Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года № 118 "Об утверждении Инструкции о порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 238, и в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года № 486 "Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 2124
Совместное постановление Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. № 55 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. № 116. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 13 мая 2004 года № 2854. Утратило силу постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 224
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом л-2)  статьи 8  Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 6) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций",  статьей 18  Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", в целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования организаций, осуществляющих брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляют:
1. (Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 178 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
2. (Пункт утратил силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года N 252 ).
3. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года N 486 "Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2124, опубликованное в феврале 2003 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 2, с дополнением, внесенным  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 162, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2384) следующие изменения:
в Правилах представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, утвержденных вышеуказанным постановлением:

Бағалы қағаздар рыногында брокерлік-дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2124 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 486 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 55, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 116 бірлескен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2854. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 27 шілдедегі № 224 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 8-бабының л-2) тармақшасына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына, "Бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 18-бабына сәйкес бағалы қағаздар рыногында брокерлік-дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың жұмыс істеудегі айқындық және тиімділік дәрежесін көтеру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы мен Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. <*>
Ескерту: 2-тармақтың күші жойылды   - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 178  қаулысымен .
2. <*>
Ескерту: 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 252   қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 486  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2124 тіркелген, "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 2 журналда 2003 жылдың ақпанында жарияланған), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 мамырдағы N 162  қаулысымен енгізілген толықтырумен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2384 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесінің:

подпункты 2) и 3) пункта 4 исключить.
4. Настоящее совместное постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту стратегии и анализа Агентства (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом Агентства (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг.
6. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель            Председатель Агентства
Национального Банка         Республики Казахстан
Республики Казахстан        по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
Утверждена
совместным постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 12 апреля 2004 года N 55 и Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций от 12 апреля
2004 года N 116 "Об утверждении Инструкции
о перечне, формах и сроках представления
финансовой отчетности организациями,
осуществляющими брокерско-дилерскую
деятельность на рынке ценных бумаг, и
внесении изменений в постановление
Национальной комиссии Республики Казахстан
по ценным бумагам от 22 октября 1996 года
N 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке
предоставления отчетности профессиональными
участниками рынка ценных бумаг",
зарегистрированное в Министерстве юстиции
Республики Казахстан под N 238", и в
постановление Правления Национального
Банка Республики Казахстан от 18 декабря
2002 года N 486 "Об утверждении Правил
представления отчетов организациями,
обладающими лицензиями на осуществление
брокерской и дилерской деятельности на
рынке ценных бумаг Республики Казахстан",
зарегистрированное в Министерстве юстиции
Республики Казахстан под N 2124"
Инструкция о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности организациями,
осуществляющими брокерско-дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг <*>
Сноска. Инструкция утратила силу (см. п.1 совместного постановления) - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 178 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).

4-тармағының 2) және 3)-тармақшалары алынып тасталсын.
4. Осы бірлескен қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
5. Агенттіктің Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Агенттіктің Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мүдделі бөлімшелеріне, бағалы қағаздар рыногында брокерлік-дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз басылымдарында жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігінің Төрағасы
"Бағалы қағаздар рыногында
брокерлік-дилерлік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есеп беру тізбесі,
нысандары және ұсыну
мерзімдері туралы нұсқаулықты
бекіту туралы" және Қазақстан
Республикасының Әділет
министрлігінде N 238 тіркелген
Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөніндегі
ұлттық комиссиясының "Бағалы
қағаздар рыногының кәсіби
қатысушыларының есеп беру
тәртібі туралы" нұсқаулықты
бекіту жөнінде" 1996 жылғы
22 қазандағы N 118 қаулысына
және Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігінде
N 2124 тіркелген Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан
Республикасының бағалы
қағаздар рыногында брокерлік
және дилерлік қызметті жүзеге
асыруға лицензиялары бар
ұйымдардың есеп беру ережесін
бекіту туралы" 2002 жылғы
18 желтоқсандағы N 486
қаулысына өзгерістер енгізу
туралы Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 12 сәуірдегі N 55 және
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау жөніндегі
агенттігінің 12 сәуірдегі N 116
бірлескен қаулысымен бекітілген
Бағалы қағаздар рыногында брокерлік-дилерлік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулық
Ескерту: Нұсқаулықтың күші жойылды   - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 178  қаулысымен .