О создании Фонда Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Указ Президента Республики Казахстан от 22 декабря 2000 г. N 528.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными указами Президента РК от 11.10.2011 № 163; от 05.05.2017 № 471.
Сноска. По всему тексту Указа:
слова "Первого Президента Республики Казахстан", "Первом Президенте Республики Казахстан" заменены соответственно словами "Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации", "Первом Президенте Республики Казахстан - Лидере Нации" в соответствии с Указом Президента РК от 11.10.2011 № 163;
слова "Лидера Нации", "Лидере Нации" заменены словом "Елбасы" в соответствии с Указом Президента РК от 05.05.2017 № 471.
Во исполнение статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О Первом Президенте Республики Казахстан - Елбасы" постановляю:
1. Создать Фонд Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы (далее - Фонд).
2. Исключен Указом Президента РК от 11.10.2011 № 163.
3. Установить, что:
1) Фонд является некоммерческой организацией , преследующей социальные, благотворительные, культурные, образовательные и иные общественно-полезные цели;
2) источниками формирования финансовых средств Фонда являются взносы и поступления, не противоречащие законодательству .
4. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить государственную регистрацию Фонда до 1 января 2001 года;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 22 декабря 2000 г. N 528
Устав
Фонда Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Сноска. Устав исключен Указом Президента РК от 11.10.2011 № 163.

Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасының Қорын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 22 желтоқсан N 528.
Ескерту. Жарлықтың тақырыбы мен бүкіл мәтіні бойынша "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің", "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті" деген сөздер тиісінше "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасының", "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті — Елбасы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Президентінің 2011.10.11 № 163 Жарлығымен.
Ескерту. Жарлықтың тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді – ҚР Президентінің 05.05.2017 № 471 Жарлығымен.
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабын орындау үшін қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасының Қоры (бұдан әрі - Қор) құрылсын.
2. Алып тасталды - ҚР Президентінің 2011.10.11 № 163 Жарлығымен.
3. Мыналар:
1) Қор әлеуметтік, қайырымдылық, мәдени, білім беру және өзге де қоғамдық пайдалы мақсаттарды көздейтін коммерциялық емес ұйым болып табылады;
2) Қордың ақша қаражатын қалыптастыру көздері заңдарға қайшы келмейтін жарналар мен түсімдер болып табылады деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қордың 2001 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 22 желтоқсандағы
N 528 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Тұңғыш
Президенті - Елбасы Қорының
ЖАРҒЫСЫ
Ескерту. Жарғы алып тасталды - ҚР Президентінің 2011.10.11 № 163 Жарлығымен.