О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2012 года № 1016. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2014 года № 1182
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.11.2014 № 1182 (вводится в действие с 01.01.2017).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2012 года № 1016
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 «Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»:
в Программе посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной указанным постановлением:
по всему тексту слова «план оздоровления», «План оздоровления», «планы реабилитации (оздоровления)», «планом оздоровления», «плана оздоровления», «планов оздоровлений», «плане оздоровления» заменить соответственно словами «план реабилитации (оздоровления)», «План реабилитации (оздоровления)», «планы реабилитации (оздоровления)», «планом реабилитации (оздоровления)», «плана реабилитации (оздоровления)», «планов реабилитаций (оздоровлений)», «плане реабилитации (оздоровления)»;
в разделе 2 «Введение»:
в части двадцать второй:
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
«Отраслевые органы - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Министерство культуры и информации Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства, Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры и другие.
План реабилитации (оздоровления) - комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оздоровление должника при применении реабилитационной процедуры, ускоренной реабилитационной процедуры и осуществляемых на основе взаимного согласия между должником и кредиторами, группой однородных кредиторов в целях восстановления платежеспособности действующего предприятия и сохранения рабочих мест с указанием сроков реализации, включая график погашения требований кредиторов, а также достигаемых результатов, используемых ресурсов и возможных рисков.»;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
«Консалтинговые компании по мониторингу - компании, привлекаемые Уполномоченным органом в соответствии с законодательством о государственных закупках для осуществления мониторинга реализации планов реабилитаций (оздоровлений) участников.»;
в разделе 4 «Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в подразделе «Показатели результатов реализации Программы»:
абзацы четвертый, восьмой и девятый пункта 2 исключить;
в пункте 3:
части шестую, седьмую и восьмую изложить в следующей редакции:
«В случае принятия положительного решения на участие предприятия в Программе, кредиторами формируется Комитет кредиторов. В случае, если имеется кредитор, права требований которого составляют 85 и более процентов от суммы задолженности, комитет кредиторов может не создаваться и решение принимается таким кредитором.
Согласие кредиторов на участие предприятия в Программе оформляется решением Комитета кредиторов. Кредиторы, участвующие в комитете кредиторов, обладают числом голосов, пропорциональным размеру требований к общей сумме требований кредиторов, участвующих в комитете кредиторов. Подлежащие применению за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательства неустойки (штрафы, пеня), проценты за просрочку платежа, убытки в виде упущенной выгоды, а также иные имущественные и (или) финансовые санкции для целей определения числа голосов на комитете кредиторов не учитываются.
В случае несогласования кредиторами возможности участия предприятия в отборе участников Программы, предприятие может обратиться в суд для введения судебной реабилитационной процедуры в соответствии с законодательством о банкротстве.»;
часть одиннадцатую изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2 тамыздағы № 1016 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 қарашадағы № 1182 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.11.10 № 1182 (01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 2 тамыздағы
№ 1016 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасын (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасында (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру):
бүкіл мәтін бойынша «сауықтыру жоспары», «Сауықтыру жоспары», «сауықтыру жоспарлары», «сауықтыру жоспарында», «сауықтыру жоспарына», «сауықтыру жоспарларын», «сауықтыру жоспарында» деген сөздер «оңалту (сауықтыру) жоспары», «Оңалту (сауықтыру) жоспары», «оңалту (сауықтыру) жоспарлары», «оңалту (сауықтыру) жоспарында», «оңалту (сауықтыру) жоспарына», «оңалту (сауықтыру) жоспарларын», «оңалту (сауықтыру) жоспарында деген сөздермен ауыстырылсын;
«Кіріспе» деген 2-бөлімде:
жиырма екінші бөлікте:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Салалық органдар - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгi, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi, Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстерi агенттiгi, Қазақстан Республикасы Cпорт және дене шынықтыру істері агенттігі және басқалар.
Оңалту (сауықтыру) жоспары – оңалту рәсімін, жеделдетілген оңалту рәсімін қолдану кезінде борышкерді сауықтыруға бағытталған және кредит берушілердің талаптарын өтеу кестесін, сондай-ақ қол жеткiзiлетiн нәтижелерді, пайдаланылатын ресурстарды және ықтимал тәуекелдердi қоса алғанда, іске асыру мерзімін көрсете отырып, жұмыс істеп тұрған кәсiпорынның төлем қабiлеттiлiгiн қалпына келтiру және жұмыс орындарын сақтау мақсатында борышкер мен кредит берушiлер, біртекті кредит берушілер арасындағы өзара келісім негізінде жүзеге асырылатын өзара байланысты iс-шаралар кешенi.»;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Мониторинг жөнiндегi консалтингтiк компаниялар - қатысушыларды оңалту (сауықтыру) жоспарларын iске асыру мониторингiн жүзеге асыру үшiн мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес Уәкiлеттi орган тартатын компаниялар.»;
«Бағдарламаның мақсаты, мiндеттерi, нысаналы индикаторлары және iске асыру нәтижелерiнiң көрсеткiштерi» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаны iске асыру нәтижелерiнiң көрсеткiштерi» деген кіші бөлімде:
2-тармақтың төртінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтары алынып тасталсын;
3-тармақта:
алтыншы, жетінші және сегізінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Кәсiпорынның Бағдарламаға қатысуына оң шешiм қабылданған жағдайда кредит берушiлер Кредит берушiлер комитетiн құрады. Егер талап ету құқықтары берешек сомасының 85 және одан көп пайызын құрайтын кредит берушi болған жағдайда, кредит берушілер комитеті құрылмауы мүмкін және шешімді осындай кредит беруші қабылдайды.
Кредит берушiлердiң кәсіпорынның Бағдарламаға қатысуына келiсiмi Кредит берушiлер комитетiнiң шешiмiмен ресiмделедi. Кредит берушілер комитетіне қатысатын кредит берушілер кредит берушілер комитетіне қатысатын кредит берушілер талаптарының жалпы сомасына талаптар мөлшеріне барабар дауыстар санына ие болады. Міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін қолданылуға жататын тұрақсыздық төлемі (айыппұлдар, өсімпұлдар), төлемнің мерзімін өткізіп алғаны үшін пайыздар, қолдан шығарылған пайда түріндегі шығындар, сондай-ақ өзге де мүліктік және (немесе) қаржылық санкциялар кредит берушілер комитетінде дауыстар санын анықтау мақсаттары үшін есепке алынбайды.
Кредит берушiлер кәсiпорынның Бағдарламаға қатысушыларды iрiктеуге қатысу мүмкiндiгiмен келiспеген жағдайда кәсiпорын банкроттық туралы заңнамаға сәйкес сот оңалту рәсімін жүргізу үшiн сотқа жүгiне алады.»;
он бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

«Прием заявлений потенциальных участников осуществляется до 1 января 2013 года. В случае, если в Программе участвует несколько предприятий, соответствующих требованиям Программы и входящих в холдинг, документы на получение экспертного заключения и участие могут подаваться от управляющей ими компании.»;
часть первую подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«3) План реабилитации (оздоровления) разрабатывается консультантом или потенциальным участником совместно с основным кредитором и утверждается Комитетом кредиторов в срок, не превышающий 6 месяцев, соответственно со дня заключения договора на разработку плана реабилитации (оздоровления) или допуска к участию во втором этапе, который включает в себя:
описание текущего финансового состояния предприятия и причин, вследствие которых оно сложилось;
меры оздоровления, принимаемые кредиторами предприятия и собственниками;
необходимые прогнозируемые меры государственной поддержки (объем, сроки, график и другие);
график погашения задолженности кредиторов, составленный на основе планируемых финансово-экономических показателей;
сведения о наличии аффилиированных лиц в числе кредиторов потенциального участника;
прогноз финансово-экономических и производственных показателей деятельности;
ожидаемый результат;
ожидаемые риски;
финансово-экономическую модель (документ в формате MS Excel, содержащий прогноз основных форматов финансовой отчетности (бюджет доходов и расходов, бюджет движения денег, бюджет балансового листа) с обязательной детализацией включенных в них данных с приложением функциональных бюджетов (например: инвестиции, бюджет маркетинга, план по труду, бюджет налогов и другие).»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) Разработанный план реабилитации (оздоровления) утверждается Комитетом кредиторов потенциального участника.
В случае непредставления плана реабилитации (оздоровления), утвержденного Комитетом кредиторов, в установленный срок, Совет по оздоровлению принимает решение об отклонении предприятия от участия в Программе. Рабочий орган Совета по оздоровлению или комитет кредиторов потенциального участника принимают меры по взысканию бюджетных средств, направленных на софинансирование оплаты стоимости услуг консультанта, а также могут инициировать процедуру банкротства.
В случае признания предприятия банкротом, бюджетные средства, направленные на софинансирование оплаты стоимости услуг консультанта, подлежат взысканию в Республиканский бюджет в порядке, установленном законодательством о банкротстве.»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:

«Әлеуетті қатысушылардың өтініштерін қабылдау 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін жүзеге асырылады. Егер Бағдарламаға Бағдарлама талаптарына сәйкес келетін және холдингке кіретін бірнеше кәсіпорын қатысқан жағдайда, сараптамалық қорытындыны алуға және қатысуға құжаттар оларды басқарушы компанияның атынан тапсырылуы мүмкін.»;
3) тармақшаның бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Оңалту (сауықтыру) жоспарын консультант немесе әлеуетті қатысушы негізгі кредит берушімен бірлесіп оңалту (сауықтыру) жоспарын әзiрлеуге шарт жасасқан күннен немесе екінші кезеңге тиісінше қатысуға жіберілгеннен бастап 6 айдан аспайтын мерзiмде әзiрлейдi және оны Кредит берушiлер комитетi бекiтедi, ол:
кәсіпорынның ағымдағы қаржылық жай-күйі мен оның қалыптасуы себептерінің сипаттамасын;
кәсіпорынның кредит берушілері мен меншік иелері қабылдайтын шараларды;
мемлекеттік қолдаудың қажетті болжамды шараларын (көлемі, мерзімі, кестесі және тағы басқалар);
жоспарланатын қаржы-экономикалық көрсеткіштер негізінде жасалған кредит берушілер берешегін өтеу кестесін;
әлеуетті қатысушының кредит берушілері арасында аффилиирленген тұлғалардың болуы туралы мәліметтерді;
қызметінің қаржы-экономикалық және өндірістік көрсеткіштерінің болжамын;
күтілетін нәтижені;
күтілетін тәуекелдерді;
функционалдық бюджеттерді (мысалы: инвестициялар, маркетинг бюджеті, еңбек бойынша жоспар, салықтар бюджеті және басқалар) қоса бере отырып, оларға енгізілген деректерді міндетті түрде егжей-тегжейлі сипаттай отырып, қаржы-экономикалық модельді (қаржылық есептіліктің негізгі форматтарының (кірістер мен шығыстардың бюджеті, ақша қозғалысының бюджеті, теңгерім парағының бюджеті) болжамын қамтитын MS Excel форматындағы құжат) қамтиды.»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Әзiрленген оңалту (сауықтыру) жоспарын әлеуеттi қатысушының Кредит берушiлер комитетi бекiтедi.
Кредит берушiлер комитетi бекiткен оңалту (сауықтыру) жоспары белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда Сауықтыру кеңесі кәсіпорынның Бағдарламаға қатысуынан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы немесе әлеуетті қатысушының кредит берушілер комитеті консультант қызметінің құнын төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражатын өндіріп алу жөнінде шаралар қабылдайды, сондай-ақ банкроттық рәсіміне бастамашылық етуі мүмкін.
Кәсіпорын банкрот деп танылған жағдайда консультант қызметінің құнын төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражаты банкроттық туралы заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық бюджетке өндіріп алуға жатады.»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

«6) Рабочий орган Совета по оздоровлению в течение 10 рабочих дней со дня поступления плана реабилитации (оздоровления):
осуществляет сбор информации о сложившейся «платежной истории» потенциального участника по платежам в бюджет;
анализирует план реабилитации (оздоровления) в части оценки паритетности мер поддержки со стороны собственника, кредиторов и государства и его эффективности.
Анализ плана реабилитации (оздоровления) в части оценки паритетности мер поддержки со стороны собственника, кредиторов и государства и его эффективности осуществляется в соответствии с методикой, разработанной на основе использования расчета чистой приведенной стоимости поддержки сторон и утвержденной уполномоченным органом.
Под эффективностью плана реабилитации (оздоровления) понимаются:
бюджетная эффективность плана оздоровления;
социальная эффективность плана оздоровления (максимально возможное сохранение рабочих мест);
восстановление платежеспособности предприятия, способности в дальнейшем не допускать финансовой неустойчивости и своевременно исполнить свои обязательства перед кредиторами.»;
подпункты 8) и 9) изложить в следующей редакции:
«8) Совет по оздоровлению рассматривает досье потенциального участника Программы в течение 15 рабочих дней со дня внесения его Рабочим органом и принимает решение, которое подлежит размещению в течение 15 рабочих дней на интернет-ресурсах Рабочего органа Совета по оздоровлению.
9) По потенциальному участнику, получившему отрицательное заключение Совета по оздоровлению, Рабочий орган Совета по оздоровлению или комитет кредиторов потенциального участника принимают меры по взысканию бюджетных средств, направленных на софинансирование оплаты стоимости услуг консультанта, а также могут инициировать процедуру банкротства.
В случае признания предприятия банкротом, бюджетные средства, направленные на софинансирование оплаты стоимости услуг консультанта, подлежат взысканию в Республиканский бюджет в порядке, установленном законодательством о банкротстве.
По итогам второго этапа потенциальный участник получает статус участника»;
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
«10) Участники Программы по решению Комитета кредиторов могут внести изменения и (или) дополнения в план реабилитации (оздоровления), при этом изменения и (или) дополнения в план реабилитации (оздоровления) не могут предусматривать уменьшение объемов мер поддержки со стороны кредиторов и собственников.
Измененный и (или) дополненный план реабилитации (оздоровления) представляется в Рабочий орган Совета по оздоровлению с приложением копии решения Комитета кредиторов об утверждении соответствующих изменений и (или) дополнений для последующего рассмотрения и одобрения его на Совете по оздоровлению.
Кредиторы и собственники участника Программы могут оказать дополнительные меры поддержки без внесения изменений и (или) дополнений в план реабилитации (оздоровления), в случае, если меры поддержки со стороны государства не увеличиваются.»;
в пункте 4:
части четвертую, пятую, шестую и седьмую изложить в следующей редакции:
«Предприятие направляет в суд заявление о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, с приложением копии решения Комитета кредиторов о согласии на участие предприятия в Программе и решения Совета по оздоровлению (кроме предприятий, в отношении которых применена судебная процедура реабилитации).
После получения решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, и его представления в Рабочий орган Совета по оздоровлению, меры государственной поддержки денежного характера в соответствии с законодательством Республики Казахстан фиксируются и оформляются в соглашениях, заключаемых между уполномоченным органом, участником Программы, собственником (собственниками), оператором по субсидированию и кредиторами.
В случае непредставления решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, меры государственной поддержки не применяются. Совет по оздоровлению принимает решение об исключении участника из Программы. Рабочий орган Совета по оздоровлению или комитет кредиторов потенциального участника принимают меры по взысканию бюджетных средств, направленных на софинансирование оплаты стоимости услуг консультанта, а также могут инициировать процедуру банкротства.
В случае признания предприятия банкротом, бюджетные средства, направленные на софинансирование оплаты стоимости услуг консультанта, подлежат взысканию в Республиканский бюджет в порядке, установленном законодательством о банкротстве.»;
дополнить частью восьмой следующего содержания:
«При отсутствии решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, меры государственной поддержки применяются, в случае, если поправки, предусмотренные в пункте 5 настоящего раздела Программы, не были приняты до признания предприятия участником Программы. При этом, после принятия вышеуказанных поправок, участник направляет в суд заявление о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом.»;
часть семнадцатую изложить в следующей редакции:

«6) Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы оңалту (сауықтыру) жоспары келiп түскен күнінен бастап 10 жұмыс күнi iшiнде:
әлеуеттi қатысушының бюджетке төлейтiн төлемдерi бойынша қалыптасқан «төлем тарихы» туралы ақпарат жинауды жүзеге асырады;
меншiк иесінің, кредит берушiлердiң және мемлекеттiң тарапынан қолдау шараларының тепе-теңдігін бағалау бөлiгiнде оңалту (сауықтыру) жоспарын және оның тиімділігін талдайды.
Меншiк иесінің, кредит берушiлердiң және мемлекеттiң тарапынан қолдау шараларының тепе-теңдігін бағалау бөлiгiнде оңалту (сауықтыру) жоспарын және оның тиімділігін талдау тараптар қолдауының келтiрiлген таза құнының есебiн пайдалану негiзiнде әзiрленген және уәкiлеттi орган бекiткен әдiстемеге сәйкес жүзеге асырылады.
Оңалту (сауықтыру) жоспарының тиімділігі деп мыналар ұғынылады:
сауықтыру жоспарының бюджеттік тиімділігі;
сауықтыру жоспарының әлеуметтік тиімділігі (жұмыс орындарын барынша сақтап қалу);
кәсіпорынның төлемге қабілеттілігін, кейіннен қаржылық тұрақсыздыққа жол бермеу және кредит берушілер алдындағы өз міндеттемелерін уақтылы орындау қабілетін қалпына келтіру.»;
8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«8) Сауықтыру кеңесi Бағдарламаға әлеуеттi қатысушының мәліметін Жұмыс органы енгiзген күннен бастап 15 жұмыс күнi iшiнде қарайды және 15 жұмыс күнi iшiнде Сауықтыру кеңесiнiң Жұмыс органының интернет-ресурстарына орналастыруға жататын шешiм қабылдайды.
9) Сауықтыру кеңесiнiң терiс қорытындысын алған әлеуеттi қатысушы бойынша Сауықтыру кеңесінің Жұмыс органы немесе әлеуеттi қатысушының Кредит берушiлер комитетi консультант қызметінің құнын төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражатын өндіріп алу жөнінде шаралар қабылдайды, сондай-ақ банкроттық рәсіміне бастамашылық етуі мүмкін.
Кәсіпорын банкрот деп танылған жағдайда консультант қызметтерiнiң құнын төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражаты банкроттық туралы заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық бюджетке өндіріп алуға жатады.
Екінші кезеңнің қорытындысы бойынша әлеуетті қатысушы мәртебесін алады.»;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) Бағдарламаға қатысушылар Кредит берушілер комитетінің шешімі бойынша оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуі мүмкін, бұл ретте оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар кредит берушілердің және меншік иелерінің тарапынан қолдау шараларының көлемін азайтуды көздемейді.
Өзгертілген және (немесе) толықтырылған оңалту (сауықтыру) жоспары оны кейіннен Сауықтыру кеңесінде қарау және мақұлдау үшін тиісті өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекіту туралы Кредит берушілер комитеті шешімдерінің көшірмелерін қоса бере отырып, Сауықтыру кеңесінің жұмыс органына ұсынылады.
Егер мемлекет тарапынан қолдау шаралары ұлғаймаған жағдайда, Бағдарламаға қатысушының кредиторлары мен меншік иелері оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізбестен қосымша қолдау шараларын көрсете алады.»;
4-тармақта:
төртінші, бесінші, алтыншы және жетінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Кәсіпорын кредиторлар комитетінің кәсіпорынның Бағдарламаға қатысуға келісетіні туралы шешімінің және Сауықтыру кеңесінің (оларға қатысты сот оңалту рәсімі қолданылған кәсіпорындардан басқа) шешімінің көшірмелерімен қоса кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы сотқа арыз жолдайды.
Сот кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы шешімі алынып, ол Сауықтыру кеңесінің жұмыс органына ұсынылғаннан кейін ақша түріндегі мемлекеттік қолдау шаралары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі және уәкілетті органның, Бағдарламаға қатысушының, меншік иесінің (меншік иелерінің), субсидиялау бойынша оператор мен кредиторлардың арасында жасалатын келісімдерде ресімделеді.
Кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы сот шешімі ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қолдау шаралары қолданылмайды. Сауықтыру кеңесі қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешім қабылдайды. Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы немесе әлеуетті қатысушының кредиторлар комитеті консультант қызметінің құнын төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражатын өндіріп алу бойынша шаралар қабылдайды, сондай-ақ банкроттық рәсіміне бастамашылық етуі мүмкін.
Кәсіпорын банкрот деп танылған жағдайда консультант қызметінің құнын төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражаты банкрот туралы заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық бюджетке өндіріп алуға жатады.»;
мынадай мазмұндағы сегізінші бөлікпен толықтырылсын:
«Кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы сот шешімі болмаған кезде мемлекеттік қолдау шаралары егер Бағдарламаның осы бөлімінің 5-тармағында көзделген түзетулер кәсіпорын Бағдарламаның қатысушысы деп танылғанға дейін қабылданбаған жағдайда, мемлекеттік қолдау шаралары қолданылмайды. Бұл ретте, жоғарыда көрсетілген түзетулер қабылданғаннан кейін қатысушы кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы сотқа арыз жолдайды.»;
он жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

«Субсидирование осуществляется в соответствии с Правилами субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1031.»;
части первую и вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
«5. В целях решения поставленных в Программе задач будут приняты меры по внесению изменений и дополнений в законодательство в области банкротства касательно применения судебной процедуры оздоровления (реабилитация).
Будет предусмотрена возможность введения ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом.»;
части третью, четвертую, пятую и шестую пункта 6 изложить в следующей редакции:
«Результаты мониторинга реализации планов реабилитаций (оздоровлений) участников Программы выносятся Рабочим органом на Совет по оздоровлению не реже одного раза в год.
В случае выявления в ходе мониторинга реализации планов реабилитаций (оздоровлений) участников Программы неисполнения заинтересованными сторонами плана реабилитации (оздоровления) либо недостижения результатов плана реабилитации (оздоровления), Совет по оздоровлению выносит решение об исключении участника из Программы. Решение Совета по оздоровлению доводится до участника Программы в течение 15 рабочих дней с момента его принятия.
На основании решения Совета по оздоровлению об исключении участника из Программы Рабочий орган Совета по оздоровлению обращается в суд с заявлением об отмене ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, и принимает меры по взысканию бюджетных средств, отвлеченных в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления), в том числе и на софинансирование оплаты услуг консультантов, а также может инициировать процедуру банкротства.
В случае признания предприятия банкротом, бюджетные средства, отвлеченные в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления), в том числе и на софинансирование оплаты услуг консультантов, подлежат взысканию в Республиканский бюджет в порядке, установленном законодательством о банкротстве.»;
в разделе 7 «План мероприятий по реализации Программы»:
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
«
10
Принятие заявлений
потенциальных участников
Программы
Рабочий орган (МФ),
потенциальные
участники
Заявление на
участие в
Программе
до 1 января
2013 года
».

«Субсидиялау Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1031 қаулысымен бекітілген Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасына сәйкес жүзеге асырылады.»;
5-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Бағдарламада қойылған міндеттерді шешу мақсатында банкроттық саласындағы заңнамаға сауықтыру (оңалту) сот рәсімін қолдануға қатысты өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі шаралар қабылданатын болады.
Кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мараторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу мүмкіндігі көзделетін болады.»;
6-тармақтың үшінші, төртінші, бесінші және алтыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаға қатысушыларды оңалту (сауықтыру) жоспарларының іске асырылуын мониторингтеу нәтижелерін жұмыс органы жылына кемінде бір рет Сауықтыру кеңесіне шығарады.
Бағдарламаға қатысушыларды оңалту (сауықтыру) жоспарларының іске асырылуын мониторингтеу барысында мүдделі тараптардың оңалту (сауықтыру) жоспарын орындамағаны не сауықтыру (оңалту) жоспарының нәтижелеріне қол жеткізілмегені анықталған жағдайда Сауықтыру кеңесі қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешім шығарады. Сауықтыру кеңесінің шешімі ол қабылданған кезден бастап 15 жұмыс күні ішінде Бағдарламаға қатысушыға жеткізіледі.
Сауықтыру кеңесінің қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешімінің негізінде Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредиторлардың талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін жою туралы өтінішімен сотқа жүгінеді және оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде, оның ішінде консультанттардың қызметіне ақы төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бөлінген бюджет қаражатын өндіріп алу бойынша шаралар қабылдайды, сондай-ақ банкроттық рәсіміне бастамашылық етуі мүмкін.
Кәсіпорын банкрот деп танылған жағдайда оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде, оның ішінде консультанттардың қызметіне ақы төлеуді бірлесіп қаржыландыруға бөлінген бюджет қаражаты банкроттық туралы заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық бюджетке өндіріп алуға жатады.»;
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс–шаралар жоспары» деген 7-бөлімде:
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
10
Бағдарламаға әлеуетті қатысушылардың өтініштерін қабылдау
Жұмыс органы (Қаржымині), Әлеуетті қатысушылар
Бағдарламаға қатысуға арналған өтініш
2013 жылғы 1 қаңтарға дейін
».

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2011 года № 660 «О создании Совета по оздоровлению»:
в Положении о Совете по оздоровлению, утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту слова «плана оздоровления», «планов оздоровлений», «планы реабилитации (оздоровления)» заменить соответственно словами «плана реабилитации (оздоровления)», «планов реабилитаций (оздоровлений)», «планы реабилитаций (оздоровления)».
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 711 «Об утверждении Правил предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 43, ст. 569):
в Правилах предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденных указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«2) отраслевые органы - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Министерство культуры и информации Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства, Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры и другие;»;
подпункт 3) пункта 4 изложить в следующей редакции:
«3) подтверждение, что предприятие осуществляет деятельность в соответствующей отрасли.».
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2011 года № 783 «Об утверждении Правил софинансирования из республиканского бюджета оплаты услуг консультантов в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 «Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 46, ст. 621):
в Правилах софинансирования из республиканского бюджета оплаты услуг консультантов в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту слова «план оздоровления», «плана оздоровления», заменить соответственно словами «план реабилитации (оздоровления)», «плана реабилитаций (оздоровления)»;

2. «Сауықтыру жөніндегі кеңес құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 маусымдағы № 660 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сауықтыру жөніндегі кеңес туралы ережеде:
бүкіл мәтін бойынша «сауықтыру жоспарын», «сауықтыру жоспарларын», «сауықтыру жоспарлары» деген сөздер тиісінше «оңалту (сауықтыру) жоспарын», «оңалту (сауықтыру) жоспарларын», «оңалту (сауықтыру) жоспарлары» деген сөздермен ауыстырылсын».
3. «Салалық органдардың кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 711 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 43, 569 құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Салалық органдардың кәсiпорынның Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасының (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестiгiне сараптамалық қорытынды беру қағидаларында:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) салалық органдар – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі, Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі және басқалар;»;
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) кәсіпорынның тиісті салада қызметті жүзеге асыратынын растау.».
4. «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру қағидасын бекіту және «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 шілдедегі № 783 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 46, 621-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасы (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) шеңберiнде консультанттардың қызметтерiне ақы төлеудi республикалық бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру қағидаларында:
бүкіл мәтін бойынша «сауықтыру жоспары», «сауықтыру жоспарын» деген сөздер тиісінше «оңалту (сауықтыру) жоспары», «оңалту (сауықтыру) жоспарын» деген сөздермен ауыстырылсын;

подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«4) план реабилитации (оздоровления) - комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оздоровление должника при применении реабилитационной процедуры, ускоренной реабилитационной процедуры и осуществляемых на основе взаимного согласия между должником и кредиторами, группой однородных кредиторов в целях восстановления платежеспособности действующего предприятия и сохранения рабочих мест с указанием сроков реализации, включая график погашения требований кредиторов, а также достигаемых результатов, используемых ресурсов и возможных рисков;».
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1031 «Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 «Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 53, ст. 755):
в Правилах субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту слова «план оздоровления», «планом оздоровления», «плана оздоровления», заменить соответственно словами «план реабилитации (оздоровления)», «планом реабилитации (оздоровления)», «плана реабилитации (оздоровления)»;
в пункте 2:
абзац третий изложить в следующей редакции:
«план реабилитации (оздоровления) - комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оздоровление должника при применении реабилитационной процедуры, ускоренной реабилитационной процедуры и осуществляемых на основе взаимного согласия между должником и кредиторами, группой однородных кредиторов в целях восстановления платежеспособности действующего предприятия и сохранения рабочих мест с указанием сроков реализации, включая график погашения требований кредиторов, а также достигаемых результатов, используемых ресурсов и возможных рисков;»;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
«договор субсидирования – письменное соглашение, заключаемое между уполномоченным органом, оператором по субсидированию, собственником (собственниками), финансовой организацией (держателем облигаций) и участником, по условиям которого оператор по субсидированию перечисляет финансовой организации денежные средства, предназначенные для частичного возмещения расходов, уплачиваемых участником финансовой организации в качестве вознаграждения по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям, размещенным на Казахстанской фондовой бирже;»;
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
«график погашения – график погашения, являющийся неотъемлемой частью договора субсидирования, в котором указаны все суммы платежей, перечисляемые оператором по субсидированию и выплачиваемые участником финансовой организации.»;
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) оңалту (сауықтыру) жоспары – кредиторлардың талаптарын өтеу кестесін, сондай-ақ қол жеткізілетін нәтижелерді, пайдаланылатын ресурстар мен ықтимал тәуекелдерді қоса, іске асыру мерзімін көрсете отырып, жұмыс істейтін кәсіпорындардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және жұмыс орындарын сақтау мақсатында борышкер мен кредиторлардың, біркелкі кредиторлар тобының арасындағы өзара келісудің негізінде жүзеге асырылатын және оңалту рәсімін, жеделдетілген оңалту рәсімін қолдану кезінде борышкерді сауықтыруға бағытталған өзара байланысты іс-шаралар кешені;».
5. «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасын бекіту және «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1031 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 53, 755-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасында:
бүкіл мәтін бойынша «сауықтыру жоспары», «сауықтыру жоспарымен», «сауықтыру жоспарын» деген сөздер тиісінше «оңалту (сауықтыру) жоспары», «оңалту (сауықтыру) жоспарымен», «оңалту (сауықтыру) жоспарын» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«оңалту (сауықтыру) жоспары – кредиторлардың талаптарын өтеу кестесін, сондай-ақ қол жеткізілетін нәтижелерді, пайдаланылатын ресурстар мен ықтимал тәуекелдерді қоса алғанда, іске асыру мерзімін көрсете отырып, жұмыс істейтін кәсіпорындардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және жұмыс орындарын сақтау мақсатында борышкер мен кредиторлардың, біркелкі кредиторлар тобының арасындағы өзара келісудің негізінде жүзеге асырылатын және оңалту рәсімін, жеделдетілген оңалту рәсімін қолдану кезінде борышкерді сауықтыруға бағытталған өзара байланысты іс-шаралар кешені;»;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«субсидиялау шарты – уәкiлеттi орган, субсидиялау жөнiндегi оператор, меншік иесі (меншік иелері) қаржы ұйымы (облигацияларды ұстаушы) мен қатысушы арасында жасалатын жазбаша келiсiм, оның талаптары бойынша субсидиялау жөнiндегi оператор қатысушы қаржы ұйымына кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша сыйақы, Қазақстан қор биржасында орналастырылған облигациялар бойынша купон ретiнде төлейтiн шығыстарды iшiнара өтеуге арналған ақшалай қаражатты аударады;»;
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«өтеу кестесi – субсидиялау жөнiндегi оператор аударатын және қаржы ұйымына қатысушы төлейтiн барлық төлем сомалары көрсетiлген, субсидиялау шартының ажырамас бөлiгi болып табылатын өтеу кестесi.»;
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«Положительная курсовая разница засчитывается в счет будущих субсидий, отрицательная курсовая разница возмещается за счет средств участника Программы. При определении курсовой разницы учитывается курс валюты, установленный Национальным Банком Республики Казахстан по состоянию на 1 января 2011 года и дату списания финансовой организацией денежных средств со специального текущего счета оператора по субсидированию либо дату перечисления денежных средств со специального расчетного счета оператора по субсидированию на счет держателя облигаций в соответствии с графиком погашения. При этом финансовая организация не взимает с оператора по субсидированию комиссии сборы и(или) иные платежи за открываемые (открытие, обслуживание, ведение, закрытие) специальные расчетный и текущий счета оператора по субсидированию.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Субсидирование предоставляется на условиях обязательности реструктуризации финансовыми кредиторами обязательств участника в соответствии с планом реабилитации (оздоровления), за исключением обязательств по инфраструктурным облигациям.»;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
«9-1. При субсидировании купона по облигациям на держателя облигаций распространяются положения настоящих Правил в отношении финансовых организаций.
Субсидирование купона по инфраструктурным облигациям не осуществляется.»;
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
«12. Участник в течение пяти рабочих дней со дня представления решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, подает оператору по субсидированию заявку на субсидирование по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением копии решения Совета по оздоровлению об одобрении плана реабилитации (оздоровления), проекта договора субсидирования, включая график погашения, составленный на основе графиков погашения займов участника с учетом проведенной реструктуризации в соответствии с планом реабилитации (оздоровления).
Заявка на субсидирование может подаваться без представления решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, в случаях, установленных Программой.
13. В течение десяти рабочих дней со дня подачи участником заявки на субсидирование заключается договор субсидирования по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением графика погашения, на основании которого оператором по субсидированию выплачивается субсидируемая часть процентной ставки вознаграждения, а участником - не субсидируемая часть процентной ставки вознаграждения. Финансовая организация в течение одного дня с момента заключения договора субсидирования открывает специальный текущий счет.
В график погашения могут быть внесены изменения путем заключения дополнительного соглашения к договору субсидирования в случае:

«Оң бағамдық айырма болашақ субсидиялар есебiне жатқызылады, терiс бағамдық айырма Бағдарламаға қатысушының қаражаты есебiнен өтеледi. Бағамдық айырманы айқындау кезiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі белгілеген 2011 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша және қаржы ұйымының субсидиялау жөнiндегi оператордың арнаулы ағымдағы шотынан ақшалай қаражатты есептен шығарған не облигациялар ұстаушының ақшалай қаражатын субсидиялау бойынша оператордың аударған күнгi валюта бағамы есепке алынады. Осы ретте қаржы ұйымы субсидиялау жөніндегі оператордан комиссияларды, алымдарды және (немесе) субсидиялау жөніндегі оператордың арнаулы есепті және ағымдағы шотынан ашылатын (ашу, қызмет көрсету, жүргізу, жабу) өзге де төлемдерді өндіріп алмайды.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Субсидиялау, инфрақұрылымдық облигациялар бойынша міндеттемелерді қоспағанда, қаржылай кредит берушiлердiң оңалту (сауықтыру) жоспарына сәйкес қатысуышының мiндеттемелерiн қайта құрылымдаудың мiндеттiлiгi шарттарымен берiледi.»;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
«9-1. Облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде қаржы ұйымдарына қатысты осы Қағидалардың ережелері облигацияларды ұстаушыға қолданылады.
Инфрақұрылымдық облигациялар бойынша купонды субсидиялау жүзеге асырылмайды.»;
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Қатысушы кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредит берушілердің талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы сот шешімі берілген күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде субсидиялау жөнiндегi операторға Сауықтыру жөніндегі кеңес шешімінің, оңалту (сауықтыру) жоспарына сәйкес жүргізілген қайта құрылымдауды ескере отырып, қатысушының қарыз алуын өтеу кестелері негізінде жасалған өтеу кестелерін қосқанда, субсидиялау шарты жобасының көшірмелерін қоса бере отырып, осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтiнiмді береді.
Субсидиялауға арналған өтiнiм Бағдарламада белгіленген жағдайларда кәсіпорынды банкрот деп тану туралы кредит берушілердің талап арыз беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін енгізу туралы сот шешімін ұсынбай берілуі мүмкін.
13. Қатысушы субсидиялауға өтiнiм берген күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның негiзiнде субсидиялау жөнiндегi оператор сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн, ал қатысушы - сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн төлейтiн өтеу кестесiн қоса бере отырып, субсидиялау шарты жасалады. Қаржы ұйымы субсидиялау шарты жасалған сәттен бастап бiр күн iшiнде арнайы ағымдағы шотты ашады.
Өтеу кестесіне субсидиялау шартына қосымша келісім жасау жолымен өзгерістер мынадай:

1) внесения изменений и (или) дополнений в план реабилитации (оздоровления);
2) оказания дополнительных мер поддержки со стороны кредиторов и собственников без внесения изменений и (или) дополнений в план реабилитации (оздоровления), в случае, если меры поддержки со стороны государства не увеличиваются.»;
пункты 1617 и 18 изложить в следующей редакции:
«16. Оператор по субсидированию перечисляет денежные средства для субсидирования в финансовые организации на открытые специальные текущие счета ежеквартально авансовыми платежами в срок до первого числа месяца предстоящего квартала, в том числе по мере поступления заявок от участников при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом.
Данный порядок не распространяется на субсидирование купона по облигациям.
17. При оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в соответствии с графиком погашения финансовая организация осуществляет списание денежных средств со специального текущего счета оператора по субсидированию в счет погашения субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в день поступления оплаты от участника.
Данный порядок не распространяется на субсидирование купона по облигациям.
18. Финансовая организация письменно уведомляет оператора по субсидированию об оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения согласно графику погашения или нарушении участником графика погашения в срок не позднее дня, следующего за днем платежа, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При субсидировании купона по облигациям оператор по субсидированию в течение двух рабочих дней с момента получения письменного уведомления об оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения, перечисляет денежные средства на текущий счет держателя облигаций в соответствии с графиком погашения при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом.»;
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
«20. В случае неоплаты участником платежа по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения в сроки, указанные в графике погашения:
1) финансовая организация не производит списание денежных средств для субсидирования со специального текущего счета оператора по субсидированию (оператор по субсидированию прекращает перечисление денежных средств на текущий счет держателя облигаций) до погашения задолженности участником и в срок, не позднее дня, следующего за днем оплаты по графику погашения, уведомляет об этом оператора по субсидированию;

1) оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген;
2) егер мемлекет тарапынан қолдау көрсету шаралары ұлғайтылмаған жағдайда, оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерістер енгізбей, кредит берушілер мен меншік иелері тарапынан қосымша қолдау шаралары көрсетілген жағдайда енгізілуі мүмкін.»;
1617 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Субсидиялау жөнiндегi оператор субсидиялау үшiн ақша қаражатын қаржы ұйымдарына арнайы ашылған ағымдағы шоттарға тоқсан сайын аванстық төлемдермен, алдағы тоқсандағы айдың бiрiншi күнiне дейiнгi мерзiмде, оның iшiнде уәкiлеттi органның ақша қаражатын уақтылы аударуы шартымен қатысушылардан өтiнiмдердiң түсуiне қарай аударады.
Осы тәртіп облигациялар бойынша купонды субсидиялауға қолданылмайды.
17. Қатысушы сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiне сәйкес төлеген кезде қаржы ұйымы сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн өтеуге арналған ақша қаражатын қатысушыдан төлем түскен күнi субсидиялау жөнiндегi оператордың арнаулы ағымдағы шотынан есептен шығаруды жүзеге асырады.
Осы тәртіп облигациялар бойынша купонды субсидиялауға қолданылмайды.
18. Қаржы ұйымы субсидиялау жөнiндегi оператор мен уәкiлеттi органды қатысушының сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiне сәйкес төлегенi немесе қатысушының өтеу кестесiн бұзғаны туралы төлем күнiнен кейiнгi күннен кешiктiрмей осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша хабардар етедi.
Облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде субсидиялау жөнiндегi оператор сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлігін қатысушының төлегені туралы жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ақша қаражатын уәкiлеттi орган уақтылы аудару шартымен өтеу кестесіне сәйкес облигацияларды ұстаушының арнайы ағымды шотына аударады.»;
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Қатысушы кредит, лизингтік операциялар немесе облигациялар бойынша купон бойынша төлемдi, оның iшiнде сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде белгіленген мерзімде төлемеген жағдайда:
1) қаржы ұйымы қатысушы берешекті өтегенге дейiн субсидиялау жөнiндегi оператордың арнаулы ағымдағы шотынан субсидиялау үшiн ақшалай қаражатты есептен шығаруды жүргiзбейдi (субсидиялау жөнiндегi оператор облигацияларды ұстаушының арнайы ағымды шотына ақша қаражатын аударуды тоқтатады) және өтеу кестесіне төлем күнiнен кейiнгi күннен кешiктiрiлмейтiн мерзiмде субсидиялау жөнiндегi операторды бұл туралы хабардар етедi;

2) при субсидировании ставки по кредиту или лизинговым операциям – оператор по субсидированию в день получения уведомления финансовой организации о неоплате участником платежа по кредиту, лизинговым операциям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения в сроки, указанные в графике погашения, приостанавливает выплаты финансовой организации субсидируемой части процентной ставки вознаграждения и уведомляет об этом уполномоченный орган;
3) при субсидировании купона по облигациям – оператор по субсидированию в день получения уведомления держателя облигаций о неоплате участником платежа по купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части в сроки, указанные в графике погашения, уведомляет об этом уполномоченный орган.
21. В случае полной оплаты участником просроченных платежей по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения по графику погашения, финансовая организация письменно уведомляет об этом оператора по субсидированию и уполномоченный орган в срок не позднее дня, следующего за днем полной оплаты просроченных платежей.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения письменного уведомления финансовой организации направляет письменное уведомление оператору по субсидированию о возобновлении выплат субсидируемой части процентной ставки вознаграждения.»;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. Решение о прекращении субсидирования принимается Советом по оздоровлению.»;
в приложении 1 к указанным Правилам:
раздел 1 «Сведения об участнике» дополнить строкой 1.7 следующего содержания:
«
1.7
Общая сумма субсидирования процентной ставки
вознаграждения согласно графику погашения на весь
период реабилитации (оздоровления) (валюта)
»;
в разделе 2 «Сведения о финансовой организации»:
заголовок раздела изложить в следующей редакции:
«2. Сведения о финансовой организации/держателе облигаций»;
строку 2.6 изложить в следующей редакции:
«
2.6
Номер и дата договора займа (лизинга)/проспект
выпуска облигаций
»;
в разделе 3 «Приложение к заявке» строку 3.2 изложить в следующей редакции:
«
3.2
Проект договора субсидирования, включая график погашения, составленный на
основе графиков погашения займов участника с учетом проведенной
реструктуризации в соответствии с планом реабилитации (оздоровления)
»;
в приложении 2 к указанным Правилам:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Министерство финансов Республики Казахстан, именуемое в дальнейшем «Министерство», в лице вице-министра финансов ___________, действующего на основании приказа Министра финансов Республики Казахстан от ____ № ___ «О распределении обязанностей и полномочий между Министром, ответственным секретарем и вице-министрами финансов Республики Казахстан», а также в соответствии с Положением о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387, с одной стороны, а также акционерное общество «Компания по реабилитации и управлению активами», именуемое в дальнейшем «Компания», в лице президента ______, действующего на основании устава, со второй стороны, ________, именуемое в дальнейшем «Финансовая организация» («Держатель облигаций»), в лице _________, действующего на основании ____________, с третьей стороны, ________, именуемое в дальнейшем «Собственник», в лице _________, действующего на основании ____________, с четвертой стороны, и ________, именуемое в дальнейшем «Участник», в лице ___________, действующего на основании ________, с пятой стороны, совместно именуемые «Стороны», а по отдельности «Сторона», во исполнение решения Совета по оздоровлению от «__» ________ 20___ года № ____ и в соответствии с Программой посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 (далее – Программа), Правилами субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы (далее – Правила), заключили настоящий договор субсидирования (далее – договор) о нижеследующем:»;

2) кредит немесе лизингтік операциялар бойынша субсидиялау ставкасы кезінде қатысушының кредит, лизингтік операциялар бойынша төлемдi, оның iшiнде сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде көрсетiлген мерзiмде төлемегені туралы хабарламасын алған күнi субсидиялау жөнiндегi оператор қаржы ұйымының сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн төлеудi тоқтата тұрады және ол туралы уәкiлеттi органды хабардар етедi;
3) облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде - субсидиялау жөнiндегi оператор облигация ұстаушының қатысушының облигациялар жөніндегі купон бойынша төлемді, оның ішінде өтеу кестесінде көрсетілген мерзімдерде субсидияланбайтын бөлікті төлемегені туралы хабарлама алған күні бұл туралы уәкілетті органды хабардар етеді.
21. Қатысушы кредит, лизингтік операциялар немесе облигациялар жөніндегі купон бойынша мерзiмi өтiп кеткен төлемдердi, оның iшiнде пайыздық ставканың субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесi бойынша толық төлеген жағдайда қаржы ұйымы мерзiмi өткен төлемдер толық төленген күннен кейiнгi күннен кешiктiрмей бұл туралы субсидиялау жөнiндегi оператор мен уәкiлеттi органды жазбаша хабардар етедi.
Уәкiлеттi орган қаржы ұйымының жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап екi жұмыс күнi iшiнде субсидиялау жөнiндегi операторға сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн төлеудi жаңғырту туралы жазбаша хабарлама жiбередi.»;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Субсидиялауды тоқтату туралы шешiмдi Сауықтыру кеңесi қабылдайды.»;
көрсетілген Қағидаға 1-қосымшада:
«Қатысушы туралы мәліметтер» деген 1-бөлім мынадай мазмұндағы 1.7-жолмен толықтырылсын:
«
1.7
Сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялаудың жалпы сомасы оңалтудың (сауықтырудың) барлық кезеңіне арналған өтеу кестесіне сәйкес (валюта)
»;
«Қаржылық ұйым туралы мәліметтер» деген 2-бөлімде:
бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қаржы ұйымы/облигацияларды ұстаушылар туралы мәлiметтер»;
2.6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.6
Қарыз (лизинг) шартының нөмірі мен күні/облигацияларды шығару проспектісі
»;
«Өтінімге қосымша» деген 3-бөлімдегі 3.2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
3.2
Оңалту (сауықтыру) жоспарына сәйкес жүргізілген қайта құрылымдауды ескере отырып, қатысушының қарыздарын өтеу кестелері негізінде жасалған өтеу кестесін қоса алғанда, субсидиялау шартының жобасы
»;
көрсетілген Қағидаға 2-қосымша:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
Бұдан әрi «Министрлiк» деп аталатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi атынан «Қазақстан Республикасының Қаржы министрi, жауапты хатшысы және вице-министрлерiнiң арасында мiндеттер мен өкiлеттiктердi бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң _____ жылғы «___» ________ №____ бұйрығының негiзiнде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегі № 387 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ережеге сәйкес әрекет ететiн Қаржы вице-министрi ________________ бiр тараптан, сондай-ақ бұдан әрi «Компания» деп аталатын «Активтердi басқару және оңалту компаниясы» акционерлiк қоғамы атынан Жарғының негiзiнде әрекет ететiн Президент ________________________ екiншi тараптан, бұдан әрi «Қаржы ұйымы» (Облигацияларды ұстаушы) деп аталатын__________________ атынан _______________ негiзiнде әрекет ететiн _________________ үшiншi тараптан, және бұдан әрi «Меншік иесі» деп аталатын _______________ атынан ______________, негiзiнде әрекет ететiн _________________ төртiншi тараптан және бұдан әрi «Қатысушы» деп аталатын _______________ атынан ______________, негiзiнде әрекет ететiн _________________ бесінші тараптан, бiрлесiп бұдан әрi «Тараптар», ал жекелеп алғанда «Тарап» деп аталатын, Сауықтыру кеңесiнiң 20__ жылғы «__» ____________ шешiмiн орындау үшiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекiтiлген Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасына (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) (бұдан әрi – Бағдарлама), Бағдарлама шеңберiнде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасына (бұдан әрi - Қағида) сәйкес төмендегiлер туралы осы Субсидиялау шартын (бұдан әрi – Шарт) жасасты:»;

пункт 1.1 изложить в следующей редакции:
«1.1. Осуществление компанией выплат денежных средств финансовой организации (держателю облигаций), предназначенных для частичного возмещения расходов, уплачиваемых участником финансовой организации (держателю облигаций) в качестве вознаграждения по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям, размещенным на Казахстанской фондовой бирже (далее - субсидирование процентной ставки вознаграждения) согласно графику погашения, являющемуся неотъемлемой частью настоящего договора.»;
в пункте 2.2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) в течение двух рабочих дней со дня уведомления финансовой организацией (держателем облигаций) о погашении участником просроченной части не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в полном объеме письменно сообщить о возобновлении компанией выплат субсидий;»;
подпункт 6) исключить;
абзац третий подпункта 7) изложить в следующей редакции:
«полного (полного досрочного) погашения участником основного долга по кредитам и (или) лизинговым операциям, полного досрочного выкупа облигаций, размещенных на Казахстанской фондовой бирже.»;
подпункт 2) пункта 2.3 изложить в следующей редакции:
«2) запрашивать у участника и финансовой организации (держателя облигаций) все необходимые документы и информацию по уплате вознаграждения в соответствии с графиком погашения.»;
в пункте 2.4:
подпункты 2)3) и 4) изложить в следующей редакции:
«2) при субсидировании ставки по кредиту или лизинговым операциям – ежеквартально в срок до первого числа месяца предстоящего квартала перечислять в финансовую организацию авансовыми платежами денежные средства для субсидирования процентной ставки вознаграждения на специальный текущий счет компании по мере поступления заявок от участников при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом;
при субсидировании купона по облигациям – своевременно перечислять денежные средства для субсидирования процентной ставки вознаграждения на текущий счет держателя облигации участника при оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в сроки и размерах, согласно графику погашения, в том числе при полной оплате Участником просроченной задолженности, а также при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом;
3) в день получения уведомления от финансовой организации (держателя облигаций) о несвоевременной оплате участником платежа по кредиту, лизинговым операциям или купона по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения в сроки, указанные в графике погашения, приостановить выплаты финансовой организации (держателю облигаций) субсидируемой части процентной ставки вознаграждения и уведомить Министерство;

1.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1.1. Осы Шарттың ажырамас бөлiгi болып табылатын өтеу кестесiне сәйкес қатысушының қаржы ұйымына (облигацияларды ұстаушыға) кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша сыйақы, Қазақстан қор биржасында орналастырылған облигациялар бойынша купон ретінде төлейтiн шығыстарды iшiнара өтеуге арналған ақша қаражатын (бұдан әрi – сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау) компанияның қаржы ұйымына (облигацияларды ұстаушыға) төлеудi жүзеге асыруы.».
2.2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қатысушының сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiнiң төлеу мерзiмi өткен бөлiгiн толық көлемде өтегенi туралы қаржы ұйымы (облигацияларды ұстаушы) хабарлаған күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде компанияның субсидиялар төлеудi жаңартатыны туралы жазбаша түрде хабарлауға;»;
6) тармақша алынып тасталсын;
7) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«қатысушы кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша негiзгi берешегін толық (мерзiмiнен бұрын толық) өтеген, Қазақстан қор биржасында орналастырылған облигацияларды мерзiмiнен бұрын толық сатып алған жағдайда субсидиялар төлеудi тоқтатуға мiндеттi.»;
2.3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қатысушы мен Қаржы ұйымынан (облигацияларды ұстаушыдан) өтеу кестесiне сәйкес сыйақыны өтеу жөнiндегi қажеттi құжаттар мен ақпаратты алуға құқылы.»;
2.4-тармақта:
2)3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«2) кредит немесе лизингтік операциялар бойынша ставканы субсидиялау кезінде - уәкiлеттi орган ақша қаражатын уақтылы аударған жағдайда, қатысушылардан өтiнiмдердiң түсуiне қарай Компанияның арнаулы ағымдағы шотына сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау үшiн ақша қаражатын тоқсан сайын алдағы тоқсандағы айдың бiрiншi күнiне дейiнгi мерзiмде аванстық төлемдермен Қаржы ұйымына аударуға;
облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде – уәкілетті орган ақшалай қаражатты уақтылы аударған жағдайда Қатысушының облигацияны ұстаушысының арнайы ағымдағы шотына сыйақының пайыздық ставкасын субсидияланбайтын бөлігін кестеге сәйкес мерзімде және мөлшерде төлегенде сонымен қатар Қатысушымен толық көлемде мерзімі асып кеткен қарызды төлегені үшін ай сайын ақшалай қаражатты аударуға;
3) Қаржы ұйымынан (облигациялар ұстаушыдан) Қатысушының кредит, лизингтік операциялар немесе облигациялар бойынша купон бойынша төлемдi, оның iшiнде сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде көрсетiлген мерзiмде уақтылы төлемегенi туралы хабарламаны алған күнi сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн Қаржы ұйымына (Облигациялар ұстаушыға) төлеудi тоқтатуға және Министрлiктi хабардар етуге;

4) ежемесячно к 15 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство информацию о субсидировании процентной ставки в рамках реализации Программы по форме согласно приложению 2 к настоящему договору;»;
подпункт 5) исключить;
абзац первый пункта 2.5 изложить в следующей редакции:
«2.5 Финансовая организация (держатель облигаций) вправе:»;
в пункте 2.6:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«2.6 Финансовая организация (держатель облигаций) обязана:»;
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) при субсидировании ставки по кредиту или лизинговым операциям – открыть специальный текущий счет компании, предназначенный для субсидирования процентной ставки вознаграждения не позднее следующего рабочего дня с момента заключения настоящего договора;
при субсидировании купона по облигациям – открыть свой текущий счет в банке второго уровня, предназначенный для субсидирования процентной ставки вознаграждения не позднее следующего рабочего дня с момента заключения настоящего договора;»;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) не взимать с компании комиссии, сборы и(или) иные платежи за открываемый (открытие, обслуживание, введение) специальный текущий счет компании;»;
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
«2-1) не производить погашение не субсидируемой части ставки вознаграждения за счет денежных средств компании, предназначенных для погашения субсидируемой части ставки вознаграждения;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) обеспечить своевременное списание денежных средств со специального текущего счета компании при оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в сроки и размерах, согласно графику погашения, в том числе при полной оплате участником просроченной задолженности;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) в случае неоплаты участником платежа по кредиту, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения, в сроки, указанные в графике погашения, не производить списание денежных средств для субсидирования со специального текущего счета компании до погашения задолженности участником и в срок, не позднее дня, следующего за днем оплаты по графику погашения, уведомить компанию;»;
подпункт 7) исключить;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в компанию информацию о субсидировании процентной ставки в рамках реализации Программы за отчетный месяц по форме согласно приложению 2 к настоящему договору;»;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«10) при изменении юридического адреса, почтовых и банковских реквизитов, а также фактического адреса финансовой организации (держателя облигаций) письменно сообщать сторонам о таких изменениях в течение пяти рабочих дней. В случае неизвещения и (или) несвоевременного извещения, ответственность за возможные последствия несет финансовая организация (держатель облигаций);»;
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
«13) предоставить участнику меры поддержки, предусмотренные в плане реабилитации (оздоровления).»;
дополнить пунктом 2.6-1 следующего содержания:
«2.6-1. Собственник обязан:

4) ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 15-күнiне Министрлiкке Бағдарламаны іске асыру шеңберінде пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпаратты осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға;»;
5) тармақша алынып тасталсын;
2.5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2.5 Қаржы ұйымы (Облигациялар ұстаушы):»;
2.6-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2.6 Қаржы ұйымы (Облигациялар ұстаушы):»;
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) кредит немесе лизингтік операциялар бойынша ставканы субсидиялау кезінде - осы Шарт жасалған сәттен бастап келесi жұмыс күнінен кешiктiрмей сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған Компанияның арнаулы ағымдағы шотын ашуға;
облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде - осы Шарт жасалған сәттен бастап келесi жұмыс күнiнен кешiктiрмей сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған өзінің арнаулы ағымдағы шотын екінші деңгейдегі банкте ашуға;»;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) Компанияның ашылатын (ашу, қызмет көрсету, енгізу) арнаулы ағымды шоты үшін Компаниядан комиссиялар, алымдар және (немесе) басқа төлемдер алмауға;»;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) сыйақы ставкасының субсидияланатын бөлігін өтеуге арналған Компанияның ақшалай қаражаты есебінен сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлігін өтеуді жүргізбеуге;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Қатысушы өтеу кестесіне сәйкес мерзімде және мөлшерде сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн төлеген кезде, оның iшiнде Қатысушы мерзiмi өткен берешектi толық өтеген кезде, Компанияның арнаулы ағымдағы шотынан ақшалай қаражатты уақтылы есептен шығаруды қамтамасыз етуге;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) Қатысушы кредит бойынша төлемдi, оның iшiнде сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде көрсетілген мерзiмде төлемеген жағдайда, Компанияның арнаулы ағымдағы шотынан субсидиялау үшiн ақша қаражатын Қатысушы берешегiн өтегенге дейiн алмауға және өтеу кестесi бойынша төлем күнiнен кейiнгi күннен кешiктiрмей Компанияны хабардар етуге;»;
7) тармақша алынып тасталсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай Компанияға есепті айға пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпаратты осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға;»;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) Қаржы ұйымының (облигациялар ұстаушының) заңды мекенжайы, пошталық және банктiк деректемелерi, сондай-ақ iс жүзiндегi мекенжайы өзгерген кезде осындай өзгерiстер туралы тараптарға бес жұмыс күнi iшiнде жазбаша түрде хабарлауға мiндеттi. Хабардар етпеген және (немесе) уақтылы хабардар етпеген жағдайда туындауы мүмкiн салдарлар үшiн Қаржы ұйымы (облигациялар ұстаушы) жауапты болады;»;
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13. Қатысушыға оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген қолдау шараларын ұсынуға міндетті.»;
мынадай мазмұндағы 2.6-1-тармақпен толықтырылсын:
«2.6-1. Меншік иесі:

1) предоставить участнику меры поддержки, предусмотренные в плане реабилитации (оздоровления);
2) своевременно извещать стороны настоящего договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего договора;
3) по требованию сторон настоящего договора представлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения.»;
пункт 2.8 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
«4) в случае принятия советом по оздоровлению решения об исключении участника из Программы, возвратить в тридцатидневный срок в республиканский бюджет денежные средства, отвлеченные в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления) для субсидирования процентной ставки вознаграждения.»;
раздел 10 изложить в следующей редакции:
«10. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи сторон:
Министерство:
Компания:
Финансовая
организация
(держатель
облигаций):
Собственник:
Участник:
Примечание: При субсидировании купона по облигациям обязанности, предусмотренные в договоре субсидирования подпунктами 1-1), 2), 2-1), 4), 6) пункта 2.6., на Держателя облигаций не распространяются.»;
приложение 2 договору субсидирования изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 4 к указанным Правилам согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2012 года № 1016
Приложение 2
к Договору субсидирования
Информация о субсидировании процентной ставки в рамках реализации
Программы посткризисного восстановления (оздоровление
конкурентоспособных предприятий), за ____________ 20___ года
(отчетный месяц)
п/п
Наименование
участника
Номер и
дата
заключения
договора
субсидиро-
вания
Ставка
вознаг-
раждения
(%) (гр.
5 + гр.
6)
Субси-
дируе-
мая
ставка
возна-
гражде-
ния (%)
Не
субсиди-
руемая
ставка
вознаграж-
дения (%)
Остаток
основного
долга на
конец
отчетного
месяца/
номинальная
стоимость
размещенных
облигаций на
конец
отчетного
месяца (тг)
Сумма
погашаемого
основного
долга в
отчетном
месяце/
номинальная
стоимость
выкупаемых
облигаций в
отчетном
месяце (тг)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Продолжение таблицы
Фактически
перечисленная сумма
участником за отчетный
месяц
Сумма не
субсидирован-
ной ставки
вознагражде-
ния за
отчетный
месяц (тг)
Сумма
субсидирован-
ной ставки
вознаграждения
за отчетный
месяц (тг)
Фактически
перечисленная
сумма субсидий
оператором по
субсидированию
за отчетный
месяц (тг)
Фактически
субсидированная
сумма
вознаграждения
за отчетный
месяц (тг)
Оплата
основного
долга/
номинальная
стоимость
выкупленных
облигаций
(тг)
Оплата не
субсиди-
рованной
ставки
возна-
граждения
(тг)
9
10
11
12
13
14
Руководитель ________________________             ___________________
М.П.                 (Ф.И.О.)                           (подпись)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2012 года № 1016
Приложение 4
к Правилам субсидирования
процентной ставки вознаграждения в
рамках Программы посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных предприятий)
___________________________
(Оператор по субсидированию)
УВЕДОМЛЕНИЕ
_______________________________________________ уведомляет о том, что
(Финансовая организация/Держатель облигаций)
___________________ ________________________ обязательства по графику
(Участник Программы)          число, месяц, год
погашения, являющемуся неотъемлемой частью договора субсидирования от ________ 20__ года № _____, исполнены/исполнены не в полном объеме/не исполнены (указать нужное).
Фактически оплаченная сумма участником составляет __________ тенге, в том числе:
оплата основного долга/номинальная стоимость выкупленных облигаций ______ тенге;
оплата не субсидируемой ставки вознаграждения ______ тенге.
Фактическая сумма субсидируемой ставки вознаграждения _______ тенге.
Руководитель ________________________________

1) Қатысушыға оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген қолдау шараларын ұсынуға;
2) осы Шарттың талаптарын орындауға әсер етуге қабілетті барлық жағдайлар туралы осы Шарттың Тараптарына уақтылы хабарлауға;
3) осы Шарт Тараптарының талабы бойынша өтеу кестесін орындауға байланысты қажетті барлық құжаттар мен ақпаратты ұсынуға міндетті.»;
2.8-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Сауықтыру кеңесі Қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешім қабылдаған жағдайда, сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде тартылған ақшалай қаражатты республикалық бюджетке отыз күн мерзімде қайтаруға міндетті.»;
10-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктiк деректемелерi және қолдары
Министрлiк:
Компания:
Қаржы ұйымы (облигациялар ұстаушы):
Меншік иесі:
Қатысушы:
Ескертпе: Облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде субсидиялау шартында 2.6-тармақтың 1-1), 2), 2-1), 4),  6)тармақшаларында көзделген міндеттер Облигациялар ұстаушыға қолданылмайды.»;
Субсидиялау шартының 2-қосымшасы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаға 4-қосымшамен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 2 тамыздағы
№ 1016 қаулысына
1-қосымша
Субсидиялау шартына
2-қосымша
Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасын (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) іске асыру шеңберінде 20___ жылғы ___________ пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпарат
№ р/б
Қатысушының атауы
Субсидилау шартының нөмірі және жасалған күні
Сыйақы ставкасы (%) (5-бағ.+бағ.)
Субсидияланатын сыйақы ставкасы (%)
Субсидияланбайтын сыйақы ставкасы (%)
Есепті айдың соңына негізгі берешек қалдығы/Есепті айдың соңына орналастырылған облигациялардың номиналдық құны
Есепті айда өтелетін негізгі борыш сомасы/Есепті айда сатып алынатын облигациялардың номиналдық құны
Есепті айда Қатысушы іс-жүзінде аударған сома
Есепті айға сыйақының субсидияланбаған ставкасының сомасы (тг)
Есепті айға сыйақының субсидияланған ставкасының сомасы (тг)
Есепті айға Субсидиялау жөніндегі оператордың іс-жүзінде аударған субсидия сомасы (тг)
Есепті айға сыйақының іс жүзінде субсидияланған сомасы (тг)
Негізгі борышты төлеу/Сатып алынған облигациялардың номиналдық құны (тг)
Сыйақының субсидияланбаған ставкасын төлеу (тг)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Басшы ______________________________              ___________________
М.О.         (Аты-жөні, тегі)                            (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 2 тамыздағы
№ 1016 қаулысына
2-қосымша
Дағдарыстан кейiн қалпына
келтiру бағдарламасы
(бәсекеге
қабiлеттi кәсiпорындарды
сауықтыру) шеңберiнде
сыйақының пайыздық
ставкасын
субсидиялау қағидасына
4-қосымша
________________________________
(Субсидиялау жөніндегі оператор)
ХАБАРЛАМА
_____________________________________________________________________
(Қаржы ұйымы/Облигацияларды ұстаушы)
20 ____ ______________ № _______ субсидиялау шартының ажырамас бөлігі
болып табылатын өтеу кестесі бойынша міндеттемелерді
_______________________ ________________ орындағаны/толық көлемде
(Бағдарламаға қатысушы) күні, айы, жылы
орындамағаны/орындамағаны туралы хабарлайды (керегін сызыңыз).
Қатысушы іс жүзінде төлеген сома ________ теңгені құрайды, оның
ішінде:
негізгі борышты төлеу/Сатып алынған облигациялардың номиналды
құны ________ теңге;
субсидияланбайтын сыйақы ставкасын төлеу ______ теңге.
Субсидияланатын сыйақы ставкасының іс жүзіндегі сомасы ________
теңге.
Басшысы ________________________________