Об утверждении Перечня товаров, временно ввозимых с полным освобождением от уплаты таможенных пошлин и налогов и временно вывозимых с полным освобождением от уплаты таможенных пошлин
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2003 года N 668. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2011 года № 272
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272.
В соответствии со  статьями 191 200 Таможенного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень товаров, временно ввозимых с полным освобождением от уплаты таможенных пошлин и налогов и временно вывозимых с полным освобождением от уплаты таможенных пошлин. см.K100296
2. Признать утратившими силу:
1)  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1996 года N 342 "О некоторых вопросах применения таможенного режима временного ввоза (вывоза) товаров" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 13, ст. 100);
2)  постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2000 года N 1689 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1996 года N 342" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 46, ст. 551);
3)  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2001 года N 1100 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1996 года N 342" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 30, ст. 391).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2003 года N 668
Перечень
товаров, временно ввозимых с полным
освобождением от уплаты таможенных пошлин и налогов и
временно вывозимых с полным освобождением от уплаты
таможенных пошлин
1. Принадлежащие иностранным (при вывозе - казахстанским) юридическим и физическим лицам: оборудование прессы, радио или телевидения, кинематографическое оборудование, любое другое оборудование (кроме оборудования, используемого для промышленного производства товаров, транспортировки товаров, эксплуатации природных ресурсов, строительства, ремонта и содержания зданий, строений и сооружений, упаковки товаров, землеройных работ и другого подобного оборудования) и инструменты (включая вспомогательные аппараты, принадлежности и материалы), необходимые для занятия ремеслом или профессией и ввозимые (вывозимые) ими для выполнения конкретной работы.
2. Запасные части, предназначенные для ремонта временно ввезенного (вывезенного) профессионального оборудования и инструментов.

Кедендiк баждар мен салықтар төлеуден толық босатыла отырып, уақытша әкелiнетiн және кедендiк баждар төлеуден толық босатыла отырып, уақытша әкетiлетiн тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 шілдедегі N 668 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 наурыздағы № 272 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң 191 , 200-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Кедендiк баждар мен салықтар төлеуден толық босатыла отырып, уақытша әкелiнетiн және кедендiк баждар төлеуден толық босатыла отырып, уақытша әкетiлетiн тауарлардың тiзбесі бекiтiлсiн. Қараңыз.K100296
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Уақытша тауарлар әкелуге (әкетуге) кеден режимiн қолданудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 наурыздағы N 342  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 13, 100-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 25 наурыздағы N 342 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 9 қарашадағы N 1689  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 46, 551-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 наурыздағы N 342 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 тамыздағы N 1100  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 30, 391-құжат).
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 8 шiлдедегi
N 668 қаулысымен
бекiтiлген
Кедендiк баждар мен салықтар төлеуден толық
босатыла отырып, уақытша әкелiнетiн және кедендiк
баждар төлеуден толық босатыла отырып, уақытша
әкетiлетiн тауарлардың тiзбесi
1. Шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғаларға тиесiлi: баспасөз, радио немесе теледидар жабдықтары, кинематографиялық жабдықтар, кез келген басқа да жабдықтар (тауарларды өнеркәсiптiк өндiру, тауарларды тасымалдау, табиғи ресурстарды пайдалану, үйлердi, құрылыстарды және ғимараттарды салу, жөндеу және ұстау, тауарларды орау, жер қазу жұмыстары үшiн пайдаланылатын жабдықтардан және басқа да ұқсас жабдықтардан басқа) және қолөнермен немесе кәсiппен айналысу үшiн қажеттi (қосалқы аппараттарды, керек-жарақтар мен материалдарды қоса алғанда) және олар нақты жұмысты орындау үшiн әкелетiн (әкететiн) аспаптар.
2. Уақытша әкелiнген (әкетiлген) кәсiптiк жабдықтар мен аспаптарды жөндеуге арналған қосалқы бөлшектер.

3. Товары для демонстрации на выставках, ярмарках, конкурсах, съездах, симпозиумах, семинарах, международных встречах и других подобных мероприятиях (за исключением выставок в местах осуществления производственной или иной коммерческой деятельности, проводимых с целью продажи ввезенных (вывезенных) товаров), а также вспомогательное оборудование и материалы, предназначенные для использования при демонстрации товаров либо в ходе международных встреч, конференций и конгрессов.
4. Оборудование и материалы для научно-исследовательских и учебных целей, а также запасные части и инструменты, предназначенные для ремонта, наладки и контроля такого оборудования, при условии, что указанные оборудование, материалы, запасные части и инструменты остаются в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица.
5. Материалы для улучшения социально-бытовых (то есть в сфере культуры, образования, отдыха, религии и спорта) условий жизни экипажей иностранных (при вывозе - казахстанских) морских судов, если такие материалы остаются в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица.
6. Безвозмездно передаваемые во временное пользование государственным органам и учреждениям товары для устранения последствий стихийных бедствий, аварий и катастроф.
7. Контейнеры (включая необходимые для данного контейнера принадлежности и оборудование, ввозимые (вывозимые) вместе с контейнером и возвращаемые вместе с ним, отдельно или вместе с другим контейнером, либо ввозимые (вывозимые) отдельно и возвращаемые вместе с контейнером), а также запасные части, предназначенные для ремонта временно ввезенных (вывезенных) контейнеров.
8. Поддоны.
9. Иная многооборотная тара и упаковка.
10. Образцы в случае, если они остаются в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица и предназначены исключительно для получения заказов на товары такого типа, а количество идентичных товаров не превышает двух экземпляров.
11. Рекламные материалы (каталоги, прейскуранты и коммерческие проспекты) в одном экземпляре либо общим весом брутто не более одного килограмма.
12. Рекламные фильмы, раскрывающие свойства или функционирование товаров, в случае, если эти фильмы остаются в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица, относятся к иностранным (при вывозе - казахстанским), предлагаемым иностранным (при вывозе - казахстанским) юридическим и физическим лицом, подходят только для показа возможным приобретателям, в случае, если указанные рекламные фильмы ввозятся (вывозятся) в одном экземпляре.

3. Көрмелерде, жәрмеңкелерде, конкурстарда, съездерде, симпозиумдарда, семинарларда, халықаралық кездесулерде және басқа да ұқсас iс-шараларда (әкелiнген (әкетiлген) тауарларды сату мақсатында өткiзiлетiн өндiрiстiк немесе өзге де коммерциялық қызметтi жүзеге асыру орындарындағы көрмелердi қоспағанда) көрсетуге арналған тауарлар, сондай-ақ тауарларды көрсету кезiнде не халықаралық кездесулер, конференциялар мен конгрестер барысында пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар мен материалдар.
4. Егер көрсетiлген жабдықтардың, материалдардың, қосалқы бөлшектер мен аспаптардың шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғалардың меншiгiнде қалуы шартымен болса, ғылыми-зерттеу және оқу мақсаттарына арналған жабдықтар мен материалдар, сондай-ақ осындай жабдықтарды жөндеуге, оңдауға және бақылауға арналған қосалқы бөлшектер мен аспаптар.
5. Егер мұндай материалдар шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғалардың меншiгiнде қалатын болса, шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) теңiз кемелерi экипаждарының әлеуметтiк-тұрмыстық өмiр сүру жағдайларын (яғни мәдениет, бiлiм, демалыс, дiни және спорт саласындағы) жақсартуға арналған материалдар.
6. Мемлекеттiк органдар мен мекемелерге, уақытша пайдалануға өтeуciз берiлетiн табиғи зiлзалалардың, авариялар мен апаттардың зардаптарын жоюға арналған тауарлар.
7. Контейнерлер (контейнермен бiрге әкелiнетiн (әкетілетін) және онымен бiрге, жеке немесе басқа контейнермен бiрге қайтарылатын не жеке әкелiнетiн (әкетiлетiн) және контейнермен бiрге қайтарылатын аталған контейнер үшiн қажеттi керек-жарақтар мен жабдықтарды қоса алғанда), сондай-ақ уақытша әкелiнген (әкетiлген) контейнерлердi жөндеуге арналған қосалқы бөлшектер.
8. Табандар.
9. Өзге де көп айналымды ыдыс пен орам.
10. Егер олар шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғаның меншiгiнде қалған және тек осындай үлгiдегi тауарларға арналған тапсырыстарды алуға арналған, ал ұқсас тауарлардың саны екi данадан аспаған жағдайда, үлгілер.
11. Бiр данадағы не бруттоның жалпы салмағы 1 килограмнан аспайтын жарнамалық материалдар (каталогтар, прейскуранттар және коммерциялық проспектiлер).
12. Егер бұл фильмдер шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғалардың меншiгiнде қалған, шетелдiк (әкету кезiнде қазақстандық) заңды және жеке тұлға ұсынатын шетелдiкке (әкету кезiнде - қазақстандыққа) жатқан, мүмкін болатын сатып алушыларға көрсету үшін ғана жараған жағдайда, егер көрсетiлген жарнамалық фильмдер бiр данада әкелiнген (әкетілген) жағдайда, тауарлардың қасиеттерiн немесе жұмыс iстеуiн ашатын жарнамалық фильмдер.

13. Товары для проведения испытаний, проверок, экспериментов.
14. Носители цифровой информации, предоставляемые временно и для использования автоматической обработки данных.
15. Безвозмездно передаваемое во временное пользование медицинское, хирургическое или лабораторное оборудование, предназначенное для использования лечебными и другими медицинскими организациями и учреждениями в диагностических, хирургических или терапевтических целях и остающееся в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица.
16. Товары, предназначенные для спортивных соревнований, показательных спортивных мероприятий или тренировок на территории Республики Казахстан (при вывозе - за ее пределами), в случае, если такие товары остаются в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица.
17. Животные, временно ввозимые (вывозимые) для дрессировки, обучения, разведения, ветеринарного лечения, кормления, проведения испытаний, спасательных операций, осуществления специальных функций, участия в выставках, конкурсах, соревнованиях, демонстрациях, спектаклях, представлениях и других подобных мероприятиях, а также в медицинских целях и в качестве рабочего скота (вместе с соответствующим оборудованием) для использования в прилегающей к таможенной границе Республики Казахстан полосе, при условии, если такие животные остаются в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица.
18. Театральные (цирковые) костюмы, сценическое оборудование и другой театральный (цирковой) реквизит, предназначенные для проведения представлений, спектаклей и подобных мероприятий.
19. Кино- и видеофильмы, диапозитивы, фотографии и другие материалы с зафиксированным изображением для демонстрации на фото- и киноконкурсах и подобных мероприятиях, остающиеся в собственности иностранного (при вывозе - казахстанского) юридического и физического лица.
20. Комбайны, предназначенные для уборки зерновых, технических, масличных и других культур, жатки фронтальные навесные, прицепные.
21. Гражданские воздушные суда для выполнения полетов по авиамаршрутам, права на использование которых предоставлены уполномоченным органом в области государственного регулирования гражданской авиации.  <*>
22. Тележки, ввозимые/вывозимые в/из Республику/Республики Казахстан, используемые для обеспечения эксплуатации пассажирских вагонов на железных дорогах колеи 1435 и 1520 мм.
Сноска. Перечень дополнен новым пунктом 21 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2004 года  N 742 ; внесены изменения постановлением Правительства РК  от 4 июля 2007 года  N 571 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования)

13. Сынақтар, тексерулер, эксперименттер жүргiзуге арналған тауарлар.
14. Уақытша және деректердi автоматты түрде өңдеуге пайдалану үшiн ұсынылатын сандық ақпаратты тасығыштар.
15. Емдеу және басқа да медициналық ұйымдар мен мекемелер диагностикалық, хирургиялық немесе терапевтiк мақсаттарда пайдалану үшiн уақытша қолдануға өтеусiз берiлетiн және шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғаның меншiгiнде қалатын медициналық, хирургиялық немесе зертханалық жабдықтар.
16. Егер мұндай тауарлар шетелдiк (әкету кезінде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғаның меншiгiнде қалған жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағындағы (әкету кезінде - одан тысқары жерлердегi) спорт жарыстарына, көрсетiмдiк спорттық iс-шараларға немесе жаттығуларға арналған тауарлар.
17. Егер мұндай жануарлардың шетелдік (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғаның меншiгiнде қалуы шартымен болса, жаттықтыру, үйрету, өсіру, малдәрігерлік емдеу, азықтандыру, сынақтарды, құтқару операцияларын жүргізу, арнайы функцияларды жүзеге асыру, көрмелерге, конкурстарға, жарыстарға, шерулерге, спектакльдерге, көрсетiлiмдерге және басқа да ұқсас iс-шараларға қатысу үшiн, сондай-ақ медициналық мақсаттарда және Қазақстан Республикасының кеден шекарасына iргелес орналасқан алқапта пайдалану үшiн жұмыс малы ретiнде (тиiстi жабдықтарымен бiрге) уақытша әкелiнетiн (әкетiлетiн) жануарлар.
18. Театр (цирк) костюмдерi, сахналық жабдықтар және көрсетiлiмдер, спектакльдер және ұқсас iс-шаралар өткiзуге арналған басқа да театр (цирк) реквизитi.
19. Шетелдiк (әкету кезiнде - қазақстандық) заңды және жеке тұлғаның меншiгiнде қалатын кино- және бейнефильмдер, диапозитивтер, фотосуреттер және фото және кино конкурстары мен ұқсас iс-шараларда көрсетуге арналған бекiтiлген бейнесi бар, басқа да материалдар.
20. Астық, техникалық, майлы және басқа да дақылдарды жинауға арналған комбайндар, ұзын аспалы, тiркемелi дестелегiштер.
21. Азаматтық авиацияны мемлекеттiк реттеу саласындағы уәкiлеттi орган пайдалануға құқық берген авиабағыттар бойынша ұшуға арналған азаматтық әуе кемелері.
Ескерту. Қаулының тізбесі 21-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 7 шілдедегі N 742  қаулысымен
22. Қазақстан Республикасына/Қазақстан Республикасынан әкелінетін/әкетілетін, жолтабаны 1435 және 1520 мм темір жолдарда жолаушылар вагондарын пайдалануды қамтамасыз ету үшін қолданылатын арбашықтар.
Ескерту. Қаулының тізбесі 22-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 4 шілдедегі N 571  қаулысымен