Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 654
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра культуры и спорта РК от 23.04.2015 г. № 147.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики, назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан»;
2) стандарт государственной услуги «Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность»;
3) стандарт государственной услуги «Проведение религиоведческой экспертизы»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача решения о согласовании расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 137
Стандарт государственной услуги
«Согласование деятельности иностранных религиозных объединений
на территории республики, назначения иностранными религиозными
центрами руководителей религиозных объединений
в Республике Казахстан»

Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 654 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 147 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктерінің басшыларын тағайындауын келiсу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Дінтану сараптамасын жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы шешім беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайларды ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде орналастыруға келісу туралы шешім беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                      С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
«Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн,
шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни
бiрлестiктерінің басшыларын тағайындауын келiсу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики, назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам религий.
3. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам религий (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики или назначения иностранным религиозным центром руководителей религиозного объединения в Республике Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю (либо его представителя по доверенности):
для согласования деятельности иностранных религиозных объединений на территории Республики Казахстан:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, подтверждающий местонахождение иностранного религиозного объединения;
3) печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения иностранного религиозного объединения, содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности;

1. Жалпы ережелер
1. «Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктерінің басшыларын тағайындауын келiсу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтiзбелiк 30 (отыз) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiне немесе шетелдiк дiни орталықтың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктердің басшыларын тағайындауына келiсім-хат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесi – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасы сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн келiсу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) шетелдік дiни бiрлестiктiң орналасқан жерін растайтын құжат;
3) шетелдiк дiни бiрлестiктің пайда болу тарихы мен діни наным негіздерін ашатын, өзіне тиісті діни қызмет туралы мәліметтерден тұратын баспа діни материалдар;

4) легализованный или апостилированный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное религиозное объединение является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языках;
для согласовании назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан:
1) ходатайство, содержащее сведения о кандидате, его предыдущей деятельности в иностранном религиозном центре по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) решение о назначении кандидата руководителем религиозного объединения, действующего на территории Республики Казахстан;
3) копия паспорта или удостоверения личности кандидата на должность руководителя религиозного объединения.
В случае предоставления документов на иностранном языке, предоставляется их нотариально засвидетельствованный перевод на государственный и русский языки с нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан подлинностью подписи переводчика, осуществлявшего перевод.
Подтверждением принятия услугодателем пакета документов, перечисленных в настоящем пункте от услугополучателя, является копия заявления услугополучателя со штампом услугодателя, содержащая дату и время приема документов, с указанием фамилии, имени, отчества лица, принявшего документы.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является, если деятельность руководителя религиозного объединения в Республике Казахстан, может создать угрозу конституционному строю, общественному порядку, правам и свободам человека, здоровью и нравственности населения.
3. Порядок обжалования решения, действий (бездействий)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, жалоба подается в письменной форме на имя руководителя услугодателя, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4) құрылтайшы шетелдік діни бірлестік шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын заңдастырылған немесе апостиль қайылған, мемлекеттік және орыс тіліндегі аудармасы бар нотариалды куәландырылған құжат;
шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктердің басшыларын тағайындауына келiсу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үміткер туралы, оның шетелдiк дiни орталықтағы бұрынғы қызметi туралы мәлiметтер қамтылған қолдаухат;
2) үміткерді Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн дiни бiрлестiктiң басшысы етiп тағайындау туралы шешiм;
3) дiни бiрлестiктiң басшысы лауазымына үміткердің паспортының немесе жеке куәлiгiнiң көшiрмесi.
Құжаттар шетел тілінде ұсынылған жағдайда, олардың қазақ және орыс тiлдерiне аудармасының дұрыстығы Қазақстан Республикасында нотариалды куәландырылған аудармашы қолының түпнұсқалығы Қазақстан Республикасында нотариалды куәландырылған түрiндегі аудармасы ұсынылады.
Құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
10. Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiк басшысының қызметi конституциялық құрылысына, қоғамдық тәртiпке, адамның құқықтары мен бостандықтарына, тұрғындардың денсаулығы мен адамгершілігіне қатер төндiретiн болса, мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдардың
шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік көрсетілген қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымданған жағдайда, шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша нысанда берiледi.
Шағым қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайларда, жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде, не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол берiледi.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Особенности оказания государственной услуги услугополучателям с ограниченными возможностями при обращении к услугодателю: здание оборудовано пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.
14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе www.din.gov.kz и на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, по телефонам услугодателя.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Согласование деятельности иностранных
религиозных объединений на территории республики,
назначения иностранными религиозными
центрами руководителей религиозных
объединений в Республике Казахстан»
форма заявления
Председателю Агентства Республики
Казахстан по делам религий
_________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от заявителя ________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
адрес и телефон для физических лиц.
Наименование организации,
почтовый адрес и телефон
для юридических лиц)
Заявление
о согласовании деятельности иностранного религиозного
объединения на территории Республики Казахстан
Я, ____________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя иностранного религиозного объединения)
________________________________________________________________,
(паспорт или иной документ, удостоверяющий личность (дата, номер, орган выдавший документ)
________________________________________________________________,
(вероисповедная принадлежность иностранного религиозного объединения)
прошу согласовать деятельность ____________________________________
(полное название иностранного религиозного объединения)
на территории Республики Казахстан.
Приложение:
1)
2)
Подпись заявителя _______________ Дата подачи заявления ____________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Согласование деятельности иностранных
религиозных объединений на территории республики,
назначения иностранными религиозными
центрами руководителей религиозных
объединений в Республике Казахстан»
форма ходатайства
Председателю Агентства Республики
Казахстан по делам религий
_________________________________
(фамилия, инициалы)
от руководителя иностранного религиозного
объединения ___________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
адрес и телефон для физических лиц)
Ходатайство
о назначении иностранным религиозным центром руководителя
религиозного объединения в Республике Казахстан
Настоящим прошу согласовать назначение в Республике Казахстан
__________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя религиозного объединения в Республике Казахстан)
руководителем ____________________________________________________,
(полное наименование религиозного объединения в Республике Казахстан)
паспорт или иной документ, удостоверяющий личность,
__________________________________________________________________
дата, номер, орган выдавший документ)
_________________________________________________________________.
(указать сведения о предыдущей деятельности кандидата в иностранном религиозном центре) _____________________________________________,
(сведения о местонахождении иностранного религиозного центра)
__________________________________________________________________.
(данные документа (номер регистрации, дата, орган выдавший документ, срок действия), удостоверяющего, что учредитель – иностранный религиозный центр является юридическим лицом по законодательству иностранного государства)
___________________________________________________________________.
(вероисповедная принадлежность иностранного религиозного объединения и его местонахождение)
Приложение:

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетілетін қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері: ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары www.din.gov.kz интернет-ресурсында және www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының телефоны, көрсетілетін қызметті берушінің телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Республика аумағындағы шетелдiк дiни
бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни
орталықтардың Қазақстан
Республикасындағы
дiни бiрлестiктерінің басшыларын
тағайындауын келiсу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
өтініш нысаны
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің төрағасы
_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші ___________________________________________
(жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), мекенжайы мен телефоны.
Заңды тұлғалар үшін ұйымның атауы,
почталық мекенжайы мен телефоны)
Қазақстан Республикасының аумағында шетелдiк дiни бiрлестiктің
қызметiне келiсім беру туралы өтініш
Мен, __________________________________________________________
(шетелдік дiни бiрлестiк басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
____________________________________________________________________,
(паспорт немесе жеке басын куәландыратын өзге құжат
(берілген күні, нөмер, құжатты берген орган)
____________________________________________________________________,
(шетелдік дiни бiрлестiктiң ұстанатын діні)
Қазақстан Республикасы аумағындағы __________________________________
(шетелдік дiни бiрлестiктің толық
атауы)
қызметіне келісуді сұраймын.
Қосымша:
1)
2)
Өтініш берушінің қолы ______________ Өтініш берген күні _____________
«Республика аумағындағы шетелдiк дiни
бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни
орталықтардың Қазақстан
Республикасындағы
дiни бiрлестiктерінің басшыларын
тағайындауын келiсу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
қолдаухат нысаны
Қазақстан Республикасы
Дін істері агенттігінің төрағасы
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
шетелдiк дiни бiрлестiктiң басшысынан
___________________________________________
(жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) мекенжайы мен телефоны)
Қазақстан Республикасында шетелдiк дiни орталықтың дiни
бiрлестiктің басшысын тағайындауы туралы қолдаухат
Осымен Қазақстан Республикасындағы ____________________________
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктің толық атауы)
басшысы ретінде ____________________________________________________,
(Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiк басшысының
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
паспорт немесе жеке басын куәландыратын өзге құжат
_____________________________________________________________________
(берілген күні, нөмірі, құжатты берген орган)
тағайындауға келісуіңізді сұраймын.
____________________________________________________________________
(кандидаттың шетелдiк дiни орталықтағы бұрынғы қызметi туралы
мәлiметтерді көрсету керек)
____________________________________________________________________,
(шетелдік дiни орталықтың орналасқан жерi туралы мәліметтер)
____________________________________________________________________.
(құрылтайшы шетелдік діни орталықтың шетел мемлекетінің заңнамасы
бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын құжат
(тіркеу нөмірі, күні, құжатты берген орган, қолданылу мерзімі)
____________________________________________________________________.
(шетелдiк дiни орталықтың ұстанатын дiнi мен орналасқан жері)
Қосымша:

1)
2)
Подпись заявителя _______________ Дата подачи заявления ____________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 137
Стандарт государственной услуги
«Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих
миссионерскую деятельность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам религий.
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы (далее – управления).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 30 (тридцать) календарных дней;
срок регистрации или перерегистрации приостанавливается при проведении религиоведческой экспертизы для получения заключения по материалам. Экспертиза проводится в срок, не превышающий тридцать календарных дней со дня поступления объекта экспертизы. Срок проведения экспертизы может продлеваться на тридцать календарных дней при необходимости изучения экспертом (экспертами) дополнительных материалов и информации для проведения экспертизы.
В случае приостановления оказания государственной услуги по основанию, указанному в подпункте 1) пункта 4 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель уведомляет в течение двух рабочих дней со дня приостановления (продления религиоведческой экспертизы) о приостановлении оказания государственной услуги с указанием его срока;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации (перерегистрации) миссионера по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

1)
2)
Өтініш берушінің қолы _____________ Өтініш берген күні ______________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
«Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының дін істері басқармалары (бұдан әрі – басқармалар) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтiзбелiк 30 (отыз) күн;
материалдар бойынша қорытынды алу үшін дінтану сараптамасын жүргізу кезінде тіркеу немесе қайта тіркеу мерзімі тоқтатыла тұрады. Сараптама жүргiзу мерзiмі сараптама объектісі келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды. Сараптама жүргiзу үшiн сарапшының (сарапшылардың) қосымша материалдар мен ақпаратты зерделеуі қажет болған жағдайда, сараптама жүргiзу мерзiмi күнтiзбелiк отыз күнге ұзартылуы мүмкiн;
Осы көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тоқтатылған (дінтану сараптамасы ұзартылған) жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші тоқтатылғаннан (дінтану сараптамасы ұзартылған) бастап екі жұмыс күні ішінде оның мерзімін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуді уақытша тоқтату туралы хабарлайды;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя и управления - с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю (либо его представителя по доверенности):
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия паспорта или удостоверения личности услугополучателя;
3) документ, выданный религиозным объединением на право осуществления миссионерской деятельности от имени религиозного объединения;
4) религиозная литература, иные информационные материалы религиозного содержания, предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.
Иностранцы и лица без гражданства в Республике Казахстан для регистрации в качестве миссионера дополнительно представляют следующие документы:
1) легализованный или апостилированный документ, удостоверяющий, что религиозное объединение, которое представляет миссионер, является официально зарегистрированным по законодательству иностранного государства;
2) приглашение религиозного объединения, зарегистрированного в Республике Казахстан.
Документы на иностранном языке представляются с нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан верностью перевода на государственный и русский языки и нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан подлинностью подписи переводчика, осуществлявшего перевод.
Подтверждением принятия пакета документов и предметов, перечисленных в настоящем пункте от услугополучателя, является копия заявления услугополучателя со штампом, содержащая дату и время приема документов, с указанием фамилии, имени, отчества лица, принявшего документы.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) отрицательное заключение религиоведческой экспертизы;
2) миссионерская деятельность, представляющая угрозу конституционному строю, общественному порядку, правам и свободам человека, здоровью и нравственности населения.
3. Порядок обжалования решения, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, жалоба подается в письменной форме на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің және басқарманың жұмыс кестесi – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы паспортының немесе жеке куәлігінің көшірмесі;
3) діни бірлестік атынан миссионерлік қызметті жүзеге асыруға құқығы бар діни бірлестік берген құжат;
4) миссионерлік қызметке арналған діни әдебиет, діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдар, діни мақсаттағы заттар.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар Қазақстан Республикасында миссионер ретінде тіркелу үшін қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) миссионер өкілдік етіп отырған діни бірлестіктің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша ресми тіркелгенін куәландыратын заңдастырылған немесе апостиль қойылған құжат;
2) Қазақстан Республикасында тіркелген діни бірлестіктің шақыру құжаты.
Шет тіліндегі құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аудармасының дұрыстығы Қазақстан Республикасында нотариалды куәландырылған және аударманы жүзеге асырған аудармашының қолының түпнұсқалығы Қазақстан Республикасында нотариалды куәландырылған түрінде ұсынылады.
Құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
10. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтен бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) дінтану сараптамасының теріс қорытындысы;
2) конституциялық құрылысқа, қоғамдық тәртіпке, адамның құқықтары мен бостандықтарына, тұрғындардың денсаулығы мен адамгершілігіне қатер төндіретін миссионерлік қызмет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдардың
шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік көрсетілген қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымданған жағдайда, шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімінің атына жазбаша нысанда берiледi.
Шағым қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайларда, жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде, не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол берiледi.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Особенности оказания государственной услуги услугополучателям с ограниченными возможностями при обращении к услугодателю: здание оборудовано пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.
14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе www.din.gov.kz и на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, по телефонам услугодателя.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Проведение регистрации и
перерегистрации лиц, осуществляющих
миссионерскую деятельность»
форма свидетельства
Акимат___________________________________________
(области, города республиканского значения и столицы)
Свидетельство
о регистрации (перерегистрации) миссионера
________________________
(регистрационный номер)
город _______ « » 20 года
Настоящее свидетельство выдано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях»________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, которому выдается свидетельство)
и подтверждает регистрацию (перерегистрацию) в качестве миссионера с «___» __________ 20__года.
Территория, в пределах которой осуществляет свою деятельность:____.
Дата первичной регистрации «__»________20__года
(указывается при перерегистрации)
Паспорт или удостоверение личности:_______________________________.
(дата выдачи, номер, орган выдавший документ)
Гражданство:______________________________________________________.
__________________________________________________________________
(принадлежность к вероисповеданию и наименование религиозного объединения от имени, которого осуществляет миссионерскую деятельность)
Данное свидетельство действительно до «__»______20__года
Аким либо уполномоченное им лицо (с указанием должности, фамилии и инициалов)___________________________________________________________
Подпись ________ Печать
Серия бланка              № бланка
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение регистрации и
перерегистрации лиц, осуществляющих
миссионерскую деятельность»
форма заявления
Акиму ______________________________
(области, города республиканского значения,
столицы)________________________________
(фамилия, инициалы)
от заявителя ___________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
адрес и телефон для физических лиц)
Заявление
на регистрацию (перерегистрацию) миссионера
Фамилия, имя, отчество заявителя: __________________________________
Адрес местонахождения (проживания):_________________________________
Паспорт или иной документ, удостоверяющий личность (дата выдачи, номер, орган выдавший документ)____________________________________.
Гражданство:______________________________________________________.
__________________________________________________________________.
(принадлежность к вероисповеданию и наименование религиозного объединения от имени которого осуществляет миссионерскую деятельность)
Срок миссионерской деятельности: ___________________________________.
Срок действия визы ________________________________________________.
Территория осуществления деятельности: _____________________________.
(область, город республиканского значения или столица)
Я __________________________________________________ подтверждаю,
(фамилия, имя, отчество)
что с законодательством Республики Казахстан в части, касающейся регулирования деятельности миссионеров ознакомлен _________________.
(подпись)
Приложение:
Подпись заявителя _______________ Дата подачи заявления ____________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 137
Стандарт государственной услуги «Проведение
религиоведческой экспертизы»

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетілетін қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері: ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары www.din.gov.kz интернет-ресурсында және www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының телефоны, көрсетілетін қызметті берушінің телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Миссионерлік қызметті жүзеге
асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
куәлік нысаны
____________________________________________________________ әкімдігі
(облысының, республикалық маңызы бар қаланың және астананың)
Миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы
куәлік
________________________
(тіркеу нөмірі)
_______ қаласы                            20  жылғы «  »
Осы куәлік «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» 2011
жылғы 11 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
____________________________________________________________ берілген
(куәлік берілетін адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
және миссионер ретінде 20__ жылғы «___» __________ тіркелгенін
растайды.
Өз қызметін жүзеге асыратын аумақ шегі: ____________________________.
Алғашқы тіркелген күні 20__ жылғы «___» _____________________________
(қайта тіркелген кезде көрсетіледі)
Паспорт немесе жеке куәлігі:
____________________________________________________________________.
(берілген күні, нөмірі, құжатты берген орган)
Азаматтығы: ________________________________________________________.
____________________________________________________________________.
(дiни ұстанымы және атынан миссионерлік қызмет атқаратын діни
бірлестіктің атауы)
Осы куәлік 20__ жылғы «___» __________________ дейін жарамды.
Әкім не ол уәкілеттік берген тұлға (лауазымы мен тегi, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
Қолы __________________________________ Мөр
Бланк сериясы                           Бланк №
«Миссионерлік қызметті жүзеге
асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
өтініш нысаны
_______________________________________________
(облысының, республикалық маңызы бар қаланың,
астананың) әкіміне
_______________________________________________
(тегi, аты-жөні)
өтiнiш берушi _______________________________________________
(жеке тұлғалар үшiн тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған жағдайда), мекенжайы және телефоны)
Миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге)
өтініш
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты: ___________________________
Орналасқан (тұратын) мекенжайы: _____________________________________
Паспорт немесе жеке басын куәландыратын басқа құжат (күні, нөмірі,
құжатты берген орган) ______________________________________________.
Азаматтығы: ________________________________________________________.
____________________________________________________________________.
(дiни ұстанымы және атынан миссионерлік қызмет атқаратын діни
бірлестіктің атауы)
Миссионерлік қызмет мерзімі: _______________________________________.
Визаның қолданылу мерзімі __________________________________________.
Қызметті жүзеге асыру аумағы: ______________________________________.
(облыс, республикалық маңызы бар қала немесе астана)
Мен, ___________________________________________________ миссионерлер
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
қызметін реттеуге қатысты бөлігінде Қазақстан Республикасының
заңнамасымен танысқанымды растаймын _________________________ (қолы).
Қосымша:
Өтініш берушінің қолы ____________ Өтініш берілген күн ______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
«Дінтану сараптамасын жүргізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение религиоведческой экспертизы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам религий.
3. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам религий (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – письмо услугодателя о результатах экспертного заключения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю (либо его представителя по доверенности):
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность - для физических лиц или копию свидетельства* либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) религиозного объединения - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала для сверки;
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) копия документа, подтверждающего поступление объекта экспертизы в библиотечные фонды организаций Республики Казахстан, либо копия заявления обращения за регистрацией миссионеров или религиозного объединения, либо копия документа, подтверждающего ввоз на территорию Республики Казахстан. Данные документы предоставляются в случаях: поступления религиозной литературы, иных информационных материалов религиозного содержания в библиотечные фонды организаций Республики Казахстан, а также в уполномоченный орган; обращения физических лиц за регистрацией в качестве миссионеров и регистрацией религиозных объединений; ввоза информационных материалов религиозного содержания, за исключением материалов, предназначенных для личного пользования;

1. Жалпы ережелер
1. «Дінтану сараптамасын жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтiзбелiк 30 (отыз) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – көрсетілетін қызметті берушінің сараптамалық қорытынды нәтижелері туралы хаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсынылу нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесi – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшiн салыстырып тексеру мақсатында құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып – діни бірлестікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшiрмесi;
Ескертпе:* «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға өз қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;
3) сараптама объектісінің Қазақстан Республикасы ұйымдарының кітапхана қорларына түскенін растайтын құжаттың көшірмесі не миссионерлерді немесе діни бірлестікті тіркеу үшін берілген өтініштің көшірмесі, не Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін растайтын құжаттың көшірмесі. Аталған құжаттар мынадай жағдайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы ұйымдарының кітапхана қорларына сондай–ақ уәкілетті органға діни әдебиеттің, діни мазмұндағы өзге де ақпараттың материалдардың түсуі; жеке тұлғалардың миссионерлер ретінде тіркеу және діни бірлестіктерді тіркеу туралы өтініші; жеке өзі пайдалануға арналған материалдарды қоспағанда, діни мазмұндағы ақпараттық материалдарды әкелу;

13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе www.din.gov.kz и на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, по телефонам услугодателя.
15. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Проведение религиоведческой экспертизы»
форма заявления
Председателю Агентства Республики
Казахстан по делам религий
________________________________
(фамилия, инициалы)
от Заявителя
_______________________________
_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
адрес и телефон для физических лиц.
Наименование, почтовый адрес и
телефон для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас провести религиоведческую экспертизу на следующие религиозные материалы:___________________________________________
(перечислить объекты экспертизы с указанием автора (и/или переводчика, составителя), выходные данные (город, издательство, год изданий, количество страниц)
Проведение религиоведческой экспертизы необходимо в связи с ___
__________________________________________________________________
(указывается причина, при этом в случае поступления в библиотечные фонды организаций необходимо указать наименование организации и дату поступления, в случае обращения за регистрацией миссионеров либо религиозного объединения – дату и орган, принявший такое обращение, в случае ввоза на территорию Республики Казахстан - дата ввоза)
Подпись заявителя, дата подписания,
печать (для юридических лиц)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 137
Стандарт государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений),
определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений)
в культовые здания (сооружения)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам религий.

13. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары www.din.gov.kz интернет-ресурсында және www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының телефоны, көрсетілетін қызметті берушінің телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Дінтану сараптамасын жүргізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
өтініш нысаны
Қазақстан Республикасы
Дін істері агенттігінің төрағасы
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
(жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса) мекенжайы мен
телефоны. Заңды тұлғалар үшін
почталық мекенжайы мен телефоны)
Өтініш
Сізден төмендегі діни материалдарға дінтану сараптамасын
жүргізуді сұраймын: _________________________________________________
(авторы (және/немесе аудармашы, құрастырушы), басылым деректері (қала, баспасы, шыққан
жылы, бет саны) сараптама нысанының атауын көрсете отырып тізбелеу)
Дінтану сараптамасын жүргізу __________________________________
__________________________________________________________ байланысты
(себебі көрсетіледі, бұл ретте ұйымның кітапхана қорына түскен жағдайда ұйымның атауы
мен түскен күнін көрсету қажет, миссионерлерді немесе діни бірлестікті тіркеуге өтініш
берілген жағдайда,  қабылданған күнін және мұндай өтінішті қабылдаған органды,
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген жағдайда – әкеліну күнін көрсету
қажет)
Өтініш берушінің қолы, күні,
мөр (заңды тұлғалар үшін)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
«Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» – мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі әзірлеген.

3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы (управления архитектуры и градостроительства по согласованию с управлениями по делам религий) (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются управлениями архитектуры и градостроительства местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы (далее – управления).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – решение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения или о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя и управлений - с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для строительства культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность – для физических лиц или копию свидетельства* либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) религиозного объединения – для юридических лиц с обязательным предоставлением оригинала документа для сверки.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары (дін істері басқармаларымен келісім бойынша сәулет және қала құрылысы басқармалары) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының сәулет және қала құрылысы басқармалары (бұдан әрі – басқармалар) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімі немесе осы стандарттың 10-тармағына көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің және басқарманың жұмыс кестесi – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшiн салыстырып тексеру мақсатында құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып – діни бірлестікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшiрмесi;

Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) справка - обоснование о строительстве культового здания (сооружения) в произвольной форме, подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования культового здания (сооружения) и религиозного объединения, которому оно будет принадлежать, цели строительства, количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории, кандидатуры священнослужителя культового здания (сооружения);
4) копия решения собрания (схода) местного сообщества, действующего на территории аула (села), поселка, микрорайона, квартала, где планируется строительство культового здания (сооружения), о согласии на строительство культового здания (сооружения) (предоставляется при наличии вблизи жилых домов);
для перепрофилирования (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения):
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность – для физических лиц или копию свидетельства* либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) религиозного объединения – для юридических лиц с обязательным предоставлением оригинала документа для сверки.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) копия правоустанавливающего документа с приложением копии технического паспорта недвижимости и копия идентификационного документа на земельный участок нотариально засвидетельствованные либо представляются оригиналы документов для сверки;
4) справка об отсутствии обременения на объект недвижимости;
5) письмо о согласии собственника на перепрофилирование здания (сооружения) в культовое здание (сооружение)(предоставляется в случае арендованного помещения);

Ескертпе:* «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға өз қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;
3) тіркелген діни бірлестіктің басшысы қол қойған ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы еркін нысандағы негіздеме (ғибадат үйінің (ғимаратының) атауы және ол тиесілі болатын діни бірлестік, құрылыстың мақсаттары, аталған аумақта діни қажеттілігін қанағаттандыруға мұқтаж келушілер саны, ғибадат үйінде (ғимаратында) қызмет ететін діни қызметкерлерге үміткерлер көрсетілген);
4) ғибадат үйін (ғимаратын) салу жоспарланып отырған ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) ғибадат үйін (ғимаратын) салуға (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда ұсынылады) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі;
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшiн салыстырып тексеру мақсатында құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып – діни бірлестікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшiрмесi;
Ескертпе:* «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға өз қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;
3) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының көшірмесімен қоса, құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі және жер учаскесінің сәйкестендіру құжатының көшірмесі, нотариалды куәландырылған не салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылады;
4) жылжымайтын мүлiк нысанына ауыртпалықтардың жоқ екендігі туралы анықтама;
5) меншік иесінің үйді (ғимаратты) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта бейіндеуге келісуі туралы хаты (ғимарат жалға алынған жағдайда ұсынылады);

6) справка - обоснование о перепрофилировании здания (сооружения) в культовое здание (сооружение) в произвольной форме, подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования культового здания (сооружения) и религиозного объединения, которому оно будет принадлежать, цели перепрофилирования, количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории, кандидатуры священнослужителя культового здания (сооружения);
7) копия решения собрания (схода) местного сообщества, действующего на территории аула (села), поселка, микрорайона, квартала, где планируется перепрофилирование здания (сооружения), о согласии на перепрофилирование в культовое здание или сооружение (предоставляется при наличии вблизи жилых домов).
Подтверждением принятия пакета документов, перечисленных в настоящем пункте от услугополучателя, является копия заявления услугополучателя со штампом, содержащая дату и время приема документов, с указанием фамилии, инициалов лица, принявшего документы.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги является расположение здания (сооружения) на территории и в зданиях государственных органов, организаций, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, судебных и правоохранительных органов, других служб, связанных с обеспечением общественной безопасности, защитой жизни и здоровья физических лиц, организаций образования, за исключением духовных (религиозных) организаций образования.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, жалоба подается в письменной форме на имя акима области, города республиканского значения и столицы по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

6) тіркелген діни бірлестіктің басшысы қол қойған ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы еркін нысандағы негіздеме (ғибадат үйінің (ғимаратының) атауы және ол тиесілі болатын діни бірлестік, құрылыстың мақсаттары, аталған аумақта діни қажеттілігін қанағаттандыруға мұқтаж, келушілер саны, ғибадат үйінде (ғимаратында) қызмет ететін діни қызметкерлерге үміткерлер көрсетілген);
7) ғибадат үйін (ғимаратын) салу жоспарланып отырған ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) ғибадат үйін (ғимаратын) салуға (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда ұсынылады) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі;
Құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
10. Үйдің (ғимараттың) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, Қарулы күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың, сот және құқық қорғау органдарының, қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етумен, жеке тұлғалардың өмірі мен денсаулығын қорғаумен байланысты басқа да қызметтердің, діни білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарының ғимараттарында және аумағында орналасуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдардың
шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік көрсетілген қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымданған жағдайда, шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімінің атына жазбаша нысанда берiледi.
Шағым қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайларда, жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде, не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол берiледi.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Особенности оказания государственной услуги услугополучателям с ограниченными возможностями при обращении к услугодателю: здание оборудовано пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.
14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет–ресурсе www.din.gov.kz и на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, по телефонам услугодателя.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
об определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в
культовые здания (сооружения)»
форма заявления
Акиму _______________(области, города
республиканского значения, столицы)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от Заявителя
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(фамилия, имя, отчество, адрес
и телефон для физических лиц.
Наименование организации,
почтовый адрес и телефон
для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас выдать решение о строительстве культового здания (сооружения) на земельном участке, площадью ________ га, расположенного по адресу:
___________________________________________________________________.
Культовое здание (сооружение) _______________________________.
(конфессиональная принадлежность)
Источник финансирования строительства культового здания (сооружения) ________________.
Вместимость культового здания (сооружения) (указывается количество прихожан)__________.
_______________
Подпись, дата
Печать (для юридических лиц)
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
об определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в
культовые здания (сооружения)»
форма заявления
Акиму _______________ (области, города
республиканского значения, столицы)
__________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от Заявителя
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(фамилия, имя, отчество, адрес
и телефон для физических лиц.
Наименование организации,
почтовый адрес и телефон
для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас выдать решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) с « ____________________ » в культовое здание (сооружение), расположенного по адресу __________________________________________.
Культовое здание (сооружение) _______________________________.
(конфессиональная принадлежность)
Вместимость культового здания (сооружения) (указывается количество прихожан)____________.
________________
Подпись, дата
Печать (для юридических лиц)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 137
Стандарт государственной услуги
«Выдача решения об утверждении расположения специальных
стационарных помещений для распространения религиозной
литературы и иных информационных материалов религиозного
содержания, предметов религиозного назначения»

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетілетін қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері: ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары www.din.gov.kz интернет-ресурсында және www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының телефоны, көрсетілетін қызметті берушінің телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Ғибадат үйлерiн (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерiн айқындау, сондай-ақ
үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимараттары)
етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешiм беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Өтініш нысаны
__________________ (облысының, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың) әкіміне
____________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өтiнiш берушi
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
(жеке тұлғалар үшiн тегi, аты, әкесiнiң аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлғалар үшiн
ұйымның атауы, почталық мекенжайы және
телефоны)
ӨТIНIШ
____________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жалпы
көлемi _________ гектар жер учаскесiнде ғибадат үйiн (ғимаратын) салу
туралы шешiм берудi сұраймын.
Ғибадат үйi __________________________________________________.
(конфессияға тиесiлiлiгi)
Ғибадат үйi құрылысын қаржыландыру көзi ______________________.
Ғибадат үйiнiң сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
_____________
Қолы, күнi
Мөрi (заңды тұлғаларға)
«Ғибадат үйлерiн (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерiн айқындау, сондай-ақ
үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимараттары)
етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешiм беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Өтініш нысаны
__________________ (облысының, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың) әкіміне
____________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өтiнiш берушi
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
(жеке тұлғалар үшiн тегi, аты, әкесiнiң аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлғалар үшiн
ұйымның атауы, почталық мекенжайы және
телефоны)
ӨТIНIШ
_____________________________________________ мекенжайы бойынша
орналасқан _____________________________ үйiн (ғимаратын) ғибадат үйi
(ғимараты) етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешiм берудi сұраймын.
Ғибадат үйi __________________________________________________.
(конфессияға тиесiлiлiгi)
Ғибадат үйiнiң сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
______________
Қолы, күнi
Мөрi (заңды тұлғаларға)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
«Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық
материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы
тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы шешім беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам религий.
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы (далее – управления).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – решение об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя и управления - с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю (либо его представителя по доверенности):
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность - для физических лиц или копию свидетельства* либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) религиозного объединения - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала для сверки.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;

1. Жалпы ережелер
1. «Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының дін істері басқармалары (бұдан әрі – басқамалар) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтiзбелiк 30 (отыз) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы шешім.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нәтижесiн ұсыну түрі: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетiлетiн қызмет алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасы сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшiн салыстырып тексеру мақсатында құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып – діни бірлестікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшiрмесi;
Ескертпе:* «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға өз қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;

3) справка-обоснование о расположении специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения в произвольной форме, подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наличия количества торговых, подсобных, административно-бытовых помещений, а также помещений целевое назначение которых предназначено для приема, хранения и подготовки к продаже религиозной литературы, иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения; цели создания помещения; отсутствия в пределах пятисот метров от здания (сооружения) зданий организаций образования, за исключением духовных (религиозных) организаций образования, зданий государственных органов, государственных учреждений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, судебных и правоохранительных органов, уголовно-исполнительной системы, а также отсутствия в пределах двухсот метров от здания (сооружения) зданий государственных учреждений, государственных предприятий);
4) копии правоустанавливающего документа с приложением копии технического паспорта недвижимости и (или) копии идентификационного документа на земельный участок нотариально засвидетельствованные либо представляются оригиналы документов для сверки;
5) письмо о согласии собственника на использование помещения для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения (предоставляется в случае арендованного помещения).
Подтверждением принятия пакета документов, перечисленных в настоящем пункте, является копия заявления услугополучателя со штампом, содержащая дату и время приема документов, с указанием фамилии, инициалов лица, принявшего документы.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, жалоба подается в письменной форме на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

3) тіркелген діни бірлестіктің басшысы қол қойған діни әдебиетті, діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуы туралы еркін нысандағы негіздеме (сауда, қосалқы, әкімшілік-шаруашылық үй-жайлардың бар-жоғы, сондай ақ үй-жайдың пайдалану мақсаты діни әдебиеттерді, діни мазмұндағы өзге де ақпаратты сақтауға және сатылымға қоюға әзірлеуге арналғандығы; үй-жайды салу мақсаты; үй-жайдан (ғимараттан) бес жүз метр қашықтықта діни білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдары, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, Қарулы күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сот және құқық қорғау органдары, қылмыстық-атқару жүйесі ғимараттарының жоқ екендігі, сондай-ақ екі жүз метр қашықтықта мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар ғимараттарының жоқ екендігі көрсетілген);
4) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының көшірмесімен қоса, құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі және жер учаскесінің сәйкестендіру құжатының көшірмесі, нотариалды куәландырылған не салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылады;
5) меншік иесінің үй-жайды діни әдебиеттерді және діни мазмұндағы өзге ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін пайдалануға рұқсат етуге келісуі туралы хаты (ғимарат жалға алынған жағдайда ұсынылады).
Құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдардың
шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
10. Мемлекеттік көрсетілген қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымданған жағдайда, шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша нысанда берiледi.
Шағым қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайларда, жазбаша нысанда почта арқылы немесе электронды түрде, не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол берiледi.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Особенности оказания государственной услуги услугополучателям с ограниченными возможностями при обращении к услугодателю: здание оборудовано пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе www.din.gov.kz и на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, по телефонам услугодателя.
15. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача решения об утверждении
расположения специальных стационарных
помещений для распространения
религиозной литературы и иных
информационных материалов
религиозного содержания,
предметов религиозного назначения
местными исполнительными органами»
форма заявления
Акиму __________________
(область, город республиканского
значения, столица)
_______________(фамилия, инициалы)
от заявителя _________________________
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
адрес и телефон для физических лиц,
фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя юридического лица,
наименование, почтовый адрес и
телефон для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас выдать решение об утверждении расположения специального стационарного помещения для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения, расположенного по адресу:
_________________________________________________________________.
Подпись и дата заявителя (физического
либо руководителя юридического лица)
печать (для юридических лиц)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 137
Стандарт государственной услуги
«Выдача решения о согласовании расположения помещений для
проведения религиозных мероприятий за пределами
культовых зданий (сооружений)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача решения о согласовании расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)» (далее – государственная услуга).

11. Көрсетілген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетілетін қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге
де талаптар
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері: ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары www.din.gov.kz интернет-ресурсында және www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының телефоны, көрсетілетін қызметті берушінің телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
«Діни әдебиетті және діни мазмұндағы
өзге де ақпараттық материалдарды,
діни мақсаттағы заттарды тарату үшін
арнайы тұрақты үй-жайлардың
орналастырылуын бекіту туралы шешім
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет көрсету стандартына
қосымша
өтініш нысаны
________________________________________ әкіміне
(облыс, республикалық маңызы бар қала,
астана)
______________________________ (тегi, аты-жөні)
өтiнiш берушi
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
(жеке тұлғалар үшiн тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болса), мекенжайы және телефоны,
заңды тұлғалар үшiн заңды тұлға (басшысының
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса) атауы,
почталық мекенжайы және телефоны)
Өтініш
Сізден __________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды,
діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайдың
орналастырылуын бекіту туралы шешім беруіңізді сұраймын.
Өтініш берушінің (жеке тұлғаның
не заңды тұлға басшысының) қолы
және күні
мөр (заңды тұлғалар үшін)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
«Діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайларды ғибадат
үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде орналастыруға келісу
туралы шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайларды ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде орналастыруға келісу туралы шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

3) справка-обоснование о расположении помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений) в произвольной форме, подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования религиозного объединения, которому оно будет принадлежать; цели создания помещения; количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории; отсутствия в пределах пятисот метров от здания (сооружения) зданий организаций образования, за исключением духовных (религиозных) организаций образования, зданий государственных органов, государственных учреждений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, судебных и правоохранительных органов, уголовно-исполнительной системы, а также отсутствия в пределах двухсот метров от здания (сооружения) зданий государственных учреждений, государственных предприятий);
4) копии правоустанавливающего документа недвижимости и (или) копии идентификационного документа на земельный участок нотариально засвидетельствованные либо представляются оригиналы документов для сверки;
5) копия решения собрания (схода) местного сообщества, действующего в пределах границ той административно-территориальной единицы, где находятся данное здание или помещение, о согласии проведения религиозных мероприятий (предоставляется при наличии вблизи жилых домов);
6) письмо о согласии собственника на использование помещения для проведения религиозных мероприятий (предоставляется в случае арендованного помещения);
7) письмо юридического лица или индивидуального предпринимателя о согласии проведения религиозных мероприятий в данном здании или помещении (предоставляется при нахождении вблизи помещений юридического лица либо индивидуального предпринимателя).
Документы, предусмотренные в подпунктах 6), 7) настоящего пункта, предоставляются с датой, указанной не ранее чем за три месяца до подачи заявления.
Подтверждением принятия пакета документов и предметов, перечисленных в настоящем пункте от услугополучателя, является копия заявления услугополучателя со штампом, содержащая дату и время приема документов, с указанием фамилии, имени, отчества лица, принявшего документы.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является расположение помещения на территории и в зданиях государственных органов, организаций, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, судебных и правоохранительных органов, других служб, связанных с обеспечением общественной безопасности, защитой жизни и здоровья физических лиц, организаций образования, за исключением духовных (религиозных) организаций образования.

3) тіркелген діни бірлестіктің басшысы қол қойған діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайларды ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде орналастыру туралы еркін нысандағы негіздеме (ол тиесілі болатын діни бірлестіктің атауы; үй-жайларды салу мақсаттары, аталған аумақта діни қажеттілігін қанағаттандыруға мұқтаж келушілер саны; үй-жайдан (ғимараттан) бес жүз метр қашықтықта діни білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдары, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, Қарулы күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сот және құқық қорғау органдары, қылмыстық-атқару жүйесі ғимараттарының жоқ екендігі, сондай-ақ екі жүз метр қашықтықта мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар ғимараттарының жоқ екендігі көрсетілген);
4) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының көшірмесімен қоса, құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі және жер учаскесінің сәйкестендіру құжатының көшірмесі, нотариалды куәландырылған не салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылады;
5) осы үй-жай немесе ғимарат орналасқан ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) діни іс-шараларды өткізуге (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда ұсынылады) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі;
6) меншік иесінің үй-жайды діни іс-шараларды өткізу үшін пайдалануға келісуі туралы хаты (ғимарат жалға алынған жағдайда ұсынылады);
7) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің аталған ғимаратта немесе үй-жайда діни іс-шараларды өткізуге (жақын маңда заңды тұлғаның не жеке кәсіпкердің үй-жайлары болған жағдайда ұсынылады) келісетіні туралы хаты беріледі.
Осы тармақтың 6), 7) тармақшаларында көзделген құжаттарда көрсетілген күн өтініш берілгенге дейін үш айдан артық болмауға тиіс.
Құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
10. Үй-жайдың мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, Қарулы күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың, сот және құқық қорғау органдарының, қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етумен, жеке тұлғалардың өмірі мен денсаулығын қорғаумен байланысты басқа да қызметтердің, діни білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарының ғимараттарында және аумағында орналасуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2012 года № 211 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность» и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 33, ст. 426).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 74, ст. 1086).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2013 года № 320 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности и внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 24, ст. 385).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2013 года № 460 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2012 года № 211 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность» и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 31, ст. 476).

1. «Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 ақпандағы № 211 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 33, 426-құжат);
2. «Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 74, 1086-құжат);
3. «Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 320 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 24, 385-құжат).
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 мамырдағы № 460 қаулысы «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Миссионерлiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғаларды тiркеудi және қайта тiркеудi жүргiзу» мемлекеттiк қызмет стандартын бекiту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» 2012 жылғы 7 ақпандағы № 211 және «Дiни қызмет саласында мемлекеттiк қызмет көрсету стандарттарын бекiту туралы» 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 31, 476-құжат).