Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 793
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2014 № 793 (вводится в действие с 12.07.2014).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", пунктом 6 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 3 мая 2005 года "О торгово-промышленных палатах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2009 года № 1647
Правила
по определению страны происхождения товара, составлению и
выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению,
удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" и Законом Республики Казахстан от 3 мая 2005 года "О торгово-промышленных палатах" и устанавливают порядок по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара, произведенного или подвергнутого достаточной переработке товара в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан.
2. Настоящие Правила распространяются на:
1) уполномоченный орган в области технического регулирования и обеспечения единства измерений;
2) исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
3) территориальные торгово-промышленные палаты;

Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қазандағы N 1647 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 шілдедегі № 793 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2014 № 793 қаулысымен (12.07.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының 6-бабының 11) тармақшасына, "Сауда-өнеркәсіп палаталары туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 3 мамырдағы Заңының 18-1-бабының 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 22 қазандағы
N 1647 қаулысымен
бекітілген
Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы
сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы
сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі
ЕРЕЖЕ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ереже (бұдан әрі - Ереже) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңына және "Сауда-өнеркәсіп палаталары туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 3 мамырдағы Заңына сәйкес әзірленді және тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес өндірілген немесе жеткілікті дәрежеде қайта өңделген тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Ереже:
1) техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органға;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарына;

4) экспертные организации по определению страны происхождения товара;
5) экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара;
6) физических или юридических лиц, заинтересованных в получении сертификата о происхождении товара.
3. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
адвалорная доля - процентная доля стоимости используемых материалов или добавленная стоимость, достигающая фиксированной процентной доли в цене "франко-завод" поставляемого товара;
выдача сертификата о происхождении товара - выдача заявителю оформленного и удостоверенного сертификата о происхождении товара под роспись в журнале регистрации выданных сертификатов о происхождении товара;
доля местного содержания в товаре — процентное содержание стоимости используемых местных материалов и затрат производителя товаров на переработку товара, осуществляемых на территории Республики Казахстан в конечной стоимости товара;
заявитель - физическое или юридическое лицо, заинтересованное в получении сертификата о происхождении товара;
классификатор продукции по видам экономической деятельности - классификатор продукции, устанавливающий порядок классификации и кодирования продукции по видам экономической деятельности;
критерии достаточной переработки товара - один из принципов определения страны происхождения товаров, в соответствии с которым товар, если в его производстве участвуют две или более страны, считается происходящим из страны, где он был подвергнут последней существенной переработке товара, достаточной для придания товару его характерных свойств;
кумулятивный принцип - один из принципов определения страны происхождения товаров, в соответствии с которым происхождение товара в результате последовательной переработки товара в государствах-участниках Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года (далее - Соглашение) определяется по стране изготовления конечного товара;
оформление сертификата о происхождении товара - заполнение бланка сертификата о происхождении товара;
реэкспорт - вывоз из страны товаров, ввезенных из-за границы, без их переработки;
сертификат о происхождении товара - документ, удостоверяющий страну происхождения товара и выданный в соответствии с законодательством данного государства или государства вывоза, если в государстве вывоза сертификат выдается на основе сведений, полученных из страны происхождения товара;
страна происхождения товара - страна, в которой товар был полностью произведен или подвергнут достаточной переработке;
территориальная торгово-промышленная палата - некоммерческая организация, осуществляющая оформление, удостоверение и выдачу сертификата о происхождении товара, экспортируемого или реэкспортируемого из Республики Казахстан;
товар - имущество, реализуемое на территории Республики Казахстан или перемещаемое через границу Республики Казахстан, в том числе электрическая, тепловая и иные виды энергии, а также транспортные средства, за исключением транспортных средств, используемых для осуществления международных перевозок пассажиров и товаров;
товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности - классификатор товаров, включающий в себя товарные группы, позиции, субпозиции, подсубпозиции в виде цифрового знака или группы цифровых знаков (кодов). Неотъемлемой частью товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности являются пояснения к позициям на любом уровне классификации, а также основные правила интерпретации товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
удостоверение сертификата о происхождении товара - заверение подписью лица, уполномоченного заверять сертификат о происхождении товара, и печатью органа (организации), уполномоченного выдавать сертификат о происхождении товара;
уполномоченный орган в области технического регулирования и обеспечения единства измерений - государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области технического регулирования и обеспечения единства измерений;
уполномоченный орган (организация) на выдачу сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения - территориальные торгово-промышленные палаты;
цена на условиях "франко-завод" - цена товара, подлежащая уплате производителю, на предприятии которого производилась последняя переработка, на условиях "франко-завод", за исключением любых внутренних налогов, которые уплачены или могут быть уплачены при экспорте произведенного товара;
экспертная организация - юридическое лицо, имеющее в штате эксперта-аудитора по определению страны происхождения товара, осуществляющее работы по проведению экспертизы происхождения товара;
эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара - специалист, аттестованный в порядке, установленном уполномоченным органом в области технического регулирования и обеспечения единства измерений;
экспорт - вывоз из страны отечественных либо ранее ввезенных из-за границы и подвергшихся переработке товаров для их реализации на внешнем рынке;
товар серийного производства - товар, выпуск которого повторяется отдельными партиями в течение продолжительного времени.
Уникальный номер товара – номер изделия, который наносится на каждую единицу товара и является неизменным, действующим в течение срока службы/годности, определенного для данного вида товара, имеющим структуру в соответствии с отраслевым стандартом.

4) тауар шығарылған елді анықтау жөніндегі сараптамалық ұйымдарға;
5) тауар шығарылған елді анықтау жөніндегі сарапшы аудиторларға;
6) тауардың шығу тегі туралы сертификат алуға мүдделі жеке немесе заңды тұлғаларға қолданылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар қолданылады:
адвалорлық үлес - пайдаланылатын материалдар құнының пайыздық үлесі немесе жеткізілетін тауардың "франко-зауыт" бағасында тіркелген пайыздық үлеске жететін қосылған құн;
тауардың шығу тегі туралы сертификат беру - тауардың шығу тегі туралы сертификаттарды тіркейтін журналға қол қойғызып, ресімделген және куәландырылған тауардың шығу тегі туралы сертификатты өтініш берушіге беру;
тауардағы жергілікті қамту үлесі - пайдаланылатын жергілікті материалдар құны мен тауарларды өндірушінің Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарды қайта өңдеуге жұмсаған шығындарының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы;
өтініш беруші - тауардың шығу тегі туралы сертификат алуға мүдделі жеке немесе заңды тұлға;
экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуіші - экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдерді жіктеу мен кодтау тәртібін белгілейтін өнім жіктеуіші;
тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері - тауарлар шығарылған елді айқындау қағидаттарының бірі, оған сәйкес егер тауарды өндіруге екі немесе одан да көп ел қатысса, тауарға тән қасиеттерді беру үшін, тауар соңғы рет елеулі қайта өңдеуге қай жерде ұшыраса, сол елден шығарылды деп саналады;
кумулятивтік қағидат - тауар шығарылған елді анықтау қағидаттарының бірі, оған сәйкес тауардың шығу тегі тауарды 1994 жылғы 15 сәуірдегі Еркін сауда аймағын құру туралы келісімге (бұдан әрі - Келісім) қатысушы мемлекеттерде дәйекті түрде қайта өңдеу нәтижесінде түпкілікті тауарды шығарған ел бойынша анықталады;
тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу - тауардың шығу тегі туралы сертификат бланкісін толтыру;
кері экспорт - шетелден әкелінген тауарларды қайта өңдемей елден әкету;
тауардың шығу тегі туралы сертификат - егер әкетілетін елде сертификат тауар шығарылған елден алынған мәліметтер негізінде берілсе, тауар шығарылған елді куәландыратын және осы мемлекеттің немесе әкететін мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген құжат;
тауар шығарылған ел - тауар толық шығарылған немесе жеткілікті дәрежеде қайта өңделген ел;
аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасы - Қазақстан Республикасынан экспортталатын немесе кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеуді, куәландыруды және беруді жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
тауар - Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін немесе Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы тасымалданатын мүлік, оның ішінде электр, энергияның жылу мен өзге де түрлері, сондай-ақ жолаушылар мен тауарларды халықаралық тасымалдауды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын көлік құралдарын қоспағанда, көлік құралдары;
сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы - сандық белгі немесе топтық сандық белгілер (кодтар) түрінде өзіне тауарлық топтарды, позицияларды, субпозицияларды, субпозицияларға жататындарды қамтитын тауарлар жіктеуіші. Жіктеуіштің кез келген деңгейінде позицияларға берілетін түсініктер, сондай-ақ сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы түсіндірмесінің негізгі ережелері сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының ажырамас бөлігі болып табылады;
тауардың шығу тегі туралы сертификатты куәландыру - тауардың шығу тегі туралы сертификатты куәландыруға уәкілетті тұлғаның қолымен, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органның мөрімен растау;
тауардың шығу тегі туралы сертификатты куәландыру - тауардың шығу тегі туралы сертификатты куәландыруға уәкілетті тұлғаның қолымен және тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органның (ұйымның) мөрімен растау;
ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат беру жөніндегі уәкілетті орган - ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат беруге Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген мемлекеттік орган;
ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат беруге арналған уәкілетті орган (ұйым) - аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары;
сараптама ұйымы - штатында тауар шығарылған елді анықтау жөніндегі сарапшы аудиторы бар, тауардың шығу тегіне сараптама жүргізу жөніндегі жұмысты жүзеге асыратын заңды тұлға;
тауар шығарылған елді анықтау жөніндегі сарапшы аудитор - техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен аттестатталған маман;
экспорт - отандық не бұрын шетелден әкелінген және оларды сыртқы нарықта өткізу үшін қайта өңдеуге ұшыраған тауарларды елден әкету;
сериялы өндіріс тауары - шығарылуы ұзақ уақыт бойы жеке топтамалармен қайталанатын тауар;
Тауардың бірегей нөмірі – тауардың әр бірлігіне жазылатын және тауардың осы түрі үшін айқындалған қызмет/жарамдылық мерзімі ішінде қолданылатын, салалық стандартқа сәйкес құрылымы бар өзгермейтін бұйым нөмірі.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.06.2010 № 674; от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 26.06.2012 № 843 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Определение страны происхождения товара и
оформление, удостоверение и выдача сертификата о происхождении
товара на товары, экспортируемые, реэкспортируемые из
Республики Казахстан
§ 1. Определение страны происхождения товара
4. Для определения страны происхождения товара должно быть установлено, что товар:
1) полностью казахстанского происхождения;
2) казахстанского происхождения с учетом критерия достаточной переработки товара;
3) иностранного происхождения.
5. Товарами, полностью произведенными в Республике Казахстан, считаются:
1) полезные ископаемые, добытые из недр страны, в ее территориальных водах (морях) или на ее континентальном шельфе;
2) продукция растительного происхождения, выращенная или собранная в данной стране;
3) живые животные, родившиеся и (или) выращенные в данной стране;
4) продукция, полученная в данной стране от выращенных в ней животных;
5) продукция, полученная в результате охотничьего и рыболовного промысла в данной стране;
6) продукция морского рыболовного промысла и другая продукция морского промысла, полученная судном данной страны либо арендованным (зафрахтованным) ею;
7) продукция, полученная на борту перерабатывающего судна данной страны исключительно из продукции, указанной в подпункте 6) настоящей статьи;
8) продукция, полученная с морского дна или из морских недр за пределами территориальных вод (моря) данной страны при условии, что данная страна имеет исключительные права на разработку этого морского дна или этих морских недр;
9) отходы и лом (вторичное сырье), полученные в результате производственных или иных операций по переработке, а также бывшие в употреблении изделия, собранные в данной стране и пригодные только для переработки в сырье;
10) продукция высоких технологий, полученная в открытом космосе на космических судах, принадлежащих данной стране либо арендованных (зафрахтованных) ею;
11) товары, изготовленные в данной стране исключительно из продукции, указанной в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) 8), 9), 10) настоящей статьи.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674; 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.06.26 № 843 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.04.2014 N 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2-тарау. Тауар шығарылған елді айқындау және Қазақстан
Республикасынан экспортталатын, кері экспортталатын тауарларға
тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру
және беру
§ 1. Тауар шығарылған елді айқындау
4. Тауар шығарылған елді айқындау үшін, тауардың:
1) толығымен Қазақстанда шығарылғаны;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін ескере отырып, Қазақстанда шығарылғандығы;
3) шетелде шығарылғандығы белгіленуге тиіс.
5. Мыналар:
1) елдің аумақтық суларында (теңіздерінде) немесе оның құрлықтық қайраңында оның жер қойнауынан өндірілген пайдалы қазбалар;
2) осы елде өсірілген немесе жиналған өсімдік тектес өнім;
3) осы елде туған және (немесе) өсірілген тірі жануарлар;
4) осы елде өсірілген жануарлардан алынған өнім;
5) осы елде аңшылық немесе балық аулау кәсіпшілігінің нәтижесінде алынған өнім;
6) осы елдің кемесімен ие ол жалға алған (кіреге алған) кемемен алынған теңізде балық аулау кәсіпшілігінің өнімі мен теңіз кәсіпшілігінің басқа да өнімі;
7) осы елдің қайта өңдеуші кемесінің бортында осы баптың 6) тармақшасында көрсетілген өнімнен ғана алынған өнім;
8) осы елдің сол теңіз түбін немесе сол теңіз қойнауын игеруге арналған ерекше құқықтарының болуы шартымен, осы елдің аумақтық суларынан (теңізінен) тыс жерлердегі теңіз түбінен немесе теңіз қойнауынан алынған өнім;
9) өндірістік немесе қайта өңдеу жөніндегі өзге де операциялар нәтижесінде алынған қалдықтар мен металл сынықтары (қайталама шикізат), сондай-ақ осы елде жиналған және тек шикізат күйінде қайта өңдеу үшін ғана жарамды, пайдалануда болған бұйымдар;
10) осы елге тиесілі не ол жалға алған (кіреге алған) ғарыш кемелерінде ашық ғарышта алынған жоғары технологиялар өнімі;
11) осы елде осы баптың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) тармақшаларында көрсетілген өнімнен ғана дайындалған тауарлар толығымен Қазақстан Республикасында өндірілген тауарлар болып саналады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.

6. Если в производстве товара участвуют две и более страны, страной происхождения товара считается страна, в которой были осуществлены последние операции по переработке товара, отвечающие критериям достаточной переработки товара.
7. Критериями достаточной переработки товара для придания ему статуса произведенного в Республике Казахстан являются:
1) изменение кода товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшее в результате переработки товара;
2) выполнение производственных или технологических операций, достаточных для того, чтобы страной происхождения товара считалась страна, где эти операции имели место;
3) изменение стоимости товара, когда процентная доля стоимости достигает фиксированной доли в цене конечной продукции (правило адвалорной доли).
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
8. Основным критерием достаточной переработки товара является изменение кода товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшее в результате переработки товара, за исключением товаров, включенных в перечень условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран.
В данный перечень в качестве одного из условий включено правило адвалорной доли как самостоятельно, так и в сочетании с другими критериями достаточной переработки товара.
Для оценки критерия достаточной переработки товара может применяться кумулятивный принцип, в соответствии с которым происхождение товара в результате последовательной переработки товара в государствах-участниках Соглашения определяется по стране изготовления конечного товара.
Если в производстве конечного товара в одном из государств-участников Соглашения о предоставлении преференций используется сырье и материалы, происходящие из других государств-участников Соглашения, подтвержденные сертификатом о происхождении товара, и подвергаемые поэтапной последующей переработке товара в других государствах-участниках Соглашения, то страной происхождения такого товара считается страна, где он в последний раз был подвергнут переработке.
При отсутствии сертификата о происхождении сырья или материалов определение страны происхождения конечного товара устанавливается пунктом 7 настоящих Правил.
Для определения страны происхождения товаров, производимых и экспортируемых из Республики Казахстан в страны Содружества Независимых Государств и Европейского сообщества, а также США, Канаду, Японию, Турцию, Австралию, Новую Зеландию, Швейцарию и Лихтенштейн, Норвегию в рамках Генеральной системы преференций, и в страны, для которых подтверждение происхождения товара осуществляется сертификатом формы «Оригинал», перечень условий, производственных и технологических операций приведен в Соглашении о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года за № 1478 и в Регламенте Европейского экономического сообщества № 2454/93.
Происхождение товаров, производимых и экспортируемых из Республики Казахстан в страны, с которыми заключены соглашения о свободной торговле, за исключением стран Содружества Независимых Государств, определяется на основе указанных международных договоров, вступивших в силу для Республики Казахстан.

6. Егер тауарды өндіруге екі және одан да көп ел қатысса, жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне жауап беретін, тауарды қайта өңдеу жөніндегі соңғы операцияларды жүзеге асырылған ел тауарды шығарған ел болып саналады.
7. Мыналар:
1) тауарды қайта өңдеу нәтижесінде Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауар кодының кез келген алғашқы төрт белгі деңгейінде өзгеруі;
2) бұл операциялар орын алған ел тауар шығарылған ел болып есептелуі үшін жеткілікті өндірістік немесе технологиялық операцияларды орындау;
3) құнының пайыздық үлесі түпкі өнімнің бағасындағы тіркелген үлесіне жеткен кездегі тауар құнының өзгеруі (адвалорлық үлес ережесі) тауарға Қазақстан Республикасында өндірілген деген мәртебе беру үшін оны жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері болып табылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
8. Тауарды жеткілікті қайта өңдеудің негізгі өлшемі үшінші елдер тауарды өндіруде пайдаланған кезде тауарға шығу тегі мәртебесін беру үшін қажетті шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесіне енгізілген тауарларды қоспағанда, тауарды қайта өңдеу нәтижесінде пайда болған алғашқы төрт белгінің кез келгенінің деңгейінде тауардың сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша кодын өзгерту болып табылады.
Аталған тізбеге шарттардың бірі ретінде адвалорлық үлес ережесі жеке де, тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеудің басқа өлшемдеріне үйлестіріліп те енгізілген.
Тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін бағалау үшін кумулятивтік қағидат қолданылуы мүмкін, оған сәйкес Келісімге қатысушы мемлекеттерде тауарды дәйекті түрде қайта өңдеу нәтижесінде тауардың шығу тегі тауарды соңғы дайындаған ел бойынша айқындалады.
Егер Келісімге қатысушы мемлекеттердің бірінде түпкілікті тауарды өндіруде Келісімге басқа қатысушы мемлекеттерден шығарылған, тауардың шығу тегі туралы сертификатпен расталған және Келісімге басқа қатысушы мемлекеттерде кезең-кезеңімен одан әрі өңдеуге ұшырайтын шикізат пен материалдар пайдаланылса, онда тауар соңғы рет өңдеуге ұшыраған ел осындай тауар шығарылған ел болып табылады.
Шикізаттың немесе материалдардың шығу тегі туралы сертификат болмаған жағдайда, түпкілікті тауарды шығарған елді анықтау осы Ереженің 7-тармағында белгіленген.
Қазақстан Республикасынан шығарылатын және экспортталатын тауарларды шығарған елді айқындау үшін, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына және Еуропалық қоғамдастыққа, сондай-ақ Бас преференциялар жүйесі шеңберінде АҚШ-қа, Канадаға, Жапонияға, Түркияға, Австралияға, Жаңа Зеландияға, Швейцарияға және Лихтенштейнге, Норвегияға және тауардың шығарылуымен растау "Оригинал" нысанды сертификатпен жүзеге асырылатын елдер үшін шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1478 қаулысымен бекітілген Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімде және Еуропалық экономикалық қоғамдастықтың № 2454/93 Регламентінде келтірілген.
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерін қоспағанда, Қазақстан Республикасында өндірілген және еркін сауда туралы келісім жасасқан елдерге экспортталатын тауарлардың шығу тегі Қазақстан Республикасы үшін күшіне енген халықаралық шарттарда көрсетілген негізде айқындалады.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.06.2010 № 674; от 08.12.2011 № 1497 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Условиями, не отвечающими критериям достаточной переработки товара для придания ему статуса произведенного в Республике Казахстан, являются:
1) операции по обеспечению сохранности товаров во время их хранения или транспортировки;
2) операции по подготовке товаров к продаже и транспортировке (дробление партии, формирование отправок, сортировка, переупаковка);
3) мойка, чистка, удаление пыли, покрытие окисью, маслом и другими веществами;
4) глажка или прессование текстиля (любые виды волокон и пряжи, тканые материалы из любых видов волокон и пряжи и изделия из них);
5) операции по покраске или полировке;
6) шелушение, частичное или полное отбеливание, шлифовка и полировка зерновых и риса;
7) операции по окрашиванию сахара или формированию кускового сахара;
8) снятие кожуры, извлечение семян и разделка фруктов, овощей и орехов;
9) затачивание, простой помол или простая резка;
10) просеивание через сито или решето, сортировка, классифицирование, отбор, подбор (в том числе составление наборов изделий);
11) разлив, фасовка в банки, флаконы, мешки, ящики, коробки и другие простые операции по упаковке;
12) простые сборочные операции или разборка товаров по частям;
13) разделение товаров на компоненты, которое не приводит к существенному отличию полученных компонентов от исходного товара;
14) смешивание товаров (компонентов), которое не приводит к существенному отличию полученной продукции от исходных составляющих;
15) убой скота, разделка (сортировка) мяса;
16) комбинация двух или большего числа указанных выше операций.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
10. В случае, если применяется правило адвалорной доли, расчет адвалорной доли в производстве товара производится:
1) для импортированных товаров - по таможенной стоимости этих товаров при их ввозе в страну, где осуществляется производство конечной продукции, или в случае, если происхождение импортированных товаров неизвестно, - по документально подтвержденной цене их первой продажи на территории страны, где осуществляется производство конечной продукции;
2) для конечной продукции - по цене завода (склада) продавца, не включающей расходы на погрузку, таможенное декларирование и вывоз товара из страны экспорта (цена на условиях "франко-завод").

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674, 2011.12.08 N 1497 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді), 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
9. Мыналар:
1) тауарларды сақтау немесе тасымалдау кезінде олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі операциялар;
2) тауарларды сатуға және тасымалдауға дайындау жөніндегі операциялар (лекті бөлшектеу, жөнелтуді қалыптастыру, сұрыптау, қайта буып-түю);
3) жуу, тазарту, шаңды тазалау, тотық, май және басқа заттар жағу;
4) тоқыманы үтіктеу немесе нығыздау (талшықтар мен иірілген жіптің кез келген түрлері, талшықтар мен иірілген жіптің кез келген түрлерінен жасалған тоқыма материалдар және олардан жасалған бұйымдар);
5) бояу немесе жылтырату жөніндегі операциялар;
6) дәнді дақылдарды және күрішті қауыздау, ішінара немесе толық ағарту, қырнау және жылтырату;
7) қантты бояу немесе кесек қант жасау жөніндегі операциялар;
8) жемістердің, көкөністер мен жаңғақтардың қабығын алу, тұқымдарын алу және оларды бөлу;
9) қайрау, қарапайым тарту немесе қарапайым кесу;
10) елек немесе елеуіш арқылы елеу, сұрыптау, жіктеу, іріктеу, талғау (оның ішінде бұйымдар жинағын жасау);
11) банкаларға, шақшаларға, қаптарға, жәшіктерге, қораптарға құю, өлшеп салу және буып-түю жөніндегі басқа да қарапайым операциялар;
12) қарапайым құрастыру операциялары немесе тауарларды бөлшектер бойынша бөлшектеу;
13) алынған құрауыштардың бастапқы тауардан айтарлықтай ерекшеленуіне соқтырмайтын құрауыштарға тауарларды бөлу;
14) алынған өнімнің бастапқы құрауыштардан айтарлықтай ерекшеленуіне соқтырмайтын тауарларды (құрауыштарды) араластыру;
15) мал сою, етті бөлшектеу (сұрыптау);
16) жоғарыда көрсетілген операциялардың екі немесе одан көп санын біріктіру тауарға Қазақстан Республикасында өңдірілген деген мәртебе беру үшін оны жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне жауап бермейтін шарттар болып табылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
10. Егер адвалорлық үлес ережесі қолданылған жағдайда, тауар өндірісінде адволарлық үлесті есептеу:
1) импортталған тауарлар үшін - осы тауарларды түпкі өнім өндіру жүзеге асырылатын елге әкелу кезінде олардың кедендік құны бойынша немесе импортталған тауарлардың шығу тегі белгісіз болған жағдайда түпкі өнім өндіру жүзеге асырылатын елдің аумағына оларды алғаш рет сатудың құжат арқылы расталған бағасы бойынша;
2) түпкі өнім үшін - сатушы зауыттың (қойманың) тауарды тиеуге, кедендік декларациялауға және экспорт елінен тауарды әкетуге арналған шығыстарды қамтымайтын бағасы («франко-зауыт» жағдайларындағы баға) бойынша жүргізіледі.

Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11. При определении страны происхождения товары в разобранном или несобранном виде, поставляемые несколькими партиями, если по производственным или транспортным условиям невозможна их отгрузка одной партией, а также в случаях, если партия товаров разбита на несколько партий в результате ошибки или неверной адресации, рассматриваются по желанию декларанта как единый товар.
Положения настоящего пункта применяются при соблюдении следующих условий:
1) предварительное уведомление таможенного органа страны ввоза о разбивке разобранного или несобранного товара на несколько партий с указанием причин такой разбивки, приложением подробной спецификации, каждой партии с указанием кодов товаров по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности, стоимости и страны происхождения товаров, входящих в каждую партию, а также уведомление о разбивке товара на несколько партий в результате ошибки или неверной адресации - при документальном подтверждении ошибочности разбивки товара;
2) поставка всех партий товаров из одной страны одним экспортером (поставщиком); ввоз и оформление всех партий товара через одну и ту же таможню;
3) поставка всех партий товара в срок, не превышающий шести месяцев с даты принятия таможенной декларации.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
12. Для определения страны происхождения товара происхождение используемой для их производства тепловой и электрической энергии, машин, оборудования и инструментов не учитывается.
Приспособления, принадлежности, запасные части и инструменты, предназначенные для использования с машинами, оборудованием, аппаратами или транспортными средствами, считаются происходящими из той же страны, что и машины, оборудование, аппараты или транспортные средства, если данные приспособления, принадлежности, запасные части и инструменты ввозятся и продаются в комплекте с вышеуказанными машинами, оборудованием, аппаратами или транспортными средствами и в количестве, обычно поставляемом с данными устройствами.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
13. Работы, связанные с экспертизой по определению страны происхождения товара, проводятся на договорной основе на основании заявки и представленного заявителем пакета документов по перечню, указанному в пункте 16 настоящих Правил.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
11. Егер өндірістік немесе көліктік жағдайлар бойынша оларды бір лекпен түсіру мүмкін болмаса, сондай-ақ тауарлар легі қателік немесе мекенжайын дұрыс көрсетпеу салдарынан бірнеше лекке бөлінген жағдайларда, шығарылған елін анықтау кезінде бірнеше лекпен жеткізілетін бөлшектелген немесе құрастырылмаған түрдегі тауарлар декларанттың қалауы бойынша біртұтас тауар ретінде қаралады.
Осы тармақтың ережелері мына шарттар сақталған кезде қолданылады:
1) мұндай жеткізудің себептерін көрсетіп, лек-легімен жеткізілетін бөлшектелген немесе құрастырылмаған түрдегі тауарлар туралы кеден органын алдын ала хабардар ету және Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауарлардың кодтарын, әр лекке кіретін тауарлардың құны мен шығарылған елін көрсетіп әр лектің сипаттамасын табыс ету. Қателік немесе мекенжайын дұрыс көрсетпеу салдарынан тауар бірнеше лекке бөлінген жағдайда тауарды бөлудің қате екенін құжатпен растау қосымша табыс етіледі;
2) тауарлардың барлық легін бір елден бір келісімшарт шеңберінде бір экспорттаушының (өнім берушінің) беруі; тауарлардың барлық легін сол бір кеден арқылы әкелу және рәсімдеу;
3) тауарлардың барлық легін кедендік декларация қабылданған күннен бастап алты айдан аспайтын мерзімде беру.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
12. Тауарлардың шығарылған елін анықтау кезінде оларды өндіру үшін пайдаланылатын жылу және электр энергиясының, машиналардың, жабдықтар мен аспаптардың шығарылуы есепке алынбайды.
Машиналармен, жабдықтармен, аппараттармен немесе көлік құралдарымен пайдалануға арналған құрал-саймандар, керек-жарақтар, қосалқы бөлшектер мен аспаптар, егер бұл құрал-саймандар, керек-жарақтар, қосалқы бөлшектер мен аспаптар жоғарыда аталған машиналармен, жабдықтармен, аппараттармен немесе көлік құралдарымен жиынтықта және әдетте осындай құрылғылармен жеткізілетін мөлшерде әкелінсе және сатылса, сол машиналар, жабдықтар, аппараттар немесе көлік құралдары әкелінген елде шығарылған деп есептеледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
13. Тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сараптамаға байланысты жұмыстар өтінім мен өтініш беруші тапсырған құжаттар пакеті негізінде осы Ереженің 16-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес шарттық негізде жүргізіледі.

14. Экспертиза происхождения товара осуществляется экспертом-аудитором по определению страны происхождения товара в течение двух рабочих дней с момента предоставления и регистрации заявки с полным пакетом документов, подтверждающих происхождение товара.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
15. Экспертиза происхождения товара включает:
1) экспертизу документов, подтверждающих происхождение товара, по перечню, утверждаемому уполномоченным органом в области технического регулирования и обеспечения единства измерений;
2) идентификацию товара по внешним признакам, по маркировке (наименование, тип, вид, упаковка, класс, предприятие-изготовитель), при необходимости с выездом на место нахождения товара;
3) экспертизу технологического процесса производства товара с целью установления критерия достаточной переработки товара и определения добавленной стоимости товара.
16. Согласно приложению 2 к настоящим Правилам на проведение экспертизы происхождения товара, а также при реэкспорте товара совместно с заявкой предъявляются документы, подтверждающие происхождение товара по перечню, утверждаемому уполномоченным органом в области технического регулирования и обеспечения единства измерений.
При многократных поставках товара в рамках одного контракта допускается выдавать акт экспертизы на контрактную партию при первой отгрузке сроком на один год, в том числе на товары серийного производства.
В акте экспертизы на первую отправляемую партию товара указывается контрактная партия или годовой объем выпуска товара.
При изменении технологии производства и компонентов в данном товаре, а также страны-поставщика материалов Заявитель в течение пяти рабочих дней информирует экспертную организацию по определению страны происхождения товара о данных изменениях с целью получения нового акта экспертизы о происхождении и сертификата о происхождении товара.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 30.06.2010 № 674; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
17. В случае необходимости проведения дополнительных исследований экспертная организация запрашивает:
1) оригиналы и копии разрешений, лицензий, документов, удостоверяющих происхождение сырья, материалов, комплектующих;
2) протокол испытаний, выданный аккредитованными испытательными лабораториями (центрами), если невозможна идентификация товара без лабораторных испытаний и исследований.
Оригиналы документов возвращаются заявителю в течение одного рабочего дня после их идентификации с копиями.

14. Тауардың шығу тегінің сараптамасын тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудитор тауардың шығу тегін растайтын толық құжаттар пакетімен бірге өтінім ұсынылған және тіркелген сәтінен бастап екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Тауардың шығу тегінің сараптамасы мыналарды қамтиды:
1) техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың сараптамасы;
2) тауарды сыртқы белгілері бойынша, таңбалауы бойынша (атауы, үлгісі, түрі, қаптамасы, сыныбы, дайындаушы кәсіпорын), қажет болған кезде тауар тұрған жерге барып сәйкестендіру;
3) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін белгілеу және тауардың қосылған құнын айқындау мақсатында тауарды өндірудің технологиялық үдерісінің сараптамасы.
16. Тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге арналған осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес, сондай-ақ тауарды қайта экспорттау кезінде өтініммен бірге техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган бекіткен тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар ұсынылады.
Бір келісімшарттың шеңберінде тауарды бірнеше есе жеткізу кезінде бір жыл мерзімге бірінші жөнелтілімнің келісімшарттық партиясына, оның ішінде сериялы шығарылатын тауарларға сараптау актісін беруге жол беріледі.
Сараптау актісінде тауардың бірінші жіберілетін партиясында тауардың келісімшарттың партиясы немесе шығарылымның жылдық көлемі көрсетіледі.
Осы тауардағы өндірісті өзгерту технологиясы мен құрамдауыштары, сондай-ақ материалды жеткізуші елдерге Өтініш беруші тауардың шығу тегі туралы сараптау жаңа актісін және шығу тегі сертификатын алу мақсатында осы өзгерістер туралы сараптау ұйымына бес жұмыс күні ішінде хабардар етуі қажет.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674, өзгеріс енгізілді - ҚР 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
17. Қосымша зерттеулер жүргізу қажет болған жағдайда, сараптама ұйымы мыналарды:
1) шикізаттың, материалдардың, құрауыштардың шығу тегін растайтын рұқсаттардың, лицензиялардың, құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін;
2) егер зертханалық сынақтар мен зерттеулерсіз тауарды сәйкестендіру мүмкін болмаса, аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтары) берген сынақтар хаттамасын сұрайды.
Құжаттардың түпнұсқалары оларды көшірмелерімен сәйкестендіргеннен кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіге қайтарылады.

18. По результатам экспертизы экспертная организация выдает акт экспертизы о происхождении товара согласно приложению 3 к настоящим Правилам, составленный экспертом-аудитором по определению страны происхождения товара, о том, что товар является:
1) казахстанского происхождения с учетом критерия достаточной переработки товара;
2) иностранного происхождения.
19. Проводит экспертизу и подписывает экспертное заключение эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара, получивший квалификационный аттестат и внесенный в реестр экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара.
20. Заявитель самостоятельно осуществляет выбор экспертной организации. Реестр экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара и перечень экспертных организаций размещаются на сайте уполномоченного органа в области технического регулирования и обеспечения единства измерений.
21. При реэкспорте товара дополнительно предоставляются документы территориальной торгово-промышленной палате, подтверждающие ввоз товара в Республику Казахстан (копии сертификата о происхождении товара, таможенной декларации и товаросопроводительных документов).
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
§ 2. Оформление, удостоверение и выдача сертификата
о происхождении товара
22. Перед оформлением сертификата о происхождении товара уполномоченное лицо территориальной торгово-промышленной палаты составляет заключение об оформлении сертификата о происхождении товара. Для этого проводится анализ представленных заявителем документов, подтверждающих происхождение товара, и анализ акта экспертизы о происхождении товара на предмет его надлежащего оформления.
23. Оформление, удостоверение и выдача сертификата о происхождении товара осуществляется по следующим формам:
1) сертификат формы "СТ-1" - на товары, вывозимые из Республики Казахстан в страны Содружества Независимых Государств;
1-1) сертификат формы "СТ-2" - на товары, вывозимые из Республики Казахстан в страны, с которыми совершены и действуют соглашения о свободной торговле, за исключением стран Содружества Независимых Государств;
2) сертификат формы «А» - на товары, экспортируемые в страны-члены Европейского сообщества, а также США, Канаду, Японию, Турцию, Австралию, Новую Зеландию, Швейцарию и Лихтенштейн, Норвегию в рамках Генеральной системы преференций;
3) сертификат формы "Оригинал" - на английском или русском языке (определяет заявитель) на товары, вывозимые в страны, не указанные в подпунктах 1), 1-1) и 2) настоящего пункта.
Торгово-промышленная палата осуществляет изготовление бланков сертификата о происхождении товара в соответствии с формами бланков, утвержденными уполномоченным органом в области технического регулирования и обеспечения единства измерений.

18. Сараптама нәтижелері бойынша сараптама ұйымы осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес тауардың:
1) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін ескере отырып, Қазақстанда шығарылғандығы;
2) шетелде шығарылғандығы туралы тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудитор жасаған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін береді.
19. Біліктілік аттестатын алған және тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудиторлардың тізіліміне енгізілген тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудитор сараптама жүргізеді және сараптама қорытындысына қол қояды.
20. Сараптама ұйымын таңдауды өтініш беруші өзі жүзеге асырады. Тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудиторлардың тізілімі мен сараптама ұйымдарының тізімі техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органның сайтына орналастырылады.
21. Тауарды кері экспорттау кезінде аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасына тауардың Қазақстан Республикасына әкелінгенін растайтын қосымша құжаттар ұсынылады (тауардың шығу тегі туралы сертификаттың, кеден декларациясының және тауарға ілеспе құжаттардың көшірмелері).
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
§ 2. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру
22. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу алдында аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасының уәкілетті тұлғасы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы қорытынды жасайды. Бұл үшін өтініш беруші ұсынған тауардың шығу тегін растайтын құжаттарға талдау және оны тиісті түрде ресімдеу мәніне тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін талдау жүргізіледі.
23. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру мынадай нысандар бойынша жүзеге асырылады:
1) "СТ-1" нысанындағы сертификат - Қазақстан Республикасынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдеріне шығарылатын тауарларға;
1-1) "СТ-2" нысанындағы сертификат - Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерін қоспағанда, еркін сауда туралы келісім жасалған және қолданылатын елдерге Қазақстан Республикасынан шығарылатын тауарларға;
2) "А" нысанындағы сертификат - Еуропалық қоғамдастыққа мүше елдерге, сондай-ақ Бас преференциялар жүйесі шеңберінде АҚШ-қа, Канадаға, Жапонияға, Түркияға, Австралияға, Жаңа Зеландияға, Швейцарияға және Лихтенштейнге, Норвегияға экспортталатын тауарларға;
3) "Оригинал" нысанындағы сертификат - осы тармақтың 1), 1-1) және 2) тармақшаларында көрсетілмеген елдерге шығарылатын тауарларға ағылшын немесе орыс тілдерінде (өтінім беруші айқындайды).
Сауда-өнеркәсіп палатасы техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган бекіткен бланкілердің нысандарына сәйкес тауардың шығу тегі туралы сертификат бланкілерін дайындауды жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.12.2011 № 1497 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
24. Сертификат о происхождении товара оформляется, удостоверяется и выдается в течение одного рабочего дня на основании заявления согласно приложению 4 к настоящим Правилам и документов указанных в пункте 2 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан "О торгово-промышленных палатах".
Сертификат о происхождении товара на товары, полностью произведенные в Республике Казахстан, предусмотренные пунктом 5 настоящих Правил, выдается на основании документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 2 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан "О торгово-промышленных палатах".
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
25. При вывозе товара с территории Республики Казахстан сертификат о происхождении товара оформляется на каждую одновременно отправляемую партию товара, которая осуществляется одним или несколькими транспортными средствами одному и тому же грузополучателю от одного и того же грузоотправителя.
Сноска. Пункт 25 в редакции постановления Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
26. Сертификат о происхождении товара оформляется в трех экземплярах. Оригинал и одна копия сертификата выдаются заявителю, а вторая копия хранится в территориальной торгово-промышленной палате, выдавшей сертификат о происхождении товара.
27. Сертификат о происхождении товара оформляется, удостоверяется и выдается территориальной торгово-промышленной палатой.
При многократных поставках товара в рамках одного контракта допускается выдавать сертификаты о происхождении товара на каждую одновременно отправляемую партию товара под копию акта экспертизы, оригинал которого был оформлен на всю контрактную партию товара или на товары серийного производства и предъявлен экспортером при первой отгрузке.
В заявке на получение сертификата о происхождении товара Заявитель собственноручно подтверждает, что отправляемая партия товара не подверглась изменениям в технологии производства и в компонентах, а также страны-поставщика материалов данного товара.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Ескерту. 23-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.08 N 1497 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді), 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
24. Тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес өтініш және "Сауда-өнеркәсіп палаталары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 2-тармағында көрсетілген құжаттар негізінде бір жұмыс күні ішінде ресімделеді, куәландырылады және беріледі.
Осы Ереженің 5-тармағында көзделген толықтай Қазақстан Республикасында өндірілген тауарларға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификат "Сауда-өнеркәсіп палаталары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 2-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар негізінде беріледі.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
25. Тауарды Қазақстан Республикасының әкеткен шығарған кезде тауардың шығу тегі туралы сертификат сол бір жүк жөнелтушіден сол бір жүк жөнелтушіге бір немесе бірнеше көлік құралымен жүзеге асырылатын тауардың бір мезгілде жөнелтілетін әрбір партиясына ресімделеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26. Тауардың шығу тегі туралы сертификат үш данада ресімделеді. Сертификаттың түпнұсқасы мен бір көшірмесі өтініш берушіге беріледі, ал екінші көшірмесі тауардың шығу тегі туралы сертификат берген аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасында сақталады.
27. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасының тұлғасы ресімдейді, куәландырады және береді.
Бір келісімшарттың шеңберінде тауарды бірнеше мәрте жеткізу кезінде бір мезгілде түпнұсқасы тауардың барлық келісімшарттық партиясына немесе сериялы өндіріс тауарларына ресімделген және экспорттаушы бірінші жөнелтімде ұсынатын сараптама актісінің көшірмесімен жөнелтілетін тауардың әрбір партиясына тауардың шығу тегі туралы сертификат беруге рұқсат етіледі.
Тауардың шығу тегі сертификатын алуға арналған өтініште Өтініш беруші жөнелтілетін тауар партиясы өндіріс технологиясының және құрамдауыштарының өзгеріске ұшырамағанын, сондай-ақ бұл тауардың материалдарын жеткізуші елдерді растайды.
Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

28. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет:
1) двенадцать месяцев со дня его выдачи для формы «СТ-1»;
2) двенадцать месяцев со дня его выдачи для формы «Оригинал»;
3) десять месяцев со дня его выдачи для формы «А».
Сноска. Пункт 28 в редакции постановления Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
29. Сертификат о происхождении товара считается недействительным, если в нем имеются подчистки, помарки, незаверенные исправления, отсутствуют необходимые подписи и (или) печати.
В случае изменения сведений, содержащихся в сертификате о происхождении товара, новый сертификат выдается только после возврата заявителем ранее выданного сертификата, который аннулируется и подшивается в качестве обоснования при выдаче нового сертификата о происхождении товара, а также при наличии необходимых документов, подтверждающих эти изменения.
30. Оформленные сертификаты выдаются заявителю под роспись в журнале регистрации выданных сертификатов о происхождении товара.
31. Передача сертификатов о происхождении товара другим лицам не допускается.
32. Копии сертификатов о происхождении товара и документы, на основании которых они были выданы, хранятся в территориальной торгово-промышленной палате не менее трех лет со дня выдачи сертификата о происхождении товара.
33. При реэкспорте товаров в рамках государств-участников Соглашения возможна выдача заменных сертификатов при наличии копии сертификата формы "СТ-1" страны происхождения товара.
При реэкспорте товаров в рамках государств-участников Соглашения, изготовленных на их территориях и завезенных на таможенные территории государств-участников Соглашения до вступления в силу Правил определения страны происхождения товаров от 24 сентября 1993 года, утвержденных решением Совета глав правительств Содружества Независимых Государств, возможна выдача сертификата о происхождении товара формы "СТ-1". Выдача сертификата возможна при условии предоставления подтверждающих документов об изготовителе товара (наименование, с указанием республики Союза Советских Социалистических Республик и почтового адреса) и года изготовления товара.
Глава 3. Определение страны происхождения товара
и оформление, удостоверение и выдача сертификата
о происхождении товара для внутреннего обращения
§ 1. Определение страны происхождения товара
для внутреннего обращения
34. Для определения страны происхождения товара должно быть установлено, что товар:
1) полностью казахстанского происхождения;

28. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі:
"СТ-1" нысан үшін ол берілген күнінен бастап он екі айды;
"Оригинал" нысан үшін ол берілген күнінен бастап он екі айды;
"А" нысан үшін ол берілген күнінен бастап он айды құрайды.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
29. Егер онда тазартып өшірулер, түзетілген жерлері, расталмаған түзетулер болса, қажетті қолдар және (немесе) мөрлер болмаса, тауардың шығу тегі туралы сертификат жарамсыз болып саналады.
Тауардың шығу тегі туралы сертификатта қамтылған мәліметтер өзгерген жағдайда, жаңа сертификат тек өтініш беруші бұрын берілген және тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген кезде негіздеме ретінде тігілетін сертификатты қайтарғаннан кейін ғана, сондай-ақ осы өзгерістерді растайтын қажетті құжаттар болған кезде беріледі.
30. Ресімделген сертификаттар берілген тауардың шығу тегі туралы сертификаттарды тіркеу журналына өтініш беруші қол қойғаннан кейін беріледі.
31. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың өзге тұлғаларға беруге рұқсат етілмейді.
32. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың көшірмелері мен беруге негіз болған құжаттар аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасында тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген күнінен бастап кемінде үш жыл сақталады.
33. Тауар шығарылған елде "СТ-1" нысанындағы сертификаттың көшірмесі болса, Келісімге қатысушы мемлекеттер шеңберінде тауарларды кері экспорттау кезінде алмастырушы сертификат берілуі мүмкін.
Тауарларды Келісімге қатысушы мемлекеттер шеңберінде, олардың аумақтарында дайындалған және Келісімге қатысушы мемлекеттердің кедендік аумақтарына, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Үкімет басшылары кеңесінің 1993 жылғы 24 қыркүйектегі шешімімен бекітілген тауардың шығу тегін айқындау ережесі күшіне енгенге дейін кері экспорттау кезінде, "СТ-1" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілуі мүмкін. Сертификатты тауарды шығарушы туралы (атауы, Кеңестер Социалистік Республикалар Одағының Республикасы мен почталық мекен-жайын көрсете отырып) және тауардың дайындалған жылын растаушы құжаттар ұсынылған жағдайда берілуі мүмкін.
3-тарау. Ішкі айналым үшін тауар шығарылған елді айқындау және
тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру
және беру
§ 1. Ішкі айналым үшін тауар шығарылған елді айқындау
34. Тауар шығарылған елді анықтау үшін, тауардың:
1) толықтай Қазақстанда шығарылғандығы;

2) казахстанского происхождения с учетом критерия достаточной переработки товара.
35. Определение товаров, считающихся полностью произведенными в Республике Казахстан, производится в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 35 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
36. Критериями достаточной переработки товара казахстанского происхождения для внутреннего обращения являются:
1) критерий, установленный в подпункте 1) пункта 7 настоящих Правил;
2) выполнение условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран, указанных в приложении 9 к настоящим Правилам;
3) изменение стоимости товара, когда доля местного содержания в цене товара составляет не менее 30 процентов от стоимости готового товара на условиях цены «франко-завод».
Сноска. Пункт 36 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
37. Основным критерием достаточной переработки товара является изменение кода товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшее в результате переработки товара, за исключением товаров, включенных в перечень условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран.
В данный перечень в качестве одного из условий включено правило адвалорной доли как самостоятельно, так и в сочетании с другими критериями достаточной переработки товара.
Приложением 9 к указанным Правилам установлен перечень условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения, в отношении конкретных товаров, для определения страны происхождения товаров, производимых на территории специальных экономических зон и свободных складов Республики Казахстан, предназначенных для дальнейшего обращения в Казахстане, а также произведенных или подвергнутых достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан и реализуемых на территории Республики Казахстан.
В случае несоответствия критериям достаточной переработки товара, указанным в подпунктах 1), 2) пункта 36 настоящих Правил, применяется критерий достаточной переработки товара, указанный в подпункте 3) пункта 36 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.06.2010 № 674; от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2) жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерін ескере отырып, Қазақстанда шығарылғандығы белгіленуі тиіс.
35. Толықтай Қазақстан Республикасында шығарылды деп саналатын тауарларды айқындау осы Ереженің 5-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 35-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
36. Ішкі айналымға арналған Қазақстанда шығарылған тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері:
1) осы Ереженің 7-тармағының 1) тармақшасында белгіленген өлшем;
2) осы Ережеге 9-қосымшада көрсетілген үшінші елдің тауарын өндірісте пайдалану кезінде тауарға шығу тегі мәртебесін беру үшін қажетті шарттарды, өндірістік және технологиялық операцияларды орындау;
3) тауардың бағасындағы жергілікті қамту үлесі «франко-зауыт» бағасы шарттарымен дайын тауар құнынан кемінде 30 пайызды құраған кезде тауар құнының өзгеруі болып табылады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
37. Үшінші елдердің тауарларын өндірісте пайдаланған кезде тауарға шығу тегі мәртебесін беру үшін қажетті шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесіне енгізілген тауарларды қоспағанда, сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауар кодын қайта өңдеу нәтижесінде алғашқы төрт белгінің кез келгенінің деңгейінде өзгерту тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеудің негізгі өлшемі болып табылады.
Осы тізбеге шарттардың бірі ретінде адвалорлық үлес ережесі дербес те, тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеудің басқа өлшемдерімен үйлестіріліп те енгізілген.
Қазақстанда одан әрі айналымға арналған Қазақстан Республикасының арнайы экономикалық аймақтар мен бос қоймаларының аумағында өндірілген, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген немесе тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес жеткілікті дәрежеде қайта өңдеуге түскен және Қазақстан Республикасының аумағында сатылатын тауарларды шығарған елді анықтау үшін нақты тауарларға қатысты тауарға шығу тегі мәртебесін беруге қажетті шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесі көрсетілген Ереженің 9-қосымшасында белгіленген.
Осы Ереженің 36-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес келмеген жағдайда, осы Ереженің 36-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдері қолданылады.
Ескерту. 37-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674, 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.04.2014 N 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

38. Условия, не отвечающие критериям достаточной переработки товара, установлены в пункте 9 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 38 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
39. В случае, если применяется правило адвалорной доли, расчет адвалорной доли в производстве товара производится в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил.
Расчет адвалорной доли в производстве товара производится по формуле согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
40. Определение страны происхождения товаров, поставляемых в разобранном или несобранном виде, производится в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 40 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
41. Особенности определения страны происхождения товара для внутреннего обращения предусматриваются с учетом требований пункта 12 настоящих Правил.
На товар, полностью казахстанского происхождения, доля местного содержания составляет сто процентов. Расчет доли местного содержания упаковки, неотделимой от данного товара, не производится.
Сноска. Пункт 41 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
42. Экспертиза по определению страны происхождения товара проводится на договорной основе на основании заявки и представленных заявителем документов согласно перечню, указанному в пункте 45 настоящих Правил.
43. Экспертиза происхождения товара осуществляется экспертом-аудитором по определению страны происхождения товара в течение двух рабочих дней с  момента предоставления и регистрации заявки с полным пакетом документов, подтверждающих происхождение товара.
Сноска. Пункт 43 в редакции постановления Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
44. Экспертиза происхождения товара включает:
1) экспертизу документов, подтверждающих происхождение товара, согласно пункту 45 настоящих Правил;
2) идентификацию товара по внешним признакам, маркировке (наименование, тип, упаковка, класс, предприятие-изготовитель) с выездом на место нахождения производства;
3) экспертизу технологического процесса при производстве товара с целью установления критерия достаточной переработки товара и определения добавленной стоимости товара.
Сноска. Пункт 44 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

38. Тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сай келмейтін шарттар осы Ереженің 9-тармағында белгіленген.
Ескерту. 38-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
39. Егер адвалорлық үлес ережесі қолданылған жағдайда, тауарды өндірудегі адвалорлық үлес есептемесі осы Ереженің 10-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Тауарды өндірудегі адвалорлық үлес есептемесі осы Ереженің 1-қосымшасындағы формулаға сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 39-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
40. Бөлшектенген немесе құрастырылмаған түрде жеткізілетін тауарлар шығарылған елді айқындау осы Ереженің 11-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 40-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
41. Ішкі айналымға арналған тауардың шығарылған елін айқындау ерекшеліктері осы Ереженің 12-тармағының талаптары ескеріліп көзделеді.
Толығымен Қазақстан Республикасында өндірілген тауарлардың жергілікті қамту үлесі жүз пайызды құрайды. Осы тауардан бөлінбейтін буып-түюдің жергілікті қамту үлесін есептеу жүргізілмейді.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
42. Тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сараптамаға байланысты жұмыстар шарттық негізде және өтінім мен осы Ереженің 64-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес өтініш беруші ұсынған құжаттар негізінде жүргізіледі.
43. Тауардың шығу тегінің сараптамасын тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудитор тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың толық пакеті бар өтінім ұсынылған және тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
44. Тауардың шығу тегінің сараптамасы:
1) осы Ереженің 45-тармағына сәйкес тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың сараптамасын;
2) өндіріс орналасқан жерге барып, тауарды сыртқы белгілері, таңбалануы бойынша сәйкестендіруді (атауы, үлгісі, қаптамасы, сыныбы, дайындаушы-кәсіпорын);
3) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін белгілеу және тауардың қосымша құнын айқындау мақсатында тауарды өндіру кезіндегі үрдістің сараптамасын қамтиды.
Ескерту. 44-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

45. Согласно приложению 5 к настоящим Правилам на проведение экспертизы происхождения товара совместно с заявкой предъявляются следующие документы:
1) документы, подтверждающие юридический статус заявителя (для физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица - паспорт, удостоверение личности, патент или свидетельство индивидуального предпринимателя);
2) оригинал и копия документов, подтверждающих происхождение товара (договор с производителем товара или на приобретение товара, накладные, счета-фактуры, документы о перевозке товара);
3) оригинал и копия лицензии на вид деятельности;
4) оригинал и копия документов для определения критерия достаточной переработки товара (стоимость сырья и компонентов, используемых в производстве товара, договоры на поставку сырья и/или счета-фактуры, и/или накладные, технологическая документация с приложением перечня нормативных технических документов в соответствии с которыми произведен товар, расчет себестоимости товара с учетом стоимости используемого сырья или компонента иностранного происхождения);
5) исключен постановлением Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
6) оригинал и копия складской справки о наличии и количестве товара на складе с указанием адреса склада;
7) оригинал и копия доверенности на представление интересов заявителя;
8) для плодоовощной продукции: оригинал и копия справки-подтверждения местного исполнительного органа соответствующей территориальной единицы Республики Казахстан о выращивании заявленной партии продукции на указанной территории и договор с производителем продукции, договор на приобретение товара с обязательным представлением оригинала или нотариально заверенной копии договора с производителем товара.
Оригиналы документов возвращаются заявителю в течение одного рабочего дня после их идентификации с копиями.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
45-1. При проведении экспертизы происхождения товара серийного производства накладные, счета-фактуры, документы о перевозке товара, а также складская справка не требуются.
Сноска. Правила дополнены пунктом 45-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

45. Тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес өтініммен бірге мынадай құжаттар тапсырылады:
1) өтінім берушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттар (заңды тұлға құрмай, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалар үшін - паспорт, жеке куәлік, дара кәсіпкердің патенті немесе куәлігі);
2) тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі (тауарды өндірушімен немесе тауарды алуға жасалған шарт, жүкқұжаттар, шот-фактуралар, тауарды тасымалдау туралы құжаттар);
3) қызмет түріне берілген лицензияның түпнұсқасы және көшірмесі;
4) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемін айқындауға арналған құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері (тауар өндірісінде пайдаланылатын шикізат пен құрауыштардың құны, шикізатты жеткізуге арналған шарттар және/немесе шот-фактуралар және/немесе жүкқұжаттар, тауар өндіруге негіз болған нормативтік техникалық құжаттардың тізбесі қоса берілетін технологиялық құжаттама, тауар өндірілетін технологиялық құжаттар, шетелде шығарылған шикізат немесе құрауыштардың құнын ескере отырып, тауардың өзіндік құнының есептемесі);
5) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
6) қойманың мекен-жайын көрсете отырып, қоймадағы тауардың бар екендігі және саны туралы қоймалық анықтаманың түпнұсқасы және көшірмесі;
7) өтініш берушінің мүддесін білдіруге арналған сенімхаттың түпнұсқасы және көшірмесі;
8) жеміс-көкөніс өнімдері үшін: Қазақстан Республикасының аумақтық бірлігінің жергілікті атқарушы органның өтінім берілген өнім легінің көрсетілген аумақта өсірілгені туралы растау-анықтамасының түпнұсқасы мен көшірмесі және өнімді өндірушімен жасалған шарт, тауарды өндірушімен жасалған шарттың түпнұсқасын немесе нотариалды расталған көшірмесін міндетті түрде ұсына отырып, тауарды сатып алуға арналған шарт.
Құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен сәйкестендірілгеннен кейін олар бір жұмыс күні ішінде өтінім берушіге қайтарылады.
Ескерту. 45-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.04.2014 N 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
45-1. Сериялы өндіріс тауарының шығу тегіне сараптама жүргізген кезде жүкқұжаттар, шот-фактуралар, тауарды тасымалдау туралы құжаттар, сондай-ақ қоймалық анықтама талап етілмейді.
Ескерту. Ереже 45-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

46. В случае необходимости проведения дополнительных исследований экспертная организация запрашивает:
1) оригиналы и копии разрешений, лицензий, документов, удостоверяющих происхождение сырья, материалов, комплектующих;
2) протокол испытаний, выданный аккредитованными испытательными лабораториями (центрами), если невозможна идентификация товара без лабораторных испытаний и исследований.
Оригиналы документов возвращаются заявителю в течение одного рабочего дня после их идентификации с копиями.
47. По результатам экспертизы экспертная организация удостоверяет и выдает акт экспертизы о происхождении товара согласно приложению 6 к настоящим Правилам, составленный экспертом-аудитором по определению страны происхождения товара, о том, что товар является:
1) полностью казахстанского происхождения;
2) казахстанского происхождения с учетом критерия достаточной переработки товара.
47-1. При проведении экспертизы происхождения товара серийного  производства, срок действия акта экспертизы о происхождении товара серийного производства составляет один год. При этом в акте экспертизы о происхождении товара в графе 10 указывается годовой объем товара серийного производства.
Для предприятий, осуществляющих серийное производство товара более трех лет и при предоставлении документов, указанных в пункте 45 настоящих Правил, доказывающих неизменность технологии производства, страны-поставщика сырья (материалов), а также стоимости сырья и компонентов в последующие три года, срок действия акта экспертизы о происхождении товара серийного производства составляет три года. При этом в акте экспертизы о происхождении товара в графе 10 указывается трехлетний объем товара серийного производства.
В случае изменения технологии производства товара,  страны-поставщика сырья (материалов), а также стоимости сырья и компонентов Заявитель в течение пяти рабочих дней информирует экспертную организацию о данных изменениях с целью получения нового акта экспертизы о происхождении товара и сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 47-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674; в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
48. Проводит экспертизу и подписывает экспертное заключение эксперт-аудитор по определению страны происхождения товара, получивший квалификационный аттестат и внесенный в реестр экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара.

46. Қосымша зерттеу жүргізу қажет болған жағдайда, сараптама ұйымы мыналарды сұратады:
1) шикізаттың, материалдардың, құрамдауыштардың шығу тегін растайтын рұқсаттардың, лицензиялардың, құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері;
2) егер тауарды зертханалық зерттеулерсіз сәйкестендіру мүмкін болмаса, аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтары) берген сынақтар хаттамасы.
Құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен сәйкестендірілгеннен кейін олар бір жұмыс күні ішінде өтінім берушіге қайтарылады.
47. Сараптама нәтижелері бойынша сараптама ұйымы осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес тауар шығарылған елді анықтау жөніндегі сарапшы аудитор жасаған, тауардың:
1) толық Қазақстанда шығарылғаны;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерін ескере отырып, Қазақстанда шығарылған болып табылатыны туралы тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін куәландырады және береді.
47-1. Сериялы өндіріс тауарының шығу тегіне сараптама жүргізген кезде сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі бір жылды құрайды. Бұл ретте тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінде 10-бағанда сериялы өндіріс тауарының жылдық көлемі көрсетіледі.
Тауардың сериялы өндірісін үш жылдан астам жүргізіп жатқан кәсіпорындар үшін және осы Ереженің 45-тармағында көрсетілген тауарды өндіру технологиясының, шикізатты (материалдарды) жеткізуші елдің, сондай-ақ кейінгі үш жылда шикізат пен құрауыштар құнының өзгермегенін дәлелдейтін құжаттарды ұсынған кезде сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі үш жылды құрайды. Бұл ретте тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінде 10-бағанда сериялы өндіріс тауарының үш жылдық көлемі көрсетіледі.
Тауарды өндіру технологиясы, шикізатты (материалдарды) жеткізуші ел, сондай-ақ шикізат пен құрауыштардың құны өзгерген жағдайда, тауардың шығу тегі туралы жаңа сараптама актісін және ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсатында Өтініш беруші бес жұмыс күні ішінде Сараптамалық ұйымға мұндай өзгерістер туралы хабарлайды.
Ескерту. Ереже 47-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 Қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
48. Сараптаманы біліктілік аттестатын алған және тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудиторлар тізіліміне енген тауар шығарылған елді айқындау жөніндегі сарапшы аудитор жүргізеді және сараптама қорытындысына қол қояды.

49. При установлении происхождения товара, произведенного из товаров (сырья, материалов, продукции) полностью казахстанского происхождения, в акте экспертизы о происхождении товара необходимо отразить:
1) технологический процесс изготовления данного товара (нормативный документ, технологические инструкции);
2) поставщиков сырья, материалов и компонентов, использованных при производстве товара;
3) наличие (название, номер) документов об оплате закупленного сырья и компонентов.
§ 2. Оформление, удостоверение и выдача сертификата
о происхождении товара для внутреннего обращения
50. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается на бланке согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается на товары:
1) подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара и вывозимые с территории специальных экономических зон и со свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан;
2) произведенные или подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан и реализуемые на территории Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 50 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
51. При ввозе товара с территорий специальных экономических зон и со свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан и (или) реализации товара на территории Республики Казахстан сертификат о происхождении товара формы «CT-KZ» оформляется на поставку товара или на серийное производство и выдается производителю или уполномоченному им лицу.
На товары, произведенные на территории свободного склада и реализуемые владельцем свободного склада на территории Республики Казахстан, неотъемлемой частью сертификата СТ-KZ является накладная, содержащая уникальный номер товара, которая оформляется на каждую партию ввозимого товара. Накладная оформляется производителем и подлежит представлению только в случае запроса налогового или таможенного органа.

49. Толықтай Қазақстанда шығарылған тауарлардан (шикізаттан, материалдардан, өнімнен) шығарылған тауардың шығу тегін белгілеу кезінде тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінде мыналарды көрсету қажет:
1) осы тауарды шығарудың технологиялық үдерісі (нормативтік құжат, технологиялық нұсқаулар);
2) тауарды өндіру кезінде пайдаланылған шикізатты материалдарды және құрамдауыштарды жеткізушілер;
3) сатып алынған шикізат пен құрамдауыштарға ақы төлеу туралы құжаттардың болуы (атауы, нөмірі).
§ 2. Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты
ресімдеу, куәландыру және беру
50. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес бланкіде ресімделеді, куәландырылады және беріледі.
«СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат мынадай тауарларға:
1) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес жеткілікті дәрежеде қайта өңделген және арнайы экономикалық аймақтардан және бос қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне шығарылатын;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында өндірілген жеткілікті дәрежеде қайта өңделген және Қазақстан Республикасының аумағында сатылатын тауарларға ресімделеді, куәландырылады және беріледі.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат мынадай тауарларға:
1) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес жеткілікті дәрежеде қайта өңделген және арнайы экономикалық аймақтар аумағы мен бос қоймалардан Қазақстан Республикасының кедендік аумағының қалған бөлігіне шығарылатын;
2) тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес  Қазақстан Республикасы аумағында өндірілген жеткілікті дәрежеде қайта өңделген және Қазақстан Республикасының кедендік аумағында сатылатын тауарларға ресімделеді, куәландырылады және беріледі.
51. Тауарды арнайы экономикалық аймақтар аумағынан және бос қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне әкелген және (немесе) тауарды Қазақстан Республикасының аумағында сатқан кезде "СТ-К2" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат тауарды жеткізуге ресімделеді немесе сериялы өндіріске және өндірушіге немесе уәкілетті тұлғаға беріледі.
Еркін қойма аумағында өндірілген және Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойма иесі сататын тауарларға әкелінетін тауардың әр партиясына ресімделетін тауардың бірегей нөмірін қамтитын жүкқұжат СТ- KZ сертификатының ажырамас бөлігі болып табылады. Жүкқұжатты өндіруші ресімдейді және салық немесе кеден органы сұратқан жағдайда ғана ұсынылуға жатады.

Сноска. Пункт 51 в редакции постановления Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.06.2012 № 843 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
51-1. На товары серийного производства сертификат о происхождении товара формы СТ-KZ выдается заявителю, являющемуся производителем товара серийного производства, на срок действия акта экспертизы о происхождении товара и объем товара, указанный в акте экспертизы о происхождении товара. Неотъемлемой частью сертификата СТ-KZ является накладная, содержащая уникальный номер товара, которая оформляется на каждую ввозимую партию товара серийного производства. Накладная оформляется производителем и подлежит представлению только в случае запроса налогового или таможенного органа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 51-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674; в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2012 № 843 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
52. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается на основании:
1) заявления согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) акта экспертизы о происхождении товара;
3) документов, предоставленных заявителем на экспертизу, согласно пункту 45 настоящих Правил;
4) описи прилагаемых документов.
53. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" заполняется в соответствии с порядком, изложенным в пункте 60 настоящих Правил, удостоверяется уполномоченным лицом территориальных торгово-промышленных палат.
Сноска. Пункт 53 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
54. Территориальные торгово-промышленные палаты организуют изготовление бланков сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" в соответствии с требованиями настоящих Правил, ведут учет их использования, хранения и выдачи.
Сноска. Пункт 54 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
55. Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется в трех экземплярах: первый является оригиналом, второй и третий - копиями, выполненными на защищенных бланках. Подлинник и одна копия сертификата выдаются заявителю, вторая копия хранится в территориальных торгово-промышленных палатах.
По требованию заявителя территориальные торгово-промышленные палаты выдают необходимое количество копий сертификата на незащищенных бланках при предъявлении оригинала сертификата о происхождении товара. На лицевой стороне копии в графах бланка "Для служебных отметок" или "Дополнительные сведения" производится запись: "Копия верна", дата выдачи копии с подписью уполномоченного лица, заверяется печатью территориальных торгово-промышленных палат.

Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.26 № 843 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
51-1. Сериялы өндіріс тауарларына арналған CT-KZ нысанды тауардың шығу тегi туралы сертификат сериялы өндiрiс тауарын өндiрушi болып табылатын өтiнiм берушiге тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзiмiне және тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiнде көрсетілген тауар көлеміне беріледі. Тауардың бірегей нөмірін қамтитын, сериялы өндіріс тауарының әкелінетін әрбір партиясына ресімделетін жүкқұжат СТ-KZ сертификатының ажырамас бөлігі болып табылады. Жүкқұжатты өндіруші ресімдейді және салық немесе кеден органы сұратқан жағдайда ғана ұсынылуға жатады.
Ескерту. Ереже 51-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 Қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.06.26 № 843 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
52. "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат:
1) осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес өтінім;
2) тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі;
3) осы Ереженің 45-тармағына сәйкес өтініш беруші сараптамаға берген құжаттар;
4) қоса берілген құжаттар тізімдемесі негізінде ресімделеді, куәландырылады және беріледі.
53. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Ереженің 60-тармағында баяндалған тәртіпке сәйкес толтырылады, аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарының уәкілетті тұлғасы куәландырады.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
54. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары осы Ереженің талаптарына сәйкес «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың бланкілерін жасауды, оларды пайдалануды, сақтауды және беруді есепке алуды ұйымдастырады.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
55. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат үш данада ресімделеді: біріншісі түпнұсқа, екіншісі мен үшіншісі қорғалған бланкілерде орындалған көшірмелері болып табылады. Сертификаттың түпнұсқасы мен бір көшірмесі өтініш берушіге беріледі, ал екінші көшірмесі аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарында сақталады.
Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың түпнұсқасын көрсеткен жағдайда, аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталары өтініш берушінің талабы бойынша қажетті мөлшерде тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қорғалмаған бланкілердегі көшірмелерін береді. Көшірмелердің алдыңғы бетінде бланкінің «Қызметтік белгілер үшін» немесе «Қосымша мәліметтер» деген бағандарында мынадай жазулар жазылады: «Көшірме дұрыс», уәкілетті тұлғаның қолы қойылған көшірменің берілген күні, аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасының мөрімен расталады.

Сноска. Пункт 55 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
56. Пустое пространство в заполненных графах сертификата формы "CT-KZ" - графы 6, 7, 8, 9, 10; прочеркивается от руки (знаком "Z") во избежание внесения дополнительных записей после его удостоверения.
57. Сертификат о происхождении товара считается недействительным, если в нем имеются подчистки, помарки, незаверенные исправления, отсутствуют необходимые подписи и (или) печати. Исправления и (или) дополнения в сертификат о происхождении товара вносятся путем зачеркивания ошибочной информации и надпечатывания скорректированных сведений, заверяемых затем подписью лица, уполномоченного заверять сертификат о происхождении товара, и скрепляются печатью территориальных торгово-промышленных палат.
В случае изменения сведений, содержащихся в графах сертификата, новый сертификат выдается только после возврата заявителем ранее выданного сертификата, который аннулируется и подшивается в качестве обоснования при выдаче нового, а также при наличии необходимых документов, подтверждающих эти изменения. В графе 5 сертификата формы "CT-KZ" делается отметка "Выдан взамен сертификата" с указанием номера и даты аннулированного сертификата (сертификату, выданному взамен аннулированного сертификата, присваивается новый регистрационный номер).
Сноска. Пункт 57 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
58. Копии сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" и документы, на основании которых они были выданы, хранятся в территориальных торгово-промышленных палатах в течение трех лет.
Сноска. Пункт 58 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
59. Срок действия сертификата о происхождении товара формы «CT-KZ» составляет двенадцать или тридцать шесть месяцев со дня выдачи, в зависимости от срока действия акта экспертизы о происхождении товара.
Сноска. Пункт 59 в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
60. Сертификат формы "CT-KZ" согласно приложению 7 к настоящим Правилам заполняется на государственном или русском языках, в графах сертификата указываются следующие сведения о товаре, на который он выдан:

Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
56. "СТ-KZ" нысанындағы сертификаттың толтырылған 6, 7, 8, 9, 10-бағандарындағы бос жерлер оны растағаннан кейін қосымша жазуларды жазбау үшін, қолмен ("Z" таңбасымен) сызылады.
57. Егер онда тазартып өшірулер, түзетілген жерлері, расталмаған түзетулер болса, қажетті қолдар қойылмаса және (немесе) мөрлер басылмаса, тауардың шығу тегі туралы сертификат жарамсыз болып саналады. Тауардың шығу тегі туралы сертификатқа түзетулер және (немесе) толықтырулар қате ақпаратты сызып тастау және түзетілген мәліметтерді ішіне жазу жолымен, одан кейін тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті тұлғаның қол қоюымен жүргізіледі және аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарының мөрімен расталады.
Сертификат бағанындағы мәліметтер өзгерген жағдайда, жаңа сертификат тек өтініш беруші бұрын алынған сертификатты қайтарған соң беріледі, алдыңғы сертификат күшін жояды, жаңа сертификатты берген кезде негіздеме ретінде, сондай-ақ осы өзгерістерді растайтын қажетті құжаттар болған кезде, іске тігіледі. "СТ-KZ" нысанындағы сертификаттың 5-бағанында күші жойылған (күші жойылған сертификаттың орнына берілген сертификатқа жаңа тіркеу нөмірі беріледі) сертификаттың нөмірі мен уақыты көрсетіле отырып, "Сертификат орнына берілді" деген белгі жазылады.
Ескерту. 57-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
58. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмелері мен олардың негізінде сертификаттар берілген құжаттар үш жыл бойы аумақтық сауда-өнеркәсіп палаталарында сақталады.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
59. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің мерзіміне байланысты берілген күнінен бастап он екі немесе отыз алты айды құрайды.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
60. "СТ-KZ" нысанындағы сертификат осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тілдерінде толтырылады, сертификат бағандарында тауар туралы мынадай мәліметтер көрсетіледі:

1) графа 1 - "Производитель товара (наименование и почтовый адрес)" - наименование юридического или физического лица, являющегося производителем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус производителя товара:
для юридического лица – согласно нотариально заверенной копии свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
для физического лица - согласно нотариально заверенной копии документа, удостоверяющего личность и нотариально заверенной копии свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
При заполнении графы указывается почтовый адрес производителя, согласно документу, подтверждающему фактическое место нахождения производителя товара;
2) графа 2 "Получатель товара (наименование и почтовый адрес)" - наименование юридического или физического лица, являющегося получателем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус получателя товара:
для юридического лица – согласно нотариально заверенной копии свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Примечание: *Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
для физического лица - согласно нотариально заверенной копии документа, удостоверяющего личность и нотариально заверенной копии  свидетельствао государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
При заполнении графы указывается почтовый адрес получателя товара, согласно документу, подтверждающему фактическое место нахождения получателя товара.
Графа "Получатель товара" заполняется только в том случае, если заявителем выступает не сам производитель данного товара, а уполномоченное им лицо, представляющее интересы производителя товара по доверенности или лицо, которому был продан данный товар самим производителем, в графе 5 "Для служебных отметок" указывается вышеназванный договор на приобретение товара между производителем товара и получателем товара.
В случае вывоза товара с территории специальных экономических зон и свободных складов Республики Казахстан на остальную территорию Республики Казахстан графа 2 "Получатель товара" заполняется аналогично только в случае наличия уполномоченного лица (посредника).

1) 1-баған - "Тауарды өндіруші (атауы мен почталық мекен-жайы)" - тауар өндірушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес:
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың нотариалды куәландырылған көшірмесіне сәйкес;
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесіне және дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесіне сәйкес тауар өндіруші болып табылатын заңды немесе жеке тұлғаның атауы.
Бағанды толтырған кезде өндірушінің почталық мекен-жайы тауар өндірушінің нақты мекен-жайын растайтын құжатына сәйкес көрсетіледі;
2) 2-баған "Тауарды алушы (атауы мен почталық мекен-жайы)" - тауарды алушы болып табылатын тауарды алушының заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес:
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың нотариалды куәландырылған көшірмесіне сәйкес.
Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесіне және дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесіне сәйкес заңды немесе жеке тұлғаның атауы.
Тауарды арнайы экономикалық аймақ аумағынан және Қазақстан Республикасының бос қоймаларынан Қазақстан Республикасының қалған аумағына шығарған жағдайда «Тауарды алушы» деген 2-баған тек уәкілетті тұлға (делдал) болған жағдайда ғана соған ұқсас толтырылады.
"Тауарды алушы" деген баған өтініш беруші осы тауарды өндірушінің өзі емес, ол уәкілеттік берген, сенімхат бойынша тауар өндірушінің мүддесін білдіретін тұлға немесе өндірушінің өзі осы тауарды сатқан тұлға болған жағдайда ғана толтырылады, "Қызметтік белгілер үшін" деген 5-бағанда тауар өндіруші мен тауарды алушы арасындағы тауарды алуға арналған жоғарыда аталған шарт көрсетіледі.
Тауарды арнайы экономикалық аймақ аумағынан және Қазақстан Республикасының бос қоймаларынан Қазақстан Республикасының қалған кедендік аумағына шығарған жағдайда "Тауарды алушы" деген 2-баған тек уәкілетті тұлға (делдал) болған жағдайда ғана соған ұқсас толтырылады.

3) графа 3 - "Цель получения сертификата о происхождении товара". Указывается цель получения сертификата о происхождении товара;
4) графа 4 - регистрационный номер сертификата о происхождении товара; страна, выдавшая сертификат ("Республика Казахстан");
5) графа 5 - «Для служебных отметок». Вносятся служебные отметки государственных контролирующих органов, а также следующие записи: «Дубликат», «Выдан взамен сертификата», «Выдан на серийное производство. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет двенадцать месяцев со дня выдачи», «Выдан на серийное производство. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет тридцать шесть месяцев со дня выдачи». В случае наличия получателя товара указывается договор на приобретение товара между получателем товара и производителем товара. В случае переоформления сертификата указываются все номера сертификатов, на основании которых он был переоформлен;
6) графа 6 - "Номер". Указывается порядковый номер товара;
7) графа 7 - "Количество мест и вид упаковки". Указываются количество мест и вид упаковки товара (партии);
8) графа 8 - "Описание товара" - коммерческое наименование товара и другие сведения, позволяющие произвести однозначную идентификацию товара.
При заполнении графы указывается код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и код товара по Классификатору продукции по видам экономической деятельности;
9) графа 9 - «Критерий происхождения». Указываются следующие критерии происхождения товаров:
П - товар, полностью произведенный в Республике Казахстан;
Д - товар, подвергнутый достаточной переработке, с указанием первых четырех цифр кода (товарной позиции) товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности конечной продукции. При заполнении графы указывается в процентах доля местного содержания в товаре. Расчет доли местного содержания в производстве товара производится по формуле согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Если в сертификате заявлены товары, классифицируемые в различных товарных позициях товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности и имеющие различные критерии происхождения, то в графе 9 указываются критерии происхождения дифференцированно для всех заявленных товаров;
10) графа 10 - «Количество товара».
Указываются масса брутто/нетто (кг) и/или другие количественные характеристики товара согласно ТН ВЭД. Расхождение между фактическим количеством товара и указанным в сертификате не должно превышать 5 %.
При оформлении сертификата формы «CT-KZ» на продукцию серийного производства графы 2, 7, 10 не заполняются;

3) 3-баған - "Тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсаты". Тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсаты көрсетіледі;
4) 4-баған - тауардың шығу тегі туралы сертификаттың тіркеу нөмірі; сертификатты берген ел ("Қазақстан Республикасы");
5) 5-баған - «Қызметтік белгілер үшін». Мемлекеттік бақылау органдарының қызметтік белгілері, сондай-ақ мынадай жазулар енгізіледі: «Телнұсқа», «Сертификат орнына берілді», «Сериялық өндіріске берілді. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап он екі айды құрайды.», «Сериялық өндіріске берілді. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап отыз үш айды құрайды». Тауарды алушы болған жағдайда тауарды алушы мен тауарды өндіруші арасындағы тауарды сатып алуға жасалған шарт көрсетіледі. Сертификат қайта ресімделген жағдайда, оны қайта ресімдеуге негіз болған сертификаттардың барлық нөмірлері көрсетіледі.
6) 6-баған - "Нөмір". Тауардың реттік нөмірі жазылады;
7) 7-баған - "Орындар саны мен қаптама түрі". Тауардың (лектің) орындар саны мен қаптама түрі көрсетіледі;
8) 8-баған - "Тауардың сипаттамасы" - тауардың коммерциялық атауы және тауарды бір белгімен сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік беретін басқа мәліметтер.
Бағанды толтырған кезде сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші бойынша тауардың коды көрсетіледі;
9) 9-баған - "Шығу тегі өлшемдері". Тауарлардың шығу тегінің мынадай өлшемдері көрсетіледі:
П - толығымен Қазақстан Республикасында шығарылған тауар;
Д - түпкілікті өнімнің сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасындағы кодының (тауарлық позициясының) алғашқы төрт санын көрсете отырып, жеткілікті дәрежеде қайта өңдеуге түскен тауар. Бағанды толтырған кезде тауардағы жергілікті қамтудың пайызға шаққандағы үлесі көрсетіледі. Тауарды өндірудегі жергілікті қамтудың үлесін есептеу осы Ережеге 10-қосымшаға сәйкес формула бойынша жүргізіледі.
Егер сертификатта сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының әртүрлі тауар позицияларында жіктелетін және шығу тегінің өлшемдері әртүрлі тауарларға өтініш берілсе, онда 9-бағанда барлық өтініш берілген тауарлар үшін шығу тегінің өлшемдері сараланған түрде көрсетіледі;
10) 10-баған - "Тауардың саны".
СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың брутто/нетто (кг) салмағы және/немесе басқа сандық сипаттамасы көрсетіледі. Тауардың нақты саны мен сертификатта көрсетілген санының арасындағы алшақтық 5 %-дан аспауы тиіс;
"СТ-К2" нысанды сертификатты сериялық өндіріс өніміне ресімдеген жағдайда 2, 7, 10-бағандары толтырылмайды.

11) графа 11 - "Удостоверение". Содержит наименование территориальной торгово-промышленной палаты, ее адрес, печать, дату удостоверения сведений, указанных в сертификате, а также подпись, фамилию и инициалы лица, уполномоченного заверить сертификат;
12) графа 12 - "Декларация заявителя". Указывается наименование страны происхождения товара, место и дата декларирования сведений о стране происхождения товара, фамилия и инициалы уполномоченного лица заявителя, подпись и печать заявителя.
Сноска. Пункт 60 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.06.2010 № 674; от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Выдача сертификата о происхождении товара
впоследствии (ретроспективно)
61. Сертификат о происхождении товара в исключительных случаях выдается после экспорта товара, вывоза и реализации товара со свободного склада и специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан при условии, что сертификат не был выдан в момент осуществления экспорта, а также вывоза товаров, производимых на территории свободных складов и специальных экономических зон, для реализации в Республике Казахстан из-за ошибки случайного упущения особых обстоятельств или по техническим причинам.
Сноска. Пункт 61 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
62. Территориальная торгово-промышленная палата выдает сертификат о происхождении товара впоследствии, то есть (ретроспективно) только после проверки того, что сведения, содержащиеся в заявлении заявителя, совпадают со сведениями, содержащимися в соответствующих документах (документы, предусмотренные пунктом 16 и 45 настоящих Правил, а также подтверждение фактической отгрузки товара (таможенная декларация с отметкой таможенного органа Республики Казахстан "Выпуск разрешен"), и что сертификат о происхождении товара не был выдан, когда данный товар экспортировался или реализовывался со свободного склада или специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан.
Сертификат о происхождении товара, выдаваемый впоследствии (ретроспективно), оформляется на основании акта экспертизы о происхождении товара.

11) 11-баған - «Куәлік». Аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасының атауын, оның мекен жайын, сертификатта көрсетілген мәліметтерді куәландыратын мөрі мен күнін, сондай-ақ сертификатты куәландыруға уәкілетті тұлғаның қолын, тегі мен аты-жөнін қамтиды;
12) 12-баған - "Өтініш берушінің декларациясы". Тауар шығарылған елдің атауы, тауар шығарылған ел туралы мәліметтер декларацияланған орны мен күні, өтініш берушінің уәкілетті тұлғасының тегі мен аты-жөні және өтініш берушінің қолы мен мөрі көрсетіледі.
Ескерту. 60-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674; 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.04.2014 N 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
4-тарау. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты
кейіннен (ретроспективтік) беру
61. Сертификат экспортты жүзеге асыру, сондай-ақ қателік, кездейсоқ жіберіп алу, ерекше мән-жайлар немесе техникалық себептер бойынша Қазақстан Республикасында сату үшін бос қоймалардың және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында өндірілген тауарларды әкету сәтінде берілмеген жағдайда, тауардың шығу тегі туралы сертификат айрықша жағдайларда Қазақстан Республикасының қалған аумағына бос қоймалардан және арнайы экономикалық аймақтардан тауарларды шығарғаннан және сатқаннан кейін беріледі.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
62. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасы тауардың шығу тегі туралы сертификатты кейіннен ішкі айналым үшін береді, яғни (ретроспективті) мәліметтер тиісті құжаттарда (осы Ереженің 16 және 45-тармақтарында көзделген құжаттармен тауардың нақты тиеп-жөнелтілгенін растайды (Қазақстан Республикасы кеден органының «Шығаруға рұқсат берілген» деген белгісі бар экспорттық кеден декларациясы) қамтылған мәліметтерге сәйкес келген, өтініш берушінің өтінішінде қамтылған мәліметтерді тексергеннен кейін ғана, сондай-ақ мәліметтерге сәйкес келген және тауардың шығу тегі туралы сертификат осы тауар экспортқа шығарылған немесе бос қоймадан және арнайы экономикалық аймақтан Қазақстан Республикасының қалған аумағына өткізілген кезде берілмеген жағдайда береді.
Кейіннен (ретроспективтік) берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификат тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің негізінде ресімделеді.

Сноска. Пункт 62 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
63. Сертификат о происхождении товара, выдаваемый впоследствии (ретроспективно), должен содержать в графе 5 сертификата о происхождении товара формы СТ-1 и "CT-KZ" запись: "Выдан впоследствии".
Сноска. Пункт 63 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
Глава 5. Выдача дубликата сертификата
о происхождении товара
64. В случае утраты или повреждения сертификата о происхождении товара заявитель обращается в письменной форме в территориальные торгово-промышленные палаты, выдавшие сертификат о происхождении товара с заявлением о выдаче дубликата сертификата. Регистрационный номер выданного дубликата соответствует регистрационному номеру оригинала. В графе 4 сертификата формы "CT-KZ" делается запись "Дубликат" ("Dublicate") и указывается регистрационный номер и дата выдачи оригинала. В графе 12 сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" указывается дата выдачи дубликата.
Сноска. Пункт 64 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
65. Дубликат сертификата действует до истечения срока, на который был выдан оригинал.
Глава 6. Основания для отказа в выдаче сертификата
о происхождении товара
66. Территориальная торгово-промышленная палата отказывает заявителю в выдаче сертификата о происхождении товара с обоснованием причин отказа в случаях:
1) предоставления ненадлежаще оформленного акта экспертизы о происхождении товара и (или);
2) непредоставления документов, подтверждающих происхождение товара, по перечню, утверждаемому уполномоченным органом в области технического регулирования и обеспечения единства измерений;
3) непредоставления документов, подтверждающих происхождение товара, по перечню, указанному в пункте 45 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 66 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
67. Срок выдачи сертификата о происхождении товара, дубликата сертификата о происхождении товара или письменного мотивированного решения об отказе в его выдаче не может превышать один рабочий день, а в случаях, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил - два рабочих дня со дня регистрации заявления в территориальной торгово-промышленной палате.

Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
63. Кейіннен (ретроспективтік) берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификат СТ-1 және "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 5-бағанында мынадай жазу болуы керек: "Кейіннен берілді".
Ескерту. 63-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен.
5-тарау. Тауардың шығу тегі туралы сертификат телнұсқасын беру
64. Тауардың шығу тегі туралы сертификат күшін жойған немесе бүлінген жағдайда өтініш беруші тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасына сертификат телнұсқасын беру туралы жазбаша нысандағы өтінішпен жүгінеді. Берілген телнұсқаны тіркеу нөмірі түпнұсқаның тіркеу нөміріне сәйкес болады. «СТ-КZ» нысанындағы сертификаттың 4-бағанында «Телнұсқа» («Dublіcate») деген жазу жазылады және түпнұсқаның тіркеу нөмірі мен берілген күні көрсетіледі. «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 12-бағанында телнұсқа берілген күн көрсетіледі.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
65. Сертификаттың телнұсқасы түпнұсқа берілген мерзім өткенге дейін жарамды.
6-тарау. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруден бас
тарту үшін негіздеме
66. Аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасы мынадай:
1) тауардың шығу тегі туралы тиісті түрде ресімделмеген сараптама актісі ұсынылған және (немесе);
2) техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар берілмеген;
3) осы Ереженің 45-тармағында көрсетілген тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар берілмеген жағдайларда бас тарту себептерін негіздей отырып, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруден бас тартады.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
67. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты, тауардың шығу тегі туралы сертификат түпнұсқасын беру немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша негізделген шешімді беру мерзімі бір жұмыс күнінен, ал осы Ереженің 5-тармағында көзделген жағдайларда, өтініш аумақтық сауда-өнеркәсіп палатасында тіркелген күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайды.

Сноска. Пункт 67 в редакции постановления Правительства РК от 18.01.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению и
выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Расчет адвалорной доли в производстве товара
С ин.мат
Д.ад.доли. = ---------Х 100 %,
С гот.пр.
где, Д.ад.доли - адвалорная доля в производстве товара, %;
С ин.мат. - стоимость сырья и материалов иностранного происхождения;
С гот.пр. - стоимость готовой продукции по цене "франко-завод".
Приложение 2
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению и
выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Форма образца заявки
на проведение экспертизы происхождения товара, экспортируемого
из Республики Казахстан, реэкспортируемого из
Республики Казахстан
________________________________________________
(наименование экспертной организации)
________________________________________________
(Ф.И.О.)
Заявка № ___
от "___" __________ 20__г.
Просим провести экспертизу происхождения товара на _________
языке на основании следующих реквизитов:
1. Отправитель товара, его адрес, телефон, факс________________
_______________________________________________________________
2. Получатель товара, адрес, страна____________________________
_______________________________________________________________
3. Изготовитель товара, его адрес, страна (копии документов,
подтверждающие происхождение товара: № ___ договора, накладные,
счет-фактура и др.) ________________________________________________
_______________________________________________________________
4. Внешнеторговый контракт (договор), его дата_________________
_______________________________________________________________
5. Станция (пункт) отправления_________________________________
_______________________________________________________________
6. Станция (пункт) назначения__________________________________
_______________________________________________________________
7. Вид и количество транспорта_________________________________
8. Инвойс (счет-фактура), №, дата______________________________
9. Разрешение на экспорт и/или лицензия________________________

Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
1-қосымша
Тауар өндірісіндегі адвалорлық үлес есептемесі
С шет.мат
Д.ад.үлес = ------------ х 100%,
С дайын өнім
мұнда, Д.ад.үлес - тауар өндірісіндегі адвалорлық үлес, %;
С шет.мат. - шетелде шығарылған шикізат пен материалдардың құны;
С дайын өнім - "франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құны.
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
2-қосымша
Қазақстан Республикасынан экспортталатын,
Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың шығу тегіне
сараптама жүргізуге арналған өтінім үлгісінің нысаны
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_____________________________________
(сараптама ұйымының атауы)
_____________________________________
(аты-жөні)
N өтінім
20__ ж."__"__________
Мынадай деректемелер негізінде __________ тілінде тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуді сұраймыз:
1. Тауарды жөнелтуші, оның мекен-жайы, телефоны, факсы
_____________________________________________________
2. Тауарды алушы, оның мекен-жайы, елі ____________________
___________________________________________________________
3. Тауарды шығарушы, оның мекен-жайы, елі (тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың көшірмесі: шарт N, жүкқұжаттар, шот-фактура және т.б.) ______________________________________________________
4. Сыртқы сауда келісім-шарты (шарт), оның күні ___________
_________________________________________________________________
5. Жөнелту станциясы (пункті)______________________________
_________________________________________________________________
6. Алу станциясы (пункті)__________________________________
_________________________________________________________________
7. Көлік түрі және саны ___________________________________
8. Инвойс (шот-фактура), N, күні __________________________
_________________________________________________________________
9. Экспорттауға рұқсат және/немесе лицензия _________

10. Характер сделки: продажа, бартер, консигнация______________
11. Точное наименование товара_________________________________
_______________________________________________________________
12. Масса брутто/нетто, кг_____________________________________
13. Количество мест товара и вид упаковки______________________
14. Маркировка на товаре и на упаковке товара__________________
15. Стоимость товара в тенге___________________________________
16. Расчетный счет, отделение банка____________________________
_______________________________________________________________
17. Для физических лиц – индивидуальный идентификационный
номер/для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер __________
18. ФИО руководителя, телефон__________________________________
Оплату гарантируем.
За достоверность сведений, содержащихся в настоящей заявке и представленных документах, несем ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Место печати                            Подпись руководителя
Приложение 3
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению и
выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
________________________________________
(наименование организации)
Акт экспертизы № ___
о происхождении товара, экспортируемого из Республики Казахстан,
реэкспортируемого из Республики Казахстан
1. Эксперт____________________________________
2. Дата составления акта______________________
3. Основание для проведения экспертизы_______________________
4. Наименование товара_______________________________________
_____________________________________________________________
5. Количество________________________________________________
_____________________________________________________________
(мест, вес брутто и нетто, штук, комплектов, м., объем)
6. Контракт__________________________________________________
_______________________ Инвойс ______________________________
7. Экспортер_________________________________________________
_____________________________________________________________
8. Изготовитель______________________________________________
_____________________________________________________________
9. Покупатель, страна________________________________________
_____________________________________________________________
10. Транспортные средства, __________________________________
маршрут следования___________________________________________
11. Вид упаковки, маркировка_________________________________

10. Мәміле сипаттамасы: сату, айырбастау, консигнация _____
11. Тауардың нақты атауы __________________________________
_________________________________________________________________
12. Брутто/нетто салмағы, кг ______________________________
13. Тауар орнының саны және қаптама түрі __________________
14. Тауардағы және тауар қаптамасындағы таңба _____________
15. Тауардың теңгедегі құны _______________________________
16. Есептік шот, банк бөлімшесі ___________________________
17. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________
18. Басшының аты-жөні, телефоны ___________________________
Ақысын төлеуге кепілдік береміз.
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты боламыз.
Мөрдің орны                                   Басшының қолы
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
3-қосымша
_______________________________________
(ұйымның атауы)
Қазақстан Республикасынан экспортталатын,
Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың
шығу тегі туралы N _____ сараптама актісі
1. Сарапшы ___________________
2. Акт жасалған күн _________
3. Сараптама жүргізу үшін негіздеме _______________________
4. Тауардың атауы _________________________________________
_________________________________________________________________
5. Саны ___________________________________________________
_________________________________________________________________
(орны, брутто және нетто салмағы, дана, жиынтық, м., көлемі)
6. Келісім-шарт ___________________________________________
___________________________ Инвойс ______________________________
7. Экспорттаушы ___________________________________________
_________________________________________________________________
8. Дайындаушы _____________________________________________
_________________________________________________________________
9. Сатып алушы, елі _______________________________________
_________________________________________________________________
10. Көлік құралдары _______________________________________
(жүру бағыты) ___________________________________________________
11. Қаптама түрі, таңбалау ________________________________

12. Предъявленная документация_______________________________
_____________________________________________________________
13. Экспертизой установлено__________________________________
_____________________________________________________________
14. Приложение на _____________________ листах является
неотъемлемой частью настоящего акта.
оборотная сторона акта экспертизы о происхождении товара № __
15. Заключение: на основании вышеизложенного товар может быть
определен как _______________________ в количестве, указанном в
пункте 5 настоящего акта.
Критерии происхождения_______________________________________
Подпись эксперта ________ Ознакомлен представитель __________
Место печати                            ФИО, подпись
Дата начала экспертизы_______ Дата окончания экспертизы______
Место печати                           ______________ 20__ г.
Акт экспертизы о происхождении товара и его копии, незаверенные
оригинальной подписью эксперта и оттиском печати, недействительны.
Приложение 4
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению
и выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Форма образца заявки
на получение сертификата о происхождении товара,
экспортируемого из Республики Казахстан, реэкспортируемого
из Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Руководителю торгово-промышленной
палаты
по ___________ области/города
республиканского значения
_______________________________
(Ф.И.О.)
Заявка № __
от "____"______________ 20__ г.
Просим выдать сертификат о происхождении товара на ____________
языке на основании акта экспертизы о происхождении товара № ________
от "___"____________ 20__ г.,
выданного __________________________________________________________
(наименование организации, уполномоченной на проведение
экспертизы происхождения товара)
и следующих реквизитов:
1. Отправитель товара, его адрес, телефон, факс _____________________
_____________________________________________________________________
2. Получатель товара, адрес, страна _________________________________
_____________________________________________________________________
3. Наименование товара ______________________________________________
_____________________________________________________________________

12. Ұсынылған құжаттама ___________________________________
_________________________________________________________________
13. Сараптама ____________________________________ анықтады
14. _________ парақтағы қосымша осы актінің ажырамас бөлігі болып табылады.
Тауардың шығу тегі туралы
N ______ сараптама актісінің артқы беті
15. Қорытынды: жоғарыдағы баяндалғанның негізінде тауар осы актінің 5-тармағында көрсетілген мөлшерде _______________________
ретінде айқындалуы мүмкін.
Шығу тегінің өлшемдері ____________________________________
Сарапшының қолы ______________ Өкіл танысты ______________
Мөрдің орны                               Аты-жөні, қолы
Сараптама жүргізудің басталған күні ____________  Сараптама жүргізудің аяқталған күні __________
Мөрдің орны 20 ж.
Сарапшының түпнұсқа қолымен және мөр таңбасымен куәландырылмаған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі және оның көшірмелері жарамсыз болып табылады.
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
4-қосымша
Қазақстан Республикасынан экспортталатын,
Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың
шығу тегі туралы сертификатты алуға арналған
өтінім үлгісінің нысаны
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
__________________________________________
(уәкілетті ұйымның атауы)
_________________ облысының/
республикалық маңызы бар
_________________ қаласының
Сауда-өнеркәсіп палатасының
басшысы
_______________________
(аты-жөні)
N өтінім
20__ ж."__" ___________
_________________________________________________________________
(тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге уәкілетті ұйымның атауы)
20__ жылғы "__" _____________ берген тауардың шығу тегі туралы N_____ сараптама актісінің және мынадай деректемелердің негізінде      _____________ тілінде тауардың шығу тегі туралы сертификат беруді сұраймыз:
1. Тауарды жөнелтуші, оның мекен-жайы, телефоны, факсы ____
_________________________________________________________________
2. Тауарды алушы, оның мекен-жайы, елі ____________________
_________________________________________________________________
3. Тауардың атауы _________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

4. Масса брутто/нетто, кг. __________________________________________
5. Количество мест товара и вид упаковки ____________________________
6. Станция (пункт) отправления ______________________________________
_____________________________________________________________________
7. Станция (пункт) назначения _______________________________________
_____________________________________________________________________
8. Вид и количество транспорта ______________________________________
9. Разрешение на экспорт и/или лицензия _____________________________
10. Стоимость товара в тенге ________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Расчетный счет, отделение банка _________________________________
_____________________________________________________________________
12. Для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер/для
юридических лиц – бизнес-идентификационный номер __________
13. ФИО руководителя, телефон _______________________________________
За достоверность сведений, содержащихся в данной заявке и представленных документах, несем ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Место печати                          Подпись руководителя
Приложение 5
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению
и выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Сноска. Приложение 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Форма образца заявки
на проведение экспертизы происхождения товара
для внутреннего обращения
_____________________________________________
(экспертная организация)
_____________________________________________
(ФИО)
Заявка № __
от "___"___________ 20__ г.
Просим провести экспертизу происхождения товара на _________
языке на основании следующих реквизитов:
1. Производитель товара, его адрес, телефон, факс ________________
__________________________________________________________________
2. Получатель товара, адрес, страна ______________________________
__________________________________________________________________
3. Точное наименование товара ____________________________________
__________________________________________________________________
4. Масса брутто/нетто, кг ________________________________________
5. Количество мест товара и вид упаковки _________________________

4. Брутто/нетто салмағы, кг _______________________________
5. Тауар орнының саны және қаптама түрі ___________________
6. Жөнелту станциясы (пункті) _____________________________
_________________________________________________________________
7. Алу станциясы (пункті) _________________________________
_________________________________________________________________
8. Көлік түрі және саны ___________________________________
9. Экспорттауға рұқсат және/немесе лицензия _______________
_________________________________________________________________
10. Тауардың теңгедегі құны _______________________________
11. Есептік шот, банк бөлімшесі ___________________________
_________________________________________________________________
12. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________
13. Басшының аты-жөні, телефоны ___________________________
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты боламыз.
Мөрдің орны                                Басшының қолы
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
5-қосымша
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегіне
сараптама жүргізуге арналған өтінім үлгісінің нысаны
Ескерту. 5-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
__________________________________
(сараптама ұйымы)
__________________________________
(аты-жөні)
N өтінім
20__ ж."__" _________
Мынадай деректемелер негізінде _________ тілінде тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуді сұраймыз:
1. Тауарды өндіруші, оның мекен-жайы, телефоны, факсы _____
_________________________________________________________________
2. Тауарды алушы, оның мекен-жайы, елі ____________________
_________________________________________________________________
3. Тауардың нақты атауы ___________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Брутто/нетто салмағы, кг _______________________________
5. Тауар орнының саны және қаптама түрі ___________________

6. Маркировка на товаре и на упаковке товара _____________________
7. Стоимость товара в тенге ______________________________________
8. Расчетный счет, отделение банка _______________________________
__________________________________________________________________
9. Для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер/для
юридических лиц – бизнес-идентификационный номер __________
10. ФИО руководителя, телефон ____________________________________
Оплату гарантируем.
За достоверность сведений, содержащихся в настоящей заявке и представленных документах, несем ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Место печати                        Подпись руководителя
Приложение 6
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению
и выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
__________________________________________________________________
(наименование организации)
Акт экспертизы № _____
о происхождении товара для внутреннего обращения
1. Производитель товара _____________________________________________
2. Дата составления акта ____________________________________________
3. Основание для проведения экспертизы ______________________________
4. Наименование товара ______________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Количество _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мест, вес брутто и нетто, штук, комплектов, м., объем)
6. Контракт _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Получатель товара ________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Вид упаковки, маркировка _________________________________________
9. Предъявленная документация _______________________________________
_____________________________________________________________________
10. Экспертизой установлено _________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Приложение на _______________ листах является неотъемлемой частью
настоящего акта.
12. Заключение: на основании вышеизложенного товар может быть
определен как ___________________ в количестве, указанном в пункте 5
настоящего акта.
Критерии происхождения ______________________________________________
Подпись эксперта ____________ Ознакомлен представитель ______________
Место печати                       ФИО, подпись
Дата начала экспертизы ___________ Дата окончания экспертизы ________
___________________ 20___ г.
Акт экспертизы о происхождении товара и его копии, незаверенные
оригинальной подписью эксперта и оттиском печати, недействительны.
Приложение 7
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению
и выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара

6. Тауардағы және тауар қаптамасындағы таңба ______________
_________________________________________________________________
7. Тауардың теңгедегі құны  _______________________________
8. Есептік шот, банк бөлімшесі ____________________________
_________________________________________________________________
9. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________
10. Басшының аты-жөні, телефоны ___________________________
Ақысын төлеуге кепілдік береміз.
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты боламыз.
Мөрдің орны                                  Басшының қолы
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
6-қосымша
_________________________________
(ұйымның атауы)
Ішкі айналым үшін тауардың шығу
тегі туралы N _______ сараптама актісі
1. Тауарды өндіруші _______________________________________
2. Акт жасалған күн _______________________________________
3. Сараптама жүргізу үшін негіздеме _______________________
4. Тауардың атауы _________________________________________
_________________________________________________________________
5. Саны ___________________________________________________
_________________________________________________________________
(орны, брутто/нетто салмағы, дана, жиынтық, м., көлемі)
6. Келісім-шарт ___________________________________________
_________________________________________________________________
7. Тауарды алушы __________________________________________
_________________________________________________________________
8. Қаптама түрі, таңбалау _________________________________
_________________________________________________________________
9. Ұсынылған құжаттама ____________________________________
_________________________________________________________________
10. Сараптама бойынша ___________________________ анықталды
11. _________ парақтағы қосымша осы актінің ажырамас бөлігі болып табылады.
12. Қорытынды: жоғарыдағы баяндалғанның негізінде тауар осы актінің 5-тармағында көрсетілген мөлшерде _______________________ ретінде айқындалуы мүмкін.
Шығу тегінің өлшемдері ____________________________________
Сарапшының қолы ________ Өкіл танысты _____________
Мөрдің орны                                Аты-жөні, қолы
Сараптама жүргізудің басталған күні ___________ Сараптама жүргізудің аяқталған күні __________
20__ ж. _________________
Сарапшының түпнұсқа қолымен және мөр таңбасымен куәландырылмаған тауардың шығу тегі туралы сараптаманың актісі және оның көшірмелері жарамсыз болып табылады.
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
7-қосымша

1. Производитель товара
(наименование и почтовый адрес)
4. № ______________________
Сертификат
о происхождении товара
Форма СТ-KZ
Выдан в Республике Казахстан
2. Получатель товара
(наименование и почтовый адрес)
5. Для служебных отметок
3. Цель получения сертификата о
происхождении товара
6. Номер
7. Количество
мест и вид
упаковки
8. Описание
товара
9. Критерии происхождения
10. Вес брутто/нетто (кг)
11. Удостоверение:
Настоящим удостоверяется, что
декларация заявителя соответствует
действительности
___________              _________
Наименование               Адрес
___________              _________
ФИО                     Подпись
___________              _________
Дата                    Печать
12. Декларация заявителя
Нижеподписавшийся заявляет,
что вышеприведенные сведения
соответствуют действительности,
что все товары полностью
произведены или подвергнуты
достаточной обработке/
переработке в Республике
Казахстан и что все они
отвечают требованиям
происхождения, установленным в
отношении таких товаров
________             _________
ФИО                 Подпись
_________            _________
Дата                Печать
Дополнительный лист сертификата № _______
о происхождении товара формы "CT-KZ"
6. № п/п
7. Количество
мест и вид
упаковки
8. Описание
товара
9. Критерии
происхождения
10. Вес (кг)
Брутто
Нетто
11. Удостоверение:
Настоящим удостоверяется, что
декларация заявителя соответствует
действительности
________________      ______________
Наименование             Адрес
________________      ______________
ФИО                 Подпись
________________      ______________
Дата                 Печать
12. Декларация заявителя
Нижеподписавшийся заявляет,
что вышеприведенные сведения
соответствуют действитель-
ности, что все товары
полностью произведены или
подвергнуты достаточной
обработке/переработке в
Республике Казахстан и что все
они отвечают требованиям
происхождения, установленным
в отношении таких товаров
______________      _________
ФИО             Подпись
______________      _________
Дата            Печать
Приложение 8
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению
и выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Форма образца заявки
на получение сертификата о происхождении товара
для внутреннего обращения
Сноска. Приложение 8 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Руководителю торгово-промышленной
палаты по _______________________
области/города республиканского
значения
_________________________________
(Ф.И.О.)
Заявка № __
от "___" _____________ 20__ г.
Просим выдать сертификат о происхождении товара на ___________
языке на основании акта экспертизы о происхождении товара № ________
от "___" _______ 20__ г., выданного ________________________________
(наименование организации, уполномоченной на проведение
экспертизы происхождения товара)
и следующих реквизитов:

1. Тауарды өндіруші
(атауы және почталық мекен-жайы)
4. N ___________________________
Тауардың шығу тегі туралы
сертификат
СТ-KZ нысаны
Қазақстан Республикасында берілді
2. Тауарды алушы
(атауы және почталық мекен-жайы)
5. Қызметтік ескертулер үшін
3. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсаты
6. Нөмірі
7. Орындар саны және қаптама түрі
8. Тауардың сипаттамасы
9. Шығу тегінің өлшемдері
10. Брутто/нетто салмағы (кг)
11. Куәлік:
Осы арқылы өтініш берушінің декларациясы шындыққа сәйкес келетіні куәландырылады
_______           ____________
Атауы             Мекен-жайы
_________         ____________
Аты-жөні             Қолы
_________         ___________
Күні               Мөрі
12. Өтініш берушінің декларациясы:
Төменде қол қоюшы жоғарыда көрсетілген мәліметтер шындыққа сәйкес келетінін, барлық тауарлар толығымен Қазақстан Республикасында өндірілгенін және жеткілікті өңдеуден/қайта өңдеуден өткенін және олардың барлығы да осындай тауарларға қатысты белгіленген шығу тегінің талаптарына сәйкес екендігін мәлімдейді.
_________            _________
Аты-жөні               Қолы
_________            _________
Күні                 Мөрі
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы N __ сертификатқа қосымша парақ
6.  Р/с
N
7. Орындар саны және қамтама түрі
8. Тауардың сипаттамасы
9. Шығу тегінің өлшемдері
10. Салмағы (кг) Брутто
Нетто
11. Куәлік:
Осы арқылы өтініш берушінің декларациясы шындыққа сәйкес келетіні куәландырылады.
_________         ___________
Атауы            Мекен-жайы
________          ___________
Аты-жөні             Қолы
________          ___________
Күні                Мөрі
12. Өтініш берушінің декларациясы:
Төменде қол қоюшы жоғарыда көрсетілген мәліметтер шындыққа сәйкес келетінін, барлық тауарлар толығымен Қазақстан Республикасында өндірілгенін және жеткілікті дәрежеде өңдеуден/қайта өңдеуден өткенін және олардың барлығы да осындай тауарларға қатысты белгіленген шығу тегінің талаптарына сәйкес екендігін мәлімдейді.
__________         __________
Аты-жөні             Қолы
__________         __________
Күні                Мөрі
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29  № 1633 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы
сертификатты алуға өтінім үлгісінің нысаны
Облысы/ республикалық маңызы бар
__________ қаласы бойынша сауда
өнеркәсіп палатасының басшысына
________________________________
________________________________
(аты-жөні)
№ өтінім
20 __ ж. «__» ________
_____________________________________________________________________
(тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге уәкілетті ұйымның атауы)
20 __ жылғы «__» _____________ берген тауардың шығу тегі туралы
№ _______ сараптама актісінің негізінде ____________ тілінде тауардың
шығу тегі туралы сертификат беруді сұраймыз:

1. Производитель товара, его адрес, телефон, факс __________________
____________________________________________________________________
2. Получатель товара, адрес, страна ________________________________
____________________________________________________________________
3. Наименование товара _____________________________________________
____________________________________________________________________
4. Масса брутто/нетто, кг  _________________________________________
5. Количество мест товара и вид упаковки ___________________________
6. Стоимость товара в тенге ________________________________________
7. Для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер/для
юридических лиц – бизнес-идентификационный номер ___________________
8. ФИО руководителя, телефон _______________________________________
За достоверность сведений, содержащихся в данной заявке и представленных документах, несем ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Место печати                       Подпись руководителя
Приложение 9
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению и
выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении
товара
Критерии достаточной переработки товаров
Сноска. Правила дополнены приложением 9 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674; в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2012 № 843 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.02.2013 № 201 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 13.12.2013 № 1334; от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Код
ТН ВЭД ТС
Наименование
товара
Условия, производственные и
технологические операции,
необходимые для придания товару
статуса происхождения при
использовании в производстве
товара третьих стран
1
2
3
0201
Мясо крупного
рогатого скота,
свежее или
охлажденное
Изготовление из материалов любых
позиций, кроме мяса крупного
рогатого скота, мороженного позиции
0202
0202
Мясо крупного
рогатого скота,
замороженное
Изготовление из материалов любых
позиций, кроме мяса крупного
рогатого скота, свежего или
охлажденного позиции 0201
0206
Пищевые
субпродукты
крупного рогатого
скота, свиней,
овец, коз,
лошадей, ослов,
мулов или лошаков,
свежие,
охлажденные или
замороженные
Изготовление из материалов любых
позиций, кроме костяков позиций
0201-0205

1. Тауарды өндіруші, оның мекен-жайы, телефоны, факсы _________
2. Тауарды алушы, оның мекен жайы, елі
3. Тауардың атауы
4. Брутто/нетто салмағы, кг
5. Тауар орнының саны және қаптама түрі
6. Тауардың теңгедегі құны
7. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________
8. Басшының аты-жөні, телефоны
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына  сәйкес жауапты боламыз.
Мөрдің орны                                      Басшының қолы
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу,
куәландыру және беру жөніндегі ережеге
9-қосымша
Ескерту. Ереже 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 Қаулысымен, өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.01.18 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.06.26 № 843 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.02.2013 N 201 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 13.12.2013 N 1334; 11.04.2014 N 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi
КО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өндiрiсте үшiншi елдердiң тауарын пайдалану кезiнде тауарға шығу тегi мәртебесiн беру үшiн қажеттi шарттар, өндiрiстiк және технологиялық операциялар
1
2
3
0201
Iрi қара малдың етi, жас немесе тоңазытылған
0202 позицияның iрi қара малдың мұздатылған етiнен басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0202
Iрi қара малдың етi, мұздатылған
0201 позицияның жас немесе тоңазытылған iрi қара малдың етiнен басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0206
Iрi қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкiнің, жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың тағамдық қосалқы өнiмдерi жас тоңазытылған немесе мұздатылған
0201-0205 позициялардың сүйек қанқаларынан басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау

0207
Мясо и пищевые
субпродукты
домашней птицы,
указанной в
товарной позиции
0105, свежие,
охлажденные или
замороженные
Изготовление из материалов любых
позиций в условиях
специализированного производства в
соответствии с технологией
переработки
0210
Мясо и пищевые
мясные
субпродукты,
соленые, в
рассоле, сушеные
или копченые;
пищевая мука
тонкого и грубого
помола из мяса или
мясных
субпродуктов
Изготовление из материалов любых
позиций, кроме мяса и пищевых
мясных субпродуктов позиций
0201-0206 и 0208 или печени птиц
позиций 0207
0402
Молоко и сливки,
сгущенные или с
добавлением сахара
или других
подслащивающих
веществ
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 40 % цены конечной
продукции
0408
Яйца птиц без
скорлупы и яичные
желтки, свежие,
сушеные, сваренные
на пару или в
кипящей воде,
формованные,
замороженные или
консервированные
другим способом, с
добавлением или
без добавления
сахара или других
подслащивающих
веществ
Изготовление из материалов любых
позиций, за исключением яиц птиц
позиций 0407
0506
Кости и роговой
стержень,
необработанные,
обезжиренные,
подвергнутые
первичной
обработке (без
придания формы),
обработанные
кислотой или
дежелатинизиро-
ванны; порошок и
отходы этих
продуктов
Изготовление, при котором
используются материалы группы 02
0710 40
000 0
Сахарная кукуруза
(сырая или
сваренная в воде
или на пару),
замороженная
Изготовление из сахарной кукурузы,
свежей или охлажденной
0711 90
300 0
Кукуруза сахарная
консервированная
для
кратковременного
хранения, но в
таком виде
непригодная для
непосредственного
употребления в
пищу
Изготовление из сахарной кукурузы,
свежей или охлажденной
0901
Кофе, жареный или
нежареный, с
кофеином или без
кофеина; кофейная
шелуха и оболочки
зерен кофе;
заменители кофе,
содержащие кофе в
любой пропорции
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций по
составлению рецептуры и обжариванию
0902
Чай со
вкусо-
ароматическими
добавками или без
них
Изготовление из материалов позиции
0902 при условии выполнения
технологических операций по
составлению рецептуры и купажной
смеси, однако стоимость всех
используемых материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
1106 10
000 0
Мука тонкого и
грубого помола из
сушеных бобовых
овощей товарной
позиции 0713
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции

0207
0105 тауар позициясында көрсетiлген үй құсының етi және тағамдық қосалқы өнiмдерi, жас тоңазытылған немесе мұздатылған
Қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайында кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0210
Тұздалған, тұзды судағы, кептірілген немесе ысталған ет және тағамдық қосымша ет өнімдері; еттен немесе қосымша ет өнімдерінен жасалған майда және ірі тартылған тағамдық ұн
0201-0206 және 0208 позициялардың етiнен және тағамдық қосымша ет өнiмдерiнен немесе 0207 позицияның құстардың бауырынан басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0402
Қоюлатылған немесе қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған сүт және кiлегей
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнімдікіндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 40%-ынан аспауы тиiс
0408
Құстардың қабықсыз жұмыртқалары мен сары уыздары, жас, кептiрiлген, буға немесе қайнаған суға пiсiрiлген, пiшiнделген, мұздатылған қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған басқа да тәсiлмен консервiленген
0407 позицияның құстардың жұмыртқаларын қоспағанда, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0506
Өңделмеген, майсыздандырылған, бастапқы өңдеуге ұшыраған (пішінделмеген), қышқылмен өңделген немесе желатинсіздендірілген сүйектер мен мүйiз өзегі; осы өнімдердің ұлғаюы және қалдықтары
Дайындау, ол кезде 02-топтың материалдары пайдаланылады
0710 40 000 0
Қант жүгерiсі (шикi немесе суға немесе буға пiсiрiлген), мұздатылған
Жас немесе тоңазытылған қант жүгерiсiнен дайындау
0711 90 300 0
Қысқа мерзiмге сақтау үшiн консервiленген, бiрақ мұндай түрде тiкелей тамаққа пайдалану үшiн жарамсыз қант жүгерiсi
Қант жүгерiсiнен дайындау, жас немесе тоңазытылған
0901
Қуырылған немесе қуырылмаған, кофеинмен немесе кофеинсiз кофе, кофе қауызы және кофе дәнiнiң қабықтары; кез келген үлесте кофесi бар кофені алмастырғыштар
Рецептура жасау және қуыру жөніндегі технологиялық операциялардың орындалу шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
0902
Дәмдік - хош иісті қоспалары бар немесе оларсыз шай
Рецептурамен аралас қоспаны жасау жөніндегі технологиялық операциялардың орындалу шартарымен 0902 позицияның материалдарынан дайындау, алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50% аспауы тиiс
1106 10 000 0
0713 тауар позициясының кептiрiлген бұршақ көкөнiстерінен майда және iрi тартылған ұн
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау,

1301
Шеллак природный
неочищенный;
природные камеди,
смолы, гуммисмолы
и живица
(например,
бальзамы)
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором стоимость
используемых материалов позиции
1301 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
1501
Жир свиной
(включая лярд) и
жир домашней
птицы, кроме жира
товарной позиции
0209 или 1503
Изготовление из материалов любой
позиции, за исключением материалов
позиции 0203, 0206 или 0207, или
0506; изготовление из мяса или
субпродуктов свиней позиции 0203
или 0206, или мяса либо
субпродуктов птицы позиции 0207
1502
Жир крупного
рогатого скота,
овец или коз,
кроме жира
товарной позиции
1503
Изготовление из материалов любой
позиции, за исключением материалов
позиций 0201, 0202, 0204 или 0206,
или 0506
1504 -
1506 00
000 0
Жиры, масла и их
фракции, из рыбы
или морских
млекопитающих,
нерафинированные
или
рафинированные, но
без изменения
химического
состава - прочие
животные жиры,
масла и их
фракции,
нерафинированные
или
рафинированные, но
без изменения
химического
состава
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
следующих технологических операций:
вытопка; выпаривание; очистка
1507 -
1515
Масло соевое и его
фракции,
нерафинированные
или
рафинированные, но
без изменения
химического
состава - прочие
нелетучие
растительные жиры,
масла (включая
масло жожоба) и их
фракции,
нерафинированные
или
рафинированные, но
без изменения
химического
состава
Механическая очистка путем:
отстаивания, фильтрования;
центрифугирования; обработки
горячей водой или паром;
нейтрализации щелочью; обработки
острым паром под вакуумом
1602
Готовые или
консервированные
продукты из мяса,
мясных
субпродуктов или
крови прочие
Изготовление из материалов группы
02 при условии выполнения
технологических операций: за
исключением операций по разделке,
обвалке, жиловке, нарезке,
смешиванию, в том числе мяса
домашней птицы механической
обвалки, со специями (пряностями)
и/или растительными белками, и/или
солью, посолу мяса методом
шприцевания, операций по разделке
необваленного мяса на части, а
также операций по изготовлению мяса
домашней птицы механической обвалки
1701
Сахар тростниковый, или свекловичный или химически чистая сахароза в твердом состоянии
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по клерированию (для сахара  тростникового), сатурации, сульфитации, фильтрации и последующих операций (для сахара тростникового и свекловичного)
1702 50
000 0
1702 90
100 0
Фруктоза химически
чистая;
Мальтоза химически
чистая
Изготовление из материалов любых
позиций, в том числе из других
материалов позиции 1702

1301
Табиғи тазартылмаған малшайыр; табиғи камедтер, шайырлар, гуммишайырлар мен сығындылары (мысалы, бальзамдар)
1301 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50% аспауы тиiс, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау,
1501
Шошқаның тоң майы (қорытылған шошқа майын қоса алғанда) 0209 немесе 1503 тауар позицияларының тоң майларынан басқа үй құсының тоң майы
0203, 0206 немесе 0207 немесе 0506 позицияларының материалдарын қоспағанда, кез келген позицияның материалдарынан дайындау; 0203 немесе 0206 позицияларының етінен немесе шошқаның қосымша өнiмдерiнен немесе 0207 позицияның етiнен не құстардың қосымша өнiмдерiнен дайындау
1502
1503 тауар позициясының тоң майынан басқа ірi қара малдың, қойдың немесе ешкiнiң тоң майы
0201, 0202, 0204 немесе 0206, немесе 0506 позицияларының материалдарын қоспағанда, кез келген позицияның материалдарынан дайындау
1504-1506 000 00 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген балықтың немесе теңiз сүт қоректiлерiнің тоң майлары, майлары және олардың фракциялары, -тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де жануарлардың майлар тоң майлары және және олардың фракциялары
Мынадай: қорыту; булау; тазалау технологиялық операцияларының орындалуы шарттарымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
1507-1515
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген қытай бұршағының майлары және оның фракциялары, - тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де өсімдіктен алынған ұшпайтын майлары және майлар (жожоба майын қоса алғанда) және оның фракциялары
Тұндыру, сүзгiден өткiзу; центрифугалау; ыстық сумен немесе бумен өңдеу; сiлтiмен бейтараптандыру; вакуумның астында күштi бумен өңдеу жолымен механикалық тазалау
1602
Еттен, қосымша ет өнiмдерiнен жасалған дайын немесе консервiленген өнiмдер немесе басқа да қандар
Мүшелеу, бұзу, бөлшектеу, кесу, араластыру, оның iшiнде үй құсының етiн механикалық бұзу, еттi хош иісті ащы дәмдермен (дәмдеуіштер) және/немесе өсiмдiк ақуыздарымен және/немесе тұзбен, тұздықпен пiспектеу әдiсi бойынша операцияларды сүйегінен ажыратылмаған етті бөлшектеп мүшелеу операцияларын, сондай-ақ үй құсының етiн механикалық бұзу бойынша дайындау жөніндегі операцияларды қоспағанда технологиялық операцияларды орындау кезiнде 02-топтың материалдарынан дайындау,
1701
Қатты күйдегі құрақ қанты немесе қызылша қанты немесе химиялық таза сахароза
Клерлеу (құрақ қанты үшін), сатурация, сульфитация, сүзу жөніндегі және кейінгі (құрақ қанты және қызылша қанты үшін) технологиялық операцияларды орындау шарттарымен кез келген позициядағы материалдарды дайындау
1702 50 000 0
1702 90 100 0
Химиялық таза фруктоза; Химиялық таза мальтоза
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 1702 позицияның басқа да материалдарынан дайындау

1806
Шоколад и прочие
готовые пищевые
продукты,
содержащие какао
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
1905
Хлеб, мучные
кондитерские
изделия, пирожные,
печенье и прочие
хлебобулочные и
мучные
кондитерские
изделия,
содержащие или не
содержащие какао;
вафельные
пластины, пустые
капсулы, пригодные
для использования
в фармацевтических
целях, вафельные
облатки для
запечатывания,
рисовая бумага и
аналогичные
продукты
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2009
Соки фруктовые
(включая
виноградное сусло)
и соки овощные,
несброженные и не
содержащие добавок
спирта, с
добавлением или
без добавления
сахара или других
подслащивающих
веществ
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2101 12
Готовые продукты
на основе кофе
любых позиций
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2101 30
910 0
(кроме
2101 30
110 0)
Экстракты,
эссенции и
концентраты
обжаренного
цикория
Изготовление при условии выполнения
основных технологических операций:
измельчение; экстрагирование или
концентрирование
2103 30
900 0
Горчица готовая
Изготовление из горчичного порошка.
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2106
Сахарные сиропы с
добавлением
ароматических или
красящих веществ
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2106 90
200 0
Составные
спиртовые
полуфабрикаты,
используемые для
изготовления
напитков
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2204
Вина виноградные
натуральные,
включая крепленые;
сусло виноградное,
кроме указанного в
товарной позиции
2009
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций по
купажированию, фильтрации и других
последующих операций. Однако
стоимость используемых материалов
позиции 2204 не должна превышать 50
% цены конечной продукции
2205
Вермуты и
виноградные
натуральные вина
прочие с
добавлением
растительных или
ароматических
веществ
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций по
купажированию, фильтрации и других
последующих операций. Однако
стоимость используемых материалов
той же позиции, что и продукт не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции

1806
Шоколад және құрамында какао бар өзге де дайын тамақ өнiмдерi
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
1905
Нан, ұннан жасалған кондитерлiк бұйымдар, пирожныйлар, печенье және құрамында какаосы бар немесе жоқ өзге де нан-тоқаш және ұннан жасалған кондитерлiк бұйымдар; вафли пластиналары, фармацевтикалық мақсаттарда пайдалану үшiн жарамды бос капсулалар, мөрлеуге арналған вафлилi орауыштар, күрiш қағазы және ұқсас өнiмдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2009
Жемiс шырындары (жүзiм ашытқысын қоса алғанда) және көкөнiс шырындары, ашытылмаған және құрамында спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2101 12
Кез келген позициялар кофесiнiң негiзiндегi дайын өнiмдер
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2101 30 910 0
(2101 30 110 0-ден басқа)
Сығындылар, эссенциялар және қуырылған цикорий концентраттары 2518
Ұсату; сығындылау немесе концентрациялау негiзгi технологиялық операцияларының орындалуы шартымен дайындау
2103 30 900 0
Дайын қыша
Қыша ұнтағынан дайындау. Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2106
Хош иiстi немесе бояғыш заттар қосылған қант шәрбаттары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2106 90 200 0
Сусындар дайындау үшiн пайдаланылатын құрамдас спирттiк шала өнiмдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2204
Табиғи жүзiм шараптары, күшейтiлгендерiн қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетiлгеннен басқа, жүзiм ашытқысы
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiнде технологиялық операциялардың және басқа кейiнгi операциялардың орындалуы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2204 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50% ынан аспауы тиiс
2205
Вермуттар және өсiмдiк немесе хош иiстi сығындылар қосылған өзге де табиғи жүзiм шараптары
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiнде технологиялық операциялардың және басқа кейiнгi операциялардың орындалуы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, сол позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс

2206 00
Напитки прочие
сброженные
(например, сидр,
перри, или сидр
грушевый, напиток
медовый); смеси из
сброженных
напитков и смеси
сброженных
напитков и
безалкогольных
напитков, в другом
месте не
поименованные или
не включенные
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций по
купажированию, фильтрации и других
последующих операций
2208
Спирт этиловый
неденатурированный
с концентрацией
спирта менее 80
об. %; спиртовые
настойки, ликеры и
прочие спиртные
напитки:
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций по
купажированию, фильтрации и других
последующих операций. Однако
стоимость используемых материалов
той же позиции, что и продукт не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2309
Продукты,
используемые для
кормления животных
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
2403
Прочий промышленно
изготовленный
табак и
промышленные
заменители табака;
табак
"гомогенизиро-
ванный" или
"восстановленный";
табачные экстракты
и эссенции:
– курительный
табак, содержащий
или не содержащий
заменители табака
в любой пропорции
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиции
2403 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
Группа 25
Соль; сера; земли
и камень;
штукатурные
материалы,
известняк и цемент
Изготовление из материалов любых
позиций в условиях
специализированного производства в
соответствии с технологией
обработки/переработки; обогащение
углем, очистка, помолка твердых
кристаллов, обрезание,
кальцинирование
2504
Графит природный
Обогащение содержания углерода,
очистка и измельчение сырья
из 2515 12
000 0
Мрамор, травертин,
распиленные или
разделенные иным
способом на блоки
или плиты
прямоугольной
(включая
квадратную) формы,
толщиной более 4
см, но не более 25
см
Пиление или разделение другим
способом каменных блоков толщиной
более 25 см
2516
Гранит, порфир,
базальт, песчаник
и камень для
памятников или
строительства
прочий, грубо
раздробленные или
нераздробленные,
распиленные или
нераспиленные,
либо разделенные
другим способом на
блоки или плиты
прямоугольной
(включая
квадратную) формы
Пиление или разделение другим
способом каменных блоков
2518
Доломит,
кальцинированный
или
некальциниро-
ванный, спекшийся
или неспекшийся,
включая доломит
грубо
раздробленный или
распиленный, либо
разделенный другим
способом на блоки
или плиты
прямоугольной
(включая
квадратную) формы;
доломитовая
набивочная смесь
Дробление, распиловка, измельчение;
для некальцинированного доломита -
кальцинирование

2206 00
Өзге де ашытылған сусындар (мысалы, сидр, перри немесе алмұрт сидрі, бал сусыны); басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған ашытылған сусындардан жасалған қоспалар мен ашытылған сусындардың және алкогольсіз сусындардың қоспалары
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегi технологиялық операциялардың және басқа кейiнгi операциялардың орындалуы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2208
Құрамында 80 көл. %-дан кем спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер және басқа да спиртті ішімдіктер
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегi технологиялық операциялардың басқа кейiнгi операциялардың орындалуы шартымен кез позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, сол позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2309
Жануарларды азықтандыруда пайдаланылатын өнiмдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
2403
Өнеркәсіптік жолмен дайындалған өзге де темекі және өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар; «гомогендендіріген» немесе «қалпына келтірілген» темекі; темекіден алынған экстрактар мен эссенциялар:
- құрамында кез келген ілеспе темекі алмастырғыштары бар немесе жоқ шегуге арналған темекі
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2403 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
25-топ
Тұз; күкiрт; топырақ және тас; сылау материалдары, әктас және цемент
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайларында кез келген позициялардың материалдарынан дайындау; көмiрмен байыту, тазалау, қатты кристалдарды ұсату, кесу, кальцилеу
2504
Табиғи графит
Көмiртегiнiң құрамын байыту, шикiзатты тазалау және ұсату
2515 12 000 0
Мәрмәр, травертин, блоктарға арамен кесiлген немесе өзге тәсiлмен бөлiнген немесе қалыңдығы 4 см-ден асатын, бiрақ 25 см-ден аспайтын тiк бұрышты (шаршылыны қоса алғанда) пiшiндi тақталар
Қалыңдығы 25 см-ден асатын тас блоктарды аралау немесе басқа тәсiлмен бөлу
2516
Монументтерге немесе өзге де құрылыстарға арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас, дөрекi түрде ұсатылған немесе ұсатылмаған, арамен кесiлген немесе арамен кесiлмеген не блоктарға немесе тiк бұрышты (шаршылыны қоса алғанда) пiшiндi тақталарға басқа тәсiлмен бөлiнген
Тас блоктарды аралап кесу немесе басқа тәсiлмен бөлу
2518
Кальциленген немесе кальциленбеген доломит; түрде ұсатылған немесе арамен кесiлген не блоктарға немесе тiк бұрышты (шаршылыны қоса алғанда) пiшiндi тақталарға басқа тәсiлмен бөлiнген доломит; кесектендiрiлген доломит (гудондалғанды қоса алғанда)
Уату, аралау, ұсату; дөрекi кальциленбеген доломит үшiн кальцилеу

2519
Карбонат магния
природный
(магнезит);
магнезия
плавленая;
магнезия
обожженная до
спекания
(агломериро-
ванная),
содержащая или не
содержащая
небольшие
количества других
оксидов,
добавляемых перед
агломерацией;
прочие оксиды
магния, с
примесями или без
примесей
Изготовление, при котором все
используемые вещества должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта, кроме
натурального карбоната магния
(магнезит)
2524
Асбест
Изготовление из асбестового
минерала асбеста (0-6)
2525
Слюда, в том числе
расслоенная;
слюдяные отходы
Расщепление, обрезка, измельчение
2707 50
100 0
Смеси
ароматических
углеводородов
прочие, 65 об. %
которых или более
(включая потери)
перегоняется при
температуре до 250
град.С по методу
ASTM D 86 для
использования в
качестве топлива
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Прочие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако может
использоваться материал той же
позиции, что и один продукт при
условии, что его стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
2709 00
Нефть сырая и
нефтепродукты
сырые, полученные
из битуминозных
пород
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций по
пирогенной перегонке битуминозных
материалов и деструктивной
перегонке битуминозных минералов
2710
Нефть и
нефтепродукты,
полученные из
битуминозных
пород, кроме
сырых; продукты, в
другом месте не
поименованные или
не включенные,
содержащие 70
мас.% или более
нефти или
нефтепродуктов,
полученных из
битуминозных
пород, причем эти
нефтепродукты
являются основными
составляющими
продуктов;
отработанные
нефтепродукты
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько
определенных обработок. Другие
операции, при которых все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и изделии, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
2711
Газы нефтяные и
углеводороды
газообразные
прочие
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и изделие, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции.
2712
Вазелин нефтяной;
парафин, воск
нефтяной
микрокристал-
лический, гач
парафиновый,
озокерит, воск
буроугольный, воск
торфяной, прочие
минеральные воски
и аналогичные
продукты,
полученные в
результате синтеза
или других
процессов,
окрашенные или
неокрашенные
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и изделие, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции

2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын құрамында басқа оксидтің шағын мөлшері бар қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксиді;
Дайындау, ол кезде табиғи магний карбонатынан (магнезит)басқа, барлық пайдаланылатын заттар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс
2524
Асбест
Асбесттiң асбесттiк минералынан дайындау (0-6)
2525
Слюда, оның iшiнде қатпарланған; слюда қалдықтары
Ыдырату, кесу, ұсату
2707 50 100 0
Олардың 65 айт. % немесе одан да көбi (шығынды қоса алғанда) отын ретiнде пайдалану үшiн ASTM D 86 әдiс бойынша 250 С градусқа дейiнгi температурада айдалатын өзге де хош иiстi көмiртегiлердiң қоспалары
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Өзге де операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2709 00
Битуминозды минералдардан алынған шикi мұнай және шикi мұнай өнiмдерi
Битуминозды материалдарды пирогендiк айдау және битуминозды минералдарды деструктивтiк айдау жөнiндегi технологиялық операциялардың орындалуы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2710
Шикілерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 сал.% немесе одан да көп битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері бар өнімдер, оның үстіне бұл мұнай өнімдері негізгі құрама өнімдері болып табылады;
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiмдiкiндей позициядан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бұйымдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2711
Мұнай газдары мен өзге де газ тәрiздес көмiрсутегiлер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бұйымдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2712
Мұнай вазелинi; парафин, микрокристалды мұнай балауызы, парафиндi гач, озокерит, қоңыр көмiрлi балауыз, шымтезек балауызы, синтез немесе басқа да процестердiң нәтижесiнде алынған, боялған немесе боялмаған өзге де минералды балауыздар мен ұқсас өнiмдер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бұйымдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн

2713
Кокс нефтяной,
битум нефтяной и
прочие остатки от
переработки нефти
или
нефтепродуктов,
полученных из
битуминозных
пород:
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и изделие, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
2714
Битум и асфальт,
природные; сланцы
битуминозные или
нефтеносные и
песчаники
битуминозные;
асфальтиты и
асфальтовые породы
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и изделие, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
2715 00
000 0
Смеси битумные на
основе природного
асфальта,
природного битума,
нефтяного битума,
минеральных смол
или пека
минеральных смол
(например,
битумные мастики,
асфальтовые смеси
для дорожных
покрытий)
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и изделие, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
Группа 28
Продукты
неорганической
химии: соединения
неорганические или
органические
драгоценных
металлов,
редкоземельных
металлов,
радиоактивных
элементов или
изотопов, кроме
продукции
подсубпозиций из
2811 29 100 0,
2818 20 000 0,
2821 20 000 0,
2833 22 000 0, для
которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы одной и той же
позиции могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции
из 2811 29
100 0
Оксид серы (VI)
(серный ангидрид)
Изготовление из двуокиси серы
2818 20
000 0
Оксид алюминия,
отличный от
искусственного
корунда
Изготовление из материалов любых
позиций в условиях
специализированного производства в
соответствии с технологией
переработки
2821 20
000 0
Краски земляные
[красители
минеральные]
Обжиг или перемалывание земляных
красок
2833 22
000 0
Сульфат алюминия
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа 29
Органические
химические
соединения, кроме
соединений позиций
из 2901, из 2902,
2905 19 100 0,
2915, 2932 99 300
0, 2932 99 700 0,
2933, 2934, для
которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
из 2901
Углеводороды
ациклические
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако вещества той же
позиции, что и материал, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
из 2902
Углеводороды
циклические:
– циклоалканы,
циклоалкены и
циклотерпены
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Другие операции, при
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако вещества той же
позиции, что и материал, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
2905 19
000 0
Алкоголяты
металлов
Изготовление из материалов любой
позиции, в том числе из других
материалов позиции 2905. Однако
алкоголяты металлов настоящей
позиции могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции

2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай және мұнай өнімдерін қалған өзге де қалдықтар
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс, Алайда, бұйымдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2714
Табиғи битум және асфальт; битуминозды тақтатастар немесе мұнайлы және битуминозды құмтастар; асфальтиттер және асфальтты жыныстар
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бұйымдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2715 00 000 0
Табиғи асфальттың, табиғи битумның, мұнай битумының, минералды шайырлардың немесе минералды шайырлар күлінің негізінде жасалған битуминозды қоспалар (мысалы битумды мастикалар, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бұйымдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
28-топ
Олар үшiн қолданылатын ереже бұдан әрi жазылатын 2811 29 100 0, 2818 20 000 0, 2821 20 000 0, 2833 22 000 0-ден қосымша кiшi позицияларының өнiмдерiнен басқа органикалық емес химия өнiмдерi; органикалық емес немесе органикалық бағалы металдардың, жерде сирек кездесетiн металдардың, радиоактивтi элементтердiң немесе изотоптардың қосылыстары,
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, бiр ғана позициядағы материалдар олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2811 29 100 0-ден
Күкiрт тотығы (VI) (күкiрт ангидридi)
Қос тотықты күкiрттен дайындау
2818 20 000 0
Жасанды корундтан ерекшеленетiн алюминий тотығы
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайларында кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2821 20 000 0
Жер бояулары [минералды бояғыштар]
Жер бояуларын күйдiру немесе ұнтақтау
2833 22 000 0
Алюминий сульфаты
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
29-топ
Олар үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 2901-ден, 2902-ден, 2905 19 100 0, 2915, 2932 99 300 0, 2932 99 700 0, 2933, 2934 позицияларының қосылыстарынан басқа, органикалық химиялық қосылыстар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2901-ден
Ациклдық көмірсутектер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Басқа да операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, материалдiкiндей позициядағы заттар олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2902-ден
Циклдық көмірсутегілер: - циклоалкандар, циклоалкендер және циклотерпендер
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс басқа да операциялар. Алайда, материалдiкiндей позициядағы заттар олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
2905 19 000 0
Металдардың алкоголяттары
Кез келген позицияның материалдарынан, оның iшiнде 2905 позицияның басқа да материалдарынан дайындау. Алайда, осы позиция металдарының алкоголяттары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%- ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн

2915
Кислоты
ациклические
монокарбоновые
насыщенные и их
ангидриды,
галогенангидриды,
пероксиды и
пероксикислоты; их
галогенированные,
сульфированные,
нитрованные или
нитрозированные
производные
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиций
2915 или 2916 не должна превышать
50 % цены конечной продукции
из 2932 99
000 0
Внутренние эфиры
простые
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиции
2909 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 2932 99
000 0
Прочие циклические
ацетали и
внутренние
гемиацетали,
содержащие или не
содержащие другие
кислородсодержащие
функциональные
группы, и их
галогенированные,
сульфонированные,
нитрованные или
нитрозированные
производные
Изготовление из материалов любых
позиций, в том числе из других
материалов позиции 2932
2933
Соединения
гетероциклические,
содержащие лишь
гетероатом(ы)
азота
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиций
2932 или 2933 не должна превышать
50 % цены конечной продукции
2934
Hуклеиновые
кислоты и их соли,
определенного или
неопределенного
химического
состава;
гетероциклические
соединения прочие
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиций
2932, 2933 или 2934 не должна
превышать 20 % цены конечной
продукции
Группа 30
Фармацевтическая
продукция, кроме
товаров позиций
3002, 3003, 3004,
3005 и 3006 60,
для которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 70 % цены конечной
продукции
3002
Кровь
человеческая;
кровь животных,
приготовленная для
использования в
терапевтических,
профилактических
или
диагностических
целях; сыворотки
иммунные, фракции
крови прочие и
иммунологические
продукты,
модифицированные
или
немодифициро-
ванные, в том
числе полученные
методами
биотехнологии;
вакцины, токсины,
культуры
микроорганизмов
(кроме дрожжей) и
аналогичные
продукты
Изготовление из материалов любых
позиций, в том числе из других
материалов позиции 3002. Однако
материалы позиции 3002 могут
использоваться только при условии,
что их стоимость не превышает 50 %
цены конечной продукции
3003
Лекарственные
средства (кроме
товаров товарной
позиции 3002, 3005
или 3006),
состоящие из смеси
двух или более
компонентов, для
использования в
терапевтических
или
профилактических
целях, но не
расфасованные в
виде дозированных
лекарственных форм
или в формы или
упаковки для
розничной продажи
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиции

2915
Ациклдық монокарбондық байытылған қышқылдар және олардың ангидридтерi, галогенангидридтерi, пероксидтерi және пероксиқышқылдар; олардың галогенденген сульфирленген, нитроленген немесе нитрозирленген туындылары
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 2915 немесе 2916 позицияларының пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс
2932 99 000 0-ден
Қарапайым iшкi эфирлер
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 2909 позициясының пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс.
2932 99 000 0-ден
Басқа құрамында оттегі бар функционалдық топты қамтитын немесе қамтымайтын өзге де циклдi ацеталдар мен iшкi гемиацеталдар, және олардың галогенделген, сульфатталған, нитрленген және нитрозаланған туындылары
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 2932 позицияның басқа да материалдарынан дайындау.
2933
Құрамында тек азот гетероатом(дар)ы бар, гетероциклдi қосылыстар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2932 немесе 2933 позициясының пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс
2934
Химиялық құрамы айқындалған немесе айқындалмаған нуклеин қышқылдары және олардың тұздары; өзге де гетероциклдi қосылыстар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, 2932, 2933 немесе 2934 позициясының пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20 %-ынан аспауға тиiс
30-топтан
Олар үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 3002, 3003, 3005 және 3006 60 позоциялардың тауарларынан басқа фармацевтикалық өнiм
Дайындау ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуі тиiс. Алайда, өнімдікіндей позицияның материалдары, олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3002
Терапевтiк, алдын алу немесе диагностикалық мақсаттар да пайдалану үшiн дайындалған адам қаны; жануарлар қаны; өзге иммундық қан сарысуы және қанның басқа фракциялары түрлендірілген иммунологиялық өнiмдер, оның iшiнде биотехнология әдістерімен алынған өнімдері; вакциналар, токсиндер, микроорганизмдердiң себінділері (ашытқылардан басқа) және ұқсас өнiмдер
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 3002 позицияның басқа да материалдарынан дайындау. Алайда, 3002 позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен ғана пайдаланылуы мүмкiн
3003
Терапевтiк немесе алдын алу мақсатында пайдалануға арналған, екi немесе одан да көп құрамдас бөліктердің қоспаларынан құралған, дәрiлiк заттар [дәрiлер] (3002, 3005 немесе 3006 тауар позицияларының тауарларынан басқа) бiрақ дозаланған дәрiлiк нысандар түрiнде немесе бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған

3003 не должна превышать 20 % цены
конечной продукции
3004
Лекарственные
средства (кроме
товаров товарной
позиции 3002, 3005
или 3006),
состоящие из
смешанных или
несмешанных
продуктов, для
использования в
терапевтических
или
профилактических
целях,
расфасованные в
виде дозированных
лекарственных форм
(включая
лекарственные
средства в форме
трансдермальных
систем) или в
формы или упаковки
для розничной
продажи
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 70 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
при производстве растворов для
инъекции в ампулах: растаривание,
взвешивание, получение воды
очищенной и воды для инъекций,
приготовление раствора, резка
ампул, наружная и внутренняя мойка
ампул, сушка ампул, наполнение
ампул, запаивание ампул,
стерилизация ампул, контроль ампул
с раствором препарата, маркировка и
первичная упаковка в коробки,
групповая упаковка в коробку из
картона;
при производстве таблеток методом
влажного гранулирования:
растаривание, измельчение и просев,
взвешивание, приготовление
увлажнителя, смешивание, влажное
гранулирование, сушка массы для
таблетирования, сухое
гранулирование, опудривание,
таблетирование, обеспыливание,
первичная упаковка в блистер,
групповая упаковка в коробку из
картона;
при производстве таблеток в
пседоожиженном слое: растаривание,
измельчение и просев, взвешивание,
приготовление увлажнителя,
приготовление массы для
таблетирования, сушка, сухое
гранулирование, опудривание,
таблетирование, обеспыливание,
первичная упаковка в блистер,
групповая упаковка в коробку из
картона;
при производстве таблеток методом
прямого прессования: растаривание,
измельчение и просев, взвешивание,
смешивание, таблетирование,
обеспыливание, первичная упаковка в
блистер, групповая упаковка в
коробку из картона;
при производстве нанесения
пленочных покрытий на таблетки:
растаривание, измельчение и просев,
взвешивание, приготовление
увлажнителя, смешивание, влажное
гранулирование, сушка массы для
таблетирования, сухое
гранулирование, опудривание,
таблетирование, обеспыливание,
нанесение покрытия, первичная
упаковка в блистер, групповая
упаковка в коробку из картона;
при производстве капсулированных
лекарственных форм: растаривание,
измельчение и просев, взвешивание,
приготовление увлажнителя,
смешивание, влажное гранулирование,
сушка массы для таблетирования,
сухое гранулирование, опудривание,
наполнение капсул, первичная
упаковка в блистер, групповая
упаковка в коробку из картона;
при производстве стерильных
порошков: получение воды очищенной
и воды для инъекции, растаривание
материалов первичной упаковки,
наружная и внутренняя мойка
флаконов, стерилизация флаконов,
подготовка и стерилизация пробок,
дозированная рассыпка порошка и
укупоривание флаконов резиновыми
пробками, укупоривание флаконов
алюминиевыми колпачками, маркировка
флаконов, контроль флаконов,
вторичная упаковка в пачку из
картона, групповая упаковка в
коробку из картона; при
производстве инфузионных растворов:
растаривание, взвешивание,
получение воды очищенной и воды для
инъекции, приготовление раствора,
маркировка пакетов, наполнение и
запаивание пакетов, стерилизация
пакетов с раствором, контроль
пакетов с раствором препарата,
групповая упаковка в коробку из
картона

Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 3003 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы тиiс
3004
Терапевтiк немесе алдын алу мақсаттарында пайдалануға арналған, араласқан немесе араласпаған өнiмдерден тұратын, дозаланған дәрiлiк нысандар түрiнде өлшенiп оралған (трансдермальдық жүйелер нысанындағы дәрiлiк заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудамен сатуға арналған дәрiлiк заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ белгiлi бiр технологиялық операцияларды орындау кезiнде:
Ампулалардағы иньекцияға арналған ерiтiндiлердi өндiру кезiнде:
Ыдысқа салу, өлшеу, тазартылған суды және инъекцияға арналған суды алу ерiтiндi жасау, ампулаларды кесу ампулаларды iшкi және сыртқы жуу ампулаларды кептiру, ампулаларды, толтыру, ампулаларды дәнекерлеу ампулаларды зарарсыздандыру препарат ерiтiндiсi бар ампулаларды бақылау, таңбалау және қораптарға бiрiншi орап салу, картоннан жасалған қораптарға топтап орап салу;
Ылғалды түйiрлеу әдiсiмен таблеткаларды өндiру кезiнде: Ыдысқа салу, ұсақтау және себу, өлшеу, ылғалдағышты дайындау, таблеткалау үшiн қоспа жасау, кептiру, құрғақ түйiршiктеу, борпылдақтату, таблеткалау, тозаңдату, блистерге бастапқы орап салу, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу;
Таблеткаларды алдын ала сұйытылған қабатта өндiру кезiнде: ыдысқа салу, ұсақтау және себу, өлшеу, араластыру, таблеткалау, тозаңдату, блистерге бастапқы орап салу, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу;
Тiкелей нығыздау әдiсiмен таблеткаларды өндiру кезiнде: ыдысқа салу, ұсақтау және себу, өлшеу, ылғалдағышты дайындау, араластыру, ылғалды түйiршiктеу, таблеткалау үшiн қоспаны кептiру, құрғақ түйiршiктеу, борпылдақтату, таблеткалау, тозаңдату, жабынын салу, блистерге бастапқы орап салу, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу;
Таблеткаларға үлдiрлi жабын салуды өндiру кезiнде:
ыдысқа салу, ұсақтау және себу, өлшеу, ылғалдағышты дайындау, араластыру, ылғалды түйiршiктеу, таблеткалау үшiн қоспаны кептiру, кұрғақ түйiршiктеу, борпылдақтату, таблеткалау, тозаңдату, жабынын салу, блистерге бастапқы орап салу, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу;
Капсулаландырылған дәрiлiк пiшiндердi өндiру кезiнде:
ыдысқа салу, ұсақтау және себу, өлшеу, ылғалдағышты дайындау, араластыру, ылғалды түйiршiктеу, таблеткалау үшiн қоспаны кептiру, құрғақ түйiршiктеу, борпылдақтату, капсулаларды толтыру, блистерге бастапқы орап салу, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу;
Зарарсыздандырылған ұнтақтарды өндiру кезiнде:
Тазартылған және инъекцияға арналған суды алу, бастапқы орам материалдарын ыдысқа салу, флакондарды сыртқы және iшкi жуу, флакондарды зарарсыздандыру, қақпақтарды әзiрлеу және зарарсыздандыру, ұнтақты дозамен салу және резеңке қақпақтармен флакондарды тығындау, флакондарды алюминий қақпақшалармен тығындау, флакондарды таңбалау, флакондарды бақылау, картоннан жасалған бумаға екiншi рет орап салу, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу;
Инфузиялық ерiтiндiлердi өндiру кезiнде:
Ыдысқа салу, өлшеу, тазартылған су және инъекцияға арналған су алу, ерiтiндi дайындау, пакеттердi таңбалау, пакеттердi толтыру және дәнекерлеу, пакеттердi ерiтiндiмен зарарсыздандыру, препарат ерiтiндiсi бар пакеттердi бақылау, картоннан жасалған қорапқа топтамалап орап салу

3005
Вата, марля, бинты
и аналогичные
изделия (например,
перевязочный
материал,
лейкопластыри,
припарки),
пропитанные или
покрытые
фармацевтическими
веществами или
расфасованные в
формы или упаковки
для розничной
продажи,
предназначенные
для использования
в медицине,
хирургии,
стоматологии или
ветеринарии
Изготовление из материалов любых
позиций, за исключением
фармацевтических веществ. Однако
стоимость используемых материалов
позиции 3005 не должна превышать 50
% цены конечной продукции
3006 60
Средства
химические
контрацептивные,
изготовленные на
основе гормонов
или спермицидов
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа 31
Удобрения
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором используемые
материалы должны классифицироваться
в позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и продукты, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
Группа 32
Экстракты
дубильные или
красильные;
таннины и их
производные;
красители,
пигменты и прочие
красящие вещества;
краски и лаки;
шпатлевка и прочие
мастики; чернила
[типографская
краска], кроме
продукции позиций
из 3201, 3205 00
000 0, для которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции.
из 3201
Экстракты
дубильные
растительного
происхождения;
таннины и их соли,
эфиры простые и
сложные и прочие
производные
Изготовление из экстрактов
дубильных веществ растительного
происхождения
3205 00
000 0
Цветные лаки;
препараты на
основе цветных
лаков, указанные в
примечании 3 к
данной группе
Изготовление из материалов любых
позиций, за исключением материалов
позиций 3203 и 3204 при условии,
что стоимость всех материалов,
относящихся к позиции 3205, не
превышает 20 % цены конечной
продукции
Группа 33
Эфирные масла и
резиноиды;
парфюмерные,
косметические или
туалетные
средства, кроме
продуктов позиции
3301, для которых
применяемое
правило излагается
далее
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 40 % цены конечной
продукции
3301
Масла эфирные
(содержащие или не
содержащие
терпены), включая
конкреты и
абсолюты;
резиноиды;
экстрагированные
эфирные масла;
концентраты
эфирных масел в
жирах, нелетучих
маслах, восках или
аналогичных
продуктах,
получаемые методом
анфлеража или
мацерацией;
терпеновые
побочные продукты
детерпенизации
эфирных масел;
водные дистилляты
и водные растворы
эфирных масел
Изготовление из материалов любых
позиций, в том числе из других
материалов той же позиции, с
применением очистки специальным
способом в производственных
условиях в соответствии с
технологией переработки. Однако
стоимость используемых материалов

3005
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолдануға арналған припаркалар), фармацевтикалық заттар сiңiрiлген немесе қапталған, бөлшек саудамен сату үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп оралған, мақта, дәке, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу материалы, лейкопластырлар
Фармацевтикалық заттарды қоспағанда, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау алайда, 3005 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3006 60
Гормондардың немесе спермицидтердiң негiзiнде дайындалған химиялық контрацептивтiк құралдар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
31-топ
Тыңайтқыштар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
32-топ
Илеу немесе бояу экстракттары; таниндер мен олардың туындылары; бояғыштар, бояутектер және өзге де бояушы заттар; бояулар мен лактар; тығыздағыштар және өзге де мастикалар сия [типографиялық бояу], үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 3201-ден, 3205 00 000 0 позициялардың өнiмдерiнен басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3201-ден
Өсімдіктен пайда болған илеу экстракттары; танниндер мен олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлер мен өзге де туындылар
Өсiмдiктен алынатын илеу заттарының экстракттарынан дайындау
3205 00 000 0
Түрлi-түстi лактар; осы топқа 3-ескертуде көрсетiлген түрлi-түстi лактардың негiзiндегi препараттар
Бұл топқа 3203 және 3204 позициялардың материалдарын қоспағанда, 3205 позицияға жататын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
33-топ
Эфир майлары мен резиноидтар; парфюмерлiк, косметикалық немесе дәретхана заттары, олар үшiн қолданылатын ереже бұдан әрi жазылатын 3301 позицияның өнiмдерiнен басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 40%-ынан аспауы тиiс
3301
Қатты және абсолюттi гүл сығындыларын қоса алғанда, эфир майлары (терпендерден босатылған немесе босатылмаған) резиноидтар; сығылған эфир майлары; анфлераж немесе мацерация әдiсiмен алынатын тоң майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздардағы немесе ұқсас өнiмдердегi эфир майларының концентраттары; эфир майларын терпенсiздендiру жолымен алынған терпендiк жанама өнiмдер; эфир майларының сулы дистилляттары мен сулы ерiтiндiлерi

позиции 3301 не должна превышать 50
% цены конечной продукции
Группа 34
Мыло,
поверхностно-
активные
органические
вещества, моющие
средства,
смазочные
материалы,
искусственные и
готовые воски,
составы для чистки
или полировки,
свечи и
аналогичные
изделия, пасты для
лепки, пластилин,
"зубоврачебный
воск" и составы на
основе гипса для
зубоврачебных
целей, кроме
товаров позиций
3404 и из 3404,
для которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление, при котором все
использованные материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции готовой
продукции. Однако материалы той же
позиции могут использоваться при
условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции. Для мыла: изготовление
из материалов любых позиций, при
условии выполнения технологических
операций: жировой набор по
рецептуре; варка мыла; мылосборник;
охлаждение и сушка; механическая
обработка; смешивание с добавками;
механическая обработка; резка;
штамповка; упаковка.
3403
Материалы
смазочные (включая
смазочно-
охлаждающие
эмульсии для
режущих
инструментов,
средства для
облегчения
вывинчивания
болтов или гаек,
средства для
удаления ржавчины
или
антикоррозионные
средства и
препараты для
облегчения выемки
изделий из форм,
изготовленные на
основе смазок) и
средства,
используемые для
масляной или
жировой обработки
текстильных
материалов, кожи,
меха или прочих
материалов, кроме
средств,
содержащих в
качестве основных
компонентов 70
мас.% или более
нефти или
нефтепродуктов,
полученных из
битуминозных пород
Изготовление из материалов той же
позиции при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
из 3404
Воски
искусственные и
готовые воски
Операции по рафинированию и/или
одна или несколько определенных
обработок. Прочие операции, в
которых все используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако материалы той же
позиции, что и продукт, могут
использоваться при условии, что их
стоимость не превышает 50 % цены
конечной продукции
Группа 35
Белковые вещества;
модифицированные
крахмалы; клеи;
ферменты, кроме
продуктов
подсубпозиций 3505
10 500 0; 3505 10
900 0, из 3507,
для которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции
3505 10
500 0
Крахмалы,
эстерифицированные
и
этерифицированные
[превращенные в
сложный или
простой эфир]
Изготовление из материалов любых
позиций, в том числе из других
материалов позиции 3505
3505 10
900 0
Модифицированные
крахмалы прочие
Изготовление из материалов любых
позиций, кроме материалов позиции
1108
из 3507
Ферменты;
ферментные
препараты, в
другом месте не
поименованные или
не включенные
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа 36
Взрывчатые
вещества;
пиротехнические
изделия; спички;
пирофорные сплавы;
некоторые горючие
вещества
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции
Группа 37
Фото и кинотовары,
кроме продуктов
позиций 3701,
3702, 3704 00
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции

Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес өндiрiстiк жағдайларда арнайы тәсiлмен тазалауды қолдана отырып, кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде сол позицияның басқа да материалдарынан дайындау. Алайда, 3301 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
34-топ
Сабын, үстiңгi қабаты белсендi органикалық заттар, жуғыш заттар, майлау материалдары, жасанды және дайын балауыздар, тазалау мен әрлеуге арналған құрамдар, майшамдар мен ұқсас бұйымдар, жапсыруға арналған пасталар, пластилин, «тiс дәрiгерi балауызы» және тiс дәрiгерлiк мақсаттарға арналған гипстiң негiзiндегi құрамдар, ол үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 3404 және 3404-тен позициялардың тауарларынан басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын, материалдар дайын өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, ол позицияның материалдары олардың бағасының 50%-ынан түпкiлiктi өнiм аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн рецептура бойынша тоң сабын үшiн: мынадай: рецептура бойынша тоң сабынды қайнату; май жиынтығы; сабынды қайнату; сабын жинағы суыту және кептiру; механикалық өңдеу; қоспалармен араластыру; механикалық өңдеу; кесу; мөртаңбалау; орау технологиялық операцияларының орындалуы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
3403
Жақпа материалдары (кескiш жабдықтар үшiн жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңiлдететiн құралдарды, датты кетiруге арналған құралдар мен жақпалар негiзiндегi бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңiлдететiн датқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негiзгi құрамдас бөлiктер ретiнде 70 мас.%-дан не одан көп мұнай не мұнай өнiмдерi бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, терiнi, жүндi жаққы маймен және маймен өңдеу үшiн пайдаланылатын құралдар:
Олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен ол позицияның материалдарынан дайындау
3404-тен
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар
Тазарту және/немесе бiр немесе бiрнеше белгiлi бiр өңдеулер жөнiндегi операциялар. Өзге де операциялар, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
35-топ
Белоктық заттар; жетiлдiрiлген крахмалдар; желiмдер; ферменттер, олар үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi 3505 10 500 0; 3505 10 900 0, 3507-ден қосымша кiшi позициялардың өнiмдерiнен басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3505 10 500 0
Крахмалдар, эстерифицияланған және этерифицияланған [күрделi немесе қарапайым эфирге айналдырылған]
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 3505 позицияның басқа да материалдарынан дайындау
3505 10 900 0
Өзге де өзгертілген крахмалдар
1108 позицияның материалдарынан басқа, кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
3507-ден
Басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған ферменттi препараттар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
36-топ
Жарылғыш заттар; пиротехникалық бұйымдар; сiрiңкелер; пирофорлық қорытпалар; кейбiр жанғыш заттар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
37-топ
Фото және кино тауарлары, 3701, 3702, 3704 00 позицияларының өнiмдерiнен басқа
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн

3701
Фотопластинки и
фотопленки,
плоские,
сенсибилизиро-
ванные,
неэкспонированные,
из любых
материалов, кроме
бумаги, картона
или текстильных;
пленки плоские для
моментальной
фотографии,
сенсибилизиро-
ванные,
неэкспонированные,
в упаковке или без
упаковки
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиций 3701 и 3702
3702
Фотопленки в
рулонах,
сенсибилизиро-
ванные,
неэкспонированные,
из любых
материалов, кроме
бумаги, картона
или текстильных;
пленки для
моментальной
фотографии в
рулонах,
сенсибилизиро-
ванные,
неэкспонированные
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиций 3701 и 3702
3704 00
Фотографические
пластинки, пленки,
бумага, картон и
текстильные
материалы,
экспонированные,
но не проявленные
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиций 3701 и 3704 00
Группа 38
Прочие химические
продукты, кроме
позиции 3801 20
100 0, 3801 30 100
0, из 3803 00, из
3805, 3806, 3806
30 000 0, из 3807
00, 3811 21 000 0,
3823 70 000 0, из
3824
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиций продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 20 % цены конечной
продукции
3801 20
100 0
Графит коллоидный
в виде суспензии в
масле; графит
полуколлоидный
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
3801 30
000 0
Пасты углеродистые
для электродов и
аналогичные пасты
для футировки
печей
Изготовление из материалов любых
позиций, при котором стоимость
используемых материалов позиции
3403 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
из 3803 00
Масло талловое,
рафинированное или
нерафинированное
Рафинирование неочищенного масла
из 3805 10
900 0
Масло скипидарное
сульфатное,
очищенное
Очистка путем дистилляции или
рафинирования неочищенного масла
скипидарного сульфатного
из 3806 90
000 0
Эфир сложный
смоляной
Изготовление из смолосодержащих
кислот
3806 30
000 0
Смолы
сложноэфирные
Изготовление из смолосодержащих
кислот
3807 00
900 0
Деготь черный (вар
или смола из
растительного
гудрона)
Перегонка древесного дегтя
из 3824
Готовые связующие
вещества для
производства
литейных форм или
литейных стержней;
продукты и
препараты
химические,
химической или
смежных отраслей
промышленности
(включая
препараты,
состоящие из
смесей природных
продуктов), в
другом месте не
поименованные или
не включенные
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиций продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает 50 % цены конечной
продукции
3811 21
000 0
Присадки к
смазочным маслам,
содержащие нефть
или нефтепродукты,
полученные из
битуминозных
минералов
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов позиции

3701
Фотопластинкалар мен фотоүлдiрлер, жұқа, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, қағаздан, картоннан немесе тоқымалардан басқа, кез келген материалдардан жасалған; жылдам суретке түсiруге арналған жұқа үлдiрлер, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, орамда немесе орамсыз
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар 3701 және 3702 позициялардан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс
3702
Рулондағы фотоүлдiрлер, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, қағаздан, картоннан немесе тоқымалардан басқа, кез келген материалдардан жасалған; жылдам суретке түсiруге арналған рулондағы үлдiрлер, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар 3701 және 3702 позициялардан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс
3704 00
Фотографиялық пластинкалар, үлдiрлер, қағаз, картон және тоқыма материалдары, экспонизацияланған, бiрақ айқындалмаған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар 3701 және 370400 позициялардан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс
38-топ
3801 20 100 0, 3801 30 100 0, 3803 00-ден, 3805-тен, 3806-дан, 3806 30 000, 3807 00-ден, 3811 21 000, 3823 70 000, 3824-тен позициялардан басқа, өзге де химиялық өнiмдер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар өнiмiнiң позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3801 20 100 0
Майдағы суспензия түрiндегi коллоидтi графит; жартылай коллоидтi графит
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3801 30 000 0
Электродтарға арналған көмiртектi пасталар және пештердi шегендеуге арналған ұқсас пасталар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде 3403 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3803 00-ден
Таллол майы, тазартылған тазарту
Тазаланбаған майды рафинадтау
3805 10 900 0-тен
Сульфатты скипидар майы тазартылған
Сульфатты скипидар тазаланбаған майын дистиляттау немесе тазалау жолымен тазарту
3806 90 000 0-ден
Күрделi шайырлы эфир
Құрамында шайыры бар қышқылдардан дайындау
3806 30 000 0
Күрделi эфирлi шайырлар
Құрамында шайыры қышқылдардан дайындау
3807 00 900 0
Қарамай (өсiмдiк гудронынан алынған нұм немесе шайыр)
Сүректiк қарамайды айдау
3824-тен
Құйма нысандарын немесе құю өзектерінің өндіріс үшін дайын байланыстырушы заттар; химиялық немесе өнеркәсіптің аралас салаларының өнімдері мен химиялық препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда), басқа жерде айтылмаған немесе қосылмаған
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар өнiмiнiң позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
3811 21 000 0
Битуминозды минералдардан алынған құрамында мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар жағармайларға қосымдар

3811 не должна превышать 50 % цены
конечной продукции
3823 70
000 0
Промышленные
жирные спирты
Изготовление из материалов любых
позиций, в том числе из жирных
кислот
из 3901 -
3915*
Полимеры этилена в
первичных формах -
Отходы, обрезки и
скрап, из
пластмасс
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. Однако стоимость всех
используемых материалов группы 39
не должна превышать 20 % цены
конечной продукции.
из 3916 -
3921
Мононить с
размером
поперечного
сечения более 1
мм, прутки,
стержни и профили
фасонные, с
обработанной или
необработанной
неповерхностью, но
не подвергшиеся
иной обработке, из
пластмасс - плиты,
листы, пленка и
полосы или ленты
из пластмасс,
прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. Однако стоимость всех
использованных материалов группы 39
не должна превышать 20 % цены
конечной продукции.
3920 10
250 0
Пленка, полосы или
ленты толщиной не
более 0,125 мм из
полимеров этилена,
с удельным весом
менее 0,94, с
напечатанным
рисунком и
текстом, в рулонах
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
3920 10
280 0
Пленка, полосы или
ленты толщиной не
более 0,125 мм из
полимеров этилена,
с напечатанным
рисунком и
текстом, с
удельным весом
0,94 или более, в
рулонах
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
3920 20
210 0
Пленка, полосы или
ленты из полимеров
пропилена,
толщиной не более
0,10 мм,
биаксально
ориентированных, в
рулонах
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
3926
Изделия прочие из
пластмасс и
изделия из прочих
материалов
товарных позиций
3901 – 3914
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
3926 30
000 0
Крепежные изделия
и фурнитура для
мебели,
транспортных
средств или
аналогичные
изделия
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей

Дайындау, ол кезде 3811 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3823 70 000 0
Өнеркәсiптiк майлы спирттер
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде майлы қышқылдардан дайындау
3901 - 3915-тен*
Бастапқы нысандардағы полимерлер-пластмассадан қалдықтар, кесінділер және жиынды
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Алайда, 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы тиiс
3916 – 3921-ден
Көлденең қимасы 1мм асатын даражіп, шыбықтар, өзектер және фасондық кескіндер өңделген немесе өңделмеген жазықтықпен, бірақ басқа өңдеуге берілмеген, пластмассадан – пластмассадан тақталар, жаймалар, қабықтар немесе жолақтар, өзге де
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Алайда, 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы тиiс
3920 10 250 0
Қалыңдығы 0,125 мм аспайтын, этилен полимерлерiнен жасалған, үлес салмағы 0,94-тен кем, басылған суретi мен мәтiнi бар, рулондардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3920 10 280 0
Қалыңдығы 0,125 мм аспайтын, этилен полимерлерiнен жасалған, басылған суретi мен мәтiнi бар, үлес салмағы 0,94 мм немесе одан асатын, рулондардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3920 20 210 0
Қалыңдығы 0,10 мм аспайтын, пропилен полимерлерiнен жасалған, биоксалды бағдарланған, рулондардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3926
Пластмассадан жасалған басқа бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының материалдарынан жасалған өзге де бұйымдар, тек 3926 30000, 3926 90 тауар позицияларынан басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
3926 30 000 0
Бекiткiш құралдар және жиhаз, көлiк құралдары үшiн фурнитура немесе ұқсас бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу

3926 90
Изделия прочие из
пластмасс и
изделия из прочих
материалов
товарных позиций
3901-3914, прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей
4001
Каучук
натуральный,
балата,
гуттаперча,
гваюла, чикл и
аналогичные
природные смолы, в
первичных формах
или в виде
пластин, листов
или полос, или
лент
Расслоение листов натурального
каучука
4005
Невулканизованная
резиновая смесь, в
первичных формах
или в виде
пластин, листов
или полос, или
лент
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции.
4009
Трубы, трубки и
шланги из
вулканической
резины, кроме
твердой резины,
без фитингов
или с фитингами
(например,
соединениями,
трубками, фланцами)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих операций:
- нарезка шланга;
- нарезка муфтовых соединений;
- навинчивание муфт;
- гидравлическое испытание шлангов
на прессе
4011
Шины и покрышки
пневматические
резиновые новые
Изготовление, при котором стоимость
используемого сырья, имеющего
одинаковую товарную позицию с
готовым продуктом, не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
4015
Одежда и принадлежности к  одежде (включая перчатки,  рукавицы и митенки) из  вулканизованной резины. кроме твердой резины, для различных целей
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции 4015 не должна превышать:
80 % цены конечной продукции
- в первый год с даты начала изготовления данного вида товара;
70 % цены конечной продукции
- во второй год;
60 % цены конечной продукции
- в третий год;
50 % цены конечной продукции с четвертого года изготовления данного вида товара.
При условии выполнения следующих операций для стерильных перчаток:
изготовление упаковки;
расфасовка в индивидуальную упаковку попарно;
стерилизация;
проверка на стерильность.
При условии выполнения следующих операций для нестерильных перчаток:
хлоринация или полимеризация, изготовление упаковки;
расфасовка в групповую  упаковку по 25-50 пар (полиэтиленовый вкладыш, картонная коробка/бокс)
4017 00
Резина твердая
(например, эбонит)
во всех формах,
включая отходы и
скрап; изделия из
твердой резины
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей
из 4101 -
4103
Необработанные
шкуры крупного
рогатого скота
(включая буйволов)
или животных
семейства
лошадиных (парные
или соленые,
сушеные, золеные,
пикелеванные или
консервированные
другим способом,
но не дубленые, не
выделанные под
пергамент или не
подвергнутые
дальнейшей
обработке), с
волосяным покровом
или без волосяного
покрова, двоеные
или недвоеные -
прочие
необработанные
шкуры (парные или
соленые, сушеные,
золеные,
пикелеванные или
консервированные
другим способом,
но не дубленые, не
выделанные под
пергамент или не
подвергнутые
дальнейшей
обработке), с
волосяным покровом
или без волосяного
покрова, двоеные
или недвоеные,
кроме исключенных
примечаниями 1б
или 1в к данной
группе
Переработка шкур животных путем
удаления волосяного покрова
из 4104 -
4107
Дубленая кожа или
кожевенный краст
из шкур крупного
рогатого скота
(включая буйволов)
или животных
семейства
лошадиных, без
волосяного
покрова, двоеные
или недвоеные, но
без дальнейшей
обработки - кожа,
дополнительно
обработанная после
дубления или в
виде кожевенного
краста, включая
выделанную под
пергамент, из шкур
крупного рогатого
скота (включая
буйволов) или
животных семейства
лошадиных, без
волосяного
покрова, двоеная
или недвоеная,
кроме кожи
товарной позиции
4114
Изготовление кожи из шкур животных,
прошедших операцию дубления
из 4302
Дубленые или
выделанные меховые
шкурки (включая
головы, хвосты,
лапы и прочие
части или лоскут),
несобранные или
собранные (без
добавления других
материалов), кроме
указанных в
товарной позиции
4303
Изготовление из дубленых или
выделанных меховых шкурок
несобранных

3926 90
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901 - 3914 тауар позициясының әзге де материалдарынан жасалған бұйымдар, өзгелерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу
4001
Табиғи каучук, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және бастапқы нысандардағы немесе тiлiмдер, табақтар немесе жолақтар [немесе таспалар] түрiндегi ұқсас табиғи шайырлар
Табиғи каучук табақтарының қабаттала бөлiнуi
4005
Бастапқы нысандардағы немесе тiлiмдер, табақтар немесе жолақтар [немесе таспалар жолақтар [немесе таспалар] түрiндегi қыздырылмаған резеңке қоспасы
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
4009
Қатты резеңкеден басқа вулкандық резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және шлангтер, фитингтерсіз немесе фитингтермен (мысалы, қосылыстармен, түтіктермен, шентемірлермен)
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- шлангты кесу;
- муфталық қосылыстарды кесу;
- муфталарды бұрау;
- шлангтарды сыққышта гидравликалық сынау
4011
Пневматикалық резеңке жаңа шиналар мен покрышкалар
Дайындау, ол кезде өнiммен бiрдей тауар позициясында пайдаланылатын шикiзаттың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
4015
Киім және түрлі мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киімдерге (қолғаптарды, биялайларды және митенкілерді қоса алғанда) арналған керек-жарақтар
Кез келген позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 4015 позициясының пайдаланылатын материалдар құны мыналардан:
- тауардың осы түрін дайындаған күннен бастап бірінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
- екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан;
- үшінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 60 %-ынан;
- тауардың осы түрін дайындаудың төртінші жылынан бастап түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс.
Зарарсыздандырылған биялайлар үшін мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- орамаларды дайындау;
- екі-екіден жекелеген орамаға қаптау;
- зарарсыздандыру;
- зарарсыздығын тексеру.
Зарарсыздандырылмаған биялайлар үшін мынадай операцияларды орындаған жағдайда:
- хлоринация немесе полимерлеу;
- орамаларды дайындау;
- 25-50 жұптан топты орамаға қаптау (полиэтиленді қосымша бет, картонды қорап/бокс)
4017 00
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), калдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар:
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу
4101- 4103-тен
Ірі қара малдың (енекені қоса алғанда) немесе жылқытектестер тұқымдас жануарлардың (жұпты немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, басқа әдіспен пикельденген немесе консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментке өңделмеген немесе кейінгі өңдеуге жатпайтын) өңделмеген терілері, жүн қабаты жоқ, екіленген немесе екіленбеген - (жұпты немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, басқа әдіспен пикельденген немесе консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментке өңделмеген немесе кейінгі өңдеуге жатпайтын), жүн қабаты бар немесе жоқ, екіленген немесе екіленбеген, осы топтың 1б немесе 1в ескертпелері алынғаннан басқа
Жануарлар терiлерiнің жүн қабатын қырқу жолымен өңдеу
4104- 4107-ден
Ірі қара малдың терісінен болған (енекені қоса алғанда) немесе жылқытектестер тұқымдас жануарлардың иленген терілері немесе былғары краст, жүн қабаты жоқ, екіленген немесе екіленбеген, бірақ кейінгі өңдеусіз – ірі қара малдың (енекені қоса алғанда) немесе жылқытектестер тұқымдас жануарлардың терілерінен болған, жүн қабаты бар немесе жоқ, екіленген немесе екіленбеген, 4114 позициядағы тауар теріден басқа, пергаментке өңделгенді қоса алғанда, былғары краст ретінде немесе иленуден кейінгі қосымша өңделген тері
Илеу операциясынан өткен жануарлар терiлерiнен былғары дайындау
4302-ден
Құралған немесе құралмаған иленген немесе өңделген ілбір тері қиықтары (басты, құйрықтырды, табандарды және өзге де бөліктерді немесе қиықтарды қоса алғанда), 4303 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа
Құралмаған, иленген немесе өңделген үлбiр терi қиықтардан дайындау

4403
Лесоматериалы
необработанные, с
удаленной или
неудаленной корой
или заболонью или
грубо брусованные
или небрусованные
Изготовление из необработанных
лесоматериалов, со снятой корой или
просто ободранной
4407
Лесоматериалы
распиленные или
расколотые вдоль,
разделенные на
слои или лущеные,
строганые или
нестроганые,
шлифованные или
нешлифованные,
имеющие или не
имеющие торцевые
соединения,
толщиной более 6
мм
Распиловка, строгание, шлифование,
соединения в шип
4408
Листы для
облицовки (включая
полученные
разделением
слоистой
древесины), для
клееной фанеры или
для аналогичной
слоистой древесины
и прочие
лесоматериалы,
распиленные вдоль,
разделенные на
слои или лущеные,
строганые или
нестроганые,
шлифованные или
нешлифованные,
имеющие или не
имеющие торцевые
соединения,
толщиной не более
6 мм
Соединение (склеивание), строгание,
шлифование
4409
Пиломатериалы
(включая планки и
фриз для
паркетного
покрытия пола,
несобранные) в
виде
профилированного
погонажа (с
гребнями, пазами,
шпунтованные, со
стесанными краями,
с соединением в
виде полукруглой
калевки, фасонные,
закругленные или
аналогичные) по
любой из кромок,
торцов или
плоскостей,
строганые или
нестроганые,
шлифованные или
нешлифованные,
имеющие или не
имеющие торцевые
соединения
Фрезерование или профилирование,
шлифование, или соединение в шип,
распиловка
4414 00
Рамы деревянные
для картин,
фотографий, зеркал
или аналогичных
предметов
Профилирование, фрезерование,
сборка
4416 00
000 0
Бочки, бочонки,
чаны, кадки и
прочие бондарные
изделия и их
части, из
древесины, включая
клепку
Изготовление из клепки, даже
опиленной по двум основным
плоскостям, но не обработанной
иначе
4418
Изделия столярные
и плотницкие,
деревянные,
строительные,
включая ячеистые
деревянные панели,
панели напольные
собранные, гонт и
дранку кровельные
Изготовление из лесоматериалов,
причем используемые материалы
должны классифицироваться в
позиции, отличной от позиции
продукта. Однако могут
использоваться ячеистые панели из
дерева гонт, дранка
4421
Изделия деревянные
прочие
Изготовление из дерева любой
позиции, кроме хольцдрата позиции
4409
4802
Бумага и картон
немелованные,
используемые для
письма, печати или
других графических
целей, и
неперфорированные
карты и
неперфорированные
бумажные ленты в
рулонах или
прямоугольных
(включая
квадратные) листах
любого размера,
кроме бумаги
товарных позиций
4801 или 4803;
бумага и картон
ручного отлива
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- установка рулона на размотку на
технологическом оборудовании;
- осуществление поперечной и
продольной резки установленного
формата на технологическом
оборудовании;
- осуществление комплектования
пачки установленного формата на
технологическом оборудовании;
- упаковка на конвейере

4403
Өңделмеген, қабығы алынған немесе қабығы алынбаған, дөрекі түрде қырланған немесе қырланбаған ағаш материалдары
Қабығы алынған немесе жай аршылған өңделмеген ағаш материалдарынан дайындау
4407
Ұзыннан арамен кесiлген немесе шабылған, сүргiленген немесе аршылған, жонылған немесе жонылмаған, жалтыратылған немесе жалтыратылмаған, қалыңдығы 6 мм астам кертiкке қосылысы бар немесе жоқ ағаш материалдары
Кесу, сүргiлеу, жалтырату, кертiкке қосу
4408
Қаптауға арналған табақтар (қабатты сүректің бөлуімен алынғандарды қоса алғанда), желімделген фанераға арналған немесе ұқсас қабатты сүрекке арналған және өзгеде бойлай кесілген, қабатқа бөлінген немесе жонылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, жалтыратылған немесе жалтыратылмаған қалындығы 6 мм аспайтын кертікке қосылысы бар не жоқ
Қосу (желiмдеу), сүргiлеу, жалтырату
4409
Жиектердің немесе жазықтықтардың кез келгені бойынша пішінделген погонаж түріндегі (қырлары, ойықтары бар, шпунтталған, жонылған жиектері бар, фасонды жартылай шеңбер калевка түріндегі қосылыстары бар, шеңберленген немесе ұқсас), сүргіленген
Жоңғылау немесе пiшiндеу, жалтырату немесе кертiкке қосу, арамен кесу
4414 00
Картиналарға, фотосуреттерге, айналарға немесе ұқсас заттарға арналған ағаш рамалар
Пiшiндеу, жоңғылау, жинау
4416 00 000 0
Бөшкелер, шағын бөшкелер, күбiлер, кадкалар мен өзге де күбi бұйымдары мен олардың тойтарманы қоса алғанда, ағаштан жасалған бөлшектерi
Екi негiзгi жазықтық бойынша кесiлген, бiрақ өзгеше өңделмеген тойтармадан дайындау
4418
Ағаш бұйымдары және балташы, ағаш, құрылыс, ұяшықты ағаш панельдерді, жинақталған едендік панельдерді, гонт және төбелік дранкті қоса алғанда
Ағаш материалдарынан дайындау, әрi пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, гонт, дранкт ағашынан жасалған, ұяшықты панелдер пайдаланылуы мүмкiн
4421
Өзге де ағаш бұйымдары
Кез келген позицияның ағашынан дайындау, 4409 позициялы хольцдраттан басқа
4802
Жылтырлатылмаған, хат, басып шығару және басқа графикалық мақсаттар үшін қолданылатын қағаз және картон, және тесілмеген карталар және тесілмеген қағаз таспалар, орамдарда немесе тік бұрышты (шаршыларды қоса алғанда) парақтарда кез келген мөлшерде, 4801 немесе 4803 тауарлық позициялардың қағаздарынан басқа; қолдан құйылған қағаз және картон
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- технологиялық жабдықта орамды тарқатуға орнату;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімде көлденең және бойлық кесуді жүзеге асыру;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімдегі бумаларды жиынтықтауды жүзеге асыру;
- конвейерде буып түю

4810
Бумага и картон,
покрытые с одной
или с обеих сторон
каолином
(китайской глиной)
или другими
неорганическими
веществами, с
использованием
связующего
вещества или без
него, и без
какого-либо
другого покрытия,
с окрашенной или
неокрашенной,
декорированной
или не
декорированной
поверхностью,
напечатанные или
не напечатанные,
в рулонах или
прямоугольных
(включая
квадратные) листах
любого размера:
- бумага и картон,
используемые для
письма, печати или
других графических
целей, не
содержащие
волокон,
полученных
механическим или
химико-механическим
способами, или с
содержанием
таких волокон не
более 10 %
от общей массы
волокна
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- установка рулона на размотку на
технологическом оборудовании;
- осуществление поперечной и
продольной резки установленного
формата на технологическом
оборудовании
4817
Конверты, карточки
для писем,
почтовые открытки
без рисунков и
карточки для
переписки, из
бумаги или
картона; коробки,
сумки, футляры и
компендиумы, из
бумаги или
картона,
содержащие наборы
бумажных
канцелярских
принадлежностей
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
4819
Картонки, ящики,
коробки, мешки,
пакеты и другая
упаковочная тара,
из бумаги,
картона,
целлюлозной ваты
или полотна из
целлюлозных
волокон; коробки
для картотек,
лотки для писем и
аналогичные
изделия, из бумаги
или картона,
используемые в
учреждениях,
магазинах или в
аналогичных целях
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции товара. Однако
стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
5111
Ткани из шерстяной
пряжи аппаратного
прядения или пряжи
аппаратного
прядения из
тонкого волоса
животных
При условии выполнения
технологических операций: снование
пряжи в соответствии с заправочным
расчетом ткани, шлихтование пряжи,
проборка или привязка пряжи на
ткацкий станок, ткачество, отделка
ткани в соответствии с
технологическим режимом:
отварка-расшлихтовка, крашение,
заключительная отделка, разбраковка
готовой ткани
5112
Ткани из шерстяной
пряжи гребенного
прядения или пряжи
гребенного
прядения из
тонкого волоса
животных
При условии выполнения
технологических операций:
- снование пряжи в соответствии с
заправочным расчетом ткани,
шлихтование пряжи, проборка или
привязка пряжи на ткацкий станок,
ткачество, отделка ткани в
соответствии с технологическим
режимом: отварка-расшлихтовка,
крашение, заключительная отделка,
разбраковка готовой ткани
5208 -
5212
Ткани
хлопчатобумажные,
содержащие 85
мас.% или более
хлопковых волокон,
с поверхностной
плотностью не
более 200 г/м2
При условии выполнения
технологических операций:
- снование пряжи в соответствии с
заправочным расчетом ткани,
шлихтование пряжи, проборка или
привязка пряжи на ткацкий станок,
ткачество, отделка ткани в
соответствии с технологическим
режимом: отварка-расшлихтовка,
отбеливание, крашение, печать
рисунка, заключительная отделка,
разбраковка готовой ткани
из 5603
Комплекты и единичные изделия медицинского одноразового стерильного белья из нетканого материала позиции 5603
Входной контроль, настил, раскрой, пошив (при необходимости), стерилизация, упаковка, выходной контроль

4810
Бір немесе екі жағынан каолинмен (қытай саз балшығымен) немесе басқа бейорганикалық заттармен жабылған, байланыстырушы заттарды пайдаланумен немесе оларсыз, және қандай да бір басқа жабынсыз, боялған немесе боялмаған, безендірілген немесе безендірілмеген үстіңгі қабатымен, басып шығарылған немесе басып шығарылмаған, орамдарда немесе тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) кез келген мөлшердегі парақтардағы қағаз және картон:
- хат, басып шығару немесе басқа графикалық мақсаттар үшін құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтар жоқ немесе мұндай талшықтардың талшықтың жалпы салмағының 10 % көп емес құрамы бар пайдаланылатын қағаз және картон
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- технологиялық жабдықта орамды тарқатуға орнату;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімде көлденең және бойлық кесуді жүзеге асыру
4817
Конверттер, хаттарға арналған кәртішкелер, суретсіз почта ашық хаттары және қағаздан немесе картоннан жасалған хат жазысуға арналған кәртішкелер; қағаздан немесе картоннан жасалған, қораптар, сөмкелер, қынаптар және компендиумдар, кеңсе керек-жарақтарының жиынтықтары бар, қағаздардан немесе картондардан
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
4819
Картондар, жәшіктер, қораптар, қаптар, пакеттер және басқа да қаптау қораптары, целлюлоза мақтасынан және целлюлоза талшықтарынан; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланатын қағаздан немесе картоннан жасалған карточкаларға арналған кораптар, хаттарға арналған тартпалар және ұқсас өнімдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
5111
Жүндiк иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан аппараттық иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операциялар:
- матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, бояу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5112
Жүндiк иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан айдарлы иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операциялар:
- матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимға сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, бояу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5208- 5212
85 мас.%-ды немесе бұдан да көп мақта талшықтарын құрайтын, тығыздығы 200 г/м2-ден көп емес жазықтықпен талшықтары бар мақта маталары
Технологиялық операциялар:
- матаның реттелiп есептелуiк сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, ағарту, бояу, сурет басу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5603
5603 позициясының тоқылмаған материалдан жасалған медициналық бір реттік зарарсыздандырылған киімдердің жиынтықтары және бірлі-жарым бұйымдары
Кіріс бақылауы, төсем, пішу, тігу (қажетіне қарай), зарарсыздандыру, буып-түю, шығыс бақылауы

5701
Узелковые ковры и
прочие текстильные
напольные
покрытия, готовые
или неготовые
Ткачество, стрижка полотна,
аппретирование, обшивка краев
изделий. При этом используемые
материалы должны классифицироваться
в позиции, отличной от позиций
5702, 5703, 5704, 5705 00, а их
стоимость не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
5702
Тканые ковры и
прочие текстильные
напольные
покрытия,
нетафтинговые или
нефлокированные,
готовые или
неготовые, включая
"килим", "сумах",
"кермани" и
аналогичные ковры
ручной работы
Ткачество, стрижка полотна,
аппретирование, обшивка краев
изделий. При этом используемые
материалы должны классифицироваться
в позиции, отличной от позиций
5701, 5703, 5704, 5705 00, а их
стоимость не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
5705 00
Ковры и
текстильные
напольные покрытия
прочие, готовые
или неготовые
Ткачество, стрижка полотна,
аппретирование, обшивка краев
изделий. При этом используемые
материалы должны классифицироваться
в позиции, отличной от позиций
5701, 5702, 5703, 5704, а их
стоимость не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
5801
Ткани ворсовые и
ткани из синели,
кроме тканей
товарной позиции
5802 или 5806
При условии выполнения
технологических операций:
снование пряжи в соответствии с
заправочным расчетом ткани,
шлихтование пряжи, проборка или
привязка пряжи на ткацкий станок,
ткачество, отделка ткани в
соответствии с технологическим
режимом: отварка-расшлихтовка,
ворсование, отбеливание, крашение,
печать рисунка, заключительная
отделка, разбраковка готовой ткани
5802
Ткани махровые
полотенечные и
аналогичные
махровые ткани,
кроме узких тканей
товарной позиции
5806; тафтинговые
текстильные
материалы, кроме
изделий товарной
позиции 5703
При условии выполнения
технологических операций: снование
пряжи в соответствии с заправочным
расчетом ткани, шлихтование пряжи,
проборка или привязка пряжи на
ткацкий станок, ткачество, отделка
ткани в соответствии с
технологическим режимом: то есть
отварка, промывка, отбеливание,
крашение, релаксация, разбраковка
готовой ткани
Группа 61
Предметы одежды и
принадлежности к
одежде трикотажные
машинного или
ручного вязания
Изготовление из пряжи любых позиций
при условии выполнения
технологических операций:
- вязание вручную или на машине,
отделочная и тепловая операция
Группа 62
Предметы одежды и
принадлежности к
одежде, кроме
трикотажных
машинного или
ручного вязания
Изготовления из тканей, трикотажных
полотен и нетканых материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
настилание и раскрой материала,
комплектование, монтаж деталей,
сборка изделия, тепловая обработка,
маркировка и чистка изделия

5701
Өрнектi кiлемдер және өзге де дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте пайдаланылатын материалдар 5702, 5703, 5704, 5705 00 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс
5702
Мата кiлемдер және «кiлемдi», «шумақты», «керменi» және қолдан жасалған осыған ұқсас кiлемдердi қоса алғанда, өзге де дүрияландырылмаған немесе флокирлендiрiлмеген, дайын немесе дайын емес Еденге төсейтiн тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте пайдаланылатын материалдар 5701, 5703, 5704, 5705 00 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс
5705 00
Кiлемдер және дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн өзге де тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте, пайдаланылатын материалдар 5701, 5702, 5703, 5704 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс
5801
5802 немесе 5806-тауар позицияcының маталарынан басқа түктi маталар және шашақ жiптерден жасалған маталар
Технологиялық операциялар: матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимға сәйкес өңдеу: - пiсiру-қайта шлихтау, ағарту, бояу, сурет басу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
5802
5806-тауар позициясының енсiз маталарынан басқа, ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас ұзын түктiк маталар; 5703-тауар позициясының бұйымдарынан басқа тафтингтiк тоқыма материалдар
Технологиялық операциялар: матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимға сәйкес өңдеу: яғни пiсiру, қайта жуу, ағарту, бояу, релаксациялау, дайын матаның ақауын тексеру
61-топ
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киiмдер және киiмдердiң керек-жарақтары
Мынадай: қолмен немесе машинамен тоқу, өңдеу және жылу операциясы технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позицияның иiрiм жiбiнен дайындау
62-топ
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киiмiнен басқа киiм заттары және киiмдердiң керек-жарақтары
Мынадай: материалды төсеу және пiшу, жиынтықтау, бөлшектердi монтаждау, бұйымдарды жинақтау, жылытып өңдеу, таңбалау және бұйымды тазалау технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез-келген позицияның иiрiм жiбiнен дайындау

6301
Одеяла и пледы
дорожные
При условии выполнения
технологических операций:
- снование пряжи в соответствии с
заправочным расчетом ткани,
эмульсирование пряжи, проборка или
привязка пряжи на ткацкий станок,
ткачество, отделка ткани в
соответствии с технологическим
режимом, то есть отварка, промывка,
ворсование, декатирование,
заключительная отделка, раскрой,
обметывание среза, разбраковка
6302
Белье постельное,
столовое,
туалетное и
кухонное
Изготовление из тканей, трикотажных
полотен и нетканых материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- настилание и раскрой материала,
комплектование, монтаж деталей
сборка, тепловая обработка,
маркировка и чистка изделия
6501 00
000 0 -
6506
Шляпные формы,
шляпные заготовки
и колпаки из
фетра,
неформованные, без
полей; плоские и
цилиндрические
заготовки (включая
с продольным
разрезом) из фетра
- головные уборы
прочие, с
подкладкой или без
подкладки или с
отделкой или без
отделки
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
раскрой, монтаж, сборка, чистка
изделия
6601
Зонты и
солнцезащитные
зонты (включая
зонты-трости,
садовые зонты и
аналогичные зонты)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
6802
Камень,
обработанный
(кроме сланца) для
памятников или
строительства, и
изделия из него,
кроме товаров
товарной позиции
6801; кубики для
мозаики и
аналогичные
изделия из
природного камня
(включая сланец)
на основе или без
основы; гранулы,
крошка и порошок
из природного
камня (включая
сланец),
искусственно
окрашенные
Пиление или разделение другим
способом
из 6803 00
Сланец
обработанный и
изделия из сланца
или из
агломерированного
сланца
Изготовление из обработанного
сланца
из 6804,
из 6805
Жернова, камни
точильные, круги
шлифовальные и
аналогичные
изделия без
опорных
конструкций,
предназначенные
для шлифовки,
заточки,
полировки,
подгонки или
резания, камни для
ручной заточки или
полировки и их
части из
природного камня,
из
агломерированных
природных или
искусственных
абразивов или из
керамики, в сборе
с деталями из
других материалов
или без этих
деталей;
Природный или
искусственный
абразивный порошок
или зерно на
тканой, бумажной,
картонной или иной
основе,
разрезанной или
сшитой, или
обработанной
другим способом
для получения
определенной
формы, или
необработанной
Изготовление из материалов любой
позиции, за исключением материалов
позиций 6804 и 6805 и карбидов
кремния позиции и 2849
из 6812
Волокно асбестовое
обработанное;
смеси на основе
асбеста или
асбеста и
карбоната магния;
изделия из этих
смесей или из
асбеста (например,
нити, ткани,
одежда, головные
уборы, обувь,
прокладки),
армированные или
неармированные,
кроме товаров
товарной позиции

6301
Жол көрпелерi мен жамылғылар
Технологиялық операциялар: мата есеп-қисабының толтырылумен сәйкес иiрiмжiптi жаңарту, иiрiмжiптi эмульсиялау, иiрiмжiптi тоқыма станогына байлау және керу, тоқыма, яғни, қайнату, жуу, түктеу, декатирлеу, соңғы әрлеу, пiшу, қиманы белгiлiк өлшеу, ақауын тексеру технологиялық режимiне сәйкес матаны әрлеу
6302
Төсектiк, асханалық, дәретханалық және ас үйлiк жаймалар
Мынадай: материалды төсеу және пiшу, жиынтықтау, бөлшектердi монтаждау, жинақтау, жылытып өңдеу, таңбалау және бұйымды тазалау тәрiздi технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде кез келген позициядағы маталардан, трикотаж төсемдерден және мата емес материалдардан дайындау
6501 00 000 0-6506
Фетрден болған қалпақты пішіндер, қалпақтық дайындамалар және қалпақтар, пішімделмеген, жолағы жоқ; фетрадан болған тегіс және цилиндрлік дайындамалар (бойлық кескіні қоса алғанда) - астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ өзге де бас киімдер
Мынадай: қолмен пiшу, монтаждау, жинау, бұйымды тазалау технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позицияның материалдарынан дайындау
6601
Қолшатырлар және күннен қорғайтын қолшатырлар (қолшатыр-таяқты, бақша қолшатырлары мен ұқсас қолшатырларды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
6802
Ескерткiштерге немесе құрылысқа арналып өңделген тас (тақтатастан басқа) және 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа, одан жасалған бұйымдар; таскестерге арналған текшелер және түйiршiктiң негiзiнде немесе онсыз табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда) жасалған ұқсас бұйымдар, қолдан боялған табиғи тастан (тақтатасты қоса алғанда) жасалған үгiндi және ұнтақ
Арамен кесу немесе басқа тәсiлмен бөлу
6803 00-ден
Өңделген тақтатас және тақтатастан жасалған бұйымдар немесе кесектендірілгеннен
Өңделген тақтатастан дайындау
6804-тен 6805-тен
Тегiстеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диiрментас, қайрақ тастар, тегiстеу шеңберлерi мен ұқсас арқау құрастырмаларынсыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсiз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломериялацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөлiктерi:
6804 және 6805 позициялардың материалдарын және 2849 позицияның, кремний карбидтерiн қоспағанда, кез келген позицияның материалдарынан дайындау
6812-ден

6811 или 6813
Изготовление из обработанных
волокон асбеста или из смесей на
основе асбеста, или из смесей на
основе асбеста и магния
из 6814
Слюда обработанная
и изделия из нее,
включая
агломерированную
или
регенерированную
слюду, на
бумажной,
картонной или
другой основе или
без нее
Изготовление из обработанной слюды
(включая агломерированную или
восстановленную слюду)
7006 00
Стекло товарной
позиции 7003, 7004
или 7005, гнутое,
граненое,
гравированное,
сверленое,
эмалированное или
обработанное иным
способом, но не
вставленное в раму
или не
комбинированное с
другими
материалами
Изготовление из материалов той же
позиции при условии выполнения
специальных технологических
операций, обеспечивающих готовому
продукту характеристики,отличные от
использованного сырья
7009
Зеркала
стеклянные, в
рамах или без рам,
включая зеркала
заднего обзора
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
материалов той же позиции, что и
готовый продукт, не должна
превышать 50 % цены конечной
продукции
из 7102
из 7103
из 7104
Алмазы
обработанные или
необработанные, но
неоправленные или
незакрепленные;
драгоценные (кроме
алмазов) и
полудрагоценные
камни,
обработанные или
необработанные,
сортированные или
несортированные,
но ненанизанные,
неоправленные или
незакрепленные;
несортированные
драгоценные камни
(кроме алмазов) и
полудрагоценные
камни, временно
нанизанные для
удобства
транспортировки;
драгоценные или
полудрагоценные
камни,
искусственные или
реконструиро-
ванные,
обработанные или
необработанные,
сортированные или
несортированные,
но ненанизанные,
неоправленные или
незакрепленные;
несортированные
искусственные или
реконструированные
драгоценные или
полудрагоценные
камни, временно
нанизанные для
удобства
транспортировки.
Изготовление из драгоценных или
полудрагоценных камней (натуральных
или реконструированных),
необработанных
из 7106,
из 7108,
из 7110
Серебро (включая
серебро с
гальваническим
покрытием из
золота или
платины),
необработанное или
полуобработанное,
или в виде
порошка;
Золото (включая
золото с
гальваническим
покрытием из
платины)
необработанное или
полуобработанное,
или в виде
порошка;
Платина
необработанная или
полуобработанная,
или в виде порошка
Изготовление из драгоценных
металлов, необработанных
из 7107 00
000 0
из 7109 00
000 0
Металлы
недрагоценные,
плакированные
серебром,
полуобработанные;
Металлы
недрагоценные или
серебро,
плакированные
золотом,
необработанные или
полуобработанные
Изготовление из плакированных
металлов необработанных
7111 00
000 0
Металлы
недрагоценные,
серебро или
золото,
плакированные
платиной,
необработанные или
полуобработанные
Электролитическое, химическое,
термическое обогащение, сплавка
металлов

Өңделген асбест талшықтары; асбестің негізіндегі қоспалары немесе асбест және магний карбонатының негізіндегі қоспалар;осы қоспалардан немесе асбесттен болған өнімдер (мысалы, жіптер, маталар, бас киімдер, аяқ киімдер, төсемдер), 6811 немесе 6813 тауар позициясынан басқа, бекемделген немесе бекемделмеген
Асбестiң өңделген талшықтарынан немесе асбестiң негiзiндегi қоспалардан немесе асбестiң және магнийдiн негiзiндегi қоспалардан дайындау
6814-тен
Өңделген слюда және кесектендірілген немесе қалпына келтірілген слюданы қоса алғанда, қағаз, картон немесе басқа жасалған негіздегі слюдадан немесе слюдасыз бұйымдар
Өңделген слюдадан (кесектендiрiлген немесе қалпына келтiрiлген слюданы қоса алғанда) дайындау
7006 00
7003, 7004 немесе 7005 тауар материалдармен қосылмаған майысқан, қырланған, нақышталған, бұрғыланған, эмальданған немесе өзге тәсiлмен өңделген, рамаға қойылмаған немесе басқа позицияларының шынысы,
Дайын өнiмге пайдаланылған шикiзаттан ерекшелiнетiн сипаттаманы қамтамасыз етушi арнайы технологиялық операциялардың орындауы шартымен сол позицияның материалдарынан дайындау
7009
Артқы жақты көру айнасын қоса алғанда, рамалардағы немесе рамаларсыз шыны айналар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
7102-ден, 7103-тен, 7104-тен
Өңделген немесе өңделмеген алмастар, бірақ жиектелмеген немесе бекітілмеген; Бағалы (алмастардан басқа) және жартылай бағалы тастар, өңделген немесе өңделмеген, сұрыпталған немесе сұрыпталмаған, тізілмеген, жиектелмеген немесе бекітілмеген; сұрыпталмаған бағалы тастар; сұрыпталмаған бағалы тастар (алмастардан басқа) және жартылай бағалы тастар, тасымалдау ыңғайлығына арналған уақытша тізілген; Бағалы немесе жартылай тастар, жасанды немесе қайта қалпына келтірілген, өңделген немесе өңделмеген, сұрыпталған немесе сұрыпталмаған, бірақ тізілмеген, жиектелмеген және бекітілмеген; сұрыпталмаған жасанды немесе қайта қалпына келтірілген бағалы немесе жартылай бағалы тастар, тасымалдау ыңғайлығына арналған уақытша тізілген.
Өңделмеген қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан (табиғи немесе қайта жаңартылған) дайындау
7106-дан, 7108-ден 7110-нан
Өңделген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтын немесе платинадан болған гальваникалық беті бар күмісті қоса алғанда); Өңделген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрдегі алтын (платинадан болған гальваникалық беті бар алтынды қоса алғанда); Өңделген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрдегі платина
Өңделмеген қымбат бағалы металдардан дайындау
7107 00 000 0-ден, 7109 00 000 0-ден
Күміспен жалатылған бағалы емес металлдар, жартылай өңделген; алтынмен жалатылған, өңделмеген немесе жартылай өңделген бағалы емес металлдар немесе күміс
Өңделмеген жалатылған металдардан дайындау
7111 00 000 0
Қымбат бағалы емес металдар, платина жалатылған, өңделген күмiс немесе алтын өңделмеген немесе жартылай
Электролиттiк, химиялық, термикалық байыту, металдардың қорытпасы

7116
Изделия из
природного или
культивированного
жемчуга,
драгоценных или
полудрагоценных
камней (природных,
искусственных или
реконструирован-
ных)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
7117
Бижутерия:
– из недрагоценных
металлов, имеющих
или не имеющих
гальванического
покрытия из
драгоценных
металлов
Изготовление из частей
недрагоценных металлов,
непозолоченных, непосеребренных,
неплатинированных при условии, что
стоимость всех используемых
материалов не превышает 50 % цены
конечной продукции
из 7218
Сталь
коррозионностойкая
в слитках или
прочих первичных
формах;
полуфабрикаты из
коррозионностойкой
стали
Изготовление из нержавеющей стали в
слитках или прочих первичных формах
позиции 7218
из 7224,
7225,
7226,
7227
Сталь легированная
в слитках или
других первичных
формах прочая;
полуфабрикаты из
прочих легироанных
сталей;
прокат плоский из
прочих
легированных
сталей, шириной
600 мм или более;
прокат плоский из
прочих
легированных
сталей, шириной
менее 600 мм;
прутки
горячекатаные в
свободно смотанных
бухтах из прочих
легированных
сталей
Изготовление из прочих легированных
сталей в слитках или прочих
первичных формах позиции 7224
7304
Трубы, трубки и
профили полые,
бесшовные, из
черных металлов
(кроме чугунного
литья)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов, той
же позиции, что и готовый продукт,
не должна превышать 80 % цены
конечной продукции в первый год
производства после 2010 года
(независимо от даты начала
производства) при условии
выполнения следующих операций:
- нарезка муфтовых резьбовых
соединений;
- навинчивание муфт;
- гидравлическое испытание труб;
- 70 % цены конечной продукции - во
второй год, при условии выполнения
следующих операций:
- производство/использование муфт
казахстанского производства,
производство/использование
протекторов резьбы казахстанского
производства;
- 60 % цены конечной продукции – в
третий год, при условии выполнения
следующих операций:
- нарезка газоплотных резьбовых
соединений класса «Премиум»;
- 50 % цены конечной продукции -
в четвертый год, при условии
выполнения следующих операций:
- нанесение внутреннего
антикоррозионного и гладкостного
покрытия на обсадные трубы
7308
Металлоконструкции
из черных металлов
(кроме сборных
строительных
конструкций
товарной позиции
9406) и их части
(например, мосты и
их секции, ворота
шлюзов, башни,
решетчатые мачты,
перекрытия для
крыш, строительные
фермы, двери и
окна и их рамы,
пороги для дверей,
жалюзи,
балюстрады, опоры
и колонны); листы,
прутки, уголки,
фасонные профили,
трубы и
аналогичные
изделия, из черных
металлов,
предназначенные
для использования
в
металлоконструк-
циях
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- заготовительные операции (резка,
фрезерование, сверление);
- прихватка в стапеле;.
- сварка полуавтоматическая;
- дробеструйная обработка;.
- нанесение покрытий (горячее
оцинкование или покраска эмалью).
7308 90
510 0
Панели, состоящие
из двух стенок,
изготовленных из
гофрированного
(ребристого) листа
с изоляционным
наполнителем
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 55 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- нарезка утеплителя;
- укладка материалов на
автоматическую линию;
- изготовление панелей на
автоматической линии.

7116
Табиғи немесе өңделген iнжудей, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан жасалған бұйымдар (табиғи, жасанды немесе қайта жаңартылған)
Дайындау,ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
7117
Бижутериялар: қымбат бағалы емес металдардан, қымбат бағалы металдардан гальваникалық қаптамасы бар немесе жоқ қымбат бағалы металдардан
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен қымбат бағалы емес, алтын жалатылмаған, күмiстелмеген, платиналанбаған металдар бөлшектерiнен дайындау
7218-ден
Құймадағы коррозияға төзімді болат немесе өзге де бастапқы пішіндердегі; коррозияға төзімді болаттан жасалған шала өнімдер
Құймадағы тоттанбайтын болаттан немесе 7218 позициялы өзге де бастапқы өзге де бастапқы пішіндерді дайындау
7224-тен, 7225, 7226, 7227
Құймадағы қоспалы болат немесе басқа да бастапқы пішімдердегі өзге де қоспаланған болат; өзге де қоспаланған болаттан болған шала өнімдер; Ені 600мм немесе одан да көп болған, өзге де қоспаланған болаттан тегіс илек; Ені 600мм-ден аз болған, өзге де қоспаланған болаттан тегіс илек; Ыстықтай оралған, өзге де қоспа болаттан жасалған бос оралған орамдардағы шыбықтар
Құйма немесе 7224 позицияның өзге де бастапқы нысандарындағы өзге де қоспа болаттан дайындау
7304
Қара металдардан жасалған қуыс, жiксiз құбырлар, түтiктер және профильдер (шойыннан құйылғандардан басқа)
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың және түпкілікті өнiмнiң құны мынадай операцияларды орындау жағдайында 2010 жылдан кейiн (өндірістің басталу күніне байланысты емес) өндiрiстiң бiрiншi жылындағы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс:
- муфталық бұранда қосылыстарының ойығы;
- муфталарды бұрап кiргiзу;
- құбырларды гидравликалық сынау;
- екiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- Қазақстанда өндiрiлген муфталардың өндiрiсi/қолданылуы, Қазақстанда өндiрiлген ойма протекторларының өндiрiсi/қолданылуы;
- үшiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ы, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- Премиум сыныпты газды тығыз бұрама қосылыстарды кесу;
- төртiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ы, мына операцияларды орындау жағдайында:
- iшкi орнықты құбырларға коррозияға қарсы және тегiс жамылғы жағу
7308
Қара металдардан металлконструкциялары (9406 тауар ұстанымындағы жинақталмалы құрылыстық конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, кішкентай қайықтардың қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, төбе жабындылары, құрылыстық фермалар, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары, терезе жапқыштар мен балюстрадалар,жақтаулар мен бағаналар); металл құрылыстарында пайдалануға арналған құра металлдардан жасалған парақтар, шыбықтар, бұрыштар, фассондық қапталдар, құбырлар мен оған ұқсас бұйымдар
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 50 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша: - алдын-ала дайындау операциялары (кескілеу, кесу, бұрғылау); - стапельде ұстап тұру; - жартылай автоматты балқытып біріктіру; - уатып ішектеп жөңдеу; жабындылармен бекітілуі (ысытып мырыштату немесе эмальмен бояу).
7308 90 510 0
2 қабырғадан тұратын изоляциялық толықтырғышпен гофр парағынан жасалған панельдер.
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 55 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша: - жылытқышты кесу; - автоматтық жолға материалдарды төсеу; - автоматтық жолдарда панельдердің жасалуы.

7309
Резервуары,
цистерны, баки и
аналогичные
емкости из черных
металлов для любых
веществ (кроме
сжатого или
сжиженного газа)
вместимостью более
300 л, с
облицовкой или
теплоизоляцией или
без них, но без
механического или
теплотехнического
оборудования
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации
7311 00
990 0
Емкости для
сжатого или
сжиженного газа из
черных металлов,
прочие,
вместимостью 1000
л или более
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации
7312
Скрученная проволока, тросы. Канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 15 % цены конечной продукции
из 7314
Решетки, сетки и
ограждения,
сваренные в местах
пересечения,
прочие:
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- заготовительные операции (резка,
фрезерование, сверление);
- сварочно-сборочные операции;
- покраска.
из 7322
Радиаторы для
центрального
отопления с
неэлектрическим
нагревом и их
части, из черных
металлов;
воздухонагреватели
и
распределительные
устройства для
подачи горячего
воздуха (включая
устройства для
подачи также
свежего или
кондициониро-
ванного воздуха) с
неэлектрическим
нагревом,
оборудованные
встроенным
вентилятором или
воздуходувкой с
приводом от
двигателя и их
части, из черных
металлов
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако материалы той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
при условии, что их стоимость не
превышает суммы в пределах 5 % цены
конечной продукции
7323 99
990 0
Изделия для
бытовых нужд из
черных металлов
прочие (мусорные
евроконтейнеры)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 40 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- нарезка заготовок;
- штамповка;
- сборка;
- варка;
- нанесение покрытий (горячее
оцинкование или покраска эмалью или
порошковое напыление).
- сборка.
7326 90
980 9
Контейнеры под
боеприпасы
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж с проведением
силовых испытаний по полученным от
заказчика методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
Группа 74
Медь и изделия из
нее, кроме
продуктов позиций
7401-7405
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
из 7403
Медь
рафинированная и
сплавы медные
необработанные
Изготовление из рафинированной
меди, необработанной или из отходов
и лома
Группа 75
Никель и изделия
из него, кроме
продуктов позиций
7501-7503
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
Группа 76
Алюминий и изделия
из него, кроме
продуктов позиций
7601-7603
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
Группа 78
Свинец и изделия
из него, кроме
продуктов позиции
7802 00 000 0
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
Группа 79
Цинк или изделия
из него, кроме
продуктов позиции
7902 00 000 0
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
Группа 80
Олово и изделия из
него, кроме
продуктов позиции
8002 00 000 0
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
из группы
81
Прочие
недрагоценные
металлы;
металлокерамика;
изделия из них
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции

7309
Сыйымдылығы 300 литрден астам, қапталған немесе жылуоқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдығы жоқ кез – келген (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) заттарға арналған қара металдардан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және осыған ұқсас сыйымдылықтар
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 80 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша: - алдын-ала дайындаулар; - бөлшектердің механикалық өңделуі; - жинақтық – балқытып біріктіру операциялары; - бар әдістемелік тапсырмаларға сынақ жүргізумен байланысты және құрылыстық құжаттамаларға салынған техникалық параметрлерді бақылауларды жалпы монтаждау
7311 00 990 0
Өзге де қара металдардан жасалған сыйымдылығы 1000 литр немесе одан астам сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 80 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша: - алдын-ала дайындаулар; - бөлшектердің механикалық өңделуі; - жинақтық – балқытып біріктіру операциялары; - бар әдістемелік тапсырмаларға сынақ жүргізумен байланысты және құрылыстық құжаттамаларға салынған техникалық параметрлерді бақылауларды жалпы монтаждау
7312
Ширатылған сым, арқандар. Арқандар, өрілген баулар, ілмектер және электр оқшаулағышсыз қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Алайда сол позицияда пайдаланылатын материалдардың құны, сол сияқты даяр өнімнің құны түпкілікті өнім бағасының 15 %-ынан аспауы тиіс
7314-тен
Торлар, торқапшықтар және кесіп түсу орындарында балқытылған қоршаулар, өзге де
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 50 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша: - алдын-ала дайындау операциялары (кескілеу, кесу, бұрғылау); - жинақтық – балқытып біріктіру операциялары; - бояу.
7322-ден
Орталық жылытуға арналған, электрлі емес қыздырумен радиаторлар және олардың қара металдан жасалған бөлшектері; электрлік емес қыздыруы бар, қозғалтқыштан жетекпен ауа үрлеуіші немесе желдеткішті ішіне жабдықталған, ыстық ауаны беруге арналған ауаны қыздыратын және таратушы құрылғылар және олардың қара металдан жасалған бөлшектері (таза немесе кондиционирленген ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда
Ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомадан аспайтын болуы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
7323 99 990 0
Тұрмыстық қажеттіліктерге арналған қара металдан жасалған бұйымдар өзге де (қоқысқа арналған еуроконтейнерлер)
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 40 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша:
- алдын-ала дайындаулардың кесілуі;
- штампылау;
- жинақтау;
- пісіру;
- жабындылардың бекітілуі (ысытып мырыштату немесе эмальмен бояу немесе ұнтақпен тозаңдау);
- жинақтау.
7326 90 980 9
Оқ-дәрі контейнерлері
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 80 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша:
- алдын-ала дайындаулар (жіптеп аралау машиналарында кесу, газды плазмалық машиналарда ажырату, соғу);
- бөлшектердің механикалық өңделуі;
- бөлшектердің термиялық өңделуі;
- корпустық бөлшектер жасаудан және олардың механикалық өңдеуде жинақтық – балқытып біріктіру операциялары;
жинақтау және жеке ілмектердің сынақтары;
тапсырыс берушіден әдістемелік тапсырмамен және техникалық параметрлер бақылауымен алынған күштік сынақтарға байланысты конструкторлық құжаттамаларға салынған жалпы монтаждау
74-топ
Мыс және одан жасалған бұйымдар, 7401-7405 позициялардың өнiмдерiнен басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
7403-тен
Тазартылған мыс және өңделмеген мысты қорытпалар
Тазартылған мыстан, өңделмеген немесе қалдықтар мен сынықтардан дайындау
75-топ
Никель және одан жасалған бұйымдар, 7501-7503 позициялардың өнiмдерiнен басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм Позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
76-топ
Алюминий және одан жасалған бұйымдар, 7601-7603 позициялардың өнiмдерiнен басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
78-топ
Қорғасын және одан жасалған бұйымдар, 7802 00 000 0 позицияның өнiмдерiнен басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
79-топ
Мырыш немесе одан жасалған бұйымдар, 7902 00 000 0 өнiмдерiнен басқа позицияның
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
80-топ
Қалайы және одан жасалған бұйымдар, 8002 00 000 0 позицияның өнiмдерiнен басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
81-топ
Өзге де қымбат бағалы емес металдар, металл керамика; олардан жасалған бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс

8208
Ножи и режущие
лезвия для машин
или механических
приспособлений
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8307
Трубы гибкие из
недрагоценных
металлов с
фитингами или без
них
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих операций:
- подбор заготовки по параметру;
- нарезка трубы;
- подбор обжимных колец под
диаметр;
- сварка концевой арматуры и трубы;
- полировка сварных швов;
- сборка изделия;
- гидравлическое испытание на стенде
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства, их части, кроме продуктов, относящихся к следующим позициям, для которых применяемые правила излагаются далее:
8403, 8404, 8406, 8407,
8408 кроме 8408 90 850 0, 8408 90 850 0, 8412, 8414,
8415, 8418, 8419 40 000,
8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30, 8433 кроме 8433 51 000 9, 8433 59 110 9;
8433 59 850 9, 8444-8447,
8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8471, 847421 000 0, 8480, 8484, 8485
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт; могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции
8403
Котлы центрального
отопления, кроме
котлов товарной
позиции 8402
Изготовление, при котором
процентная доля добавленной
стоимости должна составлять не
менее 50 % цены конечной продукции
8404
Вспомогательное
оборудование для
использования с
котлами товарной
позиции 8402 или
8403 (например,
экономайзеры,
пароперегреватели,
сажеудалители,
газовые
рекуператоры);
конденсаторы для
пароводяных или
других паровых
силовых установок
Изготовление, при котором
процентная доля добавленной
стоимости должна составлять не
менее 50 % цены конечной продукции
8404 10
000 0
Вспомогательное
оборудование для
использования с
котлами товарной
позиции 8402 или
8403
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
8406
Турбины на водяном
пару и турбины
паровые прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции

8208
Машиналарға немесе механикалық құрал-жабдықтарға арналған пышақтар және кесетiн алмастар дайындау.
Кез келген позициялардың материалдарынан Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8307
Бағалы емес металдардан жасалған, фитингтермен немесе оларсыз иілгіш құбырлар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- параметр бойынша дайындаманы іріктеу;
- құбырларды кесу;
- диаметрімен қысу сақиналарын іріктеу;
- соңғы арматуралар мен құбырларды дәнекерлеу;
- дәнекерлеу жіктерін жылтырату;
- бұйымдарды жинау;
- стендте гидравликалық сынау
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдық пен механикалық құрылғылар, олардың бөлшектері мынадай позицияларға жататын, олар үшін қолданылатын ережелер төменде жазылған өнімдерден басқа: 8403, 8404, 8406, 8407, 8408 90 850 0 басқа 8408, 8408 90 8500, 8412, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30; 8433 51 000 9, 8433 59 850 9, 8433 59 110 9 басқа 8433, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8471, 847432 000, 8480, 8484, 8485
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар тек қана түпкілікті өнім бағасының 5 %-ы шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
8403
Орталық жылыту қазандықтары, 8402 тауар позициясының қазандықтарынан басқа
Дайындау, ол кезде қосылған құнының пайыздық үлесi түпкiлiктi өнiм бағасының кемiнде 50%-ынан аспауы тиiс
8404
8402 немесе 8403, 8404 10 тауар позициясының қазандарымен бірге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргіштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
Дайындау, ол кезде қосылған құнның пайыздық үлесi түпкiлiктi өнiм бағасының кемiнде 50%-ынан аспауы тиiс
8404 10 000 0
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар
Дайындау, ол кезде де пайдалынылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ орындалған мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары
8406
Су буындағы турбиналар және өзге де бу турбиналары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс

8407
Двигатели
внутреннего
сгорания с
искровым
зажиганием, с
вращающимся или
возвратно-
поступательным
движением поршня
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8408
Двигатели
внутреннего
сгорания поршневые
с воспламенением
от сжатия (дизели
или полудизели),
кроме машин
товарной позиции
8408 90 850 0
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 90 % цены конечной
продукции; во второй год – 85 %
цены конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса,
- механическая обработка отливки
шкива водяного насоса,
- изготовление вала водяного насоса
из проката,
- механическая обработка отливки
крыльчатки водяного насоса,
- сборка и испытание водяного
насоса,
- установка водяного насоса,
- испытание и покраска двигателя;
в третий год – 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса,
- механическая обработка отливки
шкива водяного насоса,
- изготовление вала водяного насоса
из проката,
- механическая обработка отливки
крыльчатки водяного насоса,
- сборка и испытание водяного
насоса,
- установка водяного насоса,
- механическая обработка отливки
корпуса масляного насоса,
- механическая обработка отливки
крышки масляного насоса,
- изготовление шестерен масляного
насоса из проката,
- механическая обработка поковки
зубчатого колеса масляного насоса,
- изготовление клапанов масляного
насоса из проката,
- сборка и испытание масляного
насоса,
- установка масляного насоса,
- испытание и покраска двигателя
8408 90 850 0
Двигатели новые,
мощностью более
1000 квт, но не
более 5000 квт
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать в первый год с
даты начала изготовления данного
вида товара – 95 % цены конечной
продукции;
во второй год – 90 % цены конечной
продукции;
в третий год – 85 % цены конечной
продукции;
в четвертый год – 80 % цены
конечной продукции;
в пятый год – 70 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующей технологической операции:
изготовление, комплектация, сборка
навесного оборудования: (радиаторы,
электрические кабели, воздушные и
топливные фильтры)
8411
Двигатели
турбореактивные
и турбовинтовые,
газовые
турбины прочие
В первый год с даты начала
изготовления данного вида
товара 90 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций: производство, сборка и
установка: звукоизолирующего
кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха в
зону горения;
- системы выхлопа
отработавших газов; электрика
верхней части турбины;
- концевой панели
звукоизолирующего кожуха;
- первичное наполнение смазочным
маслом; во второй год - 85 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха
в зону горения;
- системы выхлопа отработавших
газов;
- электрика верхней части турбины;
- концевой панели звукоизолирующего
кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и
- возврата смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
- автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля топливного
газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска; проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного масла
(промывка и проверка на утечку);
- трубной обвязки модуля топливного
газа (проверка на течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка
на утечку);
в третий год - 75 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление специальных
инструментов (грузовая траверса (50
т.)/одна на компрессорную станцию,
вагонетка обслуживания, лестницы и
проходы);
производство, сборка и установка:
звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха
в зону горения;
- системы выхлопа отработавших
газов;
- электрика верхней части турбины;
концевой панели
- звукоизолирующего кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и
возврата смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля
топливного газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
- системы охлаждения масла;
фитингов, в том числе
- соединительных болтов;
ответных фланцев для компрессора;
- всасывающего фильтра
компрессора и трубной вставки
- под фильтр;
- сапуна смазочного масла;
- модуля мокрой чистки турбины
(один на компрессорную станцию);
- кожуха соединительной муфты;
системы пожарной и газовой
сигнализации;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска;
проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного
масла (промывка и проверка на
утечку);
- трубной обвязки модуля
топливного газа (проверка на
течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка
на утечку);
в четвертый год - 70 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление специальных
инструментов (грузовая траверса (50
т.)/одна на компрессорную станцию,
вагонетка обслуживания, лестницы и
проходы);
производство, сборка и установка:
звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха в
зону горения;
- системы выхлопа отработавших
газов;
- электрика верхней части
турбины;
- концевой панели звукоизолирующего
кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и возврата
смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля топливного
газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
- системы охлаждения масла;
фитингов, в том числе
- соединительных болтов;
- ответных фланцев для компрессора;
- всасывающего фильтра
компрессора и трубной вставки под
фильтр;
- сапуна смазочного масла;
- модуля мокрой чистки турбины
(один на компрессорную станцию);
- кожуха соединительной муфты;
- системы пожарной и газовой
сигнализации;
- прочих локализованных деталей и
узлов;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска; проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного
масла (промывка и проверка на
утечку);
- трубной обвязки модуля
топливного газа (проверка на
течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка
на утечку);
в пятый год - 65 % цены
конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление специальных
инструментов (грузовая траверса (50
т.)/одна на компрессорную станцию,
вагонетка обслуживания, лестницы и
проходы);
производство, сборка и установка:
- звукоизолирующего кожуха;
- системы вентиляции
звукоизолирующего кожуха;
- воздуховода для подачи воздуха
- в зону горения;
системы выхлопа отработавших газов;
- электрика верхней части турбины;
- концевой панели звукоизолирующего
кожуха;
- системы очистки воздуха для
подачи в зону горения;
- трубной обвязки подачи и
возврата смазочного масла;
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа;
- трубной обвязки модуля топливного
газа;
- трубной обвязки пускового
двигателя;
- трубной обвязки смазочного масла;
- трубной обвязки охлаждения
воздуха;
системы охлаждения масла;
фитингов, в том числе
соединительных болтов;
- ответных фланцев для компрессора;
- всасывающего фильтра компрессора
и трубной вставки под фильтр;
- сапуна смазочного масла;
- модуля мокрой чистки турбины
(один на компрессорную станцию);
- кожуха соединительной муфты;
- системы пожарной и газовой
сигнализации;
- прочих локализованных деталей и
узлов;
- первичное наполнение смазочным
маслом;
- покраска; проведение испытаний:
- трубной обвязки смазочного масла
(промывка и проверка на утечку);
- трубной обвязки модуля топливного
газа (проверка на течку);
- трубной обвязки модуля
автоматического дренажа (проверка
на утечку);
сборка и установка:
- модуля управления турбиной и
компрессором;
- центра управления моторами;
панели управления пожарной и
газовой сигнализации;
- аккумуляторных батарей;
- зарядного устройства для
аккумуляторных батарей

8407
Ұшқындық тұтандыратын, поршеньнiң айналдыратын немесе қайта түсетiн қозғалтқыштары қозғалысты iштен жану
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8408
8408 90 850 0 тауар позициясының машиналарынан басқа поршеньді ішкі жанатын қозғалтқыштар қысудан жалындаған (дизельдер немесе жартылай дизельдер):
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптардың және бөлшектердің құны бiрiншi жылы, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс; екiншi жылы – сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- су сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғыштың шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорғыштың бiлiгiн дайындау;
- су сорғыштың қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғышын құрастыру және сынау;
- су сорғышын орнату,
- қозғалтқышты сынау және бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиiс;
үшiншi жыл - сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларда орындау:
- су сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғыштың шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорғыштың бiлiгiн дайындау;
- су сорғыштың қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғышын құрастыру және сынау;
- су сорғышын орнату,
- май сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- май сорғыштың қақпақтарын құюды механикалық өңдеу;
- табақтан май сорғыштың тегершiктерiн дайындау;
- май сорғыштың тiстi дөңгелектерiнiң соқпаларын механикалық өңдеу;
- табақтан жасалған май сорғыштың клапандарын дайындау;
- май сорғышын құрастыру және сынау;
- май сорғышын орнату,
- қозғалтқышты сынау және бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс.
8408
90 850 0
Қуаты 1000 квт астам, бірақ 5000 квт аспайтын жаңа қозғалтқыштар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияны орындау: аспалы жабдықты дайындау, жинау, құрастыру: (радиаторлар, электр кабельдері, әуе және отын фильтрлері) шартымен түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан аспауы тиіс.
8411
Турбореактивтiк және турбовинттiк қозғалтқыштар, өзге де газ турбиналары
Тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ы, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- Өндiру, құрастыру және орнату:
- дыбыс оқшаулағыш қаптама;
- дыбыс оқшаулағыш қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа беретiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбинаның жоғарғы бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулағыш қаптамасының ұшты панелi;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- Өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулағыш қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа беретiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбиналық жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұшты панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- Жағар маймен бастапқы толтыру;
- Бояу;
- Сынақ өткiзу: жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- Отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- Арнайы құрал-саймандарды дайындау (жүк траверсi (50т.)/ компрессорлық станцияға бiреу, қызмет көрсету вагонеткасы, сатылар және өтетiн жерлер);
- Өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулағыш қаптама;
- дыбыс оқшаулағыш қаптаманың желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа беретiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбиналық жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұшты панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- май салқындататын жүйе;
- фитингтер, оның iшiнде жалғастырғыш бұрандамалар;
- компрессорға арналған қайтарма фланецтер;
- компрессордың сорғыш сүзгiшi және сүзгiшке қойылатын құбыр жапсырмасы;
- жағар майдың сапуны;
- турбинаны сулы тазалау модулi (компрессорлық станцияға бiреу);
- жалғастырғыш муфтаның қаптамасы;
- өрт және газ сигнализациясы жүйесi;
- Жағар маймен бастапқы толтыру;
- Бояу;
- Сынақ өткiзу:
- Жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- Отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
- Автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- Арнайы құрал-саймандарды дайындау (жүк траверсi (50т.)/ компрессор станциясына бiреу, қызмет көрсету вагонеткасы, сатылар және өтетiн жерлер);
- Өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулау қаптамасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа беретiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығар жүйесi;
- турбиналық жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұшты панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- жағар маймен бастапқы толтыру;
- Бояу;
- Сынақ өткiзу:
- жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағуын тексеру);
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 65%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- Арнайы құрал-саймандарды дайындау (жүк траверсi (50т.)/ компрессор станциясына бiреу, қызмет көрсету вагонеткасы, сатылар және өтетiн жерлер);
- Өндiру, құрастыру және орнату;
- дыбыс оқшаулау қаптамасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының желдету жүйесi;
- жану аймағына ауа беретiн ауа өткiзгiш;
- пайдаланған газдарды шығару жүйесi;
- турбиналық жоғары бөлiгiнiң электрикасы;
- дыбыс оқшаулау қаптамасының ұшты панелi;
- жану аймағына беруге арналған ауаны тазарту жүйесi;
- жағар майды беру және қайтарудың құбыр байланысы;
- автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы;
- отын газы модулiнiң құбыр байланысы;
- қосу қозғалтқышының құбыр байланысы;
- жағар майдың құбыр байланысы;
- ауа салқындататын құбыр байланысы;
- май салқындату жүйесi;
- фитингтер, оның iшiнде жалғастырғыш бұрандамалар;
- компрессорға арналған қайтарма фланецтер;
- компрессордың сорғыш сүзгiшi және сүзгiшке қойылатын құбыр жапсырмасы;
- жағар майдың сапуны;
- турбинаны сулы тазалау модулi (компрессорлық станцияға бiреу);
- жалғастырғыш муфтаның қаптамасы;
- өрт және газ сигнализациясы жүйесi;
- өзге де оқшауландырылған детальдар мен тораптар;
- Жағар маймен бастапқы толтыру;
- Бояу;
- Сынақ өткiзу:
- Жағар майдың құбыр байланысы (жуылу және ағып кетуiн тексеру);
- Отын газы модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
- Автомат дренаж модулiнiң құбыр байланысы (ағып кетуiн тексеру);
Жинау және орнату:
- турбиналық және компрессормен басқару модулiн;
- мотормен басқару орталығын;
- өрт және газ дабылдамасын басқару панелiн;
- аккумулятор батареяларын;
- аккумулятор батареяларына арналған зарядтау құрылғысын

8412
Двигатели и
силовые установки
прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8412 21
Линейного действия
(цилиндры)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- силовые гидравлические испытания
8413
Насосы жидкостные
с расходомерами
или без них;
подъемники
жидкостей
При производстве
конструкционно-однотипного товара
годовым объемом не менее 5000 штук
– изготовление, при котором в
первый год производства после 2010
года (независимо от даты начала
производства), стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать 35 % цены конечной
продукции, во второй год – 30 %
цены конечной продукции, в третий
год – 25 % цены конечной продукции,
с четвертого года 20 % цены
конечной продукции. При
производстве
конструкционно-однотипного товара
годовым объемом менее 5000 штук
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать 20 %
цены конечной продукции
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы;
вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 80 %
8415
Установки для
кондиционирования
воздуха,
оборудованные
вентилятором с
двигателем и
приборами для
изменения
температуры и
влажности воздуха,
включая
кондиционеры, в
которых влажность
не может
регулироваться
отдельно
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление корпуса;
- изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента;
- регулировка и контроль параметров
8418
Холодильники,
морозильники и
прочее холодильное
или морозильное
оборудование
электрическое или
других типов;
тепловые насосы,
кроме установок
для
кондиционирования
воздуха товарной
позиции 8415
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление элементов корпуса;
- изготовление платы управления;
- изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента;
- регулировка и контроль параметров
8419 40
000 0
Аппараты для
дистилляции или
ректификации
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации
8419 50
000 0
Теплообменники
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации

8412
Қозғалтқыштар және өзге де күш қондырғылары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8412 21
Сызықтық қолданыстағы (цилиндрлер)
Дайындау, ол кезде де пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ орындалған мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
-күшті гидравликалық сынақтар
8413
Шығыс өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықтықты сорғылар; сұйықтықты көтергiштер
Жылына көлемi кемiнде 5000 дана болатын конструкциялық-бiр типтi тауар өндiру кезiнде - дайындау, бұл ретте 2010 жылдан кейiн өндiрiстiң бiрiншi жылы (өндiрiстiң басталу күнiне қарамастан) пайдаланылатын тораптар мен бөлшектер құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 35 %-дан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 30 %-дан, үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасынан 25 %-дан, төртiншi жылдан бастап түпкiлiктi өнiм бағасы 20 %-дан аспауы тиiс. Жылына көлемi кемiнде 5000 дана болатын конструкциялық-бiр типтi тауар өндiру кезiнде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектер құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 20 %-дан аспауы тиiс
8414
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары және желдеткіштері; желдеткішпен, сүзгілермен немесе сүзгілерсіз желдеткіш немесе рециркулярлық сорып шығару қақпақтары немесе шкафтары
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар 80 % шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
8415
Ылғалдылық жеке реттелмейтiн кондиционерлердi қоса алғанда, қозғалтқышы бар және температура мен ауаның ылғалдылығын өзгертуге арналған желдеткiшпен жабдықталған ауаны тазартуға арналған қондырғылар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау;
- электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаж;
- хладагенттi толтыру;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпус элементтерiн дайындау;
- басқару платаларын дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаждау;
- хладагенттi толтыру;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8419 40 000 0
Тазартуға немесе тазалауға арналған аппараттар
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiкнұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы монтаждау
8419 50 000 0
Жылу алмастырғыштар
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы монтаждау

8419 89
Машины, агрегаты и
оборудование
прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации
8419 90
Части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации
8421
Центрифуги,
включая
центробежные
сушилки;
оборудование и
устройства для
фильтрования или
очистки жидкостей
или газов
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы, классифицируемые в той
же позиции, что и продукт, могут
использоваться до суммы в пределах
90 % цены конечной продукции
8425 -
8428
Машины,
оборудование и
приспособления
подъемные,
погрузочные или
разгрузочные,
кроме товарной
позиции 8425 42
000 0, 8425 49 000
0
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8425 42
000 0
Домкраты и
подъемники
гидравлические
прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- силовые гидравлические испытания
8425 49
000 0
Домкраты и
подъемники прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- силовые гидравлические испытания
8429
Бульдозеры с
неповоротным и
поворотным
отвалом, грейдеры,
планировщики,
скреперы,
механические
лопаты,
экскаваторы,
одноковшовые
погрузчики,
трамбовочные
машины и дорожные
катки, самоходные
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 95 % цены конечной
продукции;
во второй год - 90 % цены конечной
продукции;
в третий год - 85 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- залив масла в двигатель, задний
мост и гидробак;
- установка зеркал и
противосолнечного козырька;
- установка аккумуляторных батарей;
- установка табличек, рукояток и
чехлов;
- установка поликов и боковых
панелей;
в четвертый год - 80 % цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операции:
- залив масла в двигатель, задний
мост и гидробак;
- установка зеркал и
противосолнечного козырька;
- установка аккумуляторных
батарей;
- установка табличек, рукояток и
чехлов;
- установка поликов и боковых
панелей;
- установка звукового сигнала;
- испытание и проверка гидросистемы
и двигателя;
- установка стеклоочистителей,
- установка щитка приборов и жгутов
электропроводки;
в пятый год - 75 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операции:
- залив масла в двигатель, задний
мост и гидробак;
- установка зеркал и
противосолнечного козырька;
- установка аккумуляторных батарей;
- установка табличек, рукояток и
чехлов;
- установка поликов и боковых
панелей;
- установка звукового сигнала;
- испытание и проверка гидросистемы
и двигателя;
- установка стеклоочистителей,
установка щитка приборов и жгутов
электропроводки;
- установка двигателя,
- установка заднего моста;
- установка гидробака;
- установка маслопроводов
гидросистемы;
- сборка и установка топливных
баков;
- сборка и установка рулевой
колонки и крана блокировки;
- установка кронштейнов передних
крыльев;
- установка масляного и водяного
радиатора;
- установка гидросистемы;
- испытание и проверка гидросистемы
и двигателя;
- установка рычага стояночного
тормоза, тяги, муфты сцепления;
- установка передних и задних
колес;
- подсоединение шлангов, отопления
и установка рулевого колеса;
- сборка и установка облицовки

8419 89
Өзге де машиналар, агрегаттар және жабдықтар
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы монтаждау
8419 90
Бөлiктер
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша сынақтар өткiзе отырып, жалпы монтаждау
8421
Центрден тепкіш күшімен кептіргіштерді;
сұйықтықтарды немесе газдарды сүзгілеуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғыларды қоса алғанда, центрифугалар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 90 %-ы шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
8425-8428
8425 42 000 0, 8425 49 000 0 қосалқы позициясын қоспағанда, машиналар, көтергiш, тиеу немесе түсiру жабдықтары мен құрал-жабдықтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8425 42 000 0
Өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
Дайындау, ол кезде де пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары
8425 49 000 0
Өзге де домкраттар мен көтергiштер
Дайындау, ол кезде де пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындама жасау;
- детальдарды механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- қуатты гидравликалық сынау
8429
Бұрылмайтын және ұрылатын опырмасы бар өзi жүретiн бульдозерлер, автогрейдерлер мен жобалаушылар, бекiткiштер, механикалық кiректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, таптайтын машиналар және өздiгiнен жүретiн жол аунақтары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен детальдар құны бiрiншi жылы, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиiс;, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде:
- қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробакқа май құю;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- маңдайшаларды, рукояткаларды және чехолдарды орнату;
- поликтердi жэне бүйiрлi панельдердi орнату;
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде:
- қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробакқа май құю;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- маңдайшаларды, рукояткаларды және чехолдарды орнату;
- поликтердi және бүйiрлi панельдердi орнату;
- дыбыстық белгiлердi орнату;
- гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру;
- шыны тазартқыштарды орнату;
- приборлар қалқандарын жәнеэлектрөткiзгiштердiң таспаларын орнату;
бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде:
- қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробаққа май құю;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- маңдайшаларды, рукояткаларды және чехолдарды орнату;
- поликтердi және бүйiрлi панельдердi орнату;
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс;, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде:
- қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробакқа май құю;
- айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- маңдайшаларды, рукояткаларды және чехолдарды орнату;
- поликтердi және бүйiрлi панельдердi орнату;
- дыбыстық белгiлердi орнату;
- гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру;
- шыны тазартқыштарды орнату;
- приборлар қалқандарын және электрөткiзгiштердiң таспаларын орнату;
- қозғалтқышты орнату;
- артқы иiндi орнату;
- гидробакты орнату;
- гидрожүйе май өткiзгiштерiн орнату;
- отын бактерiн құрастыру және орнату;
- рөл колонкаларын және блоктау кранын құрастыру және орнату;
- алдыңғы қанаттардың кронштейндерiн орнату;
- май және су радиаторын орнату;
- гидрожүйенi орнату;
- гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру;
- тұрақтау тежегiшiнiң тартқышын, тартқыларды, сцепление муфталарын орнату;
- алдыңғы және артқы дөңгелектердi орнату;
- шлангтердi, жылуды қосу және рөлдiк дөңгелектi орнату;
- әрлегiштi құрастыру және орнату

8430
Машины и механизмы
прочие для
перемещения,
планировки,
профилирования,
разработки,
трамбования,
уплотнения, выемки
или бурения
грунта, полезных
ископаемых или
руд; оборудование
для забивки и
извлечения свай;
снегоочистители
плужные и
роторные, кроме
товарных позиций
8430 41 000, 8430
49 000, 8430 50
000
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8431 могут
использоваться только до суммы в
пределе 5 % цены конечной продукции
8430 41
000
Бурильные или
проходческие
машины самоходные
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов (лебедок подъемных установок,
редукторов с цилиндрическими
коническими шестернями,
гидродомкратов и гидроцилиндров,
несущих металлоконструкций);
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
8430 49
000
Бурильные или
проходческие
машины прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов (лебедок подъемных установок,
редукторов с цилиндрическими
коническими шестернями,
гидродомкратов и гидроцилиндров,
несущих металлоконструкций);
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
8430 50
000
Машины и механизмы
самоходные прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов (лебедок подъемных установок,
редукторов с цилиндрическими
коническими шестернями,
гидродомкратов и гидроцилиндров,
несущих металлоконструкций);
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации

8430
8430 41 000, 8430 49 000, 8430 50 000 тауар позициясын қоспағанда, топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, жоспарлауға, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетiктер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқғалы және роторлы қар тазартқыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8431 позицияның материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8430 41 000
Өздiгiнен жүретiн бұрғылау немесе ұңғылау машиналары
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды (көтеру қондырғыларының шығырлары, цилиндрлi, конусты тегершiктермен редукторлар, гидродомкраттар және гидроцилиндрлер, көтерiп тұратын металл конструкциялары) құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
8430 49 000
Өзге де бұрғылау немесе ұңғылау машиналары
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды (көтеру қондырғыларының шығырлары, цилиндрлi, конусты тегершiктермен редукторлар, гидродомкраттар және гидроцилиндрлер, көтерiп тұратын металл конструкциялары) құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
8430 50 000
Өзге де өздiгiнен жүретiн машиналар мен тетiктер
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды (көтеру қондырғыларының шығырлары, цилиндрлi, конусты тегершiктермен редукторлар, гидродомкраттар және гидроцилиндрлер, көтерiп тұратын металл конструкциялары) құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау

8448
Оборудование
вспомогательное
для использования
с машинами
товарной позиции
8444, 8445, 8446
или 8447
(например,
ремизоподъемные
каретки,
жаккардовые
машины,
автоматические
механизмы
останова,
механизмы смены
челноков);
части и
принадлежности,
предназначенные
исключительно или
в основном для
машин данной
товарной позиции
или товарной
позиции 8444,
8445, 8446 или
8447 (например,
веретена и
рогульки,
игольчатая
гарнитура, гребни,
фильеры, челноки,
ремизки и ремизные
рамы, трикотажные
иглы)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8450
Стиральные машины
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление элементов корпуса;
- изготовление платы управления;
- изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров
8452
Машины швейные,
кроме машин для
сшивания книжных
блоков товарной
позиции 8440;
мебель, основания
и футляры,
предназначенные
специально для
швейных машин;
иглы для швейных
машин
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8456 -
8466
Станки для
обработки любых
материалов путем
удаления материала
с помощью
лазерного или
другого светового
или фотонного
луча,
ультразвуковых,
электроразрядных,
электрохимических,
электронно-
лучевых,
ионно-лучевых или
плазменно-дуговых
процессов - части
и принадлежности,
предназначенные
исключительно или
в основном для
оборудования
товарных позиций
8456 – 8465,
включая
приспособления для
крепления
инструмента или
деталей,
самораскрывающиеся
резьбонарезные
головки,
делительные
головки и другие
специальные
приспособления к
станкам;
приспособления для
крепления рабочих
инструментов для
всех типов ручных
инструментов
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8469 00 -
8472
Машинки пишущие,
кроме принтеров
товарной позиции
8443; устройства
для обработки
текстов -
оборудование
конторское
(например,
гектографические
или трафаретные
множительные
аппараты, машины
адресовальные,
автоматические
устройства для
выдачи банкнот,
машины для
сортировки,
подсчета или
упаковки монет,
машинки для
заточки
карандашей,
перфорационные
машины или машины
для скрепления
скобами) прочее
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции

8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремизо көтергiш күймешелер, жаккард машиналары, автоматты түрде тоқтату тетiктерi, қайықшаларды ауыстыру тетiктерi); тек қана немесе негiзiнен аталған тауар позициялардың немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйiзшелер, инелi гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықшалар, ремизгалар немесе ремиздiк рамалар, трикотаж инелерi)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8450
Кір жуатын машиналар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпус элементтерін дайындау;
- басқару платасын дайындау;
- электр сымы элементтерін дайындау;
- блоктарын жинау және құрастыру;
- параметрлерін реттеу және бақылау
8452
8440 тауар позициясының кiтап блоктарын тiгуге арналған кiтаптардан басқа, тiгiн машиналары; тiгiн машиналары үшiн әдейi арналған жиhаз, негiз және футлярлар; тiгiн машиналарына арналған инелер:
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынам аспауы тиiс
8456-8466
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электронды-сәулелiк, ионды сәулелiк немесе плазмалық-доғалық процестердiң көмегiмен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар - Аспаптарды немесе бөлшектердi бекiтуге арналған құрылғыларды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бас тиектерiн және станоктардың басқа да арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8456-8465 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлерiне арналған жұмыс аспаптарын бекiту құрылғылары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8469 00-8472
8443 тауар позициясының принтерлерінен басқа жазу машинкалары; мәтіндерді өңдеуге арналған қондырғы - Кеңсе жабдығы (мысалы, гектографикалық немесе трафареттік көбейткіш аппараттар, жіберу машиналары, банкнотты беруге арналған автоматты қондырғы, тиындарды сорттау, есептеу немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, перфорацияонды машикалар немесе қапсырмамен қыстыруға арналған машиналар) өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс

8471
Вычислительные
машины и их блоки;
магнитные или
оптические
считывающие
устройства, машины
для переноса
данных на носители
информации в
кодированной форме
и машины для
обработки подобной
информации, в
другом месте не
поименованные или
не включенные
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции при условии выполнения
технологических операций:
- конфигурирование и настройка
вычислительной техники;
- монтаж в корпусе следующих
функциональных узлов: системной
платы, блока питания и других
компонентов, входящих в
конфигурацию вычислительной
техники;
- входной контроль сборочных
элементов;
- установка ПО и тестирование
вычислительной техники, в том числе
выполнение комплексного теста
проверки работоспособности
компьютера с сохранением полученных
результатов
8474 32 000
Машины для смешивания минеральных веществ с битумом (асфальтобетонные заводы)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции,
а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах,
раскрой на газоплазменной машине);
механическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок и ввод в эксплуатацию с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской документации
8480
Опоки для
металлолитейного
производства;
литейные поддоны;
модели литейные;
формы для литья
металлов (кроме
изложниц),
карбидов металлов,
стекла,
минеральных
материалов, резины
или пластмасс
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8484
Прокладки и
аналогичные
соединительные
элементы из
листового металла
в сочетании с
другим материалом
или состоящие из
двух или более
слоев металла;
наборы или
комплекты
прокладок и
аналогичных
соединительных
элементов,
различных по
составу,
упакованные в
пакеты, конверты
или аналогичную
упаковку;
механические
уплотнения
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8485
Части
оборудования, не
имеющие
электрических
соединений,
изоляторов
контактов,
катушек, проводов
или других
электрических
деталей, в другом
месте не
поименованные
Изготовление, при котором
стоимость всех используемых
материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции
Группа 85
Электрические
машины и
оборудование, их
части;
звукозаписывающая и
звуковоспроизводящая
аппаратура,
аппаратура для
записи и
воспроизведения
телевизионного
изображения и
звука, их части и
принадлежности,
кроме товаров
следующих позиций,
для которых
применяемые
правила излагаются
далее: 8501 кроме
8501 51-8501 53,
8501 51-8501 53,
8502, 8507, 8518,
8519-8521,
8523-8528,
8535-8537, 8541 40 900 9,
8542, 8544, 8545
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы, классифицируемые в той
же позиции, что и продукт, могут
использоваться только до суммы в
пределах 10 % цены конечной
продукции.

8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары;
магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген машиналар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс:
- есептеуiш техниканы конфигурациялау және реттеу;
- корпуста мынадай функционалды тораптарды: жүйелiк платаны, қоректендiру блогын және есептеуiш техникасының конфигурациясына кiретiн басқа құрамдауыштарды монтаждау;
- құрастырушы элементтердiң кiрiсiн бақылау;
- БҚ орнату және есептеуiш техниканы тестiлеу, оның iшiнде алынған нәтижелердi сақтай отырып компьютердiң жұмысқа қабiлеттiлiгiн тексерудiң кешендi тестiн орындау
8474 32 000 0
Минералды заттарды битуммен араластыруға арналған машина (асфальтбетон зауыттары)
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-нан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар, орындалған жағдайда:
дайындамаларды жасау (таспалы кескішті машиналарда кесу, газды плазмалы машинада пішу); бөлшектерді механикалық өңдеу;
корпусты бөлшектерді жасау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастырушы-дәнекерлегіш операциялар;
жеке тораптарды құрастыру және сынау;
қолда бар әдістемелік нұсқаулар бойынша күштік сынақтар өткізе отырып және конструкторлық құжаттамада салынған техникалық параметрлерді бақылай отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау және пайдалануға енгізу
8480
Металл құю өндiрiсiне арналған oпoктap; құю табандықтары; құю модельдерi; металдарды, металдардың карбидтерiн, шыныны, минералдық материалдарды, резеңке мен пластмассаны құюға арналған нысандар (құйма қалыптардан басқа)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер; төсемдердiң және пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған ұқсас бiрiктiру элементтерiнiң жиынтықтары немесе комплектiлерi; механикалық нығыздағыштар:
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8485
Жабдықтардың электрлiк қосылыстары, түйiспелердiң, орауыштардың, сымдар мен басқа электр бөлшектерiнiң оқшаулауыштары жоқ басқа жерде аталмаған бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
85-топ
Электр машиналары мен жабдықтар, олардың бөлшектері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппаратура, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппаратура, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары, олар үшін қолданылатын ережелері төменде баяндалған мына позициялардың тауарларынан басқа: 8501 51-8501 53-сынан басқа 8501, 8502, 8507, 8518-ден, 8519-8521, 8523-8528, 8535-8537, 8541 409 00 9, 8542, 8544, 8545
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiмдiкiндей сол бiр позицияда жiктелетiн материалдар түпкiлiктi өнiм бағасының 10 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн

8501
Двигатели и
генераторы
электрические
(кроме
электрогенераторных
установок), кроме
машин товарной
продукции
8501 51 - 8501 53
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8503 могут
использоваться только до суммы в
пределах 10 % цены конечной
продукции
8501 51 - 8501 53
Двигатели
переменного тока
многофазные:
прочие
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов и
комплектующих не должна превышать
в первый год с даты начала
изготовления данного вида товара –
95 % цены конечной продукции, при
условии выполнения следующих
технологических операций:
- производство тестовых испытаний
на входном контроле качества
пакетов статора в сборе со
станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на
двигатель;
- установка подшипниковых щитов на
двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на
двигатель;
- производство выходных тестов на
испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка
готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации
и утилизации отходов производства.
Во второй год – 90 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний
на входном контроле качества
пакетов статора в сборе со
станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на
двигатель;
- установка подшипниковых щитов на
двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на
двигатель;
- производство выходных тестов на
испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка
готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации
и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного
канала;
- сборка клеммной колодки.
В третий год – 85 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний
на входном контроле качества
пакетов статора в сборе со
станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на
двигатель;
- установка подшипниковых щитов на
двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на
двигатель;
- производство выходных тестов на
испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка
готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации
и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного
канала;
- сборка клеммной колодки.
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на
подшипниковых щитах (фланцевых
щитах);
- установка дополнительных клемм в
коробке выводов для дополнительных
аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и
шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки
выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на
корпусе станины;
- установка клемм заземления в
коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей.
В четвертый год – 80 % цены
конечной продукции, при условии
выполнения следующих
технологических операций:
- производство тестовых испытаний
на входном контроле качества
пакетов статора в сборе со
станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на
двигатель;
- установка подшипниковых щитов на
двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на
двигатель;
- производство выходных тестов на
испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка
готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации
и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного
канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на
подшипниковых щитах (фланцевых
щитах);
- установка дополнительных клемм в
коробке выводов для дополнительных
аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и
шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки
выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на
корпусе станины;
- установка клемм заземления в
коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей;
- механическая обработка валов;
- механическая модификация корпуса
станины;
- механическая обработка замковых
поверхностей станины;
- механическая обработка замковых
поверхностей подшипникового щита;
- механическая обработка прочих
поверхностей;
- сверление установочно-
присоединительных отверстий;
- установка дополнительных датчиков
в обмотках;
- установка дополнительных датчиков
на подшипниках;
- установка токосъемной щетки на
валу.
В пятый год – 75 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний
на входном контроле качества
пакетов статора в сборе со
станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на
двигатель;
- установка подшипниковых щитов на
двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на
двигатель;
- производство выходных тестов на
испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка
готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации
и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного
канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на
подшипниковых щитах (фланцевых
щитах);
- установка дополнительных клемм в
коробке выводов для дополнительных
аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и
шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки
выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на
корпусе станины;
- установка клемм заземления в
коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей;
- механическая обработка валов;
- механическая модификация корпуса
станины;
- механическая обработка замковых
поверхностей станины;
- механическая обработка замковых
поверхностей подшипникового щита;
- механическая обработка прочих
поверхностей;
- сверление установочно-
присоединительных отверстий;
- установка дополнительных датчиков
в обмотках;
- установка дополнительных датчиков
на подшипниках;
- установка токосъемной щетки на
валу;
- балансировка ротора в сборе;
- установка датчиков обратной связи;
- установка комплекта
электромагнитного тормоза;
- установка комплекта независимой
вентиляции

8501
8501 51 - 8501 53 тауар позициясының машиналарынан басқа электрлi қозғалтқыштар мен генераторлар (электрогенераторлық қондырғылардан басқа)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8503 позицияның материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 10 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8501 51 - 8501 53
Ауыспалы токтың көпфазалы өзге қозғалтқыштары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар шартымен тауардың осы түрін жасау басталған күнінен бастап, бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарынға (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарынға (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарынға (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату;
- жинақтағы роторды теңгерімдеу;
- қайта байланыс датчиктерін орнату;
- электрмагнитті тежегіш жиынтығын орнату;
- тәуелсіз желдеткіш жиынтығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.

8502
Электрогенера-
торные установки и
вращающиеся
электрические
преобразователи
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиций 8501 или 8503
могут использоваться только до
суммы в пределах 10 % цены конечной
продукции
8507
Аккумуляторы
электрические,
включая сепараторы
для них,
прямоугольной (в
том числе
квадратной) или
иной формы
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов той же
позиции, что и готовый продукт, не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8508
Пылесосы
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление корпуса,
изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров
8515
Машины и аппараты
для электрической
(в том числе с
электрическим
нагревом газа),
лазерной или
другой световой
или фотонной,
ультразвуковой,
электронно-лучевой,
магнитно-
импульсной или
плазменно-дуговой
низкотемпературной
пайки,
высокотемпературной
пайки или сварки,
независимо от
того, могут ли они
выполнять операции
резания или нет;
машины и аппараты
электрические для
горячего напыления
металлов или
металлокерамики
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы, классифицируемые в той
же позиции, что и продукт, могут
использоваться до суммы в
пределах 85 % цены конечной
продукции
8516 50
000 0
Печи микроволновые
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление корпуса,
изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров
8517
Аппараты
телефонные,
включая аппараты
телефонные для
сотовых сетей
связи или других
беспроводных сетей
связи; прочая
аппаратура для
передачи или
приема голоса,
изображений или
других данных,
включая аппаратуру
для коммуникации в
сети проводной или
беспроводной
связи (например,
в локальной или
глобальной сети
связи), кроме
передающей или
приемной
аппаратуры
товарной позиции
8443, 8525, 8527
или 8528
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- сборка и монтаж электронных
компонентов;
- изготовление элементов кабельной
продукции;
- механическая сборка изделия;
- запись программного обеспечения;
- регулировка и контроль
параметров;
- комплексное тестирование
из 8518
Микрофоны и
подставки для них;
громкоговорители,
смонтированные или
не смонтированные
в корпусах;
наушники и
телефоны головные,
объединенные или
не объединенные с
микрофоном, и
комплекты,
состоящие из
микрофона и одного
или более
громкоговорителей;
электрические
усилители звуковой
частоты;
электpические
звукоусилительные
комплекты
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции.
В вышеуказанном пределе материалы,
классифицируемые в той же позиции,
что и продукт, могут использоваться
только до суммы в пределах 5 % цены
конечной продукции

8502
Электргенераторлық қондырғылар және айналып тұратын электрлi түрлендiргiштер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектерде 8503 позицияның материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 10%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8507
Оларға арналған айырғыштарды қоса алғанда, тiкбұрышты аккумуляторлар немесе өзге пiшiндi электрлi (оның iшiнде шаршылыны)
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8508
Шаңсорғыштар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаждау;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8515
Электрлік (оның ішінде электрлік газбен қыздырылатын), лазерлі немесе басқа да жарықты немесе фотонды, ультрадыбысты, электронды-сәулелі, магнитті-импульсті немесе плазмалы-доғалы төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз машиналар мен аппараттар; металл немесе металл керамикаларын ыстықпен жалату үшін электрлік машиналар мен аппараттар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар, құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-на дейінгі шегінде қолданыла алады
8516 50 000 0
Микротолқынды пештер
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаждау;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
8517
Ұялы байланыс желiлерiне немесе басқа сымсыз байланыс желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; басқа сымды немесе сымсыз байланыс желiсiне арналған коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа деректердi таратуға немесе қабылдауға арналған басқа аппаратура (мысалы, жергiлiктi немесе ғаламдық байланыс желiсiнде), 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш және қабылдағыш аппаратурасынан басқа
Технологиялық операцияларды орындау жағдайында кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық компоненттердi құрастыру және монтаждау;
- кәбілдiк өнiмдер элементтерiн дайындау;
- бұйымды механикалық құрастыру;
- бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
- параметрлердi реттеу және бақылау;
- кешендi тестiлеу
8518-ден
Микрофондар мен олардың тағандары; корпусына орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштар; микрофонымен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген, басқа киетiн құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бiр немесе одан көп дауыс зорайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиiлiгiн электр күшейткiштер; электр дыбыс күшейткiш жинақталымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiмдiкiндей позицияда жiктелетiн материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн

8519
Аппаратура
звукозаписывающая
или
звуковоспроизво-
дящая
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8521
Аппаратура
видеозаписывающая
или
видеовоспроизво-
дящая, совмещенная
или не совмещенная
с видеотюнером
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8521 90
000 1
DVD-проигрыватели
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
изготовление корпуса, изготовление
элементов электропроводки; сборка и
монтаж блоков; регулировка и
контроль параметров
8523
Диски, ленты,
твердотельные
энергонезависимые
устройства
хранения данных,
"интеллектуальные
карточки" и другие
носители для
записи звука или
других явлений,
записанные или
незаписанные,
включая матрицы и
мастер-диски для
изготовления
дисков, кроме
изделий группы 37
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8525
Аппаратура
передающая для
радиовещания или
телевидения,
включающая или не
включающая в свой
состав приемную,
звукозаписывающую
или
звуковоспроизво-
дящую аппаратуру;
телевизионные
камеры, цифровые
камеры и
записывающие
видеокамеры
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8526
Аппаратура
радиолокационная,
радионавигационная
и радиоаппаратура
дистанционного
управления
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8527
Аппаратура
приемная для
радиовещания,
совмещенная или не
совмещенная в
одном корпусе со
звукозаписывающей
или
звуковоспроиз-
водящей
аппаратурой или
часами
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8529 могут
использоваться только до суммы в
пределах 10 % цены конечной
продукции
8528
мониторы и
проекторы, не
включающие в свой
состав приемную
телевизионную
аппаратуру;
аппаратура
приемная для
телевизионной
связи, включающая
или не включающая
в свой состав
широковещательный
радиоприемник или
аппаратуру,
записывающую или
воспроизводящую
звук или
изображение
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление шасси (заготовка
радио-элементов, SMD-монтаж,
установка всех радиоэлементов на
печатные платы, пайка, диагностика,
регулировка, контроль);
- изготовление корпусных деталей
(литье под давлением, покраска и
армировка корпусных деталей
телевизора);
- финишная сборка и регулировка
(сборка, монтаж, регулировка,
контроль, комплекс испытаний
(регламентов) конечной продукции)
8528 72
200 1
С
жидкокристал-
лическим или
плазменным экраном
Изготовление из материалов любых
позиций при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление корпуса,
изготовление элементов
электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров

8519
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8521
Бейнетюнер орнатылған немесе орнатылмаған бейнежазғыш немесе бейнекөрсеткiш аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8521 90 000 1
DVD-ойнатқыштары
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау: корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
блоктарды құрастыру және монтаждау; параметрлерiн реттеу және бақылау
8523
37-топ бұйымдарынан өзге, күйтабақтар, дискiлердi дайындауға арналған матрицалар мен мастер-дискiлердi қоса алғанда жазылған немесе жазылмаған дискiлер, таспалар, қатты энергияға тәуелсiз деректердi сақтау құрылғылары,»зияткерлiк карточкалары» және дыбысты немесе басқа да құбылыстарды жазуға арналған басқа да тасымалдағыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8525
Радиохабарына немесе телевидениеге арналған өзiнiң құрамында енгiзетiн және енгiзбейтiн қабылдағыш, дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш құрылғысы бар таратқыш аппаратура; теледидар камералары, цифрлы камералар және жазғыш бейнекамералары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8526
Радиолокациялық, радионавигациялық аппаратура және қашықтан басқаратын радио аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық, пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8527
Бiр корпуста дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен немесе сағатпен бiрге орнатылған немесе орнатылмаған, радиохабар таратуға арналған қабылдағыш аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8529 позицияның материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 10%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8528
Құрамында теледидар қабылдағыш аппаратурасын қамтылмайтын мониторлар және проекторлар; радиохабар қабылдағышы немесе дыбыс бейне жазып алатын немесе шығаратын аппаратурасын қамтитын немесе қамтымайтын, теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура
Мынадай технологияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- шассиiн дайындау (радио-элементтердiң дайындамасы, SMD-монтаж, барлық радиоэлементтердi баспалық платаларға орнату, пiсiру, диагностика, бұрау, бақылау);
- корпустық детальдарды дайындау (қысыммен құю, теледидардың корпустық детальдарын бояу және армирлеу);
- фиништiк құрастыру және бұрау (түпкiлiктi өнiмдердi (регламенттердi) құрастыру, монтаждау, бұрау, бақылау, сынау кешенi
8528 72 200 1
Сұйық кристалды немесе плазмалық экранмен
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позиции материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру жәнемонтаждау;
- параметрлерiн реттеу және бақылау

8535, 8536
Аппаратура
электрическая для
коммутации или
защиты
электрических
цепей или для
подсоединений к
электрическим
цепям или в
электрических
цепях (например,
выключатели,
переключатели,
прерыватели,
плавкие
предохранители,
молниеотводы,
ограничители
напряжения,
гасители скачков
напряжения,
токоприемники,
токосъемники и
прочие
соединители,
соединительные
коробки) на
напряжение более
1000 В;
аппаратура
электрическая для
коммутации или
защиты
электрических
цепей или для
подсоединений к
электрическим
цепям или в
электрических
цепях (например,
выключатели,
переключатели,
прерыватели, реле,
плавкие
предохранители,
гасители скачков
напряжения,
штепсельные вилки
и розетки, патроны
для электроламп и
прочие
соединители,
соединительные
коробки) на
напряжение не
более 1000 В;
соединители для
волокон
оптических,
волоконно-
оптических жгутов
или кабелей
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8538 могут
использоваться только до суммы в
пределах 5 % цены конечной
продукции
8537
Пульты, панели,
консоли, столы,
распределительные
щиты и основания
для электрической
аппаратуры прочие,
оборудованные
двумя или более
устройствами
товарной позиции
8535 или 8536 для
управления или
распределения
электрического
тока, в том числе
включающие в себя
приборы или
устройства группы
90 и цифровые
аппараты
управления, кроме
коммутационных
устройств товарной
позиции 8517
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8538 могут
использоваться только до суммы в
пределах 5 % цены конечной
продукции
8539
Лампы накаливания
электрические
или газоразрядные,
включая лампы
герметичные
направленного
света, а также
ультрафиолетовые
или инфракрасные
лампы; дуговые
лампы
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов (деталей)
не должна превышать в первый год с
даты начала изготовления данного
вида товара 70 % цены конечной
продукции, во второй год и
последующие годы - 60 % цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операций:
- сборка на конвейере;
- закрепление цоколя на усадочной
машине;
- пайка на конвейере;
- тестирование на поверочном
конвейере;
- изготовление электронного
балласта;
- маркировка на машине тампонной
печати;
- упаковка на конвейере
8541 40 900 9
Фотоэлектрический
модуль (солнечные
батареи)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- создание гирлянд из
поликристаллических ячеек
(солнечных элементов);
- контроль качества гирлянд;
- ремонт гирлянд, отбракованных в
ходе контроля;
- осмотр, подготовка и укладка
медной шины;
- соединение между собой медных шин;
- первоначальный
электролюминесцентный контроль;
- укладка стекловолокнистого мата,
этиленвинилацетатной пленки и листа
полимерного слоя;
- ламинирование (термическое
спекание);
- обрезка краев;
- установка распределительной
коробки;
- контроль на симуляторе солнечного
излучения;
- полуавтоматическая установка
рамки;
- испытание сопротивления изоляции;
- окончательный
электролюминесцентный контроль;
- осмотр и выгрузка готового модуля

8535, 8536
1000 В-дан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тiзбектерiн қорғауға арналған немесе электр тiзбектерiне қосуға арналған немесе электр тiзбектерiндегi электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгiштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегiштер, кернеу секiрiсiн сөндiрушiлер, қосқыш қорапшалар, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де қосқыштар); 1000 В-дан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тiзбектерiн қорғауға арналған немесе электр тiзбектерiне қосуға арналған немесе электр тiзбектерiндегi электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгiштер, реле, жатық сақтағыштар, тербелiс сөндiрушiлер, ашамайлы ашалар мен розеткiлер, электр шамдарына арналған патрондар, қосқыш қорапшалар): талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбiлдерге арналған қосқыштар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс.
Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8538 позицияның материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8537
8517 тауар позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позициясының екi немесе одан көп, оның iшiнде 90-топтың приборларын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8538 позициясының материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгiн немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдар (бөлшектер) құны, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс, екiншi жылы және кейiнгi жылдары - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- конвейерде жинақтау;
- орнату машинаға табанын бекiту;
- конвейерде пiсiру;
- тексеру конвейерiнде тестiлеу;
- электронды балласт әзiрлеу;
- тампонды мөрдi машинада таңбалау;
- конвейерде буып түю
8541 40
900 9
Фотоэлектрлік модуль (күн батареялары)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- поликристалды ұяшықтардан (жылтырауық элементтерден) тізбек жасау;
- тізбек сапасын бақылау;
- бақылау барысында ақауы анықталған тізбекті жөндеу;
- мыс шиналарын қарау, дайындау және қалау;
- мыс шиналарын өзара қосу;
- алғашқы электролюминесценттік бақылау;
- шыныталшық мат, этиленвинилацетат үлдірді және полимерлі қабаттың табағын төсеу;
- ламинаттау (термиялық жымдастыру);
- шеттерін кесу;
- таратқыш қорапты орнату;
- күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
- раманы жартылай автоматты орнату;
- оқшаулау кедергісін сынау;
- ақырғы электролюминесценттік бақылау;
- дайын модульды қарау және түсіру шартымен тауардың осы түрін дайындау басталған күнінен бастап, бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс.

8542
Схемы электронные
интегральные
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиций 8541 и 8542 могут
использоваться только до суммы в
пределах 5 % цены конечной
продукции
8544
Провода
изолированные
(включая
эмалированные или
анодированные),
кабели (включая
коаксиальные
кабели) и другие
изолированные
электрические
проводники с
соединительными
приспособлениями
или без них;
кабели
волоконно-
оптические,
составленные из
волокон с
индивидуальными
оболочками,
независимо от
того, находятся
они или нет в
сборе с
электропроводникам
и или
соединительными
приспособлениями
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8545
Электроды
угольные, угольные
щетки, угли для
ламп или батареек
и изделия из
графита или других
видов углерода с
металлом или без
металла, прочие,
применяемые в
электротехнике
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8601
Железнодорожные
локомотивы с
питанием от
внешнего источника
электроэнергии,
или аккумуляторные
Изготовление данного вида товара,
при котором стоимость используемых
узлов и деталей не должна превышать
в первый год производства данного
вида товара 99 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- стационарные испытания
электровоза;
- динамические испытания
электровоза.
Во второй год – 95 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- стационарные испытания
электровоза;
- динамические испытания
электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных
компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение
аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов
электровоза;
- установка силового трансформатора
на раму электровоза;
- установка преобразователя.
В третий год – 90 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- стационарные испытания
электровоза;
- динамические испытания
электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных
компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение
аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов
электровоза;
- установка силового трансформатора
на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки
кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы
кузова;
- изготовление поперечной балки
кузова;
- изготовление и сборка центральной
части рамы и объединение
центральной части рамы и двух
концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных
составляющих кузова.
В четвертый год – 85 % цены
конечной продукции, при условии
выполнения следующих
технологических операций:
- стационарные испытания
электровоза;
- динамические испытания
электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных
компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение
аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов
электровоза;
- установка силового трансформатора
на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки
кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы
кузова;
- изготовление поперечной балки
кузова;
- изготовление и сборка центральной
части рамы и объединение
центральной части рамы и двух
концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных
составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего
аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка
снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка
трубопроводов;
- установка лобового и бокового
стекла;
- установка пульта машиниста и
помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине,
установка холодильника,
микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов.
В пятый год – 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- стационарные испытания
электровоза;
- динамические испытания
электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных
компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение
аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов
электровоза;
- установка силового трансформатора
на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки
кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы
кузова;
- изготовление поперечной балки
кузова;
- изготовление и сборка центральной
части рамы, и объединение
центральной части рамы и двух
концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных
составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего
аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка
снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка
трубопроводов;
- установка лобового и бокового
стекла;
- установка пульта машиниста и
помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине,
установка холодильника,
микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов;
- установка кранов машиниста;
- установка блока микропроцессорной
системы управления тягой и иного
электронного оборудования.
В шестой и последующие годы
производства данного вида товара
75 % цены конечной продукции, при
условии выполнения следующих
технологических операций:
- стационарные испытания
электровоза;
- динамические испытания
электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных
компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение
аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов
электровоза;
- установка силового трансформатора
на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки
кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы
кузова;
- изготовление поперечной балки
кузова;
- изготовление и сборка центральной
части рамы, и объединение
центральной части рамы и двух
концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных
составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего
аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка
снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка
трубопроводов;
- установка лобового и бокового
стекла;
- установка пульта машиниста и
помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине,
установка холодильника,
микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов;
- установка кранов машиниста;
- установка блока микропроцессорной
системы управления тягой и иного
электронного оборудования;
- установка отсеков преобразователя
и высоковольтного оборудования;
- монтаж крышевого
электрооборудования, сборка и
проверка электрических цепей и схем
системы управления, питания,
торможения;
- установка оборудования
реостатного тормоза

8542
Электронды интегралды сызбалар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8541 және 8542 позициялардың материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбiлдер (коакси альдыларын қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетiктерi бар немесе жоқ оқшауланған электр сымдары; олардың электр өткiзгiштермен немесе жалғағыш тетiктермен бiрге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбiлдер
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8545
Көмiр электродтары, көмiр шөткелерi, шамдарға немесе батареяларға арналған көмiрлер және графиттен немесе көмiртегiнiң басқа түрлерiнен металмен немесе металсыз жасалған бұйымдар, өзге де электр техникасында қолданылатындар
Дайындау, ол кезде барлық, пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
8601
Электр энергиясының сыртқы көзiнен қоректенетiн немесе аккумуляторлық темiржол локомотивтерi
Осы тауар түрін дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектер құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау шартымен тауардың осы түрі өндірілетін бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 99 %-ынан аспауы тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, микротолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, микротолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату;
- машинист крандарын орнату;
- тартқышты басқарудың микропроцессорлық жүйесі блогын және өзге де электрондық жабдықты орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы және одан кейінгі жылдары – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, микротолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату;
- машинист крандарын орнату;
- тартқышты басқарудың микропроцессорлық жүйесі блогын және өзге де электрондық жабдықты орнату;
- түрлендіргіш және жоғары вольтты жабдықтар бөліктерін орнату;
- шатыр электр жабдықтарын монтаждау, электр тізбектері мен басқару, қуат беру, тежеу жүйесі схемаларын құрастыру және тексеру;
- реостатты тежеуіш жабдығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.

8602
Железнодорожные
локомотивы прочие;
локомотивные
тендеры
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 95 % цены конечной
продукции;
во второй год - 90 % цены конечной
продукции;
в третий год - 85 % цены конечной
продукции;
в четвертый год - 80 % цены
конечной продукции; в пятый год -
75 % цены конечной продукции;
в шестой год - 70 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций: изготовление,
комплектация, сборка рамы тележки
тепловоза; изготовление,
комплектация, сборка первичных и
вторичных подвесок и их установка
на тележки; изготовление,
комплектация, сборка и установка
тормозного оборудования;
изготовление и сборка концевых
частей рамы тепловоза, торцевой
пластины, кармана автосцепки;
изготовление и сборка шкворневого
узла, балки коробчатого сечения;
изготовление и сборка центральной
части рамы тепловоза и топливного
бака, испытание топливного бака на
герметичность и объединение
центральной части рамы тепловоза с
топливным баком и двух концевых
частей рамы тепловоза;
изготовление, сборка, установка
снегоочистителя, лестниц, поручней;
установка автосцепки; изготовление,
сборка и установка трубопроводов,
кабелепроводов, воздуховодов,
аккумуляторного ящика;
изготовление, сборка, установка
кабины машиниста, пультов машиниста
и помощника машиниста;
изготовление, сборка, установка
дверей, жалюзи, настила пола;
изготовление, сборка, установка
дизельного отсека, отсеков
генератора и вентилятора
охлаждения; изготовление, сборка,
установка отсеков преобразователя и
высоковольтного оборудования;
изготовление, сборка, установка
воздушного, дополнительного,
радиаторного отсеков, отсека
динамического тормоза;
изготовление, сборка, установка
расширительного бака; обработка оси
и колесных пар тепловоза; сборка
колесно-моторных блоков; сборка
тележки; подкатка тележек под раму
тепловоза; проверка рамы тепловоза
на геометрию; установка воздушных
резервуаров; установка дисплея в
кабине, системы обеспечения
безопасности движения, установка
холодильника, кондиционера;
установка кранов машиниста;
установка электронного
оборудования, блокировок
управления; установка системы
отопления, вентиляции, охлаждения;
установка огнетушителей, туалета,
кресел машиниста; установка
осветительных приборов, защитных
экранов над радиатором; установка
воздушных компрессоров,
вентиляторов, топливного,
масляного, воздушного фильтров;
установка радиатора, масляного
теплообменника; установка панелей
управления, диффузоров, резисторов,
электронного оборудования;
установка изоляторов, кабелей;
установка топливных шлангов,
трубопроводов, топливных насосов;
сборка и установка системы
пожаротушения; установка опоры
вентиляторов, вентиляторов
охлаждения, преобразователя,
фильтров; объединение и установка
дизельгенератора на раму тепловоза;
установка аккумуляторных батарей;
сборка и проверка электрических
цепей и схем управления, питания,
торможения; установка приборов
безопасности; покраска узлов,
агрегатов и оборудования тепловоза;
экипировка тепловоза топливом,
маслом, водой, песком; испытания
тепловоза

8602
Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтiк тендерлер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ы;
үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ы;
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ы;
түпкiлiктi өнiм бесiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ы;
алтыншы жылы бағасының 70 %-ы, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
электровоз арбасының қаңқасын құрастыру; тежегiш жабдығын дайындау және құрастыру; электроовоз қаңқасының соңғы бөлiктерiн, шеткi пластинасын, автоқармау ұясын дайындау және құрастыру; шкворлық торапты, қорапты қима белдiктi дайындау және құрастыру; электровоз қаңқасының орталық бөлiгi мен отын багын дайындау және құрастыру, отын багын тұмшалыққа сынау және электровоздың орталық бөлiгiн отын багымен және электровоздың екi соңғы бөлiгiмен бiрiктiру; қар тазалағышты, сатыларды, ұстағыштарды дайындау, құрастыру, орнату; автоқармау орнату; құбыржолдар, кәбiл өткiзгiштер, ауа арнасын, аккумулятор жәшiгiн дайындау, құрастыру және орнату; машинист кабинасын, машинистiң және машинист көмекшiсiнiң пультiн дайындау, құрастыру орнату; есiктердi, жалюздердi, еден төсемiн дайындау, құрастыру, орнату; жоғары вольттi жабдықтарды және салқындату желдеткiшiн дайындау, құрастыру, орнату; түрлендiргiш және жоғары вольттi жабдықтардың қуысжайын дайындау, құрастыру, орнату; ауа, қосымша, радиатор қуысжайларын, динамикалық тежегiш қуысжайын дайындау, құрастыру, орнату; асихронды тартқыш электр қозғалтқышын құрастыру, сынау; доңғалақ-мотор блоктарын құрастыру; арба құрастыру; арбаны электровоз қаңқасына енгiзу; электровоз қаңқасын геометрияға тексеру; ауа резервуарларын орнату; кабинада дисплей, қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жүйесiн орнату, тоңазытқыш, кондиционер орнату; машинист крандарын орнату; электронды жабдықтарды, басқару тосқаулын орнату; жылу, желдеткiш, салқындатқыш жүйелерiн орнату; өрт сөндiргiштердi, дәретхана, машинист креслосын орнату; жарықтандыру аспаптарын, радиатордың үстiне қорғау экрандарын орнату; ауа компрессорларын, желдеткiштерiн, отын, май, ауа сүзгiлерiн орнату; радиатор, майлы жылу ауыстырғыш орнату; басқару панелдерiн, диффузорларды, резисторларды, электронды жабдықтарды орнату; оқшаулағыштарды, кәбiлдердi, құбыржолдарды орнату; өрт сөндiру жүйелерiн құрастыру және орнату; желдеткiш, салқындату желдеткiштерiнiң, түрлендiргiштiң тiрегiн орнату; электровоз қаңқасына күш трансформаторын орнату; аккумулятор батареяларын орнату; шатырлы электр жабдығын құрастыру және монтаждау, электр шынжырларын және басқару, қоректендiру, тежеу схемаларын құрастыру және тексеру; қауiпсiздiк құралдарын орнату; электровоздың тораптарын, агрегаттарын және жол жабдықтарын сырлау; құммен жабдықтау; электровозды сынау

8603
Моторные
железнодорожные
или трамвайные
вагоны
пассажирские,
товарные или
багажные, открытые
платформы, кроме
входящих в
товарную позицию
8604
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов и
комплектующих не должна превышать в
первый год с даты начала
изготовления данного вида товара –
90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной
продукции.
В третий год – 80 % цены конечной
продукции.
В четвертый год – 75 % цены
конечной продукции.
В пятый год – 70 % цены конечной
продукции.
В шестой год – 65 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- порезка железнодорожных профилей,
в том числе Z - профилей хребтовой
балки, двутавра, верхнего листа
промежуточных балок, вагонных
стоек, верхней и нижней обвязки
бортов кузова;
- вырезка на плазменной установке
листовых деталей и гибка на
листогибочных и гидравлических
прессах;
- сборка хребтовой балки с
выполнением сверловки и клепки
передних и задних упоров
автосцепки;
- автоматическая сварка под слоем
флюса сварного шва Z - профилей
хребтовой балки;
- сборка - сварка шкворневых,
концевых и промежуточных балок;
- сборка - сварка рамы полувагона;
- сборка - сварка баковых и
торцевых бортов с изготовлением
панелей бортов;
- сборка-сварка кузова в
кантователе;
- формирование колесных пар и
монтаж буксовых узлов;
- сборка тележек с изготовлением
узлов и опорной балки авторежима и
комплектом деталей тормозной
рычажной передачи опорной балки
авторежима и комплектом
износостойких деталей;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства
поглощающих аппаратов, тяговых
хомутов, автосцепок, расцепных
рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание
автоматического и стояночного
тормозов;
- монтаж крышек люков и запорных
устройств и нанесение маркировочных
секторов, закидок, торсионов;
- окраска надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы тары
8604
Транспортные
средства
самоходные или
несамоходные,
предназначенные
для ремонта или
технического
обслуживания
железнодорожных
или трамвайных
путей
Изготовление, при котором стоимость
используемых иностранных материалов
и комплектующих не должна превышать
в первый год с даты начала
изготовления данного вида товара –
90 % цены конечной продукции;
во второй год – 85 % цены конечной
продукции;
в третий год – 80 % цены конечной
продукции;
в четвертый год – 75 % цены
конечной продукции;
в пятый год – 70 % цены конечной
продукции;
в шестой год – 65 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
технологических операций
соответствующих утвержденному
технологическому процессу на
доработку полуфабрикатов
транспортных средств

8603
8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа, жолаушы, тауар немесе багаж таситын моторлы теміржол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштар құны тауардың осы түрі дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Төртiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.
Бесiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- темiр жол пiшiмдерiн, оның iшiнде Z - арқалық бiлiктерiнiң, екi тавр, аралық бiлiктердiң жоғарғы табақтарының, вагонды тiректерiнiң, шанақ бортының жоғарғы және төменгi байламаларының пiшiмiн қию;
- табақты бөлшектердің плазмалық құрылғыларында ойық және табақты иiлгiште және гидравликалық бастырмалардағы ию;
- өздігінен тіркеудің алдыңғы және артқы тiректерiн бұрғылау мен тойтаруды орындай отырып, арқалық бiлiктi құрастыру;
- арқалық бiлiктiң Z - пiшiмiнiң дәнекерленген жiгiнің флюсi қабатының астында автоматтандырылған дәнекерлеу;
- белдiктi, ұштық және аралық бiлiктердi құрастыру-дәнекерлеу;
- жартылай вагон рамасын құрастыру-дәнекерлеу;
- борттардың панельдерiн жасай отырып, бүйiрлiк және шетжақтық борттарды құрастыру-дәнекерлеу;
- аударғышта шанақты құрастыру-дәнекерлеу;
- дөңгелек жұптарын қалыптастыру және сүйреу тораптарын монтаждау;
- авторежим тораптарын және тiрек бағандарын және авторежимнiң тiрек бағандарының тежегiштiк тартқышты бөлшектерiнiң жиынтығын және тозуға төзiмдi бөлшектерiн дайындай отырып, арбаларды құрастыру;
- арбаларды вагон астына әкелу;
- аппараттарды, тарту қамыттарын, өздігінен тіркеудің, ағытушы иінтіректерді өзiне тартатын соққылы-тартқышты құрылғыны монтаждау;
- автоматты және тұрақтағыш тежегiштердi монтаждау, ретке келтіру және сынау;
- люк қақпақтарын және тиек құрылғыларын монтаждау және белгiленген секторлар, таратқыштар, торсиондар жапсыру;
- жазулар мен трафареттердi бояу;
- ыдыс салмағын өлшеу және жазу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.
8604
Теміржол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын шетелдік материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 75 %-ынан;
бесінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан;
алтыншы жылы – көлік құралдарының жартылай фабрикаттарын пысықтауға бекітілген технологиялық процеске сәйкес келетін технологиялық операцияларды орындау шартымен түпкілікті өнім бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.

8605
Вагоны
железнодорожные
или трамвайные,
пассажирские
несамоходные;
вагоны багажные,
почтовые и прочие
специальные
железнодорожные
или трамвайные,
несамоходные
(кроме входящих в
товарную позицию
8604):
Изготовление данного вида товара,
при котором стоимость используемых
материалов и комплектующих не
должна превышать в первый год с
даты начала изготовления данного
вида товара – 97 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- проведение динамических
испытаний: испытание тормозной
системы, замеры скорости ускорения
и торможения;
- замеры показателей при
прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания:
установка колесной пары, монтаж
верхних и нижних амортизаторов,
монтаж шлангов водяных, тормозных
и для подвески, установка штанги
клапана уровня, установка верхних и
нижних направляющих балок, монтаж
антиблокировки, установка башен и
привинчивание к ним штанги клапана
уровня, монтаж амортизаторов и
прикрепление страховочного стропа
к башне, монтаж колесной пары и
башен, направляющих балок и
механическая сцепка.
Во второй год – 88 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- проведение динамических
испытаний: испытание тормозной
системы, замеры скорости ускорения
и торможения;
-замеры показателей при прохождении
кривых;
- сцепка и статические испытания:
установка колесной пары, монтаж
верхних и нижних амортизаторов,
монтаж шлангов водяных, тормозных
и для подвески, установка штанги
клапана уровня, установка верхних
и нижних направляющих балок, монтаж
антиблокировки, установка башен и
привинчивание к ним штанги клапана
уровня, монтаж амортизаторов и
прикрепление страховочного стропа
к башне, монтаж колесной пары и
башен, направляющих балок и после
этого механическая сцепка;
- сборка: внутреннее облицовывание
панелей торцевых стенок и
внутренних дверей, распределение
кабин (туалетная комната и зоны
панелей и дверей), окончательный
монтаж потолков, монтаж и схемы
общего ведения, электрического и
электронного оборудования, сборка
сцепления эластичных материалов и
рычагов, облицовка боковин.
В третий год – 86 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- проведение динамических
испытаний: испытание тормозной
системы, замеры скорости ускорения
и торможения;
- замеры показателей при
прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания:
(установка колесной пары, монтаж
верхних и нижних амортизаторов,
монтаж шлангов водяных, тормозных
и для подвески, установка штанги
клапана уровня, установка верхних и
нижних направляющих балок, монтаж
антиблокировки, установка башен и
привинчивание к ним штанги клапана
уровня, монтаж амортизаторов и
прикрепление страховочного стропа
к башне, монтаж колесной пары и
башен, направляющих балок и
механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание
панелей торцевых стенок и
внутренних дверей, распределение
кабин (туалетная комната и зоны
панелей и дверей), окончательный
монтаж потолков, монтаж и схемы
общего ведения, электрического и
электронного оборудования, сборка
сцепления эластичных материалов и
рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной
поверхности вагона.
В четвертый год – 77 % цены
конечной продукции, при условии
выполнения следующих
технологических операций:
- проведение динамических
испытаний: испытание тормозной
системы, замеры скорости ускорения
и торможения;
- замеры показателей при
прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания:
(установка колесной пары, монтаж
верхних и нижних амортизаторов,
монтаж шлангов водяных, тормозных и
для подвески, установка штанги
клапана уровня, установка верхних и
нижних направляющих балок, монтаж
антиблокировки, установка башен и
привинчивание к ним штанги клапана
уровня, монтаж амортизаторов и
прикрепление страховочного стропа
к башне, монтаж колесной пары и
башен, направляющих балок и
механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание
панелей торцевых стенок и
внутренних дверей, распределение
кабин (туалетная комната и зоны
панелей и дверей), окончательный
монтаж потолков, монтаж и схемы
общего ведения, электрического и
электронного оборудования, сборка
сцепления эластичных материалов и
рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной
поверхности вагона;
- шлифовка сварных швов, шпаклевка;
грунтовка, шлифовка.
В пятый год – 68 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
технологических операций:
- проведение динамических
испытаний: испытание тормозной
системы, замеры скорости ускорения
и торможения;
- замеры показателей при
прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания:
(установка колесной пары, монтаж
верхних и нижних амортизаторов,
монтаж шлангов водяных, тормозных и
для подвески, установка штанги
клапана уровня, установка верхних и
нижних направляющих балок, монтаж
антиблокировки, установка башен и
привинчивание к ним штанги клапана
уровня, монтаж амортизаторов и
прикрепление страховочного стропа к
башне, монтаж колесной пары и
башен, направляющих балок и
механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание
панелей торцевых стенок и
внутренних дверей, распределение
кабин (туалетная комната и зоны
панелей и дверей), окончательный
монтаж потолков, монтаж и схемы
общего ведения, электрического и
электронного оборудования, сборка
сцепления эластичных материалов и
рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной
поверхности вагона;
- шлифовка сварных швов, шпаклевка;
грунтовка, шлифовка;
- интеграция кузова: обшивка стен и
потолка изоляционным материалом,
установка трубопроводов и
накопителя отходов, электрические
работы, монтаж пола.
В шестой год – 65 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
технологических операций:
- проведение динамических
испытаний: испытание тормозной
системы, замеры скорости ускорения
и торможения;
- замеры показателей при
прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания:
(установка колесной пары, монтаж
верхних и нижних амортизаторов,
монтаж шлангов водяных, тормозных
и для подвески, установка штанги
клапана уровня, установка верхних и
нижних направляющих балок, монтаж
антиблокировки, установка башен и
привинчивание к ним штанги клапана
уровня, монтаж амортизаторов и
прикрепление страховочного стропа
к башне, монтаж колесной пары и
башен, направляющих балок и
механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание
панелей торцевых стенок и
внутренних дверей, распределение
кабин (туалетная комната и зоны
панелей и дверей), окончательный
монтаж потолков, монтаж и схемы
общего ведения, электрического и
электронного оборудования, сборка
сцепления эластичных материалов и
рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной
поверхности вагона;
- шлифовка сварных швов, шпаклевка;
грунтовка, шлифовка;
- интеграция кузова: обшивка стен и
потолка изоляционным материалом,
установка трубопроводов и
накопителя отходов, электрические
работы, монтаж пола, сборка и
сварка короба вагона, проверка
геометрических параметров вагона

8605
Теміржол немесе трамвай, өздігінен жүрмейтін жолаушылар вагондары; өздігінен жүрмейтін жүк, пошта және өзге де арнайы теміржол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
Тауардың осы түрін дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштардың құны мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау шартымен бірінші жылы осы тауар түрін дайындау басталған күннен бастап түпкілікті өнім бағасының 97 %-ынан аспауы тиіс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 88 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 86 %-ынан аспауы тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу;
- дәнекерленген тігістерді ажарлау, тығындау; тегістеу, ажарлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 77 %-ынан аспауы тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу;
- дәнекерленген тігістерді ажарлау, тығындау; тегістеу, ажарлау;
- шанақ интеграциясы: қабырға мен төбені оқшаулау материалымен қаптау, құбырларды және қалдықтар жинақтаушты орнату, электрлік жұмыстар, еденді монтаждау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 68 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу;
- дәнекерленген тігістерді ажарлау, тығындау; тегістеу, ажарлау;
- шанақ интеграциясы: қабырға мен төбені оқшаулау материалымен қаптау, құбырларды және қалдықтар жинақтаушты орнату, электрлік жұмыстар, еденді монтаждау;
- вагон қорабын жинау және дәнекерлеу, вагонның геометриялық параметрлерін тексеру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.

8607 21
Пневматические
тормоза и их части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
8607 30
Крюки и прочие
сцепные
устройства,
буфера, их части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
8608 00
Путевое
оборудование и
устройства для
железнодорожных
или трамвайных
путей;
механическое
(включая
электромеханическое)
сигнальное
оборудование,
устройства
обеспечения
безопасности или
управления
движением на
железных дорогах,
трамвайных путях,
автомобильных
дорогах,
внутренних водных
путях, парковочных
сооружениях,
портах или
аэродромах;
части упомянутых
устройств и
оборудования,
кроме
8608 00 0 001
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции. В вышеуказанном пределе
материалы, классифицируемые в той
же позиции, что и продукт, могут
использоваться только до суммы в
пределах 5 % цены конечной
продукции
8608 000 001
Оборудование для
железнодорожных
или трамвайных
путей
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 75 % цены конечной
продукции
8609 00
Контейнеры
(включая емкости
для перевозки
жидкостей или
газов), специально
предназначенные и
оборудованные для
перевозки одним
или несколькими
видами транспорта
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа 87
Средства наземного
транспорта, кроме
железнодорожного
или трамвайного
подвижного
состава, и их
части и
принадлежности,
кроме товаров
позиций 8702-8704,
8711, 8711209800,
8716, для которых
применяемые
правила излагаются
далее
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8701
Тракторы (кроме
тракторов товарной
позиции 8709)
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 95 % цены конечной
продукции;
во второй год - 90 % цены конечной
продукции;
в третий год - 85 % цены конечной
продукции;
в четвертый год - 80 процентов цены
конечной продукции;
в пятый год - 75 % цены конечной
продукции;
в шестой год - 70 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций: установка передней оси с
полурамой; установка двигателя;
установка заднего моста; установка
гидробака; сборка и установка
гидронавесок; сборка и установка
опоры с карданным валом; сборка и
установка воздушных баллонов;
установка маслопроводов
гидросистемы; сборка и установка
топливных баков; установка рулевой
тяги с цилиндром; сборка и
установка рулевой колонки и крана
блокировки; установка кронштейнов
передних крыльев; сборка и
установка масляного и водяного
радиатора; установка гидросистемы и
гидрообъемное рулевое управление;
установка звукового сигнала;
установка глушителя; залив масла в
двигатель, задний мост и гидробак;
испытание и проверка гидросистемы и
двигателя; установка газовых
пружин, зеркал и противосолнечного
козырька; установка фонарей и
габаритных фар передних и задних;
установка стеклоочистителей
аккумуляторных батарей; сборка и
установка задних крыльев; установка
кабины на трактор; сборка и
установка щитка приборов и жгутов
электропроводки; установка рулевой
колодки, тяги включения переднего
ведущего моста, выключения стоп;
установления шторки, рычага
стояночного тормоза, тяги, муфты
сцепления; установка передних и
задних колес; подсоединение
шлангов, отопления и установка
рулевого колеса; сборка и установка
облицовки; установка табличек,
рукояток и чехлов; установка
поликов и боковых панелей
8702-8704,
кроме
товаров,
указанных
в строках
8703**,
8702***,
8704***
Автомобили,
легковые и
прочие моторные
транспортные
средства,
предназначенные
для перевозки
людей, включая
грузопассажирские
автомобили,
фургоны и гоночные
автомобили,
автомобили
грузовые
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций: изготовление и окраска
кузова (кабины); установка и
закрепление двигателя, подключение
к двигателю механизмов управления;
установка радиаторов и подключение
систем охлаждения; крепление
амортизаторов, подключение
трансмиссии; установка передней
подвески и полуосей, установка
задней подвески; соединение
рулевого управления со ступицами
передних колес; установка колес и
регулировка затяжки подшипников
передней ступицы; установка катушки
зажигания; заправка и прокачка
гидросистемы рулевого управления,
тормозной системы, гидросцепления;
установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей; установка глушителя и
секций выхлопного трубопровода;
установка топливного бака и
подключение топливопровода;
установка генератора и регулировка
натяжения приводного ремня;
установка и подключение
аккумулятора с проверкой работы
бортовых электрических цепей;
диагностика и регулировка
двигателя;
проверка эффективности тормозной
системы;
консервация быстро повреждаемых
мест;
устранение дефектов после сборки;
нанесение идентификационного номера
на табличку и автомобиль;
обкатка автомобиля. В вышеуказанных
технологических и производственных
операциях для товаров позиции 8704
вместо изготовления и окраски
кузова (кабины) допускается
выполнение операций по изготовлению
рамы с подвеской и мостами
8702***,
8704
Моторные
транспортные
средства,
предназначенные
для перевозки 10
человек или более,
включая водителя;
моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов,
кроме товарных
позиций 8704 21,
8704 22, 8704 23,
8704 31, 8704 32,
8704 90 000 0
При производстве каждой модели
товара годовым объемом до 10000
штук - изготовление, при котором
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать в
первый год, с даты начала
изготовления данного вида товара
95 % цены конечной продукции.
Во второй год – 90 % цены конечной
продукции.
В третий год – 85 % цены
конечной продукции.
В четвертый год – 80 % цены
конечной продукции, при условии
выполнения следующих
технологических операций:
- установка силового агрегата;
- подключение аккумулятора с
проверкой работы бортовых
электрических цепей;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
гидросцепления;
- установка топливного бака и
подключение топливопровода;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и секции
выхлопного трубопровода;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- подключение трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок и полуосей;
- соединение рулевого управления
со ступицами передних колес;
- проверка эффективности тормозной
системы;
- консервация быстро повреждаемых
мест;
- испытание моторного транспортного
средства.
При производстве каждой
модели товара годовым объемом свыше
10000 штук – изготовление, при
котором стоимость и используемых
узлов и деталей не должна превышать
70 % цены конечной продукции, при
условии выполнения следующих
технологических операций:
- сварка и окраска кузова (кабины);
- установка элементов салона,
приборной панели, стекол салона и
лобового стекла;
- установка и закрепление
двигателя;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- монтаж элементов трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок;
- монтаж рулевого управления;
- установка и регулировка затяжки
подшипников передней ступицы;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
системы гидросцепления;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и выхлопного
трубопровода;
- установка топливного бака и
подключение топливопроводов;
- установка генератора и
регулировка натяжения приводного
ремня;
- установка и подключение
аккумулятора с проверкой работы
бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка
двигателя;
- проверка эффективности тормозной
системы;
- испытание моторного транспортного
средства
8703**
Автомобили
легковые и прочие
моторные
транспортные
средства,
предназначенные
главным образом
для перевозки
людей (кроме
моторных
транспортных
средств товарной
позиции 8702),
включая
грузопассажирские
автомобили-фургоны
и гоночные
автомобили, кроме
товаров позиций
Автомобили, произведенные при
выполнении одного из следующих
критериев:

8607 21
Пневматикалық тежегiштер және олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте орындалған жұмыстардың көлемi мынадай жұмыстарды орындаумен әзiрленген конструкторлық және технологиялық құжаттамамен айқындалады:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
8607 30
Iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлар, олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте орындалған жұмыстардың көлемi мынадай жұмыстарды орындаумен әзiрленген конструкторлық және технологиялық құжаттамамен айқындалады:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
8608 00
8608 00 0 001 қоспағанда, темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған электр қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiм жiктелетiн позициядағы материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8608 00 001
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиiс
8609 00
Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрiмен тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған контейнерлер (сұйық жүктердi немесе газдарды тасымалдауға арналған ыдыстарды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын бiр материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
87-топ
Темiржол немесе трамвайлық жылжымалы құрамды қоспағанда, жердегi көлiк құралдары, олардың бөлшектерi мен барлық жабдықтары, олар үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 8702-8704, 8711, 8711 2098 00, 8716 позициялардың тауарларынан басқа
Дайындау кезінде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс
8701
Тракторлар (8709 тауар позициясындағы тракторлардан басқа)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күнiнен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы -түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ы;
үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ы;
төртiншi жылы -түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ы;
бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ы;
алтыншы жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: жартылай рамалы алдыңғы осьтi орнату;
қозғалтқышты орнату;
артқы мостты орнату;
гидробактi орнату; гидроаспаларды құрастыру және орнату;
карданды бiлiгi бар тiректердi құрастыру және орнату;
ауа баллондарын құрастыру және орнату;
гидрожүйенiң май өткiзгiштерiн орнату;
отын бактерiн құрастыру және орнату;
цилиндрлi рулдiк тарту күшiн орнату;
рулдiк баған мен тосқауыл кранын құрастыру және орнату; алдыңғы қанаттардың кронштейндерiн орнату; май және су радиаторын құрастыру және орнату; гидрожүйенi және гидрокөлемдi рулдiк басқаруды орнату; дыбыстық белгiнi орнату; сөндiргiштi орнату; қозғалтқышқа, артқы мостқа және гидробакке май құю;
гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру;
газ серiппелерiн, айналар мен күнге қарсы маңдайшаларды орнату;
фонарлар мен артқы және алдыңғы габарит фарларды орнату;
аккумулятор батареяларының әйнек тазартқыштарын орнату;
артқы қанаттарды құрастыру және орнату;
тракторға кабина орнату;
аспаптар қалқаншалары мен электр-өткiзгiштер бұрауларын кұрастыру және орнату;
рулдiк колонканы, алдыңғы жетекшi мостының қосу тарту күшiн, тоқтау белгiсiн сөндiрудi орнату;
пердешелердi, тұру тежегiшiнiң рычагын, тарту күшiн, ажырату муфтасын орнату;
алдыңғы және артқы доңғалақтарды орнату;
шлангiлердi, жылытуды қосу және рулдiк доңғалақты орнату;
қаптаманы құрастыру және орнату;
табличкаларды, тұтқыштарды және тыстарды орнату;
төсенiштердi және қапталдық панелдердi орнату
8702- 8704, 8703**, 8702***, 8704*** жолдарда көрсетiлген тауарлардан басқа
Автомобильдер, жүк-жолаушы автомобильдерді, фургондарды және жарыс автомобильдерін, жүк автомобильдерін қоса алғанда, жеңіл және өзге де моторлы көлiк құралдары
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар және бөлшектердің құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
шанақты (кабинаны) дайындау және сырлау; қозғалтқышты қою және бекіту, басқару механизмдерін қозғалтқышқа қосу; радиаторларды орнату және салқындату жүйелерін қосу; жұмсартқыларды бекіту, трансмиссияны қосу; алдыңғы аспаларды және жартылай осьтерді орнату, артқы аспаны орнату; руль басқаруды алдыңғы дөңгелектер күпшектерімен біріктіру; дөңгелектерді орнату және алдыңғы күпшек мойынтіректерінің тартпасын реттеу; оталдыру катушкасын орнату; руль басқару, тежегіш жүйесінің, гидроілінісудің гидрожүйесін жанармаймен толтыру және айдау, фараларды, алдыңғы және артқы сигнал жарықтарын орнату және қосу; бәсеңдеткіш пен пайдаланылған газды шығаратын құбыр секцияларын орнату; отын багын орнату және отын өткізгіш құбырды қосу; генераторды орнату және жетек белдігінің керілісін реттеу; борттық электр тізбектерін тексеруімен аккумуляторды орнату және қосу; қозғалтқышты диагностикалау және реттеу; тежегіш жүйесінің тиімділігін тексеру; тез бұзылатын орындарды консервациялау; құрастырудан кейінгі ақаулықтарды жою; автомобильге және тақтаға сәйкестендіру нөмірін жапсыру; автомобильді сынау. Жоғары көрсетілген технологиялық және өндірістік операцияларда 8704 тауар позициясы үшін шанақты (кабинаны) дайындау және сырлау орнына аспасы мен белдіктері бар раманы дайындау операцияларын орындауға рұқсат беріледі
8702***, 8704
Жүргiзушiнi қоса алғанда, 10 адамды немесе одан көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары; 8704 21, 8704 22, 8704 23, 8704 31, 8704 32, 8704 90 000 0 тауар позицияларынан басқа жүк тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары
Жылдық көлемi 10000 данаға дейiн тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде - дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны бірінші жылы осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап орындау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиiс.
Төртiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- күштiк агрегатты орнату;
- борттың электр тiзбектерiнің жұмысын тексере отырып, аккумуляторды қосу;
- рульдiк басқару жүйесiн, тежегiш жүйесiн, гидрожанасқышты толтыру;
- жанармай багын орнату және жанармай өткiзгiштi қосу;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал фонарьларын орнату және қосу;
- бәсеңдеткiш пен пайдаланылған түтiнді өткiзгiш құбыр секциясын орнату;
- қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
- радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу;
- амортизаторларды бекiту;
- трансмиссияны қосу;
- алдыңғы және артқы аспаларды және жарты осьтердi орнату;
- рульдiк басқаруды алдыңғы дөңгелек күпшелерiмен қосу;
- тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
- тез бұзылатын орындарды консервациялау;
- моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Жылдық көлемi 10000 данадан артық тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде - дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және сырлау;
- салон элементтерiн, аспаптар панелiн, салон шыныларын және алдыңғы шыныларын орнату;
- қозғалтқышты орнату және бекiту;
- қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
- радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу;
- амортизаторларды бекiту;
- трансмиссия элементтерiн монтаждау;
- алдыңғы және артқы аспаларды орнату;
- рульдiк басқаруды монтаждау;
- алдыңғы дөңгелек подшипниктерiнiң тартпаларын орнату және реттеу;
- рульдiк басқару жүйесiн, тежегiш жүйесiн, гидрожанасқыш жүйесін толтыру;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал фонарьларын орнату және қосу;
- бәсеңдеткiш пен пайдаланылған түтiнді өткiзгiш құбыр секциясын орнату;
- генератор орнату және жетек тартпасының керілуін реттеу;
- борттың электр тiзбектерiнің жұмысын тексере отырып, аккумуляторды қосу;
- қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
- тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
- моторлы көлiк құралын сынау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс.
8703**
Жеңіл автомобильдер және негізінен адамдарды тасымалдауға (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа), арналған өзге де моторлы көлiк құралдары, жүк-жолаушы
автомобиль-фургондар мен жарыс автомобильдерді қоса алғанда
Келесі өлшемдерінің бірін орындаған кезде өндірілген автомобильдер:

1) наличие производства проектной
мощности при двусменном режиме
работы не менее 25 000 штук в год,
выполнение операций по сварке,
сборке и окраске кузова,
осуществление ввоза
автокомпонентов, происходящих из
государств, не являющихся
участниками Таможенного союза,
по позициям Единого таможенного
тарифа «для промышленной сборки
моторных транспортных средств
товарных позиций 8701-8705, их
узлов и агрегатов» в объеме не
более 70 % от общей стоимости
автокомпонентов, используемых для
производства, с учетом стоимости
кузова, классифицируемого в
товарной позиции 8707 ТН ВЭД ТС;
2) наличие производства проектной
мощности при двусменном режиме
работы не менее 25000 штук в год,
осуществление «крупноузловой
сборки» - изготовления, при котором
выполняются технологические
операции:
- установка и закрепление
двигателя, подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка задней подвески;
- установка системы выпуска газов;
- установка и подключение
аккумуляторной батареи с проверкой
бортовых электрических цепей;
- установка ходовых колес;
- заполнение тормозной и
охлаждающей жидкостями;
- проверка эффективности тормозной
системы, а также заключение
договора (соглашения) о
промышленной сборке моторных
транспортных средств товарной
позиции 8703 ТН ВЭД ТС,
содержащего обязательства по
обеспечению соответствия условиям,
указанным в пункте 1), в срок, не
превышающий 84 месяца с даты
принятия таких обязательств
8704 21
Моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов
прочие, с
поршневым
двигателем
внутреннего
сгорания с
воспламенением от
сжатия (дизелем
или полудизелем)
с полной массой
транспортного
средства не более
5 тонн
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8704 22
Моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов
прочие, с
поршневым
двигателем
внутреннего
сгорания с
воспламенением от
сжатия (дизелем
или полудизелем)
с полной массой
транспортного
средства более
5 тонн, но не
более 20 тонн
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8704 23
Моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов
прочие с поршневым
двигателем
внутреннего
сгорания с
воспламенением от
сжатия (дизелем
или полудизелем)
с полной массой
транспортного
средства более
20 тонн
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8704 31
Моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов
прочие, с
поршневым
двигателем
внутреннего
сгорания с
искровым
зажиганием с
полной массой
транспортного
средства не более
5 тонн
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции

1) жұмыстың екі ауысымдық режимінде, жобалық қуаты жылына кемінде 25 000 дана өндірістің бар болуы; шанақты дәнекерлеу, құрастыру және сырлау бойынша операциялар орындау, 8707 КО СЭҚ ТН тауар позициясында жіктелетін шанақтың құнын есепке алумен өндірісте қолданатын автожинақтаушыларының жалпы құнынан 70 % көлемінде 8701-8705 тауар позициясының «моторлы көлік құралдарын, тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыру үшін» Бірыңғай кеден тарифінің позициялары бойынша кеден одағының мүшесі болып табылмайтын елдерден автожинақтаушыларды әкелуді жүзеге асыру;
2) жұмыстың екі ауысымдық режимінде, жобалық қуаты жылына кемінде 25 000 дана өндірістің бар болуы; мынадай технологиялық операциялар орындалатын «ірі торап құрастыруды» - дайындауды жүзеге асыру:
- қозғалтқышты орнату және бекіту, басқару механизмдерін қозғалтқышқа қосу;
- артқы аспаны орнату;
- газдарды шығару жүйесін орнату;
- борттық электр тізбектерін тексерумен аккумуляторлы батареяны орнату және қосу;
- қозғалғыш дөңгелектерді орнату;
- тежегіш және суытқыш сұйықтықтарды құю;
- тежеу жүйесінің тиімділігін тексеру, сондай-ақ 1) тармақта көрсетілген, осы міндетемелерді қабылдаған күннен бастап 84 айдан аспайтын мерзімде шарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету бойынша міндетемелерді қамтитын 8703 КО СЭҚ ТН тауар позициясының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы шарт (келісім) жасау
8704 21
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан аспайтын, (дизельдер немесе жартылай дизельдер) сығымнан тұтанатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасуға арналған моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 22
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан көп, бірақ 20 тоннадан аспайтын (дизельдер немесе жартылай дизельдер) сығымнан тұтанатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасуға арналған моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 23
Көлік құралының толық массасы 20 тоннадан көп (дизельдер немесе жартылай дизельдер) сығымнан тұтанатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасуға арналған моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 31
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан аспайтын ұшқыннан тұтанатын iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасу үшін моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс

8704 32
Моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов
прочие, с
поршневым
двигателем
внутреннего
сгорания с
искровым
зажиганием с
полной массой
транспортного
средства более
5 тонн
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8704 90
000 0
Моторные
транспортные
средства для
перевозки грузов
прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточно-пильных машинах, раскрой
на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
8705***
Моторные
транспортные
средства
специального
назначения, кроме
используемых для
перевозки
пассажиров или
грузов (например,
автомобили
грузовые
аварийные,
автокраны,
пожарные
транспортные
средства,
автобетономешалки,
автомобили для
уборки дорог,
поливомоечные
автомобили,
автомастерские,
автомобили с
рентгеновскими
установками)
При производстве каждой модели
товара годовым объемом до 10000
штук - изготовление, при котором
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать в
первый год, с даты начала
изготовления данного вида товара 95
% цены конечной продукции, во
второй год – 90 % цены конечной
продукции, в третий год - 85 % цены
конечной продукции, с четвертого
года - 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- установка силового агрегата;
- подключение аккумулятора с
проверкой работы бортовых
электрических цепей;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
гидро-сцепления;
- установка топливного бака и
подключение топливопровода;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и секции
выхлопного трубопровода;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- подключение трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок и полуосей;
- соединение рулевого управления со
ступицами передних колес;
- проверка эффективности тормозной
системы;
- консервация быстро повреждаемых
мест;
- испытание моторного транспортного
средства. При производстве каждой
модели товара годовым объемом свыше
10000 штук - изготовление, при
котором стоимость и используемых
узлов и деталей не должна превышать
70 % цены конечной продукции, а
также при условии выполнения
технологических операций:
- сварка и окраска кузова
(кабины);
- установка элементов салона,
приборной панели, стекол салона и
лобового стекла;
- установка и закрепление
двигателя;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- монтаж элементов трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок;
- монтаж рулевого управления;
- установка и регулировка затяжки
подшипников передней ступицы;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
системы гидросцепления;
- установка и подключение фар;
- передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и выхлопного
трубопровода;
- установка топливного бака и
подключение топливопроводов;
- установка генератора и
регулировка натяжения приводного
ремня;
- установка и подключение
аккумулятора с проверкой работы
бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка
двигателя;
- проверка эффективности тормозной
системы;
- испытание моторного транспортного
средства
8705 20
000 1
Автобуровые
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
8705 30
000 1
Моторные
транспортные
средства пожарные
новые
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации

8704 32
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан асатын ұшқыннан тұтанатын iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасу үшін моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 90 000 0
Өзге, де жүк тасуға арналған моторлы көлiк құралдары
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып қондырғыларды жалпы монтаждау
8705***
8705 20 000, 8705 90 тауар позицияларынан басқа, арнайы мақсаттағы қозғалтқышты көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа,(мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетон-араластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер)
Жылдық көлемi 10000 данаға дейiн тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде - дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан, үшiншi жылы-құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, төртiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: күштiк агрегатты орнату; шанақ электр тiзбектерiн тексере отырып, аккумуляторды қосу; рульдiк басқару жүйесiн, тежегiш жүйесiн, гидрожанасқышты толтыру;
жанармай багын орнату және жанармай өткiзгiштi қосу;
фараларды, алдыңғы және артқы дабыл шамдарын орнату және қосу;
бәсеңдеткiш пен түтiн құбыр өткiзгiш секциясын орнату;
қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу;
амортизаторларды бекiту;
трансмиссияны орнату;
алдыңғы және артқы аспаларды және жарты осьтердi орнату;
рульдiк басқаруды алдыңғы доңғалақ күпшелерiмен қосу;
тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
тез бұзылатын орындарды консервациялау;
моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу.
Жылдық көлемi 10000 данаға дейiн тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде - дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және сырлау;
салон элементтерiн; құралдар панелiн, салон шыныларын және алдыңғы әйнегiн орнату; қозғалтқышты орнату және бекiту; қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу; радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу, амортизаторларды бекiту; трансмиссия элементтерiн монтаждау; алдыңғы және артқы аспаларды орнату;
рульдiк басқаруды монтаждау;
алдыңғы доңғалақ подшипниктерiнiң тартпаларын орнату және реттеу;
рульдiк басқару жүйесiн; тежегiш жүйесiн, гидрожанасқышты толтыру және айдау;
фараларды, алдыңғы және артқы дабыл шамдарын орнату және қосу;
бәсеңдеткiш пен түтiн құбыр өткiзгiш секциясын орнату;
жанармай багын орнату және жанармай өткiзгiштi қосу;
генератор және көтеру тартпасының созылмалылығын реттеу;
шанақ электр тiзбектерiн тексере отырып, аккумуляторды орнату және қосу;
қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу
8705 20 000 1
Автобұрғылау
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу
операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
8705 30 000 1
Жаңа қозғалтқышты өрт сендiру көлiк құралдары)
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау

8705 90
Моторные
транспортные
средства
специального
назначения, кроме
используемых для
перевозки
пассажиров или
грузов (например,
автомобили
грузовые
аварийные,
автокраны,
пожарные
транспортные
средства,
автобетономешалки,
автомобили для
уборки дорог,
поливомоечные
автомобили,
автомастерские,
автомобили с
рентгеновскими
установками)
прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации
8706 00 -
8707**
Шасси с
установленными
двигателями для
моторных
транспортных
средств товарных
позиций 8701 –
8705 - кузова
(включая кабины)
для моторных
транспортных
средств товарных
позиций 8701 -
8705
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления каждой
модели товара, 90 % цены конечной
продукции;
во второй год – 85 % цены конечной
продукции;
в третий год - 80 % цены конечной
продукции;
в четвертый год - 75 % цены
конечной продукции; в пятый год -
70 % цены конечной продукции
8708
Части и
принадлежности
моторных
транспортных
средств товарных
позиций 8701 -
8705
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления каждой
модели товара, 90 % цены конечной
продукции;
во второй год – 85 % цены конечной
продукции;
с третьего года - 80 % цены
конечной продукции
8710 00
000 0
Танки и прочие
боевые самоходные
бронированные
транспортные
средства, с
вооружением или
без вооружения, и
их части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж с проведением
силовых испытаний по полученным от
заказчика методическим указаниям и
контролем технических параметров,
заложенных в конструкторской
документации.

8705 90
Өзге де арнайы мақсаттағы қозғалтқышты көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сендiру көлiк құралдары, автобетон-араластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер)
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
8706-8707 **
8701-8705 тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер; 8701-8705 тауар позициясының моторлы көлік құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен детальдардың құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 95%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан, төртiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан аспауы тиiс
8708
8701-8705 тауарлық позициясының моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi және керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен детальдардың құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы -құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан, аспауы тиiс
8710 00 000 0
Танкілер және басқа да қаружарақтарымен немесе қаружарақтарсыз жауынгерлік өзі жүретін брондалған көлік құралдары және оның бөліктері.
Олардың жасалуы, барлық қолданылатын материалдар құнының соңғы өнімінің 80 % - нан аспауы қажет, онымен қоса технологиялық операцияларды орындау шарты бойынша: - алдын-ала дайындаулар (жіптеп аралау машиналарында кесу, газды плазмалық машиналарда ажырату,соғу); - бөлшектердің механикалық өңделуі; - бөлшектердің термиялық өңделуі; - корпустық бөлшектер жасаудан және олардың механикалық өңдеуде жинақтық – балқытып біріктіру операциялары; - жеке бөлшектерді жинақтау және сынақтан өткізу; - жинақтау және жеке ілмектердің сынақтары; тапсырыс берушіден әдістемелік тапсырмамен және техникалық параметрлер бақылауымен алынған күштік сынақтарға байланысты конструкторлық құжаттамаларға салынған жалпы монтаждау.
8708
8701-8705 тауарлық позициясының моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi және керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен детальдардың құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы – құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы –құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан, аспауы тиiс

8711
Мотоциклы
(включая мопеды)
и велосипеды с
установленным
вспомогательным
двигателем, с
колясками или без
них; коляски,
кроме товарной
позиции
8711 2098 00
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
8711 2098 00
Мотоциклы
(включая мопеды)
и велосипеды с
установленным
вспомогательным
двигателем, с
колясками или без
них; коляски, с
двигателем
внутреннего
сгорания с
возвратно-
поступательным
движением поршня
рабочим объемом
цилиндров
двигателя более
125 см3, но не
более 250 см3
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год с
даты начала изготовления данного
вида товара 90 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- монтаж заднего моста;
- монтаж двигателя;
- установка карданной передачи;
- установка глушителя и системы
выпуска отработанных газов
двигателя;
- установка передней вилки на раму;
- установка переднего
грязезащитного щитка;
- установка колес;
- установка руля и зеркал;
- установка воздушного фильтра и
системы впуска двигателя;
- монтаж электрических жгутов;
- монтаж грузовой платформы на
раму;
- установка топливного бака;
- установка фары, задних фонарей,
светоотражателей и подключение;
- установка аккумуляторных батарей;
- установка табличек и
предупреждающих надписей по
безопасной эксплуатации;
- заправка топливного бака;
- обкатка и приемочные испытания;
- во второй год и последующие годы
– 80 % цены конечной продукции, а
также при условии выполнения
технологических операций:
- изготовление-сварка рамы;
- изготовление грузовой платформы;
- монтаж заднего моста;
- монтаж двигателя;
- установка карданной передачи;
- установка глушителя и системы
выпуска отработанных газов
двигателя;
- установка передней вилки на раму;
- установка переднего
грязезащитного щитка;
- установка колес;
- установка руля и зеркал;
- установка воздушного фильтра и
системы впуска двигателя;
- монтаж электрических жгутов;
- монтаж грузовой платформы на
раму;
- установка топливного бака;
- установка фары, задних фонарей,
светоотражателей и подключение;
- установка аккумуляторной батареи;
- установка табличек и
предупреждающих надписей по
безопасной эксплуатации;
- заправка топливного бака;
- обкатка и приемочные испытания
8716
Прицепы и
полуприцепы;
прочие
несамоходные
транспортные
средства; их
части, кроме
товарных позиций
8716 31, 8716 39,
8716 39 800;
8716 40, 8716 80,
8716 90
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 90 % цены конечной
продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- установка рессор на оси колес,
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного знака,
установка упора предохранительного;
- установка и крепление дышла,
сборка колес и установка их на оси
тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение
трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы,
испытание пневматической тормозной
системы на герметичность,
регулировка тормозов, сборка и
сварка кузова, сварка кронштейнов
рамы;
- установка и сборка балансира и
гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического
трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного,
крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам
рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность, покраска
полуприцепа, нанесение надписей;
- установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП.
В третий год – 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения
следующих технологических операций:
- установка рессор на оси колес
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного
знака;
- установка упора
предохранительного, установка и
крепление дышла, сборка колес и
установка их на оси тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение
трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы,
испытание пневматической тормозной
системы на герметичность,
регулировка тормозов;
- изготовление деталей кузова
(балок, кронштейнов, опор,
лонжеронов, листов боковых, листов
днища, стоек, брусьев, обшивок,
косынок, лестниц) из листового и
сортового проката, сборка и сварка
узлов кузова (боковых бортов,
переднего борта, рамы кузова,
листов днища, лестниц), сборка и
сварка кузова, сварка кронштейнов
рамы;
- установка и сборка балансира и
гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического
трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного,
крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам
рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность;
- покраска полуприцепа, нанесение
надписей, установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП

8711
Қосалқы қозғалтқыштар орнатылған мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер, арбаларымен немесе арбаларсыз; арбалар; 8711 2098 00 тауар позициясынан басқа
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс
8711 2098 00
Қосалқы қозғалтқыш орнатылған, арбалары бар немесе арбасыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер; қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 см3 артық, бірақ 250 см3 артық емес, піспегінің қайтымды-ілгерілемелі қозғалысымен, іштен жану қозғалтқышы бар арбалар
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар және бөлшектердің құны, берілген тауар түрінің дайындау мерзімінен бастап бірінші жылы, түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы жарықтарды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша тақтайлар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары;
- екінші және кейінгі жылдары-түпкілікті өнім бағасының - 80 %-ынан, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- раманы дайындау-дәнекерлеу;
- жүк платформасын дайындау;
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы жарықтарды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяны орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша тақтайлар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары
8716
8716 31, 8716 39, 8716 39 80, 8716 40, 8716 80, 8716 90 тауар позицияларынан басқа, тiркемелер мен жартылай тiркемелер; өзге де өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары; олардың бөлшектері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- тақтайшаларды орнату, ҚҚК-ні жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- табақты және сұрыпталған илемнен шанақ бөлшектерін (біліктер, кронштейндер, тiрегiштер, лонжерондар, бүйірлік табақшалары, түп табақшалары, діңгектер, қырлы діңгектер, қаптамалар, күнқағарлар, баспалдақтар) жасау, шанақ торабын (бүйірлік борттар, алдыңғы борт, шанақтың рамасы, түп табақшалары, баспалдақтар), шанақты орнату және пісіру, раманың кронштейндерін пісіру;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау;
- жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу, тақтайшаларды орнату, ҚҚК-ні жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс

8716 31
Прицепы и
полуприцепы для
транспортировки
грузов, прочие:
прицепы-цистерны,
полуприцепы-цистерны
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8716 39
Прицепы и
полуприцепы для
транспортировки
грузов прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8716 40
Прицепы и
полуприцепы прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8716 80
Транспортные
средства прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8716 90
Части: шасси,
кузова, оси,
части, прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции
8802
Летательные
аппараты прочие
(например,
вертолеты,
самолеты);
космические
аппараты (включая
спутники)
и суборбитальные и
космические
ракеты-носители
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов, узлов и
деталей не должна превышать в
первый год с даты начала
изготовления данного вида товара
85 % цены конечной продукции, во
второй год - 80 % цены конечной
продукции, в третий год - 75 %
цены конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- производство деталей самолета из
полимерно-композиционного
материала, механическая обработка
деталей самолета,
- окраска, шлифовка и сушка деталей
самолета,
- процесс сборки: сверловочные
работы, пайка, монтаж электро/радио
оборудования,
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в
конструкторской документации
8802 12
000 0****
Вертолеты с массой
пустого
снаряженного
аппарата более
2000 кг
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 95 % цены конечной
продукции;
во второй год – 90 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- установка основного корпуса
летательного аппарата на
оригинальное шасси;
- установка кормовой части
(хвостовой балки) на корпус
летательного аппарата;
- подключение гидравлических
трубопроводов и приборов управления
полетом к приводу рулевого винта;
- подключение проводки автопилота
рулевого винта, антенн и фонарей,
крепление хвостовой балки;
- подключение хвостового вала
трансмиссии;
- установка лопастей несущего
винта;
- установка главного редуктора и
двигателей (левого и правого);
- установка главного вала двигателя
и хвостового вала трансмиссии;
- подключение и настройка органов
управления двигателем;
- установка втулки несущего винта
со всеми элементами управления;
- выполнение покраски;
- установка специального
оборудования;
- установка внутренней обшивки;
- установка монтажного оборудования
(механического и электрического);
- адаптации интерфейса к
оборудованию и проверка его
работоспособности;
- интеграция бортового
радиоэлектронного оборудования;
- установки всех компонентов
радиооборудования, навигационного
оборудования, антенн;
- эксплуатационные испытания всех
установленных систем,
- наземные и летные испытания;
в третий год – 85 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- установка основного корпуса
летательного аппарата на
оригинальное шасси;
- установка кормовой части
(хвостовой балки) на корпус
летательного аппарата;
- подключение гидравлических
трубопроводов и приборов управления
полетом к приводу рулевого винта;
- подключение проводки автопилота
рулевого винта, антенн и фонарей,
крепление хвостовой балки;
- подключение хвостового вала
трансмиссии;
- установка лопастей несущего
винта;
- установка главного редуктора и
двигателей (левого и правого);
- установка главного вала двигателя
и хвостового вала трансмиссии;
- подключение и настройка органов
управления двигателем;
- установка втулки несущего винта
со всеми элементами управления;
- выполнение покраски;
- установка специального
оборудования;
- установка внутренней обшивки;
- установка монтажного оборудования
(механического и электрического);
- адаптация интерфейса к
оборудованию и проверка его
работоспособности;
- интеграция бортового
радиоэлектронного оборудования;
- установки всех компонентов
радиооборудования, навигационного
оборудования, антенн;
- эксплуатационные испытания всех
установленных систем,
- наземные и летные испытания;
- установка монтажных элементов для
оборудования, включая кронштейны
для крепления оборудования, пультов
для антенн;
- установка и испытание
специального оборудования, авионику
и высокочастотное радио;
- установка жгутов электропроводки
для дополнительного оборудования и
коммуникационного (навигационного)
оборудования, включая проведение
испытаний проводки.

8716 31
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер,
өзгелер: тіркеме - цистерналар, жартылай тіркеме - цистерналар
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 39
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер,
өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 40
Өзге тіркемелер және жартылай тіркемелер
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 80
Өзге көлік құралдары
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 90
Бөлшектер: шассилер, шанақтар, осьтер, өзге бөлшектері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдардың, тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан; үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- полимерлi-композициялық материалдардан жасалған ұшақтың бөлшектерiн жасау;
- ұшақтың бөлшектерiн механикалық өңдеу, ұшақтың бөлшектерiн сырлау, тегiстеу және кептiру;
- құрастыру процесі: бұрғылау жұмыстары, пiсiру, электр/радио жабдықтарын монтаждау;
- конструкторлық құжаттамада берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуат сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
8802 12 000 0****
Жарақтандырылған бос құрылғының массасы 2000 кг-нан асатын тікұшақтар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 95%-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- ұшу аппараттарының негізгі қорабының түпнұсқалы шассиде орнатылуы;
- артқы бөліктің (артқы белдемдердің) ұшу аппараттарының қорабына орнатылуы;
- гидравликалық құбыр жолдардың және ұшуды басқару аспаптарының рульдік бұрамалардың жетегіне қосылуы;
- автоұшқыштардың рульдік бұрамаларының, антенналар мен фонарлардың өткізгіш сымдарының іске қосылуы, артқы белдемдердің бекітілуі;
- трансмиссияның артқы біліктерінің іске қосылуы;
- жетелеуші бұрамалардың қалақтарын орнату;
- негізгі редуктор мен қозғалтқыштардың (оң жақ және сол жақ) орнатылуы;
- қозғалтқыштың негізгі білігінің және трансмиссияның артқы білігінің орнатылуы;
- қозғалтқышты басқару органдарының іске қосылуы мен реттелуі;
- жетелеуші біліктердің салбұрындарының барлық басқару элементтерімен бірге орнатылуы;
- боядың жүргізілуі;
- арнайы жабдықтардың орнатылуы;
- ішкі қаптаудың орнатылуы;
- монтаждық жабдықтардың (механикалық және электрикалық) орнатылуы;
- интерфейстің жабдыққа бейімделуі және оның жұмысқа қабілеттілігін тексеру;
- ергенектегі радиоэлектрондық жабдықтардың интеграциясы;
- радиожабдықтардың барлық компоненттерінің, навигациялық жабдықтардың, антенналардың орнатылуы;
- орнатылған барлық жүйелердің эксплуатациялық сынағы;
- жердегі және ұшу сынақтары.
Үшінші жылы - соңғы өнім құнының 85%-ы, сонымен қатар технололгиялық операциялардың орындалу шарттарында:
- ұшу аппараттарының негізгі қорабының түпнұсқалы шассиде орнатылуы;
- артқы бөліктің (артқы белдемдердің) ұшу аппараттарының қорабына орнатылуы;
- гидравликалық құбыржолдардың және ұшуды басқару аспаптарының рульдік бұрамалардың жетегіне қосылуы;
- автоұшқыштардың рульдік бұрамаларының, антенналар мен фонарлардың өткізгіш сымдарының іске қосылуы, артқы белдемдердің бекітілуі;
- трансмиссияның артқы біліктерінің іске қосылуы;
- жетелеуші бұрамалардың қалақтарын орнату;
- негізгі редуктор мен қозғалтқыштардың (оң жақ және сол жақ) орнатылуы;
- қозғалтқыштың негізгі білігінің және трансмиссияның артқы білігінің орнатылуы;
- қозғалтқышты басқару органдарының іске қосылуы мен реттелуі;
- жетелеуші біліктердің салбұрындарының барлық басқару элементтерімен бірге орнатылуы;
- боядың жүргізілуі;
- арнайы жабдықтардың орнатылуы;
- ішкі қаптаудың орнатылуы;
- монтаждық жабдықтардың (механикалық және электрикалық) орнатылуы;
- интерфейстің жабдыққа бейімделуі және оның жұмысқа қабілеттілігін тексеру;
- ергенектегі радиоэлектрондық жабдықтардың интеграциясы;
- радиожабдықтардың барлық компоненттерінің, навигациялық жабдықтардың, антенналардың орнатылуы;
- орнатылған барлық жүйелердің эксплуатациялық сынағы;
- жердегі және ұшу сынақтары;
- жабдықтар үшін монтаждық элементтердің орнатылуы, жабдықтардың бекітілуіне кронштейндерді, антенналарға арналған пультерді қосқанда;
- арнайы жабдықтардың, авионик пен жоғары жиілікті радионың орнатылуы мен сынағы;
- өткізгіш сымдарға өткізілген сынақтарды қосқанда, қосымша жабдықтар мен коммуникациялық (навигациялық) жабдықтар үшін электрсымдардың ширақтарының орнатылуы

8803
Части летательных
аппаратов товарной
позиции 8801 или
8802
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов
позиции 8803 не должна превышать 5
% цены конечной продукции
8804 00
000 0
Парашюты (включая
управляемые
парашюты и
парапланы) и
ротошюты; их части
и принадлежности
Изготовление из материалов любой
позиции, в том числе из прочих
материалов позиции 8804 00 000 0.
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов позиции
8804 00 000 0 не должна превышать 5
% цены конечной продукции
8805
Стартовое
оборудование для
летательных
аппаратов;
палубные тормозные
или аналогичные
устройства;
наземные тренажеры
для летного
состава; их части
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов позиции
8805 не должна превышать 5 % цены
конечной продукции
8805 10
Стартовое
оборудование для
летательных
аппаратов и его
части; палубные
тормозные или
аналогичные
устройства и их
части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточно-пильных машинах, раскрой
на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и силовые испытания
отдельных узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных
в конструкторской документации
Группа 89
Суда, лодки и
плавучие
конструкции
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Однако корпуса судов позиции 8906
00 использоваться не могут
Группа 90
Инструменты и
аппараты
оптические,
фотографические,
кинематографи-
ческие,
измерительные,
контрольные,
прецизионные,
медицинские или
хирургические; их
часи и
принадлежности
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9022
Аппаратура,
основанная на
использовании
рентгеновского,
альфа-, бета- или
гамма-излучения,
предназначенная
или не
предназначенная
для медицинского,
хирургического,
стоматологического
или ветеринарного
использования,
включая аппаратуру
рентгенографичес-
кую или
радиотерапевтичес-
кую, рентгеновские
трубки и прочие
генераторы
рентгеновского
излучения,
генераторы
высокого
напряжения, щиты и
пульты управления,
экраны, столы,
кресла и
аналогичные
изделия для
обследования или
лечения
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 70 % цены конечной
продукции
Группа 91
Часы всех видов и
их части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа 92
Инструменты
музыкальные; их
части и
принадлежности
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
Группа 93
Оружие и
боеприпасы; их
части и
принадлежности
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9301 10
000 0
Оружие
артиллерийское
(например, пушки,
гаубицы и
минометы)
самоходное
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных
в конструкторской документации
9301 20
000 0
Ракетные пусковые
установки:
огнеметы,
гранатометы,
торпедные аппараты
и аналогичные
пусковые установки
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных
в конструкторской документации
9301 90
000 0
Прочее военное
оружие, кроме
ракетных пусковых
установок
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на
газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их
механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных
узлов;
- общий монтаж установок с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных
в конструкторской документации

8803
8801 немесе 8802 тауар позицияларының ұшу аппараттарының бөлiктерi
Дайындау, ол кезде 8803 позицияның барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауы тиiс
8804 00 000 0
Парашюттар, өзге де ротошюттер; (басқарылатын парашюттар мен парапландарды парашюттар-канаттар қоса алғанда) және ротошюттер; олардың бөлшектерi мен керек-жарақтары:
Кез келген позицияның материалдарынан, соның iшiнде 8804 00 000 0позицияның өзге де материалдарынан дайындау Дайындау ол кезде 8804 00 000 0 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауы тиiс
8805
Ұшу аппараттарына арналған бастау жабдығы; палубалық тежегiш немесе ұқсас қондырғылар; ұшқыш құрамға арналған жердегi жаттығу жабдықтары; олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде 8805 позицияның барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауы тиiс
8805 10
Ұшу аппараттарына арналған бастапқы жабдық және олардың бөлшектерi; палубалы тежегiш немесе ұқсас қондырғылар және олардың бөлiктерi
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
89-топ
Кемелер, қайықтар және жүзетiн құрылымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс.
Алайда, 8906 00 позиция кемелерiнiң корпустары пайдаланылмайды
90-топ
Оптикалық, фотосуреттiк, кинематаграфиялық, өлшеу бақылау, дәлме-дәл, бөлшектерi мен керек-жарақтары хирургиялық аспаптар мен аппараттар, олардың медициналық немесе
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және басқа да рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары қысымды генераторларды, басқару қалқандары мен пульттерiн, экрандарды тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдердi, креслоларды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма- сәулеленудi пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе мал дәрiгерлiк пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура, рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк ппаратураны қоса алғанда, рентгендiк сәулеленудi пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе Ветеринарлық пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны қоса алғанда, рентгендiк сәулеленудi пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс
91-топ
Сағаттардың барлық түрлерi мен олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
92-топ
Музыкалық аспаптар; олардың бөлшектерi мен керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
93-топ
Қарулар және оқ-дәрiлер; керек-жарақтары олардың бөлшектерi мен
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9301 10 000 0
Өздiгiнен жүретiн артиллериялық қару (мысалы, зеңбiректер, гаубицалар және минометтер)
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
9301 20 000 0
Зымырандық iске қосу қондырғылары; отты қарулар; гранатометтер; торпеда аппараттары және ұқсас iске қосу қондырғылары
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
9301 90 000 0
Зымырандық iске қосу қондырғыларынан басқа өзге де әскери қару
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау

9306 90
Бомбы, гранаты,
торпеды, мины,
ракеты и
аналогичные
средства для
ведения боевых
действий, их
части; патроны,
прочие боеприпасы,
снаряды и их
части, включая
дробь и пыжи для
патронов прочие
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 80 % цены конечной
продукции, также при условии
выполнения следующих
технологических операций:
- механическая обработка деталей;
- сборка и силовые испытания
отдельных узлов;
- общий монтаж изделий с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем
технических параметров, заложенных
в конструкторской документации
9401
Мебель для сидения
(кроме указанной в
товарной позиции
9402),
трансформируемая
или не
трансформируемая в
кровати, и ее
части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9403
Мебель прочая и ее
части
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9405
Лампы и
осветительное
оборудование,
включая
прожекторы, лампы
узконаправленного
света, фары и их
части, в другом
месте не
поименованные или
не включенные;
световые вывески,
световые таблички
с именем или
названием, или
адресом и
аналогичные
изделия, имеющие
встроенный
источник света, и
их части, в другом
месте не
поименованные или
не включенные
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9406 00
Сборные
строительные
конструкции
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9503 00
Трехколесные
велосипеды,
самокаты,
педальные
автомобили и
аналогичные
игрушки на
колесах; коляски
для кукол; куклы;
прочие игрушки;
модели в
уменьшенном
размере ("в
масштабе") и
аналогичные модели
для развлечений,
действующие или
недействующие;
головоломки всех
видов
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта,
стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
из 9602 00
000 0
Обработанные
материалы
растительного или
минерального
происхождения,
пригодные для
резьбы, и изделия
из них; изделия
формованные или
резные из воска,
стеарина,
натуральных смол
или натурального
каучука или
модельных паст, и
прочие формованные
или резные
изделия, в другом
месте не
поименованные или
не включенные;
желатин
обработанный,
неотвержденный
(кроме желатина
товарной позиции
3503) и изделия из
неотвержденного
желатина
Изготовление из обработанных
материалов для резьбы тех же
позиций
из 9603
Метлы, щетки
(включая щетки,
являющиеся частями
механизмов,
приборов или
транспортных
средств), щетки
ручные
механические без
двигателей для
уборки полов,
швабры и метелки
из перьев для
смахивания пыли;
узлы и пучки,
подготовленные для
изготовления метел
или щеточных
изделий; подушечки
и валики малярные
для краски;
резиновые швабры
(кроме резиновых
валиков для
удаления влаги)
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной
продукции
9605 00
000 0
Наборы дорожные,
используемые для
личной гигиены,
шитья или для
чистки одежды или
обуви
Каждое изделие, входящее в набор,
должно удовлетворять требованию,
которое применялось бы к нему, если
бы оно не входило в комплект.
Однако изделия без происхождения
могут входить в состав набора при
условии, что их общая стоимость не
превышает 15 % цены конечной
продукции

9306 90
Бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұрыс қимылдарын жүргiзуге арналған ұқсас құралдар, олардың бөлшектері; патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлшектерi, патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, өзгелері
Дайындау, ол кезде пайдаланатын барлық материалдардың құны, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- жекелеген тораптарды құрастыру және күштік сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берілген техникалық параметрлердi бақылауы және тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша күштік сынауларды жүргізе отырып бұйымдарды жалпы монтаждау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс.
9401
Отыруға арналған, кереуетте өзгертiлетiн немесе оның бөлшектерi (9402 тауар позициясында көрсетiлгеннен басқа) және өзгертiлмейтiн жиһаз
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9403
Өзге де жиһаз және олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9405
Шамдар мен жарықандыру жабдықтары, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, жарық беру бағыты аз шамдарды, фарлар мен олардың бөлшектерін қоса алғанда; жарықтық маңдайша жазулар, есімдер немесе атауымен, немесе мекен-жайымен және жарықтық кестешелер, ішіне жарық көзі қондырылған ұқсас өнімдер, және олардың бөліктері, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9406 00
Жинақталатын құрылыстық құрылымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9503 00
Үш дөңгелекті велосипедтер, өздігінен айдайтын, тепкілі автомобильдер және дөңгелекті ұқсас ойыншықтар, қуыршақтарға арналған бесік-арбалар; қуыршақтар; өзге де ойыншықтар; жұмыс iстейтiн немесе жұмыс iстемейтiн мөлшерi кiшiрейтiлген («ауқымдағы») жұмбақтардың барлық түрлерi үлгiлер және ұқсас үлгiлер;
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9602 00 000 0-ден
Кесу үшiн жарамды, өсiмдiктен немесе минералдан шыққан өңделген материалдар, және олардан жасалған бұйымдар; балауыздан, cтeapиннан, табиғи шайырлардан немесе табиғи каучуктан немесе модельдi пасталардан жасалған қалыпқа келтiрiлген немесе оюланған бұйымдар, және басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, өзге де қалыпқа келтiрiлген немесе оюланған; өңделген, қатпаған желатин (3503 тауар позициясының желатиннен басқа) және қатпаған желатиннен жасалған бұйымдар
Сол позициялардың кесуге арналған өңделген материалдарынан дайындау
9603-тен
Едендерді жинауға арналған сыпырғыштар, шөткелер (тетіктердің бөліктері, көлік құралдарының аспаптарының бөліктері болып табылатын шөткелерді қоса алғанда), қозғалтқышы жоқ қол механикалық шөткелері, тозаңды ұшыруға арналған қауырсыннан жасалған швабралар және сыпырғыштар; сыпырғыштарды немесе шөткелік өнімдерді дайындауға арналған дайын түйіндер және шоғырлар; бояуға арналған малярлық жастықша және білікшелер; резеңке швабралар (ылғалды жоюға арналған резеңке білікшелерден басқа)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9605 00 000 0
Жеке гигиена, тiгу немесе киiм немесе аяқ киiм тазалау жол жинақтары үшiн пайдаланылатын
Жинаққа енетiн әрбiр бұйым, егер ол жинаққа енбегенде қолданылатын талапты қанағаттандыруы тиiс. Алайда, шығу тегi жоқ бұйымдар олардың жалпы құны түпкiлiктi өнiм бағасының 15%-ынан аспауы шартымен жинаққа ене алады

9606
Пуговицы, кнопки,
застежки-защелки,
формы для пуговиц
и прочие части
этих изделий;
заготовки для
пуговиц
Изготовление, при котором все
используемые материалы должны
классифицироваться в позиции,
отличной от позиции продукта.
Стоимость всех используемых
материалов не должна превышать 50 %
цены конечной продукции
9608
Ручки шариковые;
ручки и маркеры с
наконечником из
фетра и прочих
пористых
материалов;
авторучки
чернильные,
стилографы и ручки
прочие; перья
копировальные;
карандаши с
выталкиваемым или
скользящим
стержнем;
держатели для
перьев, держатели
для карандашей и
аналогичные
держатели; части
(включая колпачки
и зажимы) изделий,
перечисленных
выше, кроме
изделий товарной
позиции 9609
Изготовление из материалов,
относящихся к позиции, отличной от
позиции изделия. Однако перья и
наконечники для перьев могут
использоваться как и другие
материалы той же позиции, что и
продукт, который может
использоваться, в свою очередь,
только при условии, что его
стоимость не превышает 5 % цены
конечной продукции
9614 00
Трубки курительные
(включая
чашеобразные
части), мундштуки
для сигар или
сигарет, и их
части.
Изготовление из грубых заготовок
трубок
Примечания:
* В случае, если продукт изготовлен из материалов, относящихся одновременно к позициям 3901-3906 и 3907-3911. Настоящее положение применяется только к той категории продуктов, которая преобладает в весовом отношении в изготовленном товаре.
** Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8703, 8706, 8707, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов. При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 2 млрд. тенге на дату начала производства товара. Объем инвестиции необходимо подтвердить аудиторским отчетом.
*** Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8702, 8704, 8705, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов. При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для выпуска современных средств автомобильного транспорта и автомобильных компонентов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 0,5 млрд. тенге на дату начала производства товара. Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом.

9606
Түймелер, батырмалар, қапсырма-бекіткіштер, осы бұйымдардың өзге де бөлшектері және түймелерге арналған пішіндер; түймелерге арналған дайындамалар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс
9608
Шарикті қаламдар, фетрден немесе басқа кеуектік материалдардан жасалған ұштығы бар қаламдар мен таңбалауыштар, сиялы автоқаламдар, өзге де стилографтар мен қаламдар, көшіргіш қаламұштар, сырғымалы немесе тартылатын өзегі бар қарындаштар, қаламұштарға арналған ұстағыштар, қарындаштарға арналған ұстағыштар және ұқсас ұстағыштар; (қалпақтар мен қысқыштарды қоса алғанда) 9609 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, жоғарыда санамаланған
Бұйым позициясынан ерекшеленетiн позицияға жататын материалдардан дайындау. Алайда, қаламұштар мен қаламұштарға арналған ұштықтар өз кезегiнде оның құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауы шартымен ғана өнiмдiкiндей позицияның басқа да материалдары сияқты пайдаланылуы мүмкiн
9614 00
Темекі трубкалары (табақша тәрізді бөлшектері қоса алғанда), сигараларға немесе темекілерге арналған ауыздық, олардың бөліктері
Трубкалардың дөрекi дайындамаларынан дайындау
Ескертпе:
* Егер өнiм бiр мезгiлде 3901-3906 позицияларға және 3907-3911 позицияларға жататын материалдардан дайындалған жағдайда. Осы ереже тек дайындалған тауардағы салмақтық қатынасы артық өнiм санатына ғана қолданылады.
** Осы Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi тек iрi көлемдi инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8703, 8706, 8708 тауар позицияларына ғана қолданылады. Бұл ретте iрi көлемдi инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнiң басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 2 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль бөлшектерiн шығару үшiн өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба ұғынылады. Инвестициялардың көлемiн аудиторлық есеппен растау қажет.
*** Осы Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi iрi ауқымды инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8702, 8704, 8705 тауар позицияларына ғана қолданылады. Бұл ретте iрi ауқымды инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнiң басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 0,5 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы автомобиль көлiгi құралдары мен автомобиль құрамдас бөлiктерiн шығару үшiн өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба түсiндiрiледi. Инвестициялардың көлемiн аудиторлық есеппен растау қажет.

**** Настоящие критерии достаточной переработки товаров применяются к товарам позиций 8802 12 000 0, произведенным только в рамках реализации крупномасштабных инвестиционных проектов. При этом под крупномасштабным инвестиционным проектом понимается проект по созданию или развитию производственных мощностей для производства вертолетов, осуществляемый юридическим лицом, инвестировавшим в основной капитал не менее 0,5 млрд. тенге на дату начала производства товара. Объем инвестиций необходимо подтвердить аудиторским отчетом.
Примечание 1:
1.1. В первых двух колонках настоящих критериев достаточной переработки товаров указываются данные о продукте, полученном в результате переработки сырья или материалов. В первой колонке критериев достаточной переработки товаров приводится код продукта по ТН ВЭД ТС, во второй описание продукта в соответствии с кодом, указанным в первой колонке. Для каждого конкретного продукта, описанного в первых двух колонках, условия, производственные или технологические операции, определяющие его происхождение (далее - условия и операции), указаны в третьей колонке.
Товары в критериях достаточной переработки товаров определяются исключительно кодом товара по ТН ВЭД ТС, наименование товара приведено только для удобства пользования.
В случае, если коду товара по ТН ВЭД ТС предшествует предлог "из", это указывает на то, что условия и операции в третьей колонке применяются только к товарам, которые классифицируются в данной товарной позиции и указаны во второй колонке. В этом случае следует руководствоваться также наименованием товара.
1.2. В случае, если в первой колонке приводятся номера нескольких товарных позиций или номер группы и одновременно с этим во второй колонке имеется обобщенное описание продуктов, то соответствующие условия и операции, указанные в третьей колонке, применяются ко всем продуктам, классифицируемым в соответствии с ТН ВЭД ТС в товарных позициях, указанных в первой колонке, или к любой из товарных позиций, указанных в первой колонке.
1.3. В случае, если в отношении части товаров, классифицируемых в одной и той же товарной позиции, применяются одни условия и операции, а в отношении другой (других) части (частей) применяются иные условия и операции, то во второй колонке имеется соответствующее количество абзацев, в каждом из которых приводятся конкретные описания товаров, и соответственно в третьей колонке указываются условия и операции, относящиеся к товарам, описания которых приведены в том или ином абзаце второй колонки.
Примечание 2:
2.1. Термин "изготовление" означает выполнение любых видов производственных или технологических операций, включая сборку или какие-либо особые операции. При этом следует иметь в виду положения примечания 3.4.

**** Осы Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерi iрi ауқымды инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде өндiрiлген 8802 12 000 0 тауар позициясына ғана қолданылады. Бұл ретте iрi ауқымды инвестициялық жоба деп тауар өндiрiсiнiң басталатын күнiне негiзгi капиталға кемiнде 0,5 млрд. теңге инвестициялаған заңды тұлға жүзеге асыратын қазiргi заманғы тікұшақтар шығару үшiн өндiрiс қуаттарын құру немесе дамыту жөнiндегi жоба түсiндiрiледi. Инвестициялардың көлемiн аудиторлық есеппен растау қажет.
1-ескертпе:
1.1. Осы Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiнiң алғашқы екi бағанасында шикiзатты немесе материалдарды қайта өңдеу нәтижесiнде алынған өнiм туралы деректер көрсетiледi. Өлшемдердiң бiрiншi бағанасында КО СЭҚ ТН бойынша өнiм коды, екiншi бағанда - бiрiншi бағанада көрсетiлген кодқа сәйкес өнiм сипаттамасы берiледi. Алғашқы екi бағанада сипатталған әрбiр нақты өнiм үшiн оның шығу тегiн айқындайтын шарттар, өндiрiстiк немесе технологиялық операциялар (бұдан әрi – шарттар мен операциялар) үшiншi бағанада көрсетiлген.
Тауарларды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiндегi тауарлар тек КО СЭҚ ТН бойынша тауар кодымен айқындалады, тауар атауы пайдалану қолайлылығы үшiн ғана берiлген.
Егер тауардың КО СЭҚ ТН бойынша кодына «-дан/-ден» деген жалғау жалғанған болса, бұл үшiншi бағанадағы шарттар мен операциялар осы тауар позициясында жiктелгенiн және екiншi бағанада көрсетiлген тауарларға ғана қолданылатынын көрсетедi. Бұл жағдайда да тауар атауын басшылыққа алу керек.
1.2. Егер бiрiншi бағанада бiрнеше тауар позицияларының нөмiрлерi немесе топ нөмiрi берiлсе және онымен бiрге екiншi бағанада өнiмдердiң жалпы сипаттамасы берiлсе, онда үшiншi бағанада көрсетiлген тиiстi шарттар мен операциялар КО СЭҚ ТН-ге сәйкес бiрiншi бағанада көрсетiлген тауар позицияларында жiктелетiн барлық өнiмдерге немесе бiрiншi бағанада көрсетiлген тауар позицияларының кез келгенiне қолданылады.
1.3. Егер бiрдей тауар позициясында жiктелетiн тауарлардың бiр бөлiгiне қатысты бiр шарттар мен операциялар қолданылып, ал басқа бөлiгiне (бөлiктерiне) қатысты өзге шарттар мен операциялар қолданылса, онда екiншi бағанада абзацтардың тиiстi саны болады, олардың әрқайсысында тауарлардың нақты сипаты берiледi және тиiсiнше үшiншi бағанада сипаты екiншi бағанның қандай да бiр абзацында берiлген тауарларға қатысты шарттар мен операциялар көрсетiледi.
2-ескертпе:
2.1.«Дайындау» деген термин құрастыруды немесе қандай да бiр ерекше операцияларды қоса алғанда, өндiрiстiк немесе технологиялық операциялардың кез келген түрiн орындауды бiлдiредi. Бұл ретте 3.4-ескертпенiң ережелерiн назарға алған жөн.

2.2. Термин "материал" означает любые ингредиенты, сырье, составные элементы, части и т.п., используемые для изготовления продукта.
2.3. Термин "продукт" означает изготовленный продукт, даже если он предназначается для дальнейшего использования в других производственных операциях.
2.4. Термин "товар" означает и материалы, и продукты.
2.5. Термин "государство-участник Соглашения" означает государство-участник Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года и Протокола о внесении изменений и дополнений в это Соглашение от 2 апреля 1999 года.
2.6. Термин "третьи страны" означает государства, не являющиеся участниками Соглашения о создании зоны свободной торговли от 15 апреля 1994 года и Протокола о внесении изменений и дополнений в это Соглашение от 2 апреля 1999 года.
Примечание 3:
3.1. Условия и операции, указанные в третьей колонке настоящих критериев достаточной переработки товаров, должны осуществляться только в отношении используемых для изготовления продукта материалов, не происходящих с территории государств-участников Соглашения (далее - материалы иностранного происхождения). Ограничения, определенные условиями и операциями в третьей колонке, также распространяются только в отношении используемых для изготовления продукта материалов иностранного происхождения.
3.2. В случае, если условиями и операциями установлено, что в производстве продукта могут быть использованы материалы любых товарных позиций, это означает, что материалы, классифицируемые в той же товарной позиции, что и продукт, также могут быть использованы при условии соблюдения особых ограничений, которые могут быть определены условиями и операциями.
3.3. В случае, если продукт, изготовленный из материалов иностранного происхождения, приобретает статус происходящего из государства-участника Соглашения, где осуществляется его переработка в силу изменения товарной позиции или в силу относящегося к нему особого условия либо операции в соответствии с критериями, и затем используется в качестве материала для производства другого продукта, то условия и операции, применяемые в отношении продукта, при изготовлении которого он используется, к нему не применяются.
3.4. Если в отношении того или иного продукта достигается выполнение критериев достаточной переработки товаров (в случае, если применяется правило адвалорной доли) в результате проведения операций, не отвечающих критериям достаточной переработки товара, то данный продукт не будет считаться происходящим из той страны, где эти операции имели место.

2.2. «Материал» деген термин өнiм дайындау үшiн пайдаланылатын кез келген ингредиенттердi, шикiзатты, құрамдас элементтердi, бөлiктердi және т.с.с. бiлдiредi.
2.3. «Өнiм» деген термин, тiптi ол басқа өндiрiстiк операцияларда одан әрi пайдалануға арналса да, дайындалған өнiмдi бiлдiредi.
2.4. «Тауар» деген термин материалдарды да, өнiмдердi де бiлдiредi.
2.5. «Келiсiмге қатысушы мемлекет» деген термин 1994 жылғы 15 сәуiрдегi Еркiн сауда аймағын құру туралы келiсiмге және 1999 жылғы 2 сәуiрдегi осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттамаға қатысушы мемлекет.
2.6. «Үшiншi елдер» деген термин - 1994 жылғы 15 сәуiрдегi Еркiн сауда аймағын құру туралы келiсiмге және 1999 жылғы 2 сәуiрдегi осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттамаға қатысушы болып табылмайтын мемлекеттер.
3-ескертпе:
3.1. Осы өлшемдердiң үшiншi бағанында көрсетiлген шарттар мен операциялар өнiм дайындау үшiн пайдаланылатын, Келiсiмге қатысушы мемлекеттердiң аумағында шығарылмайтын материалдарға (бұдан әрi - шетелде шығарылған материалдар) қатысты ғана жүзеге асырылуға тиiс. Үшiншi бағандағы шарттармен және операциялармен айқындалған шектеулер, сондай-ақ өнiм дайындау үшiн пайдаланылатын, шетелде шығарылған материалдарға ғана қолданылады.
3.2. Егер шарттармен және операциялармен өнiм өндiруде кез келген тауар позицияларының материалдары пайдаланылуы мүмкiн деп белгiленген жағдайда, бұл өнiм сияқты сол тауар позициясында жiктелетiн материалдарды шарттармен және операциялармен айқындалуы мүмкiн ерекше шектеулер сақталған жағдайда ғана пайдалануға болатындығын бiлдiредi.
3.3. Егер шетелде шығарылған материалдардан дайындалған өнiм тауар позициясының өзгеруiне орай немесе өлшемдерге сәйкес оған қатысты ерекше шартқа немесе операцияларға орай қайта өңдеу жүзеге асырылатын және содан соң басқа өнiм өндiру үшiн материал ретiнде пайдаланылатын Келiсiмге қатысушы мемлекеттен шыққан мәртебеге ие болатын жағдайда, оны дайындау кезiнде пайдаланылатын өнiмге қатысты қолданылатын шарттар мен операциялар оған қолданылмайды.
3.4. Егер сол не өзге өнiмге қатысты Тауарларды жеткiлiктi қайта өңдеу өлшемдерiне жауап бермейтiн операциялар жүргiзу нәтижесiнде жеткiлiктi қайта өңдеу өлшемдерiн орындауға қол жеткiзiлсе, онда осы өнiм бұл операциялар орын алған елден шықты деп саналмайтын болады.

3.5. Объектом применения условий и операций является тот или иной продукт, определяемый в качестве самостоятельного объекта классификации в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД ТС. В случае определения происхождения наборов продуктов, классифицируемых как таковых в силу третьего основного правила интерпретации ТН ВЭД ТС, объектом применения условий и операций рассматривается каждый отдельный элемент, входящий в состав набора.
Соответственно:
продукт, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с положениями ТН ВЭД ТС как единый товар, в целом рассматривается как объект применения условий и операций;
если партия товаров состоит из идентичных продуктов, классифицируемых в одной и той же товарной позиции ТН ВЭД ТС, то каждый продукт должен рассматриваться отдельно для целей применения условий и операций;
если в силу пятого основного правила интерпретации ТН ВЭД ТС упаковка классифицируется совместно с находящимися в ней продуктами, то упаковка должна рассматриваться как составная часть товара при определении происхождения данного товара.
3.6. Продукт, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД ТС как единый товар, должен рассматриваться как удовлетворяющий условиям и операциям, если все его составляющие удовлетворяют таким условиям и операциям.
Если часть составляющих данного продукта удовлетворяет, а часть не удовлетворяет условиям и операциям или имеет товарную позицию, одинаковую с готовым продуктом, то данный продукт будет считаться удовлетворяющим условиям и операциям в случае, если стоимость составляющих, не удовлетворяющих условиям и операциям или с товарной позицией, одинаковой с конечным продуктом, не превышает 15 % цены франко-завода конечного продукта.
Данное правило может применяться во всех случаях, за исключением тех товаров, для которых в критериях указано другое условие.
Примечание 4:
4.1. Условия и операции, приведенные в третьей колонке настоящих критериев достаточной переработки товаров, устанавливают минимальный объем выполнения производственных или технологических операций. Выполнение установленных производственных или технологических операций в меньшем объеме не определяет происхождение продукта.
4.2. В случае, если условиями и операциями, приведенными в критериях достаточной переработки товаров, установлено, что продукт может быть изготовлен из более чем одного материала, это означает, что может быть использован один или более материал. При этом не обязательно, чтобы использовались все материалы.
Однако если в рамках одного условия или операции имеется какое-либо ограничение, установленное в отношении одного материала, и одновременно с этим имеются другие ограничения, установленные в отношении других материалов, то данные ограничения применяются только в отношении тех материалов, которые реально были использованы при изготовлении продукта.

3.5. Тауарларды КО СЭҚ ТН бойынша жiктеу ережелерiне сәйкес жiктеудiң дербес объектiсi ретiнде айқындалатын сол немесе басқа өнiм шарттар мен операцияларды қолдану объектiсi болып табылады. КО СЭҚ ТН-дi түсiндiрудiң үшiншi негiзгi ережесiне орай жiктелетiн өнiмдер жиынтығының шығу тегi айқындалған жағдайда, жиынтық құрамына кiретiн әрбiр жеке элемент шарттар мен операцияларды қолдану объектiсi ретiнде қарастырылады.
элементтер тобынан тұратын немесе бiрқатар бөлiктерден жиналған және КО СЭҚ ТН ережелерiне сәйкес жеке тауар ретiнде жiктелетiн өнiм тұтастай алғанда, шарттар мен операцияларды қолдану объектiсi ретiнде қарастырылады;
егер тауарлар партиясы КО СЭҚ ТН-нiң бiр тауар позициясында жiктелетiн ұқсас өнiмдерден тұрса, онда әрбiр өнiм шарттар мен операциялардың қолдану мақсаты үшiн жеке қарастырылуға тиiс;
егер КО СЭҚ ТН-дi түсiндiрудiң бесiншi негiзгi ережесiне орай орам оған салынған өнiмдермен бiрге жiктелсе, онда осы тауардың шығу тегiн айқындау кезiнде орам тауардың құрамдас бөлiгi ретiнде қарастырылуға тиiс.
3.6. Элементтер тобынан тұратын немесе бiрқатар бөлiктерден жиналған және тауарларды КО СЭҚ ТН бойынша жiктеу ережесiне сәйкес жеке тауар ретiнде жiктелетiн өнiм, егер оның барлық құрауыштары осы шарттар мен операцияларды қанағаттандырса, шарттар мен операцияларды қанағаттандыратын ретiнде қарастырылуға тиiс.
Егер осы өнiм құрауыштарының бiр бөлiгi шарттар мен операцияларды қанағаттандырса, ал бiр бөлiгi қанағаттандырмаса немесе дайын өнiммен бiрдей тауар позициясына ие болса, онда, егер шарттар мен операцияларды қанағаттандырмайтын немесе тауар позициясы түпкi өнiммен бiрдей құрауыштардың құны түпкi өнiмнiң франко-зауыттық бағасының 15 %-ынан аспаған жағдайда, осы өнiм шарттар мен операцияларды қанағаттандыратын болып саналады.
Бұл қағида өлшемдерде олар үшiн өзге шарт көрсетiлген тауарлардан басқа барлық жағдайларда қолданылуы мүмкiн.
4-ескертпе:
4.1. Осы өлшемдердiң үшiншi бағанында келтiрiлген шарттар мен операциялар өндiрiстiк немесе технологиялық операцияларды орындаудың ең аз көлемiн белгiлейдi. Белгiленген өндiрiстiк немесе технологиялық операциялардың ең аз көлемде орындалуы өнiмнiң шығу тегiн айқындамайды.
4.2. Егер өлшемдерде келтiрiлген шарттар мен операцияларда өнiм бiрден артық материалдан дайындалуы мүмкiн екендiгi белгiленген жағдайда, бұл бiр немесе одан көп материал пайдаланылуы мүмкiн екендiгiн бiлдiредi. Бұл ретте барлық материалдардың пайдаланылуы мiндеттi емес.
Алайда, егер бiр шарт немесе операция шеңберiнде бiр материалға қатысты белгiленген қандай да бiр шектеу белгiленсе және сонымен бiрге өзге материалдарға қатысты белгiленген өзге шектеулер болса, онда бұл шектеулер өнiмдi дайындау кезiнде нақты пайдаланылған материалдарға қатысты ғана қолданылады.

4.3. В случае, если условиями и операциями, приведенными в списке, установлено, что продукт должен быть изготовлен из определенного материала, это означает, что данное условие не является препятствием для использования других материалов, которые в силу их природы не могут нарушить положения данного условия или операции. (Например: если условиями и операциями особо оговаривается использование хлебных злаков или их производных, это не препятствует использованию минеральных солей, химических и других добавок, которые не производятся из хлебных злаков).
Приложение 10
к Правилам по определению страны
происхождения товара, составлению и
выдаче акта экспертизы о происхождении
товара и оформлению, удостоверению и
выдаче сертификата о происхождении товара
Сноска. Правила дополнены приложением 10 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674; в редакции постановления Правительства РК от 11.04.2014 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Расчет доли местного содержания в производстве товара
ДМС
=
100%
-
С ин.мат.
_________
х
100%
С гот.пр.
где,
ДМС - доля местного содержания в цене конечной продукции, %;
С ин. мат. - стоимость сырья и материалов иностранного происхождения;
С гот. пр. - стоимость готовой продукции по цене «франко-завод».

4.3. Егер тiзiмде келтiрiлген шарттар мен операцияларда өнiм белгiлi материалдан дайындалуға тиiс екендiгi белгiленген жағдайда, бұл табиғатына қарай осы шарт немесе операция ережесiн бұза алмайтын басқа материалдарды пайдалану үшiн осы шарт кедергi болып табылмайтындығын бiлдiредi. (Мысалы: егер шарттар мен операцияларда дәндi дақылдарын немесе олардан өндiрiлгендердi пайдалану айрықша ескерiлетiн болса, бұл дән, дақылдарынан өндiрiлмейтiн минералды тұздарды, химиялық және басқа қоспаларды пайдалануға кедергi болмайды).
Тауар шығарылған елді анықтау,
тауардың шығу тегі туралы сараптама
актісін жасау және беру әрі тауардың
шығу тегі туралы сертификатты
ресімдеу, куәландыру және беру
жөніндегі ережеге
10-қосымша
Тауар өндіру ісіндегі жергілікті қамту үлесін есептеу
Ескерту. Ереже 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 674 қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.04.2014 N 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қ шетел мат
ЖҚҮ= 100% _____________ X 100%,
Қ дайын өнім
мұндағы,
ЖҚҮ - түпкі өнім бағасындағы жергілікті қамту үлесі, %;
Қ шетел мат. - шетелде шығарылған шикізат пен материалдардың құны;
Қ дайын өнім. - «франко-зауыт» бағасы бойынша дайын өнімнің құны.