Некоторые вопросы приватизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2000 года N 1556
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 года N 2721 U952721_ "О приватизации", в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 ноября 1999 года Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год" и Программы приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 1999 года N 683 P990683_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) (исключен - постановлением Правительства РК от 23 декабря 2002 г. N 1345 )
2) индивидуальный проект приватизации государственного пакета акций открытого акционерного общества "Мангистаумунайгаз" (далее - ОАО "Мангистаумунайгаз").
2. Создать Комиссию по приватизации государственного пакета акций ОАО "Мангистаумунайгаз" в составе согласно приложению.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан по итогам торгов в установленные законодательством сроки подписать договор купли-продажи государственного пакета акций ОАО "Мангистаумунайгаз".
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 1999 года N 683 P990683_ "Об утверждении Программы приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 25, ст. 234) следующее изменение:
в Программе приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы, утвержденной указанным постановлением:
абзац шестой раздела 5.1 "Приватизация государственных пакетов акций "голубых фишек" исключить.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 октября 2000 года N 1556
Индивидуальный проект приватизации государственного пакета
акций открытого акционерного общества "Мангистаумунайгаз"

Жекешелендiрудiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2000 жылғы 18 қазан N 1556
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 заң күшi бар Жарлығына сәйкес, "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 қарашадағы Заңына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 1 маусымдағы N 683 қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк мүлiкті жекешелендiрудiң және басқарудың тиiмдiлiгiн арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) <*>
2) "Маңғыстаумұнайгаз" ашық акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн (бұдан әрi - "Маңғыстаумұнайгаз" ААҚ) жекешелендiрудiң жеке жобасы бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақтың 1)-тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.12.23. N 1345 және 2002.12.26. N 1371 қаулыларымен.
2. "Маңғыстаумұнайгаз" ААҚ акцияларының мемлекеттiк пакетiн жекешелендiру жөнiндегi комиссия қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлік және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген мерзiмдерде сауда-саттықтар қорытындысы бойынша "Маңғыстаумұнайгаз" ААҚ акцияларының мемлекеттiк пакетiн сатып алу-сату шартына қол қойсын.
4. "Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiрудiң және басқарудың тиiмдiлiгiн арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 1 маусымдағы N 683 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 25, 234-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiрудiң және басқарудың тиiмдiлiгiн арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасында:
5.1. "Көгілдір фишкалар" акцияларының мемлекеттік пакеттерін жекешелендіру" бөлімінің алтыншы абзацы алынып тасталсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 18 қазандағы
N 1556 қаулысымен
бекітілген
Акцияларының мемлекеттік пакеті жеке жоба бойынша жекешелендірілетін аса ірі және бірегей акционерлік қоғамдардың тізбесі
Ескерту. 10-жол алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.04.07. N 464 қаулысымен .
Ескерту. 8-жол алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.10.11. N 1315 қаулысымен .
Ескерту. 6-жол алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.12.29. N 1760 қаулысымен .
Ескерту. Тізбе алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.12.23. N 1345 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 18 қазандағы
N 1556 қаулысымен
бекітілген
"Маңғыстаумұнайгаз" ашық акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн жекешелендiрудiң жеке жобасы

Настоящий Индивидуальный проект (далее - Проект) регулирует приватизацию 30 (тридцать) процентов государственного пакета акций открытого акционерного общества "Мангистаумунайгаз" (далее - Общество) в количестве 3 268 381 (три миллиона двести шестьдесят восемь тысяч триста восемьдесят один) штуки (далее - госпакет ММГ). Проект разработан в соответствии с:
- Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 года N 2721 U952721_ "О приватизации";
- постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 1999 года N 683 P990683_ "Об утверждении Программы приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы";
- постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1999 года N 985 P990985_ "О тендере на выбор советников по приватизации государственных пакетов акций некоторых акционерных обществ".
Также принимается во внимание, что 31 января 2000 года между Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и компанией "IDЕY, Ltd." (далее - Советник) заключено соглашение на оказание комплекса услуг по приватизации госпакета ММГ.
Проект осуществляется с проведением следующего плана мероприятий:
1. Всесторонний анализ деятельности и конкурентоспособности Общества, включающий осуществление следующих действий:
сбор исходных данных, позволяющих получить общее представление о производственном состоянии, потенциальной добыче и запасах, финансовой и правовой ситуации об Обществе;
всесторонний анализ преимуществ и причин, по которым госпакет ММГ может представлять интерес для потенциальных инвесторов: план приватизации, возможные требования к потенциальным покупателям госпакета ММГ;
составление для международного предложения купли-продажи пакета предмаркетинговых документов, позволяющего получить общее представление о приватизации госпакета ММГ и деятельности Общества;
рассылка пакета предмаркетинговых документов и использование всех возможных усилий по выявлению и установлению контакта на мировом и местном уровне с потенциальными иностранными и отечественными инвесторами, являющимися признанными операторами в нефтегазовом секторе и другими заинтересованными лицами;
проведение переговоров с компаниями, проявившими интерес к покупке госпакета ММГ по вопросам соблюдения интересов Республики Казахстан в отношении достижения максимальной цены за госпакет ММГ и осуществлении продажи в рамках действующего законодательства Республики Казахстан;
по итогам переговоров составление книги заказов потенциальных покупателей.

Осы Жеке жоба (бұдан әрi - Жоба) "Маңғыстаумұнайгаз" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң (бұдан әрi - ММГ мемпакеті) саны 3 268 381 (үш миллион екi жүз алпыс сегiз мың үш жүз сексен бiр) данадағы 30 (отыз) пайызын жекешелендiрудi реттейдi. Жоба:
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 заң күшi бар Жарлығына ;
- "Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiрудiң және басқарудың тиiмдiлiгін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 1 маусымдағы N 683 қаулысына ;
- "Жекелеген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн жекешелендiру жөнiндегі кеңесшiлердi таңдауға арналған тендер туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 шiлдедегi N 985 қаулысына сәйкес;
және 2000 жылғы 31 қаңтарда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi мен "IDЕY, Ltd" компаниясы арасында (бұдан әрi - Кеңесшi) ММГ мемпакетiн жекешелендiру жөнiндегi қызметтер кешенiн көрсету келiсiмi жасалғаны назарға алына отырып, әзiрлендi.
Жоба мынадай iс-шаралар жоспарын жүргiзiп жүзеге асырылады:
1. Қоғамның қызметi мен бәсекеге қабiлеттiгiн мынадай iс-әрекеттердiң жүзеге асырылуын қамтитын жан-жақты талдау:
өндiрiстiң жай-күйi, ықтимал өндiру мен қоры, Қоғам туралы қаржылық және құқықтық ахуал жайында жалпы түсiнiк алуға мүмкiндiк беретiн бастапқы деректер жинау;
олар бойынша ММГ мемпакетi ықтимал инвесторлар үшiн қызығушылық тудыратын артықшылықтары мен себептерiн жан-жақты талдау: жекешелендiрудiң жоспары, ММГ мемпакетiн ықтимал сатып алушыларға қойылуы мүмкiн талаптар;
халықаралық сатып алу-сату ұсынысы үшiн ММГ мемпакетiн жекешелендiру және Қоғамның қызметi туралы жалпы түсiнiк алуға мүмкіндiк беретiн маркетинг алдындағы құжаттардың пакетiн жасау;
маркетинг алдындағы құжаттардың пакетiн тарату және мұнайгаз секторында танылған операторлар болып табылатын ықтимал шетелдiк және отандық инвесторлармен және басқа да мүдделi тұлғалармен әлемдiк және жергiлiктi деңгейде байланыстарды анықтау және орнату жөнiнде барынша күш-жiгермен мүмкiндiктердi пайдалану;
ММГ мемпакетi үшiн ең жоғары бағаға қол жеткiзуге және қатысты Қазақстан Республикасының мүдделерi сақтау мәселелерi бойынша ММГ мемпакетiн сатуға мүдделiлiк танытқан компаниялармен келiссөздер жүргiзудi Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасы шеңберiнде сатуды жүзеге асыру;
келiссөздердiң қорытындысы бойынша ықтимал сатып алушылардың тапсырыстар кiтаптарын жасау.

2. Оценка стоимости госпакета ММГ представляется Советником.
3. Размер подлежащего продаже госпакета ММГ - 30 % от уставного капитала Общества.
4. Учитывая, что контрольный пакет акций принадлежит частному собственнику, проведения системы предполагаемых организационно-структурных, технологических и других преобразований Общества не требуется.
5. Продавцу, с учетом рекомендаций Советника и решений Комиссии по приватизации госпакета ММГ, определить вид приватизации госпакета ММГ и победителя среди участников, предложивших наилучшие условия покупки госпакета ММГ.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 октября 2000 года N 1556
Состав Комиссии по приватизации государственного пакета акций
открытого акционерного общества "Мангистаумунайгаз"
Есенбаев             - Министр финансов Республики Казахстан,
Мажит Тулеубекович     председатель
Утепов               - первый заместитель Председателя Комитета
Эдуард Карлович        государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан,
заместитель председателя
Ибраимов             - заведующий Производственным отделом
Серикхан Уалиханович   Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
Котенко              - заведующая Экономическим отделом
Наталья Леонидовна     Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
Кузутбаева           - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Ажар Килмбековна
Бозумбаев            - вице-Министр энергетики, индустрии и
Канат Алдабергенович   торговли Республики Казахстан
Андрющенко           - вице-Министр экономики Республики
Александр Иванович     Казахстан
Досаев Ерболат       - вице-Министр финансов Республики Казахстан
Аскарбекович
Нурпеисов            - вице-Министр государственных доходов
Кайрат Айтмухамбетович Республики Казахстан
Ужкенов              - вице-Министр природных ресурсов и охраны
Булат Султанович       окружающей среды Республики Казахстан
Джолдасбеков         - Председатель Национальной Комиссии
Азамат Мырзаданович    Республики Казахстан по ценным бумагам
(по согласованию)
Куанышев             - Председатель Агентства Республики
Дулат Оразбекович      Казахстан по инвестициям

2. ММГ мемпакетiнiң құнын бағалауды Кеңесшi ұсынады.
3. ММГ мемпакетiнiң сатылуға жататын мөлшерi - Қоғам жарғылық капиталының 30%-ы.
4. Акциялардың бақылау пакетi жеке меншiк иесiнде екенiн ескере отырып, Қоғамның болжамды ұйымдық-құрылымдық, технологиялық және басқа қайта құру жүйесiн жүргізу талап етiлмейдi.
5. Сатушы Кеңесшiнiң ұсынымдары мен ММГ мемпакетiн жекешелендiру жөнiндегі комиссияның шешiмдерiн ескере отырып, ММГ мемпакетiн жекешелендiрудiң түрiн және қатысушылар арасынан ММГ мемпакетiн сатып алудың неғұрлым тәуiр шарттарын ұсынған жеңiмпазды анықтасын.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 18 қазандағы
N 1556 қаулысына
қосымша
"Маңғыстаумұнайгаз" ашық акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн жекешелендiру жөнiндегі комиссияның құрамы
Есенбаев Мәжит Төлеубекұлы    - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрi, төраға
Өтепов Эдуард Карлович        - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгінiң Мемлекеттік мүлiк
және жекешелендiру комитетi
төрағасының бiрiншi орынбасары,
төрағаның орынбасары
Ыбырайымов Серiкхан           - Қазақстан Республикасы
Уәлиханұлы                      Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Өндiрiстiк бөлiмiнiң меңгерушiсi
Котенко Наталья Леонидовна    - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Экономикалық бөлiмiнiң меңгерушiсi
Құзытбаева Ажар Қилымбекқызы  - Қазақстан Республикасының Әдiлет
вице-министрi
Бозымбаев Қанат Алдабергенұлы - Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда
вице-министрi
Андрюшенко Александр Иванович - Қазақстан Республикасының
Экономика вице-министрi
Досаев Ерболат Асқарбекұлы    - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi
Нұрпейiсов Қайрат             - Қазақстан Республикасының
Айтмұхамбетұлы                  Мемлекеттiк кiрiс вице-министрi
Yжкенов Болат Сұлтанұлы       - Қазақстан Республикасының Табиғи
ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау вице-министрi
Жолдасбеков Азамат            - Қазақстан Республикасының Бағалы
Мырзаданұлы                     қағаздар жөнiндегі ұлттық
комиссиясының төрағасы
(келiсiм бойынша)
Қуанышев Дулат Оразбекұлы     - Қазақстан Республикасының
Инвестициялар жөнiндегi
агенттiгiнiң төрағасы