортного контроля
3.5.2.7. Разработать Концепцию  Проект          МЭТ, МСХ, МФ,   Январь
косвенного             постановления   МГД, МТК         2002 г.
регулирования экспорта Правительства
товаров                Республики
Казахстан
3.5.2.8. Осуществлять анализ    Информация      МЭТ, МГД, МЭМР, Июнь,
*        экспортно-импортных    Правительству   МИД, АС, МСХ    декабрь,
потоков и              Республики                      ежегодно
разрабатывать          Казахстан
рекомендации по
продвижению продукции
отечественного
товаропроизводителя
на внешние рынки
---------------------------------------------------------------------------
Упорядочение процедур, связанных с ведением внешней торговли
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.9. Внедрить              Информация      МЭТ, МГД, АС      Декабрь
**       автоматизированную    Правительству                     2002г.
систему экспортного   Республики
контроля (АСЭК),      Казахстан
создать единую
республиканскую
контрольно-
информационную
систему в области
экспортного контроля
--------------------------------------------------------------------------
3.6. Ценовая и антимонопольная политика
Цель: развивать конкуренцию и проводить жесткую антимонопольную политику
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1. Завершение в основном приватизации и демонополизации
экономики
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование добросовестной конкуренции
---------------------------------------------------------------------------
3.6.1.1. Продолжить работу      Отчет           АМБ             Июнь,
*        по предотвращению      Правительству                   декабрь,
монополизации          Республики                      ежегодно
экономики, созданию    Казахстан
условий для развития
конкуренции на
монополизированных
товарных рынках,
снижению барьеров
для выхода на рынки
новых хозяйствующих
субъектов, устранению
недобросовестной
конкуренции и
ограничению
монополистической
деятельности

3.5.2.5. Сыртқы сауда қызметi!Қазақстан           !Ұлттық Банк   !Тоқсан
саласында валюталық реттеудi !Республикасының     !(келісім      !сайын
жетiлдiру және оның талапта. !Үкіметіне ақпарат   !бойынша), МКМ,!
рының орындалуын бақылауды   !                    !ҚарМ
күшейту                      !
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.6. Лицензиялау және    !Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !Тұрақты
экспорттық бақылау саласында !кесімдердің жобалары!
нормативтiк құқықтық базаны  !
жетiлдiру                    !
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.7. Тауарлар экспортын  !Қазақстан           !ЭСМ, АШМ,     !2002 ж.
жаңама реттеу тұжырымдамасын !Республикасының     !ҚарМ, МКМ, ККМ!қаңтар
әзiрлеу                      !Үкіметі қаулысының  !              !
!жобасы              !
--------------------------------------------------------------------------
1
3.5.2.8. Экспорт-импорт ағым.!Қазақстан           !ЭСМ, МКМ,    !Жыл сайын,
дарын талдауды жүзеге асыру  !Республикасының     !ЭМРМ, СІМ, СА,!маусым,
және сыртқы рыноктарға отан. !Үкіметіне ақпарат   !АШМ           !желтоқсан
дық өндiрушi өнiмдерiн жылжы.!
ту жөнiнде ұсынымдар әзірлеу !
--------------------------------------------------------------------------
Сыртқы сауда жүргiзумен байланысты рәсiмдердi реттестіру
--------------------------------------------------------------------------
2
3.5.2.9.  Экспорттық бақылау.!Қазақстан           !ЭСМ, МКМ, СА  !2002 ж.
дың автоматтандырылған жүйе. !Республикасының     !              !желтоқсан
сiн (ЭБАЖ) енгiзу және экс.  !Үкіметіне ақпарат   !
порттық бақылау саласында    !
бiрыңғай республикалық бақы. !
лау-ақпарат жүйесін құру     !
--------------------------------------------------------------------------
3.6. Баға және монополияға қарсы саясат
Мақсат: Бәсекелестікті дамыту және монополияға қарсы қатаң саясат
жүргізу
3.6.1. Экономиканы жекешелендіруді және монополиясыздандыруды
негізінен аяқтау
---------------------------------------------------------------------------
Адал бәсекелестікті ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
1
3.6.1.1.  Экономиканы монопо.!Қазақстан           !МБА          !Жыл сайын,
лияландыруды болдырмау, моно.!Республикасының     !              !маусым,
полияландырылған тауар рынок.!Үкіметіне есеп                     !желтоқсан
тарында бәсекелестiктi дамыту!
үшін жағдайлар жасау, рынок. !
тарға жаңа шаруашылық жүргі. !
зуші субъектiлердiң шығуы    !
үшiн кедергiлердi төмендету  !
терiс пиғылды бәсекелестiктi !
жою және монополиялық қызмет.!
тi шектеу жөнiндегi жұмысты  !
жалғастыру                   !
--------------------------------------------------------------------------
3

3.6.1.2. Провести оперативный   Информация      АМБ, акимы      Декабрь
***      анализ рынков          Правительству   областей, гг.    2001 г.
коммунальных услуг     Республики      Астаны и
в целях выявления      Казахстан       Алматы
основных факторов и
причин, влияющих на
необоснованный рост
стоимости услуг
3.6.1.3. Обеспечить снижение    Информация      Акимы областей,   Декабрь
***      стоимости коммунальных Правительству   гг. Астаны и      2001 г.
услуг, в соответствии  Республики      Алматы
с действующим          Казахстан
гражданским
законодательством, за
счет принятия мер,
направленных на
ликвидацию (сокращение)
посреднических
звеньев при
реализации услуг
населения
3.6.1.4. Совершенствовать       Информация      АМБ              Март
***      антимонопольную        Правительству                    2002 г.
политику в области     Республики
формирования тарифов   Казахстан
на коммунальные
услуги
--------------------------------------------------------------------------
3.6.2. Усиление государственного контроля на отдельных рынках при
ограничении государственного регулирования на других рынках
--------------------------------------------------------------------------
Усиление контроля государства за естественными монополиями
--------------------------------------------------------------------------
3.6.2.1. Разработать проект     Проект Закона   АМБ             Февраль
Закона Республики      Республики                       2002 г.
Казахстан "О           Казахстан
внесении изменений
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О естественных
монополиях"
3.6.2.2. Разработать Концепцию  Проект          АМБ              Март
регулирования          постановления                    2002 г.
деятельности субъектов Правительства
естественной монополии Республики
Республики Казахстан   Казахстан
на 2002-2003 годы
3.6.2.3. Разработать Концепцию  Проект          АМБ              Март
антимонопольного и     постановления                    2002 г.
ценового регулирования Правительства
на 2002-2003 годы      Республики
Казахстан

3.6.1.2.  Қызметтер құнының  !Қазақстан           !МБА, облыстар.!2001 ж.
негiзсiз өсуiне әсер ететiн  !Республикасының     !дың, Астана   !желтоқсан
негiзгi факторлар мен себеп. !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
тердi анықтау мақсатында ком.!                    !қалаларының   !
муналдық қызметтер рыноктары.!                    !әкімдері      !
на жедел талдау жүргiзу      !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.6.1.3.  Қолданыстағы аза.  !Қазақстан           !Облыстардың,  !2001 ж.
маттық заңнамаға сәйкес ха.  !Республикасының     !Астана және   !желтоқсан
лыққа қызметтер өткiзу кезiн.!Үкіметіне ақпарат   !Алматы қалала.!
де аралық буындарды жоюға    !                    !рының әкімдері!
(қысқартуға) бағытталған ша. !
ралар қабылдау есебiнен ком. !
муналдық қызметтер құнының   !
төмендеуiн қамтамасыз ету    !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.6.1.4.  Коммуналдық қызмет.!Қазақстан           !МБА           !2002 ж.
терге тарифтер қалыптастыру  !Республикасының                    !наурыз
саласында монополияға қарсы  !Үкіметіне ақпарат
саясатты жетiлдiру           !
--------------------------------------------------------------------------
3.6.2. Басқа рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу кезінде
жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттің табиғи монополияларды бақылауын күшейту
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.1. "Табиғи монополиялар!Қазақстан Республи. !МБА           !2002 ж.
туралы" Қазақстан Республика.!касы Заңының        !              !ақпан
сының Заңына өзгерістер мен  !жобасы              !              !
толықтырулар енгізу туралы"  !                    !              !
Қазақстан Республикасы Заңы. !
ның жобасын әзірлеу          !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !МБА           !2002 ж.
касының Табиғи монополия суб.!касының Үкіметі     !              !наурыз
ъектілері қызметін реттеудің !қаулысының жобасы   !              !
2002-2003 жылдарға арналған  !
тұжырымдамасын әзірлеу       !
---------------------------------------------------------------------------
3.6.2.3. Монополиялық қарсы  !Қазақстан Республи. !МБА           !2002 ж.
және баға реттеудің 2002-2003!касының Үкіметі     !              !наурыз
жылдарға арналған тұжырымда. !қаулысының жобасы   !              !
масын әзірлеу                !
---------------------------------------------------------------------------
1

3.6.2.4. Для дальнейшего        Отчет           АМБ             Январь,
*        повышения              Правительству                   ежегодно
эффективности          Республики
тарифного              Казахстан
регулирования
анализировать
инвестиционные
программы, программы
технического
перевооружения и
модернизации субъектов
естественной монополии
3.6.2.5. Разработать Правила    Проекты         АМБ             В течение
***      предоставления тарифов нормативных                     месяца
с понижающим           правовых актов                  после
коэффициентом на                                       принятия
услуги по                                              Закона
транспортировке                                        Республики
трубопроводным                                         Казахстан
транспортом:                                           "О внесении
нефти                                                  изменений и
природного газа                                        дополнений
воды                                                   в некоторые
законодательные
акты по
вопросам
естественных
монополий"
3.6.2.6. Сформировать новые     Проект акта     АМБ, МТК        Март
принципы тарифного                                     2002 г.
регулирования услуг
железнодорожного
транспорта
3.6.2.7. Внести изменения в     Проект          АМБ             Июль
Инструкцию об особым   нормативного                    2002 г.
порядке формирования   правового акта
затрат, учитываемых в
ценах (тарифах) на
услуги субъектов
естественной монополии
3.6.2.8. Разработать Правила    Проект          АМБ             В течение
***      установления и отмены  нормативного                    месяца
понижающих             правового акта                  после
коэффициентов к                                        принятия
тарифам, подлежащим                                    Закона
государственному                                       Республики
регулированию,                                         Казахстан
на работы и услуги                                     "О внесении
морского порта                                         изменений и
дополнений
в некоторые
законодательные
акты по
вопросам
естественных
монополий"
3.6.2.9. Разработать Правила    Проект          АМБ             В течение
***      установления и отмены  нормативного                    месяца
понижающих             правового акта                  после
коэффициентов к                                        принятия
ставкам аэропортных                                    Закона
сборов и тарифов за                                    Республики
наземное обслуживание                                  Казахстан
в аэропортах                                           "О внесении
изменений и
дополнений
в некоторые
законодательные
акты по
вопросам
естественных
монополий"

3.6.2.4.  Тарифтік реттеу    !Қазақстан           !МБА          !Жыл сайын,
тиімділігін одан әрі арттыру !Республикасының     !              !қаңтар
үшін табиғи монополия субъек.!Үкіметіне есеп
тілерінің инвестициялық бағ. !
дарламаларын, техникалық қай.!
та жарақтау және түбірлі жа. !
ңарту бағдарламаларын талдау !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.6.2.5.  Құбыр көлігімен:   !Нормативтік құқықтық!МБА           !Кейбір
мұнай              !кесімдердің жобалары!              !заң ак.
!тілеріне
табиғи газ         !                                   !"Табиғи
!монопо.
су                 !                                   !лиялар
!                                   !мәселе.
тасымалдау жөнінде.!                                   !лері бой.
гі қызметтерге төмен                                   !ынша өз.
коэффициентпен та. !                                   !герістер
рифтер беру ережесін                                   !мен то.
әзірлеу            !                                   !лықтыру.
!лар енгі.
!зу тура.
!лы" Қа.
!зақстан
!Республи.
!касының
!Заңы қа.
!былдан.
!ғаннан
!кейін
!бір ай
!ішінде
--------------------------------------------------------------------------
3.6.2.6. Темір жол көлігі    !Кесімнің жобасы     !МБА, ККМ      !2002 ж.
қызметтерін тарифтік реттеу. !                                   !наурыз
дің жаңа қағидаттарын қалып. !
тастыру
--------------------------------------------------------------------------
3.6.2.7. Табиғи монополия    !Нормативтік құқықтық!МБА           !2002 ж.
субъектілері қызметтерінің   !кесімнің жобасы     !              !шілде
бағаларында (тарифтерінде)   !
ескерілетін шығындар құралу. !
ының ерекше тәртібі туралы   !
нұсқаулыққа өзгерістер енгізу!
---------------------------------------------------------------------------
3
3.6.2.8.  Мемлекеттік реттеу.!Нормативтік құқықтық!МБА           !Кейбір
ге жататын тарифтерге, теңіз !кесімнің жобасы     !              !заң ак.
айлағы жұмыстары мен қызмет. !                                   !тілеріне
теріне төмендетілген коэффи. !                                   !"Табиғи
циенттер белгілеу және жою   !                                   !монопо.
ережесін әзірлеу             !                                   !лиялар
!мәселе.
!лері бой.
!ынша өз.
!герістер
!мен то.
!лықтыру.
!лар енгі.
!зу тура.
!лы" Қа.
!зақстан
!Республи.
!касының
!Заңы қа.
!былдан.
!ғаннан
!кейін
!бір ай
!ішінде
--------------------------------------------------------------------------
3
3.6.2.9.  Әуежай алымдары жә.!Нормативтік құқықтық!МБА           !Кейбір
не әуежайларда жердегі қызмет!кесімнің жобасы     !              !заң ак.
тарифтері ставкаларына төмен.!                                   !тілеріне
детілген коэффициенттер бел. !                                   !"Табиғи
гілеу және жою ережесін әзір.!                                   !монопо.
леу                                                              !лиялар
!мәселе.
!лері бой.
!ынша өз.
!герістер
!мен то.
!лықтыру.
!лар енгі.
!зу тура.
!лы" Қа.
!зақстан
!Республи.
!касының
!Заңы қа.
!былдан.
!ғаннан
!кейін
!бір ай
!ішінде
--------------------------------------------------------------------------
3

3.6.2.10. Разработать Правила   Проект          АМБ             В течение
***      установления и отмены  нормативного                    месяца
понижающих             правового акта                  после
коэффициентов к                                        принятия
тарифам на                                             Закона
аэронавигационные                                      Республики
услуги, подлежащим                                     Казахстан
государственному                                       "О внесении
регулированию                                          изменений и
дополнений
в некоторые
законодательные
акты по
вопросам
естественных
монополий"
---------------------------------------------------------------------------
3.7. Промышленность
Цель: создать условия для приоритетного развития предприятий отраслей,
обеспечивающих потребности внутреннего рынка. Стимулировать развитие
экспортного потенциала
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1. Создание условий для развития экономического роста
--------------------------------------------------------------------------
3.7.1.1. Разработать            Проект Указа    МЭТ, МЭМР, АСП     Декабрь
*        Индустриальную         Президента     (по согласованию),   2002 г.
стратегию до 2010 года Республики      МТК, МСХ,
Казахстан       национальные
компании (по
согласованию)
3.7.1.2. Разработать Схему      Проект          МЭТ, центральные   Декабрь
развития и размещения  постановления   и местные          2002 г.
производительных сил   Правительства   исполнительные
Республики Казахстан   Республики      органы
на период до 2015 года Казахстан
3.7.1.3. Разработать Программу  Проект          МЭТ, МЭМР, акимы   Декабрь
**       импортозамещения и     постановления   областей, гг.      2002 г.
повышения              Правительства   Астаны и Алматы
конкурентоспособности  Республики
обрабатывающей         Казахстан
промышленности
Республики Казахстан
3.7.1.4. Разработать и          Проекты         МЭМР, МТК, МСХ,    Декабрь
**       утвердить планы        постановлений   МФ, МЭТ,           2001 г.
развития Национальных  Правительства   национальные
компаний на            Республики      компании (по
пятилетний период,     Казахстан       согласованию)
определяющие
инвестиционные планы
и объемы заимствования

3.6.2.10. Мемлекеттік реттеу.!Нормативтік құқықтық!МБА           !Кейбір
ге жататын аэронавигациялық  !кесімнің жобасы     !              !заң ак.
қызметтер тарифтеріне төмен. !                                   !тілеріне
детілген коэффициенттер бел. !                                   !"Табиғи
гілеу және жою ережесін      !                                   !монопо.
әзірлеу                      !                                   !лиялар
!мәселе.
!лері бой.
!ынша өз.
!герістер
!мен то.
!лықтыру.
!лар енгі.
!зу тура.
!лы" Қа.
!зақстан
!Республи.
!касының
!Заңы қа.
!былдан.
!ғаннан
!кейін
!бір ай
!ішінде
--------------------------------------------------------------------------
3.7. Өнеркәсіп
Мақсат: Ішкі рынок қажетін қамтамасыз ететін салалар
кәсіпорындарының басымды дамуы үшін жағдайлар жасау.
Экспорт әлеуетінің дамуын ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1. Экономикалық өсу үшін жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
1
3.7.1.1.  2010 жылға дейінгі !Қазақстан Республи. !ЭСМ, ЭМРМ, СЖА!2002 ж.
индустрия стратегиясын әзір. !касы Президенті     !(келісім      !желтоқсан
леу                          !Жарлығының жобасы   !бойынша), ККМ,!
!                    !АШМ, ұлттық   !
!                    !компаниялар   !
!(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, орталық  !2002 ж.
касының өндіргіш күштерін да.!касының Үкіметі     !және жергілік.!желтоқсан
мытудың және орналастырудың  !қаулысының жобасы   !ті атқарушы   !
2015 жылға дейінгі кезеңге   !                    !органдар      !
арналған нобайын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
2
3.7.1.3.   Қазақстан Респуб. !Қазақстан Республи. !ЭСМ, ЭМРМ,    !2002 ж.
ликасы өңдеу өнеркәсібінің   !касының Үкіметі     !облыстардың,  !желтоқсан
импорт алмастыру және бәсеке.!қаулысының жобасы   !Астана және   !
лестік қабілетін арттыру бағ.!                    !Алматы қалала.!
дарламасын әзірлеу           !                    !рының әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
2
3.7.1.4.  Инвестициялық жос. !Қазақстан Республи. !ЭМРМ, ККМ, АШМ!2001 ж.
парлар және қарыз алу көлем. !касының Үкіметі     !ҚарМ, ЭСМ, ұл.!желтоқсан
дерін айқындаушы Ұлттық ком. !қаулыларының        !ттық компания.!
паниялардың бес жылдық кезең.!жобалары            !лар (келісім  !
ге арналған даму жоспарларын !                    !бойынша)
әзірлеу және бекіту          !
---------------------------------------------------------------------------
2

3.7.1.5. Обеспечить             Информация      МЭМР, МТК, МСХ,    Декабрь,
**       опубликование в        Правительству   МФ,                ежегодно
средствах массовой     Республики      национальные
информации финансовой  Казахстан       компании (по
отчетности по                          согласованию)
национальным компаниям,
прошедшим аудиторскую
проверку по формам
годовой (квартальной)
финансовой отчетности,
утвержденным приказом
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 18 апреля 2001 года
N 201
3.7.1.6. Проводить мониторинг  Информация                     Ежемесячно
производственного     Правительству
состояния крупнейших  Республики
предприятий:          Казахстан
горнодобывающей,                    МЭМР, акимы
обрабатывающей                         областей,
промышленности                         гг. Астаны,
(производство кокса,                   Алматы
перегонка нефти,
химическая промышленность,
металлургическая
промышленность и
обработка металлов,
производство электроэнергии,
газа и воды);
обрабатывающих                      МЭТ, акимы
отраслей промышленности                областей,
(машиностроение,                       гг. Астаны,
легкая, пищевая,                       Алматы
деревообрабатывающая,
целлюлозно-бумажная,
мебельная промышленности,
издательство и печатное
дело)
3.7.1.7.*Осуществить           отчет            МЭТ, МЭМР     Ежеквартально
мероприятия по        Правительству                  2001г.
реализации Программы  Республики
реанимации            Казахстан
простаивающих
организаций в 2001
году и создания
рабочих мест
--------------------------------------------------------------------------
3.7.2. Создание системы стандартов мирового уровня
--------------------------------------------------------------------------
Реформа и реорганизация органов стандартизации, метрологии и сертификации
--------------------------------------------------------------------------
3.7.2.1. Разработать Концепцию Проект           МЭТ          Декабрь 2001г.
развития              нормативного
государственного      правового
надзора за качеством  акта
товаров, соблюдением
требований стандартов,
технических условий,
метрологических
правил
--------------------------------------------------------------------------
Определение приоритетных направлений, разработка и приобретение стандартов
--------------------------------------------------------------------------

3.7.1.5.  Бұқаралық ақпарат  !Қазақстан Республи.!ЭМРМ, ККМ, АШМ!Жыл сайын,
құралдарында Қазақстан Рес.  !касының Үкіметіне   !ҚарМ, ұлттық  !желтоқсан
публикасы Қаржы министрлігі. !ақпарат             !компаниялар   !
нің 2001 жылғы 18 сәуірдегі  !                    !(келісім      !
N 201 бұйрығымен бекітілген, !                    !бойынша)
жылдық (тоқсандық) қаржы     !
есептемесі нысандары бойынша !
аудиторлық тексеруден өткен  !
ұлттық компаниялар бойынша   !
қаржылық есептеме жариялауды !
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.1.6. Ірі кәсіпорындардың:!Қазақстан           !
кен өндіру, өңдеу   !Республикасының     !ЭМРМ, облыс. !Ай сайын
өнеркәсібі (кокс өндірісі,   !Үкіметіне ақпарат   !тардың, Аста.!
мұнай айдау, химия өнеркәсі. !                    !на және Алматы
бі, металлургия өнеркәсібі   !                    !қалаларының  !
және металл өңдеу, электр    !                    !әкімдері     !
қуаты, газ және су өндірісі);!
өнеркәсіптің өңдеу салалары  !                    !ЭСМ, облыстар.
(машина жасау, жеңіл,        !                    !дың, Астана  !
тамақ, ағаш өңдеу,           !                    !және Алматы  !
целлюлоза-қағаз, жиһаз өнер. !                    !қалаларының  !
кәсіптері, баспа және баспа  !                    !әкімдері     !
ісі) өндірістік жай-күйіне   !
мониторинг жүргізу           !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.7.1.7.  2001 жылы тоқтап   !Қазақстан           !ЭСМ, ЭМРМ    !2001 ж.
тұрған ұйымдарды оңалту және !Республикасының     !             !тоқсан
жұмыс орындарын құру бағдар. !Үкіметіне есеп      !             !сайын
ламасын іске асыру жөніндегі !
іс-шараларды жүзеге асыру    !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.2. Әлемдік деңгей стандарттары жүйесін құру
---------------------------------------------------------------------------
Стандарттау, метрология және сертификаттау органдарының реформасы және
қайта ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
3.7.2.1. Тауарлар сапасын,   !Нормативтік құқықтық!ЭСМ           !2001 ж.
стандарттар, техникалық      !кесімнің жобасы     !              !желтоқсан
шарттар, метрологиялық       !                    !              !
ережелер талаптарын сақтауға !                    !              !
мемлекеттік қадағалауды дамыту
тұжырымдамасын әзірлеу       !
---------------------------------------------------------------------------
Басымды бағыттарды айқындау, стандарттар әзірлеу және алу
---------------------------------------------------------------------------

3.7.2.2. Разработать положение Проект           МЭТ           Апрель 2001г.
об учреждении Премии  постановления
Правительства         Правительства
Республики Казахстан  Республики
за достижения в       Казахстан
области качества и о
республиканском
конкурсе "Лучшие
товары Казахстана"
3.7.2.3. Разработать Программу Проект           МЭТ           Июнь 2001г.
развития эталонной    постановления
базы единиц величин   Правительства
Республики Казахстан  Республики
на 2001-2002 годы     Казахстан
3.7.2.4. Разработать Программу Проект           МЭТ           Июнь 2001г.
развития национальных постановления
систем стандартизации Правительства
и сертификации        Республики
Республики Казахстан  Казахстан
на 2001-2002 годы
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3. Реконструкция горно-металлургического комплекса
(цветная и черная металлургия)
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3.1.*Разработать систему   Отчет            МЭМР, МЭТ     Июнь,
мер по обеспечению    Правительству                  декабрь,
устойчивого прогресса Республики                     ежегодно
в организации         Казахстан
третьего, четвертого
и пятого переделов в
металлургическом
производстве
3.7.3.2.*Подготовить предло-   Информация       МЭТ, МЭМР    Март 2002 г.
жения по развитию     Правительству
импортозамещающих     Республики
производств в черной  Казахстан
и цветной металлургии
3.7.3.3.*Подготовить предло-   Предложения      МГД, МЭМР,    Июнь 2002 г.
**       жения по повышению    Правительству    МЭТ
прозрачности          Республики
деятельности круп-    Казахстан
нейших предприятий
добывающих отраслей
промышленности
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,
нефтехимической и химической отраслей
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4.1. Разработать           Проект           МЭМР, МЭТ,    Май 2001 г.
Программу восстанов-  постановления    МСХ, МГД
ления и развития      Правительства
химической и нефте-   Республики
химической промыш-    Казахстан
ленности Республики
Казахстан на 2001-
2002 годы
3.7.4.2.*Принять меры по       Отчет            МЭМР, акимы   Июнь,
стабилизации и росту  Правительству    областей      декабрь
объемов производства  Республики                     2001 г.
в организациях        Казахстан
химической и
фосфорной подотрасли
(ОАО "НХЗ", АО
"Нитрохим", ТОО
"Казфосфат")
---------------------------------------------------------------------------

3.7.2.2. Сапа саласындағы    !Қазақстан           !ЭСМ           !2001 ж.
жетiстiктер үшiн Қазақстан   !Республикасының     !              !сәуір
Республикасы Үкiметiнiң сый. !Үкіметі             !
лығын тағайындау туралы және !қаулысының жобасы   !
"Қазақстанның үздiк тауарла. !
ры" республикалық конкурсы   !
туралы ереже әзiрлеу         !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.2.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ЭСМ           !2001 ж.
касының Шама бiрліктерi эта. !Республикасының     !              !маусым
лондық базасын дамытудың 2001!Үкіметі қаулысының  !
- 2002 жылдарға арналған     !жобасы              !
бағдарламасын әзiрлеу        !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.2.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ЭСМ           !2001 ж.
касының Стандарттау және сер.!Республикасының     !              !маусым
тификаттау ұлттық жүйелерін  !Үкіметі қаулысының  !
дамытудың 2001 - 2002 жылдар.!жобасы              !
ға арналған бағдарламасын    !
әзiрлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.3. Кен-металлургия кешенiн (түсті және қара металлургия)
қайта жаңарту
---------------------------------------------------------------------------
1
3.7.3.1.  Металлургия өндi.  !Қазақстан           !ЭМРМ, ЭСМ    !Жыл сайын,
рiсiнде үшiншi, төртiншi және!Республикасының     !              !маусым,
бесiншi бөлiстердi ұйымдасты.!Үкіметіне есеп      !              !желтоқсан
руда орнықты прогрестi қамта.!
масыз ету жөнiнде шаралар    !
жүйесін әзiрлеу              !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.7.3.2.  Қара және түстi ме.!Қазақстан           !ЭСМ, ЭМРМ     !2002 ж.
таллургияда импорт алмастыру.!Республикасының     !              !наурыз
шы өндiрiстердi дамыту жөнін.!Үкіметіне ақпарат
де ұсыныстар дайындау        !
---------------------------------------------------------------------------
3
3.7.3.3.  Өнеркәсіптiң өндiру!Қазақстан           !МКМ, ЭМРМ, ЭСМ!2002 ж.
салалары iрi кәсiпорындары   !Республикасының     !              !маусым
қызметінің ашықтығын арттыру !Үкіметіне           !
жөнінде ұсыныстар дайындау   !ұсыныстар           !
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4. Мұнай-газ өңдеу, мұнай химиясы және
химия салаларын жедел дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.7.4.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ЭМРМ, ЭСМ,    !2001 ж.
касының Химия және мұнай хи. !Республикасының     !АШМ, МКМ      !мамыр
миясы өнеркәсiбiн қалпына    !Үкіметі қаулысының  !
келтiрудiң және дамытудың    !жобасы              !
2001 - 2002 жылдарға арналған!
бағдарламасын әзiрлеу        !
---------------------------------------------------------------------------
1
3.7.4.2.  Химия және фосфор  !Қазақстан           !ЭМРМ, облыс.  !2001 ж.
шағын салалары ұйымдарында   !Республикасының     !тардың        !маусым,
("ПХЗ" ААҚ, "Нитрохим" АҚ,   !Үкіметіне есеп      !әкімдері      !желтоқсан
"Қазфосфат" ЖШС) өндiрiстi   !
тұрақтандыру және көлемін    !
өсiру жөнінде шаралар қабылдау
--------------------------------------------------------------------------

3.7.5. Реконструкция предприятий легкой и пищевой
промышленности
---------------------------------------------------------------------------
3.7.5.1. Реализовать           Информация       МЭТ, акимы    Июнь,
Программу импорто-    Правительству    областей,     декабрь,
замещения в легкой и  Республики       гг. Астаны и  ежегодно
пищевой промышлен-    Казахстан        Алматы
ности
-------------------------------------------
--------------------------------

3.7.5. Жеңiл және тамақ өнеркәсібі орындарын қайта жаңарту
--------------------------------------------------------------------------
3.7.5.1. Жеңiл және тамақ    !Қазақстан          !ЭСМ, облыстар.!Жыл сайын,
өнеркәсiбінде импорт алмасты.!Республикасының     !дың, Астана   !маусым,
ру бағдарламасын іске асыру  !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !желтоқсан
!қалаларының   !
!әкімдері      !
--------------------------------------------------------------------------

3.7.6. Развитие машиностроительных производств, ориентированных на
нужды отечественных производителей
---------------------------------------------------------------------------
3.7.6.1. Реализовать           Информация       МЭТ, МСХ,     Июнь,
Программу развития    Правительству    МТК           декабрь,
машиностроительного   Республики                     ежегодно
комплекса Республики  Казахстан
Казахстан на 2000-
2003 годы
---------------------------------------------------------------------------
3.7.7. Развитие деревообрабатывающей и мебельной промышленности
---------------------------------------------------------------------------
3.7.7.1. Разработать           Проект           МЭТ           Сентябрь
программу восстанов-  постановления                  2001 г.
ления и развития      Правительства
деревообрабатывающей  Республики
и мебельной промыш-   Казахстан
ленности на 2001-
2003 годы
---------------------------------------------------------------------------
3.8. Сельское хозяйство
Цель: Обеспечить экономический рост в конкурентоспособных отраслях
сельского хозяйства и стабилизацию производства основных видов
сельскохозяйственной продукции, дальнейшее развитие земельных отношений
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1. Формирование реального и эффективного собственника
---------------------------------------------------------------------------
Государственная поддержка конкурентоспособных отраслей
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.1. Реализовать Программу Информация       МСХ           Ежеквартально
***      развития              Правительству
сельскохозяйственного Республики
производства на       Казахстан
2000-2002 годы
3.8.1.2. Разработать Программу Проект Указа     МСХ, МЭТ      Июль 2002 г.
***      государственной       Президента
агропродовольственной Республики
политики и            Казахстан
обеспечения
продовольственной
безопасности на
2003-2005 годы
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1.3. Способствовать        Информация       МСХ, акимы    Июнь,
***      созданию сельских     Правительству    областей, ЗАО декабрь,
кредитных товариществ Республики       "Аграрная     ежегодно
Казахстан        кредитная
корпорация"
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование земельных отношений
---------------------------------------------------------------------------

3.7.6. Отандық өндірушілердің мұқтажына бағдарланған
машина жасау өндірістерін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.7.6.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ЭСМ, АШМ, ККМ!Жыл сайын,
касының машина жасау кешенін !Республикасының     !              !маусым,
дамытудың 2000 - 2003 жылдар.!Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
ға арналған бағдарламасын    !
іске асыру                   !
--------------------------------------------------------------------------
3.7.7. Ағаш өңдеу және жиһаз өнеркәсібін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.7.7.1. Ағаш өңдеу және жи. !Қазақстан           !ЭСМ           !2001 ж.
hаз өнеркәсiбiн қалпына кел. !Республикасының     !              !қыркүйек
тiрудiң және дамытудың 2001 -!Үкіметі қаулысының  !
2003 жылдарға арналған бағ.  !жобасы              !
дарламасын әзiрлеу           !
--------------------------------------------------------------------------
3.8. Ауыл шаруашылығы
Мақсат: Ауыл шаруашылығының бәсекеге қабілетті салаларында
экономикалық өсуді және ауыл шаруашылығы өнімі негізгі
түрлері өндірісін тұрақтандыру қамтамасыз ету, жер
қатынастарын одан әрі дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.8.1. Айқын және тиімді меншік иесін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Бәсекеге қабілетті салаларды мемлекеттік қолдау
---------------------------------------------------------------------------
3
3.8.1.1.  Ауыл шаруашылығы   !Қазақстан           !АШМ           !Тоқсан
өндiрiсiн дамытудың 2000 -   !Республикасының     !              !сайын
2002 жылдарға арналған бағ.  !Үкіметіне ақпарат   !
дарламасын iске асыру        !                    !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.8.1.2.  Мемлекеттiк агро.  !Қазақстан           !АШМ, ЭСМ      !2002 ж.
азық-түлiк саясатының және   !Республикасы        !              !шілде
азық-түлiк қауіпсiздiгiн қам.!Президенті          !
тамасыз етудiң 2003 - 2005   !Жарлығының жобасы   !
жылдарға арналған бағдарлама.!
сын әзiрлеу                  !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.8.1.3.  Ауылдық несиелiк   !Қазақстан          !АШМ, облыстар.!Жыл сайын,
серiктестiктер құруға ықпал  !Республикасының     !дың әкімдері, !маусым,
ету                          !Үкіметіне ақпарат   !"Аграрлық не. !желтоқсан
!сие корпора.  !
!циясы" ЖАҚ    !
!(келісім      !
!бойынша)      !
--------------------------------------------------------------------------
Жер қатынастарын жетiлдiру
--------------------------------------------------------------------------
3

3.8.1.4. Внести изменения в    Проекты          АЗР, акимы    Ноябрь
***      нормативные правовые  нормативных      областей      2002г.
акты по               правовых актов
вопросам залога
земельных участков и
права землепользования
3.8.1.5. Завершить             Отчет            АЗР, акимы    Декабрь
**       перерегистрацию       Правительству    областей      2002г.
правоудостоверяющих   Республики
документов на         Казахстан
земельные участки
крестьянских
(фермерских) хозяйств
и негосударственных
сельскохозяйственных
организаций, права
землепользования
которых сформированы
за счет условных
земельных долей
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2. Развитие инфраструктуры обеспечения аграрного сектора
---------------------------------------------------------------------------
Развитие племенного дела и семеноводства
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.1. Реализовать меры по   Информация       МСХ, МОН      Июнь,
сохранению и развитию Правительству                  декабрь,
племенного            Республики                     ежегодно
животноводства        Казахстан
3.8.2.2. Реализовать меры по   Информация       МСХ, МОН      Июнь,
развитию элитного     Правительству                  декабрь,
семеноводства         Республики                     ежегодно
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Регулирование деятельности по хранению зерновых ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.3. Разработать           Проект Указа     МСХ           Декабрь
Государственную       Президента                     2001 г.
программу развития    Республики
рынка зерна и         Казахстан
зерновой индустрии
3.8.2.4. Предпринять меры по   Информация       МСХ           Январь, июль,
**       внедрению системы     Правительству                  ежегодно
кредитования под      Республики Казахстан
обеспечение
зерновыми расписками
---------------------------------------------------------------------------
Развитие лизинговых и информационно-маркетинговых услуг
---------------------------------------------------------------------------

3.8.1.4.  Нормативтiк құқық. !Нормативтік құқықтық!ЖРА, облы
стар.!2002 ж.
тық кесiмдерге жер телімдерін!кесімдердің жобалары!дың әкімдері  !қараша
кепілге салу және жер пайда. !
лану құқығы мәселелері бойын.!
ша өзгерістер енгізу         !
--------------------------------------------------------------------------
2
3.8.1.5.  Жер пайдалану құқы.!Қазақстан           !ЖРА, облыстар.!2002 ж.
ғы шартты жер үлестері есебі.!Республикасының     !дың әкімдері  !желтоқсан
нен құрылған шаруа (фермер)  !Үкіметіне есеп
қожалықтарының және мемлекет.!
тік емес ауыл шаруашылық ұй. !
ымдарының жер телімдеріне құ.!
қығын куәландыратын құжаттар.!
ды қайта тіркеуді аяқтау     !
--------------------------------------------------------------------------
3.8.2. Аграрлық секторды қамтамасыз ету инфрақұрылымын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Асыл тұқымды мал ісін және тұқым шаруашылығын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.1. Асыл тұқымды мал    !Қазақстан Республи. !АШМ, БҒМ     !Жыл сайын,
шаруашылығын сақтау және да. !касының Үкіметіне   !              !маусым,
мыту жөніндегі шараларды іске!ақпарат             !              !желтоқсан
асыру                        !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.2. Таңдаулы тұқым ша.  !Қазақстан Республи. !АШМ          !Жыл сайын,
руашылығын дамыту жөніндегі  !касының Үкіметіне   !              !маусым,
шараларды іске асыру         !ақпарат             !              !желтоқсан
---------------------------------------------------------------------------
Астық ресурстарын сақтау жөніндегі қызметті реттеу
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.3. Астық және астық ин.!Қазақстан Республи. !АШМ           !2001 ж.
дустриясы рыногын дамытудың  !касы Президенті Жар.!              !желтоқсан
мемлекеттік бағдарламасын    !лығының жобасы      !              !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
2
3.8.2.4.  Астық қолхаттары   !Қазақстан Республи. !АШМ          !Жыл сайын,
пайдаланылатын несиелендіру  !касының Үкіметіне   !              !қаңтар,
жүйесін енгізу жөнінде шара. !ақпарат             !              !шілде
лар қолдану                  !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Лизинг және ақпарат-маркетинг қызметтерін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
1

3.8.2.5. Реализовать меры по   Информация       МСХ, ЗАО      Июнь,
*        обновлению машинно-   Правительству  "Казагрофинанс" декабрь,
тракторного парка     Республики      (по согласо-   ежегодно
сельхозформирований   Казахстан        ванию), акимы
на основе лизинга и                    областей
расширению лизинговых
отношений на селе
---------------------------------------------------------------------------
Организация защиты животных и растений
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.6. Реализовать           Информация       МСХ, МОН      Ежеквартально
республиканскую       Правительству
программу по          Республики
профилактике          Казахстан
массового размножения,
распространения
особо опасных
вредителей и болезней
сельскохозяйственных
культур и борьбе с
ними
3.8.2.7. Реализовать           Информация       МСХ, МЗО,     Ежеквартально
Республиканскую       Правительству    МОН
программу по          Республики
профилактике и борьбе Казахстан
с туберкулезом и
бруцеллезом
сельскохозяйственных
животных и птиц
3.8.2.8. Разработать Программу Проект           МСХ, МОН,     Март 2002 г.
химизации сельского   постановления    МЭМР
хозяйства на 2002-    Правительства
2006 годы             Республики
Казахстан
3.8.2.9. Разработать Программу Проект           МСХ           Март 2002 г.
"Обеспечение мер по   постановления
охране территории     Правительства
Республики Казахстан  Республики
от завоза и           Казахстан
распространения
карантинных и других
особо опасных
вредителей,
фитопатогенных
организмов и
злостных сорняков"
---------------------------------------------------------------------------
3.8.3. Государственная поддержка эффективных сельхозформирований
---------------------------------------------------------------------------
Содействие со стороны государства сбыту продукции
сельхозтоваропроизводителей
---------------------------------------------------------------------------

3.8.2.5.  Лизинг негізінде   !Қазақстан Республи. !АШМ,         !Жыл сайын,
ауыл шаруашылығы құрамалары. !касының Үкіметіне   !"Қазагроқаржы"!маусым,
ның машина-трактор паркін жа.!ақпарат             !ЖАҚ (келісім  !желтоқсан
ңарту және ауылда лизинг қа. !                    !бойынша), об. !
тынастарын кеңейту жөніндегі !                    !лыстардың     !
іс-шараларды іске асыру      !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
Жануарлар мен өсімдіктерді қорғауды ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.6. Ауыл шаруашылығы    !Қазақстан Республи. !АШМ, БҒМ      !Тоқсан
дақылдарының аса қауіпті     !касының Үкіметіне   !              !сайын
зиянкестері мен ауруларының  !ақпарат             !              !
жаппай көбеюінің, таралуының !
алдын алу және олармен күрес !
жөніндегі мемлекеттік бағдар.!
ламаны іске асыру            !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.7. Ауыл шаруашылығы    !Қазақстан Республи. !АШМ, ДСМ, БҒМ !Тоқсан
жануарлары мен құстарының ту.!касының Үкіметіне   !              !сайын
беркулезі мен бруцеллезінің  !ақпарат             !              !
алдын алу және олармен күрес !
жөніндегі республикалық бағ. !                    !              !
дарламаны іске асыру         !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.8. Ауыл шаруашылығын   !Қазақстан           !АШМ, БҒМ, ЭМРМ!2002 ж.
химияландырудың 2002 - 2006  !Республикасының     !              !наурыз
жылдарға арналған бағдарлама.!Үкіметі             !
сын әзiрлеу                  !қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
3.8.2.9. "Қазақстан Республи.!Қазақстан           !АШМ           !2002 ж.
касының аумағын карантиндiк  !Республикасының     !              !наурыз
және басқа да аса қауiптi    !Үкіметі             !
зиянкестер, фитопатогендiк   !қаулысының жобасы   !
ағзалар және арам шөптер     !
әкелуден және олардың таралу.!
ынан қорғау жөнiндегi шара.  !
ларды қамтамасыз ету" бағдар.!
ламасын әзiрлеу              !
--------------------------------------------------------------------------
3.8.3. Тиiмдi ауыл шаруашылығы құрамаларын мемлекеттік қолдау
---------------------------------------------------------------------------
Ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлері өнімдерiн өткiзуге мемлекет тарапынан
ықпал жасау
---------------------------------------------------------------------------
2

3.8.3.1. В рамках бюджетных    Проект           МСХ, ЗАО      Август,
**       программ производить  постановления    "Продкорпо-   ежегодно
государственный закуп Правительства    рация" (по
зерна только для      Республики       согласованию)
обновления            Казахстан
государственного
резерва
продовольственного
зерна
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4. Совершенствование законодательной базы
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4.1. Разработать проект    Проект Закона    МСХ, МОН      Сентябрь
Закона Республики     Республики                     2001 г.
Казахстан "О защите   Казахстан
растений"
3.8.4.2. Разработать проект    Проект Закона    МОН, МСХ      Ноябрь
Закона Республики     Республики                     2001 г.
Казахстан "О          Казахстан
семеноводстве"
---------------------------------------------------------------------------
3.9. Наука и технологии
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий
в приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное
воздействие на окружающую среду
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование и оптимизация системы управления образованием и наукой
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.1. Принять меры по       Информация      МОН           Ежеквартально
реализации Закона     Правительству
Республики Казахстан  Республики
Z010225_
"О науке"             Казахстан
3.9.1.2. Разработать проект    Проект Закона   МЭТ, МЭМР,     Апрель 2001г
Закона Республики     Республики      МОН
Казахстан "Об         Казахстан
инновационной
деятельности"
---------------------------------------------------------------------------
Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях
ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.3. Разработать           Информация      МЭМР, МОН,     Ноябрь
ресурсосберегающие    Правительству   МЭТ            2001 г.
и экологически чистые Республики
технологии,           Казахстан
обеспечивающие
деятельность средних
и малых производств по
выпуску
импортозамещающей и
экспортоориентированной
продукции в горно-
металлургическом
комплексе

3.8.3.1.  Тек азық-түлiк ас. !Қазақстан           !АШМ, "Азық-  !Жыл сайын,
тығының мемлекеттiк резервiн !Республикасының     !түлік корпора.!тамыз
жаңарту үшiн бюджеттiк бағ.  !Үкіметі             !циясы" ЖАҚ    !
дарламалар шеңберiнде астықты!қаулысының          !(келісім      !
мемлекеттiк сатып алу        !жобасы              !бойынша)      !
--------------------------------------------------------------------------
3.8.4. Заңдық базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.8.4.1. "Өсiмдiктердi қорғау!Қазақстан           !АШМ, БҒМ      !2001 ж.
туралы" Қазақстан Республика.!Республикасы        !              !қыркүйек
сы Заңының жобасын әзiрлеу   !Заңының жобасы
--------------------------------------------------------------------------
3.8.4.2. "Тұқым шаруашылығы  !Қазақстан           !АШМ, БҒМ      !2001 ж.
туралы" Қазақстан Республика.!Республикасы        !              !қараша
сы Заңының жобасын әзiрлеу   !Заңының жобасы
--------------------------------------------------------------------------
3.9. Ғылым және технология
Мақсат: Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологияның бәсекелестік қабілетін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногендік ықпалды
төмендететін ғылыми жұмсалымды және ресурс үнемдейтін технологиялар
әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
Білім мен ғылымды басқару жүйесін жетілдіру және оңтайландыру
---------------------------------------------------------------------------
3.9.1.1. "Ғылым туралы"       !Қазақстан          !БҒМ           !Тоқсан
Қазақстан Республикасы Заңының!Республикасының    !              !сайын
жобасын iске асыру жөнінде    !Үкіметіне          !
шаралар қабылдау              !ақпарат            !
--------------------------------------------------------------------------
3.9.1.2. "Инновациялық қызмет !Қазақстан          !ЭСМ, ЭМРМ, БҒМ!2001 ж.
туралы" Қазақстан Республикасы!Республикасы       !              !сәуір
Заңының жобасын әзiрлеу       !Заңының жобасы
--------------------------------------------------------------------------
Басымды салаларда әлемдiк деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық
таза технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
--------------------------------------------------------------------------
3.9.1.3. Тау-кен металлургиясы!Қазақстан          !ЭМРМ, БҒМ, ЭСМ!2001 ж.
кешенiнде импорт алмастыратын !Республикасының    !              !қараша
және экспортқа бағдарланған   !Үкіметіне          !
өнiмдер шығару жөніндегi орта !ақпарат            !
және шағын өндiрiстер қызметiн!
қамтамасыз ететiн ресурс үнем.!
дейтін және экологиялық таза  !
технологиялар әзiрлеу         !
--------------------------------------------------------------------------

3.9.1.4. Реализовать           Информация      МОН, акимы     Июнь,
Отраслевую научно-    Правительству   областей,      декабрь,
техническую программу Республики      гг. Астаны и   ежегодно
"Научное обеспечение  Казахстан       Алматы
производства,
переработки и хранения
сельскохозяйственной
продукции по регионам
Казахстана на 2001-
2005 годы"
---------------------------------------------------------------------------
3.10. Строительство
Цель: Развить жилищное строительство и формировать рынок жилья
---------------------------------------------------------------------------
3.10.1. Формирование механизма финансирования и кредитования
жилищного строительства
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование нормативной базы
---------------------------------------------------------------------------
3.10.1.1.Разработать           Предложения     АМБ, МЭТ       Декабрь
***      предложения по        Правительству                  2001 г.
решению проблем       Республики
функционирования      Казахстан
кооперативов
собственников квартир
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2. Привлечение передовых технологий в отрасль
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование строительных норм и правил с учетом мировой практики
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2.1.Разработать Концепцию Проект           МЭТ           Июль 2001 г.
государственной       постановления
градостроительной     Правительства
политики Республики   Республики
Казахстан             Казахстан
3.10.2.2. Разработать          Проект           МЭТ           Январь
*        Программу по          постановления                  2002 г.
внедрению             Правительства
высокотехнологических Республики
линий по выпуску      Казахстан
конкурентоспособных
на внешнем рынке
строительных материалов
на 2002-2010 годы
3.10.2.3. Принять меры по      Информация       Акимы гг.     Декабрь,
***      усилению конкуренции  Правительству    Астаны и      ежегодно
в сфере застройки     Республики       Алматы
жилья в гг. Астане и  Казахстан
Алматы

3.9.1.4. "Қазақстан аймақтары !Қазақстан         !БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
бойынша ауыл шаруашылығы өнiмi!Республикасының    !дың, Астана   !маусым,
өндiрiсiнiң, қайта өңдеудiң   !Үкіметіне ақпарат  !және Алматы   !желтоқсан
және сақтаудың 2001-2005 жыл. !                   !қалаларының   !
дарға арналған ғылыми қамтама.!                   !әкімдері      !
сыз етiлуi" салалық ғылыми-   !
техникалық бағдарламасын iске !
асыру                         !
--------------------------------------------------------------------------
3.10. Құрылыс
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
3.10.1. Тұрғын үй құрылысын қаржыландыру және
несиелендіру тетігін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Нормативтік базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3
3.10.1.1.  Пәтер иелерi коо.  !Қазақстан          !МБА, ЭСМ      !2001 ж.
перативтерiнiң қызмет-мiндетi !Республикасының    !              !желтоқсан
проблемаларын шешу жөнiнде    !Үкіметіне          !
ұсыныстар әзiрлеу             !ұсыныстар          !
--------------------------------------------------------------------------
3.10.2. Салаға алдыңғы қатарлы технологиялар тарту
---------------------------------------------------------------------------
Әлемдiк тәжiрибенi ескере отырып құрылыс нормалары мен ережелерін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.10.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан          !ЭСМ           !2001 ж.
касының мемлекеттiк қала құры.!Республикасының    !              !шілде
лысы саясаты тұжырымдамасын   !Үкіметі қаулысының !
әзiрлеу                       !жобасы             !
--------------------------------------------------------------------------
1
3.10.2.2.  Сыртқы рынокта бә. !Қазақстан          !ЭСМ           !2002 ж.
секелес қабiлеттi құрылыс ма. !Республикасының    !              !қаңтар
териалдарын шығару бойынша жо.!Үкіметі            !
ғары технологиялық желілер    !қаулысының жобасы  !
енгізу жөнінде 2002-2010 жыл. !                   !
дарға арналған бағдарлама     !                   !
әзірлеу                       !                   !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.10.2.3.  Астана және Алматы !Қазақстан          !Астана және  !Жыл сайын,
қалаларында тұрғын үй салу    !Республикасының    !Алматы қалала.!желтоқсан
саласындағы бәсекелестiктi кү.!Үкіметіне          !рының әкімдері!
шейту жөнінде шаралар қабылдау!ақпарат            !
--------------------------------------------------------------------------
3

3.10.2.4. Провести открытый    Информация       МЭТ           Август
***      конкурс на лучшие     Правительству                  2002 г.
проектные предложения Республики
по строительству      Казахстан
доступного жилья для
широкого круга населения
со средним и низким
достатком. Лучшие
проекты рекомендовать
акимам областей, гг.
Астаны и Алматы и
строительным
организациям
3.10.2.5. Подготовить           Предложения     МЭТ           Март 2002 г.
***      предложения,           Правительству
направленные на        Республики
поддержку              Казахстан
отечественных
строительных организаций
---------------------------------------------------------------------------
3.11. Малое предпринимательство
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1. Взаимодействие государственных, общественных и донорских
организаций по поддержке малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация стратегии развития малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1.1. Реализовать           Информация      АМБ            Июнь,
Государственную        Правительству                  декабрь,
программу развития и   Республики                     ежегодно
поддержки малого       Казахстан
предпринимательства в
Республике Казахстан
на 2001-2002 годы
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2. Развитие инфраструктуры поддержки малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование нормативной базы
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2.1. Разработать            Проект Закона  МЭТ            Август
законопроект о          Республики                    2001 г.
франчайзинге            Казахстан
3.11.2.2. Совершенствовать       Проект         АМБ            Август
процедуры               постановления                 2001 г.
лицензирования для      Правительства
субъектов малого        Республики
предпринимательства     Казахстан
3.11.2.3. Подготовить            Предложения    АМБ, МГД, МЮ   Июнь
предложения по          Правительству                 2002 г.
механизму регистрации   Республики
субъектов малого        Казахстан
предпринимательства в
едином органе

3.10.2.4.  Орташа және төмен  !Қазақстан          !ЭСМ           !2002 ж.
күйлi халықтың кең тобы үшiн  !Республикасының    !              !тамыз
қол жетерлiк тұрғын үй құрылы.!Үкіметіне ақпарат  !              !
сы бойынша үздiк жобалық ұсы. !
ныстарға ашық конкурс өткiзу. !
Облыстардың, Астана және Алма.!
ты қалаларының әкiмдерiне және!
құрылыс ұйымдарына үздiк      !
жобалар ұсыну                 !
--------------------------------------------------------------------------
3
3.10.2.5.  Отандық құрылыс    !Қазақстан          !ЭСМ           !2002 ж.
ұйымдарын қолдауға бағытталған!Республикасының    !              !наурыз
ұсыныстар дайындау            !Үкіметіне ұсыныстар!
--------------------------------------------------------------------------
3.11. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерліктің дамуы үшін қолайлы жағдайлар жасау
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1. Шағын кәсіпкерлікті қолдау жөнінде мемлекеттік, қоғамдық
және донор ұйымдарының өзара іс-қимылы
---------------------------------------------------------------------------
Шағын кәсіпкерлікті дамыту стратегиясын әзірлеу және іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3.11.1.1. Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !МБА           !Жыл
касында шағын кәсіпкерлікті  !касының Үкіметіне   !              !сайын,
дамытудың және қолдаудың     !ақпарат             !              !маусым,
2001-2002 жылдарға арналған  !                    !              !желтоқсан
мемлекеттік бағдарламасын    !                    !              !
іске асыру                   !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2. Шағын кәсіпкерлікті қолдау инфрақұрылымын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Нормативтік базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2.1. Франчайзинг туралы !Қазақстан Республи. !ЭСМ           !2001 ж.
заң жобасын әзірлеу          !касы Заңының жобасы !              !тамыз
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2.2. Шағын кәсіпкерлік  !Қазақстан Республи. !МБА           !2001 ж.
субъектілері үшін лицензиялау!касының Үкіметі     !              !тамыз
рәсімін жетілдіру            !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.11.2.3. Шағын кәсіпкерлік  !Қазақстан Республи. !МБА, МКМ, ӘдМ !2002 ж.
субъектілерін бірыңғай       !касының Үкіметіне   !              !маусым
органда тіркеу тетігі бойынша!ұсыныс              !              !
ұсынысты дайындау            !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

3.11.2.4. Определить перечень    Проект         АМБ, МФ        Февраль
отдельных видов         нормативного                  2002 г.
товаров, работ и услуг, правового акта
закупки которых
государство будет
осуществлять у субъектов
малого
предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.12. Туризм
Цель: Развивать туристский комплекс страны
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1. Развитие инфраструктуры отрасли
---------------------------------------------------------------------------
Реализация утвержденных программ развития
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1.1. Продолжить            Информация     АтурС, НК      Июль, январь,
реализацию             Президенту     "Шелковый      ежегодно
Государственной        Республики     путь -
программы "Возрождение Казахстан и    Казахстан" (по
исторических центров   Правительству  согласованию),
Шелкового пути,        Республики     МКИОС, МОН, МТК,
сохранение и           Казахстан      акимы областей,
преемственное                         гг. Астаны и
развитие культурного                  Алматы
наследия тюркоязычных
государств, создание
инфраструктуры туризма"
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2. Улучшение качества туристских услуг
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательной базы
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.1. Создать систему       Проект         АтурС           Июль
***      стандартов туристской  нормативного                   2002 г.
деятельности           правового акта
соответствующих
международным
требованиям
3.12.2.2. Разработать Концепцию Проект         АтурС           Февраль
развития туризма в     постановления                  2001 г.
Республике Казахстан   Правительства
Республики
Казахстан
3.12.2.3. Разработать           Проект Указа   АтурС           Ноябрь
Государственную        Президента                     2001 г.
программу развития     Республики
туризма в Республике   Казахстан
Казахстан на 2002-
2005 годы
---------------------------------------------------------------------------

3.11.2.4. Мемлекет шағын     !Нормативтік құқықтық!МБА, ҚарМ     !2002 ж.
кәсіпкерлік субъектілерінен  !кесімнің жобасы     !              !ақпан
сатып алуды жүзеге асыратын  !                    !
тауарлардың, жұмыстар мен    !                    !              !
қызмет корсетулердің жекеле. !                    !              !
ген түрлерінің тізбесін      !                    !              !
айқындау                     !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.12. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1. Сала инфрақұрылымын дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Дамудың бекітілген бағдарламаларын іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
3.12.1.1. "Жібек жолы тарихи !Қазақстан Республи. !ТурСА, "Жібек !Жыл
орталықтарын түлету, түркі   !касының Президентіне!жолы-Қазақ.   !сайын,
тілдес мемлекеттердің мәдени !және Қазақстан      !тан" ҰҚ (келі.!шілде,
мұрасын сақтау және сабақтас.!Республикасының     !сім бойынша), !қаңтар
тыра дамыту, туризм инфра.   !Үкіметіне ақпарат   !МАҚМ,БҒМ,ККМ, !
құрылымын құру" мемлекеттік  !                    !облыстардың,  !
бағдарламасын іске асыруды   !                    !Астана және   !
жалғастыру                   !                    !Алматы қалала.!
!                    !рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2. Туристік қызметтердің сапасын арттыру
---------------------------------------------------------------------------
Заңдық базаны жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.1. Халықаралық талап. !Нормативтік құқықтық!ТурСА         !2002 ж.
тарға сәйкес туристік қызмет !кесімнің жобасы     !              !шілде
стандарттары жүйесін құру    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.2. Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !ТурСА         !2001 ж.
касында туризмді дамыту      !касының Үкіметі     !              !ақпан
тұжырымдамасын әзірлеу       !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.12.2.3. Қазақстан Республи.!Қазақстан Республи. !ТурСА         !2001 ж.
касында туризмді дамытудың   !касы Президенті     !              !қараша
2002-2005 жылдарға арналған  !Жарлығының жобасы   !              !
мемлекеттік бағдарламасын    !                    !              !
әзірлеу                      !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

3.13. Региональное развитие
Цель: Устранение социально-экономического неравенства между регионами
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование планирования деятельности регионов
---------------------------------------------------------------------------
3.13.1.  Разработать Концепцию Проект           МЭТ, акимы    Ноябрь
***      региональной политики постановления    областей, гг. 2001 г.
Республики Казахстан  Правительства    Астаны и
на 2002-2006 годы     Республики       Алматы
Казахстан
3.13.2.  Разработать           Информация       АСП (по       Март 2002 г.
стратегические планы  Правительству    согласованию),
развития областей,    Республики       акимы областей,
гг. Астаны и Алматы   Казахстан        гг.Астаны и Алматы
до 2010 года
3.13.3.  Разрабатывать         Информация       МЭТ, акимы    Декабрь,
ежегодные             Правительству    областей,     ежегодно
индикативные планы    Республики       гг. Астаны и
социально-            Казахстан об     Алматы
экономического        утвержденных
развития регионов     планах
3.13.4.  Осуществить           Информация       Центризбирком Декабрь
***      эксперимент в         Правительству    (по           2001 г.
отдельных             Республики       согласованию),
административно-      Казахстан        акимы областей
территориальных
единицах по
проведению выборов
акимов аульных
(сельских) округов
3.13.5.  Реализовать           Информация       Аким          Июль, январь,
***      Государственную       Президенту       г. Астаны,    ежегодно
программу "Расцвет    Республики       центральные
Астаны - расцвет      Казахстан и      и местные
Казахстана"           Правительству    исполнительные
Республики       органы
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Развитие предпринимательства в регионах
---------------------------------------------------------------------------

3.13. Аймақтық даму
Мақсат: Аймақтар арасындағы әлеуметтік-экономикалық теңсіздікті жою
---------------------------------------------------------------------------
Аймақтардың қызметін жоспарлауды жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3
3.13.1. Қазақстан Республика.!Қазақстан Республи. !ЭСМ, облыстар.!2001 ж.
сының аймақтық саясатының    !касының Үкіметі     !дың, Астана   !қараша
2002-2006 жылдарға арналған  !қаулысының жобасы   !және Алматы   !
тұжырымдамасын әзірлеу       !                    !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.2. Облыстарды, Астана   !Қазақстан Республи. !СЖА (келісім  !2002 ж.
және Алматы қалаларын дамыту.!касының Үкіметіне   !бойынша),     !наурыз
дың 2010 жылдарға дейінгі    !ақпарат             !облыстардың,  !
стратегиялық жоспарларын     !                    !Астана және   !
әзірлеу                      !                    !Алматы қалала.!
!                    !рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
3.13.3. Аймақтардың әлеумет. !Бекітілген жоспарлар!ЭСМ, облыстар.!Жыл
тік-экономикалық             !туралы Қазақстан    !дың, Астана   !сайын,
дамуының жыл сайынғы индика. !Республикасының     !және Алматы   !желтоқсан
тивтік жоспарларын әзірлеу   !Үкіметіне ақпарат   !қалаларының   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3
3.13.4.  Ауылдық (селолық)   !Қазақстан Республи. !Орталық сайлау!2001 ж.
округтер әкімдерінің сайлауын!касының Үкіметіне   !комиссиясы    !желтоқсан
өткізу жөнінде жекелеген     !ақпарат             !(келісім      !
әкімшілік-аумақтық бірліктер.!                    !бойынша),     !
де экспериментті жүзеге асыру!                    !облыстардың   !
!                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3
3.13.5.  "Астананың гүлденуі !Қазақстан          !Астана қаласы.!Жыл сайын,
- Қазақстанның гүлденуі"     !Республикасының     !ның әкімі, ор.!шілде,
мемлекеттік бағдарламасын    !Президентіне және   !талық және    !қаңтар
іске асыру                   !Қазақстан           !жергілікті ат.!
!Республикасының     !қарушы орган. !
!Үкіметіне ақпарат   !дар           !
--------------------------------------------------------------------------
Аймақтарда кәсіпкерлікті дамыту
---------------------------------------------------------------------------

3.13.6.  Разработать           Информация       АМБ, акимы    Январь
региональные          Правительству    областей,     2001 г.
программы развития и  Республики       гг. Астаны
поддержки малого      Казахстан об     и Алматы
предпринимательства   утвержденных
на 2001-2002 годы     программах
---------------------------------------------------------------------------
Социальная политика в регионах
---------------------------------------------------------------------------
3.13.7.  Разработать           Информация       МЗО, акимы    Январь,
региональные          Правительству    областей,     ежегодно
программы по          Республики       гг. Астаны и
улучшению здоровья    Казахстан        Алматы
населения             об утвержденных
программах
3.13.8.  Сохранить сеть        Информация       МОН, акимы    Ноябрь,
межшкольных учебно-   Правительству    областей,     ежегодно
производственных      Республики       гг. Астаны и
центров труда для     Казахстан        Алматы
детей в городах и
районах на базе
профессиональных школ
и лицеев
3.13.9.  Обеспечить            Информация       МОН, акимы    Январь,
финансирование        Правительству    областей,     июль,
государственных       Республики       гг. Астаны и  ежегодно
учебных заведений     Казахстан        Алматы
начального и среднего
профессионального
образования из местных
бюджетов
3.13.10. Обеспечить            Информация       МОН, акимы    Ноябрь,
формирование и        Правительству    областей,     ежегодно
размещение            Республики       гг. Астаны и
государственного      Казахстан        Алматы
заказа на подготовку
квалифицированных
рабочих и специалистов
в учебных заведениях
начального и среднего
профессионального
образования на
межрегиональном уровне
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 4. Социальное развитие
4.1. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повысить эффективность социальных программ в условиях существующих
бюджетных ограничений
---------------------------------------------------------------------------
4.1.1. Совершенствование пенсионной системы
---------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1. Разработать проект    Проект Закона   МТСЗ           Ноябрь
**       Закона Республики     Республики                     2001 г.
Казахстан "О внесении Казахстан
изменений и дополнений
в Закон Республики
Казахстан
Z970136_
"О пенсионном
обеспечении в Республике
Казахстан", в части
уточнения процедур
правовых, финансовых и
иных оснований
своевременной и полной
уплаты обязательных
пенсионных взносов в
накопительные пенсионные
фонды, порядка перевода
пенсионных накоплений,
произведения пенсионных
выплат из
накопительных пенсионных
фондов и регулирования
накопительной
пенсионной системы
единым уполномоченным
органом
4.1.1.2. При повышении         Проект          МТСЗ           Декабрь
***      размеров назначенных  нормативного                   2001 г.
пенсий учитывать      правового
период выхода на      акта
пенсию
4.1.1.3. Совершенствовать      Проекты         МТСЗ, МФ,      Постоянно
***      нормативную правовую  нормативных     Нацбанк (по
базу развития         правовых актов  согласованию)
накопительной
пенсионной системы
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Обеспечение роста доходов населения
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование повышения цены рабочей силы и роста оплаты труда
---------------------------------------------------------------------------

3.13.6. Шағын кәсіпкерлікті  !Бекітілген бағдар.  !МБА, облыстар.!2001 ж.
дамытудың және қолдаудың 2001!ламалар туралы Қа.  !дың, Астана   !қаңтар
-2002 жылдарға арналған ай.  !зақстан Республика. !және Алматы   !
мақтық бағдарламаларын әзір. !сының Үкіметіне     !қалаларының   !
леу                          !ақпарат             !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
Аймақтардағы әлеуметтік саясат
---------------------------------------------------------------------------
3.13.7. Халық денсаулығын    !Бекітілген бағдар. !ДСА, облыстар.!Жыл сайын,
жақсарту жөнінде аймақтық    !ламалар туралы Қа.  !дың, Астана   !қаңтар
бағдарламалар әзірлеу        !зақстан Республика. !және Алматы   !
!сының Үкіметіне     !қалаларының   !
!ақпарат             !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.8. Кәсіптік мектептер   !Қазақстан Республи.!БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
мен лицейлер негізінде қала. !касының Үкіметіне   !дың, Астана   !қараша
лар мен аудандарда балалар   !ақпарат             !және Алматы   !
үшін еңбектің мектеп аралық  !                    !қалаларының   !
оқу-өндірістік орталықтары   !                    !әкімдері      !
желілерін сақтау             !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.9. Бастауыш және орта   !Қазақстан Республи.!БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
кәсіптік білімнің мемлекеттік!касының Үкіметіне   !дың, Астана   !қаңтар,
оқу орындарын жергілікті бюд.!ақпарат             !және Алматы   !шілде
жеттерден қаржыландыруды     !                    !қалаларының   !
қамтамасыз ету               !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3.13.10. Аймақ аралық деңгей.!Қазақстан Республи.!БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
де бастауыш және орта кәсіп. !касының Үкіметіне   !дың, Астана   !қараша
тік білім беру оқу орындарын.!ақпарат             !және Алматы   !
да білікті жұмысшылар мен    !                    !қалаларының   !
мамандар даярлауға мемлекет. !                    !әкімдері      !
тік тапсырыс қалыптастыруды  !
және орналастыруды қамтамасыз!
ету                          !
---------------------------------------------------------------------------
4-Басымдық. Әлеуметтік даму
4.1. Әлеуметтік қорғау және кедейлікпен күрес
Мақсат: Орын алып отырған бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
--------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    !  Орындауға  !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
--------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
--------------------------------------------------------------------------
4.1.1. Зейнетақы жүйесін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1. Жинақтау зейнетақы  !Қазақстан Республи. !ЕХҚМ          !2001 ж.
қорларына міндетті зейнетақы !касы Заңының жобасы !              !қараша
жарналарын уақытында және    !
толық төлеудің құқықтық,     !
қаржылық және өзге де негіз. !
дерінің рәсімдерін нақтылау, !
зейнетақы жинақтарын аударудың
тәртібі, жинақтау зейнетақы  !
қорларынан зейнетақы төлемде.!
рін жүргізу және жинақтау    !
зейнетақы жүйесін бірыңғай   !
уәкілетті органның реттеуі   !
бөлігінде "Қазақстан Респуб. !
ликасында зейнетақымен қам.  !
сыздандыру туралы" Қазақстан !
Республикасының Заңына өзге. !
рістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзірлеу      !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.1.1.2.  Тағайындалған зей. !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !2001 ж.
нетақылардың мөлшерін жоғары.!кесімнің жобасы     !              !желтоқсан
латқан кезде зейнетақыға шығу!                    !              !
кезеңін ескеру
---------------------------------------------------------------------------
3
4.1.1.3.  Жинақтаушы зейнета.!Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ, ҚарМ,   !Тұрақты
қы жүйесін дамытудың норма.  !кесімдердің жобалары!Ұлттық Банк   !
тивтік құқықтық базасын же.  !                    !(келісім      !
тілдіру                                           !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Халықтың кірістерінің өсуін қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
Жұмыс күші бағасының артуын және еңбекке ақы төлеудің өсуін ынталандыру
---------------------------------------------------------------------------

4.1.2.1. Разработать порядок   Проект          МТСЗ           Ноябрь
применения            нормативного                   2002 г.
квалификационных      правового акта
справочников работ и
профессий рабочих,
должностей служащих
4.1.2.2. Совершенствовать      Проект          МТСЗ           Январь
**       систему оплаты труда  постановления                  2002 г.
работников            Правительства
государственных       Республики
учреждений, не        Казахстан
являющихся
государственными
органами
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Адресная государственная поддержка малоимущих граждан и
инвалидов
---------------------------------------------------------------------------
Разработка критериев определения размеров социальной помощи в зависимости
от доходов и материального положения получателей
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1. Определить размеры    Проект          МТСЗ           Январь,
**       черты бедности, как   нормативного                   ежегодно
единственного         правового акта
критерия
предоставления
социальной помощи
Информация                     Ежеквартально
Правительству
Республики
Казахстан
4.1.3.2. Разработать Правила   Проект          МТСЗ           Сентябрь
**       назначения и          нормативного                   2001 г.
организации выплаты   правового акта
адресной социальной
помощи
4.1.3.3. Разработать           Проект          МТСЗ           Декабрь
Инструкцию о порядке  нормативного                   2001 г.
исчисления            правового акта
совокупного дохода
4.1.3.4. Разработать Программу Проект          МТСЗ           Октябрь
реабилитации          постановления                  2001 г.
инвалидов на 2002-    Правительства
2005 годы             Республики
Казахстан
4.1.3.5. Разработать меры по   Проект          МТСЗ, МЗО      Июль 2001 г.
дальнейшему           постановления
совершенствованию     Правительства
протезно-             Республики
ортопедической        Казахстан
отрасли
---------------------------------------------------------------------------

4.1.2.1. Жұмыстардың және жұ.!Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !2002 ж.
мысшылар кәсіптерінің, қыз.  !кесімнің жобасы     !              !қараша
метшілер лауазымдарының бі.  !                    !              !
ліктілік анықтамалықтарын    !
қолдану тәртібін әзірлеу     !
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.2.2.  Мемлекеттік орган. !Қазақстан           !ЕХҚМ          !2002 ж.
дар болып табылмайтын, мемле.!Республикасының     !              !қаңтар
кеттік мекемелер қызметкерле.!Үкіметі             !              !
рінің еңбекақы жүйесін жетіл.!қаулысының жобасы                  !
діру
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Тұрмыс деңгейі төмен азаматтарды және мүгедектерді атаулы
мемлекеттік қолдау
---------------------------------------------------------------------------
Алушылардың кірістеріне және материалдық жағдайларына байланысты
әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеудің өлшемдерін әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.3.1.   Әлеуметтік көмек  !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ         !Жыл сайын,
көрсетудің бірден бір өлшемі !кесімнің жобасы     !              !қаңтар
ретінде кедейлік шегінің мөл.!                    !              !
шерлерін анықтау             !Қазақстан           !              !Тоқсан
!Республикасының     !              !сайын
!Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.3.2.  Атаулы әлеуметтік  !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !2001 ж.
көмек төлеуді тағайындау және!кесімнің жобасы     !              !қыркүйек
ұйымдастыру ережесін әзірлеу !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.3. Жиынтық табысты     !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !2001 ж.
есептеу тәртібі туралы нұс.  !кесімнің жобасы     !              !желтоқсан
қаулық әзірлеу               !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.4. Мүгедектерді оңалды.!Қазақстан           !ЕХҚМ          !2001 ж.
рудың 2002 - 2005 жылдарға   !Республикасының     !              !қазан
арналған бағдарламасын       !Үкіметі қаулысының  !              !
әзірлеу                      !жобасы                             !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.5. Протездік-ортопеди. !Қазақстан           !ЕХҚМ, ДСМ     !2001 ж.
калық саланы одан әрі жетіл. !Республикасының     !              !шілде
діру жөнінде шаралар әзірлеу !Үкіметі
!қаулысының жобасы
--------------------------------------------------------------------------

4.1.4. Снижение уровня бедности и безработицы
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.1. Реализовать Программу Информация      МТСЗ, МФ,     Ежеквартально
по борьбе с бедностью Правительству   акимы областей,
и безработицей на     Республики      гг. Астаны и
2000-2002 годы        Казахстан       Алматы
4.1.4.2. Разработать           Проект Указа    МЭТ, МТСЗ,    Сентябрь
Государственную       Президента      центральные   2002 г.
программу снижения    Республики      и местные
бедности в Республике Казахстан       исполнительные
Казахстан на 2003-                    органы
2007 годы
---------------------------------------------------------------------------
4.1.5. Легализация трудовых отношений
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение трудовых прав работников
---------------------------------------------------------------------------
4.1.5.1. Разработать проект    Проект Закона   МТСЗ, Нацбанк Октябрь
**       Закона Республики     Республики      (по           2001 г.
Казахстан "Об         Казахстан       согласованию)
обязательном
социальном
страховании"
4.1.5.2. Разработать меры по   Проект          МЮ, МТСЗ, АС, Сентябрь
**       присвоению единых     постановления   МФ, МВД, МГД  2001 г.
идентификационных     Правительства
кодов для всех        Республики
граждан Республики    Казахстан
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.2. Трудовые отношения и занятость
Цель: Сформировать систему обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1. Совершенствование трудовых отношений
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.1. Разработать проект    Проект Закона   МТСЗ           Ноябрь
Закона Республики     Республики                     2002 г.
Казахстан "О          Казахстан
внесении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан
Z990493_
"О труде в Республике
Казахстан"

4.1.4. Кедейлік пен жұмыссыздықтың деңгейін төмендету
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.1. Кедейлікпен және жұ.!Қазақстан           !ЕХҚМ, ҚарМ,   !Тоқсан
мыссыздықпен күрес жөніндегі !Республикасының     !облыстардың,  !сайын
2000-2002 жылдарға арналған  !Үкіметіне ақпарат   !Астана және   !
бағдарламаны іске асыру      !                    !Алматы қалала.!
!рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ЭСМ, ЕХҚМ, ор.!2002 ж.
касында кедейлік деңгейін тө.!Республикасының     !талық және    !қыркүйек
мендетудің 2003-2007 жылдарға!Президенті          !жергілікті ат.!
арналған мемлекеттік бағдар. !Жарлығының жобасы   !қарушы орган. !
ламасын әзірлеу                                   !дар           !
---------------------------------------------------------------------------
4.1.5. Еңбек қатынастарына жариялылық сипат беру
---------------------------------------------------------------------------
Қызметкерлердің еңбек құқықтарын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.5.1. "Міндетті әлеуметтік!Қазақстан           !ЕХҚМ, Ұлттық  !2001 ж.
сақтандыру туралы" Қазақстан !Республикасы        !Банк (келісім !қазан
Республикасы Заңының жобасын !Заңының жобасы      !бойынша)
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
2
4.1.5.2.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ӘдМ, ЕХҚМ, СА,!2001 ж.
касының барлық азаматтары    !Республикасының     !ҚарМ, ІІМ, МКМ!қыркүйек
үшін бірыңғай сәйкестендірме !Үкіметі қаулысының  !              !
кодтар беру жөнінде шаралар  !жобасы                             !
әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
4.2. Еңбек қатынастары және жұмыспен қамту
Мақсат: Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, кадрлар даярлау мен қайта
мамандандыру жүйесін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1. Еңбек қатынастарын жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.1. "Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ЕХҚМ          !2002 ж.
касындағы еңбек туралы" Қа.  !Республикасы        !              !қараша
зақстан Республикасының Заңы.!Заңының жобасы      !              !
на өзгерістер мен толықтыру. !                                   !
лар енгізу туралы" Қазақстан !
Республикасы Заңының жобасын !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------

4.2.1.2. Разработать проект    Проект Закона   МТСЗ           Август
Закона Республики     Республики                     2002 г.
Казахстан "О          Казахстан
безопасности и охране
труда"
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2. Обеспечение занятости населения
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.1. Разработать           Проекты         МТСЗ           Июнь
нормативные правовые  нормативных                    2001 г.
акты по реализации    правовых актов
Закона Республики
Казахстан
Z010149_
"О занятости
населения"
4.2.2.2. Разработать и         Информация      МТСЗ,          Июнь,
реализовать           Правительству   центральные    декабрь,
Генеральное           Республики      исполнительные ежегодно
соглашение между      Казахстан       органы
Правительством
Республики Казахстан,
республиканскими
объединениями
профсоюзов и
работодателей
4.2.2.3. Разработать проект    Проект Закона   Нацбанк (по    Июнь
Закона Республики     Республики      согласованию)  2002 г.
Казахстан "О          Казахстан
микрокредитовании"
---------------------------------------------------------------------------
4.2.3. Защита внутреннего рынка труда
---------------------------------------------------------------------------
4.2.3.1. Установить квоты на   Проект          МТСЗ            Февраль
привлечение           постановления                   2001 г.,
иностранных граждан,  Правительства                   январь
нанимаемых            Республики                      2002 г.
работодателями за     Казахстан
пределами Республики
Казахстан на 2001-
2002 годы
---------------------------------------------------------------------------
4.2.4. Организация общественных работ
---------------------------------------------------------------------------
4.2.4.1. Осуществлять          Информация      МТСЗ           Ежеквартально
мониторинг за         Правительству
организацией          Республики
общественных работ    Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.3. Образование
Цель: Разработать и начать осуществление новой национальной модели
образования
---------------------------------------------------------------------------

4.2.1.2. "Еңбек қауіпсіздігі !Қазақстан           !ЕХҚМ          !2002 ж.
және оны қорғау туралы" Қа.  !Республикасы        !              !тамыз
зақстан Республикасы Заңының !Заңының жобасы      !              !
жобасын әзірлеу              !                                   !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2. Халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.1. "Халықты жұмыспен   !Нормативтік құқықтық!ЕХҚМ          !2001 ж.
қамту туралы" Қазақстан Рес. !кесімдердің жобалары!              !маусым
публикасының Заңын іске асыру!
жөнінде нормативтік құқықтық !
кесімдер әзірлеу             !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.2. Қ
азақстан Республи. !Қазақстан           !ЕХҚМ, орталық!Жыл сайын,
касының Үкіметі, кәсіподақтар!Республикасының     !атқарушы      !маусым,
мен жұмыс берушілердің рес.  !Үкіметіне ақпарат   !органдар      !желтоқсан
публикалық бірлестіктері ара.!
сындағы Бас келісімді әзірлеу!
және іске асыру              !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.3. "Шағын несиелендіру !Қазақстан           !Ұлттық банк   !2002 ж.
туралы" Қазақстан Республи.  !Республикасы        !(келісім      !маусым
касы Заңының жобасын әзірлеу !Заңының жобасы      !бойынша)      !
--------------------------------------------------------------------------
4.2.3. Ішкі еңбек рыногын қорғау
--------------------------------------------------------------------------
4.2.3.1. Жұмыс берушілер Қа. !Қазақстан           !ЕХҚМ          !2001 ж.
зақстан Республикасынан тыс. !Республикасының     !              !ақпан,
қары жерлерден жалдайтын ше. !Үкіметі қаулысының  !              !2002 ж.
телдік азаматтарды тартуға   !жобасы                             !қаңтар
2001-2002 жылға арналған     !
квота белгілеу               !
---------------------------------------------------------------------------
4.2.4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.2.4.1. Қоғамдық жұмыстарды !Қазақстан           !ЕХҚМ          !Тоқсан
ұйымдастыруға мониторингті   !Республикасының     !              !сайын
жүзеге асыру                 !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3. Білім беру
Мақсат: Білім берудің жаңа ұлттық үлгісін әзірлеу және жүзеге
асыруды бастау
---------------------------------------------------------------------------

4.3.1. Формирование новой национальной модели образования
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и внедрение отечественных стандартов образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.1. Разработать на        Проекты         МОН, МТСЗ      Октябрь,
конкурсной основе     нормативных                    ежегодно
государственные       правовых актов
общеобязательные
стандарты высшего
образования
4.3.1.2. Разработать           Проект Указа    МОН, МЗО,      Март 2002 г.
Государственную       Президента      НКДСЖ (по
программу о           Республики      согласованию)
нравственно-половом   Казахстан
воспитании в
Республике Казахстан
на 2002-2005 годы
4.3.1.3. Провести эксперимент  Информация      МОН, акимы    Ежеквартально
***      по переходу на        Правительству   областей,
12-тилетнее среднее   Республики      гг. Астаны и
образование           Казахстан       Алматы
4.3.1.4. Разработать Концепцию Проект          МОН            Июнь 2002 г.
***      среднего общего       постановления
образования с         Правительства
12-тилетним сроком    Республики
обучения              Казахстан
4.3.1.5. Провести эксперимент  Информация      МОН, акимы     Август
по совмещению         Правительству   областей,      2002 г.
итоговой аттестации   Республики      гг. Астаны и
среднего общего       Казахстан       Алматы
образования и
вступительных экзаменов
системы
профессионального
образования
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства об образовании
---------------------------------------------------------------------------
Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом обеспечения
непрерывности и преемственности
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.6. Реализовать           Информация      МОН, акимы    Июнь,
U000448_
Государственную       Правительству   областей,     декабрь,
программу             Республики      гг. Астаны и  ежегодно
"Образование"         Казахстан       Алматы

4.3.1. Білім берудің жаңа ұлттық үлгісін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Білім берудің отандық стандарттарын әзірлеу және енгізу
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.1. Конкурстық негізде  !Нормативтік құқықтық!БҒМ, ЕХҚМ    !Жыл сайын,
жоғары білім берудің мемлеке.!кесімдердің жобалары!              !қазан
ттік жалпыға бірдей міндетті !                    !              !
стандарттарын әзірлеу        !                                   !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан Республи. !БҒМ, ДСМ, ОӘҰК!2002 ж.
касында адамгершілік-жыныстық!касының Президенті  !(келісім      !наурыз
тәрбие туралы 2001 - 2005    !Жарлығының жобасы   !бойынша)      !
жылдарға арналған бағдарлама.!                                   !
ны әзірлеу                   !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.3.1.3.  12 жылдық орта бі. !Қазақстан Республи. !БҒМ, облыстар.!Тоқсан
лім беруге көшу жөнінде экс. !касының Үкіметіне   !дың, Астана   !сайын
перимент жүргізу             !ақпарат             !және Алматы   !
!қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.3.1.4.  Оқыту мерзімі 12   !Қазақстан Республи. !БҒМ           !2002 ж.
жылдық жалпы орта білім беру.!касының Үкіметі     !              !маусым
дің тұжырымдамасын әзірлеу   !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.5. Жалпы орта білім бе.!Қазақстан Республи. !БҒМ, облыстар.!2002 ж.
руді қорытынды аттестаттау   !касының Үкіметіне   !дың, Астана   !тамыз
мен кәсіптік білім беру жүй. !ақпарат             !және Алматы   !
есінің оқуға түсу емтиханда. !                    !қалаларының   !
рын бір мезгілде орындау жө. !                    !әкімдері      !
нінде эксперимент жүргізу    !
---------------------------------------------------------------------------
Білім беру туралы заңнаманы жетілдіру
Үздіксіз және сабақтастығын қамтамасыз етуді ескере отырып білім берудің
әрбір деңгейі бойынша стратегиялар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.6. "Білім беру" мемле. !Қазақстан          !БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
кеттік бағдарламасын іске    !Республикасының     !дың, Астана   !маусым,
асыру                        !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !желтоқсан
!қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------

4.3.1.7. Сформировать и        Проект          МОН           Июль 2001 г.
разместить на         постановления
конкурсной основе     Правительства
государственный       Республики
образовательный       Казахстан
заказ на подготовку
специалистов с высшим
профессиональным и
послевузовским
образованием внутри
страны на 2001-2002
учебный год
4.3.1.8. Разработать порядок   Проект          МОН           Май 2002 г.
и условия             постановления
трудоустройства       Правительства
выпусников вузов      Республики
согласно потребности  Казахстан
отраслей экономики
в трудовых ресурсах
обучающихся по
государственному
заказу
4.3.1.9. Расширить и           Информация      МОН           Август,
***      активизировать        Правительству                 ежегодно
применение            Республики
современных передовых Казахстан
образовательных
программ в системе
высшего образования
4.3.1.10. Совершенствовать     Проект          МОН           Декабрь
***      систему надзора за    нормативного                  2002 г.
качеством             правового акта
образования в высших
учебных заведениях
4.3.1.11. Подготовить          Предложения     МОН           Март 2002 г.
***      предложения по        Правительству
повышению престижа    Республики
современных           Казахстан
технических
специальностей
---------------------------------------------------------------------------
Повышение квалификации педагогических и научных кадров
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.12. Совершенствовать     Информация      МОН           Апрель
***      систему подготовки,   Правительству                 2002 г.
переподготовки и      Республики
повышения             Казахстан
квалификации
научно-педагогических
кадров среднего и
высшего
профессионального
образования
---------------------------------------------------------------------------
Разработка, выпуск и освоение в учебном процессе новых учебников и учебных
пособий
---------------------------------------------------------------------------

4.3.1.7. Ел ішінде жоғары кә.!Қазақстан           !БҒМ           !2001 ж.
сіби және жоғары оқу орнынан !Республикасының     !              !шілде
кейінгі кәсіби білімді маман.!Үкіметі             !              !
дар даярлауға 2001 - 2002 оқу!қаулысының жобасы   !              !
жылына арналған мемлекеттік  !
білім беру тапсырысын конкур.!
стық негізде қалыптастыру    !
және орналастыру             !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.8. Экономика салаларын.!Қазақстан           !БҒМ           !2002 ж.
ың мемлекеттік тапсырыс бой. !Республикасының     !              !мамыр
ынша оқитын еңбек ресурстары.!Үкіметі қаулысының  !              !
на қажеттігіне сәйкес жоғары !жобасы
оқу орындарын бітірушілерді  !
жұмысқа орналастырудың тәртібі
мен шарттарын әзірлеу        !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.3.1.9. Жоғары білім беру   !Қазақстан           !БҒМ           !Жыл сайын
жүйесінде қазіргі заманғы    !Республикасының     !              !
озық білім беру бағдарламала.!Үкіметіне ақпарат   !              !
рын қолдануды кеңейту және   !                    !              !
жандандыру                   !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.3.1.10.  Жоғары оқу орында.!Нормативтік құқықтық!БҒМ           !2002 ж.
рында білім берудің сапасын  !кесімнің жобасы     !              !желтоқсан
қадағалау жүйесін жетілдіру  !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.3.1.11.  Қазіргі заманғы   !Қазақстан           !БҒМ           !2002 ж.
техникалық мамандықтардың бе.!Республикасының     !              !наурыз
делін арттыру жөнінде ұсыныс.!Үкіметіне ұсыныстар !              !
тар дайындау                 !
---------------------------------------------------------------------------
Педагогикалық және ғылыми кадрлардың біліктілігін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
3
4.3.1.12.  Орта және жоғары  !Қазақстан           !БҒМ           !2002 ж.
кәсіптік білім беру ғылыми-  !Республикасының     !              !сәуір
педагогикалық кадрларын даяр.!Үкіметіне ақпарат   !              !
лау, қайта даярлау және олар.!                    !              !
дың біліктілігін арттыру     !                    !
жүйесін жетілдіру            !
---------------------------------------------------------------------------
Жаңа оқулықтар мен оқу құралдарын әзірлеу, шығару және оқу процесінде игеру
---------------------------------------------------------------------------

4.3.1.13. Обеспечить           Информация      МОН           Декабрь
дальнейшую реализацию Правительству                 2001 г.
Целевой программы     Республики
подготовки и издания  Казахстан
учебников и учебно-
методических
комплексов для
общеобразовательных
школ
4.3.1.14. Разработать          Проект          МОН           Март 2001 г.
Программу подготовки  постановления
и выпуска учебников   Правительства
и учебно-методических Республики
комплексов по         Казахстан
специальным
дисциплинам
организаций начального
и среднего
профессионального
образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2. Интеграция системы образования Казахстана в общемировую
систему
---------------------------------------------------------------------------
Физическое и нравственное оздоровления молодого поколения республики
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.1. Организовать отдых,   Проекты         МОН, акимы    Апрель,
оздоровление и        постановлений   областей,     ежегодно
занятость детей и     Правительства   гг. Астаны и
подростков в летний   Республики      Алматы
период                Казахстан
4.3.2.2. Активизировать        Проекты         МОН           Декабрь
воспитательную        нормативных                   2001 г.
работу в              правовых актов
организациях
образования,
направленную на
профилактику
употребления наркотиков
среди учащихся и
студентов
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение конституционного права детей на получение образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.3. Обеспечить полный     Информация      МОН, акимы    Ежеквартально
охват обучением детей Правительству   областей,
школьного возраста    Республики      гг. Астаны и
и принять             Казахстан,      Алматы
необходимые меры по   копия -
формированию фонда    Министерству
всеобуча в каждой     экономики и
государственной       торговли
общеобразовательной   Республики
школе в пределах      Казахстан
средств,
предусмотренных на
содержание школ, и
обеспечить целевое
его использование.
Организовать за счет
средств фонда
всеобуча
ежедневное одноразовое
горячее питание в
школах для
учащихся из
малообеспеченных
семей

4.3.1.13. Жалпы білім беретін!Қазақстан           !БҒМ           !2001 ж.
мектептер үшін оқулықтар мен !Республикасының     !              !желтоқсан
оқу-әдістемелік кешендер     !Үкіметіне ақпарат   !              !
дайындаудың және басып шыға. !                    !              !
рудың мақсатты бағдарламасын !
одан әрі іске асыруды қамта. !
масыз ету                    !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.1.14. Бастауыш және орта !Қазақстан           !БҒМ           !2001 ж.
кәсіптік білім беру ұйымдары.!Республикасының     !              !наурыз
ның арнайы пәндері бойынша   !Үкіметі қаулысының  !              !
оқулықтар мен оқу-әдістемелік!жобасы              !              !
кешендер дайындаудың және    !
шығарудың бағдарламасын      !
әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы дүниежүзілік
жүйеге біріктіру
---------------------------------------------------------------------------
Республиканың жас ұрпағының тәнін және имандылығын сауықтыру
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.1. Жазғы кезеңде бала. !Қазақстан          !БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
лар мен жасөспірімдердің де. !Республикасының     !дың, Астана   !сәуір
малысын, сауықтырылуын және  !Үкіметі қаулыларының!және Алматы   !
жұмыспен қамтылуын ұйымдасты.!жобалары            !қалаларының   !
ру                           !                    !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.2. Білім беру ұйымда.  !Нормативтік құқықтық!БҒМ           !2001 ж.
рында оқушылар мен студенттер!кесімдердің жобалары!              !желтоқсан
арасында есірткі қолданудың  !                    !              !
алдын алуға бағытталған тәр. !                    !              !
бие жұмысын жандандыру       !
---------------------------------------------------------------------------
Балалардың білім алуға конституциялық құқығын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.3.  Мектеп жасындағы   !Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!Тоқсан
балаларды оқуға толық қамтуды!Республикасының     !дың, Астана   !сайын
қамтамасыз ету және мектеп.  !Үкіметіне ақпарат,  !және Алматы   !
терді ұстауға көзделген қара.!көшірмесі - Қазақ.  !қалаларының   !
жаттың шегінде әрбір мемле.  !стан Республикасының!әкімдері
кеттік жалпы білім беретін   !Экономика және сауда!
мектепте жалпыға міндетті оқу!министрлігіне       !
қорларын құру жөнінде қажетті!
шаралар қабылдау және оның   !
мақсатты пайдаланылуын       !
қамтамасыз ету. Жалпыға мін. !
детті оқу қоры қаражатының   !
есебінен аз қамсыздандырылған!
отбасыларынан шыққан оқушылар!
үшін мектептерде күн сайын   !
бір рет ыстық тамақ ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------

4.3.2.4. Обеспечить            Информация      МОН, акимы    Октябрь,
обязательную          Правительству   областей,     ежегодно
предшкольную          Республики      гг. Астаны и
подготовку 5          Казахстан       Алматы
(6)-летних детей
---------------------------------------------------------------------------
Оснащение компьютерной техникой и программным обеспечением системы
образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.5. Завершить             Доклад          МОН, акимы    Ноябрь
*        компьютеризацию       Президенту      областей,     2001 г.
школ к 10-летию       Республики      гг. Астаны и
независимости         Казахстан и     Алматы
Казахстана            Правительству
Республики
Казахстан
4.3.2.6. Разработать           Проект          МОН           Апрель
Программу             постановления                 2001 г.
информатизации        Правительства
учебных заведений     Республики
начального и          Казахстан
среднего
профессионального
образования
---------------------------------------------------------------------------
4.4. Здравоохранение
Цель: Провести профилактику и добиться снижения заболеваемости
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1. Формирование здорового образа жизни
---------------------------------------------------------------------------
Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и молодежи
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.1. Обеспечить широкую    Информация      МКИОС, МЗО,    Июнь,
информационно-        Правительству   акимы          декабрь,
пропагандистскую      Республики      областей,      ежегодно
поддержку кампании    Казахстан       гг. Астаны и
за здоровый образ                     Алматы
жизни, правильное
питание, соблюдение
правил личной
гигиены и санитарии
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2. Целенаправленная государственная политика в области охраны
здоровья народа
---------------------------------------------------------------------------
Реализация государственных программ
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.1. Реализовать           Информация      МЗО, акимы    Июнь,
Государственную       Правительству   областей,     декабрь,
программу развития    Республики      гг. Астаны и  ежегодно
фармацевтической и    Казахстан       Алматы
медицинской
промышленности
Республики
Казахстан

4.3.2.4. 5(6) жастағы бала.  !Қазақстан          !БҒМ, облыстар.!Жыл сайын,
лардың мектепке дейінгі      !Республикасының     !дың, Астана   !қазан
міндетті дайындығын          !Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
қамтамасыз ету                                    !қалаларының   !
!әкімдері      1
---------------------------------------------------------------------------
Білім беру жүйесін компьютерлік техникамен жарақтандыру және бағдарламалық
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
1
4.3.2.5.  Қазақстанның тәуел.!Қазақстан           !БҒМ, облыстар.!2001 ж.
сіздігінің 10 жылдығына мек. !Республикасының     !дың, Астана   !қараша
тептерді компьютерлендіруді  !Президенті мен      !және Алматы   !
аяқтау                       !Қазақстан           !қалаларының   !
!Республикасының     !әкімдері      !
!Үкіметіне баяндама  !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3.2.6. Бастауыш және орта  !Қазақстан           !БҒМ           !2001 ж.
кәсіптік білім беру оқу орын.!Республикасының     !              !сәуір
дарын ақпараттандырудың бағ. !Үкіметі             !
дарламасын әзірлеу           !қаулысының жобасы   !
--------------------------------------------------------------------------
4.4. Денсаулық сақтау
Мақсат: Ауру-сырқаудың алдын алу және азайтуға қол жеткізу
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Салауатты өмір салтын бірінші кезекте балалар мен жастар үшін насихаттау
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.1. Салауатты өмір сал. !Қазақстан          !МАКМ, ДСМ, об.!Жыл сайын,
тын, дұрыс тамақтану, жеке   !Республикасының     !лыстардың, Ас.!маусым,
гигиена және санитария ереже.!Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !желтоқсан
лерін сақтау науқанын кең ақ.!                    !маты қалалары.!
параттық-насихаттық қолдауды !                    !ның әкімдері  1
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2. Халық денсаулығын қорғау саласындағы
мақсатты мемлекеттік саясат
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ДСМ, об.     !Жыл сайын,
касының фармацевтикалық және !Республикасының     !лыстардың, Ас.!маусым,
медициналық өнеркәсібін дамы.!Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !желтоқсан
тудың мемлекеттік бағдарлама.!                    !маты қалалары.!
сын іске асыру               !                    !ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------

4.4.2.2. Разработать           Проект Указа    МЗО           Февраль
Стратегию развития    Президента                    2002 г.
здравоохранения       Республики
Республики Казахстан  Казахстан
до 2010 года
---------------------------------------------------------------------------
Усиление государственного санитарно-эпидемиологического надзора
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.3. Разработать положение Проект          МЗО           Июнь
о государственной     постановления                 2002 г.
санитарно-            Правительства
эпидемиологической    Республики
службе Республики     Казахстан
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3. Институциональные преобразования системы здравоохранения и
формирования рынка медицинских услуг
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение доступности и качества медицинской помощи, особенно на селе
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.1. Утвердить список      Проект          МЗО           Август
жизненноважных        нормативного                  2001 г.
лекарственных         правового акта
средств и изделий
медицинского
назначения,
представляемых
населению бесплатно
в рамках
гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
4.4.3.2. Завершить             Информация      МЗО, акимы    Сентябрь
восстановление        Правительству   областей,     2002 г.
необоснованно         Республики      гг. Астаны и
закрытых медицинских  Казахстан       Алматы
организаций (ФП, ФАП,
СВА, СУБ) во всех
населенных пунктах
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование системы здравоохранения
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.3. Разработать           Проект          МЗО           Февраль
Концепцию             постановления                 2002 г.
лекарственной         Правительства
политики Республики   Республики
Казахстан             Казахстан
4.4.3.4. Проводить жесткий     Информация      МФ, МЗО       Июнь,
***      контроль за           Правительству                 декабрь,
расходованием         Республики                    ежегодно
денежных средств,     Казахстан
выделенных на
программы
здравоохранения

4.4.2.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
касының Денсаулық сақтауды   !Республикасының     !              !ақпан
дамытудың 2010 жылға дейінгі !Президенті Жарлығы. !              !
стратегиясын әзірлеу         !ның жобасы                         !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды күшейту
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
касының мемлекеттік санитар. !Республикасының     !              !маусым
лық-эпидемиологиялық қызметі !Үкіметі             !              !
туралы ереже әзірлеу         !қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3. Денсаулық сақтау жүйесін институциональдық қайта құру және
медициналық қызметтер көрсету рыногын қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
Медициналық қызметтің, әсіресе ауылда, қол жетімділігін және сапасын
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.1. Ақысыз медициналық  !Нормативтік құқықтық!ДСМ           !2001 ж.
көмектің кепілді көлемі шең. !кесімнің жобасы     !              !тамыз
берінде халыққа ақысыз бері. !                    !              !
летін, өмірлік маңызды дәрі. !                    !              !
лік заттардың және медицина. !                    !              !
лық мақсаттағы бұйымдардың   !
тізімін бекіту
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.2. Барлық елді мекен.  !Қазақстан           !ДСМ, об.      !2002 ж.
дерде негізсіз жабылған меди.!Республикасының     !лыстардың, Ас.!қыркүйек
циналық ұйымдарды ФП, ФАП,   !Үкіметіне ақпарат   !тана және Ал. !
СДА, СУА) қалпына келтіруді  !                    !маты қалалары.!
аяқтау                       !                    !ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------
Денсаулық сақтау жүйесін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
касының дәрілік саясатының   !Республикасының     !              !ақпан
тұжырымдамасын әзірлеу       !Үкіметі             !              !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
3
4.4.3.4.  Денсаулық сақтау   !Қазақстан           !ҚарМ, ДСМ    !Жыл сайын,
бағдарламаларына бөлінген    !Республикасының     !              !маусым,
ақша қаражатының жұмсалуына  !Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
қатаң бақылау жүргізу        !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------

4.4.3.5. Создать Центр единой  Проект          МЗО           Ноябрь
информационной        постановления                 2002 г.
системы               Правительства
здравоохранения       Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4. Развитие медицинской науки и медицинского образования
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация научно-технических программ по актуальным
проблемам здоровья народа
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.1. Разработать Программу Проект          МЗО           Декабрь
по профилактике и     постановления                 2001 г.
снижению              Правительства
онкологических        Республики
заболеваний           Казахстан
4.4.4.2. Разработать Программу Проект          МЗО           Май 2002 г.
по профилактике и     постановления
лечению артериальной  Правительства
гипертонии            Республики
Казахстан
4.4.4.3. Разработать Программу Проект          МЗО           Июнь 2002 г.
по профилактике и     постановления
снижению              Правительства
заболеваемости        Республики
вирусными гепатитами  Казахстан
4.4.4.4. Разработать Программу Проект          МЗО           Апрель
по противодействию    постановления                 2001 г.
эпидемии СПИДа в      Правительства
Республике Казахстан  Республики
на 2001-2005 годы     Казахстан
4.4.4.5. Разработать Программу Проект          МЗО           Май 2002 г.
"Нейрохирургия"       постановления
Правительства
Республики
Казахстан
4.4.4.6. Разработать Программу Проект          МЗО           Июнь 2002 г.
"Развитие скорой      постановления
неотложной            Правительства
медицинской помощи    Республики
на 2002-2006 годы"    Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4.5. Активизация борьбы с наркоманией и наркобизнесом
---------------------------------------------------------------------------
4.4.5.1. Разработать Программу Проект          МЮ, МЗО,      Июнь 2001 г.
по лечению и          постановления   акимы
медицинской           Правительства   областей, гг.
профилактике          Республики      Астаны и
наркомании            Казахстан       Алматы
4.4.5.2. Разработать           Проект Указа    МЮ, МВД, МЗО, Декабрь
***      Государственную       Президента      КНБ (по       2001 г.
программу борьбы      Республики      согласованию)
с наркоманией и       Казахстан
наркобизнесом на
2002-2003 годы
4.4.5.3. Создать               Проект          МЮ, МВД, МЗО, Декабрь
***      межведомственную      нормативного    Генпрокурату- 2001 г.
комиссию по вопросам  правового акта  ра (по
борьбы с наркоманией                  согласованию),
и наркобизнесом                       КНБ (по
согласованию)
4.4.5.4. Провести анализ       Отчет           МЮ, МГД, МВД, Июнь,
*        таможенного и         Правительству   КНБ (по       декабрь,
пограничного контроля Республики      согласованию) ежегодно
по выявлению          Казахстан
наркотиков,
психотропных веществ
и прекурсоров
4.4.5.5. Создать               Проект          МВД, МГД, МЮ  Июль 2002 г.
*        Межведомственный      нормативного
банк оперативной      правового акта
информации о
правонарушениях,
связанных с
незаконным оборотом
наркотических средств,
психотропных веществ
и прекурсоров
4.4.5.6. Реализовать           Информация      МЮ, акимы     Июнь,
*        региональные          Правительству   областей,     декабрь,
программы борьбы с    Республики      гг. Астаны    ежегодно
наркоманией и         Казахстан       и Алматы
наркобизнесом,
предусмотреть в
местных бюджетах
средства для их
финансирования

4.4.3.5. Денсаулық сақтаудың !Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
бірыңғай ақпараттық жүйесі   !Республикасының     !              !қараша
орталығын құру               !Үкіметі             !              !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4. Медицина ғылымын және медициналық білім беруді дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Халық денсаулығының көкейкесті мәселелері жөніндегі ғылыми-техникалық
бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.1. Онкологиялық ауру.  !Қазақстан           !ДСМ           !2001 ж.
лардың алдын алу және оларды !Республикасының     !              !желтоқсан
кеміту жөнінде бағдарлама    !Үкіметі             !              !
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.2. Артериалдық гиперто.!Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
ния ауруларының алдын алу мен!Республикасының     !              !мамыр
емдеу бағдарламасын әзірлеу  !Үкіметі             !              !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.3. Вирустық гепатиттер.!Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
мен аурудың алдын алу және   !Республикасының     !              !маусым
оларды кеміту жөнінде        !Үкіметі             !              !
бағдарлама әзірлеу           !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ДСМ           !2001 ж.
касында СПИД індетіне қарсы  !Республикасының     !              !сәуір
іс-әрекет жөнінде 2001 - 2005!Үкіметі             !              !
жылдарға арналған бағдарлама !қаулысының жобасы   !              !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.5. "Нейрохирургия"     !Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
бағдарламасын әзірлеу        !Республикасының     !              !мамыр
!Үкіметі             !              !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.6. "2002 - 2006 жылдар.!Қазақстан           !ДСМ           !2002 ж.
ға арналған жедел шұғыл меди.!Республикасының     !              !маусым
циналық көмекті дамыту" бағ. !Үкіметі             !              !
дарламасын әзірлеу           !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4.5. Нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күресті жандандыру
---------------------------------------------------------------------------
4.4.5.1. Нашақорлықты емдеу  !Қазақстан           !ӘдМ, ДСМ, об. !2001 ж.
және медициналық жолмен алдын!Республикасының     !лыстардың,    !маусым
алу жөнінде бағдарлама       !Үкіметі             !Астана және   !
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !Алматы қалала.!
!рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
3
4.4.5.2.  Нашақорлықпен және !Қазақстан           !ӘдМ, ІІМ, ДСМ,!2001 ж.
есірткі бизнесімен күрестің  !Республикасының     !ҰҚК (келісім !желтоқсан
2002 - 2003 жылдарға арналған!Президенті          !бойынша)     !
мемлекеттік бағдарламасын    !Жарлығының          !             !
әзірлеу                      !жобасы
---------------------------------------------------------------------------
3
4.4.5.3.  Нашақорлықпен және !Нормативтік құқықтық!ӘдМ, ІІМ, ДСМ,!2001 ж.
есірткі бизнесімен күрес мә. !кесімнің жобасы     !Бас Прокура. !желтоқсан
селелері жөніндегі ведомство.!                    !тура (келісім!
аралық комиссия құру         !                    !бойынша), ҰҚК!
!(келісім     !
!бойынша)     !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.4.  Есірткілерді, пси. !Қазақстан          !ӘдМ, МКМ, ІІМ,!Жыл сайын,
хотроптық заттар мен прекур. !Республикасының     !ҰҚК (келісім !маусым,
сорларды анықтау жөніндегі   !Үкіметіне есеп      !бойынша)     !желтоқсан
кедендік және шекаралық бақы.!                    !             !
лауға талдау жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.5.  Есірткі құралдары. !Нормативтік құқықтық!ІІМ, МКМ, ӘдМ!2002 ж.
ның, психотроптық заттар мен !кесімнің жобасы     !             !шілде
прекурсорлардың заңсыз айна. !
лымына байланысты құқық бұзу.!
шылықтар туралы жедел ақпарат.
тың ведомствоаралық банкін   !
құру
--------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.6.  Нашақорлықпен және !Қазақстан          !ӘдМ, облыстар.!Жыл сайын,
есірткі бизнесімен күрестің  !Республикасының     !дың,          !маусым,
аймақтық бағдарламаларын іске!Үкіметіне ақпарат   !Астана және   !желтоқсан
асыру, оларды қаржыландыру   !                    !Алматы қалала.!
үшін жергілікті бюджеттерде  !                    !рының әкімдері!
қаражат қарастыру            !
---------------------------------------------------------------------------
1

4.4.5.7. Развивать сети        Информация      МЮ, АТурС,    Декабрь,
*        спортивных школ, с    Правительству   акимы         ежегодно
целью организации     Республики      областей,
досуга детей и        Казахстан       гг. Астаны
подростков, в том                     и Алматы
числе в сельской
местности
4.4.5.8. Укрепить Комитет по   Информация      МЮ, акимы     Октябрь
*        борьбе с наркоманией  Правительству   областей,     2001 г.
и наркобизнесом       Республики      гг. Астаны
Министерства юстиции  Казахстан       и Алматы
Республики Казахстан
посредством
расширения его
региональных
представительств в
каждом областном
центре, городах
Астане и Алматы и
создания необходимой
материально-технической
базы
4.4.5.9. Принять меры по       Проекты         МЗО, МОН,     Декабрь
*        созданию              нормативных     МВД, МЮ,      2001 г.
лечебно-              правовых актов  акимы областей,
профилактических                      гг. Астаны и
подразделений по                      Алматы
лечению и
реабилитации
несовершеннолетних
с диагнозом
"наркомания"
4.4.5.10. Усилить              Информация      МЮ, МКИОС,    Ежеквартально
*        антинаркотическую     Правительству   МЗО, акимы
пропаганду в          Республики      областей,
средствах массовой    Казахстан       гг. Астаны и
информации для разных                 Алматы
слоев населения в
рамках
государственного
заказа
4.4.5.11. Продолжить работу    Информация      МЮ, МИД, МВД, Июнь,
*        с международными      Правительству   МЗО, МГД,     декабрь,
организациями и       Республики      Генпрокурату- ежегодно
зарубежными           Казахстан       ра (по
государствами по                      согласованию)
установлению
эффективного
сотрудничества в
области борьбы с
наркоманией и
наркобизнесом
---------------------------------------------------------------------------
4.5. Демография и миграция
Цель: Снизить негативные тенденции в демографических и миграционных
процессах
---------------------------------------------------------------------------

4.4.5.7.  Балалар мен жасөс. !Қазақстан           !ӘдМ, ТурСА,  !Жыл сайын,
пірімдердің бос уақытын ұйым.!Республикасының     !облыстардың,  !желтоқсан
дастыру мақсатында, соның    !Үкіметіне ақпарат   !Астана және   !
ішінде селолық жерлерде спорт!                    !Алматы қалала.!
мектептерінің желісін дамыту !                    !рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.8.  Әрбір облыс орталы.!Қазақстан           !ӘдМ, облыстар.!2001 ж.
ғында, Астана және Алматы қа.!Республикасының     !дың,          !қазан
лаларында оның аймақтық өкіл.!Үкіметіне ақпарат   !Астана және   !
діктерін кеңейту және қажетті!                    !Алматы қалала.!
материалдық-техникалық база. !                    !рының әкімдері!
сын жасау арқылы Қазақстан   !
Республикасы Әділет министр. !
лігінің Нашақорлықпен және   !
есірткі бизнесімен күрес жө. !
ніндегі комитетін нығайту    !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.9.  Диагнозы "нашақор. !Нормативтік құқықтық!ДСМ, БҒМ, ІІМ,!2001 ж.
лық" кәмелетке жетпегендерді !кесімдердің жобалары!ӘдМ, облыстар.!желтоқсан
емдеу және сауықтыру бойынша !                    !дың, Астана   !
емдеу-алдын алу бөлімшелерін !                    !және Алматы   !
құру жөнінде шаралар қабылдау!                    !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.10.  Мемлекеттік тапсы.!Қазақстан           !ӘдМ, МАКМ,    !Тоқсан
рыс шеңберінде халықтың түрлі!Республикасының     !ДСМ, облыстар.!сайын
топтары үшін бұқаралық ақпа. !Үкіметіне ақпарат   !дың, Астана   !
рат құралдарында есірткіге   !                    !және Алматы   !
қарсы насихатты күшейту      !                    !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
1
4.4.5.11.  Нашақорлықпен және!Қазақстан          !ӘдМ, СІМ, ІІМ,!Жыл сайын,
есірткі бизнесімен күрес са. !Республикасының     !ДСМ, МКМ, Бас !маусым,
ласында тиімді ынтымақтастық !Үкіметіне ақпарат   !Прокуратура   !желтоқсан
орнату жөнінде халықаралық   !                    !(келісім      !
ұйымдармен және шетелдік мем.!                    !бойынша)      !
лекеттермен жұмысты жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.5. Демография және көші-қон
Мақсат: Демографиялық және көші-қон процестерінде келеңсіз үрдістерді
кеміту
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1. Активная демографическая политика
---------------------------------------------------------------------------
Разработка демографической политики Казахстана
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.1. Разработать Программу Проект          АМД, МЗО, МОН,   Сентябрь
"Демографическое      постановления   АС, МЭТ, АСП     2001 г.
развитие Республики   Правительства   (по
Казахстан на 2001-    Республики      согласованию)
2005 годы"            Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Создание условий и разработка действенных механизмов для повышения
активности и роли женщин
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1. Белсенді демографиялық саясат
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.1. "Қазақстан Республи.!Қазақстан           !КДА, ДСМ, БҒМ,!2001 ж.
касының 2001 - 2005 жылдарға !Республикасының     !СА, ЭСМ, СЖА  !қыркүйек
арналған демографиялық дамуы"!Үкіметі             !(келісім      !
бағдарламасын әзірлеу        !қаулысының жобасы   !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
Әйелдердің белсенділігі мен ролін арттыру үшін жағдайлар жасау және
пәрменді тетіктер әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1.2. Подготовить отчет о   Информация      Национальная  Март,
ходе реализации       Правительству   комиссия по   ежегодно
Национального плана   Республики      делам семьи
действий по улучшению Казахстан       и женщин (по
положения женщин в                    согласованию),
Республике Казахстан                  центральные
исполнительные
органы
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2. Регулирование миграционных процессов
---------------------------------------------------------------------------
Управление и координация миграционных процессов
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.1. Разработать Программу Проект          АМД, МВД,       Сентябрь
миграционной          постановления   МИД, МТСЗ, АС   2001 г.
политики Республики   Правительства
Казахстан на 2001-    Республики
2010 годы             Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Развитие международного сотрудничества в области миграции
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.2. Продолжить            Информация      АМД, МИД,     Январь,
сотрудничество с      Правительству   МВД, МОН      июль
международными        Республики                    2001-2002 гг.
региональными         Казахстан
организациями по
вопросам миграции
населения (МОМ,
УВКБ ООН, ЦАЭС,
Международная
Федерация Красного
креста и Красного
полумесяца и
другие)
4.5.2.3. Подготовить и         Проекты         МИД           Декабрь
заключить соглашения  международных                 2001 г.
между                 договоров
Правительствами
Республики Казахстан
и Республики Кипр,
Республики Казахстан и
Арабской Республикой
Египет о порядке
взаимных поездок
граждан
---------------------------------------------------------------------------
Регулирование иммиграции
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.4. Разработать проект    Проект Указа    АМД, МИД, МФ  Апрель,
Указа Президента      Президента                    ежегодно
Республики Казахстан  Республики
"О квоте иммиграции"  Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Постоянный комплексный контроль, анализ и прогнозирование эмиграционных
процессов, социально-экономическая и демографическая оценка их последствий
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !Отбасы және  !Жыл сайын,
касында әйелдердің жағдайын  !Республикасының     !әйелдер ісі   !наурыз
жақсарту жөніндегі іс-қимыл. !Үкіметіне ақпарат   !жөніндегі ұлт.!
дардың ұлттық жоспарын іске  !                    !тық комиссия  !
асырудың барысы туралы есеп  !                    !(келісім бой. !
дайындау                     !                    !ынша), орталық!
!атқарушы ор.  !
!гандар        !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2. Көші-қон процестерін реттеу
---------------------------------------------------------------------------
Көші-қон процестерін басқару және үйлестіру
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !КДА, ІІМ, СІМ,!2001 ж.
касының көші-қон саясатының  !Республикасының     !ЕХҚМ, СА      !қыркүйек
2001-2010 жылдарға арналған  !Үкіметі қаулысының  !              !
бағдарламасын әзірлеу        !жобасы              !              !
---------------------------------------------------------------------------
Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.2. Халықтың көші-қоны  !Қазақстан           !КДА, СІМ, ІІМ,!2001-2002
мәселелері жөніндегі халық.  !Республикасының     !БҒМ           !жж.
аралық аймақтық ұйымдармен   !Үкіметіне ақпарат   !              !қаңтар,
(Көші-қон жөніндегі халықара.!                    !              !шілде
лық ұйым, БҰҰ жанындағы бос. !                                   !
қындар ісі жөніндегі Жоғарғы !
комиссардың басқармасы, Орта.!
лық Азия Экономикалық Қоғам. !
дастығы, Қызыл Крест және    !
Қызыл жарты ай Халықаралық   !
Федерациясы және басқалары)  !
ынтымақтастықты жалғастыру   !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.3. Қазақстан Республи. !Халықаралық         !СІМ           !2001 ж.
касының және Кипр Республика.!шарттардың жобалары !              !желтоқсан
сының, Қазақстан Республика. !
сының және Египет Араб Респу.!
бликасының Үкіметтері арасында
азаматтардың өзара барыс-келіс
тәртібі туралы келісімдер    !
дайындау және жасасу         !
--------------------------------------------------------------------------
Көшіп келуді реттеу
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !КДА, СІМ,    !Жыл сайын,
касы Президентінің "Көшіп    !Республикасының     !ҚарМ          !сәуір
келу квотасы туралы" Жарлы.  !Президенті Жарлығы. !              !
ғының жобасын әзірлеу        !ның жобасы          !              !
---------------------------------------------------------------------------
Көшіп кету процестерін тұрақты кешенді бақылау, талдау және болжау,
олардың салдарын әлеуметтік-экономикалық және демографиялық бағалау
---------------------------------------------------------------------------

4.5.2.5. Провести комплексный  Информация      АМД, МВД,     Март
анализ и прогноз      Правительству   МИД, МКИОС,   2001-2002 гг.
миграционных          Республики      МОН, МТСЗ, АС
процессов,            Казахстан,
социально-            копия -
демографическую       Министерству
оценку их             экономики и
последствий           торговли
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3. Содействие возвращению соотечественников
---------------------------------------------------------------------------
Подписание межгосударственных соглашений об упрощенном порядке выхода из
гражданства и оказания содействия в переезде в Казахстан соотечественников
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3.1. Подготовить проекты   Проекты         АМД, МИД,     Январь
межгосударственных    соглашений      МВД           2001-2002 гг.
соглашений о:
добровольном
переселении
этнических казахов и
членов их семей на
историческую родину;
упрощенном выходе из
гражданства страны
выезда и получения
гражданства Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.6. Охрана окружающей среды и природопользование
Цель: Сохранить и рационально использовать природные ресурсы страны
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1. Создание эффективной системы управления
природопользованием и охраной окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
Оптимизация организационной структуры системы государственного управления
и контроля за состоянием окружающей среды и природопользованием
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1.1. Внедрить              Проекты         МПРОС, МЭМР   Декабрь
экологические аспекты нормативных                   2001-2002 гг.
в действующее         правовых актов
законодательство и
принять новые законы в
области охраны
окружающей среды и
сбалансированного
использования
природных ресурсов
4.6.1.2. Организовать          Проект Указа    МПРОС         Декабрь
разработку            Президента                    2002 г.
казахстанской         Республики
стратегии устойчивого Казахстан
развития "Повестка
дня на XXI век" в
рамках подготовки к
Всемирному саммиту
ООН в соответствии с
обязательствами
страны, принятыми на
Международной
конференции в
Рио-де-Жанейро
(1992 г.)

4.5.2.5. Көші-қон процестері.!Қазақстан           !КДА, ІІМ, СІМ,!2001-2002
не кешенді талдау және болжам!Республикасының     !МАКМ, БҒМ,    !жж.
жасау, олардың салдарларына  !Үкіметіне ақпарат,  !ЕХҚМ, СА      !наурыз
әлеуметтік-демографиялық ба. !көшірмесі - Қазақ.  !              !
ғалау жүргізу                !стан Республикасының!
!Экономика және сауда!
!министрлігіне       !
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3. Отандастардың қайта оралуына жәрдемдесу
Азаматтықтан шығудың ықшамдалған тәртібі және отандастардың Қазақстанға
қоныс аударуына жәрдем көрсету туралы мемлекетаралық келісімдерге қол қою
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3.1. Этникалық қазақтар. !Келісімдердің       !КДА, СІМ, ІІМ !2001-2002
дың және олардың отбасы      !жобалары            !              !жж.
мүшелерінің тарихи отанына өз!                    !              !қаңтар
еркімен қоныс аударуы;       !                    !              !
кететін елдің азаматтығынан  !
шығудың және Қазақстан Рес.  !
публикасының азаматтығын алу.!
дың ықшамдалған тәртібі туралы
мемлекетаралық келісімдердің !
жобаларын дайындау           !
---------------------------------------------------------------------------
4.6. Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану
Мақсат: Елдің табиғи ресурстарын сақтау және тиімді пайдалану
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1. Табиғатты пайдалануды және қоршаған ортаны қорғауды басқарудың
тиімді жүйесін құру
---------------------------------------------------------------------------
Қоршаған ортаның жай-күйін және табиғатты пайдалануды мемлекеттік басқару
және бақылау жүйесінің ұйымдық құрылымын оңтайландыру
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1.1. Қолданыст
ағы заңдар.!Нормативтік құқықтық!ТОҚМ, ЭМРМ    !2001-2002
ға экологиялық аспектілер ен.!кесімдердің жобалары!              !жж.
гізу және қоршаған ортаны    !                    !              !желтоқсан
қорғау мен табиғи ресурстарды!                    !              !
теңгерімді пайдалану саласын.!
да жаңа заңдар қабылдау      !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.1.2. Елдің Рио-де-Жаней. !Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
родағы (1992 ж.) Халықаралық !Республикасының     !              !желтоқсан
конференцияда қабылдаған мін.!Президенті          !              !
деттемелеріне сәйкес БҰҰ-ның !Жарлығының          !              !
Дүниежүзілік саммитіне дайын.!жобасы
дық шеңберінде "ХХІ ғасырға  !
күн тәртібі" орнықты дамудың !
қазақстандық стратегиясын    !
әзірлеуді ұйымдастыру        !
---------------------------------------------------------------------------

4.6.1.3. Внести изменения в    Проект Закона   АЧС           Апрель
Закон Республики      Республики                    2002 г.
Казахстан             Казахстан
Z960019_
"О чрезвычайных
ситуациях
природного и
техногенного
характера"
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2. Создание основ для сбалансированного использования
природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Экологическое районирование территории республики
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.1. Определить            Проекты         МПРОС         Декабрь
экологически          нормативных                   2001-2002 гг.
допустимые пределы    правовых актов
использования
природных ресурсов
с разработкой
нормативно-
методической базы
районирования
---------------------------------------------------------------------------
Внедрение ресурсосберегающих технологий
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.2. Разработать Программу Проект          МПРОС, акимы  Сентябрь
по водосбережению     постановления   областей,     2002 г.
Правительства   гг. Астаны и
Республики      Алматы
Казахстан
4.6.2.3. Разработать Программу Проект          МЭМР, МПРОС,  Декабрь
по энергосбережению   постановления   МТК, акимы    2002 г.
и сокращению          Правительства   областей,
парниковых газов      Республики      гг. Астаны и
Казахстан       Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Изучение и воспроизводство природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.4. Разработать           Проект Указа    МПРОС, МЗО,   Сентябрь
Государственную       Президента      МЭМР          2001 г.
программу "Питьевые   Республики
воды"                 Казахстан
4.6.2.5. Совершенствовать      Проект          МПРОС         Январь
систему платы за      постановления                 2002 г.
охрану и              Правительства
использование         Республики
природных ресурсов,   Казахстан
загрязнение окружающей
среды

4.6.1.3. "Табиғи және техно. !Қазақстан           !ТЖА           !2002 ж.
гендік сипаттағы төтенше жағ.!Республикасы        !              !сәуір
дайлар туралы" Қазақстан Рес.!Заңының жобасы      !              !
публикасының Заңына өзгеріс. !                    !              !
тер енгізу                   !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2. Табиғи ресурстарды теңгермелі пайдалану үшін негіз қалау
Республиканың аумағын экологиялық аудандастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.1. Аудандастырудың нор.!Нормативтік құқықтық!ТОҚМ          !2001-2002
мативтік-әдістемелік базасын !кесімдердің жобалары!              !жж.
әзірлей отырып табиғи ресур. !                    !              !желтоқсан
старды пайдаланудың экология.!                    !              !
лық қонымды шегін айқындау   !
---------------------------------------------------------------------------
Ресурс үнемдеуші технологияларды енгізу
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.2. Су үнемдеу жөніндегі!Қазақстан           !ТОҚМ, облыс.  !2001 ж.
бағдарламаны әзірлеу         !Республикасының     !тардың, Астана!желтоқсан
!Үкіметі қаулысының  !және Алматы   !
!жобасы              !қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.3. Энергия үнемдеу жә. !Қазақстан           !ЭМРМ, ТОҚМ,   !2002 ж.
не булы газдарды қысқарту    !Республикасының     !ККМ, облыстар.!желтоқсан
жөніндегі бағдарлама әзірлеу !Үкіметі қаулысының  !дың, Астана   !
!жобасы              !және Алматы   !
!қалаларының   !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
Табиғи ресурстарды зерттеу және ұдайы өндіру
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.4. "Ауыз су" мемлекет. !Қазақстан           !ТОҚМ, ДСМ,    !2001 ж.
тік бағдарламасын әзірлеу    !Республикасының     !ЭМРМ          !қыркүйек
!Президенті          !              !
!Жарлығының          !              !
!жобасы
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.5. Табиғи ресурстарды  !Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
қорғағаны және пайдаланғаны, !Республикасының     !              !қаңтар
қоршаған ортаның ластанғаны  !Үкіметі             !              !
үшін ақы төлеу жүйесін жетіл.!қаулысының жобасы   !              !
діру                         !
---------------------------------------------------------------------------

4.6.2.6. Создать базу данных   Информация      МПРОС, МЭТ,   Декабрь
передовых             Правительству   МЭМР, МОН     2001-2002 гг.
ресурсосберегающих    Республики
и экологически        Казахстан
чистых технологий
4.6.2.7. Организовать          Проект          МПРОС, аким   Июль
Катон-Карагайский     постановления   Восточно-     2001 г.
государственный       Правительства   Казахстанской
национальный          Республики      области
природный парк        Казахстан
4.6.2.8. Разработать           Проект          МПРОС         Июнь
Программу изъятия,    постановления                 2002 г.
сохранения, охраны    Правительства
и изучения ценных     Республики
видов животных,       Казахстан
являющихся
объектами охоты на
2003-2005 годы
4.6.2.9. Разработать           Проект          МПРОС         Июнь
Программу "Леса       постановления                 2002 г.
Казахстана" на        Правительства
2003-2007 годы        Республики
Казахстан
4.6.2.10. Разработать          Проект          МЭМР          Декабрь
Программу развития    постановления                 2002 г.
ресурсной базы        Правительства
минерально-           Республики
сырьевого комплекса   Казахстан
страны
4.6.2.11. Разработать          Проект          МПРОС         Декабрь
Программу развития    постановления                 2002 г.
рыбного хозяйства     Правительства
Республики Казахстан  Республики
на 2003-2007 годы     Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Переработка производственных и бытовых отходов
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.12. Разработать          Проект          МПРОС, МЭТ,   Декабрь
Программу             постановления   МЭМР, МОН     2001 г.
государственной       Правительства
поддержки и развития  Республики
чистых производств в  Казахстан
Республике Казахстан
на 2002-2006 годы
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3. Охрана и рациональное использование водных ресурсов
Казахстана
---------------------------------------------------------------------------
Объявление водных ресурсов стратегическим ресурсом страны
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.1. Разработать           Проект          МПРОС, МСХ    Декабрь
**       Концепцию водного     постановления                 2001 г.
сектора экономики и   Правительства
водохозяйственной     Республики
политики Республики   Казахстан
Казахстан до 2010
года
4.6.3.2. Разработать           Проект          МПРОС         Июнь
Программу             постановления                 2002 г.
обеспечения           Правительства
сохранения            Республики
биоразнообразия       Казахстан
Каспийского моря
4.6.3.3. Разработать           Проект          МПРОС         Июнь
мероприятия по        постановления                 2002 г.
реализации            Правительства
международной         Республики
Каспийской            Казахстан
экологической
программы (КЭП) в
Республике Казахстан
4.6.3.4. Принять меры по       Информация      МПРОС         Декабрь
обеспечению населения Правительству                 2001 г.
и хозяйственный       Республики
комплекс водой в      Казахстан
необходимом
количестве и
гарантированного
качества
4.6.3.5. Разработать меры по   Информация      МПРОС, МСХ,   Апрель,
водообеспечению       Правительству   МЭМР, акимы   ежегодно
южных регионов        Республики      Южно-
Казахстана            Казахстан       Казахстанской
и
Кызылординской
областей
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4. Снизить темпы ухудшения и обеспечить начало стабилизации
качества окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------

4.6.2.6. Озық ресурс үнемдей.!Қазақстан           !ТОҚМ, ЭСМ,    !2001-2002
тін және экологиялық таза    !Республикасының     !ЭМРМ, БҒМ     !жж.
технологиялардың деректер    !Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
базасын құру                 !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.7. Қатон-Қарағай мем.  !Қазақстан           !ТОҚМ, Шығыс   !2001 ж.
лекеттік ұлттық табиғи паркін!Республикасы        !Қазақстан     !шілде
ұйымдастыру                  !Үкіметі             !облысының әкі.!
!қаулысының жобасы   !мі            !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.8. Аңшылық объектісі   !Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
болып табылатын хайуанаттар. !Республикасының     !              !маусым
дың бағалы түрлерін алудың,  !Үкіметі             !              !
сақтаудың, қорғаудың және    !қаулысының жобасы   !              !
зерттеудің 2003 - 2005       !
жылдарға арналған бағдарлама.!
сын әзірлеу                  !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.9. "Қазақстан орманда. !Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
ры" 2003 - 2007 жылдарға     !Республикасының     !              !маусым
арналған бағдарламасын       !Үкіметі             !              !
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.10. Елдің минералдық-  !Қазақстан           !ЭМРМ          !2002 ж.
шикізат кешенінің ресурстық  !Республикасының     !              !желтоқсан
базасын дамыту бағдарламасын !Үкіметі             !              !
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.11. Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
касының балық шаруашылығын   !Республикасының     !              !желтоқсан
дамытудың 2003 - 2007 жылдар.!Үкіметі             !              !
ға арналған бағдарламасын    !қаулысының жобасы   !              !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
Өндірістік және тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.12. Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ТОҚМ, ЭСМ,    !2001 ж.
касында таза өндірістерді    !Республикасының     !ЭМРМ, БҒМ     !желтоқсан
мемлекеттік қолдаудың және   !Үкіметі             !              !
дамытудың 2002 - 2006 жылдар.!қаулысының жобасы   !              !
ға арналған бағдарламасын    !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3. Қазақстанның су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
---------------------------------------------------------------------------
Су ресурстарын елдің стратегиялық ресурсы деп жариялау
---------------------------------------------------------------------------
2
4.6.3.1.  Экономиканың су    !Қазақстан           !ТОҚМ, АШМ     !2001 ж.
секторының және Қазақстан    !Республикасының     !              !желтоқсан
Республикасы су шаруашылығы  !Үкіметі             !              !
саясатының 2010 жылға дейінгі!қаулысының жобасы   !              !
тұжырымдамасын әзірлеу       !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.2. Каспий теңізінің    !Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
биоалуандығын сақтауды қамта.!Республикасының     !              !маусым
масыз ету бағдарламасын әзір.!Үкіметі             !              !
леу                          !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТОҚМ          !2002 ж.
касында халықаралық Каспий   !Республикасының     !              !маусым
экологиялық бағдарламасын    !Үкіметі             !              !
(КЭБ) іске асыру жөнінде іс- !қаулысының жобасы   !              !
шаралар әзірлеу              !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.4. Халықты және шаруа. !Қазақстан           !ТОҚМ          !2001 ж.
шылық кешенді қажетті мөлшер.!Республикасының     !              !желтоқсан
де және кепілді сапалы сумен !Үкіметіне ақпарат   !              !
қамтамасыз ету жөнінде шара. !                    !              !
лар қабылдау                 !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.3.5. Қазақстанның оңтүс. !Қазақстан           !ТОҚМ, АШМ,   !Жыл сайын,
тік аймақтарын сумен қамта.  !Республикасының     !ЭМРМ, Оңтүстік!сәуір
масыз ету жөнінде шаралар    !Үкіметіне ақпарат   !Қазақстан және!
әзірлеу                      !                    !Қызылорда об. !
!лыстарының    !
!әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
4.6.4. Қоршаған орта сапасының нашарлау қарқынын төмендету және оның
тұрақтана бастауын қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------

4.6.4.1. Обеспечить            Информация      АЧС           Июль, январь,
декларирование        Правительству                 ежегодно
организаций,          Республики
деятельность          Казахстан
которых имеет
повышенный риск
возникновения
чрезвычайных
ситуаций
---------------------------------------------------------------------------
4.7. Культура и спорт
Цель: Сохранить и развивать казахскую национальную культуру и язык,
продолжить пропаганду и внедрение в обществе принципов здорового образа
жизни
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1. Культура, язык
---------------------------------------------------------------------------
Сохранение и развитие казахской национальной культуры, культуры народов,
населяющих Республику Казахстан.
Поддержка и развитие культурного, интеллектуального и научного потенциала
страны
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.1. Разработать           Проект          МКИОС         Сентябрь
Программу             постановления                 2002 г.
первоочередных мер    Правительства
по сохранению         Республики
памятников историко-  Казахстан
культурного
наследия
4.7.1.2. Внести изменения      Проект Закона   МКИОС         Февраль
и дополнения в        Республики                    2001 г.
Закон Республики      Казахстан
Казахстан "О
национальном
архивном фонде и
архивах"
4.7.1.3. Разработать           Проект          МКИОС         Январь
Концепцию развития    постановления                 2001 г.
архивного дела в      Правительства
Республике Казахстан  Республики
на 2001-2005 годы     Казахстан
4.7.1.4. Разработать           Проект          МКИОС         Апрель
Программу развития    постановления                 2001 г.
архивного дела в      Правительства
Республике Казахстан  Республики
на 2001-2005 годы     Казахстан
4.7.1.5. Разработать порядок   Проект          МКИОС         Январь
временного хранения   нормативного                  2001 г.
документов            правового акта
Национального
архивного фонда
Республики Казахстан
в архивах
государственных
юридических лиц
4.7.1.6. Разработать порядок   Проект          МКИОС         Апрель
вывоза документов     нормативного                  2002 г.
Национального         правового акта
архивного фонда за
пределы Республики
Казахстан
4.7.1.7. Разработать перечень  Проект          МКИОС         Январь
юбилейных и памятных  постановления                 2001-2002 гг.
дат на 2001-2002 годы Правительства
Республики
Казахстан
4.7.1.8. Провести фестиваль    Проект          МКИОС         Сентябрь
молодежных и студен-  постановления                 2002 г.
ческих кино-, теле-   Правительства
и видеофильмов        Республики
"Молодое кино         Казахстан
Казахстана"
4.7.1.9. Подготовить юбилей-   Проект          МКИОС, акимы  Сентябрь
ные мероприятия,      постановления   Жамбылской    2002 г.
посвященные 2000-     Правительства   области,
летию города Тараза   Республики      гг. Астаны и
Казахстан       Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Развитие государственного и других языков
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.10.Реализовать           Информация      МКИОС         Июнь,
Государственную       Правительству                 декабрь,
программу             Республики                    ежегодно
функционирования и    Казахстан
развития языков на

4.6.4.1. Қызметтерінде төтен.!Қазақстан           !ТЖА          !Жыл сайын,
ше жағдайлар туындау қатері  !Республикасының     !              !шілде,
жоғары ұйымдардың мағлұматта.!Үкіметіне ақпарат   !              !қаңтар
луын қамтамасыз ету          !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7. Мәдениет және спорт
Мақсат: Қазақтың ұлттық мәдениеті мен тілін сақтау және дамыту,
қоғамда салауатты өмір салты қағидаттарын насихаттауды және
енгізуді жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1. Мәдениет, тіл
---------------------------------------------------------------------------
Қазақтың ұлттық мәдениетін, Қазақстан Республикасын мекендейтін
халықтардың мәдениетін сақтау және дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Елдің мәдени, санаткерлік және ғылыми әлеуетін қолдау және дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.1. Тарихи-мәдени мұра  !Қазақстан           !МАКМ          !2002 ж.
ескерткіштерін сақтау жөнінде!Республикасының     !              !қыркүйек
бірінші кезекті шаралар      !Үкіметі             !              !
бағдарламасын әзірлеу        !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.2. "Ұлттық мұрағат қоры!Қазақстан           !МАКМ          !2001 ж.
және мұрағаттар туралы" Қа.  !Республикасы        !              !ақпан
зақстан Республикасының Заңы.!Заңының жобасы      !              !
на өзгерістер мен толықтырулар                    !              !
енгізу                       !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !МАКМ          !2001 ж.
касында мұрағат ісін дамыту. !Республикасының     !              !қаңтар
дың 2001 - 2005 жылдарға ар. !Үкіметі             !              !
налған тұжырымдамасын әзірлеу!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.4. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !МАКМ          !2001 ж.
касында мұрағат ісін дамыту. !Республикасының     !              !сәуір
дың 2001 - 2005 жылдарға ар. !Үкіметі             !              !
налған бағдарламасын әзірлеу !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.5. Мемлекеттік заңды   !Нормативтік құқықтық!МАКМ          !2001 ж.
тұлғалардың мұрағаттарында   !кесімнің жобасы     !              !қаңтар
Қазақстан Республикасы Ұлттық!                    !              !
мұрағат қорының құжаттарын   !                    !              !
уақытша сақтаудың тәртібін   !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.6. Ұлттық мұрағат қоры !Нормативтік құқықтық!МАКМ          !2002 ж.
құжаттарын Қазақстан Респуб. !кесімнің жобасы     !              !сәуір
ликасынан тысқары жерлерге   !                    !              !
әкетудің тәртібін әзірлеу    !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.7. Мерекелік және атау.!Қазақстан           !МАКМ          !2001-2002
лы күндердің 2001 - 2002     !Республикасының     !              !жж.
жылдарға арналған тізбесін   !Үкіметі             !              !қаңтар
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.8. "Қазақстанның жас   !Қазақстан           !МАКМ          !2002 ж.
киносы" атты жастардың және  !Республикасының     !              !қыркүйек
студенттердің кино-, теле-,  !Үкіметі             !              !
және бейнелі фильмдер        !қаулысының жобасы   !
фестивалін өткізу            !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.9. Тараз қаласының 2000!Қазақстан           !МАКМ, Жамбыл  !2002 ж.
жылдығына арналған мерекелік !Республикасының     !облысының,    !қыркүйек
іс-шаралар дайындау          !Үкіметі қаулысының  !Астана және   !
!жобасы              !Алматы қалала.!
!рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік тілді және басқа тілдерді дамыту
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.10. Тілдерді қолдану   !Қазақстан           !МАКМ         !Жыл сайын,

2001-2010 годы
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение культурной, духовной и языковой потребности казахской
диаспоры за рубежом
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.11.Реализовать           Информация      МКИОС, МИД,   Декабрь,
Государственную       Правительству      АМД        ежегодно
программу             Республики
поддержки             Казахстан
соотечественников,
проживающих за
рубежом
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2. Развитие массовой физической культуры, спорта высших
достижений и повышение его авторитета на
международной арене
--------------------------------------------------------------------------
4.7.2.1. Внедрить              Информация      АТурС         Декабрь,
Президентские тесты   Правительству                 ежегодно
физической подготов-  Республики
ленности населения    Казахстан
Республики Казахстан
4.7.2.2. Подготовить и         Информация      АТурС         Октябрь
провести I летнюю     Правительству                 2001 г.
Спартакиаду           Республики
Республики Казахстан  Казахстан
в 2001 году
4.7.2.3. Подготовить и         Информация      АТурС         Март 2002 г.
обеспечить участие    Правительству
спортсменов           Республики
Республики Казахстан  Казахстан
в зимних Олимпийских
играх в 2002 году в
Солт-Лейк-Сити (США)
4.7.2.4. Подготовить и         Информация      АТурС         Декабрь
обеспечить участие    Правительству                 2002 г.
сборных национальных  Республики
команд Республики     Казахстан
Казахстан в XIV
летних Азиатских
играх в 2002 году в
г. Пусане (Южная Корея)
4.7.2.5. Подготовить и         Информация      АТурС         Октябрь
провести летние       Правительству                 2002 г.
специальные игры      Республики
стран Центральной     Казахстан
Азии
4.7.2.6. Подготовить и         Информация      АТурС         Октябрь
провести вторые       Правительству                 2002 г.
народные игры         Республики
Республики Казахстан  Казахстан
4.7.2.7. Совершенствовать      Проекты         АТурС         Постоянно
нормативную           нормативных
правовую базу в       правовых
области физической    актов
культуры и спорта
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3. Совершенствование взаимоотношений государства
и религиозных объединений
---------------------------------------------------------------------------
4.7.3.1. Разработать проект    Проект Закона   МКИОС, МЮ     Февраль
Закона Республики     Республики                    2001 г.
Казахстан "О внесении Казахстан
изменений и дополне-
ний в Закон
Республики Казахстан
"О свободе вероиспо-
ведания и религиозных
объединениях"
4.7.3.2. Принять меры по       Проект          МИД, МКИОС,   Август
организованному       постановления   МВД, МТК,     2001 г.
проведению            Правительства   АТурС, МЗО,
паломничества         Республики      Секретариат
граждан Республики    Казахстан       Совета по
Казахстан                             связям с
религиозными
объединениями

мен дамытудың 2001 - 2010    !Республикасының     !              !маусым,
жылдарға арналған мемлекеттік!Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
бағдарламасын іске асыру     !
---------------------------------------------------------------------------
Шетелдегі қазақ диаспорасының мәдени, рухани және тілдік қажеттіліктерін
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.11. Шетелде тұратын    !Қазақстан          !МАКМ, СІМ, КДА!Жыл сайын,
отандастарды қолдаудың       !Республикасының     !              !желтоқсан
мемлекеттік бағдарламасын    !Үкіметіне ақпарат   !
іске асыру                   !                    !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2. Бұқаралық дене тәрбиесін, жоғары жетістіктер спортын дамыту
және оның халықаралық аренадағы беделін арттыру
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.1. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТурСА        !Жыл сайын,
касы тұрғындарының дене тәр. !Республикасының     !              !желтоқсан
биесі дайындықтарына Прези.  !Үкіметіне ақпарат   !
денттік тесттерді енгізу     !                    !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.2. 2001 жылы Қазақстан !Қазақстан           !ТурСА         !2001 ж.
Республикасының І жазғы      !Республикасының     !              !қазан
Спартакиадасын дайындау және !Үкіметіне ақпарат   !
өткізу
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.3.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ТурСА         !2002 ж.
касының спортшыларын         !Республикасының     !              !наурыз
Солт-Лейк-Ситидегі (АҚШ) 2002!Үкіметіне ақпарат   !
жылғы қысқы Олимпиадалық ой. !                    !
ындарға дайындау және олардың!
қатысуын қамтамасыз ету      !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.4.  Қазақстан Республи.!Қазақстан           !ТурСА         !2002 ж.
касының құрама ұлттық коман. !Республикасының     !              !желтоқсан
даларының Пусана қаласындағы !Үкіметіне ақпарат   !
(Оңтүстік Корея) 2002 жылғы  !                    !
XIV жазғы Азиялық ойындарға  !
дайындау және олардың қатысуын
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.5. Орталық Азия елдері.!Қазақстан           !ТурСА         !2002 ж.
нің жазғы арнаулы ойындарын  !Республикасының     !              !қазан
дайындау және өткізу         !Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.6. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !ТурСА         !2002 ж.
касының екінші халықтық ойын.!Республикасының     !              !қазан
дарын дайындау және өткізу   !Үкіметіне ақпарат   !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.7. Дене тәрбиесі мен   !Нормативтік құқықтық!ТурСА         !Тұрақты
спорт саласындағы нормативтік!кесімдердің жобалары!              !
құқықтық базаны жетілдіру    !
---------------------------------------------------------------------------
4.7.3. Мемлекет пен діни бірлестіктердің өзара қатынастарын жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
4.7.3.1. "Діни наным бостан. !Қазақстан           !МАКМ, ӘдМ     !2001 ж.
дығы және діни бірлестіктер  !Республикасы        !              !ақпан
туралы" Қазақстан Республика.!Заңының жобасы
сының Заңына өзгерістер мен  !
толықтырулар енгізу туралы"  !
Қазақстан Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу              !
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3.2. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !СІМ, МАКМ, ІІМ!2001 ж.
касы азаматтарының қажылыққа !Республикасының     !ККМ, ТурСА,   !тамыз
баруын ұйымдасқан түрде өткі.!Үкіметі қаулысының  !ДСМ, Діни бір.!
зу жөнінде шаралар қолдану   !жобасы              !лестіктермен  !
!байланыс жө.  !
!ніндегі Кеңес.!
!тің Хатшылығы !
--------------------------------------------------------------------------

4.7.3.3. Разработать           Проект          Секретариат   Ноябрь
Концепцию государ-    постановления   Совета по     2001 г.
ственной политики в   Правительства   связям с
области религии и     Республики      религиозными
межконфессиональ-     Казахстан       объединениями
ных отношений в
Республике Казахстан
4.7.3.4. Разработать           Проекты         Секретариат   2001-2002 гг.
нормативные правовые  нормативных     Совета по
акты по проведению    правовых актов  связям с
экспертизы печатной,  Казахстан       религиозными
аудио-, видео- и иной                 объединениями,
продукции религиозного                МОН, МВД
содержания и лицензи-
рованию деятельности
религиозных учебных
заведений
4.7.3.5. Подготовить и         Проект          МКИОС, МИД,    Июнь 2001 г.
заключить Соглашение  постановления   Секретариат
между Правительством  Правительства   Совета по
Республики Казахстан  Республики      связям с
и Правительством      Казахстан       религиозными
Арабской Республики                   объединениями
Египет об открытии
университета
исламской культуры
"Нур-Мубарак"
4.7.3.6. Проводить мониторинг  Информация      Секретариат   Ежеквартально
религиозной ситуации  Правительству   Совета по
в регионах республи-  Республики      связям с
ки, анализ деятель-   Казахстан       религиозными
ности религиозных                     объединениями,
объединений и зарубеж-                МВД, акимы
ных миссионеров в                     областей,
целях профилактики                    гг. Астаны
религиозного экстре-                  и Алматы
мизма и обеспечения
стабильности межкон-
фессиональных отно-
шений
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 5. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентоспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
---------------------------------------------------------------------------
5.1. Модернизация и развитие существующих транспортно-
коммуникационных сетей
---------------------------------------------------------------------------
Осуществление восстановительного ремонта по магистральным дорогам, начало
строительства на направлениях продвижения основных транзитных грузопотоков
---------------------------------------------------------------------------

4.7.3.3. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !Діни бірлес.  !2001 ж.
касында дін және конфессия.  !Республикасының     !тіктермен бай.!қараша
аралық байланыстар саласында.!Үкіметі қаулысының  !ланыс жөнінде.!
ғы мемлекеттік саясаттың тұ. !жобасы              !гі Кеңестің   !
жырымдамасын әзірлеу         !                    !Хатшылығы     !
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3.4. Баспа, аудио, бейне !Нормативтік құқықтық!Діни бірлес.  !2001-2002
және өзге де діни мазмұндағы !кесімдердің жобалары!тіктермен бай.!жж.
өнімдерді сараптамадан өткізу!                    !ланыс жөнінде.!
және діни оқу орындарының    !                    !гі Кеңестің   !
қызметін лицензиялау жөнінде !                    !Хатшылығы,    !
нормативтік құқықтық кесімдер!                    !БҒМ, ІІМ      !
әзірлеу                      !
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3.5. Қазақстан Республи. !Қазақстан           !МАКМ, СІМ,    !2001 ж.
касының Үкіметі мен Египет   !Республикасының     !Діни бір.     !маусым
Араб Республикасының Үкіметі !Үкіметі қаулысының  !лестіктермен  !
арасында "Нұр-Мүбәрек" ислам !жобасы              !байланыс жө.  !
мәдениеті университетін ашу  !                    !ніндегі Кеңес.!
туралы келісімді дайындау    !                    !тің Хатшылығы !
және жасасу                  !
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3.6. Діни экстремизмнің  !Қазақстан           !Діни бірлес.  !Тоқсан
алдын алу және конфессияара. !Республикасының     !тіктермен бай.!сайын
лық қатынастардың тұрақтылы. !Үкіметіне ақпарат   !ланыс жөнінде.!
ғын қамтамасыз ету мақсатында!                    !гі Кеңестің   !
республика аймақтарындағы    !                    !Хатшылығы,    !
діни ахуалдың мониторингін,  !                    !ІІМ, облыстар.!
діни бірлестіктер мен шетел  !                    !дың, Астана   !
миссионерлерінің қызметтеріне!                    !және Алматы   !
талдау жүргізу               !                    !қалаларының   !
!әкімдері      !
--------------------------------------------------------------------------
5-Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсат: Ұлттық экономиканың және қоғамның қажетін толық қамтамасыз
ететін, бәсекеге қабілетті көлік-коммуникация кешенін
қалыптастыру
--------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    !  Орындауға  !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
--------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
--------------------------------------------------------------------------
5.1. Қазіргі көлік-коммуникация желілерін жаңғырту және дамыту
--------------------------------------------------------------------------
Магистральдық жолдар бойынша қалпына келтіру-жөндеу жұмыстарын жүзеге
асыру, негізгі транзиттік, жүк тасқыны өтетін бағыттарда құрылысты бастау
---------------------------------------------------------------------------

5.1.1.   Завершить             Информация      МТК           Июнь,декабрь,
реализацию проекта    Правительству                 2001 г.
"Развитие мощностей   Республики
железнодорожного      Казахстан
транспорта (станция
Дружба фаза 1)"
5.1.2.   Завершить             Информация      МТК, РГП      Июнь 2001 г.
строительство         Правительству   "Казахстан
железнодорожной       Республики      темiр жолы"
линии Аксу-Конечная   Казахстан
5.1.3.   Завершить             Информация      МТК           Декабрь
электрификацию        Правительству                 2001 г.
участка Узун-Агаш-    Республики
Алматы-2              Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Развитие основной опорной сети автодорог, формирование придорожной
инфраструктуры, совершенствование существующих систем связи и
телекоммуникаций
---------------------------------------------------------------------------
5.1.4.*  Завершить             Отчет           МТК           Июнь,декабрь,
строительство         Правительству                 ежегодно
автомобильных дорог   Республики
республиканского      Казахстан
значения:
северный обход
г. Астаны;
Кызыласкер-
Кировский;
мост через р.Урал
5.1.5.   Осуществить           Отчет           МТК           Ежеквартально
***      строительство и       Правительству
реконструкцию         Республики
автомобильных дорог:  Казахстан
Алматы-Астана-
Боровое;
Восточный Казахстан-
граница Республики
Алтай
5.1.6.*  Реализовать проект    Отчет           МТК           Июнь,декабрь,
реабилитации          Правительству                 ежегодно
автомобильных дорог   Республики
Западного Казахстана  Казахстан
за счет займа
Японского Правительства
5.1.7.   Осуществить           Отчет           МТК           Ежеквартально
***      реконструкцию         Правительству
автомобильных дорог:  Республики
Алматы-Бишкек;        Казахстан
Алматы-Хоргос;
мостовой переход
через реку Сырдарья
около г.Кызылорды
---------------------------------------------------------------------------
Дальнейшее развитие инфраструктуры  водного транспорта
---------------------------------------------------------------------------

5.1.1. "Темір жол көлігі қу. !Қазақстан           !ККМ           !2001 ж.
аттарын дамыту (Достық стан. !Республикасының     !              !маусым,
циясы 1-кезең)" жобасын іске !Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
асыру аяқтау                 !                    !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.2. Ақсу-Конечная темір   !Қазақстан           !ККМ, "Қазақ.  !2001 ж.
жол желісі құрылысын аяқтау  !Республикасының     !стан темір жо.!маусым
!Үкіметіне ақпарат   !лы" РМК       !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.3. Ұзын-ағаш-Алматы-2    !Қазақстан           !ККМ           !2001 ж.
учаскесін электрлендіруді    !Республикасының     !              !желтоқсан
аяқтау                       !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Автожолдардың негізгі тірек желісін дамыту, жол бойғы инфрақұрылымды
қалыптастыру, байланыс пен телекоммуникациялардың қазіргі жұмыс істеп
тұрған жүйелерін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
1
5.1.4.  Республикалық маңызы !Қазақстан           !ККМ          !Жыл сайын,
бар автомобиль жолдарының құ.!Республикасының     !              !маусым,
рылысын аяқтау:              !Үкіметіне есеп      !              !желтоқсан
Астана қаласын солтүсті.!
гінен айналма жол;      !
Қызыл әскер - Киров;    !
Орал өзені арқылы көпір !
---------------------------------------------------------------------------
3
5.1.5.  Автомобиль жолдарын  !Қазақстан           !ККМ           !Тоқсан
салуды және қайта жаңғыртуды !Республикасының     !              !сайын
жүзеге асыру:                !Үкіметіне есеп      !              !
Алматы-Астана-Бурабай;  !
Шығыс Қазақстан-Алтай   !
Республикасының шекарасы     !
---------------------------------------------------------------------------
1
5.1.6.  Жапон Үкіметі заемы. !Қазақстан           !ККМ          !Жыл сайын,
ның есебінен Батыс Қазақстан.!Республикасының     !              !маусым,
ның автомобиль жолдарын қал. !Үкіметіне есеп      !              !желтоқсан
пына келтіру жобасын іске    !
асыру                        !
--------------------------------------------------------------------------
3
5.1.7.  Автомобиль жолдарын  !Қазақстан           !ККМ           !Тоқсан
қайта жаңартуды жүзеге асыру:!Республикасының     !              !сайын
Алматы-Бішкек;               !Үкіметіне есеп      !              !
Алматы-Хоргос;               !
Қызылорда қаласының жанынан  !
Сырдария өзені арқылы көпір  !
өткелі
---------------------------------------------------------------------------
Су көлігі инфрақұрылымын одан әрі дамыту
---------------------------------------------------------------------------

5.1.8.   Обеспечить дальней-   Информация      МТК           Декабрь
шее развитие инфра-   Правительству                 ежегодно
структуры порта Актау Республики
Казахстан
5.1.9.   Развивать транзитный  Информация      МТК           Декабрь
потенциал внутренних  Правительству                 ежегодно
водных путей          Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
5.2. Внедрение передовых технологий перевозок, качественное
обновление подвижного состава транспорта
--------------------------------------------------------------------------
Осуществление инновационной политики в отношении развития коммуникационных
сетей, внедрения информационных средств, обеспечение конкуренции на
отечественном рынке связи
---------------------------------------------------------------------------
5.2.1.   Продолжить строитель- Информация      МТК           Июнь,декабрь
ство национальной     Правительству                 ежегодно
информационной супер- Республики
магистрали            Казахстан
5.2.2.   Разработать проект    Проект Закона   МКИОС         Октябрь
Закона Республики     Республики                    2002 г.
Казахстан "О теле-    Казахстан
радиовещании в
Республике Казахстан"
5.2.3.   Создать базовые       Информация      МТК, МО       Декабрь,
международные         Правительству                 ежегодно
аэропорты (гг.Астана  Республики
Атырау, Алматы) и     Казахстан
центры технического
обслуживания и
ремонта по типам
судов:
продолжить
строительство нового
аэропорта в
г. Астане;
реконструировать
взлетно-посадочную
полосу аэропорта
г. Атырау;
привлечь инвестиции
на строительство
пассажирского
терминала аэропорта
г. Алматы;
создать Центр
технического
обслуживания и
ремонта по типам
судов в г. Алматы
на базе 405
авиаремонтного завода
---------------------------------------------------------------------------
Электрификация и увеличение пропускной способности основных направлений
железнодорожных путей, качественное обновление подвижного состава для
пассажиров и грузовых перевозок
---------------------------------------------------------------------------
5.2.4.   Сформировать          Информация      МТК           Декабрь,
***      Центральный транс-    Правительству                 ежегодно
портный коридор       Республики
"Северный Казахстан-  Казахстан
Западный Казахстан".
Начать строительство
новой железной дороги
"Алтынсарин-Хромтау"

5.1.8. Ақтау айлағының инфра.!Қазақстан           !ККМ          !Жыл сайын,
құрылымын одан әрі дамытуды  !Республикасының     !              !желтоқсан
қамтамасыз ету               !Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.1.9. Ішкі су жолдарының    !Қазақстан           !ККМ          !Жыл сайын,
транзиттік әлеуетін дамыту   !Республикасының     !              !желтоқсан
!Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
5.2. Тасымалдың озық технологияларын енгізу, көліктің жылжымалы
құрамын сапалық жаңарту
--------------------------------------------------------------------------
Коммуникациялық желілерді дамытуға, ақпараттық құралдар енгізуге қатысты
инновациялық саясатты жүзеге асыру, отандық байланыс рыногында
бәсекелестікті қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
5.2.1. Ұлттық ақпараттық су. !Қазақстан           !ККМ          !Жыл сайын,
пермагистраль құрылысын жал. !Республикасының     !              !маусым,
ғастыру                      !Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
---------------------------------------------------------------------------
5.2.2. "Қазақстан Республика.!Қазақстан           !МАКМ          !2002 ж.
сындағы телерадио хабарын та.!Республикасы        !              !қазан
рату туралы" Қазақстан Респу.!Заңының жобасы      !
бликасының Заңын әзірлеу     !
---------------------------------------------------------------------------
5.2.3. Базалық халықаралық   !Қазақстан           !ККМ, ҚорМ    !Жыл сайын,
әуежайлар (Астана, Атырау,   !Республикасының     !              !желтоқсан
Алматы қалалары) және әуе ке.!Үкіметіне ақпарат   !
мелерінің үлгілері бойынша   !
техникалық қызмет көрсету    !
және жөндеу орталықтарын құру:
Астана қаласында жаңа әуежай.!
дың құрылысын жалғастыру;    !
Алматы қаласы әуежайының     !
жолаушы терминалы құрылысына !
инвестициялар тарту;         !
405-авиа жөндеу зауыты негі. !
зінде Алматы қаласында әуе   !
кемелерінің үлгілері бойынша !
техникалық қызмет көрсету және
жөндеу орталығын құру        !
---------------------------------------------------------------------------
Темір жол қатынасының негізгі бағыттарын электрлендіру және өткізу
қабілетін арттыру, жолаушылар және жүк тасымалы үшін жылжымалы құрамды
сапалық жаңарту
---------------------------------------------------------------------------
3
5.2.4.  "Солтүстік Қазақстан-!Қазақстан           !ККМ          !Жыл сайын,
Батыс Қазақстан" Орталық кө. !Республикасының     !              !желтоқсан
лік дәлізін құру.            !Үкіметіне ақпарат   !
"Алтынсарин-Хромтау" жаңа    !
темір жол құрылысын бастау   !
---------------------------------------------------------------------------

5.2.5.   Разработать Программу Проект          МГД, МТК,     Декабрь
строительства желез-  постановления   РГП           2001 г.
нодорожных терминалов Правительства   "Казахстан
на крупных            Республики      темiр жолы"
приграничных между-   Казахстан
народных станциях
с современной инфра-
структурой на
2002-2005 годы
---------------------------------------------------------------------------
5.3. Обеспечение эффективной системы управления отраслью
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование управления подотраслями транспортно-коммуникационного
комплекса, в том числе через внедрение системы стратегического
планирования и контроля
---------------------------------------------------------------------------
5.3.1.   Разработать Концепцию Проект          МТК           Март 2001 г.
государственной       постановления
транспортной политики Правительства
Республики Казахстан  Республики
Казахстан
5.3.2.   Разработать           Проект          МТК, РГП      Май 2001 г.
**       Программу             постановления   "Казахстан
реструктуризации      Правительства   темiр жолы"
железнодорожного      Республики
транспорта            Казахстан
Республики Казахстан
на 2001-2005 годы
5.3.3.   Внести изменения в    Проекты         МТК           Ноябрь,
нормативные акты и    нормативных                   ежегодно
международные         правовых актов,
Соглашения в целях    проекты
защиты национального  международных
рынка и экономичес-   соглашений
ких интересов госу-
дарства
5.3.4.   Разработать           Проекты         МТК, МВД,     Ноябрь
нормативные правовые  нормативных     МТСЗ, МПРОС   2001-2002 гг.
акты в области        правовых актов
технических требований
к автотранспортным
средствам, безопас-
ности движения,
охраны труда работ-
ников автомобильного
транспорта, охраны
окружающей среды
5.3.5.   Разработать проект    Проект Закона   МТК           Сентябрь
**,***   Закона Республики     Республики                    2001 г.
Казахстан "О госу-    Казахстан
дарственном регули-
ровании гражданской
авиации"

5.2.5. Шекара бойындағы ірі  !Қазақстан           !МКМ, ККМ, "Қа.!2001 ж.
халықаралық станцияларда қа. !Республикасының     !зақстан темір !желтоқсан
зіргі заманғы инфрақұрылымға !Үкіметі қаулысының  !жолы" РМК
ие темір жол терминалдарын   !жобасы
салудың 2002 - 2005 жылдарға !
арналған бағдарламасын       !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
5.3. Саланы басқарудың тиімді жүйесін қамтамасыз ету
--------------------------------------------------------------------------
Көлік-коммуникация кешені салаларын, соның ішінде стратегиялық жоспарлау
және бақылау жүйесін енгізу арқылы басқаруды жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
5.3.1. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ККМ           !2001 ж.
сының Мемлекеттік көлік сая. !Республикасының     !              !наурыз
саты тұжырымдамасын әзірлеу  !қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
2
5.3.2. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ККМ, "Қазақ.  !2001 ж.
сының темір жол көлігін қайта!Республикасының     !стан темір    !мамыр
құрылымдаудың 2001 - 2005    !қаулысының жобасы   !жолы" РМК
жылдарға арналған бағдарлама.!
сын әзірлеу                  !
---------------------------------------------------------------------------
5.3.3. Ұлттық рынокты және   !Нормативтік құқықтық!ККМ          !Жыл сайын,
мемлекеттің экономикалық мүд.!кесімдердің жобала. !              !қараша
делерді қорғау мақсатында    !ры, халықаралық ке. !
нормативтік кесімдерге және  !лісімдердің жобалары!
халықаралық келісімдерге өз. !                    !
герістер енгізу              !                    !
---------------------------------------------------------------------------
5.3.4. Автокөлік құралдарына,!Нормативтік құқықтық!ККМ, ІІМ,     !2001-2002
қозғалыс қауіпсіздігіне тех. !кесімдердің жобалары!ЕХҚМ, ТОҚМ    !ж.ж.
никалық талаптар, автомобиль !                    !              !қараша
көлігі қызметкерлерінің еңбе.!
гін қорғау, қоршаған ортаны  !
қорғау саласында нормативтік !
құқықтық кесімдер әзірлеу    !
---------------------------------------------------------------------------
3
5.3.5.  "Азаматтық авиацияны !Қазақстан           !ККМ           !2001 ж.
мемлекеттік реттеу туралы"   !Республикасы        !              !қыркүйек
Қазақстан Республикасы       !Заңының жобасы      !
Заңының жобасын әзірлеу      !                    !
---------------------------------------------------------------------------

5.3.6.   Принять меры по       Проекты         МТК           Декабрь
усилению требований   нормативных                   2001 г.
к субъектам граждан-  правовых актов
ской авиации по
обеспечению безопас-
ности полетов воздуш-
ных судов и авиа-
ционной безопасности
5.3.7.   Разработать           Проект          МТК           Январь 2002 г.
Программу развития    постановления
отрасли гражданской   Правительства
авиации               Республики
Казахстан
5.3.8.   Совершенствовать      Проекты         МТК           Постоянно
**       нормативную правовую  нормативных
базу отрасли граждан- правовых актов
ской авиации
5.3.9.   Разработать           Проект          МТК           Ноябрь 2001 г.
**       Концепцию развития    постановления
отрасли телекоммуни-  Правительства
каций                 Республики
Казахстан
5.3.10.  Совершенствовать      Проекты         МТК           Декабрь
нормативную правовую  нормативных                   2002 г.
базу в области        правовых актов
телекоммуникаций
5.3.11.  Принять меры по       Проекты         МТК           Декабрь
***      обеспечению безопас-  нормативных                   2002 г.
ности движения на     правовых актов
транспортно-коммуни-
кационном комплексе
--------------------------------------------------------------------------
Приоритет 6. Энергетические ресурсы
Цель: Сформировать экспортоориентированный, технологически связанный
топливно-энергетический комплекс
--------------------------------------------------------------------------
6.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты
их переработки
--------------------------------------------------------------------------
6.1.1.   Завершить             Информация       МЭМР,           Декабрь
строительство первой  Правительству    МПРОС,          2001г.
очереди Каспийского   Республики       ЗАО ННК
трубопроводного       Казахстан        "Казахойл"
консорциума                            (по согласованию),
ЗАО НКТН
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
6.1.2.   Продолжить освоение   Информация       МЭМР,           Июнь,
Амангельдинского      Правительству    ЗАО "Каз-       декабрь,
газового месторож-    Республики       трансГаз        ежегодно
дения Жамбылской      Казахстан        (по согласованию)
области
6.1.3.   Разработать           Проект           МЭМР, МТК, МПРОС, Март
*        Программу освоения    постановления    МИД, акимы        2002г.
казахстанской части   Правительства    Мангистауской и
Каспийского шельфа    Республики       Атырауской
(на 10-15 лет)        Казахстан        областей,
ННК "Казахойл"
(по согласованию)
6.1.4.   Разработать проект    Проект           МЭМР              Март
Закона Республики     Закона                             2002г.
Казахстан "О государ- Республики
ственном регулирова-  Казахстан
нии отдельных видов
нефтепродуктов"
---------------------------------------------------------------------------
6.2 Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов и газопроводов
---------------------------------------------------------------------------
Решение политических и юридических проблем, связанных с освоением
казахстанского сектора Каспийского моря
---------------------------------------------------------------------------
6.2.1.   Продолжить работу по  Проекты          МИД, МПРОС,   В течение
определению правового межправитель-    АЗР, МЭМР,    года
статуса Каспийского   ственных         ЗАО ННК
моря                  соглашений       "Казахойл"
(по согла-
сованию"
Информация                     Ежеквартально
Правительству
Республики
Казахстан
6.2.2.   Продолжить работу     Информация       МЭМР, ЗПО,    Июнь 2002 г.
по решению вопроса с  Правительству    "НКТН
Россией об увеличении Республики       "Казтрансойл"
квоты на транзит      Казахстан        (по согласо-
казахстанской нефти                    ванию)
трубопроводным
транспортом по
территории России с
долгосрочной гарантией
на 7 лет
---------------------------------------------------------------------------
Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов и
газопроводов
---------------------------------------------------------------------------

5.3.6. Әуе кемелерінің ұшу   !Нормативтік құқықтық!ККМ           !2001 ж.
қауіпсіздігін және авиациялық!кесімдердің жобалары!              !желтоқсан
қауіпсіздікті қамтамасыз ету !
бойынша азаматтық авиацияның !
субъектілеріне қойылатын     !
талаптарды күшейту жөнінде   !
шаралар қабылдау             !
--------------------------------------------------------------------------
5.3.7. Азаматтық авиация са. !Қазақстан           !ККМ           !2002 ж.
ласын дамыту бағдарламасын   !Республикасының     !              !қаңтар
әзірлеу                      !Үкіметі қаулысының  !
!жобасы              !
---------------------------------------------------------------------------
2
5.3.8.  Азаматтық авиация са.!Нормативтік құқықтық!ККМ           !Тұрақты
ласының нормативтік құқықтық !кесімдердің жобалары!              !
базасын жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
5.3.9. Телекоммуникациялар   !Қазақстан           !ККМ           !2001 ж.
саласын дамытудың тұжырымда. !Республикасының     !
!шілде
масын әзірлеу                !Үкіметі қаулысының  !
!жобасы              !
---------------------------------------------------------------------------
5.3.10. Телекоммуникациялар  !Нормативтік құқықтық!ККМ           !2002 ж.
саласындағы нормативтік      !кесімдердің жобалары!              !желтоқсан
құқықтық базаны жетілдіру    !
---------------------------------------------------------------------------
3
5.3.11.  Көлік-коммуникация. !Нормативтік құқықтық!ККМ           !2002 ж.
лық кешенде қозғалыс қауіп.  !кесімжердің жобалары!              !желтоқсан
сіздігін қамтамасыз ету жө.  !                    !              !
нінде шаралар қабылдау       !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
6-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсат: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланысты
отын-энергетика кешенін қалыптастыру
--------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    !  Орындауға  !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
--------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
--------------------------------------------------------------------------
6.1. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеуден алынатын өнімдерге
ішкі сұранысты қанағаттандыру
---------------------------------------------------------------------------
6.1.1. Каспий құбыр өткізгіш !Қазақстан           !ЭМРМ, ТОҚМ,   !2001 ж.
консорциумы бірінші кезегінің!Республикасының     !"Қазақойл" ҰМК!желтоқсан
құрылысын аяқтау             !Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !
!бойынша), "Қаз!
!ТрансОйл" МТҰК!
!ЖАҚ (келісім  !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.1.2. Жамбыл облысының Аман.!Қазақстан           !ЭМРМ, "Қазақ.!Жыл сайын,
гелді газ кен орнын игеруді  !Республикасының     !ойл" ҰМК ЖАҚ  !маусым,
жалғастыру                   !Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !желтоқсан
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
1
6.1.3.  Каспий қайраңының қа.!Қазақстан           !ЭМРМ, ККМ,    !2002 ж.
зақстандық бөлігін игерудің  !Республикасының     !ТОҚМ, СІМ,    !наурыз
бағдарламасын (10-15 жылға)  !Үкіметі             !Маңғыстау және!
әзірлеу                      !қаулысының жобасы   !Атырау облыс. !
!тарының әкім. !
!дері, "Қазақ. !
!ойл" ҰМК (ке. !
!лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
6.1.4. "Мұнай өнімдерінің    !Қазақстан           !ЭМРМ          !2002 ж.
жекелеген түрлерін мемлекет. !Республикасы        !              !наурыз
тік реттеу туралы" Қазақстан !Заңының жобасы      !              !
Республикасы Заңының жобасын !                    !              !
әзірлеу                      !
---------------------------------------------------------------------------
6.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының еуразиялық
желісін құру
---------------------------------------------------------------------------
Каспий теңізінің қазақстандық секторын игеруге байланысты саяси және
заңдық проблемаларды шешу
---------------------------------------------------------------------------
6.2.1. Каспий теңізінің құ.  !Үкіметаралық        !СІМ, ТОҚМ, ЖРА!Жыл
қықтық мәртебесін анықтау жө.!келісімдердің       !ЭМРМ, "Қазақ. !ішінде
ніндегі жұмысты жалғастыру   !жобалары            !ойл" ҰМК ЖАҚ  !
!(келісім      !
!бойынша)      !
!Қазақстан           !              !Тоқсан
!Республикасының     !              !сайын
!Үкіметіне ақпарат   !              !
---------------------------------------------------------------------------
6.2.2. 7 жылға ұзақ мерзімді !Қазақстан           !ЭМРМ,         !2002 ж.
кепілдікпен Ресей аумағы     !Республикасының     !"ҚазТрансОйл" !маусым
бойынша құбыр өткізгіш көлі. !Үкіметіне ақпарат   !МТҰК ЖАҚ (ке. !
гімен қазақстандық мұнайдың  !                    !лісім бойынша)!
транзитіне квотаны ұлғайту   !                    !
туралы Ресеймен мәселені шешу!                    !
жөніндегі жұмысты жалғастыру !                    !
---------------------------------------------------------------------------
Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
нұсқаларын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------

6.2.3.   Продолжить работу по  Информация       МЭМР, МИД,    Июнь,
определению           Правительству    ЗАО ННК       декабрь,
приоритетных          Республики       "Казахойл"    ежегодно
вариантов             Казахстан        (по согласо-
дополнительных                         ванию), ЗАО
экспортных                             НКТН
нефтепроводов                          "КазТрансОйл"
(по согласованию)
6.2.4.   Разработать           Проекты          МЭМР, МПРОС,  Декабрь,
нормативную           нормативных      ЗАО НКТН      ежегодно
документацию          правовых         "КазТрансОйл"
строительства и       актов            (по согласо-
эксплуатации нефте-                    ванию)
и газопроводов
---------------------------------------------------------------------------
6.3. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных
энергоресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах
---------------------------------------------------------------------------
6.3.1.   Реализовать проект    Информация      МЭМР, ОАО     Январь,
"Модернизация нацио-  Правительству   "KEGOC"       ежегодно
нальной электрической Республики      (по согласо-
сети" для повышения   Казахстан       ванию)
надежности функциони-
рования основной
государственной сети
электропередачи
напряжением 500,
220 кВ
6.3.2.   Развивать оптовый     Информация      МЭМР, акимы   Декабрь
**       рынок электроэнергии  Правительству   областей,     ежегодно
Республики      гг.Астаны и
Казахстан       Алматы, ОАО
"KEGOC" (по
согласованию),
ЗАО "КОРЭМ"
(по согласо-
ванию)
6.3.3.   Передать в довери-    Информация      МФ, МЭМР,     Июль 2001 г.
**       тельное управление    Правительству   акимы
государственные       Республики      областей
пакеты акций ОАО      Казахстан
"Актюбинская РЭК",
ОАО "Западно-
Казахстанская РЭК",
ОАО "Южно-Казахстан-
ская РЭК", ОАО
"Туркестанэнерго"
(без права распоряже-
ния) до конца 2002
года местным исполни-
тельным органам
6.3.4.   Разработать           Информация      МЭМР с        Декабрь
топливно-             Правительству   привлечением  2002 г.
энергетический        Республики      заинтересо-
баланс страны до 2015 Казахстан       ванных
года                                  организаций
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация программ развития атомной энергетики
и урановой промышленности
---------------------------------------------------------------------------

6.2.3. Қосымша экспорттық мұ.!Қазақстан           !ЭМРМ, СІМ,   !Жыл сайын,
най құбырларының басым       !Республикасының     !"Қазақойл" ҰМК!маусым,
нұсқаларын анықтау жөніндегі !Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !желтоқсан
жұмысты жалғастыру           !                    !бойынша),     !
!                    !"ҚазТрансОйл" !
!МТҰК ЖАҚ (ке. !
!лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
6.2.4. Мұнай мен газ құбыр.  !Нормативтік құқықтық!ЭМРМ, ТОҚМ,  !Жыл сайын,
ларын салудың және пайдалану.!кесімдердің жобалары!"ҚазТрансОйл" !желтоқсан
дың нормативтік құжаттамасын !                    !МТҰК ЖАҚ (ке. !
әзірлеу                      !                    !лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
6.3. Алуан түрлі энергия ресурстарын пайдаланатын тиімді
энергетикалық технологиялар
---------------------------------------------------------------------------
Мұнай және газ кәсіпшіліктерінде энергиялық-технологиялық кешендер құру
---------------------------------------------------------------------------
6.3.1. 500, 220 кВ кернеулі  !Қазақстан           !ЭМРМ, "КЕGОС"!Жыл сайын,
негізгі мемлекеттік электр   !Республикасының     !ААҚ (келісім  !қаңтар
жеткізу желісінің жұмыс істеу!Үкіметіне ақпарат   !бойынша)      !
сенімділігін арттыру үшін    !                    !              !
"Ұлттық электр желісін жаң.  !                    !              !
ғырту" жобасын іске асыру    !
---------------------------------------------------------------------------
2
6.3.2.  Электр энергиясының  !Қазақстан           !ЭМРМ, облыс. !Жыл сайын,
көтерме рыногын дамыту       !Республикасының     !тардың, Астана!желтоқсан
!Үкіметіне ақпарат   !және Алматы   !
!қалаларының   !
!әкімдері,     !
!"KEGOC" ААҚ   !
!(келісім      !
!бойынша),     !
!"КОРЭМ" ЖАҚ   !
!(келісім      !
!бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
2
6.3.3.  2002 жылдың аяғына   !Қазақстан           !ҚарМ, ЭМРМ,   !2001 ж.
дейін жергілікті атқарушы    !Республикасының     !облыстардың   !шілде
органдарға "Ақтөбе АЭК" ААҚ, !Үкіметіне ақпарат   !әкімдері      !
"Батыс Қазақстан АЭК" ААҚ,   !
"Оңтүстік Қазақстан АЭК" ААҚ,!
"Түркістанэнерго АЭК" ААҚ    !
акцияларының мемлекеттік     !
пакеттерін сенімгерлік       !
басқаруға беру (иелік ету    !
құқығынсыз)                  !
---------------------------------------------------------------------------
6.3.4. Елдің 2015 жылға дей. !Қазақстан           !мүдделі ұйым. !2002 ж.
інгі отын-энергетика балансын!Республикасының     !дарды тарту   !желтоқсан
әзірлеу                      !Үкіметіне ақпарат   !арқылы        !
!                    !ЭМРМ
---------------------------------------------------------------------------
Атом энергетикасын және уран өнеркәсібін дамыту бағдарламасын әзірлеу
және іске асыру
---------------------------------------------------------------------------

6.3.5.   Разработать           Проект          МЭМР, НАК     Апрель
Программу развития    постановления   "Казатомпром" 2002 г.
урановой              Правительства   (по согласо-
промышленности        Республики      ванию)
Республики Казахстан  Казахстан
6.3.6.   Разработать           Проект          МЭМР          Декабрь
Программу развития    постановления                 2002 г.
атомной энергетики    Правительства
Республики Казахстан  Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Стабилизации добычи энергетического угля
---------------------------------------------------------------------------
6.3.7.   Принять меры по       Информация      МЭМР          Декабрь,
стабилизации и        Правительству                 ежегодно
дальнейшему наращива- Республики
нию добычи угля в     Казахстан
угледобывающих
организациях
6.3.8.   Провести ликвидацион- Информация      МЭМР, аким    Январь,
ные работы на нерен-  Правительству   Карагандин-   ежегодно
табельных шахтах      Республики      ской области
Карагандинского       Казахстан
угольного бассейна
в пределах выделенных
средств из республи-
канского бюджета
согласно утвержденной
программе
---------------------------------------------------------------------------
6.4. Экология и охрана окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
Внедрение природоохранных технологий добычи углеводородов на базе
стандартов ИСО 14000
---------------------------------------------------------------------------
6.4.1.   Внедрять меры по      Информация      МЭМР,         Июнь,декабрь,
охране недр и окружа- Правительству   МПРОС, ЗАО    ежегодно
ющей природы при      Республики      ННК "Казах-
разработке нефтяных   Казахстан       ойл" (по
и газовых месторож-                   согласованию)
дений
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создать компактное и профессиональное Правительство
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7.1. Работа на основе стратегических планов
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических
рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному программированию
--------------------------------------------------------------------------

6.3.5. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ЭМРМ,         !2002 ж.
сында уран өнеркәсібін дамы. !Республикасының     !"Қазатомөнер. !сәуір
тудың бағдарламасын әзірлеу  !Үкіметі қаулысының  !кәсіп" ҰАК    !
!жобасы              !(келісім      !
!                    !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
6.3.6. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ЭМРМ          !2002 ж.
сында атом энергетикасын да. !Республикасының     !              !желтоқсан
мытудың бағдарламасын әзірлеу!Үкіметі             !
!қаулысының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
Энергетикалық көмір өндіруді тұрақтандыру
---------------------------------------------------------------------------
6.3.7. Көмір өндіретін ұйым. !Қазақстан           !ЭМРМ         !Жыл сайын,
дарда көмір өндіруді тұрақ.  !Республикасының     !              !желтоқсан
тандыру және одан әрі ұлғайту!Үкіметіне ақпарат   !
жөнінде шаралар қабылдау     !
---------------------------------------------------------------------------
6.3.8. Бекітілген бағдарлама.!Қазақстан           !ЭМРМ, ҚарМ,  !Жыл сайын,
ға сәйкес республикалық бюд. !Республикасының     !Қарағанды об. !қаңтар
жеттен бөлінген қаражат ше.  !Үкіметіне ақпарат   !лысының әкімі !
гінде Қарағанды көмір бассей.!                    !              !
інің тиімсіз шахталарында    !                    !              !
тарату жұмыстарын жүргізу    !
---------------------------------------------------------------------------
6.4. Экология және қоршаған ортаны қорғау
ИСО 14000 стандарттарының базасында көмірсутектерді өндірудің табиғат
қорғау технологияларын енгізу
---------------------------------------------------------------------------
6.4.1. Мұнай және газ кен    !Қазақстан           !ЭМРМ, ТОҚМ,  !Жыл сайын,
орындарын игеру кезінде жер  !Республикасының     !"Қазақойл" ҰМК!маусым,
қойнауын және қоршаған таби. !Үкіметіне ақпарат   !ЖАҚ (келісім  !желтоқсан
ғатты қорғау жөніндегі шара. !                    !бойынша)      !
ларды енгізу                 !                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсат: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
7.1. Стратегиялық жоспарлар негізіндегі жұмыс
--------------------------------------------------------------------------
Іс-шара            !   Аяқтау нысаны    !  Орындауға  !Орындау
!                    !  жауаптылар !мерзімі
--------------------------------------------------------------------------
1                !         2          !       3     !    4
--------------------------------------------------------------------------
Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау жөніндегі нормативтік
құқықтық кесімдер мен әдістемелік ұсынымдар әзірлеу және қабылдау
---------------------------------------------------------------------------

7.1.1.   Разработать           Проект Указа    АСП (по       Май 2001 г.
Стратегический план   Президента      согласованию),
развития Республики   Республики      центральные
Казахстан до 2010     Казахстан       и местные
года                                  исполнительные
органы
---------------------------------------------------------------------------
7.2. Межведомственная координация
---------------------------------------------------------------------------
Реформа правовой системы
---------------------------------------------------------------------------
7.2.1.   Разработать           Проект Указа    МЮ            Август 2002г.
Концепцию правового   Президента
развития Республики   Республики
Казахстан             Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Усиление и укрепление процедурных механизмов, дальнейшее совершенствование
законотворческой деятельности
---------------------------------------------------------------------------
7.2.2.   Разработать План      Проект          МЮ, централь- Январь
законопроектных       постановления   ные исполни-  2002 г.
работ на 2002 год     Правительства   тельные
Республики      органы
Казахстан
7.2.3.   Подготовить отчет     Информация      МЮ, централь- Ежемесячно,
о ходе выполнения     Правительству   ные исполни-  2001-2002 гг.
Плана законопроектных Республики      тельные
работ на:             Казахстан,      органы
2001 год;             копия
2002 год              - Министерству
экономики и
торговли
Республики
Казахстан
7.2.4.   Разработать           Проект          МЮ            Декабрь
Концепцию             постановления                 2001 г.
совершенствования     Правительства
и развития            Республики
государственной       Казахстан
регистрации прав на
недвижимое имущество
и сделок с ним
7.2.5.   Разработать проект    Проект Закона   МЮ            Декабрь
*        Закона Республики     Республики                    2001 г.
Казахстан "О регист-  Казахстан
рации прав на недви-
жимое имущество и
сделок с ним"

7.1.1. Қазақстан Республикасы!Қазақстан           !СЖА (келісім  !2001 ж.
дамуының 2010 жылға дейінгі  !Республикасының     !бойынша), ор. !мамыр
Стратегиялық жоспарын әзірлеу!Президенті Жарлығы. !талық және    !
!ның жобасы          !жергілікті ат.!
!қарушы органдар
---------------------------------------------------------------------------
7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
---------------------------------------------------------------------------
Құқықтық жүйенің реформасы
---------------------------------------------------------------------------
7.2.1. Қазақстан Республика. !Қазақстан           !ӘдМ           !2002 ж.
сының құқықтық даму тұжырым. !Республикасының     !              !тамыз
дамасын әзірлеу              !Президенті          !              !
!Жарлығының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту, заң шығарушылық қызметті одан
әрі жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
7.2.2. 2002 жылға арналған   !Қазақстан           !ӘдМ, орталық  !2002 ж.
заң жобалау жұмыстарының     !Республикасының     !атқарушы      !қаңтар
жоспарын әзірлеу             !Үкіметі             !органдар      !
!қаулысының жобасы   !              !
---------------------------------------------------------------------------
7.2.3. 2001 жылға;           !Қазақстан           !ӘдМ, орталық  !2001-2002
2002 жылға арналған   !Республикасының     !атқарушы      !жж.
Заң жобалау жұмыстары        !Үкіметіне ақпарат,  !органдар      !ай сайын
жоспарының орындалу барысы   !көшірмесі - Қазақ.  !              !
туралы есеп дайындау         !стан Республикасының!              !
!Экономика және сауда!              !
!министрлігіне       !              !
--------------------------------------------------------------------------
7.2.4. Жылжымайтын мүлікке   !Қазақстан           !ӘдМ           !2001 ж.
және олармен жасалатын мәмі. !Республикасының     !              !желтоқсан
лелерге құқықтарды мемлекет. !Үкіметі             !
тік тіркеуді жетілдірудің    !қаулысының жобасы   !
және дамытудың тұжырымдамасын!
әзірлеу
--------------------------------------------------------------------------
1
7.2.5. "Жылжымайтын мүлікке  !Қазақстан           !ӘдМ           !2001 ж.
және олармен жасалатын мәмі. !Республикасы        !              !желтоқсан
лелерге құқықтарды тіркеу    !Заңының жобасы      !
туралы" Қазақстан Республика.!                    !
сы Заңының жобасын әзірлеу   !
--------------------------------------------------------------------------
1

7.2.6.   Проводить регулярные  Отчет в         Центральная   Декабрь
*        консультации по       Администрацию   избирательная ежегодно
развитию выборного    Президента      комиссия
законодательства      Республики      (по
Республики Казахстан  Казахстан,      согласованию),
с ведущими западными  Правительству   МИД
странами и международ- Республики
ными организациями    Казахстан
7.2.7.   Проводить "круглые    Отчет           МКИОС, МЮ,    Ежеквартально
*        столы" с обществен-   Правительству   акимы
ными объединениями    Республики      областей,
по обсуждению важных  Казахстан       гг. Астаны
законопроектов                        и Алматы
7.2.8.   Разработать           Предложения     МЮ,           Сентябрь
**       предложения по        Правительству   центральные   2002 г.
введению в практику   Республики      исполнительные
осуществление оценки  Казахстан       органы
(анализа) эффективности
действия законов вне
зависимости от сферы
применения
---------------------------------------------------------------------------
7.3. Децентрализация государственных функций
---------------------------------------------------------------------------
7.3.1.   Разработать           Проект Указа    Государствен- Апрель 2002 г.
*,**,*** проект Концепции      Президента      ная комиссия
децентрализации       Республики      по вопросам
государственных       Казахстан       децентрализа-
функций и совершенст-                 ции государст-
вования межбюджетных                  венных функций
отношений                             и межбюджетных
отношений
--------------------------------------------------------------------------
7.4. Совершенствование системы отбора и продвижения
государственных служащих
--------------------------------------------------------------------------
Формирование единой информационной системы управления кадрами
--------------------------------------------------------------------------
7.4.1.   Осуществлять          Доклад          АГС (по        Июнь,декабрь,
**       мониторинг реформы    Президенту      согласованию), ежегодно
государственной       Республики      акимы
службы на уровне      Казахстан,      областей,
местных исполнитель-  информация      гг. Астаны и
ных органов           Правительству   Алматы
Республики
Казахстан

7.2.6.  Қазақстан Республика.!Қазақстан          !Орталық сайлау!Жыл сайын,
сының сайлау заңнамасын дамы.!Республикасы        !комиссиясы    !желтоқсан
ту жөнінде жетекші батыс ел. !Президентінің       !(келісім      !
дерімен және халықаралық ұй. !Әкімшілігіне,       !бойынша)      !
ымдармен ұдайы консультация. !Қазақстан           !
лар жүргізу                  !Республикасының     !
!Үкіметіне есеп      !
--------------------------------------------------------------------------
1
7.2.7.  Маңызды заң жобаларын!Қазақстан           !МАКМ, ӘдМ, об.!Тоқсан
талқылау жөнінде қоғамдық    !Республикасының     !лыстардың, Ас.!сайын
бірлестіктермен "дөңгелек    !Үкіметіне есеп      !тана және Ал. !
столдар" өткізу              !                    !маты қалалары.!
!ның әкімдері  !
--------------------------------------------------------------------------
2
7.2.8.  Қолданылу саласына   !Қазақстан           !ӘдМ, орталық  !2002 ж.
тәуелсіздіктен тыс заңдардың !Республикасының     !атқарушы      !қыркүйек
қолданылу күшінің тиімділігін!Үкіметіне ұсыныстар !органдар      !
бағалауды (талдауды) жүзеге  !
асыруды практикаға енгізу    !
жөнінде ұсыныстар әзірлеу    !
--------------------------------------------------------------------------
7.3. Мемлекеттік функцияларды орталықсыздандыру
---------------------------------------------------------------------------
1, 3
7.3.1.     Мемлекеттік функ. !Қазақстан           !Мемлекеттік   !2002 ж.
цияларды орталықсыздандыру   !Республикасының     !функцияларды  !сәуір
және бюджетаралық қатынастар.!Президенті          !және бюджет.  !
ды жетілдіру тұжырымдамасын  !Жарлығының жобасы   !аралық қатына.!
жобасын әзірлеу              !                    !старды орталық!
!сыздандыру мә.!
!селелері жө.  !
!ніндегі мемле.!
!кеттік комиссия
---------------------------------------------------------------------------
7.4. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу және жылжыту жүйесін жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
Кадрларды басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
---------------------------------------------------------------------------
2
7.4.1.  Жергілікті атқарушы  !Қазақстан Республи. !МҚА (келісім !Жыл сайын,
органдардың деңгейінде мемле.!касының Президентіне!бойынша), об. !маусым,
кеттік қызметті реформалаудың!баяндама, Қазақстан !лыстардың, Ас.!желтоқсан
мониторингін жүзеге асыру    !Республикасының     !тана және Ал. !
!Үкіметіне ақпарат   !маты қалалары.!
!ның әкімдері  !
---------------------------------------------------------------------------

7.4.2.   Создать Евразийский   Проект          АГС (по       Март 2002 г.
центр обучения        нормативного    согласованию),
государственных       правового акта  МОН
служащих
---------------------------------------------------------------------------
Определение квалификационных требований к административным государственным
должностям
---------------------------------------------------------------------------
7.4.3.   Центральным и         Информация      АГС (по       Июнь 2002 г.
местным государст-    Правительству   согласованию),
венным органам        Республики      центральные
утвердить квалифика-  Казахстан       и местные
ционные требования и                  государственные
должностные инструкции                органы
к административным
государственным
должностям
--------------------------------------------------------------------------
7.5. Нормативное правовое обеспечение государственной службы
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы
--------------------------------------------------------------------------
7.5.1.   Совершенствовать      Проекты         АГС (по       Постоянно
законодательство по   нормативных     согласованию)
вопросам поступления  правовых актов
и прохождения
государственной службы
-------------------------------------------------------------------------
Совершенствование системы оплаты труда и классификации должностей служащих
--------------------------------------------------------------------------
7.5.2.   Разработать           Проект Указа    МФ, АГС (по   Февраль
***      среднесрочную         Президента      согласованию) 2002 г.
программу развития    Республики
системы оплаты труда  Казахстан
государственных
служащих
7.5.3.   Разработать и         Проект          МФ, МТСЗ      Февраль
***      внедрить единые       нормативного                  2002 г.
принципы оплаты       правового акта
труда работников
республиканских
государственных
предприятий и
национальных компаний
7.5.4.   Провести эксперимент  Доклад          АГС (по       Июнь 2002 г.
в Министерстве        Президенту      согласованию),
экономики и торговли  Республики      МЭТ, МФ, аким
Республики Казахстан  Казахстан,      Атырауской
и в государственных   информация      области
органах Атырауской    Правительству
области по            Республики
совершенствованию     Казахстан
оплаты труда на
основе факторно-
балльной оценки
должностей

7.4.2. Мемлекеттік қызметші. !Нормативтік құқықтық!МҚА (келісім  !2002 ж.
лерді оқытудың Еуразиялық    !кесімнің жобасы     !бойынша), БҒМ !наурыз
орталығын құру
---------------------------------------------------------------------------
Әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын
айқындау
---------------------------------------------------------------------------
7.4.3. Орталық және жергілік.!Қазақстан           !МҚА (келісім  !2002 ж.
ті мемлекеттік органдардың   !Республикасының     !бойынша), ор. !маусым
әкімшілік мемлекеттік лауа.  !Үкіметіне ақпарат   !талық және    !
зымдарға қойылатын біліктілік!                    !жергілікті    !
талаптары мен лауазымдық нұс.!                    !мемлекеттік   !
қаулықтарын бекітулері       !                    !органдар      !
---------------------------------------------------------------------------
7.5. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңнаманы жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
7.5.1. Мемлекеттік қызметке  !Нормативтік құқықтық!МҚА (келісім  !Тұрақты
түсу және оны өту мәселелері !кесімдердің жобалары!бойынша)      !
жөніндегі заңнаманы жетілдіру!                    !              !
---------------------------------------------------------------------------
Қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу және лауазымдарды сыныптау жүйесін
жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
3
7.5.2.  Мемлекеттік қызметші.!Қазақстан           !ҚарМ, МҚА     !2002 ж.
лердің еңбегіне ақы төлеу    !Республикасының     !(келісім      !ақпан
жүйесін дамытудың орташа мер.!Президенті          !бойынша)
зімді бағдарламасын әзірлеу  !Жарлығының          !
!жобасы              !
--------------------------------------------------------------------------
3
7.5.3.  Республикалық мемле. !Нормативтік құқықтық!ҚарМ, ЕХҚМ    !2002 ж.
кеттік кәсіпорындар мен ұлт. !кесімнің жобасы     !              !ақпан
тық компаниялардың қызметкер.!
леріне еңбекақы төлеудің бі. !
рыңғай қағидаттарын әзірлеу  !
және енгізу                  !
---------------------------------------------------------------------------
7.5.4. Қазақстан Республика. !Қазақстан Республи. !МҚА (келісім  !2002 ж.
сының Экономика және сауда   !касының Президентіне!бойынша), ЭСМ,!маусым
министрлігі мен Атырау облы. !баяндама, Қазақстан !ҚарМ, Атырау  !
сының мемлекеттік органдарын.!Республикасының     !облысының     !
да лауазымдарды факторлық-   !Үкіметіне ақпарат   !әкімі         !
балдық бағалаудың негізінде  !
еңбекке ақы төлеуді жетілдіру!
жөнінде эксперимент жүргізу  !
--------------------------------------------------------------------------

7.5.5.   Совершенствовать      Проект          АГС (по       Июнь 2002 г.
классификацию         Указа           согласованию)
административных      Президента
государственных       Республики
должностей            Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в системе
органов исполнительной власти
---------------------------------------------------------------------------
7.5.6.   Разработать проект    Проект Закона   МТСЗ, АГС (по  Ноябрь 2002г.
**       Закона о гражданской  Республики      согласованию),
службе                Казахстан       МОН, МФ, МЗО
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование судебной системы, укрепление соблюдения правопорядка
---------------------------------------------------------------------------
7.5.7.   Создать межрайонные   Проект Указа    Верховный Суд Январь 2001 г.
**       специализированные    Президента      (по согласо-
экономические суды    Республики      ванию)
Казахстан
7.5.8.   Подготовить проекты   Проекты         МЮ, МИД       Июнь 2002 г.
*        нормативных правовых  законов
актов по присоедине-  Республики
нию к Европейским     Казахстан
Конвенциям:
Европейская
конвенция о взаимной
правовой помощи по
уголовным делам от
20 апреля 1959 года
и дополнительные
протоколы к ней от
20 апреля 1959 года
и 17 марта 1978 года.
Европейская конвенция
о международной
действительности
судебных решений по
уголовным делам от
18 марта 1970 года.
Европейская
конвенция о передаче
производства по
уголовным делам от
15 мая 1972 года.
Конвенция об
отмывании, выявлении,
изъятии и конфискации
доходов от преступной
деятельности от 8
ноября 1990 года.
Европейская
конвенция о выдаче
от 13 декабря 1957
года и дополнительные
протоколы к ней от 15
октября 1975 года и
17 марта 1978 года
7.5.9.   Осуществить           Информация      МЮ, МВД, МЗО,   Январь
реформирование        Правительству   Генпрокура-     2002г.
Уголовно-             Республики      тура (по
исполнительной        Казахстан       согласованию)
системы посредством
ее фактической
передачи из
Министерства
внутренних дел под
юрисдикцию
Министерства юстиции
--------------------------------------------------------------------------

7.5.5. Әкімшілік мемлекеттік !Қазақстан           !МҚА (келісім  !2002 ж.
лауазымдарды жіктеуді жетіл. !Республикасының     !бойынша)      !маусым
діру                         !Президенті          !
!Жарлығының жобасы   !
--------------------------------------------------------------------------
Атқарушы өкімет органдары жүйесінде басқарудың барлық деңгейінде
шешімдер қабылдау рәсімдерін әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
7.5.6. Азаматтық қызмет тура.!Қазақстан           !ЕХҚМ, МҚА (ке.!2002 ж.
лы Заңның жобасын әзірлеу    !Республикасы        !лісім бойынша),!қараша
!Заңының жобасы      !БҒМ, ҚарМ, ДСМ!
---------------------------------------------------------------------------
Сот жүйесін жетілдіру, құқық тәртібін сақтауды нығайту
---------------------------------------------------------------------------
2
7.5.7.  Ауданаралық мамандан.!Қазақстан           !Жоғарғы Сот   !2001 ж.
дырылған экономикалық соттар !Республикасының     !(келісім      !қаңтар
құру                         !Президенті          !бойынша)      !
!Жарлығының жобасы   !
---------------------------------------------------------------------------
1
7.5.8.  Еуропалық Конвенция. !Қазақстан           !ӘдМ, СІМ      !2002 ж.
ларға қосылу жөніндегі норма.!Республикасы        !              !маусым
тивтік құқықтық кесімдердің  !заңдарының жобалары !              !
жобаларын  дайындау          !
Қылмыстық істер жөнінде өзара!
құқықтық көмек туралы 1959   !
жылғы 20 сәуірдегі Еуропалық !
конвенция және 1959 жылғы 20 !
сәуірдегі және 1978 жылғы 17 !
наурыздағы оған қосымша хат. !
тамалар.
1970 жылғы 18 наурыздағы қыл.!
мыстық істер жөніндегі сот   !
шешімдерінің халықаралық     !
жарамдылығы туралы Еуропалық !
конвенция.
1972 жылғы 15 мамырдағы      !
қылмыстық істер жөніндегі іс !
жүргізуді беру туралы Еуропа.!
лық конвенция.
Қылмыстық қызметтен түскен   !
табыстарды жылыстату, анықтау,
алу және тәркілеу туралы 1990!
жылғы 8 қарашадағы конвенция.!
1957 жылғы 13 желтоқсандағы  !
ұстап беру туралы Еуропалық  !
конвенция және 1975 жылғы15  !
қазандағы және 1978 жылғы 17 !
наурыздағы оған қосымша хат. !
тамалар.
---------------------------------------------------------------------------
7.5.9. Оны Ішкі істер мини.  !Қазақстан           !ӘдМ, ІІМ,     !2002 ж.
стрлігінен Әділет министрлі. !Республикасының     !ДСМ, Бас Про. !қаңтар
гінің заңдық иелігіне нақты  !Үкіметіне ақпарат   !куратура (ке. !
беру арқылы Қылмыстық-атқару.!                    !лісім бойынша)!
шылық жүйені реформалауды    !
жүзеге асыру                 !
--------------------------------------------------------------------------

7.6. Усиление борьбы с коррупцией
--------------------------------------------------------------------------
7.6.1.   Реализовать План      Информация      МВД,АФП,МГД,  Июнь,декабрь,
мероприятий Государ-  Правительству   МЮ,МКИОС,МИД, ежегодно
ственной программы    Республики      МФ,АГС (по
по борьбе с           Казахстан       согласованию),
коррупцией на 2001-                   акимы областей,
2005 годы                             гг.Астаны и
Алматы
7.6.2.   Освещать в СМИ        Информация      МКИОС,МВД     Декабрь,
вопросы криминогенной Правительству                 ежегодно
обстановки, состояние Республики
борьбы с коррупцией   Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7.7. Усиление разъяснительной работы с населением о проводимых
действиях Правительства
---------------------------------------------------------------------------
7.7.1.   Обеспечить            Информация      МКИОС,АС,МФ,  Ежеквартально
**, ***  доступность эконо-    Правительству   Нацбанк (по
мической и финансовой Республики      согласованию),
информации, в том     Казахстан       МЭТ,МГД
числе о бюджетном
процессе, населению
через средства
массовой информации
7.7.2.   Продолжить практику   Проведение      МКИОС,        Постоянно
проведения "круглых   круглых столов  министерства
столов", встреч       и встреч        и агентства,
руководителей                         акимы областей,
центральных и местных Информация      гг. Астаны и  Июнь,декабрь
исполнительных        Правительству   Алматы        2001-2002 гг.
органов с представи-  Республики
телями общественно-   Казахстан
политических партий
и движений, общест-
венных объединений,
национально-культурных
центров
7.7.3.   Освещать в СМИ ход    Информация      МКИОС         Ежеквартально
реализации социально- Правительству
экономических и       Республики
демократических       Казахстан
преобразований в
стране
7.7.4.   Продолжить развитие   Отчет           МКИОС,        Июнь,декабрь
*        системы консультаций, Правительству   Национальная  2001 г.
семинаров и тренингов,Республики      комиссия по
оказания методической Казахстан       делам семьи
помощи общественным                   и женщин (по
объединениям                          согласованию)
7.7.5.   Обеспечить            Отчет           МКИОС,акимы   Июнь,декабрь
*        пропаганду и          Правительству   областей,     ежегодно
разъяснение основных  Республики      гг. Астаны
положений Послания    Казахстан       и Алматы
Президента страны
народу Казахстана в
средствах массовой
информации
---------------------------------------------------------------------------
Примечания:
* - Мероприятия по реализации задач, поставленных Президентом страны
в Послании народу Казахстана
K002000_
"К свободному, эффективному и

7.6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейту
---------------------------------------------------------------------------
7.6.1. Сыбайлас жемқорлыққа  !Қазақстан           !ІІМ, ҚПА, МКМ,!Жыл
қарсы күрес жөніндегі 2001 - !Республикасының     !ӘдМ, МАКМ, СІМ!сайын,
2005 жылдарға арналған       !Үкіметіне ақпарат   !ҚарМ, МҚА (ке.!маусым,
мемлекеттік бағдарламаның    !                    !лісім бойынша)!желтоқсан
іс-шаралар жоспарын іске     !                    !облыстардың,  !
асыру                        !                    !Астана және   !
!Алматы қалала.!
!рының әкімдері!
---------------------------------------------------------------------------
7.6.2. БАҚ-та криминогендік  !Қазақстан           !МАКМ, ІІМ    !Жыл сайын,
жағдайдың мәселелерін, сыбай.!Республикасының     !              !желтоқсан
лас жемқорлыққа қарсы күрес. !Үкіметіне ақпарат
тің жай-күйін жариялап отыру !
---------------------------------------------------------------------------
7.7. Үкіметтің жүргізіп отырған іс-қимылдары туралы
халыққа түсіндіру жұмыстарын күшейту
---------------------------------------------------------------------------
2, 3
7.7.1.     Бұқаралық ақпарат !Қазақстан           !МАКМ, СА, ҚарМ,!Тоқсан
құралдары арқылы халыққа эко.!Республикасының     !Ұлттық Банк   !сайын
номикалық және қаржылық, со. !Үкіметіне ақпарат   !(келісім      !
ның ішінде бюджет процесі    !                    !бойынша), ЭСМ,!
туралы ақпараттың қол жетім. !                    !МКМ           !
ділігін қамтамасыз ету       !
---------------------------------------------------------------------------
7.7.2. Орталық және жергілік.!Дөңгелек столдар мен!МАКМ, министр.!Тұрақты
ті атқарушы органдар басшыла.!кездесулер өткізу   !ліктер мен    !
рының қоғамдық-саяси партия. !                    !агенттіктер,  !
лар мен қозғалыстардың, қо.  !                    !облыстардың,  !
ғамдық бірлестіктердің,      !                    !Астана және   !
ұлттық-мәдени орталықтардың  !                    !Алматы қалала.!2001-2002
өкілдерімен "дөңгелек стол.  !Қазақстан           !рының әкімдері!жж.
дар", кездесулер өткізу      !Республикасының     !              !маусым,
практикасын жалғастыру       !Үкіметіне ақпарат   !              !желтоқсан
---------------------------------------------------------------------------
7.7.3. БАҚ-та елдегі әлеумет.!Қазақстан           !МАКМ          !Тоқсан
тік-экономикалық және демо.  !Республикасының     !              !сайын
кратиялық қайта құрулардың   !Үкіметіне ақпарат   !              !
іске асырылу барысын жариялап!                    !              !
отыру                        !                    !              !
--------------------------------------------------------------------------
1
7.7.4.  Консультациялар, се. !Қазақстан           !МАКМ, Отбасы  !2001 ж.
минарлар және тренингтер     !Республикасының     !және әйелдер  !маусым,
жүйесін дамытуды, қоғамдық   !Үкіметіне есеп      !ісі жөніндегі !желтоқсан
бірлестіктерге әдістемелік   !                    !комиссия (ке. !
көмек көрсетуді жалғастыру   !                    !лісім бойынша)!
---------------------------------------------------------------------------
1
7.7.5.  Бұқаралық ақпарат құ.!Қазақстан           !МАКМ, облыс. !Жыл сайын,
ралдарында ел Президентінің  !Республикасының     !тардың, Астана!маусым,
Қазақстан халқына Жолдауын.  !Үкіметіне есеп      !және Алматы   !желтоқсан
дағы негізгі қағидаларды на. !                    !қалаларының   !
сихаттауды және түсіндіруді  !                    !әкімдері      !
қамтамасыз ету               !
---------------------------------------------------------------------------
Ескертпелер:
1

безопасномуобществу" от 24 октября 2000 года.
** - Мероприятия по реализации Меморандума об экономической политике
Правительства Казахстана и Национального Банка Казахстана на период до 31
декабря 2002 года.
*** - Мероприятия по реализации заданий Президента Правительству,
изложенных в Ежегодном
K012002_
Послании Президента республики народу
Казахстана "О положении в стране и об основных направлениях внутренней и
внешней политики на 2002 год".
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)

- Ел Президентiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы "Ерікті, тиімді және
қауіпсіз қоғамға" Қазақстан халқына Жолдауында қойылған міндеттерді іске
асыру жөніндегі іс-шаралар.
2
- Қазақстан Yкiметi мен Қазақстан Ұлттық Банкiнiң 2002 жылғы 31
желтоқсанға дейiнгi кезеңге арналған Экономикалық саясаты туралы
меморандумын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар.
3
- "Елдегі жағдай және 2002 жылғы ішкі және сыртқы саясаттың негізгі
бағыттары туралы" Республика Президентінің Қазақстан халқына Жыл сайынғы
Жолдауында айтылған, Президенттің Үкіметке тапсырмаларын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.