Об утверждении Правил софинансирования из республиканского бюджета оплаты услуг консультантов в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) и внесения дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 "Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2011 года № 783. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2014 года № 1182
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.11.2014 № 1182 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 7-2 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2011-2013 годы» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 «Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила софинансирования из республиканского бюджета оплаты услуг консультантов в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 «Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» следующее дополнение:
в Программе посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной указанным постановлением:
раздел 7. «План мероприятий по реализации Программы» дополнить строкой порядковый номер 4-1 следующего содержания:
"
4-1.
Разработка проекта Правил
софинансирования из республиканского
бюджета оплаты услуг консультантов в
рамках Программы посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных предприятий)
МФ
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
2 квартал 2011 года
".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2011 года № 783
Правила
софинансирования из республиканского бюджета оплаты услуг
консультантов в рамках Программы посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий)

Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру қағидасын бекіту және "Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 шілдедегі № 783 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 қарашадағы № 1182 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.11.10 № 1182 (01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысының 7-2 тармағына және "Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілеті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру қағидасы бекітілсін.
2."Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулысымен бекітілген Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасында (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру):
"Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 7-бөлімде мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-1 жолмен толықтырылсын:
"
4-1
Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті)
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының
2011 жылғы 2-тоқсан
(кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру қағидасының жобасын әзірлеу.
жобасы
".
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 шілдедегі
№ 783 қаулысымен
бекітілген
"Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру қағидасы

Сноска. По всему тексту слова "план оздоровления", "плана оздоровления", заменены соответственно словами "план реабилитации (оздоровления)", "плана реабилитаций (оздоровления)" постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Программой посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 (далее - Программа) и определяют порядок софинансирования из республиканского бюджета оплаты услуг консультантов в рамках Программы.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный участник - предприятие, имеющее право участвовать в Программе и изъявившее желание принять участие в отборе участников Программы;
2) консультанты - независимые от потенциальных участников и их кредиторов и собственников лица, выбранные комитетом кредиторов для разработки плана реабилитаций (оздоровления);
3) комитет кредиторов - коллегиальный орган, сформированный из представителей кредиторов по оплате труда, социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, кредиторов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, представителей кредитора - уполномоченного органа по управлению государственным материальным резервом, а также кредиторов, имеющих наибольшие суммы требований к предприятию;
4) план реабилитации (оздоровления) - комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оздоровление должника при применении реабилитационной процедуры, ускоренной реабилитационной процедуры и осуществляемых на основе взаимного согласия между должником и кредиторами, группой однородных кредиторов в целях восстановления платежеспособности действующего предприятия и сохранения рабочих мест с указанием сроков реализации, включая график погашения требований кредиторов, а также достигаемых результатов, используемых ресурсов и возможных рисков;
5) Совет по оздоровлению - консультативно-совещательный орган, состоящий из представителей заинтересованных государственных органов, неправительственных организаций, а также Народно-демократической партии "Нур Отан" и сформированный решением Правительства Республики Казахстан. Председателем Совета по оздоровлению является Премьер-Министр Республики Казахстан;
6) уполномоченный орган - Министерство финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
2. Порядок софинансирования из республиканского бюджета оплаты
услуг консультантов в рамках Программы

Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «сауықтыру жоспары», «сауықтыру жоспарын» деген сөздер тиісінше «оңалту (сауықтыру) жоспары», «оңалту (сауықтыру) жоспарын» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1 Осы Қағида Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекітілген Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасына (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) (бұдан әрі - Бағдарлама) сәйкес әзірленді және бағдарлама шеңберінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті қатысушы - Бағдарламаға қатысуға құқығы бар және Бағдарламаға қатысушыларды іріктеуге қатысуға ниет білдірген кәсіпорын;
2) консультанттар - әлеуетті қатысушылардан және олардың кредит берушілерінен және меншік иелерінен тәуелсіз, оңалту (сауықтыру) жоспарын әзірлеу үшін кредит берушілер комитеті таңдаған адамдар;
3) кредит берушілер комитеті - еңбекақы төлеу, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар жөніндегі кредит берушілердің, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер жөніндегі кредит берушілердің өкілдерінен, кредит беруші - мемлекеттік материалдық резервті басқару жөніндегі уәкілетті органның, сондай-ақ кәсіпорынға талап қою сомасы неғұрлым көп кредит берушілердің өкілдерінен қалыптастырылған алқалы орган;
4) оңалту (сауықтыру) жоспары – кредиторлардың талаптарын өтеу кестесін, сондай-ақ қол жеткізілетін нәтижелерді, пайдаланылатын ресурстар мен ықтимал тәуекелдерді қоса, іске асыру мерзімін көрсете отырып, жұмыс істейтін кәсіпорындардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және жұмыс орындарын сақтау мақсатында борышкер мен кредиторлардың, біркелкі кредиторлар тобының арасындағы өзара келісудің негізінде жүзеге асырылатын және оңалту рәсімін, жеделдетілген оңалту рәсімін қолдану кезінде борышкерді сауықтыруға бағытталған өзара байланысты іс-шаралар кешені;
5) Сауықтыру кеңесі - мүдделі мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың, сондай-ақ "Нұр Отан" халықтық-демократиялық партиясы өкілдерінен тұратын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен қалыптастырылған консультациялық-кеңесші орган. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Сауықтыру кеңесінің төрағасы болып табылады;
уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
2. Бағдарлама шеңберінде консультанттардың қызметтерін республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру тәртібі

3. Расходы на оплату стоимости услуг консультанта в размере
50 (пятьдесят) процентов софинансируются из республиканского бюджета, при этом максимальная сумма софинансирования каждого потенциального участника не должна превышать 50 (пятьдесят) процентов от суммы договора или 35 (тридцать пять) миллионов тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 19.11.2011 № 1355.
3-1. Софинансирование из республиканского бюджета на оплату стоимости услуг консультанта для разработки плана оздоровления осуществляется в рамках средств, предусмотренных на соответствующий финансовый год.
Сноска. Раздел 2 дополнен пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 07.03.2013 № 224.
4. В целях разработки плана реабилитаций (оздоровления) потенциальный участник привлекает консультанта, выбираемого комитетом кредиторов.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 19.11.2011 № 1355.
5. Для получения софинансирования в целях разработки плана реабилитаций (оздоровления), потенциальный участник направляет заявку в уполномоченный орган, составленную согласно форме, утвержденной уполномоченным органом, с приложением договора на разработку плана реабилитаций (оздоровления), заключенного между потенциальным участником и консультантом.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 19.11.2011 № 1355.
6. В заявке содержится обязательство потенциального участника вернуть направленные из республиканского бюджета суммы софинансирования, в случаях несогласования комитетом кредиторов плана реабилитаций (оздоровления), превышения сроков разработки плана реабилитаций (оздоровления), получения отрицательного заключения Совета по оздоровлению или исключения участника из Программы.
7. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня получения заявки на осуществление софинансирования оплаты стоимости услуг консультанта из республиканского бюджета формирует счет к оплате на основании суммы, указанной в заявке, и осуществляет перечисление суммы денежных средств на банковский счет консультанта. В случае, если средства на осуществление софинансирования в соответствующем финансовом году не предусмотрены, уполномоченный орган возвращает заявку потенциальному участнику в течение трех рабочих дней со дня ее получения с указанием причины возврата.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224.

3. Консультант қызметтерінің құнын төлеуге арналған 50 (елу) пайыз мөлшеріндегі шығыстар республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландырылады, бұл ретте әрбір әлеуетті қатысушыны бірлесіп қаржыландырудың ең көп сомасы шарт сомасының 50 (елу) пайызынан немесе 35 (отыз бес) миллион теңгеден аспауға тиіс.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.19 № 1355 Қаулысымен.
3-1. Сауықтыру жоспарын әзірлеу үшін консультант қызметтерiнiң құнын төлеуге республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру тиісті қаржы жылына көзделген қаражат шеңберінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Қағида 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.
4. Оңалту (сауықтыру) жоспарын әзірлеу мақсатында әлеуетті қатысушы кредит берушілер комитеті таңдайтын консультантты тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.19 № 1355 Қаулысымен.
5. Оңалту (сауықтыру) жоспарын әзірлеу мақсатында бірлесіп қаржыландыруды алу үшін әлеуетті қатысушы уәкілетті органға әлеуетті қатысушы мен консультант арасында жасалған оңалту (сауықтыру) жоспарын әзірлеуге арналған шартты қоса бере отырып, уәкілетті орган бекіткен нысанға сәйкес жасалған өтінімді жібереді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.19 № 1355 Қаулысымен.
6. Өтінімде кредит берушілер комитеті оңалту (сауықтыру) жоспарымен келіспеген, оңалту (сауықтыру) жоспарын әзірлеу мерзімінен асып кеткен, Сауықтыру кеңесінің теріс қорытындысы алынған немесе қатысушы бағдарламадан алып тасталған жағдайда әлеуетті қатысушының республикалық бюджеттен жіберілген бірлесіп қаржыландыру сомасын қайтару міндеттемесі қамтылады.
7. Уәкiлеттi орган консультант қызметтерiнiң құнын төлеуді республикалық бюджеттен бiрлесiп қаржыландыруды жүзеге асыруға арналған өтiнiмдi алған күнінен бастап үш жұмыс күнi iшiнде өтiнiмде көрсетiлген соманың негiзiнде төлеуге берiлетiн шотты қалыптастырады және ақшалай қаражат сомасын консультанттың банктiк шотына аударуды жүзеге асырады. Егер, тиісті қаржы жылында қоса қаржыландыруды жүзеге асыруға қаражат көзделмеген жағдайда, уәкілетті орган оны алған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтару себебін көрсете отырып, әлеуетті қатысушыға өтінімді қайтарады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.