О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 ноября 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 декабря 2022 года № 192-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 ноября 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
2) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на своих интернет-ресурсах информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 декабря 2022 года № 192-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 ноября 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года"
№ п/п Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1
О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года № 873 "Об утверждении Правил согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Муканова А.К.
2
О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 704 "Об утверждении Типового регламента маслихата" и от 8 июня 2022 года № 912 "Об утверждении Правил дачи согласия депутатами маслихатов, расположенных на территории области, или маслихатов городов республиканского значения и столицы на назначение на должность акима области, города республиканского значения и столицы"
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
январь
2023 года
Омарбеков Б.Б.
3
О некоторых вопросах Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
ВАП
(по согласованию)
январь
2023 года
Рахимов Р.Н.
4
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
ВАП
(по согласованию)
январь
2023 года
Рахимов Р.Н.
5
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Муканова А.К.
6

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
2) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау туралы ақпаратты өздерінің интернет-ресурстарында орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдасын, қорытындыласын және ай сайын, 5-күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 192-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Құқықтық актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты тұлға
1 2 3 4 5 6
1
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы № 873 Жарлығына толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мұқанова
2
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мәслихаттың үлгі регламентін бекіту туралы" 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 704 және "Облыс аумағында орналасқан мәслихаттар немесе республикалық маңызы бар қалалар және астана мәслихаттары депутаттарының облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімін лауазымға тағайындауға келісім беруі қағидаларын бекіту туралы" 2022 жылғы 8 маусымдағы № 912 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ
2023 жылғы қаңтар
Б.Б. Омарбеков
3
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖАП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Р.Н. Рахымов
4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖАП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Р.Н. Рахымов
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мұқанова
6

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2005 года № 917 "Об утверждении Правил проверки достоверности списков инициативной группы граждан по созданию политической партии, членов политической партии"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Мадалиев А.К.
7
О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" и от 30 июня 2021 года № 451 дсп "О некоторых вопросах оплаты труда политических и административных государственных служащих"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ,
ЦИК (по согласованию),
КС (по согласованию),
МФ,
ВСС (по согласованию)
январь
2023 года
Омарбеков Б.Б.,
Мустафина С.С.,
Нурмуханов Б.М.
8
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 489 "Об утверждении методических рекомендаций по определению типовых функций государственных органов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Муканова А.К.
9
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1161 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о выборах и республиканском референдуме, и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2012 года № 652 "Об утверждении перечня товаров и услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о выборах"
постановление Правительства Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Мустафина С.С.
10
О внесении изменений в некоторые нормативные постановления Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
ВАП
(по согласованию)
январь
2023 года
Энгель Ю.Ф.
11
О внесении изменений в некоторые совместные нормативные постановления Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета и приказы Министра финансов Республики Казахстан
совместное нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан и приказ Министра финансов Республики Казахстан
ВАП
(по согласованию),
МФ
январь
2023 года
Энгель Ю.Ф.,
Кенбеил Д.М
12
О внесении изменений в совместное нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 31 марта 2016 года № 6-НҚ и приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 51, Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 76, Председателя Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 20 "Об утверждении Правил передачи материалов государственного аудита по выявленным правонарушениям при проведении внешнего государственного аудита и финансового контроля"
совместное нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан и приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан, Министра финансов Республики Казахстан, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
ВАП (по согласованию),
ГП (по согласованию),
МФ,
АПК (по согласованию)
январь
2023 года
Энгель Ю.Ф.,
Чиндалиев А.К.,
Кенбеил Д.М,
Саркулов У.С.
13

"Азаматтардың саяси партия құру жөнiндегi бастамашылық тобы, саяси партия мүшелерi тiзiмдерiнiң дұрыстығын тексеру epeжеciн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 қыркүйектегі № 917 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мадалиев
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп және "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 30 маусымдағы № 451 қбп қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, ОСК (келісу бойынша), КК (келісу бойынша), ЖСК (келісу бойынша),Қаржымині
2023 жылғы қаңтар
Б.Б. Омарбеков, С.С. Мұстафина, Б.М. Нұрмұханов
8
"Мемлекеттік органдардың типтік функцияларын айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 489 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мұқанова
9
"Қазақстан Республикасының сайлау және республикалық референдум туралы заңнамасында көзделген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту және "Қазақстан Республикасының сайлау туралы заңнамасында көзделген тауарлар мен қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 мамырдағы № 652 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1161 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
С.С. Мұстафина
10
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының кейбір нормативтік қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының нормативтік қаулысы
ЖАП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ю.Ф. Энгель
11
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бірлескен нормативтік қаулыларына және кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен нормативтік қаулысы және бұйрығы
ЖАП (келісу бойынша), Қаржымині
2023 жылғы қаңтар
Ю.Ф. Энгель, Д.М. Кеңбейіл
12
"Сыртқы мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүргізу кезінде анықталған құқық бұзушылықтар бойынша мемлекеттік аудит материалдарын беру қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 31 наурыздағы № 6-НҚ және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 30 наурыздағы № 51, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 76, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2016 жылғы 26 ақпандағы № 20 бірлескен нормативтік қаулысы және бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының бірлескен нормативтік қаулысы және бұйрығы
ЖАП (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), Қаржымині, СҚА (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ю.Ф. Энгель, Ә.Қ. Шындалиев, Д.М. Кеңбейіл, Ұ.С. Сарқұлов
13

О внесении изменений в приказ Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан от 29 января 2020 года № 20-01-38.3 "Об утверждении Методики расчета индекса общестранового прогресса за отчетный год и Методики проведения ежегодной оценки результативности деятельности оцениваемых государственных органов"
приказ Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
ВАП
(по согласованию)
январь
2023 года
Энгель Ю.Ф.
14
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Мадалиев А.К.
15
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан № 380 от 6 мая 2022 года "О межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Муканова А.К.
16
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 748 "Об утверждении Правил проведения и использования анализа регуляторного воздействия регуляторных инструментов и (или) требований"
приказ Министра экономики Республики Казахстан
МНЭ
январь
2023 года
Жаксылыков Т.М.
17
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 21 "Об утверждении Правил и условий прохождения испытательного срока и порядка закрепления наставников"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС
(по согласованию)
январь
2023 года
Жолманов А.С.
18
О внесении изменений в некоторые приказы Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
январь
2023 года
Кадиров Д.Р.
19
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 78 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца"
приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
январь 2023 года
Чиндалиев А.К.
20

"Есепті жыл ішіндегі жалпы елдегі прогресс индексін есептеу әдістемесін және Бағаланатын мемлекеттік органдар қызметінің нәтижелілігіне жыл сайынғы бағалау жүргізу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының 2020 жылғы 29 қаңтардағы № 20-01-38.3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бұйрығы
ЖАП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ю.Ф. Энгель
14
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мұқанова
15
"Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 6 мамырдағы № 380 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мұқанова
16
"Реттегіш құралдардың және (немесе) талаптардың реттеушілік әсеріне талдау жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 748 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы қаңтар
Т.М. Жақсылықов
17
"Сынақ мерзімінен өтудің қағидалары мен шарттарын және тәлімгерлерді бекітудің тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 21 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.С. Жолманов
18
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2023 жылғы қаңтар
Д.Р. Қадыров
19
"Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 4 тамыздағы № 78 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ә.Қ. Шындалиев
20

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц"
приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
январь
2023 года
Чиндалиев А.К.
21
Об утверждении Инструкции по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
январь
2023 года
Чиндалиев А.К.
22
Об утверждении Правил ведения, использования и хранения специального учета граждан Республики Казахстан, привлеченных к уголовной ответственности, осужденных и отбывающих наказание за границей
приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
январь
2023 года
Чиндалиев А.К.
23
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 9 "Об утверждении Правил и сроков разработки прогноза социально-экономического развития"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
январь
2023 года
Абдикаримов А.А.
24
О внесении изменений в совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 августа 2021 года № 79 и Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 1 "О некоторых вопросах национальных проектов"
совместный приказ Министра экономики Республики Казахстан и Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МНЭ,
АСПИР (по согласованию)
январь
2023 года
Амрин А.К.
25
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Республики Казахстан от 16 января 2018 года № 13 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Республики Казахстан
АДГС
(по согласованию)
январь
2023 года
Жолманов А.С.
26
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 15 "Об определении государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МЦРИАП
январь
2023 года
Оразбек А.Е.
27

"Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ә.Қ. Шындалиев
21
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдауы, беруі, олармен танысуы, сақтауы және жоюы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ә.Қ. Шындалиев
22
Шетелде қылмыстық жауаптылыққа тартылған, сотталған және жазасын өтеп жүрген Қазақстан Республикасының азаматтарын арнайы есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурордың бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
Ә.Қ. Шындалиев
23
"Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 9 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы қаңтар
А.Ә. Әбдікәрімов
24
"Ұлттық жобалардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 тамыздағы № 79 және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2021 жылғы 12 тамыздағы № 1 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының бірлескен бұйрығы
ҰЭМ, СЖРА (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.К. Әмрин
25
"Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.С. Жолманов
26
"Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдарды, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарын және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарын, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 15 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2023 жылғы қаңтар
А.Е. Оразбек
27

О внесении изменения в совместный приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 27 января 2020 года № 32/НҚ и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 января 2020 года № 25 "Об утверждении Методики операционной оценки деятельности государственных органов по блоку "Организационное развитие государственного органа"
совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
МЦРИАП,
АДГС
(по согласованию)
Жамбакин А.С.,
Жолманов А.С.
28
О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
январь 2023
Кенбеил Д.М.
29
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 480 "Об утверждении процедурного стандарта внутреннего государственного аудита и финансового контроля "Оценка эффективности деятельности служб внутреннего аудита"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
январь 2023
Кенбеил Д.М.
30
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
январь 2023
Темирбеков Д.О.
31
О внесении изменений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" и от 8 февраля 2018 года № 140 "Об утверждении Правил определения лимитов расходов администраторов бюджетных программ"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
январь 2023
Темирбеков Д.О.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
ВАП – Высшая аудиторская палата Республики Казахстан;
ВСС – Высший Судебный Совет Республики Казахстан;
КС – Конституционный Совет Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы; ЦИК – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан;
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба);
АСПИР – Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.

"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық дамуы" блогы бойынша мемлекеттік органдар қызметін операциялық бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 қаңтардағы № 32/НҚ және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 25 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірлескен бұйрығы
ЦДИАӨМ, МҚІА (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.С. Жамбакин, А.С. Жолманов
28
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы қаңтар
Д.М. Кеңбейіл
29
"Ішкі аудит қызметтері жұмысының тиімділігін бағалау" ішкі мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың рәсімдік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 480 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы қаңтар
Д.М. Кеңбейіл
30
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы қаңтар
Д.О. Темірбеков
31
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 және "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 8 ақпандағы № 140 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы қаңтар
Д.О. Темірбеков
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы;
ЖАП – Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы;
ЖСК – Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі;
КК – Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ОСК – Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы;
СҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет);
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.