Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2002 года N 258
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-7.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан -----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
043 "Обеспечение закупа для обновления государственного
продовольственного резерва зерна" на 2002 год
1. Стоимость: 5 413 400 тысяч тенге (пять миллиардов четыреста тринадцать миллионов четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 4, 10, 11, 12 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: освежение государственного продовольственного резерва зерна, обеспечение мобилизационных нужд и продовольственной безопасности Республики Казахстан.
5. Задача бюджетной программы: закуп зерна для своевременного обновления государственного продовольственного резерва зерна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------1   043        Обеспечение   Закуп до 500 тысяч       В        Министерство
закупа для    тонн зерна у отечествен- течение  сельского
обновления    ных сельскохозяйственных года     хозяйства
государствен- товаропроизводителей              Республики
ного продо-   в порядке, установленном          Казахстан
вольственного решением Правительства            через Агента
резерва       Республики Казахстан,             по управле-
зерна         для обновления                    нию государ-
государственного                  ственными
продовольственного                ресурсами
резерва зерна.                    зерна
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 258a .

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 28 ақпан N 258
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 1-7-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Астықтың мемлекеттiк азықтық резервiн жаңарту үшiн сатып алуды
қамтамасыз ету" 043 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 413 400,0 мың теңге (бес миллиард төрт жүз он үш миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 3, 4, 10, 11, 12-баптары; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: астықтың мемлекеттiк азықтық резервiн жаңарту, Қазақстан Республикасының жұмылдыру қажеттiктерiн және азық-түлiк қауiпсiздiгін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: астықтың мемлекеттік азықтық резервiн уақытылы жаңарту үшiн астық сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!атқарушылар
!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  043          Астықтың мемле.   Астықтың мемлекеттік   Жыл   Қазақстан
кеттік азықтық    азықтық резервін жа.  бойын. Республика.
резервін жаңар.   ңарту үшін отандық    да     сының Ауыл
ту үшін сатып     ауыл шаруашылығы             шаруашылығы
алуды қамтама.    өнімдерін өндіруші.          министрлігі
сыз ету.          лерден Қазақстан             Мемлекеттік
Республикасы Үкіметі.        астық ре.
нің шешімімен бел.           сурстарын
гіленген тәртіппен           басқару
500 мың тонна мөл.           жөніндегі
шерінде астық сатып          агенттік
алу. <*>                     арқылы.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 258a қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обновление государственного продовольственного резерва зерна и 100% обеспечение продовольственной безопасности, регулирование цен на внутреннем рынке зерна и продуктов его переработки, поддержка сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
050 "Интродукционно-карантинные наблюдения импортного
подкарантинного материала" на 2002 год
1. Стоимость: 2585 тысяч тенге (два миллиона пятьсот восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 7 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941 "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение охраны территории Республики Казахстан от заражения карантинными вредителями и возбудителями болезней.
5. Задачи бюджетной программы: проверка импортного растительного материала на выявление скрытой зараженности карантинными вредителями и возбудителями болезней.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: мемлекеттік азық-түлік астық резервін жаңарту және азық-түлік қауіпсіздігін 100%-ға қамтамасыз ету, астық және оны қайта өңдеу өнімдерінің ішкі рыноктағы бағаларын реттеу, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді қолдау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Карантинге жататын импорттық материалдарды
интродукциялық-карантиндiк бақылау"
050 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2585 мың теңге (екi миллион бес жүз сексен бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 7-бабы; "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiнде мемлекеттiк мекемелер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегі ережелердi және Карантиндiк объектiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 ақпандағы N 1960 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк зиянкестермен және аурулардың қоздырғыштарымен залалданудан қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: импорттық өсiмдiк материалының карантиндiк зиянкестермен және аурулардың қоздырғыштарымен көмескi залалдануын анықтауға арналған тексерiс.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!атқарушылар
!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------

--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------1   050        Интродукцион-
но-карантин-
ные наблюде-
ния импорт-
ного подка-
рантинного
материала
030  Республикан-  Содержание государствен-  В       Министерство
ский интро-   ного учреждения со штат-  течение сельского
дукционно-    ной численностью - 9      года    хозяйства
карантинный   человек для проведения            Республики
питомник      экспертиз и анализов на           Казахстан,
обнаружение вредителей,           Государст-
болезней растений и               венное
сорняков, еженедельных            учреждение
обследований подкаран-            "Республи-
тинного материала в               канский
период вегетации расте-           интродук-
ний порядка 105 штук              ционно-
сортообразцов плодово-            карантинный
ягодных культур (черенки,         питомник"
саженцы, семена, клубни,
луковицы, корниклубни,
плоды образцов) и
порядка 3510 штук выра-
щенных живых растений
различных плодово-
ягодных и других культур
путем проведения агро-
технических мероприятий
по уходу за проверяемым
подкарантинным
материалом:
а) выращивание соответ-
ствующего подвоя для
поступающих на проверку
материалов;
б) прививка, посадка или
посев поступивших мате-
риалов;
в) проведение поливов,
прополок, культивации,
химических обработок,
подкормок, обрезки и
так далее;
г) выпуск здорового
посадочного, прививочного
или семенного материала
по завершению карантинной
проверки.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: 100% предотвращение распространения карантинных объектов на территории Республики Казахстан от импортного растительного материала, поступившего на экспертизу в Республиканский интродукционно-карантинный питомник.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
051 "Перемещение государственного резерва зерна"
на 2002 год
1 Стоимость: 21 000 тысяч тенге (двадцать один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 11 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: перемещение части государственного резерва продовольственного зерна с частных хлебоприемных предприятий на элеваторы, находящиеся в управлении агента по управлению государственными ресурсами зерна, для обеспечения сохранности государственного резерва продовольственного зерна и мобилизационных нужд республики.

1   050        Карантинге жататын
импорттық матери.
алдарды интродук.
циялық-карантиндік
бақылау
030  Республикалық      Өсiмдiктердiң зиянкес. Жыл   Қазақстан
интродукциялық-    терін, ауруларын және  бойы. Республика.
карантиндік        арамшөптерді анықтауға  нда  сының Ауыл
көшеттік           арналған сараптамалар        шаруашылығы
мен талдаулар және           министрлігі
тексерiлетiн карантин.
ге жатқызылған матер.
иалды баптау бойынша
агротехникалық iс-шара.
лар жүргізу арқылы
өсiмдiктердiң тозаңдану
кезеңінде шамамен 105
дана жемiс-жидек дақыл.
дарының сорт үлгілерiне
(қалемшелер, тікпе көшет.
тер, тұқымдар, түйнектер,
баданалар, түйнектердің
тамыры, үлгiлердiң
жемiстерi) және тексерiлетiн
карантинге жатқызылған
материалды баптау жөнін.
дегі агротехникалық
іс-шаралар жүргізу жолы.
мен шамамен 3510 дана
әртүрлi жемiс-жидек және
басқа дақылдардың өсiрi.
лген тiрi өсiмдiктерiне
апта сайын зерттеулер
жүргізу үшiн штат саны
9 адамдық мемлекеттiк
мекеме ұстау:
а) тексеруге келiп түс.
кен материалдар үшiн
тиiстi телiтушi өсiру;
б) келiп түскен материал.
дардарды ұластыру,
отырғызу немесе себу;
в) суару, отау, қопсыту,
химиялық өңдеу, үстеп
қоректендiру, шырпу жүргізу;
г) карантиндiк тексерiстен
кейiн сау егiлетiн, ұлас.
тырылатын немесе тұқымдық
материал шығару.
------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: Республикалық интродукциялық-карантиндік көшеттік сараптамасына түскен импорттық материалдардан Қазақстан Республикасының аумағында карантиндік объектілердің таралуын 100%-ға болдырмау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Мемлекеттiк астық резервiнiң ауыстырылуы"
051 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 21 000,0 мың теңге (жиырма бiр миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 ақпандағы Заңының 11-бабы; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республиканың жұмылдыру қажеттiлiгiн және мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiнiң сақталуын қамтамасыз ету үшiн, мемлекеттiк астық ресурстарын басқару жөнiндегі агенттiң басқаруында болатын, мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiнiң бөлiгiн жеке меншiктегі астық қабылдайтын кәсiпорындардан элеваторларға ауыстыру.

5. Задачи бюджетной программы: перемещение части государственного резерва продовольственного зерна с частных хлебоприемных предприятий на элеваторы, находящиеся в управлении агента по управлению государственными ресурсами зерна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   051        Перемещение Перемещение 24043 тонн зерна  В    Министерство
государст-   государственного резерва  течение сельского
венного      с частных хлебоприемных   года    хозяйства
резерва      предприятий на элеваторы,         Республики
зерна        находящиеся в управлении          Казахстан
агента по управлению
государственными ресур-
сами зерна.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
снижение затрат на хранение зерна государственного резерва в связи с полной загруженностью элеваторов - складских емкостей, находящихся в управлении агента по управлению государственными ресурсами зерна;
сохранность государственного резерва продовольственного зерна.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
084 "Кредитование местных бюджетов на организацию проведения
весенне-полевых и уборочных работ"
на 2002 год
1. Стоимость: 4 000 000 тысяч тенге (четыре миллиарда тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440 "Об утверждении Правил предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация обеспечения отечественных сельхозтоваропроизводителей кредитными ресурсами на проведение весенне-полевых и уборочных работ через местные бюджеты.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк астық ресурстарын басқару жөнiндегі агенттің басқаруында болатын, мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiнiң бөлiгiн жеке меншiктегi астық қабылдайтын кәсiпорындардан элеваторларға ауыстыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!атқарушылар
!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   051        Мемлекеттік астық  Мемлекеттік астық      Жыл   Қазақстан
резервінің         ресурстары басқармасы  бойы. Республика.
ауыстырылуы        бойынша агенттік       нда   сының Ауыл
басқармада болатын           шаруашылығы
24 043 тонна мемле.          министрлігі
кеттік астық резервін
жеке меншіктегі астық
қабылдау кәсіпорында.
рынан элеваторларға
ауыстыру
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: қойма сыйымдылығының - элеваторлардың тола болуына байланысты мемлекеттік астық ресурстары басқармасы бойынша агенттік басқармасында болатын, мемлекеттік азық-түлік астық резервін сақтауға шығындарды азайту; мемлекеттік астық резерві қауіпсіздігінің сақталуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Көктемгі дала және егiн жинау жұмыстарын жүргiзудi
ұйымдастыруға жергiлiктi бюджеттердi несиелендiру"
084 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 000 000,0 мың теңге (төрт миллиард теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының несие беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1440 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге арнап отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi жергiлiкті бюджеттер арқылы несие ресурстарымен қамтамасыз етудi ұйымдастыру.

5. Задачи бюджетной программы: кредитование местных бюджетов для дальнейшего кредитования сельхозтоваропроизводителей в период проведения весенне-полевых и уборочных работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------1   084        Кредитование  Выделение в установлен-  В       Министерство
местных       ном порядке кредитных    течение сельского
бюджетов на   ресурсов местным испол-  года    хозяйства
организацию   нительным органам на             Республики
проведения    организацию проведения           Казахстан
весенне-      весенне-полевых и уборо-
полевых и     чных работ в соответст-
уборочных     вии с Правилами креди-
работ         тования местных бюдже-
тов на организацию
проведения весенне-
полевых и уборочных
работ, определяемыми
Правительством Респуб-
лики Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обеспечение около 30% от потребности средств на проведение весенне-полевых и уборочных работ;
своевременное проведение весенне-полевых и уборочных работ;
повышение эффективности сельскохозяйственного производства;
поддержание конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции;
повышение доходности сельскохозяйственного производства;
целевое, эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
085 "Обеспечение сельскохозяйственной техникой
на лизинговой основе"
на 2002 год
1. Стоимость: 1 100 000 тысяч тенге (один миллиард сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О финансовом лизинге"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440 "Об утверждении Правил предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 405 "Об утверждении Правил организации лизинга в сельском хозяйстве на 2001 год".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: көктемгi дала және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу кезеңiнде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге одан әрi несие беру үшiн жергiлiктi бюджеттерге несие беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!атқарушылар
!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  084         Көктемгі дала      Қазақстан Республи.    Жыл   Қазақстан
және егін жинау    касының Үкіметі анық.  бойы. Республика.
жұмыстарын         тайтын Көктемгі дала   нда   сының Ауыл
жүргізуді ұйым.    және егін жинау жұ.          шаруашылығы
дастыруға жергі.   мыстарын ұйымдастыру.        министрлігі
лікті бюджеттер.   ға арнап жергілікті
ді несиелендіру    бюджеттерге несие беру
ережесiне сәйкес ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлерге көктемгi
егiс және егiн жинау
жұмыстарын жүргізуге
жергілiктi бюджет
қаражатынан белгiлен.
ген тәртіппен несие
ресурстарын бөлу.
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi:
көктемгі дала және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қаражат қажеттігiнiң 30%-ға жуығын қамтамасыз ету;
көктемгi дала және егiн жинау жұмыстарын уақытылы жүргiзу;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыру;
ауыл шаруашылығы өнiмiнiң бәсекеге жарамдылығын қолдау;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң пайдалылығын арттыру;
несиелердiң мақсатты, тиiмдi пайдаланылуы және республикалық бюджетке уақытылы қайтарылуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
5-қосымша
ЕСКЕРТУ. 5-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.18. N 258б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Лизингтiк негiзде ауыл шаруашылық техникасымен қамтамасыз ету"
085 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 100 000,0 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қаржылық лизинг туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 маусымдағы Заңының 2-бабы; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының несие беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1440 қаулысы ; "Ауыл шаруашылығында лизинг ұйымдастырудың ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2001 жылғы 29 наурыздағы N 405 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка отечественного сельхозтоваропроизводителя путем передачи в лизинг сельскохозяйственной техники для обновления машинотракторного парка.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование закупа сельскохозяйственной техники для последующей передачи в лизинг сельхозтоваропроизводителям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________
N ! Код  ! Код  !Наименование  !Мероприятия! Сроки    !Ответствен-
!про-  !под-  !программы     !по реали-  !реализации!ные испол-
!граммы!про-  !(подпрограммы)!зации прог-!          !нители
!      !граммы!              !раммы (под-!          !
!      !      !              !программы) !          !
------------------------------------------------------------------
1 !   2  !   3  !       4      !      5    !     6    !     7
------------------------------------------------------------------
1   085           Обеспечение   Проведение   До марта  Министерство
сельскохозяй- в установ-   2002 года сельского
ственной тех- ленном за-             хозяйства
никой на      конодатель-
лизинговой    ством поряд-
основе        ке конкурса
в целях
определения
банка-
заемщика;
выделение    в течение Министерство
кредитных    года      сельского
ресурсов в             хозяйства,
соответствии           Министерство
с Правилами            финансов
кредитования
по обеспече-
нию сельско-
хозяйствен-
ной техникой
на лизинговой
основе сель-
хозтоваро-
производите-
лей, утверж-
денными Пра-
вительством
Республики
Казахстан;
приобретение в течение Министерство
банком-заем- года      сельского
щиком новой            хозяйства
сельскохозяй-          посредством
ственной               банка-
техники                заемщика
согласно
номенклатуре,
утверждаемой
администрато-
ром бюджетной
программы;
размещение   до полной Министерство
банком-      реализа-  сельского
заемщиком в  ции       хозяйства
установлен-            посредством
ном законо-            банка-
дательством            заемщика
порядке при-
обретенной
новой сельско-
хозяйственной
техники в
лизинг. <*>
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 258б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обновление машинотракторного парка на 3%;
обеспечение сельскохозяйственной техникой согласно заявкам сельхозтоваропроизводителей на 15%;
увеличение посевных площадей;
повышение материально-технической базы сельского хозяйства, повышение производительности труда сельхозтоваропроизводителей, создание дополнительных рабочих мест в аграрном секторе, улучшение социально- экономического состояния сельского хозяйства;
целевое, эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
500 "Сопровождение информационных систем Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2002 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: машина-трактор паркiн жаңарту үшiн ауыл шаруашылығы техникасын лизингке беру арқылы отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнi қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге кейiннен лизингке беру үшiн ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарлама   !Бағдарламаны (кіші  !Іске ! Жауапты
!лама   !бағ. !(кіші бағдар.!бағдарламаны) іске  !асыру! орындау.
!коды   !дар. !лама) атауы  !асыру жөніндегі     !мерзі! шылар
N!       !лама !             !    іс-шаралар      !мдері!
!       !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !      4      !          5         !  6  !   7
------------------------------------------------------------------
1   085         Лизингiлiк    Заңнамада белгiлен.  2002   Ауыл ша.
негiзде ауыл  ген тәртiппен қарыз  жылдың руашылығы
шаруашылығы   алушы банктi анықтау нау.   министр.
техникасымен  мақсатында конкурс   рызына лігі
қамтамасыз    өткiзу;              дейін
ету
Қазақстан Республи.  жыл    Ауыл ша.
касының Yкiметi      iшiнде руашылығы
бекiткен лизингтiк          министр.
негiзде ауылшаруа.          лігі,
шылық техникасымен          Қаржы
қамтамасыз етудi            министр.
несиелендiру ереже.         лігі
сiне сәйкес кредит.
тiк ресурстар бөлу;
бюджеттiк бағдарла.  жыл    қарыз
маның әкiмшiсi       iшiнде алушы банк
бекiтетiн номенкла.         арқылы
тураға сәйкес қарыз         Ауыл ша.
алушы банктiң жаңа          руашылығы
ауыл шаруашылық             министр.
техникасын сатып            лiгi
алуы;
заңнамада белгiлен.  толық  қарыз
ген тәртiппен        iске   алушы банк
қарыз алушы банктiң  асырыл. арқылы
сатып алынған жаңа   ғанға  Ауыл ша.
ауылшаруашылық       дейін  руашылығы
техникасын лизингке         министр.
орналастыруы.               лігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: машина-трактор паркiн 3%-ға жаңарту; ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң тапсырыстарына сәйкес ауыл шаруашылығы техникасымен 15%-ға қамтамасыз ету; егiс алаңдарын ұлғайту; ауыл шаруашылығының материалдық-техникалық базасын жақсарту, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң еңбек өнiмдiлiгiн арттыру, аграрлық секторда қосымша жұмыс орындарын ашу, ауыл шаруашылығының әлеуметтiк-экономикалық жай-күйiн жақсарту; несиелердi мақсатқа сәйкес, тиiмдi пайдалану және республикалық бюджетке уақытылы қайтару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнде
ақпараттық жүйесiн қолдау"
500 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 21 229 тысяч тенге (двадцать один миллион двести двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно- маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сопровождение информационных систем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для оперативного взаимодействия с государственными органами и негосударственными структурами, территориальными управлениями, обеспечение сельхозтоваропроизводителей необходимой информацией.
5. Задачи бюджетной программы: сбор и аналитическая обработка информации с целью обеспечения сельхозтоваропроизводителей оперативной информацией и информационное обеспечение органов государственного управления.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------1  500         Сопровожде-  1. Оплата за работу       в        Министерство
ние инфор-   в сети Интернет:          течение  сельского
мационных    1)оплата за выделенный    года     хозяйства
систем       канал - 1 штука;                   Республики
Министерства 2) абонентская плата за            Казахстан
сельского    коммутируемый доступ-
хозяйства    215 пользователей.
Республики   2. Содержание и обновле-
Казахстан    ние Веб-сайта - 1.
3. Обмен информацией на
платной основе с официа-
льными источниками.
4. Техническое обслужи-
вание внутренней локаль-
ной сети - 215 пользова-
телей.
5. Оплата услуг за под-
держку и развитие инфор-
мационно-маркетинговой
системы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: степень информационной обеспеченности государственных органов, сельхозтоваропроизводителей - 100%.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2002 года N 258
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
600 "Создание информационных систем Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2002 год

1. Құны: 21 229 мың теңге (жиырма бiр миллион екi жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының бiртұтас ақпараттық кеңiстiгiнiң тұжырымдамасы және оны жүзеге асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 30 қарашадағы N 715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн қалыптастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 қарашадағы N 1627 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк органдармен және мемлекеттiк емес құрылымдармен аумақтық басқармалармен өзара шұғыл әрекеттестiк үшiн Қазақстан Республикасының ақпараттық-маркетингтік жүйесiн қолдау, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi шұғыл ақпаратпен және мемлекеттiк басқару органдарын ақпаратпен қамтамасыз ету мақсатында ақпараттарды талдап жинақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!атқарушылар
!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  500          Қазақстан Рес.    1. Интернет желілері. Жыл    Қазақстан
публикасы Ауыл    ндегі жұмысқа ақы     бойы.  Республика.
шаруашылығы       төлеу:                нда    сының Ауыл
министрлігінің    1) бөлінген каналға          шаруашылығы
ақпараттық        төлеу - 1 дана               министрлігі
жүйесін қолдау    2) абоненттік төлем
215 нүкте
2. Веб-сайт ұстау
және жаңарту - 1.
3. Ақылы-негізде рес.
ми көзделмеген ақ.
парат алмасу.
4. Ішкі оқшау жүйеге
техникалық қызмет
көрсету.
5. Ақпараттық-марке.
тингтік жүйені қол.
дау және дамыту үшін
көрсетілген қызмет.
терге ақы төлеу.
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: мемлекеттік органдарды ақпараттық қамтамасыз ету дәрежесі - 100%.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
28 ақпандағы
N 258 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнде
ақпараттық жүйелер құру"
600 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 13 954 тысяч тенге (тринадцать миллионов девятьсот пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и развитие информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для оперативного взаимодействия с государственными органами и негосударственными структурами, территориальными управлениями, обеспечение сельхозтоваропроизводителей необходимой информацией.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение программного продукта, техническое обеспечение для дальнейшего функционирования информационно-маркетинговой системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1.  600        Создание     1. Разработка и внедрение в        Министерство
информацион- маркетинговой подсистемы  течение  сельского
ных систем   ИМС МСХ РК - 215 пользо-  года     хозяйства
Министерства вателей.                           Республики
сельского    2. Приобретение оргтех-            Казахстан
хозяйства    ники:
Республики   1) Видеопроектор с
Казахстан    экраном - 1;
2) Ксерокс - 2;
3) Сканеры - 3;
4) Цветной лазерный прин-
тер с расходными материа-
лами - 1;
5) Ноутбуки - 2.
3. Инсталляция програм-
много обеспечения в
регионах - 203 пользова-
теля.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: степень информационной обеспеченности государственных органов - 100%.

1. Құны: 13 954 мың теңге (он үш миллион тоғыз жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының бiртұтас ақпараттық кеңiстiгiнiң тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 қарашадағы N 715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн қалыптастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 қарашадағы N 1627 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдармен және мемлекеттiк емес құрылымдармен, аумақтық басқармалармен өзара шұғыл әрекеттестiк үшiн Қазақстан Республикасының ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн құру және дамыту, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық-маркетингтiк жүйенiң одан әрi жұмыс істеуi үшiн бағдарламалық өнiм енгiзу, техникалық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!атқарушылар
!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   600        Қазақстан Респуб.  1. ҚР АШМ АҚЖ марке.   Жыл   Қазақстан
ликасы Ауыл        тингтік кiшi жүйесiн   бойы. Республика.
шаруашылығы        әзiрлеу және енгізу    нда   сының Ауыл
министрлiгiнiң     - 215;                       шаруашылығы
ақпараттық         ұйымдастыру техника.         министрлігі
жүйесiн құру       ларын сатып алу:
1) бейнелi проектор
экранымен - 1;
2) ксерокс - 2;
3) сканерлер - 3;
4) түрлi-түстi лазер.
лiк принтер шығын
материалдарымен - 1;
5) ноутбуктер - 2.
3. аумақтарда бағдар.
ламалық қамтамасыз
етудi инсталляциялау
- 203 нүкте
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: мемлекеттiк органдарды ақпараттық қамтамасыз ету дәрежесi - 100%.