Об образовании Комиссии по вопросам гражданства
Указ Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 г. N 3039. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198
Сноска. Указ Президента РК от 18 июня 1996 г. N 3039 утратил силу Указом Президента РК от 10 октября 2006 года N  198 .
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Для предварительного рассмотрения и подготовки предложений по вопросам, связанным с гражданством Республики Казахстан и предоставлением политического убежища в Республике Казахстан иностранным гражданам и лицам без гражданства, образовать Комиссию по вопросам гражданства - консультативно-совещательный орган при Президенте Республики Казахстан.
2. Утвердить Комиссию по вопросам гражданства в следующем составе:
Абдыкаримов Оралбай               - Государственный секретарь
Республики Казахстан,
председатель
Абулхатаев                        - заведующий Отделом
Марат Каримович                     по вопросам
правоохранительной и
судебной систем
Администрации
Президента Республики
Казахстан, заместитель
председателя
Члены Комиссии:
Шер                  - начальник управления
Раиса Петровна         Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Жолшибеков           - депутат Мажилиса Парламента
Амзебек Рысбекович     Республики Казахстан
(по согласованию)
Акылбай              - депутат Сената Парламента
Серик Байсеитулы       Республики Казахстан (по согласованию)
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - Указом Президента РК от 7 февраля 1997 г. N 3349  U973349_   ; Указом Президента РК от 11 февраля 2000 года N 336   U000336_   ; от 7 ноября 2001 г. N 719   U010719_   ; от 19 февраля 2002 г. N 808   U020808_   ;   от 4 апреля 2003 г.  N 1064 ; от 15 декабря 2004 года  N 1504 ; от 28 марта 2006 года  N 76 .
3. Установить, что в состав Комиссии по вопросам гражданства по должности также входят Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр юстиции Республики Казахстан, Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, а в случае их отсутствия - заместители руководителей названных государственных органов.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения Указом Президента РК от 28 марта 2006 года  N 76 .
4. Определить, что рабочим органом Комиссии по вопросам гражданства является Отдел по вопросам правоохранительной и судебной систем Администрации Президента Республики Казахстан, осуществляющий подготовку необходимых материалов по вопросам гражданства и предоставления политического убежища для рассмотрения Комиссией и Президентом Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - Указом Президента РК от 7 февраля 1997 г. N 3349   U973349_ от 15 декабря 2004 года  N 1504 ; от 28 марта 2006 года  N 76 .

Азаматтық мәселелер жөнiндегi комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 18 маусымдағы N 3039. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198  Жарлығымен .
Қазақстан Республикасы  Конституциясының  44-бабының 20-тармақшасына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының азаматтығына және шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында саяси баспана беруге байланысты мәселелердi алдын ала қарау және ұсыныстар әзiрлеу үшiн Қазақстан Республикасының Президентi жанынан
консультативтiк-кеңесшi орган - Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссия құрылсын.
2. Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссия мынадай құрамда бекiтiлсiн:
Комиссия төрағасы
Әбдiкәрiмов Оралбай          - Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы, төраға,
Комиссия төрағасының орынбасары
Әбiлхатаев                   - Қазақстан Республикасы Президентi
Марат Кәрiмұлы                 Әкiмшілiгiнiң Құқық қорғау мен сот
жүйелері мәселелері бөлiмiнiң
меңгерушiсi, төрағаның орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Шер                          - Қазақстан Республикасы Білiм және
Раиса Петровна                 ғылым министрлігінiң басқарма
бастығы
Избанов Мұхит                - Қазақстан Республикасының
Кәрімұлы                       Көші-қон және демография жөніндегі
агенттігі төрағасының орынбасары
Жолшыбеков                   - Қазақстан Республикасы Парламентi
Әмзебек Рысбекұлы              Мәжілiсiнiң депутаты
(келiсiм бойынша)
Серік Байсейітұлы            - Қазақстан Республикасы Парламенті Ақылбай                        Сенатының депутаты (келісім
бойынша)
Ескерту. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1997.02.07. N  3349 , 2000.02.11. N  336 , 2001.11.07. N  719
2002.02.19. N  808 , 2003.04.04. N  1064 , 2004.12.15. N  1504 , 2006.03.28.  N 76  Жарлықтарымен.
3. Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссия құрамына, сондай-ақ лауазымы бойынша Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрi, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрi, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, ал олар орнында болмаған жағдайда осы республикалық органдар басшыларының орынбасарлары кiредi.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң  2006.03.28.  N 76  Жарлығымен.
4. Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссияның жұмыс органы Комиссия мен Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауы үшiн азаматтық және саяси баспана беру мәселелерi жөнiндегi қажеттi материалдарды даярлауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшілігінiң Құқық қорғау мен сот жүйелері мәселелері бөлімі болып табылады деп белгiленсiн.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1997.02.07. N  3349 , 2004.12.15. N  1504 , 2006.03.28.  N 76  Жарлықтарымен.

5. Признать утратившими силу постановление Президента Республики Казахстан от 8 июля 1994 г. N 1789 "Об изменении состава Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам гражданства" и постановление Президента Республики Казахстан от 28 августа 1995 г. N 2425 "О внесении изменений в постановление Президента Республики Казахстан от 8 июля 1994 г. N 1789 "Об изменении состава Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам гражданства" .
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

5. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамын өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 8 шiлдедегi N 1789 қаулысының және "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамын өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 8 шiлдедегi N 1789 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 28 тамыздағы N 2425 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi