О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2012 года № 207-1
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
УКАЗ
Президента Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие Указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 18, ст. 156; 2000 г., № 17, ст. 168; 2003 г., № 45, ст. 486; 2007 г., № 14, ст. 160; 2011 г., № 30, ст. 366):
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, Председатель Национального Банка Республики Казахстан, Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместители Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан и первый руководитель рабочего органа Совета.";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2004 года № 1509 "О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 675; 2006 г., № 41, ст. 446; 2009 г., № 26, ст. 220, № 56, ст. 467):
состав Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан (по должности), утвержденный вышеназванным Указом:
после строки "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер - Министра Республики Казахстан";

"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 ақпандағы № 207-1 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Президенті
ЖАРЛЫҚ Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 18, 156-құжат; 2000 ж., № 17, 168-құжат; 2003 ж., № 45, 486-құжат; 2007 ж., № 14, 160-құжат; 2011ж., № 30, 366-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы Ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Төрағасы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрi, Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі және Кеңестiң жұмыс органының бiрiншi басшысы Кеңестiң тұрақты мүшелерi болып табылады.»;
2) «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесiнiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 28 желтоқсандағы № 1509 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 675-құжат; 2006 ж., № 41, 446-құжат; 2009 ж., № 26, 220-құжат, № 56, 467-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесiнiң құрамы (лауазымы бойынша):
«Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары»;

3) в Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года № 1560 "Об образовании Совета предпринимателей при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 17, ст. 199; 2006 г., № 18, 2 ст. 166; 2007 г., № 13, ст. 145; № 41, ст. 463; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 32, ст. 252):
в Положении о Совете предпринимателей при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, заместители Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Генеральный прокурор Республики Казахстан, Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан, Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр образования и науки Республики Казахстан, Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Председатель Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство), председатель Национального Банка Республики Казахстан, председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".";
в составе Совета предпринимателей при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Султанов               - помощник Президента Республики Казахстан"
Бахыт Турлыханович
изложить в следующей редакции:
"Султанов               - заместитель Руководителя Администрации
Бахыт Турлыханович        Президента Республики Казахстан";
строку "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан" исключить;
после строки "Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан"
дополнить строкой следующего содержания:
"Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года № 273 "О мерах по модернизации системы государственного управления Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 5; 2008 г., № 2, ст. 22; 2009 г., № 35, ст. 330; 2010 г., № 7, ст. 94; 2010 г, № 38, ст. 327):
приложение к вышеназванному Указу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Указу;

3) «Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Кәсiпкерлер кеңесiн құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 23 сәуiрдегi № 1560 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 17, 199-құжат; 2006 ж., № 18, 166-құжат; 2007 ж., № 13, 145-құжат; № 41, 463-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 32, 252-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Кәсiпкерлер кеңесi туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасының Бас прокуроры, Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі, Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) төрағасы, Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) төрағасы, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының басқарма төрағасы Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Кәсiпкерлер кеңесiнің құрамында:
мына:
«Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары»;
«Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі» деген жол алып тасталсын;
«Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі»;
4) «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн жаңғырту жөнiндегi шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы № 273 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 1, 5-құжат; 2008 ж., № 2, 22-құжат; 2009 ж., № 35, 330-құжат; 2010 ж., № 7, 94-құжат; 2010 ж., № 38, 327-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа қосымша осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

5) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465; 2009 г., № 10, ст. 49; № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 50, ст. 453):
персональный состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Указу;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 12 июня 2010 года № 994 "О Совете по финансовой стабильности и развитию финансового рынка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 37, ст. 310):
в Положении о Совете по финансовой стабильности и развитию финансового рынка Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Персональный состав Совета утверждается Президентом Республики Казахстан.
Председателем Совета является Председатель Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк).
В состав Совета входят представитель от Президента Республики Казахстан, заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан, первые руководители Министерства финансов Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) и председатель объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".";
ввести в персональный состав Совета по финансовой стабильности и развитию финансового рынка Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Келимбетова             - Заместителя Премьер-Министра Республики
Кайрата Нематовича        Казахстан,
Абдрахимова            -  Председателя Агентства Республики Казахстан
Габидуллу Рахматуллаевича по защите конкуренции (Антимонопольного
агентства);
строку:
"Султанов               - помощник Президента Республики Казахстан"
Бахыт Турлыханович
изложить в следующей редакции:
"Султанов              - заместитель Руководителя Администрации
Бахыт Турлыханович       Президента Республики Казахстан";
вывести из состава указанного Совета Есенбаева М. Т.;
7) в Указ Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2010 года № 1116 "О Совете по управлению Фондом национального благосостояния "Самрук-Казына" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 5, ст. 48):
состав Совета по управлению Фондом национального благосостояния "Самрук-Казына" (по должности), утвержденный вышеназванным Указом, после строки "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан".

5) «Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөнiндегi шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 сәуiрдегi № 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 120-құжат; № 38, 430-құжат; 2008 ж., № 24, 226-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 49-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 50, 453-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның дербес құрамы осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) «Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы және қаржы нарығын дамыту жөніндегі кеңес туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 маусымдағы № 994 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 37, 310-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы және қаржы нарығын дамыту жөніндегі кеңес туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Кеңестің дербес құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі - Ұлттық Банк) Төрағасы Кеңес төрағасы болып табылады.
Кеңестің құрамына Қазақстан Республикасы Президентінің өкілі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің, Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) бірінші басшылары және «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы кіреді.»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы және қаржы нарығын дамыту жөніндегі кеңестің дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары,
Әбдірахымов
Ғабидолла Рахматоллаұлы
-
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) төрағасы;
мына:
«Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары»;
көрсетілген Кеңестің құрамынан М.Т. Есенбаев шығарылсын;
7) «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қорын басқару жөніндегі кеңес туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 1116 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 5, 48-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қорын басқару жөніндегі кеңесінің құрамы (лауазымы бойынша) «Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары».