Об утверждении Инструкции по таможенному оформлению товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 3 сентября 2003 года N 416. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2003 года N 2517. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года N 462.
Сноска. Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 3 сентября 2003 года N 416 утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года  N 462  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со  статьей 360  Таможенного кодекса Республики Казахстан и в целях дальнейшего совершенствования технологии таможенного оформления товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан, а также повышения эффективности таможенного оформления  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по таможенному оформлению товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан.
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Канлыбаева А.А.), обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Начальникам территориальных подразделений уполномоченного органа по вопросам таможенного дела по областям (городам республиканского значения) (далее - территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по вопросам таможенного дела) и таможен довести настоящий приказ до всех структурных подразделений и обеспечить его надлежащее исполнение.
5. Контроль за исполнением приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждена
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 3 сентября 2003 года N 416
"Об утверждении Инструкции по
таможенному оформлению товаров
и транспортных средств, перемещаемых
через таможенную границу
Республики Казахстан"
Инструкция
по таможенному оформлению товаров и
транспортных средств, перемещаемых через
таможенную границу Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 3 қыркүйектегі N 416 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 7 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2517. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 462 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007.12.14 N 462 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің  360-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеудің технологиясын одан әрі жетілдіру, сондай-ақ кедендік ресімдеудің тиімділігін арттыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы. Аңсарова) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Баспасөз қызметі (А.А.Қаңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның облыстар (республикалық мәні бар қалалар) бойынша аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі - кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері) және кедендерінің бастықтары осы бұйрықты барлық құрылымдық бөлімшелерге жеткізсін және оның лайықты дәрежеде орындалуын қамтамасыз етсін.
5. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.Қ.Ержановқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
"Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
өткізілетін тауарлар мен
көлік құралдарын кедендік
ресімдеу жөніндегі
нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 3 қыркүйектегі
N 416 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу жөніндегі нұсқаулық

1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по таможенному оформлению товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан (далее - Инструкция), определяет последовательность действий должностных лиц таможенных органов (далее - должностные лица), при производстве таможенного оформления товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан.
2. Товары и транспортные средства, перемещаемые через таможенную границу Республики Казахстан, подлежат таможенному оформлению в порядке, предусмотренном Таможенным  кодексом  Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс), другими нормативными правовыми актами по таможенному делу, а также настоящей Инструкцией.
3. Таможенные операции по таможенному оформлению осуществляются соответствующими подразделениями территориальных подразделений уполномоченного государственного органа по вопросам таможенного дела и таможнями (далее - соответствующие подразделения), уполномоченными совершать действия по таможенному оформлению, в местах их расположения и иных местах, определяемых нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Основному таможенному оформлению и помещению товаров и транспортных средств под определенный таможенный режим предшествуют предварительные операции.
2. Порядок производства таможенного оформления
5. Под основным таможенным оформлением понимаются действия по декларированию товаров и транспортных средств и помещению их под определенный таможенный режим.
6. Основное таможенное оформление товаров и транспортных средств включает в себя:
1) этап приема, регистрации и учета таможенных деклараций, таможенных платежей и налогов, а также контроля за правильностью помещения под определенный таможенный режим, соблюдением мер нетарифного регулирования, контроль за полнотой и достоверностью сведений, заявленных в таможенной декларации, для целей идентификации товара.
На первом этапе проводятся:
проверка соблюдения условий, необходимых для принятия грузовой таможенной декларации (далее - ГТД) и ее электронной копии (далее - ЭК ГТД), включая проверку соблюдения порядка совершения предварительных операций;
проверка соблюдения декларантом установленных сроков подачи ГТД.
Начальник таможенного органа может продлить срок подачи ГТД по мотивированному обращению декларанта. Такое продление осуществляется в таможенном органе, где производится таможенное оформление, при условии обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов на ввозимые товары. При этом продление срока подачи ГТД не должно приводить к нарушению срока временного хранения товаров;
проверка наличия денежных средств на лицевом счете участника внешнеэкономической деятельности для уплаты таможенных платежей и налогов;
прием ГТД, документов и сведений, необходимых для таможенных целей, подлежащих обязательному представлению таможенному органу Республики Казахстан, описи документов к ГТД в двух экземплярах, а также ЭК ГТД.
При этом декларантом могут быть поданы копии документов, подтверждающие заявленные сведения, с представлением в таможенный орган обязательства о предоставлении соответствующего документа в течение срока проверки ГТД, если документ является обязательным для принятия решения о выпуске товаров;
общая проверка ГТД и ее ЭК ГТД на соответствие действующим правилам заполнения согласно заявленному таможенному режиму, а также сверка соответствия ЭК ГТД бумажному носителю;
контроль правильности уплаты таможенных платежей и налогов, включая заполнение реквизитов платежного документа на уплату таможенных платежей и налогов, наличие выписки банка плательщика из лицевого счета плательщика с отражением произведенного платежа, а также соответствие сумм, указанных в платежных документах по видам таможенных платежей, суммам, подлежащим уплате, и передача сведений соответствующим подразделениям, осуществляющим учет поступлений в бюджет таможенных платежей и налогов;

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) кеден органдары лауазымды адамдарының (бұдан әрі - лауазымды адамдар) Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеуді жүргізу кезіндегі іс-әрекеттерінің жүйелілігін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдары Қазақстан Республикасының Кеден  кодексіне  (бұдан әрі - Кеден кодексі), кеден ісі жөніндегі басқа да нормативтік құқықтық кесімдерде, сондай-ақ осы Нұсқаулықта көзделген тәртіппен кедендік ресімдеуге жатады.
3. Кедендік ресімдеу бойынша кедендік операциялар кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің кедендік ресімдеу жөніндегі әрекеттерді жасауға уәкілетті тиісті бөлімшелері (бұдан әрі - тиісті бөлімшелер) олар орналасқан орындарда және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдерімен белгіленген өзге де орындарда жүзеге асырылады.
4. Тауарлар мен көлік құралдарын белгілі бір кедендік режиммен негізгі кедендік ресімдеу және орналастыруға алдын ала операциялар алғы шарт жасайды.
Алдын ала операциялар жүргізудің тәртібі Кеден  кодексінің  бесінші бөлімінде айқындалған.
2. Кедендік ресімдеу жүргізудің тәртібі
5. Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау және оларды белгілі бір кедендік режиммен орналастыру бойынша іс-әрекеттер негізгі кедендік ресімдеу болып табылады.
6. Тауарлар мен көлік құралдарын негізгі кедендік ресімдеу:
1) кедендік декларацияларды, кедендік төлемдер мен салықтарды қабылдау, тіркеу және есебін жүргізу, сондай-ақ белгілі бір кедендік режиммен орналастырудың дұрыстығын, тарифтік емес реттеу шараларының сақталуын бақылау, тауарларды бірдейлендіру мақсаттары үшін кедендік декларацияда мәлімделген мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын бақылау кезеңдерін қамтиды.
Бірінші кезеңде:
алдын ала операциялардың жасалу тәртібінің сақталуын тексеруді қоса алғанда, жүк кедендік декларация (бұдан әрі - ЖКД) мен оның электрондық көшірмесін (бұдан әрі - ЖКД ЭК) қабылдау үшін қажетті жағдайлардың сақталуын тексеру;
декларанттың ЖКД берудің белгіленген мерзімдерін сақтауын тексеру.
Кеден органының бастығы декларанттың дәлелді өтініші бойынша ЖКД берудің мерзімін ұзарта алады, мұндай ұзарту кедендік ресімдеу жүргізілген кеден органында әкелінген тауарларға кедендік төлемдер мен салықтардың төленуін қамтамасыз ету шартымен жүзеге асырылады. Бұл ретте ЖКД берудің мерзімін ұзарту тауарларды уақытша сақтаудың мерзімін бұзуға әкелмеуі тиіс;
сыртқы экономикалық қызметке қатысушының жеке шотында кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу үшін ақша қаражатының болуын тексеру;
кеден мақсаттары үшін қажетті Қазақстан Республикасының кеден органына міндетті түрде ұсынылуға жататын ЖКД-ны, құжаттарды және мәліметтерді, құжаттардың екі данадағы тізімдемесін, сондай-ақ ЖКД ЭК-ны қабылдау.
Бұл ретте, декларант егер, құжат тауарларды шығару туралы шешімді қабылдау үшін міндетті болып табылса кеден органына ЖКД тексеру мерзімінің ішінде тиісті құжатты ұсыну туралы міндеттемені бере отырып мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмесін беруі мүмкін;
ЖКД мен оның ЭК мәлімделген кедендік режимге сәйкес қолданылып жүрген толтыру ережесіне сәйкестігін жалпы тексеру, сондай-ақ ЖКД ЭК-ның қағаз тасымалдағышқа сәйкестігін салыстыру;
төлем құжатының кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуге арналған деректемелерін толтыруды қоса алғанда, кедендік төлемдер мен салықтарды төлеудің дұрыстығын, төлеушінің жеке шотынан жүргізілген төлемін көрсету арқылы төлеуші банкінің көшірмесінің болуын, сондай-ақ төлем құжаттарында көрсетілген кедендік төлемдердің түрлері бойынша сомалардың төлеуге жататын сомаларға сәйкестігін бақылау және кедендік төлемдер мен салықтардың бюджетке түсуінің есебін жүзеге асыратын тиісті бөлімшелерге мәліметтерді беру;

регистрация ГТД путем проставления в графе 7 ГТД "Справочный номер" регистрационного номера, формируемого в соответствии с  Правилами  декларирования товаров, утвержденными приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2003 года N 2355, с записью регистрационного номера в Журнале регистрации ГТД (Приложение 1). Этот же справочный номер присваивается ЭК ГТД.
В случаях, предусмотренных  статьей 384  Таможенного кодекса, должностное лицо вправе отказать в регистрации ГТД, при этом лицо ответственное за прием и регистрацию ГТД, обязано произвести оформление листа отказа в регистрации ГТД в порядке, определенном  Правилами  оформления описи документов при принятии грузовой таможенной декларации и листа отказа в регистрации грузовой таможенной декларации, утвержденными приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 221, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 2297.
При регистрации ГТД на описи документов должностным лицом:
проставляется регистрационный номер ГТД, подтверждающий дату принятия ГТД к таможенному оформлению;
указывается фамилия, должность должностного лица;
производится запись "Декларация принята", указывается дата и время принятия ГТД;
все произведенные записи и отметки заверяются личной номерной печатью должностного лица;
после заверения первый экземпляр описи документов возвращается декларанту, второй экземпляр - прикладывается к представленным ГТД и документам;
после проверки ГТД и ЭК ГТД должностные лица, осуществляющие поэтапный контроль, кроме отметок на первом экземпляре ГТД, на оборотной стороне описи документов проставляют отметки о результатах проверки на соответствующем этапе в виде записи "Проверено. Замечаний нет" либо указывают на необходимость исправления ошибок в порядке, предусмотренном  статьей 385  Таможенного кодекса;
контроль за достоверностью и полнотой сведений, заявленных в ГТД для целей идентификации товара;
проверка правильности описания товара в ГТД в соответствии с установленными требованиями, соответствия этого описания характеристикам товара, представленного к таможенному оформлению, а также проверка количественных данных о товаре (количество мест, вес и иное);
контроль за достоверностью и полнотой сведений, заявленных в ГТД, в целях соблюдения мер нетарифного регулирования;
проверка документов и сведений, подтверждающих соблюдение мер нетарифного регулирования;
контроль за соблюдением условий помещения товаров под соответствующий таможенный режим (за исключением определения таможенной стоимости);
контроль за достоверностью и полнотой сведений, заявленных в ГТД для других таможенных целей, за исключением сведений о таможенной стоимости и сведений, используемых для осуществления валютного контроля;
проверка документов и сведений, необходимых для таможенного оформления, за исключением документов и сведений о таможенной стоимости, и документов и сведений, необходимых для валютного контроля;
сбор ГТД и прилагаемых к ним документов после завершения таможенного оформления;
учет ГТД, по которым таможенное оформление не завершено.
Должностными лицами заполняются графы 7, Д и С основного листа ГТД и соответствующие графы добавочных листов.
Должностное лицо на первом этапе отвечает за проверку правильности внесения декларантом сведений к следующим графам: 1, 2, 3, 5, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 15а, 17, 17а, 18, 19, 21, 24, 25, 26, 29, 31, 32, 33, 37, 39, 40, 41, 44, 49, 50, 51, 53, 54 ГТД и соответствующих полей ЭК ГТД согласно  Правилам  декларирования товаров, утвержденных приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2003 года N 2355.
Должностное лицо на первом этапе после завершения проверки всех необходимых сведений на оборотной стороне первого листа ГТД под цифрой "1" делает запись "Проверено", проставляет дату, время окончания проверки, подпись, личную номерную печать и передает ГТД на следующий этап;

ЖКД-ның 7 "Анықтама нөмірі" бағанына Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тіркелген Тауарларды декларациялаудың ережесіне сәйкес жасалатын тіркеу нөмірін қою жолымен ЖКД тіркеу журналына (1-қосымша) тіркеу нөмірін жазу арқылы ЖКД тіркеу. Осы анықтама нөмірі ЖКД-ның ЭК-де беріледі;
Кеден кодексінің  384-бабымен  көзделген жағдайларда лауазымды адам ЖКД тіркеуден бас тартуға құқылы, бұл ретте ЖКД-ны қабылдауға және тіркеуге жауапты адам, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 221  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 мамырда N 2297 болып тіркелген Жүк кедендік декларацияны қабылдау кезінде құжаттардың және жүк кедендік декларацияны тіркеуден бас тарту парағының тізімдемесін ресімдеудің ережесінде белгіленген тәртіппен ЖКД-ны тіркеуден бас тарту парағын ресімдеуге міндетті;
ЖКД-ны құжаттардың тізімдемесіне тіркеу кезінде лауазымды адам:
ЖКД-ны кедендік ресімдеуге қабылдау күнін растайтын ЖКД-ның тіркеу нөмірін қояды;
лауазымды адамның тегі, лауазымы көрсетіледі;
"Декларация қабылданды" деген жазбаны жазады, ЖКД-ны қабылдау күні мен уақытын көрсетеді;
барлық қойылған жазбалар мен белгілер лауазымды адамның жеке нөмірлік мөрімен расталады;
расталғаннан кейін құжаттар тізімдемесінің бірінші данасы декларантқа қайтарылады, екінші данасы - ұсынылған ЖКД мен құжаттарға қоса тігіледі;
ЖКД-ны және оның ЭК тексергеннен кейін кезеңдік құжаттамалық бақылауды жүзеге асырған лауазымды адам ЖКД-ның бірінші данасындағы белгілерден басқа құжаттардың тізімдемесінің сыртқы жағына тиісті кезеңде "Тексерілді. Ескертпелер жоқ" деген жазба түріндегі тексерудің нәтижелері туралы белгілерді қояды не Кеден кодексінің  385-бабында  көзделген тәртіпте қателерді түзету қажеттігін көрсетеді;
тауарларды бірегейлендіру мақсаттары үшін ЖКД-да мәлімделген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын бақылау;
ЖКД-дағы тауарларды белгіленген талаптарға сәйкес сипаттаудың дұрыстығын, осы сипаттаудың кедендік ресімдеуге ұсынылған тауардың сипаттамасына сәйкестігін тексеру, сондай-ақ тауар туралы сандық деректерді (орындардың санын, салмағы және т.б.) тексеру;
тарифтік емес реттеу шараларын сақтау мақсатында ЖКД-да мәлімделген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын бақылау;
тарифтік реттеу шараларының сақталғандығын растайтын құжаттар мен мәліметтерді тексеру;
тауарлардың тиісті кедендік режиммен орналастырылуы шарттарының сақталуын бақылау (кедендік құнды белгілеуді қоспағанда);
валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын кедендік құн, кедендік төлемдер мен мәліметтер туралы мәліметтерді қоспағанда, ЖКД-да басқа кедендік мақсаттар үшін мәлімделген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын бақылау;
кедендік құн туралы құжаттар мен мәліметтерді және валюталық бақылау үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді қоспағанда, кедендік ресімдеу үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді тексеру;
кедендік ресімдеу аяқталғаннан кейін кедендік ЖКД мен оларға қоса берілетін құжаттарды жинау;
олар бойынша кедендік ресімдеу аяқталмаған ЖКД-лардың есебін жүргізу жүргізіледі.
Лауазымды адамдар ЖКД негізгі парағының 7, Д және С бағандарын және қосымша парақтардың тиісті бағандарын толтырады.
Лауазымды адам бірінші кезеңде декларанттың ЖКД-ның бағандарына және Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тіркелген Тауарларды декларациялаудың ережесіне сәйкес ЖКД ЭК-нің тиісті жолдарына мәліметтерді енгізуінің дұрыстығын тексеруге жауап береді:
1, 2, 3, 5, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 15а, 17, 17а, 18, 19, 21, 24, 25, 26, 29, 31, 32, 33, 37, 39, 40, 41, 44, 49, 50, 51, 53, 54.
Барлық қажетті мәліметтерді тексеру аяқталғаннан кейін лауазымды адам "1" санындағы ЖКД-ның бірінші парағының сыртқы жағына "Тексерілді" деген жазбаны жазады, күнін, тексеру аяқталған уақытын, қолын, жеке нөмірлік мөрін қояды және ЖКД-ны келесі кезеңге береді.

2) этап контроля за правильностью определения кода товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности (далее - ТН ВЭД) и страны происхождения, валютного контроля, контроля таможенной стоимости, контроля таможенных платежей.
На втором этапе проводятся:
контроль за достоверностью и полнотой сведений, заявленных в ГТД для целей классификации товара в соответствии с ТН ВЭД;
проверка правильности определения кода товара в соответствии с ТН ВЭД в случаях, отнесенных к компетенции соответствующих подразделений;
контроль за достоверностью и полнотой сведений, заявленных в ГТД для определения страны происхождения товара и предоставления соответствующих тарифных льгот и преференций;
проверка документов и сведений, подтверждающих происхождение товаров и предоставление в связи с этим тарифных льгот и преференций, в случаях, отнесенных к компетенции соответствующих подразделений;
проверка наличия всех документов, необходимых для целей валютного контроля (в том числе декларации таможенной стоимости и паспорта сделки);
проверка соответствия условий внешнеторговых договоров и иных документов, на основании которых производится таможенное оформление требованиям валютного законодательства;
проверка соответствия сведений, заявленных в ГТД, информации, содержащейся в документах, представленных для осуществления валютного контроля;
проверка правильности выбора декларантом метода определения таможенной стоимости товаров;
проверка правильности заявления таможенной стоимости товаров в соответствии с выбранным методом определения таможенной стоимости и документами, ее подтверждающими, а также анализ документов, предъявленных декларантом для подтверждения заявленной им таможенной стоимости товаров, с точки зрения их достоверности и достаточности (полноты) для подтверждения всех составляющих таможенной стоимости;
корректировка таможенной стоимости и таможенных платежей в ходе таможенного оформления в случаях, отнесенных нормативными правовыми актами Республики Казахстан к компетенции соответствующих подразделений, осуществляющих таможенное оформление, и внесение соответствующих изменений в ЭК ГТД и декларации таможенной стоимости;
условная оценка товара при отсутствии необходимого документального подтверждения заявленной декларантом таможенной стоимости и (или) ее компонентов, соответствующая корректировка таможенной стоимости и таможенных платежей;
проверка наличия у лица, ответственного за уплату таможенных платежей, задолженности по уплате таможенных платежей, процентов за использованную отсрочку или за рассрочку уплаты таможенных платежей по ранее произведенным поставкам, сумм штрафов при совершенных нарушениях таможенных правил, пени за просрочку уплаты таможенных платежей.

2) Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасына (бұдан әрі - СЭҚ ТН) сәйкес тауардың кодын және шыққан елін айқындаудың, валюталық бақылаудың, дұрыстығын бақылау, кедендік құнды бақылау, кедендік төлемдерді бақылау кезеңі.
Екінші кезеңде:
тауарды СЭҚ ТН-ға сәйкес жіктеу мақсатында ЖКД-да мәлімделген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын бақылау;
тиісті бөлімшелердің құзыретіне жатқызылатын жағдайларда тауардың СЭҚ ТН-ге сәйкес кодын айқындаудың дұрыстығын тексеру;
тауардың шыққан елін айқындау және тиісті тарифтік жеңілдіктер мен преференциялар беру үшін ЖКД-да мәлімделген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын бақылау;
тиісті бөлімшелердің құзыретіне жатқызылатын жағдайларда тауардың шыққан тегін растайтын құжаттар мен мәліметтерді тексеру және осыған байланысты тарифтік жеңілдіктер мен преференциялар беру;
валюталық бақылау мақсаттары үшін қажетті барлық құжаттардың (соның ішінде кедендік құн декларациясы мен мәмілелер төлқұжаты) болуын тексеру;
сыртқы сауда шарттары мен олардың негізінде кедендік ресімдеу жүргізілетін өзге де құжаттар шарттарының валюталық заңнаманың талаптарына сәйкестігін тексеру;
ЖКД-да мәлімделген мәліметтердің валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін ұсынылған құжаттардағы ақпараттарға сәйкестігін тексеру;
декларанттың тауарға кедендік құнын айқындау әдісін таңдауының дұрыстығын тексеру;
тауарлардың кедендік құнын кедендік құнды айқындаудың таңдап алынған әдісіне және оны растайтын құжаттарға сәйкес мәлімдеудің дұрыстығын тексеру, сондай-ақ өзі мәлімдеген тауарлардың кедендік құнын растау үшін декларант ұсынған құжаттарды кедендік құнды барлық құрайтындарды растау үшін олардың дұрыстығы мен жеткіліктілігі (толықтығы) тұрғысында талдау;
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдерімен кедендік ресімдеуді жүзеге асыратын тиісті бөлімшелердің құзыретіне жататын жағдайларда кедендік ресімдеу барысында кедендік құн мен кедендік төлемдерді түзету және ЖКД ЭК мен кедендік құнның декларацияларына тиісті өзгерістер енгізу;
кедендік төлемдерді төлеуге жауапты тұлғада кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі берешектердің, бұрын жүргізілген жеткізулер бойынша кедендік төлемдерді кейінге қалдыруды немесе бөліп-бөліп төлеуді пайдаланғандығы үшін пайыздардың, кедендік ережелерді бұзушылықтар жасалған жағдайда айыппұлдар сомаларының, кедендік төлемдер төлеуді кешіктіргені үшін өсімақылардың бар жоқтығын тексеру жүргізіледі.

В случае нарушения сроков подачи ГТД производится начисление пени за просрочку уплаты таможенных платежей в соответствии с  Правилами  перечисления таможенных платежей, налогов и пени в государственный бюджет и зачета, возврата излишне уплаченных таможенных платежей, налогов и пени из государственного бюджета, утвержденных приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2003 года N 247, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 5 июня 2003 года N 2351;
проверка правильности заполнения ГТД и ее ЭК ГТД, полноты и достоверности заявленных в них сведений, влияющих на исчисление таможенных платежей;
контроль обоснованности заявленных тарифных, налоговых льгот и преференций, документов, определяющих заявленные льготы либо устанавливающих особый порядок исчисления и уплаты таможенных платежей и налогов, и передача сведений в специализированные подразделения в отношении льгот по таможенным платежам;
контроль за соблюдением условий заявленного таможенного режима по уплате таможенных платежей либо обеспечения их уплаты;
проверка правильности расчетов подлежащих уплате сумм таможенных платежей и налогов;
проверка наличия соответствующего решения о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты таможенных платежей, а также наличия документа, подтверждающего обеспечение уплаты таможенных платежей, зарегистрированного в установленном порядке в специализированном подразделении таможенного органа, осуществляющем контроль и учет таможенных платежей.
Должностными лицами заполняются графы 43, А (только добавочных листов), Д и С основного листа ГТД и соответствующие графы добавочных листов.
Должностное лицо на втором этапе отвечает за проверку правильности внесения декларантом сведений к следующим графам: 9, 12, 16, 20, 22, 23, 24, 28, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 48, А, В ГТД и соответствующих полей ЭК ГТД согласно Правилам декларирования товаров, утвержденных  приказом  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2003 года N 2355.
Должностное лицо после завершения проверки всех необходимых сведений на оборотной стороне первого листа ГТД под цифрой "2" делает запись "Проверено", проставляет дату, время окончания проверки, подпись, личную номерную печать и передает ГТД на следующий этап;

ЖКД беру мерзімдері бұзылған жағдайда, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 27 мамырдағы N 247  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 5 маусымда N 2351 болып тіркелген Кеден төлемдерін, салықтарды және өсімпұлдарды мемлекеттік бюджетке аударудың және артық төленген кеден төлемдерін, салықтарды және өсімпұлдарды мемлекеттік бюджетке есептеудің, қайтарудың ережесіне сәйкес кедендік төлемдерді төлеудің мерзімін өткізіп алғандығы үшін өсімдер есептелінеді;
ЖКД мен оның ЭК толтырудың дұрыстығын, онда мәлімделген кедендік төлемдерді есептеуге ықпал ететін мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын тексеру;
мәлімделген тарифтік және салықтық жеңілдіктер мен преференциялардың, кедендік төлемдерді бақылау мен есепке алуды жүзеге асыратын кеден органының мамандандырылған бөлімшесінің тиісті растаулары болған жағдайда, мәлімделген жеңілдіктерді айқындайтын не кедендік төлемдер мен салықтарды есептеу мен төлеудің ерекше тәртібін белгілейтін құжаттардың негізділігін бақылау және кедендік төлемдер бойынша жеңілдіктерге қатысты мәліметтерді мамандандырылған бөлімшелерге беру;
мәлімделген кедендік режимнің кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі шарттарының сақталуын бақылау не олардың төленуін қамтамасыз ету;
төлеуге жататын кедендік төлемдер мен салықтардың сомаларын есептеудің дұрыстығын тексеру;
кедендік төлемдерді төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп-бөліп төлеу берілгендігі туралы тиісті шешімнің бар-жоқтығын, сондай-ақ кедендік төлемдерді бақылау мен есепке алуды жүзеге асыратын кеден органының мамандандырылған бөлімшесінде белгіленген тәртіппен тіркелген кедендік төлемдерді төлеудің қамтамасыз етілгендігін растайтын құжаттың бар-жоқтығын тексеру жүргізіледі.
Лауазымды адамдар 43, А (тек қосымша парақтардың) бағандарын, ЖКД негізгі парағының Д мен С бағандарын және қосымша парақтардың тиісті бағандарын толтырады:
Лауазымды адам екінші кезеңде декларанттың ЖКД-ның бағандарына және Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тіркелген Тауарларды декларациялаудың ережесіне сәйкес ЖКД ЭК-нің тиісті жолдарына мәліметтерді енгізуінің дұрыстығын тексеруге жауап береді:
9, 12, 16, 20, 22, 23, 24, 28, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 48, А, В.
Тексеру аяқталғаннан кейін лауазымды адам "2" санындағы ЖКД-ның бірінші парағының сыртқы жағына "Тексерілді" деген жазбаны жазады, күнін, тексеру аяқталған уақытын, қолын, жеке нөмірлік мөрін қояды және декларацияны келесі кезеңге береді.

3) этап выпуска.
На третьем этапе проводятся:
проверка прохождения предыдущих этапов таможенного оформления.
В случае, если должностным лицом, осуществляющим проверку на любом этапе таможенного оформления, на оборотной стороне ГТД не проставлены отметки о результатах проверки, времени окончания проверки, не заверены подписью и оттиском личной номерной печати, то ГТД возвращается ответственному должностному лицу, осуществлявшему контроль на одном из этапов таможенного оформления, для проставления соответствующих отметок с целью завершения проверки.
Производство таможенного досмотра с целью идентификации товаров для таможенных целей, установление достоверности заявляемых сведений либо при наличии информации о нарушении таможенного законодательства Республики Казахстан с целью проверки такой информации осуществляется в порядке, определяемом Таможенным  кодексом
Решение о необходимости таможенного досмотра может приниматься на предыдущих этапах таможенного оформления. В этом случае соответствующее должностное лицо на оборотной стороне ГТД делает запись "С досмотром...", указывая краткое обоснование такого решения, и информирует об этом должностное лицо, ответственное за выпуск, которое дает поручение на досмотр.
Фиксирование результатов досмотра производится в акте досмотра, форма которого утверждена  приказом  исполняющего обязанности Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 226 "Об утверждении форм актов осмотра, досмотра товаров и транспортных средств, осмотра помещений и территорий и заключения на соответствие квалификационным требованиям и условиям", зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2003 года N 2319.
Проведение таможенного контроля с использованием линии Автоматизированной системы контроля доставки товаров (далее - АСКДТ).
Должностное лицо, осуществляющее выпуск товаров сообщает декларанту о необходимости следования всех автотранспортных средств, заявленных в ГТД, из зоны таможенного контроля при въезде на линию АСКДТ.
При этом, должностное лицо, осуществляющее выпуск товаров, передает второй экземпляр ГТД должностному лицу, осуществляющему сканирование товаров с использованием системы контейнерного сканирования "TC - SCAN FMG" для проведения технического инспектирования.
При прохождении автотранспортными средствами линии АСКДТ должностным лицом, осуществляющим выпуск товаров, производится проверка соответствия сведений, заявленных в графе 35 ГТД фактическому весу автотранспортных средств.
После прохождения линии АСКДТ автотранспортные средства помещаются в специализированное здание для проведения технического инспектирования.
Должностное лицо, осуществляющее сканирование товаров, производит техническое инспектирование автотранспортных средств.
После завершения технического инспектирования автотранспортных средств, должностное лицо, осуществляющее сканирование товаров, на снимке, полученном в результате сканирования, делает запись "Проведено техническое инспектирование" и выдает заключение "С досмотром" или "Без досмотра", которое заверяется подписью и личной номерной печатью.
Должностное лицо, осуществляющее сканирование товаров, подшивает указанный снимок ко второму экземпляру ГТД и передает ГТД должностному лицу, осуществляющему выпуск товаров, для принятия решения о необходимости проведения таможенного досмотра товаров и транспортных средств.
В случае выявления незадекларированных товаров, посторонних вложений, товаров, перемещаемых в технических отсеках и полостях автомашины, функционально не предназначенных для перевозки товаров, других нарушений таможенного законодательства, а также при наличии информации о нарушении таможенного законодательства должностное лицо, осуществляющее сканирование товаров, письменно докладывает начальнику соответствующего подразделения либо лицу, его замещающему, с приложением результатов технического инспектирования, о необходимости проведения таможенного досмотра товаров и транспортных средств.
Если должностное лицо, осуществляющее выпуск товаров, принимает решение о проведении таможенного досмотра товаров и автотранспортных средств, должностное лицо отдела контроля доставки и транзита товаров (далее - ОКДиТТ) под таможенным сопровождением доставляет и помещает автотранспортные средства в места временного хранения.
Прием и регистрация кратких деклараций, а также контроль за нахождением товаров и транспортных средств в местах временного хранения осуществляется должностным лицом ОКДиТТ.
При проведении таможенного досмотра товаров и автотранспортных средств должностное лицо, осуществляющее выпуск товаров, использует результаты технического инспектирования, проведенного должностными лицами, осуществляющими сканирование товаров, а также данные АСКДТ.
В случае отсутствия фактов обнаружения при проведении технического инспектирования посторонних вложений, товары и транспортные средства, перемещаемые через территорию Республику Казахстан в соответствии с таможенным режимом транзита, подлежат выпуску без производства таможенного досмотра.
При этом, должностное лицо, осуществляющее выпуск товаров, в графе С основного листа ГТД делает запись: "Без досмотра", проставляет дату, заверяет подписью и личной номерной печатью. Для завершения оформления документа контроля доставки товаров, наложения электронных средств таможенной идентификации" товары и автотранспортные средства, получившие выпуск без проведения таможенного досмотра подлежат помещению в зону таможенного контроля при выезде.
На оборотной стороне первого листа ГТД под цифрой "3" должностным лицом, осуществляющим выпуск товара, делается запись "Досмотрено...", с указанием результатов досмотра, номера и даты акта досмотра, оформляемого в двух экземплярах, в котором зафиксированы результаты досмотра, ставится дата, подпись и личная номерная печать;
отбор проб и образцов товаров в целях таможенного оформления;
участие в отборе проб и образцов товаров в целях таможенного оформления;
завершение таможенного оформления путем принятия решения о выпуске товаров и транспортных средств либо о невозможности их выпуска.
Должностными лицами заполняются графы Д и С основного листа ГТД и соответствующие графы добавочных листов.
Должностное лицо на третьем этапе отвечает за проверку правильности внесения декларантом сведений к следующим графам: 6, 18, 19, 21, 25, 26, 30, 31, 35, 38 ГТД и соответствующих полей ЭК ГТД согласно  Правилам  декларирования товаров, утвержденных приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2003 года N 2355.
Решение о выпуске принимается начальником соответствующего подразделения либо должностным лицом, им уполномоченным, и подтверждается проставлением штампа "Выпуск разрешен" на ГТД, а также в транспортном документе с указанием номера ГТД в правом верхнем углу транспортного документа. Штамп и номер заверяются личной номерной печатью должностного лица принявшего решение о выпуске.
Выпуск товаров и транспортных средств осуществляется в соответствии с Таможенным  кодексом .
При возникновении у должностного лица, осуществляющего проверку на любом этапе таможенного оформления, сомнений относительно характеристик товара, его качественных показателей, а также в случае возникновения угрозы для жизни и здоровья населения, опасности для окружающей природной среды должностное лицо докладывает в устной форме или составляет письменное обоснованное предложение начальнику соответствующего подразделения либо лицу, его замещающему, о необходимости проведения таможенной экспертизы.
В случае принятия начальником соответствующего подразделения решения о проведении таможенной экспертизы, должностное лицо на оборотной стороне первого листа таможенной декларации делает запись с "Проведением таможенной экспертизы".
Решение о необходимости проведения таможенной экспертизы принимается начальником соответствующего подразделения либо лицом, его замещающим, в виде оформления соответствующего направления (Приложение 2) на исследование в таможенную лабораторию, службу таможенных экспертиз и исследований.
Направления на исследования в таможенную лабораторию, службу таможенных экспертиз и исследований регистрируются в Журнале учета направлений на экспертизу (Приложение 3).

3) шығару кезеңі.
Үшінші кезеңде:
кедендік ресімдеудің алдыңғы кезеңдерінің өткендігін тексеру;
Кедендік ресімдеудің кез келген кезеңінде тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адам кедендік декларацияның сыртқы жағына тексерудің нәтижелері, тексеру аяқталған уақыт туралы белгіні қоймаған, қолымен және жеке нөмірлік мөрінің мөртаңбасымен бекітпеген жағдайда, ЖКД тексеруді аяқтау мақсатында тиісті белгілерді қою үшін кедендік ресімдеу кезеңдерінің бірінде бақылауды жүзеге асырған жауапты адамға қайтарылады;
тауарларды кедендік мақсаттар үшін бірегейлендіру, мәлімделген мәліметтердің дұрыстығын анықтау мақсатында не Қазақстан Республикасының кеден заңдарын бұзғаны туралы ақпарат болған жағдайда осындай ақпаратты тексеру мақсатында кедендік тексеріс (бұдан әрі - тексеріс) Кеден  кодексімен  белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады;
Тексерістің қажеттілігі туралы шешім кедендік ресімдеудің алдыңғы кезеңдерінде қабылдануы мүмкін. Бұл жағдайда тиісті лауазымды адам ЖКД-ның сыртқы жағына мұндай шешімнің қысқаша негіздемесін көрсете отырып "Тексеріспен..." деген жазбаны жазады және бұл туралы тексеріске тапсырма беретін, шығару үшін жауапты лауазымды адамды хабардар етеді;
Тексеріс нәтижелері нысаны "Тауарлар мен көлік құралдарын тексеру, тексеріс, үй-жайларды және аумақтарды және біліктілік талаптары мен шарттарына сәйкестігіне арналған қорытындыларды тексеру актілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағаның міндетін атқарушысының 2003 жылғы 21 мамырдағы N 226  бұйрығымен  бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 мамырда N 2319 болып тіркелген тексеріс актісіне тіркеледі;
Тауарлардың жеткізілуін бақылаудың автоматтандырылған жүйесінің (бұдан әрі - ТЖБАЖ) желілерін пайдалана отырып кедендік бақылау жүргізу.
Тауарларды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адам декларантқа ЖКД-да мәлімделген барлық автокөлік құралдары ТЖБАЖ желісіне енуі кезінде кедендік бақылау аймағынан жүруі қажеттігі туралы хабарлайды.
Бұл ретте тауарларды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адам ЖКД-ның екінші данасын техникалық инспекциялауды жүргізу үшін "ТС - SCAN FMG" контейнерлік сканерлеу жүйесін пайдалана отырып тауарларды сканерлеуді жүзеге асырады.
Автокөлік құралдары ТЖБАЖ желісінен өтуі кезінде тауарларды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адам ЖКД-ның 35-бағанында мәлімделген мәліметтердің автокөлік құралдарының іс жүзіндегі салмағына сәйкестігіне тексеру жүргізеді.
ТЖБАЖ желісінен өткеннен кейін автокөлік құралдары техникалық инспекциялауды жүргізу үшін мамандандырылған ғимаратқа орналастырылады.
Тауарларды сканерлеуді жүзеге асыратын лауазымды адам автокөлік құралдарына техникалық инспекциялауды жүргізеді.
Автокөлік құралдарын техникалық инспекциялау аяқталғаннан кейін тауарларды сканерлеуді жүзеге асыратын лауазымды адам, сканерлеу нәтижесінде алынған түсірімге "Техникалық инспекциялау жүргізілді" деген жазбаны жазады және қолтаңбамен және жеке нөмерлік мөрмен расталатын: "Тексерілді" немесе "Тексерусіз" деген қорытындыны береді.
Тауарларды сканерлеуді жүзеге асыратын лауазымды адам көрсетілген түсірімді ЖКД-ның екінші данасына тігеді және ЖКД-ны тауарлар мен көлік құралдарына кедендік тексеру жүргізудің қажеттігі туралы шешім қабылдау үшін тауарларды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адамға береді.
Декларацияланбаған тауарлар, автомашинаның тауарларды тасымалдауға арналмаған жабық бөліктері мен қуыстарында орналастырылған бөгде заттар, тауарлар, кедендік заңнаманы басқа да бұзушылықтар анықталған жағдайда, сондай-ақ кедендік заңнаманы бұзушылық туралы ақпарат болған жағдайда, тауарларды сканерлеуді жүзеге асыратын лауазымды адам техникалық инспекциялаудың нәтижелерін қоса бере отырып тауарлар мен көлік құралдарына кедендік тексеру жүргізу қажеттілігі туралы тиісті бөлімшенің бастығына, не оның орнындағы адамға жазбаша баяндайды.
Егер тауарларды шығаруды жүзеге асыратын адам тауарлар мен автокөлік құралдарына кедендік тексерудің жүргізілгендігі туралы шешім қабылдаса, тауарлардың жеткізілуі мен транзитін бақылау бөлімінің (бұдан әрі - ТЖТББ) лауазымды адамы кедендік ілесіп алып жүру арқылы автокөлік құралдарын уақытша сақтау орындарына жеткізеді және орналастырады.
Қысқаша декларацияларды қабылдауды және тіркеуді, сондай-ақ тауарлар мен көлік құралдарының уақытша сақтау орындарында болуын бақылауды ТЖТББ лауазымды адамы жүзеге асырады.
Тауарлар мен автокөлік құралдарына кедендік тексеруді жүргізу кезінде тауарларды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адам тауарларды сканерлеуді жүзеге асыратын лауазымды адамдар жүргізген техникалық инспекциялау нәтижелерін, сондай-ақ ТЖБАЖ деректерін пайдаланады.
Бөгде заттарға техникалық инспекциялау жүргізу кезінде анықтау фактілері болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдары кедендік тексеру жүргізілместен шығарылуға жатады.
Бұл ретте тауарларды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адам ЖКД-ның негізгі парағының С бағанына: "Тексерусіз" деген жазбаны жазады, күнін көрсетеді, қолтаңбасымен және жеке нөмерлік мөрімен растайды. Тауарлардың жеткізілуін бақылау құжатын ресімдеуді аяқтау, кедендік бірдейлендірудің электронды құралдарын басу үшін кедендік тексеру жүргізілместен шығаруға қол жеткізген тауарлар мен автокөлік құралдары шығуы кезінде кедендік бақылау аймағына орналастыруға жатады. <*>
"3" санындағы ЖКД-ның бірінші парағының сыртқы жағына тауарды шығаруды жүзеге асыратын лауазымды адам  тексерістің нәтижелерін, тексерістің нәтижелері тіркелген екі данада ресімделетін тексеріс актісінің нөмірін және күнін көрсете отырып "Тексеріс жүргізілді..." деген жазбаны жасайды;
кедендік ресімдеу мақсатында сынамалар мен үлгілерді іріктеу;
кедендік ресімдеу мақсатында сынамалар мен үлгілерді іріктеуге қатысу;
тауарлар мен көлік құралдарын шығару туралы не оларды шығарудың мүмкін еместігі туралы шешім қабылдау жолымен кедендік ресімдеуді аяқтау;
Лауазымды адамдар ЖКД негізгі парағының Д және С бағандарын және қосымша парақтардың тиісті бағандарын толтырады;
Лауазымды адам үшінші кезеңде декларанттың ЖКД-ның бағандарына және Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тіркелген Тауарларды декларациялаудың ережесіне сәйкес ЖКД ЭК-нің тиісті жолдарына мәліметтерді енгізуінің дұрыстығын тексеруге жауап береді:
6, 18, 19, 21, 25, 26, 30, 31, 35, 38.
Шығару туралы шешімді тиісті бөлімшенің бастығы не оған уәкілетті лауазымды адам қабылдайды және ЖКД-да, сондай-ақ көлік құжатында көлік құжатының оң жақ жоғарғы бұрышына ЖКД-ның нөмірін көрсете отырып "Шығаруға рұқсат етіледі" деген мөртаңбаны қою арқылы расталады. Мөртаңба мен нөмір шығару туралы шешім қабылдаған лауазымды адамның жеке нөмірлік мөрімен куәландырылады;
Тауарлар мен көлік құралдарын шығару Кеден кодексіне сәйкес жүзеге асырылады;
Кедендік ресімдеудің кез келген сатысында тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адамда тауардың сипаттамасына, оның сапалық көрсеткіштеріне қатысты күдік туындаған кезде, сондай-ақ халықтың өмірі мен денсаулығына қатер, қоршаған табиғи ортаға  қауіп төнген жағдайда, лауазымды адам тиісті бөлімшенің бастығына не оның орнындағы адамға кедендік сараптама жүргізу қажеттілігі туралы ауызша нысанда баяндайды немесе жазбаша дәлелді ұсыныс жасайды;
Тиісті бөлімшенің бастығы кедендік сараптама жүргізу туралы шешім қабылдаған кезде, лауазымды адам кедендік декларацияның бірінші парағының сыртқы жағына "Кедендік сараптама жүргізумен" деген жазба жасайды;
Кедендік сараптама жүргізу қажеттілігі туралы шешімді тиісті бөлімшенің бастығы не оның орнындағы адам кеден зертханасына, кедендік сараптамалар мен зерттеулер қызметіне зерттеуге тиісті жолдама (2-қосымша) ресімдеу түрінде қабылдайды;
Кеден зертханасына, кедендік сараптамалар мен зерттеулер қызметіне зерттеуге арналған жолдама Сараптамаға жолдамалардың есебін жүргізу журналында (3-қосымша) тіркеледі.

Порядок отбора проб и образцов товаров для проведения таможенной экспертизы определен Правилами отбора проб и образцов товаров, утвержденных  приказом  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 205, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 2296.
Должностное лицо соответствующего подразделения обязано присутствовать при отборе проб и образцов товаров.
Если должностное лицо принимает решение о необходимости исследования проб или образцов товаров, технической документации или проведения экспертизы с целью проверки достоверности сведений, указанных в ГТД или иных документах, представленных таможенным органам, выпуск товаров производится до получения результатов таможенной экспертизы при условии, что декларантом предоставлено обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов, которые могут быть дополнительно начислены по результатам проведения таможенной экспертизы.
Выпуск товаров не производится только в случае обнаружения таможенными органами признаков, указывающих на то, что к товарам могут применяться меры нетарифного регулирования и декларантом не представлены доказательства, подтверждающие их соблюдение.  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 10 июня 2004 года  N 261 .
7. В случае, если есть основания полагать, что необходимо внесение изменений в сведения, влияющие на производство таможенного оформления на предыдущих этапах, то ГТД вместе с пакетом документов может передаваться на соответствующий этап для осуществления дополнительной проверки сведений.
3. Заключительные положения
8. В случае обнаружения на одном из этапов таможенного оформления нарушений таможенного законодательства Республики Казахстан, должностное лицо передает информацию о таких нарушениях в специализированное подразделение таможенного органа.
9. В случае обнаружения на этапах таможенного оформления ошибок, носящих технический характер (опечатки, грамматические и лексические ошибки и т.п.), должностное лицо соответствующего подразделения, их обнаружившее, составляет сопроводительную записку с перечислением таковых. Обнаруженные ошибки технического характера на последующих этапах таможенного оформления также вносятся в эту сопроводительную записку. На основании этой записки декларант имеет право в присутствии должностного лица соответствующего подразделения исправить эти ошибки, заверив их своей подписью и печатью.
Соответствующие изменения вносятся должностным лицом подразделения в ЭК ГТД.
Во всех иных случаях применяются меры, установленные законодательством Республики Казахстан по таможенному делу.

Кедендік сараптама жүргізуге арналған сынамалар мен үлгілерді іріктеудің тәртібі Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 205  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 мамырда N 2296 болып тіркелген Тауарлардың сынамалары мен үлгілерін іріктеудің тәртібімен белгіленген;
Тиісті бөлімшенің лауазымды адамы тауарларды сынамалары мен үлгілерін алуы кезінде қатысуға міндетті.
Егер лауазымды адам ЖКД-да немесе кеден органдарына ұсынылған өзге де құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын тексеру мақсатында тауарлардың сынамалары мен үлгілерін, техникалық құжаттамаларын зерттеу қажеттігі немесе сараптама жүргізу туралы шешім қабылдаса, тауарларды шығару кедендік сараптаманың нәтижелерін алғанға дейін декларант кедендік сараптама жүргізудің нәтижелері бойынша қосымша есептелуі мүмкін болатын кедендік төлемдер мен салықтардың төленуін қамтамасыз етуді ұсынуы шартымен жүргізіледі;
Тауарларды шығару тек кеден органдары тауарларға тарифтік емес реттеу шаралары қолданылуы мүмкін және декларант олардың сақталуын растайтын дәлелдерді ұсынбауы белгілерін анықтаған жағдайда ғана жүргізілмейді.
Ескерту. 6-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 10 маусымдағы N 261   бұйрығымен .
7. Алдыңғы кезеңдердегі кедендік ресімдеуді жүзеге асыруға ықпал ететін мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігіне негіздемелер болған жағдайда, ЖКД құжаттардың пакетімен бірге мәліметтерді қосымша тексеруді жүзеге асыру үшін тиісті кезеңге берілуі мүмкін.
3. Қорытынды ережелер
8. Кедендік бақылау кезеңдерінің бірінде Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзушылық анықталған жағдайда, лауазымды адам кеден органының мамандандырылған бөлімшесіне мұндай жолсыздықтар туралы ақпарат береді.
9. Кедендік ресімдеу кезеңдерінде техникалық сипаты бар қателер (қателіктер, грамматикалық және лексикалық қателер және т.б.) анықталған жағдайда, бөлімшенің оларды тапқан лауазымды адамы оларды санамалай отырып ілеспе жазба жасайды. Кедендік ресімдеудің келесі кезеңдерінде анықталған техникалық сипаттағы қателер де осы ілеспе жазбаға енгізіледі. Осы жазбаның негізінде декларанттың бөлімшенің лауазымды адамының қатысуымен оларды өзінің қолымен және мөрімен растай отырып бұл қателерді түзетуге құқығы бар.
Тиісті өзгерістерді бөлімшенің лауазымды адамы ЖКД-ның ЭК-сіне енгізеді.
Барлық өзге жағдайларда Қазақстан Республикасының кеден ісі жөніндегі заңнамасында белгіленген шаралар қолданылады.

10. Решение о не выпуске товара может приниматься только должностным лицом соответствующего подразделения, ответственным за выпуск, либо лицом, им уполномоченным. При принятии решения о не выпуске товара на таможенной декларации и транспортных документах проставляется штамп "Выпуск запрещен". В правом верхнем углу транспортного документа указывается номер ГТД. Штамп и номер заверяются личной номерной печатью должностного лица.
Такая ГТД и прилагаемые к ней документы передаются в установленном порядке в специальный архив (за исключением экземпляра декларации, подлежащего возврату декларанту).
До истечения предельного срока временного хранения лицо, перемещающее товары и транспортные средства, может поместить товары и транспортные средства под другой таможенный режим, а при вывозе товара (за исключением случаев, когда фактический вывоз товара с территории Республики Казахстан является обязательным) при отсутствии таможенного правонарушения - распорядиться товаром по собственному усмотрению.
11. С разрешения таможенного органа и по мотивированному письменному обращению декларанта сведения, заявленные в ГТД, могут быть изменены или дополнены. Изменение и дополнение сведений, заявленных в ГТД, разрешается таможенным органом при условии, что к моменту получения обращения декларанта таможенный орган не завершил проверку ГТД или не начал досмотр товаров. Указанные корректировки производятся и в ЭК ГТД.
Изменение или дополнение ГТД не может расширять или сужать сферу ее действия, не может повлечь за собой заявление сведений о товарах других, чем те, которые были указаны в принятой таможенным органом ГТД и в ЭК ГТД.
12. Для изменения и/или дополнения сведений, заявленных в ГТД декларанту необходимо обратится в таможенный орган с письменным заявлением, составленным в произвольной форме, с указанием сведений подлежащих изменению и/или дополнению, граф ГТД, содержащих указанные сведения, а также причины такого изменения или дополнения.
Решение об изменении и/или дополнении сведений, заявленных в ГТД принимается начальником соответствующего подразделения, с учетом положений пункта 11 настоящей Инструкции.
Такие изменения и/или дополнения вносятся представителем декларанта в присутствии должностного лица соответствующего подразделения путем зачеркивания сведений, подлежащих изменению и/или дополнению, и внесения новых сведений, в соответствии с порядком заполнения ГТД.
Все изменения и/или дополнения в ГТД заверяются подписью представителя декларанта и печатью декларанта.
Заявление декларанта об изменении и/или дополнении сведений в ГТД прикладывается к ГТД и в последующем подшивается с экземпляром ГТД остающейся в таможенном органе.
Соответствующие изменения и/или дополнения вносятся в ЭК ГТД.
После внесения изменений и/или дополнений в ГТД записи должностных лиц соответствующего подразделения о прохождении этапов таможенного оформления теряют силу. Дальнейшее таможенное оформление производится в соответствии с пунктом 6 настоящей Инструкции.
В ГТД может быть внесено не более трех изменений и/или дополнений, которые не изменяют содержащиеся в ГТД основные данные, влияющие на принятие решений таможенных органов при таможенном оформлении.

10. Тауарды шығармау туралы шешімді тек тиісті бөлімшенің шығару үшін жауапты лауазымды адамы не оған уәкілетті тұлға ғана қабылдай алады. Тауарды шығармау туралы шешім қабылданған жағдайда кедендік декларация мен көліктік құжаттарға "Шығаруға тыйым салынады" деген мөртаңба қойылады. Көліктік құжаттың оң жақ жоғарғы бұрышында ЖКД-ның нөмірі көрсетіледі. Мөртаңба мен нөмір лауазымды адамның жеке нөмірлік мөрімен расталады.
Мұндай ЖКД және оған қоса берілетін құжаттар белгіленген тәртіппен арнайы мұрағатқа беріледі (декларантқа қайтарылуға жататын декларацияның данасын қоспағанда).
Уақытша сақтаудың шекті мерзімі аяқталғанға дейін тауарлар мен көлік құралдарын өткізуші тұлға тауарлар мен көлік құралдарын басқа кедендік режиммен орналастыра алады, ал тауарды әкету кезінде (тауардың Қазақстан Республикасының аумағынан іс жүзінде әкетілуі міндетті болып табылатын жағдайларды қоспағанда) кедендік құқық бұзушылық болмаған жағдайда - тауарға өзінің қалауы бойынша иелік жасайды.
11. Кеден органының рұқсатымен және декларанттың дәлелді жазбаша өтініші бойынша ЖКД-да мәлімделген мәліметтер өзгертілуі және/немесе толықтырылуы мүмкін. Кеден органы ЖКД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуге және толықтыруға рұқсатты декларант өтінішті ЖКД-ны тексеру аяқталғанға немесе тауарларды тексеріс басталғанға дейінгі сәтте берген жағдайда жол береді. Көрсетілген түзетулер ЖКД ЭК-да да жүргізіледі.
ЖКД-ны өзгерту немесе толықтыру оның қолданылу аясын кеңейте немесе азайта алмайды, кеден органы қабылдаған ЖКД және ЖКД ЭК көрсетілгендерден басқа тауарлар туралы мәліметтерді қамтымайды.
12. ЖКД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту және/немесе толықтыру үшін декларант өзгертуге және/немесе толықтыруға жататын мәліметтерді, ЖКД-ның көрсетілген мәліметтері бар бағандарын, сондай-ақ мұндай өзгертулер мен толықтырулардың себептерін көрсете отырып еркін нысанда жасалған жазбаша өтінішпен кеден органына жүгінуі қажет.
ЖКД-да көрсетілген мәліметтерді өзгерту және/немесе толықтыру туралы шешімді осы Нұсқаулықтың 11-тармағының ережелерін ескере отырып тиісті бөлімшенің бастығы қабылдайды.
Мұндай өзгерістерді және/немесе толықтыруларды декларанттың өкілі тиісті бөлімше лауазымды адамының қатысуымен өзгертуге және/немесе толықтыруға жататын мәліметтерді сызып тастау және ЖКД-ны толтырудың тәртібіне сәйкес жаңа мәліметтер енгізу жолымен  енгізеді.
ЖКД-ға барлық өзгерістер немесе толықтырулар декларант өкілінің қолымен және декларанттың мөрімен расталады.
Декларанттың ЖКД-дағы мәліметтерді өзгерту және/немесе толықтыру туралы өтініші ЖКД-ға қоса беріледі және кейін кеден органында қалатын ЖКД-ның данасымен бірге тігіледі.
Тиісті өзгерістер және/немесе толықтырулар ЖКД ЭК енгізіледі.
ЖКД-ға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілгеннен кейін бөлімше лауазымды адамының кедендік ресімдеудің мерзімдерінен өткендігі туралы жазбалары күшін жоғалтады. Одан арғы кедендік ресімдеу осы Нұсқаулықтың 6-тармағына сәйкес жүргізіледі.
ЖКД-ға ЖКД-дағы негізгі деректерді өзгертпейтін, кедендік ресімдеу кезінде кеден органдарының шешім қабылдауына әсер етпейтін үш өзгеріс және/немесе толықтыру енгізілуі мүмкін.

13. С разрешения таможенного органа и по мотивированному письменному обращению декларанта принятая таможенным органом ГТД может быть им отозвана до выпуска товаров. Такое обращение составляется декларантом в произвольной форме, с указанием номера и даты отзываемой ГТД и причин отзыва.
Решение о возможности отзыва ГТД принимается начальником соответствующего подразделения.
При отзыве ГТД таможенный орган устанавливает срок для подачи новой ГТД, который не может превышать пятнадцать календарных дней со дня выдачи разрешения на отзыв, за исключением случаев использования процедуры временного, предварительного, периодического декларирования товаров. Отзыв ГТД не продлевает сроков уплаты таможенных пошлин и налогов.
При этом отозванная ГТД подлежит аннулированию в порядке, установленном пунктом 15 настоящей Инструкции.
14. В случае, когда отзываемая ГТД была подана на товары для целей их вывоза за пределы таможенной территории Республики Казахстан, ГТД может быть отозвана до их фактического вывоза за пределы таможенной территории Республики Казахстан. Срок для подачи новой ГТД на эти товары не устанавливается.
При этом отозванная ГТД подлежит аннулированию в порядке, установленном пунктом 15 настоящей Инструкции.
15. Аннулирование ГТД производится на основании письменного решения начальника соответствующего подразделения путем перечеркивания всех листов, входящих в ее комплект, и совершения записи "Аннулировано". Такая ГТД и прилагаемые к ней документы (в том числе и документы, на основании которых она аннулирована) остаются в специальном архиве таможенного органа.
Транспортные документы, на которых имеются таможенные штампы, печати и записи, аннулируются путем перечеркивания указанных таможенных средств идентификации.
Об аннулировании ГТД информируются специализированные подразделения таможенного органа, а также орган налоговой службы Республики Казахстан, в зоне деятельности которого зарегистрировано лицо, перемещающее товары.
Номера аннулированных ГТД, а также деклараций, в которых заявлены сведения о товарах, выпуск которых запрещен, не могут быть присвоены другим таможенным декларациям.
16. Соответственно в базе данных ЭК ГТД таможенного органа производится аннулирование следующих электронных копий ГТД:
отозванных ГТД;
ГТД, выпуск которых запрещен;
аннулированных ГТД.
_______________________________________________________________________________
Приложение 1
к Инструкции по таможенному оформлению
товаров и транспортных средств, перемещаемых
через таможенную границу Республики Казахстан,
утвержденной приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 3 сентября 2003 года N 416
ЖУРНАЛ
РЕГИСТРАЦИИ ГТД
_________________________________________
(код таможенного органа или его структурного
подразделения, производящего таможенное оформление)
__________________________________________________________________________
N |Да-|Наименование|Код зая-|Отпра-|Полу- |Вес  |Ф.И.О.,|Роспись дол|При-
|та |организации |вленного|витель|чатель|нетто|долж-  |жностного  |меча-
|   |декларанта; |таможен-|      |      |(кг) |ность  |лица, заре-|ние
|   |Ф.И.О. упол-|ного    |      |      |     |лица,за|гистрировав|
|   |номоченного |режима  |      |      |     |регист-|шего ГТД   |
|   |лица        |        |      |      |     |рирова-|           |
|   |            |        |      |      |     |вшего  |           |
|   |            |        |      |      |     |ГТД    |           |
__|___|____________|________|______|______|_____|_______|___________|_____
1| 2 |     3      |    4   |   5  |   6  |  7  |   8   |     9     |  10
__|___|____________|________|______|______|_____|_______|___________|_____
Приложение 2
к Инструкции по таможенному оформлению
товаров и транспортных средств, перемещаемых
через таможенную границу Республики Казахстан,
утвержденной приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 3 сентября 2003 года N 416
Начальнику
___________________________________________
(наименование таможенной лаборатории, отдела,
(службы) таможенных экспертиз и исследований)
______________________________
НАПРАВЛЕНИЕ
на таможенную экспертизу
N _________                                    от "____" __________200__г.
Направляем для проведения таможенной экспертизы ___________________
________________________________________________________________в целях
производства таможенного оформления по ГТД N ____________________________

13. Кеден органы қабылдаған ЖКД кеден органының рұқсатымен және декларанттың дәлелді жазбаша өтініші бойынша тауарлар шығарылғанға дейін қайтарылып алынуы мүмкін. Мұндай өтінішті декларант қайтарылып алынатын ЖКД-ның нөмірі мен күнін және қайтарып алудың себептерін көрсете отырып еркін нысанда жазады.
ЖКД-ны қайтарып алу мүмкіндігі туралы шешімді тиісті бөлімшенің бастығы қабылдайды.
ЖКД қайтарып алу кезінде кеден органы тауарларды уақытша, алдын ала, мерзімдік декларациялау рәсімдерін пайдалану жағдайларын қоспағанда, қайтарып алуға рұқсат берген күннен бастап он бес күнтізбелік күннен аспайтын жаңа ЖКД берудің мерзімін белгілейді. ЖКД-ны қайтарып алу кедендік баждар мен салықтарды төлеудің мерзімдерін ұзартпайды.
Бұл ретте қайтарылып алынған ЖКД осы Нұсқаулықтың 15-тармағында белгіленген тәртіппен күшін жояды.
14. Қайтарылып алынған ЖКД тауарларға Қазақстан Республикасының кедендік шекарасынан тысқары әкету мақсатында берілген жағдайларда ЖКД Қазақстан Республикасының кедендік шекарасынан іс жүзінде тысқары әкеткенге дейін қайтарылып алынады. Бұл тауарларға жаңа ЖКД беру мерзімі белгіленбейді.
Бұл ретте қайтарылып алынған ЖКД осы Нұсқаулықтың 15-тармағында белгіленген тәртіппен күшін жояды.
15. ЖКД-ның күшін жою тиісті бөлімше бастығының жазбаша шешімінің негізінде оның жиынтығына кіретін барлық парақтарды сызып тастау және "Күші жойылды" деген жазбаны жасау жолымен жүргізіледі. Мұндай ЖКД және оған қоса берілетін құжаттар (оның ішінде олардың негізінде күші жойылған құжаттар) кеден органының арнайы мұрағатында қалады.
Кеден мөртаңбалары, мөрлері және жазбалары бар көліктік құжаттардың көрсетілген кедендік бірегейлендіру құралдарын сызып тастау жолымен күші жойылады.
ЖКД-ның күші жойылғандығы туралы кеден органының мамандандырылған бөлімшелері, сондай-ақ қызмет аймағында тауар өткізуші тұлға тіркелген Қазақстан Республикасының салық қызметі органы хабардар етіледі.
Күші жойылған ЖКД-лардың, сондай-ақ шығарылуына тыйым салынған тауарлар туралы мәліметтер мәлімделген декларациялардың нөмірлері басқа кедендік декларацияларға берілуі мүмкін емес.
16. Тиісінше кеден органының ЖКД ЭК деректер базасында ЖКД-ның мынадай электронды көшірмелерінің күшін жою жүргізіледі:
қайтарылып алынған ЖКД;
шығарылуына тыйым салынған ЖКД;
күші жойылған ЖКД.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 3 қыркүйектегі
N 416 бұйрығымен бекітілген
Кеден органдары
лауазымды адамдарының
Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
өткізілетін тауарлар мен
көлік құралдарын кедендік
ресімдеу жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
_____________________________ЖКД-ны тіркеу
(кеден органының немесе оның кедендік ресімдеуді
жүргізетін құрылымдық бөлімшесінің коды)
ЖУРНАЛЫ
____________________________________________________________________
N|Күні|Декларант| Мәлім. |Жөнел.|Алушы|Таза|ЖКД-ны  |ЖКД-ны |Ескер.
|    |ұйымының |делген  |туші  |     |сал.| тір.   | тірке.|  ту
|    | атауы;  |кедендік|      |     |мағы| кеген  |  ген  |
|    |Уәкілетті|режимнің|      |     |(кг)| адам.  | лауа. |
|    |тұлғаның |  коды  |      |     |    | ның    | зымды |
|    | Т.А.Ә.  |        |      |     |    | Т.А.Ә.,| адам. |
|    |         |        |      |     |    |лауазымы|  ның  |
|    |         |        |      |     |    |        |  қолы |
____________________________________________________________________
1   2      3        4       5      6     7     8        9      10
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 3 қыркүйектегі
N 416 бұйрығымен бекітілген
Кеден органдары
лауазымды адамдарының
Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
өткізілетін тауарлар мен
көлік құралдарын кедендік
ресімдеу жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
КЕДЕНДІК САРАПТАМАҒА ЖОЛДАМА
N ______                              "____"__________ 200_ ж.
N ________________ ЖКД бойынша кедендік ресімдеуді жүргізу мақсатында _______________________________________________ кедендік сараптама жүргізу үшін жолдаймыз:

1. Описание объектов исследования________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
2. Задачи исследования __________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Представленные материалы (товаросопроводительные документы; пробы,
образцы товаров, их количество)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Начальник
(наименование таможенного органа) ________________ ___________________
(подпись)    (фамилия, инициалы)
С направлением ознакомлен:
Декларант (дата) _______________ __________________
(подпись)    (фамилия, инициалы)
Приложение 3
к Инструкции по таможенному оформлению
товаров и транспортных средств, перемещаемых
через таможенную границу Республики Казахстан,
утвержденной приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 3 сентября 2003 года N 416
ЖУРНАЛ УЧЕТА НАПРАВЛЕНИЙ НА ЭКСПЕРТИЗУ
__________________________________________________________________
N напра-|Наименование| Цели     |N  |Дата   |Номер за-|Дата полу-
вления  |импортера/  |экспертизы|ГТД|направ-|ключения |чения
(0000) |экспортера  |          |   |ления  |ЦТЛ (эк- |заключения
|            |          |   |       |спертизы)|
________|____________|__________|___|_______|_________|___________
1   |     2      |     3    | 4 |   5   |    6    |     7
________|____________|__________|___|_______|_________|___________

1. Зерттеу объектілерінің сипаттамасы _______________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Зерттеу міндеттері _______________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Ұсынылған материалдар (тауарға ілеспе құжаттар; тауарлардың сынамалары, үлгілері, олардың мөлшері) ________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бастық                        ___________    ________________
(Кеден органының атауы)         (қолы)       (тегі, аты-жөні)
Жолдамамен таныстым:
Декларант            (күні)   ___________    ________________
(қолы)       (тегі, аты-жөні)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 3 қыркүйектегі
N 416 бұйрығымен бекітілген
Кеден органдары
лауазымды адамдарының
Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
өткізілетін тауарлар мен
көлік құралдарын кедендік
ресімдеу жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
САРАПТАМАҒА АРНАЛҒАН ЖОЛДАМАЛАРДЫҢ ЕСЕБІН ЖҮРГІЗУ
ЖУРНАЛЫ
____________________________________________________________________
Жолдама.|Импортердың/|Сарап. | ЖКД|Жолдау|    ОКЗ       |Қорытындыны
ның N  |экспортердың| тама  |  N | күні |  қорытынды.  | алған күні
(0000)  |  атауы     |мақсаты|    |      |    сының     |
|            |       |    |      |(сараптаманың)|
|            |       |    |      |    нөмірі    |
____________________________________________________________________
1          2           3      4    5          6            7
____________________________________________________________________