О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года № 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 октября 2004 года № 850. Зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 ноября 2004 года за № 3212. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 536
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.12.2011 № 536 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2003 года  N 1031  "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685" и от 27 ноября 2003 года  N 1191  "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных актов за N 1168, Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2001 года  N 761  "О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных актов за N 1668) и Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 сентября 2003 года  N 631  "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных актов за N 2532) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
подпункт 3) пункта 2 исключить;
пункт 2-1 исключить;
в пункте 6 после слова "Министерству" дополнить словами "образования и науки Республики Казахстан (далее - Министерство)";
в пункте 10 слова "На соискание премий имени А.И. Бараева за лучшие научные исследования и работы в области аграрной науки," исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң "Yздiк ғылыми зерттеулер үшiн сыйлықтар беру және жас ғалымдарға үздiк ғылыми жұмыстары үшiн сыйлықтар берудiң тәртiбi жөнiндегi ережелердi бекiту туралы" 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы 21 қазандағы N 850 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3212 Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 536 бұйрығы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР-ның Білім және ғылым министрінің 2011.12.21 N 536 (алғаш ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн еткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685  қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 6 қазандағы  N 1031 және "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу және күшi жойылды деп тану туралы" 2003 жылғы 27 қарашадағы N 1191  қаулыларына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң "Үздiк ғылыми зерттеулер үшiн сыйлықтар беру және жас ғалымдарға үздiк ғылыми жұмыстары үшiн сыйлықтар берудiң тәртiбi жөнiндегi ережелердi бекiту туралы" 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500  бұйрығына (Мемлекеттiк нормативтiк актiлер тiркеу тiзiлiмiнде N 1168 тiркелген, Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2001 жылғы 27 қыркүйектегi N 761 "Үздiк ғылыми зерттеулер үшiн сыйлықтар беру және жас ғалымдарға үздiк ғылыми жұмыстары үшiн сыйлықтар берудiң тәртiбi жөнiндегi ережелердi бекiту туралы" 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"  бұйрығы (Мемлекеттiк нормативтiк актiлер тiркеу тiзiлiмiнде N 1668 тiркелген) және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2003 жылғы 22 қыркүйектегi N 631 "Үздiк ғылыми зерттеулер үшiн сыйлықтар беру және жас ғалымдарға үздiк ғылыми жұмыстары үшiн сыйлықтар берудiң тәртiбi жөнiндегi ережелердi бекiту туралы" 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"  бұйрығы (Мемлекеттiк нормативтiк актiлер тiркеу тiзiлiмiнде N 2532 тiркелген) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықтың 1-қосымшасында:
2-тармақтың 3)-тармақшасы алынып тасталсын;
2-1-тармақ алынып тасталсын;
6-тармақта "Министрлiктiң" деген сөз "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң (бұдан әрi - Министрлiк)" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта "Аграрлық ғылым саласындағы үздiк ғылыми зерттеулер мен жұмыстары үшiн А.И.Бараев атындағы сыйлықтар алуға", деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

"12. Материалы на конкурс на соискание премий представляются в Министерство согласно объявлению о конкурсе, где конкурсные документы регистрируются и по окончании срока приема передаются для рассмотрения в Конкурсную комиссию.";
в пункте 14:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"14. Для рассмотрения конкурсных материалов и подготовки рекомендательных решений по вопросу присуждения премий приказом Министра образования и науки Республики Казахстан создается Конкурсная комиссия.";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Конкурсную комиссию возглавляет председатель - Министр образования и науки Республики Казахстан.";
в пункте 19 абзац третий изложить в следующей редакции:
"Если по итогам тайного голосования рекомендуются к присуждению премий более трех работ по педагогике, то они присуждаются трем работам в данной области, набравшим наибольшее число голосов (первая, вторая и третья премии).";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения работ оформляет следующие материалы: протокол Конкурсной комиссии, запечатанный и подписанный членами Конкурсной комиссии конверт с бюллетенями голосования, заключения секций, Казахской академии образования соответственно по работам, рекомендованным к присуждению премий, а также документы в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Работы, рекомендованные Конкурсной комиссией к присуждению премий, с проектами соответствующих решений представляются на утверждение приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.";
в пункте 24 абзац второй исключить;
в пункте 26 слова "и Президентом Национальной академии наук Республики Казахстан" исключить;
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Лауреатам премий имени К.И. Сатпаева за лучшие научные исследования по естественным наукам, имени Ч. Валиханова за лучшие научные исследования по гуманитарным наукам и имени И. Алтынсарина за лучшие научные исследования и работы в области педагогики предоставляется право издавать свои работы с грифом "Удостоена премии имени К.И. Сатпаева за ____________ год", "Удостоена премии имени Ч. Валиханова за _________ год", "Удостоена премии имени И. Алтынсарина за ____ год".";
в приложении 2 к указанному приказу:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Материалы на конкурс на соискание премий представляются в Министерство, где конкурсные документы регистрируются и по окончании срока приема передаются для рассмотрения в Конкурсную комиссию.";
в пункте 14:
в абзаце первом слова "Президента Национальной академии наук" заменить словами "Министра образования и науки Республики Казахстан";
в абзаце третьем слова "Вице-Президент Национальной академии наук" заменить словами "заместитель Министра образования и науки Республики Казахстан, курирующий вопросы науки";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"12. Сыйлық алуға ұсынылған материалдар Министрлiкке конкурс туралы хабарландыруға сәйкес ұсынылады, онда конкурс құжаттары тiркеледi және қабылдау мерзiмi аяқталған соң қарау үшiн Конкурстық комиссияға жiберiледi.";
14-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Конкурстық материалдарды қарау және сыйлықтарды тағайындау мәселесi жөнiндегi ұсынымдық шешiмдердi дайындау үшiн Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң бұйрығымен Конкурстық комиссия құрылады.";
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық комиссияны төраға - Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым Министрi басқарады.";
19-тармақтың үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер, жасырын дауыс берудiң қорытындысы бойынша педагогика бойынша үш жұмыстан артық жұмысқа сыйлықтар беруге шешiм қабылданса, онда сыйлықтар осы саладағы ең көп дауыс санын жинаған (бiрiншi, екiншi және үшiншi сыйлықтар) үш жұмысқа берiледi.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Конкурстық комиссия жұмыстарды қарау нәтижесi бойынша мынадай материалдар ресiмдейдi: Конкурстық комиссияның хаттамасын, дауыс берген бюллетеньдер салынған Конкурстық комиссияның мүшелерi қол қойып жабылған конверт, секциялардың, Қазақ бiлiм академиясының сыйлықтар беруге ұсынылған жұмыстар бойынша тиiстi қорытындылары, сондай-ақ осы Ереженiң 9-тармағына сәйкес құжаттар.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Конкурстық комиссияның сыйлықтар беруге ұсынған жұмыстары бойынша тиiстi шешiмдердiң жобалары Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң бұйрығымен бекiтуге ұсынылады.";
24-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
26-тармақта "және Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы президентi" деген сөздер алынып тасталсын;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Жаратылыстану ғылымдары бойынша үздiк ғылыми зерттеулер үшiн Қ.И.Сәтбаев атындағы, гуманитарлық ғылымдар бойынша үздiк ғылыми зерттеулер үшiн Ш.Уәлиханов атындағы және педагогика саласындағы үздiк ғылыми зерттеулер мен жұмыстары үшiн Ы.Алтынсарин атындағы сыйлықтар лауреаттарына өз еңбектерiн " _____ жылы Қ.И.Сәтбаев атындағы сыйлық берiлген", ______ жылы Ш.Уәлиханов атындағы сыйлық берiлген", ______ жылы Ы.Алтынсарин атындағы сыйлық берiлген деген белгi қойып басып шығару құқығы берiледi.";
көрсетiлген бұйрықтың 2-қосымшасында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Сыйлық алу конкурсына ұсынылған материалдар Министрлiкке конкурс туралы хабарландыруға сәйкес тапсырылады, онда конкурс құжаттары тiркеледi және қабылдау мерзiмi аяқталған соң қарау үшiн Конкурстық комиссияға жiберiледi.";
14-тармақта:
бiрiншi абзацта "Ұлттық ғылым академиясы президентiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацта "Ұлттық ғылым академиясының вице-президентi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң ғылым мәселелерiне жетекшiлiк ететiн орынбасары" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения работ оформляет следующие материалы: протокол Конкурсной комиссии, решения секций по работам, рекомендованным к присуждению премий, а также документы в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.";
в пункте 23:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"23. Проекты соответствующих решений по работам, рекомендованным Конкурсной комиссией к присуждению премий, представляются на утверждение приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.";
абзац второй исключить;
в пункте 26 слова "Президентом Национальной академии наук" заменить словами "Министром образования и науки Республики Казахстан".
2. Департаменту науки (Могильный В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию приказа.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Берсимбаева Р.И.
И.о. Министра

"22. Конкурстық комиссия жұмыстарды қарау нәтижесi бойынша мынадай материалдар ресiмдейдi: Конкурстық комиссияның хаттамасын, сыйлықтар беруге ұсынылған жұмыстар бойынша секциялардың шешiмдерi, сондай-ақ осы Ереженiң 9-тармағына сәйкес құжаттар.";
23-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Конкурстық комиссияның сыйлықтар беруге ұсынған жұмыстары бойынша тиiстi шешiмдердiң жобалары Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң бұйрығымен бекiтуге ұсынылады.";
екiншi абзац алынып тасталсын;
26-тармақтағы "Ұлттық ғылым академиясының президентi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Ғылым департаментi (В.В.Могильный) осы бұйрықты заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бiлiм және ғылым вице-министрi Р.Е.Берсiмбаевқа жүктелсiн.
Министрдiң
мiндетiн атқару