Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 734.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
В соответствии со статьей 70 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.

Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 734 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 734 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 70-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.

Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому приложению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1500
Правила назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Сноска. Заголовок Правил - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – Правила), разработаны в соответствии со статьей 70 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1500 қаулысымен
бекітілген
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидалары
Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Осы Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрi – Заң) 70-бабына сәйкес әзiрлендi және әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру тәртібін айқындайды.

Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Для целей настоящих Правил используются следующие понятия:
1) пенсионные выплаты - пенсионные выплаты за выслугу лет, пенсии по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенные до 1 января 1998 года, государственная базовая пенсионная выплата, назначенная до 1 января 2016 года;
2) пенсионные выплаты за выслугу лет – выплата денег военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, в соответствии с Законом;
3) "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
4) уполномоченные организации по выдаче пенсий – организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) зейнетақы төлемдері – еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері, мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған зейнетақылар, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі;
2) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері – әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға Заңға сәйкес берілетін ақшалай төлем;
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтер және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ оның орналасқан орны бойынша жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
4) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдар – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;

5) филиалы Государственной корпорации – филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.04.2020 № 237 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Глава 2. Порядок назначения пенсионных выплат за выслугу лет
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Назначение пенсионных выплат за выслугу лет осуществляется соответствующими уполномоченными государственными органами:
1) Министерством обороны Республики Казахстан – военнослужащим, проходившим службу в Вооруженных Силах, органах военной прокуратуры;
2) Министерством внутренних дел Республики Казахстан – военнослужащим и сотрудникам, проходившим службу в органах внутренних дел, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, а также лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы;
3) Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан – военнослужащим и сотрудникам, проходившим службу в органах национальной безопасности и Службе внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар";
4) Службой государственной охраны Республики Казахстан - военнослужащим и сотрудникам, проходившим службу в Службе государственной охраны Республики Казахстан;
5) исключен постановлением Правительства РК от 24.10.2019 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) Генеральной прокуратурой Республики Казахстан – сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры);
7) Агентством Республики Казахстан по финансовому мониторингу – сотрудникам, проходившим службу в службе экономических расследований;
8) Агентством Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службой) – сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе.

5) Мемлекеттік корпорацияның филиалдары – Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы филиалдары;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.04.2020 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2-тарау. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау тәртібi
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Еңбек сiңiрген жылдары үшiн зейнетақы төлемдерін тағайындауды тиiстi уәкiлеттi мемлекеттiк органдар жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi – Қарулы Күштерде, әскери прокуратура органдарында қызмет өткерген әскери қызметшiлерге;
2) Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi – iшкi iстер органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте қызмет өткерген әскери қызметшiлер мен қызметкерлерге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi – ұлттық қауiпсiздiк органдарында және Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы барлау қызметiнде қызмет өткерген әскери қызметшiлер мен қызметкерлерге;
4) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметi – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметiнде қызмет өткерген әскери қызметшiлер мен қызметкерлерге;
5) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 24.10.2019 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6) Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы – прокуратура органдарында қызмет өткерген қызметкерлерге (әскери прокуратура органдарын қоспағанда);
7) Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі – экономикалық тергеп-тексеру қызметінде қызмет өткерген қызметкерлерге;
8) Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.04.2019 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.10.2019 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.12.2019 № 925; от 26.02.2021 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
3. Назначение пенсионных выплат за выслугу лет лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, осуществляется по последнему месту службы соответствующими уполномоченными государственными органами, указанными в пункте 2 настоящих Правил.
4. Военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, впервые поступившим на службу после 1 января 1998 года и уволенным до 1 января 2016 года, имевшим на дату увольнения условия для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, назначение пенсионных выплат за выслугу лет осуществляется по последнему месту службы соответствующими уполномоченными государственными органами, указанными в пункте 2 настоящих Правил.
5. Уполномоченные государственные органы, указанные в пункте 2 настоящих Правил (далее – уполномоченные государственные органы), определяют перечень документов в соответствии с инструкцией по детализации настоящих Правил, подтверждающих прохождение службы, и размер денежного содержания на день увольнения военнослужащего, сотрудника специальных государственных, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы. Прием документов осуществляют соответствующие структурные подразделения уполномоченных государственных органов, в том числе ведомства или территориальные органы (далее – подразделения).

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 03.04.2019 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.10.2019 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.12.2019 № 925; 26.02.2021 № 98; 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерін тағайындауды осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген тиісті уәкілетті мемлекеттік органдар соңғы қызмет орны бойынша жүзеге асырады.
4. Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған, алғаш қызметке 1998 жылғы 1 қаңтардан кейін орналасқан және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін жұмыстан босатылған, қызметтен шығарылған күнге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау шарттары бар адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген тиісті уәкілетті мемлекеттік органдар соңғы қызмет орны бойынша жүзеге асырады.
5. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетiлген уәкiлеттi мемлекеттiк органдар (бұдан әрі – уәкiлеттi мемлекеттiк органдар) осы Қағидаларды нақтылау жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес әскери қызметшiнің, арнаулы мемлекеттік, құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдардың қызмет өткергенiн және жұмыстан босатылған күнгi ақшалай қамтылым мөлшерiн растайтын құжаттардың тiзбесiн айқындайды. Құжаттарды қабылдауды уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың тиiстi құрылымдық бөлiмшелерi, оның iшiнде ведомстволар немесе аумақтық органдар (бұдан әрi – бөлiмшелер) жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
6. Уполномоченные государственные органы принимают инструкцию по детализации настоящих Правил с учетом специфики своей деятельности.
7. Лицо, обратившееся за назначением пенсионных выплат за выслугу лет, представляет в подразделение по месту жительства заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, паспорт гражданина Республики Казахстан);
2) исключен постановлением Правительства РК от 22.04.2020 № 237 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий либо контрольного счета наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;
4) фотографии размером 3х4 см (2 шт.);
5) для лиц, в пользу которых до 1 января 2016 года обязательные пенсионные взносы перечислялись за счет бюджетных средств, – справка - подтверждение о списании с индивидуального пенсионного счета 50 процентов от суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных за счет бюджетных средств до 1 января 2016 года в пользу военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, по форме, установленной законодательством Республики Казахстан;
6) для лиц с инвалидностью – копия справки об инвалидности и при наличии удостоверение получателя пенсионных выплат по возрасту/пособий.
7) для лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – справка о регистрации лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.
При представлении получателем пенсионных выплат за выслугу лет документов о трудовом стаже, дополняющих ранее представленные для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, изменение размера пенсионных выплат за выслугу лет производится уполномоченным государственным органом с учетом произведенных повышений со дня подачи заявления о пересмотре размера пенсии.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидаларды нақтылау жөніндегі нұсқаулықты өз қызметінің ерекшелігін ескере отырып қабылдайды.
7. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін өтініш берген адам тұрғылықты жеріндегі бөлімшеге мынадай құжаттармен қоса осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты) көшірмесі;
2) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.04.2020 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының не қылмыстық-атқару мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) 3 х 4 см мөлшеріндегі фотосуреттер (2 дана);
5) пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен міндетті зейнетақы жарналары аударылған адамдар үшін – әскери қызметшілердің (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден басқа), арнаулы мемлекеттiк және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен аударылған міндетті зейнетақы жарналары сомасының 50 пайызының жеке зейнетақы шотынан есептен шығарылғаны туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысан бойынша растау-анықтама.
6) мүгедектігі бар адамдар үшін – мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі және бар болса, жасына байланысты зейнетақы төлемдерін/жәрдемақы алушының куәлігі.
7) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға – Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарды тіркеу туралы анықтама.
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы бұрын еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ұсынылған құжаттарды толықтыратын еңбек өтілі туралы құжаттарды ұсынған кезде еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгертуді жүргізілген арттырулар ескеріле отырып, зейнетақы мөлшерін қайта қарау туралы өтінішті берген күннен бастап уәкілетті мемлекеттік орган жүргізеді.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.09.2017 № 603 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.04.2020 № 237 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022); от 14.10.2022 № 826 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Подразделение, приняв документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил, и затребовав документы согласно перечню, определяемому в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил, в течение пяти рабочих дней со дня поступления в бумажном или электронном формате направляет их в соответствующие уполномоченные государственные органы.
Сноска. Пункт 8 – в редакции постановления Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Уполномоченные государственные органы в течение десяти рабочих дней со дня получения всех необходимых документов формируют пенсионное дело, производят назначение пенсионных выплат за выслугу лет в соответствии с Законом, выдают удостоверение по форме, установленной соответствующим уполномоченным государственным органом, которое является официальным документом, подтверждающим статус получателя.
В случае, если размер пенсионных выплат за выслугу лет получателя, являющегося лицом с инвалидностью, меньше размера месячного пособия по инвалидности, установленного для соответствующих категорий лиц с инвалидностью, то уполномоченным государственным органом устанавливается доплата к пенсионным выплатам за выслугу лет в соответствии с пунктом 5 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 29.09.2017 № 603 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.04.2020 № 237 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.09.2017 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 22.04.2020 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2022 № 826 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8. Бөлімше осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдай отырып және осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес айқындалатын тізбеге сәйкес құжаттарды талап ете отырып, оларды келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде тиісті уәкілетті мемлекеттік органдарға қағазда немесе электрондық форматта жолдайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Уәкілетті мемлекеттік органдар барлық қажетті құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде зейнетақы ісін қалыптастырады, Заңға сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды жүргізеді, тиісті уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгілеген нысан бойынша алушының мәртебесін растайтын ресми құжат болып табылатын куәлікті береді.
Мүгедектігі бар алушының еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері мүгедектігі бар адамдардың тиісті санаттары үшін белгіленген мүгедектігі бойынша айлық жәрдемақының мөлшерінен аз болса, уәкілетті мемлекеттік органдар "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 5-тармағына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне қосымша ақыларды белгілейді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.09.2017 № 603 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - 22.04.2020 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

10. В случае отказа заявителю в назначении пенсионных выплат за выслугу лет, уполномоченные государственные органы в течение десяти рабочих дней возвращают документы с письмом о причинах отказа в подразделение, которое уведомляет заявителя в течение трех рабочих дней.
Глава 3. Порядок осуществления пенсионных выплат
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Уполномоченные государственные органы передают в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре выписки на осуществление пенсионных выплат (в том числе по лицам, зарегистрировавшим право на пенсионные выплаты за выслугу лет до 1 января 1998 года) в бумажном или электронном виде по формам 1-ИУ, 1-ВС, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, в случае направления выписок в бумажном виде прилагается извещение по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае изменения размеров пенсионных выплат в связи с ежегодным повышением, предусмотренным Законом, изменением месячного расчетного показателя, прожиточного минимума, уполномоченными государственными органами готовятся выписки о новом размере пенсионных выплат по формам 1-ВС-повышение, 1-ВС/1-повышение в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам, и направляются в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В случаях изменения размеров пенсионных выплат за выслугу лет, в связи с изменением стажа службы, размера денежного содержания, уполномоченными государственными органами готовятся выписки о новом размере пенсионных выплат за выслугу лет по формам 1-ИУ, 1-ВС в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, с приложением извещения по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В случае установления инвалидности, уполномоченными государственными органами при предоставлении документов, предусмотренных подпунктом 6) пункта 7 настоящих Правил, со дня установления инвалидности готовятся выписки по формам 1-ВС в бумажном или электронном формате, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и направляются в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

10. Өтініш иесіне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тартылған жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар он жұмыс күні ішінде бас тарту себептері туралы хатпен құжаттарды бөлімшеге қайтарады, ол үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді.
3-тарау. Зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру тәртібi
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Уәкілетті мемлекеттік органдар Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-ИУ, 1-ВС нысандары бойынша зейнетақы төлемдерін жүзеге асыруға арналған үзінділерді (оның ішінде 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын тіркеген адамдар бойынша) бір данада қағазда немесе электрондық түрде береді, үзінділерді қағазда жолдайтын жағдайда осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Заңда көзделген жыл сайынғы арттыруға, айлық есептік көрсеткіштің, ең төменгі күнкөріс деңгейінің өзгеруіне байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес 1-BC-арттыру, 1-BC/1-арттыру нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта зейнетақы төлемдерінің жаңа мөлшері туралы үзінділерді дайындайды және Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды, ол осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса береді.
Қызмет өтілінің, ақшалай қамтылым мөлшерінің өзгеруіне байланысты еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-ИУ, 1-BC нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің жаңа мөлшері туралы үзінділерді дайындайды, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса береді.
Мүгедектік белгіленген жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидалардың 7-тармағының 6) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынған кезде мүгедектік белгіленген күннен бастап осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-BC нысаны бойынша қағазда немесе электрондық форматта үзінділерді дайындайды және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды.

В случаях изменения фамилии, имени или отчества (при наличии), номера банковского счета, даты рождения, места жительства получателя, получателем подается в подразделение заявление, согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам, об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения.
Выписка с новыми реквизитами направляется уполномоченным государственным органом в филиалы Государственной корпорации.
Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Поступившие выписки регистрируются в филиалах Государственной корпорации в журнале регистрации выписок по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и направляются в филиалы Государственной корпорации.
14. Филиалы Государственной корпорации при поступлении выписок регистрируют их в журнале регистрации выписок по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и формируют в автоматизированной информационной системе "Централизованная база данных выплат пенсий и пособий" карточки получателей и вносят в карточку соответствующие данные либо изменения по ним.
Филиалы Государственной корпорации при поступлении выписок, уведомлений о приостановлении или прекращении выплат в электронном виде, регистрируют их в электронном журнале регистрации сведений о выписках и уведомлениях по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 22.04.2020 № 237 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. На основании введенных и имеющихся данных по получателям Государственной корпорацией формируется потребность в бюджетных средствах на осуществление пенсионных выплат, которая представляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство) к 25 числу месяца, предшествующего месяцу выплаты.
16. Министерство направляет в Министерство финансов Республики Казахстан сведения о бюджетных средствах, необходимых для осуществления пенсионных выплат в пределах сводного плана финансирования по платежам, на соответствующий период.
17. Государственная корпорация, получив бюджетные средства, формирует платежные поручения на осуществление пенсионных выплат, а также удержаний из них.
18. Государственная корпорация производит выплаты путем:
1) зачисления на банковские счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий;
2) доставки на дом получателям через отделения акционерного общества "Казпочта".

Алушының тегі, аты немесе әкесінің аты (бар болса), банктік шотының нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда алушы бөлімшеге тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен бірге осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы өзгерістер туралы өтініш береді.
Жаңа деректемелері бар үзіндіні уәкілетті мемлекеттік орган Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жолдайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Келіп түскен үзінділер Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үзінділерді тіркеу журналында тіркеледі және Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жолданады.
14. Мемлекеттік корпорацияның филиалдары үзінділер келіп түскен кезде оларды осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үзінділерді тіркеу журналында тіркейді және "Зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеу жөніндегі орталықтандырылған дерекқор" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде алушылардың карточкаларын қалыптастырады және карточкаға тиісті деректерді не олар бойынша өзгерістерді енгізеді.
Мемлекеттік корпорацияның филиалдары үзінділер, төлемдерді тоқтата тұру немесе тоқтату туралы хабарламалар электронды түрде келіп түскен кезде оларды осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үзінділер мен хабарламалар туралы мәліметтерді электрондық тіркеу журналында тіркейді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.04.2020 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Алушылар бойынша енгізілген және қолда бар деректер негізінде Мемлекеттік корпорация зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру үшін бюджет қаражатына қажеттілікті қалыптастырып, оны төлем айы алдындағы айдың 25-і күніне қарай Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне (бұдан әрi – Министрлік) береді.
16. Министрлік тиісті кезеңге арналған төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары шегінде зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру үшін қажетті бюджет қаражаты туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жолдайды.
17. Мемлекеттік корпорация бюджет қаражатын алысымен зейнетақы төлемдерін, сондай-ақ олардан ұстап қалуды жүзеге асыруға арналған төлем тапсырмаларын қалыптастырады.
18. Мемлекеттік корпорация төлемдерді:
1) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шоттарына есептеу;
2) "Қазпошта" акционерлік қоғамының бөлімшелері арқылы алушыларға үйлеріне жеткізіп беру арқылы жүргізеді.

19. Доставка выплат на дом производится следующим категориям получателей:
1) участникам Великой Отечественной войны и лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны;
2) лицам, достигшим восьмидесятилетнего возраста;
3) лицам с инвалидностью первой группы;
4) лицам, имеющим медицинское заключение о том, что нуждаются в постороннем уходе и не могут посещать по состоянию здоровья организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций;
5) лицам, проживающим в сельской местности, при отсутствии отделений (пунктов) почтовой связи.
Сноска. Пункт 19 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Выдача пенсионных выплат производится в пределах сумм, зачисленных на банковские счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий, а также по списку-ведомости формы 7Д, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
21. Список-ведомость формы 7Д распечатывается в двух экземплярах и заверяется подписью и печатью уполномоченной организации по выдаче пенсий и филиала Государственной корпорации и хранится в каждом из них по одному экземпляру.
Глава 4. Осуществление пенсионных выплат лицам, находящимся в интернатных и государственных медико-социальных учреждениях
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
22. Государственная корпорация направляет в уполномоченный государственный орган информацию о поступлении в медико-социальные учреждения (организации) или выбытии получателя пенсионных выплат за выслугу лет и (или) государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года, в течение двух рабочих дней со дня ее поступления из медико-социальных учреждений (организаций) либо информационной системы центрального исполнительного органа.
Уполномоченные государственные органы в течение трех рабочих дней со дня поступления указанной информации из Государственной корпорации принимают решение:
1) о приостановлении (возобновлении) государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года, с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления (выбытия) получателя в медико-социальные учреждения (организации);
2) об установлении размера пенсионных выплат за выслугу лет в объемах, установленных пунктом 5 статьи 68 Закона.

19. Төлемдерді үйге жеткізіп беру алушылардың мынадай санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы кезінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға;
2) сексен жасқа толған адамдарға;
3) бiрiншi топтағы мүгедектігi бар адамдарға;
4) бөгде адамның күтiмiне мұқтаж және денсаулық жағдайы бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға бара алмайтыны туралы медициналық қорытындысы бар адамдарға;
5) пошта байланысының бөлімшелері (пункттері) болмаған жағдайда ауылдық жерде тұратын адамдарға жүргізіледі.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Зейнетақы төлемдерін беру зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шоттарына есептелген сомалар шегінде, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес 7Д нысанындағы тізім-ведомость бойынша жүргізіледі.
21. 7Д нысанындағы тізім-ведомость екі данада басып шығарылады және зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйым мен Мемлекеттік корпорация филиалының қолтаңбасымен және мөрімен расталады және олардың әрқайсысында бір-бір данадан сақталады.
4-тарау. Интернаттық және мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелердегі адамдарға зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Мемлекеттік корпорация медициналық-әлеуметтік мекемелерден (ұйымдардан) не орталық атқарушы органның ақпараттық жүйесінен медициналық-әлеуметтік мекемелерге (ұйымдарға) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін және (немесе) 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін алушының түсуі немесе шығуы туралы ақпарат түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оны уәкілетті мемлекеттік органға жолдайды.
Уәкілетті мемлекеттік органдар Мемлекеттік корпорациядан аталған ақпарат түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде:
1) алушы медициналық-әлеуметтік мекемеге (ұйымға) түскен (шыққан) айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тоқтату (жаңғырту) туралы;
2) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін Заңның 68-бабының 5-тармағында белгіленген көлемде бекіту туралы шешім қабылдайды.

Уполномоченные государственные органы в течение двух рабочих дней со дня принятия решения направляют в Государственную корпорацию выписку из пенсионного дела лица, проживающего в медико-социальном учреждении (организации) в условиях стационара, по форме согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам. Государственная корпорация при поступлении выписок вносит в карточку получателя соответствующие изменения. Перечисление 70 процентов от назначенного размера пенсионных выплат за выслугу лет производится на отдельный банковский счет или контрольный счет наличности медико-социальных учреждений (организаций).
В случаях поступления документов исполнительного производства или заявления получателя на удержание, объемы пенсионных выплат за выслугу лет, установленные пунктом 5 статьи 68 Закона, определяются после соответствующих удержаний. Зачисление сумм пенсионных выплат за выслугу лет лицам, проживающим в медико-социальных учреждениях (организациях), осуществляется в соответствии с пунктом 5 статьи 68 Закона.
Глава 5. Осуществление пенсионных выплат в учреждениях уголовно-исполнительной системы
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23. В случае осуждения получателей пенсионных выплат к лишению свободы, суммы указанных выплат зачисляются Государственной корпорацией на специальный счет учреждения уголовно-исполнительной системы, где осужденные отбывают наказание.
24. Осужденный обращается с письменным заявлением к администрации учреждения уголовно-исполнительной системы, указав, по какое время ему произведены пенсионные выплаты.
Учреждение уголовно-исполнительной системы по месту своего нахождения с письмом обращается в соответствующее подразделение, где указывает фамилию, имя, отчество (при наличии) осужденного, прежний адрес его жительства, за какой период ему произведены пенсионные выплаты, а также сроки отбывания наказания и реквизиты учреждения уголовно-исполнительной системы.
25. Подразделения по месту нахождения учреждения уголовно-исполнительной системы, получив сообщение из учреждения уголовно-исполнительной системы, запрашивают пенсионное дело осужденного из подразделения по прежнему месту жительства (до его осуждения).
Уполномоченный государственный орган по прежнему месту жительства получателя пенсионных выплат представляет в филиалы Государственной корпорации уведомление на прекращение их выплаты по форме 1-Б/ВС согласно приложению 9 к настоящим Правилам.

Уәкілетті мемлекеттік органдар шешім қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемеде (ұйымда) стационар жағдайында тұратын тұлғалардың жеке ісінен үзіндіні осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік корпорацияға жолдайды. Мемлекеттік корпорация үзінділер түскен кезде алушының карточкасына тиісті өзгерістерді енгізеді. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің тағайындалған мөлшерінің 70 пайызын аудару медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) жекелеген банктік шотына немесе қолма-қол ақшаның бақылау шотына жүргізіледі.
Атқарушылық іс жүргізу құжаттары немесе алушының ұстап қалуға өтініші келіп түскен жағдайда Заңның 68-бабының 5-тармағында белгіленген еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің көлемі тиісті ұстап қалулардан кейін айқындалады. Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) тұратын адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің сомасын есептеу Заңның 68-бабының 5-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
5-тарау. Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Зейнетақы төлемдерін алушылар бас бостандығынан айыруға сотталған жағдайда аталған төлемдердің сомаларын Мемлекеттік корпорация сотталғандар жазасын өтеп жүрген қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің арнайы шотына аударады.
24. Сотталған адам зейнетақы төлемдері оған қай уақыт аралығында жүргізілгенін көрсете отырып, қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің әкімшілігіне жазбаша өтініш жасайды.
Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемесі өзі орналасқан жердегі тиісті бөлімшеге хатпен өтініш жасайды, онда сотталған адамның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), оның бұрынғы тұрғылықты мекенжайын, оған зейнетақы төлемдері қай кезеңге төленгенін, сондай-ақ жазасын өтеу мерзімдері мен қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің деректемелерін көрсетеді.
25. Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемесі орналасқан жердегі бөлімшелер қылмыстық-атқару жүйесінің мекемесінен хабарлама алысымен бұрынғы тұрғылықты жері бойынша (ол сотталғанға дейінгі) бөлімшеден сотталған адамның зейнетақы ісін cұратады.
Зейнетақы төлемдерін алушының бұрынғы тұрғылықты жері бойынша уәкілетті мемлекеттік орган Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 1-Б/BC нысаны бойынша оларды төлеуді тоқтатуға хабарлама береді.

Уполномоченный государственный орган по месту нахождения учреждения уголовно-исполнительной системы, получив пенсионное дело, ставит его на учет и направляет в филиал Государственной корпорации выписку из пенсионного дела по форме 1-ИУ согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
26. Филиал Государственной корпорации на основании выписки по форме 1-ИУ производит изменения в ЦБД для перечисления назначенных пенсионных выплат на специальный счет учреждения уголовно-исполнительной системы.
Глава 6. Осуществление пенсионных выплат гражданам при перемене места жительства
Сноска. Заголовок главы 6 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
27. При выезде на постоянное место жительства в другой регион Казахстана либо за пределы Республики Казахстан пенсионные выплаты осуществляются по месяц снятия получателя с регистрации по постоянному месту жительства.
Уполномоченным государственным органом либо его подразделением пенсионное дело выезжающего за пределы Республики Казахстан высылается по запросу уполномоченных органов других стран в течение десяти рабочих дней.
28. Снятие получателя с выплаты производится филиалом Государственной корпорации на основании уведомлений по формам 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам, представляемым уполномоченным государственным органом либо его подразделением, о чем производится соответствующая отметка в ЦБД.
Сноска. Пункт 28 – в редакции постановления Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. При регистрации получателя по новому месту жительства в связи с переездом из другого региона Казахстана пенсионные выплаты осуществляются филиалом Государственной корпорации, начиная с месяца, следующего за месяцем, по который была произведена выплата по прежнему месту жительства получателя.
30. Иностранцу и лицу без гражданства в Республике Казахстан пенсионные выплаты производятся в течение срока действия документа, удостоверяющего его личность на территории Республики Казахстан.
После истечения срока действия документа, удостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства, пенсионные выплаты приостанавливаются, а при продлении срока действия документа приостановленные пенсионные выплаты возобновляются со дня приостановления.
Глава 7. Порядок назначения и выплаты единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия семье умершего из государственной корпорации

Қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің орналасқан жері бойынша уәкілетті мемлекеттік орган зейнетақы ісін алысымен оны есепке қояды және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1-ИУ нысаны бойынша зейнетақы ісінен үзіндіні Мемлекеттік корпорацияның филиалына жолдайды.
26. Мемлекеттік корпорацияның филиалы 1-ИУ нысаны бойынша үзіндінің негізінде тағайындалған зейнетақы төлемдерін қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің арнайы шотына аудару үшін ОДҚ-да өзгерістер жүргізеді.
6-тарау. Тұрғылықты жері өзгерген кезде азаматтарға зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Қазақстанның басқа өңіріне не Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде зейнетақы төлемдері алушының тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығарылған айы аралығында жүзеге асырылады.
Уәкілетті мемлекеттік орган не оның бөлімшесі Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кетушінің зейнетақы ісін басқа елдердің уәкілетті органдарының сұратуы бойынша он жұмыс күні ішінде жолдайды.
28. Алушыны төлемнен алуды Мемлекеттік корпорацияның филиалы осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта уәкілетті мемлекеттік орган не оның бөлімшесі ұсынатын хабарламалар негізінде жүргізеді, ол туралы ОДҚ-да тиісті белгі жасалады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
29. Қазақстанның басқа өңірінен көшіп келуіне байланысты алушы жаңа тұрғылықты жері бойынша тіркелген кезде Мемлекеттік корпорацияның филиалы алушының бұрынғы тұрғылықты жері бойынша төлем жүргізілген айдан кейінгі айдан бастап зейнетақы төлемдерін жүзеге асырады.
30. Шетелдікке және азаматтығы жоқ адамға Қазақстан Республикасында зейнетақы төлемдері Қазақстан Республикасының аумағында оның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімі ішінде жүргізіледі.
Шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін зейнетақы төлемдері тоқтатыла тұрады, ал құжаттың қолданылу мерзімі ұзартылған кезде тоқтатылған зейнетақы төлемдері тоқтатылған күннен бастап қайта төленеді.
7-тарау. Қайтыс болған адамды жерлеуге арналған біржолғы төлемді (өтемақыны) және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақыны мемлекеттік корпорациядан тағайындау және төлеу тәртібi

Сноска. Заголовок главы 7 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2018 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
31. Для назначения единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия членами семьи в подразделение по прежнему месту жительства умершего получателя пенсионных выплат за выслугу лет представляются заявление по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность лица, осуществившего погребение, либо справка (свидетельство) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридических лиц), или патент индивидуального предпринимателя (для физических лиц), осуществившего погребение;
2) копия свидетельства или уведомление о смерти;
3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий.
Кроме того, для назначения единовременного пособия членами семьи умершего представляются:
копии документов, удостоверяющих личности лиц, имеющих право на получение единовременного пособия;
справка учебного заведения о том, что дети в возрасте от 18 до 23 лет являются обучающимися очной формы обучения, по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
копия документа, свидетельствующего о родственных отношениях с умершим (свидетельства о рождении, браке, расторжении брака, установлении отцовства (материнства);
сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий.
Сноска. Пункт 31 – в редакции постановления Правительства РК от 14.10.2022 № 826 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
32. Размер единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия семье умершего получателя пенсионных выплат за выслугу лет определяется уполномоченными государственными органами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Уполномоченный государственный орган направляет в филиал Государственной корпорации уведомления по формам 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам, заявки на выплату единовременных выплат (компенсации) на погребение и единовременных пособий семьям умерших.
Сноска. Пункт 32 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Филиал Государственной корпорации формирует список-ведомость получателей единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия семье умершего по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.

Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 09.10.2018 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
31. Жерлеуге арналған біржолғы төлем (өтемақы) мен отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы қайтыс болған адамның бұрынғы тұрғылықты жері бойынша бөлімшеге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және мынадай құжаттар ұсынылады:
1) жерлеуді жүзеге асырған адамның жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі не заңды тұлғаны (заңды тұлғалар үшін) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (куәлік) немесе жерлеуді жүзеге асырған жеке кәсіпкердің патенті (жеке тұлғалар үшін);
2) қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі немесе хабарлама;
3) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Бұдан басқа біржолғы жәрдемақыны тағайындау үшін қайтыс болған адамның отбасы мүшелері:
біржолғы жәрдемақы алуға құқығы бар адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмелерін;
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 18-ден 23 жасқа дейінгі балалар күндізгі оқу нысанының білім алушылары болып табылатыны туралы оқу орнының анықтамасын;
қайтыс болған адаммен туыстық қатынастарын куәландыратын құжаттың көшірмесін (туу туралы, неке туралы, некені бұзу туралы, әке болуды (ана болуды) анықтау туралы куәліктер);
зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шотының нөмірі туралы мәліметтерді ұсынады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.10.2022 № 826 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32. Қайтыс болған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушыны жерлеуге арналған біржолғы төлемнің (өтемақының) және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақының мөлшерін уәкілетті мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындайды.
Уәкілетті мемлекеттік орган осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта хабарламаларды, қайтыс болған адамдарды жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және олардың отбасыларына берілетін біржолғы жәрдемақыларды төлеуге өтінімдерді Мемлекеттік корпорацияның филиалына жолдайды.
Ескерту. 32-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
33. Мемлекеттік корпорацияның филиалы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайтыс болған адамды жерлеуге арналған біржолғы төлемді (өтемақыны) және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақыны алушылардың тізім-ведомосын қалыптастырады.

34. На основании заявок Государственная корпорация осуществляет финансирование размеров единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия семье умершего на указанные счета получателей.
Физическим лицам Государственная корпорация производит перечисление единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия семье умершего на счета, открытые в уполномоченной организации по выдаче пенсии.
Юридическим лицам перечисление единовременной выплаты (компенсации) на погребение производится Государственной корпорацией на их текущие счета.
35. Филиалами Государственной корпорации по прекращенным выплатам, в случаях смерти, выезда получателя пенсионных выплат в другие регионы Республики Казахстан и за пределы Республики Казахстан (или по запросу уполномоченного органа, по другим причинам), представляются в уполномоченные государственные органы справки из ЦБД о произведенных пенсионных выплатах за истекший год по месяцам.
36. Филиал Государственной корпорации один раз в год производит инвентаризацию выписок, распечатывает список состоящих (действующих) на учете в ЦБД получателей пенсионных выплат на момент инвентаризации и передает в подразделение на проверку правильности заполнения анкетных данных получателей (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения, адрес проживания, ежемесячный размер пенсионных выплат, размер удержания), по окончании которой составляется акт.
Приложение 1
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Сноска. В приложении 1 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).

34. Өтінімдер негізінде Мемлекеттік корпорация қайтыс болған адамды жерлеуге арналған біржолғы төлемнің (өтемақының) және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақының мөлшерін алушылардың көрсетілген шоттарына қаржыландыруды жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымда ашылған шоттарға қайтыс болған адамды жерлеуге арналған біржолғы төлемді (өтемақыны) және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақыны жеке тұлғаларға аударуды жүргізеді.
Мемлекеттік корпорация заңды тұлғаларға жерлеуге арналған біржолғы төлемді (өтемақыны) олардың ағымдағы шоттарына аударуды жүргізеді.
35. Мемлекеттік корпорацияның филиалдары зейнетақы төлемдерін алушы қайтыс болған, Қазақстан Республикасының басқа өңірлеріне және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткен жағдайда (немесе уәкілетті органның сұратуы бойынша, басқа себептер бойынша) тоқтатылған төлемдер бойынша өткен жыл үшін айлар бойынша жүргізілген зейнетақы төлемдері туралы ОДҚ-дан берілген анықтамаларды уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсынады.
36. Мемлекеттік корпорацияның филиалы жылына бір рет үзінділерді түгендеуді жүргізеді, түгендеу жүргізген кезде ОДҚ-да есепте тұрған (қолданыстағы) зейнетақы төлемдерін алушылардың тізімін басып шығарады және филиалға алушылардың сауалнама деректерінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, зейнетақы төлемдерінің ай сайынғы мөлшері, ұстап қалудың мөлшері) дұрыс толтырылуын тексеруге береді, ол аяқталғаннан кейін акт жасалады.
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
________________________________________________________________________
(еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындайтын мемлекеттік органның атауы)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау (қайта бастау) туралы өтініш

Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, назначающего пенсионные выплаты за выслугу лет)
Заявление о назначении (возобновлении) пенсионных выплат за выслугу лет
от _______________________________________________________________
(воинское (специальное) звание, классный чин, квалификационный класс, фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя)
проживающего по адресу: индекс _______________ область/город ________________________
город (район) ________________________________________ аул (село) ____________________
улица (микрорайон) __________________________________ дом __________ квартира _______
телефон _________________
Наименование банка ____________ Банковский (карта) счет _____________________________
Отделение связи ___________________________________________________________________
Мой индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _______________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ______________________________________________
Когда и кем выдан "___" ___________ _______ года ____________________________________
Прошу назначить/возобновить/ возобновить как лицу, зарегистрировавшему право на
пенсионные выплаты за выслугу лет до 1 января 1998 года (нужное подчеркнуть), мне
пенсионные выплаты за выслугу лет.
Ранее ______ получал (в настоящее время получаю или только назначена) (да, нет)
пенсионные выплаты/пособие _______________________________________________________
(какого государственного органа и какой размер пенсионных выплат/ пособия, а если выплата
прекращена, то с какого времени)
К заявлению прилагаю: _____________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Подпись заявителя ___________________ "___" ___________ 20____ года.
Заявление принято "___" ___________ 20___ года.
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность и подпись лица, принявшего документы:
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Поставлен в известность, что при зачислении на государственную службу с присвоением
воинского (специального) звания, классного чина, квалификационного класса, а также
изменении адреса прописки обязан в пятидневный срок уведомить об этом государственный
орган, назначивший пенсионные выплаты, а при выезде на постоянное место жительство в
другие регионы Республики Казахстан и за пределы Республики Казахстан – немедленно.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для назначения
выплаты.
Подпись заявителя _____________ "___" ___________ 20___ года
----------------------------------------------------------------------------------------------- (линия отреза)
Расписка о принятии документов для назначения пенсионных выплат за выслугу лет
1._______________________________________________________________________________
2._______________________________________________________________________________
3._______________________________________________________________________________
(указать наименования документов)
Дата принятия документов "___" ___________ 20 ____ года
_________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа либо его подразделения)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
кімнен _________________________________________________________
(өтініш берушінің әскери (арнаулы) атағы, сыныптық шені, біліктілік сыныбы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
тұратын мекенжайы: индексі _____ __________ облысы/қаласы _______ қаласы
(ауданы) __________ ауылы ____ көшесі (шағын ауданы) ____ үй ____ пәтер ___ телефоны _________
Банктің атауы ___________ Банктік (карта) шоты _________________
Байланыс бөлімшесi ____________________________________________
Менің жеке сәйкестендіру нөмірім (ЖСН) _________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: № ____________________________
Қашан және кім бердi ______ жылғы "___"___________ _____________
Маған еңбек сіңірген жылдарым үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды/қайта бастауды/1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын тіркеген адам ретінде қайта бастауды (қажеттінің асты сызылады) сұраймын.
Бұдан бұрын (қазіргі уақытта аламын немесе енді тағайындалды)
_________ зейнетақы төлемдерін/жәрдемақы (иә, жоқ) алдым
______________________________________ (қай мемлекеттік органнан және зейнетақы төлемдерінің/жәрдемақының мөлшері қандай, ал егер төлем тоқтатылған болса, онда қай уақыттан бастап)
Өтінішке мыналарды қоса беремін:___________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы __________ 20______ жылғы "__"___________
Өтініш 20_____ жылғы "__"___________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
лауазымы және қолы: ___________________________________________
______________________________________________________________
Мемлекеттік қызметке әскери (арнаулы) атақ, сыныптық шен, біліктілік сыныбы беріліп қабылданған кезде, сондай-ақ тіркелген мекенжайым өзгерген кезде ол туралы зейнетақы төлемдерін тағайындаған мемлекеттік органды бес күн мерзімде, ал Қазақстан Республикасының басқа өңірлеріне және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде дереу хабардар етуге міндетті екенім туралы хабардармын. Төлем тағайындау үшін қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің қолы __________ 20______ жылғы "___"___________
--------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
(құжаттардың атаулары көрсетіледі)
Құжаттар қабылданған күн 20 ______ жылғы "___"___________
________________________________________________________________
(уәкілетті органның не оның бөлімшесінің атауы)
_______________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә.)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша

Сноска. В приложении 2 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Форма 1-ИУ
Выписка
из пенсионного дела лица, осужденного к лишению свободы и
отбывающего наказание в учреждении уголовно-исполнительной системы
Пенсионное дело № ______________
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
Идентификационный индивидуальный номер ______________________________
Адрес места жительства ______________________________________________
(до осуждения)
Вид пенсионных выплат
_____________________________________________________________________
Решение суда ________________________________________________________
(наименование суда, дата решения, срок отбывания)
Адрес учреждения уголовно-исполнительной системы
__________________________________________________________ (почтовый)
БИН учреждения уголовно-исполнительной системы
_____________________________________________________________________
Реквизиты банка, обслуживающего учреждение уголовно-исполнительной
системы:
МФО _________________________________________________________________
Кор. Счет ___________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________
Контрольный счет наличности _________________________________________
(учреждения уголовно-исполнительной системы)
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П.
Руководитель
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Специалист
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Приложение 3
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 2-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-ИУ нысаны
Бас бостандығынан айыруға сотталған және қылмыстық-атқару мекемесінде жазасын өтеп жүрген тұлғаның зейнетақы ісінен үзінді көшірме
№ _________ зейнетақы ісi
Тегі _______________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)____________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі___________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы _______________________________________________
(сотталғанға дейін)
Зейнетақы төлемдерінің түрi
____________________________________________________________________
Сот шешімi _________________________________________________________
(соттың атауы, шешімнің күні, өтеу мерзімі)
Қылмыстық-атқару мекемесінің мекенжайы
_________________________________________________________ (пошталық)
Қылмыстық-атқару мекемесінің ЖСН
____________________________________________________________________
Қылмыстық-атқару мекемесіне қызмет көрсететін банктің деректемелері:
ХҚЕ ________________________________________________________________
Кор. шот ___________________________________________________________
Банк ЖСН____________________________________________________________
______________________________________ қолма-қол ақшаны бақылау шоты
(қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің)
____________________________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
M.O.
Басшы
__________________
(қолы)
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман
___________________
(қолы)
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша

Сноска. В приложении 3 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Форма 1-ВС
Выписка из пенсионного дела пенсионера из числа военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Пенсионное дело № ____________
Фамилия ________________________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ___________________________________________________________
Дата рождения "_____" ___________ _______ года
Дата назначения (возобновления, в том числе лицам, зарегистрировавшим право на
пенсионные выплаты за выслугу лет до 1 января 1998 года) пенсионных выплат за выслугу
лет ______________________ в соответствии с подпунктом ____ пункта ___ статьи ________
Закона Республики Казахстан _____________________________________________________
(указать основание) "___" ________ ____ года
Адрес места жительства (фактический) _____________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ___________________________________________
Когда и кем выдан "___" ___________ _______ года _________________________________
Индивидуальный идентификационный номер ______________________________________
Пенсионные выплаты за выслугу лет производить с "___" ____________________ ___ года
Размер назначенных пенсионных выплат за выслугу ___________________________ тенге.
(сумма прописью)
Доплата до размера государственного социального пособия по инвалидности
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Итоговый размер пенсионных выплат за выслугу лет и доплаты к пенсионным выплатам за
выслугу лет до размера государственного социального пособия по инвалидности
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Сумма доплат (переплат) __________________________________________________ тенге.
За период с "___" _______________ года по "___" _______________ ______________ год.
Основание (изменение стажа воинской службы, денежного довольствия)
____________________________________________
Размер государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года:
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Выплату государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года,
производить с "___" ___________ _____ года
Сумма доплат (переплат) государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1
января 2016 года, ________________________________ тенге.
За период с "___" ___________ _______ года по "___" ___________ ___ года
Размер пенсии по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенной до 1 января
1998 года _____________________________ тенге.
(сумма прописью)
Реквизиты банка и номер банковского счета:
_____________________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
БИК ________________________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________________
Номер банковского счета ______________________________________________________
М.П. Руководитель ______________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Специалист ______________ ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 4
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 3-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-ВС нысаны
Әскери қызметшiлер, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлері, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдар қатарындағы зейнеткердiң зейнеткерлік iсiнен үзiндi
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ ______ зейнеткерлік іс
Тегi _________________________________________________________
Аты _________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________________
Туған күні ______ жылғы "___"___________ _______________________
Қазақстан Республикасы Заңының ___-бабы ___-тармағының ____тармақшасына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалған (оның ішінде 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын тіркеген адамдар бойынша қайта басталған) күн _____ жылғы "__"_________
(негіздеме көрсетіледі)
Тұрғылықты мекенжайы (нақты) __________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: № ____________________________
Кім және қашан бердi ____________ _____ жылғы "_"___________
Жеке сәйкестендіру нөмірі_____________________________________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері ________ жылғы
"___"___________ бастап жүргізілсін.
Еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған зейнетақы төлемдерінің мөлшерi _________________________________________________ теңге. (сомасы жазбаша)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының мөлшеріне дейінгі қосымша ақы _____________________ теңге. (сомасы жазбаша)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің және мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының мөлшеріне дейінгі еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне қосымша ақының жиынтық мөлшері___________________теңге.
(сомасы жазбаша)
Қосымша ақы (артық төлем) сомасы ______________________ теңге.
______ жылғы "___"___________–________ жылғы "___"______ кезең үшін
Негіз (әскери қызмет өтілінің, ақшалай ризықтың өзгеруі)
_________________________________________________________
2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері:____________________________ теңге.
(сомасы жазбаша)
2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемiн төлеу ________ жылғы "___"_________бастап жүргізілсін. _____ жылғы "__"___________ – ________ жылғы "___"___________ кезең үшін 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлеміне қосымша ақы (артық төлем) сомасы
___________________________________________________________ теңге.
1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақы мөлшері
___________________________________________ теңге. (сомасы жазбаша)
Банк деректемелері мен банктік шоттың нөмірі:
_______________________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
БСК_______________________________________________________
Банк БСН __________________________________________________
Банктік шоттың нөмірі _______________________________________
М.О.
Басшы ________________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман __________________ _______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша

Сноска. В приложении 4 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правительства РК от 29.09.2017 № 603 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма 1-ВС-повышение
Выписка из пенсионного дела пенсионера из числа военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Пенсионное дело № _______
Фамилия ________________________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ___________________________________________________________
Дата рождения "_____" ___________ _______ года
Дата назначения пенсионных выплат за выслугу лет "____" _______ года
Индивидуальный идентификационный номер ________________________________________
Размер пенсионных выплат за выслугу лет до "___" ________ ______ года
__________________________________________________________________________ тенге.
________________________________________________________________________________
(сумма прописью)
Доплата до размера государственного социального пособия по инвалидности
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Итоговый размер пенсионных выплат за выслугу лет и доплаты к пенсионным выплатам за выслугу лет до размера государственного социального пособия по инвалидности
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Сумма доплат (переплат) ___________________________________________________ тенге.
За период с "___" __________ 20___ года по "___" ___________ 20______ года
Размер государственной базовой пенсионной выплаты до "_____" ______ 20___ года
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Сумма доплат (переплат) ___________________________________________________ тенге.
За период с "____" __________ 20____ года по "_____" ________ 20_____ года
Размер пенсионных выплат за выслугу лет с "____" __________ 20______ года
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Размер государственной базовой пенсионной выплаты с "___" _____ 20__ года:
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
М.П. Руководитель ______________             _____________________________
(подпись)                               (фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Специалист _____________________             _____________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Приложение 5
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 4-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-BС-арттыру нысаны
Әскери қызметшілер, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлері, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдар қатарындағы зейнеткердің зейнетақы iсiнен үзiндi
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.09.2017 № 603 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
№ _________ зейнетақы ісi
Тегi _________________________________________________________
Аты _________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _______________________________________
Туған күні _________ жылғы "___" _____________________________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалған күн ______ жылғы "____"_______________.
Жеке сәйкестендіру нөмірі______________________________________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері _____ жылғы "___" _______ дейін _______________________________ теңге.
__________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы мөлшеріне дейінгі қосымша ақы _______________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің мөлшері мен мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны мөлшеріне дейінгі еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне қосымша ақының жиынтық мөлшері______________________________________________ теңге.
(сомасы жазбаша )
______ жылғы "____" _________ – ______ жылғы "_____" __________ аралығындағы кезең үшін қосымша ақы (артық төлем) сомасы ______________________________ теңге
____ жылғы "___" ________ дейін мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері: __________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
______ жылғы "____" _________ – ______ жылғы "_____" __________ аралығындағы кезең үшін қосымша ақы (артық төлем) сомасы _______________________________ теңге
_____ жылғы "___" _______ бастап еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері: _________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
_____ жылғы "____" _____ бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері: _______________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
М.О.
Басшы
________________
(қолы)
________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман
________________
(қолы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
5-қосымша

Сноска. В приложении 5 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Выписка из пенсионного дела пенсионера из числа военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Дело № _______
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
Дата рождения _______________________________________________________
Дата назначения пособия _____________________________________________
(число, месяц, год)
Адрес места жительства (фактический) ________________________________
Удостоверение личности № ______ от "____" ___________ __________ года
Кем выдан ___________________________________________________________
ИИН _________________________________________________________________
Вид пособия: ________________________________________________________
По инвалидности справка МСЭК № ____ от "___" ___ 20__ года
По случаю потери кормильца (справка о смерти кормильца)
№ ______ от "____" __________ _____ года
Размер пособия до "__" _______ 20____ года:___________ тенге
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Размер пособия с "__" _______ 20__ года: __________ тенге
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Изменение размера пособии по причинам: _____________ тенге
(изменение группы инвалидности, числа нетрудоспособных членов семьи)
_____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
За период с "___" ________ _____ года по "____" ______ _______ года
Реквизиты банка и номер банковского счета для получения пособия:
МФО _________________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________
Счет ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П.
Руководитель
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Специалист
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Приложение 6
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 5-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-BС/1-арттыру нысаны
Әскери қызметшілер, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлері, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдар қатарындағы зейнеткердің зейнетақы iсiнен үзiндi көшірме
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ _______________ іс
Тегі _______________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ___________________________________________
Туған күнi _________________________________________________________
Жәрдемақы тағайындалған күн ________________________________________
(жылы, айы, күні)
Тұрғылықты мекенжайы (нақты) _______________________________________
Жеке куәлігі ________ _____ жылғы "___" ____________№_______________
Кім бердi __________________________________________________________
ЖСН ________________________________________________________________
Жәрдемақы түрі: ____________________________________________________
Мүгедектігі бойынша 20__жылғы "___" _______МӘСК-тің № ___ анықтамасы
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша (асыраушының қайтыс болғаны
туралы анықтама) _____________ ____ жылғы "___" __________№
20__ жылғы "___" __________ дейін жәрдемақы мөлшері
_____________________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
Жәрдемақы мөлшері 20__ жылы "___" _________ бастап: _________ теңге
__________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Жәрдемақы мөлшерінің мынадай себептер бойынша өзгеруі:______ теңге
__________________________________________________________________
(мүгедектік тобының, отбасының еңбекке жарамсыз мүшелері санының
өзгеруі) ____ жылғы "___" ______ – ____ жылғы "___" ____ аралығында
кезең үшін
___________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Жәрдемақы алу үшін банктің деректемелері және банк шотының нөмірі:
ХҚЕ _______________________________________________________________
Банк БСН __________________________________________________________
Шот _______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
M.O.
Басшы
_________________
(қолы)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман
_________________
(қолы)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
6-қосымша

Сноска. В приложении 6 правый верхний угол в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Сноска. Приложение 6 в редакции постановления Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма 1-В/Л
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа, назначившего пенсионные выплаты)
____________________________________________________________________
(наименование филиала Государственной корпорации)
Извещение № _________ от "___" ___________ 20___ года
о представляемых документах для оформления пенсионных выплат
№ п/п
Номер пенсионного дела
Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Вид документа
1
2
3
4
Всего приложено ________ документов
Руководитель подразделения ______________________________________
Специалист подразделения ________________________________________
Принял: _________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата)
Приложение 6-1
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Сноска. В приложении 6-1 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Заявление на осуществление пенсионных выплат при изменении фамилии, имени или
отчества, номера банковского счета, даты рождения, места жительства получателя
Сноска. Правила дополнены приложением 6-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
от _________________________________________________________________ (воинское
(специальное) звание, классный чин, квалификационный класс, фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя)
Прошу Вас осуществлять мои пенсионные выплаты за выслугу
лет, пенсию по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенную до 1 января 1998
года, государственную базовую пенсионную выплату, назначенную до 1 января 2016 года,
специальное государственное пособие по месту постоянного проживания по адресу:
(нужное подчеркнуть) индекс _________ область/город ___________ город (район)
_______________ аул (село) ___________________ улица (микрорайон) __________________
дом __________ квартира ______ телефон _________________ либо на Банковский счет
__________________ банка ________________________________________________________
(наименование банка)
К заявлению прилагаю:

Ескерту. 6-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-В/Л нысаны
_________________________________________________________________
(зейнетақы төлемдерін тағайындаған мемлекеттік органның атауы)
_________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация филиалының атауы)
Зейнетақы төлемдерін ресімдеу үшін ұсынылатын құжаттар туралы
20__ жылғы "___" __________ №
_______________хабарлама
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
P/c
Зейнетақы ісінің нөмірi
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Құжат түрi
1
2
3
4
Барлығы _______________________________________ құжат қоса берілді.
Бөлімше басшысы ___________________________________________________
Бөлімше маманы ____________________________________________________
Қабылдады:_________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
6-1-қосымша
Ескерту. 6-1-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алушының тегі, аты немесе әкесінің аты, банктік шотының нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері өзгерген кезде зейнетақы төлемдерін жүзеге асыруға өтініш
Ескерту. Қағидалар 6-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
кімнен ___________________________________________________________ (өтініш берушінің әскери (арнаулы) атағы, сыныптық шені, біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сізден менің еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерімді, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақыны, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуді тұрақты тұру орным бойынша мынадай мекенжай бойынша:
(қажеттінің асты сызылады) индексі _____________
________________________ облысы/қаласы _______________ қаласы (ауданы) ____________________ ауылы ______________ көшесі (шағын ауданы) ___ үй ____ пәтер телефоны ________ не ____________банкінің ___________ банктік шотына (банктің атауы) жүзеге асыруыңызды сұраймын.
Өтінішке мыналарды қоса беремін:

1. Копия документа, удостоверяющего личность
2. Уведомление с банка о наличии счета
Подпись заявителя __________________ "___" ___________ ______ года.
Заявление принято "___"___________ _____ года.
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность и подпись лица, принявшего документы:
________________________________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
осуществления выплаты.
Подпись заявителя _____________ "___" ___________ _____ года
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Расписка о принятии документов для назначения пенсионных выплат за выслугу лет
1. Заявление
2. Копия документа, удостоверяющего личность
3. Уведомление с банка о наличии счета
Дата принятия документов "___"___________ __ ____ года
___________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа либо его подразделение)
___________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы)
Приложение 7
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Сноска. В приложении 7 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Сноска. Приложение 7 в редакции постановления Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Государственная корпорация ________________________________
(область, город, район)
Журнал
регистрации выписок _______________________________________
(вид пенсионных выплат)
№ п/п
№ дела
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
№ выписки
Дата регистрации
Скрепление печатью: количество листов в журнале _____________________
(прописью)
М.П.
Директор филиала Государственной корпорации
(начальник филиала Государственной корпорации) ________________
Специалист ___________________________

1. Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
2. Шоттың бар екені туралы банктен хабарлама
Өтініш берушінің қолы ___________ _____ жылғы "__" ________
Өтініш _____ жылғы "__" ______________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы: _____________________________
Төлемді жүзеге асыру үшін қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін. Өтініш берушінің қолы ________ ____ жылғы "__" ____________
--------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы) Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат
1. Өтініш
2. Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
3. Шоттың бар екені туралы банктен хабарлама
Құжаттар қабылданған күн ______ жылғы "__"_________________________
(уәкілетті органның не оның бөлімшесінің атауы)
______________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
__________________ мемлекеттік корпорациясы
(облыс, қала, аудан)
___________________ үзінділерін тіркеу
(зейнетақы төлемдерінің түрі)
журналы
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
P/c
Iс №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Үзіндінің №
Тіркелген күнi
Мөрмен бекітілген: журналдағы парақтар саны ________________________
(жазбаша)
М.О.
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
(Мемлекеттік корпорация филиалының бастығы)_________________________
Маман ______________________________________________________________
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына

Сноска. Приложение 8 в редакции постановления Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма 7Д
Список-ведомость № ____
получателей _________ (село) ________ район ________ область
на выплату наличными деньгами за _____________ (месяц)
(вид выплаты)
по ________________________
Филиал банка № ___________
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) получателя
Идентификационный индивидуальный номер
Адрес получателя
Сумма, подлежащая к выплате
Роспись получателя
за текущее время
за прошедшее время
Итого к выплате
1
2
3
4
5
6
7
8
Начальник филиала Государственной корпорации
______________________________
Управляющий филиалом банка
_______________________________
Ответственный исполнитель
Финансовый контролер
М.П.
М.П.
Приложение 8-1
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Сноска. В приложении 8-1 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Сноска. Правила дополнены приложением 8-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма 1-МСУ
Выписка
из пенсионного дела лица, проживающего в медико-социальном
учреждении (организации) в условиях стационара
Пенсионное дело № ___________________________________________________
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
Идентификационный индивидуальный номер ______________________________
Адрес места жительства ______________________________________________
(до заселения в медико-социальное учреждение (организацию)
В период проживания _________________________________________________
(наименование медико-социального учреждения (организации)

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ __________________________________ банк филиалы
P/c №
Алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Алушының мекенжайы
Төленуге жататын сома
Алушының қолы
ағымдағы уақыт үшін
өткен уақыт үшін
төлеуге жиыны
1
2
3
4
6
7
8
9
Мемлекеттік корпорация филиалының бастығы __________________________
Банк филиалының басқарушысы ___________________________
Жауапты орындаушы ________________
Қаржылық бақылаушы _______________
М.О.
M.O.
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
8-1-қосымша
Ескерту. 8-1-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
МӘМ 1-нысаны
Медициналық-әлеуметтік мекемеде (ұйымда) стационар
жағдайында тұратын адамның зейнетақы ісінен үзінді
Ескерту. Қағида 8-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Зейнетақы ісінің №______________
Тегі _____________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)__________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы _____________________________________________
(медициналық-әлеуметтік мекемеге (ұйымға) орналасқанға дейінгі)
__________________________________________________ тұру кезеңінде
(медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) атауы)

1. Приостановить выплату государственной базовой пенсионной выплаты,
назначенной до 1 января 2016 года с "____" _________ ____ года.
2. Установить размер пенсионных выплат за выслугу лет, подлежащих
выплате пенсионеру ____________________________________________ тенге
(сумма прописью)
за период с "____" _________ ____ года по "____" __________ _____ год
с момента выбытия ___________________________________________________
(наименование медико-социального учреждения (организации)
1. Возобновить выплату государственной базовой пенсионной выплаты,
назначенной до 1 января 2016 года с "____" _______ ____ года
______________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
2. Установить размер пенсионных выплат за выслугу лет, подлежащих
выплате пенсионеру ____________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "____" _________ ____ года.
Реквизиты банка и номер банковского счета:
МФО _________________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________
Счет (карт-счет) ____________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
Адрес медико-социального учреждения
__________________________________________________________ (почтовый)
Размер пенсионных выплат за выслугу лет, подлежащих выплате МСУ
_______________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Сумма доплат (переплат) _______________________________________ тенге
За период с "____" _________ ____ года по "____" __________ _____ год
БИН медико-социального учреждения
____________________________________________________________________
Реквизиты банка, обслуживающего медико-социальное учреждение
МФО _________________________________________________________________
Кор. счет ___________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________
Контрольный счет наличности _________________________________________
(медико-социального учреждения)
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П.
Руководитель
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Специалист
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Приложение 9
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

1. 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін төлеу ____ жылғы "____"____бастап тоқтатыла тұрсын.
2. Зейнеткерге төленуге тиіс еңбек сіңірген жылдары үшін ____ жылғы "____"____бастап ____ жылғы "____" ___дейінгі кезең үшін тағайындалған зейнетақы төлемдерінің мөлшері ______________________________________________ шыққан кезден бастап
(медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) атауы)
____________________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазумен)
1. 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған ________________ теңге
(сомасы жазумен)
мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін төлеу___ жылғы "____"____бастап қайта басталсын.
2. Зейнеткерге төленуге тиіс еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған зейнетақы төлемдерінің мөлшері _________________ теңге
(сомасы жазумен)
____ жылғы "____"____ бастап белгіленсін.
Банк деректері және банк шотының нөмірі:
ЖҚО ________________________________________________________________
Банктің БЖН ________________________________________________________
Шот (карт-шот) _____________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің мекенжайы
_____________________________________________________ (пошталық)
МӘМ төленуге тиіс, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері__________________________________________________теңге
(сомасы жазумен)
Қосымша төлем (артық төлем) сомасы _________________________ теңге
____ жылғы "____" _____бастап _____ жылғы "____" ____дейінгі кезең үшін Медициналық-әлеуметтік мекеменің БЖН
____________________________________________________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемеге қызмет көрсететін банктің деректері
ЖҚО ________________________________________________________________
Кор. шот ___________________________________________________________
Банк БЖН ___________________________________________________________
Қолма-қол ақшаның бақылау шоты _____________________________________
(медициналық-әлеуметтік мекеменің)
____________________________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
М.О Басқарушы ______________ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Маман ______________ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
9-қосымша

Сноска. В приложении 9 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Уведомление на прекращение (приостановление) выплат, на осуществление единовременных выплат (компенсации) на погребение и единовременных пособий членам семьи умершего
Сноска. Приложение 9 – в редакции постановления Правительства РК от 24.08.2021 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дело № ______
Фамилия ____________________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________________
Отчество (при наличии) _______________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер ____________________________________
Адрес места жительства (фактический) __________________________________________
Прекратить/приостановить (нужное подчеркнуть) выплату пенсионных выплат за выслугу
лет, пенсий по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенных до 1 января 1998
года, государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года,
специального государственного пособия с
_______________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
Причина прекращения (приостановления) выплаты
_______________________________________________________________________________
(переезд в другие регионы Казахстана, за пределы Республики Казахстан, со смертью, до
выяснения возникших обстоятельств)
Основание:
Справка о смерти № ____ от "__" _____
20__ года выдана _____________
Адресный листок убытия с отметкой о снятии с учета с места жительства от "___"
___________ 20___ года № ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
(иное основание)
Размер единовременной выплаты (компенсации) на погребение на "____" ____ 20___ года
______________________________________ тенге
Размер единовременного пособия семье умершего на "__" ___20____ года
___________________________________________________________ тенге
Фамилия, имя, отчество (при наличии) получателя выплаты (компенсации) на погребение,
единовременного пособия членам семьи:
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ___________________________________________
Когда и кем выдан "_____" ____________ _______ года ______________________________
ИИН получателя ________________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________________
Реквизиты банка и номер банковского счета получателя
МФО__________________________________________________________________________
Кор.счет _______________________________________________________________________
БИН банка ____________________________________________________________________
Счет __________________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П. Руководитель __________________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Специалист _____________________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 10
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 9-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_______________________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы)
Төлемдерді тоқтатуға (тоқтата тұруға), жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және қайтыс болғанның отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды жүзеге асыруға арналған хабарлама
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.08.2021 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ ______ іс
Тегі _______________________________________________________
Аты _______________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)__________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі_____________________________________
Тұрғылықты мекенжайы (нақты)________________________________
__________________________________________ бастап еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақыларды, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны төлеу тоқтатылсын (тоқтатыла тұрсын) (қажеттінің асты сызылады).
Төлемді тоқтату (тоқтата тұру) себебі
_____________________________________________________________
(Қазақстанның басқа өңірлеріне, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге көшу, қайтыс болуына байланысты, туындаған мән-жайларды анықтағанға дейін)
Негіз: Қайтыс болғаны туралы 20__ жылғы "___" ______ № ____ анықтама _______________________ берілді
Тұрғылықты жерінен есептен шығарылғаны туралы белгісі бар 20___жылғы "__"_______ № ____мекенжайлық кету парағы. ____________________________
(өзге де негіз) 20 __ жылғы "___" __________ жерлеуге арналған біржолғы төлемнің (өтемақының) мөлшері__________________________ теңге 20 __ жылғы "___" __________ қайтыс болғанның отбасына біржолғы жәрдемақының мөлшері_________________ теңге
Жерлеуге арналған төлемді (өтемақыны), отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):________________________
Жеке басын куәландыратын құжат:
№ __________________________
Қашан және кім берді _____ жылғы "_"__________
Алушының ЖСН ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________
Банк деректемелері және алушының банктік шотының нөмірі
ХҚЕ___________________________________________________
Кор. шот _______________________________________________
Банктің БСН____________________________________________
Шот___________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
М.О. Басшы ________________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман________________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
10-қосымша

Сноска. В приложении 10 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Форма 1-Б/ВС/2
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа, пособие)
Уведомление
на прекращение выплаты пособия в связи с выездом за пределы
Республики Казахстан или смертью получателя пособия и
на выплату единовременных выплат (компенсации) на погребение
Дело № __________
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
Адрес места жительства (фактический) ________________________________
Прекратить выплату пособия (указать вид) с ___________ _________ года
Причина прекращения выплаты пособия _________________________________
(в связи с выездом за пределы Республики Казахстан, со смертью)
Основание: __________________________________________________________
Справка о смерти № ___ от "____" __________ 20___ года выдана _______
Адресный листок убытия с отметкой о снятии с учета с места жительства
от "_____" ______________ 20__ года № _______________________________
Размер единовременной выплаты (компенсации) на погребение
"____" _____ 20____ года ______________________________________ тенге
Фамилия, имя, отчество (при наличии) получателя выплаты на погребение
(компенсации), единовременного пособия членам
семьи: ______________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ________________________________
Когда и кем выдан "____" _____________ _______ года _________________
ИИН получателя ______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Реквизиты банка и номер банковского счета получателя
МФО _________________________________________________________________
Кор. счет ___________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________
Счет ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П.
Руководитель
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Специалист
______________
(подпись)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Приложение 11к Правилам
назначения и осуществления
пенсионных выплат
военнослужащим, сотрудникам
специальных государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены

Ескерту. 10-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-Б/ВС/2 нысаны
______________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, жәрдемақы)
Жәрдемақы алушының Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кетуіне немесе қайтыс болуына байланысты жәрдемақы төлеуді тоқтатуға және жерлеуге арналған біржолғы төлемдер (өтемақы) төлеуге хабарлама
№ __________іс
Тегi_______________________________________________________________
Аты________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы (нақты): _____________________________________
Жәрдемақы (түрін көрсету керек) төлеу__ жылғы ______ бастап тоқтатылсын
Жәрдемақы төлеуді тоқтатудың себебi (Қазақстан Республикасының
шегінен тыс жерлерге кетуіне, қайтыс болуына байланысты)
Негіздеме: ________________________________________________________
20__ жылғы "___" _____ қайтыс болғаны туралы № _____анықтама берілді
20__ жылғы "___" _______ № _________________________________
тұрғылықты жерінен есептен шыққаны туралы белгісі бар кету парағы
20__ жылғы "___" ____________ жерлеуге арналған біржолғы төлем
(өтемақы) мөлшері ____________________________________________ теңге
Жерлеуге арналған төлемді (өтемақыны), отбасы мүшелеріне берілетін
біржолғы жәрдемақыны алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат № _____
Қашан және кім берген _______ жылғы "___" _______ _________________.
Алушының ЖСН _______________________________________________________
Мекенжайы: _________________________________________________________
Банк деректемелері және алушының банк шотының нөмірi
ХҚЕ ________________________________________________________________
Кор. шот ___________________________________________________________
Банк БСН ___________________________________________________________
Шот ________________________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
M.O.
Басшы
____________________ (қолы)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман
____________________ (қолы)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы
мемлекеттік және құқық қорғау
органдары, мемлекеттік
фельдъегерлік қызмет
қызметкерлеріне, сондай-ақ
арнаулы атақтар, сыныптық
шендер алу және нысанды киiм
киiп жүру құқықтары

с 1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности
которых сокращены в органах
внутренних дел Республики
Казахстан с 1 июля 2022 года и 1
января 2023 года, имевшим на
момент сокращения должности
выслугу лет не менее
двенадцати лет и шести месяцев
непрерывной воинской
службы, службы в специальных
государственных и правоохранительных
органах, государственной
фельдъегерской службе, при
условии продолжения ими
работы в медицинских
организациях, расположенных в
следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Сноска. Приложение 11 – в редакции постановления Правительства РК от 14.10.2022 № 826 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
____________________________
(наименование государственного
органа, назначившего пенсию)
от__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя)
степень родства __________________
________________________________
(проживающего по адресу)
документ, удостоверяющий личность:
№ ______________________________
когда и кем выдан
"_____" ____________ ______ года
ИИН ___________________________
Заявление
Прошу выплатить единовременную выплату (компенсацию) на погребение и (или)
единовременное пособие членам семьи по случаю смерти
(нужное подчеркнуть)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН умершего)
__________________________________________________________________________
(проживавшего по адресу)
Единовременную выплату (компенсацию) на погребение и (или) единовременное
пособие членам семьи по случаю смерти прошу перечислить на банковский счет
№ _______________________________________________________________________
Филиал банка, отделение связи акционерного общества "Казпочта" № ____
1. Копия свидетельства или уведомление о смерти.
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Даю согласие на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые
требуются для рассмотрения заявления в соответствии со статьей 8 Закона Республики
Казахстан "О персональных данных и их защите".
"____" ____________ 20___ года
Подпись ____________
Приложение 12
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы

2012 жылғы 1 қаңтардан бастап
жойылған адамдарға және
Қазақстан Республикасының
ішкі істер органдарындағы
медициналық лауазымдары
2022 жылғы 1 шілдеден
және 2023 жылғы 1 қаңтардан
бастап қысқартылған, лауазымы
қысқартылған кезде еңбек
сіңірген жылдары үзіліссіз
әскери қызметте, арнаулы
мемлекеттік және құқық қорғау
органдарындағы қызметте,
мемлекеттік фельдъегерлік
қызметте кемінде он екі жыл
және алты ай болған адамдар
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде орналасқан
медициналық ұйымдарда
жұмысын жалғастырған
жағдайда осындай адамдарға
зейнетақы төлемдерiн
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына
11-қосымша
__________________________
(зейнетақы тағайындаған
мемлекеттік органның атауы)
__________________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
_______________________
________________________
(мекенжайы бойынша тұрады)
Жеке басын куәландыратын
құжат: №
_____________________
Қашан және кім берді ___
жылғы "__" _______
ЖСН __________________
Өтініш
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.10.2022 № 826 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_____________________________________________________________________
(мекенжайы бойынша тұрған)
_____________________________________________________________________
(қайтыс болған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
қайтыс болуына байланысты жерлеуге арналған біржолғы төлемді (өтемақыны) және/немесе отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны төлеуді сұраймын (қажеттінің астын сызу).
Қайтыс болуына байланысты жерлеуге арналған біржолғы төлемді (өтемақыны) және/немесе отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны банк филиалының, "Қазпошта" акционерлік қоғамы № __ байланыс бөлімшесінің № _________ банктік шотына аударуды сұраймын.
1. Қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесi немесе хабарлама.
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
Өтінішті "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес қарау үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді алуға келісім беремін.
20___ жылғы "___" _______
Қолы _________
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
12-қосымша

Сноска. В приложении 12 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).
Сноска. Приложение 12 в редакции постановления Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Угловой штамп учебного заведения
Дата выдачи, исх. № ____________
СПРАВКА
Дана гр._____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
обучающегося с указанием даты
рождения) в том, что он(она) действительно является обучающимся ___________
_____________________________________________________________________
(полное наименование учебного заведения)
_____________________________________________________________________
(указать №, дату и срок действия лицензии, дающей право на
осуществление образовательной деятельности) ___________ класса/курса,
форма обучения ________________________________________
Справка действительна на ___________________________ учебный год.
Справка выдана для предъявления в ___________________________________
уполномоченный государственный орган
Срок обучения в учебном заведении ______________________________ лет,
период обучения с _________________ года по ________________ года.
Примечание: в случаях отчисления обучающегося из учебного заведения
или перевода на заочную форму обучения, руководитель учебного
заведения извещает филиал Государственной корпорации по месту жительства получателя пособия.
М.П.
Руководитель учебного заведения
____________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 13
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные чины и носить
форменную одежду упразднены с
1 января 2012 года, и лицам,
медицинские должности которых
сокращены в органах внутренних
дел Республики Казахстан с 1
июля 2022 года и 1 января 2023
года, имевшим на момент
сокращения должности выслугу
лет не менее двенадцати лет и
шести месяцев непрерывной
воинской службы, службы в
специальных государственных и
правоохранительных органах,
государственной фельдъегерской
службе, при условии
продолжения ими работы в
медицинских организациях,
расположенных в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы
Сноска. В приложении 13 правый верхний угол - в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2022 № 397 (вводится в действие с 01.07.2022).

Ескерту. 12-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Оқу орнының бұрыштама мөртаңбасы,
Берілген күні, шығыс № ____________
АНЫҚТАМА
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Азамат ___________________________________________________________________
(білім алушының тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), туған күнін көрсете отырып)
_________________________________________________________________________
(оқу орнының толық атауы)
__________________________________________________________________________
(білім беру қызметін жүзеге асыруға құқық беретін лицензияның №, күнін және қолданылу мерзімін көрсету керек)
____________________ оқу нысанында ________________сыныптың/курстың
білім алушысы болып табылатынын растау үшін берілді.
Анықтама _____________________________ оқу жылына жарамды.
Анықтама ____________________________ уәкілетті мемлекеттік органға көрсету үшін берілді.
Оқу орнындағы оқу мерзімі ____________________________________ жыл, оқу кезеңі ___________________ жылдан бастап _______________ жылға дейінгі аралық.
Ескертпе: білім алушы оқу орнынан шығарылған немесе сырттай оқу нысанына ауыстырылған жағдайларда оқу орнының басшысы жәрдемақы алушының тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалын хабардар етеді.
М.О.
Оқу орнының басшысы __________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.06.2022 № 397 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_________________ облысы ____________________ ауданының
жерлеуге біржолғы төлем (өтемақы) алушыларының
20__ жылғы "___" _____ үшін жерлеуге
біржолғы төлем (өтемақы) төлеуге
№ _______________
тізім-ведомосы

Сноска. Приложение 13 в редакции постановления Правительства РК от 18.11.2016 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Список-ведомость № _______
получателей единовременной выплаты (компенсации) на погребение
_____________________ района __________________________ области
на выплату единовременной выплаты (компенсации) на погребение
за "____" __________ 20___ года
№ п/п
Номер пенсионного дела
Фамилия, имя, отчество (при наличии) умершего
Наименование похоронного бюро, осуществившего погребение
Сумма единовременной выплаты (компенсации) на погребение
Сумма единовременного пособия членам семьи
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения
1
2
3
Начальник филиала Государственной корпорации ___________
Приложение
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1500
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2007 года № 138 "Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат, государственной базовой пенсионной выплаты, выплат государственных базовых социальных пособий военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания и классные чины, за исключением таможенных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 5, ст. 68).
2. Пункт 26 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 352 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 13, ст. 157).
3. Пункт 35 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан в области пожарной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2008 года № 1068 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан в области пожарной безопасности" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 43, ст. 492).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 322 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2007 года № 138" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 15, ст. 116).
5. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2010 года № 748 "О внесении дополнений и изменения в постановления Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1998 года № 803 и от 23 февраля 2007 года № 138" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 45, ст. 405).

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.11.2016 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Зейнетақы ісінің №
Қайтыс болған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жерлеуді жүзеге асырған жерлеу бюросының атауы
Жерлеуге біржолғы төлем (өтемақы) сомасы
Отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақы сомасы
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Мемлекеттік корпорация филиалының бастығы ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1500 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Кеден органдарын қоспағанда, әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар мен сыныптық шендер берiлген қызметкерлерiне, сондай-ақ әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды тағайындау мен төлеудi жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы № 138 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 5, 68-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 352 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 26-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 13, 157-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің өрт қауіпсіздігі саласындағы кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қарашадағы № 1068 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің өрт қауіпсіздігі саласындағы кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 35-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 43, 492-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы № 138 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 322 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 15, 116-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 26 тамыздағы № 803 және 2007 жылғы 23 ақпандағы № 138 қаулыларына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 шілдедегі № 748 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 45, 405-құжат).

6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 327 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2007 года № 138" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 28, ст. 345).
7. Пункт 8 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427 "Об утверждении Правил регистрации внутренних мигрантов и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 5, ст. 93).
8. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2011 года № 648 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 41, ст. 534).
9. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 1196 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 71, ст. 1028).

6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы № 138 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 327 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 28, 345-құжат).
7. "Ішкі көшіп-қонушыларды тіркеу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 8-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 5, 93-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 маусымдағы № 648 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 41, 534-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1196 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 71, 1028-құжат).