Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2003 года N 2579. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 117
Извлечение из
постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 117
В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности" от 5 мая 2006 года N 139-III, правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его принятия.
...
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу
1) Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов"(зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2579, опубликованное в газете "Казахстанская правда", 2003 год, N 355-356);
...
-------------------------------------------------------------------
Сноска. Название с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих лицензирование аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:  <*>
Сноска. Преамбула с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .

Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 384 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2579. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 117 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 117 қаулысымен .
----------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне актуарлық қызмет мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 мамырдағы N 139-III Заңына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасында көрсетiлген нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап күшiне енедi...
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы
N 117 қаулысының қосымшасы
Күшi жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Өтiнiш берушiге қойылатын талаптар және банктердiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитiн жүргiзуге лицензия беру туралы өтiнiшке қоса берiлетiн құжаттардың тiзбесi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384 қаулысы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2579 тiркелген, 2003 жылы "Казахстанская правда" газетiнiң N 355-356 жарияланған)...
-----------------------------------
Ескерту: Қаулының атауына, кіріспесіне толықтыру енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен
Банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін лицензиялауды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:

1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов (приложение 1 к настоящему постановлению).  <*>
Сноска. Пункт 1 с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в семидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, аудиторов и аудиторских организаций, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) и Управлению документационного обеспечения и контроля (Джерембаев Е.Е.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан и официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2003 года N 384
"Об утверждении Инструкции
о требованиях, предъявляемых
к заявителю, и перечне
документов, прилагаемых
к заявлению о выдаче лицензии
на проведение аудита банков,
страховых (перестраховочных)
организаций и накопительных
пенсионных фондов"
Инструкция
о требованиях, предъявляемых к заявителю,
и перечне документов, прилагаемых к заявлению
о выдаче лицензии на проведение аудита банков,
страховых (перестраховочных) организаций
и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Название с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .

1. Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулық (осы қаулының 1-қосымшасы) бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа толықтыру енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
2. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап осы қаулының 2-қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап жеті күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар аудиторларға және аудиторлық ұйымдарға жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) және Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасы (Жерембаев Е.Е.) осы қаулыны ресми бұқаралық ақпарат құралдарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз басылымдарына  жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін
құжаттардың тізбесі туралы
нұсқаулықты бекіту туралы"
2003 жылғы 27 қазандағы
N 384 Қаулысына
1-қосымша
Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының   аудитін жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы
нұсқаулық
Ескерту: Нұсқаулықтың атауына толықтыру енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан " О банках  и банковской деятельности в Республике Казахстан", " О страховой деятельности ", " О пенсионном  обеспечении в Республике Казахстан", " Об аудиторской  деятельности", " О лицензировании " и устанавливает требования, предъявляемые уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) к заявителю, и перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов (далее - лицензия).  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
2. За выдачу лицензий взимается лицензионный сбор, размер и порядок уплаты которого определяются законодательными актами Республики Казахстан.
3. Уполномоченный орган ведет реестр выданных, переоформленных, приостановленных, отозванных лицензий.
4. Лицензии выдаются по формам согласно приложениям 1, 2, 2-1 к настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Пункт 4 с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
5. Решение о выдаче, отказе в выдаче, приостановлении действия и отзыве лицензии принимает Правление уполномоченного органа.
Глава 2. Требования, предъявляемые к заявителю,
и перечень документов, прилагаемых к заявлению
о выдаче лицензии
6. Для получения лицензии аудиторская организация представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление по форме, установленной Правительством Республики Казахстан;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора;
3) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица;
4) сведения об учредителях (акционерах) по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции;
5) нотариально засвидетельствованную копию учредительных документов со всеми изменениями и дополнениями в них с отметкой органа юстиции;
6) нотариально засвидетельствованную копию лицензии на осуществление аудиторской деятельности, выданной Министерством финансов Республики Казахстан;
7) сведения о руководителе (его заместителях) аудиторской организации по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции;
8) сведения, подтверждающие выполнение требований соответственно пунктов 9, 10 и 10-1 настоящей Инструкции;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы  банктер және банк қызметі туралы ", " Сақтандыру қызметі туралы ", Қазақстан Республикасында  зейнетақымен қамсыздандыру  туралы, " Аудиторлық қызмет туралы ", " Лицензиялау туралы " Заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) өтініш берушіге қоятын талаптарын және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесін белгілейді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту, толықтырулар енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
2. Лицензияларды бергені үшін мөлшері мен төлеу тәртібі Қазақстан Республикасының заң актілерінде айқындалатын лицензиялық алымдар алынады.
3. Уәкілетті орган берілген, қайта ресімделген, тоқтатыла тұрған, қайтарылып алынған лицензиялардың тізілімін жүргізеді.
4. Лицензиялар осы Нұсқаулықтың 1, 2, 2-1-қосымшаларына сәйкес беріледі.
Ескерту: 4-тармаққа толықтыру енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
5. Лицензия беру, беруден бас тарту, қолдануды тоқтата тұру және қайтарып алу туралы рұқсатты уәкілетті органның Басқармасы қабылдайды.
2-тарау. Өтініш берушіге қойылатын талаптар және
лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін
құжаттардың тізбесі
6. Аудиторлық ұйым лицензия алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген нысан бойынша өтініш;
2) лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
3) заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесі;
4) осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрылтайшылар (акционерлер) туралы мәліметтер;
5) құрылтай құжаттарының барлық өзгерістерімен және қосымшаларымен бірге оларға әділет органдарының белгісі қойылған нотариат куәландырған көшірмесі;
6) аудиторлық қызметті жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының қаржы министрлігі берген лицензияның нотариат куәландырған көшірмесін;
7) осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аудиторлық ұйымның басшысы (оның орынбасарлары) туралы мәліметтер;
8) осы Нұсқаулықтың тиісінше 9, 10 және 10-1-тармақшаларындағы талаптардың орындалуын растайтын мәліметтер;

9) сведения об аудиторах, входящих в состав аудиторской организации, и имеющих лицензию уполномоченного органа.  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  128 .
7. Для получения лицензии аудитор представляет следующие документы:
1) заявление по форме, установленной Правительством Республики Казахстан;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора;
3) нотариально засвидетельствованную копию квалификационного свидетельства аудитора, выданного Квалификационной комиссией по аттестации аудиторов;
4) нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность;
5) документ, подтверждающий положительный результат тестирования в уполномоченном органе;
6) нотариально засвидетельствованную копию диплома об образовании, подтверждающего наличие высшего экономического или математического образования, либо сведения о наличии опыта практической работы не менее двух лет из последних пяти в аудиторской или финансовой организации по форме, указанной в приложении 5 к настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 ; от 19 апреля 2005 года N  128 .
8. Лицензии уполномоченным органом выдаются не позднее месячного срока, а для субъектов малого предпринимательства - не позднее десятидневного срока со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами, предусмотренными настоящей Инструкцией.
9. Лицензия на проведение аудита банков выдается аудиторской организации при наличии в ее составе не менее двух аудиторов, имеющих лицензию уполномоченного органа на проведение аудита банков.
10. Лицензия на проведение аудита страховых (перестраховочных) организаций выдается аудиторской организации при наличии в ее составе не менее двух аудиторов, имеющих лицензию уполномоченного органа на проведение аудита страховых (перестраховочных) организаций.
10-1. Лицензия на проведение аудита накопительных пенсионных фондов выдается аудиторской организации при наличии в ее составе не менее двух аудиторов, имеющих лицензию уполномоченного органа на проведение аудита накопительных пенсионных фондов.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 10-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
11. Лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов аудитору выдаются после прохождения тестирования в уполномоченном органе.  <*>
Сноска. Пункт 11 с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .

9) аудиторлық ұйымның құрамына кіретін және уәкілетті органның лицензиясы бар аудиторлар туралы мәліметтер.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128   қаулысымен .
7. Лицензия алу үшін аудитор мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген нысан бойынша өтініш;
2) лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
3) аудитордың Аудиторларды аттестациялау жөніндегі біліктілік комиссиясы берген біліктілік куәлігінің нотариат куәландырған көшірмесі;
4) жеке басын куәландыратын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі;
5) уәкілетті органда тесттен өтудің оң нәтижелерін растайтын құжаттар;
6) жоғары экономикалық немесе математикалық білімді растайтын білім туралы дипломның нотариат куәландырған көшірмесі не осы Нұсқаулықтың 5-қосымшасында көрсетілген нысан бойынша аудиторлық немесе қаржы ұйымдарында соңғы бес жылда кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер.
Ескерту: 7-тармаққа өзгертулер енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен ,  2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128   қаулысымен .
8. Уәкілетті орган лицензияны осы Нұсқаулықта көзделген қажетті құжаттарымен бірге өтініш берілген күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей, ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін - он күндік мерзімнен кешіктірмей береді.
9. Аудиторлық ұйымның құрамында банктердің аудитін жүргізуге уәкілетті органның лицензиясы бар кемінде екі аудитор болған кезде оған банктердің аудитін жүргізуге лицензия беріледі.
10. Аудиторлық ұйымның құрамында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аудитін жүргізуге уәкілетті органның лицензиясы бар кемінде екі аудитор болған кезде оған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның аудитін жүргізуге лицензия беріледі.
10-1. Аудиторлық ұйымның құрамында жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге уәкілетті органның лицензиясы бар кемінде екі аудитор болған кезде оған жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беріледі.
Ескерту: 10-1-тармақпен толықтырылды -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
11. Банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия аудиторға уәкілетті органда тесттен өткеннен кейін беріледі.
Ескерту: 11-тармаққа толықтыру енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .

12. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан осуществляется в форме компьютерного опроса путем выбора аудитором одного из предлагаемых ответов на тестовые вопросы.
Тестовые вопросы утверждаются Председателем или заместителем Председателя уполномоченного органа и должны включать не менее трех вариантов ответов, из которых один является правильным.  <*>
Сноска. Пункт 12 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  128 .
12-1. В случае неявки аудитора на тестирование аудитор письменно уведомляет уполномоченный орган за два дня до даты проведения тестирования о причине его отсутствия.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 12-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  128 .
13. При прохождении тестирования не допускается использование каких-либо письменных, электронных или других информационных материалов. Нарушение изложенных в настоящем пункте требований приравнивается к отрицательному результату тестирования. При необходимости по предварительной письменной заявке уполномоченный орган предоставляет в распоряжение тестируемого переводчика со знанием государственного, русского или английского языков.
14. Результат тестирования признается положительным, если правильные ответы аудитора на тестовые вопросы составили семьдесят и более процентов.
14-1. Повторное тестирование допускается не ранее чем через один месяц со дня принятия решения об отказе в выдаче лицензии, но не более трех раз в год.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 14-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  128 .
15. В выдаче лицензии может быть отказано по любому из следующих оснований:
1) законодательными актами Республики Казахстан запрещено осуществление аудиторской деятельности для категорий субъектов, к которым относится заявитель;
2) заявителем не представлены все документы, требуемые в соответствии с настоящей Инструкцией;
3) не уплачен лицензионный сбор;
4) в отношении заявителя имеется решение суда, запрещающее ему осуществление аудиторской деятельности.
16. Уполномоченный орган в недельный срок со дня принятия решения об отказе в выдаче лицензии доводит до сведения заявителя мотивированный отказ в выдаче лицензии в письменном виде.
Глава 3. Заключительные положения
17. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

12. Қазақстан Республикасының заңдарын білуге тестілеу компьютерлік сұрау нысанында аудитордың тест сұрақтарына ұсынылған жауаптарының бірін таңдау арқылы жүзеге асырылады.
Тест сұрақтарын уәкілетті органның Төрағасы немесе Төрағаның орынбасары бекітеді және біреуі дұрыс болып табылатын жауаптардың кемінде үш нұсқасы болуы тиіс.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128   қаулысымен .
12-1. Аудитор тестілеуге келмей қалған жағдайда, ол уәкілетті органға оның болмай қалу себептері туралы тестілеуді өткізу күніне дейін екі күн бұрын хабардар етуге тиіс.
Ескерту: 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128   қаулысымен .
13. Тесттен өткізу кезінде қандай да болмасын жазбаша, электрондық немесе басқа ақпараттық материалдарды қолдануға жол берілмейді. Осы тармақта жазылған талаптарды бұзу тесттен өткізудің теріс нәтижесіне теңестіріледі. Қажет болған кезде уәкілетті орган алдын ала жазбаша өтінім бойынша тесттен өтінушінің қарамағына мемлекеттік, орыс немесе ағылшын тілдерін меңгерген аудармашы ұсынады.
14. Егер аудитордың тест сұрақтарына дұрыс жауаптары жетпіс және одан көп процентті құраса, тесттен өткізу нәтижесі оң болып танылады.
14-1. Лицензия беруден бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап кемінде бір айдан кейін, бірақ жылына үш реттен артық емес қайталап тестілеуді өткізуге рұқсат беріледі.
Ескерту: 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128   қаулысымен .
15. Мынадай негіздердің кез келгені бойынша лицензия беруден бас тартылуы мүмкін:
1) өтініш беруші жататын субъектілердің санаттары үшін аудиторлық қызметті жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының заң актілерімен тыйым салынса;
2) өтініш беруші осы Нұсқаулыққа сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынбаса;
3) лицензиялық алым төленбесе;
4) өтініш берушіге қатысты оған аудиторлық қызметті жүзеге асыруға тыйым салатын соттың шешімі болса.
16. Уәкілетті орган лицензия беруден бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап бір апта мерзімде өтініш берушіге лицензия беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту жібереді.
3-тарау. Қорытынды ережелер
17. Осы Нұсқаулықта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.

17-1. Аудиторские организации и аудиторы в десятидневный срок уведомляют уполномоченный орган об изменениях в документах, представленных для получения лицензии, предусмотренных пунктами 6 и 7 настоящей Инструкции.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 17-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  128 .
Приложение 1
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю,
и перечне документов,
прилагаемых к заявлению о
выдаче лицензии на проведение
аудита банков, страховых
(перестраховочных) организаций
и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Приложение с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
уполномоченный орган
(печатается на бланке с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Лицензия
на проведение аудита банков
номер лицензии _______________
Выдана_______________________________________________________
(полное наименование аудиторской организации,
либо фамилия, имя, отчество аудитора)
___________________________________________________________________
Место нахождения аудиторской организации
(Место жительства аудитора)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Лицензия действует на территории Республики Казахстан.
Дата выдачи лицензии "___" ____________ 200_ г.
Председатель (заместитель Председателя)
Подпись
Место печати
г. Алматы
Приложение 2
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю,
и перечне документов,
прилагаемых к заявлению о
выдаче лицензии на проведение
аудита банков, страховых
(перестраховочных) организаций
и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Приложение с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
уполномоченный орган
(печатается на бланке с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Лицензия
на проведение аудита страховых (перестраховочных)
организаций
номер лицензии _______________
Выдана_______________________________________________________
(полное наименование аудиторской организации либо
фамилия, имя, отчество аудитора)
___________________________________________________________________
Место нахождения аудиторской организации
(Место жительства аудитора)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Лицензия действует на территории Республики Казахстан.
Дата выдачи лицензии "___" ____________ 200_ г.
Председатель (заместитель Председателя)
Подпись
Место печати
г. Алматы

17-1. Аудиторлық ұйымдар және аудиторлар он күндік мерзімде осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көзделген лицензияны алу үшін ұсынылған құжаттардағы өзгерістер жөнінде уәкілетті органды хабардар етеді.
Ескерту: 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128   қаулысымен .
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
Уәкілетті орган
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік
елтаңбасы бейнеленген бланкте басылады)
Банктердің аудитін жүргізуге
Лицензия
лицензияның нөмірі _______
________________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның толық атауы не аудитордың аты-жөні)
_________________________________________________________ берілді.
Аудиторлық ұйымның орналасқан жері
(Аудитордың тұрғылықты жері)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Лицензия Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады.
Лицензия берілген күн 2003 жылғы "__" _________.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Қолы
Мөр орны
Алматы қ.
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Уәкілетті орган
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік
елтаңбасы бейнеленген бланкте басылады)
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының аудитін жүргізуге
Лицензия
лицензияның нөмірі _________
________________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның толық атауы не аудитордың аты-жөні)
_________________________________________________________ берілді.
Аудиторлық ұйымның орналасқан жері
(Аудитордың тұрғылықты жері)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Лицензия Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады.
Лицензия берілген күн 2003 жылғы "__" _________.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Қолы
Мөр орны
Алматы қ.
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа

Приложение 2-1
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю, и перечне
документов, прилагаемых к заявлению
о выдаче лицензии на проведение аудита
банков, страховых (перестраховочных)
организаций и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Инструкция дополнена приложением 2-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
уполномоченный орган
(печатается на бланке с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Лицензия
на проведение аудита накопительных пенсионных фондов
номер лицензии _______________
Выдана______________________________________________________________
(полное наименование аудиторской организации,
либо фамилия, имя, отчество аудитора)
____________________________________________________________________
Место нахождения аудиторской организации
(Место жительства аудитора)
____________________________________________________________________
Лицензия действует на территории Республики Казахстан.
Дата выдачи лицензии "___" __________ 200__года
Председатель (заместитель Председателя)
Подпись
_________________________
Место печати
город Алматы
Приложение 3
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю,
и перечне документов,
прилагаемых к заявлению о
выдаче лицензии на проведение
аудита банков, страховых
(перестраховочных) организаций
и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
Сведения об учредителях (акционерах)
___________________________________________________________________
(полное наименование аудиторской организации)
1. Учредитель _____________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица; фамилия, имя, отчество
физического лица)
2. Место нахождения (место жительства)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(почтовый индекс и адрес, телефон, факс)
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица _________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование документа, номер, дата выдачи, кем выдан)
4. Виды деятельности юридического лица_____________________________
___________________________________________________________________

2-1-қосымша
Ескерту: 2-1-тармақпен толықтырылды -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
Уәкілетті орган
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік
елтаңбасы бейнеленген бланкте басылады)
Жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге
ЛИЦЕНЗИЯ
лицензияның нөмірі ____________
__________________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның толық атауы не аудитордың аты-жөні)
_________________________________________________________ берілді.
Аудиторлық ұйымның орналасқан жері
(Аудитордың тұрғылықты жері)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Лицензия Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады.
Лицензия берілген күн 200__ жылғы "__" _________.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Қолы
______________
Мөр орны
Алматы қаласы
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
Құрылтайшылар (акционерлер)
туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның толық атауы)
1. Құрылтайшы ___________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы; жеке тұлғаның аты-жөні)
2. Орналасқан жері (тұрғылықты жері)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(почта индексі және мекен-жайы, телефоны, факсы)
3. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
мәліметтер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, берілген күні, кім берген)
4. Заңды тұлға қызметінің түрі _________________________________
________________________________________________________________

5. Является ли резидентом, нерезидентом Республики Казахстан
(для нерезидента указать резидентом какой страны является)
___________________________________________________________________
6. Сведения о наличии во владении и/или пользовании и/или распоряжении акций (долей участия в уставном капитале) банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых (перестраховочных) организаций, накопительных пенсионных фондов.
___________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица)
___________________________________________________________________
печать юридического лица
Приложение 4
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю,
и перечне документов,
прилагаемых к заявлению о
выдаче лицензии на проведение
аудита банков, страховых
(перестраховочных) организаций
и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
Сведения о руководителе (его заместителях)
аудиторской организации
__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
_______________________________________________________
(наименование аудиторской организации)
-------------------------------------------------------------------
Дата рождения|
-------------------------------------------------------------------
Образование  |Наименование высшего, среднего специального учебного
|заведения, специальность, год окончания, курсы по-
|вышения квалификации, тема курсов, время прохождения
|(приложить нотариально засвидетельствованные копии
|документов)
-------------------------------------------------------------------
Стаж работы в|
финансовой   |
сфере, ауди- |
торской орга-|
низации      |
-------------------------------------------------------------------
Сведения о трудовой деятельности:
-------------------------------------------------------------------
N  |Период работы|
|(месяц, год) |  Наименование организации, занимаемые должности
-------------------------------------------------------------------
1
2
3
-------------------------------------------------------------------
Сведения о прямом или косвенном владении и/или пользовании и/или распоряжении акций (долей участия в уставном капитале) банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых (перестраховочных)  организаций, накопительных пенсионных фондов:
-------------------------------------------------------------------
N  |   Наименование и   |  Виды деятельности  |   Сумма и доля
|  место нахождения  |  юридического лица  |  Вашего участия
-------------------------------------------------------------------
1
2
3
-------------------------------------------------------------------
Имеется ли у Вас непогашенная или неснятая в установленном
законом порядке судимость - да/нет
Привлекались ли Вы к административной ответственности за
совершение правонарушений, связанных с банковской, страховой
деятельностью, деятельностью накопительных пенсионных фондов - да/нет
Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу
(заполняется по желанию) __________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица)
___________________________________________________________________
печать юридического лица
Приложение 5
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю,
и перечне документов,
прилагаемых к заявлению о
выдаче лицензии на проведение
аудита банков, страховых
(перестраховочных) организаций
и накопительных пенсионных фондов  <*>
Сноска. Приложение с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
Я,___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
___________________________________________________________________
(наименование аудиторской организации)
-------------------------------------------------------------------
Дата рождения|
-------------------------------------------------------------------
Образование  |Наименование высшего, среднего специального учебного
|заведения, специальность, год окончания, курсы по-
|вышения квалификации, тема курсов, время прохождения
|(приложить нотариально засвидетельствованные копии
|документов)
-------------------------------------------------------------------
Стаж работы в|
финансовой   |
сфере, ауди- |
торской орга-|
низации      |
-------------------------------------------------------------------
Сведения о трудовой деятельности:
-------------------------------------------------------------------
N  |Период работы|
|(месяц, год) |  Наименование организации, занимаемые должности
-------------------------------------------------------------------
1
2
3
-------------------------------------------------------------------
Имеется ли у Вас непогашенная или неснятая в установленном
законом порядке судимость - да/нет
Привлекались ли Вы к административной ответственности за
совершение правонарушений, связанных с банковской, страховой
деятельностью, деятельностью накопительных пенсионных фондов - да/нет
Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу
(заполняется по желанию заявителя)_________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
подпись аудитора ____________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2003 года N 384
"Об утверждении Инструкции
о требованиях, предъявляемых
к заявителю, и перечне
документов, прилагаемых
к заявлению о выдаче лицензии
на проведение аудита банков,
страховых (перестраховочных)
организаций и накопительных
пенсионных фондов"      <*>
Сноска. Приложение с дополнениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года  N 244 .
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу

5. Қазақстан Республикасының резиденті болып табыла ма (резидент
емес үшін қандай елдің резиденті болып табылатынын көрсету керек)
________________________________________________________________
6. Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының,
жинақтаушы зейнетақы қорларының иелігінде және/немесе пайдала.
нуында және/немесе иеленуінде акциялардың (жарғылық капиталына
қатысу үлестерінің) болуы туралы мәліметтер:
________________________________________________________________
(толық атауы және тіркеліп орналасқан жері)
________________________________________________________________
(қызметінің негізгі түрлері)
________________________________________________________________
әрбір заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы үлесі (10% астам))
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының қолы)
заңды тұлғаның мөрі
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді -  ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен .
Аудиторлық ұйымның басшысы
(оның орынбасарлары)
туралы мәліметтер
________________________________________________________________
(аты-жөні)
________________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның атауы)
_________________________________________________________________
Туған күні
Білімі               Жоғары, орта арнаулы оқу орнының атауы,
мамандығы, аяқтаған жылы, біліктілігін арттыру
курстары, курстардың тақырыптары, өткен уақыты
(құжаттардың нотариат куәландырған
көшірмелерін қоса беру керек)
_________________________________________________________________
қаржы саласындағы,
аудиторлық ұйымдағы
жұмыс стажы
_________________________________________________________________
Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
_________________________________________________________________
N      Жұмыс кезеңі (ай, жыл)   Ұйымның атауы, атқаратын лауазымы
_________________________________________________________________
1
_________________________________________________________________
2
_________________________________________________________________
3
_________________________________________________________________
Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының,
жинақтаушы зейнетақы қорларының тікелей немесе жанама иелігіндегі
және/немесе пайдалануындағы және/немесе иеленуіндегі акциялар
(жарғылық капиталына қатысу үлестері) туралы мәліметтер:
_________________________________________________________________
N  Атауы және       Заңды тұлға қызметінің     Сомасы және сіздің
орналасқан жері        түрлері               қатысу үлесіңіз
_________________________________________________________________
1
_________________________________________________________________
2
_________________________________________________________________
3
_________________________________________________________________
Сізде заңмен белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынып
тасталмаған сотталғандығыңыз бар ма  - иә/жоқ
Сіз банктік, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне,
жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметіне байланысты құқық
бұзушылық үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылдыңыз ба - иә/жоқ
Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат (қалауы бойынша толтырылады) ________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының қолы)
________________________________________________________________
заңды тұлғаның мөрі
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және жинақтаушы
зейнетақы қорларының аудитін
жүргізуге лицензия беру туралы
өтінішке қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа
5-қосымша
Мен _______________________________________________________
(аты-жөні)
_________________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның атауы)
_________________________________________________________________
Туған күні
Білімі               Жоғары, орта арнаулы оқу орнының атауы,
мамандығы, аяқтаған жылы, біліктілігін арттыру
курстары, курстардың тақырыптары, өткен уақыты
(құжаттардың нотариат куәландырған
көшірмелерін қоса беру керек)
_________________________________________________________________
қаржы саласындағы,
аудиторлық ұйымдағы
жұмыс стажы
_________________________________________________________________
Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
_________________________________________________________________
N      Жұмыс кезеңі (ай, жыл)   Ұйымның атауы, атқаратын лауазымы
_________________________________________________________________
1
_________________________________________________________________
2
_________________________________________________________________
3
_________________________________________________________________
Сізде заңмен белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынып
тасталмаған сотталғандығыңыз бар ма  - иә/жоқ
Сіз банктік, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне
байланысты құқық бұзушылық үшін әкімшілік жауапкершілікке
тартылдыңыз ба - иә/жоқ
Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат
(қалауы бойынша толтырылады) ___________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Аудитордың қолы ________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Басқармасының "Өтiнiш
берушiге қойылатын талаптар және
банктердiң, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының және
жинақтаушы зейнетақы қорларының
аудитiн жүргiзуге лицензия беру туралы
өтiнiшке қоса берiлетiн құжаттардың
тiзбесi туралы нұсқаулықты бекiту
туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы
N 384 қаулысына
2-қосымша
Күшi жойылды деп танылған нормативтiк
құқықтық актiлерiнiң тiзбесі

1)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 1996 года N 49 "О Положении о выдаче, аннулировании лицензии на право проведения аудиторской проверки банковской деятельности и требованиях, предъявляемых к уполномоченным аудиторам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 441, опубликовано 31 мая 1996 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 10 (26));
2) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 января 1997 года N 24 "О внесении дополнения в Положение о выдаче, аннулировании лицензии на право проведения аудиторской проверки банковской деятельности и требованиях, предъявляемых к уполномоченным аудиторам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 441, опубликовано 31 мая 1996 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 10 (26));
3)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 142 "Об утверждении Инструкции о порядке проведения курсов по организации банковского аудита, а также прохождения тестирования кандидатами на получение лицензии на проведение аудита банковской деятельности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 876);
4)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 93 "Об утверждении Правил лицензирования аудита страховой (перестраховочной) организации, приостановления действия и отзыва лицензии" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1581, опубликовано в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" 16-29 июля 2001 года N 15 (212)).

1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Банк қызметiне аудиторлық тексеру жүргiзу құқығына лицензия беру, жою және уәкiлеттi аудиторларға қойылатын талаптар туралы ереже жөнiнде" 1996 жылғы 29 ақпандағы N 49  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 441 тiркелген, 1996 жылғы 31 мамырда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында N 10 (26) жарияланған);
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Банк қызметiне аудиторлық тексеру жүргiзу құқығына лицензия беру, жою және уәкiлеттi аудиторларға қойылатын талаптар туралы ережеге толықтыру енгiзу жөнiнде" 1997 жылғы 24 қаңтардағы N 24 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 441 тiркелген, 1996 жылғы 31 мамырда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында N 10 (26) жарияланған);
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Банктiк аудиттi ұйымдастыру бойынша курстар жүргiзу, сондай-ақ банктiк қызметке аудит жүргiзуге арналған лицензия алуға үмiткерлердi сынақтан өткiзу тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 25 маусымдағы N 142  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 876 тiркелген);
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аудитiн лицензиялау, лицензияның қолданылуын тоқтату және қайтарып алу ережесiн бeкiтy туралы" 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 93  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1581 тiркелген, 2001 жылғы 16-29 шiлдеде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында N 15 (212) жарияланған).