Об утверждении Положения о порядке предоставления путевок в Городской территориальный центр социального обслуживания населения "Ульба"
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 11 сентября 2003 года N 2072. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 26 сентября 2003 года за N 1403. Утратило силу постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 12.05.2009 № 820
Утратило силу постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 12.05.2009 № 820.
Сноска. В заголовке, тексте постановления и Положения слова "медико-социальный центр для пенсионеров "Ульба" заменены словами "Городской территориальный центр социального обслуживания населения "Ульба" - постановлением акимата г. Усть-Каменогорска ВКО от 12 июня 2008 г. N 8852.
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", а также в целях социальной поддержки одиноких или одиноко проживающих пенсионеров, инвалидов и детей с ограниченными возможностями из малообеспеченных и многодетных семей акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о порядке предоставления путевок в Городской территориальный центр социального обслуживания населения "Ульба" согласно приложению.
2. Постановление акимата города Усть-Каменогорска от 11 февраля 2002 года N 250 "Об утверждении Положения о порядке предоставления путевок в медико-социальный центр для пенсионеров "Ульба" считать утратившим силу.
Аким города
Усть-Каменогорска
Приложение к постановлению
акимата города
от 11 сентября 2003 г. N 2072
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата города
от 11 сентября 2003 г. N 2072
Сноска. В текст Положения внесены изменения - постановлением акимата г. Усть-Каменогорска ВКО от 12 июня 2008 г. N 8852.
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке предоставления путевок
в Городской территориальный центр социального
обслуживания населения "Ульба"
I. Общие положения
1. Городской территориальный центр социального обслуживания населения "Ульба" занимается оздоровлением и реабилитацией в отделении дневного пребывания одиноких или одиноко проживающих пенсионеров и инвалидов, а также детей с ограниченными возможностями из малообеспеченных и многодетных семей.
2. Центр "Ульба" занимается оздоровлением людей, страдающих заболеваниями органов дыхания, сердечно-сосудистыми, желудочно-кишечного тракта, лор-патологией, неврозами, заболеваниями опорно-двигательной системы и другими.
II. Порядок предоставления путевок
3. Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска в соответствии с разработанным графиком заездов предоставляет 30 бесплатных путевок в Городской территориальный центр социального обслуживания населения "Ульба" для социальной, психологической и медицинской реабилитации пенсионеров, инвалидов, либо детей-инвалидов с одним из родителей.

"Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық орталығына жолдама ұсыну тәртібі туралы Ережені бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімиятының 2003 жылғы 11 қыркүйектегі N 2072 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 26 қыркүйекте N 1403 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009.05.12 № 820 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009.05.12 № 820 қаулысымен.
Ескерту. Атауында, Ереже мен мәтіндегі "Зейнеткерлерге арналған "Үлбі" дәрігерлік-әлеуметтік орталығы" сөздері "Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық орталығы" деген сөздермен ауыстырылған - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық әкімдігінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 8852 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14 тармақшасына сәйкес, сонымен қатар жалғызбасты немесе жалғыз тұратын зейнеткерлерді, мүгедектерді және аз қамсыздандырылған және көп балалы отбасыларының кемтар балаларын әлеуметтік қолдау мақсатында Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық орталығына жолдама ұсыну тәртібі туралы Ереже қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Өскемен қаласы әкімдігінің 2002 жылдың 11 ақпанындағы N 250 "Зейнеткерлерге арналған "Үлбі" дәрігерлік-әлеуметтік орталығына жолдама ұсыну тәртібі туралы Ережені бекіту туралы" Қаулысының күші жойылды деп саналсын.
Өскемен қаласының әкімі
Қала әкімдігінің
2003 жылғы 11 қыркүйектегі
N 2072 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
Қала әкімдігінің
2003 жылғы 11 қыркүйектегі
N 2072 қаулысына қосымша
Ескерту. Ереже мәтініне өзгерту енгізілді Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық әкімдігінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 8852 қаулысымен.
"Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық
орталығына жолдама ұсыну тәртібі туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. "Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық орталығының күндіз келу бөлімі жалғызбасты немесе жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектердің, сонымен қатар аз қамсыздандырылған және көп балалы отбасыларының кемтар балаларының денсаулықтарын жақсарту және сауықтыру шараларымен айналысады.
2. "Үлбі" орталығы тыныс алу органдарының, жүрек-қан тамырларының, ас қорыту-ішек қарын, лор патологиясы, жүйке, омыртқа-қозғалыс жүйелері аурулары және басқа ауру түрлерімен зардап шегіп жүрген адамдардың денсаулығын жақсартумен айналысады.
II. Жолдаманы ұсыну тәртібі
3. Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі баруға әзірленген кестеге сәйкес "Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық орталығына ай сайын зейнеткерлерді, мүгедектерді, болмаса мүгедек балаларды ата-анасының біреуімен әлеуметтік, психологиялық және дәрігерлік сауықтыру үшін 30 тегін жолдама ұсынады.

4. Комплектованием заездов и распределением оздоровительных путевок занимается рабочая группа, созданная при отделе занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска.
5. Оздоровительные путевки предоставляются на основании:
1) письменного заявления;
2) справки от семейного врача, амбулаторной карты;
3) справки с места жительства;
4) социальной карты семьи.
6. Путевки в центр "Ульба" предоставляются одному и тому же лицу не чаще одного раза в два года.
7. Правом на бесплатные путевки обладают:
1) одинокие или одиноко проживающие пенсионеры и инвалиды, не имеющие связи с предприятиями города, размер пенсии которых не превышает 20-кратного размера величины месячного расчетного показателя, устанавливаемого ежегодно Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете"; <*>
Сноска. В подпункт внесено изменение - постановлением акимата г. Усть-Каменогорска ВКО от 12 июня 2008 г. N 8852.
2) дети инвалиды с ограниченными возможностями из малообеспеченных и многодетных семей в сопровождении одного из родителей;
3) участники, инвалиды Великой Отечественной войны и труженики тыла без ограничения в размере пенсии в количестве 10 человек в каждый заезд. <*>
Сноска. В раздел II внесены изменения постановлением акимата г. Усть-Каменогорска ВКО от 15 сентября 2005 г. за N 660. Пункт 7 в новой редакции постановления акимата г.Усть-Каменогорска ВКО от 23 февраля 2006 года N 2406
III. Ответственность
8. Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска несет ответственность за комплектование заездов для оздоровления и реабилитации в центре "Ульба".
9. Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска и Городской территориальный центр социального обслуживания населения "Ульба" осуществляют учет путевок, выданных для оздоровления и реабилитации пенсионерам, инвалидам и детям с ограниченными возможностями.
Руководитель аппарата
акима г. Усть-Каменогорска

4. Топтарды жинақтаумен және денсаулықты жақсарту шараларының жолдамаларын бөлумен Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жанында құрылған жұмысшы тобы айналысады.
5. Денсаулықты жақсарту шараларының жолдамалары төмендегі негізінде ұсынылады:
1) жазбаша өтініш;
2) отбасылық дәрігерден анықтама, амбулаториялық парақша;
3) тұрғылықты жерінен анықтама;
4) отбасының әлеуметтік парақшасы.
6. "Үлбі" орталығына жолдамалар бір тұлғаға екі жылда бір рет беріледі.
7. Тегін жолдама алуға құқылы:
1) жалғыз басты немесе жалғыз тұратын қала кәсіпорындарымен байланыста жоқ, зейнетақы мөлшері жыл сайын Қазақстан Республикасының "Республикалық бюджет туралы" Заңымен белгіленетін айлық есеп көрсеткішінің 20 есе мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер және мүгедектер; <*>
Ескерту. Ереже мәтініне өзгерту енгізілді Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық әкімдігінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 8852 қаулысымен.
2) аз қамтылған және көп балалы отбасыларының мүмкіндіктері шектеулі мүгедек балалары ата-анасының біреуінің ертіп жүруімен;
3) зейнетақы мөлшерінің шектеуінсіз әр баруға 10 адамнан Ұлы Отан соғысына қатысушылар, мүгедектер және тыл еңбеккерлері. <*>
Ескерту. II бөлімге өзгерту енгізілді Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық әкімдігінің 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 660 қаулысымен. 7 тармақ жаңа редакцияда - ШҚО Өскемен қалалық әкімдігінің 2006 жылғы 23 ақпандағы N 2406 қаулысымен.
III. Жауапкершілік
8. Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі "Үлбі" орталығына денсаулықты жақсарту және сауықтыру шаралары үшін бару топтарын жинақтауға жауапты.
9. Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі және "Үлбі" халыққа әлеуметтік қызмет көрсететін қалалық аумақтық орталығы зейнеткерлерді және кемтар балаларды сауықтыруға және емдеуге берілген жолдамаларға есеп жүргізуді жүзеге асырады.
Өскемен қаласы әкімі
аппаратының жетекшісі