О мерах реализации Закона Республики Казахстан от 9 июня 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 111-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 июня 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи" (далее - перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 июня 2021 года № 111-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 июня 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1462 "Об утверждении Правил оплаты гарантированной государством юридической помощи, оказываемой адвокатом, и возмещения расходов, связанных с правовым консультированием, защитой и представительством, а также проведением примирительных процедур"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ, МФ, МВД, ГП (по согласованию), ВС (по согласованию), АПК (по согласованию), КНБ (по согласованию)
август
2021 года
Амиргалиев А.Х.
2
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 427 "Об утверждении минимальных социальных стандартов в сфере оказания гарантированной государством юридической помощи"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
август
2021 года
Амиргалиев А.Х.
3
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 32 "Об утверждении Правил по нотариальному делопроизводству"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ, МКС
август
2021 года
Амиргалиев А.Х.
4

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 9 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 111-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының, кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 9 маусымдағы Қазақстан Республикасының, Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А.Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 16 маусымдағы
№ 111-ө өкімімен бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 9 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Қүқықтык актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
"Адвокат көрсететін, мемлекет кепілдік берген заң көмегіне ақы телеу және құқықтық консультация беруге, қорғауға және өкілдік етуге, сондай-ақ татуластыру рәсімдерін жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1462 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині, Қаржымині, ІІМ, БП (келісу бойынша), ЖС (келісу бойынша), СЖҚІҚА (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз
А.Х. Әмірғалиев
2
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету сапасындағы ең төмен әлеуметтік стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 427 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы тамыз
А.Х. Әмірғалиев
3
"Нотариаттық іс жүргізу жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазакстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині, МСМ
2021 жылғы тамыз
А.Х. Әмірғалиев
4

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1464 "Об утверждении Типового устава палаты юридических консультантов"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
август
2021 года
Амиргалиев А.Х.
5
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 1457 "Об утверждении форм отчетов об оказанной адвокатами гарантированной государством юридической помощи"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
август
2021 года
Амиргалиев А.Х.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АПК - Агентство Республики Казахстан по противодейстию коррупции
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан

"Заң консультанттары палатасының үлгілік жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1464 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы тамыз
А.Х. Өмірғалиев
5
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы адвокатпен көрсетілетін есеп нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 1457 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы тамыз
А.Х. Әмірғалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ЖС - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СЖҚІКД - Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі