О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на второе полугодие 1999 года и 2000 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 1999 года N 1108. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 марта 2000 г. N 367 ~P000367
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 1998 года № 3834 U983834_ "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить План мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на второе полугодие 1999 года и 2000 год (далее - План), согласно приложению 1.
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить безусловную реализацию мероприятий, определенных Планом, и ежемесячно, не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным, представлять Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию информацию по их выполнению.
3. Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию представлять Правительству Республики Казахстан:
1) не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, сводную информацию о выполнении заданий Плана;
2) не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, сводный аналитический доклад о ходе реализации Плана.
4. Установить, что центральные и местные исполнительные органы, являющиеся ответственными исполнителями, могут вносить предложения об изменениях и дополнениях в План Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию до 5 декабря 1999 года и до 5 июня 2000 года.
Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию, по согласованию с Агентством по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, внести проекты соответствующих решений о внесении изменений и дополнений в План до 25 декабря 1999 года и до 25 июня 2000 года.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Агентство Республики Казахстан по экономическому планированию.
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан, согласно приложению 2.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 августа 1999 года № 1108
План мероприятий по реализации Программы действий Правительства
Республики Казахстан на второе полугодие 1999 года и 2000 год
Второе полугодие 1999 года
Приоритет 3. Экономический рост

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылдың екінші жарты жылдығына және 2000 жылға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 6 тамыз N 1108. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.07. N 367 қаулысымен. ~P000367
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 U983834_ Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылдың екінші жарты жылдығына және 2000 жылға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың басшылары Жоспарда белгіленген іс-шаралардың сөзсіз іске асырылуын қамтамасыз етсін және есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күнінен кешіктірмей, ай сайын, олардың орындалуы жөнінде Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігіне ақпарат беріп отырсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
1) есепті айдан кейінгі айдың 10-ші күнінен кешіктірмей - іс-шаралар жоспары тапсырмаларының орындалуы туралы жиынтық ақпаратты;
2) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-ші күнінен кешіктірмей - жоспардың іске асырылуы барысы туралы жиынтық талдамалы баяндаманы тапсырып отырсын.
4. Жауапты атқарушылар болып орталық және жергілікті атқарушы органдар 1999 жылдың 5 желтоқсанына және 2000 жылдың 5 маусымына дейін Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігіне Жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныс жасай алады деп белгіленсін.
Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігімен келісе отырып, 1999 жылдың 25 желтоқсанына және 2000 жылдың 25 маусымына дейін Жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы тиісті шешімнің жобаларын енгізсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші 2-қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
6 тамыздағы N 1108
қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылдың екінші
жартыжылдығына және 2000 жылға арналған іс-қимыл
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
1999 жылдың екінші жартыжылдығы
3-Басымдық. Экономикалық өсу

3.1. Макроэкономическая стабильность
Цель: снизить уровень среднегодовой инфляции, сохранить управляемый
бюджетный дефицит
______________________________________________________________________
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.1.1. Ужесточение денежно-кредитной политики
----------------------------------------------------------------------!
Расширение использования косвенных инструментов денежно-кредитной
политики
----------------------------------------------------------------------!
3.1.1.1. Совершенствовать     Отчет       Нацбанк (по          IV
механизм использования     Президенту     согласованию),     квартал
косвенных инструментов        и           Минфин
денежно-кредитной         Правительству
политики:                  Республики
предоставление кредитов  Казахстан
банкам только для
удовлетворения
потребностей в
краткосрочный
ликвидности
----------------------------------------------------------------------
3.1.1.2. Эмитировать      Постановление   Минфин            Исходя из
государственные ценные    Правительства                     ситуации на
бумаги с более            Республики                        рынках
длительными сроками       Казахстан                         ссудного
обращения                                                   капитала
----------------------------------------------------------------------
3.1.1.3. Приступить к     Нормативные     Минфин, Нацбанк   В течение
выпуску государственных   правовые акты  (по согласованию), года,
индексированных                           НКЦБ (по          исходя из
казначейских обязательств                 согласованию)     ситуации на
Республики Казахстан на                                     рынках
срок один год и более                                       ссудного
капитала
----------------------------------------------------------------------
3.1.1.4. Развивать        Нормативные     Минфин, Нацбанк   Постоянно
нормативную правовую базу правовые акты  (по согласованию),
по регулированию операций                 НКЦБ (по
с государственными                        согласованию)
ценными бумагами
----------------------------------------------------------------------
Усиление аналитических и прогнозных функций Национального банка
----------------------------------------------------------------------

3.1. Макроэкономикалық тұрақтылық
Мақсат: Орташа жылдық инфляцияның деңгейін төмендету, басқарылатын
бюджет тапшылығын және теңгенің тұрақты бағамын сақтау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
3.1.1. Ақша-несие саясатын қатайту
_________________________________________________________________________
Ақша несие саясатының жанама құралдарын пайдалануды кеңейту
_________________________________________________________________________
3.1.1.1. Ақша-несие    |Қазақстан Респуб. |Ұлттық Банк    |IV тоқсан
саясатының жанама құ.  |ликасының Прези.  |(келісім бойын.|
ралдарын пайдаланудың  |денті мен Үкіметі.|ша), Қаржымині |
тетігін жетілдіру:     |не есеп           |               |
тек қысқа мерзімді     |                  |               |
өтімдіктегі қажеттік.  |                  |               |
терді қанағаттандыру   |                  |               |
үшін банктерге несиелер|                  |               |
беру.                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.1.2. Айналым мер.  |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |Несие капиталы
зімдері ең ұзақ мемле. |ликасы Үкіметінің |               |рыноктарындағы
кеттік бағалы қағаздар.|қаулысы           |               |ахуалға байла.
ға эмиссия жүргізу     |                  |               |нысты
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.1.3. Бір жыл және  |Нормативтік құқық.|Қаржымині,     |Бір жыл ішінде,
одан көбірек мерзімге  |тық актілер       |Ұлттық Банк    |несие капиталы
Қазақстан Республикасы.|                  |(келісім бойын.|рыноктарындағы
ның мемлекеттік индекс.|                  |ша), БҚҰК      |ахуалға байла.
телген қазынашылық     |                  |(келісім       |нысты
міндеттемелерін шығару.|                  |бойынша)       |
ға кірісу              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.1.4. Мемлекеттік   |Нормативтік құқық.|Қаржымині,     |Ұдайы
бағалы қағаздармен     |тық актілер       |Ұлттық Банк    |
операцияларды реттеу   |                  |(келісім бойын.|
жөніндегі нормативтік  |                  |ша), БҚҰК      |
құқықтық базаны дамыту |                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ұлттық Банктің талдағыштық және болжамдық функцияларын күшейту
_________________________________________________________________________

3.1.1.5. Совершенствовать       Отчет     Нацбанк (по         IV
методики анализа и           Президенту и согласованию),    квартал
прогнозирования:            Правительству Минфин
обеспечить методическое     Республики
руководство внедрением      Казахстан
в банках
автоматизированной
системы бухгалтерского
учета по новому плану
счетов;
совершенствовать методику
анализа и
прогнозирования
состояния на денежном
рынке Казахстана в
условиях открытой
экономики;
расширить сотрудничество
Национального Банка
Казахстана с Центральными
банками зарубежных стран
и международными
аналитическими центрами
в области обмена
информацией, анализа и
прогнозирования;
улучшить банковскую
статистику и обеспечить
соответствие ее
международным стандартам
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2. Развитие финансовых институтов и углубление финансовых
рынков
----------------------------------------------------------------------
Координация государственных органов, регулирующих финансовую систему
----------------------------------------------------------------------
3.1.2.1. Принять             Соглашения   Нацбанк (по         III
Соглашение взаимодействия       между     согласованию),     квартал
Нацбанка, Минфина, НКЦБ и  руководителями Минфин, НКЦБ (по
КРДНПФ Минтрудсоцзащиты по  министерств и согласованию),
вопросам регулирования        ведомств    Минтрудсоцзащиты
финансовой системы и
осуществлять совместный
мониторинг финансовых
рынков
----------------------------------------------------------------------
Совершенствование правовой базы для развития финансовой системы
----------------------------------------------------------------------
3.1.2.2. Совершенствовать   Нормативные   Нацбанк (по       Постоянно
правовое регулирование      правовые акты согласованию)
банковской системы, включая
платежную систему
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.3. Совершенствовать   Нормативные   Нацбанк (по       Постоянно
правовое регулирование     правовые акты  согласованию)
страхового рынка
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.4. Совершенствовать   Нормативные   Нацбанк (по       Постоянно
нормативную правовую базу  правовые акты  согласованию)
по регулированию и надзору
за деятельностью страховых
организаций
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.5. Совершенствовать   Нормативные   Минтрудсоцзащиты,  Постоянно
правовое регулирование     правовые акты  Минфин, Нацбанк
пенсионной системы                        (по согласованию),
НКЦБ (по
согласованию)
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.6. Совершенствовать   Нормативные   Минфин, Нацбанк    Постоянно
налоговое законодательство  правовые акты (по согласованию),
в части налогообложения:                  Мингосдоходов,
банков, страховых                         НКЦБ (по
организаций, организаций,                 согласованию)
осуществляющих отдельные
виды банковских услуг,
профессиональных участников
рынка ценных бумаг
-----------------------------------------------------------------------
Укрепление банковской системы
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.7. Осуществлять          Отчет      Минфин            IV квартал
отбор банков-агентов по    Правительству
государственным программам  Республики
на основе открытого         Казахстан
тендера
-----------------------------------------------------------------------

3.1.1.5. Талдаудың және|Қазақстан Респуб. |               |IV тоқсан
болжам жасаудың әдісте.|ликасының         |Ұлттық Банк    |
месін жетілдіру:       |Президенті мен    |(келісім бойын.|
- банктерде шоттардың  |Үкіметіне есеп    |ша), Қаржымині |
жаңа жоспары жөніндегі |                  |               |
бухгалтерлік есептің   |                  |               |
автоматтандырылған     |                  |               |
жүйесін енгізуге әдіс. |                  |               |
темелік басшылықты қам.|                  |               |
тамасыз ету;           |                  |               |
- ашық экономика жағ.  |                  |               |
дайында Қазақстанның   |                  |               |
ақша рыногындағы ахуал.|                  |               |
ды талдау және болжау  |                  |               |
әдістемесін жетілдіру; |                  |               |
- ақпарат алмасу, тал. |                  |               |
дау және болжау сала.  |                  |               |
сында Қазақстан Ұлттық |                  |               |
Банкінің шетелдердің   |                  |               |
Орталық банктерімен    |                  |               |
және халықаралық талдау|                  |               |
орталықтарымен ынтымақ.|                  |               |
тастығын кеңейту;      |                  |               |
- банк статистикасын   |                  |               |
жақсарту және оның ха. |                  |               |
лықаралық стандарттарға|                  |               |
сай болуын қамтамасыз  |                  |               |
ету.                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2. Қаржы институттарын дамыту және қаржы рыноктарын тереңдету
_________________________________________________________________________
Қаржы жүйесін реттейтін мемлекеттік органдарды үйлестіру
_________________________________________________________________________
3.1.2.1. Қаржы жүйесін |Министрліктер мен |Ұлттық Банк    |IІІтоқсан
реттеу мәселелері жө.  |ведомстволардың.  |(келісім бойын.|
нінде Ұлттық Банктің,  |басшылары арасын. |ша), Қаржымині,|
Қаржыминінің, БҚҰК-ның |дағы келісім      |БҚҰК (келісім  |
және НПА-ның өзара іс- |                  |бойынша),      |
қимылдарының Келісімін |                  |Еңбекәлеумет.  |
қабылдау және қаржы ры.|                  |мині           |
ноктарының бірлескен   |                  |               |
мониторингін жүзеге    |                  |               |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Қаржы жүйесін дамыту үшін құқықтық базаны жетілдіру
_________________________________________________________________________
3.1.2.2. Төлем жүйесін |Нормативтік құқық.|Ұлттық Банк    |Ұдайы
қоса алғанда, банк     |тық актілер       |(келісім бойын.|
жүйесін құқықтық рет.  |                  |ша)            |
теуді жетілдіру        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.3. Сақтандыру    |Нормативтік құқық.|Ұлттық Банк    |Ұдайы
рыногын құқықтық рет.  |тық актілер       |(келісім бойын.|
теуді жетілдіру        |                  |ша)            |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.4. Сақтандыру    |Нормативтік құқық.|Ұлттық Банк    |Ұдайы
ұйымдарының қызметін   |тық актілер       |(келісім бойын.|
реттеу және бақылау    |                  |ша)            |
жөніндегі нормативтік  |                  |               |
құқықтық базаны        |                  |               |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.5. Зейнетақы жүй.|Нормативтік құқық.|Еңбекәлеумет.  |Ұдайы
есін құқықтық реттеуді |тық актілер       |мині, Қаржы.   |
жетілдіру              |                  |мині, Ұлттық   |
|                  |Банк (келісім  |
|                  |бойынша), БҚҰК |
|                  |(келісім бойын.|
|                  |ша)            |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.6. Салық заңдарын|Нормативтік құқық.|Қаржымині,     |Ұдайы
банктерге, сақтандыру  |тық актілер       |Ұлттық Банк    |
ұйымдарына, банк қыз.  |                  |(келісім       |
метінің жекелеген түр. |                  |бойынша),      |
лерін жүзеге асыратын  |                  |Мемкірісмині,  |
ұйымдарға, бағалы қа.  |                  |БҚҰК (келісім  |
ғаздары рыногының кәсі.|                  |(келісім бойын.|
би қатысушыларына салық|                  |ша)            |
салу бөлігінде жетілді.|                  |               |
ру                     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Банк жүйесін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.7. Ашық тендер   |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |IV тоқсан
негізінде мемлекеттік  |ликасының Үкіметі.|               |
бағдарламалар жөніндегі|не есеп           |               |
банк-агенттерді ірік.  |                  |               |
теуді жүзеге асыру     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.2.8. Совершенствовать Отчет Президенту Нацбанк (по      IV квартал
систему межбанковских     и Правительству  согласованию)
взаимодействий:             Республики
способствовать развитию    Казахстан
межбанковского денежного
рынка;
продолжить реализацию
Программы перехода
банков второго уровня
к международным
стандартам
----------------------------------------------------------------------
Развитие небанковских финансовых институтов
----------------------------------------------------------------------
3.1.2.9. Совершенствовать  Постановление   Нацбанк (по      Постоянно
нормативную правовую базу  Правления       согласованию)
для деятельности           Нацбанка
кредитных товариществ
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.10. Совершенствовать Нормативные   Нацбанк (по       Постоянно
нормативную правовую базу  правовые акты  согласованию)
по регулированию
деятельности ломбардов
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.11. Разработать     Постановление   Нацбанк (по       III квартал
порядок предоставления    Правления       согласованию)
финансовой отчетности     Нацбанка
организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций
и страховыми организациями
------------------------------------------------------------------------
3.1.2.12. Развивать       Отчет Президенту Нацбанк (по      IV квартал
систему безналичных       и Правительству  согласованию)
платежей, осуществляемых  Республики
электронным способом      Казахстан
------------------------------------------------------------------------
3.1.3. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и
неинфляционное финансирование бюджетного дефицита
------------------------------------------------------------------------
Реформа налогового администрирования
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.1. Разработать      Постановление   Минфин,           III квартал
основные направления      Правительства   Мингосдоходов
налоговой политики на     Республики
2000 год, способствующие  Казахстан
устойчивому экономическому
росту
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.2. Совершенствовать  Проект Закона  Мингосдоходов     IV квартал
систему ответственности за Республики
нарушения налогового и     Казахстан
таможенного
законодательства
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.3. Разработать      Нормативные     Мингосдоходов,    IV квартал
инструкции по проведению  правовые акты   Минфин
налоговых проверок
хозяйствующих субъектов
-------------------------------------------------------------------------
3.1.3.4. Совершенствовать Нормативные     Мингосдоходов,    Постоянно
нормативную базу по       правовые акты   Минфин
таможенному и налоговому
режимам
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.5. Подготовить      Проект Закона   Минфин,           IV квартал
предложения по внесению    Республики     Мингосдоходов
изменений и дополнений в   Казахстан
Указ Президента Республики
Казахстан, имеющий силу
Закона, "О налогах и
других обязательных
платежах в бюджет" по:
усовершенствованию
методики взимания налога
на добавленную стоимость;
изменениям и дополнениям
в процессуальную часть
Налогового кодекса;
упорядочению условий
воспроизводства основных
средств
------------------------------------------------------------------------

3.1.2.8. Банкаралық    |Қазақстан Респуб. |Ұлттық Банк    |IV тоқсан
өзара іс-қимылдар жүйе.|ликасының Прези.  |(келісім бойын.|
сін жетілдіру:         |денті мен Үкіметі.|ша)            |
банкаралық ақша рыногы.|не есеп           |               |
ның дамуына мүмкіндік  |                  |               |
туғызу;                |                  |               |
екінші деңгейдегі банк.|                  |               |
тердің халықаралық     |                  |               |
стандарттарға көшу     |                  |               |
Бағдарламасын іске     |                  |               |
асыруды жалғастыру     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Банктік емес қаржы институттарының дамуы
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.9. Несиелік се.  |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
ріктестіктердің қызметі|Басқармасының     |(келісім бойын.|
үшін нормативтік құқық.|қаулысы           |ша)            |
тық базаны жетілдіру   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.10. Ломбардтар.  |Нормативтік құқық.|Ұлттық Банк    |Ұдайы
дың қызметін реттеу    |тық актілер       |(келісім бойын.|
жөніндегі нормативтік  |                  |ша)            |
құқықтық базаны жетіл. |                  |               |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.11. Банк опера.  |Ұлттық Банк бас.  |Ұлттық Банк    |ІІІ тоқсан
цияларының жекелеген   |қармасының қаулысы|(келісім бойын.|
түрлерін жүзеге асыра. |                  |ша)            |
тын ұйымдардың және    |                  |               |
сақтандыру ұйымдарының |                  |               |
қаржы есебін беру      |                  |               |
тәртібін әзірлеу       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.12. Электрондық  |Қазақстан Респуб. |Ұлттық Банк    |IV тоқсан
әдіспен жүзеге асыры.  |ликасының Прези.  |(келісім бойын.|
латын аударым арқылы   |денті мен Үкіметі.|ша)            |
төлемдердің жүйесін    |не есеп           |               |
дамыту                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3. Несие-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет тапшылығын
инфляциясыз қаржыландыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Салық әкімшілігін реформалау
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.1. Тұрақты эконо.|Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |IІІ тоқсан
микалық өсуге мүмкіндік|ликасы Үкіметінің |Мемкірісмині   |
туғызатын, 2000 жылға  |қаулысы           |               |
арналған салық сая.    |                  |               |
сатының негізгі бағыт. |                  |               |
тарын әзірлеу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.2. Салық және ке.|Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині   |IV тоқсан
ден заңдарын бұзғаны   |ликасы Заңының    |               |
үшін жауапкершілік     |жобасы            |               |
жүйесін жетілдіру      |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.3. Шаруашылық    |Нормативтік       |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
жүргізуші субъектілерді|құқықтық актілер  |Қаржымині      |
салық бойынша тексеру  |                  |               |
жөнінде нұсқаулықтар   |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.4. Кеден және са.|Нормативтік       |Мемкірісмині,  |Ұдайы
лық режимдері жөніндегі|құқықтық актілер  |Қаржымині      |
нормативтік базаны     |                  |               |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.5. - Қосымша құн |Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |IV тоқсан
салығын өндіріп алу    |ликасы Заңының    |Мемкірісмині   |
әдістемесін жетілдіру; |жобасы            |               |
- Салық Кодексінің іс  |                  |               |
жүргізу бөлігіне өзге. |                  |               |
рістер мен толықтыру.  |                  |               |
лар;                   |                  |               |
- негізгі қаражаттарды |                  |               |
қалпына келтіру жағ.   |                  |               |
дайларын реттеу бойынша|                  |               |
Қазақстан Республикасы |                  |               |
Президентінің "Салық   |                  |               |
және бюджетке төленетін|                  |               |
басқа да міндетті тө.  |                  |               |
лемдер туралы" заң күші|                  |               |
бар Жарлығына өзгеріс. |                  |               |
тер мен толықтырулар   |                  |               |
енгізу жөнінде ұсыныс. |                  |               |
тар әзірлеу            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.3.6. Разработать      Постановление   Мингосдоходов     IV квартал
методологию ведения       Правительства
реестров                  Республики
налогоплательщиков по     Казахстан
отдельным видам налогов
-----------------------------------------------------------------------
3.1.3.7. Разработать      Нормативные     Мингосдоходов,    IV квартал
предложения по            правовые акты   Агентство по
совершенствованию методики                поддержке малого
исчисления стоимости                      бизнеса, Минфин,
патентов для субъектов                    акимы областей и
малого бизнеса                            городов
-----------------------------------------------------------------------
3.1.3.8. Продолжить        Межправительст- Мингосдоходов,   III квартал
работу по переходу на      венное          МИД, Минфин,
взимание налогов по        соглашение      Минтранском
принципу места назначения
со странами СНГ
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.9. Внедрить           Совместный    Мингосдоходов,    IV квартал
пилотный проект               приказ      Минфин
Интегрированной
налоговой системы
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.10. Разработать       Совместный    Мингосдоходов,    IV квартал
единую автоматизированную     приказ      Минфин
систему организации работы
таможенных органов,
контроля доставки
таможенных грузов
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.11. Разработать     Постановление   Мингосдоходов     IV квартал
схему контроля за         Правительства
прохождением и             Республики
переработкой изъятой       Казахстан
алкогольной продукции
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.12. Подготовка и     Нормативные    Мингосдоходов,    III квартал
внедрение всех нормативных правовые акты  Минюст
документов по реализации
Закона Республики Казахстан
"О государственном
регулировании производства
и оборота этилового спирта
и алкогольной продукции"
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.13. Провести         Приказ Министра Мингосдоходов    III квартал
рейдовые оперативно-
поисковые мероприятия по
выявлению и изъятию
фальсифицированной
алкогольной продукции с
целью пресечения
контрабанды спирта
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.14. Усилить         Постановление   Мингосдоходов,    IV квартал
государственное           Правительства   Минэнерго,
регулирование             Республики      индустрии и
производства и оборота    Казахстан       торговли,
подакцизных                               Минприроды и
нефтепродуктов (бензина                   охраны
и дизтоплива)                             окружающей среды
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.15. Организовать    Постановление   Мингосдоходов,     IV квартал
взаимодействие налоговой  Правительства   Нацбанк (по
системы с банковской,     Республики      согласованию),
пенсионной системами и    Казахстан       Минтрудсоцзащиты,
казначейством                             НКЦБ (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.16. Создать базу     Совместный     Мингосдоходов,     IV квартал
данных налогоплательщиков,  приказ        МВД
уклоняющихся от уплаты
налогов
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.17. Осуществить     Постановление   Мингосдоходов,     IV квартал
развитие таможенных       Правительства   Минфин
постов Республики         Республики
Казахстан                 Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

3.1.3.6. Салықтың жеке.|Қазақстан Респуб. |               |IV тоқсан
леген түрлері бойынша  |ликасы Үкіметінің |Мемкірісмині   |
салық төлеушілердің    |қаулысы           |               |
тізілімін жүргізу      |                  |               |
әдістемесін әзірлеу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.7. Шағын бизнес. |Нормативтік құқық.|Мемкірісмині,  |IV тоқсан
тің субъектілері үшін  |тық актілер       |Шағын бизнесті |
патенттердің құнын     |                  |қолдау жөнінде.|
есептеу әдістемесін    |                  |гі агенттік,   |
жетілдіру жөнінде      |                  |Қаржымині, об. |
ұсыныстар әзірлеу      |                  |лыстардың және |
|                  |қалалардың     |
|                  |әкімдері       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.8. ТМД елдерімен |Үкіметаралық      |Мемкірісмині,  |IІІтоқсан
орын белгілеу принципі |келісім           |СІМ, Қаржымині,|
бойынша салықтар өнді. |                  |Көліккоммині   |
ріп алуға көшу жөнінде.|                  |               |
гі жұмысты жалғастыру  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.9. Біріккен салық|Бірлескен бұйрық  |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
жүйесінің пилоттық     |                  |Қаржымині      |
жобасын енгізу         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.10. Кедендік ор. |Бірлескен бұйрық  |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
гандардың жұмысын ұйым.|                  |Қаржымині      |
дастырудың, кедендік   |                  |               |
жүктерді жеткізуді     |                  |               |
бақылаудың бірыңғай    |                  |               |
автоматтандырылған жү. |                  |               |
йесін әзірлеу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.11. Алынған алко.|Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині   |IV тоқсан
голь өнімінің өтуін    |ликасы Үкіметінің |               |
және оны өңдеуді бақы. |қаулысы           |               |
лау сызбасын әзірлеу   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.12. "Этил спиртін|Нормативтік құқық.|Мемкірісмині,  |IІІ тоқсан
және алкоголь өнімін   |тық актілер       |Әділетмині     |
өндіруді және оның ай. |                  |               |
налымын мемлекеттік    |                  |               |
реттеу туралы" Қазақ.  |                  |               |
стан Республикасының   |                  |               |
заңын іске асыру жөнін.|                  |               |
дегі барлық нормативтік|                  |               |
құжаттарды әзірлеу және|                  |               |
енгізу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.13. Спирт контра.|Министрдің бұйрығы|Мемкірісмині   |IІІ тоқсан
бандасының жолын кесу  |                  |               |
мақсатымен жасанды ал. |                  |               |
коголь өнімдерін анық. |                  |               |
тау және оны айналымнан|                  |               |
алу жөнінде рейдтік    |                  |               |
оперативтік-іздестіру  |                  |               |
іс-шараларын           |                  |               |
жүргізу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.14. Акцизделген  |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
мұнай өнімдерін (бен.  |ликасы Үкіметінің |Энергетика,    |
зинді және дизель оты. |қаулысы           |индустрия және |
нын) өндіруді және     |                  |саудамині,     |
олардың айналымын мем. |                  |Табиғат ресурс.|
лекеттік реттеуді кү.  |                  |тары және қор. |
шейту                  |                  |шаған ортаны   |
|                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.15. Салық жүйесі.|Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
нің банк, зейнетақы    |ликасы Үкіметінің |Ұлттық Банк    |
жүйелерімен және қазы. |қаулысы           |(келісім бойын.|
нашылықпен өзара іс-   |                  |ша), Еңбекәлеу.|
қимылын ұйымдастыру    |                  |метмині, БҚҰК  |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.16. Салық төлеу. |Бірлескен бұйрық  |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
ден жалтарушы салық    |                  |ІІМ            |
төлеушілердің деректер |                  |               |
базасын құру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.17. Қазақстан    |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині,  |IV тоқсан
Республикасы кедендік  |ликасы Үкіметінің |Қаржымині      |
постыларының дамуын    |қаулысы           |               |
жүзеге асыру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.3.18. Проводить           Отчет       Мингосдоходов     Ежеквартально
мониторинг и анализ       Правительству
поступлений налогов по      Республики
крупным налогоплательщикам  Казахстан
республики
--------------------------------------------------------------------------
Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр - регионы"
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.19. Внести изменения  Проект Закона Минфин, Минюст    III квартал
и дополнения в Закон        Республики
Республики Казахстан "О     Казахстан
бюджетной системе", в том
числе в части дальнейшего
разделения и закрепления
ответственности за
администрирование,
финансирование и исполнение
расходов между центральными
и местными исполнительными
органами
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.20. Установить      Проект Закона   Минфин            III квартал
стабильные величины       Республики
субвенций, выделяемых из  Казахстан
республиканского бюджета
местным бюджетам и изъятий
из местных бюджетов в
пользу республиканского
--------------------------------------------------------------------------
Рационализация государственных расходов и переход на программный метод
формирования расходной части бюджета
-------------------------------------------------------------------------
3.1.3.21. Осуществить        Отчет        Агентству по      III квартал
координацию, контроль и    Правительству  госзакупкам
мониторинг государственных  Республики
закупок, осуществляемых     Казахстан
за счет средств
государственного бюджета
-------------------------------------------------------------------------
3.1.3.22. Совершенствовать Нормативные    Агентство по      Постоянно
нормативную правовую базу  правовые акты  госзакупкам
по вопросам государственных
закупок
-------------------------------------------------------------------------
3.1.3.23. Обеспечить выпуск    Отчет      Агентство по      III квартал
Бюллетеня государственных  Правительству  госзакупкам
закупок                     Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Формирование оптимального портфеля государственных обязательств и повышение
кредитного рейтинга страны
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.24. Реализовать     Отчет           Минфин,           Ежеквартально
Программу                 Правительству   Агентство по
правительственного и      Республики      экономическому
гарантированного          Казахстан,      планированию,
Правительством            копии -         Нацбанк (по
заимствования на          Агентству по    согласованию)
1999-2008 годы            экономическому
планированию и
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.25. Реализовывать   Отчет           Агентство по      IV квартал
Программу государственных Правительству   экономическому
инвестиций на 1999-2001   Республики      планированию,
годы                      Казахстан и     Минфин
копия
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.26. Создать         Постановление   Минфин, Агентство   III квартал
межведомственную комиссию Правительства   по экономическому
по работе с рейтинговыми  Республики      планированию,
агентствами               Казахстан       Нацбанк (по
согласованию),
Агентство по
инвестициям
---------------------------------------------------------------------------

3.1.3.18. Республиканың|Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині   |Тоқсан сайын
ірі салық төлеушілері  |ликасының Үкіметі.|               |
бойынша салық түсімде. |не есеп           |               |
рінің мониторингін     |                  |               |
және оған талдау       |                  |               |
жүргізу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Бюджеттік реформаны "орталық-аймақтар" өзара қатынасында жүргізу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.19. "Бюджет жүйе.|Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |ІІІ тоқсан
сі туралы" Қазақстан   |ликасы Заңының    |Әділетмині     |
Республикасының заңына,|жобасы            |               |
оның ішінде орталық    |                  |               |
және жергілікті атқару.|                  |               |
шы органдардың арасын. |                  |               |
дағы әкімшілік басқару,|                  |               |
қаржыландыру және шы.  |                  |               |
ғындарды атқару үшін   |                  |               |
жауапкершілікті одан әрі|                 |               |
бөлу және бекіту бөлі. |                  |               |
гінде өзгерістер мен   |                  |               |
толықтырулар енгізу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.20. Республикалық|Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |ІІІ тоқсан
бюджеттен жергілікті   |ликасы Заңының    |               |
бюджеттерге бөлінетін  |жобасы            |               |
мақсатты жәрдемдердің  |                  |               |
және жергілікті бюджет.|                  |               |
терден республикалық   |                  |               |
бюджеттің пайдасына    |                  |               |
алымдардың тұрақты     |                  |               |
көлемдерін белгілеу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік шығыстарды оңтайландыру және бюджеттің шығыс бөлігін қалыптас.
тырудың бағдарламалық әдісіне көшу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.21. Мемлекеттік  |Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік са.|ІІІ тоқсан
бюджет қаражаттарының  |ликасының Үкіметі.|тып алулар     |
есебінен жүзеге асыры. |не есеп           |жөніндегі      |
латын мемлекеттік сатып|                  |агенттік       |
алуларды үйлестіруді,  |                  |               |
бақылауды және оның    |                  |               |
мониторингін жүзеге    |                  |               |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.22. Мемлекеттік  |Нормативтік       |Мемлекеттік    |Ұдайы
сатып алулар мәселелері|құқықтық актілер  |сатып алулар   |
жөніндегі нормативтік  |                  |жөніндегі      |
құқықтық базаны жетіл. |                  |агенттік       |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.23. Мемлекеттік  |Қазақстан         |Мемлекеттік    |ІІІ тоқсан
сатып алулар бюллетенін|Республикасы      |сатып алулар   |
шығаруды қамтамасыз ету|Үкіметінің        |жөніндегі      |
|қаулысы           |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік міндеттемелердің оңтайлы портфелін қалыптастыру және елдің
несиелік рейтингін жоғарылату
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.24. Үкіметтік    |Қазақстан         |Қаржымині,     |Тоқсан сайын
және Үкімет кепілдік   |Республикасының   |Экономикалық   |
ететін қарыз алудың    |Үкіметіне есеп,   |жоспарлау      |
1999-2008 жылдарға     |көшірмесі Эконо.  |жөніндегі      |
арналған бағдарламасын |микалық жоспарлау |агенттік,      |
іске асыру             |жөніндегі агент.  |Ұлттық Банк    |
|тікке және Стра.  |(келісім       |
|тегиялық жоспар.  |бойынша)       |
|лау және реформа. |               |
|лар жөніндегі     |               |
|агенттікке        |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.25. 1999-2001    |Қазақстан         |Экономикалық   |IV тоқсан
жылдарға арналған Мем. |Республикасының   |жоспарлау жө.  |
лекеттік инвестициялар |Үкіметіне есеп,   |ніндегі агент. |
бағдарламасын іске     |көшірмесі         |тік, Қаржымині |
асыру                  |Стратегиялық      |               |
|жоспарлау және    |               |
|реформалар жөнін. |               |
|дегі агенттікке   |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.26. Рейтингтік   |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ тоқсан
агенттіктермен жұмыс   |Республикасы      |Экономикалық   |
жөніндегі ведомство.   |Үкіметінің        |жоспарлау жө.  |
аралық комиссия құру   |қаулысы           |ніндегі агент. |
|                  |тік, Ұлттық    |
|                  |Банк (келісім  |
|                  |бойынша),      |
|                  |Инвестициялар  |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.3.27. Разработать     Постановление   МИД, Минкультуры,   III квартал
имиджевую стратегию       Правительства   информации и
страны за рубежом         Республики      общественного
Казахстан       согласия, Агентство
по инвестициям
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4. Координация денежно-кредитной политики с налоговой
и бюджетной политикой и пенсионной реформой
--------------------------------------------------------------------------
Обеспечение эффективной координации госорганов, проводящих
денежно-кредитную, налоговую, бюджетную политики и пенсионную реформу
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4.1. Провести анализ  Аналитическая   Минтрудсоцзащиты, Ежеквартально
функционирования          записка         НКЦБ (по
накопительной пенсионной  Правительству   согласованию)
системы с разработкой     Республики
предложений по            Казахстан
совершенствованию
нормативной правовой базы
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4.2. Разработать      Постановление   Нацбанк (по       III квартал
основные требования к     Правления       согласованию)
информационным            Нацбанка
технологиям в банковской
сфере
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4.3. Развивать        Отчет           Нацбанк (по       IV квартал
систему банковских и      Президенту      согласованию),
финансовых                Республики      Минтранском и
телекоммуникаций          Казахстан       туризма
--------------------------------------------------------------------------
3.1.4.4. Провести         Отчет           Минфин,           IV квартал
мониторинг влияния        Правительству   Минтрудсоцзащиты,
пенсионной реформы и      Республики      НКЦБ (по
изменений в налоговой     Казахстан       согласованию),
и бюджетной политиках                     Мингосдоходов
на макроэкономические
показатели
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5. Укрепление платежного баланса
--------------------------------------------------------------------------
Улучшение структуры экспорта и импорта
--------------------------------------------------------------------------

3.1.3.27. Елдің шетел. |Қазақстан         |СІМ, Мәдениет, |ІІІ тоқсан
дегі абыройының стра.  |Республикасы      |ақпарат және   |
тегиясын әзірлеу       |Үкіметінің        |қоғамдық келі. |
|қаулысы           |сім министрлі. |
|                  |гі, Инвести.   |
|                  |циялар жөнін.  |
|                  |дегі агенттік  |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4. Ақша-несие саясатын салық және бюджет саясатымен және зейнетақы
реформасын үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Ақша-несие, салық және бюджет саясатын, зейнетақы реформасын жүргізетін
мемлекеттік органдарды тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4.1. Нормативтік-  |Қазақстан Респуб. |Еңбкәлеумет.   |Тоқсан сайын
құқықтық базаны жетіл. |ликасының Үкіметі.|мині, БҚҰК     |
діру жөнінде ұсыныстар |не талдау жазбасы |(келісім       |
әзірлеу арқылы жинақ.  |                  |бойынша)       |
таушы зейнетақы жүйесі.|                  |               |
нің жұмысына талдау    |                  |               |
жүргізу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4.2. Банк саласын. |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІІ тоқсан
дағы ақпараттық техно. |Басқармасының     |(келісім       |
логияларға қойылатын   |қаулысы           |бойынша)       |
негізгі талаптарды     |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4.3. Банктік және  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV тоқсан
қаржылық телекоммуника.|Республикасының   |(келісім       |
циялар жүйесін дамыту  |Президентіне      |бойынша),      |
|есептің құрамында.|Көліккомтуризм.|
|ғы бөлім          |мині           |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4.4. Зейнетақы ре. |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV тоқсан
формасының және салық  |Республикасының   |Еңбекәлеумет.  |
және бюджет саясатта.  |Үкіметіне есеп    |мині, БҚҰК     |
рындағы өзгерістердің  |                  |(келісім       |
макроэкономикалық      |                  |бойынша),      |
көрсеткіштерге әсерінің|                  |Мемкірісмині   |
мониторингін жүргізу   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5 Төлем балансын нығайту
_______________________|__________________|_______________|______________
Экспорттың және импорттың құрылымын жақсарту
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.5.1. Продолжить        Постановление  Минэнерго,        III квартал
политику импортных тарифов,Правительства  индустрии и
направленную на            Республики     торговли, Минфин,
диверсификацию экономики   Казахстан      Мингосдоходов
-------------------------------------------------------------------------
3.1.5.2. Продолжить работу  Постановление  Минэнерго,        III квартал
по совершенствованию      Правительства   индустрии и
преференциальной системы  Республики      торговли, Агентство
Республики Казахстан      Казахстан       по инвестициям,
Мингосдоходов
-------------------------------------------------------------------------
3.1.5.3. Продолжить           Проект      Минэнерго,        В течение
переговоры по согласованию Соглашения     индустрии и       года
и подписанию Соглашения                   торговли
между Правительством
Республики Казахстан и
Европейским Объединением
Угля и Стали по торговле
определенными изделиями
из стали
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование форм и методов валютного регулирования
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.4. Совершенствовать  Нормативные    Нацбанк (по       Постоянно
нормативную правовую базу  правовые акты  согласованию)
в области валютного
регулирования
---------------------------------------------------------------------------
Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.5. Ввести           Постановление   Мингосдоходов,    III квартал
таможенную пошлину на     Правительства   Минфин, Нацбанк
ввоз наличной СКВ         Республики      (по согласованию)
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.6. Совершенствовать Нормативные     Минфин, Нацбанк   IV квартал
нормативную правовую базу правовые акты   (по согласованию),
по сбору за покупку                       Мингосдоходов
физическими лицами
наличной иностранной
валюты
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.7. Оптимизировать   Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
структуру золотовалютных  Правительству   согласованию)
резервов Нацбанка, исходя Республики
из состояния              Казахстан
международных финансовых
рынков и внешних
обязательств государства
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.8. Проводить        Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
активную политику         Правительству   согласованию)
управления международными Республики
резервами Нацбанка        Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.9. Использовать     Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
производные финансовые    Правительству   согласованию)
инструменты в управлении  Республики
международными резервами  Казахстан
Нацбанка
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.10. Осуществлять   Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
мониторинг и анализ     Правительству   согласованию),
состояния международных Республики      Минфин
финансовых рынков       Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Осуществление политики обменного курса тенге, способствующего укреплению
платежного баланса
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.11. Способствовать  Отчет           Нацбанк (по       IV квартал
формированию курса тенге  Президенту и    согласованию)
на основе спроса и        Правительству
предложения на валютном   Республики
рынке без значительного   Казахстан
вмешательства
Национального Банка Республики
Казахстан и не допускать
колебаний курса,
превышающих рациональные
ожидания
-------------------------------------------------------------------------
Совершенствование статистической базы составления платежного баланса и
формирование оценки внешнего долга
------------------------------------------------------------------------

3.1.5.1. Экономиканы   |Қазақстан         |Энергетика,    |IІІтоқсан
қайта құрылымдауға     |Республикасы      |индустрия және |
бағытталған импорттық  |Үкіметінің        |саудамині      |
тарифтер саясатын      |қаулысы           |Қаржымині,     |
жалғастыру             |                  |Мемкірісмині   |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.2. Қазақстан     |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІтоқсан
Республикасының префе. |Республикасы      |индустрия және |
ренциалдық жүйесін     |Үкіметінің        |саудамині      |
жетілдіру жөніндегі    |қаулысы           |Инвестициялар  |
жұмысты жалғастыру     |                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік,      |
|                  |Мемкірісмині   |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.3. Болаттан жа.  |Келісімнің жобасы |Энергетика,    |Жыл ішінде
салған кейбір бұйымдар.|                  |индустрия және |
мен сауда жасау жөнінде|                  |саудамині      |
Қазақстан Республикасы.|                  |               |
ның Үкіметі мен Көмір. |                  |               |
дің және Болаттың Евро.|                  |               |
палық Бірлестігінің    |                  |               |
арасында Келісімге келу|                  |               |
және қол қою жөнінде   |                  |               |
келіссөздерді жалғасты.|
|               |
ру                     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Валюталық реттеудің нысандары мен әдістерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.4. Валюталық рет.|Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
теу саласындағы норма. |құқықтық актілер  |(келісім       |
тивтік құқықтық базаны |                  |бойынша)       |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ағымдағы шоттың тапшылығын қаржыландырудың оңтайлы құрылымы
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.5. Ақшалай еркін |Қазақтан          |Мемкірісмині,  |ІІІ тоқсан
айналымдағы валюталарды|Республикасы      |Қаржымині,     |
әкелуге кедендік баж   |Үкіметінің        |Ұлттық Банк    |
салығын енгізу         |қаулысы           |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.6. Жеке тұлғалар.|Нормативтік       |Қаржымині,     |IV тоқсан
дың ақшалай шетелдік   |құқықтық актілер  |Ұлттық Банк    |
валютаны сатып алғаны  |                  |(келісім       |
үшін алым жөніндегі нор|                  |бойынша),      |
мативтік-құқықтық база.|                  |Мемкірісмині   |
ны жетілдіру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.7. Халықаралық   |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
қаржы институттарының  |Республикасының   |(келісім       |
жағдайын және мемлекет.|Үкіметіне есеп    |бойынша),      |
тің сыртқы міндеттеме. |                  |Қаржымині      |
лерін негізге ала оты. |                  |               |
рып, Ұлттық Банктің    |                  |               |
алтын валюта резерв.   |                  |               |
терінің құрылымын      |                  |               |
оңтайландыру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.8. Ұлттық Банктің|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
халықаралық резервтерін|Республикасының   |(келісім       |
басқарудың белсенді    |Үкіметіне есеп    |бойынша)       |
саясатын жүргізу       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.9. Ұлттық Банктің|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
халықаралық резервтерін|Республикасының   |(келісім       |
басқаруда туынды қаржы.|Үкіметіне есеп    |бойынша)       |
лық құралдарды пайда.  |                  |               |
лану                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.10. Халықаралық  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
қаржы рыноктары жағ.   |Республикасының   |(келісім       |
дайының мониторингін   |Үкіметіне есеп    |бойынша),      |
және оған талдауды     |                  |Қаржымині      |
жүзеге асыру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Төлем балансын нығайтуға мүмкіндік туғызатын теңгенің айырбас бағамының
саясатын жүзеге асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.11. Қазақстан    |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV тоқсан
Республикасы Ұлттық    |Республикасының   |(келісім       |
банкінің айтарлықтай   |Президентіне және |бойынша)       |
араласуынсыз валюта    |Үкіметіне есеп    |               |
рыногында сұраныс пен  |                  |               |
ұсыныс негізінде теңге |                  |               |
бағамын қалыптастыруға |                  |               |
мүмкіндік туғызу және  |                  |               |
оның бағамының оңтайлы |                  |               |
күткендегіден асып     |                  |               |
түсетін ауытқуларын    |                  |               |
болдырмау              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Төлем балансын құрудың және сыртқы қарыздың бағасын қалыптастырудың
статистикалық базасын жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.5.12. Разработать     Нормативные     Нацбанк (по       III квартал
и утвердить формы         правовые акты   согласованию),
статистической отчетности                 Агентство по
для сбора информации по                   статистике,
международным услугам,                    Минфин
компенсации работающим,
трансфертам и прямым
инвестициям с учетом
рекомендаций МВФ
-------------------------------------------------------------------------
3.1.5.13. Осуществлять     Аналитическая  Нацбанк (по       Ежеквартально
мониторинг внешних         записка        согласованию)
обязательств, не           Правительства
обеспеченных               Республики
государственными           Казахстан
гарантиями
------------------------------------------------------------------------
3.2. Открытая рыночная экономика и свободная торговля
------------------------------------------------------------------------
Цель: завершить в основном структурные реформы в экономике
______________________________________________________________________
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.2.1. Завершение в основном приватизации и
демонополизации экономики
----------------------------------------------------------------------
Завершение в основном демонополизации экономики
----------------------------------------------------------------------
3.2.1.1. Разработать       Постановление  Агентство по      III квартал
программу демонополизации  Правительства  регулированию
РГП "Казакстан темiр жолы" Республики     естественных
Казахстан      монополий и
защите
конкуренции,
Минфин, Минтранском
и туризма
--------------------------------------------------------------------------
3.2.1.2. Разработать      Постановление   Агентство по      IV квартал
программу демонополизации Правительства   регулированию
АО "Казтелеком", развития Республики      естественных
конкуренции на рынке      Казахстан       монополий и
телекоммуникаций                          защите
конкуренции,
Минфин, Минтранском
и туризма
--------------------------------------------------------------------------

3.1.5.12. Халықаралық  |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |IІІ тоқсан
валюта қорының ұсыныс. |құқықтық актілер  |(келісім       |
тарын ескере отырып,   |                  |бойынша),      |
халықаралық қызмет     |                  |Статистика     |
көрсетулер, жұмыс іс.  |                  |жөніндегі      |
тейтіндерге өтемақылар,|                  |агенттік,      |
трансферттер және тіке.|                  |Қаржымині      |
лей инвестициялар жө.  |                  |               |
нінде ақпарат жинау    |                  |               |
үшін статистикалық есеп|                  |               |
беру нысанын әзірлеу   |                  |               |
және бекіту            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.13. Мемлекеттік  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
кепілдіктермен қамта.  |Республикасының   |(келісім       |
масыз етілмеген сыртқы |Президентіне және |бойынша)       |
міндеттемелердің мони. |Үкіметіне есеп    |               |
торингін жүзеге асыру  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2. Ашық нарықтық экономика және еркін сауда
Мақсат: Экономикадағы құрылымдық реформаларды негізінен аяқтау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
3.2.1. Негізінен экономиканы жекешелендіруді және
монополиясыздандыруды аяқтау
_________________________________________________________________________
Негізінен экономиканы монополиясыздандыруды аяқтау
_________________________________________________________________________
3.2.1.1. "Қазақстан    |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІІ тоқсан
темір жолы" РМК-н моно.|ликасы Үкіметінің |лияларды реттеу|
полиясыздандыру бағ.   |қаулысы           |және бәсекелес.|
дарламасын әзірлеу     |                  |тікті қорғау   |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік,      |
|                  |Қаржымині,     |
|                  |Көлікком және  |
|                  |туризммині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.1.2. "Казтелеком"  |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІV тоқсан
акционерлік қоғамын    |ликасы Үкіметінің |лияларды реттеу|
монополиясыздандыру,   |қаулысы           |және бәсекелес.|
телекоммуникация рыно. |                  |тікті қорғау   |
гында бәсекелестікті   |                  |жөніндегі      |
дамыту бағдарламасын   |                  |агенттік,      |
әзірлеу                |                  |Қаржымині,     |
|                  |Көлікком және  |
|                  |туризммині     |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.2.1.3. Реализовывать    Отчет           Минфин            Ежеквартально
Программу приватизации    Правительству
и повышения эффективности Республики
управления государственным Казахстан
имуществом на 1999-2000
годы
--------------------------------------------------------------------------
Стимулирование добросовестной конкуренции и жесткого контроля за
деятельностью естественных монополий
--------------------------------------------------------------------------
3.2.1.4. Совершенствовать Постановление   Агентство по      III квартал
нормативную правовую базу Правительства   регулированию
по защите прав            Республики      естественных
потребителей в Республике Казахстан       монополий и
Казахстан                                 защите конкуренции
--------------------------------------------------------------------------
Стимулирование развития рыночной инфраструктуры
--------------------------------------------------------------------------
3.2.1.5. Внести изменения Проект Закона   Агентство по      IV квартал
и дополнения в Указ       Республики      регулированию
Президента Республики     Казахстан       естественных
Казахстан, имеющий силу                   монополий и
Закона, "О                                защите
лицензировании" в части                   конкуренции,
сокращения лицензируемых                  Агентство по
видов деятельности и                      поддержке малого
упрощения порядка выдачи                  бизнеса, Минфин
лицензий и контроля за
деятельностью лицензиатов
-------------------------------------------------------------------------
3.2.2. Рост внешней торговли с улучшением структуры и
географии экспорта и импорта
--------------------------------------------------------------------------
Приведение законодательства в соответствие с требованиями ВТО и вступление
в ВТО
--------------------------------------------------------------------------
3.2.2.1. Подготовить      Отчет           Минэнерго,        В течение
материалы по вступлению   Правительству   индустрии и         года
Республики Казахстан в    Республики      торговли, Минфин
ВТО и проведение много- и Казахстан по
двухсторонних переговоров результатам
переговоров
---------------------------------------------------------------------------

3.2.1.3. 1999-2000 жыл.|Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |Тоқсан сайын
дарға арналған мемле.  |ликасының         |               |
кеттік мүлікті жеке.   |Үкіметіне есеп    |               |
шелендіру және басқару |                  |               |
тиімділігін арттыру    |                  |               |
Бағдарламасын іске     |                  |               |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Табиғи монополиялардың қызметіндегі адал бәсекелестікті және қатаң
бақылауды ынталандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.1.4. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІІ тоқсан
Республикасында тұтыну.|ликасы Үкіметінің |лияларды реттеу|
шылар құқығын қорғау   |қаулысы           |және бәсекені  |
жөніндегі нормативтік  |                  |қорғау жөнінде.|
құқықтық базаны        |                  |гі агенттік    |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Нарықтық инфрақұрылымды дамытуды ынталандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.1.5. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІV тоқсан
Республикасы Прези.    |ликасы Заңының    |лияларды реттеу|
дентінің "Лицензиялау  |жобасы            |және бәсекелес.|
туралы" Заң күші бар   |                  |тікті қорғау   |
Жарлығына қызметтің    |                  |жөніндегі      |
лицензияланатын түрле. |                  |агенттік,      |
рін қысқарту, лицензия.|                  |Шағын бизнесті |
лар беру тәртібін же.  |                  |қолдау жөнінде.|
ңілдету және лицензиат.|                  |гі агенттік,   |
тардың қызметін бақылау|                  |Қаржымині      |
бөлігінде өзгеріс пен  |                  |               |
толықтыру енгізу       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2. Экспорттың және импорттың құрылымы мен географиясының жақсаруы
арқылы сыртқы сауданың өсуі
_______________________|__________________|_______________|______________
Заңдарды БСҰ-ның талаптарына сәйкес келтіру және БСҰ-на кіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.1. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Жыл ішінде
Республикасының БСҰ-на |ликасының         |индустрия және |
кіруі жөнінде материал.|Үкіметіне келіс.  |сауда министр. |
дар әзірлеу, көп және  |сөздердің нәтижесі|лігі, Қаржымині|
екі жақты келіссөздер  |бойынша есеп      |               |
жүргізу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.2.2.2. Проведение       Протоколы       Минэнерго,        В течение
совместных консультаций   проведения      индустрии и         года
со странами Таможенного   консультаций    торговли, Минфин
союза по вступлению в
ВТО
--------------------------------------------------------------------------
Гармонизация внешнеторгового законодательства в рамках Таможенного союза,
Центральноазиатского союза и СНГ
---------------------------------------------------------------------------
3.2.2.3. Провести работу  Постановление   Минэнерго,        Согласно
над унификацией общих     Правительства   индустрии и       плану работы
таможенных тарифов        Республики      торговли, Минфин  Интеграционного
государств-участников     Казахстан                         комитета
соглашения о Таможенном
союзе
---------------------------------------------------------------------------
Упорядочение процедур, связанных с ведением внешней торговли, особенно в
части ввоза капитальных товаров
---------------------------------------------------------------------------
3.2.2.4. Анализировать    Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
товарные рынки и          Правительству   индустрии и
разработать комплекс      Республики      торговли,
мероприятий по защите     Казахстан       Минфин
внутреннего рынка
-------------------------------------------------------------------
--------
3.2.2.5. Упорядочение     Постановление   Мингосдоходов,    III квартал
ввоза товаров на          Правительства   Минэнерго,
территорию Казахстана     Республики      индустрии и
физическими лицами,       Казахстан       торговли
занимающимися
предпринимательской
деятельностью без
образования юридического
лица
--------------------------------------------------------------------------
3.2.2.6. Направить        Отчеты          МИД, Минэнерго,   Ежеквартально
деятельность совместных   Правительству   индустрии и
межправительственных      Республики      торговли
комиссий на активизацию   Казахстан
двустороннего
сотрудничества в
соответствии с приоритетами
развития торгово-
экономических связей
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

3.2.2.2. БСҰ-на кіру   |Консультациялар   |Энергетика,    |Жыл ішінде
жөнінде Кеден Одағы    |өткізу хаттамалары|индустрия және |
елдерімен бірлескен    |                  |сауда министр. |
консультациялар өткізу |                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
Кеден Одағының, Орталық Азия одағының және ТМД-ның шеңберінде сыртқы
сауда Заңдарын үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.3. Кеден Одағы   |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Интеграциялық
туралы келісімге қаты. |ликасы Үкіметінің |индустрия және |комитеттің
сушы мемлекеттердің    |қаулысы           |сауда министр. |жұмыс жоспарына
жалпы кедендік тариф.  |                  |лігі, Қаржымині|сәйкес
терін жүйеге келтіру   |                  |               |
бойынша жұмыс жүргізу  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Сыртқы сауданы, әсіресе күрделі тауарларды әкелу бөлігінде жүргізумен
байланысты рәсімдерді реттеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.4. Тауар рынокта.|Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Тоқсан сайын
рын талдау және ішкі   |ликасы Үкіметіне  |индустрия және |
рынокты қорғау жөнінде |есеп              |сауда министр. |
іс-шаралар кешенін     |                  |лігі, Қаржымині|
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.5. Заңды тұлға   |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині,  |ІІІ тоқсан
құрмай кәсіпкерлік қыз.|ликасы Үкіметінің |Энергетика,    |
метпен айналысатын жеке|қаулысы           |индустрия және |
тұлғалардың Қазақстан  |                  |сауда министр. |
аумағына тауарлар      |                  |лігі           |
әкелуін реттеу         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.6. Қазақстан Рес.|Қазақстан Респуб. |СІМ, Энергетика|Тоқсан сайын
публикасының сауда-эко.|ликасының         |индустрия және |
номикалық байланыстарын|Үкіметіне есеп    |сауда министр. |
дамыту басымдықтарына  |                  |лігі           |
сәйкес бірлескен үкі.  |                  |               |
метаралық комиссиялар. |                  |               |
дың қызметін екі жақты |                  |               |
ынтымақтастықты жан.   |                  |               |
дандыруға бағыттау     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.2.2.7. Подготовить      Информация      МИД               III квартал
встречи руководителей     Правительству
пограничных областей      Республики
Республики Казахстан и    Казахстан
субъектов Российской
Федерации (город
Оренбург) для дальнейшего
развития всестороннего
сотрудничества,
расширения внешнеторгового
товарооборота, укрепления
интеграции в рамках
Таможенного союза СНГ
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование экспортного контроля
--------------------------------------------------------------------------
3.2.2.8. Совершенствовать Нормативные     Минэнерго,        Постоянно
нормативную правовую базу правовые акты   индустрии и
в области лицензирования                  торговли
и экспортного контроля
--------------------------------------------------------------------------
3.2.3. Усиление государственного контроля на отдельных
рынках при ограничении государственного регулирования на других
рынках
--------------------------------------------------------------------------
Ограничение государственного регулирования на демонополизированных рынках
--------------------------------------------------------------------------
3.2.3.1. Проанализировать Доклад          Минэнерго,        III квартал
ситуацию на               Правительству   индустрии и
микроэкономическом уровне Республики      торговли,
с целью определения       Казахстан       Агентство по
институциональных                         экономическому
факторов, сдерживающих                    планированию,
экономический рост                        Минфин
--------------------------------------------------------------------------
3.2.3.2. Создать          Постановление   Агентство по      III квартал
Межведомственный совет    Правительства   регулированию
по взаимоувязанной        Республики      естественных
тарифной, промышленной    Казахстан       монополий и
и транспортной политике                   защите конкуренции,
Минэнерго,
индустрии и торговли,
Минтранском и
туризма
___________________________________________________________________________
3.3. Преобладающий частный сектор
Цель: добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
______________________________________________________________________
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!

3.2.2.7. Көп жақты ын. |Қазақстан Респуб. |ІІМ            |ІІІ тоқсан
тымақтастықты одан әрі |ликасының         |               |
дамыту, сыртқы сауда.  |Үкіметіне ақпарат |               |
ның тауар айналымын ке.|                  |               |
ңейту, ТМД Кеден одағы |                  |               |
шеңберінде интеграцияны|                  |               |
нығайту үшін Қазақстан |                  |               |
Республикасының шека.  |                  |               |
лық облыстарының және  |                  |               |
Ресей Федерациясы      |                  |               |
субъектілері (Орынбор  |                  |               |
қаласы) басшыларының   |                  |               |
кездесуін әзірлеу      |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Экспорттық бақылауды жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.8. Лицензиялау   |Нормативтік       |Энергетика,    |Ұдайы
және экспорттық бақылау|құқықтық актілер  |индустрия және |
саласында нормативтік  |                  |сауда министр. |
құқықтық базаны жетіл. |                  |лігі           |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.3. Басқа рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектегенде жекелеген
рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
_______________________|__________________|_______________|______________
Монополиясыздандырылған рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.3.1. Экономикалық  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ тоқсан
өсуді тежейтін институ.|Республикасының   |индустрия және |
ционалдық факторларды  |Үкіметіне баяндама|сауда министр. |
анықтау мақсатымен     |                  |лігі, Экономи. |
макроэкономикалық      |                  |калық жоспарлау|
деңгейдегі ахуалды     |                  |жөніндегі      |
талдау                 |                  |агенттік,      |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.3.2. Өзара үйлесті.|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІІ тоқсан
рілген тарифтік, өнер. |Республикасы      |лияларды реттеу|
кәсіптік және көліктік |Үкіметінің қаулысы|және бәсекелес.|
саясат жөнінде Ведомст.|                  |тікті қорғау   |
воаралық кеңес құру    |                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік,      |
|                  |Энергетика,    |
|                  |индустрия және |
|                  |сауда министр. |
|                  |лігі, Көлікком |
|                  |және саудамині |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3. Басымдықты жеке меншік сектор
Мақсат: Жеке меншік сектордың жалпы ішкі өнімдегі және жұмыспен
қамтуды қамтамасыз етудегі үлесін арттыруға қол жеткізу, сондай-ақ
өндірісті диверсификациялау үшін негіз қалау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________

3.3.1. Создание условий для доступа компаний к
финансовым ресурсам
----------------------------------------------------------------------
Развитие фондового рынка Казахстана
----------------------------------------------------------------------
3.3.1.1. Реализовать           Доклад     НКЦБ (по          Ежеквартально
Программу развития ценных  Президенту и   согласованию)
бумаг Республики Казахстан Правительству
на 1999-2000 годы          Республики
Казахстан,
копия - в
Агентство по
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.2. Разработать       Нормативные    Минфин, НКЦБ        IV квартал
нормативные правовые акты, правовые акты  (по согласованию),
регулирующие выпуск и                     Минюст
обращение ценных бумаг
местных исполнительных
органов
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование форм и методов финансирования частного сектора
---------------------------------------------------------------------------
3.3.2. Инициирование и поддержание диалога между государством
и частным сектором
---------------------------------------------------------------------------
Проведение регулярных встреч представителей частного бизнеса и
Правительства
---------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1. Провести         Решение Форума, Агентство по      IV квартал
Республиканский форум     постановление   поддержке малого
предпринимателей с        Правительства   бизнеса, Совет
участием исполнительной   Республики      Форума
власти в целях принятия   Казахстан       предпринимателей
совместного документа по                  Казахстана (по
вопросам развития малого                  согласованию)
предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3. Стимулирование привлечения иностранных инвестиций
и продвижения казахстанских товаров на новые рынки
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование притоков прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением
современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков
---------------------------------------------------------------------------

3.3.1. Компаниялардың қаржылық ресурстарға жетуі үшін
жағдайлар жасау
_________________________________________________________________________
Қазақстанның қор рыногын дамыту
_________________________________________________________________________
3.3.1.1. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |БҚҰК (келісім  |Тоқсан сайын
Республикасының 1999-  |ликасының Прези.  |бойынша)       |
2000 жылдарға арналған |дентіне баяндама, |               |
бағалы қағаздар рыногын|көшірмелері - Үкі.|               |
дамыту Бағдарламасын   |метке және Эконо. |               |
іске асыру             |микалық жоспарлау |               |
|жөніндегі агент.  |               |
|тікке             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.1.2. Жергілікті    |Нормативтік       |Қаржымині,     |IV тоқсан
атқарушы органдардың   |құқықтық актілер  |БҚҰК (келісім  |
бағалы қағаздарының    |                  |бойынша),      |
шығуын және айналымын  |                  |Әділетмині     |
реттейтін нормативтік  |                  |               |
құқықтық актілер әзір. |                  |               |
леу                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке меншік секторды қаржыландырудың нысандары мен әдістерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.2. Мемлекет пен жеке меншік сектордың арасындағы диалогқа баста.
машылық жасау және қолдау
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке бизнес пен Үкімет өкілдерінің ұдайы кездесулерін өткізу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.2.1. Шағын кәсіп.  |Форумның шешімде. |Шағын бизнесті |IV тоқсан
керлікті дамыту мәселе.|рі, Қазақстан     |қолдау жөнінде.|
лері жөнінде бірлескен |Республикасы      |гі агенттік,   |
құжат қабылдау мақса.  |Үкіметінің        |Қазақстан      |
тында атқарушы билік.  |қаулысы           |кәсіпкерлері   |
тің қатысуымен кәсіп.  |                  |Форумының      |
керлердің Республика.  |                  |Кеңесі         |
лық форумын өткізу     |                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3. Шетелдік инвестицияларды тартуды және қазақстандық тауарлардың
жаңа рыноктарға жылжуын ынталандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазіргі заманғы технологиялардың, басқару және маркетингтік дағдылардың
енгізілуімен қоса жүретін тікелей инвестициялардың түсімін ынталандыру
_______________________|__________________|_______________|______________

3.3.3.1. Разработать      Приказ          Агентство по      III квартал
проект Модельного         Председателя    инвестициям,
контракта по разделу      Агентства по    Минприроды и
продукции                 инвестициям     охраны окружающей
среды
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3.2. Разработать      Приказ          Агентство по      III квартал
проект Рамочного          Председателя    инвестициям,
контракта "О              Агентства по    Агентство по
государственной поддержке инвестициям     экономическому
и предоставлении мер                      планированию
стимулирования инвестору,
осуществляющему
инвестиционную деятельность
в приоритетных секторах
экономики"
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3.3. Определить       Приказ          Агентство по      IV квартал
инвестиционные приоритеты Председателя    инвестициям,
на период до 2002 года    Агентства по    Агентство по
инвестициям     стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию),
Агентство по
экономическому
планированию,
Минприроды и охраны
окружающей среды,
Минэнерго, индустрии
и торговли
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3.4. Дальнейшее        Проект Закона  Агентство по      III квартал
совершенствование правовых Республики     инвестициям,
основ стимулирования       Казахстан      Минфин,
прямых инвестиций в                       Мингосдоходов
приоритетные сектора
экономики
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3.5. Реализовать      Отчет           Агентство по      Ежеквартально
Программу привлечения     Правительству   инвестициям
прямых инвестиций в       Республики
Республику Казахстан      Казахстан, копии
на период 1999-2000 годы  - Агентству по
экономическому
планированию и
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
Изучение конъюктуры зарубежных товарных рынков
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3.6. Внести           Предложения в   Минэнерго,        IV квартал
предложения по созданию   Правительство   индустрии и
межправительственного     Республики      торговли
торгово-информационного   Казахстан
центра по продвижению
казахстанских товаров и
услуг на мировые рынки
---------------------------------------------------------------------------
3.4. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.4.1. Создание благоприятных условий для накопления
капитала
----------------------------------------------------------------------
Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики,
стимулирующей накопление капитала
----------------------------------------------------------------------
3.4.1.1. Обеспечить       Отчет           Нацбанк (по       IV квартал
поддержание банковских    Президенту      согласованию)
ставок вознаграждения     Республики
(интереса) положительными Казахстан
в реальном выражении
----------------------------------------------------------------------
3.4.1.2. Создать          Постановление   Агентство по      IV квартал
системы по снижению       Правительства   инвестициям,
инвестиционных рисков     Республики      Минфин
Казахстан, приказ
Председателя
Агентства по
инвестициям
------------------------------------------------------------------------

3.3.3.1. Өнімді бөлу   |Инвестициялар жө. |Инвестициялар  |IІІ тоқсан
жөнінде Үлгілік келі.  |ніндегі агенттік  |жөніндегі      |
сім-шарттың жобасын    |төрағасының       |агенттік,      |
әзірлеу                |бұйрығы           |Табиғи ресурс. |
|                  |тары және қор. |
|                  |шаған ортаны   |
|                  |қорғау министр.|
|                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3.2. "Инвестиция.  |Инвестициялар жө. |Инвестициялар  |IІІ тоқсан
лар қызметін экономи.  |ніндегі агенттік  |жөніндегі      |
каның басымдықты сек.  |төрағасының       |агенттік,      |
торларында жүзеге асы. |бұйрығы           |Экономикалық   |
ратын инвесторға мем.  |                  |жоспарлау жө.  |
лекеттік қолдау көрсету|                  |ніндегі агент. |
және ынталандыру шара. |                  |тік            |
ларын ұсыну туралы"    |                  |               |
Рамалық келісім-шарттың|                  |               |
жобасын әзірлеу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3.3. 2002 жылғы    |Инвестициялар жө. |Инвестициялар  |IV тоқсан
кезеңге дейінгі инвес. |ніндегі агенттік  |жөніндегі      |
тициялық басымдықтарды |төрағасының       |агенттік,      |
анықтау                |бұйрығы           |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша),      |
|                  |Экономикалық   |
|                  |жоспарлау жө.  |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік, Табиғат   |
|                  |ресурстары және|
|                  |қоршаған ортаны|
|                  |қорғау министр.|
|                  |лігі,          |
|                  |Энергетика,    |
|                  |индустрия және |
|                  |сауда министр. |
|                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3.4. Экономиканың  |Қазақстан         |Инвестициялар  |IІІ тоқсан
басымдықты секторларына|Республикасы      |жөніндегі      |
тікелей инвестицияларды|Заңының жобасы    |агенттік,      |
ынтыландырудың құқықтық|                  |Қаржымині,     |
негіздерін одан әрі    |                  |Мемкірісмині   |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3.5. Қазақстан     |Қазақстан         |Инвестициялар  |Тоқсан сайын
Республикасында тікелей|Республикасының   |жөніндегі      |
инвестицияларды тарту. |Үкіметіне есеп,   |агенттік       |
дың 1999-2000 жылдарға |көшірмесі Эконо.  |               |
арналған Бағдарламасын |микалық жоспарлау |               |
іске асыру             |жөніндегі агент.  |               |
|тікке және Стра.  |               |
|тегиялық жоспарлау|               |
|және реформалар   |               |
|жөніндегі агент.  |               |
|тікке             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Шетелдік тауар рыноктарының конъюнктурасын зерделеу       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3.6. Қазақстандық  |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
тауарлар мен қызмет    |Республикасының   |индустрия және |
көрсетулерді дүние.    |Үкіметіне         |сауда          |
жүзілік рыноктарға     |ұсыныстар         |министрлігі    |
жылжыту бойынша үкімет.|                  |               |
тік емес сауда-ақпарат.|                  |               |
тық орталық құру жөнін.|                  |               |
де ұсыныстар енгізу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4. Қолайлы инвестициялық климат
Мақсат: Одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және инвестициялық
ресурстарды жұмылдыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауапты      |
_______________________|__________________|______________|_______________
3.4.1. Капитал жинақтау үшін қолайлы жағдайлар жасау
_________________________________________________________________________
Капитал жинақтауды ынтыландыратын ақша-несие және салық-бюджет саясатын
жүргізу
_________________________________________________________________________
3.4.1.1. Сыйақының     |Қазақстан Респуб. |Ұлттық Банк    |4-тоқсан
(мүдденің) банктік     |ликасының Прези.  |(келісім       |
ставкаларының нақты оң |дентіне есеп      |бойынша)       |
көрсеткіштерін қолдауды|                  |               |
қамтамасыз ету         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.1.2. Инвестициялық |Қазақстан Респуб. |Инвестициялар  |IV тоқсан
қатерлерді азайту      |ликасы Үкіметінің |жөніндегі      |
жөніндегі жүйелерді    |қаулысы, Инвести. |агенттік,      |
құру                   |циялар жөніндегі  |Қаржымині      |
|агенттік төрағасы.|               |
|ның бұйрығы       |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.4.2. Формирование высокого инвестиционного рейтинга
Казахстана
------------------------------------------------------------------------
Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в
Казахстан"
------------------------------------------------------------------------
3.4.2.1. Наладить         Публикации в    Минкультуры,      Ежеквартально
регулярные связи          средствах       информации и
Правительства Республики  массовой        общественного
Казахстан со средствами   информации,     согласия
массовой информации       отчет
Республики Казахстан и    Правительству
зарубежных стран в целях  Республики
освещения его деятельности Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.2. Активизировать   Отчет           МИД, Агентство    1 раз в 2
деятельность по           Правительству   по инвестициям      месяца
привлечению инвестиций    Республики
в экономику страны из     Казахстан
стран-доноров (США,
Япония, страны Западной
Европы и Персидского
залива)
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.3. Привлечь гранты  Отчет           МИД, аким города  IV квартал
и инвестиции на           Правительству   Астаны
строительство объектов в  Республики
Астане (Дворец Президента,Казахстан
здание Сената,
Дипломатический квартал,
Дом приемов МИД Республики
Казахстан, торгово-
выставочный центр)
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.4. Подготовить      Информация      МИД, Минобороны,  III квартал
очередное заседание       Правительству   Минэнерго,
казахстанско-американской Республики      индустрии и
совместной комиссии       Казахстан       торговли, Миннауки
(октябрь, город                           и высшего
Вашингтон)                                образования,
Минздрав,
образования и
спорта,
Мингосдоходов,
Минфин, Агентство
по инвестициям,
Минюст
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.5. Подготовить      Информация      МИД
встречи:                  Правительству
глав тюркоязычных       Республики                        III квартал
государств (сентябрь,   Казахстан
город Баку);
глав государств-                                          IV квартал
членов ОБСЕ (ноябрь,
город Стамбул)
---------------------------------------------------------------------------
Формирование государственной политики взаимодействия Правительства с
транснациональными корпорациями
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.6. Рассмотреть      Отчет в         Агентство по      Ежеквартально
конкретные проблемы       Правительство   инвестициям
инвестирования в          Республики
казахстанскую экономику   Казахстан
с участием инвесторов
---------------------------------------------------------------------------
3.5. Диверсификация
3.5.1. Промышленная политика
Цель: создание условий для приоритетного развития предприятий отраслей,
обеспечивающих потребности внутреннего рынка. Стимулирование
развития экспортного потенциала
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.1.1. Разработать       Постановление  Минэнерго,        IV квартал
среднесрочную Программу    Правительства  индустрии и
обеспечения экономического Республики     торговли,
роста в Республике         Казахстан      Агентство по
Казахстан                                 экономическому
планированию и
другие центральные
исполнительные
органы
-------------------------------------------------------------------------

3.4.2. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
_________________________________________________________________________
"Қазақстанға инвестиция" халықаралық ақпараттық компаниясын дамыту
_________________________________________________________________________
3.4.2.1. Қазақстан     |Бұқаралық ақпарат |Мәдениет, ақпа.|Тоқсан сайын
Республикасы Үкіметінің|құралдарында      |рат және қоғам.|
өзінің қызметін жақ-   |жариялау, Қазақс. |дық келісім    |
жақты көрсету мақсатын.|тан Республикасы. |министрлігі    |
да Қазақстан Республи. |ның Үкіметіне есеп|               |
касының және шетелдер. |                  |               |
дің бұқаралық ақпарат  |                  |               |
құралдарымен тұрақты   |                  |               |
байланысын тәртіпке    |                  |               |
келтіру                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.2. Донор-елдер.  |Қазақстан Респуб. |СІМ, Инвести.  |2 айда 1 рет
ден (АҚШ, Жапония,     |ликасының Үкіметі.|циялар жөнін.  |
Батыс Европа және Пер. |не есеп           |дегі агенттік  |
сия шығанағы елдері)   |                  |               |
елдің экономикасына    |                  |               |
инвестициялар тарту    |                  |               |
жөніндегі қызметті     |                  |               |
жандандыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.3. Астанада      |Қазақстан Респуб. |СІМ, Астана    |IV тоқсан
объектілер салуға      |ликасының Үкіметі.|қаласының Әкімі|
гранттар мен инвести.  |не есеп           |               |
циялар тарту (Президент|                  |               |
Сарайы, Сенаттың ғима. |                  |               |
раты, Дипломатиялық    |                  |               |
квартал, Қазақстан     |                  |               |
Республикасы СІМ       |                  |               |
қабылдау үйі, сауда-   |                  |               |
көрме орталығы)        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.4. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |СІМ, Қорғаныс. |IІІ тоқсан
-американ бірлескен    |ликасының Үкіметі.|мині, Энергети.|
комиссиясының кезекті  |не ақпарат        |ка, индустрия  |
мәжілісін дайындау     |                  |және сауда     |
(қазан, Вашингтон      |                  |министрлігі,   |
қаласы)                |                  |Ғылым және     |
|                  |жоғары білім   |
|                  |министрлігі,   |
|                  |Денсаулық      |
|                  |сақтау, білім  |
|                  |және спорт     |
|                  |министрлігі,   |
|                  |Мемкірісмині,  |
|                  |Қаржымині,     |
|                  |Инвестициялар  |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік,      |
|                  |Әділетмині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.5. Түркі тілдес  |Қазақстан Респуб. |СІМ            |IІІ тоқсан
мемлекеттер басшылары. |ликасының Үкіметі.|               |
ның (қыркүйек, Баку);  |не ақпарат        |               |
ЕҚЫҚ-на мүше мемлекет. |                  |               |IV тоқсан
тер басшыларының       |                  |               |
(қараша, Стамбул)      |                  |               |
кездесулерін дайындау  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Үкіметтің трансұлттық корпорацияларымен өзара іс-қимылының мемлекеттік
саясатын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4
.2.6. Инвесторлар.  |Қазақстан Респуб. |Инвестициялар  |Тоқсан сайын
дың қатысуымен қазақс. |ликасының Үкіметі.|жөніндегі      |
тандық экономикаға     |не есеп           |агенттік       |
инвестициялаудың нақты |                  |               |
проблемаларын қарау    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5. Диверсификациялау
3.5.1. Өнеркәсіп саясаты
Мақсат: Ішкі рыноктың қажеттіліктерін қамтамасыз ететін салалар
кәсіпорындарының басым дамуы үшін жағдайлар жасау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.1.1. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |IV тоқсан
Республикасында эконо. |ликасы Үкіметінің |индустрия және |
микалық өсуді қамтама. |қаулысы           |сауда министр. |
сыз етудің орта мерзім.|                  |лігі, Экономи. |
дік Бағдарламасын      |                  |калық жоспар.  |
әзірлеу                |                  |лау жөніндегі  |
|                  |агенттік және  |
|                  |басқа орталық  |
|                  |атқарушы орган.|
|                  |дар            |
______________________________________________________________________

3.5.1.2. Реконструкция горно-металлургического комплекса
(цветная и черная металлургия)
-------------------------------------------------------------------------
Создание системы кадастров на основе цифровых геоинформационных систем
------------------------------------------------------------------------
3.5.1.2.1. Создать систему Постановление  Минприроды и      III квартал
кадастров на основе        Правительства  охраны
цифровых                   Республики     окружающей среды
геоинформационных систем   Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку
отходов и техногенных месторождений
-------------------------------------------------------------------------

3.5.1.2. Кен-металлургиялық кешенді қайта жаңарту
(түсті және қара металлургия)
______________________________________________________________________
Цифрлы геоақпарттық жүйелерінің негізінде кадастрлар жүйесін құру
______________________________________________________________________
3.5.1.2.1. Цифрлы гео. |Қазақстан Респуб. |Табиғат ресурс.|IІІ тоқсан
ақпараттық жүйелердің  |ликасы Үкіметінің |тары және қор. |
негізінде кадастрлар   |қаулысы           |шаған ортаны   |
жүйесін құру           |                  |қорғау минис-гі|
_______________________|__________________|_______________|______________
Қолда бар шикізатты тиімді пайдалану, қалдықтарды және техногендік
кен орындарын өңдеуге тарту
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.1.2.2. Разработать    Совместный       Минэнерго,        III квартал
программу развития горно- приказ Министров индустрии и
металлургического                          торговли, Миннауки
комплекса на 1999-2003                     и высшего
годы                                       образования
------------------------------------------------------------------------
3.5.1.2.3. Разработать    Постановление   Минэнерго,        IV квартал
положение о работе        Правительства   индустрии и
золотодобывающих малых    Республики      торговли, Нацбанк,
предприятий               Казахстан       Минфин, Агентство
(старательские артели)                    по поддержке
малого бизнеса,
Минприроды и
охраны окружающей
среды, Агентство по
инвестициям
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,
нефтехимической и химической отраслей
---------------------------------------------------------------------------
Нефтехимическая и химическая промышленность
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3.1. Реализовать    Отчет            Минздрав,        Ежеквартально
Государственную программу Правительству    образования и
развития фармацевтической Республики       спорта, Миннауки
и медицинской             Казахстан, копия и высшего
промышленности Республики - Агентству по   образования
Казахстан в объеме,       экономическому
предусмотренном на 1999   планированию
год
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3.2. Разработать    Постановление   Минэнерго,        IV квартал
программу развития        Правительства   индустрии и
химической                Республики      торговли
промышленности            Казахстан
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4. Реконструкция предприятий легкой и пищевой
промышленности
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4.1. Разработать    Постановление   Минэнерго,        III квартал
программу развития        Правительства   индустрии и
легкой промышленности     Республики      торговли
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

3.5.1.2.2. 1999-2003   |Министрлердің     |Энергетика,    |IІІ тоқсан
жылдарға арналған кен- |бірлескен бұйрығы |индустрия және |
металлургиялық кешенді |                  |сауда министр. |
дамыту бағдарламасын   |                  |лігі, Ғылым    |
әзірлеу                |                  |және жоғары    |
|                  |білім министр. |
|                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.2.3. Алтын өнді. |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
ретін шағын кәсіпорын. |Республикасы      |индустрия және |
дардың (ынталылар      |Үкіметінің        |сауда министр. |
артельдері) жұмысы     |қаулысы           |лігі, Ұлттық   |
туралы ереже әзірлеу   |                  |Банк, Қаржы.   |
|                  |мині, Шағын    |
|                  |бизнесті қолдау|
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік, Таби.|
|                  |ғат ресурстары |
|                  |және қоршаған  |
|                  |ортаны қорғау  |
|                  |министрлігі,   |
|                  |Инвестициялар  |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.3. Мұнай және газ өңдеу, мұнай-химия және химия салаларын жедел
дамыту
______________________________________________________________________
Мұнай-химия және химия өнеркәсібі
______________________________________________________________________
3.5.1.3.1. 1999 жылға  |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
көзделген көлемде      |Республикасының   |тау, білім     |
Қазақстан Республикасы.|Үкіметіне есеп,   |және спорт     |
ның фармацевтика және  |көшірмесі Экономи.|министрлігі,   |
медицина өнеркәсібін   |калық жоспарлау   |Ғылым және жо. |
дамытудың Мемлекеттік  |жөніндегі агент.  |ғары білім     |
Бағдарламасын іске     |тікке             |министрлігі    |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.3.2. Қазақстан   |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
Республикасының химия  |Республикасы      |индустрия және |
өнеркәсібін дамыту     |Үкіметінің        |және сауда     |
бағдарламасын әзірлеу  |қаулысы           |министрлігі    |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.4. Жеңіл және тамақ өнеркәсібінің кәсіпорындарын қайта
жаңарту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.4.1. Жеңіл өнер. |Қазақстан         |Энергетика,    |IІІ тоқсан
кәсіпті дамыту бағдар. |Республикасы      |индустрия және |
ламасын әзірлеу        |Үкіметінің        |және сауда     |
|қаулысы           |министрлігі    |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.1.5. Развитие машиностроительных производств, ориентированных
на нужды отечественных производителей
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5.1. Разработать    Постановление   Минэнерго,        IV квартал
программу развития        Правительства   индустрии и
машиностроительного       Республики      торговли,
комплекса на 1999-2003    Казахстан       Миннауки и
годы                                      высшего
образования,
Минсельхоз
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5.2. Реализовать    Отчет           Минэнерго,        IV квартал
Государственную           Правительству   индустрии и
программу развития и      Республики      торговли,
конверсии оборонной       Казахстан,      Миннауки и
промышленности            копия -         высшего
Республики Казахстан      Агентству по    образования
на долгосрочный период    экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5.3. Проводить      Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
мониторинг                Правительству   индустрии и
производственного,        Республики      торговли,
финансово-экономического  Казахстан       Мингосдоходов,
состояния крупнейших                      Агентство по
промышленных предприятий                  статистике,
Минприроды и
охраны окружающей
среды, акимы
областей, гг.
Астаны и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.5.4. Разработать    Стандарты и     Минздрав,         В течение
стандарты и программы     программы,      образования и         года
непрерывного обучения и   утвержденные    спорта, Миннауки
переподготовки            министрами      и высшего
профессиональных кадров                   образования,
Минэнерго,
индустрии и
торговли
---------------------------------------------------------------------------

3.5.1.5. Отандық өндірушілердің қажетіне бағытталған машина жасау
өндірістерін дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.5.1. 1999-2003   |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
жылдарға рпналған маши.|Республикасы      |индустрия және |
на жасау кешенін дамыту|Үкіметінің        |және сауда     |
бағдарламасын әзірлеу  |қаулысы           |министрлігі,   |
|                  |Ғылым және     |
|                  |жоғары білім   |
|                  |министрлігі,   |
|                  |Ауылшармині    |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.5.2. Қазақстан   |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
Республикасының қорға. |Республикасының   |индустрия және |
ныс өнеркәсібін дамы.  |Үкіметіне есеп,   |және сауда     |
тудың және конверсия.  |көшірмесі Экономи.|министрлігі,   |
лаудың ұзақ мерзімге   |калық жоспарлау   |Ғылым және жо. |
арналған Мемлекеттік   |жөніндегі агент.  |ғары білім     |
бағдарламасын іске     |тікке             |министрлігі    |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.5.3. Ірі өнер.   |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан сайын
кәсіп кәсіпорындарының |Республикасының   |индустрия және |
өндірістік, қаржы-эко. |Үкіметіне есеп    |және сауда     |
номикалық жағдайының   |                  |министрлігі,   |
мониторингін жүргізу   |                  |Мемкірісмині,  |
|                  |Статистика жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік, Табиғат   |
|                  |ресурстары және|
|                  |қоршаған ортаны|
|                  |қорғау министр.|
|                  |лігі, облыстар.|
|                  |дың, Астана    |
|                  |және Алматы    |
|                  |қалаларының    |
|                  |Әкімдері       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.5.4. Кәсіби кадр.|Министрлер бекіт. |Денсаулық сақ. |Жыл ішінде
ларды үздіксіз оқытудың|кен стандарттар   |тау, білім және|
және қайта даярлаудың  |мен бағдарламалар |спорт министр. |
стандарттары мен бағ.  |                  |лігі, Ғылым    |
дарламаларын әзірлеу   |                  |және жоғары    |
|                  |білім министр. |
|                  |лігі, Энергети.|
|                  |ка, индустрия  |
|                  |және сауда     |
|                  |министрлігі    |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.2. Научно-технологическая политика
Цель: научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.2.1. Реформирование и реструктуризация научно-технической
сферы
------------------------------------------------------------------------
Существенное улучшение системы финансирования и самофинансирования
научно-исследовательских работ
------------------------------------------------------------------------
3.5.2.1.1. Разработать    Соглашения,     Миннауки и        Постоянно
механизмы привлечения     контракты       высшего
в научно-техническую                      образования
сферу средств
международных фондов
и грантов
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.1.2. Создание       Нормативные    Миннауки и         III квартал
механизма реализации      правовые акты  высшего
Концепции                                образования,
инновационной                            Агентство по
деятельности Республики                  стратегическому
Казахстан                                планированию и
реформам (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.2. Развитие исследований и разработок, направленных
на повышение качества жизни
---------------------------------------------------------------------------
Исследование социально-экономических условий жизнедеятельности человека
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.2.1. Реализовать    Отчет            Минздрав,        Ежеквартально
государственную программу Правительству    образования и
по информатизации системы Республики       спорта, Миннауки
среднего образования      Казахстан, копия и высшего
Республики Казахстан      - Агентству по   образования
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------

3.5.2. Ғылыми-технологиялық саясат
Мақсат: Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.2.1. Ғылыми-техникалық саланы реформалау және қайта құрылымдау
_________________________________________________________________________
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыру және өзін-өзі қаржыландыру
жүйесін айтарлықтай жақсарту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.1.1. Ғылыми-тех. |Келісімдер,       |Ғылым және жо. |Ұдайы
никалық салаға халық.  |келісім-шарттар   |ары білім      |
аралық қорлардың және  |                  |министрлігі    |
гранттардың қаражатта. |                  |               |
рын тарту тетіктерін   |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.1.2. Қазақстан   |Нормативтік       |Ғылым және жо. |ІІІ тоқсан
Республикасының Инова. |құқықтық актілер  |ғары білім     |
циялық қызмет тұжырым. |                  |министрлігі,   |
дамасын іске асыру те. |                  |Стратегиялық   |
тігін жасау            |                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.2. Тұрмыс сапасын арттыруға бағытталған зерттеулер мен жоспарлардың
дамуы                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Адамның тіршілік әрекетінің әлеуметтік-экономикалық жағдайларын зерттеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.2.1. Қазақстан   |Қазақстан Респуб. |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
Республикасының орта   |ликасының Үкіметі.|тау, білім және|
білім беру жүйесін ақ. |не есеп, көшірмесі|спорт министр. |
параттандыру жөніндегі |Экономикалық жос. |лігі, Ғылым    |
мемлекеттік бағдарлама.|парлау жөніндегі  |және жоғары    |
ны іске асыру          |агенттікке        |білім министр. |
|                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.2.3. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий
в приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное
воздействие на окружающую среду
---------------------------------------------------------------------------
Создание конкурсной системы отбора и реализации эффективных достижений
науки и техники
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3.1. Разработать    Постановление   Миннауки и        III квартал
концепцию инновационной   Правительства   высшего
деятельности в Республике Республики      образования
Казахстан                 Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3.2. Реализовать    Отчет           Минэнерго,        IV квартал
программу поддержки и     Правительству   индустрии и
развития национальной     Республики      торговли
эталонной базы единиц     Казахстан, копия
физических величин        -Агентству по
Республики Казахстан      экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях
ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3.3. Реализация     Отчет           Миннауки и        Ежеквартально
комплексной научно-       Правительству   высшего
технической программы     Республики      образования
"Развитие технологически  Казахстан, копия
связанных химических и    - Агентству по
нефтехимических           экономическому
производств на базе       планированию
отечественного сырья"
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.4. Подготовка высококвалифицированных специалистов
---------------------------------------------------------------------------
Подготовка и аттестация научных кадров высшей квалификации по
приоритетным направлениям
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.4.1. Проводить      Приказы         Миннауки и        IV квартал
подготовку и аттестацию   Министра        высшего
научных кадров высшей                     образования
квалификации по
приоритетным направлениям
---------------------------------------------------------------------------

3.5.2.3. Өнеркәсіптің басымдықты салаларында қоршаған ортаға техногендік
әсер етуді азайтатын, ғылымды көп қажет ететін және ресурс сақтайтын
технологияларды әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін іріктеу мен іске асырудың
конкурстық жүйесін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3.1. Қазақстан   |Қазақстан Респуб. |Ғылым және     |III тоқсан
Республикасындағы      |ликасы Үкіметінің |жоғары білім   |
инновациялық қызметтің |қаулысы           |министрлігі    |
тұжырымдамасын әзірлеу |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3.2. Қазақстан   |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |IV тоқсан
Республикасының физика.|ликасының Үкіметі.|индустрия және |
лық көлемдер бірлігінің|не есеп, көшірмесі|сауда министр. |
ұлттық эталондық база. |Экономикалық жос. |лігі           |
сын қолдау мен дамыту  |парлау жөніндегі  |               |
бағдарламасын іске     |агенттікке        |               |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Әлемдік деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық таза
технологиялардың басым салаларын өнеркәсіптік игеруді жеделдету
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3.3. "Отандық    |Қазақстан Респуб. |Ғылым және     |Тоқсан сайын
шикізат негізінде тех. |ликасының Үкіметі.|жоғары білім   |
нологиялық байланысты  |не есеп, көшірмесі|министрлігі    |
химиялық және мұнай-хи.|Экономикалық жос. |               |
миялық өндірістерін    |парлау жөніндегі  |               |
дамыту" кешенді ғылыми-|агенттікке        |               |
техникалық бағдарлама. |                  |               |
сын іске асыру         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.4. Жоғары білікті мамандар даярлау
_______________________|__________________|_______________|______________
Жоғары білікті ғылыми кадрларды басым бағыттар бойынша даярлау және
аттестациялау          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.4.1. Жоғары бі.  |Министрдің        |Ғылым және     |IV тоқсан
лікті ғылыми кадрларды |бұйрықтары        |жоғары білім   |
басымдықты бағыттар    |                  |министрлігі    |
бойынша даярлауды және |                  |               |
аттестациялауды жүргізу|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.3. Малое предпринимательство
Цель: создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.3.1. Взаимодействие государственных, общественных и
донорских организаций по поддержке малого предпринимательства
-----------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация региональных стратегий развития малого
предпринимательства
-------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.1. Реализовать    Отчет           Агентство по      Ежеквартально
Государственную программу Правительству   поддержке малого
развития и поддержки      Республики      бизнеса
малого                    Казахстан
предпринимательства
на 1999-2000 годы
------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.2. Реализовать     Отчет          Акимы областей,   Ежеквартально
региональные программы     Правительству  городов Астаны и
развития и поддержки       Республики     Алматы,
малого предпринимательства Казахстан      Агентство по
на 1999-2000 годы                         поддержке малого
бизнеса
---------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.3. Опубликовывать Публикация      Агентство по      IV квартал
в средствах массовой      в центральных   регулированию
информации перечень       и местных СМИ   естественных
госорганов, имеющих                       монополий и
право осуществлять                        защите
контрольно-инспектирующие                 конкуренции,
функции и оказывать                       акимы областей,
платные услуги с                          городов Астаны и
указанием их стоимости                    Алматы
---------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.4. Разработать    Проект Указа    Агентство по      IV квартал
основные мероприятия на   Президента      поддержке малого
2000 год по реализации    Республики      бизнеса,
Государственной программы Казахстан       министерства,
развития и поддержке                      агентства,
малого                                    Нацбанк (по
предпринимательства в                     согласованию),
Республике Казахстан                      Генпрокуратура
на 1999-2000 годы                         (по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Популяризация идеи частного предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------

3.5.3. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.3.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі өзара іс-қимылы
_________________________________________________________________________
Шағын кәсіпкерлікті дамытудың аймақтық стратегияларын әзірлеу және іске
асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.1. 1999-2000   |Қазақстан         |Шағын бизнесті |Тоқсан сайын
жылдарға арналған шағын|Республикасының   |қолдау жөнін.  |
кәсіпкерлікті дамытудың|Үкіметіне есеп    |дегі агенттік  |
және қолдаудың Мемле.  |                  |               |
кеттік бағдарламасын   |                  |               |
іске асыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.2. 1999-2000   |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
жылдарға арналған шағын|Республикасының   |Астана және    |
кәсіпкерлікті дамытудың|Үкіметіне есеп    |Алматы қалала. |
және қолдаудың аймақтық|                  |рының Әкімдері,|
бағдарламаларын іске   |                  |Шағын бизнесті |
асыру                  |                  |қолдау жөнін.  |
|                  |дегі агенттік  |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.3. Бақылау-    |Орталық және      |Табиғи монопо. |IV тоқсан
инспекторлық функция.  |жергілікті        |лияларды реттеу|
ларды жүзеге асыруға   |бұқаралық ақпарат |және бәсекелес.|
және олардың құнын     |құралдарында      |тікті қорғау   |
көрсете отырып ақылы   |жариялау          |жөніндегі      |
қызметтер көрсетуге    |                  |агенттік,      |
құқықтары бар мемлекет.|                  |Облыстардың,   |
тік органдардың тізбе. |                  |Астана және    |
сін бұқаралық ақпарат  |                  |Алматы қалала. |
құралдарында жариялау  |                  |рының Әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.4. 1999-2000   |Қазақстан Респуб. |Шағын бизнесті |IV тоқсан
жылдарға арналған      |ликасы Президенті |қолдау жөнінде.|
Қазақстан Республика.  |Жарлығының жобасы |гі агенттік,   |
сында шағын кәсіпкер.  |                  |министрліктер, |
лікті дамытудың және   |                  |агенттіктер,   |
қолдаудың Мемлекеттік  |                  |Ұлттық Банк    |
бағдарламасын іске асы.|                  |(келісім       |
ру жөнінде 2000 жылға  |                  |бойынша),      |
арналған негізгі іс-   |                  |Бас прокурату. |
шараларды әзірлеу      |                  |ра (келісім    |
|                  |бойынша        |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке кәсіпкерлік идеяларын насихаттау
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.3.1.5. Ввести в       Приказ по       Минздрав,         III квартал
средних школах курсы      Минздрав,       образования и
(уроки) об основах        образования     спорта
предпринимательской       и спорта
деятельности
---------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.6. Проводить      Освещение в     Минкультуры,      Ежеквартально
разъяснительную работу о  СМИ, отчет      информации и
применении нормативных    Правительству   общественного
правовых актов по малому  Республики      согласия,
предпринимательству и     Казахстан       Агентство по
вносимых в них изменениях                 поддержке
малого бизнеса
---------------------------------------------------------------------------
3.5.3.2. Развитие инфраструктуры поддержки малого
предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
Сегментация крупных бездействующих предприятий
---------------------------------------------------------------------------
3.5.3.2.1. Продолжить     Доклад          Минфин, Минсельхоз, IV квартал
передачу производственных Правительству   акимы областей,
и офисных помещений,      Республики      городов Астаны
земельных участков и      Казахстан       и Алматы
объектов незавершенного
строительства субъектам
малого предпринимательства
---------------------------------------------------------------------------
3.5.3.2.2. Проводить      Отчет           Мингосдоходов     IV квартал
сегментацию               Правительству
бездействующих крупных    Республики
предприятий и создавать   Казахстан
на их базе малые
предприятия
---------------------------------------------------------------------------
3.5.4.
Жилищное строительство
Цель: развитие жилищного строительства и формирование рынка жилья
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!

3.5.3.1.5. Орта мектеп.|Денсаулық сақтау, |Денсаулық сақ. |IІІ тоқсан
терде кәсіпкерлік қыз. |білім және спорт  |тау, білім және|
меттің негіздері жөнін.|министрлігі       |спорт министр. |
де курстар (сабақтар)  |бойынша бұйрық    |лігі           |
енгізу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.6. Шағын кәсіп.|Бұқаралық ақпарат |Мәдениет, ақпа.|Тоқсан сайын
керлік жөніндегі норма.|құралдарында көр. |рат және қоғам.|
тивтік құқықтық акті.  |сету, Қазақстан   |дық келісім    |
лерді қолдану және     |Республикасының   |министрлігі,   |
оларға енгізілетін     |Үкіметіне есеп    |Шағын бизнесті |
өзгерістер туралы түсі.|                  |қолдау жөнінде.|
нік жұмысын жүргізу    |                  |гі агенттік    |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.2. Шағын кәсіпкерлікті қолдаудың инфрақұрылымын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Жұмыс істемейтін ірі кәсіпорындарды екшеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.2.1. Өндірістік  |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV тоқсан
және кеңсе ғимаратта.  |Республикасының   |Ауылшармині,   |
рын, жер учаскелерін   |Үкіметіне         |облыстардың,   |
және аяқталмаған құры. |баяндама          |Астана және    |
лыс объектілерін шағын |                  |Алматы қалала. |
кәсіпкерліктің субъек. |                  |рының Әкімдері |
тілеріне беруді        |                  |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.2.2. Жұмыс істе. |Қазақстан         |Мемкірісмині   |IV тоқсан
мейтін ірі кәсіпорын.  |Республикасының   |               |
дарды екшеуді жүргізу  |Үкіметіне есеп    |               |
және олардың негізінде |                  |               |
шағын кәсіпорныдар құру|                  |               |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________

3.5.4.1. Формирование механизма финансирования и
кредитования жилищного строительства
-----------------------------------------------------------------------
Совершенствование нормативной базы в жилищно-коммунальной сфере
-----------------------------------------------------------------------
3.5.4.1.1. Провести       Постановление   Агентство по      III квартал
работу по приведению в    Агентства по    регулированию
соответствие с            регулированию   естественных
действующим               естественных    монополий и
законодательством         монополий и     защите
следующих нормативных     защите          конкуренции,
правовых актов по         конкуренции     Минэнерго,
регулированию отношений                   индустрии и
в жилищно-коммунальной                    торговли
сфере:
правила предоставления
жилищно-коммунальных
услуг (эксплуатация,
содержание жилого дома
и земельного участка,
тепло-, электро-, водо-,
газоснабжение,
канализация,
мусороудаление, лифты);
правила содержания
жилища и земельных
придомовых участков
кооперативами
собственников помещений
(квартир);
правила использования
электрической энергии;
правила использования
тепловой энергии;
правила пользования
коммунальным
водопроводом и
канализацией в городах
и населенных пунктах
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.4.2. Улучшение условий для привлечения инвестиций в отрасль
и развитие рынка жилья
---------------------------------------------------------------------------
Развитие рынка жилья
---------------------------------------------------------------------------
3.5.4.2.1. Разработать    Постановление   Минэнерго,        III квартал
первоочередные меры по    Правительства   индустрии и
созданию нормативной      Республики      торговли
и информационной базы по  Казахстан
ценообразованию в
строительстве
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5. Туризм
Цель: развитие туристического комплекса страны
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.5.1. Детальная оценка туристического потенциала
------------------------------------------------------------------------
Подготовка комплексной туристической информации о стране и проведение
активной рекламной кампании
------------------------------------------------------------------------
3.5.5.1.2. Создать реестр     Реестр      Минтранском и     IV квартал
существующих и вновь                      туризма,
создаваемых туристических                 Миннауки и
маршрутов по Казахстану,                  высшего
а также карты Казахстана                  образования
с указанием перспективных
маршрутов
-------------------------------------------------------------------------
Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристическими
организациями, иностранными государствами и компаниями
-------------------------------------------------------------------------
3.5.5.1.3. Подготовить и  Программа,      Минтранском и     III квартал
утвердить программу       утвержденная    туризма, МИД
деятельности посольств    министрами
Республики Казахстан по
вопросам развития
отношений в сфере
туризма
---------------------------------------------------------------------------

3.5.4.1. Тұрғын үй құрылысын қаржыландырудың және несиелендірудің     т
тетігін қалыптастыру
_________________________________________________________________________
Тұрғын үй-коммуналдық саласында нормативтік базаны жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.4.1.1. Тұрғын үй-  |Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІІ тоқсан
коммуналдық саласындағы|Республикасының   |лияларды реттеу|
қатынастарды реттеу    |Табиғи монополия. |және бәсекелес.|
жөніндегі мынадай:     |ларды реттеу және |тікті қорғау   |
тұрғын үй-коммуналдық  |бәсекелестікті    |жөніндегі      |
қызметтерін көрсету    |қорғау жөніндегі  |агенттік,      |
ережелері (тұрғын үйді |агенттігінің      |Энергетика,    |
және жер учаскесін     |қаулысы           |индустрия және |
пайдалану, ұстау, жылу-|                  |сауда министр. |
мен, электрмен, сумен  |                  |лігі           |
және газбен жабдықтау, |                  |               |
канализация, қоқыс     |                  |               |
шығару, лифтілер);     |                  |               |
үй (пәтер) иелері коо. |                  |               |
перативтерінің тұрғын  |                  |               |
үй жанындағы жер       |                  |               |
учаскелерін ұстау      |                  |               |
ережелері;             |                  |               |
электр энергиясын пай. |                  |               |
далану ережелері;      |                  |               |
жылу энергиясын пайда. |                  |               |
лану ережелері;        |                  |               |
Қазақстан Республикасы.|                  |               |
ның қалаларында және   |                  |               |
елді мекендерінде      |                  |               |
коммуналдық су құбырын |                  |               |
және канализацияны пай.|                  |               |
далану ережелері нор.  |                  |               |
мативтік құқықтық акті.|                  |               |
лерін қолданылып жүрген|                  |               |
заңдарға сәйкес келтіру|                  |               |
жөнінде жұмыс жүргізу  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
_________________________________________________________________________
3.5.4.2. Салаға және тұрғын үй рыногын дамытуға инвестициялар тарту үшін
жағдайларды жақсарту
_________________________________________________________________________
Тұрғын үй рыногын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.4.2.1. Құрылыста   |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ тоқсан
баға қалыптастыру жө.  |Республикасы      |индустрия және |
нінде нормативтік және |Үкіметінің қаулысы|сауда          |
ақпараттық база құру   |                  |министрлігі    |
жөніндегі бірінші ке.  |                  |               |
зектегі шараларды әзір.|                  |               |
леу                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.5.1. Туристік мүмкіндікті толық бағалау
_________________________________________________________________________
Ел туралы кешенді туристік ақпарат дайындау және белсенді жарнамалық
науқан жүргізу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.1.2. Қазақстан   |Тізілім           |Көлікком және  |ІV тоқсан
бойынша бұрыннан бар   |                  |туризммині,    |
және жаңадан құрылатын |                  |Ғылым және     |
туристік бағыттардың   |                  |жоғары білім.  |
тізілімін, сондай-ақ   |                  |мині           |
келешекті бағыттарды   |                  |               |
көрсете отырып Қазақс. |                  |               |
танның карталарын жасау|                  |               |
__________________________________________________________________________
Халықаралық туристік ұйымдармен, шетелдік мемлекеттермен және
компаниялармен ынтымақтастықты нығайту және кеңейту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.1.3. Қазақстан   |Министрлер        |Көлікком және  |ІІІ тоқсан
Республикасы елшілік.  |бекіткен бағдарла.|туризммині,    |
терінің туризм саласын.|ма                |Сыртқыісмині   |
дағы қатынастарды дамы.|                  |               |
ту мәселелері жөніндегі|                  |               |
бағдарламаларын әзірлеу|                  |               |
және бекіту            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.5.1.4. Обеспечить     Доклад          Минтранском и     IV квартал
участие Казахстана в      Правительству   туризма, МИД
мероприятиях, проводимых  Республики
по линии Всемирной        Казахстан
туристической организации
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.2. Развитие инфраструктуры отрасли
---------------------------------------------------------------------------
Реализация утвержденных программ развития
---------------------------------------------------------------------------

3.5.5.1.4. Дүниежүзілік|Қазақстан         |Көлікком және  |ІV тоқсан
туристік ұйымдардың же.|Республикасының   |туризммині,    |
лісі бойынша өткізетін |Үкіметіне баяндама|Сыртқыісмині   |
іс-шараларға Қазақстан.|                  |               |
ның қатысуын қамтамасыз|                  |               |
ету                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.2. Саланың инфрақұрылымын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Дамытудың бекітілген бағдарламаларын іске асыру
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.5.2.1. Продолжить      Отчет          Минтранском и     IV квартал
реализацию государственной Президенту     туризма,
программы "Возрождение     Республики     Национальная
исторических центров       Казахстан и    компания
Великого шелкового пути,   Правительству  "Шелковый путь -
сохранение и преемственное Республики      Казахстан"
развитие культурного       Казахстан
наследия тюркоязычных
государств, создание
инфраструктуры туризма"
---------------------------------------------------------------------------
Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.2.2. Организовать   Семинары,       Минтранском и     В течение
международные семинары,   выставки,       туризма, МИД          года
выставки и конференции    конференции
"Казахстан - новый
уникальный туристический
объект"
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.3. Улучшение качества туристических услуг
---------------------------------------------------------------------------
Разработка системы стандартов туристического обслуживания,
соответствующих мировому уровню
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.3.1. Подготовить    Постановление   Минтранском и     III квартал
правила оказания          Правительства   туризма
туристско-экскурсионных   Республики
услуг в Казахстане        Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.3.2. Разработать    Постановление    Минтранском и    IV квартал
паспорт Казахстана и      Правительства    туризма
туристических фирм        Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.6. Сельское хозяйство
Цель: ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!

3.5.5.2.1. "Ұлы Жібек  |Қазақстан         |Көлікком және  |ІV тоқсан
Жолының тарихи орталық.|Республикасының   |туризммині,    |
тарын қалпына келтіру, |Президентіне және |"Қазақстан     |
түркі тілдес мемлекет. |Қазақстан Респуб. |Жібек жолы"    |
тердің мәдени мұраларын|ликасының Үкіметі.|ұлттық         |
сақтау және мирасқор.  |не есеп           |компаниясы     |
лықты дамыту, туризмнің|                  |               |
инфрақұрылымын жасау"  |                  |               |
мемлекеттік бағдарлама.|                  |               |
сын іске асыруды       |                  |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Салаға шетелдік және отандық инвестицияларды тарту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.2.2. "Қазақстан  |Семинарлар, көрме.|Көлікком және  |Жыл ішінде
- жаңа бірегей туристік|лер, конференция. |туризммині,    |
ел" деген халықаралық  |лар               |Сыртқыісмині   |
семинарлар, көрмелер   |                  |               |
мен конференциялар     |                  |               |
ұйымдастыру            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.3. Туристік қызметтердің сапасын жақсарту
_______________________|__________________|_______________|______________
Дүниежүзілік деңгейге сай келетін туристік қызмет көрсету стандарттарының
жүйесін әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.3.1. Қазақстанда |Қазақстан Респуб. |Көлікком және  |ІІІ тоқсан
туристік-экскурсиялық  |ликасы Үкіметінің |туризммині     |
қызметтер көрсетудің   |қаулысы           |               |
ережелерін әзірлеу     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.3.2. Қазақстанның|Қазақстан Респуб. |Көлікком және  |ІV тоқсан
және туристік фирмалар.|ликасы Үкіметінің |туризммині     |
дың төлқұжатын әзірлеу |қаулысы           |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6. Ауыл шаруашылығы
Мақсат: Аграрлық сектордағы реформаларды жедел аяқтау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________

3.5.6.1. Формирование реального и эффективного
собственника
----------------------------------------------------------------------
3.5.6.1.1. Разработать    Постановление   Минсельхоз,       III квартал
основные направления      Правительства   Миннауки и
государственной           Республики      высшего
аграрной политики на      Казахстан       образования
1999-2003 годы
-----------------------------------------------------------------------
3.5.6.2. Развитие инфраструктуры обеспечения
аграрного сектора
------------------------------------------------------------------------
Натурная персонификация права собственности на землю
------------------------------------------------------------------------
3.5.6.2.1. Разработать    Программа,      Минсельхоз,       IV квартал
программу                 утвержденная    акимы всех
законодательного          постановлением  уровней
закрепления права         Правительства
собственности на землю    Республики
и реального обеспечения   Казахстан
этих прав
--------------------------------------------------------------------------
3.5.6.2.2. Продолжить     Отчет           Минсельхоз        IV квартал
натурную персонификацию   Правительству
земельных долей           Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.5.6.3. Развитие перерабатывающих производств в АПК
--------------------------------------------------------------------------
Развитие системы консалтинговых, лизинговых, информационных и
маркетинговых услуг
--------------------------------------------------------------------------
3.5.6.3.1.                Отчет           Минсельхоз        IV квартал
Совершенствовать систему  Правительству
заготовок и сбыта         Республики
сельхозпродукции и        Казахстан
лизинговых отношений
---------------------------------------------------------------------------
3.5.6.3.2. Развивать      Отчет           Минсельхоз,       IV квартал
систему заготовок на      Правительству   акимы областей
селе с участием           Республики
отечественных и           Казахстан
иностранных инвесторов,
дополнительно создать
сеть МТС с участием
отечественного и
иностранного капитала
---------------------------------------------------------------------------

3.5.6.1. Нақты және тиімді меншік
иесін қалыптастыру
_________________________________________________________________________
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.1.1. 1999-2003   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІІ тоқсан
жылдарға арналған мем. |Республикасы      |Ғылым және жо. |
лекеттік аграрлық сая. |Үкіметінің        |ғары біліммині |
саттың негізгі бағыт.  |қаулысы           |               |
тарын әзірлеу          |                  |               |
__________________________________________________________________________
3.5.6.2. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын дамыту
_________________________________________________________________________
Жерге меншік құқығын табиғи дербестендіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.2.1. Жерге меншік|Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІV тоқсан
құқығын заңды түрде    |Республикасы      |барлық деңгей. |
бекіту және осы құқық. |Үкіметінің        |дегі әкімдері  |
тарды нақты қамтамасыз |қаулысымен бекі.  |               |
етудің бағдарламасын   |тілген бағдарлама |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.2.2. Жер үлесте. |Қазақстан         |Ауылшармині    |ІV тоқсан
рін табиғи дербестен.  |Республикасының   |               |
діруді жалғастыру      |Үкіметіне есеп    |               |
__________________________________________________________________________
3.5.6.3. Агроөнеркәсіп кешенінде өңдеу өндірісін дамыту
_________________________________________________________________________
Консальтингтік, лизингтік, ақпараттық және маркетингтік қызмет көрсету
жүйелерін дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.3.1. Ауыл шаруа. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІV тоқсан
шылығы өнімдерін дайын.|Республикасының   |               |
даумен ұқсату және ли. |Үкіметіне есеп    |               |
зингтік қатынастар жү. |                  |               |
йесін жетілдіру        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.3.2. Отандық және|Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІV тоқсан
шетелдік инвесторлардың|Республикасының   |барлық деңгей. |
қатысуымен ауылдағы да.|Үкіметіне есеп    |дегі әкімдер   |
йындау жүйесін дамыту, |                  |               |
отандық және шетелдік  |                  |               |
капиталдың қатысуымен  |                  |               |
қосымша МТС торабын    |                  |               |
құру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.6.4. Государственная поддержка эффективных
частных и фермерских хозяйств
---------------------------------------------------------------------------
Формирование эффективной системы финансирования частных и фермерских
хозяйств
---------------------------------------------------------------------------
3.5.6.4.1. Обеспечить     Постановление   Минсельхоз        IV квартал
поддержку страхования     Правительства
в сельском хозяйстве      Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 4. Здоровье, образование и
благополучие граждан Казахстана
4.1. Здравоохранение
Цель: Профилактика и снижение заболеваемости
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.1.1. Активная демографическая политика
-----------------------------------------------------------------------
Разработка демографической политики Казахстана
Создание законодательной базы
Постепенный переход к принципам планирования семьи
Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение молодежи
жильем и рабочими местами
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1. Разработать      Постановление   Агентство по         IV квартал
и утвердить Основные      Правительства   миграции и демографии,
направления               Республики      Миннауки и высшего
демографической политики  Казахстан       образования,
Республики Казахстан                      Минздрав,
образования и
спорта, Агентство
по стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
-------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Формирование здорового образа жизни
-------------------------------------------------------------------------
Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и молодежи
--------------------------------------------------------------------------

3.5.6.4. Тиімді жеке және фермер шаруашылықтарын мемлекеттік қолдау
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке және фермер шаруашылықтарын қаржыландырудың тиімді жүйесін
қалыптастыру            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.4.1. Ауыл шаруа. |Қазақстан         |Ауылшармині    |ІV тоқсан
шылығында сақтандыруды |Республикасы      |               |
қолдауды қамтамасыз ету|Үкіметінің қаулысы|               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және әл-ауқаты
4.1. Денсаулық сақтау
Мақсат: Аурулардың алдын алу және оларды азайту
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.1.1. Белсенді демографиялық саясат
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
Заңдық база құру
Біртіндеп отбасын жоспарлау принциптеріне көшу
Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орындарымен қамтамасыз етуді көздейтін
жастар саясатын әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.1.1.1. Қазақстан Рес.|Қазақстан         |Көші-қон және  |ІV тоқсан
публикасының демогра.  |Республикасы      |демография жө. |
фиялық саясатының      |Үкіметінің қаулысы|ніндегі агент. |
негізгі бағыттарын     |                  |тік, Ғылым және|
әзірлеу және бекіту    |                  |жоғары білім.  |
|                  |мині, Денсаулық|
|                  |сақтау, білім  |
|                  |және спорт     |
|                  |министрлігі,   |
|                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Салауатты өмір салтын, бірінші кезекте балалар мен жастар үшін насихаттау
_______________________|__________________|_______________|______________

4.1.2.1. Обеспечить       Отчет           Минкультуры,      Ежеквартально
широкую информационно-    Правительству   информации и
пропагандистскую          Республики      общественного
поддержку кампании за     Казахстан       согласия, Минздрав,
здоровый образ жизни,                     образования и
правильное питание,                       спорта, акимы
соблюдение правил личной                  областей и городов
гигиены и санитарии                       Астаны и Алматы
--------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2. Провести         Конференция     МИД, МВД,          IV квартал
международную научно-                     Генпрокуратура (по
практическую конференцию                  согласованию),
по проблемам контроля за                  Минздрав,
наркотиками в Центральной                 образования и спорта,
Азии (Алматы)                             Минсельхоз,
Госкомиссия по
контролю за
наркотиками (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
4.1.2.3. Реализация       Отчет            Минздрав,         Ежеквартально
программы подготовки      Правительству    образования и
специалистов по           Республики       спорта, Миннауки и
вопросам формирования     Казахстан, копия высшего
здорового образа жизни    - Агентству по   образования
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
Расширение сети спортивно-оздоровительных сооружений и развитие
массового спорта
---------------------------------------------------------------------------
4.1.2.4. Внедрение        Отчет           Минздрав,         IV квартал
Президентских тестов      Правительству   образования и
физической                Республики      спорта
подготовленности          казахстан
населения
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Целенаправленная экологическая политика
и охрана здоровья народа
---------------------------------------------------------------------------
Усиление государственного санитарно-эпидемиологического надзора
Внедрение системы страхования населения от возможного ущерба здоровью
---------------------------------------------------------------------------

4.1.2.1. Салауатты өмір|Қазақстан         |Мәдениет, ақпа.|Тоқсан сайын
салты, дұрыс тамақтану,|Республикасының   |рат және қоғам.|
жеке гигиена мен сани. |Үкіметіне есеп    |дық келісім.   |
тария ережелерін сақ.  |                  |мині, Денсау.  |
тау үшін кең ақпарат.  |                  |лық сақтау,    |
тық-насихат науқанын   |                  |білім және     |
қолдауды қамтамасыз ету|                  |спорт министр. |
|                  |лігі, облыстар.|
|                  |дың, Астана    |
|                  |және Алматы    |
|                  |қалаларының    |
|                  |әкімдері       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.2.2. Орталық Азияда|Конференция       |СІМ, ІІМ, Бас  |IV тоқсан
(Алматы) есірткіге     |                  |прокуратура    |
бақылау жасау проблема.|                  |(келісім       |
лары жөнінде халықара. |                  |бойынша),      |
лық ғылыми-практикалық |                  |Денсаулық сақ. |
конференция өткізу     |                  |тау, білім және|
|                  |спорт министр. |
|                  |лігі, Ауылшар. |
|                  |мині, Есірткіге|
|                  |бақылау жасау  |
|                  |жөніндегі мем. |
|                  |лекеттік       |
|                  |комиссия (келі.|
|                  |сім бойынша)   |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.2.3. Салауатты өмір|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
салтын қалыптастыру    |Республикасының   |тау, білім және|
мәселелері бойынша ма. |Үкіметіне есеп,   |спорт министр. |
мандар даярлау бағдар. |көшірмесі Эконо.  |лігі, Ғылым    |
ламасын іске асыру     |микалық жоспарлау |және жоғары    |
|жөніндегі агент-ке|біліммині      |
________________________|__________________|_______________|______________
Спорттық-сауықтыру ғимараттарының торабын кеңейту және бұқаралық спортты
дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.2.4. Халықтың дене |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |IV тоқсан
шынықтыру дайындығының |Республикасының   |тау, білім және|
Президенттік тестерін  |Үкіметіне есеп    |спорт министр. |
өткізу                 |                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3. Мақсатты экологиялық саясат және халықтың денсаулығын қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық бақылауды күшейту
Болуы мүмкін денсаулық зардабынан халықты сақтандыру жүйесін енгізу
_______________________|__________________|_______________|______________

4.1.3.1. Реализация       Отчет           Акимы областей,   Ежеквартально
региональных программ     Правительству   городов Астаны и
борьбы с туберкулезом     Республики      Алматы, Минздрав,
на 1999-2000 годы         Казахстан       образования и спорта
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.2. Создать          Постановление   Агентство по      IV квартал
противопожарные службы    Правительства   чрезвычайным
на объектах               Республики      ситуациям
хозяйствования            Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Реализация медико-экологических программ
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.3. Реализовать      Отчет           Минздрав,         Ежеквартально
Государственную программу Правительству   образования и
"Здоровье народа"         Республики      спорта
Казахстан, копия
- Агентству по
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4. Институциональные преобразования системы здравоохранения
и формирования рынка медицинских услуг
---------------------------------------------------------------------------
Создание рациональной системы управления здравоохранением, социальная
защита медицинских работников
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.1. Создать системы  Нормативные акты, Минздрав,       III квартал
управления качеством      утвержденные      образования и
медицинских услуг         Министром         спорта
--------------------------------------------------------------------------
4.1.5. Развитие медицинской науки и медицинского образования
---------------------------------------------------------------------------
Ориентация медицинской науки на реформы здравоохранения и запросы практики
---------------------------------------------------------------------------
4.1.5.1. Реализация       Отчет           Минздрав,         Ежеквартально
комплексной программы     Правительству   образования и
по профилактике болезней, Республики      спорта, акимы
передаваемых половым      Казахстан,      областей, городов
путем                     копия           Астаны и Алматы
- Агентству по
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------

4.1.3.1. 1999-2000 жыл.|Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
дарға арналған туберку.|Республикасының   |Астана және    |
лезбен күрестің аймақ. |Үкіметіне есеп    |Алматы қалала. |
тық бағдарламаларын    |                  |рының әкімдері,|
іске асыру             |                  |Денсаулық сақ. |
|                  |тау, білім және|
|                  |спорт министр. |
|                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3.2. Шаруашылық    |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|IV тоқсан
жүргізу объектілерінде |Республикасы      |лар жөніндегі  |
өртке қарсы қызметтерді|Үкіметінің        |агенттік       |
құру                   |қаулысы           |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Дәрігерлік-экологиялық бағдарламаларды іске асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3.3. "Халық денсау.|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
лығы" мемлекеттік      |Республикасының   |тау, білім және|
бағдарламасын іске     |Үкіметіне есеп,   |спорт министр. |
асыру                  |көшірмесі Экономи.|лігі           |
|калық жоспарлау   |               |
|жөніндегі агент.  |               |
|тікке             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.4. Денсаулық сақтау жүйесін институционалдық қайта құру және
медициналық қызмет рыноктарын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Денсаулық сақтау басқарудың оңтайлы жүйесін құру, медицина қызметкерлерін
әлеуметтік қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.4.1. Медициналық   |Министр бекіткен  |Денсаулық сақ. |ІІІ тоқсан
қызмет көрсетулердің   |нормативтік акті. |тау, білім және|
сапасын басқару жүйесін|лер               |спорт министр. |
құру                   |                  |лігі           |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.5. Медицина ғылымын және медициналық білім беруді дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Медицина ғылымын денсаулық сақтау саласының реформаларына және практиканың
сұраныстарына бағыттау
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.5.1. Жыныстық жол. |Қазақстан Респуб. |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
мен берілетін аурулар. |ликасының Үкіметі.|тау, білім және|
дың алдын алу жөніндегі|не есеп, көшірмесі|спорт министр. |
кешенді бағдарламаны   |Экономикалық      |лігі, Облыстар.|
іске асыру             |жоспарлау жөнін.  |дың, Астана    |
|дегі агенттікке   |және Алматы қа.|
|                  |лаларының әкім.|
|                  |дері           |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.2. Обеспечение занятости
Цель: формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.2.1. Совершенствование законодательной базы
------------------------------------------------------------------------
Максимальное приближение действующих в стране нормативных правовых
актов к международным стандартам, предусмотренным Ковенциями МОТ
------------------------------------------------------------------------
4.2.1.1. Разработать      Распоряжение    Минкультуры,      IV квартал
Концепцию государственной Президента      информации и
молодежной политики       Республики      общественного
Казахстан       согласия,
Минздрав,
образования и
спорта,
Минтрудсоцзащиты,
Агентство по
стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.2. Разработать      Постановление   Минтрудсоцзащиты  III квартал
Правила оказания          Правительства
трудового посредничества  Республики
и регистрации граждан,    Казахстан
ищущих работу
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.3. Разработать      Постановление   Минтрудсоцзащиты  III квартал
Правила создания рабочих  Правительства
мест в соответствии с     Республики
Планом действий по        Казахстан
реализации Промышленной
политики на 1999 год
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.4. Разработать      Постановление   Минтрудсоцзащиты  IV квартал
Республиканскую           Правительства
программу занятости на    Республики
1999-2000 годы            Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1.5. Разработать      Постановление   Минтрудсоцзащиты  IV квартал
Правила о предельных      Правительства
размерах страховых        Республики
тарифов, в зависимости    Казахстан
от класса
профессионального риска
страхователя (организации)
---------------------------------------------------------------------------
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.3.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий,
пособий и заработной платы в бюджетных организациях
----------------------------------------------------------------------
Формирование реальных бюджетов на всех уровнях
Приоритетное внимание Правительства и акиматов к процессу исполнения
бюджета и своевременным выплатам пенсий, пособий и заработной платы
------------------------------------------------------------------------

4.2. Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету.
Мақсат: Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, кадрлар даярлау және қайта
біліктендіру жүйесін қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.2.1. Заңдық базаны жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Елімізде қолданылып жүрген нормативтік құқықтық актілерді Халықаралық
Еңбек Ұйымының Конвенцияларымен бекітілген халықаралық стандарттарға
барынша жақындату
__________________________________________________________________________
4.2.1.1. Мемлекеттік   |Қазақстан         |Мәдениет, ақпа.|ІV тоқсан
Жастар саясатының тұжы.|Республикасы      |рат және қоғам.|
рымдамасын әзірлеу     |Президентінің     |дық келісімми. |
|өкімі             |ні, Денсаулық  |
|                  |сақтау, білім  |
|                  |және спорт     |
|                  |министрлігі,   |
|                  |Еңбекәлеумет.  |
|                  |мині,          |
|                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.1.2. Жұмыс іздеп   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІІ тоқсан
жүрген азаматтарға ең. |Республикасы      |мині           |
бек делдалдығын көрсе. |Үкіметінің        |               |
тудың және оларды тір. |қаулысы           |               |
кеудің ережелерін      |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.1.3. 1999 жылға    |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІІ тоқсан
арналған Өнеркәсіптік  |Республикасы      |мині           |
саясатты іске асыру    |Үкіметінің        |               |
жөніндегі іс-қимылдар  |қаулысы           |               |
жоспарына сәйкес жұмыс |                  |               |
орындарын құрудың ере. |                  |               |
желерін әзірлеу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.1.4. 1999-2000 жыл.|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІV тоқсан
дарға арналған жұмыс.  |Республикасы      |мині           |
пен қамтудың Республи. |Үкіметінің        |               |
калық бағдарламасын    |қаулысы           |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.1.5. Сақтандырушы. |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІV тоқсан
ның (ұйымның) кәсіптік |Республикасы      |мині           |
қатерінің сыныбына бай.|Үкіметінің        |               |
ланысты сақтандыру     |қаулысы           |               |
тарифтерінің шекті мөл.|                  |               |
шерлері туралы ереже.  |                  |               |
лер әзірлеу            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейлікпен күрес
Мақсат: орын алып отырған бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.3.1. Зейнетақыларды, жәрдемақыларды және бюджеттік ұйымдарда жалақыны
толық және уақытында төлеуді қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
Барлық деңгейлерде нақты бюджеттерді қалыптастыру
Бюджеттің орындалу процесіне және зейнетақыларды, жәрдемақыларды және
жалақыны уақытында төлеуге Үкіметтің және әкімшіліктердің басымдықты
көңіл аударуы
__________________________________________________________________________

4.3.1.1. Обеспечить       Отчет         Минтрудсоцзащиты,   Ежемесячно
полную и своевременную    Правительству Минфин
выплату пенсий и          Республики
государственных пособий   Казахстан,
копия -
Агентству по
экономическому
планированию
------------------------------------------------------------------------
4.3.1.2. Перейти на       Постановление   Минтрудсоцзащиты, IV квартал
выплату солидарных пенсий Правительства   Нацбанк (по
и государственных         Республики      согласованию)
социальных пособий путем  Казахстан
зачисления на лицевые счета,
открытые пенсионерами и
получателями пособий в
любом выбранном ими банке
-------------------------------------------------------------------------
4.3.2. Обеспечение роста доходов населения
-------------------------------------------------------------------------
Усиление договорного принципа регулирования уровня оплаты труда
-------------------------------------------------------------------------
4.3.2.1. Рассмотрение     Информация      Минтрудсоцзащиты,   В течение
и согласование нормативов Правительству о Минтранском и         года
численности и трудозатрат о рассмотрении  туризма, Агентство
для субъектов             и согласовании  по регулированию
естественной монополии    нормативных     естественных
и государственных органов, актов          монополий и
оказывающих платные                       защите конкуренции
услуги
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3. Адресная государственная поддержка
малоимущих граждан
---------------------------------------------------------------------------
Разработка методологии определения минимального объема услуг,
гарантированного государством в секторах здравоохранения и образования
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3.1. Разработать      Постановление   Минтрудсоцзащиты, III квартал
Временные правила         Правительства   Минфин
оказания адресной         Республики
социальной помощи         Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

4.3.1.1. Зейнетақылар. |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Ай сайын
дың және мемлекеттік   |Республикасының   |мині,          |
жәрдемақылардың толық  |Үкіметіне есеп,   |Қаржымині      |
және уақытында төленуін|көшірмесі Экономи.|               |
қамтамасыз ету         |калық жоспарлау   |               |
|жөніндегі агент.  |               |
|тікке             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.1.2. Ынтымақтастық |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |IV тоқсан
зейнетақыларын және    |Республикасы      |мині           |
мемлекеттік әлеуметтік |Үкіметінің        |Ұлттық Банк    |
жәрдемақыларды зейнет. |қаулысы           |(келісім       |
керлер мен жәрдемақы   |                  |бойынша)       |
алушылардың өздері     |                  |               |
таңдаған кез келген    |                  |               |
банкте ашқан жеке      |                  |               |
шоттарына аудару жолы. |                  |               |
мен төлеуге көшу       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.2. Халықтың табысының өсуін қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
Еңбекақы деңгейін реттеудің шарттық принципін күшейту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.2.1. Табиғи монопо.|Үкіметке норматив.|Еңбекәлеуметми.|жыл ішінде
лиялардың және мемлекет|тік актілерді     |ні, Көлікком   |
тік органдардың ақылы  |қарау және келісу |және туризммині,|
қызметтер көрсететін   |туралы ақпарат    |Табиғи монопо. |
субъектілері үшін сан. |                  |лияларды реттеу|
дық нормативтер мен    |                  |және бәсекелес.|
еңбек шығындарын қарау |                  |тікті қорғау   |
және келісу            |                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3. Кедей азаматтарды атаулы мемлекеттік қолдау
_______________________|__________________|_______________|______________
* Денсаулық сақтау және білім беру секторларында мемлекет кепілдік берген
қызмет көрсетулердің ең аз көлемін белгілеудің әдістемесін әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3.1. Атаулы әлеу.  |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |ІІІ тоқсан
меттік көмек көрсетудің|ликасы Үкіметінің |мині,          |
уақытша ережелерін     |қаулысы           |Қаржымині      |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.3.3.2. Внести           Постановление   Минтрудсоцзащиты, IV квартал
изменения в некоторые     Правительства   Минфин
законодательные акты      Республики
Республики Казахстан      Казахстан
по вопросам оказания
социальной помощи
населению
---------------------------------------------------------------------------
4.3.3.3. Представлять     Информация      Минтрудсоцзащиты Ежеквартально
размеры черты бедности    Правительству
и прожиточных минимумов   Республики
для различных             Казахстан,
половозрастных групп      копия -
Агентству по
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
4.4. Образование
Цель: разработка и начало осуществления новой национальной модели
образования
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.4.1. Формирование новой национальной модели образования
----------------------------------------------------------------------
Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом
обеспечения непрерывности и преемственности
------------------------------------------------------------------------
4.4.1.1. Разработать и    Отчет           Минздрав,         III квартал
утвердить Концепции       Правительству   образования и
развития всех уровней     Республики      спорта,
образования               Казахстан       Миннауки и
высшего
образования,
Агентство по
стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
4.4.2. Завершение институциональных преобразований системы
образования и формирование рынка услуг в системе образования
-------------------------------------------------------------------------
Диверсификация сети и структуры учебных заведений с учетом
региональных особенностей
-------------------------------------------------------------------------

4.3.3.2. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |ІV  тоқсан
Республикасының халыққа|ликасы Үкіметінің |мині,          |
әлеуметтік көмек көрсе.|қаулысы           |Қаржымині      |
ту мәселелері жөніндегі|                  |               |
кейбір заң актілеріне  |                  |               |
өзгерістер енгізу      |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3.3. Әртүрлі жаста.|Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан сайын
ғы және жыныстық топтар|ликасының         |мині           |
үшін кедейлік шегі мен |Үкіметіне ақпарат,|               |
ең төменгі күнкөріс    |көшірмесі Экономи.|               |
деңгейінің мөлшерлерін |калық жоспарлау   |               |
ұсыну                  |жөніндегі агент-ке|               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4. Білім беру
Мақсат: Білім берудің жаңа ұлттық моделін әзірлеу және оны жүзеге
асыра бастау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.4.1. Білім берудің жаңа ұлттық моделін қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Үздіксіздік пен сабақтастықтың қамтамасыз етілуін ескере отырып білім
берудің әрбір деңгейі бойынша стратегиялар әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.4.1.1. Білім берудің |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІІІ тоқсан
барлық деңгейлерін     |Республикасының   |тау, білім және|
дамытудың тұжырымдама. |Үкіметіне есеп    |спорт министр. |
ларын әзірлеу және бе. |                  |лігі, Ғылым    |
кіту                   |                  |және жоғары    |
|                  |біліммині,     |
|                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.2. Білім беру жүйесінің институционалдық қайта құруларын аяқтау және
білім беру жүйесінде қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Аймақтық ерекшеліктерді ескере отырып оқу орындарының жүйесі мен
құрылымын диверсификациялау
_______________________|__________________|_______________|______________

4.4.2.1. Рационализировать Постановление  Минздрав,         IV квартал
сеть и диверсифицировать   Правительства  образования и
структуру учебных          Республики     спорта, Миннауки
заведений всех уровней     Казахстан,     и высшего
с учетом региональных      приказы        образования,
особенностей               министров      акимы всех уровней
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.2. Продолжить       Отчет           Минздрав,         IV квартал
работу по внедрению новых Правительству   образования и
учебников и учебных       Республики      спорта, Миннауки
пособий:                  Казахстан       и высшего
для 2-4 классов                         образования
начальной школы;
подготовка и
апробация учебников
для 5-11 классов школы;
подготовка социально-
гуманитарного цикла для
вузов, колледжей и школ
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства об образовании
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.3. Разработать и    Постановление   Минздрав,         III квартал
утвердить положения о     Правительства   образования и
всех типах учебных        Республики      спорта,
заведений и учреждениях   Казахстан       Миннауки и
дополнительного                           высшего
образования                               образования
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.4. Разработать      Постановление   Минздрав,         IV квартал
порядок признания         Правительства   образования и
документов об образовании Республики      спорта,
в Республике Казахстан    Казахстан       Миннауки и
в соответствии с                          высшего
международными                            образования
соглашениями
---------------------------------------------------------------------------
Развитие частного сектора образования
---------------------------------------------------------------------------

4.4.2.1. Аймақтық ерек.|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
шеліктерді ескере оты. |Республикасы      |тау, білім және|
рып барлық деңгейдегі  |Үкіметінің қаулы. |спорт министр. |
оқу орындарының жүйесін|лары, Министрлер. |лігі, Ғылым    |
оңтайландыру және құры.|дің бұйрықтары    |және жоғары    |
лымын диверсификациялау|                  |біліммині,     |
|                  |барлық         |
|                  |деңгейдегі     |
|                  |әкімдер        |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.2.2. Жаңа оқулықтар|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
мен оқу құралдарын     |Республикасының   |тау, білім және|
енгізу жөніндегі жұмыс.|Үкіметіне есеп    |спорт министр. |
ты жалғастыру:         |                  |лігі, Ғылым    |
бастауыш мектептің     |                  |және жоғары    |
2-4-сыныптары үшін;    |                  |біліммині      |
орта мектептің 5-11-сы.|                  |               |
ныптары үшін оқулықтар |                  |               |
әзірлеу және ресми қа. |                  |               |
былдау;                |                  |               |
жоғары оқу орындары,   |                  |               |
колледждер және мектеп.|                  |               |
тер үшін әлеуметтік-гу.|                  |               |
манитарлық циклді      |                  |               |
дайындау.              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Білім беру туралы заңдарды жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.2.3. Оқу орындары. |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІІІ тоқсан
ның барлық үлгілері жә.|Республикасы      |тау, білім және|
не қосымша білім беру  |Үкіметінің        |спортмині,     |
мекемелері туралы      |қаулысы           |Ғылым және     |
ережелер әзірлеу және  |                  |жоғары         |
бекіту                 |                  |біліммині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.2.4. Халықаралық   |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
келісімдерге сәйкес    |Республикасы      |тау, білім және|
Қазақстан Республика.  |Үкіметінің        |спортмині,     |
сында білім туралы құ. |қаулысы           |Ғылым және     |
жаттарды тану тәртібін |                  |жоғары         |
әзірлеу                |                  |біліммині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
Білім берудің жеке секторын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________

4.4.2.5. Содействовать     Постановление   Миннауки и        В течение
развитию                   Правительства   высшего           года
негосударственного сектора Республики      образования,
образования, обеспечивая   Казахстан       Минздрав,
жесткий контроль за                        образования и
качеством учебного                         спорта
процесса путем:
обеспечения учебно-
методической поддержки;
приватизации вузов;
передачи и продажи
высвобождающихся зданий
и сооружений;
размещение конкурсного
госзаказа в учреждениях
образования
--------------------------------------------------------------------------
4.4.2.6. Разработать      Постановление   Минздрав,         IV квартал
и внедрить новый механизм Правительства   образования и
назначения стипендий      Республики      спорта,
учащимся и студентам      Казахстан       Миннауки и
государственных учебных                   высшего образования,
заведений                                 Минфин
---------------------------------------------------------------------------
4.4.2.7. Разработать      Постановление   Минздрав,         IV квартал
Положения о найме и       Правительства   образования и
аттестации педагогических Республики      спорта,
кадров                    Казахстан       Миннауки и
высшего
образования,
Минтрудсоцзащиты
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3. Интеграция системы образования Казахстана
в общемировую систему
---------------------------------------------------------------------------
Подготовка и реализация международных договоров и соглашений
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.1. Подготовить      Совместный      Минздрав,          IV квартал
Национальный отчет по     приказ          образования и
проекту ЮНЕСКО            министров       спорта,
"Образование для всех-                    Миннауки и
2000"                                     высшего
образования
---------------------------------------------------------------------------
4.4.3.2. Выполнить        Отчет           МИД, другие       IV квартал
План                      Правительству   центральные
внутригосударственных     Республики      исполнительные
процедур по ратификации   Казахстан       органы
в Парламенте
международных договоров
и соглашений
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4. Культура, язык
---------------------------------------------------------------------------
Сохранение и развитие казахской национальной культуры, культуры народов,
населяющих Республику Казахстан
Поддержка
и развитие культурного, интеллектуального и научного
потенциала страны
---------------------------------------------------------------------------

4.4.2.5. Оқу-әдістеме. |Қазақстан         |Ғылым және     |Жыл ішінде
лік қолдауды қамтамасыз|Республикасы      |жоғары білім.  |
ету;                   |Үкіметінің        |мині, Денсаулық|
жоғары оқу орындарын   |қаулысы           |сақтау, білім  |
жекешелендіру;         |                  |және спортмині |
босайтын үйлер мен     |                  |               |
ғимараттарды беру және |                  |               |
сату;                  |                  |               |
білім беру мекемелерін.|                  |               |
де конкурстық мемлекет.|                  |               |
тік тапсырысты орналас.|                  |               |
тыру жолымен оқу про.  |                  |               |
цесінің сапасына қатаң |                  |               |
бақылауды қамтамасыз   |                  |               |
ете отырып, білім беру.|                  |               |
дің мемлекеттік емес   |                  |               |
секторының дамуына     |                  |               |
жәрдемдесу             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.2.6. Мемлекеттік   |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
оқу орындарының оқушы. |Республикасы      |тау, білім және|
лары мен студенттеріне |Үкіметінің        |спортмині,     |
шәкіртақы тағайындаудың|қаулысы           |Ғылым және     |
жаңа тетігін әзірлеу   |                  |жоғары         |
және енгізу            |                  |біліммині,     |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.2.7. Педагогикалық |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
кадрларды жалдау және  |Республикасы      |тау, білім және|
аттестациялау туралы   |Үкіметінің        |спортмині,     |
Ережелер әзірлеу       |қаулысы           |Ғылым және     |
|                  |жоғары         |
|                  |біліммині,     |
|                  |Еңбекәлеумет.  |
|                  |мині           |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.3. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы дүниежүзілік
жүйеге интеграциялау
_______________________|__________________|_______________|______________
Халықаралық шарттар мен келісімдерді дайындау және іске асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.3.1. ЮНЕСКО-ның    |Министрлердің     |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
"Білім барлығымыз үшін-|бірлескен бұйрығы |тау, білім және|
2000" жобасы бойынша   |                  |спортмині,     |
Ұлттық есеп әзірлеу    |                  |Ғылым және     |
|                  |жоғары         |
|                  |біліммині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.3.2. Халықаралық   |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІV тоқсан
шарттар мен келісімдер.|Республикасының   |басқа да орта. |
ді Парламентте бекіту  |Үкіметіне есеп    |лық атқарушы   |
жөніндегі мемлекетіші. |                  |органдар       |
лік рәсімдер жоспарын  |                  |               |
орындау                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.4. Мәдениет, тіл
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақтың ұлттық мәдениетін, Қазақстан Республикасын мекендейтін
халықтардың мәдениетін сақтау және дамыту
Еліміздің мәдени, интеллектуалдық және ғылыми әлеуетін қолдау және
дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________

4.4.4.1. Провести         Постановление   Минкультуры,      III квартал
республиканский фестиваль Правительства   информации и
классической и            Республики      общественного
современной музыки        Казахстан       согласия,
композиторов Казахстана,                  Союз
посвященный 60-летию                      композиторов
образования Союза                         Казахстана (по
композиторов Республики                   согласованию)
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.2. Подготовить и    Постановление   Минкультуры,      IV квартал
провести юбилейные        Правительства   информации и
мероприятия, посвященные  Республики      общественного
Году Коркыт Ата (1300-    Казахстан       согласия
летие эпоса "Коркыт
Ата китаби")
---------------------------------------------------------------------------
4.4.4.3. Подготовка и     Отчет           Минздрав,         IV квартал
участие спортивной        Правительству   образования и
делегации Республики      Республики      спорта
Казахстан в III           Казахстан
Центральноазиатских
играх в городе Бишкеке
----------------------------------------------------------------------
4.5. Экология и природные ресурсы
Цель: снижение темпов ухудшения состояния окружающей среды
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.5.1. Создание эффективной системы управления
природопользованием и охраной окружающей среды
-----------------------------------------------------------------------
Оптимизация организационной структуры системы государственного
управления и контроля за состоянием окружающей среды и
природопользованием
-----------------------------------------------------------------------
4.5.1.1. Разработать и    Постановление   Минздрав,         IV квартал
утвердить Национальный    Правительства   образования и
план действий по          Республики      спорта,
гигиене окружающей среды  Казахстан       Минприроды и
охраны
окружающей среды
------------------------------------------------------------------------

4.4.4.1. Қазақстан     |Қазақст
ан         |Мәдениет, ақпа.|ІІІ тоқсан
Республикасы компози.  |Республикасы      |рат және қоғам.|
торлар Одағының 60 жыл.|Үкіметінің        |дық келісімми. |
дығына арналған Қазақ. |қаулысы           |ні, Қазақстан  |
стан композиторларының |                  |композиторлары.|
классикалық және қазір.|                  |ның Одағы      |
гі заманғы музыкасының |                  |(келісім       |
республикалық фестива. |                  |бойынша)       |
лін өткізу             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.4.2. Қорқыт Ата    |Қазақстан         |Мәдениет, ақпа.|ІV тоқсан
жылына арналған мере.  |Республикасы      |рат және қоғам.|
келік іс-шаралар дайын.|Үкіметінің        |дық келісімми. |
дау және өткізу        |қаулысы           |ні             |
("Қорқыт Ата кітабы"   |                  |               |
эпосының 1300 жылдығы) |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.4.3. Қазақстан     |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
Республикасының спорт. |Республикасының   |тау, білім және|
тық делегациясын Бішкек|Үкіметіне есеп    |спортмині      |
қаласында өтетін ІІІ   |                  |               |
Орталық Азия ойындары. |                  |               |
на дайындау және оларға|                  |               |
қатысу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5. Экология және табиғи ресурстар
Мақсат: Қоршаған орта жағдайының нашарлауы қарқынын төмендету
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.5.1. Табиғат пайдалануды басқаруды және қоршаған ортаны қорғаудың
тиімді жүйесін жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Қоршаған орта және табиғат қорғау жағдайын мемлекеттік басқару және
бақылау жүйесінің ұйымдық құрылымын оңтайландыру
__________________________________________________________________________
4.5.1.1. Қоршаған орта |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІV тоқсан
гигиенасы жөнінде іс-  |Республикасы      |тау, білім және|
қимылдардың ұлттық жос.|Үкіметінің        |спортмині,     |
парын әзірлеу және     |қаулысы           |Табиғи ресурс. |
бекіту                 |                  |тар және қорша.|
|                  |ған ортаны     |
|                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.5.1.2. Привлечь         Соглашения      Минприроды и      IV квартал
международные финансовые                  охраны
и экологические                           окружающей среды,
организации к                             Минфин, МИД,
финансированию и                          Агентство по
реализации проектов                       экономическому
по охране окружающей                      планированию
среды Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Усиление экологического аспекта в природно-ресурсном и ином
законодательстве
--------------------------------------------------------------------------
4.5.1.3. Провести         Отчет           МИД, Минприроды и  IV квартал
международную донорскую   Правительству   охраны
конференцию по            Республики      окружающей среды,
выполнению Резолюции      Казахстан,      Агентство по
Генеральной Ассамблеи     копия -         экономическому
ООН по реабилитации       Агентству по    планированию,
Семипалатинского региона  экономическому  Миннауки и
(Токио)                   планированию    высшего
образования,
Минздрав,
образования и
спорта, акимат
Восточно-
Казахстанской области
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2. Создание основ для сбалансированного использования
природных ресурсов
-----------------------------------------------------------------------
Экологическое районирование территории республики
----------------------------------------------------------------------
4.5.2.1. Разработать      Приказ          Минприроды и      IV квартал
единую информационную     Министра        охраны
систему мониторинга                       окружающей среды
окружающей среды и
природных ресурсов
------------------------------------------------------------------------
Снижение воздействия хозяйственной деятельности на окружающую среду на
основе всесторонней оценки ее воздействия на окружающую среду и
экологический аудит
-------------------------------------------------------------------------
4.5.2.2. Разработать      Постановление   Минприроды и      III квартал
меры по обеспечению       Правительства   охраны
обязательного внесения    Республики      окружающей среды,
платежей за загрязнение   Казахстан       Агентство по
окружающей среды                          инвестициям,
иностранными компаниями                   Минфин,
(при заключении                           Мингосдоходов
контрактов с
предприятиями-
инвесторами)
------------------------------------------------------------------------
Внедрение ресурсосберегающих технологий
-------------------------------------------------------------------------
Развитие сети особо охраняемых территорий
-------------------------------------------------------------------------

4.5.1.2. Қазақстан     |Келісімдер        |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
Республикасының қорша. |                  |тар және қорша.|
ған ортаны қорғау жө.  |                  |ған ортаны қор.|
ніндегі жобаларын қар. |                  |ғаумині, Қаржы.|
жыландыруға және іске  |                  |мині, Сыртқыіс.|
асыруға халықаралық    |                  |мині, Экономи. |
қаржылық және экология.|                  |калық жоспарлау|
лық ұйымдарды тарту    |                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Табиғи-ресурстық және өзге де заңдарда экологиялық аспектіні күшейту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.3. Семей аймағын |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІV тоқсан
оңалту жөнінде БҰҰ Бас |Республикасы      |Табиғи ресурс. |
Ассамблеясының Қарарын |Үкіметіне есеп,   |тар және қорша.|
(Токио) орындау жөнінде|көшірмесі -       |ған ортаны қор.|
халықаралық донорлық   |Экономикалық      |ғаумині, Эконо.|
мәслихат өткізу        |жоспарлау жөнінде.|микалық жоспар.|
|гі агенттікке     |лау жөніндегі  |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
|                  |Ғылым және     |
|                  |жоғары білім.  |
|                  |мині, Денбілім |
|                  |және спортмині,|
|                  |Шығыс Қазақстан|
|                  |облысының әкімі|
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.2. Табиғи ресурстарды тепе-тең пайдалану үшін негіздер жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Республика аумағын экологиялық аудандастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.2.1. Қоршаған орта |Министрдің        |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
мен табиғи ресурстар   |бұйрығы           |тар және қорша.|
мониторингінің бірыңғай|                  |ған ортаны     |
ақпараттық жүйесін     |                  |қорғаумині     |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Шаруашылық қызметінің қоршаған ортаға әсерін жан-жақты бағалау және
экологиялық аудит негізінде шаруашылық қызметінің қоршаған ортаға әсерін
төмендету
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.2.2. Шетел компа.  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІІ тоқсан
ниялары қоршаған ортаны|Республикасы      |тар және қорша.|
ластағаны үшін төлем.  |Үкіметінің        |ған ортаны     |
дердің міндетті түрде  |қаулысы           |қорғаумині,    |
енгізілуін қамтамасыз  |                  |Инвестициялар  |
ету жөнінде шаралар    |                  |жөніндегі      |
әзірлеу (инвестор-кә.  |                  |агенттік,      |
сіпорындармен шартта.  |                  |Қаржымині,     |
малар жасаған жағдайда)|                  |Мемкірісмині   |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ресурс үнемдеу технологияларын енгізу
_______________________|__________________|_______________|______________
Айрықша қорғалатын аумақтар торабын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________

4.5.2.3. Обеспечить       Постановление   Агентство по      III квартал
противопожарную защиту    Правительства   чрезвычайным
лесов                     Республики      ситуациям,
Казахстан       Минсельхоз
---------------------------------------------------------------------------
4.5.2.4. Разработать      Программа,      Минприроды и       IV квартал
государственную программу утвержденная    охраны
геолого-съемочных,        Правительством  окружающей среды
геолого-геофизических,    Республики
гидрогеологических,       Казахстан
инженерно-геологических,
геоэкологических и
картосоставительских
работ на период до 2030
года
--------------------------------------------------------------------------
4.5.3. Экологическое просвещение
--------------------------------------------------------------------------
Создание основ системы экологического образования и воспитания
--------------------------------------------------------------------------
Пропаганда и просвещение по вопросам охраны окружающей среды и
рационального использования природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3.1. Обеспечить       Отчет           Минприроды и      IV квартал
выпуск журналов, брошюр,  Правительству   окружающей среды,
газет;                    Республики      Минкультуры,
организации семинаров,    Казахстан       информации и
конференций; создание                     общественного
постоянной                                согласия
просветительской
телепередачи об экологии
и окружающей среде
---------------------------------------------------------------------------
4.5.3.2. Провести         Отчет           Агентство по      III квартал
международный семинар по  Правительству   чрезвычайным
реагированию на           Республики      ситуациям, МИД,
землетрясения (Алматы)    Казахстан       Минприроды и
охраны окружающей
среды
---------------------------------------------------------------------------
4.6. Миграция
Цель: снижение отрицательного сальдо миграционных процессов
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!

4.5.2.3. Ормандарды    |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|ІІІ тоқсан
өрттен қорғауды қамта. |Республикасы      |лар жөніндегі  |
масыз ету              |Үкіметінің        |агенттік,      |
|қаулысы           |Ауылшармині    |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.2.4. 2030 жылға    |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІV  тоқсан
дейінгі кезеңде геоло. |Республикасы      |тар және қорша.|
гиялық суретке түсіру, |Үкіметі бекіткен  |ған ортаны     |
геологиялық-геофизик-қ,|бағдарлама        |қорғаумині     |
гидрогеологиялық, инже.|                  |               |
нерлік-геологиялық,    |                  |               |
геоэкологиялық және    |                  |               |
карта құрастыру жұмыс. |                  |               |
тарының мемлекеттік    |                  |               |
бағдарламасын әзірлеу  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.3. Экологиялық ағарту
_______________________|__________________|_______________|______________
Экологиялық білім беру мен тәрбие жүйесінің негізін жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану мәселелері
жөніндегі насихат және ағарту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.3.1. Журналдар,    |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІІ тоқсан
кітапшалар, газеттер   |Республикасы      |тар және қорша.|
шығаруды; семинарлар,  |Үкіметіне есеп    |ған ортаны қор.|
мәслихаттар ұйымдасты. |                  |ғаумині,       |
руды қамтамасыз ету;   |                  |Мәдениет ақпа. |
экология және қоршаған |                  |рат және қоғам.|
орта туралы тұрақты    |                  |дық келісіммині|
ағарту телехабарларын  |                  |               |
жасау                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.3.2. Жер сілкінісі.|Қазақстан         |Төтенше жағдай.|ІІІ тоқсан
не көңіл бөлу жөнінде  |Республикасы      |лар жөніндегі  |
халықаралық семинар    |Үкіметіне есеп    |агенттік,      |
өткізу (Алматы)        |                  |Сыртісмині,    |
|                  |Табиғи ресурс. |
|                  |тар және қорша.|
|                  |ған ортаны     |
|                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6. Көші-қон
Мақсат: Көші-қон процесінің кері сальдосын төмендету
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________

4.6.1. Содействие возвращению соотечественников
-----------------------------------------------------------------------
Подписание межгосударственных соглашений об упрощенном порядке выхода
из гражданства и оказании содействия в переезде в Казахстан
соотечественников
Государственная поддержка соотечественников, изъявивших желание
вернуться на родину на стадии переезда в Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
4.6.1.1. Создать          Отчет           Агентство по      IV квартал
информационную базу       Правительству   миграции и
"Казахская диаспора за    Республики      демографии,
рубежом и репатриация"    Казахстан,      Миннауки и
копия -         высшего
Агентству по    образования
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2. Управление и координация миграционных процессов
---------------------------------------------------------------------------
Организационно-техническое обеспечение миграционных служб
Профессиональная подготовка специалистов по вопросам миграции населения
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.1. Подписать        Соглашения,     Агентство по      IV квартал
межгосударственные        договора        миграции и
соглашения об упрощенном                  демографии, МИД
порядке выхода из
гражданства и оказании
содействия в переезде на
родину бывших
соотечественников
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.2. Создать условия  Отчет           Агентство по      IV квартал
для сотрудничества с      Правительству   миграции и
международными            Республики      демографии, МИД,
организациями (МОМ, УВКБ  Казахстан       МВД, Минздрав,
ООН, Международной                        образования и
Федерацией Красного                       спорта
Креста и Красного
полумесяца и другими) по
вопросам миграции
населения:
участвовать в
деятельности МОМ
в качестве наблюдателя;
сотрудничать с
международными
организациями по
разработке нормативных
правовых актов
--------------------------------------------------------------------------

4.6.1. Отандастардың қайтуына жәрдемдесу
_______________________|__________________|_______________|______________
Азаматтықтан шығудың және отандастардың Қазақстанға қоныс аударуына жәрдем
десудің жеңілдетілген тәртібі туралы мемлекетаралық келісімдерге қол қою
Отанына оралуға ерік білдірген отандастарды Қазақстанға қоныс аудару
кезеңінде мемлекеттік қолдау
__________________________________________________________________________
4.6.1.1. "Шетелдегі    |Қазақстан         |Көші-қон және  |ІV тоқсан
қазақ диаспорасы және  |Республикасы      |демография жө. |
оралу" ақпарат базасын |Үкіметіне есеп,   |ніндегі агент. |
құру                   |көшірмесі Экономи.|тік, Ғылым     |
|калық жоспарлау   |және жоғары    |
|жөніндегі агент.  |біліммині      |
|тікке             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.2. Көші-қон процесін басқару және үйлестіру
__________________________________________________________________________
Көші-қон қызметтерін ұйымдық-техникалық қамтамасыз ету
Халықтың көші-қон мәселелері жөнінде мамандарды кәсіптік даярлау
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.2.1. Азаматтықтан  |Келісімдер,       |Көші-қон және  |ІV тоқсан
шығудың және бұрынғы   |шарттар           |демография жө. |
отандастардың отанынан |                  |ніндегі агент. |
қоныс аударуына жәрдем.|                  |тік, Сыртісмині|
десудың оңайлатылған   |                  |және жоғары    |
тәртібі туралы мемле.  |                  |біліммині      |
кетаралық келісімдерге |                  |               |
қол қою                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.2.2. Халықтың көші-|Қазақстан Респуб. |Көші-қон және  |ІV тоқсан
қон мәселелері жөнінде |ликасы Үкіметіне  |демография жө. |
халықаралық ұйымдармен |есеп              |ніндегі агент. |
(ХКҰ, БҰҰ, ЖКББ, Қызыл |                  |тік,Сыртісмині,|
Крест және Қызыл жарты |                  |ІІМ, Денсақтау,|
ай халықаралық         |                  |білім және     |
федерациясы) ынтымақ.  |                  |спортмині      |
тастық үшін жағдайлар  |                  |               |
жасау:                 |                  |               |
байқаушы ретінде ХКҰ-  |                  |               |
ның қызметіне қатысу;  |                  |               |
нормативтік-құқықтық   |                  |               |
актілер әзірлеу жөнін. |                  |               |
де халықаралық ұйымдар.|                  |               |
мен ынтымақтасу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.6.2.3. Организовать     Отчет           Минздрав,         Ежеквартально,
специальные, постоянно    Правительству   образования и     начиная со II
действующие курсы по      Республики      спорта, Миннауки  квартала
изучению казахского       Казахстан       и высшего
и русского языков                         образования,
репатриантами                             Агентство по
миграции и
демографии, акимы
областей и городов
Астаны и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
4.7. Водные ресурсы
Цель: сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана
-----------------------------------------------------------------------
Биологическая очистка сточных вод
------------------------------------------------------------------------
4.7.1.1. Создать кадастр  Кадастр,        Минприроды и      IV квартал
предприятий и             утвержденный    охраны
организовать мониторинг   Министром       окружающей среды
сточных вод
------------------------------------------------------------------------
Сбор и очистка поверхностного стока вод
------------------------------------------------------------------------
4.7.1.2. Разработать      Пилотные        Минсельхоз,        III квартал
пилотные программы для    программы,      Минприроды и
территорий, подверженных  утвержденные    охраны
экологическому риску с    министрами      окружающей среды,
целью восстановления и                    акимы областей
оздоровления водных
экосистем
--------------------------------------------------------------------------
4.7.2. Рациональное использование водных ресурсов
--------------------------------------------------------------------------
Внедрение высокотехнологичных и экономных способов полива
сельскохозяйственных культур
--------------------------------------------------------------------------
4.7.2.1. Содействовать    Рекомендации,   Минсельхоз        IV квартал
фермерским и крестьянским практические
хозяйствам в применении   семинары,
водосберегающих           выставки,
технологий, улучшении     обучающие
техники полива, средств   программы
учета расходования воды
---------------------------------------------------------------------------
Пропаганда рационального использования питьевой воды
---------------------------------------------------------------------------

4.6.2.3. Оралмандардың |Қазақстан Респуб. |Денсақтау,     |ІІ тоқсаннан
қазақ және орыс тілде. |ликасы Үкіметіне  |білім және     |бастап,
рін оқып үйренуі жөнін.|есеп              |спортмині,     |тоқсан сайын
де арнайы тұрақты жұмыс|                  |Ғылым және жоға|
істейтін курстар ұйым. |                  |ры біліммині,  |
дастыру                |                  |Көші-қон және  |
|                  |демография жөн.|
|                  |індегі агент.  |
|                  |тік, Облыстар. |
|                  |дың және Алматы|
|                  |мен Астана     |
|                  |қалаларының    |
|                  |әкімдері       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7. Су ресурстары
Мақсат: Елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
Сарқын суларды биологиялық тазарту
__________________________________________________________________________
4.7.1.1. Кәсіпорындар  |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
кадастрын жасау және   |кадастр           |тар жне қорша. |
қалдық сулардың монито.|                  |ған ортаны     |
рингін ұйымдастыру     |                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.1.2. Су экожүйесін |Министрлер бекіт. |Ауылшармині,   |ІІІтоқсан
қалпына келтіру және   |кен пилоттық бағ. |Табиғи ресурс. |
сауықтыру мақсатымен   |дарламалар        |тар және айнала|
экологиялық қатерге    |                  |ортаны қорғау. |
ұшыраған аумақтар үшін |                  |мині, облыстар.|
пилоттық бағдарламалар |                  |дың әкімдері   |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.2. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
_______________________|__________________|_______________|______________
Ауылшаруашылығы дақылдарын суарудың жоғары технологиялық және үнемді
тәсілдерін енгізу
__________________________________________________________________________
4.7.2.1. Су үнемдеу    |Ұсынымдар, іс-тә. |Ауылшармині    |ІV тоқсан
технологияларын қолда. |жәрибелік семинар.|               |
нуда, суару техникала. |лар, көрмелер,    |               |
рын, суды жұмсауды     |оқыту бағдарлама. |               |
есептеу құралдарын жақ.|лары              |               |
сартуда фермер және    |                  |               |
шаруа қожалықтарына    |                  |               |
жәрдемдесу             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|_____________
Ауыз суды ұтымды пайдалануды насихаттау
__________________________________________________________________________

4.7.2.2. В рамках        Программа,       Минсельхоз,       IV квартал
специальной программы    утвержденная     Минэнерго,
ООН для государств       министрами       индустрии и
Центральной Азии                          торговли
(СПЕКА) продолжить работу
проектной рабочей группы
по теме "Рациональное и
эффективное использование
энергетических и водных
ресурсов Центральной Азии
(ПРГ-Энерго)
---------------------------------------------------------------------------
4.7.3. Управление водными ресурсами
--------------------------------------------------------------------------
Разработка государственной программы водообеспечения страны,
подготовка генеральной схемы водоснабжения Казахстана
-------------------------------------------------------------------------
Выделение экономических рычагов в управлении водными ресурсами
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3.1. Разработать и    Утвержденные    Минприроды и      IV квартал
ввести обоснованные нормы нормативы       охраны
и цены на потребление                     окружающей среды,
подземных и сброс сточных                 Минсельхоз,
и дренажных вод                           Агентство по
стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в
области изучения и использования водных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
4.7.3.2. Подготовить      Карты,          Минприроды и      IV квартал
картографическую основу   утвержденные    охраны
ведения Государственного  министрами      окружающей среды,
мониторинга подземных                     Минсельхоз
и поверхностных вод
--------------------------------------------------------------------------
4.7.4. Повышение качества питьевой воды
--------------------------------------------------------------------------
Улучшение состояния водных объектов - источников питьевой воды
-------------------------------------------------------------------------

4.7.2.2. "Орталық Азия.|Министрлер бекіт. |Ауылшармині,   |ІV тоқсан
ның энергетика және су |кен бағдарлама    |Энерго, индус. |
ресурстарын (ПРГ-Энер. |                  |трия және сауда|
го) ұтымды және тиімді |                  |мині           |
пайдалану" тақырыбы    |                  |               |
бойынша БҰҰ-ның арнайы |                  |               |
бағдарламасы шеңберінде|                  |               |
Орталық Азия мемлекет. |                  |               |
тері үшін (СПЕКА) жоба.|                  |               |
лық жұмыс тобының      |                  |               |
жұмысын жалғастыру     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3. Су ресурстарын басқару
_______________________|__________________|_______________|______________
Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
Су ресурстарын басқаруда экономикалық тұтқаларды анықтау
__________________________________________________________________________
4.7.3.1. Жер асты және |Бекітілген        |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
сарқын, дренаж суларды |нормативтер       |тар және қорша.|
тұтынуға негізделген   |                  |ған ортаны     |
нормалар мен бағаларды |                  |қорғаумині,    |
әзірлеу және енгізу    |                  |Ауылшармині,   |
|                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Су ресурстарын зерделеу және пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
жобалық-іздестіру жұмыстарын күшейту
__________________________________________________________________________
4.7.3.2. Жер асты және |Министрлер бекіт. |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
жер бетіндегі сулардың |кен карталар      |тар және қорша.|
мемлекеттік мониторин. |                  |ған ортаны     |
гін жүргізудің карто.  |                  |қорғаумині,    |
графиялық негізін      |                  |Ауылшармині    |
дайындау               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.4. Ауыз судың сапасын арттыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Ауыз судың көзі - су объектілерінің жағдайын жақсарту
__________________________________________________________________________

4.7.4.1. Улучшить         Отчет           Минсельхоз,       IV квартал
качество воды и увеличить Правительству   Минфин, аким
водоснабжение в г. Астане Республики      города Астаны
Казахстан,
копия -
Агентству по
экономическому
планированию
--------------------------------------------------------------------------
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: формирование экспортоориентированного, технологически
связанного топливно-энергетического комплекса
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть,
газ и продукты их переработки
-----------------------------------------------------------------------
Рост объемов добычи нефти и газа
-----------------------------------------------------------------------
5.1.1. Начать поисково-   Отчет           Минэнерго,        III, IV
разведочное бурение на    Правительству   индустрии и       квартал
морском шельфе            Республики      торговли, ННК
Казахстан       "Казахойл" (по
согласованию),
Минприроды и
охраны
окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
5.1.2. Решить             Соглашения      МИД, Минэнерго,   III квартал
региональные вопросы      (протокол)      индустрии и
транспортировки газа с    между           торговли
Узбекистаном и            госпредприятиями
Туркменистаном            Республики
Узбекистан,
Республики
Туркменистан и
хозяйствующими
субъектами
Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
5.1.3. Подготовить и      Постановление   Минэнерго,        III квартал
реализовать программы     Правительства   индустрии и
комплексного              Республики      торговли, акимы
использования газовых     Казахстан       Южно-Казахстанской,
ресурсов Южного                           Жамбылской и
Казахстана                                Кызылординской
Отчет           областей,         IV квартал
Правительству   Агентство по
Республики      инвестициям, ННК
Казахстан       "Казахойл"
--------------------------------------------------------------------------

4.7.4.1. Астана қаласы.|Қазақстан Респуб. |Ауылшармині,   |ІV тоқсан
ның суының сапасын және|ликасы Үкіметіне  |Қаржымині,     |
сумен жабдықтауды      |есеп, көшірмесі   |Астана қаласы. |
ұлғайту                |Экономикалық жос. |сының әкімі    |
|парлау жөніндегі  |               |
|агенттікке        |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
5 Басымдық. Энергоресурстар
Мақсат: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланысты отын-
энергетикалық кешенді қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
5.1. Мұнайға, газға және олардан өңделген өнімдерге ішкі сұранысты
қанағаттандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Мұнай мен газ өндіру көлемінің өсуі
__________________________________________________________________________
5.1.1. Теңіз тағанында |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |ІІІ, IV
іздестіру-барлау бұрғы.|ликасы Үкіметіне  |индустрия және |тоқсандар
лауын бастау           |есеп              |саудамині,     |
|                  |"Қазақойл"     |
|                  |МГҰК (келісім  |
|                  |бойынша),      |
|                  |Табиғи ресурс. |
|                  |тар және қор.  |
|                  |шаған ортаны   |
|                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.1.2. Өзбекстанмен жә.|Өзбекстан Респуб. |Сыртісмині,    |ІІІ тоқсан
не Түрікменстанмен газ |ликасы, Түрікменс.|Энергетика,    |
тасымалдаудың аймақтық |тан Республикасы  |индустрия және |
мәселелерін шешу       |мемлекеттік кәсіп.|саудамині      |
|орындары мен      |               |
|Қазақстан Респуб. |               |
|ликасы шаруашылық |               |
|жүргізуші субъек. |               |
|тілері арасындағы |               |
|келісімдер (хатта.|               |
|ма)               |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.1.3. Оңтүстік Қазақ. |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |ІІІ тоқсан
станның газ ресурстарын|ликасы Үкіметінің |индустрия және |IV тоқсан
кешенді пайдалану бағ. |Қаулысы           |саудамині,     |
дарламасын дайындау    |                  |Оңтүстік Қазақ.|
және іске асыру        |                  |стан, Жамбыл   |
|Қазақстан         |және Қызылорда |
|Республикасы      |облыстарының   |
|Үкіметіне есеп    |әкімдері,      |
|                  |Инвестиция жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік, "Қазақойл"|
|                  |ҰМК            |
_______________________|__________________|_______________|______________

5.1.4. Начать             Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
строительство             Правительству   индустрии и
Каспийского               Республики      торговли, ННК
трубопроводного           Казахстан       "Казахойл" (по
консорциума                               согласованию),
Минприроды и охраны
окружающей среды,
ЗАО НКТН
"КазТрансОйл" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
5.1.5. Установить         Отчет           Акимы областей,   Ежеквартально
газовые счетчики в        Правительству   гг. Астаны и
жилом фонде               Республики      Алматы
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
5.1.6. Подготовить ТЭО    Постановление   Минэнерго,        IV квартал
реконструкции             Правительства   индустрии и
Атырауского               Республики      торговли, ННК
нефтеперерабатывающего    Казахстан       "Казахойл" (по
завода                                    согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
5.2. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов
и газопроводов
-------------------------------------------------------------------------
Решение политических и юридических проблем, связанных с освоением
казахстанского сектора Каспийского моря
-------------------------------------------------------------------------
5.2.1. Продолжить работу   Переговоры,     МИД, Минэнерго,   В течение
по определению правового  международные   индустрии и       года
статуса Каспийского моря  договора        торговли,
Минприроды и
охраны
окружающей среды,
ННК "Казахойл"
(по согласованию)
Отчет                             Ежеквартально
Правительству
Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
5.2.2. Принять            Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально,
необходимые меры по       Правительству   индустрии и       начиная с IV
увеличению экспортных     Республики      торговли,         квартала
возможностей              Казахстан       ЗАО ННК "Казахойл",
нефтедобывающих                           ЗАО НКТН
предприятий                               "КазТрансОйл"
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Определение потенциальных зарубежных рынков, в том числе азиатских
---------------------------------------------------------------------------

5.1.4. Каспий құбыр    |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Тоқсан сайын
желісі консорциумы     |ликасы Үкіметіне  |индустрия және |
құрылысын бастау       |есеп              |саудамині,     |
|                  |"Қазақойл"     |
|                  |МГҰК (келісім  |
|                  |бойынша),      |
|                  |Табиғи ресурс. |
|                  |тар және айнала|
|                  |ортаны қорғау. |
|                  |мині, "ҚазТра. |
|                  |нсОйл" ҰМК ЖАҚ |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.1.5. Тұрғын үй қорын.|Қазақстан Респуб. |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
да газ есептегіштер    |ликасы Үкіметіне  |Астана мен     |
қондыру                |есеп              |Алматы қалала. |
|                  |рының әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.1.6. Атырау мұнай    |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |IV тоқсан
өңдеу зауытын қайта    |ликасы Үкіметінің |индустрия және |
жаңартудың ТЭН-ін      |қаулысы           |саудамині,     |
дайындау               |                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының
еуразиялық желісін жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерумен байланысты саяси және
заңдық мәселелерді шешу
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.1. Каспий теңізінің|Келіссөздер,      |Сыртісмині,    |Жыл ішінде
құқықтық мәртебесін    |халықаралық       |Энергетика,    |
айқындау жөніндегі     |шарттар           |индустрия және |
жұмысты жалғастыру     |                  |саудамині,Таби.|
|                  |ғи ресурстар   |
|                  |және қоршаған  |
|                  |ортаны қорғау. |
|                  |мині, "Қазақ.  |
|Қазақстан         |ойл" ҰМК       |
|Республикасы      |(келісім       |Тоқсан сайын
|Үкіметіне есеп    |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.2. Қазақстан       |Қазақстан         |               |IV тоқсаннан
Республикасы мұнай     |Республикасы      |Энергетика,    |бастап тоқсан
өндіруші кәсіпорындар. |Үкіметіне есеп    |индустрия және |сайын
ының экспорттық мүм.   |                  |саудамині,     |
кіндіктерін арттыру    |                  |"Қазақойл" ҰМК |
жөнінде қажетті шаралар|                  |ЖАҚ-ы, "Қаз.   |
қолдану                |                  |ТрансОйл" МТҰК |
|                  |ЖАҚ-ы          |
_______________________|__________________|_______________|______________
Шетелдік әлеуетті, оның ішінде азиялық рыноктарды айқындау
_______________________|__________________|_______________|______________

5.2.3. Реализовать        Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
соглашения с Ираном       Правительству   индустрии и
по поставке нефти         Республики      торговли, ННК
Казахстан       "Казахойл" (по
согласованию), АО
"Мангистаумунайгаз"
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов и
газопроводов
---------------------------------------------------------------------------
5.2.4. Разработать ТЭО    Отчет           Минэнерго,        III квартал
нефтепровода Западный     Правительству   индустрии и
Казахстан - Китай         Республики      торговли, ЗАО НКТН
Казахстан       "КазТрансОйл" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
5.2.5. Определить         Доклад          МИД, Минэнерго,   III, IV квартал
приоритетные варианты     Правительству   индустрии и
дополнительных экспортных Республики      торговли, ННК
нефтепроводов             Казахстан      "Казахойл" (по
согласованию), ЗАО
НКТН "КазТрансОйл"
(по согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
5.2.6. Расширить          Отчет           Минэнерго,        IV квартал
транзитные мощности       Правительству   индустрии и
кыргызского участка       Республики      торговли, ЗАО
газопровода               Казахстан       "Интергаз ЦА" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
5.3. Эффективные энерготехнологии с использованием
разнообразных энергоресурсов
--------------------------------------------------------------------------
Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах
-------------------------------------------------------------------------
Стабилизация добычи угля
-------------------------------------------------------------------------
5.3.1. Реализация         Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
Программы развития        Правительству   индустрии и
электроэнергетики         Республики      торговли
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------

5.2.3. Мұнай беру жө.  |Қазақстан         |               |Тоқсан сайын
нінде Иранмен келісімді|Республикасы      |Энергетика,    |
іске асыру             |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
|                  |саудамині,     |
|                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |"Маңғыстау.    |
|                  |мұнайгаз АҚ-ы  |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
нұсқаларын әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.4. Батыс Қазақстан |Қазақстан         |               |ІІІ тоқсан
-Қытай мұнай құбырының |Республикасы      |Энергетика,    |
ТЭН-ін әзірлеу         |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
|                  |саудамині,     |
|                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                  |ҰМК ЖАҚ-ы      |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.5. Қосымша экспорт.|Қазақстан         |Сыртісмині,    |ІІІ, IV
тық мұнай құбырларының |Республикасы      |Энергетика,    |тоқсандар
басым нұсқаларын       |Үкіметіне баяндама|индустрия және |
айқындау               |                  |саудамині,     |
|                  |"ҚазақОйл" ҰМК |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                  |ҰМК ЖАҚ-ы      |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.6. Газ құбырының   |Қазақстан         |               |IV тоқсан
қырғыз учаскесінің     |Республикасы      |Энергетика,    |
транзиттік қуатын      |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
кеңейту                |                  |саудамині,     |
|                  |"ОА Интергаз"  |
|                  |ЖАҚ-ы (келісім |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3. Әртүрлі энергоресурстарды пайдаланумен тиімді
энерго технологиялар
_______________________|__________________|_______________|______________
Мұнайгаз кәсіпшіліктерінде энерготехнологиялық кешендер құру
_______________________|__________________|_______________|______________
Көмір өндіруді тұрақтандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3.1. Электрэнергети. |Қазақстан         |               |Тоқсан сайын
касын дамытудың бағдар.|Республикасы      |Энергетика,    |
ламасын іске асыру     |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
|                  |саудамині      |
_______________________|__________________|_______________|______________

5.3.2. Разработать        Приказ          Минэнерго,        III квартал
Концепцию развития        Министра        индустрии и
угольной промышленности                   торговли
до 2003 года
-------------------------------------------------------------------------
5.3.3. Вести              Отчет           Минэнерго,        IV квартал
ликвидационные работы     Правительству   индустрии и
на нерентабельных шахтах  Республики      торговли, аким
Карагандинского угольного Казахстан       Карагандинской
бассейна в рамках годовых                 области
бюджетных ассигнований
---------------------------------------------------------------------------
5.3.4. Разработать        Постановление   Минэнерго,        IV квартал
положение об              Правительства   индустрии и
энергетической экспертизе Республики      торговли
действующих и строящихся  Казахстан
объектов
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация программы развития атомной энергетики и урановой
промышленности
--------------------------------------------------------------------------
5.3.5. Утвердить          Постановление   Минэнерго,        IV квартал
государственную программу Правительства   индустрии и
развития атомной          Республики      торговли,
энергетики и урановой     Казахстан       Миннауки и
промышленности                            высшего
образования,
НАК "Казатомпром"
(по согласованию)
-------------------------------------------------------------------------
5.4. Экология и охрана окружающей среды
--------------------------------------------------------------------------
Внедрение природоохранных технологий добычи углеводородов с учетом
стандартов ИСО 14000
---------------------------------------------------------------------------
5.4.1. Внедрять           Отчет           Минэнерго,        IV квартал
природоохранные           Правительству   индустрии и
технологии добычи         Республики      торговли,
углеводородов на базе     Казахстан       Минприроды и
международных стандартов                  охраны
окружающей среды
---------------------------------------------------------------------------
Разработка экологически чистых и высоконадежных систем транспортировки
углеводородного сырья
---------------------------------------------------------------------------

5.3.2. 2003 жылға дейін|Министрдің        |               |ІII тоқсан
Көмір өнеркәсібін дамы.|бұйрығы
|Энергетика,    |
ту тұжырымдамасын      |                  |индустрия және |
әзірлеу                |                  |саудамині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3.3. Жылдық бюджеттік|Қазақстан         |               |ІV тоқсан
қаражат шеңберінде     |Республикасы      |Энергетика,    |
Қарағанды көмір алабы. |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
ның рентабельсіз       |                  |саудамині,     |
шахталарында тарату    |                  |Қарағанды облы.|
жұмыстарын жүргізу     |                  |сы әкімі       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3.4. Жұмыс істеп тұр.|Қазақстан         |               |ІV тоқсан
ған және салынып жатқан|Республикасы      |Энергетика,    |
объектілердің энергети.|Үкіметінің        |индустрия және |
калық сараптамасы      |қаулысы           |саудамині      |
туралы ереже әзірлеу   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Атом энергетикасын және уран өнеркәсібін дамыту бағдарламасын әзірлеу
және іске асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3.5. Атом энергетика.|Қазақстан         |               |ІV тоқсан
сын және уран өнеркәсі.|Республикасы      |Энергетика,    |
бін дамытудың мемлекет.|Үкіметінің        |индустрия және |
тік бағдарламасын      |қаулысы           |саудамині,     |
бекіту                 |                  |Ғылым және     |
|                  |жоғары білім.  |
|                  |мині, "Қазатом.|
|                  |өнеркәсібі"    |
|                  |ҰАК-ы          |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.4. Экология және қоршаған ортаны қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
ИСО 14000 стандарттарын ескере отырып көмірсутегін өндірудің табиғат
қорғау технологияларын енгізу
_______________________|__________________|_______________|______________
5.4.1. Халықаралық     |Қазақстан         |               |ІV тоқсан
стандарттар негізінде  |Республикасы      |Энергетика,    |
көмірсутегін өндірудің |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
табиғат қорғау техноло.|                  |саудамині,     |
гияларын енгізу        |                  |Табиғи ресурс. |
|                  |тар және қор.  |
|                  |шаған ортаны   |
|                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
Көмір сутегі шикізатын тасымалдаудың экологиялық таза және жоғары сенімді
жүйелерін әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________

5.4.2. Разработать        Нормативные     Минэнерго,        IV квартал
нормативную документацию  правовые акты   индустрии и
строительства и                           торговли,
эксплуатациии нефте-                      Минприроды и
и газопроводов                            охраны
окружающей среды,
ЗАО НКТН
"КазТрансОйл" (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: сформировать конкурентоспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной экономики
и общества
-----------------------------------------------------------------------
Мероприятие          !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
6.1. Модернизация и развитие существующих
транспортно-коммуникационных сетей
-----------------------------------------------------------------------
Осуществление восстановительного ремонта по магистральным дорогам, начало
строительства на направлениях продвижения основных транзитных грузопотоков
-------------------------------------------------------------------------
6.1.1. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
реконструкцию станции     Правительству   туризма, Минфин
Дружба и дороги Дружба-   Республики
Актогай                   Казахстан
------------------------------------------------------------------------
6.1.2. Завершить          Отчет           Минтранском и     III квартал
первую очередь            Правительству   туризма, Минфин
реконструкции порта       Республики
Актау                     Казахстан
------------------------------------------------------------------------
6.1.3. Провести текущий    Отчет           Минтранском и     IV квартал
ремонт Усть-Каменогорского Правительству   туризма, Минфин
и Бухтарминского шлюзов    Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------------
6.1.4. Начать             Отчет           Минтранском и     IV квартал
строительство             Правительству   туризма, аким
автомобильной дороги      Республики      Южно-Казахстанской
Кировский-Кызыласкер      Казахстан       области
------------------------------------------------------------------------
Развитие основной опорной сети автодорог, формирование придорожной
инфраструктуры, совершенствование существующей систем связи и
телекоммуникаций
------------------------------------------------------------------------

5.4.2. Мұнай және газ  |Нормативтік       |               |ІV тоқсан
құбырлары құрылысының  |құқықтық          |Энергетика,    |
және пайдаланудың нор. |актілер           |индустрия және |
мативтік құжаттамаларын|                  |саудамині,     |
әзірлеу                |                  |Табиғи ресурс. |
|                  |тар және қор.  |
|                  |шаған ортаны   |
|                  |қорғаумині,    |
|                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                  |ҰМК ЖАҚ-ы      |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
6 Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсаты: Ұлттық экономиканың және қоғамның қажеттілігін толық
қамтамасыз ететін бәсекелес қабілетті көлік-коммуникация кешенін құру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
6.1. Бар көлік-коммуникация желілерін түбірлі жаңарту және дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Магистральдық жолдар бойынша қалпына келтіріп жөндеуді жүзеге асыру,
негізгі транзиттік жүк ағыны қозғалысының бағыттарында құрылыстар бастау
__________________________________________________________________________
6.1.1. Достық станция. |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
сын және Достық-Ақтоғай|ликасы Үкіметіне  |мині, Қаржымині|
жолын қайта жаңартуды  |есеп              |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.2. Ақтау портын    |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IІІтоқсан
қайта жаңартудың бірін.|ликасы Үкіметіне  |мині, Қаржымині|
ші кезегін аяқтау      |есеп              |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.3.Өскемен және Бұқ.|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
тырма шлюздерін ағымда.|ликасы Үкіметіне  |мині, Қаржымині|
ғы жөндеуден өткізу    |есеп              |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.4. Киров-Қызыләскер|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
автомобиль жолы құрылы.|ликасы Үкіметіне  |мині, Оңтүстік |
сын бастау             |есеп              |Қазақстан      |
|                  |облысының әкімі|
_______________________|__________________|_______________|______________
Автожолдардың негізгі тірек желілерін дамыту, жол бойының инфрақұрылымын
жасау, байланыс пен телекоммуникацияның бар жүйелерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________

6.1.5. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
реконструкцию дороги      Правительству   туризма, Минфин
Гульшад-Акчатау           Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------------
6.1.6. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
разработку проектов       Правительству   туризма
реконструкции             Республики
автомобильных дорог       Казахстан
Западного Казахстана:
Иргиз-Карабутак
(продолжение);
Карабутак-Торгай (новое
строительство)
-----------------------------------------------------------------------
6.2. Внедрение передовых технологий п
еревозок,
качественное обновление подвижного состава транспорта
------------------------------------------------------------------------
Строительство грузовых терминалов и создание условий для развития
мультимодальных перевозок
------------------------------------------------------------------------
6.2.1. Проводить          Аты о вводе     Минтранском и     IV квартал
реконструкцию грузовых    в эксплуатацию  туризма
терминалов (Алматы,
Шымкент) для организации
мультимодальных перевозок
-----------------------------------------------------------------------
Осуществление инновационной политики в отношении развития коммуникационных
сетей, внедрения информационных средств, обеспечение конкуренции на
отечественном рынке связи
------------------------------------------------------------------------
6.2.2. Совершенствование   Отчет           Минтранском и     IV квартал
спутниковой сети ДАМА      Правительству   туризма
для телефонизации          Республики
сельских и труднодоступных Казахстан
регионов, модернизация
существующих систем и сетей
телекоммуникаций с
увеличением численности
абонентов до 2 миллионов
--------------------------------------------------------------------------
6.2.3. Разработать        Постановление   Минтранском и     III квартал
порядок использования     Правительства   туризма, МВД,
сетей телекоммуникаций    Республики      КНБ (по
общего пользования для    Казахстан       согласованию),
нужд органов                              Минобороны
государственного
управления, обороны,
безопасности и
правопорядка
---------------------------------------------------------------------------

6.1.5. Гүлшат-Ақшатау  |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
жолын қайта жаңартуды  |ликасы Үкіметіне  |мині,          |
жалғастыру             |есеп              |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.6. Батыс Қазақстан.|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
ның автомобиль жолдарын|ликасы Үкіметіне  |мині           |
қайта жаңарту жобаларын|есеп              |               |
әзірлеуді жалғастыру:  |                  |               |
Ырғыз-Қарабұтақ (жалға.|                  |               |
сы);                   |                  |               |
Қарабұтақ-Торғай (жаңа |                  |               |
құрылыс)               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2. Тасымалдың озық технологияларын енгізу, көліктің жылжымалы құрамын
сапалық жаңарту
_______________________|__________________|_______________|______________
Жүк терминалдарын салу және мультимодальдық тасымалды дамыту үшін
жағдайлар жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.1. Мультимодальдық |Пайдалануға беру  |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
тасымал ұйымдастыру    |туралы актілер    |мині           |
үшін (Алматы, Шымкент) |                  |               |
жүк терминалдарын жа.  |                  |               |
ңартудан өткізу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Коммуникация желілерін дамытуға, ақпараттық құралдар енгізуге қатысты
инновациялық саясатты жүзеге асыру, отандық байланыс рыногында бәсекені
қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.2. Ауылдық және ба.|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
руы қиын аймақтарға    |ликасы Үкіметіне  |мині           |
телефон тарту үшін ДАМА|есеп              |               |
спутник желісін жетіл. |                  |               |
діру, абоненттер санын |                  |               |
миллионға дейін арттыра|                  |               |
отырып телекоммуника.  |                  |               |
цияның бар жүйелері мен|                  |               |
желілерін жаңарту      |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.3. Мемлекеттік бас.|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IІІ тоқсан
қару органдарының, қор.|ликасы Үкіметіне  |мині, ІІМ, ҰҚК |
ғаныстың, қауіпсіздік. |есеп              |(келісім       |
тің және құқық тәртібі.|                  |бойынша),      |
нің қажеті үшін жалпы  |                  |Қорғанысмині   |
пайдаланылатын коммуни.|                  |               |
кация желілерін пайда. |                  |               |
ланудың тәртібін әзір. |                  |               |
леу                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

6.2.4. Внести             Отчет           Минтранском и     III квартал
предложения по развитию   Правительству   туризма
отрасли электронной и     Республики
электротехнической        Казахстан
промышленности в рамках
проекта АО
"Индустриальный парк"
--------------------------------------------------------------------------
6.2.5. Сформировать сеть  Отчет           Минтранском и     IV квартал
национальных аэропортов   Правительству   туризма, акимы
(Алматы, Атырау):         Республики      городов
модернизация              Казахстан
навигационного
оборудования в Алматы и
Атырау
------------------------------------------------------------------------
6.2.6. Приобрести         Отчет           Минтранском и     III квартал
самолеты на основе        Правительству   туризма
финансового лизинга       Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------------
Формирование единого информационного поля для транспортно-
коммуникационного комплекса
------------------------------------------------------------------------
6.2.7. Создать            Отчет           Минтранском и     IV квартал
единую автоматизированную Правительству   туризма,
информационную систему    Республики      Миннауки и
транспортного комплекса   Казахстан       высшего образования
-----------------------------------------------------------------------
Электрофикация и увеличение пропускной способности основных направлений
железнодорожных путей, качественное обновление подвижного состава для
пассажирских и грузовых перевозок
---------------------------------------------------------------------------
6.2.8. Сформировать       Отчет           Минтранском и     Ежеквартально
Центральный транспортный  Правительству   туризма
коридор "Северный         Республики
Казахстан - Западный      Казахстан
Казахстан".
Продолжить разработку
проекта новой железной
дороги Донское-
Краснооктябрьский рудник
---------------------------------------------------------------------------
6.2.9. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
работу по сокращению      Правительству   туризма,
времени сообщения на      Республики      Минфин
маршруте Алматы-Астана    Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

6.2.4. "Индустриалдық  |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IІІ тоқсан
парк" АҚ-ы жобасы шең. |ликасы Үкіметіне  |мині           |
берінде электронды және|есеп              |               |
электротехникалық өнер.|                  |               |
кәсіп саласын дамыту   |                  |               |
жөнінде ұсыныстар енгі.|                  |               |
зу                     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.5. (Алматы, Атырау)|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
ұлттық әуежайлар желі. |ликасы Үкіметіне  |мині, қалалар. |
сін құру: Алматы мен   |есеп              |дың әкімдері   |
Атыраудағы навигациялық|                  |               |
құрал-жабдықты жаңарту |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.6. Қаржы лизингі   |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|III тоқсан
негізінде ұшақтар алу  |ликасы Үкіметіне  |мині           |
|есеп              |               |
|                  |               |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік-коммуникация кешені үшін біртұтас ақпарат өрісін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.7. Көлік кешенінің |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
біртұтас автоматтанды. |ликасы Үкіметіне  |мині, Ғылым    |
рылған ақпарат жүйесін |есеп              |және жоғары    |
құру                   |                  |білімині       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Темір жолдың негізгі бағыттарын электрлендіру және өткізу қабілеттерін
арттыру, жолаушы және жүк тасымалы үшін жылжымалы құрамды сапалы
жаңарту
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.8. "Солтүстік      |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|Тоқсан сайын
Қазақстан-Батыс Қазақ. |ликасы Үкіметіне  |мині           |
стан" Орталық көлік    |есеп              |               |
дәлізін құру. Дөң-     |                  |               |
Қызылоктябрь кеніші    |                  |               |
жаңа темір жолының жо. |                  |               |
басын әзірлеуді        |                  |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.9. Алматы-Астана   |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
қатынасы бағытында уа. |ликасы Үкіметіне  |мині,          |
қытты қысқарту жөнінде.|есеп              |Қаржымині      |
гі жұмысты жалғастыру  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

6.2.10. Продолжить        Отчет           Минтранском и     IV квартал
работы по реконструкции   Правительству   туризма
железной дороги Бейнеу-   Республики
Мангышлак на участке -    Казахстан
60 км
---------------------------------------------------------------------------
6.2.11. Продолжить        Отчет           Минтранском и     IV квартал
строительство дороги      Правительству   туризма
Аксу-Конечная             Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
6.2.12. Начать            Отчет           Минтранском и     IV квартал
проектирование дороги     Правительству   туризма
Оскемен-Чарская           Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Создание ремонтной базы подвижного состава и технических средств
транспортно-коммуникационного комплекса
--------------------------------------------------------------------------
6.2.13. Создать           Отчет           Минтранском и     IV квартал
собственную базу          Правительству   туризма,
капитального ремонта:     Республики      Агентство по
цистерн (Тараз, Павлодар, Казахстан       инвестициям
Петропавловск, Атырау);
вагонов (Алматы); тяги
(Шу, Атбасар)
--------------------------------------------------------------------------
6.2.14. Создать           Отчет           Минтранском и     III квартал
импортозамещаемые         Правительству   туризма
производства запасных     Республики
частей и комплектующих    Казахстан
изделий железнодорожного
транспорта на базе
конверсионных заводов с
размещением не менее 60 %
всех заказов
------------------------------------------------------------------------
6.3. Обеспечение эффективной системы управления отраслью
-----------------------------------------------------------------------
Совершенствование управления подотраслями транспортно-коммуникационного
комплекса, в том числе через внедрение системы стратегического
планирования и контроля
--------------------------------------------------------------------------
Формирование транспортной науки и отраслевой научно-технической и
исследовательской базы
--------------------------------------------------------------------------

6.2.10. 60 километр    |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
учаскеде Бейнеу-Маңғыс.|ликасы Үкіметіне  |мині           |
тау темір жолын қайта  |есеп              |               |
жаңарту жөніндегі жұ.  |                  |               |
мысты жалғастыру       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.11. Ақсу-Конечная  |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
жолы құрылысын жалғас. |ликасы Үкіметіне  |мині           |
тыру                   |есеп              |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.12. Өскемен-Шар    |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
жолының жобасын жалғас.|ликасы Үкіметіне  |мині           |
тыру                   |есеп              |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік-коммуникация кешені жылжымалы құрамының және техникалық құралдарының
жөндеу базасын жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.13. Күрделі жөндеу.|Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
дің өзіндік базасын жа.|ликасы Үкіметіне  |мині, Инвести. |
сау: цистерналар       |есеп              |циялар жөнінде.|
(Тараз, Павлодар, Пет. |                  |гі агенттік    |
ропавл, Атырау);       |                  |               |
вагондар (Алматы));    |                  |               |
сүйрейтін (Шу, Атбасар)|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.14. Барлық тапсы.  |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IІІ тоқсан
рыстардың кемі 60 про. |ликасы Үкіметіне  |мині           |
центі орналастырылатын |есеп              |               |
болып конверсиялық за. |                  |               |
водтар негізінде темір |                  |               |
жол көлігінің қосалқы  |                  |               |
бөлшектері мен жинақ.  |                  |               |
таушы бұйымдарының им. |                  |               |
порт алмастыратын өнді.|                  |               |
рісін құру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3. Саланы басқарудың тиімді жүйесін қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік-коммуникация кешені салаларын, соның ішінде стратегиялық
жоспарлау және бақылау жүйесін енгізу арқылы басқаруды жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік ғылымын және салалық ғылыми-техникалық және зерттеу базасын құру
_______________________|__________________|_______________|______________

6.3.1. Сформировать       Постановление   Минтранском и      IV квартал
отраслевую научную        Правительства   туризма, Миннауки
базу и обеспечить ее      Республики      и высшего
развитие                  Казахстан       образования
--------------------------------------------------------------------------
Преобразование форм собственности в транспортно-коммуникационном комплексе
(за исключением естественных монополий) в сторону увеличения доли
приватизированных предприятий, не допуская нарушения единства
функционирования системы транспортной и коммуникационной сети
---------------------------------------------------------------------------
6.3.2. Провести тендеры   Отчет           Минфин,           IV квартал
по реализации             Правительству   Минтранском
государственного пакета   Республики      и туризма
акций региональных        Казахстан
авиакомпаний
--------------------------------------------------------------------------
Проведение целенаправленной государственной политики по увеличению объемов
транзита
-------------------------------------------------------------------------
6.4. Совершенствование законодательства, учета и отчетности
--------------------------------------------------------------------------
Формирование современной нормативной базы транспортно-коммуникационного
комплекса
-------------------------------------------------------------------------
6.4.1. Вносить            Нормативные     Минтранском и     Постоянно
изменения в нормативные   акты,           туризма, МИД
акты и                    предложения о
международные соглашения  внесении
в целях защиты            изменений в
национального рынка и     международные
экономических интересов   соглашения
государства
--------------------------------------------------------------------------
6.4.2. Разработать       Постановление    Минтранском и     III квартал
Концепцию развития       Правительства    туризма
железнодорожного         Республики
транспорта на 1999-      Казахстан
2003 годы и Программу
демонополизации
железнодорожной отрасли
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
6.4.3. Обеспечить условия Нормативные     Минтранском и     Постоянно
для работы                правовые акты   туризма
негосударственных
компаний-перевозчиков
------------------------------------------------------------------------

6.3.1. Салалық ғылыми  |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
база құру және оның да.|ликасы Үкіметінің |мині, Ғылым    |
муын қамтамасыз ету    |Қаулысы           |және жоғары    |
|                  |біліммині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік және коммуникация желісі жүйесі жұмысының тұтастығының бұзылуына
жол бермей, жекешелендірілген кәсіпорындардың үлесін арттыру жағына қарай
көлік-коммуникация кешенінде меншік нысанын өзгерту (табиғи монополияларды
қоспағанда)
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3.2. Аймақтық авиа.  |Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |IV тоқсан
компаниялар акциялары. |ликасы Үкіметіне  |Көліккомтуризм.|
ның мемлекеттік пакетін|есеп              |мині           |
іске асыру жөнінде     |                  |               |
тендер өткізу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Транзит көлемін арттыру жөнінде мақсатты бағытталған мемлекеттік саясат
жүргізу
_______________________|__________________|_______________|______________
6.4. Заңдарды, есеп пен есептемені жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік-коммуникация кешенінің осы заманғы нормативтік базасын құру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.4.1. Ұлттық рынокты  |Нормативтік       |Көліккомтуризм.|Ұдайы
және мемлекеттің эконо.|актілер, Халық.   |мині,          |
микалық мүдделерін қор.|аралық келісімдер.|Сыртісмині     |
ғау мақсаттарында нор. |ге өзгерістер     |               |
мативтік актілерге     |енгізу туралы     |               |
және халықаралық келі. |ұсыныстар         |               |
сімдерге өзгерістер    |                  |               |
енгізу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.4.2. 1999-2003 жыл.  |Қазақстан         |Көліккомтуризм.|ІІІ тоқсан
дарда темір жол көлігін|Республикасы      |мині           |
дамытудың тұжырымдама. |Үкіметіне есеп    |               |
сын және Қазақстан     |                  |               |
Республикасының темір  |                  |               |
жол саласын монополия. |                  |               |
сыздандыру бағдарлама. |                  |               |
сын әзірлеу            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.4.3. Мемлекеттік емес|Нормативтік       |Көліккомтуризм.|Ұдайы
тасымалдаушы компания. |құқықтық          |мині           |
лардың жұмысы үшін жағ.|актілер           |               |
дайлар қамтамасыз ету  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

6.4.4. Разработать        Проект Указа    Минтранском и     IV квартал
Государственную программу Президента      туризма
о формировании            Республики
транспортно-              Казахстан
коммуникационной
инфраструктуры Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------------
6.4.5. Совершенствовать   Нормативные     Минтранском       Постоянно
нормативную правовую базу правовые акты   и туризма
рынка экспедиторских
услуг
-------------------------------------------------------------------------
6.4.6. Разработать        Нормативные     Минтранском       IV квартал
нормативные правовые акты правовые акты   и туризма
для регулирования рынка
автомобильных перевозок
-------------------------------------------------------------------------
Приоритет 7. Профессиональное Правительство
Цель: создание компактного и профессионального Правительства Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
7.1. Работа на основе стратегических планов
----------------------------------------------------------------------
Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на
основе стратегических планов
----------------------------------------------------------------------
Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических
рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному программированию
---------------------------------------------------------------------------
7.1.1. Реализовать        Отчет           Акимы областей,   Ежеквартально
стратегические планы      Правительству   городов Астаны и
развития области, городов Республики      Алматы,
Астаны и Алматы на 1998-  Казахстан,      Агентство по
2000 годы                 копия -         стратегическому
Агентству по    планированию и
экономическому  реформам (по
планированию    согласованию)
--------------------------------------------------------------------------

6.4.4. Қазақстан       |Қазақстан Респуб. |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
Республикасының көлік- |ликасы Президенті |мині           |
коммуникация инфрақұры.|Жарлығының жобасы |               |
лымын құру туралы мем. |                  |               |
лекеттік бағдарлама    |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.4.5. Экспедиторлық   |Нормативтік       |Көліккомтуризм.|Ұдайы
қызметтер нарығының    |құқықтық актілер  |мині           |
нормативтік құқықтық   |                  |               |
базасын әзірлеу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.4.6. Автомобиль тасы.|Нормативтік       |Көліккомтуризм.|IV тоқсан
малы рыногын реттеу    |құқықтық актілер  |мині           |
үшін нормативтік құқық.|                  |               |
тық актілер әзірлеу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7-Басымдық. Кәсіби Үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
7.1. Стратегиялық жоспарлар негізіндегі жұмыс
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлар негізінде
жүзеге асыру
Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау жөніндегі нормативтік
құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
__________________________________________________________________________
7.1.1. Облыстарды, Ас. |Қазақстан Респуб. |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
тана және Алматы қала. |ликасы-ң Үкіметіне|Астана және    |
ларын дамытудың 1998-  |есеп, көшірмесі   |Алматы қалала. |
2000 жылдарға арналған |Экономикалық      |рының әкімдері,|
стратегиялық жоспарла. |жоспарлау жөнін.  |Стратегиялық   |
рын іске асыру         |дегі агенттікке   |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.2. Межведомственная координация
-------------------------------------------------------------------------
Уточнение функций министерств и ведомств
Координация деятельности исполнительных органов на основе стратегического
планирования и контроля
Организация системы межведомственного взаимодействия
Усиление и укрепление процедурных механизмов
--------------------------------------------------------------------------
7.2.1. Организовать       Постановление   Агентство по      III квартал
подготовительные работы   Правительства   статистике
к проведению              Республики
единовременного           Казахстан
обследования для
разработки
Межотраслевого баланса
за 2002 год по
расширенной программе
Системы Национальных
Счетов
--------------------------------------------------------------------------
7.2.2. Подведение         Отчет           Агентство по      IV квартал
итогов Переписи           Президенту и    статистике
населения 1999 года в     Правительству
Республике Казахстан      Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
7.2.3. Подготовить отчет  Отчет           Минюст,           Ежемесячно
о ходе выполнения Плана   Правительству   министерства
законопроектных работ     Республики      и ведомства
на 1999 год               Казахстан,
копия
в Агентство по
экономическому
планированию
-------------------------------------------------------------------------
7.2.4. Разработать План   Постановление   Минюст,           IV квартал
законопроектных работ на  Правительства   министерства
2000 год                  Республики      и ведомства
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
7.2.5. Реализовать        Информация      МИД, Минтранском   Ежеквартально
договоренности на         Правительству   и туризма, Минздрав,
встрече Глав государств-  Республики      образования и спорта
членов Организации        Казахстан
Экономического
Сотрудничества (май
1998 года, город
Алматы)
---------------------------------------------------------------------------

7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Министрліктер мен ведомстволардың функцияларын нақтылау
Атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлау мен бақылау негізінде
үйлестіру
Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйесін ұйымдастыру
Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
__________________________________________________________________________
7.2.1. Ұлттық шоттар   |Қазақстан Респуб. |Статистика     |ІІІ тоқсан
жүйесінің кеңейтілген  |ликасы Үкіметінің |жөніндегі      |
бағдарламасы бойынша   |қаулысы           |агенттік       |
2002 жыл үшін салаара. |                  |               |
лық балансты әзірлеуге |                  |               |
арналған бір мезгілді  |                  |               |
зерттеулерді жүргізуге |                  |               |
дайындық жұмыстарын    |                  |               |
ұйымдастыру            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.2. Қазақстан Рес.  |Қазақстан Респуб. |Статистика     |ІV тоқсан
публикасында 1999 жылғы|ликасының         |жөніндегі      |
халық санағының қоры.  |Президенті мен    |агенттік       |
тындыларын шығару      |Үкіметіне есеп    |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.3. 1999 жылға ар.  |Қазақстан Респуб. |Әділетмині,    |Ай сайын
налған заң жобалары    |ликасының Үкіметі.|министрліктер  |
жұмыстары жоспарының   |не есеп, көшір.   |мен ведомство. |
орындалу барысы туралы |месі Экономикалық |лар            |
есепті дайындау        |жоспарлау жөнінде.|               |
|гі агенттікке     |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.4. 2000 жылға ар.  |Қазақстан Респуб. |Әділетмині,    |IV тоқсан
налған заң жобалары    |ликасының Үкіметі.|министрліктер  |
жұмыстарының жоспарын  |нің қаулысы       |мен ведомство. |
әзірлеу                |                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.5. Экономикалық ын.|Қазақстан Респуб. |Сыртқыісмині,  |Тоқсан сайын
тымақтастық ұйымына    |ликасының Үкіметі.|Көлікком және  |
мүше мемлекеттер басшы.|не ақпарат        |туризммині,    |
ларының кездесуіндегі  |                  |               |
(1998 жыл, Алматы      |                  |Денсаулық,     |
қаласы) уағдаластықты  |                  |білім және     |
іске асыру             |                  |спортмині      |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.3. Децентрализация государственных функций
--------------------------------------------------------------------------
Проведение функционального анализа в каждом центральном и местном
исполнительном органе
Выявление функций, которые подлежат передаче местным исполнительным
органам и негосударственным организациям
Совершенствование бюджетного процесса
--------------------------------------------------------------------------
7.3.1. Разработать        Постановление   Агентство по      IV квартал
Программу децентрализации Правительства   стратегическому
государственных функций   Республики      планированию и
Казахстан       реформам (по
согласованию),
центральные
исполнительные
органы, акимы
---------------------------------------------------------------------------
7.4. Совершенствование системы отбора и продвижения государственных
служащих
---------------------------------------------------------------------------
Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров государственной службы по приоритетным направлениям Проведение переписи государственных служащих Определение квалификационных требований к каждой категории государственных служащих Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров, а также переподготовки и продвижения государственных служащих Формирование единой информационной системы государственного управления
---------------------------------------------------------------------------
7.4.1. Осуществить        Отчет           Минфин            III квартал
второй этап переписи      Правительству
государственных служащих  Республики
и работников организаций, Казахстан
финансируемых за счет
государственного бюджета
с учетом штатной и
фактической численности
работающих
---------------------------------------------------------------------------
7.4.2. Разработка и       Акт Президента  Агентство по      IV квартал
внедрение Положения о     Республики      делам
порядке прохождения       Казахстан       государственной
государственной службы                    службы (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------

7.3. Мемлекеттік функцияларды орталықтан шығару
_______________________|__________________|_______________|______________
Әрбір орталық және жергілікті атқарушы органда функционалдық талдау
жүргізу
Жергілікті атқарушы органдарға және мемлекеттік емес ұйымдарға берілуге
жататын функцияларды анықтау
Бюджеттік процесті жетілдіру
__________________________________________________________________________
7.3.1. Мемлекеттік     |Қазақстан Респуб. |Стратегиялық   |ІV тоқсан
функцияларды орталықтан|ликасы Үкіметінің |жоспарлау және |
шығару бағдарламасын   |қаулысы           |реформалар     |
әзірлеу                |                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік (келі.|
|                  |сім бойынша),  |
|                  |әкімдер, орта. |
|                  |лық атқарушы   |
|                  |органдар       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу және жылжыту жүйесін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Басым бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың ұлттық
жүйесін дамыту бағдарламасын әзірлеу
Мемлекеттік қызметшілер санағын жүргізу
Мемлекеттік қызметшілердің әрбір санағы үшін біліктілік талаптарын
айқындау
Кадрларды конкурстық іріктеу мен аттестациялаудың, сондай-ақ мемлекеттік
қызметшілерді қайта даярлаудың және жылжытудың біркелкі тетігін әзірлеу
Мемлекеттік басқарудың біркелкі ақпараттық жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
7.4.1. Жұмыс істеуші.  |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |ІІІ тоқсан
лердің штаттық және іс |ликасының         |               |
жүзіндегі санын есепке |Үкіметіне есеп    |               |
ала отырып, мемлекеттік|                  |               |
бюджеттің есебінен қар.|                  |               |
жыландырылатын мемле.  |                  |               |
кеттік қызметшілер мен |                  |               |
ұйымдар қызметкерлері  |                  |               |
санағының екінші кезе. |                  |               |
ңін жүзеге асыру       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4.2. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
мет өтеудің тәртібі ту.|ликасы            |қызмет істері  |
ралы ережені әзірлеу   |Президентінің     |жөніндегі      |
және енгізу            |актісі            |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.4.3. Разработка и       Акт Президента  Агентство по      IV квартал
внедрение реестра         Республики      делам
должностей                Казахстан       государственной
административных                          службы (по
государственных                           согласованию)
служащих
---------------------------------------------------------------------------
7.4.4. Разработка и       Акт Президента  Агентство по      IV квартал
внедрение порядка         Республики      делам
отнесения                 Казахстан       государственной
административных                          службы (по
должностей государственных                согласованию)
служащих по категориям
---------------------------------------------------------------------------
7.4.5. Разработка и       Нормативный     Агентство по      IV квартал
внедрение Правил          правовой акт    делам
проведения конкурсов      Агентства по    государственной
на замещение вакантных    делам           службы (по
должностей                государственной согласованию)
административных          службы
государственных
служащих
---------------------------------------------------------------------------
7.4.6. Разработка и       Акт Президента  Агентство по      IV квартал
внедрение Положения       Республики      делам
об аттестации             Казахстан       государственной
административных                          службы (по
государственных                           согласованию)
служащих
---------------------------------------------------------------------------
7.5. Нормативное правовое обеспечение государственной службы
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы
Совершенствование законодательства по вопросам оплаты труда
государственных служащих
Совершенствование законодательства по вопросам бюджетной системы
Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в
системе органов исполнительной власти
---------------------------------------------------------------------------
7.5.1. Разработать        Нормативный     Агентство по      IV квартал
типовые                   правовой акт    делам
квалификационные          Агентства по    госслужбы
требования для            делам          (по согласованию),
административных          госслужбы       Агентство по
государственных                           стратегическому
служащих                                  планированию и
реформам (по
согласованию),
Минфин,
Минтрудсоцзащиты
---------------------------------------------------------------------------

7.4.3. Әкімшілік мем.  |Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
лекеттік қызметшілер   |ликасы            |қызмет істері  |
лауазымдарының тізілі. |Президентінің     |жөніндегі      |
мін әзірлеу және енгізу|актісі            |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4.4. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
метшілерді санаттар    |ликасы            |қызмет істері  |
бойынша әкімшілік лауа.|Президентінің     |жөніндегі      |
зымдарға жатқызудың    |актісі            |агенттік       |
тәртібін әзірлеу және  |                  |(келісім       |
енгізу                 |                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4.5. Әкімшілік мемле.|Нормативтік       |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
кеттік қызметшілердің  |құқықтық акт,     |қызмет істері  |
бос лауазымдары орнына |Мемлекеттік қыз.  |жөніндегі      |
конкурстар өткізудің   |мет істері жөнін. |агенттік       |
ережесін әзірлеу және  |дегі агенттік     |(келісім       |
енгізу                 |                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4.6. Әкімшілік мем.  |Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
лекеттік қызметшілерді |ликасы            |қызмет істері  |
аттестациялау туралы   |Президентінің     |жөніндегі      |
ережені әзірлеу және   |актісі            |агенттік       |
енгізу                 |                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша заңдарды жетілдіру
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу мәселелері бойынша заңдарды
жетілдіру
Бюджет жүйесінің мәселелері бойынша заңдарды жетілдіру
Атқарушы өкімет органдарының жүйесіндегі басқарудың барлық деңгейлерінде
шешімдер қабылдаудың рәсімін әзірлеу
__________________________________________________________________________
7.5.1. Әкімшілік мемле.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
кеттік қызметшілер үшін|ликасы            |қызмет істері  |
үлгілік біліктілік та. |Президентінің     |жөніндегі      |
лаптарын әзірлеу       |актісі            |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |Стратегиялық
|
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |Қаржымині,     |
|                  |Еңбекәлеумет.  |
|                  |мині           |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.5.2. Разработка единой  Акт Президента  Агентство по      IV квартал
системы оплаты труда      Республики      делам
административных          Казахстан       государственной
государственных                           службы (по
служащих                                  согласованию),
Минфин
---------------------------------------------------------------------------
7.5.3. Разработка         Акт Президента  Агентство по      IV квартал
Положения о кадровом      Республики      делам
резерве                   Казахстан       государственной
государственной                           службы (по
службы                                    согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
7.5.4. Разработка и       Акт Президента  Агентство по      IV квартал
внедрение Кодекса этики   Республики      делам
государственных           Казахстан       государственной
служащих                                  службы (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
7.5.5. Разработка         Нормативные     Агентство по      IV квартал
нормативных правовых      правовые акты   делам
актов по реализации       Агентства по    государственной
Закона                    делам           службы (по
"О государственной        государственной согласованию)
службе"                   службы
---------------------------------------------------------------------------
План мероприятий по реализации программы действий Правительства
Республики Казахстан на второе полугодие 1999 года и 2000 год
2000 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Макроэкономическая стабильность
Цель: снизить уровень среднегодовой инфляции, сохранить управляемый
бюджетный дефицит и устойчивый курс тенге
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.1.1. Ужесточение денежно-кредитной политики
-----------------------------------------------------------------------
Расширение использования косвенных инструментов денежно-кредитной
политики
-----------------------------------------------------------------------

7.5.2. Әкімшілік мемле.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
кеттік қызметшілердің  |ликасы            |қызмет істері  |
еңбегіне ақы төлеудің  |Президентінің     |жөніндегі      |
бірыңғай жүйесін әзір. |актісі            |агенттік       |
леу                    |                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.3. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
меттің кадрлық бөлінісі|ликасы            |қызмет істері  |
туралы ережені әзірлеу |Президентінің     |жөніндегі      |
|актісі            |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.4. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
метшілердің әдеп кодек.|ликасы            |қызмет істері  |
сін әзірлеу және енгізу|Президентінің     |жөніндегі      |
|актісі            |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.5. "Мемлекеттік    |Нормативтік       |Мемлекеттік    |ІV тоқсан
қызмет туралы" Заңды   |құқықтық актілер, |қызмет істері  |
іске асыру жөніндегі   |Қазақстан Респуб. |жөніндегі      |
нормативтік құқықтық   |ликасы Президенті.|агенттік       |
актілерді әзірлеу      |нің актісі        |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылдың екінші жарты жылдығына
және 2000 жылға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
2000 жыл
3-Басымдық. Экономикалық өсу
3.1. Макроэкономикалық тұрақтылық
Мақсаты: Орташа жылдық инфляцияның деңгейін төмендету, басқарылатын
бюджет тапшылығын және теңгенің тұрақты бағамын сақтау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.1.1. Ақша-несие саясатын қаталдандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Ақша-несие саясатының жанама құралдарын пайдалануды кеңейту
__________________________________________________________________________

3.1.1.1. Эмитировать      Постановление   Минфин            Исходя из
государственные ценные    Правительства                     ситуации на
бумаги с более            Республики                        рынках
длительными сроками       Казахстан                         ссудного
обращения                                                   капитала
-----------------------------------------------------------------------
3.1.1.2. Приступить к     Нормативные     Минфин, Нацбанк   В течение
выпуску государственных   правовые акты   (по согласованию),года, исходя
индексированных                           НКЦБ (по          из ситуации
казначейских обязательств                 согласованию)     на рынках
Республики Казахстан на                                     ссудного
срок один год и более                                       капитала
-------------------------------------------------------------------------
3.1.1.3. Приступить к     Нормативные     Минфин, Нацбанк   В течение
выпуску Государственных   правовые акты   (по согласованию),года, исходя
сберегательных облигаций                  НКЦБ (по          из ситуации
на предъявителя в                         согласованию)     на рынках
документарной форме,                                        ссудного
предназначенных для                                         капитала
размещения среди
населения
-------------------------------------------------------------------------
Усиление аналитических и прогнозных функций Национального Банка
-------------------------------------------------------------------------
3.1.2. Развитие финансовых институтов и
углубление финансовых рынков
-------------------------------------------------------------------------
Координация государственных органов, регулирующих финансовую систему
-------------------------------------------------------------------------
3.1.2.1. Рассмотреть      Аналитическая   Минфин, Нацбанк   II квартал
возможность постепенного  записка         (по согласованию),
перехода к 2001 году на   Правительству   Агентство по
финансовое                Республики      экономическому
программирование в        Казахстан       планированию,
масштабах республики                      Агентство по
статистике,
Агентство по
стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
-------------------------------------------------------------------------
Совершенствование правовой базы для развития финансовой системы
--------------------------------------------------------------------------

3.1.1.1. Мемлекеттік   |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |Несиелік
бағалы қағаздарды не.  |ликасы Үкіметінің |               |капитал рыно.
ғұрлым ұзақ айналыс    |қаулысы           |               |гындағы жағдай.
мерзімдерімен шығару   |                  |               |ға қарай
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.1.2. Қазақстан     |Нормативтік       |Қаржымині,     |Жыл бойында,
Республикасының бір жә.|құқықтық актілер  |Ұлттық Банк    |несиелік капи.
не одан да көп жылдық  |                  |(келісім       |тал рыногындағы
мерзімге арналған мем. |                  |бойынша), БҚҰК |жағдайға қарай
лекеттік индекстелген  |                  |(келісім       |
қазынашылық міндетте.  |                  |бойынша)       |
мелерін шығаруға кірісу|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.1.3. Халықтың ара. |Нормативтік       |Қаржымині,     |Жыл бойында,
сында тарату үшін ұсы. |құқықтық актілер  |Ұлттық Банк    |несиелік капи.
нушыға арналған құжатты|                  |(келісім       |тал рыногындағы
нысандағы мемлекеттік  |                  |бойынша), БҚҰК |жағдайға қарай
жинақ облигацияларын   |                  |(келісім       |
шығаруға кірісу        |                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ұлттық Банктің талдамшы және болжамшы функцияларын күшейту
________________________________________________________________________
3.1.2. Қаржылық институттарды дамыту және қаржылық рыноктарды
ұлғайту
_______________________|__________________|_______________|______________
Қаржы жүйесін реттейтін мемлекеттік органдарды үйлестіру
_________________________________________________________________________
3.1.2.1. 2001 жылға    |Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |ІІ тоқсан
дейін республика көле. |ликасы Үкіметіне  |Ұлттық Банк    |
мінде қаржылық бағдар. |талдама жазба хат |(келісім       |
ламалауға бірте-бірте  |                  |бойынша),      |
көшудің мүмкіндігін    |                  |Экономикалық   |
қарастыру              |                  |жоспарлау жө.  |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік, Статистика|
|                  |жөніндегі агент|
|                  |тік, Стратегия.|
|                  |лық жоспарлау  |
|                  |және реформалар|
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Қаржы жүйесін дамыту үшін құқықтық базаны жетілдіру
_________________________________________________________________________

3.1.2.2. Совершенствовать Нормативные     Нацбанк (по       Постоянно
правовое регулирование    правовые акты   согласованию)
банковской системы,
включая платежную систему
--------------------------------------------------------------------------
3.1.2.3. Совершенствовать Нормативные     Нацбанк (по       Постоянно
правовое регулирование    правовые акты   согласованию)
страхового рынка
--------------------------------------------------------------------------
3.1.2.4. Совершенствовать Нормативные     Нацбанк (по       Постоянно
нормативную правовую      правовые акты   согласованию)
базу по регулированию и
надзору за деятельностью
страховых организаций
--------------------------------------------------------------------------
3.1.2.5. Совершенствовать Нормативные     Минтрудсоцзащиты,   Постоянно
правовое регулирование    правовые акты   Минфин, Нацбанк
пенсионной системы                        (по согласованию),
НКЦБ (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
3.1.2.6. Совершенствовать Нормативный     Минфин, Нацбанк   Постоянно
налоговое                 правовой акт    (по согласованию),
законодательство в части                  Мингосдоходов,
налогообложения: банков,                  НКЦБ (по
страховых организаций,                    согласованию)
организаций,
осуществляющих отдельные
виды банковских услуг,
профессиональных
участников рынка ценных
бумаг
--------------------------------------------------------------------------
Укрепление банковской системы
--------------------------------------------------------------------------
3.1.2.7. Завершить        Отчет           Минфин, Нацбанк    IV квартал
приватизацию              Правительству   (по согласованию)
государственных пакетов   Республики
акций в банках, за        Казахстан
исключением Эксимбанка
и Народного Банка
-----------------------------------------------------------------------
3.1.2.8. Рассмотреть      Аналитическая   Минфин, Нацбанк   IV квартал
возможность продажи       записка         (по согласованию),
государственных пакетов   Правительству   Агентство по
акций в банках второго    Республики      стратегическому
уровня                    Казахстан       планированию и
реформам (по
согласованию)
------------------------------------------------------------------------
Развитие небанковских финансовых институтов
-------------------------------------------------------------------------
3.1.2.9. Начать           Совместная      Минтрудсоцзащиты, III квартал
выдачу свидетельств о     программа       Нацбанк (по
присвоении социальных     банков,         согласованию),
индивидуальных кодов (СИК)накопительных   Мингосдоходов
для всех граждан          пенсионных
Республики Казахстан и    фондов и
переход от РНН            государственного
(физических лиц) к СИК    Центра по
выплате пенсий
------------------------------------------------------------------------
3.1.3. Повышение эффективности налогово-бюджетной
политики и неинфляционное финансирование бюджетного дефицита
------------------------------------------------------------------------
Реформа налогового администрирования
------------------------------------------------------------------------

3.1.2.2. Қаржы жүйесін |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
қоса алғанда, банк     |құқықтық актілер  |(келісім       |
жүйесін құқықтық рет.  |                  |бойынша)       |
теуді жетілдіру        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.3. Сақтандыру    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
рыногын құқықтық рет.  |құқықтық актілер  |(келісім       |
теуді жетілдіру        |                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.4. Сақтандыру    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
ұйымдарының қызметін   |құқықтық актілер  |(келісім       |
реттеу мен қадағалау   |                  |бойынша)       |
жөніндегі нормативтік  |                  |               |
құқықтық базаны жетіл. |                  |               |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.5. Зейнетақы     |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
жүйесін құқықтық рет.  |құқықтық актілер  |(келісім       |
теуді жетілдіру        |                  |бойынша), БҚҰК |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.6. Салық салу    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
бөлігінде салық заңда. |құқықтық актілер  |(келісім       |
рын: банктерді, сақтан.|                  |бойынша),      |
дыру ұйымдарын, банк   |                  |Мемкірісмині,  |
қызметінің жекелеген   |                  |БҚҰК (келісім  |
түрлерін жүзеге асыра. |                  |бойынша)       |
тын ұйымдарды, бағалы  |                  |               |
қағаздар рыногына кәсі.|                  |               |
би қатысушыларды жетіл.|                  |               |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Банк жүйесін нығайту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.7. Эксимбанк пен |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV тоқсан
Халықтық Банкті қоспа. |Республикасының   |Ұлттық Банк    |
ғанда, банктерде акция.|Үкіметіне есеп    |(келісім       |
лардың мемлекеттік па. |                  |бойынша)       |
кеттерін жекешелендіру.|                  |               |
ді аяқтау              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.8. Екінші деңгей.|Қазақстан         |Қаржымині,     |IV тоқсан
дегі банктерде акция.  |Республикасының   |Ұлттық Банк    |
лардың мемлекеттік     |Үкіметіне есеп    |(келісім       |
пакеттерін сатудың     |                  |бойынша),      |
мүмкіндігін қарастыру  |                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Банктік емес қаржылық институттарды дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.2.9. Қазақстан     |Банктердің жинақ. |Еңбекәлеумет.  |IІІ тоқсан
Республикасының барлық |таушы зейнетақы   |мині, Ұлттық   |
азаматтары үшін әлеу.  |қорларының зейнет.|Банк (келісім  |
меттік дербес кодтар   |ақы төлеу жөнін.  |бойынша),      |
(ӘДК) беру туралы куә. |мемлекеттік орта. |Мемкірісмині   |
ліктерді бере бастау   |лықтың бірлескен  |               |
және СТН-дан (жеке     |бағдарламасы      |               |
тұлғалардың) ӘДК-ге    |                  |               |
көшу                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3. Салық-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет
тапшылығын инфляциясыз қаржыландыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Салықтық әкімгершілік реформасы
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.3.1. Совершенствовать Нормативные     Мингосдоходов,    Постоянно
нормативную базу по       правовые акты   Минфин
таможенному и налоговому
режимам
-----------------------------------------------------------------------
3.1.3.2. Создать          Постановление   Мингосдоходов,    II квартал
сопоставимую              Правительству   Агентства по
классификацию             Республики      статистике,
хозяйствующих субъектов   Казахстан       Минтрудсоцзащиты
(включающей в себя
налоговую,
статистическую,
юридическую и др.
классификации) в
целях перехода на
единую классификацию
----------------------------------------------------------------------
3.1.3.3. Проводить        Отчет           Мингосдоходов     Ежеквартально
мониторинг и анализ       Правительству
поступлений налогов по    Республики
крупным                   Казахстан
налогоплательщикам
республики
------------------------------------------------------------------------
3.1.3.4. Внедрить         Нормативные     Мингосдоходов,     III квартал
единую автоматизированную правовые акты   Минфин, Минтранском
систему организации                       и туризма
работы таможенных органов,
контроля доставки
таможенных грузов
-----------------------------------------------------------------------
Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр-регионы"
-----------------------------------------------------------------------
3.1.3.5. Совершенствовать Нормативные     Минфин, акимы     Постоянно
нормативную правовую базу правовые акты   областей и городов
по государственным                        Астаны и Алматы
финансам в части повышения
ответственности и
распределения полномочий
между центральными и
местными исполнительными
органами
-------------------------------------------------------------------------
Рационализация государственных расходов и переход на программный метод
формирования расходной части бюджета
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.6. Продолжать       Совместный      Минфин, акимы     IV квартал
постепенный переход к     отчет           областей и
2001 году на бюджетное                    городов Астаны
программирование при                      и Алматы,
формировании бюджетов                     Агентство по
всех уровней                              стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.7. Реализовать      Отчет           Минфин            IV квартал
проект "Модернизации      Правительству
Казначейства"             Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.8. Совершенствование Нормативные    Агентство по      Постоянно
нормативной правовой базы  правовые акты  госзакупкам
по вопросам
государственных закупок
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.9. Осуществлять     Отчет           Агентство по      I, III квартал
координацию, контроль и   Правительству   государственным
мониторинг                Республики      закупкам
государственных закупок,  Казахстан
осуществляемых за счет
средств государственного
бюджета
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.10. Внесение        Проект Закона   Агентство по      II квартал
изменений и дополнений    Республики      государственным
в Закон Республики        Казахстан       закупкам
Казахстан "О
государственных закупках"
---------------------------------------------------------------------------

3.1.3.1. Кеден және    |Нормативтік       |Мемкірісмині,  |Ұдайы
салық режимдері бойынша|құқықтық актілер  |Қаржымині      |
нормативтік базаны     |                  |               |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.2. Біркелкі сы.  |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині,  |II тоқсан
ныптауға көшу мақсатын.|ликасының Үкіметі.|Статистика     |
да шаруашылық жүргізуші|не есеп           |жөніндегі      |
субъектілердің (өзіне  |                  |агенттік,      |
салықтық, санақтық,    |                  |Еңбекәлеумет.  |
заңдық және басқа      |                  |мині           |
сыныптамаларды қамти.  |                  |               |
тын) салыстырмалы      |                  |               |
сыныптамасын жасау     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.3. Республиканың |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині   |Тоқсан сайын
ірі салық төлеушілері  |ликасының Үкіметі.|               |
бойынша салықтардың тү.|не есеп           |               |
сімдеріне мониторинг   |                  |               |
және талдама жасау     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.4. Кедендік ор.  |Нормативтік       |Мемкірісмині,  |ІІІ тоқсан
гандардың жұмысын ұйым.|құқықтық актілер  |Қаржымині,     |
дастырудың, кедендік   |                  |Көлікком және  |
жүк тасымалын бақылау. |                  |туризммині     |
дың біркелкі автомат.  |                  |               |
тандырылған жүйесін    |                  |               |
енгізу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
"Орталық-аймақтар" өзара қатынастарында бюджеттік реформа жүргізу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.5. Орталық және  |Нормативтік       |Қаржымині,     |Ұдайы
жергілікті атқарушы    |құқықтық актілер  |Облыстардың,   |
органдар арасында жа.  |                  |Астана және    |
уапкершілікті арттыру  |                  |Алматы қалала. |
және өкілеттіктерді    |                  |рының әкімдері |
бөлісу бөлігінде мем.  |                  |               |
лекеттік қаржылар бо.  |                  |               |
йынша нормативтік      |                  |               |
құқықтық базаны жетіл. |                  |               |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік шығыстарды ұтымды ету және бюджеттің шығыс бөлігін қаржылан.
дырудың бағдарламалық әдістемесіне көшу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.6. 2001 жылға    |                  |Қаржымині,     |IV тоқсан
дейін барлық деңгейдегі|                  |Облыстардың,   |
бюджеттерді қалыптасты.|                  |Астана және    |
ру кезінде бюджеттік   |                  |Алматы қалала. |
бағдарламалауға бірте- |                  |рының әкімдері,|
бірте көшуді жалғастыру|                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.7. "Қазынашылық. |Қазақстан         |Қаржымині      |IV тоқсан
ты жаңғырту" жобасын   |Республикасының   |               |
жүзеге асыру           |Үкіметіне есеп    |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.8. Мемлекеттік   |Нормативтік       |Мемлекеттік    |Ұдайы
сатып алу мәселелері   |құқықтық актілер  |сатып алу жө.  |
бойынша нормативтік    |                  |ніндегі агент. |
құқықтық базаны        |                  |тік            |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.9. Мемлекеттік   |Қазақстан         |Мемлекеттік    |І, ІІІ тоқсан
бюджеттің қаражаты     |Республикасының   |сатып алу жө.  |
есебінен жүзеге асыры. |Үкіметіне есеп    |ніндегі агент. |
латын мемлекеттік сатып|                  |тік            |
алуларды үйлестіруді,  |                  |               |
бақылауды және         |                  |               |
мониторингін жүзеге    |                  |               |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.10. Қазақстан    |Қазақстан         |Мемлекеттік    |ІІ тоқсан
Республикасының "Мемле.|Республикасы      |сатып алу жө.  |
кеттік сатып алу тура. |Заңының жобасы    |ніндегі агент. |
лы" Заңына өзгерістер  |                  |тік            |
мен толықтырулар енгізу|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.3.11. Создание        Постановление   Агентство по      В течение
региональных              Правительства   государственным   года
подразделений Агентства   Республики      закупкам
Республики Казахстан по   Казахстан
государственным закупкам
в областях и гг. Астаны
и Алматы по
регулированию процессов
государственных закупок
---------------------------------------------------------------------------
Формирование оптимального портфеля государственных обязательств и
повышение кредитного рейтинга страны
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.12. Реализовывать   Отчет            Минфин,          Ежеквартально
Программу                 Правительству    Агентство по
правительственного и      Республики       экономическому
гарантированного          Казахстан, копии планированию,
Правительством            -Агентству по    Нацбанк (по
заимствования на          экономическому   согласованию)
2000-2009 годы            планированию и
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.13. Реализовать     Отчет           Агентство по      IV квартал
Программу государственных Правительству   экономическому
инвестиций на 1999-2001   Республики      планированию,
годы                      Казахстан       Минфин,
Агентство по
стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.14. Подготовка       Отчет          Минэнерго,        IV квартал
и участие Республики       Правительству  индустрии и
Казахстан во всемирной     Республики     торговли
выставке "ЭКСПО 2000" в    Казахстан
городе Ганновере (Германия)
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4. Координация денежно-кредитной политики с налоговой
и бюджетной политикой и пенсионной реформой
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение эффективной координации госорганов, проводящих денежно-
кредитную и налоговую и бюджетную политики и пенсионную реформу
---------------------------------------------------------------------------
3.1.4.1. Провести         Аналитическая   Минтрудсоцзащиты  Ежеквартально
анализ функционирования   записка
накопительной пенсионной  Правительству
системы с разработкой     Республики
предложений по            Казахстан
совершенствованию
нормативно-правовой базы
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5. Укрепление платежного баланса
---------------------------------------------------------------------------
Улучшение структуры экспорта и импорта
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование форм и методов валютного регулирования
---------------------------------------------------------------------------

3.1.3.11. Облыстар мен |Қазақстан         |Мемлекеттік    |Жыл ішінде
Астана мен Алматы қала.|Республикасы      |сатып алу жө.  |
ларында Қазақстан      |Үкіметінің        |ніндегі агент. |
Республикасының мемле. |қаулысы           |тік            |
кеттік сатып алу жөнін.|                  |               |
дегі агенттігінің мем. |                  |               |
лекеттік сатып алу про.|                  |               |
цестерін реттеу жөнін. |                  |               |
дегі аймақтық бөлім.   |                  |               |
шелерін құру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік міндеттемелердің оңтайлы қоржынын қалыптастыру және елдің
несиелік рейтингін көтеру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.12. 2000-2009    |Қазақстан         |Мемлекеттік    |Тоқсан сайын
жылдарға арналған үкі. |Республикасының   |сатып алу жө.  |
меттік және үкімет     |Үкіметіне есеп,   |ніндегі агент. |
кепілдік берген қарыз  |көшірмесі Эконо.  |тік            |
алу бағдарламаны іске  |микалық жоспарлау |               |
асыру                  |жөніндегі агент.  |               |
|тікке және Страте.|               |
|гиялық жоспарлау  |               |
|және реформалар   |               |
|жөніндегі агент-ке|               |
|(келісім бойынша) |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.13. 1999-2001    |Қазақстан         |Экономикалық   |IV тоқсан
жылдарға арналған мем. |Республикасының   |жоспарлау жө.  |
лекеттік инвестициялар |Үкіметіне есеп    |ніндегі агент. |
бағдарламаларын іске   |                  |тік, Қаржымині,|
асыру                  |                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар     |
|                  |жөніндегі агент|
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша)       |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.3.14. Қазақстан    |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
Республикасының Ганно. |Республикасының   |индустрия және |
вер (Германия) қаласын.|Үкіметіне есеп    |саудамині      |
дағы "ЭКСПО-2000" дү.  |                  |               |
ниежүзілік көрмесіне   |                  |               |
дайындалуы және қатысуы|                  |               |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4. Ақша-несие саясатын салық және бюджет саясатымен және зейнетақы
реформасымен үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Ақша-несие және салық пен бюджет саясатын және зейнетақы реформасын
жүргізуші меморгандардың тиімді үйлестірілуін қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.4.1. Нормативтік   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан сайын
құқықтық базаны жетіл. |Республикасының   |мині           |
діру жөніндегі ұсыныс. |Үкіметіне талдама |               |
тарды ескере отырып    |жазба             |               |
жинақтаушы зейнетақы   |                  |               |
жүйесінің жұмыс істеуі.|                  |               |
не талдау жасау        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5. Төлем балансын нығайту
_______________________|__________________|_______________|______________
Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
Валюталық реттеудің нысандары мен әдістерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.5.1. Совершенствовать Нормативные     Нацбанк (по       Постоянно
нормативную правовую базу правовые акты   согласованию)
в области валютного
регулирования
---------------------------------------------------------------------------
Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.2. Провести анализ  Аналитическая   Нацбанк (по       I квартал
структуры притока         записка         согласованию)
иностранного капитала     Правительству
Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.3. Оптимизировать    Отчет           Нацбанк (по     Ежеквартально
структуру золотовалютных   Правительству   согласованию),
резервов Нацбанка, исходя  Республики      Минфин
из состояния международных Казахстан
финансовых рынков и
внешних обязательств
государства
--------------------------------------------------------------------------
3.1.5.4. Проводить        Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
активную политику         Правительству   согласованию)
управления                Республики
международными резервами  Казахстан
Нацбанка
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.5. Использовать     Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
производные финансовые    Правительству   согласованию)
инструменты в управлении  Республики
международными резервами  Казахстан
Нацбанка
---------------------------------------------------------------------------
3.1.5.6. Осуществлять     Отчет           Нацбанк (по       Ежеквартально
мониторинг и анализ       Правительству   согласованию),
состояния                 Республики      Минфин
международных финансовых  Казахстан и
рынков                    копия -
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
Осуществление политики обменного курса тенге, способствующего укреплению
платежного баланса
---------------------------------------------------------------------------
Совершенствование статистической базы составления платежного баланса
и формирования оценки внешнего долга
---------------------------------------------------------------------------

3.1.5.1. Валюталық     |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
реттеу саласында норма.|құқықтық актілер  |(келісім       |
тивтік құқықтық базаны |                  |бойынша)       |
жетілдіру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ағымдағы шот тапшылығын қаржыландырудың ұтымды құрылымы
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.2. Шетел капиталы|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |І тоқсан
ағымының құрылымына    |Республикасының   |(келісім       |
талдау жасау           |Үкіметіне талдама |бойынша)       |
|жазба             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.3. Халықаралық   |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
қаржы рыноктарының жай-|Республикасының   |(келісім       |
күйін және мемлекеттің |Үкіметіне есеп    |бойынша),      |
сыртқы міндеттемелерін |                  |Қаржымині      |
ескере отырып, Ұлттық  |                  |               |
банктің алтын-валюта   |                  |               |
резервтерінің құрылымын|                  |               |
оңтайландыру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.4. Ұлттық банктің|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
халықаралық резервтерін|Республикасының   |(келісім       |
басқаруда белсенді     |Үкіметіне есеп    |бойынша)       |
саясат жүргізу         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.5. Ұлттық банктің|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
халықаралық резервтерін|Республикасының   |(келісім       |
басқаруда еркін қаржы. |Үкіметіне есеп    |бойынша)       |
лық құралдарды пайдала.|                  |               |
ну                     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.1.5.6. Халықаралық   |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
қаржылық рыноктардың   |Республикасының   |(келісім       |
жай-күйіне мониторинг  |Үкіметіне есеп,   |бойынша),      |
пен талдаманы жүзеге   |Стратегиялық жос. |Қаржымині      |
асыру                  |парлау жөніндегі  |               |
|агенттік          |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Теңгенің төлем балансын нығайтуға көмектесетін алмасу бағамы саясатын
жүзеге асыру
Төлем балансын құрудың және сыртқы борышты бағалауды қалыптастырудың
статистикалық базасын жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________

3.1.5.7. Мониторинг       Аналитическая   Нацбанк (по     Ежеквартально
внешних обязательств,     записка         согласованию)
не обеспеченных           Правительству
государственными          Республики
гарантиями                Казахстан, копия -
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
3.2. Открытая рыночная экономика и свободная торговля
Цель: завершить в основном структурные реформы в экономике
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.2.1. Завершение в основном приватизации и
демонополизации экономики
------------------------------------------------------------------------
Завершение в основном демонополизации экономики
Стимулирование добросовестной конкуренции и жесткого контроля
за деятельностью естественных монополий
------------------------------------------------------------------------
3.2.1.1. Реализовывать     Отчет             Минфин,       Ежеквартально
Программу приватизации и   Правительству     Мингосдоходов
повышения эффективности    Республики
управления                 Казахстан,
государственным            копии - Агентству
имуществом на              по экономическому
1999-2000 годы             планированию и
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
------------------------------------------------------------------------
3.2.1.2. Реализовать       Отчет            Агентство по   III квартал
программу                  Правительству    регулированию
демонополизации РГП        Республики       естественных
"Казакстан темiр жолы"     Казахстан        монополий и
защите
конкуренции
-------------------------------------------------------------------------
3.2.1.3. Реализовать       Отчет            Агентство по    IV квартал
программу                  Правительству    регулированию
демонополизации ОАО        Республики       естественных
"Казахтелеком"             Казахстан        монополий и
защите
конкуренции
--------------------------------------------------------------------------

3.1.5.7. Мемлекеттік   |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан сайын
кепілдікпен қамтамасыз |Республикасының   |(келісім       |
етілмеген сыртқы мін.  |Үкіметіне талдама |бойынша)       |
деттемелердің монито.  |жазба             |               |
рингі                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2. Ашық рыноктық экономика және еркін сауда
Мақсаты: Экономикадағы құрылымдық реформаларды негізінен аяқтау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.2.1. Экономиканы жекешелендіруді және монополиясыздандыруды
негізінен аяқтау
_______________________|__________________|_______________|______________
Монополиясыздандыруды негізінен аяқтау
Адал бәсекелестікті ынталандыру және табиғи монополиялардың қызметін
қатаң бақылау
__________________________________________________________________________
3.2.1.1. Жекешелендіру |Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |Тоқсан сайын
бағдарламасын іске асы.|ликасының         |Мемкірісмині   |
ру және 1999-2000 жыл. |Үкіметіне есеп,   |               |
дарға арналған мемле.  |көшірмелері       |               |
кеттік мүлікті басқару.|Экономикалық жос. |               |
дың тиімділігін арттыру|парлау жөніндегі  |               |
|агенттікке және   |               |
|Экономикалық жос. |               |
|парлау және рефор.|               |
|малар жөніндегі   |               |
|агенттікке        |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.1.2. "Қазақстан    |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІІ тоқсан
темір жолы" РМК-ын мо. |ликасының         |лияларды рет.  |
нополиясыдандыру бағ.  |Үкіметіне есеп    |теу және бәсе. |
дармаламасын іске асыру|                  |кені қорғау    |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.1.3. "Қазақтелеком"|Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІV тоқсан
ААҚ-ын монополиясыздан.|ликасының         |лияларды рет.  |
дыру бағдарламасын     |Үкіметіне есеп    |теу және бәсе. |
іске асыру             |                  |кені қорғау    |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.2.1.4. Реализовать       Отчет            Агентство по      II квартал
Концепцию по               Правительству    регулированию
регулированию              Республики       естественных
естественных монополий в   Казахстан        монополий и
Республике Казахстан на                     защите
1999-2000 годы                              конкуренции
---------------------------------------------------------------------------
3.2.1.5. Реализовать      Отчет           Агентство по      II квартал
Закон Республики          Правительству   регулированию
Казахстан "О              Республики      естественных
недобросовестной          Казахстан       монополий и
конкуренции"                              защите
конкуренции
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование развития рыночной инфраструктуры
---------------------------------------------------------------------------
3.2.2. Рост внешней торговли с улучшением структуры и географии
экспорта и импорта
--------------------------------------------------------------------------
Приведение законодательства в соответствии с требованиями ВТО и
вступление в ВТО
--------------------------------------------------------------------------
3.2.2.1. Подготовить      Отчет           Минэнерго,        В течение
материалы по              Правительству   индустрии и       года
вступлению Республики     Республики      торговли,
Казахстан в ВТО и         Казахстан по    Минфин
проведение много- и       результатам
двусторонних переговоров  переговоров
---------------------------------------------------------------------------
3.2.2.2. Проведение       Протоколы       Минэнерго,        В течение
совместных консультаций   проведения      индустрии и       года
со странами Таможенного   консультаций    торговли,
Союза по вступлению в ВТО                 Минфин
--------------------------------------------------------------------------
Гармонизация внешнеторгового законодательства в рамках Таможенного
Союза, Центральноазиатского союза и СНГ
--------------------------------------------------------------------------
3.2.2.3. Провести работу  Постановление   Минэнерго,     Согласно
над унификацией общих     Правительства   индустрии и    плану работы
таможенных тарифов        Республики      торговли,      Интеграционного
государств-участников     Казахстан       Минфин         Комитета
соглашения о Таможенном
Союзе
--------------------------------------------------------------------------
Упорядочение процедур, связанных с ведением внешней торговли, особенно
в части ввоза капитальных товаров
---------------------------------------------------------------------------

3.2.1.4. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІ тоқсан
Республикасында 1999-  |ликасының         |лияларды рет.  |
2000 жылдарға арналған |Үкіметіне есеп    |теу және бәсе. |
табиғи монополияларды  |                  |кені қорғау    |
реттеу жөніндегі тұжы. |                  |жөніндегі      |
рымдаманы іске асыру   |                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.1.5. "Теріс пиғил. |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІ тоқсан
ды бәсекелестік туралы"|ликасының         |лияларды рет.  |
Қазақстан Республикасы.|Үкіметіне есеп    |теу және бәсе. |
ның Заңын іске асыру   |                  |кені қорғау    |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Нарықтық инфрақұрылымды дамытуды ынталандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2. Экспорт пен импорттың географиясын жақсарта отырып сыртқы сауданы
өркендету
_______________________|__________________|_______________|______________
Заңдарды ДСҰ талаптарына сәйкес келтіру және ДСҰ-ға кіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.1. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Жыл ішінде
Республикасының ДСҰ-ға |ликасының
|индустрия және |
кіруі жөніндегі мате.  |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
риалдарды дайындау және|                  |Қаржымині      |
бір және екі жақты     |                  |               |
келіссөздер жүргізу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.2. Кеден Одағы   |Консультация      |Энергетика,    |Жыл ішінде
елдерімен ДСҰ-ға кіруі |жүргізудің        |индустрия және |
жөнінде бірлескен кон. |хаттамасы         |саудамині,     |
сультациялар жүргізу   |                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
Кеден Одағы,, Орталық Азия одағы және ТМД шеңберінде сыртқы сауда заңдарын
үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.3. Кеден Одағы   |Қазақстан         |Энергетика,    |Интеграциялық
туралы келісімге қаты. |Республикасы      |индустрия және |комитет
сушы мемлекеттердің    |Үкіметінің        |саудамині,     |жұмысының
жалпы кедендік тариф.  |қаулысы           |Қаржымині      |жоспарына
терін біркелкілендіру  |                  |               |сәйкес
жөнінде жұмыс жүргізу  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Сыртқы сауданы жүргізуге байланысты әсіресе күрделі тауарларды әкелу бөлі.
гіндегі рәсімдерді реттеу
_______________________|__________________|_______________|______________

3.2.2.4. Анализировать    Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
товарные рынки и          Правительству   индустрии и
разработать комплекс      Республики      торговли,
мероприятий по защите     Казахстан       Минфин
внутреннего рынка
---------------------------------------------------------------------------
3.2.2.5. Направить        Отчеты          МИД, Минэнерго,   Ежеквартально
деятельность совместных   Правительству   индустрии и
межправительственных      Республики      торговли и
комиссий на активизацию   Казахстан       другие
двустороннего                             заинтересованные
сотрудничества в                          министерства и
соответствии с                            агентства
приоритетами развития
торгово-экономических
связей Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.2.3. Усиление государственного контроля на отдельных рынках
при ограничении государственного регулирования на других рынках
---------------------------------------------------------------------------
3.2.3.1. Продолжить       Отчеты          Агентство по      Ежеквартально
реформу жилищно-          Правительству   регулированию
коммунальной сферы в      Республики      естественных
1999 году                 Казахстан       монополий и
защите
конкуренции
---------------------------------------------------------------------------
Ограничение государственного регулирования на демонополизированных рынках
--------------------------------------------------------------------------
3.3. Преобладающий частный сектор
Цель: добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!

3.2.2.4. Тауар рынок.  |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан сайын
торын талдау және ішкі |Республикасының   |индустрия және |
рынокты қорғау жөнінде.|Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
гі іс-шаралар кешенін  |                  |Қаржымині      |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.2.5. Бірлескен     |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |Тоқсан сайын
Үкіметаралық комиссия. |Республикасының   |Энергетика,    |
лардың қызметін Қазақ. |Үкіметіне есеп    |индустрия және |
стан Республикасының   |                  |саудамині,     |
сауда-экономикалық бай.|                  |басқа да мүдде.|
ланыстарын дамытудың   |                  |лі министрлік. |
басымдықтарына сәйкес  |                  |тері мен агент.|
екіжақты ынтымақтастық.|                  |тіктер         |
ты жандандыруға бағыт. |                  |               |
тау                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.3. Бас рыноктарда мемлекеттік реттеудің шектелген жағдайында
жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.2.3.1. 1999 жылы     |Қазақстан         |Табиғи монопо. |Тоқсан сайын
түрғын үй коммуналдық  |Республикасының   |лияларды рет.  |
саласында реформаны    |Үкіметіне есеп    |теу және бәсе. |
жалғастыру             |                  |кені қорғау    |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Монополиясыздандырылған рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3. Басымдықты жеке меншік сектор
Мақсаты: Жалпы ішкі өнімдегі жеке меншік сектордың үлесін ұлғайтуға
және жұмыспен қамтамасыз етуге қол жеткізу, сондай-ақ өндірісті
диверсификациялау үшін негіздер жасау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.2.1. Экономиканы жекешелендіруді және монополиясыздандыруды
негізінен аяқтау
_______________________|__________________|_______________|______________
Монополиясыздандыруды негізінен аяқтау
_________________________________________________________________________

3.3.1. Создание условий для доступа компаний к финансовым ресурсам
----------------------------------------------------------------------
Развитие фондового рынка Казахстана
----------------------------------------------------------------------
3.3.1.1. Реализовать      Доклад          НКЦБ (по          Ежеквартально
Программу развития рынка  Президенту      согласованию)
ценных бумаг Республики   Республики
Казахстан на 1999-2000    Казахстан,
годы                      копии -
Правительству
и Агентству по
экономическому
планированию
--------------------------------------------------------------------------
Совершенствование форм и методов финансирования частного сектора
-------------------------------------------------------------------------
3.3.2. Инициирование и поддержание диалога между
государством и частным сектором
-------------------------------------------------------------------------
Проведение регулярных встреч представителей частного бизнеса и
Правительства
---------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1. Проводить два    Решение         Агентство по      II, IV кварталы
раза в год                Форума          поддержке малого
Республиканский Форум                     бизнеса, Совет
предпринимателей с                        Форума
участием исполнительной                   предпринимателей
власти в целях принятия                   Казахстана (по
совместного документа по                  согласованию)
вопросам развития
частного бизнеса
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3. Стимулирование привлечения иностранных инвестиций и
продвижение казахстанских товаров на новые рынки
---------------------------------------------------------------------------
Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением
современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков
---------------------------------------------------------------------------
3.3.3.1. Реализовать      Отчет           Агентство по      Ежеквартально
Программу привлечения     Правительству   инвестициям
прямых инвестиций в       Республики
Республике Казахстан на   Казахстан, копии
период 1999-2000 гг.      -Агентству по
экономическому
планированию и
Агентству по
стратегическому
планированию и
реформам
---------------------------------------------------------------------------
Изучение конъюнктуры зарубежных товарных рынков
---------------------------------------------------------------------------
Государственная информационная поддержка продвижения казахстанских
товаров за рубежом
---------------------------------------------------------------------------

3.3.1. Компаниялардың қаржылық ресурстарға жіберілуі үшін жағдайлар
жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақстанның қор рыногын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.1.1. Қазақстан     |Қазақстан         |БҚҰК (келісім  |Тоқсан сайын
Республикасының бағалы |Республикасының   |бойынша)       |
қағаздар рыногын дамы. |Президентіне      |               |
тудың 1999-2000 жылдар.|баяндама, көшірме.|               |
ға арналған бағдарла.  |сі Экономикалық   |               |
масын іске асыру       |жоспарлау жөнін.  |               |
|дегі агенттікке   |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке меншік секторды қаржыландырудың нысандары меп әдістерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.2. Мемлекет пен жеке меншік сектор арасындағы диалогқа бастама
жасау және қолдау
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке меншік бизнес пен Үкімет өкілдерінің тұрақты кездесулерін өткізіп
тұру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.2.1. Жеке бизнесті |Форумның шешімі   |Шағын бизнесті |ІІ, IV тоқсан
дамыту мәселелері жө.  |                  |қолдау жөнінде.|
ніндегі бірлескен құ.  |                  |гі агенттік,   |
жатты қабылдау мақса.  |                  |Қазақстан      |
тында атқарушы өкіметті|                  |кәсіпкерлері   |
қатыстыра отырып жылына|                  |форумның кеңесі|
екі рет Кәсіпкерлердің |                  |(келісім       |
республикалық форумын  |                  |бойынша)       |
өткізіп отыру          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3. Шетелдік инвестицияларды тартуды ынталандыру және қазақстандық
тауарларды жаңа рыноктарға тарату
_______________________|__________________|_______________|______________
Осы заманғы технологияларды, басқару және маркетинг дағдыларын енгізумен
жүргізілетін тікелей инвестициялардың ағынын ынталандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.3.3.1. Қазақстан     |Қазақстан         |Инвестициялар  |Тоқсан сайын
Республикасында 1999-  |Республикасының   |жөніндегі      |
2000 жылдар кезеңінде  |Үкіметіне есеп,   |агенттік       |
тікелей инвестицияларды|Экономикалық      |               |
тарту бағдарламасын    |жоспарлау жөнінде.|               |
іске асыру             |гі агенттігі және |               |
|Стратегиялық      |               |
|жоспарлау және    |               |
|реформалар        |               |
|жөніндегі         |               |
|агенттік          |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Шетелдік тауар рыноктарының коньюктурасын зерделеу
Қазақстандық тауарлардың шетелге таралуын мемлекеттік ақпараттық қолдау
_______________________|__________________|_______________|______________

3.4. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.4.1. Создание благоприятных условий для накопления
капитала
------------------------------------------------------------------------
Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики,
стимулирующей накопление капитала
------------------------------------------------------------------------
3.4.2. Формирование высокого инвестиционного рейтинга
Казахстана
------------------------------------------------------------------------
Развитие международной информационной кампании "Инвестирование
в Казахстан"
-------------------------------------------------------------------------
3.4.2.1. Наладить         Публикации в    Минкультуры,      Ежеквартально
регулярные связи          СМИ, отчет      информации и
Правительства Республики  Правительству   общественного
Казахстан со СМИ          Республики      согласия
Республики Казахстан      Казахстан
и зарубежных стран
в целях освещения
его деятельности
-------------------------------------------------------------------------
3.4.2.2. Подготовить и    Международный   Агентство по      II квартал
провести Алматинский      форум           инвестициям,
инвестиционный саммит                     МИД
---------------------------------------------------------------------------
3.4.2.3. Активизировать   Отчет           МИД, Агентство    1 раз в 2
деятельность по           Правительству   по инвестициям     месяца
привлечению инвестиций    Республики
в экономику страны из     Казахстан
стран-доноров (США,
Япония, стран Западной
Европы и Персидского
залива)
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.4. Привлечь гранты  Отчет           МИД, аким         II, IV квартал
и инвестиции на           Правительству   города Астаны
строительство объектов    Республики
в Астане (Дворец          Казахстан
Президента, здание
Сената, Дипломатический
квартал, Дом приемов МИД
Республики Казахстан,
торгово-выставочный центр)
------------------------------------------------------------------------

3.4. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсат: Одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.4.1. Капитал жинақтау үшін қолайлы жағдайлар жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Капитал жинақтауды ынталандыратын ақша-несие және салық-бюджет саясатын
жүргізу
_________________________________________________________________________
3.4.2. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
"Қазақстандағы инвестициялау" халықаралық ақпараттық науқанын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.1. Қазақстан     |БАҚ-да жариялау,  |Мәдениетақпа.  |Тоқсан сайын
Республикасы Үкіметінің|Қазақстан         |ратмині        |
қызметін жариялап отыру|Республикасының   |               |
мақсатында, Қазақстан  |Үкіметіне есеп    |               |
Республикасының және   |                  |               |
шет елдердің бұқаралық |                  |               |
ақпарат құралдарымен   |                  |               |
оның тұрақты байланысын|                  |               |
орнықтыру              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.2. Алматы инвес. |Халықаралық форум |Инвестициялар  |ІІ тоқсан
тициялық саммитін      |                  |жөніндегі      |
дайындау және өткізу   |                  |агенттік,      |
|                  |Сыртқыісмині   |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.3. Ел экономика. |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |2 айда 1 рет
сына донор елдердің    |Республикасының   |Инвестициялар  |
(АҚШ, Жапония, Батыс   |Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |
Еуропа, Парсы шығанағы |                  |агенттік       |
елдері) инвестицияларын|                  |               |
тарту жөніндегі қызмет.|                  |               |
ті жандандыру          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.4. Астанадағы    |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ, IV тоқсан
объектілердің (Прези.  |Республикасының   |Астана қаласы. |
дент сарайы, Сенат     |Үкіметіне есеп    |ның әкімі      |
ғимараты, Дипломатия.  |                  |               |
лық махалла, Қазақстан |                  |               |
Республикасы СІМ қабыл.|                  |               |
даулар үйі, Сауда-көрме|                  |               |
орталығы) құрылысына   |                  |               |
гранттар мен инвести.  |                  |               |
ияларды тарту          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.4.2.5. Провести         План,           Агентство по      I квартал
информационную работу по  утвержденный    инвестициям,
презентации               постановлением  МИД, Агентство
инвестиционных            Правительства   по
возможностей Республики   Республики      экономическому
Казахстан                 Казахстан       планированию,
Минфин
---------------------------------------------------------------------------
Формирование государственной политики взаимодействия Правительства с
транснациональными корпорациями
--------------------------------------------------------------------------
3.4.2.6. Обеспечение и     Заседание      Агентство         II, IV квартал
развитие деятельности      Совета         по инвестициям,
Совета иностранных         иностранных    МИД, Минфин,
инвесторов при Президенте  инвесторов при Минюст
Республики Казахстан и его Президенте
совместных рабочих групп   Республики
Казахстан
-------------------------
--------------------------------------------------
3.5. Диверсификация
3.5.1. Промышленная политика
Цель: создание условий для приоритетного развития предприятий отраслей,
обеспечивающих потребности внутреннего рынка. Стимулирование развития
экспортного потенциала
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.1.1. Опережающее развитие
минерально-сырьевой базы
----------------------------------------------------------------------
Введение новых мощностей на действующих месторождениях
---------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.1. Разработать    Протокольное    Минэнерго,        III квартал
предложения по Схеме      решение         индустрии и
развития и размещения     Правительства   торговли, с
производительных сил до   Республики      участием
2015 года                 Казахстан       заинтересованных
министерств и
агентств
--------------------------------------------------------------------------

3.4.2.5. Қазақстан     |Қазақстан         |Инвестициялар  |І тоқсан
Республикасы инвести.  |Республикасы      |жөніндегі      |
циялық мүмкіндіктерінің|Үкіметінің        |агенттік,      |
тұсаукесерлері жөнінде |қаулысымен        |Сыртқыісмині,  |
ақпараттық жұмыс жүргі.|бекітілген жоспар |Экономикалық   |
зу                     |                  |жоспарлау      |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік,      |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
Үкіметтің ұлтаралық корпорациялармен өзара іс-қимылының мемлекеттік
саясатын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.4.2.6. Қазақстан     |Қазақстан         |Инвестициялар  |І, IV тоқсан
Республикасы Прези.    |Республикасы      |жөніндегі      |
дентінің жанындағы     |Президентінің     |агенттік,      |
Шетелдік инвесторлар   |жанындағы Шетелдік|Сыртқыісмині,  |
кеңесінің және олардың |инвесторлар кеңе. |Қаржымині,     |
біріккен жұмысшы топ.  |сінің мәжілісі    |Әділетмині     |
тарының қызметін       |                  |               |
қамтамасыз ету және    |                  |               |
дамыту                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5. Диверсификациялау
3.5.1. Өнеркәсіп саясаты
Мақсаты: Ішкі рыноктың тұтынысын қамтамасыз ететін салалардың
кәсіпорындарын басым дамыту, экспорттық әлеуеттің дамуын ынталандыру үшін
жағдайлар жасау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.1.1. Минералдық шикізат базасын озық дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Жұмыс істеп тұрған кен орындарында жаңа қуаттарды іске қосу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.1. 2015 жылға  |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІІІ тоқсан
дейінгі өндіргіш күш.  |Республикасы      |дустрия және   |
терді дамыту мен орна. |Үкіметінің        |саудамині, мүд.|
ластарудың схемасы бой.|хаттамалық шешімі |делі министр.  |
ынша ұсыныстар әзірлеу |                  |ліктер мен ве. |
|                  |домстволардың  |
|                  |қатысуымен     |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.1.1.2. Разработать    Протокольное    Минэнерго,        IV квартал
предложения по            решение         индустрии и
региональной              Правительства   торговли, с
экономической и           Республики      участием
промышленной политики     Казахстан       заинтересованных
до 2005 года                              министерств и
агентств
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.3. Исследовать    Протокольное    Минэнерго,        IV квартал
состояние и предложение   решение         индустрии и
по повышению              Правительства   торговли, с
конкурентоспособности     Республики      участием
продукции обрабатывающей  Казахстан       заинтересованных
промышленности страны на                  министерств и
внешнем и внутреннем                      агентств
рынках
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.4. Разработать    Постановление   Минэнерго,        II квартал
новую Концепцию           Правительства   индустрии и
Мобилизационной           Республики      торговли
подготовки                Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.5. Выполнить      Отчет           Минэнерго,        IV квартал
программы развития        Правительству   индустрии и
предприятий ЗАО           Республики      торговли, НАК
"НАК Казатомпром" на      Казахстан       "Казатомпром"
1999-2000 годы
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.6. Выполнить      Отчет           Минэнерго,        IV квартал
производственную          Правительству   индустрии и
и инвестиционную          Республики      торговли, АО
программы развития АО     Казахстан       "KEGOC"
"KEGOC"
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.7. Выполнить      Отчет           Минэнерго,        IV квартал
производственно-          Правительству   индустрии и
инвестиционную программу  Республики      торговли, ННК
ННК "Казахойл" на         Казахстан       "Казахойл"
1999-2000 годы
------------------------------------------------------------------------
3.5.1.1.8. Выполнить      Отчет           Минэнерго,        IV квартал
программу развития        Правительству   индустрии и
трубопроводного           Республики      торговли,
транспорта ЗАО НКТН       Казахстан       ЗАО НКТН
"КазТрансОйл" на                          "КазТрансОйл"
1998-2000 годы
------------------------------------------------------------------------

3.5.1.1.2. 2005 жылға  |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІV тоқсан
дейінгі аймақтық эко.  |Республикасы      |дустрия және   |
номикалық және өнеркә. |Үкіметінің        |саудамині, мүд.|
сіп саясаты бойынша    |хаттамалық шешімі |делі министр.  |
ұсыныстар әзірлеу      |                  |ліктер мен ве. |
|                  |домстволардың  |
|                  |қатысуымен     |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.3. Елдің өңдеу.|Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІV тоқсан
ші өнеркәсібі өнімдері.|Республикасы      |дустрия және   |
нің сыртқы және ішкі   |Үкіметінің        |саудамині, мүд.|
рыноктардағы бәсекелес.|хаттамалық шешімі |делі министр.  |
тік қабылетін арттыру  |                  |ліктер мен ве. |
жөніндегі жағдай мен   |                  |домстволардың  |
ұсынысты зерттеу       |                  |қатысуымен     |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.4. Жұмылдыру   |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІІ тоқсан
дайындығының жаңа тұжы.|Республикасы      |дустрия және   |
рымдамасын әзірлеу     |Үкіметінің        |саудамині      |
|қаулысы           |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.5. "Қазатом.   |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІV тоқсан
өнеркәсіп ҰАК" ЖАҚ     |Республикасының   |дустрия және   |
кәсіпорындарын дамыту. |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
дың 1999-2000 жылдарға |                  |"Қазатомөнер.  |
арналған бағдарламасын |                  |кәсіп" ҰАК     |
орындау                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.6. "KEGOC" ҰАК |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІV тоқсан
өнеркәсіптік және ин.  |Республикасының   |дустрия және   |
вестициялық даму бағ.  |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
дарламаларын орындау   |                  |"КЕGОС" ҰАК    |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.7. "Қазақойл"  |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІV тоқсан
ҰМК 1999-2000 жылдарға |Республикасының   |дустрия және   |
арналған өндірістік    |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
инвестициялық бағдар.  |                  |"Қазақойл" ҰМК |
ламасын орындау        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.1.8. "ҚазТранс.  |Қазақстан         |Энергетика, ин.|ІV тоқсан
Ойл" МТҰК ЖАҚ 1998-2000|Республикасының   |дустрия және   |
жылдарға арналған құбыр|Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
желісі көлігін дамыту  |                  |"ҚазТрансОйл"  |
бағдарламасын орындау  |                  |ҰМК ЖАҚ        |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.1.2. Реконструкция горно-металлургического комплекса
(цветная и черная металлургия)
-----------------------------------------------------------------------
Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку
отходов и техногенных месторождений
---------------------------------------------------------------------
3.5.1.2.1. Организовать   Программа,      Минприроды        IV квартал
поисково-оценочные работы утвержденная    и охраны
на территории Республики  Министром       окружающей
Казахстан на                              среды
титаномагниевое сырье и
разведочные работы
на месторождении титана
Бектемир
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.2.2. Организовать   Программа,      Министерство      IV квартал
поисково-оценочные и      утвержденная    природных
геологоразведочные работы Министром       ресурсов и
на территории республики                  охраны
с целью обнаружения                       окружающей среды
высокорентабельных
конкурентоспособных
месторождений меди,
свинца, цинка, золота,
титана, никеля, кобальта,
бокситов и редкоземельных
металлов
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,
нефтехимической и химической отраслей
-------------------------------------------------------------------------
Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых ресурсо- и
энергосберегающих технологий, расширение научно-исследовательской
деятельности и создание информационных систем
-------------------------------------------------------------------------
Нефтегазоперерабатывающая отрасль
-------------------------------------------------------------------------
3.5.1.3.1. Реализовать    Отчет           Минздрав,         Ежеквартально
Государственную программу Правительству   образования и
развития фармацевтической Республики      спорта, Миннауки
и медицинской             Казахстан       и высшего
промышленности Республики                 образования,
Казахстан в объеме,                       Минэнерго,
предусмотренном на 1999 год               индустрии и
торговли
-------------------------------------------------------------------------

3.5.1.2. Кен-металлургия кешенін (түсті және қара металлургия)
қайта құру
_______________________|__________________|_______________|______________
Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, ұқсатуға қалдықтар мен техногендік
кен орындарын тарту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.2.1. Қазақстан   |Министрлік бекіт. |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
Республикасының аума.  |кен бағдарлама    |тар және қорша.|
ғында титан-магний ши. |                  |ған ортаны     |
кізатын іздестіру және |                  |қорғаумині     |
бағалау жұмыстарын мен |                  |               |
Бектемір титан кен ор. |                  |               |
нында барлау жұмыстарын|                  |               |
ұйымдастыру            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.2.2. Республика  |Министрлік бекіт. |Табиғи ресурс. |ІV тоқсан
аумағында мыстың, қор  |кен бағдарлама    |тар және қорша.|
ғасынның, мырыштың,    |                  |ған ортаны     |
алтынның, титанның,    |                  |қорғаумині     |
никельдің, кобальттың, |                  |               |
бокситтер мен сирек    |                  |               |
кездесетін металдардың |                  |               |
тиімділігі, бәсекелес. |                  |               |
тік қабілеті жоғары кен|                  |               |
орындарын табу мақса.  |                  |               |
тындағы іздестіру-баға.|                  |               |
лау және геологиялық   |                  |               |
барлау жұмыстарын      |                  |               |
ұйымдастыру            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.3. Мұнай өңдеу, мұнайгаз химия және химия салаларын дамытуды
жеделдету
_______________________|__________________|_______________|______________
Озық ресурстық және энергия үнемдеу технологияларының бәсекелестік
қабілетін арттыру және өндіріске енгізу, ғылыми зерттеу қызметін кеңейту
және ақпараттық жүйелер құру
_______________________|__________________|_______________|______________
Мұнайгаз өңдеу саласы
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.3.1. Қазақстан   |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
Республикасында 1999   |Республикасының   |тау, білім     |
жылға көзделген көлемде|Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
Фармацевтика және ме.  |                  |Ғылым, жоғары  |
дицина өнеркәсібін     |                  |біліммині,     |
дамытудың мемлекеттік  |                  |Энергетика,    |
бағдарламасын іске     |                  |индустрия және |
асыру                  |                  |саудамині      |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.1.3.2. Начать         Отчет           Минэнерго,        II квартал
реконструкцию Атырауского Правительству   индустрии и
нефтеперерабатывающего    Республики      торговли, ННК
завода на основании       Казахстан       "Казахойл"
экспертизы ТЭО
реконструкции
--------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4. развитие машиностроительных производств,
ориентированных на нужды отечественных производителей
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4.1. Проводить      Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
мониторинг                Правительству   индустрии и
производственного,        Республики      торговли,
финансово-экономического  Казахстан       Мингосдоходов,
состояния крупнейших                      Агентство по
промышленных предприятий                  статистике,
Минприродных
ресурсов и охраны
окружающей среды,
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4.2. Реализовать    Отчет           Минэнерго,        IV квартал
Государственную программу Правительству   индустрии и
развития                  Республики      торговли,
машиностроительного       Казахстан       Мингосдоходов,
комплекса Республики                      Миннауки и
Казахстан на 1999-2000                    высшего
годы                                      образования,
Министерство
сельского
хозяйства
---------------------------------------------------------------------------
3.5.1.4.3. Разработать    Программа,      Минэнерго,        III квартал
модельное соглашение      утвержденная    индустрии и
между управляющими        министрами      торговли,
компаниями и                              Минтрудсоцзащиты,
Правительством                            Минприродных
Республики Казахстан                      ресурсов и
охраны окружающей
среды, Агентство
по стратегическому
планированию и
реформам (по
согласованию),
управляющие
компании (по
согласованию),
Агентство по
инвестициям
--------------------------------------------------------------------------

3.5.1.3.2. Қайта жоба. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ тоқсан
лау ТЭН сараптамасы не.|Республикасының   |индустрия және |
гізінде Атырау мұнай   |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
өңдеу зауытын қайта    |                  |"Қазақойл" ҰМК |
құруды бастау          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.4. Отандық өндірісшілердің мұқтаждарына бағдарланған
машина жасау өндірісін дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.4.1. Аса ірі     |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан сайын
өнеркәсіп орындарының  |Республикасының   |индустрия және |
өндірістік, қаржы-эко. |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
номикалық жай-күйінің  |                  |Мемкірісмині,  |
мониторингін жүргізу   |                  |Статистика     |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік, Таби.|
|                  |ғи ресурстар   |
|                  |және қоршаған  |
|                  |ортаны қорғау. |
|                  |мині, Облыстар,|
|                  |Астана және    |
|                  |Алматы қалала. |
|                  |рының әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.4.2. Қазақстан   |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
Республикасының машина |Республикасының   |индустрия және |
жасау кешенін дамытудың|Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
1999-2000 жылдарға     |                  |Мемкірісмині,  |
арналған мемлекеттік   |                  |Ғылым, жоғары  |
бағдарламасын іске     |                  |біліммині,     |
асыру                  |                  |Ауылшармині    |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.1.4.3. Компания.   |Министрлік бекіт. |Энергетика,    |IІІ тоқсан
лардың басшылары мен   |кен бағдарлама    |индустрия және |
Қазақстан Республикасы.|                  |саудамині,     |
ның Үкіметі арасындағы |                  |Еңбекәлеумет.  |
нұсқалық келісімді     |                  |мині, Табиғи   |
әзірлеу                |                  |ресурстар және |
|                  |қоршаған ортаны|
|                  |қорғаумині,    |
|                  |Стратегиялық   |
|                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша), ком. |
|                  |пания басшылары|
|                  |(келісім бойын.|
|                  |ша), Статисти. |
|                  |ка жөніндегі   |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.2.1. Реформирование и реструктуризация
научно-технической сферы
-----------------------------------------------------------------------
Существенное улучшение системы финансирования и самофинансирования
научно-исследовательских работ
----------------------------------------------------------------------
3.5.2.1.1. Разработать    Соглашения,     Миннауки и        Постоянно
механизмы привлечения в   контракты       высшего
научно-техническую сферу                  образования
средств международных
фондов и грантов
----------------------------------------------------------------------
3.5.2.2. Развитие исследований и разработок, направленных
на повышение качества жизни
----------------------------------------------------------------------
Исследование социально-экономических условий жизнедеятельности человека
------------------------------------------------------------------------
3.5.2.2.1. Реализовать     Отчет          Минздрав,         Ежеквартально
государственную программу  Правительству  образования и
по информатизации системы  Республики     спорта, Миннауки
среднего образования       Казахстан      и высшего
республики                                образования
-------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий
в приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное воздействие
на окружающую среду
------------------------------------------------------------------------
Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях
ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня
-------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3.1. Разработать    Проекты         Миннауки и        I квартал
технологии очистки и                      высшего
переработки нефти                         образования
Каспийского шельфа,
облагораживания газовых
конденсатов
Карачаганакского
месторождения
--------------------------------------------------------------------------

3.5.2. Ғылыми-технологиялық саясат
Мақсаты: Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық басымдықтарын
ғылыми технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.2.1. Ғылыми техникалық саланы реформалау және қайта құру
_______________________|__________________|_______________|______________
Ғылыми зерттеу жұмыстарын қаржыландыру және өзін-өзі қаржыландыру
жүйесін елеулі түрде жақсарту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.1.1. Ғылыми тех. |Келісім, контракт |Ғылым және     |Ұдайы
никалық салаға халық.  |                  |жоғары білім.  |
аралық қорлар мен      |                  |мині           |
гранттар қаражатын тар.|                  |               |
тудың тетігін әзірлеу  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.2. Тіршілік сапасын арттыруға бағытталған зерттеулер мен
жобаларды дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Адамның тіршілік қызметінің әлеуметтік-экономикалық жағдайларын зерттеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.2.1. Республика. |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
ның орта білім беру жүй|Республикасының   |тау, білім және|
есін ақпараттандыру жө.|Үкіметіне есеп    |спортмині,     |
ніндегі мемлекеттік    |                  |Ғылым және     |
бағдарламаны іске асыру|                  |жоғары білім.  |
|                  |мині           |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3. Қоршаған ортаға техногендік ықпалды төмендететін өнеркәсіп.
тің басым салаларында ғылымға негізделген және
ресурс үнемдейтін технологияларды әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
Әлемдік деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық таза
технологиялардың басым салаларын жеделдетілген өнеркәсіптік игеру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3.1. Каспий таға.|Жобалар           |Ғылым және     |І тоқсан
нының мұнайын тазарту  |                  |жоғары         |
және өңдеу технология. |                  |біліммині      |
сын әзірлеу, Қарашаған |                  |               |
кен орнының газ конден.|                  |               |
саттарын байыту        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.2.3.2. Реализовать    Отчет           Минэнерго,        IV квартал
программу поддержки и     Правительству   индустрии и
развития национальной     Республики      торговли
эталонной базы единиц     Казахстан
физических величин
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях
ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3.3. Реализация     Отчет           Миннауки          Ежеквартально
комплексной научно-       Правительству   и высшего
технической программы     Республики      образования
"Развитие технологически  Казахстан
связанных химических и
нефтехимических
производств на базе
отечественного сырья"
---------------------------------------------------------------------------
Создание конкурсной системы отбора и реализация эффективных достижений
науки и техники
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.3.4. Разработать    Постановление   Минэнерго,        IV квартал
комплекс мер по           Правительства   индустрии и
гармонизации национальных Республики      торговли,
технических норм          Казахстан       Мингосдоходов
стандартов с
международными и
межгосударственными
техническими нормами и
стандартами
---------------------------------------------------------------------------
3.5.2.4. Подготовка высококвалифицированных специалистов
---------------------------------------------------------------------------
Сохранение и развитие кадрового потенциала на приоритетных направлениях
--------------------------------------------------------------------------
3.5.2.4.1. Прикладные     Монография,     Агентство по      В течение
научные исследования в    акт внедрения   делам             года
области государственной                   государственной
службы Республики                         службы (по
Казахстан                                 согласованию),
Миннауки и
высшего
образования
--------------------------------------------------------------------------

3.5.2.3.2. Қазақстан   |Қазақстан         |Энергетика,    |ІV тоқсан
Республикасының физика.|Республикасының   |индустрия және |
лық көлемдер бірлігінің|Үкіметіне есеп    |саудамині      |
ұлттық эталондық база. |                  |               |
сын қолдау мен дамыту  |                  |               |
бағдарламасын іске асы.|                  |               |
ру                     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Әлемдік деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық таза
технологиялардың басым салаларын жедел өнеркәсіптік игеру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3.3. "Отандық    |Қазақстан         |Ғылым және     |Тоқсан сайын
шикізат базасында тех. |Республикасының   |жоғары         |
нологиялық байланысты  |Үкіметіне есеп    |біліммині      |
химиялық және мұнай-   |                  |               |
химиялық өндірістерді  |                  |               |
дамыту" кешенді ғылыми-|                  |               |
техникалық бағдарлама. |                  |               |
сын іске асыру         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін таңдау мен іске асырудың
конкурстық жүйесін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.3.4. Ұлттық тех. |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
никалық стандарттардың |Республикасының   |индустрия және |
нормаларын халықаралық |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
және мемлекетаралық    |                  |Мемкірісмині   |
техникалық нормалармен |                  |               |
және стандарттармен    |
|               |
үйлестіру жөніндегі    |                  |               |
шаралар кешенін әзірлеу|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.4. Жоғары білікті мамандар даярлау
_______________________|__________________|_______________|______________
Басым бағыттарда кадрлар әлеуетін сақтау және дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.2.4.1. Қазақстан   |Монография, енгізу|Мемлекеттік    |Жыл ішінде
Республикасы мемлекет. |актісі            |қызмет істері  |
тік қызметі саласындағы|                  |жөніндегі      |
қолданбалы ғылыми      |                  |агенттік       |
зерттеулер             |                  |(келісім       |
|                  |бойынша), Ғылым|
|                  |және жоғары    |
|                  |біліммині      |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.3. Малое предпринимательство
Цель: создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.3.1. Взаимодействие государственных, общественных
и донорских организаций по поддержке малого предпринимательства
-----------------------------------------------------------------------
Разработка и реализация региональных стратегий развития малого
предпринимательства
-------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.1. Реализовать     Отчет          Агентство по      Ежеквартально
Государственную программу  Правительству  поддержке
развития и поддержки       Республики     малого бизнеса
малого                     Казахстан
предпринимательства на
1999-2000 годы
-------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.2. Реализовать     Отчет          Акимы областей,   Ежеквартально
региональные программы     Правительству  городов Астаны и
развития и поддержки       Республики     Алматы, Агентство
малого предпринимательства Казахстан      по поддержке
на 1999-2000 годы                         малого бизнеса
-------------------------------------------------------------------------
3.5.3.1.3. Опубликовывать  Публикация в   Агентство по      II, IV
в средствах массовой       центральных и  регулированию     квартал
информации перечень        местных        естественных
госорганов, имеющих право  средствах      монополий и
осуществлять контрольно-   массовой       защите
инспектирующие функции и   информации,    конкуренции,
оказывать платные услуги   отчет          акимы областей,
с указанием их стоимости   Правительству  городов Астаны
Республики     Алматы
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Популяризация идеи частного предпринимательства
-------------------------------------------------------------------------

3.5.3. Шағын кәсіпкерлік
Мақсаты: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.3.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі өзара іс-қимылы
_______________________|__________________|_______________|______________
Шағын кәсіпкерлікті дамытудың аймақтық стратегияларын әзірлеу және іске
асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.1. Шағын кәсіп.|Қазақстан         |Шағын кәсіпкер.|Тоқсан сайын
керлікті дамыту мен    |Республикасының   |лікті қолдау   |
қолдаудың 1999-2000    |Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |
жылдарға арналған мем. |                  |агенттік       |
лекеттік бағдарламасын |                  |               |
іске асыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.2. Шағын кәсіп.|Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
керлікті дамыту мен    |Республикасының   |Астана және    |
қолдаудың 1999-2000    |Үкіметіне есеп    |Алматы қалала. |
жылдарға арналған ай.  |                  |рының әкімдері,|
мақтық бағдарламаларын |                  |Шағын кәсіпкер.|
іске асыру             |                  |лікті қолдау   |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.3.1.3. Бұқаралық   |Орталық және жер. |Облыстардың,   |ІІ, IV тоқсан
ақпарат құралдарында   |гілікті бұқаралық |Астана және    |
бақылау-тексеру функ.  |ақпарат құралда.  |Алматы қалала. |
цияларын жүзеге асыруға|рында жариялау,   |рының әкімдері,|
және олардың құнын көр.|Қазақстан         |Шағын кәсіпкер.|
сете отырып ақылы қыз. |Республикасының   |лікті қолдау   |
мет көрсетуге құқығы   |Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |
бар мемлекеттік орган. |                  |агенттік       |
дардың тізбесін жария. |                  |               |
лау                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жеке кәсіпкерлік идеясын танымалдандыру
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.3.1.4. Проводить       Освещение в    Минкультуры,      Ежеквартально
разъяснительную работу о   средствах      информации и
применении нормативных     массовой       общественного
правовых актов по малому   информации,    согласия,
предпринимательству и      отчет          Агентство по
вносимых в них изменениях  Правительству  поддержке
Республики     малого бизнеса
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3.5.4. Жилищное строительство
Цель: развитие жилищного строительства и формирование рынка жилья
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.4.1. Формирование механизма финансирования и кредитования
жилищного строительства
------------------------------------------------------------------------
Разработка механизма финансирования застройщиков
------------------------------------------------------------------------
3.5.4.1.1. Продолжить     Отчет           Минэнерго,        IV квартал
работу по                 Правительству   индустрии и
совершенствованию         Республики      торговли
нормативно-технической    Казахстан
базы в сфере архитектуры,
градостроительства,
строительства и жилищно-
коммунального хозяйства
---------------------------------------------------------------------------
3.5.4.1.2. Образовать     Постановление   Минэнерго,        II квартал
государственную жилищную  Правительства   индустрии и
инспекцию Республики      Республики      торговли,
Казахстан                 Казахстан       Минюст
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5. Туризм
Цель: развитие туристического комплекса страны
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
3.5.5.1. Детальная оценка туристического потенциала
----------------------------------------------------------------------
Проведение исследований с целью определения потенциальных клиентов и
ниши Казахстана на мировом туристическом рынке
----------------------------------------------------------------------

3.5.3.1.4. Шағын кәсіп.|Бұқаралық ақпарат |Мәдениет, бұқа.|Тоқсан сайын
керлік жөніндегі норма.|құралдарында жа.  |ралық ақпарат. |
тивтік құқықтық акті.  |риялау, Қазақстан |мині, Шағын    |
лерді және оларға енгі.|Республикасының   |кәсіпкерлікті  |
зілетін өзгерістерді   |Үкіметіне есеп    |қолдау жөнінде.|
қолдану туралы түсінді.|                  |гі агенттік    |
ру жұмысын жүргізу     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Мақсаты: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын
қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.4.1. Тұрғын үй құрылысын қаржыландыру мен несиелендірудің тетігін
қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Үй салушыларды қаржыландырудың тетігін әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.4.1.1. Сәулет, қа. |Қазақстан         |Энергетика,    |IV тоқсан
ла салу, құрылыс және  |Республикасының   |индустрия және |
тұрғын-үй коммуналдық  |Үкіметіне есеп    |саудамині      |
саласындағы нормативтік|                  |               |
техникалық базаны жетіл|                  |               |
діру жөніндегі жұмысты |                  |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.4.1.2. Қазақстан   |Қазақстан         |Энергетика,    |I тоқсан
Республикасының мем.   |Республикасы      |индустрия және |
лекеттік тұрғын үй инс.|Үкіметінің қаулысы|саудамині      |
пекциясын құру         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5. Туризм
Мақсаты: Елдің туристік кешенін дамыту
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.5.1. Туристік әлеуетке егжей-тегжейлі баға беру
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақстанның әлемдік туристік рыноктағы әлеуетті клиенттері мен орындарын
айқындау мақсатында зерттеулер жүргізу
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.5.1.1. Провести        Доклад         Минтранском       III квартал
исследования с целью       Правительству  и туризма
определения потенциальных  Республики
клиентов и ниши Казахстана Казахстан
на мировом туристическом
рынке, подготовить отчет
о результатах исследований
---------------------------------------------------------------------------
Подготовка комплексной туристической информации о стране и проведение
активной рекламной кампании
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.1.2. Создать         Реестр,        Минтранском       III квартал
реестр существующих и      карта          и туризма
вновь создаваемых          маршрутов
туристических маршрутов
по Казахстану, а также
карты Казахстана с
указанием перспективных
маршрутов
-------------------------------------------------------------------------
Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристическими
организациями, иностранными государствами и компаниями
--------------------------------------------------------------------------
3.5.5.1.3. Обеспечить      Отчет          Минтранском и     IV квартал
участие Казахстана в       Правительству  туризма, МИД
мероприятиях, проводимых   Республики
по линии Всемирной         Казахстан
туристической организации
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.2. Развитие инфраструктуры отрасли
---------------------------------------------------------------------------
Реализация утвержденных программ развития
---------------------------------------------------------------------------
3.5.5.2.1. Продолжить      Отчет          Минтранском и     IV квартал
реализацию государственной Президенту и   туризма,
программы "Возрождение     Правительству  Национальная
исторических центров       Республики     компания
Великого Шелкового Пути,   Казахстан      "Шелковый путь-
сохранение и преемственное                Казахстан"
развитие культурного
наследия тюрко-язычных
государств, создание
инфраструктуры туризма"
--------------------------------------------------------------------------
Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль
-------------------------------------------------------------------------
3.5.5.2.2. Организовать    Семинары,      Минтранском       В течение
международные семинары,    выставки,      и туризма, МИД    года
выставки и конференции -   конференции
"Казахстан - новый
уникальный туристический
объект"
--------------------------------------------------------------------------
3.5.5.2.3. Разработать и   Выпуск          Минтранском и     В течение
начать проведение          видеоматериалов туризма, МИОС,    года
рекламной кампании по      и буклетов на   МИД
привлечению туристов в     международных
страну                     языках. Создание
WЕВ-сайта в
Интернете
-------------------------------------------------------------------------

3.5.5.1.1. Қазақстанның|Қазақстан         |Көлікком және  |IІІ тоқсан
әлемдік туристік рынок.|Республикасының   |туризммині     |
тағы әлеуетті клиентте.|Үкіметіне баяндама|               |
рі мен орындарын айқын.|                  |               |
дау мақсатында зерттеу |                  |               |
жүргізу, зерттеулердің |                  |               |
нәтижелері туралы есеп |                  |               |
дайындау               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ел туралы кешенді туристік ақпарат дайындау және белсенді жарнамалық
науқан жүргізу
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.1.2. Қазақстан   |Тізілім, бағыттар |Көлікком және  |IІІ тоқсан
бойынша бұрынғы және   |картасы           |туризммині     |
жаңадан құрылатын ту.  |                  |               |
ристік бағыттардың ті. |                  |               |
зілімін, сондай-ақ ке. |                  |               |
лешекті бағыттарды көр.|                  |               |
сете отырып қазақстан. |                  |               |
ның карталарын жасау   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Халықаралық туристік ұйымдармен, шет мемлекеттермен және компаниялармен
ынтымақтастықты кеңейту және нығайту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.1.3. Қазақстанның|Қазақстан         |Көлікком және  |IV тоқсан
Бүкіл дүниежүзілік ту. |Республикасының   |туризммині,    |
ристік ұйымның желісі  |Үкіметіне есеп    |Сыртқыісмині   |
бойынша жүргізілетін   |                  |               |
іс-шараларға қатысуын  |                  |               |
қамтамасыз ету         |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.2. Саланың инфрақұрылымын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Бекітілген даму бағдарламаларын іске асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.2.1. "Ұлы Жібек  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV тоқсан
жолының тарихи орталық.|Республикасының   |туризммині,    |
тарын қайта жаңарту,   |Президентіне және |"Ұлы Жібек жол"|
түркі тілдес мемлекет. |Үкіметіне есеп    |ұлттық компа.  |
тердің мәдени мұраларын|                  |ниясы          |
сақтау және мирасқор.  |                  |               |
лықты дамыту, туризмнің|                  |               |
инрафқұрылымын жасау"  |                  |               |
мемлекеттік бағдарла.  |                  |               |
масын іске асыруды     |                  |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Салаға шетелдік және отандық инвестицияларды тарту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.2.2. "Қазақстан  |Семинарлар,       |Көлікком және  |Жыл ішінде
- жаңа бірегей туристік|көрмелер, конфе.  |туризммині,    |
ел" деген халықаралық  |ренциялар         |Сыртқыісмині   |
семинарлар мен конфе.  |                  |               |
ренциялар ұйымдастыру  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.5.2.3. Туристерді  |Халықаралық тіл.  |Көлікком және  |Жыл ішінде
елге тарту жөнінде     |дерде бейнемате.  |туризммині,    |
жарнамалық науқан әзір.|риалдар мен бук.  |Сыртқыісмині,  |
леу және жүргізе бастау|леттер шығару.    |Мәдениет, бұқа.|
|Интернетте WER-   |ралық ақпарат. |
|сайт құру         |мині           |
_______________________|__________________|_______________|______________

3.5.6. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
-------------------------------------------------------------------------
3.5.6.1. Формирование реального и эффективного
собственника
-------------------------------------------------------------------------
Завершение юридического оформления организационно-правовой формы
сельхозпредприятий
-----------------------------------------------------------------------
3.5.6.1.1. Разработать    Доклад          Минсельхоз,       I квартал
единые программные        Правительству   Миннауки и
продукты на основе        Республики      высшего
государственного          Казахстан       образования,
земельного кадастра и                     Минприродных
использовать их в других                  ресурсов и
кадастрах                                 и охраны
окружающей среды
-------------------------------------------------------------------------
3.5.6.1.2. Реализовать    Отчет           Минсельхоз,       Ежеквартально
республиканскую программу Правительству   Миннауки и
по оздоровлению           Республики      высшего
сельскохозяйственных      Казахстан       образования
животных на 1999-2003
годы:
по бруцеллезу крупного
рогатого скота и овец;
по туберкулезу крупного
рогатого скота
---------------------------------------------------------------------------
Натурная персонификация права собственности на землю
---------------------------------------------------------------------------
3.5.6.1.3. Реализовать     Отчет          Минсельхоз,       Ежеквартально
программу законодательного Правительству  акимы всех
закрепления права          Республики     уровней
собственности на землю     Казахстан
и реального обеспечения
этих прав
-------------------------------------------------------------------------
3.5.6.2. Развитие инфраструктуры обеспечения аграрного сектора
-------------------------------------------------------------------------
3.5.6.2.1. Организовать в    Соглашение     Минсельхоз,    II квартал
рамках Центральноазиатского                 Миннауки и
экономического                              высшего
сообщества мероприятия по                   образования,
осуществлению согласованных                 МИД
мер в области ветеринарии,
семеноводства, производства
биопрепаратов и других
средств защиты растений
---------------------------------------------------------------------------
3.5.6.2.2. Программа       Отчет           Минсельхоз        Ежеквартально
"Основные направления      Правительству
государственной аграрной   Республики
политики на 1999-2003      Казахстан
годы"
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан
Казахстана
4.1. Здравоохранение
Цель: профилактика и снижение заболеваемости
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.1.1. Активная демографическая политика
----------------------------------------------------------------------
Разработка демографической политики Казахстан
Создание законодательной базы
Постепенный переход к принципам планирования семьи
Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение
молодежи жильем и рабочими местами
-----------------------------------------------------------------------
4.1.1.1. Реализация        Отчет          Национальная      I квартал
Национального плана        Правительству  комиссия по
действий по улучшению      Республики     делам семьи и
положения женщин в         Казахстан,     женщин при
Республике Казахстан       копия          Президенте
в Агентство по Республики
экономическому Казахстан (по
планированию   согласованию),
министерства и
ведомства
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.2. Реализация        Отчет          Национальная      I квартал
Национального плана        Правительству  комиссия по
действий по улучшению      Республики     делам семьи и
положения женщин в         Казахстан,     женщин при
Республике Казахстан       копия -        Президенте
Агентству по   Республики
экономическому Казахстан (по
планированию   согласованию),
министерства и
ведомства
------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Формирование здорового образа жизни
------------------------------------------------------------------------
Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и молодежи
-------------------------------------------------------------------------

3.5.6. Ауыл шаруашылығы
Мақсаты: Аграрлық секторда реформаларды аяқтауды жеделдету
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
3.5.6.1. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ұйымдық-құқықтық нысанын заң жүзінде
қалыптастыруды аяқтау
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.1.1. Мемлекеттік |Қазақстан         |Ауылшармині,   |I тоқсан
жер кадастры негізінде |Республикасының   |Ғылым және жо. |
бірыңғай бағдарламалық |Үкіметіне баяндама|ғары біліммині,|
өнімдерді әзірлеу және |                  |Табиғи ресурс. |
оларды өзге кадастрлар.|                  |тар және қорша.|
да пайдалану           |                  |ған ортаны қор.|
|                  |ғаумині        |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.1.2. Ауыл шаруа. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |Тоқсан сайын
шылығы жануарларын     |Республикасының   |Ғылым және жо. |
сауықтыру жөніндегі:   |Үкіметіне есеп    |ғары біліммині |
ірі қара мен қой бру.  |                  |               |
целлезі жөніндегі;     |                  |               |
ірі қара туберкулезі   |                  |               |
жөніндегі 1999-2003    |                  |               |
жылдарға арналған рес. |                  |               |
публикалық бағдарламаны|                  |               |
іске асыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жерге меншік құқығын заттық дербестендіру
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.1.3. Жерді иелену|Қазақстан         |Ауылшармині,   |Тоқсан сайын
құқығын және бұл құқық.|Республикасының   |Барлық деңгей. |
тарды нақты қамтамасыз |Үкіметіне есеп    |дегі әкімдер   |
етуді заң жүзінде бекі.|                  |               |
ту бағдарламасын іске  |                  |               |
асыру                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.2. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.2.1. Орталық-Азия|Келісім           |Ауылшармині,   |ІІ тоқсан
экономикалық қоғамдас. |                  |Ғылым және     |
тығының шеңберінде     |                  |жоғары білім.  |
малдәрігерлік, тұқым   |                  |мині, Сыртқы.  |
шаруашылығы, биопрепа. |                  |ісмині         |
раттар мен басқа да    |                  |               |
өсімдіктерді қорғау    |                  |               |
құралдарын өндіру сала.|                  |               |
сында келісілген шара. |                  |               |
ларды жүзеге асыру     |                  |               |
жөніндегі іс-шараларды |                  |               |
ұйымдастыру            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
3.5.6.2.2. "1999-2003  |Қазақстан         |Ауылшармині    |Тоқсан сайын
жылдарға арналған      |Республикасының   |               |
мемлекеттік аграрлық   |Үкіметіне есеп    |               |
саясаттың негізгі      |                  |               |
бағыттары" бағдарламасы|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
әл-ауқаты
4.1. Денсаулық сақтау
Мақсаты: Аурулардың алдын алу және оларды азайту
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.1.1. Белсенді демографиялық саясат
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
Заңдық база жасау
Отбасын жоспарлау қағидаттарына бірте-бірте көшу
Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орындарымен қамтамасыз етуді көздейтін
жастар саясатын әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.1. Қазақстан Рес.  |Қазақстан         |Қазақстан Рес. |I тоқсан
публикасында әйелдердің|Республикасының   |публикасы Пре. |
жағдайын жақсарту жө.  |Үкіметіне есеп    |зидентінің     |
ніндегі ұлттық іс-қимыл|                  |жанындағы Отба.|
жоспарын іске асыру    |                  |сы және әйелдер|
|                  |істері жөнінде.|
|                  |гі ұлттық      |
|                  |комиссия       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |министрліктер  |
|                  |мен ведомство. |
|                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.2. Қазақстан Рес.  |Қазақстан         |Қазақстан Рес. |I тоқсан
публикасында Әйелдердің|Республикасының   |публикасы Пре. |
жағдайын жақсарту жө.  |Үкіметіне есеп,   |зидентінің     |
ніндегі ұлттық іс-қи.  |көшірмесі Экономи.|жанындағы Отба.|
мылдардың ұлттық жоспа.|калық жоспарлау   |сы және әйелдер|
рын іске асыру         |жөніндегі агент.  |істері жөнінде.|
|тікке             |гі ұлттық      |
|                  |комиссия       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |министрліктер  |
|                  |мен ведомство. |
|                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
_________________________________________________________________________
4.1.2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Салауатты өмір салтын, ең алдымен балалар мен жастар үшін насихаттау
_______________________|__________________|_______________|______________

4.1.2.1. Обеспечить        Отчет          Минкультуры,      Ежеквартально
широкую информационно-     Правительству  информации и
пропагандистскую поддержку Республики     общественного
кампании за здоровый       Казахстан      согласия,
образ жизни, правильное                   Минздрав,
питание, соблюдение                       образования и
правил личной гигиены и                   спорта, акимы
санитарии                                 областей и городов
Астаны и Алматы
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2. Реализация        Отчет          Минздрав,         Ежеквартально
программы подготовки       Правительству  образования и
специалистов по вопросам   Республики     спорта, Миннауки
формирования здорового     Казахстан,     и высшего
образа жизни               копия          образования
в Агентство
по экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Целенаправленная экологическая политика
и охрана здоровья народа
---------------------------------------------------------------------------
Реализация медико-экологических программ
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1. Реализовать       Отчет          Минздрав,         Ежеквартально
Государственную программу  Правительству  образования и
"Здоровье народа"          Республики     спорта
Казахстан,
копия
в Агентство по
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
Усиление государственного санитарно-эпидемиологического надзора
Внедрение страхования населения от возможного ущерба здоровью
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.2. Разработать       Постановление  Агентство по      I квартал
правила представления      Правительства  чрезвычайным
Декларации безопасности    Республики     ситуациям
промышленного объекта      Казахстан
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.1.3.3. Разработать       Проект Закона  Агентство по      IV квартал
механизм решения проблем   Республики     чрезвычайным
безопасности труда на      Казахстан      ситуациям
производстве
---------------------------------------------------------------------------

4.1.2.1. Салауатты     |Қазақстан         |Мәдениет, бұқа.|Тоқсан сайын
өмір салты, дұрыс та.  |Республикасының   |ралық ақпарат. |
мақтану, жеке бастың   |Үкіметіне есеп    |мині, Денсаулық|
тазалығы мен санитария.|                  |сақтау, білім  |
ны сақтау жолындағы    |                  |және спортмині,|
кең ақпараттық насихат |                  |Облыстардың,   |
науқанын қолдауды      |                  |Астана және    |
қамтамасыз ету         |                  |Алматы қалала. |
|                  |рының әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.2.2. Салауатты     |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
өмір салтын қалыптасты.|Республикасының   |тау, білім және|
ру мәселелері жөніндегі|Үкіметіне есеп,   |спортмині,     |
мамандарды даярлау     |көшірмесі         |Ғылым, жоғары  |
бағдарламасын іске     |Экономикалық      |біліммині      |
асыру                  |жоспарлау жөнін.  |               |
|дегі агенттікке   |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3. Мақсатты экологиялық саясат және халықтың денсаулығын
қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
Медициналық экологиялық бағдарламаларды іске асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3.1. "Халық денсау.|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
лығы" мемлекеттік бағ. |Республикасының   |тау, білім     |
дарламасын іске асыру  |Үкіметіне есеп,   |және спортмині |
|көшірмесі Эконо.  |               |
|микалық жоспарлау |               |
|жөніндегі         |               |
|агенттікке        |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды күшейту
Болуы мүмкін денсаулық зардабынан халықты сақтандыру жүйесін енгізу
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3.2. Қазақстан     |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|І тоқсан
Республикасы Өнеркәсіп.|Республикасы      |лар жөніндегі  |
тік объектісінің қауіп.|Үкіметінің қаулысы|агенттік       |
сіздік декларациясын   |                  |               |
тапсырудың ережесін    |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.3.3. Өндірістегі   |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|ІV тоқсан
еңбек қауіпсіздігінің  |Республикасы      |лар жөніндегі  |
проблемаларын шешудің  |Заңының жобасы    |агенттік       |
тетігін әзірлеу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.1.3.4. Реализация        Отчет          Акимы областей,   Ежеквартально
региональных программ      Правительству  городов Астаны и
борьбы с туберкулезом      Республики     Алматы, Минздрав,
на 1999-2000 годы          Казахстан      образования и
спорта
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4. Развитие медицинской науки и медицинского образования
---------------------------------------------------------------------------
Ориентация медицинской науки на реформы здравоохране
ния и запросы практики
---------------------------------------------------------------------------
4.1.4.1. Реализация        Отчет          Минздрав,      Ежеквартально
комплексной программы по   Правительству  образования и
профилактике болезней,     Республики     спорта, акимы
передаваемых половым путем Казахстан,     областей, городов
копия          Астаны и Алматы
в Агентство по
экономическому
планированию
----------------------------------------------------------------------
4.2. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.2.1. Поддержка и развитие предпринимательства
-----------------------------------------------------------------------
Создание условий для развития трудоемких отраслей - легкая и пищевая
промышленность
Развитие транспортно-коммуникационной инфраструктуры, особенно на селе
Создание информационного обеспечения рынка труда
--------------------------------------------------------------------------
4.2.1.1. Разработать       Методические   Миннауки и        III квартал
методику расчета           указания       высшего
потребности экономики в                   образования,
разрезе профессий и                       Минтрудсоцзащиты
должностей по отраслям и
по областям
--------------------------------------------------------------------------

4.1.3.4. Туберкулезге  |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
қарсы күрестің 1999-   |Республикасы      |Астана және Ал.|
2000 жылдарға арналған |Үкіметіне есеп    |маты қалалары. |
аймақтық бағдарламала. |                  |ның әкімдері,  |
рын іске асыру         |                  |Денсаулық сақ. |
|                  |тау, білім және|
|                  |спортмині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.4. Медицина ғылымы мен медициналық білімді дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Медицина ғылымын денсаулық сақтауды реформалауға және іс жүзіндегі
сұраныстарға бағдарлау
_______________________|__________________|_______________|______________
4.1.4.1. Жыныс жолымен |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан сайын
берілетін аурулардың   |Республикасы      |тау, білім және|
алдын алу жөніндегі    |Үкіметіне есеп,   |спортмині,     |
кешенді бағдарламаны   |көшірмесі Эконо.  |Облыстардың,   |
іске асыру             |микалық жоспарлау |Астана және    |
|жөніндегі         |Алматы қалала. |
|агенттікке        |рының әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2. Жұмыспен қамтамасыз ету
Мақсаты: Жұмыспен қамтамасыз ету, кадрларды даярлау және қайта
біліктендіру жүйесін қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.2.1. Кәсіпкерлікті қолдау және дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Ауыр еңбекті қажет ететін салалар - жеңіл және тамақ өнеркәсібін
дамыту үшін жағдайлар жасау
Көлік-коммуникациялық инфрақұрылымды, әсіресе ауылды жерлерде дамыту
Еңбек рыногын ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.1.1. Салалар және  |Әдістемелік       |Ғылым және жо. |ІІІ тоқсан
облыстар бойынша эконо.|нұсқаулар         |ғары біліммині,|
миканың кәсіптер мен   |                  |Еңбекәлеумет.  |
лауазымдар бөлінісінде.|                  |мині           |
гі тұтынысын есептеудің|                  |               |
әдістемесін әзірлеу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.2.1.2. Внести            Проект Закона  Минтрудсоцзащиты, I квартал
поправки и изменения в     Республики     Агентство по
Закон Республики Казахстан Казахстан "О   стратегическому
"О занятости населения"    внесении       планированию и
изменений в    реформам (по
Закон          согласованию),
Республики     Агентство по
Казахстан "О   экономическому
занятости      планированию
населения"
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.  Совершенствование законодательной базы
---------------------------------------------------------------------------
Легализация скрытой безработицы
---------------------------------------------------------------------------
4.2.2.1. Реализация        Отчет          Минкультуры,      II, IV
Концепции государственной  Правительству  информации и      квартал
молодежной политики        Республики     общественного
Казахстан      согласия
---------------------------------------------------------------------------
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.3.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий, пособий
и заработной платы в бюджетных организациях
------------------------------------------------------------------------
4.3.1.1. Разработать       Нормативный    Минтрудсоцзащиты  IV квартал
механизм паспортизации     акт
рабочих мест
производственных объектов
организаций на
соответствие нормам и
правилам безопасности и
условий труда
------------------------------------------------------------------------
4.3.1.2. Обеспечить       Отчет           Минтрудсоцзащиты  Ежемесячно
полную и своевременную    Правительству
выплату пенсий и          Республики
государственных пособий   Казахстан
-----------------------------------------------------------------------

4.2.1.2. "Халықты жұ.  |"Халықты жұмыспен |Еңбекәлеумет.  |І тоқсан
мыспен қамту туралы"   |қамту туралы"     |мині, Страте.  |
Қазақстан Республикасы.|Қазақстан         |гиялық жоспар. |
ның Заңына түзетулер   |Республикасының   |лау және рефор.|
мен өзгерістер енгізу  |Заңына түзетулер  |малар жөніндегі|
|мен өзгерістер    |агенттік (келі.|
|енгізу туралы"    |сім бойынша),  |
|Қазақстан         |Экономикалық   |
|Республикасы      |жоспарлау      |
|Заңының жобасы    |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.2. Заңдық базаны жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Жасырын жұмыссыздықты айқындау
_______________________|__________________|_______________|______________
4.2.2.1. Мемлекеттік   |Қазақстан         |Мәдениет, ақпа.|ІІ, IV тоқсан
жастар саясаты тұжырым.|Республикасының   |рат және қоғам.|
дамасын іске асыру     |Үкіметіне есеп    |дық келісіммині|
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейлікке қарсы күрес
Мақсат: Қазіргі бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік бағдарламалардың
тиімділігін арттыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.3.1. Зейнетақыларды, жәрдемақыларды және бюджеттік ұйымдарды жалақыны
толық және уақтылы төлеуді қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.1.1. Қауіпсіздік   |Нормативтік акті  |Еңбекәлеумет.  |IV тоқсан
пен еңбек жағдайының   |                  |мині           |
нормалары мен ережеле. |                  |               |
ріне сәйкес ұйымдардың |                  |               |
өндірістік объектіле.  |                  |               |
рінде жұмыс орындарын  |                  |               |
төлқұжаттандырудың те. |                  |               |
тігін әзірлеу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.1.2. Зейнетақылар  |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |Жыл сайын
мен мемлекеттік жәрдем.|ликасының Үкіметі.|мині           |
ақыларды толық және    |не есеп           |               |
уақтылы төлеуді қамта. |                  |               |
сыз ету                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.3.1.3. Проводить         Постановление   Минтрудсоцзащиты  В течение
индексацию размеров        Правительства                     года
пенсионных выплат в        Республики
соответствии с действующим Казахстан
законодательством
------------------------------------------------------------------------
4.3.2. Обеспечение роста доходов населения
------------------------------------------------------------------------
4.3.2.1. Разработать      Постановление   Минтрудсоцзащиты  II квартал
нормативные акты по       Правительства
реализации Закона "О      Республики
труде"                    Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
4.3.2.2. Принять участие  Нормативные     Минтрудсоцзащиты  IV квартал
в разработке и создать    правовые акты
единую нормативную базу по
труду в рамках
сотрудничества в
Межгосударственном
Экономическом Комитете
СНГ:
Единые тарифно-
квалификационные
справочники работ и
профессий рабочих (ЕТКС)
Квалификационные
справочники должностей
служащих (КС)
------------------------------------------------------------------------
4.3.2.3. Рассмотрение       Рассмотрение и   Минтрудсоцзащиты  постоянно
и согласование нормативов   согласование
численности и трудозатрат   нормативных
для субъектов естественной  материалов
монополии и государственных
органов, оказывающих
платные услуги
----------------------------------------------------------------------
4.3.3. Адресная государственная поддержка малоимущих
граждан
-----------------------------------------------------------------------
Разработка методологии определения минимального объема услуг,
гарантированного государством в секторах здравоохранения и образования
------------------------------------------------------------------------
4.3.3.1. Представлять      Информация в   Минтрудсоцзащиты  Ежеквартально
размеры черты бедности и   Правительство
прожиточных минимумов для  Республики
различных половозрастных   Казахстан
групп
--------------------------------------------------------------------------
4.3.3.2. Разработка        Методические   Минтрудсоцзащиты,   IV квартал
Методических рекомендаций  рекомендации   Агентство по
для регионов по                           статистике
обеспечению                               Республики Казахстан
дифференцированного подхода
к оказанию адресной
социальной помощи в
зависимости от глубины
бедности
--------------------------------------------------------------------------
4.3.3.3. Разработать       Постановление  Минтрудсоцзащиты,   I квартал
Программу по реабилитации  Правительства  Минздрав,
инвалидов, направленную на Республики     образования и
интеграцию инвалидов в     Казахстан      спорта, Минфин,
общество, на возможное                    Агентство по
восстановление утраченных                 стратегическому
функциональных ограничений                планированию и
реформам (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
4.4. Образование
Цель: разработка и начало осуществления новой национальной модели
образования
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.4.1. Культура, язык
-----------------------------------------------------------------------
Сохранение и развитие казахской национальной культуры, культуры
народов, населяющих Республику Казахстан
Поддержка и развитие культурного, интеллектуального и научного
потенциала страны
-----------------------------------------------------------------------

4.3.1.3. Қолданылып    |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |Жыл ішінде
жүрген заңдарға сәйкес |ликасының Үкіметі.|мині           |
зейнетақылық төлемдер. |нің қаулысы       |               |
дің мөлшерлерін индекс.|                  |               |
теуді жүргізу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.2. Халықтың кірісінің өсуін қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.2.1. "Еңбек туралы"|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |IІ тоқсан
Заңды іске асыру жөнін.|Республикасы      |мині           |
дегі нормативтік акті. |Үкіметінің қаулысы|               |
лерді әзірлеу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.2.2. Ынтымақтастық |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |IV тоқсан
шеңберінде ТМД Мемле.  |құқықтық актілер  |мині           |
кетаралық Экономикалық |                  |               |
Комитетінде еңбек жө.  |                  |               |
нінде бірыңғай норма.  |                  |               |
тивтік база әзірлеуге  |                  |
|
қатысу және құру:      |                  |               |
Жұмыстар мен жұмысшылар|                  |               |
мамандықтарының бірың. |                  |               |
ғай тарифтік-біліктілік|                  |               |
анықтамалықтары (БТБА) |                  |               |
Қызметшілер лауазымда. |                  |               |
рының біліктілік анық. |                  |               |
тамалықтары (БА)       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.2.3. Ақылы қызмет. |Нормативтік мате. |Еңбекәлеумет.  |Ұдайы
тер көрсететін табиғи  |риалдарды қарау   |мині           |
монополиялар субъекті. |және келісу       |               |
лері мен мемлекеттік   |                  |               |
органдарға арналған    |                  |               |
адам саны мен еңбек    |                  |               |
шығындарының норматив. |                  |               |
терін қарау және келісу|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3. Күнкөрісі төмен азаматтарды атаулы мемлекеттік қолдау
_______________________|__________________|_______________|______________
Денсаулық сақтау және білім беру секторларында мемлекет кепілдік берген
қызмет көрсетулердің ең төменгі көлемін айқындаудың методологиясын әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3.1. Әртүрлі жыныс.|Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан сайын
тық-жас мөлшерлік топ. |ликасының Үкіметі.|мині           |
тардың кедейлік пен ең |не ақпарат        |               |
төменгі күнкөріс дең.  |                  |               |
гейі шегінің мөлшерле. |                  |               |
рін ұсыну              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3.2. Аймақтар үшін |Әдістемелік       |Еңбекәлеумет.  |IV тоқсан
Кедейліктің деңгейіне  |ұсынымдар         |мині, Қазақстан|
қарай атаулы әлеуметтік|                  |Республикасының|
көмек көрсетуге сара.  |                  |Статистика     |
ланған қадамды қамтама.|                  |жөніндегі      |
сыз ету жөніндегі      |                  |агенттігі      |
әдістемелік ұсынымдар  |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.3.3.3. Мүгедектерді  |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |I тоқсан
қоғамда интеграциялау. |ликасы Үкіметінің |мині, Денсаулық|
ға, жоғалтылған жұмыс  |қаулысы           |сақтау, білім  |
істеулік шектеулерді   |                  |және спортмині,|
қалпына келтірудің мүм.|                  |Қаржымині,     |
кіндігіне бағытталған  |                  |Стратегиялық   |
Мүгедектерді оңалту    |                  |жоспарлау және |
жөніндегі бағдарламаны |                  |реформалар     |
әзірлеу                |                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4. Білім беру
Мақсат: Білім берудің жаңа ұлттық модельдерін әзірлеу және жүзеге
асыруды бастау
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.4.1. Мәдениет, тіл
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақтың ұлттық мәдениетін, Қазақстан Республикасында тұратын халықтардың
мәдениетін сақтау және дамыту
Елдің мәдени, интеллектуалдық және ғылыми әлеуетін қолдау және дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________

4.4.1.1. Подготовить и     Постановление  Минкультуры,      IV квартал
провести юбилейные         Правительства  информации и
мероприятия, посвященные   Республики     общественного
1500-летию города          Казахстан      согласия, акимы
Туркестана                                Южно-Казахстанской
области, городов
Астаны и Алматы
-------------------------------------------------------------------------
4.4.1.2. Сформировать      Постановление  Минкультуры,      III квартал
экспозицию, фонды и        Правительства  информации и
открыть Национальный музей Республики     общественного
Республики Казахстан в     Казахстан      согласия, аким
городе Астане                             города Астаны
--------------------------------------------------------------------------
4.4.1.3. Разработать       Постановление  Минкультуры,      IV квартал
Программу первоочередных   Правительства  информации и
мер по сохранению          Республики     общественного
памятников историко-       Казахстан      согласия
культурного наследия
--------------------------------------------------------------------------
4.4.1.4. Подготовить       Постановление  Минкультуры,      III квартал
и провести мероприятия,    Правительства  информации и
посвященные 100-летию со   Республики     общественного
дня рождения выдающегося   Казахстан      согласия, акимы
казахского писателя                       Северо-
Сабита Муканова                           Казахстанской
области и
города Алматы
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.5. Подготовить       Распоряжение      Минкультуры,    II квартал
и провести мероприятия,    Премьер-Министра  информации и
посвященные 100-летию со   Республики        общественного
дня рождения выдающегося   Казахстан         согласия
казахского акына-
импровизатора
Исы Байзакова
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.6. Реализовать       Отчет          Минкультуры,       IV квартал
Национальную программу     Правительству  информации и
выпуска социально важной   Республики     общественного
литературы в 2000 году     Казахстан,     согласия
копия
в Агентство по
экономическому
планированию
---------------------------------------------------------------------------
Расширение и укрепление международных культурных контактов и обменов
---------------------------------------------------------------------------

4.4.1.1. Түркістан     |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IV тоқсан
қаласының 1500 жылдығы.|ликасы Үкіметінің |рат және қоғам.|
на арналған мерейтойлық|қаулысы           |дық келісімми. |
іс-шараларға дайындық  |                  |ні, Оңтүстік   |
және оны өткізу        |                  |Қазақстан облы.|
|                  |сының, Астана  |
|                  |және Алматы    |
|                  |қалаларының    |
|                  |әкімдері       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.2. Астана қаласы.|Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IІІ тоқсан
нда экспозиция, қорлар |ликасы Үкіметінің |рат және қоғам.|
құру және Қазақстан    |қаулысы           |дық келісімми. |
Республикасының Ұлттық |                  |ні, Астана     |
мұражайын ашу          |                  |қаласының әкімі|
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.3. Тарихи-мәдени |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IV тоқсан
мұра ескерткіштерін    |ликасы Үкіметінің |рат және қоғам.|
сақтау жөніндегі бірін.|қаулысы           |дық келісімми. |
ші кезекті шаралардың  |                  |ні             |
бағдарламасын әзірлеу  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.4. Қазақтың аса  |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IІІ тоқсан
көрнекті жазушысы Сәбит|ликасы Үкіметінің |рат және қоғам.|
Мұқановтың туғанына    |қаулысы           |дық келісімми. |
100 жыл толуына арнал. |                  |ні, Солтүстік  |
ған іс-шараларға дайын.|                  |Қазақстан облы.|
дық және оны өткізу    |                  |сы мен Алматы  |
|                  |қаласының әкім.|
|                  |дері           |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.5. Қазақтың аса  |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IІ тоқсан
көрнекті суырып салма  |ликасы Премьер-Ми.|рат және қоғам.|
ақыны Иса Байзақовтың  |нистрінің өкімі   |дық келісімми. |
туғанына 100 жыл толуы.|                  |ні             |
на арналған іс-шаралар.|                  |               |
ға дайындық және оны   |                  |               |
өткізу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.6. 2000 жылы     |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IV тоқсан
әлеуметтік маңызды     |ликасының Үкіметі.|рат және қоғам.|
әдебиеттерді шығарудың |не есеп, көшірме. |дық келісімми. |
ұлттық бағдарламасын   |сін Экономикалық  |ні             |
іске асыру             |жоспарлау жөнінде.|               |
|агенттікке        |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Халықаралық мәдени қарым-қатынастар мен алмасуларды кеңейту және нығайту
_______________________|__________________|_______________|______________

4.4.1.7. Подготовить и    Распоряжение    Минкультуры,      II квартал
провести Международный    Премьер-        информации и
конкурс молодых           Министра        общественного
исполнителей "Миллениум   Республики      согласия
Казахстан"                Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
4.4.1.8. Провести         Распоряжение    Минкультуры,      IV квартал
Международную книжную     Премьер-        информации
ярмарку "Книга на пороге  Министра        и общественного
третьего тысячелетия"     Республики      согласия
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
4.4.1.9. Подготовка и     Отчет           Минздрав,          III-IV
участие спортивной        Правительству   образования       кварталы
делегации Республики      Республики      и спорта
Казахстан в XXVII летних  Казахстан
Олимпийских играх в
городе Сиднее (Австралия)
---------------------------------------------------------------------------
Развитие государственного и других языков
Обеспечение культурной, духовной и языковой потребности казахской диаспоры
за рубежом
Укрепление межнационального согласия, развитие традиций и обычаев народов,
проживающих в Республике Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
4.4.1.10. Реализация      Отчет           Министерство      II, IV
Государственной программы Правительству   культуры,         квартал
функционирования и        Республики      информации и
развития языков           Казахстан,      общественного
копия           согласия
в Агентство по
экономическому
планированию
--------------------------------------------------------------------------
4.4.1.11. Реализация      Отчет           Минкультуры,       II, IV
Государственной программы Правительству   информации и       квартал
поддержки                 Республики      общественного
соотечественников,        Казахстан,      согласия,
проживающих за рубежом    копия           Всемирная
в Агентство по  ассоциация
экономическому  казахов
планированию
------------------------------------------------------------------------
4.4.1.12. Реализация      Отчет           Минкультуры,       II, IV
программы деятельности    Правительству   информации         квартал
Ассамблеи народов         Республики,     и общественного
Казахстана                копия           согласия,
в Агентство по  Ассамблея
экономическому  народов
планированию    Казахстана
---------------------------------------------------------------------------

4.4.1.7. "Миллениум    |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IІ тоқсан
Қазақстан" жас орындау.|ликасы Премьер-   |рат және қоғам.|
шылардың халықаралық   |Министрінің өкімі |дық келісімми. |
конкурсына дайындық    |                  |ні             |
және оны өткізу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.8. "Кітап үшінші |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|IV тоқсан
мыңжылдықтың табалдыры.|ликасы Премьер-Ми.|рат және қоғам.|
ғында" халықаралық     |нистрінің өкімі   |дық келісімми. |
кітап жәрмеңкесін өткі.|                  |ні             |
зу                     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.9. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Денсаулық сақ. |ІІІ-ІV
Республикасының спорт. |ликасының Үкіметі.|тау, білім және|тоқсандар
тық делегациясын дайын.|не есеп           |спортмині      |
дау және оның Сидней   |                  |               |
қаласындағы (Австралия)|                  |               |
ХХVII жазғы олимпиада. |                  |               |
лық ойындарға қатысуы  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік және басқа да тілдерді дамыту
Шетелдегі қазақ диаспорасының мәдени, рухани және тілдік қажеттіліктерін
қамтамасыз ету
Ұлтаралық келісімді нығайту, Қазақстан Республикасында тұратын халықтардың
дәстүрлері мен салттарын дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.10. Тілдердің    |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|ІІ,ІV тоқсан
жұмыс істеуі мен дамуы.|ликасының Үкіметі.|рат және қоғам.|
ның мемлекеттік бағдар.|не есеп, көшірмесі|дық келісіммині|
ламасын іске асыру     |Экономикалық      |               |
|жоспарлау жөнінде.|               |
|гі агенттікке     |               |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.11. Шетелде тұра.|Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|ІІ,ІV тоқсан
тын отандастарды қол.  |ликасының Үкіметі.|рат және қоғам.|
даудың мемлекеттік бағ.|не есеп, көшірмесі|дық келісім.   |
дарламасын іске асыру  |Экономикалық жос. |мині, Дүниежүзі|
|парлау жөніндегі  |қазақтарының   |
|агенттікке        |ассоциациясы   |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.4.1.12. Дүниежүзі    |Қазақстан Респуб. |Мәдениет, ақпа.|ІІ,ІV тоқсан
қазақтарының ассоциа.  |ликасының Үкіметі.|рат және қоғам.|
циясы қызметінің бағ.  |не есеп, көшірмесі|дық келісімми. |
дарламасын іске асыру  |Экономикалық жос. |ні, Дүниежүзі  |
|парлау жөніндегі  |қазақтарының   |
|агенттікке        |ассоциациясы   |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.5. Экология и природные ресурсы
Цель: снижение темпов ухудшения состояния окружающей среды
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.5.1. Создание основ для сбалансированного
использования природных ресурсов
-----------------------------------------------------------------------
Экологическое районирование территории республики
----------------------------------------------------------------------
4.5.1.1. Разработать      Отчет           Минприроды и      IV квартал
методику и провести       Правительству   охраны окружающей
экологическое             Республики      среды, Минсельхоз,
районирование территории  Казахстан       акимы всех уровней
Казахстана
----------------------------------------------------------------------
4.5.1.2. Провести         Отчет           Минприроды и      IV квартал
комплексное исследование  Правительству   охраны окружающей
территории объекта        Республики      среды
"Галит" для               Казахстан
долговременного
прогнозирования
радиационной обстановки
-----------------------------------------------------------------------
4.5.1.3. Разработка       Постановление   Минприроды и      IV квартал
законодательных и         Правительства   охраны окружающей
подзаконных актов по      Республики      среды
охране окружающей среды   Казахстан
и сбалансированному
использованию природных
ресурсов
-------------------------------------------------------------------------
Создание банка государственных кадастров природных ресурсов
-------------------------------------------------------------------------
4.5.1.4. Создание         Отчет           Минприроды и       IV квартал
автоматизированной базы   Правительству   охраны окружающей
данных и системы ведения  Республики      среды, Минсельхоз
государственных кадастров Казахстан
источников загрязнения
окружающей среды
--------------------------------------------------------------------------

4.5. Экология және табиғи ресурстар
Мақсат: Қоршаған ортаның жай-күйінің нашарлауы қарқынын төмендету
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.5.1. Табиғи ресурстарды тепе-теңдікті пайдалану үшін негіздер жасау
_______________________|__________________|_______________|______________
Республиканың аумақтарын экологиялық аудандастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.1. Қазақстанның  |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
аумақтарын экологиялық |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
аудандастырудың әдісте.|не есеп           |ған ортаны қор.|
месін әзірлеу және     |                  |ғаумині, Ауыл. |
жүргізу                |                  |шармині, барлық|
|                  |деңгейдегі     |
|                  |әкімдер        |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.2. Радиациялық   |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
ахуалды ұзақ мерзімдік |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
болжамдау үшін "Галит" |не есеп           |ған ортаны қор.|
объектісі аумақтарын   |                  |ғаумині        |
кешенді зерттеуді      |                  |               |
жүргізу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.3. Қоршаған орта.|Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
ны қорғау және табиғи  |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
ресурстарды тепе-тең.  |нің қаулысы       |ған ортаны қор.|
дікті пайдалану жөнін. |                  |ғаумині        |
дегі заң және заң ішін.|                  |               |
дегі актілерді әзірлеу |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Табиғи ресурстар мемлекеттік кадастрларының банкін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.4. Қоршаған орта.|Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
ны ластау көздері де.  |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
ректерінің автоматтан. |не есеп           |ған ортаны қор.|
дырылған базасы мен    |                  |ғаумині        |
оның мемлекеттік ка.   |                  |               |
дастрларын жүргізудің  |                  |               |
жүйесін құру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.5.1.5. Развитие         Отчет           Минприроды и       IV квартал
системы                   Правительству   охраны окружающей
гидрометеорологического   Республики      среды
обеспечения               Казахстан
хозяйственного комплекса
республики.
Создание эффективной
системы обработки данных
и выдачи
гидрометеорологических
прогнозов
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.6. Разработать      Нормативные     Минприроды и       IV квартал
нормативные правовые акты правовые акты   охраны окружающей
по оценке воздействия                     среды
на окружающую среду и
экологическому аудиту
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.7. Создать          Отчет           Минприроды и       IV квартал
научные основы выявления  Правительству   охраны окружающей
новых конкурентоспособных Республики      среды
месторождений             Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
4.5.1.8. Провести         Доклад          Минприроды и       IV квартал
количественную оценку     Правительству   охраны окружающей
прогнозных ресурсов       Республики      среды
полезных ископаемых,      Казахстан
геолого-экономическая
оценка месторождений
---------------------------------------------------------------------------
4.5.1.9. Разработать      Отчет           Минприроды и       IV квартал
эффективные методы и      Правительству   охраны окружающей
технологии прогноза,      Республики      среды
поисков и разведки        Казахстан
месторождений полезных
ископаемых
-------------------------------------------------------------------------
4.5.1.10. Выполнить       Отчет           Минприроды и       IV квартал
работы по проведению      Правительству   охраны окружающей
государственной           Республики      среды
геологической съемки на   Казахстан
территории и в зоне
влияния Сарышаганского,
Новонежинского,
Сарыозекского, Эмбинского
и Державинского полигонов,
Южного Прибалхашья,
Тенизской впадины,
Павлодарского Прииртышья;
государственных
гидрогеологических,
геоэкологических
исследований в пределах
зон экологического
бедствия Приаралья,
Прикаспия,
Семипалатинского полигона
----------------------------------------------------------------------
4.5.1.11. Выполнить       Отчет           Минприроды и       IV квартал
работы по проведению      Правительству   охраны окружающей
региональных геолого-     Республики      среды
геофизических             Казахстан
исследований на
профилях:
Тенгизский, Северо-
Торгайский, Прииртышский
----------------------------------------------------------------------------
4.5.1.12. Разработать     Постановление   Минприроды и       IV квартал
республиканскую схему     Правительства   охраны окружающей
развития и размещения     Республики      среды,
особо охраняемых          Казахстан       Минсельхоз
природных территорий
--------------------------------------------------------------------------
4.5.1.13. Разработать     Отчет           Минприроды и       IV квартал
и реализовать проекты     Правительству   охраны окружающей
по переработке            Республики      среды,
производственных и        Казахстан       акимы областей
бытовых отходов                           и городов
-------------------------------------------------------------------------
4.5.1.14. Разработать     Программа,      Минприроды и       IV квартал
единую информационную     утвержденная    охраны окружающей
систему мониторинга       Министром       среды
окружающей среды и
природных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------

4.5.1.5. Республиканың |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
шаруашылық кешенін гид.|ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
рометеорологиялық қам. |не есеп           |ған ортаны қор.|
тамасыз ету жүйесін    |                  |ғаумині        |
дамыту. Деректерді өң. |                  |               |
деу мен гидрометеороло.|                  |               |
гиялық болжамдарды бе. |                  |               |
рудың тиімді жүйесін   |                  |               |
құру.                  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.6. Қоршаған орта.|Нормативтік құқық.|Табиғи ресурс. |IV тоқсан
ға әсерді бағалау және |тық актілер       |тар және қорша.|
экологиялық аудит жө.  |                  |ған ортаны қор.|
ніндегі нормативтік    |                  |ғаумині        |
құқықтық актілерді     |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.7. Жаңа бәсеке.  |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
лестік қабілетті кен   |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
орындарын анықтаудың   |не есеп           |ған ортаны қор.|
ғылыми негіздерін құру |                  |ғаумині        |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.8. Пайдалы қазба.|Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
лардың болжамды ресурс.|ликасы Үкіметіне  |тар және қорша.|
тарын сандық бағалауды,|баяндама          |ған ортаны қор.|
кен орындарын геология.|                  |ғаумині        |
лық-экономикалық баға. |                  |               |
лауды жүргізу          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.9. Пайдалы қазба.|Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
лар кен орындарын бол. |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
жаудың, іздестірудің   |не есеп           |ған ортаны қор.|
және барлаудың тиімді  |                  |ғаумині        |
әдістері мен техноло.  |                  |               |
гияларын әзірлеу       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.10. Сарышаған,   |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
Новонежин, Сарыөзек,   |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
Ембі және Державин по. |не есеп           |ған ортаны қор.|
лигондары, Балқаштың   |                  |ғаумині        |
Оңтүстік өңірі, Теңіз  |                  |               |
ойпаты, Ертістің Павло.|                  |               |
дар өңірі аумақтарында |                  |               |
және әсер ету аймақта. |                  |               |
рында мемлекеттік гео. |                  |               |
логиялық суретке түсі. |                  |               |
рулер; Арал өңірі,     |                  |               |
Каспий өңірі, Семей    |                  |               |
палигоны экологиялық   |                  |               |
қасірет аймақтарында   |                  |               |
мемлекеттік гидрогео.  |                  |               |
логиялық, геоэкология. |                  |               |
лық зерттеулер жүргізу |                  |               |
жөніндегі жұмыстарды   |                  |               |
орындау                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.11. Теңіз, Сол.  |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
түстік Торғай, Ертіс   |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
өңірі бейіндерінде ай. |не есеп           |ған ортаны қор.|
мақтық геологиялық-гео.|                  |ғаумині        |
физикалық зерттеулер   |                  |               |
жүргізу жөніндегі      |                  |               |
жұмыстарды орындау     |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.12. Айрықша қор. |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
ғалатын табиғи аумақ.  |ликасы Үкіметінің |тар және қорша.|
тарды дамытудың және   |қаулысы           |ған ортаны қор.|
орналастырудың респуб. |                  |ғаумині,       |
ликалық сызбасын әзір. |                  |Ауылшармині    |
леу                    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.13. Өндірістік   |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
және тұрмыстық қалдық. |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
тарды қайта өңдеу жө.  |не есеп           |ған ортаны қор.|
ніндегі жобаларды әзір.|                  |ғаумині, облыс.|
леу және іске асыру    |                  |тар мен қала.  |
|                  |лардың әкімдері|
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.14. Қоршаған орта|Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
мен табиғи ресурстар   |бағдарлама        |тар және қорша.|
мониторингінің бірыңғай|                  |ған ортаны қор.|
ақпараттық жүйесін     |                  |ғаумині        |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.5.1.15. Ведение         Отчет           Минприроды и       IV квартал
экологического            Правительству   охраны окружающей
мониторинга за состоянием Республики      среды
окружающей среды, кроме   Казахстан
недр (организация
мониторинга в городах,
промышленных центрах и
населенных пунктах)
----------------------------------------------------------------------------
4.5.1.16. Участие в       Отчет           Минприроды и       IV квартал
строительстве и           Правительству   охраны окружающей
реконструкции             Республики      среды
природоохранных объектов  Казахстан
на республиканском уровне
и сдерживание
экологической угрозы на
особо опасных объектах
---------------------------------------------------------------------------
Развитие сети особо охраняемых территорий
--------------------------------------------------------------------------
4.5.1.17. Подготовить     Постановление   Агентство по      III квартал
целевую программу         Правительства   чрезвычайным
развития и                Республики      ситуациям
совершенствования         Казахстан
Государственной
противопожарной службы
Агентства Республики
Казахстан по
чрезвычайным ситуациям
-------------------------------------------------------------------------
Изучение и воспроизводство природных ресурсов
-------------------------------------------------------------------------
4.5.1.18. Завершить       Постановление   Минприроды и      II квартал
разработку и утвердить    Правительства   охраны окружающей
программы изъятия,        Республики      среды,
сохранения и охраны       Казахстан       Минсельхоз
ценных промысловых видов
животных:
Сайгак;
Ондатра;
Сурок;
Водоплавающая дичь
--------------------------------------------------------------------------
4.6. Миграция
Цель: снижение отрицательного сальдо миграционных процессов
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.6.1. Регулирование внешней миграции населения
----------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства
Развитие международного сотрудничества в области миграции
Регулирование иммиграции
Постоянный комплексный контроль, анализ и прогнозирование
эммиграционных процессов, социально-экономическая и демографическая
оценка их последствий
Содействие интеграционным процессам между странами СНГ
------------------------------------------------------------------------
4.6.1.1. Разработать      Проект Указа    Агентство по      I квартал
проект Указа Президента   Президента      миграции и
Республики Казахстан      Республики      демографии, МИД,
"О квоте иммиграции"      Казахстан       Минфин, Минюст
--------------------------------------------------------------------------
4.6.1.2. Внести           Проект Закона   Агентство по      II квартал
изменения и дополнения    Республики      миграции и
в Закон Республики        Казахстан       демографии,
Казахстан "О миграции                     Минтрудсоцзащиты,
населения"                                МИД, МВД
-------------------------------------------------------------------------
4.6.1.3. Разработать      Проект Закона   Агентство по       II квартал
проект Закона Республики  Республики      миграции и
Казахстан "О беженцах"    Казахстан       демографии,
Минтрудсоцзащиты,
МИД, МВД, КНБ
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2. Управление и координация миграционных процессов
--------------------------------------------------------------------------
Организационно-техническое обеспечение миграционных служб
Профессиональная подготовка специалистов по вопросам миграции населения
--------------------------------------------------------------------------

4.5.1.15. Жер қойнауын |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
қоспағанда қоршаған    |ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
ортаның жай-күйіне эко.|не есеп           |ған ортаны қор.|
логиялық мониторинг    |                  |ғаумині        |
жүргізу (қалаларда,    |                  |               |
өнеркәсіптік орталық.  |                  |               |
тарда және елді-мекен. |                  |               |
дерде мониторингі      |                  |               |
ұйымдастыру)           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.16. Республикалық|Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
деңгейдегі табиғат қор.|ликасының Үкіметі.|тар және қорша.|
ғау объектілерінің     |не есеп           |ған ортаны қор.|
құрылысын салуға және  |                  |ғаумині        |
қайта құруға қатысу    |                  |               |
және аса қауіпті объек.|                  |               |
тілерде экологиялық    |                  |               |
қатерді болдырмау      |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Айрықша қорғалатын аумақтар желісін дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.17. Қазақстан    |Қазақстан Респуб. |Төтенше жағдай.|IІІ тоқсан
Республикасы Төтенше   |ликасы Үкіметінің |лар жөніндегі  |
жағдайлар жөніндегі    |қаулысы           |агенттік       |
агенттігінің Мемлекет. |                  |               |
тік өртке қарсы қызме. |                  |               |
тін дамыту мен жетілді.|                  |               |
рудің мақсатты бағдар. |                  |               |
ламасын дайындау       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Табиғи ресурстарды зерделеу және қайта өрістету
_______________________|__________________|_______________|______________
4.5.1.18. Жануарлардың |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IІ тоқсан
бағалы кәсіпшілік түр. |ликасы Үкіметінің |тар және қорша.|
лерін:                 |қаулысы           |ған ортаны     |
Киіктерді;             |                  |қорғаумині,    |
Ондатраны;             |                  |Ауылшармині    |
Суырды;                |                  |               |
Суда жүзетін жабайы құс|                  |               |
тарды алудың, сақтаудың|                  |               |
және қорғаудың бағдарла|                  |               |
масын әзірлеуді аяқтау |                  |               |
және бекіту.           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6. Көші-қон
Мақсат: Көші-қон процесстерінің теріс сальдосын бәсеңдету
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.6.1. Халықтың сыртқы көші-қонын реттеу
_______________________|__________________|_______________|______________
Заңдарды жетілдіру
Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
Иммиграцияны реттеу
Эммиграциялық процесстерді ұдайы кешенді бақылау, талдау және болжау,
олардың салдарын әлеуметтік-экономикалық және демографиялық бағалау
ТМД елдерінің арасындағы интеграциялық процесстерге жәрдемдесу
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.1.1. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Көші-қон және  |I тоқсан
Республикасының Прези. |ликасының Прези.  |демография жө. |
дентінің "Иммиграцияның|денті Жарлығының  |ніндегі агент. |
квотасы туралы" Жарлы. |жобасы            |тік, Сыртқыіс. |
ғының жобасын әзірлеу  |                  |мині, Қаржыми. |
|                  |ні, Әділетмині |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.1.2. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Көші-қон және  |IІ тоқсан
Республикасының "Халық.|ликасы Заңының    |демография жө. |
тың көші-қоны туралы"  |жобасы            |ніндегі агент. |
Заңына өзгеріс пен то. |                  |тік, Еңбек.    |
лықтыру енгізу         |                  |әлеуметмині,   |
|                  |Сыртқыісмині,  |
|                  |Ішкіісмині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.1.3. Қазақстан     |Қазақстан Респуб. |Көші-қон және  |IІ тоқсан
Республикасының "Босқын|ликасы Заңының    |демография жө. |
дар туралы" Заңының    |жобасы            |ніндегі агент. |
жобасын әзірлеу        |                  |тік, Еңбек.    |
|                  |әлеуметмині,   |
|                  |Сыртқыісмині,  |
|                  |Ішкіісмині     |
|                  |ҰҚК (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.2. Көші-қон процестерін басқару және үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Көші-қон қызметін ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету
Халықтың көші-қоны мәселесі бойынша мамандарды кәсіптік даярлау
_______________________|__________________|_______________|______________

4.6.2.1. Подготовить      Соглашения,     Агентство по      IV квартал
межгосударственные        договора        миграции и
соглашения о добровольном                 демографии, МИД
переселении этнических
казахов и членов их
семей на историческую
родину
---------------------------------------------------------------------------
4.6.2.2. Создать условия  Отчет           Агентство по      II-IV
для сотрудничества с      Правительству   миграции и        кварталы
международными            Республики      демографии, МИД,
организациями (МОМ, УВКБ  Казахстан       МВД, Минздрав,
ООН, Международной                        образования и
Федерацией Красного                       спорта
Креста и Красного
полумесяца и другими)
по вопросам миграции
населения; сотрудничать
с международными
организациями по
разработке нормативных
правовых актов
----------------------------------------------------------------------------
4.6.2.3. Организовать     Отчет           Минздрав,         Ежеквартально,
специальные, постоянно    в Правительство образования и     начиная со II
действующие курсы по      Республики      спорта, Миннауки  квартала
изучению казахского и     Казахстан       высшего
русского языков                           образования,
репатриантами                             Агентство по
миграции и
демографии, акимы
областей и городов
Астаны и Алматы
--------------------------------------------------------------------------
4.7. Водные ресурсы
Цель: сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана
-----------------------------------------------------------------------
Объявление водных ресурсов стратегическим ресурсам страны
------------------------------------------------------------------------

4.6.2.1. Этникалық     |Келісім, шарттар  |Көші-қон және  |IV тоқсан
қазақтар мен олардың   |                  |демография жө. |
отбасы мүшелерінің     |                  |ніндегі агент. |
тарихи отанына ерікті  |                  |тік,           |
қоныс аударуы туралы   |                  |Сыртқыісмині   |
халықаралық келісімді  |                  |               |
дайындау               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.2.2. Халықтың көші-|Қазақстан         |Көші-қон және  |IІ-IV
қоны мәселелері бойынша|Республикасының   |демография жө. |тоқсандар
халықаралық ұйымдармен |Үкіметіне есеп    |ніндегі агент. |
(МОМ, БҰҰ, УВКБ, Халық.|                  |тік, Сыртқыіс. |
аралық Қызыл Крест және|                  |мині, Ішкііс.  |
Қызыл жарты ай Федера. |                  |мині, Денсаулық|
цияларымен және басқа. |                  |сақтау, білім  |
ларымен) ынтымақтастық |                  |және спортмині |
үшін жағдай жасау;     |                  |               |
Халықаралық ұйымдармен |                  |               |
нормативтік құқықтық   |                  |               |
актілерді әзірлеу      |                  |               |
жөніндегі ынтымақтастық|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.6.2.3. Оралмандардың |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІІ тоқсаннан
қазақ және орыс тілде. |Республикасының   |тау, білім және|бастап тоқсан
рін үйренуі жөніндегі  |Үкіметіне есеп    |спортмині,     |сайын
арнаулы ұдайы жұмыс    |                  |Ғылым және     |
істейтін курстар ұйым. |                  |жоғары білім.  |
дастыру                |                  |мині, Көші-қон |
|                  |және демография|
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік, об.  |
|                  |лыстар мен     |
|                  |Астана және    |
|                  |Алматы қалала. |
|                  |рының әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7. Су ресурстары
Мақсат: Елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
Су ресурстарын елдің стратегиялық ресурсы деп жариялау
_______________________|__________________|_______________|______________

4.7.1.1. Разработать      Постановление   Минсельхоз,       IV квартал
государственную программу Правительства   Минприроды и
развития ирригации,       Республики      охраны окружающей
мелиорации и              Казахстан       среды, Минфин
водоснабжения
------------------------------------------------------------------------
Биологическая очистка сточных вод
-------------------------------------------------------------------------
4.7.1.2. Подготовить      Приказ Министра Минприроды и      IV квартал
информационную базу                       охраны окружающей
данных загрязнения                        среды,
промышленными, коммунально-               Минсельхоз
бытовыми и другими стоками
водных объектов в разрезе
административных
территорий и бассейнов рек,
провести оценку качества
поверхностного стока,
установить контроль над
источником его загрязнения
-----------------------------------------------------------------------------
4.7.1.3. Разработать      Приказы         Минприроды и      III квартал
программу обследования    министров,      охраны окружающей
условий работы и          решение акимов  среды, Минсельхоз,
технического обслуживания                 акимы всех уровней
станций по очистке
сточных вод городов и
населенных пунктов и
организационно-
технологические
мероприятия по
повышению их эффективности
--------------------------------------------------------------------------
Охрана малых рек, обустройство водоохранных зон
---------------------------------------------------------------------------
4.7.1.4. Обеспечить       Кадастр,        Минприроды и      IV квартал
гидрологическое и         утвержденный    охраны окружающей
гидрохимическое           Министром       среды, Минсельхоз
обследование бассейнов
малых рек Южного
Казахстана, составить
кадастр и вести
мониторинг малых рек
---------------------------------------------------------------------------
Сбор и очистка поверхностного стока вод
--------------------------------------------------------------------------
4.7.1.5. Для районов с    Методические    Минприроды и      III квартал
ограниченными водными     рекомендации    охраны окружающей
ресурсами подготовить                     среды, Минсельхоз
рекомендации по
восполнению подземных вод
посредством искусственного
питания стоком
поверхностных вод
(магнизирование),
исключающий загрязнение
водоносных горизонтов,
используемых для
целей водоснабжения
--------------------------------------------------------------------------
4.7.2. Рациональное использование водных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Сокращение потребления питьевой воды на промышленные нужды
---------------------------------------------------------------------------
4.7.2.1. Введение         Программа и     Минсельхоз,       I квартал
единой системы            методика        Минприроды и
мониторинга за качеством  осуществления   охраны окружающей
питьевой воды и ее        мониторинга     среды
расходованием
----------------------------------------------------------------------------
4.7.2.2. Разработать      Проект Указа    Минсельхоз        IV квартал
Государственную программу Президента
"Питьевые воды"           Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
4.7.3. Управление водными ресурсами
---------------------------------------------------------------------------
Разработка государственной программы водообеспечения страны,
подготовка генеральной схемы водоснабжения Казахстана
---------------------------------------------------------------------------
4.7.3.1. Подготовить      Концепция,      Минсельхоз,       II квартал
концепцию и основные      методические    Минприроды и
методические положения    рекомендации,   охраны окружающей
по разработке генеральной утвержденные    среды
схемы комплексного        министрами
использования и охраны
водных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
Выделение экономических рычагов в управлении водными ресурсами
--------------------------------------------------------------------------

4.7.1.1. Ирригацияны,  |Қазақстан Респуб. |Ауылшармині,   |IV тоқсан
мелиорацияны және сумен|ликасы Үкіметінің |Табиғи ресурс. |
жабдықтауды дамытудың  |қаулысы           |тар және қорша.|
мемлекеттік бағдарлама.|                  |ған ортаны қор.|
сын әзірлеу.           |                  |ғаумині,       |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
Қалдық суларды биологиялық тазарту
_________________________________________________________________________
4.7.1.2. Әкімшілік ау. |Министрдің бұйрығы|Табиғи ресурс. |IV тоқсан
мақтар мен өзендер ар. |                  |тар және қорша.|
наларының тұрғысында   |                  |ған ортаны қор.|
су объектілерінің өнер.|                  |ғаумині,       |
кәсіптік, коммуналдық- |                  |Ауылшармині    |
тұрмыстық және басқа да|                  |               |
қалдық сулармен ласта. |                  |               |
нуы деректерінің ақпа. |                  |               |
раттық базасын дайындау|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.1.3. Қалалар мен ел|Министрлердің     |Табиғи ресурс. |IІІ тоқсан
ді мекендердің қалдық  |бұйрықтары, әкім. |тар және қорша.|
суларын тазарту жөнінде|дердің шешімі     |ған ортаны қор.|
гі станциялардың жұмыс |                  |ғаумині,       |
жағдайы мен техникалық |                  |Ауылшармині,   |
қызмет көрсетуін зерт. |                  |барлық деңгей. |
теудің және олардың ти.|                  |дегі әкімдер   |
імділігін арттыру жө.  |                  |               |
ніндегі ұйымдастырушы. |                  |               |
лық-техникалық іс-шара.|                  |               |
лардың бағдарламасын   |                  |               |
әзірлеу                |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Шағын өзендерді қорғау, су қорғау аймақтарын жайластыру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.1.4. Оңтүстік Қа.  |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
зақстанның шағын өзен. |кадастр           |тар және қорша.|
дері арналарын гидро.  |                  |ған ортаны қор.|
логиялық және гидрохи. |                  |ғаумині, Ауыл. |
миялық зерттеуді қам.  |                  |шармині        |
тамасыз ету, шағын     |                  |               |
өзендердің кадастрын   |                  |               |
жасау және мониторингін|                  |               |
жүргізу.               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жер бетіндегі ағын суларды жинау және тазарту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.1.5. Су ресурстары |Әдістемелік ұсы.  |Табиғи ресурс. |IІІ тоқсан
шектеулі аудандар үшін |нымдар            |тар және қорша.|
сумен жабдықтау мақсаты|                  |ған ортаны қор.|
үшін пайдаланылатын суы|                  |ғаумині, Ауыл. |
бар көкжиектердің лас. |                  |шармині        |
тануын болдырмайтын жер|                  |               |
бетіндегі сулардың ағы.|                  |               |
нымен жасанды молықтыру|                  |               |
(магнизациялау) арқылы |                  |               |
жерасты суларын толық. |                  |               |
тыру жөнінде ұсынымдар |                  |               |
дайындау               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.2. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
_______________________|__________________|_______________|______________
Ауызсуды өнеркәсіптік мұқтажға тұтынуды қысқарту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.2.1. Ауызсудың са. |Мониторингті жүзе.|Ауылшармині,   |I тоқсан
пасы мен оның жұмсалуы.|ге асырудың бағ.  |Табиғи ресурс. |
на мониторингтің бірың.|дарламасы мен     |тар және қорша.|
ғай жүйесін енгізу     |әдістемесі        |ған ортаны     |
|                  |қорғаумині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.2.2. "Ауызсу" мем. |Қазақстан Респуб. |Ауылшармині    |IV тоқсан
лекеттік бағдарламасын |ликасының Прези.  |               |
әзірлеу                |денті Жарлығының  |               |
|жобасы            |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3. Су ресурстарын басқару
_______________________|__________________|_______________|______________
Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас сызбасын дайындау
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3.1. Су ресурстарын|Министрлер бекіт. |Ауылшармині,   |IІ тоқсан
кешенді пайдалану мен  |кен тұжырымдама,  |Табиғи ресурс. |
қорғаудың бас сызбасын |әдістемелік ұсы.  |тар және қорша.|
әзірлеу жөніндегі тұжы.|нымдар            |ған ортаны     |
рымдама мен негізгі    |                  |қорғаумині     |
әдістемелік ережені    |                  |               |
дайындау               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Су ресурстарын басқарудың экономикалық тұтқаларын бөлу
_______________________|__________________|_______________|______________

4.7.3.2. Разработать      Утвержденные    Минприроды и      II квартал
и ввести обоснованные     нормативы       охраны окружающей
нормы и цены на                           среды, Минсельхоз,
потребление подземных                     Агентство по
и сброс сточных
и                         стратегическому
дренажных вод                             планированию и
реформам (по
согласованию)
------------------------------------------------------------------------------
4.7.3.3. Разработать      Утвержденные    Минприродных      IV квартал
положение о нормативах и  Министром       ресурсов и охраны
ценах на потребление      нормативы       окружающей среды
подземных вод и сброс
сточных и дренажных вод
----------------------------------------------------------------------------
Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в
области изучения и использования водных ресурсов
----------------------------------------------------------------------------
4.7.3.4. Научное          Приказ          Миннауки и        I квартал
обеспечение приоритетных  министров       высшего
направлений управления                    образования,
водными ресурсами                         Минсельхоз
----------------------------------------------------------------------------
Создание единой системы мониторинга подземных и поверхностных вод
----------------------------------------------------------------------------
4.7.3.5. Ведение          Отчет           Минприроды и      IV квартал
государственного          Правительству   охраны окружающей
мониторинга подземных     Республики      среды
и поверхностных вод и     Казахстан
опасных геологических
процессов
----------------------------------------------------------------------------
4.6.3.6. Реализация       Отчет           Минприроды и      IV квартал
программы ведения         Правительству   охраны окружающей
государственного          Республики      среды, Минсельхоз,
мониторинга подземных вод Казахстан       Миннауки и высшего
с целью обеспечения их                    образования
надежной защиты от
истощения и загрязнения,
использования исключительно
для питьевых нужд населения
-------------------------------------------------------------------------

4.7.3.2. Жерасты сула. |Бекітілген норма. |Табиғи ресурс. |IІ тоқсан
рын тұтыну мен қалдық  |тивтер            |тар және қорша.|
және дренаждық суларды |                  |ған ортаны     |
ағызып жіберудің негіз.|                  |қорғаумині,    |
гі нормалары мен баға. |                  |Ауылшармині,   |
ларын әзірлеу және     |                  |Стратегиялық   |
енгізу                 |                  |жоспарлау және |
|                  |реформалар жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3.3. Жерасты сула. |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
рын тұтыну мен қалдық  |нормативтер       |тар және қорша.|
және дренаждық суларды |                  |ған ортаны     |
ағызып жіберудің норма.|                  |қорғаумині     |
мативтері мен бағалары |                  |               |
туралы ережені әзірлеу |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Су ресурстарын зерделеу және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеу
және жобалау-іздестіру жұмыстарын күшейту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3.4. Су ресурстарын|Министрлердің     |Ғылым және жо. |I тоқсан
басқарудың басымдықты  |бұйрықтары        |ғары және бі.  |
бағыттарын ғылыми қам. |                  |ліммині, Ауыл. |
тамасыз ету            |                  |шармині        |
_______________________|__________________|_______________|______________
Жер астындағы және жердің бетіндегі сулар мониторингінің бірыңғай жүйесін
құру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3.5. Жер астындағы |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
және жердің бетіндегі  |ликасының Үкіметі.|тар және қор.  |
сулар мен қауіпті гео. |не есеп           |шаған ортаны   |
логиялық процестердің  |                  |қорғаумині     |
мемлекеттік мониторин. |                  |               |
гін жүргізу            |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.3.6. Оларды сарқы. |Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
лудан және ластанудан  |ликасының Үкіметі.|тар және қор.  |
сенімді қорғауды, тек  |не есеп           |шаған ортаны   |
халықтың ауызсулық мұқ.|                  |қорғаумині,    |
тажы үшін ғана пайда.  |                  |Ауылшармині,   |
лануды қамтамасыз ету  |                  |Ғылым және     |
мақсатында жерасты сула|                  |жоғары білім.  |
рының мемлекеттік мони.|                  |мині           |
торингін жүргізудің бағ|                  |               |
дарламасын іске асыру  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

4.7.4. Повышение качества питьевой воды
-------------------------------------------------------------------------
Улучшение состояния водных объектов - источников питьевой воды
-------------------------------------------------------------------------
4.7.4.1. Совершенствовать Акт о           Минприроды и      I квартал
подсистемы мониторинга    внедрении       охраны окружающей
качества питьевых вод                     среды, Минсельхоз
------------------------------------------------------------------------
Модернизация технологических процессов подготовки питьевой воды
-----------------------------------------------------------------------

4.7.4. Ауызсудың сапасын арттыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Су объектілері-ауызсу көздерінің жағдайын жақсарту
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.4.1. Ауызсу сапа.  |Енгізу туралы акт |Табиғи ресурс. |I тоқсан
сының мониторингінің   |                  |тар және қор.  |
кіші жүйелерін жетіл.  |                  |шаған ортаны   |
діру                   |                  |қорғаумині,    |
|                  |Ауылшармині    |
_______________________|__________________|_______________|______________
Ауызсуды дайындаудың технологиялық процестерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________

4.7.4.2. Подготовить      Рекомендации и  Минприроды и      III квартал
рекомендации по улучшению инструкции      охраны окружающей
технологии очистки        Минприроды и    среды, Минсельхоз
питьевой воды с           охраны
применением местных       окружающей среды
фильтрующих материалов,
обеспечивающих требуемое
качество питьевой воды
----------------------------------------------------------------------------
Применение индивидуальных устройств и установок для доочистки
водопроводной воды
Создание и производство пакетирования (бутылирования) экологически чистых
подземных и поверхностных вод
---------------------------------------------------------------------------
4.7.4.3. Подготовить      Отчет           Минприроды и      IV квартал
обоснование эффективности Правительству   охраны окружающей
обеспечения качественной  Республики      среды, Минсельхоз
питьевой бутылированной   Казахстан
водой из экологически
чистых водоисточников.
Определить пригодные для
этой цели подземные
водоисточники
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ
и продукты их переработки
----------------------------------------------------------------------
5.1.1. Разработать        Постановление   Минэнерго,        III квартал
Концепцию развития        Правительства   индустрии и
топливно-энергетического  Республики      торговли,
комплекса до 2010 года    Казахстан       министерства
и ведомства
------------------------------------------------------------------------
Рост объемов добычи нефти и газа
------------------------------------------------------------------------

4.7.4.2. Ауызсудың та. |Табиғи ресурстары |Табиғи ресурс. |IІІ тоқсан
лап етілетін сапасын   |және қоршаған ор. |тар және қор.  |
қамтамасыз ететін жер. |таны қорғауминінің|шаған ортаны   |
гілікті сүзуші матери. |ұсынымдары мен    |қорғаумині,    |
алдарды қолдана отырып |нұсқаулықтары     |Ауылшармині    |
ауызсуды тазартудың    |                  |               |
технологиясын жақсарту |                  |               |
жөнінде ұсыным дайындау|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Су құбыры суларын толық тазарту үшін дербес құрылғылар мен қондырғыларды
қолдану
Экологиялық таза жерасты және жер үстіндегі суларды пакеттеу (шөлмектеу)
өндірісін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
4.7.4.3. Экологиялық   |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV тоқсан
жағынан таза су көзде. |Республикасының   |тар және қор.  |
рінен сапалы, шөлмек.  |Үкіметіне есеп    |шаған ортаны   |
тендірілген ауызсумен  |                  |қорғаумині,    |
қамтамасыз етудің тиім.|                  |Ауылшармині    |
ділігінің негіздемесін |                  |               |
дайындау. Осы мақсат   |                  |               |
үшін жарамды жерасты   |                  |               |
су көздерін айқындау   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
5. Басымдық. Энергия ресурстары
Мақсат: Экспортқа бағытталған, технологиялық жағынан байланысқан
отын-энергетикалық кешенді қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
5.1. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеу өнімдеріне ішкі сұранысты
қанағаттандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
5.1.1. 2010 жылға де.  |Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |IІІ тоқсан
йінгі отын-энергетика. |ликасы Үкіметінің |индустрия және |
лық кешенді дамытудың  |қаулысы           |саудамині,     |
тұжырымдамасын әзірлеу |                  |министрліктер  |
|                  |мен ведомство. |
|                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
Мұнай мен газды өндіру көлемдерінің өсуі
_______________________|__________________|_______________|______________

5.1.2. Увеличить          Отчет           Минэнерго,      Ежеквартально
добычу нефти за счет      Правительству   индустрии и
интенсификации добычи     Республики      торговли, ННК
нефти на действующих      Казахстан       "Казахойл" (по
месторождениях и                          согласованию)
ввода новых
-------------------------------------------------------------------------
5.1.3. Продолжить         Отчет           Минэнерго,      Ежеквартально
строительство Каспийского Правительству   индустрии и
трубопроводного           Республики      торговли, ННК
консорциума               Казахстан       "Казахойл" (по
согласованию),
Минприроды и
охраны окружающей
среды, ЗАО НКТН
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
-------------------------------------------------------------------------
5.1.4. Установить         Отчет           Акимы областей,   Ежеквартально
газовые счетчики в        Правительству   городов Астаны и
жилом фонде               Республики      Алматы
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
5.2. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов и
газопроводов
--------------------------------------------------------------------------
Решение политических и юридических проблем, связанных с освоением
казахстанского сектора Каспийского моря
-------------------------------------------------------------------------
5.2.1. Завершить        Межправительственные МИД, Минэнерго В течение
работу по определению   соглашения           индустрии и    года
правового статуса                            торговли,
Каспийского моря        Отчет                Минприродных   Ежеквартально
Правительству        ресурсов и
Республики           охраны окружающей
Казахстан            среды, ННК
"Казахойл",
АО "Казахстан-
каспийшельф"
---------------------------------------------------------------------------
5.2.2. Принять            Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
необходимые меры по       Правительству   индустрии и
увеличению экспортных     Республики      торговли, ЗАО ННК
возможностей              Казахстан       "Казахойл", ЗАО
нефтедобывающих                           НКТН "КазТрансОйл"
предприятий Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Определение потенциальных зарубежных рынков, в том числе азиатских
----------------------------------------------------------------------------

5.1.2. Жұмыс істеп тұр.|Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Тоқсан сайын
ған кен орындарында мұ.|ликасының Үкіметі.|индустрия және |
най өндіруді интенсиф. |не есеп           |саудамині,     |
тендіру мен жаңаларын  |                  |"Қазақойл" ҰМК |
іске қосудың есебінен  |                  |(келісім бойын.|
мұнай өндіруді арттыру |                  |ша)            |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.1.3. Каспий мұнай құ.|Қазақстан Респуб. |Энергетика,    |Тоқсан сайын
быры консорциумының    |ликасының Үкіметі.|индустрия және |
құрылысын жалғастыру   |не есеп           |саудамині,     |
|                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                  |(келісім бойын.|
|                  |ша),           |
|                  |Табиғи ресурс. |
|                  |тар және қорша.|
|                  |ған ортаны қор.|
|                  |ғаумині, "Қаз. |
|                  |ТрансОйл" МТҰК |
|                  |ЖАҚ (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Тұрғын үй қорында газ  |Қазақстан Респуб. |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
есептегіштерді орнату  |ликасының Үкіметі.|Астана және    |
|не есеп           |Алматы қалала. |
|                  |рының әкімдері |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының еуразиялық
желілерін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
Каспий теңізінің қазақстандық секторын игеруге байланысты саяси және заң
проблемаларын шешу
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.1. Каспий теңізінің|Үкіметаралық      |Сыртқыісмині,  |Жыл ішінде
құқықтық мәртебесін    |келісім           |Энергетика,    |
айқындау жөніндегі     |                  |индустрия және |
жұмысты аяқтау         |                  |саудамині,     |
|Қазақстан Респуб. |Табиғи ресурс. |Тоқсан сайын
|ликасының Үкіметі.|тар және қор.  |
|не есеп           |шаған ортаны   |
|                  |қорғаумині,    |
|                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                  |"Қазақстанкас. |
|                  |пий-шельф" АҚ  |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.2.2. Қазақстан Рес.  |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|Тоқсан сайын
публикасы мұнай өндіру |ликасының Үкіметі.|дустрия және   |
кәсіпорындарының экс.  |не есеп           |саудамині,     |
порттық мүмкіндіктерін |                  |"Қазақойл" ҰМК,|
арттыру жөнінде қажетті|                  |"ҚазТрансОйл"  |
шаралар қабылдау       |                  |МТҰК ЖАҚ    .  |
_______________________|__________________|_______________|______________
Әлеуетті шетелдік рыноктарды, оның ішінде азиялық, айқындау
_______________________|__________________|_______________|______________

5.2.3. Реализовать        Отчет           Минэнерго,        Ежеквартально
соглашения с Ираном по    Правительству   индустрии и
поставке нефти            Республики      торговли, ННК
Казахстан       "Казахойл" (по
согласованию),
АО
"Мангистаумунайгаз"
(по согласованию)
----------------------------------------------------------------------------
5.3. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть,
газ и продукты их переработки
----------------------------------------------------------------------------
Повышение конкрентоспособности и внедрение передовых технологий,
расширение научно-исследовательской деятельности и создание
информационных систем управления
---------------------------------------------------------------------------
5.3.1. Подготовить        Отчет об        Минэнерго,       IV квартал
испытательную лабораторию аккредитации    индустрии и
по оценке качества нефти  Правительству   торговли
и нефтепродуктов и        Республики
аккредитовать ее на       Казахстан
международном уровне
----------------------------------------------------------------------------
5.3.2. Создать            Отчет об        Минэнерго,        IV квартал
лаборатории по оценке     аккредитации    индустрии и
качества газа и           Правительству   торговли, АО
аккредитация ее на        Республики      "KEGOC" (по
международном уровне      Казахстан       согласованию)
----------------------------------------------------------------------------
5.4. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных
энергоресурсов
--------------------------------------------------------------------------
Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах
---------------------------------------------------------------------------
5.4.1. Создать            Отчет           Минэнерго,        III квартал
и развивать оптовые и     Правительству   индустрии и
региональные рынки        Республики      торговли, акимы
электроэнергии            Казахстан       всех уровней,
АО "КЕGОС" (по
согласованию)
----------------------------------------------------------------------------
5.4.2. Разработка         Протокольное    МЭИТ с привлечением  IV квартал
Топливно-энергетического  решение         заинтересованных
баланса до 2015 года      Правительства   организаций
по его одобрению
---------------------------------------------------------------------------

5.2.3. Иранмен мұнай   |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|Тоқсан сайын
беру жөніндегі келісім.|ликасының Үкіметі.|дустрия және   |
ді іске асыру          |не есеп           |саудамині,     |
|                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                  |(келісім бойын.|
|                  |ша), "Маңғыс.  |
|                  |таумұнайгаз" АҚ|
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеу өнімдеріне ішкі сұранысты
қанағаттандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Бәсекелестік қабылетті арттыру мен озық технологияларды енгізу, ғылыми-
зерттеу қызметін кеңейту және басқарудың ақпараттық жүйелерін құру
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3.1. Мұнай мен мұнай |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|IV тоқсан
өнімдерінің сапасын    |ликасының Үкіметі.|дустрия және   |
бағалау жөніндегі      |не тіркеу туралы  |саудамині      |
сынақ лабораторияларын |есеп              |               |
дайындау және оны ха.  |                  |               |
лықаралық деңгейде     |                  |               |
тіркеу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.3.2. Газдың сапасын  |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|IV тоқсан
бағалау жөнінде лабора.|ликасының Үкіметі.|дустрия және   |
торияларын құру және   |не тіркеу туралы  |саудамині,     |
оны халықаралық деңгей.|есеп              |"Кегок" АҚ     |
де тіркеу              |                  |(келісім бойын.|
|                  |ша)            |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.4. Әртүрлі энергия ресурстарын пайдалану арқылы тиімді
энергия технологиясы
_______________________|__________________|_______________|______________
Мұнай-газ кәсіпшілігінде энергиятехнологиялық кешендер құру
_______________________|__________________|_______________|______________
5.4.1. Электр энергия. |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|IІІ тоқсан
сының көтерме және ай. |ликасының Үкіметі.|дустрия және   |
мақтық рыноктарын құру |не есеп           |саудамині,     |
және дамыту            |                  |"Кегок" АҚ     |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
5.4.2. 2015 жылға де.  |Үкіметтің оны ма. |Мүдделі ұйым.  |IV тоқсан
йінгі отын-энергетика. |құлдау жөніндегі  |дарды тарта    |
лық балансты әзірлеу   |хаттамалық шешімі |отырып Энерге. |
|                  |тика, индустрия|
|                  |және саудамині |
_______________________|__________________|_______________|______________

5.5. Экология и охрана окружающей среды
--------------------------------------------------------------------------
Получение экологически чистого энергоносителя из низкосортных углей
--------------------------------------------------------------------------
5.5.1. Разработать        Доклад          Миннауки и        IV квартал
технологии глубокой       Правительству   высшего
переработки бурых         Республики      образования
малозольных углей с       Казахстан
получением экологически
чистого топлива и
товарной продукции
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: сформировать конкурентоспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной экономики
и общества
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
6.1. Модернизация и развитие существующих транспортно-
коммуникационных сетей
----------------------------------------------------------------------
Осуществление восстановительного ремонта по магистральным дорогам,
начало строительства на направлениях продвижения основных транзитных
грузопотоков
-------------------------------------------------------------------------
6.1.1. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
реконструкцию станции     Правительству   туризма
Дружба и дороги Дружба-   Республики
Актогай                   Казахстан
-----------------------------------------------------------------------
6.1.2. Провести текущий   Отчет           Минтранском и     IV квартал
ремонт Усть-              Правительству   туризма, Минфин
Каменогорского шлюза      Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Развитие основной опорной сети автодорог, формирование придорожной
инфраструктуры, совершенствование существующих систем связи и
телекоммуникаций
----------------------------------------------------------------------
6.1.3. Провести           Отчет           Минфин,         III квартал
реконструкцию             Правительству   Минтранском и
автомобильных дорог:      Республики      туризма
А/д Гульшад-Акчатау       Казахстан
А/д Алматы-Гульшад
А/д Акчатау-Караганда
----------------------------------------------------------------------

5.5. Экология және қоршаған ортаны қорғау
_______________________|__________________|_______________|______________
Төменгі сортты көмірден экологиялық таза энергия бергішті алу
_______________________|__________________|_______________|______________
5.5.1. Экологиялық таза|Қазақстан Респуб. |Ғылым және жо. |IV тоқсан
отын мен тауарлық өнім.|ликасының Үкіметі.|ғары біліммині |
дерді ала отырып күлі  |не баяндама       |               |
аз қоңыр көмірді терең |                  |               |
қайта өңдеудің техно.  |                  |               |
логиясын әзірлеу       |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6. Басымдық. Инрфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсат: Ұлттық экономика мен қоғамның қажеттілігін толық қамтамасыз
ететін бәсекелестік қабілетті көліктік-коммуникациялық кешенді
қалыптастыру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
6.1. Қолда бар көлік-коммуникациялық желілерді жетілдіру және дамыту
_______________________|__________________|_______________|______________
Магистральдық жолдар бойынша қалпына келтірулік жөндеуді, негізгі тран.
зиттік жүк ағындарының қозғалу бағыттарында құрылысты бастауды жүзеге
асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.1. Дружба станциясы|Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|IV тоқсан
мен Дружба-Ақтоғай жолын|ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
қайта жаңартуды жалғас.|не есеп           |туризммині     |
тыру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.2. Өскемен шлюзіне |Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|IV тоқсан
ағымдағы жөндеу жүргізу|ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
|не есеп           |туризммині,    |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
Автомобиль жолдарының негізгі тірек желілерін дамыту, жол шетіндегі
инфрақұрылымдарды қалыптастыру, байланыс пен телекоммуникациялардың қолда
бар жүйелерін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.3. Автомобиль жол. |Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |ІІІ тоқсан
дарын:                 |ликасының Үкіметі.|Көлік, коммуни.|
Гүлшат-Ақшатау а/ж     |не есеп           |кациялар және  |
Алматы-Гүлшат а/ж      |                  |туризммині     |
Ақшатау-Қарағанды а/ж  |                  |               |
қайта жаңартуды жүргізу|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

6.1.4. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
строительство моста       Правительству   туризма
через р. Урал в           Республики
г. Уральске               Казахстан
----------------------------------------------------------------------
6.1.5. Строительство      Отчет           Минтранском       IV квартал
автомобильной дороги      Правительству   и туризма, Минфин
Кызыласкер-Кировский,     Республики
37 км                     Казахстан
---------------------------------------------------------------------
6.1.6. Строительство      Отчет           Минтранском и    III квартал
восточного обхода г.      Правительству   туризма, Минфин
Астаны "Ерейментау-       Республики
Вишневка"                 Казахстан
---------------------------------------------------------------------
6.2. Внедрение передовых технологий перевозок,
качественное обновление подвижного состава транспорта
---------------------------------------------------------------------
Осуществление инновационной политики в отношении развития
коммуникационных сетей, внедрения информационных средств, обеспечения
конкуренции на отечественном рынке связи
--------------------------------------------------------------------------
6.2.1. Совершенствование  Отчет           Минтранском и     IV квартал
спутниковой сети          Правительству   туризма
ДАМА для телефонизации    Республики
сельских и                Казахстан
труднодоступных регионов,
модернизация существующих
систем и сетей
телекоммуникаций с
увеличением численности
абонентов до 2 млн.
-------------------------------------------------------------------------
6.2.2. Продолжить         Отчет           Минтранском и     IV квартал
строительство             Правительству   туризма
национальной              Республики
информационной            Казахстан
супермагистрали на
базе оптико-волоконной
технологии с последующим
подключением Казахстана
к проекту глобальной
связи
------------------------------------------------------------------------
6.2.3. Построить в городе Акт ввода в     Минкультуры,      IV квартал
Астане радиотелевизионную эксплуатацию    информации и
передающую станцию        Отчет           общественного
Правительству   согласия, аким
Республики      города Астаны
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------

6.1.4. Орал қаласындағы|Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
Жайық өзені арқылы өте.|ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
тін көпірдің құрылысын |не есеп           |туризммині     |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.5. 37 км Қызыл әс. |Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
кер-Киров автомобиль   |ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
жолының құрылысы       |не есеп           |туризммині,    |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.1.6. Астана қаласын  |Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|ІІІ тоқсан
шығыс жағынан айналып  |ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
өтетін Ерейментау-Виш. |не есеп           |туризммині,    |
нев жолының құрылысы   |                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2. Тасымалдаулардың озық технологияларын енгізу, көліктің
жылжымалы құрамын сапалық жағынан жаңарту
_______________________|__________________|_______________|______________
Коммуникациялық желілерді дамытуға, ақпарат құралдарын енгізуге, байланыс.
тың отандық рыногында бәсекелестікті қамтамасыз етуге қатысты инновациялық
саясатты жүзеге асыру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.1. Селолық және жо.|Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
лы қиын аймақтарды теле|ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
фондандыру үшін ДАМА   |не есеп           |туризммині     |
спутниктік желісін же. |                  |               |
тілдіру, абоненттердің |                  |               |
санын 2 миллионға дейін|                  |               |
арттыра отырып теле.   |                  |               |
коммуникацияның қолда  |                  |               |
бар жүйелері мен желі. |                  |               |
лерін жетілдіру        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.2. Кейіннен Қазақ. |Қазақстан Респуб. |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
станды кең ауқымды бай.|ликасының Үкіметі.|кациялар және  |
ланыс жобасына қосу    |не есеп           |туризммині     |
арқылы оптикалық-тал.  |                  |               |
шықтық технологияның   |                  |               |
базасында ұлттық ақпа. |                  |               |
раттық супермагистраль.|                  |               |
дардың құрылысын салу. |                  |               |
ды жалғастыру          |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.3. Астана қаласында|Пайдалануға қосу  |Мәдениет, ақпа.|ІV тоқсан
радиотелевизиялық беру |актісі            |рат және қоғам.|
станциясын салу        |Қазақстан Республи|дық келісім.   |
|касының Үкіметіне |мині, Астана   |
|есеп              |қаласының әкімі|
_______________________|__________________|_______________|______________

6.2.4. Приобретение       Отчет           Минкультуры,      IV квартал
цифрового телевизионного  в Правительство информации и
оборудования для          Республики      общественного
технического центра       Казахстан       согласия
республиканской корпорации
"Телевидение и радио
Казахстана" в городе
Астане
---------------------------------------------------------------------------
6.2.5. Строительство      Отчет           Минтранском и     IV квартал
нового международного     Правительству   туризма
аэропорта в городе        Республики
Астана                    Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
6.2.6. Оснащение          Отчет           Минтранском и     II квартал
национального перевозчика Правительству   туризма
воздушными судами         Республики
западного производства    Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Формирование единого информационного поля для транспортно-
коммуникационного комплекса
--------------------------------------------------------------------------
6.2.7. Создание единой    Отчет           Минтранском и     IV квартал
автоматизированной        Правительству   туризма
информационной системы    Республики
транспортного комплекса   Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Электрификация и увеличение пропускной способности основных
направлений железнодорожных путей, качественное обновление подвижного
состава для пассажиров и грузовых перевозок
-------------------------------------------------------------------------
6.2.8. Сформировать       Отчет           Минтранском       IV квартал
Центральный транспортный  Правительству   и туризма
коридор "Северный         Республики
Казахстан-Западный        Казахстан
Казахстан". Продолжить
разработку проекта новой
ж/д дороги Донское-
Краснооктябрьский рудник
-------------------------------------------------------------------------
6.2.9. Продолжить работу  Отчет           Минтранском и     IV квартал
по сокращению времени     Правительству   туризма
сообщения на маршруте     Республики
Алматы-Астана             Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

6.2.4. Астана қаласын. |Қазақстан         |Мәдениет, ақпа.|ІV тоқсан
дағы "Қазақстанның те. |Республикасының   |рат және қоғам.|
левидениясы мен радио. |Үкіметіне есеп    |дық келісім.   |
сы" республикалық кор. |                  |мині           |
порацияның техникалық  |                  |               |
орталығы үшін сандық   |                  |               |
телевизиялық жабдықтар |                  |               |
сатып алу              |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.5. Астана қаласын. |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
да жаңа халықаралық    |Республикасының   |кациялар және  |
әуежайдың құрылысын    |Үкіметіне есеп    |туризммині     |
салу                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.6. Ұлттық тасымал. |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІІ тоқсан
даушыны батыстық өнді. |Республикасының   |кациялар және  |
рістің әуе кемелерімен |Үкіметіне есеп    |туризммині     |
жарақтандыру           |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік-коммуникациялық кешен үшін бірыңғай ақпараттық кеңістікті
қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.7. Көлік кешенінің |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
бірыңғай автоматтанды. |Республикасының   |кациялар және  |
рылған ақпараттық жүйе.|Үкіметіне есеп    |туризммині     |
сін құру               |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
Темір жолдардың негізгі бағыттарын электрлендіру және өткізу қабілетін
арттыру, жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған жылжымалы
құрамды сапалық жағынан жаңарту
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.8. "Солтүстік Қа.  |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
зақстан - Батыс Қазақ. |Республикасының   |кациялар және  |
стан" орталық көлік    |Үкіметіне есеп    |туризммині     |
дәлізін қалыптастыру.  |                  |               |
Донское-Қызылоктябрь   |                  |               |
кеніші жаңа теміржолы. |                  |               |
ның жобасын әзірлеуді  |                  |               |
жалғастыру             |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.9. Алматы-Астана   |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
бағытында қатынас уа.  |Республикасының   |кациялар және  |
қытын қысқарту жөнінде.|Үкіметіне есеп    |туризммині     |
гі жұмысты жалғастыру  |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

6.2.10. Продолжить        Отчет           Минтранском и     IV квартал
работы по реконструкции   Правительству   туризма, РГП
железной дороги Бейнеу-   Республики      "Казакстан темiр
Мангышлак: участок-60 км  Казахстан        жолы"
--------------------------------------------------------------------------
6.2.11. Продолжить        Отчет           Минтранском и     IV квартал
строительство дороги      Правительству   туризма, РГП
Аксу-Конечная             Республики      "Казакстан темiр
Казахстан        жолы"
--------------------------------------------------------------------------
6.2.12. Продолжить работу   Отчет           Минтранском и     IV квартал
по проектированию дороги    Правительству   туризма
Чарская - Усть-Каменогорск  Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
6.3. Совершенствование законодательства, учета
и отчетности
-------------------------------------------------------------------------
Формирование современной нормативной базы транспортно-
коммуникационного комплекса
-------------------------------------------------------------------------
6.3.1. Разработать        Кодекс          Минтранском и     II квартал
Кодекс железнодорожного                   туризма
транспорта
--------------------------------------------------------------------------
6.3.2. Совершенствование  Нормативные     Минтранском и     IV квартал
нормативно-правовой базы  правовые акты   туризма
по использованию
воздушного пространства и
деятельности гражданской
авиации
--------------------------------------------------------------------------
6.3.3. Вносить            Нормативные     Минтранском и     IV квартал
изменения в нормативные   правовые акты   туризма
акты и международные
соглашения в целях защиты
национального рынка и
экономических интересов
государства
--------------------------------------------------------------------------
6.3.4. Совершенствовать   Нормативные     Минтранском       IV квартал
нормативную правовую базу правовые акты   и туризма
рынка экспедиторских услуг
--------------------------------------------------------------------------

6.2.10. Бейнеу-Маңғыш. |Қазақстан
|Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
лақ теміржолын қайта   |Республикасының   |кациялар және  |
жаңарту жөніндегі жұ.  |Үкіметіне есеп    |туризммині,    |
мыстарды жалғастыру:   |                  |"Қазақстан     |
60 км учаске           |                  |темір жолы" РМК|
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.11. Ақсу-Конечная  |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
жолының құрылысын жал. |Республикасының   |кациялар және  |
ғастыру                |Үкіметіне есеп    |туризммині,    |
|                  |"Қазақстан     |
|                  |темір жолы" РМК|
_______________________|__________________|_______________|______________
6.2.12. Шар-Өскемен    |Қазақстан         |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
жолын жобалау жөніндегі|Республикасының   |кациялар және  |
жұмысты жалғастыру     |Үкіметіне есеп    |туризммині,    |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3. Заңдарды, есеп жүргізуді және есептілікті жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Көлік-коммуникациялық кешеннің қазіргі заманғы базасын қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3.1. Теміржол көлігі.|Кодекс            |Көлік, коммуни.|ІІ тоқсан
нің кодексін әзірлеу   |                  |кациялар және  |
|                  |туризммині     |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3.2. Әуе кеңістігін  |Нормативтік       |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
пайдалану және азамат. |құқықтық актілер  |кациялар және  |
тық авиацияның қызметі |                  |туризммині     |
жөніндегі нормативтік- |                  |               |
құқықтық базаны жетіл. |                  |               |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3.3. Ұлттық рынок пен|Нормативтік       |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
мемлекеттің экономика. |құқықтық актілер  |кациялар және  |
лық мүдделерін қорғау  |                  |туризммині     |
мақсатында нормативтік |                  |               |
актілер мен халықаралық|                  |               |
келісімдерге өзгерістер|                  |               |
енгізу                 |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3.4. Экспедиторлық   |Нормативтік       |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
қызмет көрсетулер рыно.|құқықтық актілер  |кациялар және  |
гының нормативтік      |                  |туризммині     |
құқықтық базасын жетіл.|                  |               |
діру                   |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________

6.3.5. Разработать        Нормативные     Минтранском и     IV квартал
нормативные правовые      правовые акты   туризма
акты для регулирования
рынка автомобильных
перевозок
---------------------------------------------------------------------------
6.3.6. Обеспечить условия Нормативные     Минтранском       Постоянно
для работы                правовые акты   и туризма
негосударственных
компаний перевозчиков
---------------------------------------------------------------------------
Приоритет 7. Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
----------------------------------------------------------------------!
Мероприятие       !  Форма        !Ответственные за ! Срок     !
!завершения     ! исполнение      !исполнения!
----------------------------------------------------------------------!
1            !        2      !        3        !     4    !
----------------------------------------------------------------------!
7.1. Работа на основе стратегических планов
------------------------------------------------------------------------
Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на
основе стратегических планов
Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических
рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному программированию
--------------------------------------------------------------------------
7.1.1. Уточнить Стратегию Проект Указа    Агентство по      I квартал
развития Республики       Президента      стратегическому
Казахстан до 2030 года    Республики      планированию и
Казахстан       реформам (по
согласованию)
------------------------------------------------------------------------
7.1.2. Разработать        Проект Указа    Агентство по      III квартал
стратегические планы      Президента      стратегическому
развития на 2001-2005     Республики      планированию и
годы по приоритетам       Казахстан       реформам (по
Послания Президента                       согласованию),
"Казахстан 2030"                          министерства и
ведомства
-------------------------------------------------------------------------
7.1.3. Реализовать        Отчет           Акимы областей, Ежеквартально
стратегические планы      Правительству   городов Астаны
развития области, г.г.    Республики      и Алматы,
Астаны и Алматы на        Казахстан,      Агентство по
1998-2000 годы            копия -         стратегическому
Агентству по    планированию и
экономическому  реформам (по
планированию    согласованию)
------------------------------------------------------------------------

6.3.5. Автомобиль тасы.|Нормативтік       |Көлік, коммуни.|ІV тоқсан
малдары рыногын реттеу |құқықтық актілер  |кациялар және  |
үшін нормативтік құқық.|                  |туризммині     |
тық актілер әзірлеу    |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
6.3.6. Тасымалдаушылар.|Нормативтік       |Көлік, коммуни.|Ұдайы
дың мемлекеттік компа. |құқықтық актілер  |кациялар және  |
нияларының жұмысы үшін |                  |туризммині     |
жағдайды қамтамасыз ету|                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7. Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсат: Қазақстан республикасының жинақы және кәсіби Үкіметін құру
_________________________________________________________________________
№Іс-шара            |  Аяқтау нысаны   | Атқару үшін  |Орындау мерзімі
|                  | жауаптылар   |
_______________________|__________________|______________|_______________
1                      2                 3             4
_________________________________________________________________________
7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
_______________________|__________________|_______________|______________
Стратегиялық жоспарлардың негізінде мемлекеттік атқарушы органдардың қыз.
метін жүзеге асыру
Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау жөніндегі нормативтік
құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
_______________________|__________________|_______________|______________
7.1.1. Қазақстан       |Қазақстан         |Стратегиялық   |І тоқсан
Республикасының дамуы. |Республикасының   |жоспарлау және |
ның 2030 жылға дейінгі |Президенті Жарлы. |реформалар жө. |
стратегиясын нақтылау  |ғының жобасы      |ніндегі        |
|                  |агенттік (келі.|
|                  |сім бойынша)   |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.1.2. Президенттің    |Қазақстан         |Стратегиялық   |ІІІ тоқсан
"Қазақстан 2030" Жол.  |Республикасының   |жоспарлау және |
дауының басымдықтары   |Президенті Жарлы. |реформалар жө. |
бойынша дамудың 2001-  |ғының жобасы      |ніндегі        |
2005 жылдарға арналған |                  |агенттік (келі.|
стратегиялық жоспарлар.|                  |сім бойынша),  |
ын әзірлеу             |                  |министрліктер  |
|                  |мен ведомство. |
|                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.1.3. Облыстардың,    |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан сайын
Астана және Алматы қа. |Республикасының   |Астана және    |
ларының дамуының 1998- |Үкіметіне есеп,   |Алматы қалала. |
2000 жылдарға арналған |көшірмесі Эконо.  |рының әкімдері,|
стратегиялық жоспарлар.|микалық жоспарлау |Стратегиялық   |
ын іске асыру          |жөніндегі агент.  |жоспарлау және |
|тікке             |реформалар жө. |
|                  |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.2. Межведомственная координация
------------------------------------------------------------------------
Уточнение функций министерств и ведомств
Координация деятельности исполнительных органов на основе
стратегического планирования и контроля
Организация системы межведомственного взаимодействия
Усиление и укрепление процедурных механизмов
-------------------------------------------------------------------------
7.2.1. Разработать        Постановление   Минтрудсоцзащиты
и реализовать Генеральное Правительства
соглашение между          Республики                        I квартал
Правительством Республики Казахстан,
Казахстан,                отчет
республиканскими          Правительству
объединениями профсоюзов  Республики                        Ежеквартально
и работодателей           Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
7.2.2. Реализовать        Информация      МИД, Минтранском  Ежеквартально
договоренности на встрече Правительству   и туризма,
Глав государств-членов    Республики      Минздрав,
Организации               Казахстан       образования и
Экономического                            спорта
Сотрудничества (май 1998
года, город Алматы)
------------------------------------------------------------------------
7.2.3. Подготовить отчет  Отчет           Минюст,           Ежемесячно
о ходе выполнения Плана   Правительству   министерства и
законопроектных работ на  Республики      ведомства
1999 год                  Казахстан,
копия в
Агентство по
экономическому
планированию
--------------------------------------------------------------------------
7.2.4. Разработать        Постановление   Агентство по      IV квартал
концепцию                 Правительства   стратегическому
совершенствования         Республики      планированию и
структуры местных         Казахстан       реформам (по
исполнительных органов,                   согласованию),
наделить их                               Агентство по
соответствующими                          делам
полномочиями                              государственной
службы (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------

7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Министрліктер мен ведомстволардың функцияларын нақтылау
Стратегиялық жоспарлау мен бақылаудың негізінде атқарушы органдардың
қызметін үйлестіру
Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйелерін ұйымдастыру
Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.1. Қазақстан       |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І тоқсан
Республикасы Үкіметі.  |Республикасы      |мині           |
нің, кәсіподақтар мен  |Үкіметінің қаулы. |               |
жұмыс берушілердің рес.|сы, Қазақстан     |               |Тоқсан сайын
публикалық бірлестік.  |Республикасының   |               |
терінің арасындағы     |Үкіметіне есеп    |               |
Бас келісімді әзірлеу  |                  |               |
және іске асыру        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.2. Экономикалық    |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |Тоқсан сайын
Ынтымақтастық Ұйымына  |Республикасының   |Көлік, коммуни.|
мүше мемлекеттер басшы.|Үкіметіне ақпарат |кациялар және  |
ларының кездесуіндегі  |                  |туризммині,    |
(1998 жылғы мамыр,     |                  |Денсаулық сақ. |
Алматы қаласы) уағда.  |                  |тау, білім және|
ластықтарды іске асыру |                  |спортмині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.3. 1999 жылға ар.  |Қазақстан         |Әділетмині,    |Ай сайын
налған заң жобасы жұ.  |Республикасының   |министрліктер  |
мыстары жоспарының     |Үкіметіне есеп,   |мен ведомство. |
орындалу барысы туралы |көшірмесі Эконо.  |лар            |
есеп дайындау          |микалық жоспарлау |               |
|жөніндегі агент.  |               |
|тікке             |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.2.4. Жергілікті ат.  |Қазақстан         |Стратегиялық   |IV тоқсан
қарушы органдардың құ. |Республикасы      |жоспарлау және |
рылымын жетілдірудің   |Үкіметінің қаулысы|реформалар     |
тұжырымдамасын әзірлеу,|                  |жөніндегі      |
оларға тиісті өкілет.  |                  |агенттік (келі.|
тіктер беру            |                  |сім бойынша),  |
|                  |Мемлекеттік    |
|                  |қызмет істері  |
|                  |жөніндегі      |
|                  |агенттік (келі.|
|                  |сім бойынша)   |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.3. Децентрализация государственных функций
--------------------------------------------------------------------------
Проведение функционального анализа в каждом центральном и местном
исполнительном органе
Выявление функций, которые подлежат передаче местным исполнительным
органам и негосударственным организациям
Совершенствование бюджетного процесса
-------------------------------------------------------------------------
7.3.1. Разработать        Программа и     Минфин, Агентство II квартал
методику и программу      методика,       по стратегическому
функционального анализа   утвержденная    планированию и
функций сектора           министрами      реформам (по
государственного                          согласованию)
управления, финансируемых
за счет средств
республиканского бюджета
-------------------------------------------------------------------------
7.3.2. Реализация         Отчет           Агентство по      Ежеквартально
Программы децентрализации Президенту и    стратегическому
государственных функций   Правительству   планированию и
Республики      реформам (по
Казахстан       согласованию),
центральные
исполнительные
органы, акимы
--------------------------------------------------------------------------
7.3.3. Проведение         Отчет           Агентство по      I квартал
функционального анализа   Президенту и    стратегическому
в каждом центральном и    Правительству   планированию и
местном исполнительном    Республики      реформам (по
органе                    Казахстан       согласованию),
министерства и
ведомства
----------------------------------------------------------------------------
7.3.4. Создание           Указ            Агентство по      II квартал
уполномоченного органа    Президента      стратегическому
по вопросам               Республики      планированию и
государственного          Казахстан       реформам (по
управления и                              согласованию)
децентрализации
--------------------------------------------------------------------------
7.4. Совершенствование системы отбора и продвижения
государственных служащих
--------------------------------------------------------------------------
Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров государственной службы по приоритетным направлениям Проведение переписи государственных служащих
Определение квалификационных требований к каждой категории
государственных служащих
Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров, а
также переподготовки и продвижения государственных служащих
Формирование единой информационной системы государственного управления
---------------------------------------------------------------------

7.3. Мемлекеттік функцияларды орталықсыздандыру
_______________________|__________________|_______________|______________
Әрбір орталық және жергілікті атқарушы органда функционалдық талдау
жүргізу
Жергілікті атқарушы органдар мен мемлекеттік емес ұйымдарға беруге
жататын функцияларды анықтау
Бюджеттік процесті жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
7.3.1. Республикалық   |Министрлер бекіт. |Қаржымині,     |IІ тоқсан
бюджеттің қаражаты есе.|кен бағдарлама мен|Стратегиялық   |
бінен қаржыландырылатын|әдістеме          |жоспарлау және |
мемлекеттік басқару    |                  |реформалар     |
секторының функцияларын|                  |жөніндегі      |
функционалдық талдаудың|                  |агенттік (келі.|
әдістемесі мен бағдар. |                  |сім бойынша)   |
ламасын әзірлеу        |                  |               |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.3.2. Мемлекеттік     |Қазақстан Респуб. |Стратегиялық   |Тоқсан сайын
функцияларды орталық.  |ликасының Прези.  |жоспарлау және |
сыздандыру бағдарлама. |денті мен Үкіметі.|реформалар  жө.|
сын іске асыру         |не есеп           |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша), орта.|
|                  |лық атқарушы   |
|                  |органдар, әкім.|
|                  |дер            |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.3.3. Әрбір орталық   |Қазақстан Респуб. |Стратегиялық   |І тоқсан
және жергілікті атқару.|ликасының Прези.  |жоспарлау және |
шы органда функционал. |денті мен Үкіметі.|реформалар  жө.|
дық талдау жүргізу     |не есеп           |ніндегі агент. |
|                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша), ми.  |
|                  |нистрліктер мен|
|                  |ведомстволар   |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.3.4. Мемлекеттік бас.|Қазақстан Респуб. |Стратегиялық   |ІІ тоқсан
қару және орталықсыз.  |ликасы Президенті.|жоспарлау және |
дандыру мәселелері     |нің Жарлығы       |реформалар  жө.|
жөніндегі уәкілетті    |                  |ніндегі агент. |
орган құру             |                  |тік (келісім   |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу мен жылжыту жүйесін жетілдіру
_______________________|__________________|_______________|______________
Басымдықты бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың
ұлттық жүйесін дамытудың бағдарламасын әзірлеу
Мемлекеттік қызметшілердің санағын жүргізу
Мемлекеттік қызметшілердің әр санатына біліктілік талаптарын айқындау
Кадрларды конкурстық іріктеу мен аттестациялаудың, сондай-ақ мемлекеттік
қызметшілерді қайта даярлау мен жылжытудың бірыңғай тетігін әзірлеу
Мемлекеттік басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
_______________________|__________________|_______________|______________

7.4.1. Разработка и       Постановление   Агентство по
реализация Концепции      Правительства   делам
обучения государственных  Республики      государственной   II квартал
служащих                  Казахстан,      службы (по
отчет           согласованию),
Правительству   Миннауки и
Республики      высшего           IV квартал
Казахстан       образования
-------------------------------------------------------------------------
7.4.2. Создание           Постановление   Агентство по       II квартал
республиканского центра   Правительства   делам
тестирования и            Республики      государственной
сертификации              Казахстан       службы (по
государственных служащих                  согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
7.4.3. Разработка и       Постановление   Агентство по        I квартал
внедрение информационной  Правительства   делам
системы управления        Республики      государственной
кадрами по республике     Казахстан       службы (по
согласованию),
министерства и
ведомства
--------------------------------------------------------------------------
7.5. Нормативное правовое обеспечение государственной
службы
-------------------------------------------------------------------------
Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы
Совершенствование законодательства по вопросам оплаты труда
государственных служащих
Совершенствование законодательства по вопросам бюджетной системы
Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в
системе органов исполнительной власти
------------------------------------------------------------------------
7.5.1. Разработка         Постановление   Агентство по        I квартал
положения о               Правительства   делам
государственном заказе    Республики      государственной
на обучение               Казахстан       службы (по
государственных служащих                  согласованию),
и его реализация                          министерства и
ведомства
--------------------------------------------------------------------------
7.5.2. Разработка Правил  Акт Президента  Агентство по        I квартал
о порядке наложения       Республики      делам
дисциплинарных взысканий  Казахстан       государственной
на государственных                        службы (по
служащих                                  согласованию)
--------------------------------------------------------------------------

7.4.1. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІІ тоқсан
метшілерді оқытудың    |ликасы Үкіметінің |қызмет істері  |
тұжырымдамасын әзірлеу |қаулысы, Қазақстан|жөніндегі      |
және іске асыру        |Республикасының   |агенттік       |IV тоқсан
|Үкіметіне есеп    |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |Ғылым және жоға|
|                  |ры біліммині   |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4.2. Республикалық   |Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |ІІ тоқсан
мемлекеттік қызметші.  |ликасы Үкіметінің |қызмет істері  |
лерді тестілеу мен сер.|қаулысы           |жөніндегі      |
тификаттау орталығын   |                  |агенттік       |
құру                   |                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.4.3. Республика бой. |Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |І тоқсан
ынша кадрларды басқару.|ликасы Үкіметінің |қызмет істері  |
дың ақпараттық жүйесін |қаулысы           |жөніндегі      |
әзірлеу және енгізу    |                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |министрліктер  |
|                  |мен ведомство. |
|                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
_______________________|__________________|_______________|______________
Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу мәселелері жөніндегі заңдарды
жетілдіру
Бюджет жүйесі мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
Атқарушы өкімет органдары жүйесіндегі басқарудың барлық деңгейлерінде
шешімдер қабылдаудың рәсімдерін әзірлеу
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.1. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |І тоқсан
метшілерді оқытуға ар. |ликасы Үкіметінің |қызмет істері  |
налған мемлекеттік тап.|қаулысы           |жөніндегі      |
сырыс туралы ережені   |                  |агенттік       |
әзірлеу және оны іске  |                  |(келісім       |
асыру                  |                  |бойынша),      |
|                  |министрліктер  |
|                  |мен ведомство. |
|                  |лар            |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.2. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |І тоқсан
метшілерге тәртіптік   |ликасы Президенті.|қызмет істері  |
жаза қолданудың тәртібі|нің актісі        |жөніндегі      |
туралы ережені әзірлеу |                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________

7.5.3. Разработка Порядка  Постановление  Агентство по        I квартал
передачи имущества         Правительства  делам
государственных служащих   Республики     государственной
в доверительное управление Казахстан      службы (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
7.5.4. Внедрение единой   Постановление   Агентство по        I квартал
системы оплаты труда      Правительства   делам
административных          Республики      государственной
государственных служащих  Казахстан       службы (по
согласованию),
Минфин
--------------------------------------------------------------------------
7.5.5. Разработка          Нормативные     Агентство по      В течение
нормативных правовых актов правовые акты   делам             года
по реализации Закона       Агентства по    государственной
"О государственной         делам           службы (по
службе"                    государственной согласованию)
службы
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 августа 1999 года № 1108
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1998 года № 119 P980119_ "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 5, ст.31).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 1998 года № 558 P980558_ "О некоторых вопросах Плана мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 18, ст.162).
3. Пункт 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года № 715 P980715_ "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах по ее реализации" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 25, ст.214).
4. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1998 года № 786 P980786_ "О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 16 января 1998 года № 17 и от 19 февраля 1998 года № 119" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 29, ст.249).

7.5.3. Мемлекеттік қыз.|Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |І тоқсан
метшілердің мүлкін се. |ликасы Үкіметінің |қызмет істері  |
німді басқаруға берудің|қаулысы           |жөніндегі      |
тәртібін әзірлеу       |                  |агенттік       |
|                  |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.4. Әкімшіліктік    |Қазақстан Респуб. |Мемлекеттік    |І тоқсан
мемлекеттік қызметші.  |ликасы Үкіметінің |қызмет істері  |
лердің еңбегіне ақы    |қаулысы           |жөніндегі      |
төлеудің бірыңғай жүйе.|                  |агенттік       |
сін енгізу             |                  |(келісім       |
|                  |бойынша),      |
|                  |Қаржымині      |
_______________________|__________________|_______________|______________
7.5.5. "Мемлекеттік    |Мемлекеттік қызмет|Мемлекеттік    |Жыл ішінде
қызмет туралы№ Заңды   |істері жөніндегі  |қызмет істері  |
іске асыру жөніндегі   |агенттіктің норма.|жөніндегі      |
нормативтік-құқықтық   |тивтік-құқықтық   |агенттік       |
актілерді әзірлеу      |актілері          |(келісім       |
|                  |бойынша)       |
_______________________|__________________|_______________|______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 6 тамыздағы
N 1108 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күшін жойған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 P980119_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 5, 31-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі і-шаралар жоспарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 18 маусымдағы N 558 P980558_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 18, 162-құжат).
3. "Қазақстан Республикасының біртұтас ақпараттық кеңістігінің тұжырымдамасы және оны іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 шілдедегі N 715 P980715_ қаулысының 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 25, 214-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 16 қаңтардағы N 17 және 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 18 тамыздағы N 786 P980786_ қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 29, 249-құжат).

5. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года № 1053 P981053_ "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 16 января 1998 года № 17 и от 19 февраля 1998 года № 119" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 36, ст.334).
6. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 1998 года № 1120 P981120_ "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 16 января 1998 года № 17 и от 19 февраля 1998 года № 119" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 39, ст.356).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 1999 года № 86 P990086_ "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1998 года № 119" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 4-5, ст.35).
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 16 қаңтардағы N 17 және 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 16 қазандағы N 1053 P981053_ қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 36, 334-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 16 қаңтардағы N 17
және 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 3 қарашадағы
N 1120
P981120_
қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,
1998 ж., N 39, 356-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119
қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 5 ақпандағы N 86
P990086_
қаулысы (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 4-5, 35-құжат).
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.