О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан но вопросам государственного регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июня 2016 года № 46-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" (далее - перечень).
2. Центральным государственным органам в установленном законодательством порядке:
1) разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 июня 2016 года № 46-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении порядка и критериев определения региональных операторов распределения нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июнь 2016 года
Тенгебаев А.М.
4.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 2 маусымдағы № 46-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мұнай өнімдерінің жекелеген турлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу мәселелері жөніндегі өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеп, Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 2 маусымдағы
№ 46-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мұнай өнімдерінің жекелеген турлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Мемлекеттік реттеу бағалары белгіленген мұнай өнімдерін бөлетін өңірлік операторларды айқындау тәртібін және өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
2.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
3.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2016 жылғы маусым
А.М. Теңгебаев
4.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 136 "Об утверждении формы и Правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2016 года
Тенгебаев А.М.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 51 "Об утверждении 11равил доступа поставщиков нефти к переработке сырой нефти и (или) газового конденсата"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 159 "Об утверждении Правил поставки нефтепродуктов единым оператором по поставке нефтепродуктов Вооруженным Силам Республики Казахстан, Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, уполномоченному органу в сфере гражданской защиты, уполномоченному органу в области государственного материального резерва"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 237 "Об утверждении Правил разработки, утверждения и согласования инвестиционных программ, а также представления отчетности об их реализации"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ,
МНЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
8.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
9.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 799 и исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 719 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов"
совместный приказ
МЭ,
МНЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
10.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2016 года
Тенгебаев А.М.
11.

"Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 136 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы маусым
А.М. Теңгебаев
5.
"Шикі мұнайды (немесе) газ конденсатын өңдеуге мұнай берушілердің қол жеткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
6.
"Мұнай өнімдерін беру жөніндегі бірыңғай оператордың Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланына, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органға, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органға мұнай өнімдерін беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
7.
"Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу, бекіту және келісу, сондай-ақ олардың өткізілуі туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 237 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
8.
"Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингінің жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 236 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
9.
"Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 719 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 799 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ЭМ, ҰЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
10.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы маусым
А.М. Теңгебаев
11.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 119 "Об утверждении форм, Правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2016 года
Тенгебаев А.М.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 137 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2016 года
Тенгебаев А.М.
13.
Об утверждении перечня продуктов переработки
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ,
МФ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
14.
Об определении региональных операторов распределения нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен
постановления акиматов областей, городов Астаны и Алматы
МИО
июль 2016 года
Дычко Н.В.,
Илмуханбетова Ш.Л.,
Сактаганов Н.А.,
Аукенов Е.М.,
Шакимов Т.А.,
Туякбаев С.К.,
Карплюк С.А.,
Орынбеков Б.С.,
Отаров К.М.,
Ескалиев Г.Н.,
Манкеев М.Н.,
Бадашев А.Б.,
Турдалиев С.М.,
Амреев Г.М.,
Айтмухаметов К.К.,
Ахметжанов А.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан;
МИО - местные исполнительные органы.

"Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялардың нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 119 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы маусым
А.М. Теңгебаев
12.
"Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы маусым
А.М. Теңгебаев
13.
Өңдеу өнімдерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, Қаржымині
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
14.
Мемлекеттік реттеу бағалары белгіленген мұнай өнімдерін бөлетін өңірлік операторларды айқындау туралы
облыстардың, Алматы және Астана қалалары әкімдіктерінің қаулылары
ЖАО
2016 жылғы шілде
Н.В. Дычко, Ш.Л. Илмұханбетова, Н.А. Сақтағанов, Е.М. Әукенов, Т.Ә. Шәкімов, С.Қ. Тұяқбаев, С.А. Карплюк, Б.С. Орынбеков, Қ.М. Отаров, Ғ.Н. Есқалиев, М.Н. Манкеев, А.Б. Бадашев, С.М. Тұрдалиев, Ғ.М. Әміреев, Қ.Қ. Айтмұхаметов, А.М. Ахметжанов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЖАО - жергілікті атқарушы органдар.