Об утверждении Правил перечисления обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых не известно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода и (или) регистрационного номера налогоплательщика, и (или) договора о пенсионном обеспечении с накопительными пенсионными фондами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2013 года № 1058. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 528
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2023 № 528 (вводится в действие с 01.07.2023).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с пунктом 9 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перечисления обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода и (или) регистрационного номера налогоплательщика, и (или) договора о пенсионном обеспечении с накопительными пенсионными фондами.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2013 года № 1058
Правила перечисления обязательных пенсионных взносов,
удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших
работников, местонахождение которых неизвестно, в связи с
отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального
индивидуального кода и (или) регистрационного номера
налогоплательщика, и (или) договора о пенсионном
обеспечении с накопительными пенсионными фондами
1. Настоящие Правила перечисления обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода и (или) регистрационного номера налогоплательщика, и (или) договора о пенсионном обеспечении с накопительными пенсионными фондами разработаны в соответствии с пунктом 9 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок перечисления обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода (далее - СИК) и (или) регистрационного номера налогоплательщика (далее - РНН) и (или) договора о пенсионном обеспечении с накопительными пенсионными фондами.

2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының болмауына байланысты тұрған жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 қазандағы № 1058 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 528 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2023 № 528 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 24-бабының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының болмауына байланысты тұрған жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын аудару қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 қазандағы
№ 1058 қаулысымен
бекітілген
2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының
және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және (немесе)
жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен
қамсыздандыру туралы шартының болмауына байланысты тұрған жері
белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап
қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын аудару
қағидалары
1. Осы 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының болмауына байланысты тұрған жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын аудару қағидалары "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 9-тармағына сәйкес әзірленді және 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының (бұдан әрі – ӘЖК) және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің (бұдан әрі – СТН) және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының болмауына байланысты тұрған жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын аудару тәртібін айқындайды.

2. Агент, имеющий задолженность по обязательным пенсионным взносам по бывшим работникам, указанным в пункте 1 настоящих Правил, составляет сведения по бывшим работникам, местонахождение которых неизвестно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода и (или) регистрационного номера налогоплательщика, и (или) пенсионного договора с накопительными пенсионными фондами (далее - сведения по бывшим работникам) с указанием задолженности в разрезе бывших работников по основному платежу и пени за несвоевременное перечисление сумм обязательных пенсионных взносов, начисленной до 1 января 2005 года, итоговой суммы задолженности бывших работников по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и представляет в налоговый орган по местонахождению (жительству) агента до 24 декабря 2013 года.
3. Налоговый орган по местонахождению (жительству) агента в течение трех рабочих дней после получения сведений по бывшим работникам заполняет реестр агентов, имеющих задолженность по бывшим работникам (далее - реестр), по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием наименования и БИН агентов, имеющих задолженность по обязательным пенсионным взносам по бывшим работникам, а также наименования и БИН налогового органа и направляет в электронном виде в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет).
Налоговый комитет в течение трех рабочих дней после получения реестра от налогового органа по местонахождению (жительству) агента направляет данный реестр в электронном виде в Центр.
4. Налоговый орган по местонахождению (жительству) агента в течение трех рабочих дней со дня представления агентом сведений по бывшим работникам производит соответствующие записи на лицевом счете агента по обязательным пенсионным взносам согласно Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622, и открывает лицевой счет по коду бюджетной классификации 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет".
5. Агенты в течение пяти рабочих дней со дня представления в налоговый орган по местонахождению (жительству) сведений по бывшим работникам перечисляют сумму задолженности по обязательным пенсионным взносам и пени, начисленной до 1 января 2005 года.
6. При перечислении суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в республиканский бюджет агенты представляют в банки и (или) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, платежное поручение на бумажном носителе в трех экземплярах и сведения по бывшим работникам в двух экземплярах. Первые экземпляры платежного поручения и сведений по бывшим работникам остаются в банке и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, второй и третий экземпляры платежных поручений и один экземпляр сведений по бывшим работникам с отметкой банка и (или) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, о принятии возвращаются агенту.

2. Осы Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген бұрынғы қызметкерлерге міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегі бар агент бұрынғы қызметкерлер бөлінісінде негізгі төлемді және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын уақтылы аудармағаны үшін өсімпұлды, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұрынғы қызметкерлердің қорытынды берешек сомаларын көрсете отырып, 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының болмауына байланысты тұрған жері белгісіз бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтер жасайды және оларды 2013 жылғы 24 желтоқсанға дейін агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органына ұсынады.
3. Агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органы бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтерді алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бұрынғы қызметкерлер бойынша міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегі бар агенттердің атауын және БИН, сондай-ақ салық органының атауын және БИН көрсете отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұрынғы қызметкерлер бойынша берешегі бар агенттердің тізілімін (бұдан әрі – тізілім) толтырады және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне (бұдан әрі – Салық комитеті) электронды түрде жолдайды.
Салық комитеті салық органынан тізілімді алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша алған тізілімді Орталыққа электронды түрде жолдайды.
4. Агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органы агент бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтерді берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығымен бекітілген Жеке шоттарды жүргізу ережелеріне сәйкес міндетті зейнетақы жарналары бойынша агенттің жеке шотына тиісті жазбалар жүргізеді және 206108 "Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері" бюджеттік сыныптама коды бойынша жеке шот ашады.
5. Агенттер бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтерді тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органына берген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл сомасын аударады.
6. 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек және өсімпұл сомаларын республикалық бюджетке аудару кезінде агенттер банктерге және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға қағаз жеткізгіште төлем тапсырмасын үш данада және бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтерді екі данада ұсынады. Төлем тапсырмасының бірінші данасы мен бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтердің бірінші данасы банкте және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда қалады, төлем тапсырмаларының екінші және үшінші данасы және бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтердің бір данасы қабылданғаны туралы банктің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның белгісімен агентке қайтарылады.

7. Сведения по бывшим работникам должны содержать по каждому физическому лицу: индивидуальный идентификационный номер (ИИН), фамилию, имя, отчество (при наличии), дату рождения, сумму взноса и период (месяц, год), за который перечисляются обязательные пенсионные взносы и пеня.
По бывшим работникам, у которых не установлены дата рождения, ИИН, в соответствующем поле проставляются:
дата рождения - "19000101";
ИИН - "000000000000".
8. При перечислении сумм обязательных пенсионных взносов по бывшим работникам в платежном поручении в графе "назначение платежа" указывается - "Обязательные пенсионные взносы по бывшим работникам, местонахождение которых не установлено", в графе "код назначения платежа" указываются "089".
При уплате пени, начисленной до 1 января 2005 года, в платежном поручении в графе "назначение платежа" указывается "Пеня за несвоевременное перечисление обязательных пенсионных взносов по бывшим работникам, местонахождение которых не установлено, начисленной до 1 января 2005 года", в графе "код назначения платежа" указываются "098".
9. Банки и (или) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, при предъявлении агентами платежных поручений производят в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, перечисление сумм обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, на банковский счет Центра электронными платежными поручениями формата МТ-102 сведений по бывшим работникам согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9-1. Центр со дня поступления на текущий счет суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в течение одного рабочего дня производит сверку сведений по бывшим работникам с данными Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров по следующим реквизитам: фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН, дата рождения, а также с единым списком физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
Центр при идентификации бывшего работника в течение трех рабочих дней осуществляет возврат суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года на счет агента.
Агент в течение пяти рабочих дней со дня возврата суммы задолженности, по идентифицированным бывшим работникам, перечисляет их в Центр по коду назначения платежа 010 – "обязательные пенсионные взносы" и коду назначения платежа 019 – "пеня за несвоевременное перечисление обязательных пенсионных взносов".

7. Бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтер әрбір жеке тұлға бойынша: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), туған күні, жарна сомасы мен міндетті зейнетақы жарналары және өсімпұл аударылатын кезеңді (айы, жылы) қамтуға тиіс.
Туған күні, ЖСН анықталмаған бұрынғы қызметкерлер бойынша тиісті жолда:
Туған күні – "19000101";
ЖСН – "000000000000" қойылады.
8. Бұрынғы қызметкерлер бойынша міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын аударған кезде төлем тапсырмасында "төлемнің тағайындалуы" деген бағанда "Тұратын жері анықталмаған бұрынғы қызметкерлер бойынша міндетті зейнетақы жарналары", "төлемді тағайындау коды" деген бағанда "089" көрсетіледі.
2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл төлеу кезінде төлем тапсырмасында "төлемнің тағайындалуы" деген бағанда "Тұратын жері анықталмаған бұрынғы қызметкерлер бойынша 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген міндетті зейнетақы жарналарын уақытылы аудармағаны үшін өсімпұл", "төлемді тағайындау коды" деген бағанда "098" көрсетіледі.
9. Банктер және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар агенттер төлем тапсырмасын көрсеткен кезде бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтердің 2-қосымшасымен, МТ-102 форматындағы электронды төлем тапсырмаларымен Орталықтың банк шотына бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан ұсталған және аударылмаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұлдың сомаларын аударуды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізеді.
9-1. Орталық агенттер бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл бойынша берешек сомаларды ағымдағы шотқа келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтерді Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміндегі деректермен мына деректемелер: тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), ЖСН, туған күні бойынша, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімімен салыстырып тексеруді жүргізеді.
Орталық бұрынғы қызметкердің мәліметтерін сәйкестендірген кезде үш жұмыс күні ішінде агенттер бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл бойынша берешек сомаларын агенттің шотына қайтаруды жүзеге асырады.
Агент сәйкестендірілген бұрынғы қызметкерлер бойынша берешек сомалары қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде 010 – "міндетті зейнетақы жарналары" төлем тағайындау коды және 090 – "міндетті зейнетақы жарналары уақтылы аударылмағаны үшін өсімпұл" төлем тағайындау коды бойынша оларды Орталыққа аударады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.03.2014 № 250 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-2. В случае обращения бывшего работника, достигшего пенсионного возраста, в соответствии с законодательством о пенсионном обеспечении сумма задолженности по обязательным пенсионным взносам является задолженностью по оплате труда перед работником и подлежит выплате путем перечисления денег на его сберегательный счет или карт-счет бывшего работника.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.03.2014 № 250 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Центр со дня поступления на текущий счет суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в течение трех рабочих дней перечисляет в республиканский бюджет на код бюджетной классификации 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет" в налоговый орган по местонахождению (жительства) агента электронными платежными поручениями формата МТ-100 с отражением кодов назначения платежей, указанных в пункте 8 настоящих Правил.
11. Агент в течение пяти рабочих дней после перечисления суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, представляет в налоговые органы по местонахождению (местожительства) сведения по бывшим работникам, а также производит сверку расчетов с налоговым органом по Коду бюджетной классификации 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет".
12. Суммы обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с их доходов и пени, начисленной до 1 января 2005 года, перечисленные в республиканский бюджет в соответствии с настоящими Правилами, восстанавливаются в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
13. После погашения сумм задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, в полном объеме лицевой счет по коду бюджетной классификации 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет" закрывается.
14. В случае непогашения либо погашения не в полном объеме в срок до 1 апреля 2014 года сумм задолженности по обязательным пенсионным взносам, удержанным и не перечисленным агентами с доходов бывших работников, и пени, начисленной до 1 января 2005 года, налоговый орган по местонахождению (местожительству) агента в течение десяти рабочих дней производит соответствующие записи на лицевом счете агента по коду бюджетной классификации 206108 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет" согласно Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622.
Приложение 1
к Правилам перечисления обязательных
пенсионных взносов, удержанных и не
перечисленных агентами с доходов бывших
работников, местонахождение которых не
известно, в связи с отсутствием по
состоянию на 1 января 2005 года
социального индивидуального кода и (или)
регистрационного номера налогоплательщика,
и (или) договора о пенсионном обеспечении
с накопительными пенсионными фондами
Сведения по бывшим работникам, местонахождение которых не
известно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005
года социального индивидуального кода и (или) регистрационного
номера налогоплательщика, и (или) пенсионного договора с
накопительными пенсионными фондами
№ п/п
ИИН агента
Наиме-
нова-
ние агента
Сведения по бывшим работникам
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
Место рождения
Номер документа, удостоверяющего личность, сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи
Адрес, место-
жительство бывшего работника
РНН
Сумма задолжен-
ности (основной платеж), тенге
Сумма задолжен-
ности (пени), тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель (заместитель) ___________________
Главный бухгалтер __________________
МП
Приложение 2
к Правилам перечисления обязательных
пенсионных взносов, удержанных и не
перечисленных агентами с доходов бывших
работников, местонахождение которых не
известно, в связи с отсутствием по
состоянию на 1 января 2005 года
социального индивидуального кода и (или)
регистрационного номера налогоплательщика,
и (или) договора о пенсионном обеспечении
с накопительными пенсионными фондами
Реестр агентов, имеющих задолженность по бывшим работникам
Наименование агента
БИН агента
Наименование налогового органа
БИН налогового органа
Подпись руководителя (заместителя)
Налогового органа ________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2013 года № 1058
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

Ескерту. Қағидалар 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 N 250 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамаға сәйкес зейнеткерлік жасқа жеткен бұрынғы қызметкер жүгінген жағдайда, міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасы қызметкердің алдындағы еңбекақы төлеу жөніндегі берешек болып табылады және ол бұрынғы қызметкердің жинақ шотына немесе карт-шотына ақша аудару жолымен төленуге тиіс.
Ескерту. Қағидалар 9-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 N 250 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Орталық агенттер бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл бойынша берешек сомаларды ағымдағы шотқа келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген төлемдерді тағайындау кодтарын көрсете отырып, МТ-100 форматындағы электронды төлем тапсырмаларымен 206108 "Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық түсімдері" бюджеттік сыныптама кодына агенттің тұратын (тұрғылықты) жері бойынша салық органына аударады.
11. Агент бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан ұсталған және аударылмаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл бойынша берешек сомаларын аударғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органдарына негізгі төлемдер бойынша аударылған берешекті және өсімпұл туралы мәліметтерді ұсынады, сондай-ақ салық органымен 206108 "Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері" бюджеттік сыныптама коды бойынша есептерді салыстырып тексеруді жүргізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 N 250 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Бұрынғы қызметкерлердің осы Қағидаларға сәйкес республикалық бюджетке аударылған, агенттер олардың табыстарынан ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл сомалары Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес қалпына келтіруге жатады.
13. Бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл бойынша берешек сомаларын өтегеннен кейін 206108 "Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері" бюджеттік сыныптама коды бойынша жеке шоты толық көлемде жабылады.
14. 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналары мен 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген өсімпұл бойынша берешек сомалары 2014 жылғы 1 сәуірге дейін өтелмеген не толық өтелмеген жағдайда агенттің тұратын жері (тұрғылықты жері) бойынша салық органы он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығымен бекітілген Жеке шоттарды жүргізу ережелеріне сәйкес 206108 "Республикалық бюджетке түсетін өзге де салық емес түсімдері" бюджеттік сыныптама коды бойынша агенттің жеке шотына тиісті жазбалар жүргізеді.
2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша
әлеуметтік жеке кодының және (немесе)
салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және
(немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен
жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы
шартының болмауына байланысты тұрған жері
белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан
агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті
зейнетақы жарналарын аудару қағидаларына
1-қосымша
2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтік жеке кодының
және (немесе) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және (немесе)
жинақтаушы зейнетақы қорларымен зейнетақымен қамсыздандыру
шартының болмауына байланысты тұрған жері белгісіз бұрынғы
қызметкерлер бойынша мәліметтер
Р/с
Агенттің ЖСН-і
Агенттің атауы
Бұрынғы қызметкерлер бойынша мәліметтер
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Туған күні
Туған жері
Жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі, оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні
Бұрынғы қызметкердің мекенжайы, тұрғылықты жері
СТН
Берешек сомасы (негізгі төлем), теңге
Берешек сомасы (өсімақы), теңге
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Басшы (орынбасары) ____________________________________________
Бас бухгалтер _________________________________________________
МО
2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша
әлеуметтік жеке кодының және (немесе)
салық төлеушінің тіркеу нөмірінің және
(немесе) жинақтаушы зейнетақы қорларымен
жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы
шартының болмауына байланысты тұрған жері
белгісіз бұрынғы қызметкерлердің табыстарынан
агенттер ұстап қалған және аудармаған міндетті
зейнетақы жарналарын аудару қағидаларына
2-қосымша
Бұрынғы қызметкерлер бойынша берешегі бар
агенттердің тізілімі
Агенттің атауы
Агенттің БСН-і
Салық органының атауы
Салық органының БСН-і
Салық органы
басшысының (орынбасарының)
қолы _____________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 қазандағы
№ 1058 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года № 660 "Об утверждении Правил перечисления в бюджет обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых неизвестно" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 27, ст. 339).
2. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2006 года № 736 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 29, ст. 311).
3. Пункт 8 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2008 года № 300 "О некоторых вопросах Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 18, ст. 160).
4. Пункт 10 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1009 "О некоторых мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 53, ст. 510).
5. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2013 года № 551 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".

1. "Агенттер тұратын жері белгісіз бұрынғы қызметкерлердің кірістерінен ұстап қалған және аудармаған міндетті зейнетақы жарналарын бюджетке аудару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы № 660 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 27, 339-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 3 тамыздағы № 736 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 29, 311-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы № 300 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 18, 160-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1009 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 53, 510-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 10-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 551 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.