Об утверждении перечня товаров, произведенных на территории свободного склада и реализуемых владельцем свободного склада на территории Республики Казахстан, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость и перечня товаров, произведенных на территории свободного склада и реализуемых с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 133
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 99
В соответствии со статьей 49 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и статьей 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень товаров, произведенных на территории свободного склада и реализуемых владельцем свободного склада на территории Республики Казахстан, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость;
2) перечень товаров, произведенных на территории свободного склада и реализуемых с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 января 2012 года № 133
Перечень товаров, произведенных на территории свободного
склада и реализуемых владельцем свободного склада на территории
Республики Казахстан, обороты по реализации которых
освобождаются от налога на добавленную стоимость
Наименование
Коды
ТН ВЭД ТС
Коды
КП ВЭД
1
2
3
4
1
Механические устройства (с ручным
управлением или без него) для метания,
разбрызгивания или распыления жидкостей или
порошков, новые

Еркін қойма аумағында өндiрiлген және Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойма иесі өткізетін, өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тiзбесiн және еркiн қойма аумағында өндірілген және Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлiгiне өткізілетін, өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тiзбесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 133 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 99 бұйрығын қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 49-бабына және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 21 шілдедегі Заңының 8-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) еркін қойма аумағында өндiрiлген және Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойма иесі өткізетін, өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тiзбесi;
2) еркiн қойма аумағында өндірілген және Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлiгiне өткізілетін, өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тiзбесi бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 19 қаңтардағы
№ 133 қаулысымен
бекітілген
Еркін қойма аумағында өндiрiлген және Қазақстан Республикасының
аумағында еркін қойма иесі өткізетін, өткізу бойынша
айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың
тiзбесi
Атауы
КО СЭҚ ТН
коды
ЭҚ ӨЖ коды
1
2
3
4
1
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған (қолмен басқару тетiгi бар немесе онсыз) механикалық құрылғылар, жаңалары

9301 20 000 0
25.40.11
44
Прочее военное оружие, кроме ракетных пусковых
установок
9301 90 000 0
25.40.11
45
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и
аналогичные средства для ведения боевых
действий, их части; патроны, прочие боеприпасы,
снаряды и их части, включая дробь и пыжи для
патронов прочие
9306 90 100 0
25.40.13
46
Прочие боеприпасы и их части
9306 90 900 0
25.40.13
Примечание: Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием продукции в соответствии с кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза и с Классификатором продукции по видам экономической деятельности (КПВЭД).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 января 2012 года № 133
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан

9301 20 000 0
25.40.11
44
Зымырандық ату қондырғыларынан басқа, соғыс қару-жарақтары
9301 90 000 0
25.40.11
45
Бомбалар, гранаталар, су асты миналары, миналар, ракеталар және әскери қимылдарды енгізу үшін ұқсас шаралар, олардың бөлшектері; оқтар, басқа да оқ-дәрілер, снарядтар және олардың бөлшектері, бытыра және басқа да оқтар үшін бытыралар енгізу
9306 90 100 0
25.40.13
46
Басқа оқ-дәрiлер және олардың бөлiктерi
9306 90 900 0
25.40.13
Ескерту: Тауарлар номенклатурасы Кеден одағы сыртқы экономикалық қызмет Тауар номенклатурасының кодтарына және Экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiмдер жiктеуiшiне (ЭҚ ӨЖ) сәйкес өнiм кодымен де және атауымен де айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 19 қаңтардағы
№ 133 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года № 355 "Об утверждении перечня казахстанских товаров, определенных в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан, произведенных на территории, на которой действует таможенный режим "Свободный склад", и реализуемых на остальную часть таможенной территории Республики Казахстан, обороты, по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 16, ст. 193).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2005 года № 791 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года № 355" (САПП Республики Казахстан, 2005 г. № 31, ст. 421).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 453 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года № 355" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 19, ст. 185).
4. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2008 года № 221 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 120).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 1301"О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года № 355" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 47, ст. 528).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2009 года № 637 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года № 355" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 22-23, ст. 198).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2010 года № 1178 "О критериях соответствия товаров при их производстве на территории свободного склада в таможенной процедуре свободного склада и реализации с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан".

1. "Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес айқындалған, "Еркiн қойма" кеден режимi қолданылатын аумақта өндiрiлген және Қазақстан Республикасы кеден аумағының қалған бөлiгiне сатылатын, сату бойынша айналымдар қосылған құн салығынан босатылатын қазақстандық тауарлардың тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі № 355 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж. № 16, 193-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2005 жылғы 14 сәуірдегі № 355 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 шілдедегі № 791 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж. № 31, 421-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі № 355 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 453 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж. № 19, 185-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 наурыздағы № 221 қаулысының 1-тармағының 3-тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж. № 12-13, 120-құжат)
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі № 355 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 1301 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж. № 47, 528-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі № 355 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 мамырдағы № 637 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж. № 22-23, 198-құжат).
7. "Тауарларды еркiн қойма кедендiк рәсiмiнде еркiн қойма аумағында өндiрген және осы аумақтан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлiгiне өткiзген кезде олардың сәйкестiк өлшемдерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 қарашадағы № 1178 қаулысы.