Об утверждении Правил выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 176. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2003 года N 2386. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 123.
<*> Сноска. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 176 утратило силу  постановлением  Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 года N 123 (вводится в действие со дня введения в действие  Закона  РК от 11 января 2007 года "О лицензировании").
<*>
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и в целях совершенствования регулирования деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты:
1)  приказ  Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 декабря 1997 года N 31-П "О квалификационных требованиях, предъявляемых к лицензиату, учредителям и руководящим работникам накопительных пенсионных фондов, и документах, подтверждающих указанные требования для получения лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 452, опубликованный в 1998 году в Сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, том II);

Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуге рұқсат беру ережесiн бекiту жөнiнде
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 мамырдағы N 176 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 3 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2386. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 123 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N  123  қаулысымен.
Ескерту: Қаулының атауына өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес және зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi реттеудi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуге рұқсат беру ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
2. Осы қаулы күшiне енген күннен бастап мынадай нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Ұлттық зейнетақы агенттігінiң "Зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алу үшiн лицензиатқа, жинақтаушы зейнетақы қорларының құрылтайшыларына және басшы қызметкерлерiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары және аталған талаптарды растайтын құжаттар туралы" 1997 жылғы 3 желтоқсандағы N 31-Ө  бұйрығы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 452 тiркелген, 1998 жылы, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк актiлер жинағында жарияланған, II том);

2)  приказ  Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 28-П "О внесении изменений и дополнений в приказ "О квалификационных требованиях, предъявляемых к лицензиату, учредителям и руководящим работникам накопительных пенсионных фондов, и документах, подтверждающих указанные требования для получения лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 74, опубликованный в 1998 году в Сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, том II).
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан и накопительных пенсионных фондов.
4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2003 года N 176
Правила
выдачи разрешения на государственную регистрацию
накопительных пенсионных фондов в органах юстиции,
изменений и дополнений в их учредительные документы  <*>
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и определяют порядок выдачи разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов (далее - Фонд) в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы, и основании отказа в выдаче таких разрешений.  <*>
Сноска. Преамбула в новой редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 ; с изменениями -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.

2) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Ұлттық зейнетақы агенттiгiнiң "Зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алу үшiн лицензиатқа, жинақтаушы зейнетақы қорларының құрылтайшыларына және басшы қызметкерлеріне қойылатын біліктілiк талаптары және аталған талаптарды растайтын құжаттар туралы" бұйрыққа өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1998 жылғы 9 наурыздағы N 28-Ө  бұйрығы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмінде N 74 тiркелген, 1998 жылы Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтік актiлер жинағында жарияланған, II том).
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов C.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiледi.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкi Басқармасының
2003 жылғы 29 мамырдағы
N 176 қаулысымен бекiтiлген
Ескерту: Жоғарғы оң жақ бұрышындағы "Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай құжаттарына, жинақтаушы зейнетақы қорларының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беруге өзгерістер мен толықтыруларды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру ережеcін бекіту туралы" деген сөздер алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
Жинақтаушы зейнетақы қорларын, олардың құрылтай
құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды
әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуге
рұқсат беру ережесi
Ескерту: Ереженің атауына өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес жасалынған және жинақтаушы зейнетақы қорларын (бұдан әрi - Қор), олардың құрылтай құжаттарына өзгерiстерi мен толықтыруларын әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуге рұқсат беру тәртiбiн, мұндай рұқсат беруге бас тарту негiздемелерiн айқындайды.
Ескерту: Кіріспе жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .

1. Для получения разрешения на государственную регистрацию накопительных пенсионных фондов, в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за деятельностью накопительных пенсионных фондов (далее - уполномоченный орган) представляются следующие документы:
1) заявление на получение разрешения в произвольной форме;
2) учредительные документы на государственном и русском языках в трех экземплярах (оригинал и две копии);
3) сведения об учредителях (юридических и физических лицах), составленные по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам с приложением следующих документов (для учредителей-юридических лиц);
финансовая отчетность учредителя за два последних финансовых года и на конец последнего квартала;
аудиторский отчет о результатах проверки финансовой отчетности учредителя за последний завершенный финансовый год;
выписка из системы реестров держателей ценных бумаг учредителя с указанием лиц, владеющих пятью и более процентами его голосующих акций на дату, предшествующую дате представления документов в уполномоченный орган на получение разрешения;
копии учредительных документов, свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) и статистических карточек;
копия протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя) о создании накопительного пенсионного фонда;
4) бизнес-план Фонда, раскрывающий стратегию деятельности, направления и масштабы деятельности, финансовые перспективы (бюджет, расчетный баланс, счет доходов и расходов за первые три финансовых (операционных) года, план маркетинга, план привлечения трудовых ресурсов.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 .;  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
2. Для получения разрешения на государственную регистрацию в органах юстиции изменений и дополнений в учредительные документы накопительного пенсионного фонда в уполномоченный орган представляются следующие документы:
1) заявление на получение разрешения в произвольной форме;
2) копия решения общего собрания акционеров (решения единственного акционера) о внесении изменений и дополнений в учредительные документы;
3) изменения и дополнения в учредительные документы на государственном и русском языках в трех экземплярах (оригинал и две копий).  <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 .

1. Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органға (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) жинақтаушы зейнетақы қорларын мемлекеттiк тiркеуге рұқсат алу үшiн мынадай құжаттарды тапсырады:
1) рұқсат алуға арналған еркiн нысандағы өтiнiш;
2) мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi құрылтай құжаттары үш данамен (түпнұсқа және екi көшiрме);
3) осы Ереженiң 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жасалған құрылтайшылар (заңды және жеке тұлғалар) туралы мәлiметтер, оған мынадай құжаттар қоса берiледi (құрылтайшы заңды тұлғалар үшiн):
құрылтайшының соңғы екі жылдағы және құжаттарды соңғы тоқсанның аяғындағы қаржылық есебi;
құрылтайшының соңғы аяқталған қаржы жылындағы қаржылық есебiн тексеру нәтижелерi туралы аудиторлық есебi;
құрылтайшылардың бағалы қағаз ұстаушыларының тізілім жүйесінен уәкiлеттi органға рұқсат алуға құжаттарды берген күннiң алдындағы күнi оның дауыс берушi акцияларының бес және одан астам процентiне ие болған адамдары көрсетiлген жазбасы;
құрылтай құжаттарының, мемлекеттік тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктердiң және статистикалық карточкалардың көшiрмелерi;
жинақтаушы зейнетақы қорын құру туралы құрылтай жиналысы хаттамасының (жалғыз құрылтайшының шешiмiнiң) көшiрмесi;
4) Қызметiнiң стратегиясын, қызметiнiң бағыты мен масштабын, қаржы перспективаларын (бюджет, есеп айырысу балансы, алғашқы үш қаржылық (операциялық) жылдағы кiрiстер мен шығыстар шоты, маркетинг жоспары, еңбек ресурстарын тарту жоспары) ашып көрсететiн Қордың бизнес-жоспары.
Ескерту: 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
2. Жинақтаушы зейнетақы қорларының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды әдiлет органдарына мемлекеттiк тiркеуге рұқсат алу үшін уәкілеттi органға мынадай құжаттар тапсырылады:
1) рұқсат алуға арналған еркiн нысандағы өтiнiш;
2) құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы акционерлердiң жалпы жиналысы шешiмiнiң (жалғыз акционер шешiмiнiң) көшiрмесi;
3) құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулардың мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi үш данасы (түпнұсқа және екi көшiрме).
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен .

3. При выдаче разрешения на государственную регистрацию Фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы в правом верхнем углу титульных листов учредительных документов заверяются формулировкой: "Разрешено уполномоченным органом Республики Казахстан "__ ____ 20 _ г.", подписываются руководителем (заместителем руководителя) уполномоченного органа и скрепляются печатью уполномоченного органа.  <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 .;  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
4. Уполномоченный орган осуществляет выдачу разрешения на государственную регистрацию Фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.  <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 .;  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
5. В двухнедельный срок после государственной регистрации накопительного пенсионного фонда в органах юстиции, а также изменений и дополнений в его учредительные документы накопительный пенсионный фонд представляет в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (изменений и дополнений в учредительные документы) на государственном и русском языках, копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки.  <*>
Сноска. Пункт 5 с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 .
5-1.  (исключен -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10).
5-2.  (исключен -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10).
6. Уполномоченный орган отказывает в письменной форме в выдаче разрешений на государственную регистрацию Фондов в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы в срок, установленный пунктом 6-2 в случае:

3. Қорларды әдiлет органдарында, олардың құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларға мемлекеттiк тiркеуге рұқсат беру кезiнде құрылтай құжаттарының титул беттерiнiң оң жақтағы жоғары бұрышына: "20___ жылғы "____"__________ Қазақстан Республикасының уәкiлеттi органы рұқсат еткен" тұжырымдауымен расталады, уәкiлеттi органның басшысы (басшының орынбасары) қол қояды және уәкiлеттi органның мөрімен бекiтiледi.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
4. Уәкiлеттi орган әдiлет органдарында Қорды мемлекеттiк тiркеуге рұқсат берудi, осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды жүзеге асырады.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
5. Жинақтаушы зейнетақы қорларын, сондай-ақ олардың құрылтай құжаттарына өзгерiстерi мен толықтыруларын әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуден өткізгеннен кейiн екi апта мерзiмде мемлекеттiк және орыс тілдерiндегi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң және статистикалық карточканың көшiрмелерi құрылтай құжаттарының (құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды) нотариат куәландырған көшiрмелерiн уәкiлеттi органға бередi.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен .
5-1. <*>
Ескерту: 5-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
5-2. <*>
Ескерту: 5-2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
6. Уәкiлеттi орган Қорларды әдiлет органдарында, олардың құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларға мемлекеттiк тiркеуге рұқсат беруден 6-2-тармақта көрсетiлген мерзiмде:

1) представления неполного пакета документов, предусмотренных в пунктах 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) несоответствия представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан;
3) нарушения учредителями (акционерами) накопительного пенсионного фонда условий и порядка оплаты его уставного капитала, установленных  законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
6-1.  (исключен -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10).
6-2. Документы, представленные для получения разрешения на государственную регистрацию Фонда в органах юстиции, изменений и дополнений в их учредительные документы рассматриваются уполномоченным органом в течение тридцати календарных дней со дня представления пакета документов, указанных в настоящих Правилах.  <*>
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-2 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 .; с изменениями -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
7. Иные вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных фондов
в органах юстиции, изменений и
дополнений в их учредительные документы
<*>
Сноска. Приложение 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
Сведения об учредителе
(юридическом лице)
___________________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
1. Учредитель
___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
2. Место нахождения _______________________________________________
___________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, факс)

1) осы Ереженің 2 және 3-тармақтарында көзделген құжаттардың толық емес топтамасын берген;
2) жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтайшыларының (акционерлерiнiң) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңында  белгіленген жарғылық капиталдың талаптарын және оны төлеу тәртібін бұзған жағдайларда жазбаша нысанда бас тартады.
Ескерту: 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
6-1. <*>
Ескерту: 6-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
6-2. Әдiлет органдарында Қорды мемлекеттiк тiркеуге рұқсат алу үшін ұсынылған құжаттарды, құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды осы Ережеде көрсетiлген құжаттар топтамасын берген күннен бастап отыз күнтiзбелiк күннiң iшiнде уәкiлеттi орган қарайды.
Ескерту: 6-2-тармақпен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
7. Осы Ережемен реттелмеген өзге де мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледі.
Жинақтаушы зейнетақы қорларын,
олардың құрылтай құжаттарына
өзгерiстерi мен толықтыруларын
әдiлет органдарында мемлекеттiк
тiркеуге рұқсат беру ережесiне
1 қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер және толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен ;
жоғарғы оң жақ бұрышындағы ", жинақтаушы зейнетақы қорларының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беруге" деген сөздер алынып тасталды -ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының   2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
Құрылтайшы туралы мәліметтер
(заңды тұлға)
__________________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
1. Құрылтайшы
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
2. Тұрған жерi
__________________________________________________________________
(почталық мекен-жайы, телефоны, факс)

3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) _______
___________________________________________________________________
(номер свидетельства, дата выдачи, кем выдано)
3-1. Резидент/нерезидент Республики Казахстан _____________________
4. Вид деятельности _______________________________________________
___________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
5. Количество голосующих акций Фонда, которые будут приобретены учредителем, в процентном соотношении к общему количеству акций Фонда, размещаемых среди учредителей
___________________________________________________________________
6. Сведения о первом руководителе юридического лица - учредителя
накопительного пенсионного фонда
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество)
7. Перечень акционеров (участников), владеющих пятью и более
процентами акций (долей) в уставном капитале учредителя
с указанием:
1) наименования и места нахождения юридических лиц, данных об их
государственной регистрации (перерегистрации)
___________________________________________________________________
2) видов деятельности (указать основные виды деятельности)
___________________________________________________________________
3) акций от общего количества голосующих акций акционерного общества или долей в уставном капитале учредителя
___________________________________________________________________
8. Сведения об участии (прямо или косвенно) в уставном капитале владении и/или пользовании, и/или распоряжении голосующими акциями
юридических лиц с указанием:
1) наименования и места нахождения каждого юридического лица
___________________________________________________________________
2) видов деятельности каждого юридического лица (указать основные
виды деятельности)
___________________________________________________________________
3) акций от общего количества голосующих акций акционерного общества или долей в уставном капитале каждого юридического лица
___________________________________________________________________
Учредитель отвечает за достоверность прилагаемых к сведениям документов, а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации, запрашиваемой в связи с рассмотрением настоящих сведений.
Приложение (указать перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них):
подпись руководителя юридического лица - учредителя
печать юридического лица - учредителя
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных фондов
в органах юстиции, изменений и дополнений
в их учредительные документы
<*>
Сноска. Приложение 2 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
Сведения об учредителе
(физическом лице)
___________________________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)

3. Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер
__________________________________________________________________
(куәлiктiң номерi, берiлген күнi, кiм берген)
3-1. Қазақстан Республикасының резидентi/резидент емесi_____
4. Қызметтiң түрi
__________________________________________________________________
(қызметтiң негiзгi түрлерi көрсетiлсiн)
5. Құрылтайшылардың арасында орналасқан Қор акцияларының жалпы санына проценттiк арақатынаста құрылтайшы болып сатылып алынатын Қордың дауыс беретiн акцияларының саны___________________ __________________________________________________________________
6. Жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтайшы заңды тұлғасының бiрiншi басшысы туралы мәлiметтер
__________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса әкесiнiң аты)
7. Құрылтайшының жарғылық капиталындағы акциялардың бес және одан астам процентiне ие болатын акционерлердiң (қатысушылардың) тiзбесi, мыналар көрсетiлсiн:
1) заңды тұлғалардың атауы және мекен-жайы, мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы деректер
__________________________________________________________________
2) қызметтiң түрлерi (қызметтiң негiзгi түрлерi көрсетiлсiн)
__________________________________________________________________
3) құрылтайшының жарғылық капиталына акциялар акционерлiк қоғамның дауыс беретiн акцияларының жалпы санынан немесе үлесiнен
__________________________________________________________________
8. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына дауыс берушi акцияларға иелiк етуде және/немесе пайдалануда, және/немесе иеленуде қатысуы (тiкелей немесе жанама) туралы мәлiметтер, мыналар көрсетiлсiн:
1) әрбiр заңды тұлғаның атауы және мекен-жайы
__________________________________________________________________
2) әрбiр заңды тұлғаның қызмет түрлерi (қызметтiң негiзгi түрлерi көрсетiлсiн)
__________________________________________________________________
3) әрбiр заңды тұлғаның жарғылық капиталға дауыс берушi акцияларға иелiк етуде және/немесе пайдалануда, және/немесе иеленуде акциялары (үлестерi)
__________________________________________________________________
Құрылтайшы құжаттарға қоса берiлген мәлiметтердiң дұрыстығына, сондай-ақ осы мәлiметтердi қарауға байланысты сұратылған қосымша ақпаратты уәкiлеттi органға уақтылы берiлуiне жауап бередi.
Қосымша (жiберiлетiн құжаттардың тiзбесi, олардың әрқайсысы бойынша даналарының және парақтарының саны көрсетiлсiн):
Құрылтайшы заңды тұлғаның басшысының қолы
Құрылтайшы заңды тұлғаның мөрi
Жинақтаушы зейнетақы қорларын,
олардың құрылтай құжаттарына
өзгерiстерi мен толықтыруларын
әдiлет органдарында мемлекеттiк
тiркеуге рұқсат беру ережесiне
2 қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер және толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 242   қаулысымен ;
жоғарғы оң жақ бұрышындағы ", жинақтаушы зейнетақы қорларының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беруге" деген сөздер алынып тасталды -ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының   2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
Құрылтайшы туралы мәліметтер
(жеке тұлға)
__________________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)

1. Учредитель _____________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество)
2. Дата рождения___________________________________________________
3. Гражданство_____________________________________________________
4. Документ, удостоверяющий личность (номер, серия, дата выдачи и
кем выдано)________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Место жительства________________________________________________
6. Место работы, должность_________________________________________
7. Образование_____________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать учебное заведение, год окончания, специальность)
8. Краткое резюме о трудовой деятельности за последние три года
___________________________________________________________________
(организация, занимаемая должность, период работы)
9. Сведения об участии (прямо или косвенно) учредителя в уставном
капитале юридических лиц с указанием:
1) наименования и места нахождения каждого юридического лица
___________________________________________________________________
2) видов деятельности каждого юридического лица (указать основные
виды деятельности)
___________________________________________________________________
3) акций от общего количества голосующих акций или долей в уставном капитале каждого юридического лица
___________________________________________________________________
10. Количество голосующих акций Фонда, которые будут приобретены учредителем, в процентном соотношении к общему количеству акций Фонда, размещаемых среди учредителей.
___________________
(подпись, дата)
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных фондов
в органах юстиции, изменений и
дополнений в их учредительные
документы
<*>
Сноска. Приложение 3 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 242 постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 10.
(печатается на бланке уполномоченного органа с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение N ___
на государственную регистрацию накопительного пенсионного фонда
(изменений и дополнений в учредительные документы накопительного
пенсионного фонда)
Настоящее разрешение выдано на государственную регистрацию накопительного пенсионного фонда (изменений и дополнений в учредительные документы накопительного пенсионного фонда)
___________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
Разрешение на государственную регистрацию накопительного
пенсионного фонда (изменений и дополнений в учредительные документы
накопительного пенсионного фонда) подлежит предъявлению в органы
юстиции вместе с учредительными документами.
Разрешение на государственную регистрацию накопительного
пенсионного фонда (изменений и дополнений в учредительные документы
накопительного пенсионного фонда) имеет юридическую силу в течение
шести месяцев со дня его выдачи.
Руководитель (заместитель Руководителя)
уполномоченного органа
______________________                  "__"______ ___ года
Место печати

1. Құрылтайшы
__________________________________________________________________
(Фамилиясы, аты, бар болса әкесiнiң аты)
2. Туған күні ______________________________________________
3. Азаматтығы ______________________________________________
4. Жеке басын растайтын құжат (номерi, сериясы, берiлген күнi және кiм берген) _________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Тұрған жерi _____________________________________________
6. Жұмыс орны, лауазымы ____________________________________
7. Бiлiмi __________________________________________________
(оқу орны, аяқтаған жылы, мамандығы көрсетiлсiн)
8. Соңғы үш жылдағы еңбек қызметi туралы қысқаша резюме
__________________________________________________________________
(ұйымы, атқаратын қызметi, жұмыс кезеңi)
9. Құрылтайшының жеке тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы (тiкелей немесе жанама) туралы мәлiметтер, мыналар көрсетiлсiн:
1) әрбiр заңды тұлғаның атауы және мекен-жайы
__________________________________________________________________
2) әрбiр заңды тұлғаның қызмет түрлерi (қызметтiң негiзгi түрлерi көрсетiлсiн)
__________________________________________________________________
3) әрбiр заңды тұлғаның жарғылық капиталға акциялары акционерлiк қоғамның дауыс беретiн акцияларының жалпы санынан немесе үлесiнен
__________________________________________________________________
10. Құрылтайшылардың арасында орналасқан Қор акцияларының жалпы санына проценттiк арақатынаста құрылтайшы болып сатылып алынатын Қордың дауыс беретiн акцияларының саны.
_________________
(қолы, күні)
Жинақтаушы зейнетақы қорларын,
олардың құрылтай құжаттарына
өзгерiстерi мен толықтыруларын
әдiлет органдарында мемлекеттiк
тiркеуге рұқсат беру ережесiне
3 қосымша
Ескерту: Жоғарғы оң жақ бұрышындағы ", жинақтаушы зейнетақы қорларының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беруге" деген сөздер алынып тасталды -ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының   2006 жылғы 9 қаңтардағы N 10   қаулысымен .
(Уәкiлеттi органның
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген
бланкiсiне басылады)
Жинақтаушы зейнетақы қорын (жинақтаушы зейнетақы
қорының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен
толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеуге берiлген
N __ РҰҚСАТ
Осы рұқсат _________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
жинақтаушы зейнетақы қорын (жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеуге берiлдi
Жинақтаушы зейнетақы қорын (жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеуге берiлген рұқсат әдiлет органдарына құрылтай құжаттарымен бiрге берiлуi тиiс.
Жинақтаушы зейнетақы қорын (жинақтаушы зейнетақы қорының құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеуге рұқсаттың берiлген күнiнен бастап алты айдың iшiнде заңды күшi бар.
Уәкiлеттi органның басшысы (Басшының орынбасары)
________________             _____жылғы "___" _________
мөрдiң орны