Об утверждении Правил создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, и формы акта обследования по факту неблагоприятного природного явления
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2006 года N 1010. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 648
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 648 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 9-2/175.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления;
2) форму акта обследования по факту неблагоприятного природного явления.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2006 года N 1010
Правила
создания местным исполнительным органом района
(города областного значения) и организации
работы комиссии для определения размера
площадей посевов, подвергшихся воздействию
неблагоприятного природного явления
1. Общие положения
1. Настоящие Правила создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (далее - Закон) и определяют порядок создания местным исполнительным органом района (города областного значения) и организации работы комиссии для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления (далее - комиссия).
2. Основные понятия и термины, используемые в настоящих Правилах:
агент - созданное по решению Правительства Республики Казахстан акционерное общество, входящее в состав национального холдинга в сфере агропромышленного комплекса, единственным акционером которого является государство;

Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптар көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның жұмысын ұйымдастыру ережесiн және қолайсыз табиғат құбылысы фактiсi бойынша зерттеу актiсiнiң нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 қазандағы N 1010 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 648 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 648 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап  қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 9-2/175 бұйрығын қараңыз.
"Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптар көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның жұмысын ұйымдастыру ережесi;
2) қолайсыз табиғат құбылысы фактiсi бойынша зерттеу актiсiнiң нысаны бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 20 қазандағы
N 1010 қаулысымен
бекiтiлген
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы
органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған
егiстiк алқаптар көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және
оның жұмысын ұйымдастыру ережесi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптар көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның жұмысын ұйымдастыру ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңына (бұдан әрi - Заң) сәйкес әзiрлендi және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптар көлемiн айқындау үшiн комиссия (бұдан әрi  - Комиссия) құру және оның жұмысын ұйымдастыру тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Ережеде пайдаланылатын негiзгi ұғымдар мен терминдер:
агент - жалғыз акционері мемлекет болып табылатын, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық холдингтің құрамына кіретін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған акционерлік қоғам;

акт обследования по факту неблагоприятного природного явления (далее - акт обследования) - документ, подтверждающий причинно-следственную связь между частичной или полной гибелью посевов и воздействием неблагоприятного (неблагоприятных) природного (природных) явления (явлений), требования к которому предусмотрены Законом Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" по форме, установленной Правительством Республики Казахстан;
уполномоченный государственный орган в области растениеводства - государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан, осуществляющий государственное регулирование в сфере развития растениеводства;
страховщик - юридическое лицо, получившее лицензию на право осуществления обязательного страхования в растениеводстве в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан , обязанное при наступлении страхового случая произвести страховую выплату страхователю или иному лицу, в пользу которого заключен договор (выгодоприобретателю) в пределах определенной договором суммы (страховой суммы);
страхователь - лицо, осуществляющее деятельность по производству продукции растениеводства и заключившее договор обязательного страхования со страховщиком или обществом взаимного страхования;
общество взаимного страхования в растениеводстве - юридическое лицо, созданное в организационно-правовой форме потребительского кооператива в целях осуществления взаимного страхования имущественных интересов своих членов в области обязательного страхования в растениеводстве.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
2. Порядок создания и организации работы комиссии
для определения размера площадей посевов, подвергшихся
воздействию неблагоприятного природного явления
3. При получении от страхователя заявления о создании комиссии местный исполнительный орган района (города областного значения) регистрирует заявление в журнале регистрации заявлений о создании комиссии. Копия заявления с отметкой даты принятия и входящего номера возвращается страхователю.
4. В течение пяти рабочих дней со дня получения заявления страхователя решением местного исполнительного органа района (города областного значения) создается комиссия для определения размера площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления.
5. Состав комиссии, ее председатель и секретарь определяются вышеуказанным решением местного исполнительного органа района (города областного значения).
В состав комиссии входят представители местного исполнительного органа, уполномоченного государственного органа в области растениеводства, агента, страховщика или общества взаимного страхования и страхователя.

қолайсыз табиғат құбылысының фактісі бойынша зерттеу актісі (бұдан әрі - зерттеу актісі) — Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген нысан бойынша «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңында талаптар көзделген, егістің ішінара немесе толық жойылуы мен қолайсыз табиғат құбылыстарының әсері арасындағы себеп-салдарлық байланысты растайтын құжат;
өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган - өсiмдiк шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын мемлекеттiк орган;
сақтандырушы - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруды жүзеге асыру құқығына лицензия алған, сақтандыру жағдайы басталған кезде сақтанушыға немесе оның пайдасына шартта белгiленген сома (сақтандыру сомасы) шегiнде шарт жасалған өзге тұлғаға (пайда алушыға) сақтандыру төлемiн жасауға мiндеттi заңды тұлға;
сақтанушы - өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын және сақтандырушымен немесе өзара сақтандыру қоғамымен мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан тұлға;
өсімдік шаруашылығындағы өзара сақтандыру қоғамы - өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру саласында өз мүшелерінің мүліктік мүдделерін өзара сақтандыруды жүзеге асыру мақсатында тұтыну кооперативінің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
2. Қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк
алқаптардың көлемiн айқындау үшiн комиссия құру және оның
жұмысын ұйымдастыру тәртiбi
3. Сақтанушыдан комиссия құру туралы өтiнiш алған кезде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органы өтiнiштi комиссия құру туралы өтiнiштердi тiркеу журналына тiркейдi. Өтiнiштiң көшiрмесi қабылданған күнi мен кiрiс нөмiрi белгiсiмен сақтанушыға қайтарылады.
4. Сақтанушыдан өтiнiш алынған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптардың көлемiн айқындау үшiн комиссия құрылады.
5. Комиссияның құрамы, оның төрағасы және хатшысы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен белгiленедi.
Комиссияның құрамына жергілікті атқарушы органның, өсімдік шаруашылығы саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның, агенттің, сақтанушының, сақтандырушының немесе өзара сақтандыру қоғамының өкілдері кіреді.

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
6. После принятия решения о создании комиссии местный исполнительный орган района (города областного значения) направляет письменное уведомление об организации работы комиссии уполномоченному государственному органу в области растениеводства, агенту, страховщику или обществу взаимного страхования и страхователю.
В уведомлении указываются адрес страхователя, номер и дата регистрации его заявления, вид неблагоприятного природного явления, указанный в заявлении страхователя, номер и дата постановления акимата района (города областного значения) о создании комиссии, а также дата, сроки и место проведения осмотра площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления.
Сроки выезда комиссии для обследования устанавливаются не позднее двух календарных дней со дня принятия решения о создании комиссии. При отсутствии кого-либо из членов комиссии, за исключением страхователя, при надлежащем их оповещении комиссия проводит обследование и в акте обследования секретарь комиссии отмечает факт отсутствия члена комиссии.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
7. По прибытии на место обследования площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, председатель комиссии представляет членам комиссии заявление страхователя о создании комиссии.
8. При обследовании площадей посевов, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, страхователь представляет комиссии:
1) карту (схему) полей;
2) в случае воздействия на посевы долговременного неблагоприятного природного явления справку органа гидрометеорологической службы и (или) уполномоченного государственного органа в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подтверждающую факт его наступления, в соответствии с их компетенцией;
3) в случае воздействия на посевы кратковременного неблагоприятного природного явления копию заявления в орган гидрометеорологической службы и (или) уполномоченного государственного органа в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера о представлении ему справки по факту произошедшего неблагоприятного природного явления с отметкой о дате его принятия.
9. Комиссия обследует площадь посевов, заявленную страхователем, по методике определения площадей гибели посевов, утвержденной уполномоченным государственным органом в области растениеводства, и по результатам обследования определяет степень гибели продукции растениеводства: полную или частичную.

Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
6. Комиссия құру туралы шешiм қабылданғаннан кейiн ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органы өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органға, агентке, сақтандырушы немесе өзара сақтандыру қоғамы мен сақтанушыға комиссияның жұмысын ұйымдастыру туралы жазбаша хабарлама жiбередi.
Хабарламада сақтанушының мекен-жайы, оның өтiнiшiнiң тiркеу нөмiрi мен күнi, сақтанушының өтiнiшiнде көрсетiлген қолайсыз табиғат құбылысының түрi, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгi қаулысының нөмiрi мен күнi, сондай-ақ қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарды қарауды жүргiзу күнi, мерзiмi және орны көрсетiледi.
Комиссияның зерттеу үшiн шығу мерзiмi комиссия құру туралы шешiм қабылданған күннен бастап екi күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей белгiленедi. Сақтанушыны қоспағанда, комиссия мүшелерiнiң қандай да бiрi оларды тиiстi түрде хабардар еткенде болмаған кезде комиссия зерттеудi жүргiзедi және комиссия хатшысы комиссия мүшесiнiң болмауы фактiсiн зерттеу актiсiнде белгiлейдi.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
7. Қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарды зерттейтiн жерге келгеннен кейiн комиссия төрағасы комиссия мүшелерiне сақтанушының комиссия құру туралы өтiнiшiн ұсынады.
8. Қолайсыз табиғат құбылысының әсерiне ұшыраған егiстiк алқаптарды зерттеу кезiнде сақтанушы комиссияға:
1) егiстiк жерлердiң картасын (схемасын);
2) егiске ұзақ мерзiмдi қолайсыз табиғат құбылысының әсерi жағдайында өздерiнiң құзыретiне сәйкес оның болуы фактiсiн растайтын гидрометеорологиялық қызмет органының және (немесе) табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның анықтамасын;
3) егiске қысқа мерзiмдi қолайсыз табиғат құбылысының әсерi жағдайында гидрометеорологиялық қызмет органына және (немесе) табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органға өзiне болған қолайсыз табиғат құбылысының фактiсi бойынша қабылданған күнi туралы белгiсi бар анықтама беру туралы өтiнiштiң көшiрмесiн ұсынады.
9. Комиссия сақтанушы мәлiмдеген егiстiк алқабын өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган бекiткен егiстiгi жойылған алқаптарды айқындау әдiстемесi бойынша зерттейдi және зерттеу нәтижелерi бойынша өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң: толық немесе iшiнара жойылу дәрежесiн айқындайды.

10. По результатам обследования комиссия в день обследования составляет акт обследования по факту неблагоприятного природного явления по форме, утвержденной настоящим постановлением, в трех экземплярах, отдельно по каждому факту неблагоприятного природного явления или их совокупности и виду продукции растениеводства.
Акт обследования подписывается всеми членами комиссии, после чего представляется представителям агента, страховщика или общества взаимного страхования и страхователя.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
11. Ответственным за составление акта обследования является представитель уполномоченного государственного органа в области растениеводства - секретарь комиссии.
12. В случае, если один из членов комиссии не согласен с принятым решением и не подписывает акт обследования, он в письменной форме представляет причины своего отказа комиссии, которые прилагаются к акту обследования. При этом в акте обследования секретарем делается пометка об отказе в подписании акта обследования.
12-1. Акт обследования считается принятым при наличии двух третей подписей членов комиссии.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
13. Акт обследования применяется страховщиком или обществом взаимного страхования при исчислении размера страховой выплаты.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2006 года N 1010
Форма акта обследования по факту неблагоприятного
природного явления
Сноска. Форма акта с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425.
"___" _________ 200__ г.
Область _______________________________
район  ________________________________
село (населенный пункт) _______________
Комиссия, созданная по заявлению (Ф.И.О. физического лица или
полное наименование юридического лица) и действующая на основании
постановления акимата района (города областного значения) N ___
от "___" _________ 200__года в составе:
1. Председатель комиссии:
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя местного исполнительного органа района
(города областного значения))
2. Секретарь комиссии:
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя уполномоченного органа в области
растениеводства)
Члены комиссии:
1. Исключен постановлением Правительства РК от 17.05.2010 № 425

10. Комиссия зерттеу нәтижелерi бойынша зерттеу күнi қолайсыз табиғат құбылысының әрбiр фактiсi немесе олардың жиынтығы және өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрi бойынша жеке, үш данада осы қаулымен бекiтiлген нысан бойынша қолайсыз табиғат құбылысының фактiсi жөнiнде зерттеу актiсiн жасайды.
Зерттеу актiсiне комиссия мүшелерiнiң бәрi қол қояды, ол содан кейiн агенттiң, сақтандырушының немесе өзара сақтандыру қоғамының және сақтанушының өкiлдерiне берiледi.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
11. Өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның өкiлi - комиссия хатшысы зерттеу актiсiн жасауға жауапты болып табылады.
12. Егер комиссия мүшелерiнiң бipeуi қабылданған шешiмге келiспеген және зерттеу актiсiне қол қоймаған жағдайда, ол комиссияға өзiнiң бас тарту себептерiн жазбаша нысанда ұсынады, олар зерттеу актiсiне қоса берiледi.
Бұл ретте хатшы зерттеу актiсiнде зерттеу актiсiне қол қоюдан бас тарту туралы белгi қояды.
12-1. Комиссия мүшелерінің үштен екі бөлігінің қолдары болған кезде зерттеу актісі қабылданған болып есептеледі.
Ескерту. Ереже 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
13. Сақтандырушы немесе өзара сақтандыру қоғамы зерттеу актiсiн сақтандыру төлемiнiң мөлшерiн есептеу кезiнде қолданады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 20 қазандағы
N 1010 қаулысымен
бекiтiлген
Қолайсыз табиғат құбылысы фактісі
бойынша зерттеу актісінің нысаны
Ескерту. Нысанға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.
200__жылғы "__"_________»
____________________ облысы
____________________ ауданы
_______________      ауылы (елді мекен)
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның толық атауы) өтініші
бойынша құрылған және ___________ ауданы (облыстық маңызы бар қала)
әкімдігінің 200___ жылғы»"__"________N__ қаулысының негізінде жұмыс
істейтін мынадай құрамдағы комиссия:
1. Комиссияның төрағасы:
____________________________________________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы орган
өкілінің Т.А.Ә.)
2. Комиссияның хатшысы:
____________________________________________________________________
(өсімдік шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган өкілінің аты-жөні)
Комиссия мүшелері:
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.05.17 № 425 Қаулысымен.

2. _____________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя агента)
3. _____________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя страховщика или общества взаимного страхования)
4. ___________________________________________________
(Ф.И.О. представителя страхователя)
произвела обследование посевной площади ( указание вида продукции
растениеводства ), расположенной в ________________ сельском округе
_____________ района _______________________ области принадлежащей
( наименование страхователя ) и установила:
Площадь посевов, застрахованных по договору обязательного
страхования в растениеводстве от "___" _________ 200_ г. N _____,
составляет ____ га застрахована по нормативу _____ тенге за 1 га.
(вид продукции растениеводства)
N
п/
п
N
поля
Факти-
ческая
застра-
хованная
площадь,
га
N и дата
заключения
договора
обязательного
страхования в
растение-
водстве
Размер
площадей,
подвергшихся
воздействию
неблаго-
приятного
природного
явления, га
Описание состоя-
ния посевных
площадей,
подвергшихся
воздействию
неблагоприятного
природного
явления (в
соответствии с
методикой
определения
гибели посевов,
утвержденной
уполномоченным
государственным
органом в
области расте-
ниеводства), с
определением
полной или
частичной гибели
посевов
1
2
Всего
Выводы:
Подписи членов комиссии:
1. _____________________________________
2. _____________________________________
3. _____________________________________
4. _____________________________________
5. _____________________________________
6. секретарь комиссии __________________

2. _________________________________________________________________
(агент өкілінің Т.А.Ә.)
3. _________________________________________________________________
(сақтандырушы немесе өзара сақтандыру қоғамы өкілінің Т.А.Ә.)
4. _________________________________________________________________
(сақтанушы өкілінің Т.А.Ә.)
______________________________ ___________ облысы __________________
ауданы __________ ауылдық округінде орналасқан_____________________
(сақтанушының Т.А.Ә.)
егістік алқапты (өсімдік шаруашылығы өнімінің түрін көрсету)
зерттеуді жүргізді және мынаны анықтады:
Өсімдік шаруашылығындағы 200__жылдың "__"_________N_______ міндетті
сақтандыру шарты бойынша сақтандырылған егістік алқап ___________ га
құрайды ___________________________________
(өсімдік шаруашылығы өнімінің түрі)
1 га. ___________ теңге нормативі бойынша сақтандырылды
р/с
Алқап N
Іс жүзінде сақтандырылған алқап, га
Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шартының N және жасалған күні
Қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған алқаптардың көлемі
Егістердің толық немесе ішінара жойылуын айқындай отырып, қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған егістік алқаптардың жай-күйін сипаттау (өсімдік шаруашылығы саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен егістіктің жойылуын айқындау әдістемесіне сәйкес)
1
2
Барлығы
Тұжырымдар:
Комиссия мүшелерінің қолтаңбалары:
1. _______________________________
2. _______________________________
3. _______________________________
4. _______________________________
5. _______________________________
6. Комиссия хатшысы ______________