Об утверждении Правил подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1449 "Об утверждении Правил определения расходов на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, необходимые для выполнения работ по контракту"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2012 года № 940. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2016 года № 796
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.12.2016 № 796 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 133 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1449 «Об утверждении Правил определения расходов на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, необходимые для выполнения работ по контракту» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 9, ст. 112).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2012 года № 940
Правила подтверждения внедрения результата
научно-исследовательских, научно-технических и (или)
опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:

Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау қағидаларын бекіту және "Келiсiмшарт бойынша жұмыстарды орындау үшiн қажеттi Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстарды айқындау қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1449 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 940 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 796 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.12.2016 № 796 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулы 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 133-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау қағидалары бекітілсін.
2. «Келiсiмшарт бойынша жұмыстарды орындау үшiн қажеттi Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстарды айқындау қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1449 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 9, 112-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 16 шілдедегі
№ 940 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

1) научно-исследовательская работа – работа, связанная с научным поиском, проведением исследований, экспериментов в целях расширения имеющихся и получения новых знаний, проверки научных гипотез, установления закономерностей развития природы и общества, научного обобщения, научного обоснования проектов;
2) уполномоченный орган в области науки – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно-технической деятельности;
3) уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере индустрии и индустриально-инновационного развития, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
4) охранные документы – инновационные патенты и патенты на изобретения, на промышленные образцы и полезные модели, выданные в соответствии с Патентным законом Республики Казахстан;
5) заключение о подтверждении внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан (далее – заключение) – документ, подтверждающий факт внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан, который выдается заявителю уполномоченным органом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
6) объекты промышленной собственности – изобретения, полезные модели и промышленные образцы;
7) заявитель – налогоплательщик, проводивший научно-исследовательские, научно-технические и (или) опытно-конструкторские работы и подавший заявку в уполномоченный орган на получение подтверждения внедрения их результатов на территории Республики Казахстан;
8) техническое задание (техническая спецификация) – документ на проектирование технического объекта, которое устанавливает основное назначение разрабатываемого объекта, его технические и тактико-технические характеристики, показатели качества и технико-экономические требования, предписание по выполнению необходимых стадий создания документации (конструкторской, технологической, программной и т. д.) и ее состав, а также специальные требования;
9) опытно-конструкторские работы – комплекс работ, выполняемых при создании или модернизации продукции, разработка конструкторской и технологической документации на опытные образцы, изготовление и испытание опытных образцов и полезных моделей.

1) ғылыми-зерттеу жұмысы – бар білімді кеңейту және жаңа білім алу, ғылыми гипотезаларды тексеру, табиғат пен қоғам дамуының заңдылықтарын анықтау, жобаларды ғылыми жинақтау, ғылыми негіздеу мақсатында ғылыми ізденіспен, зерттеулер, эксперименттер жүргізумен байланысты жұмыс;
2) ғылым саласындағы уәкілетті орган – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – индустрия және индустриялық-инновациялық даму саласындағы басшылықты жүзеге асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген шектерінде салааралық үйлестіруді және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) қорғау құжаттары – Қазақстан Республикасының Патент заңына сәйкес берiлген инновациялық патенттер мен өнертабыстарға, өнеркәсiптiк үлгiлер мен пайдалы модельдерге патенттер;
5) Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) – осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті орган өтінім берушіге беретін Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін енгізу фактісін растайтын құжат;
6) өнеркәсіптік меншiк объектiлерi – өнертабыстар, пайдалы модельдер және өнеркәсіп үлгілері;
7) өтінім беруші – ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізген және уәкілетті органға Қазақстан Республикасының аумағында олардың нәтижелерін енгізуді растауды алуға уәкілетті органға өтінім берген салық төлеуші;
8) техникалық тапсырма (техникалық ерекшелік) – әзірленетін объектінің негізгі қолданысын, оның техникалық және тактикалық-техникалық сипаттамаларын, сапа көрсеткіштерін және техникалық-экономикалық талаптарын, құжаттаманы (конструкторлық, технологиялық, бағдарламалық және т.б.) әзірлеудің қажетті деңгейлерін орындау бойынша нұсқаманы және оның құрамын, сондай-ақ арнайы талаптарды айқындайтын техникалық объектіні жобалауға арналған құжат;
9) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар – өнімді жасау немесе жаңғырту кезінде орындалатын жұмыстар кешені, тәжірибелік үлгілерге арналған конструкторлық және технологиялық құжаттаманы әзірлеу, тәжірибелік үлгілер мен пайдалы модельдерді дайындау және сынау.

2. Порядок подтверждения факта внедрения результата
научно-исследовательских, научно-технических и (или)
опытно-конструкторских работ на территории
Республики Казахстан
3. Процедура подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан осуществляется в три этапа:
1) рассмотрение заявок национальным институтом развития в области технологического развития (далее – национальный институт) на полноту и качество их оформления, соответствия требованиям настоящих Правил;
2) подготовка национальным институтом экспертного заключения по заявкам, прошедшим первый этап отбора;
3) принятие уполномоченным органом решения о предоставлении заключения или отказа в его предоставлении на основании экспертного заключения национального института.
4. Заявители для подтверждения факта внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан представляют в национальный институт следующие документы:
1) заявку на подтверждение факта внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию технического задания (технической спецификации) на проведение научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ;
3) копию акта выполненных работ (оказанных услуг) по проведению научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ (при наличии);
4) копию акта внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в производство по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) копию охранного документа на объект промышленной собственности, полученного при проведении заявленных научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ;
6) письмо-подтверждение экспертной организации в сфере промышленной собственности о поддержании охранного документа в силе;
7) заключение о признании фактически выполненных научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ, выданное в порядке, определяемом уполномоченным органом в области науки;
8) смету фактических расходов по прямым и сопутствующим расходам на проведение научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ, в том числе с разбивкой по годам, налоговым периодам, с указанием налога на добавленную стоимость.
Документы, представляемые для получения подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан, формируются в единую папку, листы пронумеровываются и оформляются в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил.

2. Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізу фактісін растау тәртібі
3. Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растау рәсімі үш кезеңде жүзеге асырылады:
1) осы Қағидалардың талаптарына сәйкес технологиялық даму саласындағы ұлттық даму институтының (бұдан әрі – ұлттық институт) өтінімдерді олардың толықтылығы мен ресімдеу сапасын қарау;
2) ұлттық институттың іріктеудің бірінші кезеңінен өткен өтінімдер бойынша сараптамалық қорытынды әзірлеуі;
3) уәкілетті органның ұлттық институттың сараптамалық қорытындысы негізінде қорытындыны беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешім қабылдауы.
4. Өтінім берушілер Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізу фактісін растау үшін ұлттық институтқа мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізу фактісін растауға арналған өтінім;
2) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарын жүргізуге техникалық тапсырма (техникалық ерекшелік) көшірмесі;
3) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарын жүргізу бойынша орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісінің көшірмесі (бар болған жағдайда);
4) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін өндіріске енгізу актісі;
5) өтінімде көрсетілген ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыру кезінде алынған өнеркәсіптік меншік объектісіне қорғау құжатының көшірмесі;
6) қорғау құжатының күшін сақтау туралы өнеркәсіптік меншік саласындағы сараптамалық ұйымның растау хаты;
7) ғылым саласындағы уәкілетті органмен айқындайтын тәртіппен берілген нақты орындалған жұмыстарды ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық деп тану туралы қорытынды;
8) қосылған құн салығын көрсете отырып, оның ішінде жылдар, салық кезеңдері бойынша бөліп, ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге кеткен тікелей және ілеспе шығыстар бойынша нақты шығындар сметасы.
5. Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуге растау алуға ұсынылатын құжаттар бірыңғай бумаға қалыптастырылады, парақтары нөмірленеді және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қатаң рәсімделеді.

6. Национальный институт в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты приема документов осуществляет рассмотрение заявок на полноту и качество их оформления, соответствия требованиям настоящих Правил. В случае выявления несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил, письменно уведомляет об этом заявителя в течение 3 (трех) рабочих дней с даты его выявления.
Устранение выявленных несоответствий производится налогоплательщиком в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты направления уведомления национального института, в противном случае заявка подлежит отклонению.
При устранении заявителем указанных несоответствий заявка рассматривается на общих основаниях с момента ее повторного представления.
7. Представление налогоплательщиком неполных и недостоверных данных является основанием для отклонения заявки.
При отклонении заявки представленные документы возвращаются налогоплательщику по истечению 15 (пятнадцати) календарных дней с даты направления уведомления национального института.
8. Заявки, соответствующие требованиям настоящих Правил и прошедшие первый этап процедуры предоставления подтверждения внедрения результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ на территории Республики Казахстан, направляются на подготовку экспертного заключения.
9. Национальный институт для подготовки экспертного заключения в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня окончания первого этапа отбора:
1) осуществляет анализ проведенных работ и фактически понесенных затрат на проведение научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ;
2) осуществляет проверку факта внедрения заявленного результата научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в производство на территории Республики Казахстан.
В случае необходимости проводит выездную проверку факта внедрения на предприятии (производстве);
3) представляет уполномоченному органу результаты экспертного заключения по заявке.
10. На основании экспертного заключения уполномоченный орган в течение 10 (десяти) календарных дней со дня представления экспертного заключения принимает решение о представлении заключения или об отказе в его представлении.
11. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия решения о представлении заключения или об отказе в его представлении направляет соответствующий ответ заявителю.
Приложение 1
к Правилам подтверждения внедрения
результата научно-исследовательских,
научно-технических и (или) опытно-конструкторских
работ на территории Республики Казахстан
_____________________
_____________________
Заключение
_____________________________________________________________________
(уполномоченный орган в области государственной поддержки
_____________________________________________________________________
индустриально-инновационной деятельности)
подтверждает факт внедрения
_____________________________________________________________________
наименование разработки, технологии
_______________________________________ в производство на предприятии
наименование организации, РНН, (ИИН, БИН)
_____________________________________________________________________
наименование, РНН, (ИИН, БИН)
расположенному по адресу: __________________________________.
Должность                                  Ф.И.О.
М.П.
Приложение 2
к Правилам подтверждения внедрения
результата научно-исследовательских,
научно-технических и (или) опытно-конструкторских
работ на территории Республики Казахстан
________________________________
________________________________
(уполномоченный орган в области
государственной поддержки
индустриально-инновационной деятельности)
Заявка на подтверждение факта внедрения
результата научно-исследовательских, научно-технических
и (или) опытно-конструкторских работ
на территории Республики Казахстан
Организация ____________________________________________________
наименование организации в лице
________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя
настоящим просит подтвердить факт внедрения организацией результата
научно-исследовательских, научно-технических и (или)
опытно-конструкторских работ - ____________________________________.
наименование разработки, технологии
Приложение: на __ листах (с перечислением прилагаемых документов).
Должность                                   Ф.И.О.
М.П.
Приложение 3
к Правилам подтверждения внедрения
результата научно-исследовательских,
научно-технических и (или) опытно-конструкторских
работ на территории Республики Казахстан
УТВЕРЖДАЮ
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
(должность, Ф.И.О. и подпись руководителя
организации, в производственную деятельность
которой были внедрены результаты НИОКР)
« »          20 г.
М.П.
Акт внедрения
результата научно-исследовательских,
научно-технических и (или)
опытно-конструкторских работ в производство

6. Ұлттық институт құжаттар қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінімдерді толықтығына және оларды рәсімдеу дұрыстығына, осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне қарауды жүзеге асырады. Ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, бұл туралы олар анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінім берушіні хабардар етеді.
Салық төлеуші ұлттық институттың хабарламасы жіберілген күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде анықталған сәйкессіздіктерді жояды, теріс жағдайда өтінім қараудан бас тартылады.
Өтінім беруші көрсетілген сәйкессіздіктерді жойған жағдайда өтініш ол қайта ұсынылған сәтінен бастап жалпы негіздерде қаралады.
7. Салық төлеушінің толық емес және дұрыс емес деректер ұсынуы өтінімді қараудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Өтінім қараудан бас тартылған жағдайда ұлттық институтының хабарламасы жіберілген күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн өткен соң ұсынылған құжаттар салық төлеушіге қайтарылады.
8. Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін және Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізуді растауды ұсыну үрдісінің бірінші кезеңінен өткен өтінімдер сараптамалық қорытындыны әзірлеуге жіберіледі.
9. Ұлттық институт сараптамалық қорытындыны әзірлеу үшін іріктеудің бірінші кезеңі аяқталған күнінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде:
1) атқарылған жұмыстарға және ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге кеткен нақты шығындарға талдауды жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының аумағындағы өндіріске ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың мәлімделген нәтижесін енгізу фактісін тексеруді жүзеге асырады.
Қажет болған жағдайда кәсіпорында (өндірісте) енгізу фактісіне көшпелі тексеріс жүргізеді;
3) өтінім бойынша сараптамалық қорытындыны уәкілетті органға ұсынады.
10. Сараптамалық қорытынды негізінде уәкілетті орган сараптамалық қорытынды ұсынылған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қорытынды беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
11. Уәкілетті орган қорытынды беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінім берушіге тиісті жауап жібереді.
Қазақстан Республикасының аумағында
ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе)
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін
енгізуді растау қағидаларына
1-қосымша
______________________
______________________
Қорытынды
_____________________________________________________________________
(индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау
саласындағы уәкілетті орган)
___________________________________________________ мекенжайы бойынша
орналасқан _____________________________________________кәсіпорнында
атауы, СТН, (ЖИН, БИН)
өндіріске____________________________________________________________
ұйымның атауы, СТН, (ЖИН, БИН)
___________________________________________ енгізу фактісін растайды.
(әзірлеменің, технологияның атауы)
Лауазымы                                 Т.А.Ә.
М.О.
Қазақстан Республикасының аумағында
ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе)
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін
енгізуді растау қағидаларына
2-қосымша
__________________________________
__________________________________
(индустриялық-инновациялық қызметті
мемлекеттік қолдау саласындағы
уәкілетті орган)
Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін енгізу фактісін растауға арналған өтінім
___________________________________________ұйымы атынан ұйымның атауы
_____________________________________________ ұйымның ғылыми-зерттеу,
басшының Т.А.Ә.
ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін _______________________________________________
әзірлеменің, технологияның атауы
енгізу фактісін растауды сұрайды.
Қосымша: ___ п. (қоса берілген құжаттардың тізбесімен)
Лауазымы                                Т.А.Ә.
М.О.
Қазақстан Республикасының аумағында
ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе)
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижесін
енгізуді растау қағидаларына
3-қосымша
БЕКІТЕМІН
______________________________________
______________________________________
(ҒЗТКЖ нәтижелері өндірістік қызметіне
енгізілген ұйым басшысының лауазымы,
Т.А.Ә. және қолы)
20 жылғы « »
М.О.
Өндіріске ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін енгізу актісі

1. Наименование научно-исследовательской, научно-технической и
(или) опытно-конструкторской работы:________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Краткая аннотация:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Эффект от внедрения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Место и время внедрения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Форма внедрения:
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи:
1. Представитель/представители заявителя (налогоплательщик,
проводивший научно-исследовательские, научно-технические и (или)
опытно-конструкторские работы)
Должность _______________________ Ф.И.О.
(подпись)
Должность _______________________ Ф.И.О.
(подпись)
2. Представитель/представители организации, в производственную
деятельность которой были внедрены результаты НИОКР
Должность _______________________ Ф.И.О.
(подпись)
Должность _______________________ Ф.И.О.
(подпись)
Примечание: подписи скрепляются печатью

1. Ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстың атауы:___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Қысқаша аннотация:________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Енгізу әсері:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Енгізу орны мен уақыты:___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Енгізу нысаны:____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолы:
1. Өтінім берушінің (ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізген салық төлеуші) өкілі/өкілдері
Лауазымы _____________________ Т.А.Ә.
(қолы)
Лауазымы _____________________ Т.А.Ә.
(қолы)
2. ҒЗТКЖ нәтижелері өндірістік қызметіне енгізілген ұйымның өкілі/өкілдері
Лауазымы _____________________ Т.А.Ә.
(қолы)
Лауазымы _____________________ Т.А.Ә.
(қолы)
Ескертпе: қолдары мөрмен бекітіледі