Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам присуждения международной стипендии "Болашак"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 652
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 652 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра образования и науки РК от 09.04.2015 г. № 187.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак»;
3) стандарт государственной услуги «Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак»;
4) стандарт государственной услуги «Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии «Болашак»;
5) стандарт государственной услуги «Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии «Болашак»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 146
Стандарт государственной услуги
«Прием документов для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).

"Болашақ" халықаралық стипендиясын беру мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 652 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 652 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 187 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3)тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын өтеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерді орындауы кезінде қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 146 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған
конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекетік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.

3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги услугополучателем:
1) с момента сдачи пакета документов:
услугодателю – 1 (один) рабочий день;
в ЦОН – 2 (два) рабочих дня (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
при обращении на портал – 2 (два) рабочих дня.
Прием документов осуществляется в сроки, утверждаемые ежегодно Министерством, которые размещаются в средствах массовой информации Республики Казахстан, распространяемых на всей территории Республики Казахстан за 30 (тридцать) календарных дней до начала срока приема документов;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – не более 15 (пятнадцати) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная, бумажная.
6. Результат оказываемой государственной услуги:
1) у услугодателя – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом (далее – рабочий орган), которым является Министерство;
2) в ЦОНе – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган;
3) на портале – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

3. Мемлекеттік қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні;
ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – 2 (екі) жұмыс күні (құжаттардың қабылданған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
порталға өтініш берген кезде – 2 (екі) жұмыс күні;
Құжаттарды қабылдау Білім және ғылым министрлігі жыл сайын бекітетін, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таралатын Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында құжаттарды қабылдау мерзімі басталғанға дейін 30 (отыз) күн бұрын жарияланатын мерзімде жүзеге асырылады;
2) құжаттар пакетін тапсыру кезінде кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды, қағаз жүзінде.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы немесе құжаттарды Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органы болып табылатын Министрлікке (бұдан әрі – жұмыс органы) жеке тәртіппен қарау үшін жіберу туралы қолхат;
2) ХҚО-да – конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы немесе құжаттарды жұмыс органына жеке тәртіппен қарау үшін жіберу туралы қолхат;
3) порталда – уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы немесе құжаттарды жұмыс органына жеке тәртіппен қарау үшін жіберу туралы электронды құжат түріндегі қолхат.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбі – жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағ. 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;

2) ЦОНа: с понедельника по субботу, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. Возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявка работодателя на подготовку специалиста (далее – заявка) по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги с условием сохранения места работы для претендентов участвующих в конкурсе по категориям государственных служащих, научно-педагогических работников, самостоятельно поступивших (для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, претенденты на прохождение стажировки, работников культуры, творческих работников, работников средств массовой информации);
2) рекомендательное письмо от работодателя для претендентов, участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших (за исключением самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, предоставляющих заявку работодателя на подготовку специалиста);
3) заявка от высшего учебного заведения Республики Казахстан с условием сохранения места работы по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги и рекомендацию ученого совета данного высшего учебного заведения (для претендентов участвующих в конкурсе по категории выпускники вузов);
4) заявление в свободной форме на бумажном носителе с указанием обоснований выбранной специальности/темы исследования и страны обучения/прохождения стажировки;
5) заполненная анкета претендента для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» по форме, утвержденной рабочим органом согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) оригиналы и копии удостоверения личности и паспорта услугополучателя (оригиналы после сверки возвращаются услугополучателю);
7) нотариально заверенная копия диплома бакалавра или специалиста с приложением (приложение не предоставляется претендентами на прохождение стажировки), а также в случае обучения в зарубежной организации образования – нотариально заверенную копию удостоверения о признании и нострификации документа об образовании либо копию иного документа о признании документа об образовании;

2) ХҚО: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – сенбі аралығында сағ. 9.00-ден 20.00-ге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электронды» кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады. Электронды кезекті портал арқылы брондауға болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекітетін нысан бойынша мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, өз бетінше оқуға түскендер санаттары бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін жұмыс орнын сақтау шартымен жұмыс берушінің маман даярлауға өтінімі (бұдан әрі – өтінім) (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер, тағылымдамадан өтуге үміткерлер, мәдениет қызметкерлері, шығармашылық қызметкерлер, бұқаралық ақпарат құралдарының қызметкерлері қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін);
2) өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін жұмыс берушіден ұсыным хат (жұмыс берушіден маман даярлауға өтінім ұсынған мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетінше оқуға түскендерді қоспағанда);
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес, жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс орнын сақтау шартымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнының өтінімі және аталған жоғары оқу орнының оқу кеңесінің ұсынымы (жоғары оқу орындарының бітірушілері санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
4) таңдап алынған мамандық/зерттеу тақырыбы мен оқу/тағылымдамадан өту елінің негіздемесі көрсетілген қағаз тасымалдағыштағы еркін нысандағы өтініш;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекіткен нысан бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін үміткер толтырған сауалнама;
6) көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігінің және паспортының түпнұсқалары мен көшірмелері (түпнұсқалар салыстырылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады);
7) қосымшасы бар бакалавр немесе маман дипломының нотариалды куәландырылған көшірмесі (тағылымдамадан өтуге үміткерлер қосымшаны ұсынбайды), сондай-ақ шетелдік білім беру ұйымында оқыған жағдайда – білім туралы құжатты тану және нострификациялау туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі не білім туралы құжатты тану туралы өзге де құжаттың көшірмесі;

8) медицинская справка о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения для лиц, выезжающих за рубеж;
9) нотариально заверенные копии документов, подтверждающие периоды трудовой деятельности для следующих категорий:
для услугополучателей, самостоятельно поступивших на академическое обучение или обучающихся в ведущих зарубежных высших учебных заведениях, включенных в список, на получение степени магистра, доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – общий стаж работы не менее 2 (двух) лет;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе государственными служащими – общий стаж работы на государственной службе не менее 2 (двух) лет, включая последние двенадцать месяцев;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе научными или педагогическими работниками научных организаций и организаций образования Республики Казахстан – общий стаж научной или педагогической работы не менее 1 (одного) года;
для услугополучателей, на прохождение стажировок, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе научными, педагогическими, инженерно-техническими либо медицинскими работниками организаций Республики Казахстан – общий стаж работы не менее 3 (трех) лет, в том числе не менее 12 (двенадцати) месяцев в качестве указанных работников;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе работниками культуры, творческими работниками организаций культуры – общий стаж работы в организациях культуры не менее одного года;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе работниками редакции средств массовой информации – общий стаж работы в области средств массовой информации не менее одного года;
10) копии документов, подтверждающих безусловное приглашение (за исключением финансовых условий и условий повышения уровня знания иностранного языка до требуемого)принимающей на стажировку зарубежной организации с указанием сроков, стоимости (с расшифровкой расчетов) прохождения стажировки с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претенденты на стажировки);
11) программа прохождения стажировки, составленная в соответствии с требованиями, устанавливаемыми рабочим органом, и утвержденную направляющей и принимающей на стажировку организациями (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претендентов на стажировки);

8) шетелге шығатын адамдар үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;
9) мынадай санаттар үшін еңбек қызметінің кезеңдерін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері:
академиялық оқуға өз бетінше түскен немесе магистр, философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу, резидентурада оқу үшін тізімге енгізілген шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында білім алып жатқан көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы жұмыс өтілі кемінде 2 (екі) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде мемлекеттік қызметші болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – соңғы он екі айды қоса алғанда, мемлекеттік қызметтегі жалпы жұмыс өтілі кемінде 2 (екі) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде Қазақстан Республикасының ғылыми ұйымдары мен білім беру ұйымдарының ғылыми немесе педагог қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы ғылыми немесе педагогикалық жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
тағылымдамадан өтуге конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде Қазақстан Республикасы ұйымдарының ғылыми, педагог, инженерлік-техникалық не медициналық қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы жұмыс өтілі кемінде 3 (үш) жыл, оның ішінде көрсетілген қызметкерлер ретінде – кемінде 12 (он екі) ай;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде мәдениет қызметкерлері, мәдениет ұйымдарының шығармашылық қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – мәдениет ұйымдарындағы жалпы жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде бұқаралық ақпарат құралдары редакциясының қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы жалпы жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
10) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, тағылымдамадан өту мерзімдері, құны (есептері ашып жазылған) көрсетілген тағылымдамаға қабылдаушы шетелдік ұйымның шартсыз (қаржылық шарттар мен шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) шақыртуын растайтын құжаттардың көшірмелері (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
11) жұмыс органы белгілейтін және тағылымдамаға жіберуші және қабылдаушы ұйымдар бекіткен талаптарға сәйкес жасалған тағылымдамадан өту бағдарламасы (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);

12) копии документов, подтверждающих безусловное зачисление на академическое обучение (за исключением финансовых условий, и для лиц, поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – условий по повышению уровня знания иностранного языка до требуемого) с указанием программы, специальности и периода обучения и, в случае наличия, официальный документ об успеваемости, выданный зарубежным высшим учебным заведением/справку установленного образца, указывающую специальность, курс (год обучения), форму обучения, информацию о системе оценок, используемых в данном учебном заведении, а также средний балл текущей успеваемости в данном учебном заведении с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших);
13) согласованный с ведущим зарубежным высшим учебным заведением, включенный в список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса (далее – список), индивидуальный учебный план, не превышающий сроки, установленные ведущим зарубежным высшим учебным заведением, для получения данной степени для претендентов, участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших (для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю);
14) копия действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по иностранному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, утверждаемым рабочим органом, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги (в случае его наличия);
15) копия действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по государственному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, в случае его наличия;
в ЦОН:
1) заявка работодателя на подготовку специалиста (далее – заявка) по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги с условием сохранения места работы для претендентов участвующих в конкурсе по категориям государственных служащих, научно-педагогических работников, самостоятельно поступивших (для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, претенденты на прохождение стажировки, работников культуры, творческих работников, работников средств массовой информации) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;

12) оқу бағдарламасы, мамандығы және кезеңі көрсетілген, академиялық оқуға шартсыз (қаржылық шарттарды және философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу, резидентурада білім алу үшін оқуға түскен адамдар үшін – шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру бойынша шартты қоспағанда) қабылданатынын растайтын құжаттардың көшірмелері және бар болған жағдайда, шетелдің жоғары оқу орны берген үлгерімі туралы ресми құжат/оқу мамандығын, курсын (оқу жылын), нысанын, осы оқу орнында пайдаланылатын бағалау жүйесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, аталған оқу орнындағы ағымдағы үлгерімінің орташа балын көрсететін белгіленген үлгідегі анықтама (өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
13) аталған дәрежені алу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орны белгілеген мерзімдерден аспайтын, конкурс жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдің жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізіміне (бұдан әрі – тізім) енгізілген шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен келісілген жеке оқу жоспары (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
14) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес, жұмыс органы бекітетін белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес келетін нәтижесі бар шет тілінен емтихан тапсырғаны туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификаттың (бар болған жағдайда) көшірмесі;
15) бар болған жағдайда, белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес келетін нәтижелері бар мемлекеттік тіл бойынша емтихан тапсыру туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификаттың көшірмесі.
ХҚО-ға:
1) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, өз бетінше оқуға түскендер санаттары бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін жұмыс орнын сақтау шартымен жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс берушінің маман даярлауға өтінімі (бұдан әрі – өтінім) (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер, тағылымдамадан өтуге үміткерлер, мәдениет қызметкерлері, шығармашылық қызметкерлер, бұқаралық ақпарат құралдарының қызметкерлері қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін);

2) рекомендательное письмо от работодателя для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших (за исключением самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, предоставляющих заявку работодателя на подготовку специалиста) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
3) заявка от высшего учебного заведения Республики Казахстан с условием сохранения места работы по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги и рекомендацию ученого совета данного высшего учебного заведения (для претендентов участвующих в конкурсе по категории выпускники вузов) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
4) заявление в свободной форме на бумажном носителе с указанием обоснований выбранной специальности/темы исследования и страны обучения/прохождения стажировки в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
5) заполненная анкета претендента для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» по форме, утвержденной рабочим органом согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) удостоверение личности и паспорт услугополучателя (для идентификации);
7) нотариально заверенная копия диплома бакалавра или специалиста с приложением (приложение не предоставляется претендентами на прохождение стажировки), а также в случае обучения в зарубежной организации образования – нотариально заверенную копию удостоверения о признании и нострификации документа об образовании либо копию иного документа о признании документа об образовании в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
8) медицинская справка о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения для лиц, выезжающих за рубеж в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
9) нотариально заверенные копии документов, подтверждающие периоды трудовой деятельности для следующих категорий, в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа:
для услугополучателей, самостоятельно поступивших на академическое обучение или обучающихся в ведущих зарубежных высших учебных заведениях, включенных в список, на получение степени магистра, доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – общий стаж работы не менее 2 (двух) лет;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе государственными служащими – общий стаж работы на государственной службе не менее 2 (двух) лет, включая последние двенадцать месяцев;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе научными или педагогическими работниками научных организаций и организаций образования Республики Казахстан – общий стаж научной или педагогической работы не менее 1 (одного) года;
для услугополучателей, на прохождение стажировок, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе научными, педагогическими, инженерно-техническими либо медицинскими работниками организаций Республики Казахстан – общий стаж работы не менее 3 (трех) лет, в том числе не менее 12 (двенадцати) месяцев в качестве указанных работников;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе работниками культуры, творческими работниками организаций культуры – общий стаж работы в организациях культуры не менее одного года;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе работниками редакции средств массовой информации – общий стаж работы в области средств массовой информации не менее одного года;

2) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін жұмыс берушіден ұсыным хат (жұмыс берушінің маман даярлауға өтінімін ұсынатын мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетінше оқуға түскендерді қоспағанда);
3) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс орнын сақтау шартымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан өтінім (жоғары оқу орындарының бітірушілері санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
4) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында таңдап алынған мамандық/зерттеу тақырыбы мен оқу/тағылымдамадан өту елінің негіздемелері көрсетілген еркін нысандағы өтініш;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес, жұмыс органы бекіткен нысан бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін үміткерлер толтырған сауалнама;
6) көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігі мен паспорты (сәйкестендіру үшін);
7) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында қосымшасы бар бакалавр немесе маман дипломы (тағылымдамадан өтуге үміткерлер қосымшаны ұсынбайды), сондай-ақ шетелдік білім беру ұйымында оқыған жағдайда – білім туралы құжатты тану және ностификациялау туралы куәліктің көшірмесі не білім туралы құжатты тану туралы өзге де құжаттың көшірмесі;
8) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында шетелге шығатын адамдар үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;
9) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанында мынадай санаттар үшін еңбек қызметінің кезеңдерін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері:
академиялық оқуға өз бетінше түскен немесе магистр, философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу, резидентурада оқу үшін тізімге енгізілген шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында білім алып жатқан көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы жұмыс өтілі кемінде 2 (екі) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде мемлекеттік қызметші болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – соңғы он екі айды қоса алғанда, мемлекеттік қызметтегі жалпы жұмыс өтілі кемінде 2 (екі) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде Қазақстан Республикасының ғылыми ұйымдары мен білім беру ұйымдарының ғылыми немесе педагог қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы ғылыми немесе педагогикалық жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
тағылымдамадан өтуге конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде Қазақстан Республикасы ұйымдарының ғылыми, педагог, инженерлік-техникалық не медициналық қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы жұмыс өтілі кемінде 3 (үш) жыл, оның ішінде көрсетілген қызметкерлер ретінде – кемінде 12 (он екі) ай;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде мәдениет қызметкерлері, мәдениет ұйымдарының шығармашылық қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – мәдениет ұйымдарындағы жалпы жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде бұқаралық ақпарат құралдары редакциясының қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы жалпы жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;

10) копии документов, подтверждающих безусловное приглашение (за исключением финансовых условий и условий повышения уровня знания иностранного языка до требуемого) принимающей на стажировку зарубежной организации с указанием сроков, стоимости (с расшифровкой расчетов) прохождения стажировки с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претенденты на стажировки) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
11) программа прохождения стажировки, составленная в соответствии с требованиями, устанавливаемыми рабочим органом, и утвержденную направляющей и принимающей на стажировку организациями (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претендентов на стажировки) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
12) копии документов, подтверждающих безусловное зачисление на академическое обучение (за исключением финансовых условий, и для лиц, поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – условий по повышению уровня знания иностранного языка до требуемого) с указанием программы, специальности и периода обучения и, в случае наличия, официальный документ об успеваемости, выданный зарубежным высшим учебным заведением/справку установленного образца, указывающую специальность, курс (год обучения), форму обучения, информацию о системе оценок, используемых в данном учебном заведении, а также средний балл текущей успеваемости в данном учебном заведении с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
13) согласованный с ведущим зарубежным высшим учебным заведением, включенный в список, индивидуальный учебный план, не превышающий сроки, установленные ведущим зарубежным высшим учебным заведением, для получения данной степени для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших (для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
14) копия действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по иностранному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, утверждаемым рабочим органом, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги (в случае его наличия) в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;

10) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанындағы мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, тағылымдамадан өту мерзімдері, құны (есептері ашып жазылған) көрсетілген тағылымдамаға қабылдаушы шетелдік ұйымның шартсыз (қаржылық шарттар мен шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) шақыртуын растайтын құжаттар (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
11) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанындағы жұмыс органы белгілейтін және тағылымдамаға жіберуші және қабылдаушы ұйымдар бекіткен талаптарға сәйкес құрастырылған тағылымдамадан өту бағдарламасы (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
12) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанындағы, оқу бағдарламасы, мамандығы және кезеңі көрсетілген, академиялық оқуға шартсыз (қаржылық шарттарды және резидентурада оқуға түскен адамдар үшін шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) қабылданғанын растайтын құжаттар және бар болған жағдайда, шетелдің жоғары оқу орны берген үлгерімі туралы ресми құжатты/оқу мамандығын, курсын (оқу жылын), нысанын, осы оқу орнында пайдаланылатын бағалау жүйесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, осы оқу орнындағы ағымдағы үлгерімінің орташа балын көрсететін белгіленген үлгідегі анықтама (өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
13) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында конкурсқа өз бетінше түскендер санаты бойынша қатысатын үміткерлер үшін аталған дәрежені алу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орны белгілеген мерзімдерден аспайтын конкурс жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдің жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізіміне енгізілген шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен келісілген жеке оқу жоспары (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін);
14) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжатының электрондық көшірмесі нысанында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес, жұмыс органы бекітетін белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес келетін нәтижесі бар шет тілінен емтихан тапсырғаны туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификаттың (бар болған жағдайда) көшірмесі;

15) копия действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по государственному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, в случае его наличия. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, выплату пенсионных отчислений, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица соответствующего государственного органа в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет документы, удостоверяющих личность со сведениями, предоставленными из государственной системы государственного органа, после чего возвращает данный документ услугополучателю.
В случае оказания государственной услуги через ЦОН, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1)номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
на портал:
1) заявка работодателя на подготовку специалиста (далее – заявка) по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги с условием сохранения места работы для претендентов участвующих в конкурсе по категориям государственных служащих, научно-педагогических работников, самостоятельно поступивших (для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, претенденты на прохождение стажировки, работников культуры, творческих работников, работников средств массовой информации) в виде электронной копии документа;
2) рекомендательное письмо от работодателя для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших (за исключением самостоятельно поступивших для получения степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю из числа государственных служащих, научных либо педагогических работников, предоставляющих заявку работодателя на подготовку специалиста) в виде электронной копии документа;

15) бар болған жағдайда, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат көшірмесі нысанындағы, белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес келетін нәтижелері бар мемлекеттік тіл бойынша емтихан тапсыру туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификаттың көшірмесі тапсырылады. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі зейнетақы аударымдарын төлеу құжаттары туралы мәліметтерді ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері жеке басын куәландыратын құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, осыдан кейін ол құжатты көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілген жағдайда, көрсетілетін қызмет алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мынадай мәліметтер көрсетіліп тиісті құжаттың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұраныстың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
порталға:
1) мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, өз бетінше оқуға түскендер санаттары бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшасына сәйкес жұмыс орнын сақтау шартымен жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс берушінің электрондық құжат көшірмесі түріндегі маман даярлауға өтінімі (бұдан әрі – өтінім) (мемлекеттік қызметшілер, ғылыми-педагог қызметкерлер, ғылыми не педагог қызметкерлер, тағылымдаман өтуге үміткерлер, мәдениет қызметкерлері, шығармашылық қызметкерлері, бұқаралық ақпарат құралдарының қызметкерлері қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін);
2) өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін электрондық құжат көшірмесі түріндегі жұмыс берушіден ұсыным хат (жұмыс берушінің маман даярлауға өтінімін ұсынған мемлекеттік қызметшілер, ғылыми не педагог қызметкерлер қатарынан философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін өз бетінше оқуға түскендерді қоспағанда);

3) заявка от высшего учебного заведения Республики Казахстан с условием сохранения места работы по форме, утверждаемой рабочим органом, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги и рекомендацию ученого совета данного высшего учебного заведения (для претендентов участвующих в конкурсе по категории выпускники вузов) в виде электронной копии документа;
4) заявление в свободной форме на бумажном носителе с указанием обоснований выбранной специальности/темы исследования и страны обучения/прохождения стажировки в виде электронной копии документа;
5) заполненная анкета претендента для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» по форме, утвержденной рабочим органом согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в виде электронной копии документа;
6) нотариально заверенная копия диплома бакалавра или специалиста с приложением (приложение не предоставляется претендентами на прохождение стажировки), а также в случае обучения в зарубежной организации образования – нотариально заверенную копию удостоверения о признании и нострификации документа об образовании либо копию иного документа о признании документа об образовании в виде электронной копии документа;
7) медицинская справка о состоянии здоровья по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения для лиц, выезжающих за рубеж в виде электронной копии документа;
8) нотариально заверенные копии документов, подтверждающие периоды трудовой деятельности для следующих категорий, в виде электронной копии документа:
для услугополучателей, самостоятельно поступивших на академическое обучение или обучающихся в ведущих зарубежных высших учебных заведениях, включенных в список, на получение степени магистра, доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – общий стаж работы не менее 2 (двух) лет;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе государственными служащими – общий стаж работы на государственной службе не менее 2 (двух) лет, включая последние двенадцать месяцев;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе научными или педагогическими работниками научных организаций и организаций образования Республики Казахстан – общий стаж научной или педагогической работы не менее 1 (одного) года;
для услугополучателей, на прохождение стажировок, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе научными, педагогическими, инженерно-техническими либо медицинскими работниками организаций Республики Казахстан – общий стаж работы не менее 3 (трех) лет, в том числе не менее 12 (двенадцати) месяцев в качестве указанных работников;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе работниками культуры, творческими работниками организаций культуры – общий стаж работы в организациях культуры не менее одного года;
для услугополучателей, на получение степени магистра, являющихся на момент подачи документов для участия в конкурсе работниками редакции средств массовой информации – общий стаж работы в области средств массовой информации не менее одного года;

3) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес, жұмыс органы бекітетін нысан бойынша жұмыс орнын сақтау шартымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан өтінім және осы жоғары оқу орнының оқу кеңесінің ұсынымы (жоғары оқу орындарының бітірушілері санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
4) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, таңдап алынған мамандықтың/зерттеу тақырыбының және оқу/тағылымдамадан өту елінің негіздемесі көрсетілген қағаз жеткізгіштегі еркін нысандағы өтініш;
5) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес жұмыс органы бекіткен нысан бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін үміткер толтырған сауалнама;
6) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, қосымшасы бар бакалавр немесе маман дипломының нотариалды куәландырылған көшірмесі (тағылымдамадан өтуге үміткерлер қосымшаны ұсынбайды), сондай-ақ шетелдік білім беру ұйымында оқыған жағдайда – білім туралы құжатты тану және нострификациялау туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі не білім туралы құжатты тану туралы өзге де құжаттың көшірмесі;
7) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, шетелге шығатын адамдар үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;
8) мынадай санаттар үшін электрондық құжат көшірмесі түріндегі еңбек қызметінің кезеңдерін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері:
академиялық оқуға өз бетінше түскен немесе магистр, философия докторы (PhD), бейін бойынша доктор дәрежесін алу, резидентурада оқу білім алу үшін тізімге енгізілген шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында оқып жатқан көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы жұмыс өтілі кемінде 2 (екі) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде мемлекеттік қызметші болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – соңғы он екі айды қоса алғанда, мемлекеттік қызметтегі жалпы жұмыс өтілі кемінде 2 (екі) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде Қазақстан Республикасының ғылыми ұйымдары мен білім беру ұйымдарының ғылыми немесе педагог қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы ғылыми немесе педагогикалық жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
тағылымдамадан өтуге конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде Қазақстан Республикасы ұйымдарының ғылыми, педагог, инженерлік-техникалық не медициналық қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – жалпы жұмыс өтілі кемінде 3 (үш) жыл, оның ішінде көрсетілген қызметкерлер ретінде – кемінде 12 (он екі) ай;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде мәдениет қызметкерлері, мәдениет ұйымдарының шығармашылық қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – мәдениет ұйымдарындағы жалпы жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
магистр дәрежесін алуға конкурсқа қатысу үшін құжаттар тапсыру сәтінде бұқаралық ақпарат құралдары редакциясының қызметкерлері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы жалпы жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;

9) копии документов, подтверждающих безусловное приглашение (за исключением финансовых условий и условий повышения уровня знания иностранного языка до требуемого) принимающей на стажировку зарубежной организации с указанием сроков, стоимости (с расшифровкой расчетов) прохождения стажировки с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претенденты на стажировки) в виде электронной копии документа;
10) программа прохождения стажировки, составленная в соответствии с требованиями, устанавливаемыми рабочим органом, и утвержденную направляющей и принимающей на стажировку организациями (для претендентов участвующих в конкурсе по категории претендентов на стажировки) в виде электронной копии документа;
11) копии документов, подтверждающих безусловное зачисление на академическое обучение (за исключением финансовых условий, и для лиц, поступивших для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, обучения в резидентуре – условий по повышению уровня знания иностранного языка до требуемого) с указанием программы, специальности и периода обучения и, в случае наличия, официальный документ об успеваемости, выданный зарубежным высшим учебным заведением/справку установленного образца, указывающую специальность, курс (год обучения), форму обучения, информацию о системе оценок, используемых в данном учебном заведении, а также средний балл текущей успеваемости в данном учебном заведении с нотариально заверенными переводами на государственный или русский языки (для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших) в виде электронной копии документа;
12) согласованный с ведущим зарубежным высшим учебным заведением, включенный в список, индивидуальный учебный план, не превышающий сроки, установленные ведущим зарубежным высшим учебным заведением, для получения данной степени для претендентов участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших (для получения степени доктора философии (PhD), доктора по профилю) в виде электронной копии документа;
13) копия действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по иностранному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, утверждаемым рабочим органом, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги (в случае его наличия) в виде электронной копии документа;
14) копия действительного официального сертификата установленной формы о сдаче экзамена по государственному языку с результатом, соответствующим установленным минимальным требованиям, в случае его наличия.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, выплату пенсионных отчислений, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица соответствующего государственного органа в виде электронной копии документа.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, выплату пенсионных отчислений, содержащиеся в государственных информационных системах, услугополучатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.

9) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар тағылымдамадан өту мерзімдері, құны (есептері ашып жазылған) көрсетілген тағылымдамаға қабылдаушы шетелдік ұйымның шартсыз (қаржылық шарттар мен шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру шартын қоспағанда) шақыртуын растайтын құжаттардың көшірмелері (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
10) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, жұмыс органы белгілейтін және тағылымдамаға жіберуші және қабылдаушы ұйымдар бекіткен талаптарға сәйкес құрастырылған тағылымдамадан өту бағдарламасы (тағылымдамаға үміткерлер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
11) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, оқу бағдарламасы, мамандығы және кезеңі көрсетілген, академиялық оқуға шартсыз (қаржылық шарттарды және философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алуға, резидентурада оқуға түскен адамдар үшін – шет тілін талап етілетін деңгейге дейін арттыру бойынша шартты қоспағанда) қабылданғанын растайтын құжаттардың көшірмелері және бар болған жағдайда, шетелдің жоғары оқу орны берген үлгерімі туралы ресми құжатты/оқу мамандығын, курсын (оқу жылын), нысанын, осы оқу орнында пайдаланылатын бағалау жүйесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармалары бар, осы оқу орнындағы ағымдағы үлгерімінің орташа балын көрсететін белгіленген үлгідегі анықтама (өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін);
12) өз бетінше оқуға түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысушы үміткерлер үшін электрондық құжат көшірмесі түріндегі, осы дәрежені алу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орны белгілеген мерзімдерден аспайтын, тізімге енгізілген шетелдің жетекші жоғары оқу орнымен келісілген жеке оқу жоспары (философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін);
13) электрондық құжат көшірмесі түріндегі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес, жұмыс органы бекітетін белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес келетін нәтижесі бар шет тілінен емтихан тапсырғаны туралы белгіленген нысандағы нақты ресми сертификаттың (болған жағдайда) көшірмесі;
14) бар болған жағдайда, электрондық құжат көшірмесі түріндегі, белгіленген ең төменгі талаптарға сәйкес келетін нәтижелері бар мемлекеттік тіл бойынша емтихан тапсыру туралы белгіленген нысандағы ресми сертификаттың көшірмесі ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын, мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі зейнетақы аударымдарының төлемін куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді тиісті ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік органның уәкілетті лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден өз бетінше алады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын, мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі зейнетақы аударымдарының төлемін куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушы толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего, либо на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, руководителю Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае некорректного обслуживания работником ЦОНа жалоба подается в письменном или электронном виде на имя руководителя ЦОНа по адресу указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының не оны алмастырушы адамның атына, не көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, Министрлік басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
ХҚО қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша ХҚО басшысының атына жазбаша немесе электронды түрде шағым беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағым жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушығаның «жеке кабинетінде» көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отыратын өтініштер туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

15. Шетел тілі бойынша бұған дейін Сіз арнайы емтихан немесе тест (TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, DSH, DELF және т.б.) тапсырдыңыз ба?
Сдавали ли Вы раньше специализированные экзамены или тесты (TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, DSH, DELF и др.) по иностранному языку?
Иә/Да
Жоқ/Нет
16. Егер тапсырсаңыз, онда мынадай кестені толтырыңыз/ Если сдавали, то заполните следующую таблицу:
Тестінің ресми атауы
Официальное наименование теста
Нәтижесі
Результат
Тапсырған күні
Дата сдачи
17. Конкурс бойынша тілдік тестілеуден өтуге ниет білдірілген орын/
Место желаемого прохождения языкового тестирования по конкурсу
Астана
Алматы
Шетелдік жоғары оқу орындарына/мекемелерге оқу/тағылымдамадан өту үшін өз беттерімен түскен тұлғалар толтырады/Заполняется лицами, самостоятельно поступившими в зарубежные вузы/организации на академическое обучение/для прохождения стажировки)
18. Тағылымдамадан өту, оқу мерзімдері/ Сроки обучения/прохождения стажировки ____________________________________________________________________
19. Бұған дейін Сізге "Болашақ" халықаралық стипендиясы берілді ме?/
Присуждалась ли Вам ранее международная стипендия «Болашак»?
Иә/Да
Жоқ/Нет
Егер берілсе, онда келесі жолды толтырыңыз: берілген жылы:/
Если присуждалась, то заполните следующие поля: год присуждения: ______________
Оқу бағдарламасы/ Программа бучения
___________________
___________________
Тиісті шарттар бойынша міндеттемелер бар ма?/ Имеются ли обязательства по соответствующим договорам?
Иә/Да
Жоқ/Нет
20. Мен ______________________________________________________________________,
тегі, аты, әкесінің аты
«Болашақ» халықаралық стипендиясына үміткер, осы сауалнамада көрсетілген барлық ақпараттың толық және нақты екенін растаймын.
Біле тұра жалған немесе толық емес деректерді беру конкурстан шығып қалуыма, сондай-ақ тағайындалған жағдайда «Болашақ» халықаралық стипендиясынан айыруға әкеп соғатыны маған мәлім.
Мен Қазақстан Республикасы Президентінің халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларының және Оқуды /тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру туралы шарттың, Жылжымайтын мүлік кепілі туралы шарттың, Кепілдік беру шартының талаптарымен таныстым.
Маған «Болашақ» халықаралық стипендиясы тағайындалған жағдайда, көрсетілген шарттар бойынша барлық міндеттемелерді мойныма аламын.
Мен «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу барысында «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ алған менің сауалнамалық деректерімді, тестілеу мен әңгімелесу нәтижелерін Тәуелсіз сараптамалық комиссия мен Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия мүшелеріне және шетелдік әріптестерге, мемлекеттік органдарға, ғылыми-зерттеу институттарына, сарапшыларға және өзге де мүдделі ұйымдарға, «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ іріктеу конкурсы нәтижелерінің ресми сайтында орналастыру жолымен берілуіне қарсы емеспін.
Конкурстық іріктеудің барлық кезеңдеріне келуге дербес жауапты боламын және ата-анамның/қамқоршылардың немесе басқа да делдалдардың қатысуынсыз конкурстың барлық кезеңдерінен өз бетіммен өтуге міндеттенемін. Конкурстан өту кезінде конкурстың кезеңдерін ұйымдастыруға және өткізуге жауап беретін ұйымдар мен ведомстволардың қызметкерлерімен ізетті болуға міндеттенемін. Осы сауалнаманың 7-тармағында көрсетілген электрондық почтаны тұрақты түрде тексеруді және қажетті сұранысқа уақтылы жауап беруді міндетіме аламын.
Я____________________________________________________________________________,
Фамилия, Имя, Отчество
претендент(ка) на международную стипендию «Болашак» подтверждаю, что вся информация, представленная мною в данной анкете является полной и достоверной.
Мне известно, что предоставление заведомо ложных или неполных данных ведет к исключению из конкурса, а также к лишению международной стипендии «Болашак» в случае ее присуждения.
Я ознакомлен(а) с требованиями Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан и условиями Договора об организации обучения/прохождения стажировки, Договора залога недвижимого имущества, Договора поручительства.
В случае присуждения мне международной стипендии «Болашак», принимаю все обязательства по указанным договорам.
Я не возражаю о передаче моих анкетных данных, результатов тестирований и собеседований, полученных АО «Центр международных программ» в ходе моего участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак», членам Независимой экспертной комиссии и Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, зарубежным партнерам, государственным органам, научно-исследовательским институтам, экспертам и иным заинтересованным организациям, а также путем размещения на официальном сайте результатов конкурсного отбора АО «Центр международных программ».
Я несу персональную ответственность за явку на все этапы конкурсного отбора и обязуюсь проходить все этапы конкурса самостоятельно, без участия родителей/попечителей или других посредников. При прохождении конкурса обязуюсь быть вежливым с сотрудниками организаций и ведомств, отвечающих за организацию и проведение этапов конкурса. Обязуюсь регулярно проверять электронную почту, указанную в п.7 данной анкеты и своевременно отвечать на запрашиваемую информацию.
Төменде өзіңіздің қолыңызбен мынадай мәтінді жазыңыз:
Осы қосымшаны мен өз қолыммен толтырдым, әрбір парағы дәйектелді. Жоғарыда жазылған шарттармен және талаптармен таныстым және келісемін (жеке қолыммен растаймын).
Пожалуйста, напишите ниже собственноручно прописью текст, выделенный курсивом:
Настоящее приложение заполнено мною собственноручно, каждая страница личного листа запарафирована. С вышеперечисленными условиями и требованиями ознакомлен и согласен (подтверждаю личной подписью). _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Үміткердің қолы ______________________________Күні___________________________
Подпись претендента                           Дата
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Прием документов для участия в
конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Необходимый минимальный уровень знания иностранного
языка для претендентов на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Страна предполагаемого обучения
Направление специальности
Программа
Язык обучения
Первый пороговый уровень
Второй пороговый уровень
Примечания
1
2
3
4
5
6
7
1
Австралия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
-
Технические Гуманитарные Медицинские
Магистратура
IELTS: 7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677
IBT 35 из 120
2
Австрия
Стажировки
Немецкий/ Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 B1-B2; Goethe-Zertifikat B1-B2 Гете института
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
В Казахстане отсутствуют организации, уполномоченные проводить официальные тесты DSH и Kleines Deutsches Sprachdiplom / GroЯes Deutsches Sprachdiplom des Goethe-Instituts
Технические
Магистратура
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 А1-А2; Start Deutsch 2 Гете института
IELTS: 6.5-7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
Гуманитарные
IELTS: 7.0-7.5 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2; Kleines Deutsches Sprachdiplom/Gro-bes Deutches Sprachdіplom des Goethe-Instituts
Гуманитарные, Технические Медицинские
Докторантура, Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 Goethe-Zertifikat B1
IELTS: 6.5-7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120 Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
Технические
Магистратура
IELTS: 6.5 (по каждому блоку не менее 6.0) из 9.0 TOEFL:
PBT 560 из 677
IBT 83 из 120
Гуманитарные
IELTS: 7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Технические Гуманитарные Медицинские
Докторантура, Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120
IELTS: 7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
4
Германия
Стажировки
Немецкий/Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 B1-B2; Goethe-Zertifikat B1-B2 Гете института OSD B1 Zertifikat Deutsch
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
Тестирование DAAD проходят все претенденты. В Казахстане отсутствуют организации, уполномоченные проводить официальные тесты DSH и Kleines Deutsches Sprachdiplom / Grobes Deutsches Sprachdiplom des Goethe-Instituts
При поступлении на программу «магистратура» в некоторые вузы необходимо сдать экзамен GMAT (в зависимости от специальности).
Технические, Медицинские
Магистратура
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 А1-А2; Start Deutsch 2 Гете института
IELTS: 6.5-7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120 Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 А1-А2; Start Deutsch 2 Гете института
IELTS: 6.5-7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2; Kleines Deutsches Sprachdiplom/Grobes Deutches Sprachdіplom des Goethe-Instituts
Гуманитарные
Технические Гуманитарные Медицинские
Докторантура, Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 Goethe-Zertifikat B1
IELTS: 6.5-7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
5
Израиль
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
6
Индия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
—.
7
Ирландия
Технические
Магистратура
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
IELTS: 6.5 (по каждому блоку не менее 6.0) из 9.0
TOEFL:
PBT 560 из 677
IBT 83 из 120
Гуманитарные
IELTS: 6.5-7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Медицинские
Гуманитарные Технические
Докторантура,
Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120
IELTS: 7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
8
Испания
Стажировки
Испанский/Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 DELE уровень B2
Претенденты на обучение в Испанию (по требованию вузов) на испанском языке допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификата DELE.
9
Италия
Медицинские, Технические, Гуманитарные
Резидентура, Докторантура
Итальянский/Английский
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 CILS 1 (B 1)/CELI 3
IELTS: 7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0 TOEFL: PBT 600 из 677 IBT 100 из 120 CELI 4 (С1)
Претенденты на обучение в Италии (на общих основаниях) на итальянском языке допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификатов CILS, CELI.
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
Стажировки
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
CILS 1 (B 1)/CELI 3
IELTS: 6.0-6.5 из 9.0 TOEFL: PBT 560 из 677 IBT 83 из 120 CILS 2 (B2)/CELI 4 CILS 3 (B2)/CELI 4
Технические
Магистратура
IELTS: 4.0 из 9.0 TOEFL: ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 CILS 1 (А1-А2)/CELI 3
Гуманитарные
10
Канада
Стажировки
Английский/Французский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 TFI 100 из 990
При поступлении на программы «магистратура», «докторантура» необходимо сдать экзамены GRE, GMAT (в зависимости от специальности и программы)
Претенденты на обучение в Канаду (на общих основаниях) на французском языке обучения допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификатов TFI
Технические, медицинские Гуманитарные
Магистратура

15. Шетел тілі бойынша бұған дейін Сіз арнайы емтихан немесе тест (TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, DSH, DELF және т.б.) тапсырдыңыз ба?
Сдавали ли Вы раньше специализированные экзамены или тесты (TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, DSH, DELF и др.) по иностранному языку?
Иә/Да
Жоқ/Нет
16. Егер тапсырсаңыз, онда мынадай кестені толтырыңыз/ Если сдавали, то заполните следующую таблицу:
Тестінің ресми атауы
Официальное наименование теста
Нәтижесі
Результат
Тапсырған күні
Дата сдачи
17. Конкурс бойынша тілдік тестілеуден өтуге ниет білдірілген орын/
Место желаемого прохождения языкового тестирования по конкурсу
Астана
Алматы
Шетелдік жоғары оқу орындарына/мекемелерге оқу/тағылымдамадан өту үшін өз беттерімен түскен тұлғалар толтырады/Заполняется лицами, самостоятельно поступившими в зарубежные вузы/организации на академическое обучение/для прохождения стажировки)
18. Тағылымдамадан өту, оқу мерзімдері/ Сроки обучения/прохождения стажировки _____________________________________________________________________
19. Бұған дейін3 Сізге "Болашақ" халықаралық стипендиясы берілді ме?/
Присуждалась ли Вам ранее международная стипендия «Болашак»?
Иә/Да
Жоқ/Нет
Егер берілсе, онда келесі жолды толтырыңыз: берілген жылы:/
Если присуждалась, то заполните следующие поля: год присуждения: ______________
Оқу бағдарламасы/ Программа бучения
________________
________________
Тиісті шарттар бойынша міндеттемелер бар ма?/ Имеются ли обязательства по соответствующим договорам?
Иә/Да
Жоқ/Нет
20. Мен ________________________________________________,
тегі, аты, әкесінің аты
«Болашақ» халықаралық стипендиясына үміткер, осы сауалнамада көрсетілген барлық ақпараттың толық және нақты екенін растаймын.
Біле тұра жалған немесе толық емес деректерді беру конкурстан шығып қалуыма, сондай-ақ тағайындалған жағдайда «Болашақ» халықаралық стипендиясынан айыруға әкеп соғатыны маған мәлім.
Мен Қазақстан Республикасы Президентінің халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларының және Оқуды /тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру туралы шарттың, Жылжымайтын мүлік кепілі туралы шарттың, Кепілдік беру шартының талаптарымен таныстым.
Маған «Болашақ» халықаралық стипендиясы тағайындалған жағдайда, көрсетілген шарттар бойынша барлық міндеттемелерді мойныма аламын.
Мен «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу барысында «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ алған менің сауалнамалық деректерімді, тестілеу мен әңгімелесу нәтижелерін Тәуелсіз сараптамалық комиссия мен Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия мүшелеріне және шетелдік әріптестерге, мемлекеттік органдарға, ғылыми-зерттеу институттарына, сарапшыларға және өзге де мүдделі ұйымдарға, «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ іріктеу конкурсы нәтижелерінің ресми сайтында орналастыру жолымен берілуіне қарсы емеспін.
Конкурстық іріктеудің барлық кезеңдеріне келуге дербес жауапты боламын және ата-анамның/қамқоршылардың немесе басқа да делдалдардың қатысуынсыз конкурстың барлық кезеңдерінен өз бетіммен өтуге міндеттенемін. Конкурстан өту кезінде конкурстың кезеңдерін ұйымдастыруға және өткізуге жауап беретін ұйымдар мен ведомстволардың қызметкерлерімен ізетті болуға міндеттенемін. Осы сауалнаманың 7-тармағында көрсетілген электрондық почтаны тұрақты түрде тексеруді және қажетті сұранысқа уақтылы жауап беруді міндетіме аламын.
Я ___________________________________________________________,
Фамилия, Имя, Отчество
претендент(ка) на международную стипендию «Болашак» подтверждаю, что вся информация, представленная мною в данной анкете является полной и достоверной.
Мне известно, что предоставление заведомо ложных или неполных данных ведет к исключению из конкурса, а также к лишению международной стипендии «Болашак» в случае ее присуждения.
Я ознакомлен(а) с требованиями Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан и условиями Договора об организации обучения/прохождения стажировки, Договора залога недвижимого имущества, Договора поручительства.
В случае присуждения мне международной стипендии «Болашак», принимаю все обязательства по указанным договорам.
Я не возражаю о передаче моих анкетных данных, результатов тестирований и собеседований полученных АО «Центр международных программ» в ходе моего участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак», членам Независимой экспертной комиссии и Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, зарубежным партнерам, государственным органам, научно-исследовательским институтам, экспертам и иным заинтересованным организациям, а также путем размещения на официальном сайте результатов конкурсного отбора АО «Центр международных программ».
Я несу персональную ответственность за явку на все этапы конкурсного отбора и обязуюсь проходить все этапы конкурса самостоятельно, без участия родителей/попечителей или других посредников. При прохождении конкурса обязуюсь быть вежливым с сотрудниками организаций и ведомств, отвечающих за организацию и проведение этапов конкурса. Обязуюсь регулярно проверять электронную почту, указанную в п.7 данной анкеты и своевременно отвечать на запрашиваемую информацию.
Төменде өзіңіздің қолыңызбен мынадай мәтінді жазыңыз:
Осы қосымшаны мен өз қолыммен толтырдым, әрбір парағы дәйектелді. Жоғарыда жазылған шарттармен және талаптармен таныстым және келісемін (жеке қолыммен растаймын).
Пожалуйста, напишите ниже собственноручно прописью текст, выделенный курсивом:
Настоящее приложение заполнено мною собственноручно, каждая страница личного листа запарафирована. С вышеперечисленными условиями и требованиями ознакомлен и согласен (подтверждаю личной подписью).
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Үміткердің қолы __________________ Күні _____________________
Подпись претендента                Дата
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
беруге арналған конкурсқа қатысу
үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындауға үміткерлер үшін шет тілін білудің қажетті ең төменгі деңгейі
Болжанып отырған оқу елі
Мамандық бағыты
Бағдарлама
Оқу тілі
Бірінші сатылық деңгей
Екінші сатылық деңгей
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
1
Австралия
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
-
Техникалық
Гуманитарлық
Медициналық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
2
Австрия
Тағылымдамалар
Неміс/ Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
B1-B2; Гете институтының Goethe-Zertifikat B1-B2
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады.
Қазақстанда DSH және Kleines Deutsches Sprachdiplom / GroЯes Deutsches Sprachdiplom des Goethe-Instituts ресми тесттерін өткізуге уәкілетті ұйымдар жоқ
Техникалық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
А1-А2; Гете институтының Start Deutsch 2
IELTS: 6.5-7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
Гуманитарлық
IELTS: 7.0-7.5 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес) TOEFL: PBT 677-ден 600 IBT 120-дан 100
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2; Kleines Deutsches Sprachdiplom/GroЯes Deutches Sprachdplom des Goethe-Instituts
Гуманитарлық, Техникалық
Медициналық
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
Goethe-Zertifikat B1
IELTS: 6.5-7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
3
Ұлыбритания
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Техникалық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 6.5 (әрбір блок бойынша кемінде 6.0) TOEFL: PBT 677-ден 560 IBT 120-дан 83
Гуманитарлық
IELTS: 9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес) TOEFL: PBT 677-ден 600 IBT 120-дан 100
Техникалық
Гуманитарлық
Медициналық
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL: ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
IELTS: 9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
4
Германия
Тағылымдамалар
Неміс/Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
B1-B2; Гете институтының Goethe-Zertifikat B1-B2
ЦSD B1 Zertifikat Deutsch
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады.
DAAD тестінен барлық үміткерлер өтеді.
Қазақстанда DSH және Kleines Deutsches Sprachdiplom / GroЯes Deutsches Sprachdiplom des Goethe-Instituts ресми тесттерін өткізуге уәкілетті ұйымдар жоқ
«Магистратура» бағдарламасына түсу кезінде GMAT (мамандығы байланысты) емтиханын тапсыру қажет
Техникалық,
Медициналық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
А1-А2; Гете институтының Start Deutsch 2
IELTS: 6.5-7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
А1-А2; Гете институтының Start Deutsch 2
IELTS: 6.5-7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2; Kleines Deutsches Sprachdiplom/GroЯes Deutches Sprachdplom des Goethe-Instituts
Гуманитарлық
Техникалық
Гуманитарлық
Медициналық
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
Goethe-Zertifikat B1
IELTS: 6.5-7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100 Goethe-Zertifikat C1; Test-DaF 4; DSH 2
5
Израиль
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
6
Үндістан
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
—.
7
Ирландия
Техникалық
Магистратура
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
IELTS: 9.0-ден 6.5 (әрбір блок бойынша кемінде 6.0)
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
Гуманитарлық
IELTS: 6.5-9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Медициналық
Гуманитарлық Техникалық
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
IELTS: 9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
8
Испания
Тағылымдамалар
Испан/Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
DELE B2 деңгейі
Испанияда (жоғары оқу орындарының талаптары бойынша) испан тілінде оқуға үміткерлер DELE сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі.
9
Италия
Медициналық, Техникалық, Гуманитарлық
Резидентура, Докторантура
Итальян/Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
CILS 1 (B 1)/CELI 3
IELTS: 7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
CELI 4 (С1)
Италияда (жалпы негіздерде) итальян тілінде оқуға үміткерлер CILS, CELI сертификаттары болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады.
Тағылымдамалар
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL: ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
CILS 1 (B 1)/CELI 3
IELTS: 6.0-9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
CILS 2 (B2)/CELI 4
CILS 3 (B2)/CELI 4
Техникалық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
CILS 1 (А1-А2)/CELI 3
Гуманитарлық
10
Канада
Тағылымдамалар
Ағылшын/Француз
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
TFI 990-нан 100
«Магистратура» бағдарламасына түсу кезінде GRE, GMAT (мамандығы мен бағдарламасына байланысты) емтихандарын тапсыру қажет. Канадада жалпы негізде) француз тілінде оқуға үміткерлер TFI сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Техникалық, Медициналық
Гуманитарлық
Магистратура

IELTS: 7.0 из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
TFI 785 из 990
Докторантура, Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 TFI 200 из 990
11
Китай
Стажировки
Китайский/ Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 HSK 3 уровень из 11
HSK 2 уровень из 6
Претенденты на обучение в Китае (на общих основаниях) на китайском языке допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификата HSK. Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны Обучение по программе «резидентура» осуществляется только на китайском языке
Технические, медицинские
Магистратура
HSK 6 уровень из 11
HSK 4 уровень из 6
IELTS: 6.0 (по каждому блоку не менее 5.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 550 из 677
IBT 80 из 120
Гуманитарные
HSK 7 уровень из 11
HSK 5 уровень из 6
IELTS: 7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 593 из 677
IBT 97 из 120
Технические, медицинские
Докторантура, Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 HSK 4 уровень из 11 HSK 3 уровень из 6
HSK 6 уровень из 11
HSK 4 уровень из 6
IELTS: 6.0 (по каждому блоку не менее 5.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 550 из 677
IBT 80 из 120
Гуманитарные
HSK 7 уровень из 11
HSK 5 уровень из 6 IELTS: 7.0 (по каждому блоку не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 593 из 677 IBT 97 из 120
12
Корея
Стажировки
Английский/
Корейский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
Test of Korean Language Proficiency 2
Претенденты на обучение в Корею на корейском языке (на общих основаниях) допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификата Test of Korean Language. Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны
Технические
Магистратура
IELTS: 6.5 из 9.0
TOEFL:
PBT 560 из 677
IBT 83 из 120 Test of Korean Language Proficiency 5
Гуманитарные
IELTS: 7.0 из 9.0 TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Test of Korean Language Proficiency 5
Технические
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 Test of Korean Language Proficiency 3
IELTS: 6.5 из 9.0
TOEFL:
PBT 560 из 677
IBT 83 из 120 Test of Korean Language Proficiency 5
Гуманитарные
IELTS: 7.00 из 9.0
TOEFL:
PBT600 из 677
IBT 100 из 120
Test of Korean Language Proficiency 5
13
Малайзия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677
IBT 31 из 120
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
Технические, медицинские Гуманитарные
Магистратура
IELTS: 6.5 из 9.0
TOEFL:
PBT 560 из 677
IBT 83 из 120
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677
IBT 35 из 120
14
Нидерланды
Стажировки
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
При поступлении на программу «магистратура» необходимо сдать экзамены GRE, GMAT (в зависимости от специальности).
Технические, медицинские Гуманитарные
Магистратура
Английский
IELTS: 6.5 – 7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120
15
Новая Зеландия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
16
Норвегия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
Технические Гуманитарные
Магистратура

IELTS: 9.0-ден 7.0
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
TFI 990-нан 785
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
TFI 990-нан 200
11
Қытай
Тағылымдамалар
Китайский/ Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
HSK 11-ден 3 деңгей
HSK 6-дан 2 деңгей
Қытайда (жалпы негізде) қытай тілінде оқуға үміткерлер HSK сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
«Резидентура» бағдарламасы бойынша оқу қытай тілінде ғана жүзеге асырылады
Техникалық, Медициналық
Магистратура
HSK 11-ден 6 деңгей
HSK 6-дан 4 деңгей
IELTS: 9.0-ден 6.0 (әрбір блок бойынша кемінде 5.5)
TOEFL:
PBT 677-ден 550
IBT 120-дан 80
Гуманитарлық
HSK 11-ден 7 деңгей
HSK 6-дан 5 деңгей
IELTS: 9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 593
IBT 120-дан 97
Техникалық, Медициналық
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
HSK 11-ден 4 деңгей
HSK 6-дан 3 деңгей
HSK 11-ден 6 деңгей
HSK 6-дан 4 деңгей
IELTS: 9.0-ден 6.0 (әрбір блок бойынша кемінде 5.5)
TOEFL:
PBT 677-ден 550
IBT 120-дан 80
Гуманитарлық
HSK 11-ден 7 деңгей
HSK 6-дан 5 деңгей
IELTS: 9.0-ден 7.0 (әрбір блок бойынша 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 593
IBT 120-дан 97
12
Корея
Тағылымдамалар
Ағылшын/
Кәріс
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Test of Korean Language Proficiency 2
Кореяда (жалпы негізде) корей тілінде оқуға үміткерлер Test of Korean Language сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
Техникалық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
Test of Korean Language Proficiency 5
Гуманитарлық
IELTS: 9.0-ден 7.0
TOEFL: PBT677-ден 600
IBT 120-дан 100
Test of Korean Language Proficiency 5
Техникалық
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
Test of Korean Language Proficiency 3
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
Test of Korean Language Proficiency 5
Гуманитарлық
IELTS: 9.0-ден 7.0
TOEFL:
PBT677-ден 600
IBT 120-дан 100
Test of Korean Language Proficiency 5
13
Малайзия
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады.
Техникалық, Медициналық
Гуманитарлық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
14
Нидерланды
Тағылымдамалар
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады.
«Магистратура» бағдарламасына түсу кезінде GRE, GMAT (мамандығына байланысты) емтихандарын тапсыру қажет
Техникалық, Медициналық
Гуманитарлық
Магистратура
Ағылшын
IELTS: 6.5 – 7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
15
Жаңа Зеландия
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
16
Норвегия
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
Техникалық
Гуманитарлық
Магистратура

IELTS: 6.0 – 6.5 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 583 из 677
IBT 93 из 120
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120
17
Польша
Стажировки
Английский/ Польский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677
IBT 31 из 120
—.
18
Республика Сербия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677
IBT 31 из 120
__
__
19
Сингапур
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
__
Стипендиаты, выбравшие в качестве страны обучения Сингапур, проходят языковую подготовку в языковых школах Великобритании.
Технические
Магистратура
IELTS: 6.5 из 9.0
TOEFL:
PBT 580 из 677
IBT 83 из 120
Гуманитарные
IELTS: 7.0 из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
TFI 785 из 990
Технические
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677
IBT 35 из 120
IELTS: 6.5 из 9.0 TOEFL:
PBT 580 из 677
IBT 83 из 120
Гуманитарные
20
США
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
При поступлении на программы «магистратура», «докторантура» необходимо сдать экзамены GRE, GMAT (в зависимости от специальности и программы).
Технические, медицинские Гуманитарные
Магистратура
IELTS: 7.0 из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
TFI 785 из 990
Докторантура, Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677
IBT 35 из 120
21
Турция
Стажировки
Турецкий
YOS: уровень С
Претенденты на обучение в Турцию на турецком языке (по требованию вузов) допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификата YOS.
22
Франция
Стажировки
Французский/Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 TCF300-350 (B1) из 699
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
Медицинские
Резидентура
Французский
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 TCF300-350
IELTS: 6.5 (writing не менее 6.5) из 9.0 TOEFL: PBT 560 из 677
IBT 83 из 120 TCF500-600 (С1-С2) из 699/DALF
Технические
Магистратура
Французский
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 TCF300-350 TCF250-300 (А2-B1) из 699
IELTS: 6.5 из 9.0
TOEFL: PBT 560 из 677
IBT 83 из 120 TCF400 (В2) из 699/DALF
Гуманитарные
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 TCF300-350 TCF250-300 (А2-B1) из 699
IELTS: 6.5 (writing не менее 6.5) из 9.0 TOEFL: PBT 560 из 677
IBT 83 из 120 TCF 400 (В2) из 699/DALF
Технические, Гуманитарные
Докторантура
Французский /Английский
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 TCF300-350 (В1-В2) из 699
IELTS: 6.5 (writing не менее 6.5) из 9.0 TOEFL: PBT 560 из 677
IBT 83 из 120 TCF500-600 (С1-С2) из 699/DALF
23
Финляндия
Стажировки
Английский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
__
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны.
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TОEFL:
ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120

IELTS: 6.0 – 6.5 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 583
IBT 120-дан 93
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
17
Польша
Тағылымдамалар
Ағылшын/ Поляк
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
18
Сербия Республикасы
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
_
_
19
Сингапур
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
_
Оқу елі ретінде Сингапурды таңдаған стипендиаттар тілдік даярлықтан Ұлыбританиядағы тілдік мектептерде өтеді
Техникалық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 580
IBT 120-дан 83
Гуманитарлық
IELTS: 9.0-ден 7.0
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
TFI 990-нан 785
Техникалық
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 580
IBT 120-дан 83
Гуманитарлық
20
АҚШ
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
«Магистратура», «докторантура» бағдарламаларына түсу үшін GRE, GMAT (мамандығына және бағдарламасына байланысты) емтихандары тапсырылады.
Техникалық, Медициналық
Гуманитарлық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 7.0
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
TFI 990-нан 785
Докторантура, Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
21
Түркия
Тағылымдамалар
Түрік
YOS: С деңгейі
Түркияда (жоғары оқу орындарының талаптары бойынша) түрік тілінде оқуға үміткерлер YOS сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі
22
Франция
Тағылымдамалар
Француз/Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
TCF 699-дан 300-350 (B1)
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
Медициналық
Резидентура
Француз
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
TCF 300-350
IELTS: 6.5 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
TCF 500-600
699-дан/DALF (С1-С2)
Техникалық
Магистратура
Француз
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
TCF 300-350
TCF 250-300
699-дан (А2-B1)
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
TCF 699-дан/DALF 400 (В2)
Гуманитарлық
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
TCF 300-350
TCF 699-дан 250-300 (А2-B1)
IELTS: 9.0-дан 6.5 (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
TCF 699-дан/DALF 400 (В2)
Техникалық,
Гуманитарлық
Докторантура
Француз
/Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
TCF 699-дан 300-350
(В1-В2)
IELTS: 6.5 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 560
IBT 120-дан 83
TCF 699-дан/DALF 500-600
(С1-С2)
23
Финляндия
Тағылымдамалар
Ағылшын
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
__
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35

IELTS: 6.5 – 7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0
TOEFL:
PBT 600 из 677
IBT 100 из 120
Технические
Гуманитарные
Магистратура
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
24
Чехия
Стажировки
Английский/Чешский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
25
Швейцария
Стажировки
Английский/Немецкий/
Французский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 B1-B2; Goethe-Zertifikat B1-B2 Гете института TCF300-350 (B1) из 699
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны
Технические, медицинские
Магистратура
IELTS: 4.0 из 9.0 TOEFL: ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
IELTS: 7.0 из 9.0 TOEFL: PBT 600 из 677 IBT 100 из 120
Гуманитарные
IELTS: 4.0 из 9.0 TOEFL: ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120
IELTS: 7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0 TOEFL: PBT 600 из 677 IBT 100 из 120
Медицинские Гуманитарные Технические
Докторантура
Резидентура
IELTS: 5.0 из 9.0 TОEFL: ITP**/PBT 417 из 677 IBT 35 из 120 Goethe-Zertifikat B1 TCF 250-300 (A2-B1) из 699
IELTS: 7.0 (writing не менее 6.5) из 9.0 TOEFL: PBT 600 из 677 IBT 100 из 120 Goethe-Zertifikat C1-C2 TCF 500-600 (С1-С2) из 699
26
Швеция
Стажировки
Английский/Шведский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677
IBT 31 из 120
TISUS (godkand)
Претенденты на обучение в Швеции на шведском языке допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификата TISUS (godkand)
27
Япония
Стажировки
Английский/
Японский
IELTS: 4.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677 IBT 31 из 120 Nouryekushiken 3 уровень
Претенденты на обучение в Японию на японском языке (на общих основаниях) допускаются к участию в конкурсе только при наличии сертификата Nouryekushiken.
Прохождение языковых курсов по английскому языку будет осуществляться в странах, где английский язык является официальным языком страны
Технические
Магистратура
IELTS: 6.5 из 9.0
TOEFL:
PBT 575 из 677
IBT 90 из 120
Nouryekushiken 2 уровень
Гуманитарные
IELTS 7.0 (из 9.0); TOEFL: PBT 600 из 677; IBT 100 из 120
Nouryekushiken 1 уровень
Технические
Докторантура
IELTS: 5.0 из 9.0
TOEFL:
ITP**/PBT 397 из 677
IBT 31 из 120 Nouryekushiken 2 уровень
IELTS 7.0 (из 9.0); TOEFL: PBT 600 из 677; IBT 100 из 120
Nouryekushiken 1 уровень
Гуманитарные
ПРИМЕЧАНИЕ:
*Минимальный пороговый уровень знания языка страны прохождения стажировки, отсутствующей в данной таблице, определяется принимающей стороной, а уровень знания английского языка для прохождения стажировки в этой стране приравнивается к уровню необходимого знания, определенного для Великобритании.
**Сертификаты данной категории принимаются в случае получения их в результате прохождения тестирования в рамках конкурса на международную стипендию «Болашак»
Первый пороговый уровень:

IELTS: 6.5 – 7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Техникалық
Гуманитарлық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
24
Чехия
Тағылымдамалар
Ағылшын/Чех
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
25
Швейцария
Тағылымдамалар
Ағылшын/Неміс/
Француз
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
B1-B2; Гете институтының Goethe-Zertifikat B1-B2
TCF 699-дан 300-350 (B1)
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
Техникалық, Медициналық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
IELTS: 9.0-ден 7.0
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Гуманитарлық
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
IELTS: 7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Медициналық Гуманитарлық Техникалық
Докторантура
Резидентура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TОEFL:
ITP**/PBT 677-ден 417
IBT 120-дан 35
Goethe-Zertifikat B1
TCF 699-дан 250-300 (A2-B1)
IELTS: 7.0 9.0-ден (writing 6.5-тен кем емес)
TOEFL:
PBT 677-ден 600
IBT 120-дан 100
Goethe-Zertifikat C1- C2
TCF 699- дан 500-600
(С1-С2)
26
Швеция
Тағылымдамалар
Ағылшын/Швед
IELTS: 9.0-ден 4.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
TISUS (godkand)
Швецияда швед тілінде оқуға үміткерлер TISUS (godkand) сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі
27
Жапония
Тағылымдамалар
Ағылшын/
Жапон
IELTS: 9.0-ден 4.0 TOEFL: ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Nouryekushiken 3-деңгей
Жапонияда (жалпы негізде) жапон тілінде оқуға үміткерлер Nouryekushiken сертификаты болғанда ғана конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Ағылшын тілі бойынша тілдік курстардан өту ағылшын тілі елдің ресми тілі болып табылатын елдерде жүзеге асырылады
Техникалық
Магистратура
IELTS: 9.0-ден 6.5
TOEFL:
PBT 677-ден 575
IBT 120-дан 90
Nouryekushiken 2-деңгей
Гуманитарлық
IELTS 7.0 (9.0-ден); TOEFL: PBT 677-ден 600; IBT 120-дан 100
Nouryekushiken 1-деңгей
Техникалық
Докторантура
IELTS: 9.0-ден 5.0
TOEFL:
ITP**/PBT 677-ден 397
IBT 120-дан 31
Nouryekushiken 2-деңгей
IELTS 7.0 (9.0-ден); TOEFL: PBT 677-ден 600; IBT 120-дан 100
Nouryekushiken 1-деңгей
Гуманитарлық
ЕСКЕРТПЕ:
*Осы кестеде көрсетілмеген тағылымдамадан өту елінің тілін білудің ең төменгі бастапқы деңгейін қабылдаушы ел белгілейді, осы елде тағылымдамадан өту үшін ағылшын тілін білу деңгейі Ұлыбритания үшін анықталған қажетті білім деңгейіне теңестіріледі.
**Бұл санаттың сертификаттары олар «Болашақ» халықаралық стипендиясына конкурс шеңберінде тесттен өту нәтижесінде алынған жағдайда қабылданады.
Бірінші сатылық деңгей:

для претендентов, участвующих по категориям, указанным в подпунктах 1)-5) пункта 4 Правил отбора претендентов на международную стипендию «Болашак» – для направления на языковые курсы.
Второй пороговый уровень – для направления на академическое обучение.
Информация по наименованиям экзаменов:
IELTS (International English Language Testing System) – международная система тестирования на знание английского языка
D.E.L.E. (Diplomas de Espaсol como Lengua Extranjera) – диплом, подтверждающий степень владения испанским языком, как иностранным
TCF (Test de connaissance du franзais) – тест на знание французского языка
DALF (Diplфme Approfondi de Langue Franзaise) - диплом об углубленном знании французского языка
NT2 (Staatsexamen Nederlands als tweede taal) – государственный экзамен голландского языка как второго.
Bergenstesten (Test i norsk – hoyere nivе) – тест на знание норвежского языка
TISUS (Test i svenska fцr universitets-och hцgskolestudier) – тест на знание шведского языка для обучения в университете
HSK – это государственный экзамен КНР для сертификации уровня владения китайским языком лицами, не являющимися носителями китайского языка, включая иностранцев, хуацяо и представителей национальных меньшинств.
Nouryekushiken – экзамен по определению уровня японского языка
Test of Korean Language Proficiency – экзамен по определению уровня корейского языка
GRE (Graduate Record Examination) – тестирование базовых знаний по конкретной специальности
GMAT (General Management Admission Test) – электронный тест на определение уровня знаний и квалификации в области менеджмента
CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) – сертификат, подтверждающий степень владения итальянским языком, как иностранным
CELI 1, 2, 3, 4, 5 (Certificatos di Conoscenza della Lingua Italiana) – сертификат на знание итальянского языка на 1-ом, 2-ом, 3-ем, 4-ом и 5-ом уровнях
TOEFL (Test of English as a Foreign Language – тест по английскому языку как иностранному) подразделяется на следующие виды:
ITP** (Institutional Testing Program) – неофициальный тест для предварительного определения уровня языковой подготовки претендентов
PBT (Paper-based test) – официальный тест на бумажном носителе
CBT (Computer-based test) – официальный тест, который сдается посредством компьютера
IBT (Internet-based test) – официальный тест, который сдается посредством Интернета
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Прием документов для участия в
конкурсе на присуждение международной
стипендии «Болашак»
Расписка
Об отказе в приеме документов
Центр обслуживания населения отказывает в приеме документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак», в связи с отсутствием следующих документов:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) претендента:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
сотрудника ЦОНа:
Контактный телефон сотрудника ЦОНа:
Дата выдачи расписки:
Утвержден
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 146
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки о статусе стипендиата международной
стипендии «Болашак»
3. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки о статусе стипендиата, выпускника международной стипендии «Болашак» (далее – государственная услуга).

«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларының 4-тармағының 1)-5) тармақшасында көрсетілген санаттар бойынша қатысатын үміткерлер үшін - тілдік курстарға жіберу үшін.
Екінші сатылық деңгей - академиялық оқуға жіберу үшін.
Емтихандардың атаулары бойынша ақпарат:
IELTS (International English Language Testing System) – ағылшын тілін білуді тестілеудің халықаралық жүйесі
D.E.L.E. (Diplomas de Espaсol como Lengua Extranjera) – шет тілі ретінде испан тілін білу деңгейін растайтын диплом
TCF (Test de connaissance du franзais) – француз тілін білу тесті
DALF (Diplфme Approfondi de Langue Franзaise) - француз тілін терең білуі туралы диплом
NT2 (Staatsexamen Nederlands als tweede taal) – екіншісі ретінде голланд тілінен мемлекеттік емтихан.
Bergenstesten (Test i norsk - hшyere nivе) – норвег тілін білу тесті.
TISUS (Test i svenska fцr universitets-och hцgskolestudier) – университетте оқу үшін швед тілін білу тесті.
HSK - шетелдіктерді, хуцаяо мен аз ұлттар өкілдерін қоса алғанда, қытай тілінде сөйлемейтін адамдардың қытай тілін білу деңгейін сертификаттауға арналған ҚХР мемлекеттік емтихан.
Nouryekushiken – жапон тілін білу деңгейін анықтау емтиханы.
Test of Korean Language Proficiency – корей тілін білу деңгейін анықтау емтиханы.
GRE (Graduate Record Examination) – нақты мамандық бойынша негізгі білімін тестілеу.
GMAT (General Management Admission Test) – менеджмент саласындағы білім деңгейі мен біліктілігін анықтаудың электрондық тесті.
CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) – шет тілі ретінде итальян тілін білу деңгейін растаушы сертификат.
CELI 1, 2, 3, 4, 5 (Certificatos di Conoscenza della Lingua Italiana) - 1-ші, 2-ші, 3-ші, 4-ші және 5-ші деңгейлерде итальян тілін білу сертификаты.
TOEFL (Test of English as a Foreign Language – шет тілі ретінде ағылшын тілі бойынша тест) мынадай түрге бөлінеді:
ITP (Institutional Testing Program) – үміткерлердің тілдік дайындығын алдын ала анықтауға арналған бейресми тест.
PBT (Paper-based test) – қағаз жеткізгіштегі ресми тест
CBT (Computer-based test) – компьютер арқылы берілетін ресми тест
IBT (Internet-based test) – Интернет арқылы берілетін ресми тест
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
беруге арналған конкурсқа қатысу
үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Халыққа қызмет көрсету орталығы төмендегі құжаттардың болмауына байланысты «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдаудан бас тартады:
Үміткердің Т.А.Ә.:
ХҚО қызметкерінің Т.А.Ә.:
ХҚО қызметкерінің байланыс телефоны:
Қолхат берілген күн:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 146 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі
туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
4. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи услугополучателем необходимых документов – не более 3 (трех) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 (пятнадцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - справка о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак».
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление на получение справки, подтверждающий статус стипендиата, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги (для услугополучателей – стипендиатов);
2) заявление на получение справки, подтверждающий статус выпускника, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги (для услугополучателей – выпускников);
3) копии удостоверения личности и паспорта услугополучателя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего, либо на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, руководителю Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
1. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес стипендиат мәртебесін растайтын анықтама алуға өтініш (көрсетілетін қызметті алушы - стипендиаттар үшін);
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес бітіруші мәртебесін растайтын анықтама алуға өтініш (көрсетілетін қызметті алушы – бітірушілер үшін);
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігі мен төлқұжатының көшірмесі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану. Шағым жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының не оны алмастырушы адамның атына не көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға өтініш бере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz
2) услугодателя: www.bolashak.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.bolashak.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о статусе стипендиата
международной стипендии «Болашақ»
Президенту
АО «Центр международных программ»
______________________________________
от стипендиата
______________________________________
(ФИО полностью)
программа ________________________
(бакалавриат/магистратура/аспирантура/
докторантура/специалист)
специальность ____________________
(по протоколу Республиканской комиссии)
страна и ВУЗ ______________________
_____________________________________
почтовый адрес в Казахстане _________
_____________________________________
телефон _____________________________
электронный адрес ___________________
ИИН _________________________________
Заявление
Я, ____________________________________________________, прошу предоставить мне справку для предоставления в Государственный центр по выплате пенсий (ГЦВП) ___________________________________________________________________
(укажите место требования справки)
Справку прошу отправить по адресу: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Справку заберет мой отец/мать/родственник.
Справку заберу лично у куратора в Обществе после подготовки.
(необходимо отметить из трех крестиком один соответствующий вариант)
Подпись _________________
«__» ______________ 20__г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о статусе стипендиата
международной стипендии «Болашақ»
Президенту
АО «Центр Международных программ»
от выпускника(цы) __________________
(ФИО полностью)
дата рождения ______________________
(дд.мм.гг.)
почтовый адрес в Казахстане _________
_____________________________________
телефон (сот.) _____________________
телефон (дом.) _____________________
эл. адрес __________________________
Заявление
Я, _________________________________________________, обучался (ась)
в __________________________________________________________________
(название ВУЗа и страна обучения)
по программе _______________________ по специальности_______________
(бакалавриат, магистратура, докторантура)
______________________________ в период с __________________________
(дата начала обучения)
по ________________. Прошу Вас выдать справку, подтверждающую статус
(дата окончания)
выпускника программы «Болашақ», для предоставления в _______________
____________________________________________________________________
(название организации)
Подпись _______________
«__» ___________ 20__г.
* Справка выдается после предоставления кураторами данных о выпускнике.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 146
Стандарт государственной услуги
«Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение
в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак»
5. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак» (далее – государственная услуга).

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің: www.edu.gov.kz
2) көрсетілетін қызметті берушінің: www.bolashak.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және дәрежесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтері, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.bolashak.gov.kz интернет ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының мәртебесі туралы
анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ президент
__________________________________________________
стипендиат _______________________________________
(Т.А.Ә. толық)
_____________________________________ бағдарламасы
(бакалавриат/магистратура/аспирантура
/докторантура/маман)
________________________________________ мамандығы
(Республикалық комиссияның хаттамасы бойынша)
елі мен ЖОО ______________________________________
Қазақстандағы почталық мекенжайы _________________
__________________________________________________
телефоны _________________________________________
электрондық мекенжайы ____________________________
ЖСН ______________________________________________
Өтініш
Мен, _________________________________________________________, ____________________________________________________________________
(анықтаманы талап ету орнын көрсетіңіз)
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа (ЗТМО) тапсыру
үшін анықтама беруіңізді сұраймын.
Анықтаманы мына: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша жіберуіңізді сұраймын.
___________ Анықтаманы менің әкем/анам/туысқаным алады.
___________ Анықтаманы дайындағаннан кейін Қоғамдағы куратордан өзім аламын.
(үш нұсқаның тиісті біреуін белгілеу қажет)
Қолы _____________
20__ж.«___» _______
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының мәртебесі туралы
анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ президенті
__________________________________________________
түлек ____________________________________________
(Т.А.Ә.толық)
__________________________________________________
Туған күні _______________________________________
(кк.аа.жж)
Қазақстандағы почталық мекенжайы _________________
__________________________________________________
телефоны (ұялы) __________________________________
телефоны (үй) ____________________________________
эл. мекенжайы ____________________________________
Өтініш
Мен, _________________________________________________________,
_____________________________________________________________________
(ЖОО және оқу елінің атауы)
_______________________ бағдарламасы, _____________ мамандығы бойынша
(бакалавриат, магистратура, докторантура)
_________________________________________ бастап ____________________
(оқуының басталу мерзімі)
_____________________________________________ дейінгі кезеңде оқыдым.
(аяқтаған мерзімі)
Сізден ______________________________________________________________
(ұйымның атауы)
ұсыну үшін «Болашақ» бағдарламасының түлегі мәртебесін растайтын
анықтама беруіңізді сұраймын.
қолы ________________
20__ж. «__» _________
*анықтама жетекшілер түлек туралы деректерді ұсынғаннан кейін беріледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 146 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде
оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
6. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи услугополучателем необходимых документов – не более 10 (десяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – гарантийное письмо для выезжающих на обучение в качестве стипендиата Международной стипендии «Болашак» в адрес вуза/языковой школы/посольства.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление о выдаче письма финансовой гарантии с указанием названия вуза/языковой школы/посольства согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) оригинал транскрипта в адрес услугодателя после выставления оценок в ВУЗе. Альтернативно принимается логин и пароль со ссылкой на студенческий аккаунт для проверки оценок услугополучателя (для продолжающих академическое обучение);
3) копия паспорта услугополучателя;
4) безусловное письмо-приглашение с указанием специальности, программы обучения и сроков приема на обучение (для выезжающих впервые на языковую подготовку/академическое обучение).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего, либо на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, руководителю Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 10 (он) күннен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жоғары оқу орны/тілдік мектеп/елшілік мекенжайына «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағ. 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және  2-қосымшаларға сәйкес жоғары оқу орнының/тілдік мектептің/елшілік атауы көрсетілген қаржылық кепілдік хатын беру туралы өтініш;
2) ЖОО-да баға қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына транскрипт түпнұсқасы. Көрсетілетін қызметті алушының бағасын тексеру үшін (академиялық оқуын жалғастырушылар үшін) студенттік аккаунтқа сілтемесі бар логин және пароль баламалы түрде қабылданады;
3) көрсетілетін қызметті алушы паспортының көшірмесі;
4) оқу мамандығы, бағдарламасы мен оқуға қабылдау мерзімдері көрсетілген шартсыз шақырухат (алғаш рет тілдік дайындыққа/академиялық оқуға шығатындар үшін).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану. Шағым жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының не оны алмастырушы адамның атына не көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға өтініш бере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz
2) услугодателя: www.bolashak.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.bolashak.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Предоставление гарантийного письма
для выезжающих на обучение
в качестве стипендиата
международной стипендии «Болашак»
(продолжающие обучение)
Президенту
акционерного общества
«Центр международных программ»
_____________________________
от стипендиата ______________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии) полностью)
программа ____________________
(бакалавриат/магистратура/
аспирантура/докторантура/специалист)
специальность _______________________
(по протоколу Республиканской комиссии)
страна и ВУЗ __________________________
почтовый адрес в Казахстане ___________
______________________________________
телефон ______________________________
электронный адрес_____________________
ИИН __________________________________
(индивидуальный идентификационный номер)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Я, ___________________________________________, прошу предоставить мне письмо финансовой гарантии для предоставления в (отметьте необходимое):
Посольство ________________ (укажите страну),
учебное заведение (пожалуйста, укажите название вуза и специальность)_______________________________________________.
Планируемая дата прохождения интервью в Посольстве «__»__20__г.
Гарантийное письмо прошу отправить по адресу:
__________________________________________________________________
Гарантийное письмо заберет мой отец/мать/родственник.
Гарантийное письмо заберу лично у куратора Общества после подготовки.
(необходимо отметить из трех крестиком один соответствующий вариант)
Оригинал транскрипта направлен в адрес Общества. Дата получения Обществом к «__»_____________20__г.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің: www.edu.gov.kz
2) көрсетілетін қызметті берушінің: www.bolashak.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және дәрежесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігіне ие.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.bolashak.gov.kz интернет ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Болашақ» халықаралық стипендиясының
стипендиаты ретінде оқуға баратындар
үшін кепілдік хатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ президенті
__________________________________________________
стипендиат _______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық)
_____________________________________ бағдарламасы
(бакалавриат/магистратура/аспирантура/
докторантура/маман)
________________________________________ мамандығы
(Республикалық комиссияның хаттамасы бойынша)
елі және ЖОО _____________________________________
Қазақстандағы почталық мекенжайы _________________
__________________________________________________
телефоны _________________________________________
электрондық мекенжайы ____________________________
ЖСН ______________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
ӨТІНІШ
Мен, ________________________________________________________,
Сізден (тиістісін көрсетіңіз):
__________________________________ (елін көрсетіңіз) елшілігіне,
_______________________оқу орнына (ЖОО мен мамандығын көрсетіңіз)
_____________________________________________________________________
ұсыну үшін қаржылық кепілдеме хатын беруіңізді сұраймын.
Елшілікте сұхбаттан өтудің болжанған күні 20__ж. «__» _________
Кепілхатты мына мекенжай бойынша жіберуіңізді сұраймын:
_____________________________________________________________________
Кепілхатты менің әкем/анам/туысым алып кетеді.
Кепілхатты дайын болғаннан кейін Қоғамдағы куратордан өзім алып кетемін.
(үш нұсқаның тиісті біреуін х белгісімен белгілеу қажет)
Транскрипт түпнұсқасы Қоғам мекенжайына жіберілді. Қоғамның
алатын күні 20__ж. «__» ___________.
Транскрипт көшірмесі, ЖОО-ның менің ағымдағы академиялық

Копия транскрипта, письмо вуза о моем текущем академическом статусе и список предметов _______ семестр/триместр 20__-20__учебного года прилагаются к данному заявлению.
Приложение: на ______ листах.
«___»_________20__г.                           Подпись ______________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Предоставление гарантийного письма
для выезжающих на обучение
в качестве стипендиата
международной стипендии «Болашак»
(впервые выезжающие)
Президенту
акционерного общества «Центр
международных программ»
____________________________
от стипендиата _____________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии) полностью)
программа __________________
(бакалавриат/магистратура/
аспирантура/докторантура/специалист)
специальность ______________________
(по протоколу Республиканской комиссии)
страна и вуз __________________________
почтовый адрес в Казахстане ___________
_______________________________________
телефон _______________________________
электронный адрес _____________________
ИИН __________________________________
(индивидуальный идентификационный номер)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Я, ____________________________________________________, прошу предоставить мне письмо финансовой гарантии для предоставления в (отметьте необходимое):
Посольство _______________ (укажите страну),
учебное заведение (пожалуйста, укажите название вуза и специальность)______________________________________________________.
Планируемая дата прохождения интервью в Посольстве «_»__ 20__г.
Гарантийное письмо прошу отправить по адресу: _____________
Гарантийное письмо заберет мой отец/мать/родственник.
Гарантийное письмо заберу лично у куратора Общества после подготовки.
(необходимо отметить из трех крестиком один соответствующий вариант)
Приложение: письмо-приглашение зарубежного вуза на _____ листах.
«___»_________20__г.                   Подпись _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 146
Стандарт государственной услуги
«Возмещение расходов стипендиатам международной
стипендии «Болашак»
7. Общие положения
1. Стандарт государственной услуги «Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии «Болашак» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
8. Порядок оказания государственной услуги

мәртебем туралы хаты және 20__-20__ оқу жылының ______ семестр/
триместрі пәндерінің тізімі осы өтінішке қоса берілді.
Қосымша: ______ парақ.
20__ж. «___»_________ Қолы _____________
Болашақ»  халықаралық стипендиясының
стипендиаты ретінде оқуға баратындар
үшін кепілдік хатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ президенті
__________________________________________________
стипендиат _______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық)
___________________________________ бағдарламасы
(бакалавриат/магистратура/аспирантура/
докторантура/маман)
________________________________________ мамандығы
(Республикалық комиссияның хаттамасы бойынша)
елі және ЖОО _____________________________________
__________________________________________________
Қазақстандағы почталық мекенжайы _________________
__________________________________________________
телефоны _________________________________________
электрондық мекенжайы ____________________________
ЖСН ______________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
ӨТІНІШ
Мен,__________________________________________________________,
Сізден (тиістісін көрсетіңіз):
___________________________________ (елін көрсетіңіз) елшілігіне,
оқу орны (ЖОО мен мамандығын көрсетіңіз) _________________________
ұсыну үшін қаржылық кепілдеме хатын беруіңізді сұраймын.
Елшілікте сұхбаттан өтудің болжанған күні 20__ж. «__»  ________
Кепілхатты мына мекенжай бойынша жіберуіңізді сұраймын: _____________________________________________________________________
Кепілхатты менің әкем/анам/туысым алып кетеді.
Кепілхатты дайын болғаннан кейін Қоғамдағы куратордан өзім алып кетемін.
(үш нұсқаның тиісті біреуін х белгісімен белгілеу қажет)
Қосымша: шетелдік ЖОО-ның шақыру хаты _____ парақ.
20__ж. «___»_________ Қолы ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 146 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын
өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи необходимых документов – не более 15 (пятнадцати) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – перечисление средств по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя в тенге.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) заявление на возмещение расходов согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документы, подтверждающие сумму произведенных расходов за счет собственных средств в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего, либо на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, руководителю Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына шығыстарды өтеу бойынша теңгемен қаражат аудару.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес шығыстарды өтеуге жазбаша өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес жеке қаражат есебінен жұмсалған шығыстар сомасын растайтын құжат.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының не оны алмастырушы адамның атына не көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға өтініш бере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz
2) услугодателя: www.bolashak.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.bolashak.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Возмещение расходов, произведенных
за счет собственных средств,
обладателям международной
стипендии «Болашак»
Президенту АО «Центр международных программ»
__________________________________________
от обладателя международной стипендии «Болашак»
______________________________________________
__________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
(полностью)
программа ________________________________
(бакалавриат/специалист/магистратура/докторантура/
стажировка)
страна, ВУЗ _______________________________
почтовый адрес в Казахстане ________________
__________________________________________
телефон __________________________________
электронный адрес _________________________
ИИН _____________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер)
Заявление на возмещение расходов
Прошу возместить понесенные мною расходы, возникшие с даты присуждения международной стипендии «Болашак»:
Наименование
Форма оплаты*
Сумма
Валюта
1
2
3
4
5
Итого:
Примечание: *Оплата онлайн или наличным расчетом
на карт-счет (IBAN) № KZ______________________ банка________________
Договор об организации обучения / об организации научной стажировки от «___»________20___года №_____.
Приложение (оригиналы подтверждающих оплату документов):
1) ________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсы: www.edu.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті беруші: www.bolashak.gov.kz.
13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және дәрежесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтері, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігіне ие.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.bolashak.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының шығыстарын өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ президенті
__________________________________________________
«Болашақ» халықаралық стипендиясының иегері
__________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық)
_____________________________________ бағдарламасы
(бакалавриат/магистратура/аспирантура
/докторантура/тағылымдама)
елі, ЖОО _________________________________________
__________________________________________________
Қазақстандағы почталық мекенжайы _________________
__________________________________________________
телефоны _________________________________________
электрондық мекенжайы_____________________________
ЖСН ______________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
Шығыстарды өтеуге өтініш
«Болашақ» халықаралық стипендиясы тағайындалған күннен бастап
менің шығыстарымды _________________________________ банкінің (IBAN)
№ KZ ______ ______ ______ ______ карт-шотына аударуыңызды сұраймын.
Атауы
Төлем нысаны*
Сомасы
Валюта
1
2
3
4
5
Барлығы:
Ескертпе: *төлем онлайн немесе қолма-қол есебінен
20__ жылғы «___» ________ № _____ Оқытуды ұйымдастыру
туралы/ғылыми тағылымдаманы ұйымдастыру туралы шарт.
Қосымша (төлемді растайтын құжаттардың түпнұсқалары):
1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________

3) ________________________________________________________________
4) ________________________________________________________________
5) ________________________________________________________________
«___» ______________ 20____ г.       __________________
(подпись стипендиата)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Возмещение расходов, произведенных
за счет собственных средств, обладателям
международной стипендии «Болашак»
Перечень
необходимых документов, подтверждающих расходы
стипендиатов программы «Болашак»
№ п/п
Статья расходов
Подтверждающие документы
1
оформление, продление визы (консульский сбор)
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка, подтверждающего факт оплаты);
2) копия визы, в случае если страна обучения не ставит визовую наклейку, необходимо предоставить электронное подтверждение о получении визы
2
оформление и подача не более 5 (пяти) анкетных форм в учебные заведения
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка, подтверждающего факт оплаты);
2) распечатку электронного подтверждения учебного заведения, подтверждающего оплату за оформление и подачу всех видов анкетных форм
3
регистрация в уполномоченных органах принимающих стран и учебных заведений
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка, подтверждающего факт оплаты);
2) копию сертификата о регистрации либо распечатку электронного подтверждения об оплате за регистрацию в уполномоченных органах принимающей страны и в учебном заведении
4
экзамены
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка);
2) электронная копия сертификата/распечатка электронного подтверждения об оплате
5
обучение (в том числе депозит на обучение), обязательные услуги по требованию учебных заведений
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка), либо оригинал письма учебного заведения, подтверждающего оплату;
2) копия счета на оплату (инвойс) с расшифровкой платежа
6
обязательное медицинское обследование

3) _________________________________________________________________
4) _________________________________________________________________
5) _________________________________________________________________
20____ ж. «___» _______                 _____________________
(стипендиаттың қолы)
«Болашақ»  халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының шығыстарын өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
«Болашақ» бағдарламасы стипендиаттарының шығыстарын растайтын қажетті құжаттар тізбесі
Р/с №
Шығыс түрлері
Растайтын құжаттар
1
2
3
1
виза ресімдеу, ұзарту (консулдық алым)
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен төлем фактісін растайтын ресми анықтама/хат ұсынуға болады);
2) виза көшірмесі, оқу елі виза жапсырмасын салмаған жағдайда, виза алғаны туралы электронды растама ұсыну қажет.
2
оқу орындарына 5-тен (бестен) аспайтын сауалнама нысанын ресімдеу және тапсыру
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, не үзіндінің әрбір бетінде банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен төлем фактісін растайтын ресми анықтама/хат ұсынуға болады);
2) сауалнама нысандарының барлық түрлерін ресімдеуге және беруге төлемдерді растайтын оқу орнының электрондық растамасының қағазға басылған нұсқасы.
3
қабылдаушы елдердің уәкілетті органдары мен оқу орындарында тіркелу
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен төлем фактісін растайтын ресми анықтама/хат ұсынуға болады);
2) тіркеу туралы сертификаттың көшірмесі не қабылдаушы елдердің уәкілетті органдарында және оқу орнында тіркелгені үшін төлем туралы электрондық растаманың қағазға басылған нұсқасы.
4
емтихандар
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, не банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен ресми анықтама/хат ұсыну мүмкін);
2) сертификаттың электрондық көшірмесі/төлем туралы электронды растаманың қағазға басылған нұсқасы.
5
оқу (оның ішінде оқуға арналған депозит), оқу орындарының талаптары бойынша міндетті қызметтер
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, не банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен ресми анықтама/хат ұсыну мүмкін), не оқу орнының төлемді растайтын хатының түпнұсқасы;
2) төлем ашық жазылған төлемді куәландыратын (инвойс) шот көшірмесі.
6
міндетті медициналық тексеру

1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка)
7
представление учебными заведениями официальных документов об успеваемости (транскрипт)
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка), либо оригинал письма учебного заведения, подтверждающего оплату;
2) копия транскрипта
8
медицинское страхование
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка/страховой компании);
2) оригинал/копия страхового полиса
9
проезд внутри Республики Казахстан (ж/д транспорт, автобус)
1) оригинал проездного документа (ж/д. билет, билет на автобус)
В случае авиаперелета внутри РК возмещается стоимость ж/д проезда не выше тарифа купированного вагона
1.1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка;
1.2) электронный билет;
1.3) оригиналы посадочных талонов;
1.4) оригинал справки с ж/д вокзала о стоимости купированного вагона на дату приобретения билета (за исключением вагонов с 2-х местными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (СВ), а также классов «Турист» и «Бизнес» скоростных поездов).
В случае отсутствия вышеперечисленных документов в подпунктах 1.1), 1.2) и 1.3) возможно предоставление справки с авиаагентства с указанием ФИО, стоимости, класса, маршрута и подтверждающей факт приобретения и использования билета
10
проезд за пределами Республики Казахстан
1) оригинал проездного документа (ж/д билет, билет на автобус).
10.1
возмещение оплаты ж/д транспорта, автобуса
В случае отсутствия оригинала проездного документа возможно предоставление чека, квитанции об оплате, либо оригинала банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка) и электронный билет
10.2
возмещение оплаты авиабилетов
1) оригиналы чеков об оплате, квитанции об оплате, либо банковской выписки по карт-счету, подтвержденной штампом банка (возможно предоставление официальной справки/письма с иностранного банка);

1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, не банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен ресми анықтама/хат ұсыну мүмкін).
7
оқу орындарының үлгерім туралы ресми құжаттарын (транскрипт) ұсынуы
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, не банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен ресми анықтама/хат ұсыну мүмкін), не оқу орнының төлемді растайтын хатының түпнұсқасы;
2) транскрипт көшірмесі.
8
медициналық сақтандыру
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, не банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен/сақтандыру компаниясынан ресми анықтама/хат ұсыну мүмкін)
2) сақтандыру полисінің түпнұсқасы/көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасы ішінде жол жүру (т/ж көлігі, автобус)
1) жол жүру құжатының түпнұсқасы (т/ж. билеті, автобус билеті).
Қазақстан Республикасының ішінде әуе көлігімен ұшқан жағдайда, купе вагоны тарифінен аспайтын т/ж жол жүруінің құны өтеледі
1.1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, банк мөртабанмен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер;
1.2) электронды билет;
1.3) отырғызу талондарының түпнұсқалары.
1.4) билет сатып алған күнге купелі вагон құны туралы т/ж-дан анықтаманың түпнұсқасы (төмендегі жұмсақ диваны, қалыбын реттеу бойынша құрылғысы бар жұмсақ креслосы бар 2 орындық купелі вагонды (ЖВ), сондай-ақ «Турист» және «Бизнес» класты жүрдек поезды қоспағанда).
1.1), 1.2) және 1.3) тармақшаларда жоғарыда көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда, авиаагенттіктен ТАӘ, құнын, класын, бағытын көрсете отырып, билетті сатып алу және пайдалану фактісін растайтын анықтаманы ұсынуға болады.
10
10.1
10.2
Қазақстан Республикасынан тыс жол жүру
т/ж көлігі, автобус ақысын өтеу
авиабилеттер ақысын өтеу
1) жол жүру құжатының түпнұсқасы (т/ж. билеті, автобус билеті).
Жол жүру құжатының түпнұсқасы болмаған жағдайда, чекті, төлем туралы түбіртектер, банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен төлем фактісін растайтын ресми анықтама/хат ұсынуға болады) және электронды билеттің көшірмесін ұсынуға болады.
1) төлем туралы чектердің түпнұсқалары, төлем туралы түбіртектер, банк мөртабанымен расталған карт-шот бойынша банктік үзінділер (шетелдік банктен ресми анықтама/хат ұсыну мүмкін); 2) жол жүру құжатының түпнұсқасы, не электронды билет, 3) отырғызу талондарының түпнұсқалары.
Жоғарыда көрсетілген тармақшаларда құжаттар болмаған жағдайда авиаагенттіктен:
1) тармақшада – тегін, атын, әкесінің атын, билет құны мен нөмірін, билетті сатып алуды растайтын фактіні;

2) оригинал проездного документа, либо электронный билет,
3) оригиналы посадочных талонов.
В случае отсутствия документов в вышеперечисленных подпунктах, возможно предоставление оригинала справки/письма с авиаагентства с указанием:
в подпункте 1) Фамилию, имя, отчество, стоимости, номера билета и подтверждающей факт приобретения билета;
в подпункте 2) Фамилию, имя, отчество, стоимости, класса, маршрута, номера билета;
в подпункте 3) Фамилию, имя, отчество, класса, маршрута, номера билета и подтверждающей факт использования билета
* Нормы расходов по проезду от места проживания в Республике Казахстан до места академического обучения, прохождения языковых курсов, стажировки после присуждения международной стипендии «Болашак» с момента начала академического обучения или прохождения языковых курсов, стажировки и обратно после завершения языковых курсов, академического обучения или прохождения стажировки, в случае академического обучения длительностью более 1 (одного) учебного года - проезд от места проживания в Республике Казахстан до места учебы к началу каждого учебного года обучения и обратно после завершения каждого учебного года обучения, а также проезд от места академического обучения, прохождения стажировки, языковых курсов и обратно в случае необходимости оформления либо продления визы в Республике Казахстан.
Оплата расходов производится по фактическим расходам на основании подтверждающих документов без оплаты провоза багажа:
а) по проезду внутри Республики Казахстан – за пользование воздушным и железнодорожным транспортом – не выше тарифа купированного вагона (за исключением вагонов с 2-х местными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (СВ), а также классов «Турист» и «Бизнес» скоростных поездов), за пользование автотранспортом по шоссейным и грунтовым дорогам – по существующей в данной местности стоимости проезда (за исключением такси);
б) по проезду за пределами Республики Казахстан – за пользование воздушным транспортом – по тарифу экономического класса, за пользование железнодорожным транспортом, за пользование автотранспортом по шоссейным и грунтовым дорогам – по существующей в данной местности стоимости проезда (за исключением такси).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 146
Стандарт государственной услуги
«Авансирование стипендиатов международной
стипендии «Болашак»
9. Общие положения
1. Государственная услуга «Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).

2) тармақшада – тегін, атын, әкесінің атын, билет құнын, класын, бағытын, нөмірін;
3) тармақшада – тегін, атын, әкесінің атын, билет класын, бағытын, нөмірін және билеттің пайдаланылуын растайтын фактіні көрсете отырып, анықтама/хат түпнұсқасын ұсынуға болады.
* Қазақстан Республикасында тұратын жерінен «Болашақ» халықаралық стипендиясы тағайындалғаннан кейін академиялық оқуы немесе тілдік курстардан, тағылымдамадан өтуі басталған сәттен бастап академиялық оқу немесе тілдік курстардан, тағылымдамадан өту орнына дейін жол жүру және тілдік курстар, академиялық оқу немесе тағылымдамадан өту аяқталғаннан кейін қайту бойынша, академиялық оқу ұзақтығы 1 (бір) оқу жылынан асқан жағдайда – Қазақстан Республикасындағы тұратын жерінен оқуының әрбір оқу жылы басында оқу орнына дейін және оқуының әрбір оқу жылы аяқталғаннан кейін қайту жолы, сондай-ақ академиялық оқу, тағылымдамадан, тілдік курстардан өту орнынан және Қазақстан Республикасына визаны ресімдеу не ұзарту қажет болған жағдайда кейін қайту жолы бойынша шығыс нормалары.
Шығыстарды төлеу жүк тасымалы төлемісіз растау құжаттарының негізінде нақты шығыстар бойынша жүргізіледі:
а) Қазақстан Республикасы ішінде жол жүру бойынша – әуе және темір жол көлігін пайдаланғаны үшін - купе вагоны (төмендегі жұмсақ диваны, қалыбын реттеу бойынша құрылғысы бар жұмсақ креслосы бар 2 орындық купелі вагонды (ЖВ), сондай-ақ «Турист» және «Бизнес» класты жүрдек поезды қоспағанда), тасжолы және қаражол бойынша автокөлікті пайдаланғаны үшін – осы жерлердегі жол жүру құны бойынша (таксиді қоспағанда);
б) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге жол жүру бойынша – әуе көлігін пайдаланғаны үшін - экономикалық класс тарифы бойынша, темір жол көлігін пайдаланғаны үшін, тасжолы және қаражол бойынша автокөлікті пайдаланғаны үшін – осы жерлердегі жол жүру құны бойынша (таксиді қоспағанда).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 146 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаттарына аванс
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.

3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи услугополучателем всех необходимых документов – не более 10 (десяти) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – перечисление авансовой суммы в тенге на банковский счет услугополучателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
a. письменное заявление на авансирование расходов согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
b. копия документа, подтверждающего сумму аванса (инвойс, договор об аренде, информация с официального сайта учебного заведения, страховой компании, посольства, информация о стоимости авиаперелета или брони авиабилета) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего, либо на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, руководителю Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

3. Мемлекеттік қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 10 (он) күннен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына аванстық соманы теңгемен аудару.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес шығыстарға аванс беруге жазбаша өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес аванс сомасын растайтын құжаттың көшірмесі (инвойс, жалдау туралы шарт, оқу орнының, сақтандыру компаниясының, елшіліктің ресми сайтынан ақпарат, авиаұшу құны немесе авиабилетті брондау туралы ақпарат).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының не оны алмастырушы адамның атына не көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, Министрліктің басшысына жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен өтініш бере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
11. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи услугополучателем необходимых документов – не более 3 (трех) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – договор залога недвижимого имущества.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) документ, удостоверяющий личность собственника недвижимого имущества (залогодателя) (оригинал и копия);
2) справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, выданная органами юстиции;
3) справки о наличии (отсутствии) недвижимого имущества на всей территории Республики Казахстан от всех членов семьи услугополучателя, включая самого услугополучателя (родители, супруг (-а), дети) органа юстиции, в случае, если стоимость недвижимого имущества, представляемого в залог, не покрывает сумму договора на обучение;
4) правоустанавливающие документы на недвижимое имущество (оригинал);
5) технический паспорт на недвижимое имущество, выданное в соответствии с законодательством Республики Казахстан (нотариально заверенная копия);
6) отчет об оценке недвижимого имущества, выданный не позднее, чем за 6 (шесть) месяцев до момента заключения договора залога любым независимым оценщиком, имеющим лицензию на осуществление оценочной деятельности (оригинал);
7) идентификационные документы на земельный участок (для земельного участка, жилого дома с земельным участком или нежилого помещения с земельным участком) (оригинал);

2. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (бұдан әрі–көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіарқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 3 (үш) күннен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлік кепіл шарты.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жылжымайтын мүлік иесінің (кепіл берушінің) жеке басын куәландыратын құжат(түпнұсқасы және көшірмесі);
2) әділет органдары берген жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтары (ауыртпалықтар) мен оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама;
3) егер кепілге ұсынылған жылжымайтын мүлік құны оқу шартының сомасын жаппаған жағдайда, әділет органының көрсетілетін қызметті алушының өзін қоса алғанда, көрсетілетін қызметті алушының отбасының барлық мүшелерінен (ата-анасы, жұбайы, балалары) Қазақстан Республикасының барлық аумағында жылжымайтын мүліктің болуы (болмауы) туралы анықтама;
4) жылжымайтын мүлікке құқық белгілеуші құжаттар (түпнұсқа);
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген жылжымайтын мүліктің техникалық паспорты (нотариалды куәландырылған көшірмесі);
6) бағалау қызметін жүзеге асыратын лицензиясы бар кез келген тәуелсіз бағалаушымен кепіл шартын жасаған сәтке дейін 6 (алты) айдан кешіктірмей берілген жылжымайтын мүлікті бағалау туралы есеп;
7) жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттары (жер учаскесі, жер учаскесі бар тұрғын үй немесе жер учаскесі бар тұрғын емес орынжай үшін) (түпнұсқа);

8) нотариально заверенное (-ые) заявление, согласие (-я) супруга (супруги) собственника (-ов) на предоставление недвижимого имущества в залог с согласием на внесудебную реализацию недвижимого имущества, если на момент приобретения недвижимости собственник (-и) состоял (-и) в браке, а также свидетельство о браке (нотариально заверенная копия), удостоверение личности супруга (супруги) собственника (-ов) (копия);
9) нотариально заверенное заявление о семейном положении собственника (-ов) недвижимого имущества на момент приобретения недвижимого имущества, если на момент приобретения недвижимого имущества собственник (-и) в браке не состоял (-и);
10) свидетельство органов регистрации актов гражданского состояния (ЗАГС) о расторжении брака (нотариально заверенная копия), если на момент приобретения недвижимого имущества собственник состоял в браке, однако в момент заключения договора залога не состоит в браке (разведен), а также нотариально заверенное заявление собственника о том, что в настоящее время в браке не состоит;
11) письменное согласие органов опеки и попечительства на совершение сделки в отношении недвижимого имущества, если одним из собственников недвижимого имущества, является несовершеннолетний, свидетельство о рождении несовершеннолетнего собственника недвижимого имущества, а также документы, подтверждающие наличие у лица статуса опекуна или попечителя несовершеннолетнего собственника предлагаемой в залог недвижимости, если от имени последнего действует опекун/попечитель.
Договор залога недвижимого имущества от имени несовершеннолетнего собственника имущества, не достигшего четырнадцатилетнего возраста, при соблюдении вышеуказанных условий, подписывают его родители/усыновители/опекуны.
Несовершеннолетние собственники недвижимого имущества в возрасте от 14 до 18 лет заключают договор залога самостоятельно с письменного согласия родителей/усыновителей/попечителей.
Согласие родителей/усыновителей/попечителей удостоверяется их подписями в договоре залога недвижимого имущества рядом с подписью несовершеннолетнего собственника.
Нотариально заверенное заявление-согласие от собственника (-ов) недвижимого имущества на залог и предоставление права на внесудебную реализацию предоставляется в случае, если договор залога недвижимого имущества заключается по доверенности.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего, либо на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, руководителю Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

8) нотариалды куәландырылған өтініш, егер жылжымайтын мүлікті сатып алу сәтінде жылжымайтын мүлік иесі(лері) некеде тұрған болса, жылжымайтын мүлікті соттан тыс іске асыруға келісімімен жылжымайтын мүлікті кепілге беруге мүлік иесінің жұбайынан (зайыбынан) келісім, сондай-ақ неке туралы куәлік (нотариалды куәландырылған көшірме), меншік иесі(лері) жұбайының (зайыбының) жеке куәлігі (көшірме);
9) егер жылжымайтын мүлікті сатып алу сәтінде жылжымайтын мүлік иесі(лері) некеде тұрмаған болса, жылжымайтын мүлікті сатып алу сәтіндегі жылжымайтын мүлік иесі(лері)нің отбасылық жағдайы туралы нотариалды куәландырылған өтініш;
10) егер жылжымайтын мүлікті сатып алу сәтінде жылжымайтын мүлік иесі некеде тұрған болса, алайда кепіл шартын жасау сәтінде некеде тұрмаса (айырылысқан болса) некені бұзу туралы азаматтық хал актілерін тіркеу (АХАЖ) органдарының куәлігі, сондай-ақ меншік иесінің қазіргі уақытта некеде тұрмағандығы туралы нотариалды куәландырылған өтініш;
11) егер жылжымайтын мүлік иесінің біреуі кәмелеттік жасқа толмаған адам болса, жылжымайтын мүлікке қатысты мәмілелер жасауға қамқоршылық және қорғаншылық органдардың жазбаша келісімі, жылжымайтын мүліктің кәмелеттік жасқа толмаған меншік иесінің туу туралы куәлігі, сондай-ақ тұлғада кепілге ұсынылатын жылжымайтын мүліктің кәмелеттік жасқа толмаған меншік иесінің, егер оның атынан қамқоршы/қорғаншы әрекет етсе, қамқоршысы немесе қорғаншысы мәртебесінің болуын растайтын құжаттар.
Жоғарыда көрсетілген шарттар сақталған жағдайдаон төрт жасқа жетпеген кәмелет жасқа толмаған мүлік иесі атынан жылжымайтын мүлік кепіл шартына оның ата-анасы/асырап алушылар/қорғаншылары қол қояды.
14-тен 18-ге дейінгі жастағы кәмелеттік жасқа толмаған жылжымайтын мүлік иелері ата-аналарының/асырап алушылардың/қорғаншыларының жазбаша келісімімен кепіл шартын өз еркімен жасайды.
Ата-аналарының/асырап алушыларының/қорғаншыларының келісімі кәмелет жасқа толмаған меншік иесінің қолымен қатар жылжымайтын мүлік кепіл шартында олардың қолдарымен куәландырылады.
Жылжымайтын мүлік иесі(лері)нен кепілге және соттан тыс сатуға құқық беруге нотариалды куәландырылған келісім-өтініш жылжымайтын мүлік кепіл шарты сенімхат бойынша жасалған жағдайда ұсынылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)шағымдану.
Шағымжазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының не оны алмастырушы адамның атына не көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушініңбасшысына, Министрліктің басшысына жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz
2) услугодателя: www.bolashak.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.bolashak.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 146
Стандарт государственной услуги
«Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого
имущества, при исполнении обязательств стипендиатом
международной стипендии «Болашак»
12. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
13. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи услугополучателем необходимых документов – не более 15 (пятнадцати) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 (пятнадцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
Результат оказания государственной услуги - уведомление о прекращении залога с недвижимого имущества, в связи с исполнением обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак».
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсы: www.edu.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті беруші: www.bolashak.gov.kz;
13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және дәрежесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша анықтама қызметтері, мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігіне ие.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.bolashak.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесіжөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 146 қаулысымен
бекітілген
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының
міндеттемелерді орындауы кезінде жылжымайтын мүлік кепілін
тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
5. Жалпы ережелер
1. «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерді орындауы кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі –«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындауға байланысты жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz
2) услугодателя: www.bolashak.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.bolashak.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача уведомления о прекращении залога
с недвижимого имущества, при исполнении
обязательств стипендиатов
Международной стипендии «Болашак»
Президенту
акционерного общества «Центр
Международных программ»
выпускник(ца)____________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии) полностью___________
_________________________________
почтовый адрес в Казахстане ______
_________________________________
телефон (мобильный) _____________
телефон (домашний)_______________
эл. адрес _______________________
Заявление
Я, ________________________________________________________,
обучался(ась) в ___________________________________________
(название ВУЗа и страна обучения)
по программе ________________________________________________ по специальности_________________________________________________
(бакалавриат, магистратура, докторантура) __________________________________________ в период с ________
(дата начала обучения)
по ____________, прошу снять обременение с недвижимого имущества,  являющегося предметом Договора залога недвижимого имущества от ________________№____, расположенного по адресу _______________ _______________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
1) нотариально заверенная копия диплома, полученного в рамках программы «Болашак»;

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12.Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің: www.edu.gov.kz
2) көрсетілетін қызметті берушінің:www.bolashak.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және дәрежесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі анықтама қызметтері, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігіне ие.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.bolashak.gov.kz интернет ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының міндеттемелерін орындауы
кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату
туралы хабарлама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
«Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ президенті
__________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)толық)
__________________________________________________
__________________________________________________
Қазақстандағы почталық мекенжайы ___________________________________________________________________
телефоны (ұялы) __________________________________
телефоны(үй) _____________________________________
эл. мекенжайы ____________________________________
Өтініш
Мен, _________________________________________________________, ____________________________________________________________________
(ЖОО және оқу елінің атауы)
_____________________ бағдарламасы, _______________ мамандығы бойынша
(бакалавриат, магистратура, докторантура)
_________________________________________ бастап ____________________
(оқуының басталу мерзімі)
____________________________________________ дейінгі кезеңде оқыдым.
(аяқтаған мерзімі)
________________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
______________ № ______ жылжымайтын мүлік кепілі шартының мәні болып
табылатын жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алып тастауыңызды сұраймын.
Өтінішке мыналар қоса беріледі:
1) «Болашақ» бағдарламасы шеңберінде алынған дипломның
нотариалды куәландырылған көшірмесі;

2) нотариально заверенная копия трудовой книжки;
3) выписка из пенсионного фонда;
4) справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, выданная органами юстиции;
5) копия удостоверения личности собственника залогового имущества.

2) еңбек кітапшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) зейнетақы қорынан үзінді көшірме;
4) әділет органдары берген жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама;
5) кепілге қойылған мүлік иесінің жеке куәлігінің көшірмесі.