О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319
Сноска. Постановление Правительства РК от 31 марта 2006 года N 222 утратило силу постановлением Правительства РК от 20 апреля 2007 года N 319 .
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Сетевой график исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число пятидесяти наиболее конкурентоспособных стран мира" (далее - Сетевой график и Общенациональный план) и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы (далее - Программа).
2. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение Сетевого графика.
3. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), в недельный срок разработать и утвердить планы мероприятий органа, области, городов Астаны и Алматы по реализации Общенационального плана и Программы.
4. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию) представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию:
1) ежемесячно, не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, о ходе выполнения мероприятий Сетевого графика;
2) ежеквартально, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, о ходе выполнения Программы.
5. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию для дальнейшего отчета в Администрацию Президента Республики Казахстан:
1) ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, о ходе выполнения мероприятий Сетевого графика;

Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.04.20. N 319 қаулысымен.
"Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын іске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті елу елдің қатарына кіру стратегиясы" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) орындаудың желілік кестесі (бұдан әрі - Желілік кесте) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдардың (келісім бойынша) бірінші басшылары Желілік кестенің мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша) бір апта мерзімде органның, облыстың, Астана және Алматы қалаларының Жалпыұлттық жоспарды және Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлесін және бекітсін.
4. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша) Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей Желілік кесте іс-шараларының орындалу барысы туралы;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Бағдарламаның орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
5. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне одан әрі есеп беру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Желілік кесте іс-шараларының орындалу барысы туралы;

2) ежеквартально, не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, о ходе выполнения Программы.
6. Установить, что:
1) ежемесячно, в последнюю среду месяца, вопросы выполнения Сетевого графика и Программы рассматриваются на совещаниях у Премьер-Министра Республики Казахстан;
2) ежемесячно, в каждую вторую среду месяца, вопросы выполнения Сетевого графика и Программы рассматриваются на совещаниях у Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
3) вопросы выполнения Сетевого графика и Программы ежеквартально рассматриваются на заседаниях Правительства Республики Казахстан;
4) центральные и местные исполнительные органы, государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан (по согласованию), представляют в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию текущего и последующего месяца о ходе выполнения Сетевого графика и Программы каждый понедельник недели проведения совещаний у Премьер-Министра Республики Казахстан или Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан до 10 часов;
5) Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан обеспечивает подготовку и внесение необходимых материалов по процедуре проведения совещаний, представляет сводную информацию текущего и последующего месяца в Правительство Республики Казахстан каждую среду недели проведения совещаний у Премьер-Министра Республики Казахстан или Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан до 10 часов;
6) внесение изменений в Сетевой график по мероприятиям, вытекающим из Программы Правительства, при необходимости может рассматриваться только на заседаниях Правительства.
7. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2006 года N 222
СЕТЕВОЙ ГРАФИК
исполнения Общенационального плана мероприятий
по реализации Послания Президента Республики Казахстан
народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия
вхождение Казахстана в число пятидесяти наиболее
конкурентоспособных стран мира" и Программы
Правительства Республики Казахстан
на 2006-2008 годы <*>
Сноска. Внесены изменения постановлениями Правительства РК от 20 сентября 2006 года N 883 ; от 16 февраля 2007 года N 117 .
N
п/
п
Мероприятия
Общенационального
плана и Программы
Правительства
Меры и этапы реализации,
ответственный исполнитель,
сроки
1
2
3

2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Бағдарламаның орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
6. Мыналар:
1) ай сайын, айдың соңғы сәрсенбісінде Желілік кестенің және Бағдарламаның орындалу мәселелері Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінде өтетін кеңестерде қаралады;
2) ай сайын, айдың әрбір екінші сәрсенбісінде Желілік кестенің және Бағдарламаның орындалу мәселелері Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысында өтетін кеңестерде қаралады;
3) Желілік кестенің және Бағдарламаның орындалу мәселелері тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Үкіметінің мәжілістерінде қаралады;
4) орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша) Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінде немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысында кеңестер өтетін аптаның әрбір дүйсенбісінде сағат 10-ға дейін Желілік кестенің және Бағдарламаның орындалу барысы туралы ағымдағы және кейінгі айдың ақпаратын ұсынады;
5) Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі кеңестер өткізу рәсімі бойынша қажетті материалдарды дайындауды және енгізуді қамтамасыз етеді, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінде немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысында кеңестер өтетін аптаның әрбір сәрсенбісінде сағат 10-ға дейін ағымдағы және кейінгі айдың жиынтық ақпаратын ұсынады;
6) Үкімет Бағдарламасынан туындайтын іс-шаралар бойынша Желілік кестеге өзгерістер енгізу қажет болған кезде Үкіметтің мәжілістерінде ғана қаралуы мүмкін деп белгіленсін.
7. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне жүктелсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 наурыздағы
N 222 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің
2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстанның әлемдегі бәсекеге
барынша қабілетті елу елдің қатарына кіру стратегиясы"
атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі
іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2006 - 2008 жылдарға
арналған бағдарламасын орындаудың
ЖЕЛІЛІК КЕСТЕСІ
Ескерту. Кестеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.20. N 883 , 2007.02.16. N 117 қаулыларымен.
Р/с
N
Жалпыұлттық жоспардың және Үкімет бағдарламасының іс-шаралары
Шаралар және іске асыру кезеңдері, жауапты орындаушы, мерзімі
1
2
3

1. УСПЕШНАЯ ИНТЕГРАЦИЯ КАЗАХСТАНА В МИРОВУЮ ЭКОНОМИКУ - ОСНОВА КАЧЕСТВЕННОГО ПРОРЫВА В ЭКОНОМИЧЕСКОМ РАЗВИТИИ СТРАНЫ
1.1. Реализация "прорывных" проектов международного значения, развитие индустрии, производства товаров и услуг, которые могут быть конкурентоспособными в определенных "нишах" на мировом рынке
1
Проведение сфокусиро-
ванных исследований
потребностей отечест-
венного, регионального
и глобального рынков,
определение произ-
водств товаров и услуг,
которые могут быть
развиты в республике
в среднесрочной и дол-
госрочной перспективе
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С,
Мамин А.У.,
Келимбетов К.Н.
Форма завершения -
акты приема
исследований
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно,
начиная с 2007 года
1.1. Принятие постановления Правительства о Плане проведения исследований на 2007-2008 гг.
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С., Мамин А.У.,
Келимбетов К.Н., май 2006 г.
1.2. Разработка технического задания
по каждому мероприятию программы и
проведение конкурсов по определению
исполнителей мероприятий, подписание
договоров с исполнителями
Школьник B.C., Мусина Л.С,
Акчулаков Б.У., Бектуров А.Г.,
Келимбетов К.Н., до 1
сентября 2006 г., до 1 апреля
2007 года,
до 1 апреля 2008 г.
1.3. Проведение исследований,
подготовка отчетов, подписание актов
приема результатов исследований
Исполнители, согласно
условиям договоров
1.4. Отчет в Правительство о ходе
выполнения Плана проведения
исследований
Школьник B.C., декабрь,
ежегодно, начиная с 2007 года
2.
Завершение строительст-
ва 1-ой очереди специа-
льной экономической
зоны "Парк информацион-
ных технологий" и
обеспечение ее
"наполнения" проектами
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
акты ввода в
эксплуатацию объекта
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
2.1. Ввод в эксплуатацию объектов
1-ой очереди специальной экономической
зоны "Парк информационных технологий"
Школьник B.C., Кажыкен М.З.,
Амрин Г.К., Бегимбетов С.Ж.,
май 2006 г.
2.2. Заключение соглашений,
договоров, контрактов с иностранными
и отечественными IT-компаниями
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
3.
Строительство 2-ой
очереди специальной
экономической зоны
"Парк информационных
технологий"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
акты ввода в
эксплуатацию объекта
Срок исполнения -
2007-2009 гг.
3.1. Разработка проекта градостроительной планировки
специальной экономической зоны
"Парк информационных технологий"
Кажыкен М.3., Амрин Г.К.,
сентябрь 2006 г.
3.2. Разработка проектно-сметной
документации 2-й очереди
строительства специальной
экономической зоны "Парк
информационных технологий"
Кажыкен М.3., Амрин Г.К.,
июнь 2007 г.

1. ҚАЗАҚСТАННЫҢ ӘЛЕМДІК ЭКОНОМИКАҒА ОЙДАҒЫДАЙ КІРІГУІ - ЕЛДІҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ДАМУЫНЫҢ САПАЛЫҚ СЕРПІЛІСІНІҢ НЕГІЗІ
1.1. Халықаралық маңызды»"серпілістік" жобаларды іске асыру, индустрияны дамыту, әлемдік нарықтың белгілі бір»"орындарында" бәсекеге қабілетті бола алатын тауарлар мен қызметтерді өндіру
1
Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулерді жүргізу, орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер өндірісін айқындау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин, Қ.Н. Келiмбетов
Аяқтау нысаны - зерттеулерді қабылдау актілері
Орындау мерзімі - 2007 жылдан бастап жыл сайын, желтоқсан
1.1. Зерттеулер жүргізудің 2007 - 2008 жылдарға арналған жоспары туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин,
"Қазына" орнықты даму қоры"
АҚ, 2006 жылғы мамыр
1.2. Бағдарламаның әрбір іс-шарасы бойынша техникалық тапсырма әзірлеу және іс-шараларды орындаушыларды белгілеу жөнінде конкурстар өткізу, орындаушылармен шарттарға қол қою
В.С.Школьник , Л.С.Мусина,
Б.О.Ақшолақов, А.Ғ.Бектұров,
"Қазына" орнықты даму қоры"
АҚ, 2006 жылғы 1 қыркүйекке
дейін, 2007 жылғы 1 сәуірге
дейін, 2008 жылғы 1 сәуірге
дейін
1.3. Зерттеулер жүргізу, есептер дайындау, зерттеулердің нәтижелерін қабылдау актілеріне қол қою
Шарттардың талаптарына
сәйкес орындаушылар
1.4. Зерттеулер жүргізу жоспарының орындалу барысы туралы Үкіметке есеп
В.С.Школьник, 2007 жылдан
бастап жыл сайын, желтоқсан
2
"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының 1-кезегін салуды аяқтау және оны жобалармен "толықтыруды" қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - объектіні пайдалануға беру актілері
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
2.1. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының 1-кезегінің объектілерін пайдалануға беру
В.С.Школьник, М.З.Қажыкен,
Ғ.К.Әмірин, С.Ж.Бегімбетов,
2006 жылғы мамыр
2.2. Шетелдік және отандық ІТ-компаниялармен келісімдер, шарттар, келісім-шарттар жасасу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
3
"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының 2-кезегін салу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - объектіні пайдалануға беру актілері
Орындау мерзімі - 2007 - 2009 жылдар
3.1. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қала құрылысын жоспарлау жобасын әзірлеу
М.З.Қажыкен, Ғ.К.Әмірин,
2006 жылғы қыркүйек
3.2. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын салудың 2-кезегінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
М.З.Қажыкен, Ғ.К.Әмірин,
2007 жылғы маусым

3.3. Строительство 2-й очереди
специальной экономической зоны "Парк
информационных технологий"
Школьник B.C., 2007-2009 гг.
4.
Создание нового научно-
исследовательского
комплекса "Национальный
центр биотехнологий
Республики Казахстан"
в городе Астане
Ответственный
исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2008 г.
4.1. Разработка проектно-сметной
документации первой стадии
строительства "Национального центра
биотехнологий Республики Казахстан"
Абдымомунов А.К., июль 2006 г.
4.2. Начало первой стадии
строительства "Национального центра
биотехнологий Республики Казахстан"
Абдымомунов А.К.,
сентябрь 2006 г.
4.3. Разработка проектно-сметной
документации второй стадии
строительства "Национального центра
биотехнологий Республики Казахстан"
Абдымомунов А.К.,
декабрь 2006 г.
4.4. Завершение строительства
"Национального центра биотехнологий
Республики Казахстан"
Айтимова Б.С.,
октябрь 2008 г.
4.5. Принятие постановления
Правительства
Айтимова Б.С.,
декабрь 2008 г.
5
Принятие Программы
содействия продвижению
экспорта казахстанских
товаров на внешние
рынки
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Палымбетов Б.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
март 2007 г.
5.1. Анализ опыта зарубежных стран по
стимулированию развития экспорта
и содействия его продвижению
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Палымбетов Б.А., июль 2006 г.
5.2. Определение перечня перспективных казахстанских товаров
и брендов несырьевого назначения для
их дальнейшего продвижения на мировые
рынки
Айтжанова Ж.С.,
декабрь 2006 г.
5.3. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., март 2007 г.
6
Создание АО "Фонд
устойчивого развития
"Қазына" - управляющей
компании государствен-
ных институтов развития
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C.
Форма завершения - постановление
Правительства
Срок исполнения -
апрель 2006 г.
Принятие постановления
Правительства
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C.,
апрель 2006 г.
7.
Формирование перечня
целевых среднесрочных
и долгосрочных проектов
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С,
Мамин А.У.,
Келимбетов К.Н.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения - декабрь 2006 г.
7.1. Определение перечня целевых
среднесрочных и долгосрочных
проектов
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С., Мамин А.У.,
Келимбетов К.Н., сентябрь
2006 г.
7.2. Утверждение перечня совместным
приказом министерств
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С., Мамин А.У.,
декабрь 2006 г.
8
Принятие Концепции
создания индустриальных
зон
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.

3.3. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының 2-кезегін салу
В.С.Школьник, 2007 - 2009
жылдар
4
Астана қаласында "Қазақстан Республикасының Ұлттық биотехнологиялар орталығы" жаңа ғылыми-зерттеу кешенін құру
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы желтоқсан
4.1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық биотехнологиялар орталығын" салудың бірінші сатысының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
А.Қ.Әбдімомынов, 2006 жылғы
шілде
4.2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық биотехнологиялар орталығын" салудың бірінші сатысын бастау
А.Қ.Әбдімомынов, 2006 жылғы
қыркүйек
4.3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық биотехнологиялар орталығын" салудың екінші кезегінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
А.Қ.Әбдімомынов, 2006 жылғы
желтоқсан
4.4. "Қазақстан Республикасының Ұлттық биотехнологиялар орталығын" салуды аяқтау
Б.С.Әйтімова, 2008 жылғы
қазан
4.5. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Әйтімова, 2008 жылғы
желтоқсан
5
Қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарықтарға жылжытуға жәрдемдесу бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, Б.Ә.Палымбетов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы наурыз
5.1. Шет елдердің экспортты дамытуды және оны жылжытуға жәрдемдесуді ынталандыру жөніндегі тәжірибесін талдау
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
шілде
5.2. Әлемдік нарықтарға одан әрі алға жылжыту үшін шикізатқа арналмаған қазақстандық перспективалы тауарлар мен брендтердің тізбесін анықтау
Ж.С.Айтжанова, 2006 жылғы
желтоқсан
5.3. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2007 жылғы
наурыз
6
Мемлекеттік даму институттары компаниясын басқарушы "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ны құру
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы сәуір
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов,
В.С.Школьник, 2006 жылғы
сәуір
7
Нысаналы орта мерзімді және ұзақ мерзімді жобалардың тізбесін түзу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин, Қ.Н. Келiмбетов
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
7.1. Нысаналы орта мерзімді және ұзақ мерзімді жобалардың тізбесін анықтау
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин,
Қ.Н. Келiмбетов
АҚ, 2006 жылғы қыркүйек
7.2. Тізбені министрліктердің бірлескен бұйрығымен бекіту
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин,
2006 жылғы желтоқсан
8
Индустриялық аймақтар құру тұжырымдамасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша

8.1. Разработка проекта Концепции
Школьник B.C., Кусаинов М.А.,
июль 2006 г.
8.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C.,
Кусаинов М.А.,
ноябрь 2006 г.
9
Обеспечение строитель-
ства и наполнение
проектами индустриаль-
ных зон в городах
Астане и Темиртау
Ответственный
исполнитель -
Шукеев У.Е.,
Нигматулин Н.З.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
акты ввода в
эксплуатацию объектов
инфраструктуры
Срок исполнения -
ноябрь 2008 г.
9.1. Разработка технико-
экономического обоснования
строительства индустриальной зоны в
городе Астане
Шукеев У.Е., июнь 2006 г.
9.2. Разработка технико-
экономического обоснования
строительства индустриальной зоны в
городе Темиртау
Нигматулин Н.З.,
август 2006 г.
9.3. Разработка проектно-сметной
документации строительства
инфраструктуры индустриальной зоны в
городе Астане
Шукеев У.Е., декабрь 2006 года
9.4. Разработка проектно-сметной
документации строительства
инфраструктуры индустриальной зоны в
городе Темиртау
Нигматулин Н.З.,
апрель 2007 г.
9.5. Проведение работы с
потенциальными инвесторами и
формирование перечня проектов для
реализации в индустриальной зоне
города Астаны
Шукеев У.Е., Школьник B.C.,
декабрь 2006 г.
9.6. Проведение работы с
потенциальными инвесторами и
формирование перечня проектов для
реализации в индустриальной зоне
города Темиртау
Нигматулин Н.З.,
Школьник B.C.,
декабрь 2006 г.
9.7. Обеспечение строительства
индустриальной зоны в городе
Астане
Шукеев У.Е., май 2008 г.
9.8. Обеспечение строительства
индустриальной зоны в городе
Темиртау
Нигматулин Н.З.,
ноябрь 2008 г.
10
Принятие Закона
"О внесении изменений
и дополнений в некото-
рые законодательные
акты Республики
Казахстан по вопросам
специальных экономи-
ческих зон"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - декабрь 2006 г.,
Закон - март 2007 г.
10.1. Разработка законопроекта
Школьник B.C., Палымбетов Б.А., сентябрь 2006 г.
10.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Школьник B.C.,
Кусаинов М.А.,
октябрь 2006 г.
10.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Школьник B.C.,
декабрь 2006 г.
10.4. Принятие Закона Парламентом и
внесение на подпись Президенту
Школьник B.C., март 2007 г.
11
Принятие Концепции и
Программы дальнейшего
развития Международного
центра приграничного
сотрудничества "Хоргос"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
Концепция - июнь
2006 г.,
Программа - октябрь
2006 г.
11.1. Разработка проекта Концепции
Школьник B.C., май 2006 г.
11.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., июнь 2006 г.

8.1. Тұжырымдаманың жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, М.Ә.Құсайынов,
2006 жылғы шілде
8.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник,
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қараша
9
Астана және Теміртау қалаларында индустриялық аймақтарды салуды қамтамасыз ету және оларды жобалармен "толықтыру"
Жауапты орындаушы - Ө.Е.Шөкеев, Н.З.Нығматулин, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - инфрақұрылым объектілерін пайдалануға беру актілері
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қараша
9.1. Астана қаласында индустриялық аймақ салудың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу
Ө.Е.Шөкеев, 2006 жылғы маусым
9.2. Теміртау қаласында индустриялық аймақ салудың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу
Н.З.Нығматулин, 2006 жылғы
тамыз
9.3. Астана қаласында индустриялық аймақтың инфрақұрылымын салудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
Ө.Е.Шөкеев, 2006 жылғы
желтоқсан
9.4. Теміртау қаласында индустриялық аймақтың инфрақұрылымын салудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
Н.З.Нығматулин, 2007 жылғы
сәуір
9.5. Әлеуетті инвесторлармен жұмыс жүргізу және Астана қаласының индустриялық аймағында іске асыру үшін жобалардың тізбесін қалыптастыру
Ө.Е.Шөкеев, В.С.Школьник,
2006 жылғы желтоқсан
9.6. Әлеуетті инвесторлармен жұмыс жүргізу және Теміртау қаласының индустриялық аймағында іске асыру үшін жобалардың тізбесін қалыптастыру
Н.З.Нығматулин,
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
9.7. Астана қаласында индустриялық аймақ салуды қамтамасыз ету
Ө.Е.Шөкеев, 2008 жылғы мамыр
9.8. Теміртау қаласында индустриялық аймақ салуды қамтамасыз ету
Н.З.Нығматулин, 2008 жылғы
қараша
10
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне арнайы экономикалық аймақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы желтоқсан,
Заң - 2007 жылғы наурыз
10.1. Заңның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник,
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қыркүйек
10.2. 3аңның жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник,
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қазан
10.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
10.4. Заңды Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға енгізу
В.С.Школьник, 2007 жылғы
наурыз
11
"Қорғас" халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығын одан әрі дамыту тұжырымдамасын және бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкімет қаулылары
Орындау мерзімі -
Тұжырымдама - 2006 жылғы маусым,
Бағдарлама - 2006 жылғы қазан
11.1. Тұжырымдаманың жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
мамыр
11.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым

11.3. Разработка проекта Программы
Школьник B.C.,
сентябрь 2006 г.
11.4. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., октябрь 2006 г.
12
Разработка Плана
мероприятий по реализа-
ции второго этапа Стра-
тегии индустриально-
инновационного развития
Республики Казахстан
до 2015 года
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., июнь 2006 г.
13
Разработка мастер-
планов по пилотным
кластерам "Металлур-
гия", "Текстильная
промышленность",
"Туризм", "Строительные
материалы", "Нефтегазо-
вое машиностроение"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Нигматулин Н.З.,
Жылкишиев Б.А.,
Тасмагамбетов И.Н.,
Ашимов Н.С.,
Умбетов С.А.,
Досмухамбетов Т.М.
Форма завершения -
постановления
акиматов
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
13.1. Разработка типового
технического задания по мастер-планам
развития кластеров
Кажыкен М.З., май 2006 г.
13.2. Разработка и утверждение акимами
регионов мастер-планов пилотных
кластеров: - Металлургия
(Нигматулин Н.З., Кажыкен М.З.)
- Текстильная промышленность
(Жылкишиев Б.А., Кажыкен М.3.)
- Туризм
(Тасмагамбетов И.Н.,
Умбетов С.А.,
Досмухамбетов Т.М.)
- Строительные материалы
(Умбетов С.А., Омаров К.О.)
- Нефтегазовое машиностроение
(Ашимов Н.С., Кажыкен М.З.),
декабрь 2006 г.
14
Создание и развитие
сети технологических
парков
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
акты ввода в
эксплуатацию
Срок исполнения -
декабрь 2007-2008 гг.
14.1. Разработка технико-
экономического обоснования создания
региональных технопарков в Северо-
Казахстанской, Южно-Казахстанской,
Восточно-Казахстанской областях и
городе Астане
Кажыкен М.З., декабрь 2006 г.
14.2. Создание и развитие
региональных технопарков в Северо-
Казахстанской, Южно-Казахстанской,
Восточно-Казахстанской областях и
городе Астане
Школьник B.C.,
декабрь 2007-2008 гг.
15
Завершение в 2008 году
строительства специаль-
ной экономической зоны
"Оңтүстік" в Южно-
Казахстанской области
Ответственный
исполнитель -
Жылкишиев Б.А.
Форма завершения -
акт ввода в
эксплуатацию
Срок исполнения -
сентябрь 2008 г.
15.1. Завершение создания
специальной экономической зоны
"Оңтүстік"
Жылкишиев Б.А.,
сентябрь 2008 г.
15.2. Проведение работы с
потенциальными инвесторами и
реализация проектов в специальной
экономической зоне "Оңтүстік"
Жылкишиев Б.А., 2008-2009 гг.
16
Принятие Государственной программы
развития туристской
отрасли Республики
Казахстан на 2007-2011
годы
Ответственный
исполнитель -
Досмухамбетов Т.М.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок реализации -
ноябрь 2006 г.

11.3. Бағдарламаның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қыркүйек
11.4. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қазан
12
Қазақстан Республикасын Индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 жылға дейінгі стратегиясының екінші кезеңін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Анықтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым
13
"Металлургия", "Тоқыма өнеркәсібі", "Туризм", "Құрылыс материалдары", "Мұнай-газ машиналарын жасау" пилоттық кластерлері бойынша мастер-жоспарлар әзірлеу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Н.З.Нығматулин, Б.Ә.Жылқышиев, И.Н.Тасмағамбетов, Н.С.Әшімов, С.Ә.Үмбетов, Т.М.Досмұхамбетов
Аяқтау нысаны - әкімдіктердің қаулылары
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
13.1. Кластерлерді дамытудың мастер-жоспарлары бойынша үлгі техникалық тапсырма әзірлеу
М.З.Қажыкен, 2006 жылғы мамыр
13.2. Өңірлер әкімдерінің мынадай пилоттық кластерлердің мастер-жоспарларын әзірлеуі және бекітуі:
- Металлургия (Н.З.Нығматулин, М.З.Қажыкен)
- Тоқыма өнеркәсібі ( Б.Ә.Жылқышиев, М.З.Қажыкен)
- Туризм (И.Н.Тасмағамбетов, С.Ә.Үмбетов, Т.М.Досмұхамбетов)
- Құрылыс материалдары (С.Ә.Үмбетов, Қ.О.Омаров)
- Мұнай-газ машиналарын жасау (Н.С.Әшімов, М.З.Қажыкен),
2006 жылғы желтоқсан
14
"Технологиялық парктер" желісін құру және дамыту
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - пайдалануға беру актілері
Орындау мерзімі - 2007 - 2008 жылдар, желтоқсан
14.1. Солтүстік Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарында және Астана қаласында өңірлік технопарктер құрудың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу
М.З.Қажыкен, 2006 жылғы
желтоқсан
14.2. Солтүстік Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарында және Астана қаласында өңірлік технопарктер құру және оларды дамыту
В.С.Школьник, 2007 - 2008
жылдар, желтоқсан
15
2008 жылы Оңтүстік Қазақстан облысында "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын салуды аяқтау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Жылқышиев
Аяқтау нысаны - пайдалануға беру актісі
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қыркүйек
15.1. "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын салуды аяқтау
Б.Ә.Жылқышиев, 2008 жылғы
қыркүйек
15.2. Әлеуетті инвесторлармен жұмыс жүргізу және "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағында жобаларды іске асыру
Б.Ә.Жылқышиев, 2008 - 2009
жылдар
16
Қазақстан Республикасында туризм саласын дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Т.М.Досмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Президенттiң Жарлығы
Іске асыру мерз імі - 2006 жылғы қараша

16.1. Разработка проекта Указа
Досмухамбетов Т.М.,
август 2006 г.
16.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Досмухамбетов Т.М.,
октябрь 2006 г.
16.3. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
Досмухамбетов Т.М.,
ноябрь 2006 г.
17
Разработка   ежегодных
планов информационных
работ по презентации
инвестиционных возмож-
ностей Республики
Казахстан
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
распоряжения Премьер-
Министра
Срок реализации -
май, ежегодно
Принятие распоряжений
Премьер-Министра
Школьник B.C.,
май 2006-2008 гг.
1.2. Интеграция в международную экономику путем участия Казахстана в региональных и международных экономических объединениях и ассоциациях
18
Проведение мероприятий
по завершению формиро-
вания Таможенного союза
в рамках ЕврАзЭС
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Коржова Н.А.,
Токаев К.К.
Форма завершения -
нормативные
правовые акты
Срок исполнения -
2006-2009 гг.
Формирование Общего таможенного
тарифа ЕврАзЭС и подготовка проектов
соответствующих международных
договоров
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Коржова Н.А., Токаев К.К.,
2006-2009 гг.
19
Подготовка к подписанию
первоочередных проектов
международных договоров
по формированию ЕЭП
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С.,
Коржова Н.А.,
Токаев К.К.,
Балиева З.Я.,
Палымбетов Б.А.
Форма завершения -
нормативные правовые
акты
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Подготовка к подписанию
первоочередных проектов международных
договоров по формированию ЕЭП
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С.,
Коржова Н.А., Токаев К.К.,
Балиева З.Я.,
Палымбетов Б.А.,
декабрь 2006 г.
20
Подготовка Меморандума
о деятельности
Евразийского банка
развития
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.,
Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г.
Форма завершения -
Меморандум
Срок исполнения-
декабрь 2006 г.
20.1. Разработка проекта Меморандума
Школьник B.C., Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г., октябрь 2006 г.
20.2. Подписание Меморандума
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
1.3. Вступление в ВТО как дополнительный инструмент экономической модернизации и укрепления конкурентоспособности Казахстана на международных рынках
21
Создание Центра разви-
тия торговой политики
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
21.1. Разработка проекта
постановления Правительства о
создании Центра развития торговой
политики
Айтжанова Ж.С.,
Палымбетов Б.А., май 2006 г.
21.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., июнь 2006 г.
22
Завершение двусторонних
переговоров со
странами-членами
Рабочей группы по
вступлению Казахстана
в ВТО
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
подписание
протоколов
Срок исполнения -
март 2007 г.
Завершение двусторонних переговоров
со странами-членами Рабочей группы
по вступлению Казахстана в ВТО,
включая Европейский Союз, США,
Швейцария, Австралия, Канада,
Болгария, Бразилия, Норвегия,
Доминиканская Республика, Гондурас,
Монголия, Индия, Парагвай,
Тайвань
Айтжанова Ж.С., март 2007 г.
23
Внесение изменений и
дополнений в националь-
ное законодательство в
соответствии с обяза-
тельными соглашениями
ВТО в области таможен-
ных процедур и адми-
нистрирования, унифи-
кации ставок акцизов
на импортируемые и
отечественные товары,
тарифов на услуги
магистральной железно-
дорожной сети по видам
направлений
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.,
Сагинтаев Б.А.,
Школьник B.C.,
Мамин А.У.,
Измухамбетов Б.С.
Форма завершения -
нормативные правовые
акты
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.

16.1. Жарлықтың жобасын әзiрлеу Т.М.Досмұхамбетов, 2006 жылғы тамыз;
16.2. Жарлықтың жобасын Үкiметке енгiзу Т.М.Досмұхамбетов, 2006 жылғы қазан;
16.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкiмшiлiгiне енгiзу Т.М. Досмұхамбетов, 2006 жылғы қараша
17
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктерін танымал ету жөніндегі ақпараттық жұмыстардың жыл сайынғы жоспарларын әзірлеу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Премьер-Министр өкімдері
Іске асыру мерзімі - жыл сайын, мамыр
Премьер-Министрдің өкімдерін қабылдау
В.С.Школьник, 2006 - 2008
жылдар, мамыр
1.2. Қазақстанның өңірлік және халықаралық экономикалық бірлестіктер мен қауымдастықтарға қатысуы жолымен халықаралық экономикаға кірігуі
18
ЕурАзЭҚ шеңберінде Кеден одағын қалыптастыруды аяқтау жөніндегі іс-шараларды жүргізу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, Н.А.Коржова, Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 - 2009 жылдар
ЕурАзЭҚ-тың Жалпы кедендік тарифін қалыптастыру және тиісті халықаралық шарттардың жобаларын дайындау
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Н.А.Коржова, Қ.К.Тоқаев,
2006 - 2009 жылдар
19
БЭК-ті құру жөніндегі халықаралық шарттардың бірінші кезектегі жобаларын қол қоюға дайындау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, Б.С.Ізмұхамбетов, Н.А.Коржова, Қ.К.Тоқаев, З.Я.Балиева, Б.Ә.Палымбетов
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
БЭК-ті құру жөніндегі халықаралық шарттардың бірінші кезектегі жобаларын қол қоюға дайындау
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.С.Ізмұхамбетов,
Н.А.Коржова, Қ.К.Тоқаев,
З.Я.Балиева, Б.Ә.Палымбетов,
2006 жылғы желтоқсан
20
Еуразия даму банкінің қызметі туралы меморандум дайындау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Н.А.Коржова, Ә.Ғ.Сәйденов
Аяқтау нысаны - Меморандум
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
20.1. Меморандумның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, Н.А.Коржова,
Ә.Ғ.Сәйденов, 2006 жылғы
қазан
20.2. Меморандумға қол қою
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
1.3. Қазақстанды экономикалық жаңарту мен халықаралық нарықтарда бәсекеге қабілеттілігін нығайтудың қосымша құралы ретінде ДСҰ-ға кіру
21
Сауда саясатын дамыту орталығын құру
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
21.1. Сауда саясатын дамыту орталығын құру туралы Үкімет қаулысының жобасын әзірлеу
Ж.С.Айтжанова,
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
мамыр
21.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым
22
Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі жөніндегі жұмыс тобына мүше елдермен екі жақты келіссөздерді аяқтау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - хаттамаларға қол қою
Орындау мерз імі - 2007 жылғы наурыз
Еуропалық Одақты, АҚШ-ты, Швейцарияны, Австралияны, Канаданы, Болгарияны, Бразилияны, Норвегияны, Доминикан Республикасын, Гондурасты, Монғолияны, Үндістанды, Парагвайды, Тайваньды қоса алғанда, Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі жөніндегі жұмыс тобына мүше елдермен екі жақты келіссөздерді аяқтау
Ж.С.Айтжанова, 2007 жылғы
наурыз
23
ДСҰ-ның кедендік рәсімдер және әкімшілік ету, импортталатын және отандық тауарларға акциздер ставкаларын, бағыт түрлері бойынша магистральдық темір жол желілерінің қызметтеріне арналған тарифтерді біріздендіру саласындағы міндетті келісімдеріне сәйкес ұлттық заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова, Б.Ә.Сағынтаев, В.С.Школьник, А.Ұ.Мамин, Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан

23.1. Разработка законопроекта о
внесении изменений и дополнений в
Таможенный кодекс по вопросам
вступления в ВТО
Коржова Н.А., Сагинтаев Б.А.,
Школьник B.C., Мамин А.У.,
Измухамбетов Б.С.,
июль 2006 г.
23.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Коржова Н.А., август 2006 г.
23.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Коржова Н.А., октябрь 2006 г.
23.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Коржова Н.А., декабрь 2006 г.
23.5. Внесение изменений и дополнений
в постановление Правительства
Республики Казахстан от 28 января
2000 года N 137 "О ставках акцизов на
подакцизные товары, производимые в
Республике Казахстан и ввозимые на
таможенную территорию Республики
Казахстан, реализуемые на территории
Республики Казахстан, и игорный
бизнес"
Коржова Н.А., Школьник B.C.,
Измухамбетов Б.С.,
декабрь 2006 г.
23.6. Унификация тарифов на услуги
магистральной железнодорожной сети по
видам направлений
Сагинтаев Б.А., Мамин А.У.,
декабрь 2006 г.
24
Принятие специальной
"программы адаптации"
некоторых отраслей
экономики в переходный
период в рамках
вступления Казахстана
в ВТО
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С,
Мамин А.У.,
Сагинтаев Б.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
24.1. Разработка проекта Программы
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С., Мамин А.У.,
Сагинтаев Б.А.,
декабрь 2006 г.
24.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
25
Принятие Закона "О
внесении изменений в
некоторые законодатель-
ные акты Республики
Казахстан по вопросам
технического регулиро-
вания"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения - Проект - май 2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
25.1. Внесение законопроекта в
Правительство
Школьник B.C., март 2006 г.
25.2. Внесение законопроекта в
Парламент
Школьник B.C., май 2006 г.
25.3. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Школьник B.C.,
декабрь 2006 г.
26
Обеспечение гармониза-
ции государственных
стандартов в соответст-
вии с международными
требованиями до уровня
65 %
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2008 г.
26.1. Принятие распоряжения
Премьер-Министра об утверждении Плана по ускоренному переходу казахстанских предприятий на международные стандарты
Школьник B.C., июнь 2006 г.
26.2. Принятие постановления
Правительства об утверждении
Программы развития системы
технического регулирования на
2007-2009 годы
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.

23.1. Кеден кодексіне ДСҰ-ға кіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Заңның жобасын әзірлеу
Н.А.Коржова, Б.Ә.Сағынтаев,
В.С.Школьник, А.Ұ.Мамин,
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
шілде
23.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Н.А.Коржова, 2006 жылғы тамыз
23.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Н.А.Коржова, 2006 жылғы қазан
23.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Н.А.Коржова, 2006 жылғы
желтоқсан
23.5. "Қазақстан Республикасында өндірілетін және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін, Қазақстан Республикасының аумағында сатылатын акцизделетін тауарларға және құмар ойын бизнесіне арналған акциз ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Н.А.Коржова, В.С.Школьник,
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
23.6. Бағыт түрлері бойынша магистральдық темір жол желісінің қызметтеріне арналған тарифтерді біріздендіру
Б.Ә.Сағынтаев, А.Ұ.Мамин,
2006 жылғы желтоқсан
24
Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі шеңберіндегі өтпелі кезеңде экономиканың кейбір салаларының арнайы "бейімделу бағдарламасын" қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин, Б.Ә.Сағынтаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
24.1. Бағдарламаның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин,
Б.Ә.Сағынтаев, 2006 жылғы
желтоқсан
24.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
25
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы мамыр,
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
25.1. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
наурыз
25.2. Заңның жобасын Парламентке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
мамыр
25.3. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
26
Мемлекеттік стандарттарды халықаралық талаптарға 65 % деңгейіне дейін сәйкес келтіруге үйлестіруді қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы желтоқсан
26.1. Қазақстандық кәсіпорындарды халықаралық стандарттарға жедел көшіру жөніндегі жоспарды бекіту туралы Премьер-Министр өкімін қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым
26.2. Техникалық реттеу жүйесін дамытудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша

26.3. Принятие постановления
Правительства об утверждении
Программы развития системы
обеспечения единства измерений на
2007-2009 годы
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
26.4. Предоставление информации об
уровне гармонизации стандартов и
внедрение международных стандартов в
отраслях экономики
Школьник B.C., декабрь,
ежегодно
27
Вступление Казахстана в
международные организа-
ции в области техничес-
кого регулирования
Ответственный
исполнитель -
Мухамбетов Г.М.
Форма завершения -
информация в
Правительство
Срок исполнения -
март 2008 г.
Вступление Казахстана в члены
Международного Форума по аккредитации
(IAF), Международной ассоциации по
аккредитации испытательных
лабораторий (ILAC)
Мухамбетов Г.М., март 2008 г.
28
Принятие Закона
"О безопасности пищевой
продукции"
Ответственный
исполнитель -
Есимов А.С,
Школьник B.C.,
Досаев Е.А.,
Искаков Н.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
28.1. Внесение законопроекта в
Правительство
Есимов А.С., март 2006 г.
28.2. Внесение законопроекта в
Парламент
Есимов А.С., май 2006 г.
28.3. Принятие закона Парламентом и
направление на подпись Президенту
Есимов А.С., декабрь 2006 г.
29
Принятие плана меро-
приятий по формированию
системы оценки рисков
безопасности и контро-
ля качества продукции
АПК в соответствии с
международными требова-
ниями
Ответственный
исполнитель -
Есимов А.С.,
Школьник B.C.,
Досаев Е.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
февраль 2007 г.
29.1. Разработка Плана мероприятий
Есимов А.С., Школьник B.C.,
Досаев Е.А., январь 2007 г.
29.2. Принятие постановления
Правительства
Есимов А.С., февраль 2007 г.
30
Отмена ограничения в
виде 49 процентного
участия иностранного
капитала в уставном
капитале совместных
предприятий, осуществ-
ляющих деятельность в
области строительных,
градостроительных и
архитектурных услуг,
путем принятия Закона
"О внесении изменений
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
об архитектурной, градостроительной и
строительной деятель-
ности"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - декабрь
2006 г.,
Закон - март 2007 г.
30.1. Разработка законопроекта
Школьник B.C., сентябрь
2006 г.
30.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
30.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
30.4. Принятие законопроекта
Парламентом и внесение на подпись
Президенту
Школьник B.C., март 2007 г.
1.4. Государственная поддержка развития экспортно-импортного кредитования
31
Формирование в рамках
АО "Фонд устойчивого
развития "Қазына" сис-
темы институциональной
поддержки и кредитова-
ния экспорта несырьевых
товаров
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.

26.3. Өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесін дамытудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
26.4. Стандарттарды үйлестіру деңгейі туралы ақпарат беру және экономика салаларында халықаралық стандарттарды енгізу
В.С.Школьник, жыл сайын,
желтоқсан
27
Қазақстанның техникалық реттеу саласындағы халықаралық ұйымдарға кіруі
Жауапты орындаушы - Ғ.М.Мұхамбетов
Аяқтау нысаны - Үкіметке ақпарат
Орындау мерзімі - 2008 жылғы наурыз
Қазақстанның Аккредиттеу жөніндегі халықаралық форумның (ІАF), Сынақ зертханаларын аккредиттеу жөніндегі халықаралық қауымдастықтың (ІLAC) мүшесіне кіруі
Ғ.М.Мұхамбетов, 2008 жылғы
наурыз
28
"Тамақ өнімінің қауіпсіздігі туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - А.С.Есімов, В.С.Школьник, Е.А.Досаев, Н.Ә.Ысқақов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы мамыр
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
28.1. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
А.С.Есімов, 2006 жылғы наурыз
28.2. Заңның жобасын Парламентке енгізу
А.С.Есімов, 2006 жылғы мамыр
28.3. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
А.С.Есімов, 2006 жылғы
желтоқсан
29
Халықаралық талаптарға сәйкес АӨК өнімінің қауіпсіздік тәуекелдерін бағалау және сапасын бақылау жүйесін қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.С.Есімов, В.С.Школьник, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы ақпан
29.1. Іс-шаралар жоспарын әзірлеу
А.С.Есімов, В.С.Школьник,
Е.А.Досаев, 2007 жылғы қаңтар
31.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.С.Есімов, 2007 жылғы ақпан
30
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау жолымен құрылыс, қала құрылысы және сәулет қызметтері саласындағы қызметті жүзеге асыратын бірлескен кәсіпорындардың жарғылық капиталына шетелдік капиталдың 49 пайыздық қатысуы түріндегі шектеуді алып тастау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы желтоқсан
Заң - 2007 жылғы наурыз
30.1. Заңның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қыркүйек
30.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
30.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
30.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
В.С.Школьник, 2007 жылғы
наурыз
1.4. Экспорттық-импорттық кредиттеуді дамытуды мемлекеттік қолдау
31
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ шеңберінде шикізат емес тауарлардың экспортын институционалды қолдау және оған кредит беру жүйесін қалыптастыру
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан

31.1. Разработка предложений по
системе мер по формированию в
рамках АО "Фонд устойчивого развития "Қазына" системы институциональной
поддержки и кредитования экспорта
несырьевых товаров
Школьник B.C., Есимов А.С.,
Палымбетов Б.А., ноябрь 2006 г.
31.2. Принятие постановления
Правительства о формировании в рамках
АО "Фонд устойчивого развития
"Қазына" системы институциональной
поддержки и кредитования экспорта
несырьевых товаров
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
32
Внесение изменений и
дополнений в действую-
щее законодательство
по вопросам импорта
высокотехнологичного
оборудования
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Есимов А.С.,
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.
Форма завершения -
нормативные правовые
акты
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
о внесении изменений и дополнений в
некоторые постановления Правительства
по вопросам стимулирования импорта
высокотехнологичного оборудования
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
1.5. Участие Казахстана в качестве учредителя и акционера международных компаний, разрабатывающих и развивающих новые технологии
33
Создание условий и инс-
трументов, необходимых
для реализации казах-
станского участия в
перспективных междуна-
родных компаниях
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Токаев К.К.
Форма завершения -
постановления
Правительства
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.
33.1. Разработка предложений по
созданию условий и инструментов,
необходимых для реализации казахстан-
ского участия в перспективных
международных компаниях
Школьник B.C., Токаев К.К.,
август 2006 г.
33.2. Подготовка проектов нормативных
правовых актов
Школьник B.C., Токаев К.К.,
сентябрь 2006 г.
33.3. Принятие постановлений
Правительства
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
34
Создание сети предста-
вительств АО "Нацио-
нальный инновационный
фонд" в основных миро-
вых технологических
центрах
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.
Форма завершения -
нормативные правовые
акты
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.
34.1. Проведение анализа по выявлению
динамично растущих мировых технологи-
ческих центров и обоснование выбора
размещения представительств фонда
Школьник B.C., Амрин Г.К.,
Келимбетов К.Н., июль 2006 г.
34.2. Подготовка изменений и
дополнений в учредительные документы
Фонда, Меморандум об инвестиционной
политике Фонда
Школьник B.C.,
Келимбетов К.Н., Амрин Г.К.,
август 2006 г.
34.3. Принятие нормативных правовых
актов о создании сети представительств
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
35
Принятие Программы
технологического
развития Республики
Казахстан до 2015 года
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.,
институты развития
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
ноябрь 2007 г.

31.1. "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ шеңберінде шикізат емес тауарлардың экспортын институционалды қолдау және оған кредит беру жүйесін қалыптастыру жөніндегі шаралар жүйесі бойынша ұсыныстар әзірлеу
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қараша
31.2. "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ шеңберінде шикізат емес тауарлардың экспортын институционалды қолдау және оған кредит беру жүйесін қалыптастыру туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
32
Қолданыстағы заңнамаға жоғары технологиялық жабдық импорты мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.С.Есімов, М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
Үкіметтің кейбір қаулыларына жоғары технологиялық жабдық импортын ынталандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
1.5. Қазақстанның жаңа технологияларды әзірлейтін және дамытатын халықаралық компаниялардың құрылтайшысы және акционері ретінде қатысуы
33
Перспективалы халықаралық компанияларға Қазақстанның қатысуын іске асыру үшін қажетті жағдайлар мен құралдарды жасау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша
33.1. Перспективалы халықаралық компанияларға Қазақстанның қатысуын іске асыру үшін қажетті жағдайлар мен құралдарды жасау жөнінде ұсыныстар әзірлеу
В.С.Школьник, Қ.К.Тоқаев,
2006 жылғы тамыз
33.2. Нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын дайындау
В.С.Школьник, Қ.К.Тоқаев,
2006 жылғы қыркүйек
33.3. Үкіметтің қаулыларын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
34
Негізгі әлемдік технологиялық орталықтарда "Ұлттық инновациялық қор" АҚ өкілдіктерінің желісін құру
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Б.Ә.Палымбетов
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша
34.1. Серпінді өсіп келе жатқан әлемдік технологиялық орталықтарды анықтау бойынша талдау жүргізу және қор өкілдіктерін орналастыруды таңдауды негіздеу
В.С.Школьник, Ғ.Қ.Әмірин,
Қ.Н. Келiмбетов, 2006 жылғы шілде
34.2. Қордың құрылтай құжаттарына, Қордың инвестициялық саясаты туралы меморандумға өзгерістер мен толықтырулар дайындау
В.С.Школьник,Қ.Н. Келiмбетов,
Ғ.Қ.Әмірин, 2006 жылғы тамыз
34.3. Өкілдіктер желісін құру туралы нормативтік құқықтық кесімдер қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
35
Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі технологиялық даму бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, даму институттары
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы қараша

35.1. Разработка проекта Программы
Школьник B.C., институты
развития, февраль 2007 г.
35.2. Принятие постановления Правительства
Школьник B.C., ноябрь 2007 г.
1.6. Создание благоприятных условий для производства товаров с защищенной торговой маркой и правами интеллектуальной собственности
36
Принятие комплекса пра-
вовых, организационных
и технологических мер,
направленных на выявле-
ние подделок товарных
знаков и лиц, нарушаю-
щих права интеллектуа-
льной собственности, а
также привлечение их к
административной и уго-
ловной ответственности
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Мухамеджанов Б.А.,
Балиева З.Я.,
Калмурзаев С.С.,
Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.
36.1. Разработка комплекса мер по
выявлению подделок товарных знаков и
лиц, нарушающих права интеллектуальной
собственности, а также их привлечение
к административной и уголовной
ответственности
Школьник B.C.,
Мухамеджанов Б.А.,
Балиева З.Я., Калмурзаев С.С.,
Тусупбеков Р.Т.,
октябрь 2006 г.
36.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
37
Разработка Закона
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам интеллектуа-
льной собственности"
Ответственный
исполнитель-
Балиева З.Я.,
Школьник B.C.,
Айтимова Б.С.,
Есимов А.С.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - ноябрь
2006 г.,
Закон - июнь 2007 г.
37.1. Разработка законопроекта
Балиева З.Я., Школьник B.C.,
Айтимова Б.С., Есимов А.С.,
Кусаинов М.А.,
сентябрь 2006 г.
37.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Балиева З.Я., октябрь 2006 г.
37.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Балиева З.Я., ноябрь 2006 г.
37.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление Закона на
подпись Президенту
Балиева З.Я., июнь 2007 г.
38
Проведение широкой пуб-
личной кампании по фор-
мированию в обществе
нетерпимого отношения
к контрафактной продук-
ции и незаконному ис-
пользованию объектов
интеллектуальной собст-
венности
Ответственный
исполнитель -
Балиева З.Я.,
Ертысбаев Е.К.,
акимы областей,
городов Астаны, Алматы
Форма завершения -
публикации и
выступления в СМИ,
конференции, "круглые
столы", семинары,
встречи
Срок исполнения -
постоянно
38.1. Организация правовой пропаганды и правового всеобуча (семинары,
конференции, "круглые столы",
публичные акции, встречи) по вопросам
соблюдения прав интеллектуальной
собственности и недопущения их
незаконного использования
Балиева З.Я., Ертысбаев Е.К.,
акимы областей, городов
Астаны, Алматы, ежеквартально
в течение 2006-2008 гг.
38.2. Организация публикаций и
выступлений в средствах массовой
информации
Балиева З.Я., Ертысбаев Е.К.,
акимы областей, городов
Астаны, Алматы, ежеквартально

35.1. Бағдарламаның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, даму
институттары, 2007 жылғы
ақпан
35.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2007 жылғы
қараша
1.6. Қорғалған сауда маркасы және зияткерлік меншік құқықтары бар тауарлар өндірісі үшін қолайлы жағдайлар жасау
36
Сауда белгілерін қолдан жасауды және зияткерлік меншік құқығын бұзатын адамдарды анықтауға бағытталған құқықтық, ұйымдастыру және технологиялық шаралар кешенін қабылдау, сондай-ақ оларды әкімшілік және қылмыстық жауапқа тарту
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Н.Ә.Ысқақов, З.Я.Балиева, С.С.Қалмырзаев, Р.Т.Түсіпбеков
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша
36.1. Сауда белгілерін қолдан жасауды және зияткерлік меншік құқығын бұзатын адамдарды анықтау жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу, сондай-ақ оларды әкімшілік және қылмыстық жауапқа тарту
В.С.Школьник,
Н.Ә.Ысқақов,
З.Я.Балиева, С.С.Қалмырзаев,
Р.Т.Түсіпбеков, 2006 жылғы
қазан
36.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
37
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заң әзірлеу
Жауапты орындаушы - З.Я.Балиева, В.С.Школьник, Б.С.Әйтімова, А.С.Есімов, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерз імі -
Жоба - 2006 жылғы қараша,
Заң - 2007 жылғы маусым
37.1. Заңның жобасын әзірлеу
З.Я.Балиева, В.С.Школьник,
Б.С.Әйтімова, А.С.Есімов,
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қыркүйек
37.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
З.Я.Балиева, 2006 жылғы қазан
37.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
З.Я.Балиева, 2006 жылғы
қараша
37.4. Заңның жобасын Парламеттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
З.Я.Балиева, 2007 жылғы
маусым
38
Қоғамда алдамыш өнімге және зияткерлік меншік объектілерін заңсыз пайдалануға деген төзбеушілік көзқарасты қалыптастыру жөнінде ауқымды жария науқан өткізу
Жауапты орындаушы - З.Я.Балиева, Е.Қ.Ертісбаев, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - БАҚ-тағы жарияланымдар мен сөйлеген сөздер, конференциялар, "дөңгелек үстелдер", семинарлар, кездесулер
Орындау мерзімі - тұрақты
38.1. Зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және оларды заңсыз пайдалануды болдырмау мәселелері бойынша құқықтық насихат және жалпыға бірдей құқықтық оқытуды (семинарлар, конференциялар және "дөңгелек үстелдер", бұқаралық акциялар, кездесулер) ұйымдастыру
З.Я.Балиева, Е.Қ.Ертісбаев,
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2006 - 2008 жылдар ішінде,
тоқсан сайын
38.2. Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдар мен сөйлеген сөздерді ұйымдастыру
З.Я.Балиева, Е.Қ.Ертісбаев,
облыстардың, Астана, Алматы
қалаларының әкімдері,

в течение 2006-2008 гг.
39
Принятие Программы
развития патентной
системы Республики
Казахстан на 2007-2011
гг.
Ответственный исполнитель -
Балиева З.Я.,
Школьник B.C.,
Айтимова Б.С.,
Есимов А.С.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
39.1. Разработка проекта Программы
Балиева З.Я., Школьник B.C.,
Айтимова Б.С., Есимов А.С.,
Кусаинов М.А.,
сентябрь 2006 г.
39.2. Принятие постановления Правительства
Балиева З.Я., декабрь 2006 г.
1.7. Создание академических центров и учебных заведений, соответствующих самым высоким мировым стандартам
40
Принятие Государствен-
ной программы развития
науки в Республике
Казахстан на 2007-2012
годы
Ответственный
исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения
- декабрь 2006 г.
40.1. Проведение научно-технического
аудита и научно-технической экспертизы
с участием зарубежных экспертов, для
определения наиболее приоритетных
программ и проектов мирового уровня.
Абдымомунов А.К.,
декабрь 2006 г.
40.2. Разработка проекта Указа
Президента
Абдымомунов А.К.,
август 2006 г.
40.3. Внесение проекта Указа
Президента в Правительство
Айтимова Б.С., ноябрь 2006 г.
40.4. Направление проекта Указа в
Администрацию Президента
Айтимова Б.С., декабрь 2006 г.
41
Создание Национальной
нанотехнологической
лаборатории открытого
типа в городе Алматы
Ответственный
исполнитель -
Айтимова Б.С.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2007 г.
Принятие постановления Правительства Айтимова Б.С., Школьник B.C., декабрь 2007 г.
42
Реализация пилотных
проектов по созданию
и развитию центров
передовых технологий и
лабораторий открытого
типа с участием между-
народных организаций
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
соглашения о
реализации проектов
Срок исполнения -
июнь 2007 г.
42.1. Подписание Соглашения со
Всемирным банком по реализации
проекта по созданию центров передовых
технологий, офиса коммерциализации и
национальной лаборатории открытого
типа
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
Смаилов А.А., Амрин Г.К.,
Бегимбетов С.Ж., июнь 2007 г.
42.2. Разработка технико-
экономического обоснования, проектно-
сметной документации по созданию
Национального научного портала в
рамках единой информационной системы
"Виртуального технопарка"
Абдымомунов А.К.,
декабрь 2006 г.
42.3. Разработка и рассмотрение
Концепции развития научно-
технологического парка "Алтай" на
заседании ВНТК
Абдымомунов А.К., июнь 2007 г.
42.4. Создание филиалов АО
"Национальная компания Казкосмос",
АО СКРП "Байтерек" в городе
Байконур
Косунов А.О., июнь 2006 г.

2006-2008 жылдар ішінде
тоқсан сайын
39
Қазақстан Республикасының патент жүйесін дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - З.Я.Балиева, В.С.Школьник, Б.С.Әйтімова, А.С.Есімов, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
39.1. Бағдарламаның жобасын әзірлеу
З.Я.Балиева, В.С.Школьник,
Б.С.Әйтімова, А.С.Есімов,
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қыркүйек
39.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
З.Я.Балиева, 2006 жылғы
желтоқсан
1 .7. Ең жоғары әлемдік стандарттарға сай келетін академиялық орталықтар мен оқу орындарын құру
40
Қазақстан Республикасында ғылымды дамытудың 2007 - 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
40.1. Әлемдік деңгейдегі неғұрлым басым бағдарламалар мен жобаларды айқындау үшін шетелдік сарапшылардың қатысуымен ғылыми-техникалық аудит және ғылыми-техникалық сараптама жүргізу
А.Қ.Әбдімомынов, 2006 жылғы
желтоқсан
40.2. Президент Жарлығының жобасын әзірлеу
А.Қ.Әбдімомынов, 2006 жылғы
тамыз
40.3. Президент Жарлығының жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Әйтімова, 2006 жылғы
қараша
40.4. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне жіберу
Б.С.Әйтімова, 2006 жылғы
желтоқсан
41
Алматы қаласында ашық үлгідегі Ұлттық нанотехнологиялық зертхана құру
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы желтоқсан
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Әйтімова, В.С.Школьник,
2007 жылғы желтоқсан
42
Халықаралық ұйымдардың қатысуымен алдыңғы қатарлы технологиялар орталықтарын және ашық үлгідегі зертханалар құру мен дамыту жөніндегі пилоттық жобаларды іске асыру
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - жобаларды іске асыру туралы келісімдер
Орындау мерзімі - 2007 жылғы маусым
42.1. Дүниежүзілік банкпен озық технологиялар орталықтарын, коммерцияландыру офисін және ашық үлгідегі ұлттық зертхана құру бойынша жобаны іске асыру жөніндегі келісімге қол қою
В.С.Школьник,
Б.Ә.Палымбетов,
Ә.А.Смайылов, Ғ.К.Әмірин,
С.Ж.Бегімбетов, 2007 жылғы
маусым
42.2. "Ауани технопарк" бірыңғай ақпараттық жүйесінің шеңберінде Ұлттық ғылыми портал құру жөнінде техника-экономикалық негіздеме, жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
А.Қ.Әбдімомынов 2006 жылғы
желтоқсан
42.3. ВҒТК отырысында "Алтай" ғылыми-технологиялық паркін дамыту тұжырымдамасын әзірлеу және қарау
А.Қ.Әбдімомынов, 2007 жылғы
маусым
42.4. Байқоңыр қаласында "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ-ның, "Бәйтерек ҚРБК" АҚ-ның филиалдарын құру
А.О.Қосынов, 2006 жылғы
маусым

42.5. Принятие постановления Прави-
тельства о Программе "Развитие
инфраструктуры комплекса "Байконур"
на 2007-2009 годы"
Косунов А.О., август 2006 г.
42.6. Создание филиала РГП "Центр
астрофизических исследований" в
городе Байконур
Абдымомунов А.К.,
декабрь 2006 г.
43
Принятие Закона Респуб-
лики Казахстан
"О внесении изменений
и дополнений в Земель-
ный кодекс Республики
Казахстан" по вопросам
бесплатного предостав-
ления земельных участ-
ков для развития науч-
ных центров с междуна-
родным участием
Ответственный
исполнитель -
Оспанов Б.С.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - сентябрь
2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
43.1.Разработка законопроекта
Раймбеков К.У., июнь 2006 г.
43.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Оспанов Б.С., июль 2006 г.
43.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Оспанов Б.С., сентябрь 2006 г.
43.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Оспанов Б.С., декабрь 2006 г.
1.8. Развитие современной и конкурентоспособной транспортно-коммуникационной инфраструктуры
44
Принятие Транспортной
стратегии Республики
Казахстан до 2015 года.
Ответственный
исполнитель -
Мамин А.У.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
апрель 2006 г.
Принятие Указа Президента
Мамин А.У., апрель 2006 г.
45
Принятие Программы раз-
вития отрасли граждан-
ской авиации на
2006-2008 гг.
Ответственный
исполнитель -
Мамин А.У.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Мамин А.У., июнь 2006 г.
46
Принятие Программы о
развитии судоходства и
обеспечения безопас-
ности на внутренних
водных путях на
2007-2012 гг.
Ответственный
исполнитель -
Мамин А.У.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
Принятие постановление Правительства
Мамин А.У., сентябрь 2006 г.
47
Принятие Программы раз-
вития морского транс-
порта на 2006-2012 гг.
Ответственный
исполнитель -
Мамин А.У.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Мамин А.У., сентябрь 2006 г.
48
Принятие Программы раз-
вития отрасли телеком-
муникаций на 2006-2008
гг.
Ответственный
исполнитель -
Жумагалиев А.К.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Жумагалиев А.К., июнь 2006 г.
1.9. Реализация открытой политики использования природных ресурсов
49
Развитие мультимодаль-
ной системы транспор-
тировки углеводородов,
предусматривающей рас-
ширение нефтепровода
КТК, создание системы
транспортировки нефти
по маршруту Актау-Баку-
Тбилиси-Джейхан, введе-
ние в эксплуатацию
нефтепровода "Атасу-
Алашанькоу" в 2006 г.
Ответственный исполнитель -
Измухамбетов Б.С.
Форма завершения -
акты приемочных
комиссий
Срок исполнения -
ежегодно по мере сдачи
объектов и завершения
этапов создания

42.5. "Байқоңыр" кешенінің инфрақұрылымын дамытудың 2007 - 2009 жылдарға арналған" бағдарламасы туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.О.Қосынов, 2006 жылғы тамыз
42.6. Байқоңыр қаласында "Астрофизикалық зерттеулер орталығы" РМК-ның филиалын құру
А.Қ.Әбдімомынов, 2006 жылғы
желтоқсан
43
Халықаралық қатысумен ғылыми орталықтарды дамыту үшін жер учаскелерін тегін беру мәселелері бойынша "Қазақстан Республикасының Жер кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Оспанов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қыркүйек,
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
43.1. Заңның жобасын әзірлеу
К.Ө.Райымбеков, 2006 жылғы
маусым
43.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Оспанов, 2006 жылғы шілде
43.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Б.С.Оспанов, 2006 жылғы
қыркүйек
43.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және оны Президентке қол қоюға жіберу
Б.С.Оспанов, 2006 жылғы
желтоқсан
1.8. Осы заманғы және бәсекеге қабілетті көлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
44
Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Ұ.Мамин
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы сәуір
Президенттің Жарлығын қабылдау
А.Ұ.Мамин, 2006 жылғы сәуір
45
Азаматтық авиация саласын дамытудың 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Ұ.Мамин
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.Ұ.Мамин, 2006 жылғы маусым
46
Кемеде жүзуді дамыту туралы және ішкі су жолдарының қауіпсіздігін қамтамасыз етудің 2007-2012 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Ұ.Мамин
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қыркүйек
Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.Ұ. Мамин, 2006 жылғы қыркүйек
47
Теңіз көлігін дамытудың 2006 - 2012 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Ұ.Мамин
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қыркүйек
Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.Ұ.Мамин, 2006 жылғы
қыркүйек
48
Телекоммуникация саласын дамытудың 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Қ.Жұмағалиев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.Қ.Жұмағалиев, 2006 жылғы
маусым
1.9. Табиғат ресурстарын пайдаланудың ашық саясатын іске асыру
49
КҚК мұнай құбырын кеңейтуді, Ақтау - Баку - Тбилиси - Джейхан бағыты бойынша мұнай тасымалдау жүйесін жасауды, 2006 жылы "Атасу - Алашанькоу" мұнай құбырын пайдалануға беруді көздейтін көмірсутегін тасымалдаудың мультимодальдық жүйесін дамыту
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - қабылдау комиссияларының актілері
Орындау мерзімі - объектілерді беру мен құру кезеңдерін аяқтау мүмкіндігіне қарай жыл сайын

49.1. Подписание Меморандума о
взаимопонимании сторон договора
акционеров КТК-Р и КТК-К о принципах
реализации проекта
Измухамбетов Б.С., 2006 г.
49.2. Подготовка проектной документации проекта о расширении КТК
Измухамбетов Б.С., 2007 г.
49.3. Подготовка проекта договора
между Республикой Казахстан и
Азербайджанской Республикой по
содействию и поддержке транспортировки
нефти через Каспийское море и
территорию Азербайджанской Республики
Измухамбетов Б.С., 2006 г.
49.4. Подписание Соглашения с
принимающим государством
Измухамбетов Б.С., 2007 г.
49.5. Подготовка проектной
документации проекта Баку-Тбилиси-
Джейхан
Измухамбетов Б.С., 2008 г.
49.6. Введение в эксплуатацию
нефтепровода "Атасу-Алашанькоу"
Измухамбетов Б.С., 2006 г.
50
Завершение реконструк-
ции Атырауского нефте-
перерабатывающего
завода
Форма завершения -
акт Государственной
приемочной комиссии
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
Завершение реконструкции Атырауского
нефтеперерабатывающего завода
Измухамбетов Б.С.
июнь 2006 г.
51
Дальнейшее совершенст-
вование системы госу-
дарственного управления
недропользованием в
целях повышения проз-
рачности добывающей
промышленности путем
внедрения современных
информационных техноло-
гий
Ответственный
исполнитель-
Измухамбетов Б.С.
Форма завершения -
информационная система "Единая государственная
система управления нед-
ропользованием Респуб-
лики Казахстан" как
элемент Национальной
информационной инфра-
структуры Республики
Казахстан и "электрон-
ного правительства"
Срок исполнения - 2006-2008 гг.
Поэтапный перевод существующей
информационной системы управления
недропользованием на современные
стандартные платформы информационных
технологий с последующим включением
системы в "электронное правительство"     Измухамбетов Б.С.,
декабрь, ежегодно
52
Внедрение Казахстаном
Британской Инициативы
прозрачности деятель-
ности добывающих
отраслей, признаваемое
международным сообщест-
вом
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.С.,
министерства и
ведомства
Форма завершения -
информация в
Правительство
Срок исполнения -
декабрь 2006-2008 гг.
Присоединение  добывающих компаний к
Меморандуму о взаимпонимании в отно-
шении реализации Инициативы прозрач-
ности деятельности добывающих
отраслей Республики Казахстан
Измухамбетов Б.С.,
декабрь 2006-2008 гг.
53
Формирование технопарка
"Парк ядерных техноло-
гий" и модернизация ба-
зовых ядерно-физических
установок Национального
ядерного центра
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.С.
Форма завершения -
проектно-сметная
документация,
строительно-монтажные
работы, мелкосерийное
производство
Срок исполнения -
декабрь 2006-2010 гг.

49.1. КҚК-Р және КҚК-Қ акционерлерінің жобаны іске асырудың қағидаттары туралы шарт тараптарының Өзара түсіністік туралы меморандумға қол қою
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жыл
49.2. КҚК-ні кеңейту туралы жобаның жобалау құжаттамасын дайындау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жыл
49.3. Қазақстан Республикасы мен Әзірбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңізі мен Әзірбайжан Республикасының аумағы арқылы мұнай тасымалдауға жәрдемдесу және оны қолдау жөніндегі шарттың жобасын дайындау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жыл
49.4. Қабылдаушы мемлекетпен Келісімге қол қою
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жыл
49.5. Баку - Тбилиси - Джейхан жобасының жобалау құжаттамасын дайындау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2008 жыл
49.6. "Атасу - Алашанькоу" мұнай құбырын пайдалануға беру
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жыл
50
Атырау мұнай өңдеу зауытын қайта жаңартуды аяқтау
Жауапты орындаушы - Б.С. Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
Атырау мұнай өңдеу зауытын қайта жаңартуды аяқтау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
маусым
51
Өндіруші өнеркәсіптің ашықтығын арттыру мақсатында қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды енгізу жолымен жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымының және "электрондық үкіметтің" элементі ретінде "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" ақпараттық жүйесі
Орындау мерзімі - 2006 - 2008 жылдар
Жер қойнауын басқарудың қазіргі ақпараттық жүйесін кейіннен жүйені "электрондық үкіметке" қоса отырып, ақпараттық технологиялардың қазіргі заманғы стандартты тұғырнамаларына кезең-кезеңімен көшу
Б.С.Ізмұхамбетов, жыл сайын,
желтоқсан
52
Қазақстанның халықаралық қоғамдастық танитын өндіруші салалар қызметінің ашықтығы Британдық Бастаманы енгізуі
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов, министрліктер мен ведомстволар
Аяқтау нысаны - Үкіметке ақпарат
Орындау мерзімі - 2006 - 2008 жылдар, желтоқсан
Қазақстан Республикасының өндіруші салалары қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыруға қатысты Өзара түсіністік туралы меморандумға өндіруші компаниялардың қосылуы
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 - 2008
жылдар, желтоқсан
53
"Ядролық технологиялар паркі" технопаркін қалыптастыру және Ұлттық ядролық орталықтың базалық ядролық-физикалық қондырғыларын жаңарту
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - жобалау-сметалық құжаттама, құрылыс-монтаждау жұмыстары, ұсақ сериялы өндіріс
Орындау мерзімі - 2006 - 2010 жылдар, желтоқсан

53.1. Разработка проектно-сметной
документации технопарка "Парк
ядерных технологий"
Измухамбетов Б.С.,
4 квартал 2007 г.
53.2. Строительно-монтажные работы
Измухамбетов Б.С.,
4 квартал 2008 г.
53.3. Мелкосерийное производство
Измухамбетов Б.С.,
4 квартал 2008 г.
54
Разработка Программы
развития атомной энер-
гетики на 2008-2030
годы (1 этап 2008-2010 годы).
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.С.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
4 квартал 2007 года
54.1. Разработка Программы
Измухамбетов Б.С.,
4 квартал 2007 г.
54.2. Принятие постановления Правительства
Измухамбетов Б.С.,
4 квартал 2007 г.
1.10. Развитие Алматы как крупного регионального центра финансовой и деловой активности
55
Принятие законов Рес-
публики Казахстан
"О региональном финан-
совом центре города
Алматы" и "О внесении
изменений и дополнений
в некоторые законода-
тельные акты Республики
Казахстан по  вопросам создания  регионального финансо-
вого центра города Алматы"
Ответственный
исполнитель -
Арыстанов А.К.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
законы
Срок исполнения -
апрель 2006 г.
Принятие законов Парламентом и
направление на подпись Президенту
Арыстанов А.К.,
Кусаинов М.А.,
апрель 2006 г.
56
Комплекс правовых,
институциональных и
организационных меро-
приятий по становлению
города Алматы как
регионального финансо-
вого и делового центра
Ответственный исполнитель -
Арыстанов А.К.,
Мами К.А., Дунаев А.Г.,
Коржова Н.А.,
Балиева З.Я.,
Токаев К.К.,
Карагусова Г.Д.,
Кусаинов М.А.,
Мухамеджанов Б.А.,
Тасмагамбетов И.Н.
Форма завершения -
нормативные правовые
акты
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
56.1. Разработка и принятие
нормативных правовых актов в
реализацию законов Республики
Казахстан "О региональном финансовом
центре города Алматы" и "О внесении
изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам создания
регионального финансового центра
города Алматы"
Арыстанов А.К., Дунаев А.Г.,
Мами К.А., Коржова Н.А.,
Балиева З.Я., Карагусова Т.Д.,
Токаев К.К., Кусаинов М.А.,
Мухамеджанов Б.А.,
Тасмагамбетов И.Н.,
сентябрь 2006 г.
56.2. Утверждение Программы развития
регионального финансового центра
города Алматы до 2010 года приказом
РФЦА
Арыстанов А.К., Дунаев А.Г.,
декабрь 2006 г.
56.3. Создание специальной торговой
площадки регионального финансового
центра, оснащенной соответствующей
технической инфраструктурой для
проведения операций
Арыстанов А.К., Дунаев А.Г.,
июль 2007 г.
2. ДАЛЬНЕЙШАЯ МОДЕРНИЗАЦИЯ И ДИВЕРСИФИКАЦИЯ ЭКОНОМИКИ КАЗАХСТАНА КАК ФУНДАМЕНТ УСТОЙЧИВОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РОСТА
2.1. Денежно-кредитная политика и развитие финансового сектора
57
Поддержание прогнози-
руемого уровня инфляции
в Республике Казахстан
Ответственный
исполнитель -
Сайденов А.Г.,
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.,
Сагинтаев Б.А.,
Школьник B.C.,
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Форма завершения -
доклад Президенту и
отчет Правительству
Срок исполнения -
ежеквартально,

53.1. "Ядролық технологиялар паркі" технопаркінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
4-тоқсан
53.2. Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Б.С. Ізмұхамбетов, 2008 жылғы
4-тоқсан
53.3. Ұсақ сериялы өндіріс
Б.С.Ізмұхамбетов, 2008 жылғы
4-тоқсан
54
Атом энергетикасын дамытудың 2008 - 2030 жылдарға арналған бағдарламасын әзірлеу (1-кезең 2008 - 2010 жылдар)
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы 4-тоқсан
54.1. Бағдарламаны әзірлеу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
4-тоқсан
54.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
4-тоқсан
1.10. Алматыны қаржы және іскерлік белсенділіктің ірі өңірлік орталығы ретінде дамыту
55
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын құру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын қабылдау
Жауапты орындаушы - Ә.К.Арыстанов, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - заңдар
Орындау мерзімі - 2006 жылғы сәуір
Заңдарды Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Ә.К.Арыстанов,
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
сәуір
56
Алматы қаласын қаржы және іскерлік орталығы ретінде қалыптастыру жөніндегі құқықтық, институционалдық және ұйымдастырушылық іс-шаралар кешені
Жауапты орындаушы - Ә.К.Арыстанов, Қ.Ә.Мәми, А.Ғ.Дунаев, Н.А.Коржова, З.Я.Балиева, Қ.К.Тоқаев, Г.Ж.Қарақұсова, М.Ә. Құсайынов, Н.Ә.Ысқақов, И.Н.Тасмағамбетов
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
56.1. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын құру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыруға нормативтік құқықтық кесімдер әзірлеу және қабылдау
Ә.К.Арыстанов, А.Ғ.Дунаев,
Қ.Ә.Мәми, Н.А.Коржова,
З.Я.Балиева, Г.Ж.Қарақұсова,
Қ.К.Тоқаев, М.Ә. Құсайынов,
Н.Ә.Ысқақов,
И.Н.Тасмағамбетов, 2006
жылғы қыркүйек
56.2. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын дамытудың 2010 жылға дейінгі бағдарламасын АӨҚО бұйрығымен бекіту
Ә.К.Арыстанов, А.Ғ.Дунаев,
2006 жылғы желтоқсан
56.3. Операциялар жүргізу үшін тиісті техникалық инфрақұрылыммен жарақтандырылған өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңын құру
Ә.К.Арыстанов, А.Ғ.Дунаев,
2007 жылғы шілде
2. ҚАЗАҚСТАН ЭКОНОМИКАСЫН ТҰРЛАУЛЫ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ӨРЛЕУДІҢ ІРГЕТАСЫ РЕТІНДЕ ОДАН ӘРІ ЖАҢАРТУ МЕН ӘРТАРАПТАНДЫРУ
2.1. Ақша-кредит саясаты және қаржы секторын дамыту
57
Қазақстан Республикасында инфляцияның болжанатын деңгейін ұстап тұру
Жауапты орындаушы - Ә.Ғ.Сәйденов, М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова, Б.Ә.Сағынтаев, В.С.Школьник, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - Президентке баяндау және Үкіметке есеп

2006-2008 гг.
57.1. Доклад Президенту и
Правительству о работе по поддержанию
прогнозируемого уровня инфляции
Сайденов А.Г.,
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А., Сагинтаев Б.А.,
Школьник B.C., акимы областей,
городов Астаны и Алматы,
ежеквартально 2006-2008 гг.
57.2. Определение в составе
среднесрочных планов социально-
экономического развития страны границ
изменения уровня инфляции,
совместимых с темпами роста экономики
и оптимальных темпов роста денежных
агрегатов
Кусаинов М.А., ежегодно
до 1 сентября
57.3. Отчет в Правительство о
принятии мер в соответствии с Планом
мероприятий по регулированию
инфляционных процессов в Республике
Казахстан на 2005-2006 годы,
утвержденным распоряжением
Премьер-Министра от 24 декабря 2004 г.
N 379-р
Кусаинов М.А.,
Сайденов А.Г., Коржова Н.А.,
Сагинтаев Б.А., Школьник B.C.,
акимы областей,
городов Астаны и Алматы,
согласно срокам Плана
57.4. Принятие распоряжения Премьер-
Министра об утверждении Плана меро-
приятий по регулированию инфляционных
процессов в Республике Казахстан на
2007-2008 годы
Сайденов А.Г.,
Кусаинов М.А., Коржова Н.А.,
Сагинтаев Б.А., Школьник B.C.,
акимы областей, городов
Астаны и Алматы, декабрь
2006 г.
58
Поддержание необходимой
гибкости реального об-
менного курса для сни-
жения отрицательных
последствий роста инф-
ляции и стимулирования
экономического роста
Ответственный
исполнитель -
Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
доклад Президенту и
отчет Правительству
Срок исполнения -
февраль, ежегодно
58.1. Доклад Президенту и Правитель-
ству о принятии мер по поддержанию
необходимой гибкости реального
обменного курса для снижения отрица-
тельных последствий роста инфляции и
стимулирования экономического
роста
Сайденов А.Г., Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А., февраль,
ежегодно
58.2. Доклад Правительству о
проведении мониторинга двусторонних
реальных обменных курсов национальной
валюты и валют стран - основных
торговых партнеров и динамики индекса
реального эффективного обменного
курса
Сайденов А.Г., август,
февраль ежегодно
59
Совершенствование кос-
венных методов (инстру-
ментов) регулирования
внешних заимствований
банковского сектора
Ответственный
исполнитель -
Дунаев А.Г.,
Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
59.1. Принятие постановления
Правления Национального Банка,
направленного на совершенствование
методики расчета минимальных
резервных требований
Сайденов А.Г., Дунаев А.Г.,
декабрь 2006 г.
59.2. Принятие постановления
Правления Агентства по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций (далее - АФН)
по вопросам нормативов валютной
ликвидности
Дунаев А.Г., декабрь 2006 г.

Орындау мерзімі - 2006 - 2008 жылдар, тоқсан сайын
57.1. Инфляцияның болжанатын деңгейін ұстап тұру жөніндегі жұмыс туралы Президентке және Үкіметке баяндау
Ә.Ғ.Сәйденов,
М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова,
Б.Ә.Сағынтаев, В.С.Школьник,
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2006 - 2008 жылдар, тоқсан
сайын
57.2. Елдің әлеуметтік-экономи-
калық дамуының орта мерзімді жоспарларының құрамында экономика өсуінің қарқынымен сыйысатын инфляция деңгейінің өзгеру шекарасын және ақша агрегаттарының оңтайлы өсу қарқынын айқындау
М.Ә. Құсайынов, жыл сайын,
1 қыркүйекке дейін
57.3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 379-ө өкімімен бекітілген Қазақстан Республикасында инфляциялық процестерді реттеу жөніндегі 2005 - 2006 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарына сәйкес шаралар қабылдау туралы Үкіметке есеп
М.Ә. Құсайынов,
Ә.Ғ.Сәйденов, Н.А.Коржова,
Б.Ә.Сағынтаев, В.С.Школьник,
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
Жоспардың мерзіміне сәйкес
57.4. Қазақстан Республикасында инфляциялық процестерді реттеу жөніндегі 2007 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы Премьер-Министрдің өкімін қабылдау
Ә.Ғ.Сәйденов, М.Ә. Құсайынов,
Н.А.Коржова, Б.Ә.Сағынтаев,
В.С.Школьник, облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкімдері, 2006
жылғы желтоқсан
58
Инфляция өсімінің теріс салдарын азайту және экономикалық өсуді ынталандыру үшін нақты айырбастау бағамының қажетті икемділігін ұстап тұру
Жауапты орындаушы - Ә.Ғ.Сәйденов, Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Президентке баяндау және Үкіметке есеп
Орындау мерзімі - жыл сайын, ақпан
58.1. Инфляция өсімінің теріс салдарын азайту және экономикалық өсуді ынталандыру үшін нақты айырбастау бағамының қажетті икемділігін ұстап тұру жөнінде шаралар қабылдау туралы Президентке және Үкіметке баяндау
Ә.Ғ.Сәйденов, Н.А.Коржова,
М.Ә. Құсайынов, жыл сайын,
ақпан
58.2. Ұлттық валютаның және негізгі сауда әріптес елдері валюталарының екі жақты нақты айырбас бағамдарының және нақты тиімді айырбас бағамы индексі серпінінің мониторингін жүргізу туралы Үкіметке баяндау
Ә.Ғ.Сәйденов, жыл сайын,
тамыз, ақпан
59
Банк секторының сырттан қарыз алуын реттеудің жанама әдістерін (құралдарын) жетілдіру
Жауапты орындаушы - А.Ғ.Дунаев, Ә.Ғ.Сәйденов, Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
59.1. Ең төменгі резервтік талаптарды есептеу әдістемесін жетілдіруге бағытталған Ұлттық Банк Басқармасының қаулысын қабылдау
Ә.Ғ.Сәйденов, А.Ғ.Дунаев,
2006 жылғы желтоқсан
59.2. Валюталық өтімділіктің нормативтері мәселелері бойынша Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі (бұдан әрі - ҚҚА) Басқармасының қаулысын қабылдау
А.Ғ.Дунаев, 2006 жылғы
желтоқсан

59.3. Принятие постановления
Правления АФН по вопросам лимита
внешних заимствований банковского
сектора
Дунаев А.Г., Коржова Н.А.,
декабрь 2006 г.
59.4. Принятие постановления
Правления АФН по вопросам лимитов
открытой валютной позиции банков
Дунаев А.Г., декабрь 2006 г.
60
Принятие комплекса мер
по повышению конкурен-
ции в финансовом сек-
торе, особенно в бан-
ковской сфере
Ответственный
исполнитель -
Дунаев А.Г.,
Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
60.1. Рассмотрение возможности
разрешения деятельности филиалов
иностранных банков на территории
Казахстана и других мер по
либерализации банковского сектора
Дунаев А.Г., Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А., декабрь 2006 г.
60.2. Принятие нормативных правовых
актов по повышению эффективности
антимонопольной политики в финансовом
секторе, совершенствованию процедур
банковского надзора в части консоли-
дированного надзора, структуры
собственников, отношений с аффилииро-
ванными лицами
Дунаев А.Г, Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А, декабрь 2006 г.
61
Разработка механизмов
по дальнейшему развитию
фондового рынка
Ответственный
исполнитель -
Дунаев А.Г.,
Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А.,
Мынбаев С.М.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие нормативного правого акта
по дальнейшему развитию фондового
рынка
Дунаев А.Г., Сайденов А.Г.,
Коржова Н.А., Мынбаев С.М.,
декабрь 2006 г.
62
Принятие нормативных
правовых актов по
регулированию проведе-
ния обменных операций
с наличной иностранной
валютой и совершенство-
ванию схемы организации
экспортно-импортного
валютного контроля
Ответственный
исполнитель -
Сайденов А.Г.
Форма завершения -
нормативные
правовые акты
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.
62.1. Принятие постановления Правления
Национального Банка о правилах
осуществления обменных операций с
наличной иностранной валютой
Сайденов А.Г., ноябрь 2006 г.
62.2. Принятие постановления Правления
Национального Банка о порядке
осуществления экспортно-импортного
валютного контроля
Сайденов А.Г, ноябрь 2006 г.
2.2. Фискальная дисциплина и эффективная налоговая политика
63
Принятие Закона
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам налогообложе-
ния" (вопросы снижения
ставок по НДС, социаль-
ного налога, по малому
бизнесу, ввода 10 про-
центной ставки подоход-
ного налога)
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.,
Школьник B.C.,
Есимов А.С.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2006 г.
Закон - ноябрь 2006 г.
63.1. Разработка законопроекта
Кусаинов М.А., Коржова Н.А.,
Школьник B.C., Есимов А.С.,
март 2006 г.

59.3. Банк секторының сырттан қарыз алу лимиті мәселелері бойынша ҚҚА Басқармасының қаулысын қабылдау
А.Ғ.Дунаев, Н.А.Коржова,
2006 жылғы желтоқсан
59.4. Банктердің ашық валюталық ұстанымының лимиттері мәселелері бойынша ҚКА Басқармасының қаулысын қабылдау
А.Ғ.Дунаев, 2006 жылғы
желтоқсан
60
Қаржы секторында, әсіресе банк саласында бәсекені арттыру жөніндегі шаралар кешенін қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Ғ.Дунаев, Ә.Ғ.Сәйденов, Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
60.1. Қазақстанның аумағында шетелдік банктер филиалдарының қызметіне рұқсат беру мүмкіндігін және банк секторын ырықтандыру жөніндегі басқа да шараларды қарау
А.Ғ.Дунаев, Ә.Ғ.Сәйденов,
Н.А.Коржова, 2006 жылғы
желтоқсан
60.2. Қаржы секторындағы монополияға қарсы саясаттың тиімділігін арттыру, шоғырландырылған қадағалау бөлігінде банктік қадағалау рәсімдерін, меншік иелерінің құрылымын, афилиирленген тұлғалармен қатынастарды жетілдіру жөнінде нормативтік құқықтық кесімдер қабылдау
А.Ғ.Дунаев, Ә.Ғ.Сәйденов,
Н.А.Коржова, 2006 жылғы
желтоқсан
61
Қор нарығын одан әрі дамыту жөніндегі тетіктерді әзірлеу
Жауапты орындаушы - А.Ғ.Дунаев, Ә.Ғ.Сәйденов, Н.А.Коржова, С.М.Мыңбаев
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
Қор нарығын одан әрі дамыту жөнінде нормативтік құқықтық кесім қабылдау
А.Ғ.Дунаев, Ә.Ғ.Сәйденов,
Н.А.Коржова, С.М.Мыңбаев,
2006 жылғы желтоқсан
62
Қолма-кол шетел валютасын айырбастау операцияларын жүргізуді реттеу және экспорттық-импорттық валюталық бақылауды ұйымдастыру схемасын жетілдіру жөнінде нормативтік құқықтық кесімдер қабылдау
Жауапты орындаушы - Ә.Ғ.Сәйденов
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша
62.1. Қолма-қол шетел валютасын айырбастау операцияларын жүзеге асыру ережесі туралы Ұлттық Банк Басқармасының қаулысын қабылдау
Ә.Ғ.Сәйденов, 2006 жылғы
қараша
62.2. Экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы Ұлттық Банк Басқармасының қаулысын қабылдау
Ә.Ғ.Сәйденов, 2006 жылғы
қараша
2.2. Фискалдың тәртіп пен тиімді салық саясаты
63
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау (ҚҚС бойынша ставкаларды, әлеуметтік салықты төмендету, шағын бизнес жөніндегі, табыс салығының 10 пайыздық ставкасын енгізу мәселелері)
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова, В.С.Школьник, А.С.Есімов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы мамыр
Заң - 2006 жылғы қараша
63.1. Заңның жобасын әзірлеу
М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова,
В.С.Школьник, А.С.Есімов,
2006 жылғы наурыз

63.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Кусаинов М.А., март 2006 г.
63.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Кусаинов М.А., май 2006 г.
63.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Кусаинов М.А.,
ноябрь 2006 г.
64
Создание специализиро-
ванной структуры в На-
логовом комитете Минис-
терства финансов Рес-
публики Казахстан
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения -
до 1 сентября 2006 г.
64.1. Внесение предложений по
созданию специализированной структуры
в Налоговом комитете Министерства
финансов в Правительство
Коржова Н.А., июль 2006 г.
64.2. Принятие нормативного правового
акта
Коржова Н.А., до 1 сентября
2006 г.
65
Принятие Закона
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам налогообложе-
ния" (вопросы налогового
администрирования)
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2006 г.
Закон - ноябрь 2006 г.
65.1. Разработка законопроекта
Кусаинов М.А., Коржова Н.А.,
апрель 2006 г.
65.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Кусаинов М.А.,
апрель 2006 г.
65.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Кусаинов М.А., май 2006 г.
65.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Кусаинов М.А.,
ноябрь 2006 г.
66
Принятие Закона
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам совершенст-
вования бюджетного за-
конодательства"
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - апрель 2006 г.
Закон - июнь 2006 г.
66.1. Внесение законопроекта в
Правительство
Кусаинов М.А., март 2006 г.
66.2. Внесение законопроекта в
Парламент
Кусаинов М.А.,
апрель 2006 г.
66.3. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Кусаинов М.А., июнь 2006 г.
67
Принятие Закона "О вне-
сении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2006 год"
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2006 г.
Закон - июнь 2006 г.
67.1. Внесение законопроекта в
Правительство
Кусаинов М.А.,
апрель 2006 г.
67.2. Внесение законопроекта в
Парламент
Кусаинов М.А., май 2006 г.
67.3. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Кусаинов М.А., июнь 2006 г.
68
Принятие Закона
"О гарантированном
трансферте из Нацио-
нального фонда
Республики Казахстан
на 2007-2009 годы"
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - август 2006 г.
Закон - ноябрь 2006 г.

63.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
наурыз
63.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
мамыр
63.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қараша
64
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінде мамандандырылған құрылым құру
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы 1 қыркүйекке дейін
64.1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінде мамандандырылған құрылым құру жөнінде Үкіметке ұсыныстар енгізу
Н.А.Коржова, 2006 жылғы шілде
64.2. Нормативтік құқықтық кесім қабылдау
Н.А.Коржова, 2006 жылғы
1 қыркүйекке дейін
65
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау (салық әкімшілігін жүргізу мәселелері)
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы мамыр
Заң - 2006 жылғы қараша
65.1. Заңның жобасын әзірлеу
М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова,
2006 жылғы сәуір
65.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
сәуір
65.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
мамыр
65.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қараша
66
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова, Ә.Ғ.Сәйденов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы сәуір
Заң - 2006 жылғы маусым
66.1. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
наурыз
66.2. Заңның жобасын Парламентке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
сәуір
66.3. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
маусым
67
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы мамыр
Заң - 2006 жылғы маусым
67.1. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
сәуір
67.2. Заңның жобасын Парламентке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
мамыр
67.3. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
маусым
68
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін 2007 - 2009 жылдарға арналған кепілдік берілген трансферт туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова, Ә.Ғ.Сәйденов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы тамыз
Заң - 2006 жылғы қараша

68.1. Разработка законопроекта
Кусаинов М.А., Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г., август 2006 г.
68.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Кусаинов М.А.,
август 2006 г.
68.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Кусаинов М.А.,
август 2006 г.
68.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Кусаинов М.А.,
ноябрь 2006 г.
69
Создание эффективной
системы управления го-
сударственным и валовым
внешним долгом
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г.,
Дунаев А.Г.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
69.1. Разработка проекта Концепции по
управлению государственным и валовым
внешним долгом
Кусаинов М.А., Коржова Н.А.,
Сайденов А.Г., Дунаев А.Г.,
июль 2006 г.
69.2. Внесение проекта Указа в
Правительство
Кусаинов М.А.,
ноябрь 2006 г.
69.3. Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента
Кусаинов М.А.,
декабрь 2006 г.
2.3. Повышение уровня эффективности и экономической отдачи топливно-энгергетического и добывающего секторов экономики
70
Развитие нефтегазовых
месторождений Тенгиз,
Карачаганак, Узень,
Каламкас, Кашаган и
других как целостных
анклавов развития пред-
принимательства
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.С.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
акты выполнения
планов сервиса и
разработки прилежащих
структур месторождений
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно
70.1. Составление планов развития
сервиса и инженерных инфраструктур
месторождений
Измухамбетов Б.С.,
Школьник B.C., ежегодно
70.2. Мониторинг выполнения планов
развития сервиса и инженерных
инфраструктур месторождений и
подписание актов
Измухамбетов Б.С.,
Школьник B.C.,
декабрь, ежегодно
71
Принятие Закона
"О внесении изменений
и дополнений в некото-
рые законодательные
акты Республики
Казахстан по вопросам
недропользования и
проведения нефтяных
операций в Республике
Казахстан" с целью
обеспечения прозрачнос-
ти при проведении
закупок и внедрения
системы мониторинга
закупок товаров, работ
и услуг
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.С.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - сентябрь
2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
71.1. Разработка законопроекта
Измухамбетов Б.С.,
Школьник B.C., июль 2006 г.
71.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Измухамбетов Б.С.,
август 2006 г.
71.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Измухамбетов Б.С.,
сентябрь, 2006 г.
71.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Измухамбетов Б.С.,
декабрь 2006 г.
72
Разработка технико-
экономического обосно-
вания Генерального
Плана развития нефте-
химического производст-
ва
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов B.C.
Форма завершения -
отраслевое заключение
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.

68.1. Заңның жобасын әзірлеу
М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова,
Ә.Ғ.Сәйденов, 2006 жылғы
тамыз
68.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
тамыз
68.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
тамыз
68.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қараша
69
Мемлекеттік және жалпы сыртқы борышты басқарудың тиімді жүйесін құру
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова., Ә.Ғ.Сәйденов, А.Ғ.Дунаев
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
69.1. Мемлекеттік және жалпы сыртқы борышты басқару жөніндегі тұжырымдаманың жобасын әзірлеу
М.Ә. Құсайынов, Н.А.Коржова,
Ә.Ғ.Сәйденов, А.Ғ.Дунаев,
2006 жылғы шілде
69.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қараша
69.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
желтоқсан
2.3. Экономиканың отын-энергетика және өндіруші секторларының тиімділігі мен экономикалық, қайтарым деңгейін арттыру
70
Кәсіпкерлікті дамытудың өзіндік тұтас аумағы ретінде Теңіз, Қарашығанақ, Өзен, Қаламқас, Қашаған және басқа да мұнай-газ кен орындарын дамыту
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - сервис жоспарларын орындау және кен орындарының іргелес құрылымдарын әзірлеу актілері
Орындау мерзімі - жыл сайын, желтоқсан
70.1. Сервисті және кен орындарының инженерлік инфрақұрылымдарын дамыту жоспарларын жасау
Б.С.Ізмұхамбетов,
В.С.Школьник, жыл сайын
70.2. Сервисті және кен орындарының инженерлік инфрақұрылымдарын дамыту жоспарларын орындау мониторингі және актілерге қол қою
Б.С.Ізмұхамбетов,
В.С.Школьник, жыл сайын,
желтоқсан
71
Сатып алуды жүргізу кезінде ашықтықты қамтамасыз ету және тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды мониторингтеу жүйесін енгізу мақсатында "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану және мұнай операцияларын жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қыркүйек,
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
71.1. Заңның жобасын әзірлеу
Б.С.Ізмұхамбетов,
В.С.Школьник, 2006 жылғы
шілде
71.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
тамыз
71.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
қыркүйек
71.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
72
Мұнай-химия өндірісін дамытудың бас жоспарына техника-экономикалық негіздеме әзірлеу
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - салалық қорытынды
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша

72.1. Проведение конкурса по выбору
подрядной организации по разработке
ТЭО
Акчулаков Б.У., Мусин А.Е.,
май 2006 г.
72.2. Заключение договора с подрядной
организацией
Акчулаков Б.У., июнь 2006 г.
72.3.  Разработка технико-
экономического обоснования
Генерального плана развития
нефтехимического производства и
принятие отраслевого заключения по
ТЭО
Измухамбетов Б.С.,
ноябрь 2006 г.
73
Создание специальной
экономической зоны
"Национальный индуст-
риальный нефтехимичес-
кий технопарк" в
Атырауской области
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.С.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
ноябрь 2007 г.
73.1. Разработка проекта Указа
Президента Акчулаков Б.У.,
август 2007 г.
73.2. Внесение проекта Указа в
Правительство
Измухамбетов Б.С.,
сентябрь 2007 г.
73.3. Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента
Измухамбетов Б.С.,
октябрь 2007 г.
73.4. Принятие Указа
Измухамбетов Б.С.,
ноябрь 2007 г.
74
Внесение изменений и
дополнений в Программу
развития нефтехимичес-
кой промышленности
Республики Казахстан
на 2004-2010 годы,
утвержденную постанов-
лением Правительства
Республики Казахстан
от 29 января 2004 года
N 101
Ответственный
исполнитель -
Измухамбетов Б.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2007 г.
Принятие постановления Правительства
Измухамбетов Б.С.,
июнь 2007 г.
2.4. Эффективное управление государственными активами
75
Внесение изменений и
дополнений в норматив-
ные правовые акты по
вопросам, связанным с
созданием и эффективным
функционированием АО
"Казахстанский холдинг
по управлению государ-
ственными активами
"Самрук" и АО "Фонд
устойчивого развития
"Қазына"
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C.,
Балиева З.Я.,
Коржова Н.А.,
Измухамбетов Б.C.,
Мамин А.У.,
Жумагалиев А.К.
Форма завершения -
нормативные правовые
акты
Срок исполнения -
апрель 2006 г.,
август 2006 г.
75.1. Разработка проектов нормативных
правовых актов по вопросам создания
АО "Самрук" и АО "Фонд устойчивого
развития "Қазына"
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C.,
Балиева З.Я., Коржова Н.А.,
Измухамбетов Б.С., Мамин А.У.,
Жумагалиев А.К., март 2006 г.
75.2. Внесение проектов нормативных
правовых актов в Правительство по
вопросам создания АО "Самрук" и АО
"Фонд устойчивого развития "Қазына"
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C., апрель 2006 г.
75.3. Разработка проектов нормативных
правовых актов по вопросам функцио-
нирования и развития АО "Самрук" и АО
"Фонд устойчивого развития "Қазына"
Кусаинов М.А., Школьник B.C.,
май 2006 г.
75.4. Внесение проектов нормативных
правовых актов в Правительство по
вопросам функционирования и развития
АО "Самрук" и АО "Фонд устойчивого
развития "Қазына"
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C., август 2006 год
76
Принятие плана меро-
приятий по выводу цен-
ных бумаг национальных
компаний, входящих в
состав АО "Казахстан-
ский холдинг по управ-
лению государственными
активами "Самрук", на
фондовый рынок
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А.,
Дунаев А.Г.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.

72.1. ТЭН әзірлеу бойынша мердігерлік ұйымды таңдау жөнінде конкурс өткізу
Б.О.Ақшолақов, А.Е.Мусин,
2006 жылғы мамыр
72.2. Мердігерлік ұйыммен шарт жасасу
Б.О.Ақшолақов, 2006 жылғы
маусым
72.3. Мұнай-химия өндірісін дамытудың бас жоспарына техника-экономикалық негіздеме әзірлеу және ТЭН бойынша салалық қорытынды қабылдау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2006 жылғы
қараша
73
Атырау облысында "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы қараша
73.1. Президент Жарлығының жобасын әзірлеу
Б.О.Ақшолақов, 2007 жылғы
тамыз
73.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
қыркүйек
73.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
қазан
73.4. Жарлықты қабылдау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
қараша
74
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы N 101 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының мұнай-химия өнеркәсібін дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Ізмұхамбетов, 2007 жылғы
маусым
2.4. Мемлекеттік активтерді тиімді басқару
75
Нормативтік құқықтық кесімдерге "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" АҚ мен "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ны құруға және олардың тиімді жұмыс істеуіне байланысты мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, В.С.Школьник, З.Я.Балиева, Н.А.Коржова, Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин, А.Қ.Жұмағалиев
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі - 2006 жылғы сәуір, 2006 жылғы тамыз
75.1. "Самұрық" АҚ мен "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ны құру мәселелері жөнінде нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов,
В.С.Школьник, З.Я.Балиева,
Н.А.Коржова,
Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин,
А.Қ. Жұмағалиев, 2006 жылғы
наурыз
75.2. "Самұрық" АҚ мен "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ны құру мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов,
В.С.Школьник, 2006 жылғы
сәуір
75.3. "Самұрық" АҚ мен "Қазына" орнықты даму орталығы" АҚ-ның жұмыс істеуі және оларды дамыту мәселелері жөнінде нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын әзірлеу
М.Ә.Құсайынов, В.С.Школьник,
2006 жылғы мамыр
75.4 "Самұрық" АҚ мен "Қазына" орнықты даму орталығы" АҚ-ның жұмыс істеуі және оларды дамыту мәселелері жөнінде нормативтік құқықтық кесімдерді Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов,
В.С.Школьник, 2006 жылғы
тамыз
76
"Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" АҚ-ның құрамына кіретін ұлттық компаниялардың бағалы қағаздарын қор нарығына шығару жөніндегі іс-шаралар жоспарын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова, А.Ғ.Дунаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан

76.1. Разработка проекта Плана
мероприятий
Палымбетов Б.А., Коржова Н.А.,
Дунаев А.Г., ноябрь 2006 г.
76.2. Принятие постановления
Правительства
Палымбетов Б.А.,
декабрь 2006 г.
77
Утверждение квалифика-
ционных требований,
порядка отбора и оценки
эффективности деятель-
ности независимых
директоров акционерных
обществ (товариществ с
ограниченной ответст-
венностью), контрольные
пакеты акций (доли
участия) которых
принадлежат государству
Ответственный
исполнитель - Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
77.1. Разработка квалификационных
требований, порядка отбора и оценки
эффективности деятельности независимых
директоров акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству
Палымбетов Б.А., Коржова Н.А.,
ноябрь 2006 г.
77.2. Принятие постановления
Правительства
Палымбетов Б.А., декабрь 2006
78
Проведение инвентариза-
ции имущества государ-
ственных предприятий,
учреждений и организа-
ций, контрольные паке-
ты акций (доли участия)
которых принадлежат го-
сударству, в целях
определения состава
имущества, необходимого
для реализации возло-
женных на них задач
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.,
Палымбетов Б.А.,
акимы административно-
территориальных единиц
(по коммунальной
собственности)
Форма завершения -
постановление
Правительства,
постановления
акиматов
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
78.1. Проведение инвентаризации
имущества государственных предприятий
и организаций, контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству
Утепов Э.К. (по республиканской
собственности), акимы
административно-
территориальных единиц (по
коммунальной собственности),
октябрь 2006 г.
78.2. Проведение инвентаризации
имущества государственных учреждений
Коржова Н.А., Палымбетов Б.А.
(по республиканской
собственности), акимы
административно-
территориальных единиц (по
коммунальной собственности),
октябрь 2006 г.
78.3. Принятие постановления
Правительства об определении перечня
имущества, подлежащего передаче в
конкурентную среду (по
республиканской собственности)
Палымбетов Б.А., Коржова Н.А.,
декабрь 2006 г.
78.4. Принятие постановлений
акиматов об определении перечня
имущества, подлежащего передаче в
конкурентную среду (по коммунальной
собственности)
акимы административно-
территориальных единиц,
декабрь 2006 г.
79
Составление единого
реестра объектов госу-
дарственной собствен-
ности
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
Принятие нормативного правового акта,
определяющего пользователей Реестра
государственных предприятий и
учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале,
порядок использования его данных и
отражения в нем информации по
объектам коммунальной собственности
Коржова Н.А., Утепов Э.К.,
сентябрь 2006 г.
80
Проведение анализа сфер
деятельности государст-
венных предприятий,
государственных учреж-
дений  и организаций,
контрольные пакеты
акций (доли участия)
которых принадлежат го-
сударству, с целью оп-
ределения сфер деятель-
ности, в которых должны
функционировать данные
организации для оказа-
ния общественно значи-
мых услуг и  развития
сфер деятельности, тре-
бующих государственной
поддержки
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А.,
государственные
республиканские и
местные исполнительные
органы
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2008 г.,
Закон - август 2008 г.
80.1  Сбор аналитической информации
от государственных органов по сферам
деятельности государственных пред-
приятий, государственных учреждений
и организаций, контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству
Елемесов А.Р., июль 2006 г.

76.1. Іс-шаралар жоспарының жобасын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
А.Ғ.Дунаев, 2006 жылғы қараша
76.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
77
Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тәуелсіз директорларына қойылатын біліктілік талаптарын, оларды іріктеу және олардың қызметінің тиімділігін бағалау тәртібін бекіту
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
77.1. Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тәуелсіз директорларына қойылатын біліктілік талаптарын, оларды іріктеу және олардың қызметінің тиімділігін бағалау тәртібін әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
2006 жылғы қараша
77.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
78
Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі мемлекеттік мекемелердің, мекемелер мен ұйымдардың мүліктерін түгендеуді, олардың өздеріне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін қажетті мүліктің құрамын айқындау мақсатында жүргізу
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова, Б.Ә.Палымбетов, әкімшілік-аумақтық бірліктердің әкімдері (коммуналдық меншік бойынша)
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы, әкімдіктердің қаулылары
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
78.1. Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың мүліктеріне түгендеу жүргізу
Э.К.Өтепов (республикалық
меншік бойынша),
әкімшілік-аумақтық
бірліктердің әкімдері
(коммуналдық меншік
бойынша), 2006 жылғы қазан
78.2. Мемлекеттік мекемелердің мүліктеріне түгендеу жүргізу
Н.А.Коржова, Б.Ә.Палымбетов
(республикалық меншік
бойынша), әкімшілік-аумақтық
бірліктердің әкімдері
(коммуналдық меншік
бойынша), 2006 жылғы қазан
78.3. Бәсекелі ортаға берілуге тиіс мүліктің (республикалық меншік бойынша) тізбесін айқындау туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
2006 жылғы желтоқсан
78.4. Бәсекелі ортаға берілуге тиіс мүліктің (коммуналдық меншік бойынша) тізбесін айқындау туралы әкімдіктер қаулыларын қабылдау
әкімшілік-аумақтық
бірліктердің әкімдері, 2006
жылғы желтоқсан
79
Мемлекеттік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімін жасау
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қыркүйек
Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың тізілімін пайдаланушыларды, оның деректерін пайдалану тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық кесім қабылдау және онда коммуналдық меншік объектілері жөніндегі ақпаратты көрсету
Н.А.Коржова, Э.К.Өтепов,
2006 жылғы қыркүйек
80
Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қоғамдық мәні бар қызметтерді көрсету және мемлекеттік қолдауды талап ететін қызмет саласын дамыту үшін жұмыс істеуі тиіс қызмет саласын айқындау мақсатында олардың қызмет саласына талдау жүргізу
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова, мемлекеттік республикалық және жергілікті атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2008 жылғы мамыр,
Заң - 2008 жылғы тамыз
80.1. Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметінің салалары бойынша мемлекеттік органдардан талдамалық ақпарат жинау
А.Р.Елемесов, 2006 жылғы
шілде

80.2. Проведение анализа сфер
деятельности государственных пред-
приятий, государственных учреждений
и организаций, контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству
Палымбетов Б.А.,
декабрь 2006 г.
80.3. Разработка законопроекта
Палымбетов Б.А., Коржова Н.А.,
март 2008 г.
80.4. Внесение законопроекта в
Правительство
Палымбетов Б.А.,
апрель 2008 г.
80.5. Внесение законопроекта в
Парламент
Палымбетов Б.А., май 2008 г.
80.6. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Палымбетов Б.А.,
август 2008 г.
81
Принятие Программы
управления государст-
венными активами на
2006-2008 годы
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
81.1. Разработка проекта Программы
Палымбетов Б.А., Утепов Э.К.,
май 2006 г.
81.2. Принятие постановления
Правительства
Палымбетов Б.А., июнь 2006 г.
82
Формирование базы дан-
ных нерентабельных го-
сударственных предприя-
тий, на которых возмож-
на организация новых
производств с примене-
нием новых технологий
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.
Форма завершения -
нормативный правовой
акт
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
82.1.Принятие нормативного правового
акта, определяющего механизм проведе-
ния мониторинга и анализа состояния
платежеспособности государственных
предприятий
Коржова Н.А., май 2006 г.
82.2. Проведение анализа информации
о финансово-хозяйственной деятельности
государственных предприятий за
2004-2005 годы
Бекбосунов С.М.,
сентябрь 2006 г.
82.3. Формирование базы данных
нерентабельных государственных
предприятий, на которых возможна
организация новых производств с
применением новых технологий,
рекомендуемых к реабилитации и/или
реструктуризации
Коржова Н.А., декабрь 2006 г.
83
Формирование механизмов
оздоровления нерента-
бельных государственных
предприятий путем внед-
рения института незави-
симых управляющих
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.,
Палымбетов Б.А.,
Балиева З.Я.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2007 г.
83.1. Разработка механизмов
оздоровления нерентабельных государ-
ственных предприятий путем внедрения
института независимых управляющих
Коржова Н.А., Палымбетов Б.А.,
Балиева З.Я., октябрь 2007 г.
83.2. Принятие постановления
Правительства
Коржова Н.А., декабрь 2007 г.
84
Внесение изменений и
дополнений в законо-
дательство Республики
Казахстан по вопросам
банкротства
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - сентябрь
2007 г.,
Закон - декабрь 2007 г.
84.1. Разработка законопроекта
Елемесов А.Р., июнь 2007 г.

80.2. Акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметінің салаларына талдау жүргізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
80.3. Заңның жобасын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
2008 жылғы наурыз
80.4. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2008 жылғы
сәуір
80.5. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2008 жылғы
мамыр
80.6. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Б.Ә.Палымбетов, 2008 жылғы
тамыз
81
Мемлекеттік активтерді басқарудың 2006 - 2008 жылдарға арналған салалық бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
81.1. Бағдарлама жобасын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, Э.К.Өтепов,
2006 жылғы мамыр
81.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
маусым
82
Жаңа технологияларды қолдана отырып, жаңа өндірістер ұйымдастырылуы мүмкін рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындардың дерекқорын қалыптастыру
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
82.1. Мемлекеттік кәсіпорындардың төлем қабілеттілігіне мониторинг жүргізу және оның жай-күйін талдау тетігін айқындайтын нормативтік құқықтық кесім қабылдау
Н.А.Коржова, 2006 жылғы мамыр
82.2. Мемлекеттік кәсіпорындардың 2004 - 2005 жылдардағы қаржы-шаруашылық қызметі туралы ақпаратқа талдау жүргізу
С.М.Бекбосынов, 2006 жылғы
қыркүйек
82.3. Жаңа технологияларды қолдана отырып, оңалтуға және/немесе қайта құрылымдауға ұсынылатын жаңа өндірістер ұйымдастырылуы мүмкін рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындардың дерекқорын қалыптастыру
Н.А.Коржова, 2006 жылғы
желтоқсан
83
Тәуелсіз басқарушылар институтын енгізу жолымен рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындарды сауықтыру тетіктерін қалыптастыру
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова, Б.Ә.Палымбетов, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы желтоқсан
83.1. Тәуелсіз басқарушылар институтын енгізу жолымен рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындарды сауықтыру тетіктерін әзірлеу
Н.А.Коржова, Б.Ә.Палымбетов,
З.Я.Балиева, 2007 жылғы қазан
83.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Н.А.Коржова, 2007 жылғы
желтоқсан
84
Қазақстан Республикасының заңнамасына банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2007 жылғы қыркүйек
Заң - 2007 жылғы желтоқсан
84.1. Заңның жобасын әзірлеу
А.Р.Елемесов, 2007 жылғы
маусым

84.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Коржова Н.А., август 2007 г.
84.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Коржова Н.А., сентябрь 2007 г.
84.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Коржова Н.А., декабрь 2007 г.
85
Принятие Закона
Республики Казахстан
"О концессии"
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - март 2006 г.,
Закон - октябрь 2006 г.
85.1. Внесение законопроекта в
Парламент
Палымбетов Б.А., март 2006 год
85.2. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Палымбетов Б.А.,
октябрь 2006 г.
86
Принятие среднесрочного
плана действий по раз-
витию механизмов госу-
дарственно-частного
партнерства
Ответственный
исполнитель - Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А.,
Мамин А.У.,
Измухамбетов Б.С,
Балиева З.Я.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
86.1. Разработка среднесрочного плана
действий по развитию механизмов
государственно-частного партнерства
Палымбетов Б.А., Коржова Н.А.,
Мамин А.У., Измухамбетов Б.С.,
Балиева З.Я., Школьник B.C.,
май 2006 г.
86.2. Принятие постановления
Правительства
Палымбетов Б.А., июнь 2006 г.
2.5. Повышение эффективности экономических взаимоотношений между государством и частным сектором на основе рыночных принципов
87
Принятие Закона
"О внесении изменений
и дополнений в Граждан-
ский кодекс" в части
укрепления института
частной собственности
и контрактных отноше-
ний, в том числе обес-
печения гарантии против
ренационализации
Ответственный
исполнитель -
Балиева З.Я.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие законопроекта Парламентом и
направление на подпись Президенту
Балиева З.Я., декабрь 2006 г.
88
Принятие закона по
защите прав инвесторов,
акционеров и учредите-
лей, владеющих малыми
долями в уставном
капитале компаний
Ответственный
исполнитель -
Сайденов А.Г.,
Дунаев А.Г.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - февраль
2007 г.
Закон - июнь 2007 г.
88.1. Разработка законопроекта
Сайденов А.Г., Дунаев А.Г.,
декабрь 2006 г.
88.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Сайденов А.Г., январь 2007 г.
88.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Сайденов А.Г., февраль 2007 г.
88.4. Принятие законопроекта
Парламентом и внесение на подпись
Президенту
Сайденов А.Г., июнь 2007 г.
89
Принятие Закона "О
Национальных реестрах
идентификационных номе-
ров"
Ответственный
исполнитель -
Балиева З.Я.,
Жумагалиев А.К.,
Коржова Н.А.,
Мухамеджанов Б.А.,
Карагусова Г.Д.,
Тусупбеков Р.Т.,
Султанов Б.Т.,
Шабдарбаев А.С.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - июнь 2006 г.
Закон - декабрь 2006 г.

84.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Н.А.Коржова, 2007 жылғы тамыз
84.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Н.А.Коржова, 2007 жылғы
қыркүйек
84.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Н.А.Коржова, 2007 жылғы
желтоқсан
85
"Концессия туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы наурыз,
Заң - 2006 жылғы қазан
85.1. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
наурыз
85.2. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қазан
86
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетіктерін дамыту жөніндегі орта мерзімді іс-қимыл жоспарын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова, А.Ұ.Мамин, Б.С.Ізмұхамбетов, З.Я.Балиева, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы маусым
86.1. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетіктерін дамыту жөніндегі орта мерзімді іс-қимыл жоспарын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
А.Ұ.Мамин, Б.С.Ізмұхамбетов,
З.Я.Балиева, В.С.Школьник,
2006 жылғы мамыр
86.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
маусым
2.5. Нарық қағидаттары негізінде мемлекет пен жеке меншік сектор арасындағы экономикалық өзара қатынастардың тиімділігін арттыру
87
Жеке меншік институты мен келісім-шарт қатынастары институтын нығайту, оның ішінде мемлекет меншігінен қайтадан алуға қарсы кепілдіктерді қамтамасыз ету бөлігінде "Азаматтық кодекске өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - З.Я.Балиева, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
З.Я.Балиева, 2006 жылғы
желтоқсан
88
Компаниялардың жарғылық капиталында үлестері аз инвесторлардың, акционерлер мен құрылтайшылардың құқықтарын қорғау жөнінде Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - Ә.Ғ.Сәйденов, А.Ғ.Дунаев Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2007 жылғы ақпан
Заң - 2007 жылғы маусым
88.1. Заңның жобасын әзірлеу
Ә.Ғ.Сәйденов, А.Ғ.Дунаев,
2006 жылғы желтоқсан
88.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Ә.Ғ.Сәйденов, 2007 жылғы
қаңтар
88.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Ә.Ғ.Сайденов, 2007 жылғы
ақпан
88.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Ә.Ғ.Сәйденов, 2007 жылғы
маусым
89
"Сәйкестендірілген нөмірлердің ұлттық тізілімдері туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - З.Я.Балиева, А.Қ.Жұмағалиев, Н.А.Коржова, Н.Ә.Ысқақов, Г.Ж.Қарақұсова, Р.Т.Түсіпбеков, Б.Т.Сұлтанов, А.С.Шабдарбаев
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы маусым
Заң - 2006 жылғы желтоқсан

89.1. Разработка законопроекта
Балиева З.Я., Жумагалиев А.К.,
Коржова Н.А.,
Мухамеджанов Б.А.,
Карагусова Г.Д.,
Тусупбеков Р.Т.,
Султанов Б.Т.,
Шабдарбаев А.С.
апрель 2006 г.
89.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Балиева З.Я., май 2006 г.
89.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Балиева З.Я., июнь 2006 г.
89.4. Принятие законопроекта
Парламентом и внесение на подпись
Президенту
Балиева З.Я., декабрь 2006 г.
90
Принятие Закона
"О внесении изменений
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
"Об информатизации"
Ответственный
исполнитель -
Жумагалиев А.К.,
Балиева З.Я.,
Досаев Е.А.,
Карагусова Г.Д.,
Коржова Н.А.,
Айтимова Б.С.,
Ертысбаев Е.К.,
Шабдарбаев А.С.,
Султанов Б.Т.,
Сайденов А.Г.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - июнь 2006 г.
Закон - декабрь 2006 г.
90.1. Разработка законопроекта
Жумагалиев А.К., Балиева З.Я.,
Досаев Е.А., Карагусова Г.Д.,
Коржова Н.А., Айтимова Б.С.,
Ертысбаев Е.К.,
Шабдарбаев А.С, Султанов Б.Т.,
Сайденов А.Г., май 2006 г.
90.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Жумагалиев А.К., май 2006 г.
90.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Жумагалиев А.К., июнь 2006 г.
90.4. Принятие законопроекта
Парламентом и внесение на подпись
Президенту
Жумагалиев А.К.,
декабрь 2006 г.
91
Развитие и внедрение
базовых компонентов
"электронного прави-
тельства", в том числе
государственных баз
данных, единой транс-
портной среды, прави-
тельственного портала,
электронного документо-
оборота, инфраструктуры
открытых ключей
Ответственный
исполнитель -
Жумагалиев А.К.,
Тусупбеков Р.Т.,
Балиева З.Я.,
Коржова Н.А.,
Есимов А.С.,
Оспанов Б.С.,
Карагусова Г.Д.,
Ертысбаев Е.К.,
Айтимова Б.С.,
Досаев Е.А.,
Султанов Б.Т.,
Шабдарбаев А.С.
Форма завершения -
акты приемки проектов
Срок исполнения -
декабрь 2006 г. -
сентябрь 2007 г.
91.1. Ввод в промышленную эксплуатацию
государственной базы данных
"Физические лица"
Балиева З.Я., Жумагалиев А.К.,
Коржова Н.А., Карагусова Г.Д.,
март 2007 г.
91.2. Ввод в промышленную эксплуатацию
государственной базы данных
"Юридические лица"
Балиева З.Я., Жумагалиев А.К.,
Коржова Н.А., март 2007 г.
91.3. Ввод в промышленную эксплуатацию
государственных баз данных "Регистр
недвижимости", "Адресный регистр"
Жумагалиев А.К., Балиева З.Я.,
Оспанов Б.С., Султанов Б.Т.
сентябрь 2007 г.
91.4. Ввод в промышленную эксплуатацию
единой транспортной среды государст-
венных органов в городе Астане
Жумагалиев А.К.,
Шабдарбаев А.С.,
декабрь 2006 г.
91.5. Ввод в опытную эксплуатацию
портала "электронного правительства"
Жумагалиев А.К., Балиева З.Я.,
Айтимова Б.С, Карагусова Г.Д.,
Досаев Е.А., Коржова Н.А.,
Ертысбаев Е.К.,
Шабдарбаев А.С,
Тусупбеков Р.Т.,
Сайденов А.Г., июнь 2006 г.

89.1. Заңның жобасын әзірлеу
З.Я. Балиева,
А.Қ.Жұмағалиев, Н.А.Коржова,
Н.Ә.Ысқақов,
Г.Ж.Қарақұсова,
Р.Т.Түсіпбеков,
Б.Т.Сұлтанов, А.С.Шабдарбаев
2006 жылғы сәуір
89.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
З.Я.Балиева, 2006 жылғы мамыр
89.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
З.Я.Балиева, 2006 жылғы
маусым
89.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
З.Я.Балиева, 2006 жылғы
желтоқсан
90
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Қ.Жұмағалиев, З.Я.Балиева, Е.А.Досаев, Г.Ж.Қарақұсова, Н.А.Коржова, Б.С.Әйтімова, Е.Қ.Ертісбаев, А.С.Шабдарбаев, Б.Т.Сұлтанов, Ө.Ғ.Сәйденов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы маусым
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
90.1. Заңның жобасын әзірлеу
А.Қ.Жұмағалиев, З.Я.Балиева,
Е.А.Досаев, Г.Ж.Қарақұсова,
Н.А.Коржова, Б.С.Әйтімова,
Е.Қ.Ертісбаев,
А.С.Шабдарбаев,
Б.Т.Сұлтанов, Ә.Ғ.Сәйденов,
2006 жылғы мамыр
90.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
А.Қ.Жұмағалиев, 2006 жылғы
мамыр
90.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
А.Қ.Жұмағалиев, 2006 жылғы
маусым
90.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
А.Қ.Жұмағалиев, 2006 жылғы
желтоқсан
91
"Электрондық үкімет", оның ішінде мемлекеттік дерекқордың, бірыңғай көлік ортасының, үкіметтік порталдың, электронды құжат айналымының, ашық кілттер инфрақұрылымының базалық құрамдастарын дамыту және енгізу
Жауапты орындаушы - А.Қ.Жұмағалиев, Р.Т.Түсіпбеков, З.Я.Балиева, Н.А.Коржова, А.С.Есімов, Б.С.Оспанов, Г.Ж.Қарақұсова, Е.Қ.Ертісбаев, Б.С.Әйтімова, Е.А.Досаев, Б.Т.Сұлтанов, А.С.Шабдарбаев
Аяқтау нысаны - жобаларды қабылдау актілері
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан - 2007 жылғы қыркүйек
91.1. "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорын өнеркәсіптік пайдалануға беру
З.Я.Балиева, А.Қ.Жұмағалиев,
Н.А.Коржова, Г.Ж.Қарақұсова,
2007 жылғы наурыз
91.2. "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорын өнеркәсіптік пайдалануға беру
З.Я.Балиева, А.Қ.Жұмағалиев,
Н.А.Коржова, 2007 жылғы
наурыз
91.3. "Жылжымайтын мүлік тіркелімі", "Мекен-жай тіркелімі" мемлекеттік дерекқорын өнеркәсіптік пайдалануға беру
А.Қ.Жұмағалиев, З.Я.Балиева,
Б.С.Оспанов, Б.Т.Сұлтанов,
2007 жылғы қыркүйек
91.4. Астана қаласында мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын өнеркәсіптік пайдалануға беру
А.Қ.Жұмағалиев,
А.С.Шабдарбаев, 2006 жылғы
желтоқсан
91.5. "Электрондық үкімет" порталын тәжірибелік пайдалануға беру
А.Қ.Жұмағалиев, З.Я.Балиева,
Б.С.Әйтімова,
Г.Ж.Қарақұсова, Е.А.Досаев,
Н.А.Коржова, Е.Қ.Ертісбаев,
А.С.Шабдарбаев,
Р.Т.Түсіпбеков,
Ә.Ғ.Сәйденов, 2006 жылғы
маусым

91.6. Ввод в опытную эксплуатацию
информационной системы электронные
государственные закупки с
использованием инфраструктуры
открытых ключей
Коржова Н.А., Жумагалиев А.К.,
март 2007 г.
91.7. Организация межведомственного
электронного документооборота с
использованием электронной цифровой
подписи
Жумагалиев А.К.,
Шабдарбаев А.С.,
декабрь 2006 г.
91.8. Разработка регламента функцио-
нирования Правительственного шлюза с
учетом обеспечения должного уровня
информационной безопасности
Жумагалиев А.К.,
Шабдарбаев А.С.,
сентябрь 2007 г.
91.9. Развитие инфраструктуры
открытых ключей
Жумагалиев А.К.,
Шабдарбаев А.С.,
сентябрь 2007 г.
91.10. Регламент взаимодействия
платежного шлюза с порталом
"электронного правительства"
Сайденов А.Г., Жумагалиев А.К.,
сентябрь 2007 г.
91.11. Ввод в опытную эксплуатацию
"платежного шлюза"
Сайденов А.Г, Жумагалиев А.К.,
сентябрь 2007 г.
91.12. Разработка и внедрение первой
очереди Единой автоматизированной
системы управления отраслями
агропромышленного комплекса
"E-Agriculture"
Есимов А.С., Жумагалиев А.К.,
сентябрь 2007 г.
92
Организация предостав-
ления электронных услуг
местными исполнительны-
ми органами
(е-акиматы), создание
сети пунктов обществен-
ного доступа к элект-
ронным услугам и цент-
ров обучения компьютер-
ной грамотности
Ответственный
исполнитель -
Жумагалиев А.К.,
Жумабеков О.И.
Форма завершения - увеличение активных
пользователей сети
Интернет и пользовате-
лей электронными
услугами в сети до 10 %
населения
Срок исполнения -
декабрь 2007 г.
92.1. Ввод в опытную эксплуатацию
"электронного акимата" (е-акимат),
соответствующего требованиям
архитектуры "электронного
правительства"
Жумагалиев А.К.,
декабрь 2006 г.
2.2. Ввод в опытную эксплуатацию сети
пунктов общественного доступа к
услугам "электронного правительства"
в пилотной зоне
Жумагалиев А.К.,
январь 2007 г.
92.3. Организация учебных классов по
повышению компьютерной грамотности
на базе АО "Национальные информацион-
ные технологии"
Жумагалиев А.К.,
декабрь 2007 г.
2.6. Государственная поддержка предпринимательства, расширение и укрепление позиций малого и среднего бизнеса
93
Расширение филиально-
представительской сети
АО "Фонд развития мало-
го предпринимательства"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
АО "Фонд устойчивого
развития "Қазына"
Форма завершения -
отчет в Администрацию
Президента и
Правительство
Срок исполнения -
до 1 сентября 2006 г.
Отчет о создании представительств
АО "Фонд развития малого
предпринимательства" в городах
областного подчинения и районных
центрах
Школьник B.C.,
до 1 сентября 2006 г.
94
Принятие программы
защиты и развития
конкуренции на
2007-2009 годы
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.

91.6. Ашық кілттер инфрақұрылымын пайдалана отырып, электрондық мемлекеттік сатып алу ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға беру
Н.А.Коржова, А.Қ.Жұмағалиев,
2007 жылғы наурыз
91.7. Электронды цифрлық қолданбаны пайдалана отырып, ведомствоаралық электрондық құжат айналымын ұйымдастыру
А.Қ.Жұмағалиев,
А.С.Шабдарбаев, 2006 жылғы
желтоқсан
91.8. Ақпараттық қауіпсіздіктің тиісті деңгейін қамтамасыз етуді ескере отырып, Үкімет шлюзінің жұмыс істеу регламентін әзірлеу
А.Қ.Жұмағалиев,
А.С.Шабдарбаев, 2007 жылғы
қыркүйек
91.9. Ашық кілттер инфрақұрылымын дамыту
А.Қ.Жұмағалиев,
А.С.Шабдарбаев, 2007 жылғы
қыркүйек
91.10. Төлем шлюзінің "электрондық үкіметтің" порталымен өзара іс-кимыл жасау регламенті
Ә.Ғ.Сәйденов,
А.Қ.Жұмағалиев, 2007 жылғы
қыркүйек
91.11. "Төлем шлюзін" тәжірибелік пайдалануға беру
Ә.Ғ.Сәйденов,
А.Қ.Жұмағалиев, 2007 жылғы
қыркүйек
91.12. "Е-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесінің бірінші кезегін әзірлеу және енгізу
А.С.Есімов, А.Қ.Жұмағалиев,
2007 жылғы қыркүйек
92
Жергілікті атқарушы органдардың (е-әкімдіктер) электронды қызметтерін ұсынуды ұйымдастыру, компьютерлік сауаттылыққа оқытудың қоғамдық қол жетімділігі тораптарының және орталықтарының желісін құру
Жауапты орындаушы - А.Қ.Жұмағалиев, О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Интернет желісін белсенді пайдаланушыларды және желідегі электронды қызметтерді пайдаланушыларды халықтың 10%-ына дейін ұлғайту
Орындау мерзімі - 2007 жылғы желтоқсан
92.1."Электрондық үкіметтің" сәулетті талаптарына сай келетін "электрондық әкімдікті" (е-әкімдік) тәжірибелік пайдалануға беру
А.Қ.Жұмағалиев, 2006 жылғы
желтоқсан
92.2. Пилоттық аймақта "электрондық үкімет" қызметтеріне қоғамдық қол жетімділігі тораптарының желісін тәжірибелік пайдалануға беру
А.Қ.Жұмағалиев, 2007 жылғы
қаңтар
92.3. "Ұлттық ақпараттық технологиялар" АҚ базасында компьютерлік сауаттылықты арттыру жөніндегі оқу кластарын ұйымдастыру
А.Қ.Жұмағалиев, 2007 жылғы
желтоқсан
2.6. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау, шағын және орта бизнестің тұғырын кеңейтумен нығайту
93
"Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ның филиал-өкілдік желісін кеңейту
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ
Аяқтау нысаны - Президент Әкімшілігіне және Үкіметке есеп
Орындау мерзімі - 2006 жылғы 1 қыркүйекке дейін
Облыстық бағыныстағы қалаларда және аудан орталықтарында "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ның өкілдіктерін құру туралы есеп
В.С.Школьник, 2006 жылғы
1 қыркүйекке дейін
94
Бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан

94.1. Разработка Проекта Программы
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
94.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
95
Внесение изменений и
дополнений в Закон
"О естественных моно-
полиях"
Ответственный
исполнитель -
Сагинтаев Б.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - сентябрь
2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
95.1. Разработка законопроекта
Сагинтаев Б.А., июль 2006 г.
95.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Сагинтаев Б.А., август 2006 г.
95.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Сагинтаев Б.А.,
сентябрь 2006 г.
95.4. Принятие законопроекта Парламентом и направление на подпись
Президенту
Сагинтаев Б.А.,
декабрь 2006 г.
96
Принятие Закона
Республики Казахстан
"О конкуренции и огра-
ничении монополисти-
ческой деятельности"
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - сентябрь
2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
96.1. Разработка законопроекта
Баталов А.Б., май 2006 г.
96.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Школьник B.C., июнь 2006 г.
96.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Школьник B.C.,
сентябрь 2006 г.
96.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
97
Принятие Закона
"О лицензировании"
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие законопроекта Парламентом и
направление на подпись Президенту
Кусаинов М.А.,
декабрь 2006 г.
98
Разработка Программы
совершенствования
тарифной политики в
сферах естественных
монополий на 2008-2010
годы
Ответственный
исполнитель -
Сагинтаев Б.А.,
Измухамбетов Б.С.,
Мамин А.У.,
Жумагалиев А.К.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2007 г.
98.1. Разработка проекта Программы
Сагинтаев Б.А.,
Измухамбетов Б.С., Мамин А.У.,
Жумагалиев А.К.,
сентябрь 2007 г.
98.2. Принятие постановления
Правительства
Сагинтаев Б.А.,
декабрь 2007 г.
99
Разработка Плана
мероприятий по совер-
шенствованию системы
антимонопольного регу-
лирования экономики
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения - сентябрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Школьник B.C.,
сентябрь 2006 г.
2.7. Создание региональных "локомотивов" экономического развития за счет формирования региональных корпораций социального развития и предпринимательства
100
Принятие Концепции
создания региональных
социально-предпринима-
тельских корпораций
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
май 2006 г.

94.1. Бағдарламаның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
94.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
95.
"Табиғи монополиялар туралы" Заңға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Сағынтаев
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қыркүйек,
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
95.1. Заңның жобасын әзірлеу
Б.Ә.Сағынтаев, 2006 жылғы
шілде
95.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Б.Ә.Сағынтаев, 2006 жылғы
тамыз
95.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Б.Ә.Сағынтаев, 2006 жылғы
қыркүйек
95.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Б.Ә.Сағынтаев, 2006 жылғы
желтоқсан
96
"Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қыркүйек,
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
96.1. Заңның жобасын әзірлеу
Ә.Б.Баталов, 2006 жылғы мамыр
96.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым
96.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қыркүйек
96.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
97
"Лицензиялау туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы -
М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
Заңның жобасын Парламенттің
қабылдауы және Президентке қол
қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
желтоқсан
98
Табиғи монополиялар
саласындағы тариф
саясатын жетілдірудің
2008 - 2010 жылдарға
арналған бағдарламасын
әзірлеу
Жауапты орындаушы -
Б.Ә.Сағынтаев,
Б.С.Ізмұхамбетов,
А.Ұ.Мамин, А.Қ.Жұмағалиев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің
қаулысы
Орындау мерзімі - 2007
жылғы желтоқсан
98.1. Бағдарлама жобасын әзірлеу
Б.Ә.Сағынтаев,
Б.С.Ізмұхамбетов, А.Ұ.Мамин,
А.Қ.Жұмағалиев,
2007 жылғы қыркүйек
98.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Сағынтаев, 2007 жылғы
желтоқсан
99
Экономиканы монополияға
қарсы реттеу жүйесін
жетілдіру жөніндегі
іс-шаралар жоспарын
әзірлеу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің
қаулысы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қыркүйек
Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қыркүйек
2.7. Өңірлік әлеуметтік даму мен кәсіпкерлік корпорацияларын құру есебінен экономикалық өркендеудің өңірлік "локомотивтерін" жасақтау
100
Өнірлік әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар құру тұжырымдамасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Б.Ә.Палымбетов, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы мамыр

100.1. Разработка проекта Концепции
создания региональных социально-
предпринимательских корпораций
(СПК)
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
акимы областей, городов
Астаны и Алматы,
апрель 2006 г.
100.2. Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C., май 2006 г.
101
Создание региональных
социально-предпринима-
тельских корпораций
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
Принятие постановления
Правительства
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
акимы областей, городов
Астаны и Алматы,
сентябрь 2006 г.
2.8. Территориальное развитие, соответствующее потребностям сбалансированного развития экономики
102
Завершение разработки
Стратегии территориа-
льного развития
Республики Казахстан
до 2015 года
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
102.1. Внесение проекта Указа в
Правительство
Палымбетов Б.А.,
июль 2006 г.
102.2. Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента
Палымбетов Б.А.,
сентябрь 2006 г.
103
Создание советов по
конкурентоспособности
в качестве консульта-
тивно-совещательных
органов при акиматах
областей, городов
Астаны и Алматы
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.,
акимы областей,
городов Астаны
и Алматы
Форма завершения -
постановления
акиматов областей,
городов Астаны и
Алматы
Срок исполнения -
декабрь 2007 г.
103.1. Принятие соответствующих
нормативно-правовых актов акиматами
областей, городов Астаны и Алматы и
информирование Министерства экономики
и бюджетного планирования
акимы областей, городов
Астаны и Алматы,
ноябрь 2007 г.
103.2. Внесение отчета в
Правительство
Палымбетов Б.А.,
декабрь 2007 г.
104
Разработка Программы по
комплексному решению
проблем Приаралья на
2007-2009 годы
Ответственный
исполнитель -
Палымбетов Б.А.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения - сентябрь 2006 г.
104.1. Разработка проекта
Программы
Палымбетов Б.А.,
август 2006 г.
104.2. Принятие постановления
Правительства
Палымбетов Б.А.,
сентябрь 2006 г.
2.9. Развитие Астаны как города, соответствующего современным мировым стандартам, как одного из крупных центров международного взаимодействия в Евразии
105
Принятие Стратегичес-
кого плана устойчивого
развития города Астаны
до 2030 года
Ответственный
исполнитель -
Шукеев У.Е.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
март 2006 г.
Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента
Шукеев У.Е.,
март 2006 г.
106
Принятие Государствен-
ной программы социаль-
но-экономического раз-
вития города Астаны на
2006-2010 годы
Ответственный
исполнитель -
Шукеев У.Е.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
апрель 2006 г.
Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента.
Шукеев У.Е., апрель 2006 г.

100.1. Өңірлік әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар (ӘКК) құру тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
В.С.Школьник,
Б.Ә.Палымбетов, облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкімдері, 2006
жылғы сәуір
100.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
мамыр
101
Өңірлік
әлеуметтік-кәсіпкерлік
корпорациялар құру
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Б.Ә.Палымбетов, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қыркүйек
Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, Б.Ә.Палымбетов,
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2006 жылғы қыркүйек
2.8. Экономиканы теңдестіре дамыту қажеттігіне сай келетін аумақтық даму
102
Қазақстан Республикасының
2015 жылға дейінгі
аумақтық даму стратегиясын
әзірлеуді аяқтау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қыркүйек
102.1. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
шілде
102.2. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қыркүйек
103
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері жанынан консультативтік-кеңесші органдар ретінде бәсекеге қабілеттілік жөнінде кеңестер құру
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің қаулылары
Орындау мерзімі - 2007 жылғы желтоқсан
103.1. Облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің тиісті нормативтік құқықтық кесімдерді қабылдауы және Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігін хабардар ету
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2007 жылғы қараша
103.2. Есепті Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2007 жылғы
желтоқсан
104
Арал өңірінің проблемаларын кешенді шешу жөнінде 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарлама әзірлеу
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қыркүйек
104.1. Бағдарлама жобасын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
тамыз
104.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қыркүйек
2.9. Астананы осы заманғы әлемдік стандарттарға сай келетін қала ретінде, Еуразиядағы халықаралық ықпалдастықтың ірі орталықтарының бірі ретінде дамыту
105
Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарын қабылдау
Жауапты орындаушы - Ө.Е.Шөкеев
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы наурыз
Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Ө.Е.Шөкеев, 2006 жылғы наурыз
106
Астана қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2006 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Ө.Е.Шөкеев
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы сәуір
Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Ө.Е.Шөкеев, 2006 жылғы сәуір

107
Создание в городе
Астане современного
инновационного кластера
медицинских услуг
Ответственный
исполнитель -
Досаев Е.А.,
Шукеев У.Е.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июль 2006 г.
107.1. Разработка проекта Плана по
созданию в городе Астане кластера
медицинских услуг на базе новых
центров
Досаев Е.А., Шукеев У.Е.,
июнь 2006 г.
107.2. Принятие постановления
Правительства
Досаев Е.А., июль 2006 г.
108
Создание в городе
Астане престижного
университета междуна-
родного уровня
Ответственный
исполнитель -
Айтимова Б.С.,
Шукеев У.Е.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
август 2007 г.
108.1. Разработка проекта Концепции
создания университета
Айтимова Б.С., Шукеев У.Е.,
апрель 2006 г.
108.2. Разработка проектно-сметной
документации
Шукеев У.Е., июль 2006 г.
108.3. Начало строительства
университета
Шукеев У.Е., август 2006 г.
108.4. Принятие постановления
Правительства
Айтимова Б.С., Шукеев У.Е.,
август 2007 г.
3. СОВРЕМЕННАЯ СОЦИАЛЬНАЯ ПОЛИТИКА, ЗАЩИЩАЮЩАЯ НАИБОЛЕЕ УЯЗВИМЫЕ СЛОИ НАСЕЛЕНИЯ, И ПОДДЕРЖИВАЮЩАЯ РАЗВИТИЕ ЭКОНОМИКИ
109
Принятие Трудового
кодекса Республики
Казахстан
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Закон - декабрь 2006 г.
Принятие законопроекта Парламентом и
направление на подпись Президенту
Карагусова Г.Д.,
декабрь 2006 года
110
Внесение изменений и
дополнений в Указ Пре-
зидента Республики
Казахстан от 17 января
2004 года N 1284 "О
единой системе оплаты
труда работников
органов Республики
Казахстан, содержащихся
за счет государствен-
ного бюджета и сметы
(бюджета) Национального
Банка Республики
Казахстан"
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Турисбеков З.К.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
110.1. Разработка проекта Указа
Кусаинов М.А.,
центральные государственные
и местные исполнительные
органы, Турисбеков З.К.,
июль 2006 г.
110.2. Внесение проекта Указа в
Правительство
Кусаинов М.А.,
октябрь 2006 г.
110.3. Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента
Кусаинов М.А.,
декабрь 2006 г.
111
Внесение изменений и
дополнений в постанов-
ление Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года
N 41 "О системе оплаты
труда работников госу-
дарственных учреждений,
не являющихся госу-
дарственными служащими
и работников казенных
предприятий"
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.
Принятие постановления
Правительства
Карагусова Г.Д.,
ноябрь 2006 г.
3.1. Поддержка наиболее уязвимых слоев населения
112
Принятие Закона "О вне-
сении изменений и до-
полнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам социального
обеспечения", преду-
сматривающего увеличе-

107
Астана қаласында қазіргі заманғы медициналық қызметтердің инновациялық кластерін құру
Жауапты орындаушы - Е.А.Досаев, Ө.Е.Шөкеев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы шілде
107.1. Астана қаласында жаңа орталықтар базасында медициналық қызметтердің кластерін құру жөніндегі жоспардың жобасын әзірлеу
Е.А.Досаев, Ө.Е.Шөкеев, 2006
жылғы маусым
107.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Е.А.Досаев, 2006 жылғы шілде
108
Астана қаласында халықаралық деңгейдегі беделді университет құру
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова, Ө.Е.Шөкеев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы тамыз
108.1. Университет құру тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
Б.С.Әйтімова, Ө.Е.Шөкеев,
2006 жылғы сәуір
108.2. Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
Ө.Е.Шөкеев, 2006 жылғы шілде
108.3. Университет құрылысын бастау
Ө.Е.Шөкеев, 2006 жылғы тамыз
108.4. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Әйтімова, Ө.Е.Шөкеев,
2007 жылғы тамыз
3. ХАЛЫҚТЫҢ НЕҒҰРЛЫМ "ӘЛЖУАЗ" ТОПТАРЫН ҚОРҒАЙТЫН ЖӘНЕ ЭКОНОМИКАНЫҢ ДАМУЫНА ҚОЛДАУ КӨРСЕТЕТІН ОСЫ ЗАМАНҒЫ ӘЛЕУМЕТТІК САЯСАТ
109
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі - Заң - 2006 жылғы желтоқсан
Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
желтоқсан
110
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" Президенттің 2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1284 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, З.Қ.Тұрысбеков
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
110.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу М.Ә. Құсайынов, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар,
З.Қ.Тұрысбеков, 2006 жылғы
шілде
110.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
қазан
110.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
М.Ә. Құсайынов, 2006 жылғы
желтоқсан
111
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қараша
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
қараша
3.1. Халықтың неғұрлым "әлжуаз" топтарына қолдау көрсету
112

ние с 1 июля 2006 года
размеров спецгоспособий
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2006 г.
Закон - июнь 2006 г.
112.1. Разработка законопроекта
Карагусова Г.Д.,
апрель 2006 г.
112.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Карагусова Г.Д., май 2006 г.
112.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Карагусова Г.Д., май 2006 г.
112.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Карагусова Г.Д., июнь 2006 г.
113
Принятие постановления
Правительства Респуб-
лики Казахстан "О повы-
шении размеров пенсион-
ных выплат за выслугу
лет из Государственного
центра по выплате пен-
сий с 1 июня 2006
года"
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
май 2006 г.
Принятие постановления
Правительства
Карагусова Г.Д., май 2006 г.
3.2. Переориентирование системы социальной поддержки в соответствие с условиями рыночной экономики
114
Принятие Закона
Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О государственной
адресной социальной
помощи"
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - февраль
2008 г.
Закон - сентябрь
2008 г.
114.1. Разработка законопроекта
Карагусова Г.Д.,
ноябрь 2007 г.
114.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Карагусова Г.Д.,
январь 2008 г.
114.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Карагусова Г.Д.,
февраль 2008 г.
114.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Карагусова Г.Д.,
сентябрь 2008 г.
115
Принятие Закона "О вне-
сении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам социального
обеспечения", предусматривающего
выплаты пенсий и
социальные выплаты
месяц в месяц с 1
января 2007 года
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - май 2006 г.,
Закон - июнь 2006 г.
115.1. Разработка законопроекта
Карагусова Г.Д.,
апрель 2006 г.
115.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Карагусова Г.Д., май 2006 г.
115.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Карагусова Г.Д., май 2006 г.
115.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Карагусова Г.Д., июнь 2006 г.
116
Принятие Закона
"О социальных услугах"
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.,
Айтимова Б.С.,
Досаев Е.А.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - февраль
2008 г.,
Закон - декабрь 2008 г.

2006 жылғы 1 шілдеден бастап арнайы мемлекеттік жәрдемақылар мөлшерін ұлғайтуды көздейтін
"Қазақстан Республикасының
кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі - Жоба - 2006 жылғы мамыр Заң - 2006 жылғы маусым
112.1. Заңның жобасын әзірлеу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
сәуір
112.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
мамыр
112.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
мамыр
112.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
маусым
113
"2006 жылғы 1 маусымнан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан қызмет өткерген жылдары үшін төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы мамыр
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
мамыр
3.2. Әлеуметтік қолдау көрсету жүйесінің нарықтық экономика талаптарына сай қайта бағдарлануы
114
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2008 жылғы ақпан
Заң - 2008 жылғы қыркүйек
114.1. Заңның жобасын әзірлеу
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
қараша
114.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2008 жылғы
қаңтар
114.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2008 жылғы
ақпан
114.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Г.Ж.Қарақұсова, 2008 жылғы
қыркүйек
115
2007 жылғы 1 қаңтардан бастап зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдерді сол айда төлеп тұруды көздейтін "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы мамыр,
Заң - 2006 жылғы маусым
115.1. Заңның жобасын әзірлеу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
сәуір
115.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
мамыр
115.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
мамыр
115.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
маусым
116
"Әлеуметтік қызметтер
туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы -
Г.Ж.Қарақұсова, Б.С.Әйтімова, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2008 жылғы ақпан, Заң - 2008 жылғы желтоқсан

116.1. Разработка законопроекта
Карагусова Г.Д.,
Айтимова Б.С.,
Досаев Е.А.,
октябрь 2007 г.
116.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Карагусова Г.Д.,
январь 2008 г.
116.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Карагусова Г.Д.,
февраль 2008 г.
116.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Карагусова Г.Д.,
декабрь 2008 г.
3.3. Жилищное строительство и развитие рынка недвижимости
117
Внесение изменений и
дополнений в Государст-
венную программу разви-
тия жилищного строи-
тельства в Республике
Казахстан на 2005-2007
годы, утвержденную
Указом Президента
Республики Казахстан
от 11 июня 2004 г. N
1388
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.,
Балиева З.Я.,
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
июль 2006 г.
117.1. Разработка проекта Указа
Школьник B.C., Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А., Балиева З.Я.,
акимы областей, городов
Астаны и Алматы, май 2006 г.
117.2. Внесение проекта Указа в
Правительство
Школьник B.C., июнь 2006 г.
117.3. Внесение проекта Указа в
Администрацию Президента
Школьник B.C., июль 2006 г.
118
Утверждение Правил
предоставления прав
на земельные участки
под индивидуальное
жилищное строительство
Ответственный
исполнитель -
Оспанов Б.С.,
Балиева З.Я.,
Школьник B.C.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения - январь 2007 г.
118.1. Разработка проекта Правил
Оспанов Б.С., Балиева З.Я.,
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
118.2. Принятие постановления
Правительства
Оспанов Б.С., январь 2007 г.
119
Внесение изменений и
дополнений в законода-
тельные акты Республики
Казахстан по вопросам
строительных сбережений
Ответственный
исполнитель -
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.,
Школьник B.C.,
Балиева З.Я.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - январь 2007 г.,
Закон - апрель 2007 г.
119.1. Разработка законопроекта
Коржова Н.А., Кусаинов М.А.,
Школьник B.C., Балиева З.Я.,
август 2006 г.
119.2. Внесение законопроекта
в Правительство
Коржова Н.А., декабрь 2006 г.
119.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Коржова Н.А., январь 2007 г.
119.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Коржова Н.А., апрель 2007 г.
120
Внесение изменений и
дополнений в действую-
щее законодательство в
части развития аренд-
ного сектора жилья
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Дунаев А.Г.,
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.,
Балиева З.Я.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - декабрь
2006 г.,
Закон - март 2007 г.
120.1. Разработка законопроекта
Школьник B.C., Дунаев А.Г.,
Коржова Н.А., Кусаинов М.А.,
Балиева З.Я., август 2006 г.

116.1. Заңның жобасын әзірлеу
Г.Ж. Қарақұсова,
Б.С.Әйтімова, Е.А.Досаев,
2007 жылғы қазан
116.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Г.Ж. Қарақұсова, 2008 жылғы
қаңтар
116.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2008 жылғы
ақпан
116.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Г.Ж.Қарақұсова, 2008 жылғы
желтоқсан
3.3. Тұрғын үй құрылысы және жылжымайтын мүлік нарығын дамыту
117
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005 - 2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов, З.Я.Балиева, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы шілде
117.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу
В.С.Школьник. Н.А.Коржова,
М.Ә. Құсайынов, З.Я.Балиева,
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2006 жылғы мамыр
117.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым
117.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
шілде
118
Жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелеріне құқықтар беру ережесін бекіту
Жауапты орындаушы - Б.С.Оспанов, З.Я.Балиева, В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі - 2007 жылғы қаңтар
118.1. Ереже жобасын әзірлеу
Б.С.Оспанов, З.Я.Балиева,
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
118.2. Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Оспанов, 2007 жылғы
қаңтар
119
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне құрылыс жинақтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов, В.С.Школьник, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2007 жылғы қаңтар, Заң - 2007 жылғы сәуір
119.1. Заңның жобасын әзірлеу
Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов,
В.С.Школьник, З.Я.Балиева,
2006 жылғы тамыз
119.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Н.А.Коржова, 2006 жылғы
желтоқсан
119.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Н.А.Коржова, 2007 жылғы
қаңтар
119.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Н.А.Коржова, 2007 жылғы сәуір
120
Қолданыстағы заңнамаға тұрғын үйдің жалға беру секторын дамыту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, А.Ғ.Дунаев, Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы желтоқсан,
Заң - 2007 жылғы наурыз
120.1. Заңның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, А.Ғ.Дунаев,
Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов,
З.Я.Балиева, 2006 жылғы тамыз

120.2. Внесение законопроекта в
Правительство
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
120.3. Внесение законопроекта в
Парламент
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
120.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Школьник B.C., март 2007 г.
121
Утверждение  Программы
развития жилищно-комму-
нальной сферы в Респуб-
лике Казахстан на
2006-2008 годы
Ответственный
исполнитель -
Школьник B.C.,
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.,
Балиева З.Я.
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения -
июнь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Школьник B.C., июнь 2006 г.
3.4. Переход на современные принципы и стандарты в организации сферы здравоохранения
122
Принятие законов
"Об охране здоровья
граждан в Республике
Казахстан", "О внесении
изменений и дополнений
в некоторые законода-
тельные акты Республики
Казахстан по вопросам
здравоохранения", "О
внесении дополнений в
Закон Республики
Казахстан "О санитарно-
эпидемиологическом благополучии населения"
Ответственный
исполнитель -
Досаев Е.А.
Форма завершения -
законы
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие законопроектов Парламентом и
направление на подпись Президенту
Досаев Е.А., декабрь 2006 г.
123
Разработка проекта
Кодекса "О здоровье
народа и системе здра-
воохранения"
Ответственный
исполнитель -
Досаев Е.А.
Форма завершения -
проект Кодекса
Срок исполнения -
внесение в Правитель-
ство декабрь 2007 г.
Разработка проекта Кодекса и внесение в Правительство
Досаев Е.А., октябрь 2007 г.
124
Создание АО "Националь-
ный научный центр
материнства и детства"
и заключение контракта
на управление (пилотный
проект)
Ответственный
исполнитель -
Досаев Е.А.
Форма  завершения -
постановление
Правительства,
контракты
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Досаев Е.А., сентябрь 2006 г.
125
Завершение строительст-
ва новых медицинских
центров в рамках созда-
ния медицинского клас-
тера в городе Астане с
дальнейшим привлечением
ведущих иностранных
компаний для их управ-
ления
Ответственный
исполнитель -
Досаев Е.А.
Форма завершения -
акты о приемке объек-
тов, контракты
Срок исполнения -
2007-2009 гг.
125.1. Завершение строительства
Республиканского диагностического
центра на 500 посещений в смену
Досаев Е.А., май 2007 г.
125.2. Завершение строительства
Республиканского детского
реабилитационного центра на 300 коек
Досаев Е.А., май 2007 г.
125.3. Завершение строительства НИИ
скорой медицинской помощи на 240 коек
со станцией скорой помощи
Досаев Е.А., май 2008 г.
125.4. Завершение строительства
Республиканского научного центра
нейрохирургии на 160 коек
Досаев Е.А., декабрь 2008 г.
125.5. Завершение строительства
научного центра кардиохирургии на 180
коек
Досаев Е.А., декабрь 2008 г.

120.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
120.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
120.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
В.С.Школьник, 2007 жылғы
наурыз
121
Қазақстан Республикасында
тұрғын үй-коммуналдық
саланы дамытудың 2006-2008
жылдарға арналған бағдарламасын бекіту
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Үкіметтің
қаулысы
Орындау мерзімі - 2006
жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2006 жылғы
маусым
3.4. Денсаулық сақтау саласын ұйымдастыруда осы заманғы қағидаттар мен стандарттарға көшу
122
"Қазақстан Республикасында
азаматтардың денсаулығын
сақтау туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы" Заңдар қабылдау
Жауапты орындаушы - Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - заңдар
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
Заң жобаларын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Е.А.Досаев, 2006 жылғы
желтоқсан
123
"Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодекстің жобасын әзірлеу
Жауапты орындаушы - Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Кодекстің жобасы
Орындау мерзімі -
Үкіметке енгізу 2007 жылғы желтоқсан
Кодекстің жобасын әзірлеу және Үкіметке енгізу
Е.А.Досаев, 2007 жылғы
қазан
124
"Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы" АҚ-ны құру және басқаруға арналған келісім-шартты жасасу (пилоттық жоба)
Жауапты орындаушы - Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы, келісім-шарттар
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қыркүйек
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Е.А.Досаев, 2006 жылғы
қыркүйек
125
Астана қаласында медицина кластерін құру шеңберінде оларды басқару үшін шетелдік жетекші компанияларды тарта отырып, жаңа медицина орталықтарын салуды аяқтау
Жауапты орындаушы - Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - объектілерді қабылдау туралы актілер, келісім-шарттар
Орындау мерзімі -
2007 - 2009 жылдар
125.1. Ауысымына 500 адам қабылдайтын Республикалық диагностикалық орталық салуды аяқтау
Е.А.Досаев, 2007 жылғы мамыр
125.2. 300 төсектік Республикалық балаларды оңалту орталығын салуды аяқтау
Е.А.Досаев, 2007 жылғы мамыр
125.3. Жедел жәрдем станциясы бар 240 төсектік жедел медициналық жәрдем ҒЗИ салуды аяқтау
Е.А.Досаев, 2008 жылғы мамыр
125.4. 160 төсектік Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын салуды аяқтау
Е.А.Досаев, 2008 жылғы
желтоқсан
125.5. 180 төсектік кардиохирургия ғылыми орталығын салуды аяқтау
Е.А.Досаев, 2008 жылғы
желтоқсан

125.6. Проведение переговоров с
иностранными компаниями по управлению
медицинскими центрами и заключение
протокола намерений
Досаев Е.А., 2007-2009 гг.
126
Внесение изменений и
дополнений в постанов-
ление Правительства от
11 января 2002 года
N 41 "О системе оплаты
труда работников госу-
дарственных учреждений,
не являющихся государ-
ственными служащими, и
работников казенных
предприятий", в части
внедрения подходов по
дифференцированной
оплате труда медицинс-
ких работников
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.,
Досаев Е.А.
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Карагусова Г.Д., Досаев Е.А.,
ноябрь 2006 г.
127
Внедрение с 1 января
2007 г. дифференциро-
ванной оплаты труда
медицинских работников
Ответственный
исполнитель -
Кусаинов М.А.,
Досаев Е.А.,
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - Закон
Срок исполнения -
Закон - ноябрь 2006 г.
127.1. Разработка и представление
бюджетной заявки по расходам на
дифференцированную оплату труда
медицинских работников на 2007 год
Досаев Е.А., май 2006 г.
127.2. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Кусаинов М.А.,
Карагусова Г.Д., Досаев Е.А.,
ноябрь 2006 г.
3.5. Обеспечение охраны окружающей среды и экологической безопасности в соответствие с международными стандартами
128
Разработка и принятие
Кодекса об охране окру-
жающей среды (Экологи-
ческого кодекса)
Ответственный
исполнитель -
Искаков Н.А.,
Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С.,
Кусаинов М.А.,
Оспанов B.C.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект - июнь 2006 г.,
Закон - декабрь 2006 г.
128.1. Разработка проекта Кодекса
Искаков Н.А., Есимов А.С.,
Измухамбетов Б.С.,
Кусаинов М.А., Оспанов Б.С.,
апрель 2006 г.
128.2. Внесение проекта Кодекса в
Правительство
Искаков Н.А., май 2006 г.
128.3. Внесение проекта Кодекса в
Парламент
Искаков Н.А., июнь 2006 г.
128.4. Принятие проекта Кодекса
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Искаков Н.А., декабрь 2006 г.
3.6. Внедрение международных стандартов социальной ответственности бизнеса
129
Принятие программы по
подготовке и профессио-
нальному обучению ква-
лифицированных кадров
технического и обслужи-
вающего труда
Ответственный
исполнитель -
Айтимова Б.С.,
Карагусова Г.Д.,
Школьник B.C.,
Измухамбетов Б.С.,
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
Форма завершения -
постановление
Правительства
Срок исполнения - ноябрь 2007 г.
Принятие постановление Правительства
Айтимова Б.С., ноябрь 2007 г.
130
Заключение Генерального
соглашения между Прави-
тельством Республики
Казахстан, республи-
канскими объединениями
профсоюзов и республи-
канскими объединениями
работодателей на

125.6. Шетелдік компаниялармен медициналық орталықтарды басқару жөнінде келіссөздер жүргізу және ниет хаттамасын жасасу
Е.А.Досаев, 2007-2009 жылдар
126
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Үкіметтің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына медицина қызметкерлеріне сараланған еңбекақы төлеу жөніндегі тәсілдерді енгізу бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қараша
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, Е.А.Досаев,
2006 жылғы қараша
127
2007 жылғы 1 қаңтардан бастап медицина қызметкерлеріне сараланған еңбекақы төлеуді енгізу
Жауапты орындаушы - М.Ә. Құсайынов, Е.А.Досаев, Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Заң - 2006 жылғы қараша
127.1. Медицина қызметкерлеріне сараланған еңбекақы төлеуге жұмсалатын шығыстар бойынша 2007 жылға арналған бюджеттік өтінімді әзірлеу және ұсыну
Е.А.Досаев, 2006 жылғы мамыр
127.2. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
М.Ә. Құсайынов,
Г.Ж.Қарақұсова, Е.А.Досаев,
2006 жылғы қараша
3.5. Халықаралық стандарттарға сәйкес қоршаған ортаны қорғауды және экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
128
Қоршаған ортаны қорғау туралы кодекс (Экологиялық кодекс) әзірлеу және қабылдау
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, А.С.Есімов, Б.С.Ізмұхамбетов, М.Ә. Құсайынов, Б.С.Оспанов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы маусым
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
128.1. Кодекстің жобасын әзірлеу
Н.Ә.Ысқақов, А.С.Есімов,
Б.С.Ізмұхамбетов,
М.Ә. Құсайынов, Б.С.Оспанов,
2006 жылғы сәуір
128.2. Кодекстің жобасын Үкіметке енгізу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы мамыр
128.3. Кодекстің жобасын Парламентке енгізу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы
маусым
128.4. Кодекстің жобасын Парламенттің қабылдауы және Предизентке қол қоюға жіберу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы
желтоқсан
3.6. Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігінің халықаралық стандарттарын енгізу
129
Техникалық және қызмет көрсету еңбегінің білікті кадрларын даярлау және кәсіптік оқу жөніндегі бағдарламаны қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова, Г.Ж.Қарақұсова, В.С.Школьник, Б.С.Ізмұхамбетов, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы қараша
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
қараша
130

2007-2008 годы с учетом
внедрения принципов
Глобального договора
ООН по корпоративной
социальной ответствен-
ности бизнеса
Ответственный
исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
Генеральное соглашение
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Заключение Генерального соглашения
Карагусова Г.Д.,
декабрь 2006 г.
131
Принятие Закона Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О частном предпринимательстве"
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.,
Карагусова Г.Д.,
Досаев Е.А.
Форма завершения - Закон
Срок исполнения -
Проект -
январь 2008 г.,
Закон - октябрь 2008 г.
131.1. Разработка законопроекта
Школьник B.C.,
Карагусова Г.Д.,
Досаев Е.А.,
июнь 2007 г.
131.2. Внесение законопроекта в Правительство
Школьник B.C.,
ноябрь 2007 г.
131.3. Внесение законопроекта в Парламент
Школьник B.C.,
январь 2008 г.
131.4. Принятие законопроекта Парламентом и направление Закона на подпись Президенту
Школьник B.C.,
октябрь 2008 г.
132
Разработка Правил социальной отчетности бизнеса
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2008 г.
Принятие постановления Правительства
Школьник B.C.,
декабрь 2008 г.
3.7. Создание эффективной системы развития трудовых ресурсов
133
Принятие Концепции миграционной политики Республики Казахстан
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения -
июль 2007 г.
Принятие постановления Правительства
Карагусова Г.Д.,
июль 2007 г.
134
Разработка механизма
проведения разовой акции по легализации
незаконных трудовых
мигрантов, осуществляющих трудовую
деятельность на терри-
тории республики,
путем их регистрации
в органах внутренних
дел и других
соответствующих
ведомствах
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А., Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
нормативный
правовой акт
Срок исполнения -
сентябрь 2006 г.
Разработка и принятие в установленном
порядке нормативного правового акта
Мухамеджанов Б.А.,
Карагусова Г.Д.,
сентябрь 2006 г.
135
Внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2007 г.
Принятие постановления Правительства      Карагусова Г.Д.,
декабрь 2007 г.
136
Принятие Закона "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект -

Бизнестің корпоративтік әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі БҰҰ-ның Жаһандық шартының қағидаттарын енгізуді ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі, кәсіптік одақтардың республикалық бірлестіктері арасында 2007-2008 жылдарға арналған Бас келісімді жасасу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Бас келісім
Орындау мерзімі -
2006 жылғы желтоқсан
Бас келісімді жасасу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
желтоқсан
131
"Жеке кәсіпкерлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Г.Ж.Қарақұсова, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2008 жылғы қаңтар, Заң - 2008 жылғы қазан
131.1. Заңның жобасын әзірлеу
В.С.Школьник,
Г.Ж.Қарақұсова, Е.А.Досаев,
2007 жылғы маусым
131.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2007 жылғы
қараша
131.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
В.С.Школьник, 2008 жылғы
қаңтар
131.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
В.С.Школьник, 2008 жылғы
қазан
132
Бизнестің әлеуметтік есептілігі ережесін әзірлеу
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2008 жылғы желтоқсан
Үкіметтің қаулысын қабылдау
В.С.Школьник, 2008 жылғы
желтоқсан
3.7. Еңбек ресурстарын дамытудың тиімді жүйесін құру
133
Қазақстан Республикасының Көші-қон саясаты тұжырымдамасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы шілде
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
шілде
134
Республика аумағында жұмыс істеп жүрген заңсыз еңбек мигранттарын ішкі істер органдары мен басқа да тиісті ведомстволарда тіркеу арқылы заңдастыру жөніндегі біржолғы акциялар өткізудің тетіктерін әзірлеу
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесім
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қыркүйек
Белгіленген тәртіппен нормативтік құқықтық кесім әзірлеу және қабылдау
Н.Ә.Ысқақов,
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
қыркүйек
135
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы желтоқсан
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
желтоқсан
136
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көші-қон мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -

сентябрь 2006 г., Закон - июнь 2007 г.
136.1. Разработка законопроекта
Карагусова Г.Д., май 2006 г.
136.2. Внесение законопроекта в Правительство
Карагусова Г.Д., июль 2006 г.
136.3. Внесение законопроекта в Парламент
Карагусова Г.Д.,
сентябрь 2006 г.
136.4. Принятие законопроекта Парламентом и направление на подпись Президенту
Карагусова Г.Д., июнь 2007 г.
137
Принятие постановления Правительства о создании специальных центров адаптации и интеграции оралманов
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2007 г.
Принятие постановления Правительства
Карагусова Г.Д., июнь 2007 г.
138
Принятие постановления Правительства об утверждении Правил включения в квоту иммиграции оралманов, предусматривающих объективные критерии включения в квоту с учетом образования и квалификации
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - сентябрь 2007 г.
Принятие постановления Правительства
Карагусова Г.Д.,
сентябрь 2007 г.
139
Принятие Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2008-2010 годы
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения -  постановление
Правительства
Срок исполнения - ноябрь 2007 г.
Принятие постановления Правительства
Карагусова Г.Д.,
ноябрь 2007 г.
4. Развитие современного образования, непрерывное повышение квалификации и переквалификации кадров и дальнейшее процветание культуры народа Казахстана
4.1. Развитие системы современного образования и подготовки квалифицированных кадров
140
Принятие Закона "Об
образовании" в новой
редакции
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения - Проект - март 2007 г.
Закон -
сентябрь 2007 г.
140.1. Разработка законопроекта
Айтимова Б.С.,
декабрь 2006 г.
140.2. Внесение законопроекта
в Правительство
Айтимова Б.С., январь 2007 г.
140.3. Внесение законопроекта
в Парламент
Айтимова Б.С., март 2007 г.
140.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Айтимова Б.С.,
сентябрь 2007 г.
141
Внесение изменений и дополнений в Государственную программу развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденную Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения - декабрь 2007 г.
141.1. Разработка проекта Указа
Айтимова Б.С.,
декабрь 2006 г.
141.2. Внесение проекта Указа в
Правительство
Айтимова Б.С., ноябрь 2007 г.
141.3. Направление проекта Указа
в Администрацию Президента
Айтимова Б.С.,
декабрь 2007 г.

Жоба - 2006 жылғы қыркүйек, Заң - 2007 жылғы маусым
136.1. Заңның жобасын әзірлеу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
мамыр
136.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
шілде
136.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Г.Ж.Қарақұсова, 2006 жылғы
қыркүйек
136.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
маусым
137
Оралмандарды бейімдеу мен олардың кірігуінің арнайы орталықтарын құру туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
маусым
138
Квотаға білімі мен біліктілігін ескере отырып енгізудің объективтік өлшемдерін көздейтін оралмандардың көшіп келу квотасына енгізу ережесін бекіту туралы Үкіметтің қаулысын қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы қыркүйек
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
қыркүйек
139
Қазақстан Республикасы кеші-қон саясатының 2008 - 2010 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің
қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы қараша
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Г.Ж.Қарақұсова, 2007 жылғы
қараша
4. ОСЫ ЗАМАНҒЫ БІЛІМ БЕРУДІ ДАМЫТУ, КАДРЛАРДЫҢ БІЛІКТІЛІГІ МЕН ОЛАРДЫ ҚАЙТА ДАЯРЛАУДЫ ҰДАЙЫ АРТТЫРУ ЖӘНЕ ҚАЗАҚСТАН ХАЛҚЫ МӘДЕНИЕТІНІҢ ОДАН ӘРІ ӨРКЕНДЕУІ
4.1. Осы заманғы білім беру және білікті кадрлар даярлау жүйесін дамыту
140
"Білім туралы" Заңды жаңа редакцияда қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2007 жылғы наурыз
Заң - 2007 жылғы қыркүйек
140.1. Заңның жобасын әзірлеу
Б.С.Әйтімова, 2006 жылғы
желтоқсан
140.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
қаңтар
140.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
наурыз
140.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
қыркүйек
141
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың
2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы -
Б.С.Әйтімова
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы желтоқсан
141.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
қыркүйек
141.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
қараша
141.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне жіберу
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
желтоқсан

142
Проведение оптимизации сети вузов путем усиления квалификационных и аттестационных требований, осуществления перехода на международную модель аккредитации вузов, внедрения современных государственных общеобязательных стандартов высшего образования, создания системы высших технических школ и других мер
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения - нормативные правовые акты
Срок исполнения - декабрь 2006 -
август 2008 гг.
142.1. Внесение изменений в Типовые правила деятельности организаций
образования всех уровней
Утеулина Х.М.,
сентябрь 2006 г.
142.2. Внесение изменений и дополнений в Типовые правила приема в высшие учебные заведения
Утеулина Х.М.,
октябрь 2006 г.
142.3. Внесение изменений и дополнений в Правила лицензирования и Правила аттестации вузов в части усиления квалификационных и аттестационных требований
Абдрасилов Б.С.,
декабрь 2006 г.
142.4. Внесение изменений и дополнений в Правила проведения промежуточного государственного контроля
Абдрасилов Б.С.,
декабрь 2006 г.
142.5. Увеличение государственного образовательного заказа на получение
рабочих профессий и среднего профессионального образования
акимы областей,
городов Астаны и Алматы,
май 2007 г.
142.6. Внедрение международной модели аккредитации вузов
Утеулина Х.М., март 2008 г.
142.7. Внесение изменений в Государственные общеобязательные стандарты высшего образования
Утеулина Х.М., август 2008 г.
142.8. Создание системы высших технических школ
Айтимова Б.С., акимы
областей, городов Астаны
и Алматы, август 2008 г.
143
Принятие Указа Президента о создании национальной управленческой школы на базе Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Ответственный исполнитель -
Турисбеков З.К.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения -
ноябрь 2006 г.
143.1. Разработка проекта Указа
Турисбеков З.К.,
август 2006 г.
143.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Турисбеков З.К.,
октябрь 2006 г.
143.3. Внесение проекта Указа
в Администрацию Президента
Турисбеков З.К.,
ноябрь 2006 г.
144
Принятие Государственной программы "Дети Казахстана" на 2006-2011 годы
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения - июль 2006 г.
144.1. Разработка проекта Указа
Сыздыкова Б.А., май 2006 г.
144.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Айтимова Б.С, июнь 2006 г.
144.3. Направление проекта Указа в Администрацию Президента
Айтимова Б.С, июль 2006 г.
145
Совершенствование   структуры государственного        заказа подготовки специалистов с    высшим образованием    в зависимости от статуса вуза и специальности
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения -   постановление Правительства
Срок исполнения -
май 2007 г.
Принятие постановления Правительства
Айтимова Б.С, май 2007 г.

142
Біліктілік және аттестаттау талаптарын күшейту, жоғары оқу орындарын аккредиттеудің халықаралық моделіне көшу, жоғары білім берудің қазіргі заманғы
жалпыға міндетті мемлекеттік стандартарын енгізу, жоғары техникалық
мектептер жүйесін құру және басқа да шаралар жолымен жоғары оқу орындар желісін оңтайландыруды жүргізу
Жауапты орындаушы -
Б.С. Әйтімова
Аяқтау нысаны - нормативтік құқықтық кесімдер
Орындау мерзімі -
2006 жылғы желтоқсан - 2008 жылғы тамыз
142.1. Барлық деңгейдегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгі ережесіне өзгерістер енгізу
Х.М.Өтеулина, 2006 жылғы
қыркүйек
142.2. Жоғары оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Х.М.Өтеулина, 2006 жылғы
қазан
142.3. Жоғары оқу орындарын лицензиялау ережесіне біліктілік және аттестаттау талаптарын күшейту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Б.С.Әбдірасылов, 2006 жылғы
желтоқсан
142.4. Аралық мемлекеттік бақылауды жүргізу ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Б.С.Әбдірасылов, 2006 жылғы
желтоқсан
142.5. Жұмысшы кәсіптерін және орта кәсіби білім алуға арналған
мемлекеттік білім беру тапсырысын
ұлғайту
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2007 жылғы мамыр
142.6. Жоғары оқу орындарын аккредиттеудің халықаралық моделін енгізу
Х.М.Өтеулина, 2008 жылғы
наурыз
144.7. Жоғары білім берудің жалпыға міндетті мемлекеттік стандарттарына өзгерістер енгізу
Х.М.Өтеулина, 2008 жылғы
тамыз
142.8. Жоғары техникалық мектептер жүйесін құру
Б.С.Әйтімова, облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкімдері,
2008 жылғы тамыз
143
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының базасы негізінде ұлттық басқару мектебін құру туралы Президенттің Жарлығын қабылдау
Жауапты орындаушы - З.Қ.Тұрысбеков
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қараша
143.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу
З.Ө.Тұрысбеков, 2006 жылғы
тамыз
143.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
З.Қ.Тұрысбеков, 2006 жылғы
қазан
143.3. Жарлықтың жобасын
Президент Әкімшілігіне енгізу
З.Қ.Тұрысбеков, 2006 жылғы
қараша
144
2006 - 2011 жылдарға арналған "Қазақстан балалары" мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы шілде
144.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу
Б.А.Сыздықова, 2006 жылғы
мамыр
144.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Әйтімова, 2006 жылғы
маусым
144.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне жіберу
Б.С.Әйтімова, 2006 жылғы
шілде
145
Жоғары оқу орындарының және мамандықтың мәртебесіне қарай жоғары білімді мамандарды даярлаудың мемлекеттік тапсырысының құрылымын жетілдіру
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы мамыр
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Б.С.Әйтімова, 2007 жылғы
мамыр

4.2. Укрепление роли культуры в процессе становления государственности страны на основе многонациональности и многоконфессиональности Казахстана
146
Внесение изменений и дополнений в Программу развития сферы культуры на 2006-2008 годы, утвержденную постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 в части совершенствования государственной
поддержки творческих деятелей, талантливых музыкантов и исполнителей, а также развития частного сектора в сфере культуры
Ответственный исполнитель -
Ертысбаев Е.К.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Ертысбаев Е.К.,
декабрь 2006 г.
147
Принятие программы развития архивного дела и систем документации на 2007-2009 годы
Ответственный исполнитель -
Ертысбаев Е.К.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Ертысбаев Е.К.,
ноябрь 2006 г.
148
Принятие Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы
Ответственный исполнитель -
Досмухамбетов Т.М.
Форма завершения - Указ
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
148.1. Разработка проекта Указа
Досмухамбетов Т.М.,
август 2006 г.
148.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Досмухамбетов Т.М.,
октябрь 2006 г.
148.3. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
Досмухамбетов Т.М.,
декабрь 2006 г.
5. Дальнейшее развитие демократии и модернизация политической системы
149
Принятие Общенациональной программы демократических реформ
Ответственный исполнитель - Администрация Президента Республики Казахстан,
Ертысбаев Е.К.,
Балиева З.Я.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
Принятие Указа
Администрация Президента,
Ертысбаев Е.К., Балиева З.Я.
декабрь 2006 г.
150
Принятие Концепции развития гражданского общества на 2006-2011 годы
Ответственный исполнитель -
Ертысбаев Е.К., Балиева З.Я.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения - июнь 2006 г.
150.1. Внесение проекта Указа в Правительство
Ертысбаев Е.К., май 2006 г.
150.2. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
Ертысбаев Е.К., июнь 2006 г.
151
Принятие Концепции развития конкурентоспособности информационного пространства на 2006-2009 годы
Ответственный исполнитель -
Администрация Президента Республики Казахстан,
Ертысбаев Е.К., Жумагалиев А.К., Балиева З.Я.,
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения - июнь 2006 г.
Принятие Указа
Администрация Президента,
Ертысбаев Е.К.,
Жумагалиев А.К.,
Балиева З.Я., Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А., июнь 2006 г.

4.2. Қазақстанның көпұлтты және көпконфессиялы болуы негізінде мәдениеттің ел мемлекеттілігінің қалыптасу үдерісіндегі рөлін нығайту
146
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 қаулысымен бекітілген Мәдениет саласын дамытудың 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасына шығармашылық қайраткерлерін, талантты сазгерлер мен орындаушыларды мемлекеттік қолдауды жетілдіру, сондай-ақ мәдениет саласындағы жеке меншік секторды дамыту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Е.Қ. Ертісбаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Аяқтау мерзімі -
2006 жылғы желтоқсан
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Е.Қ.Ертісбаев, 2006 жылғы
желтоқсан
147
Мұрағат ісі мен құжаттама жүйелерін дамытудың 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Е.Қ.Ертісбаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қараша
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Е.Қ.Ертісбаев, 2006 жылғы
қараша
148
Қазақстан Республикасында Дене тәрбиесі мен спортты дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Т.М.Досмұхамбетов
Аяқтау нысаны - Жарлық
Орындау мерзімі -
2006 жылғы желтоқсан
148.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу
Т.М.Досмұхамбетов, 2006
жылғы тамыз
148.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Т.М.Досмұхамбетов, 2006
жылғы қазан
148.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Т.М.Досмұхамбетов, 2006
жылғы желтоқсан
5. ДЕМОКРАТИЯНЫ ОДАН ӘРІ ДАМЫТУ ЖӘНЕ САЯСИ ЖҮЙЕНІ ЖАҢАРТУ
149
Демократиялық реформалардың жалпыұлттық бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Е.Қ.Ертісбаев, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Аяқтау мерзімі -
2006 жылғы желтоқсан
Жарлықты қабылдау
Президент Әкімшілігі,
Е.Қ.Ертісбаев, З.Я.Балиева
2006 жылғы желтоқсан
150
Азаматтық қоғамды дамытудың 2006 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Е.Қ.Ертісбаев, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы маусым
150.1. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Е.Қ.Ертісбаев, 2006 мамыр
150.2. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Е.Қ.Ертісбаев, 2006 жылғы
маусым
151
Ақпараттық кеністіктің бәсекеге қабілеттілігін дамытудың 2006 - 2009 жылдарға арналған тұжырымдамасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Е.Қ.Ертісбаев, А.Қ.Жұмағалиев, З.Я.Балиева, Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы маусым
Жарлықты қабылдау
Президент Әкімшілігі,
Е.Қ.Ертісбаев,
А.Қ.Жұмағалиев, З.Я.Балиева,
Н.А.Коржова, М.Ә. Құсайынов,
2006 жылғы маусым

152
Принятие программы совершенствования казахстанской модели этнического и конфессионального согласия на 2006-2008 годы
Ответственный исполнитель -
Ертысбаев Е.К.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Ертысбаев Е.К., июнь 2006 г.
153
Принятие Государственной программы патриотического воспитания граждан на 2006-2008 годы
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Ертысбаев Е.К.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения - сентябрь 2006 г.
153.1. Разработка проекта Указа
Айтимова Б.С, Ертысбаев Е.К.,
апрель 2006 г.
153.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Айтимова Б.С.,
Ертысбаев Е.К.,
июль 2006 г.
153.3. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
Айтимова Б.С.,
сентябрь 2006 г.
154
Принятие плана мероприятий на 2006-2008 годы по реализации Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006-2016 годы
Ответственный исполнитель -
Самакова А.Б., Кусаинов М.А., Балиева З.Я.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2006 г.
Принятие постановления Правительства
Самакова А.Б.,
Кусаинов М.А.,
Балиева З.Я.,
июнь 2006 г.
155
Принятие         Государственной         программы поддержки развития местного самоуправления на 2007-2009 годы
Ответственный исполнитель -
Палымбетов Б.А., Балиева З.Я.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
155.1. Разработка Государственной программы
Палымбетов Б.А.,
Балиева З.Я., август 2006 г.
155.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Палымбетов Б.А.,
сентябрь 2006 г.
155.3. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
Палымбетов Б.А.,
декабрь 2006 г.
156
Совершенствование   законодательства,
предусматривающего     ответственность за клевету, подкуп, насилие
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А., Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения - Закон
Срок исполнения
Проект -
ноябрь 2006 г.,
Закон - май 2007 г.
156.1. Разработка законопроекта
Мухамеджанов Б.А.,
Тусупбеков Р.Т., май 2006 г.
156.2 Внесение законопроекта в Правительство
Мухамеджанов Б.А.,
сентябрь 2006 г.
156.3. Внесение законопроекта в Парламент
Мухамеджанов Б.А.,
ноябрь 2006 г.
156.4. Принятие законопроекта Парламентом и направление на подпись Президенту
Мухамеджанов Б.А.,
май 2007 г.
157
Принятие Закона Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
Ответственный исполнитель -
Тусупбеков Р.Т., Балиева З.Я.
Форма завершения - Закон
Срок исполнения -
Проект - сентябрь
2006 г.
Закон - декабрь 2006 г.
157.1. Разработка законопроекта
Тусупбеков Р.Т.,
Балиева З.Я.,
июнь 2006 г.

152
Этностық және конфессиялық келісімнің қазақстандық моделін жетілдірудің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Е.Қ.Ертісбаев
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
Е.Қ.Ертісбаев, 2006 жылғы
маусым
153
Азаматтарға патриоттық тәрбие берудің 2006 - 2008 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтімова, Е.Қ.Ертісбаев
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қыркүйек
153.1. Жарлықтың жобасын әзірлеу
Б.С.Әйтімова, Е.Қ.Ертісбаев,
2006 жылғы сәуір
153.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Б.С.Әйтімова, Е.Қ.Ертісбаев,
2006 жылғы шілде
153.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Б.С. Әйтімова, 2006 жылғы
қыркүйек
154
Қазақстан Республикасында 2006 - 2016 жылдарға арналған гендердік теңдік стратегиясын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын қабылдау
Жауапты орындаушы - А.Б.Самақова, М.Ә. Құсайынов, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Үкіметтің қаулысы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы маусым
Үкіметтің қаулысын қабылдау
А.Б.Самақова,
М.Ә. Құсайынов, З.Я.Балиева,
2006 жылғы маусым
155
Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамытуды қолдаудың 2007 - 2009 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - Б.Ә.Палымбетов, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2006 жылғы желтоқсан
155.1. Мемлекеттік бағдарламаны әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, З.Я.Балиева,
2006 жылғы тамыз
155.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қыркүйек
155.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
156
Жала жапқаны, сатып алғаны, зорлағаны үшін жауапкершілікті көздейтін заңнаманы жетілдіру
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов,
Р.Т.Түсіпбеков
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қараша,
Заң - 2007 жылғы мамыр
156.1. Заңның жобасын әзірлеу
Н.Ә.Ысқақов,
Р.Т.Түсіпбеков, 2006 жылғы
мамыр
156.2. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы
қыркүйек
156.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы
қараша
156.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Н.Ә.Ысқақов, 2007 жылғы
мамыр
157
"Жеке және заңды
тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Жауапты орындаушы - Р.Т.Түсіпбеков, З.Я.Балиева
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қыркүйек
Заң - 2006 жылғы желтоқсан
157.1. Заңның жобасын әзірлеу
Р.Т.Түсіпбеков, З.Я.Балиева,
2006 жылғы маусым

157.2. Внесение законопроекта в Правительство
Тусупбеков Р.Т.,
август 2006 г.
157.3. Внесение законопроекта в Парламент
Тусупбеков Р.Т.,
сентябрь 2006 г.
157.4. Принятие законопроекта Парламентом и направление на подпись Президенту
Тусупбеков Р.Т.,
декабрь 2006 г.
6. Реализация стратегии национальной безопасности,
адекватной современным угрозам и вызовам
6.1. Новая Стратегия национальной безопасности на 2006-2010 годы
158
Принятие новой военной доктрины
Ответственный исполнитель -
Алтынбаев М.К., Шабдарбаев А.С,
Мухамеджанов Б.А., Кулмаханов Ш.К.,
Тасбулатов А.Б.
Форма завершения - Указ Президента
Срок исполнения -
март 2007 г.
158.1. Разработка проекта новой военной доктрины
Алтынбаев М.К.,
Шабдарбаев А.С.,
Мухамеджанов Б.А.,
Кулмаханов Ш.К.,
Тасбулатов А.Б.,
январь 2007 г.
158.2. Внесение проекта военной доктрины в Правительство
Алтынбаев М.К.,
февраль 2007 г.
158.3. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
Алтынбаев М.К., март 2007 г.
159
Принятие Государственной программы закупки,
модернизации, ремонта, утилизации вооружения и военной техники Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан и развития предприятий, выпускающих продукцию военного назначения, до 2015 года
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C., Алтынбаев М.К.,
Мухамеджанов Б.А., Кулмаханов Ш.К.,
Шабдарбаев А.С., Тасбулатов А.Б.
Форма завершения -
Указ Президента
Срок исполнения - декабрь 2006 г.
159.1. Разработка проекта Государственной программы
Школьник B.C.,
Алтынбаев М.К.,
Мухамеджанов Б.А.,
Кулмаханов Ш.К.,
Шабдарбаев А.С.,
Тасбулатов А.Б.,
до 1 октября 2006 г.
159.2. Внесение проекта Указа в Правительство
Школьник B.C., ноябрь 2006 г.
159.3. Внесение указа в Администрацию Президента
Школьник B.C., декабрь 2006 г.
160
Внесение изменений
и дополнений в Закон
"О государственном
контроле за оборотом
отдельных видов оружия"
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А.,
Тусупбеков Р.Т.,
Шабдарбаев А.С.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения - Проект - ноябрь 2006 г.
Закон - май 2007 г.
160.1. Разработка законопроекта
Мухамеджанов Б.А.,
Тусупбеков Р.Т.,
Шабдарбаев А.С., май 2006 г.
160.2. Внесение законопроекта
в Правительство
Мухамеджанов Б.А.,
сентябрь 2006 г.
160.3. Внесение законопроекта в Парламент
Мухамеджанов Б.А.,
ноябрь 2006 г.
160.4. Принятие законопроекта
Парламентом и направление на подпись
Президенту
Мухамеджанов Б.А.,
май 2007 г.
6.2. Политика, направленная на противодействие религиозному экстремизму и борьбу с международным терроризмом и наркоторговлей
161
Внедрение совместно с заинтересованными
специальными службами иностранных государств
эффективных механизмов
противодействия деятельности
международных террористических и
религиозно-
экстремистских организаций
Ответственный исполнитель -
Шабдарбаев А.С., Алтынбаев М.К., Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения - международные соглашения, совместные мероприятия
Срок исполнения -
декабрь 2006 г.
161.1. Разработка Программы
сотрудничества государств-членов
ШОС в борьбе с терроризмом,
экстремизмом и сепаратизмом на

157.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Р.Т.Түсіпбеков, 2006 жылғы
тамыз
157.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Р.Т. Түсіпбеков, 2006 жылғы
қыркүйек
157.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Р.Т.Түсіпбеков, 2006 жылғы
желтоқсан
6. ОСЫ ЗАМАНҒЫ ҚАУІП-ҚАТЕРЛЕР МЕН ҚЫР КӨРСЕТУЛЕРГЕ ҚАРСЫ БАРАБАР ҰЛТТЫҚ ҚАУІПСІЗДІК СТРАТЕГИЯСЫН ІСКЕ АСЫРУ
6.1. Ұлттық қауіпсіздіктің 2006 - 2010 жылдарға арналған жаңа стратегиясы
158
Жаңа әскери доктрина қабылдау
Жауапты орындаушы - М.Қ.Алтынбаев, А.С.Шабдарбаев, Н.Ә.Ысқақов, Ш.Қ.Құлмаханов, А.Б.Тасболатов
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі -
2007 жылғы наурыз
158.1. Жаңа әскери доктрина жобасын әзірлеу
М.Қ.Алтынбаев,
А.С.Шабдарбаев,
Н.Ә.Ысқақов,
Ш.Қ.Құлмаханов,
А.Б.Тасболатов, 2007 жылғы
қаңтар
158.2. Әскери доктрина жобасын Үкіметке енгізу
М.Қ.Алтынбаев, 2007 жылғы
ақпан
158.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
М.Қ.Алтынбаев, 2007 жылғы
наурыз
159
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріне, басқа әскерлері мен әскери құралымдарына қару-жарақ пен әскери техника сатып алудың, оны жаңғыртудың, жөндеудің, кәдеге жаратудың және әскери мақсаттағы өнім шығаратын кәсіпорындарды дамытудың 2015 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, М.Қ.Алтынбаев, Н.Ә.Ысқақов, Ш.Қ.Құлмаханов, А.С.Шабдарбаев, А.С.Тасболатов
Аяқтау нысаны - Президенттің Жарлығы
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
159.1. Мемлекеттік бағдарлама жобасын әзірлеу
В.С.Школьник, М.Қ.Алтынбаев,
Н.Ә.Ысқақов,
Ш.Қ.Құлмаханов,
А.С.Шабдарбаев,
А.Б.Тасболатов, 2006 жылғы
1 қазанға дейін
159.2. Жарлықтың жобасын Үкіметке енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
қараша
159.3. Жарлықтың жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
В.С.Школьник, 2006 жылғы
желтоқсан
160
"Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау туралы" Заңға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, Р.Т.Түсіпбеков, А.С.Шабдарбаев
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы қараша
Заң - 2007 жылғы мамыр
160.1. Заңның жобасын әзірлеу
Н.Ә.Ысқақов,
Р.Т.Түсіпбеков,
А.С.Шабдарбаев, 2006 жылғы
мамыр
160.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы
қыркүйек
160.3. Заңның жобасын Парламентке енгізу
Н.Ә.Ысқақов, 2006 жылғы
қараша
160.4. Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Н.Ә.Ысқақов, 2007 жылғы
мамыр
6.2. Діни экстремизмге қарсы іс-қимылға және халықаралық терроризм мен есірткі саудасына қарсы күреске бағытталған саясат
161
Шет мемлекеттердiң мүдделi арнайы қызметтерiмен бiрлесiп, халықаралық террористiк және дiни-экстремистiк ұйымдардың қызметiне қарсы әрекет етудiң тиiмдi тетiктерiн енгiзу
Жауапты орындаушы -
А.С. Шабдарбаев,
М.Қ.Алтынбаев,
Р.Т.Түсiпбеков
Аяқтау нысаны - халықаралық келiсiмдер, бiрлескен iс-шаралар
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
161.1 ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердiң терроризмге, экстремизмге және

2007-2009 годы.
Шабдарбаев А.С.,
Алтынбаев М.К.,
Тусупбеков Р.Т.,
ноябрь 2006 г.
161.2 Реализация правовых процедур
подписания Соглашений:
- о порядке организаций и проведения
совместных антитеррористических
меропроятий на территориях государств-членов ШОС
Божко В.К., август 2006 г .
- о сотрудничестве в области выявления и перекрытия каналов проникновения на территории государств-членов ШОС лиц, причастных к террористической,
экстремистской и сепаратистской деятельности
Божко В.К., ноябрь 2006 г.
- о создании межгосударственного банка данных о лицах, совершивших
преступления и правонарушения, связанные с экстремистской, террористической деятельностью
Ким Г.В., декабрь 2006 г.
161.3  Участие в организации и проведении совместных командно-
штабных учений специальных служб и органов безопасности стран СНГ "Атом-Антитеррор-2006" (Армения)
Божко В.К., сентябрь 2006 г.
161.4. В рамках Индивидуального плана действий партнерства с НАТО (IPAP) участие в организации и проведении антитеррористических тактико-специальных учений "Степной орел - 2006" совместно с подразделениями Вооруженных Сил Великобритании, Турции и США
(г. Капчагай).
Сембинов Б.К.,
сентябрь 2006 г.
161.5. Участие в организации и проведении совместных антитеррористических учений "Рубеж-2006" (г. Актау)
Дарбеков Б.К.,
сентябрь 2006 г.
161.6. Участие в разработке и утверждении в рамках ОДКБ и АТЦ СНГ единых списков террористических и экстремистских организаций, представляющих угрозу для государств-
участников
Божко В.К., ноябрь 2006 г.
162
Внедрение эффективных форм и методов взаимодействия с правоохранительными органами и специальными службами государств Центральной Азии в сфере борьбы с организованной преступностью, наркобизнесом и нелегальной миграцией
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А., Шабдарбаев А.С., Алтынбаев М.К., Кулмаханов Ш.К.,
Токаев К.К.,
Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения - международные соглашения, совместные мероприятия
Срок исполнения - декабрь 2006 г.
162.1. Выработка конкретных предложений по реализации в Казахстане проектов Управления ООН по наркотикам и преступности
Мухамеджанов Б.А.,
Шабдарбаев А.С.,
Алтынбаев М.К.,
Кулмаханов Ш.К.,
Токаев К.К.,
Тусупбеков Р.Т.,
сентябрь 2006 г.
162.2. Внесение на подписание странам-участницам Меморандума о взаимопонимании по региональному сотрудничеству в области контроля за наркотиками - Соглашений о создании и условиях пребывания Центрально-
азиатского регионального информационного координационного центра (ЦАРИКЦ)
Выборов А.Н., декабрь 2006 г.

сепаратизмге қарсы күрестегi ынтымақтастығының 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын әзiрлеу
А.С.Шабдарбаев,
М.Қ.Алтынбаев,
Р.Т.Түсiпбеков, 2006 жылғы
қараша
161.2. Мынадай келiсiмдерге қол қоюдың құқықтық рәсімдерін іске асыру:
- ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердiң аумақтарында терроризмге қарсы бiрлескен iс-шараларды ұйымдастырудың және өткiзудiң тәртiбi туралы
В.К.Божко, 2006 жылғы тамыз
- ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердiң аумағына террористiк, экстремистiк және сепаратистiк iс-әрекетке қатысы бар адамдардың кiру арналарын анықтау және жабу саласындағы ынтымақтастық туралы
В.К.Божко, 2006 жылғы қараша
- экстремистiк, террористiк қызметке байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мемлекетаралық деректер банкiн құру туралы
Г.В.Ким, 2006 жылғы желтоқсан
161.3. ТМД елдерiнiң арнайы қызметтерi мен қауiпсiздiк органдарының "Атом-Антитеррор - 2006" бiрлескен командалық-штабтық оқу-жаттығуын
ұйымдастыруға және өткiзуге қатысу (Армения)
В.К.Божко, 2006 жылғы
қыркүйек
161.4. НАТО-мен (IРАР) әріптестiк iс-қимылдың жеке жоспары шеңберiнде Ұлыбритания, Түркия және АҚШ Қарулы Күштерінің бөлімшелерімен бірлесіп, "Дала бүркіті - 2006" терроризмге қарсы тактикалық арнайы оқу-жаттығуын ұйымдастыруға және өткізуге қатысу (Қапшағай қаласы)
Б.Қ.Сембинов 2006 жылғы
қыркүйек
161.5. "Рубеж - 2006" терроризмге қарсы бірлескен оқу-жаттығуын ұйымдастыруға және өткізуге қатысу (Ақтау қаласы)
Б.Қ.Дарбеков, 2006 жылғы
қыркүйек
161.6. ҰҚШҰ және ТМД ТҚО шеңберінде қатысушы мемлекеттер үшін қауіп төндіретін террористік және экстремистік ұйымдардың бірыңғай тізімін әзірлеуге және бекітуге қатысу
В.К.Божко, 2006 жылғы қараша
162
Ұйымдасқан қылмысқа, есірткі бизнесіне және заңсыз көші-қонға қарсы күрес саласында Орталық Азия мемлекеттерінің құқық қорғау органдарымен және арнайы қызметтерімен өзара іс-қимыл жасаудың тиімді нысандары мен әдістерін енгізу
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, А.С.Шабдарбаев, М.Қ.Алтынбаев, Ш.Қ.Құлмаханов, Қ.К.Тоқаев, Р.Т.Түсіпбеков
Аяқтау нысаны - халықаралық келісімдер, бірлескен іс-шаралар
Орындау мерзімі - 2006 жылғы желтоқсан
162.1. Қазақстанда БҰҰ Басқармасының есірткі және қылмыс жөніндегі жобаларын іске асыру жөніндегі нақты ұсыныстарды пысықтау
Н.Ә.Ысқақов,
А.С.Шабдарбаев,
М.Қ.Алтынбаев,
Ш.Қ.Құлмаханов, Қ.К.Тоқаев,
Р.Т.Түсіпбеков, 2006 жылғы
қыркүйек
162.2. Есірткіні бақылау саласындағы өнірлік ынтымақтастық жөніндегі өзара түсіністік туралы меморандумға қатысушы елдерге Орталық Азия өңірлік ақпараттық үйлестіру орталығын (ОАӨАҮО) құру және оның болу шарттары туралы келісімдерді қол қоюға енгізу
А.Н.Выборов, 2006 жылғы
желтоқсан

6.3. Последовательная реализация комплексной общенациональной программы по борьбе с коррупцией, как угрозой национальной безопасности и общественной стабильности
163
Внесение изменений и дополнений в
действующее законодательство,
обеспечивающее прозрачность деятельности и финансовых потоков национальных компаний и государственных предприятий, а также крупных частных компаний
Ответственный исполнитель -
Палымбетов Б.А., Коржова Н.А.,
Балиева З.Я., Калмурзаев С.С., Измухамбетов Б.С., Оспанов Б.С.
Форма завершения -
Закон
Срок исполнения -
Проект -
декабрь 2006 г.,
Закон - май 2007 г.
163.1. Разработка законопроекта
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А., Балиева З.Я.,
Калмурзаев С.С.,
Измухамбетов Б.C.,
Оспанов Б.C.,
сентябрь 2006 г.
163.2. Внесение законопроекта в Правительство
Палымбетов Б.А.,
ноябрь 2006 г.
163.3. Внесение законопроекта в Парламент
Палымбетов Б.А.,
декабрь 2006 г.
163.4. Принятие законопроекта Парламентом и направление на подпись Президенту
Палымбетов Б.А., май 2007 г.
164
Принятие Закона "Об амнистии в связи с легализацией имущества" с учетом внесения нормы, устанавливающей уплату в бюджет 10 процентов от суммы легализованных активов
Ответственный исполнитель -
Балиева З.Я.,
Коржова Н.А.,
Кусаинов М.А.,
Калмурзаев С.С., Сайденов А.Г.
Форма завершения - Закон
Срок исполнения -
Закон - июнь 2006 г.
Принятие законопроекта Парламентом и направление на подпись Президенту
Балиева З.Я., июнь 2006 г.
7. ДАЛЬНЕЙШАЯ РЕАЛИЗАЦИЯ СБАЛАНСИРОВАННОГО И ОТВЕТСТВЕННОГО ВНЕШНЕПОЛИТИЧЕСКОГО КУРСА, УЧИТЫВАЮЩЕГО ИНТЕРЕСЫ КАЗАХСТАНА И ДИНАМИКУ РЕГИОНАЛЬНОГО И МИРОВОГО РАЗВИТИЯ
7.1. Развитие отношений стратегического партнерства с Россией на основе широких интеграционных процессов между нашими странами
165
Расширение взаимодействия с Российской Федерацией в совместном освоении космического пространства, вопросах топливно-энергетичес-
кого комплекса, приграничного сотрудничества, реализации совместных проектов в области экономики, транспорта и инвестиций
Ответственный исполнитель -
Токаев К.К.,
Айтимова Б.С., Измухамбетов Б.С., Школьник B.C., Жумагалиев А.К.,
Мамин А.У.,
Коржова Н.А.
Форма завершения - международные документы, отчет в Правительство.
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.
165.1. Организация взаимных визитов на высшем и высоком уровнях в соответствии с графиком международных мероприятий.
Онжанов Н.Б., 2006-2008 гг.
165.2. Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур" согласно рабочей программе акционерного общества "Совместное казахстанско-
российское предприятие "Байтерек".
Косунов А.О., 2006-2009 гг.

6.3. Ұлттық қауіпсіздік пен қоғамдық тұрақтылыққа төнген қатер ретінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі жалпыұлттық кешенді бағдарламаны дәйекті түрде іске асыру
163
Қолданыстағы заңнамаға ұлттық компаниялар мен мемлекеттік кәсіпорындардың, сондай-ақ ірі жеке меншік
компаниялардың қызметі
мен қаржы ағыстарының ашықтығын қамтамасыз ететін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы -
Б.Ә.Палымбетов,
Н.А.Коржова,
З.Я.Балиева,
С.С.Қалмырзаев,
Б.С.Ізмұхамбетов,
Б.С.Оспанов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
Жоба - 2006 жылғы желтоқсан,
Заң - 2007 жылғы мамыр
163.1. Заңның жобасын әзірлеу
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
З.Я.Балиева, С.С.Қалмырзаев,
Б.С.Ізмұхамбетов,
Б.С.Оспанов, 2006 жылғы
қыркүйек
163.2. Заңның жобасын Үкіметке енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
қараша
163.3. Заңның жобасын Парламентке
енгізу
Б.Ә.Палымбетов, 2006 жылғы
желтоқсан
163.4. Заңның жобасын Парламенттің
қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
Б.Ә.Палымбетов, 2007 жылғы
мамыр
164
Заңдастырылған активтер сомасының 10 пайызын бюджетке төлеуді белгілейтін норма енгізуді ескере отырып, "Мүлікті заңдастыруға байланысты рақымшылық жасау туралы" Заңды қабылдау
Жауапты орындаушы -
З.Я.Балиева,
Н.А.Коржова,
М.Ә. Құсайынов,
С.С.Қалмырзаев,
Ә.Ғ.Сәйденов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі -
2006 жылғы маусым
Заңның жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
З.Я. Балиева, 2006 жылғы
маусым
7. ҚАЗАҚСТАННЫҢ МҮДДЕЛЕРІН, ӨҢІРЛІК ЖӘНЕ ӘЛЕМДІК ДАМЫТУДЫҢ СЕРПІНІН ЕСКЕРЕТІН ТЕҢДЕСТІРІЛГЕН ЖӘНЕ ЖАУАПТЫ СЫРТҚЫ САЯСИ БАҒЫТТЫ ОДАН ӘРІ ІСКЕ АСЫРУ
7.1. Біздің елдеріміз арасындағы ауқымды интеграциялық үдерістер негізінде Ресеймен стратегиялық серіктестік қатынастарын дамыту
165
Ресей Федерациясымен ғарыш кеңістігін бірлесіп игеруде, отын-энергетика кешен, шекара маңындағы ынтымақтастық, экономика, көлік және инвестициялар саласында бірлескен жобаларды іске асыру мәселелерінде өзара іс-қимыл жасауды кеңейту
Жауапты орындаушы -
Қ.К.Тоқаев,
Б.С.Әйтімова,
Б.С.Ізмұхамбетов,
В.С.Школьник,
А.Қ.Жұмағалиев,
А.Ұ.Мамин,
Н.А.Коржова
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Үкіметке есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
165.1. Халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес өзара сапарларды жоғары әрі биік деңгейде ұйымдастыру
Н.Б.Онжанов, 2006-2008 жылдар
165.2. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамының жұмыс бағдарламасына сәйкес "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенiн құру
А.О.Қосынов, 2006-2009 жылдар

165.3. Приступить к демаркации казахстанско-российской границы.
Жошибаев Р.С., Оспанов Б.С.,
Закиев Б.С., Сагиндиков Е.Н.,
Мусин А.Е., Храпунов В.В.,
Ашимов Н.С., Мансуров Т.А.,
Кулагин С.В., Нурпеисов К.А.,
2007-2008 гг.
165.4. Проведение Форума руководителей приграничных регионов Республики Казахстан и Российской Федерации с участием Президентов Республики Казахстан и Российской Федерации.
Школьник B.C.,
Сагиндиков Е.Н., Мусин А.Е.,
Храпунов В.В., Ашимов Н.С.,
Мансуров Т.А., Кулагин С.В.,
Нурпеисов К.А., Онжанов Н.Б.,
в течение 2006 г.
165.5. Создание Центра приграничного сотрудничества с Российской Федерацией.
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А., Ашимов Н.С.,
декабрь 2007 г.
165.6. Проведение очередных заседаний Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией, а также действующих в ее рамках Подкомиссий (по графику).
Сопредседатель казахстанской
части МПК, Онжанов Н.Б.,
2006-2008 гг.
165.7. Проведение мероприятий в рамках Года Абая в России и Года Пушкина в Казахстане.
Ертысбаев Е.К.,
Онжанов Н.Б.,
в течение 2006 г.
165.8. Реализация конкретных совместных проектов в области топливно-энергетического комплекса.
Измухамбетов Б.С.,
2006-2008 гг.
166
Углубление торгово-
экономического сотрудничества и расширение региональной интеграции в рамках ЕврАзЭС, ЕЭП, ШОС
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.,
Коржова Н.А., Измухамбетов Б.С., Есимов А.С., Токаев К.К.
Форма завершения - международные документы, отчет в Правительство.
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.
166.1. Реализация приоритетных направлений развития ЕврАзЭС и Комплекса основных мер по формированию ЕЭП (по графику).
Школьник B.C., Онжанов Н.Б.,
2006-2008 гг.
166.2. Реализация совместных мероприятий Плана по выполнению Программы многостороннего торгово-
экономического сотрудничества государств-членов ШОС от 23 сентября 2003 года.
Школьник B.C.,
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
167
Расширение      взаимодействия правоохранительных      органов Республики Казахстан и Российской Федерации в вопросах противодействия организованной преступности, терроризму,       нелегальной       миграции и незаконному обороту наркотиков в
приграничных регионах
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А.,
Шабдарбаев А.С., Коржова Н.А.,   Карагусова Г.Д.,   Токаев К.К.,
Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения -
международные документы, отчет в Правительство.
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно.
167.1. Реализация достигнутых двусторонних соглашений между КНБ Казахстана и ФСБ России в сфере противодействия региональным угрозам и вызовам:
- организация и проведение рабочих встреч на уровне приграничных территориальных органов КНБ и ФСБ
Божко В.К.,
май-сентябрь 2006 г.
- отработка и закрепление механизмов взаимодействия специальных служб Казахстана и России в рамках III-го совещания делегаций КНБ и ФСБ (город Волгоград, РФ)
Шабдарбаев А.С.,
октябрь 2006 г.

165.3. Қазақстан-Ресей шекарасын демаркациялауға кiрiсу
Р.С.Жошыбаев, Б.С.Оспанов,
Б.С.Зәкиев, Е.Н.Сағындықов,
А.Е.Мусин, В.В.Храпунов,
Н.С.Әшiмов, Т.А.Мансұров,
С.В.Кулагин, Қ.А.Нұрпейiсов,
2007-2008 жылдар
165.4. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы Президенттерiнiң қатысуымен Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Шекара маңындағы өңiрлерi басшыларының форумын өткiзу
В.С.Школьник,
Е.Н.Сағындықов, А.Е.Мусин,
В.В.Храпунов, Н.С.Әшiмов,
Т.А.Мансұров, С.В.Кулагин,
Қ.А.Нұрпейiсов, Н.Б.Онжанов,
2006 жыл iшiнде
165.5. Ресей Федерациясымен шекара маңындағы ынтымақтастық орталығын құру
В.С.Школьник,
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
Н.С.Әшiмов, 2007 жылғы
желтоқсан
165.6. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ынтымақтастық жөнiндегi үкiметаралық комиссияның, сондай-ақ оның шеңберiнде жұмыс iстейтiн Кiшi комиссиялардың кезектi отырыстарын өткiзу (кесте бойынша)
YАК-ның қазақстандық
бөлiгiнiң тең төрағасы,
Н.Б.Онжанов
2006-2008 жылдар
165.7. Ресейде Абай жылы және Қазақстанда Пушкин жылы шеңберiнде iс-шаралар өткізу
Е.Қ.Ертісбаев, Н.Б.Онжанов,
2006 жыл ішінде
165.8. Отын-энергетика кешені саласында нақты бірлескен жобаларды іске асыру
Б.С.Ізмұхамбетов,
2006-2008 жылдар
166
ЕурАзЭҚ, БЭК, ШЫҰ шеңберінде сауда-экономикалық ынтымақтастықты тереңдету және өңірлік ықпалдастықты кеңейту
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Н.А.Коржова, Б.С.Ізмұхамбетов, А.С.Есімов, Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Үкіметке есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
166.1. ЕурАзЭҚ-ты дамытудың басым бағыттарын және БЭК құру жөніндегі негізгі шаралар кешенін іске асыру (кесте бойынша)
В.С.Школьник, Н.Б.Онжанов,
2006 - 2008 жылдар
166.2. 2003 жылғы 23 қыркүйектегі ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердің Көп жақты сауда-экономикалық ынтымақтастық бағдарламасын орындау жөніндегі жоспардың бірлескен іс-шараларын іске асыру
В.С.Школьник,
Қ.Қ.Әбдірахманов
2006-2008 жылдар
167
Шекара маңындағы өңірлерде ұйымдасқан қылмысқа, терроризмге, заңсыз көші-конға және есірткінің заңсыз айналымына қарсы әрекет ету мәселелерінде Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының құқық қорғау органдарының өзара іс-қимыл жасауын кеңейту
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, А.С.Шабдарбаев, Н.А.Коржова, Г.Ж.Қарақұсова, Қ.К.Тоқаев,
Р.Т.Түсіпбеков
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Үкіметке есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
167.1. Өңірлік қауіп-қатерлер мен қыр көрсетулерге қарсы әрекет ету саласында Қазақстан ҰКК мен Ресей ФҚК арасында қол жеткізілген екі жақты келісімдерді іске асыру:
- ҰҚК мен ФҚК шекара маңындағы аумақтық органдары деңгейінде жұмыс кездесулерін ұйымдастыру және өткізу
В.К.Божко, 2006 жылғы мамыр
- қыркүйек
- ҰҚК мен ФҚК делегацияларының III кеңесі шеңберінде Қазақстан мен Ресейдің арнайы қызметтерінің өзара әрекет ету тетіктерін пысықтау және бекітіп беру (РФ, Волгоград қаласы)
А.С.Шабдарбаев, 2006 жылғы
қазан

167.2. Обеспечение мониторинга и регулярного обмена информацией о состоянии преступности в приграничных регионах двух государств
Шпекбаев А.Ж.,
декабрь 2006-2008 гг.
167.3. Обеспечение проведения согласованных мероприятий по противодействию различным проявлениям преступности
Шпекбаев А.Ж.,
декабрь 2006-2008 гг.
7.2. Укрепление взаимовыгодного сотрудничества с КНР
168
Активизация политического диалога по проблемам международной безопасности
Ответственный исполнитель -
Токаев К.К.,
Шабдарбаев А.С., Алтынбаев М.К., Мухамеджанов Б.А.
Форма завершения - международные документы, отчет в Администрацию Президента.
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно.
168.1. Организация визитов на высшем
и высоком уровнях в соответствии с графиком международных мероприятий.
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
168.2 Использование потенциала казахстанско-китайского Подкомитета по безопасности, РАТС и Секретариата ШОС в качестве инструмента для совместного решения проблем региональной безопасности.
Адрахманов К.К.,
Мухамеджанов Б.А.,
Шабдарбаев А.С.,
Сембинов Б.К.,
в течение 2006 г.
169
Координация политики по решению проблем миграции и региональной безопасности как в рамках ШОС, так и на основе конкретных двусторонних инициатив и договоренностей
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А., Токаев К.К., Шабдарбаев А.С., Карагусова Г.Д., Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения - международные документы, отчет в Администрацию Президента.
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.
169.1 Инициирование заключения между Республикой Казахстан и Китайской Народной Республикой договоров, направленных на регулирование трудовых миграционных процессов.
Карагусова Г.Д.,
Абдрахманов К.К.,
в течение 2006 г.
169.2. Организация регулярного взаимообмена информации и оперативного оповещения чрезвычайных ситуаций трансграничного характера с Китайской Народной Республикой.
Кулмаханов Ш.К.,
Есимов А.С.,
Досаев Е.А.,
Измухамбетов Б.C.,
Мухамеджанов Б.А.,
Абдрахманов К.К.,
декабрь, ежегодно.
170
Укрепление практического взаимодействия правоохранительных органов Республики Казахстан и Китайской Народной Республики в приграничных регионах
Ответственный исполнитель -
Мухамеджанов Б.А., Шабдарбаев А.С.,
Токаев К.К.
Форма завершения - международные документы, отчет в Администрацию Президента
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.
170.1. Проведение внутригосударственных процедур по вступлению в силу Соглашения между Правительством РК и Правительством КНР о сотрудничестве в борьбе с преступностью от 19 мая 2005 года
Шпекбаев А.Ж., ноябрь 2006 г.
170.2. Обеспечение непрерывного мониторинга и устранение проблем в организации охраны государственной границы
Закиев Б.С.,

167.2. Екі мемлекеттің шекара маңындағы өңірлерінде қылмыстың мониторингін және оның жай-күйі туралы жүйелі ақпарат алмасуды қамтамасыз ету
А.Ж.Шпекбаев, 2006 - 2008
жылғы желтоқсан
167.3. Қылмыстың түрлі көріністеріне қарсы әрекет ету жөнінде бірлескен іс-шаралар жүргізуді қамтамасыз ету
А.Ж.Шпекбаев, 2006 - 2008
жылғы желтоқсан
7.2. ҚХР-мен өзара тиімді ынтымақтастықты нығайту
168
Халықаралық қауіпсіздік проблемалары жөніндегі саяси үндесуді жандандыру
Жауапты орындаушы - Қ.К.Тоқаев, А.С.Шабдарбаев, М.Қ.Алтынбаев, Н.Ә.Ысқақов
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Президент Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
168.1. Халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес сапарларды жоғары әрі биік деңгейде ұйымдастыру
Қ.Қ.Әбдірахманов,
2006-2008 жылдар
168.2 Өңірлік қауіпсіздік проблемаларын бірлесіп шешу құралы ретінде Қазақстан-қытай Қауіпсіздік жөніндегі кіші комитетінің, ААТК мен ШЫҰ Хатшылығының әлеуетін пайдалану
Қ.Қ.Әбдірахманов,
Н.Ә.Ысқақов,
А.С.Шабдарбаев,
Б.Қ.Сембинов, 2006 жыл ішінде
169
ШЫҰ шеңберінде де, сол сияқты нақты екі жақты бастамалар мен уағдаластықтар негізінде де көші-кон және өңірлік қауіпсіздік проблемаларын шешу жөніндегі саясатты үйлестіру
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, Қ.К.Тоқаев, А.С.Шабдарбаев, Г.Ж.Қарақұсова, Р.Т.Түсіпбеков
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Президент Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
169.1 Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы арасында еңбек көші-коны процестерін реттеуге бағытталған шарттар жасасуға бастамашылық ету
Г.Ж.Қарақұсова,
Қ.Қ.Әбдірахманов, 2006 жыл
ішінде
169.2. Үнемі өзара ақпарат алмасуды және Қытай Халық Республикасымен трансшекаралық сипаттағы төтенше жағдайларды жедел хабарлауды ұйымдастыру
Ш.Қ.Құлмаханов, А.С.Есімов,
Е.А. Досаев,
Б.С.Ізмұхамбетов,
Н.Ә.Ысқақов,
Қ.Қ.Әбдірахманов, жыл сайын,
желтоқсан
170
Шекара маңындағы өңірлерде Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы құқық қорғау органдарының іс жүзіндегі өзара іс-қимылын нығайту
Жауапты орындаушы - Н.Ә.Ысқақов, А.С.Шабдарбаев, Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Президент Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
170.1. 2005 жылғы 19 мамырдағы ҚР Үкіметі мен ҚХР Үкіметі арасындағы
Қылмысқа қарсы күрестегі ынтымақтастық туралы келісімнің күшіне енуі жөнінде мемлекетішілік рәсімдерді өткізу
А.Ж.Шпекбаев, 2006 жылғы
қараша
170.2. Мемлекеттік шекараны қорғауды ұйымдастырудың үздіксіз мониторингін қамтамасыз ету және проблемаларын жою

декабрь 2006-2008 гг.
7.3. Укрепление высокого уровня взаимоотношений с США
171
Взаимодействие по вопросам обеспечения международной энергетической стабильности и безопасности
Ответственный исполнитель -
Измухамбетов Б.С., Токаев К.К.,
Шабдарбаев А.С.
Форма завершения - международные документы, отчет в Администрацию Президента и Правительство
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно.
171.1. Организация взаимных визитов на высшем и высоком уровнях в соответствии с графиком международных мероприятий.
Алиев P.M., 2006-2008 гг.
171.2. Проведение двусторонних консультаций в энергетической сфере в рамках Специальной Комиссии по партнерству между Республикой Казахстан и США в области энергетики.
Измухамбетов Б.С.,
Алиев P.M., 2006-2008 гг.
171.3. Подписание поправки к Соглашению между Министерством энергетики и минеральных ресурсов РК и Министерством обороны США об уничтожении инфраструктуры оружия массового уничтожения.
Измухамбетов Б.C.,
Алтынбаев М.К.,
Алиев P.M., в течение 2006 г.
172
Сотрудничество в экономической сфере и создание благоприятных условий для привлечения американских инвестиций
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C.,
Токаев К.К.
Форма завершения - международные документы, отчет в Правительство.
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.
172.1. Инициирование подписания Меморандума о взаимопонимании между Правительством РК и Правительством США по казахстанско-американской программе по экономическому развитию.
Палымбетов Б.А.,
Школьник B.C.,
Алиев P.M., в течение 2006 г.
172.2. Проведение казахстанско-
американских бизнес-форумов и встреч
деловых кругов с целью развития
инвестиционного сотрудничества
Школьник В.С., Алиев Р.М.
2006-2008 г.г.
172.3. Открытие торгового
представительства Казахстана в США
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
Алиев P.M., 2006-2007 гг.
172.4. Установление рабочих контактов
и организация взаимодействия с Национальным контртеррористическим центром США по вопросам обмена информацией о деятельности международных террористических и религиозных экстремистских организаций, а также опытом проведения конкретных антитеррористических операций
Божко В.К., ноябрь 2006 г.
172.5. Обеспечение привлечения
материально-технической и учебно-
методической помощи со стороны правоохранительных органов США для нужд учебных центров МВД Казахстана
по подготовке сотрудников подразделений по борьбе с терроризмом, с незаконным оборотом
наркотиков, с незаконной миграцией
и трафиком людей
Касымов К.Н. 2006-2008 гг.
7.4. Развитие сотрудничества с Европейским Союзом
173
Создание благоприятных условий для инвестиционной деятельности европейских инвесторов и укрепление инвестиционного сотрудничества с европейскими компаниями в несырьевых секторах экономики
Ответственный исполнитель -
Есимов А.С.,
Школьник B.C.,
Токаев К.К.
Форма завершения - нормативные правовые акты
Срок исполнения -

Б.С.Зәкиев, 2006 - 2008
жылғы желтоқсан
7.3. АҚШ-пен өзара қарым-қатынастардың жоғары деңгейін нығайту
171
Халықаралық энергетикалық тұрақтылықты және қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау
Жауапты орындаушы - Б.С.Ізмұхамбетов, Қ.К.Тоқаев, А.С.Шабдарбаев
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Президент Әкімшілігіне және Үкіметке есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
171.1. Халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес өзара сапарларды жоғары әрі биік деңгейде ұйымдастыру
Р.М.Әлиев, 2006 - 2008 жылдар
171.2. Қазақстан Республикасы мен АҚШ арасында энергетика саласындағы әріптестік жөніндегі арнайы комиссия шеңберінде энергетика саласында екі жақты консультациялар өткізу
Б.С.Ізмұхамбетов, Р.М.Әлиев,
2006 - 2008 жылдар
171.3. ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен АҚШ Қорғаныс министрлігі арасындағы Жаппай қырып-жою қаруы инфрақұрылымын жою туралы келісімге түзетуге қол қою
Б.С.Ізмұхамбетов,
М.Қ.Алтынбаев, Р.М.Әлиев,
2006 жыл ішінде
172
Экономикалық саладағы ынтымақтастық және америкалық инвестицияларды тарту үшін қолайлы жағдай жасау
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник, Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - халықаралық құжаттар, Үкіметке есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
172.1. ҚР Үкіметі мен АҚШ Үкіметі арасында Экономикалық даму жөніндегі қазақстандық-америкалық бағдарлама бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қол қоюға бастамашылық ету
Б.Ә.Палымбетов,
В.С.Школьник, Р.М.Әлиев,
2006 жыл ішінде
172.2. Инвестициялық ынтымақтастықты дамыту мақсатында қазақстандық-америкалық бизнес-форумдар мен іскер топтардың кездесулерін өткізу
В.С.Школьник, Р.М.Әлиев,
2006 - 2008 жылдар
172.3. АҚШ-та Қазақстанның сауда өкілеттігін ашу
В.С.Школьник,
Б.Ә.Палымбетов, Р.М.Әлиев,
2006 - 2007 жылдар
172.4. АҚШ Ұлттық контртеррористік орталығымен халықаралық террористік және діни экстремистік ұйымдардың қызметі туралы ақпарат, сондай-ақ терроризмге қарсы нақты операциялар жүргізу тәжірибесін алмасу мәселелері бойынша жұмыс байланыстарын орнату және өзара іс-қимыл жасауды ұйымдастыру
В.К.Божко, 2006 жылғы қараша
172.5. Терроризмге, есірткінің заңсыз айналымына, заңсыз көші-қонға және адамдар трафигіне қарсы күрес жөніндегі бөлімшелердің мамандарын даярлау бойынша Қазақстанның ІІМ оқу орталықтарының мұқтаждары үшін АҚШ құқық қорғау органдарының тарапынан материалдық-техникалық және оқу-әдістемелік көмек тартуды қамтамасыз ету
Қ.Н.Қасымов,
2006-2008 жылдар
7.4. Еуропалық Одақпен ынтымақтастықты дамыту
173
Еуропалық инвесторлардың инвестициялық қызметi үшiн қолайлы жағдай жасау және экономиканың шикiзат емес секторларында еуропалық компаниялармен инвестициялық ынтымақтастықты нығайту
Жауапты орындаушы -
А.С.Есiмов, В.С.Школьник,
Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - нормативтiк құқықтық кесiмдер
Орындау мерзiмi -

в течение 2006-2008 гг.
173.1. Подписание договоров с европейскими инвестиционными агентствами для активизации сотрудничества между казахстанскими и европейскими деловыми кругами.
Есимов А.С., Школьник B.C.,
Алиев P.M., 2006-2008 гг.
173.2. Проведение целевых встреч с крупными европейскими компаниями -
потенциальными инвесторами несырьевого сектора экономики Казахстана.
Есимов А.С., Школьник B.C.,
Алиев P.M., 2006-2008 гг.
174
Укрепление сотрудничества с ОБСЕ по решению проблем и вызовов современности,
активное участие казахстанских
представителей в международных
мероприятиях ОБСЕ
Ответственный исполнитель -
Токаев К.К.
Форма завершения - отчет в Администрацию Президента
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.
174.1. Организация взаимных визитов на высшем и высоком уровнях в соответствии с графиком международных мероприятий.
Алиев P.M., 2006-2008 гг.
174.2. Председательство Казахстана на Третьей Конференции ОБСЕ по обзору
выполнения Договора об обычных вооруженных силах в Европе.
Алиев P.M., Алтынбаев М.К.,
май - июнь 2006 г.
174.3. Отстаивание позиций Казахстана в рамках совещаний ОБСЕ по обзору безопасности и по обзору выполнения обязательств стран-членов ОБСЕ в сфере военно-политического измерения.
Алиев P.M., Алтынбаев М.К.,
в течение 2006 г.
174.4. Проведение региональной Конференции ОБСЕ по противодействию трафику людей.
Алиев P.M., Балиева З.Я.,
Мухамеджанов Б.А.,
Шабдарбаев А.С.,
в течение 2006 г.
174.5 Проведение в Казахстане Совещания ОБСЕ по вопросам межэтнического, межнационального и межкультурного диалога и взаимопонимания.
Алиев P.M., Ертысбаев Е.К.,
в течение 2006 г.
174.6. Участие в ежегодном совещании БДИПЧ/ОБСЕ по оценке выполнения
обязательств в области человеческого измерения.
Алиев P.M., Балиева З.Я.,
Ертысбаев Е.К., 2006-2008 гг.
174.7. Участие казахстанских делегаций в серии совещаний в рамках
экономического (проблемы транспортной и энергетической безопасности и стабильности) и гуманитарного (проблемы толерантности и недискриминации, торговли людьми, роли институтов гражданского общества) сотрудничества.
Алиев P.M., 2006-2008 гг.
7.5. Сотрудничество с соседними государствами Средней Азии
175
Активизация сотрудничества с государствами Средней Азии, с уделением особого внимания:
торгово-экономическому взаимодействию;
Ответственный исполнитель -
Школьник B.C., Измухамбетов Б.С., Есимов А.С., Мамин А.У., Токаев К.К.
Форма завершения - международные документы, отчет в Правительство
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно.
культурно-гуманитарным связям;
Ответственный исполнитель -
Ертысбаев Е.К., Айтимова Б.С.,
Токаев К.К.
Форма завершения - отчет в Правительство
Срок исполнения - декабрь, ежегодно.

2006 - 2008 жылдар ішінде
173.1. Қазақстандық және еуропалық iскер топтар арасындағы ынтымақтастықты жандандыру үшiн еуропалық инвестициялық агенттiктермен шарттарға қол қою
А.С.Есiмов, В.С.Школьник,
Р.М.Әлиев, 2006 - 2008 жылдар
173.2 Қазақстан экономикасының шикiзат емес секторының әлеуеттi инвесторлары - iрi еуропалық компаниялармен мақсатты кездесулер өткiзу
А.С.Есiмов, В.С.Школьник,
Р.М.Әлиев, 2006 - 2008 жылдар
174
ЕҚЫҰ-мен қазiргi заманның проблемалары мен қыр көрсетулерiн шешу жөнiндегi ынтымақтастықты нығайту, ЕҚЫҰ-ның халықаралық iс-шараларына қазақстандық өкiлдердiң белсендi қатысуы
Жауапты орындаушы - Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - Президент Әкiмшiлiгiне есеп
Орындау мерзiмi -
жыл сайын, желтоқсан
174.1. Халықаралық iс-шаралар кестесiне сәйкес өзара сапарларды жоғары әрi биiк деңгейде ұйымдастыру
Р.М.Әлиев, 2006 - 2008 жылдар
174.2. Еуропада Кәдiмгi қарулы күштер туралы шарттың орындалуын шолу бойынша ЕҚЫҰ Yшiншi Конференциясына Қазақстанның төрағалық етуi
Р.М.Әлиев, М.Қ.Алтынбаев,
2006 жылғы мамыр - маусым
174.3. Қауiпсiздiктi шолу бойынша және әскери-саяси өлшем саласында ЕҚЫҰ-ға мүше елдер мiндеттемелерiнiң орындалуын шолу бойынша ЕҚЫҰ кеңестерi шеңберiнде Қазақстанның ұстанымдарын қорғау
Р.М.Әлиев, М.Қ.Алтынбаев,
2006 жыл iшiнде
174.4. ЕҚЫҰ-ның Адамдар трафигiне қарсы әрекет ету жөнiнде өңiрлiк конференциясын өткiзу
Р.М.Әлиев, З.Я.Балиева
Н.Ә.Ысқақов,
А.С.Шабдарбаев, 2006 жыл
iшiнде
174.5. Қазақстанда этностық, ұлтаралық және мәдениетаралық үндесу мен өзара түсiнiстiк мәселелерi бойынша ЕҚЫҰ Кеңесiн өткiзу
Р.М.Әлиев, Е.Қ.Ертiсбаев,
2006 жыл iшiнде
174.6. ДИАҚБ/ЕҚЫҰ-ның адами өлшем саласындағы мiндеттемелердiң орындалуын бағалау жөнiндегi жыл сайынғы кеңесiне қатысу
Р.М.Әлиев, З.Я.Балиева,
Е.Қ.Ертiсбаев,
2006-2008 жылдар
174.7. Қазақстандық делегациялардың экономикалық (көлiктiк және энергетикалық қауiпсiздiк пен тұрақтылық проблемалары) және гуманитарлық (төзiмдiлiк пен кемсiтпеушiлiк, адам саудасы, азаматтық қоғам институттарының рөлi проблемалары) ынтымақтастық шеңберiндегi кеңестер сериясына қатысуы
Р.М.Әлиев, 2006-2008 жылдар
7.5. Көршілес Орта Азия мемлекеттерімен ынтымақтастық
175
Мыналарға ерекше көңiл бөле отырып, Орта Азия мемлекеттерiмен ынтымақтастықты жандандыру:
- сауда-экономикалық өзара iс-қимыл;
Жауапты орындаушы - В.С.Школьник,
Б.С.Iзмұхамбетов,
А.С.Есiмов, А.Ұ.Мамин, Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны -
халықаралық құжаттар, Yкiметке есеп
Орындау мерзiмi - жыл сайын, желтоқсан
- мәдени-гуманитарлық байланыс;
Жауапты орындаушы - Е.Қ.Ертiсбаев, Б.С.Әйтiмова,
Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп
Орындау мерзiмi -
жыл сайын, желтоқсан

175.1. Организация взаимных визитов на высшем и высоком уровнях в соответствии с графиком
международных мероприятий.
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
175.2. Создание центров приграничного сотрудничества с Кыргызстаном и Узбекистаном.
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А.,
Мамин А.У., акимы Жамбылской
и Южно-Казахстанской областей,
декабрь 2007 г.
175.3. Создание Международного продовольственного консорциума для
формирования взаимовыгодного сотрудничества со странами Средней Азии в области производства, переработки сельхозпродукции и продвижения товаров агропромышленного комплекса на внутренний и внешний рынки.
Есимов А.С., Мамин А.У.,
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
175.4. Использование потенциала межправительственных комиссий с целью
установления прямых деловых контактов крупных отечественных компаний с компаниями соседних государств.
Сопредседатели казахстанской
части МПК, Школьник B.C.,
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
175.5. Вложение прямых инвестиций с приобретением контрольных пакетов акций предприятий ведущих отраслей экономики стран Средней Азии по мере
формирования благоприятного бизнес-
климата.
Школьник B.C.,
Палымбетов Б.А.,
Коржова Н.А., 2006-2008 гг.
175.6. Поддержание регулярного культурно-гуманитарного диалога со странами региона на двусторонней основе, а также в рамках международных и региональных
организаций.
Ертысбаев Е.К.,
Абдымомунов А.К.,
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
175.7. Проведение международного театрального фестиваля стран Центральной Азии
Ертысбаев Е.К., 2006 г.
175.8. Активизация информационного, научного и культурного обмена.
Бабакумаров Е.Ж.,
Абдымомунов А.К.,
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
7.6. Развитие отношений Республики Казахстан со странами мусульманского мира
176
Продвижение процесса СВМДА, активизация
участия РК в структурах международного
сотрудничества со странами мусульманского
мира посредством взаимодействия Казахстана
с Организацией
"Исламская Конференция"
(ОИК), Организацией экономического
сотрудничества (ОЭС).
Ответственный исполнитель -
Токаев К.К.
Форма завершения -
отчет в Администрацию Президента и Правительство
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно.
176.1. Проведение Саммита СВМДА и подписание международных документов по институционализации Совещания.
Абдрахманов К.К.,
июнь 2006 г.
176.2. Проведение заседания Комитета старших должностных лиц СВМДА по
вопросам имплементации Каталога Мер доверия Совещания.
Абдрахманов К.К.,
IV квартал 2006 г.
176.3. Организация выставок шедевров древней культуры и изобразительного
искусства из фондов казахстанских музеев.
Ертысбаев Е.К . ,
Абдрахманов К.К.,

175.1. Халықаралық iс-шаралар кестесiне сәйкес өзара сапарларды жоғары әрi биiк деңгейде ұйымдастыру
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
175.2. Қырғызстанмен және Өзбекстанмен шекара маңындағы ынтымақтастық орталықтарын құру
В.С.Школьник, Б.Ә.Палымбетов,
Н.А.Коржова, А.Ұ.Мамин,
Жамбыл және Оңтүстiк
Қазақстан облыстарының
әкiмдерi, 2007 жылғы
желтоқсан
175.3. Ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiру, қайта өңдеу және агроөнеркәсiптiк кешен тауарларын iшкi және сыртқы нарықтарға жылжыту саласында Орта Азия елдерiмен өзара тиiмдi ынтымақтастықты қалыптастыру үшiн Халықаралық азық-түлiк консорциумын құру
А.С.Есiмов, А.Ұ.Мамин,
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
175.4. Отандық iрi компаниялардың көршiлес мемлекеттердiң компанияларымен тiкелей iскер байланыс орнатуы мақсатында үкiметаралық комиссиялардың әлеуетiн пайдалану
YАК-ның қазақстандық
бөлiгiнiң тең төрағалары,
В.С.Школьник,
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
175.5. Қолайлы бизнес ахуалдың қалыптасуына қарай Орта Азия елдерi экономикасының жетекшi салаларының кәсiпорындары акцияларының бақылау пакеттерiн сатып ала отырып, тiкелей инвестициялар салу
В.С.Школьник,
Б.Ә.Палымбетов, Н.А.Коржова,
2006-2008 жылдар
175.6. Екi жақты негiзде, сондай-ақ халықаралық және өңiрлiк ұйымдар шеңберiнде өңiр елдерiмен жүйелi мәдени-гуманитарлық үндесудi ұстап тұру
Е.Қ.Ертiсбаев,
А.Қ.Әбдiмомынов,
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
175.7. Орталық Азия елдерiнiң халықаралық театр фестивалiн өткiзу
Е.Қ.Ертiсбаев, 2006 жыл
175.8. Ақпарат, ғылыми және мәдени алмасуды жандандыру
Е.Ж.Бабақұмаров,
А.Қ.Әбдiмомынов,
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
7.6. Қазақстан Республикасының мұсылман әлемі елдерімен қатынастарын дамыту
176
АӨСШК процесiн алға жылжыту, Қазақстанның
"Ислам Конференциясы" Ұйымымен (ИКҰ), Экономикалық ынтымақтастық ұйымымен (ЭЫҰ) өзара iс-қимыл жасауы арқылы ҚР-ның мұсылман әлемi елдерiмен халықаралық ынтымақтастық құрылымдарға қатысуын жандандыру
Жауапты орындаушы - Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны -
Президент Әкiмшiлiгi мен Үкiметке есеп
Орындау мерзiмi -
жыл сайын, желтоқсан
176.1. АӨСШК Саммитiн өткiзу және Кеңестi институционалдандыру жөнiнде халықаралық құжаттарға қол қою
Қ.Қ.Әбдiрахманов, 2006 жылғы
маусым
176.2. Кеңестiң Сенiм шаралары каталогын имплементациялау мәселелерi бойынша АӨСШК Аға лауазымды тұлғалар комитетiнiң отырыстарын өткiзу
Қ.Қ.Әбдiрахманов, 2006 жылғы
4-тоқсан
176.3. Қазақстандық мұражайлардың қорларынан ежелгi мәдениет пен бейнелеу өнерiнiң үздiк туындыларының көрмесiн ұйымдастыру
Е.Қ.Ертiсбаев,
Қ.Қ.Әбдiрахманов,

2006-2008 гг.
176.4. Участие в международных мероприятиях, многосторонних договорах и проектах по линии ООН, ОИК, ИБР, ОЭС, АДС и др. организаций.
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
176.5. Изучение исторического и культурного наследия казахского народа в архивах государств
исламского мира.
Нургазин Н.М.,
Абдымомунов А.К.,
Абдрахманов К.К.,
2006-2008 гг.
177
Выполнение роли одного из международных
центров межкультурного
и межконфессионального диалога. Проведение второго Съезда лидеров мировых и традиционных религий в городе Астане
Ответственный исполнитель - Руководитель секретариата Съезда, Балиева З.Я.,
Токаев К.К.,
Ертысбаев Е.К.
Форма завершения - итоговые документы Съезда
Срок исполнения -       сентябрь 2006 г.
177.1. Проведение 4-го заседания Секретариата съезда лидеров мировых и
традиционных религий (25-26 апреля 2006 г., г. Астана).
Жошибаев Р.С., Балиева З.Я.,
Бабакумаров Е.Ж.,
апрель 2006 г.
177.2. Организация и проведение II Съезда лидеров мировых и традиционных
религий (12-14 сентября 2006 г., г. Астана).
Жошибаев Р.С, Балиева З.Я.,
Бабакумаров Е.Ж.,
сентябрь 2006 г.
178
Участие в международных инициативах, направленных на сближение понимания между Востоком и Западом по ключевым проблемам современного мироустройства.
Ответственный исполнитель -
Токаев К.К.
Форма завершения -
отчет в Администрацию Президента
Срок исполнения -
декабрь, ежегодно.
Проведение консультаций с государствами мусульманского мира, в первую очередь, с Малайзией, ОАЭ, Марокко о возможности совместного выступления с международными инициативами, направленными на сближение между Востоком и Западом по ключевым вопросам современного мироустройства.
Абдрахманов К.К.,
2006-2007 гг.
Примечание:
1) руководители государственных органов, указанные в графе ответственного исполнителя первыми, отвечают по соответственному мероприятию Сетевого графика в целом;
2) проекты постановлений Правительства, указы Президента Республики Казахстан государственными органами вносятся в Правительство Республики Казахстан не менее, чем за 20 календарных дней до истечения срока (месяца) принятия решения Правительством Республики Казахстан, указанного в Сетевом графике;
3) проекты законов Республики Казахстан государственными органами вносятся в Правительство Республики Казахстан не менее, чем за 45 календарных дней до истечения срока (месяца) принятия решения Правительством Республики Казахстан, указанного в Сетевом графике;
4) информации, отчеты (доклады) государственными органами вносятся в Правительство Республики Казахстан не менее, чем за 7 календарных дней до истечения срока (месяца), указанного в Сетевом графике;

2006-2008 жылдар
176.4. БҰҰ, ИКҰ, ИДБ, ЭЫҰ, АЫY және басқа ұйымдар желiсi бойынша халықаралық iс-шараларға, көп жақты шарттар мен жобаларға қатысу
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
176.5. Ислам әлемi мемлекеттерiнiң мұрағаттарындағы қазақ халқының тарихи және мәдени мұрасын зерделеу
Н.М.Нұрғазин,
А.Қ.Әбдiмомынов,
Қ.Қ.Әбдiрахманов,
2006-2008 жылдар
177
Халықаралық мәдениетаралық және конфессияаралық үндесу орталықтарының бiрiнiң рөлiн атқару. Астана қаласында Әлемдiк және дәстүрлi дiндер лидерлерiнiң екiншi съезiн өткiзу
Жауапты орындаушы -
Съезд хатшылығының
басшысы, З.Я Балиева,
Қ.К.Тоқаев, Е.Қ Ертiсбаев
Аяқтау нысаны - Съездiң қорытынды құжаттары
Орындау мерзімі -
2006 жылғы қыркүйек
177.1. Әлемдiк және дәстүрлi дiндер лидерлерiнiң съезi хатшылығының 4-отырысын өткiзу (2006 жылғы 25 - 26 сәуiр,
Астана қаласы).
Р.С.Жошыбаев, З.Я.Балиева,
Е.Ж.Бабақұмаров, 2006 жылғы
сәуiр
177.2. Әлемдiк және дәстүрлi дiндер лидерлерiнiң екiншi съезiн ұйымдастыру және өткiзу (2006 жылғы 12 - 14 қыркүйек, Астана қаласы).
Р.С.Жошыбаев, З.Я.Балиева,
Е.Ж.Бабақұмаров, 2006 жылғы
қыркүйек
178
Шығыс пен Батыстың
арасындағы осы заманғы дүние құрылысының көкейкесті проблемалары бойынша түсіністікті жақындастыруға бағытталған халықаралық бастамаларға қатысу
Жауапты орындаушы - Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны - Президент Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі -
жыл сайын, желтоқсан
Мұсылман әлемі мемлекеттерімен, ең алдымен Малайзиямен, БАӘ-мен, Мароккомен Шығыс пен Батыс арасындағы осы заманғы дүние құрылысының көкейкесті мәселелері бойынша жақындастыруға бағытталған халықаралық бастамалармен бірлесіп шығу мүмкіндігі туралы консультациялар өткізу
Қ.Қ.Әбдірахманов,
2006-2007 жылдар
Ескертпе:
1) жауапты орындаушы бағанында бірінші болып көрсетілген мемлекеттік органдардың басшылары Желілік кестенің тиісті іс-шарасы бойынша тұтастап жауап береді;
2) мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының, Президенті Жарлықтарының жобаларын Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасы Үкіметінің Желілік кестеде көрсетілген шешімді қабылдау мерзімі (айы) аяқталғанға дейін кемінде 20 күнтізбелік күн бұрын енгізеді;
3) мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы заңының жобаларын Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасы Үкіметінің Желілік кестеде көрсетілген шешімді қабылдау мерзімі (айы) аяқталғанға дейін кемінде 45 күнтізбелік күн бұрын енгізеді;
4) мемлекеттік органдар ақпараттарды, есептерді (баяндамаларды) Қазақстан Республикасының Үкіметіне Желілік кестеде көрсетілген ай мерзімі (айы) аяқталғанға дейін кемінде 7 күнтізбелік күн бұрын енгізеді;

5) материалы по поручениям со сроками исполнения в ежеквартальном формате представляются государственными органами в Правительство Республики Казахстан, к двенадцатому числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2006 года N 222
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 36, ст. 365).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1084 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1183 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 44, ст. 483).
4. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1210 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 45, ст. 497).
5. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года N 1273 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 47, ст. 526).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2004 года N 283 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 12, ст. 155).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2004 года N 789 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 28, ст. 369).
8. Пункт 9 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2004 года N 1201 "О некоторых вопросах повышения эффективности управления государственным имуществом" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 45, ст. 568).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2005 года N 619 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 26, ст. 324).

5) мемлекеттік органдар орындалу мерзімі бар тапсырмалар бойынша материалдарды тоқсан сайынғы форматта Қазақстан Республикасының Үкіметіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың он екінші күніне қарай ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 наурыздағы
N 222 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 - 2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 36, 365-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 қазандағы N 1084 қаулысы .
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы N 1183 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 44, 483-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1210 қаулысының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 45, 497-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 желтоқсандағы N 1273 қаулысының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 47, 526-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 5 наурыздағы
N 283 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 12, 155-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 шілдедегі
N 789 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 28, 369-құжат).
8. "Мемлекеттік мүлікті басқарудың тиімділігін арттырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 қарашадағы N 1201 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 9-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 45, 568-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 23 маусымдағы N 619 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 26, 324-құжат).

10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2005 года N 795 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 31, ст. 423).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2005 года N 892 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 34, ст. 463).
12. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 363-р, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2006 года N 95 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 363-р".

10. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 29 шiлдедегi N 795 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 31, 423-құжат).
11. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 қыркүйектегi N 892 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 34, 463-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 363-ө өкiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 9 ақпандағы N 95 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 363-ө өкiмiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.