Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 23.08.2012 № 1079.
1. Утвердить прилагаемые:

Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы N 651 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.23 № 1079 Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:

1) перечень стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства;
2) перечень стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2008 года N 651
Перечень стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.11.2008 N 1048; от 17.09.2009 № 1398; от 29.11.2010 № 1267 (вводится в действие с 01.01.2011); от 21.07.2011 № 836; от 23.08.2012 № 1079; от 31.10.2012 № 1378; от 04.12.2012 № 1539 ; от 30.04.2013 № 422 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 18.06.2013 № 620; от 23.10.2013 № 1140; от 24.09.2014 № 1013; от 24.10.2014 № 1137; от 30.10.2014 № 1157; от 27.11.2014 № 1247; от 10.04.2015 № 217; от 14.07.2015 № 521; от 27.07.2015 № 593; от 25.02.2016 № 107; от 10.02.2017 № 46; от 07.06.2017 № 344; от 14.08.2017 № 482; от 22.08.2017 № 495; от 06.04.2018 № 176; от 26.06.2018 № 380; от 03.09.2018 № 544; от 19.10.2018 № 661; от 28.03.2019 № 144; 11.04.2019 № 186; от 25.07.2019 № 533; от 23.10.2019 № 791; от 04.12.2019 № 903; от 29.01.2020 № 16; от 01.07.2021 № 455; от 10.11.2021 № 805; от 30.11.2021 № 853; от 20.12.2021 № 910; от 31.12.2021 № 981; от 31.12.2021 № 982; от 05.08.2022 № 535; от 31.10.2022 № 857; от 05.11.2022 № 875; от 05.11.2022 № 876 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 11.11.2022 № 891; от 21.11.2022 № 930; от 29.11.2022 № 959; от 23.02.2023 № 155; от 19.09.2023 № 814; от 31.10.2023 № 954 (вводится в действие с 19.10.2023).
N
Наименование
1
2
Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты
1.
75 % пакета акций АО "Национальная атомная компания "Казатомпром"
2.
100 % пакета акций АО "Парк ядерных технологий"
3.
100 % доли участия ТОО "Мангистауский атомный энергетический комбинат – Казатомпром"
4.

1) ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесі;
2) мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 30 маусымдағы
N 651 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12 N 1048, 2009.09.17 N 1398, 2010.11.29 № 1267 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.07.21 N 836, 2012.08.23 № 1079, 2012.10.31 N 1378, 2012.12.04 N 1539; 30.04.2013 N 422 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.06.2013 N 620; 23.10.2013 N 1140; 24.09.2014 № 1013; 24.10.2014 N 1137; 30.11.2014 N 1157, 2014.11.27 № 1247; 10.04.2015 N 217; 14.07.2015 № 521; 27.07.2015 N 593; 25.02.2016 № 107; 10.02.2017 № 46; 07.06.2017 № 344; 14.08.2017 № 482; 22.08.2017 № 495; 06.04.2018 № 176; 26.06.2018 № 380; 03.06.2018 № 544; 19.10.2018 № 661; 28.03.2019 № 144; 11.04.2019 № 186; 25.07.2019 № 533; 23.10.2019 № 791; 04.12.2019 № 903; 29.01.2020 № 16; 01.07.2021 № 455; 10.11.2021 № 805; 30.11.2021 № 853; 20.12.2021 № 910; 31.12.2021 № 981; 31.12.2021 № 982; 05.08.2022 № 535; 31.10.2022 № 857; 05.11.2022 № 875; 05.11.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 11.11.2022 № 891; 21.11.2022 № 930; 29.11.2022 № 959; 23.02.2023 № 155; 19.09.2023 № 814 31.10.2023 № 954 (19.10.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
N
Атауы
1
2
Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)
1.
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 75%
2.
"Ядролық технологиялар паркі" АҚ акциялар пакетінің 100%
3.
Маңғыстау атом энергетикалық комбинаты – Қазатомөнеркәсіп" ЖШС қатысу үлесінің 100 %-ы
4.

Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2011 № 836
51.
41 % пакета акций АО "Казахтелеком"
52.
100 % пакета акций АО "Казпочта"
53.
100 % пакета акций АО "Национальная компания
"Қазақстан темір жолы"
54.
25 % пакета акций +1 акция АО "Транстелеком"
55.
100 % пакета акций АО "Национальная компания "QazaqGaz"
56.
Исключена постановлением Правительства РК от 23.08.2012 № 1079
57.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт Атырау" имени Хиуаз Доспановой"
58.
50 % пакета акций АО "АТМА - аэропорт Атырау и перевозки"
59.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт Алия Молдагулова"
60.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев"
61.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт Актау"
62.
100 % пакета акций АО "Аэропорт Усть-Каменогорск"
63.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт "Костанай" имени Ахмета Байтұрсынұлы"
64.
100 % пакета акций АО "Аэропорт Павлодар"
65.
100 % пакета акций АО "Аэропорт Шымкент"
66.
100 % доли участия ТОО "Международный аэропорт Семей"
67.
100 % доли участия ТОО "Международный аэропорт Kyzyl-Zhar"
68.
100 % пакета акций АО "Национальный центр космических
исследований и технологий"
69.
50 % доли участия ТОО "Азиатский Газопровод"
70.
100 % доли участия ТОО "Азиатский Газопровод – Хоргос"
71.
100 % пакета акций АО "Национальная компания "Актауский морской торговый порт"
72.
100 % пакета акций АО "Астана-Энергия"
73.
99,5 % пакета акций АО "Астанаэнергосервис"
74.
50 % доли участия товарищества с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "Хорасан-U (Хорасан-У)"
75.
30% пакета акций ТОО "Совместное предприятие "Южная горно-химическая компания"
76.
51 % доли участия ТОО "Ульба-ТВС"
77.
67 % пакета акций АО "Национальная компания "КазМунайГаз"
78.
51% доли участия ТОО "Совместное предприятие "Буденовское"
79.
100 % доли участия ТОО "Казатомпром – SaUran"
80.
100 % доли участия ТОО "АЭС Усть-Каменогорская ГЭС"
81.
100 % доли участия ТОО "АЭС Шульбинская ГЭС"
82.
100 % пакета акций АО "АстанаГаз КМГ"
83.
51 % доли участия ТОО "Добывающее предприятие "Орталык"
84.
100 % пакета акций АО "Аэропорт Коркыт-Ата" (г. Кызылорда)
85.
100 % пакета акций АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"
86.
100 % доли участия ТОО "Астрофизический институт имени В.Г. Фесенкова"
87.
100 % доли участия ТОО "Институт ионосферы"
Пакеты акций (доли участия, паи) физических и юридических лиц, которые имеют возможность прямо или косвенно определять решения или оказывать влияние на принимаемые решения юридических лиц, в собственности которых находятся стратегические объекты
1.
100 % пакета акций АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
2.
100 % пакета акций АО "КазКуат"
3.
67 % пакета акций АО "Национальная компания "КазМунайГаз"
4.
100 % пакета акций АО "Самрук-Энерго"
Магистральные нефтепроводы
1.
Нефтепровод "Кенкияк - Атырау"
2.
Нефтепровод "Тенгиз - Новороссийск" (от месторождения Тенгиз
до границы с Российской Федерацией, протяженностью 452 км.)"
3.
Нефтепровод "Узень - Атырау - Самара" (от ГНПС "Узень" (0 км.) до
границы с Российской Федерацией (1237,4 км.) протяженностью
1237,4 км.)
4.
Нефтепровод "Каламкас - Каражанбас - Актау"
5.

Алынып тасталды ҚР Үкіметінің 2011.07.21 N 836 Қаулысымен.
51.
"Қазақтелеком" АҚ акциялары пакетінің 41%
52.
"Қазпочта" АҚ акциялар пакетінің 100%
53.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" АҚ акциялар
пакетінің 100%
54.
"Транстелеком" АҚ 1 акциясы + акциялар пакетінің 25%
55.
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" АҚ акциялары пакетінің 100 %
56.
Алынып тасталды ҚР Үкіметінің 2012.08.23 № 1079 Қаулысымен.
57.
"Хиуаз Доспанова атындағы "Атырау халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
58.
"Қызылорда әуежайы және тасымалдау – АТХӘ" АҚ акциялар пакетінің 50 %
59.
"Әлия Молдағұлова халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
60.
"Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
61.
"Ақтау халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100%
62.
"Өскемен әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100%
63.
"Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Қостанай" халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
64.
"Павлодар әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100%
65.
"Шымкент әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100%
66.
"Қызылорда халықаралық әуежайы" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
67.
"Kyzyl-Zhar халықаралық әуежайы" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
68.
"Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
69.
"Азиялық Газқұбыры" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
70.
"Азиялық Газқұбыры – Қорғас" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
71.
"Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
72.
"Астана-Энергия" АҚ-ның акциялар пакетінің 100%
73.
"Астанаэнергосервис" АҚ-ның акциялар пакетінің 99,5%
74.
"Хорасан-U (Хорасан-У)" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің қатысу үлесінің 50 %
75.
"Оңтүстік тау-химия компаниясы" бірлескен кәсіпорны" ЖШС акциялары пакетінің 30 %
76.
"Үлбі-ЖБҚ" ЖШС қатысу үлесінің 51 %
77.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 67 %
78.
"Буденовское" бірлескен кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 51%
79.
"Қазатомөнеркәсіп – SaUran" ЖШС қатысу үлесінің 100%
80.
"АЭС Өскемен ГЭС" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
81.
"АЭС Шүлбі ГЭС" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
82.
"АстанаГаз ҚМГ" АҚ акциялар пакетінің 100 %
83.
"Орталық" өндіруші кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 51%
84.
"Қорқыт ата әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 % (Қызылорда қ.)
85.
"QazBioPharm" ұлттық холдингі" АҚ акциялар пакетінің 100 %
86.
"В.Г. Фесенков атындағы астрофизикалық институт" ЖШС қатысу үлесінің 100 %-ы
87.
"Ионосфера институты" ЖШС қатысу үлесінің 100 %-ы
Меншігінде стратегиялық объектілері бар жеке және заңды тұлғалардың шешімдерін тікелей немесе жанама айқындауға немесе қабылдайтын шешімдеріне ықпал етуге мүмкіндігі бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)
1.
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ акциялар пакетінің 100%
2.
"ҚазҚуат" АҚ акциялар пакетінің 100%
3.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 67 %
4.
"Самұрық-Энерго" АҚ акциялар пакетінің 100%
Магистралдық мұнай құбырлары
1.
"Кенқияқ - Атырау" мұнай құбыры
2.
"Теңіз - Новоросийск" мұнай құбыры (Теңіз кен орнынан
Ресей Федерациясының шекарасына дейін ұзындығы 452 км)
3.
"Өзен - Атырау - Самара" мұнай құбыры ("Өзен" БМАС-тан (0 км.) Ресей Федерациясының шекарасына дейін (1237,4 км.) ұзындығы 1237,4 км.)
4.
"Қаламқас - Қаражанбас - Ақтау" мұнай құбыры
5.

Нефтепровод "Узень - Жетыбай - Актау" (1 и 2 нитка)
6.
Нефтепровод "677 км - АНПЗ" (3 и 4 нитка)
7.
Нефтепровод "Прорва - Кульсары"
8.
Нефтепровод "НПСЗ - Косчагыл"
9.
Нефтепровод "Мартыши - Атырау"
10.
Нефтепровод "Доссор - Макат"
11.
Нефтепровод "Комсомольск - Макат"
12.
Нефтепровод "Жанажол - Кенкияк"
13.
Нефтепровод "Кенкияк - Орск" (2 нитка)
14.
Нефтепровод "Омск - Павлодар" (от границы с Российской Федерацией
(214,7 км.) до ГНПС "Павлодар" (437,3 км.) протяженностью 222,6
км.)
15.
Нефтепровод "Павлодар - Шымкент"
16.
Нефтепровод "Кумколь - Каракоин"
17.
Нефтепровод "Шымкент - Чарджоу"
18.
Нефтепровод "Атасу - Алашанькоу"
19.
Нефтепровод "Кенкияк-Кумколь"
20.
Казахстанский участок нефтепровода "Туймазы-Омск-Новосибирск 2" (ТОН-2)
Магистральные газопроводы
1.
Газопровод "Средняя Азия - Центр"
2.
Газопровод "Макат - Северный Кавказ"
3.
Газопровод "Окарем - Бейнеу"
4.
Газопровод "Оренбург - Новопсков"
(участки 316 км и 63 км по тер. ЗКО)
5.
Газопровод "Союз" (участки 316 км и 63 км по тер. ЗКО)
6.
Газопровод "Бухара - Урал"
7.
Газопровод "Карталы - Рудный - Костанай"
8.
Газопровод "Газли - Шымкент"
9.
Газопровод "Бухарский газоносный район – Ташкент – Бишкек – Алматы"
10.
Газопровод "Акшабулак - Кызылорда"
11.
Газопровод "Узень - Актау"
12.
Газопровод "Жанажол - Актобе" на участке 0-132 км
13.
Газопровод "Амангельды - КС - 5, Тараз"
14.
Газопровод "Казахстан – Китай"
15.
Газопровод "Сарыарка"
Национальная электрическая сеть
1.
Национальная электрическая сеть
Национальная почтовая сеть
1.
Производственные объекты Национального оператора почты, предназначенные, оборудованные для оказания услуг и функционирующие в виде стационарных отделений почтовой связи, размещение которых осуществляется в соответствии с показателями качества универсальных услуг почтовой связи, утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 44 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14130)
Магистральная железнодорожная сеть
1.
Магистральная железнодорожная сеть
Международные аэропорты
1.
Имущество АО "Международный аэропорт Алия Молдагулова" земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
2.
Имущество АО "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
3.
Имущество АО "Международный аэропорт Актау": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
4.
Имущество АО "Международный аэропорт "Костанай" имени Ахмета Байтұрсынұлы": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
5.
Имущество АО "Аэропорт Усть-Каменогорск": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
6.
Имущество ТОО "Международный аэропорт Kyzyl-Zhar": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
7.
Имущество АО "Аэропорт Павлодар": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
8
Имущество АО "Аэропорт Шымкент": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
9.
Имущество ТОО "Международный аэропорт Семей": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
10.
Имущество АО "Международный аэропорт Атырау" имени Хиуаз Доспановой": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
11.
Имущество АО "Международный аэропорт Коркыт-Ата" (г. Кызылорда): земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
Объекты космической отрасли
1.
Тянь-Шанская высокогорная астрофизическая обсерватория
(г. Алматы)
2.
Обсерватория астрофизических исследований
(г. Алматы, Каменское плато)
3.
Обсерватория "Ассы" (Заилийское Алатау, плато Ассы-Тургень)
4.
Радиополигон "Орбита" (г. Алматы, Каменское плато)
5.
Экспедиционная база "Космостанция" (г. Алматы)
6.
Центр приема космической информации (ЦПКИ) (г. Алматы)
7.
Центр космического мониторинга (ЦКМ) на базе
Национального университета им. Л.Н. Гумилева (г. Астана)
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.07.2011 № 836
9.
Наземный комплекс управления полетами космических
аппаратов и системы мониторинга связи (г. Акколь)
10.
Комплекс "Байконур"
11.
АО "Совместное казахстанско-российское предприятие "Байтерек"
12.
Сборочно-испытательный комплекс космических аппаратов (г. Астана)
13.
Специальное конструкторско-технологическое бюро космической техники (г. Астана)
14.
Наземный комплекс управления космическими аппаратами дистанционного зондирования Земли (далее – ДЗЗ) (г. Астана)
15.
Наземный целевой комплекс для приема информации от космических аппаратов ДЗЗ, ее обработки и распространения (г. Астана)
Водохозяйственные сооружения
1.
Имущественный комплекс Бухтарминской ГЭС
2.
Имущественный комплекс Шардаринской ГЭС
3.
Имущественный комплекс Капшагайской ГЭС
4.
Противопаводковый Коксарайский контррегулятор на реке Сырдарья
5.
Имущественный комплекс Шульбинской ГЭС
6.
Имущественный комплекс Усть-Каменогорской ГЭС
Аэронавигационные устройства системы управления
воздушным движением
1.
РГП "Казаэронавигация"
Устройства и навигационные знаки, регулирующие и
гарантирующие безопасность судоходства
1.
Судоходные гидротехнические сооружения, в том числе:
Бухтарминский (четырех камерный), Усть-Каменогорский
(однокамерный), Шульбинский (однокамерный) шлюзы и
Урало-Каспийский канал
2.
Судоходные водные пути, обеспеченные знаками навигационного
инвентаря и оборудования
3.
Системы управления движением судов
Объекты использования атомной энергии
1.
РГП "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
(на праве хозяйственного ведения) (г. Курчатов)
2.
Геофизическая обсерватория "Боровое" РГП "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" (поселок Боровое)
Морские порты
1.
Актауский морской торговый порт
Автомобильные дороги общего пользования
1.
Автомобильные дороги республиканского значения
2.
Автомобильные дороги областного и районного значения
Магистральные линии связи
1.
Магистральные линии связи
Объекты электроэнергетической отрасли
1.
Имущественный комплекс ТЭЦ-2 г. Астаны
Нефтеперерабатывающие производства
1.
Имущественный комплекс Шымкентского нефтеперерабатывающего завода
2.
Имущественный комплекс Павлодарского нефтехимического завода
Примечание : расшифровка аббревиатур:
АО - акционерное общество
РГП - Республиканское государственное предприятие
ТОО - товарищество с ограниченной ответственностью
ДГП - дочернее государственное предприятие
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2008 года N 651
Перечень стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц

"Өзен - Жетібай - Ақтау" мұнай құбыры (1 және 2 жіп)
6.
"677 км - АМӨЗ" мұнай құбыры (3 және 4 жіп)
7.
"Прорва - Құлсары" мұнай құбыры
8.
"НПСЗ - Қосшағыл" мұнай құбыры
9.
"Мартыши - Атырау" мұнай құбыры
10.
"Доссор - Мақат" мұнай құбыры
11.
"Комсомольск - Мақат" мұнай құбыры
12.
"Жаңажол - Кенқияқ" мұнай құбыры
13.
"Кенқияқ - Орск" мұнай құбыры (2 жіп)
14.
"Омбы - Павлодар" мұнай құбыры (Ресей Федерациясының шекарасынан (214,7 км.) "Павлодар" БМАС-қа дейін (437,3 км.) ұзындығы 222,6 км.)
15.
"Павлодар - Шымкент" мұнай құбыры
16.
"Құмкөл - Қарақойын" мұнай құбыры
17.
"Шымкент - Чарджоу" мұнай құбыры
18.
"Атасу - Алашанькоу" мұнай құбыры
19.
"Кеңқияқ-Құмкөл" мұнай құбыры
20.
"Туймазы-Омбы-Новосибирск 2" (ТОН-2) мұнай құбырының қазақстандық учаскесі
Магистралдық газ құбырлары
1.
"Орта Азия - Орталық" газ құбыры
2.
"Мақат - Солтүстік Кавказ" газ құбыры
3.
"Окарем - Бейнеу" газ құбыры
4.
"Оренбург - Новопсков" газ құбыры (БҚО аумағы
бойынша 316 км және 63 км учаскелері)
5.
"Союз" газ құбыры (БҚО аумағы бойынша 316 км және
63 км учаскелері)
6.
"Бұхара - Орал" газ құбыры
7.
"Қарталы - Рудный - Қостанай" газ құбыры
8.
"Газли - Шымкент" газ құбыры
9.
"Бұхара газтасымалдаушы ауданы – Ташкент – Бiшкек – Алматы" газ құбыры
10.
"Ақшабұлақ - Қызылорда" газ құбыры
11.
"Өзен - Ақтау" газ құбыры
12.
0-132 участкедегі "Жаңажол - Ақтөбе" газ құбыры
13.
"Амангелді - КС - 5" газ құбыры
14.
"Қазақстан – Қытай" газ құбыры
15.
"Сарыарқа" газ құбыры
Ұлттық электр желісі
1.
Ұлттық электр желісі
Ұлттық почта желісі
1.
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 44 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14130 болып тіркелген) почта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтерінің сапа көрсеткіштеріне сәйкес орналастырылатын, қызметтер көрсету үшін жабдықталған және пошта байланысының стационарлық бөлімшелері түрінде жұмыс істейтін Ұлттық пошта операторының өндірістік объектілері
Магистралдық темір жол желісі
1.
Магистралдық темір жол желісі
Халықаралық әуежайлар
1.
"Әлия Молдағұлова халықаралық әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
2.
"Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
3.
"Ақтау халықаралық әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
4.
"Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Қостанай" халықаралық әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
5.
"Өскемен әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
6.
"Kyzyl-Zhar халықаралық әуежайы" ЖШС мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
7.
"Павлодар әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
8.
"Шымкент әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
9.
"Семей халықаралық әуежайы" ЖШС мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолағы (тары), жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
10.
"Хиуаз Доспанова атындағы "Атырау халықаралық әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
11.
"Қорқыт ата әуежайы" АҚ (Қызылорда қ.) мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
Ғарыш саласының объектілері
1.
Тянь-Шань биік таулы астрофизикалық обсерваториясы
(Алматы қаласы)
2.
Астрофизикалық зерттеулер обсерваториясы (Алматы қаласы,
Каменка үстірті)
3.
"Ассы" обсерваториясы (Іле Алатауы, Ассы-Түрген үстірті)
4.
"Орбита" радиополигоны (Алматы қаласы, Каменка үстірті)
5.
"Космостанция" экспедициялық базасы (Алматы қаласы)
6.
Ғарыштық ақпараттық қабылдау орталығы (КАҚО)
(Алматы қаласы)
7.
Л.Н.Гумилев атындағы Ұлттық университет базасындағы
Ғарыштық мониторинг орталығы (ҒМО) (Астана қаласы)
8.
"KazSat" байланыс және хабар тарату ғарыш аппараты
9.
Ғарыш аппараттарының ұшуларын басқарудың жер үсті
кешені және байланыс мониторингі жүйесі (Ақкөл қаласы)
10.
"Байқоңыр" кешені
11.
"Бәйтерек" қазақстан-ресей бірлескен кәсіпорны" АҚ
12.
Ғарыш аппараттарын құрастыру-сынау кешені (Астана қаласы)
13.
Ғарыш техникасының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросы (Астана қаласы)
14.
Жерді қашықтықтан зондтау (бұдан әрі – ЖҚЗ) ғарыш аппараттарын басқарудың жерүсті кешені (Астана қаласы)
15.
ЖҚЗ ғарыш аппараттарынан ақпарат қабылдауға, оны өңдеуге және таратуға арналған жерүсті нысаналы кешені (Астана қаласы)
Су шаруашылығы құрылыстары
1.
Бұхтырма СЭС-нің мүліктік кешені
2.
Шардара СЭС-нің мүліктік кешені
3.
Қапшағай СЭС-нің мүліктік кешені
4.
Сырдария өзеніндегі тасқын суға қарсы Көксарай контрреттегіші
5.
Шүлбі ГЭС-тің мүліктік кешені
6.
Өскемен ГЭС-тің мүліктік кешені
Әуе қозғалысын басқару жүйесінің аэронавигациялық
құрылғылары
1.
"Қазаэронавигация" РМК
Кемелердің қауіпсіз жүзуін реттейтін және оған кепілдік
беретін құрылғылар мен навигациялық белгілер
1.
Суда жүзетін гидротехникалық құрылғылар, оның ішінде:
Бұхтырма (төрт камералы), Өскемен (бір камералы), Шүлбі
(бір камералы) шлюздары және Орал-Каспий арнасы
2.
Навигациялық мүкәммал белгілерімен қамтамасыз етілген
кеме жүретін су жолдары мен жабдықтар
3.
Кемелер қозғалысын басқару жүйелері
Атом энергиясын пайдаланатын объектілер
1.
"Қазақстан Республикасының ұлттық ядролық орталығы" РМК
(шаруашылық жүргізу құқығында) (Курчатов қаласы)
2.
Қазақстан Республикасының ұлттық ядролық орталығы" РМК "Бурабай" геофизикалық обсерваториясы (Бурабай кенті)
Теңіз порттары
1.
Ақтау теңіз сауда порты
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдары
1.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдары
2.
Облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары
Магистралдық байланыс желілері
1.
Байланыстың магистралдық желілері
Электр энергетикасы саласының объектісі
1.
Астана қаласының ЖЭО-2 мүліктік кешені
Мұнай өңдеу өндірістері
1.
Шымкент мұнай өңдеу зауытының мүліктік кешені
2.
Павлодар мұнай-химия зауытының мүліктік кешені
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ - акционерлік қоғам
РМК - республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ЖШС - жауапкершілігі шектеулі серіктестік
ЕМК - еншілес мемлекеттік кәсіпорын
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 30 маусымдағы
N 651 қаулысымен
бекітілген
Мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесі

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.08.2012 № 1079; от 05.09.2013 № 928; от 21.01.2014 № 13; от 24.09.2014 № 1013; от 24.10.2014 № 1137; от 25.02.2016 № 107; от 10.02.2017 № 46; от 01.06.2017 № 326; от 14.08.2017 № 482; от 22.08.2017 № 495; от 06.04.2018 № 176; от 26.06.2018 № 380; от 11.06.2019 № 391; от 25.07.2019 № 533; от 23.10.2019 № 791; от 30.12.2020 № 936; от 01.07.2021 № 455; от 10.11.2021 № 805; от 31.12.2021 № 981; от 11.11.2022 № 891; от 29.11.2022 № 959; от 23.02.2023 № 155; от 19.09.2023 № 814.
N
Наименование
1
2
Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 30.12.2020 № 936.
2.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт Аулие-Ата" (г. Тараз)
3.
100 % пакета акций АО "Международный аэропорт Алматы"
4.
100 % пакета акций АО "Аэропорт Сары-Арка" (г. Караганда)
5.
100 % доли участия ТОО "Международный аэропорт "Орал"
6.
50 % пакета акций АО "АТМА - аэропорт Атырау и перевозки
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1013
8.
50 % пакета акций Vаlsеrа Hоldings§В.V.
9.
81 % пакета акций АО "КТК - К"
10.
50 % доли участия ТОО "Казахстанско-Китайский трубопровод"
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 25.07.2019 № 533.
12.
Исключена постановлением Правительства РК от 25.07.2019 № 533.
13.
Исключена постановлением Правительства РК от 11.06.2019 № 391.
14.
100 % доли участия ТОО "Степногорский горно-химический комбинат"
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 22.08.2017 № 495
16.
35 % доли участия ТОО "АППАК"
17.
50 % доли участия ТОО "Каратау"
18.
40 % доли участия ТОО "Совместное предприятие "Инкай"
19.
51 % доли участия ТОО "Совместное предприятие "Катко"
20.
Исключена постановлением Правительства РК от 22.08.2017 № 495
21.
50,021 % пакета акций АО "Казахстанско-Российско-Кыргызское совместное предприятие с иностранными инвестициями "Заречное"
22.
95 % доли участия ТОО "Байкен – U"
23.
100% доли участия ТОО "Кызылту"
24.
50 % пакета акций АО "Казахстанско-российская компания "Атомные
станции"
25.
50 % пакета акций АО "Совместное предприятие "Акбастау"
26.
49 % доли участия ТОО "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас"
27.
10 % пакета акций АО "Академия гражданской авиации"
28.
50 % доли участия ТОО "Азиатский Газопровод"
29.
100 % доли участия ТОО "Серебрянский завод неорганических производств"
30.
50 % доли участия товарищества с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "Хорасан-U (Хорасан-У)
31.
70% пакета акций ТОО "Совместное предприятие "Южная горно-химическая компания"
32.

Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.23 № 1079; 05.09.2013 N 928; 21.01.2014 № 13; 24.09.2014 № 1013; 24.10.2014 N 1137; 25.02.2016 № 107; 10.02.2017 № 46; 01.06.2017 № 326; 14.08.2017 № 482; 22.08.2017 № 495; 06.04.2018 № 176; 26.06.2018 № 380; 11.06.2019 № 391; 25.07.2019 № 533; 23.10.2019 № 791; 30.12.2020 № 936; 01.07.2021 № 455; 10.11.2021 № 805; 31.12.2021 № 981; 11.11.2022 № 891; 29.11.2022 № 959; 23.02.2023 № 155; 19.09.2023 № 814 қаулыларымен.
N
Атауы
1
2
Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 936 қаулысымен.
2.
"Әулие ата халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 % (Тараз қ.)"
3.
"Алматы халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
4.
"Сарыарқа халықаралық әуежайы" АҚ акциялар пакетінің 100 % (Қарағанды қ.)
5.
"Орал" халықаралық әуежайы" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
6.
"Атырау әуежайы және тасымалдау - АТХӘ" АҚ акциялар пакетінің 50 %
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1013 қаулысымен.
8.
Vаlsеrа Hоldings§В.V. акциялар пакетінің 50%
9.
"КТК - К" АҚ акциялар пакетінің 81%
10.
"Қазақстандық-Қытай құбыржолы" ЖШС қатысу үлесінің 50%
11.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.07.2019 № 533 қаулысымен.
12.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.07.2019 № 533 қаулысымен.
13.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.06.2019 № 391 қаулысымен.
14.
"Степногор тау-кен-химиялық комбинаты" ЖШС қатысу үлесінің 100%
15.
"Бетпақ Дала" бірлескен кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 70 %
16.
"АППАҚ" ЖШС қатысу үлесінің 35%
17.
"Қаратау" ЖШС қатысу үлесінің 50%
18.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 22.08.2017 № 495 қаулысымен
19.
"Катко" бірлескен кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 51%
20.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 22.08.2017 № 495 қаулысымен
21.
"Заречное" Қазақстан – Ресей – Қырғыз шетелдік инвестицияларымен бірлескен кәсіпорны" АҚ акциялары пакетінің 50,021 %
22.
"Байкен – U" ЖШС қатысу үлесінің 95%
23.
"Қызылту" ЖШС-ның қатысу үлесі 100%
24.
"Атом станциялары" Қазақстан-Ресей компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 50%
25.
"Ақбастау" бірлескен кәсіпорны" АҚ акциялар пакетінің 50%
26.
"МұнайТас" Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" ЖШС қатысу үлесінің 49 %
27.
"Азаматтық авиация академиясы" АҚ акциялар пакетінің 10%
28.
"Азиялық Газқұбыры" ЖШС қатысу үлесінің 50%
29.
"Серебрянск органикалық емес өндіріс зауыты" ЖШС 100% қатысу үлесі
30.
"Хорасан-U (Хорасан-У)" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің қатысу үлесінің 50 %
31.
"Оңтүстік тау-химия компаниясы" бірлескен кәсіпорны" ЖШС акциялары пакетінің 70 %
32.

75 % пакета акций -1 акция АО "Транстелеком"
33.
49 % доли участия ТОО "Ульба-ТВС"
34.
Исключена постановлением Правительства РК от 30.12.2020 № 936.
35.
100% доли участия ТОО "TNS-plus"
36.
49% доли участия ТОО "Совместное предприятие "Буденовское"
37.
49 % доли участия ТОО "Добывающее предприятие "Орталык"
38.
100 % пакета акций АО "Авиакомпания "Жезказган Эйр" (г. Жезказган)
39.
100 % доли участия ТОО "Туркистан Интернэшнл Аэропорт"
99.
15 % пакета акций АО "КЕGОС"
Магистральные нефтепроводы
1.
Нефтепровод Уральск - Самара, на территории Республики Казахстан
Магистральные газопроводы
1.
Газопровод "Жанажол - Актобе" на участке 132-188 км
2.
Газопровод "Жанажол - Актобе" на участке 188-241 км
Национальная электрическая сеть
1.
Электросетевые объекты напряжением 220 кВ (ВЛ 220 кВ: Жарык -
Айса - Агадырь - Моинты - Каражингил - Каражал - Барсенгир -
Никольское, Моинты - ПС№5А - Балхашская, ПС 220 кВ: "Барсенгир",
"Каражал" и "Моинты")
Международные аэропорты
1.
Имущество АО "Международный аэропорт Аулие-Ата" (г. Тараз): земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
2.
Имущество АО "Международный аэропорт Алматы": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
3.
Имущество АО "Международный аэропорт Сары-Арка" (г. Караганда): земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
4.
Имущество ТОО "Международный аэропорт "Орал": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
5.
Имущество АО "Авиакомпания "Жезказган Эйр" (г. Жезказган): земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
6.
Имущество ТОО "Туркистан Интернэшнл Аэропорт": земельные участки, взлетно-посадочные полосы, рулежные дорожки, магистральные рулежные дорожки, перрон, места стоянки воздушных судов, системы энергоснабжения светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, в том числе светосигнальное оборудование и системы обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
Водохозяйственные сооружения
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 25.07.2019 № 533.
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 25.07.2019 № 533.
Магистральные линии связи
1.
Магистральные линии связи
Космическая инфраструктура
1.
Орбитальный корабль "Буран":

"Транстелеком" АҚ 1 акциясы – акциялар пакетінің 75%
33.
"Үлбі-ЖБҚ" ЖШС қатысу үлесінің 49 %
34.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 936 қаулысымен.
35.
"TNS-plus" ЖШС қатысу үлесінің 100%
36.
"Буденовское" бірлескен кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 49%
37.
"Орталық" өндіруші кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 49%
38.
"Жезқазған эйр" авиакомпаниясы" АҚ акциялар пакетінің 100 % (Жезқазған қ.)
39.
"Туркистан Интернэшнл Аэропорт" ЖШС қатысу үлесінің 100%
99.
"КЕGОС" АҚ акциялары пакетінің 15 %
Магистралдық мұнай құбырлары
1.
Орал - Самара мұнай құбыры, Қазақстан Республикасының
аумағында
Магистралдық газ құбырлары
1.
(132-188 км учаскесіндегі) "Жаңажол - Ақтөбе" газ құбыры
2.
(188-241 км учаскесіндегі) "Жаңажол - Ақтөбе" газ құбыры
Ұлттық электр желісі
1.
Кернеуі 220 кВ электржелі объектілері (ВЛ 220 кВ:
Жарық - Айса - Агадырь - Мойынты - Қаражыңғыл - Қаражал -
Барсеңгір - Никольское, Мойынты - ПС N 5А - Балхаш, ПС 220
кВ: "Барсеңгір", "Қаражал" және "Мойынты")
Халықаралық әуежайлар
1.
"Әулие ата халықаралық әуежайы" АҚ (Тараз қ.) мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
2.
"Алматы халықаралық әуежайы" АҚ мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
3.
"Сарыарқа халықаралық әуежайы" АҚ (Қарағанды қ.) мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
4.
"Орал" халықаралық әуежайы" ЖШС мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
5.
"Жезқазған эйр" авиакомпаниясы" АҚ (Жезқазған қ.) мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
6.
"Туркистан Интернэшнл Аэропорт" ЖШС мүлкі: жер учаскелері, ұшу-қону жолақтары, жермен жүру жолдары, магистральдық жермен жүру жолдары, перрон, әуе кемелерінің тұрақ орындары, ұшу-қону жолағының жарық-сигналдық жабдығын энергиямен жабдықтау жүйелері, оның ішінде жарық-сигналдық жабдық және авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйелері
Су шаруашылығы құрылыстары
1.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.07.2019 № 533 қаулысымен.
2.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.07.2019 № 533 қаулысымен.
Магистралдық байланыс желілері
1.
Магистральдық байланыс желілері
Ғарыш инфрақұрылымы
1.
"Боран" орбиталық кемесі:

1. Изделие 11Ф35, заводской номер 2К1.
2. Макет изделия 11Ф35, заводской номер МТ.
Примечание : расшифровка аббревиатур:
АО - акционерное общество
ТОО - товарищество с ограниченной ответственностью

1. Зауыттық нөмірі 2К1 11Ф35 бұйымы.
2. Зауыттық нөмірі МТ 11Ф35 бұйымының макеті.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ - акционерлік қоғам
ЖШС - жауапкершілігі шектеулі серіктестік