О дополнительных мерах по содействию занятости населения
Постановление акимата города Астаны от 9 января 2004 года N 3-1-65п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 января 2004 года N 308. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 1 февраля 2017 года № 158-158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением акимата г. Астаны от 01.02.2017 № 158-158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях расширения мер по содействию занятости населения - акимат города Астаны постановляет:
1. Исключен постановлением акимата города Астаны от 30.03.2012 № 158-336 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Утвердить прилагаемые Правила организации и проведения оплачиваемых общественных работ для учащейся молодежи (приложение 2).
2-1. Исключен постановлением акимата города Астаны от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)
3. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" обеспечить реализацию бюджетной программы "Программа занятости" (далее - Программа) в соответствии с вышеуказанными Правилами.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Астаны от 06.05.2005 N 3-1-323п ; от 22.05.2009 № 581 (порядок введения в действие см. п. 4); от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)
4. (исключен) - постановлением Акимата города Астаны от 06.05.2005 N 3-1-323п.
5. Постановление акимата города Астаны от 16 июля 2003 года N 3-1-1179п "О дополнительных мерах по содействию занятости населения" признать утратившим силу (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны за N 284 от 31 июля 2003 года, опубликовано в газетах "Астана Ақшамы" N 128 от 30 сентября 2003 года, "Вечерняя Астана" N 118-119 от 18, 21 октября 2003 года).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 06.05.2005 N 3-1-323п.
Аким города Астаны
Т. Досмуханбетов
Визы: Мухамеджанов Т.М.
Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Сарсембаев А.З.
СОГЛАСОВАНО
Начальник Департамента
финансов города Астаны
Х. Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны
А. Демеува
Приложение 1 к
постановлению акимата
города Астаны
от 9 января 2004 года
N 3-1-65п
Правила
организации профессиональной последипломной практики
для безработной молодежи
Сноска. Исключены постановлением акимата города Астаны от 30.03.2012 № 158-336 (вводится в действие с 01.01.2012).
Приложение 2 к
постановлению акимата
города Астаны
от 9 января 2004 года
N 3-1-65п
Правила
организации и проведения оплачиваемых общественных
работ для учащейся молодежи
Сноска. По всему тексту слова "Департамент", "Департаментом", "Департаменту" заменены соответственно словами "Управление", "Управлением", "Управлению" постановлением акимата города Астаны от 22.05.2009 № 581 (порядок введения в действие см. п. 4).

Халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі қосымша шаралар туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 9 қаңтардағы N 3-1-65қ қаулысы. Астана қаласы Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 қаңтарда N 308 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 158-158 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 01.02.2017 № 158-158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысына сәйкес, халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі шараларды кеңейту мақсатында Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді:
1. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2012.30.03 № 158-336 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Қоса беріліп отырған оқитын жастар үшін ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру және өткізу Қағидасы бекітілсін (2-қосымша).
Ескерту. 2-тармақ толықтырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ Қаулысымен.
2-1 Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы жоғарыда көрсетілген Қағидаларға сәйкес "Жұмыспен қамту бағдарламасы" бюджеттік бағдарламасын (бұдан әрі – Бағдарлама) іске асыруды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ; 2009.05.22 N 23-502қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
4. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ Қаулысымен.
5. Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 16 шілдедегі N 3-1-1179қ "Халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөніндегі қосымша шаралар туралы" қаулысы (Астана қаласы Әділет басқармасында 2003 жылғы 31 шілдеде N 284 болып тіркелген; 2003 жылы 30 қыркүйекте N 128 "Астана ақшамы" және 2003 жылы 18, 21 қазанда N 118-119 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күшін жойды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары С.С. Мұстафинаға жүктелсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ Қаулысымен.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Келісілді
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
2004 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-1-65қ Астана қаласы
әкімдігінің қаулысына
1-қосымша
Жұмыссыз жастар үшін кәсіби дипломнан
кейінгі тәжірибені ұйымдастыру
Қағидасы
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2012.30.03 № 158-336 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2004 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-1-65қ Астана қаласы
әкімдігінің қаулысына
2-қосымша
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "айлық" деген сөз алынып тасталсын - Астана қаласы әкімдігінің 2006.03.09 N 23-10-205қ қаулысымен.
Ескерту. 2-қосымшада "департаменті", "Департамент", "Департаменттің", "Департаментте", "департаментіне" деген сөздер барлық мәтін бойынша "басқармасы", "Басқарма", "Басқарманың", "Басқармада", "басқармасына" деген тиісті сөздермен ауыстырылды - 2009.05.22 N 23-502қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Оқитын жастар үшін ақылы қоғамдық
жұмыстарды ұйымдастыру және өткізу
Қағидасы

Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан о 23 января 2001 года "О занятости населения".
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регулируют участие в оплачиваемых общественных работах учащихся общеобразовательных и профессиональных школ, студентов дневных отделений учебных заведений в возрасте от 16 лет и старше (далее - учащаяся молодежь) и призваны обеспечивать временную занятость и временный заработок (трудовой доход) учащейся молодежи города Астаны.
2. Под общественными работами понимаются общедоступные, не требующие специальной профессиональной подготовки, виды временной трудовой деятельности, выполняемые учащейся молодежью в свободное от занятий время.
3. Перечень предприятий и организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ утверждаются постановлением акимата города Астаны.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 18.08.2010 № 23-754п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
4. Государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Управление), осуществляет учет, регистрацию и направление лиц из числа учащейся молодежи на оплачиваемые общественные работы.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 06.05.2005 N 3-1-323п; от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)
5. Источником финансирования организации и проведения оплачиваемых общественных работ для учащейся молодежи является бюджет города Астаны.
2. Порядок организации общественных работ
6. Приоритетные направления оплачиваемых общественных работ для учащейся молодежи определяются на основе:
1) анализа рынка труда города;
2) выявления спроса и предложений на участие в оплачиваемых общественных работах;
3) создания банка данных предприятий и организаций города, имеющих возможность для организации оплачиваемых общественных работ для учащейся молодежи.
7. В целях реализации Программы между предприятиями и организациями, участвующими в проведении оплачиваемых общественных работ, и Управлением заключается договор на проведение оплачиваемых общественных работ.
3. Регистрация и направление учащейся молодежи
на общественные работы
8. Управление производит регистрацию учащейся молодежи, желающей принять участие в оплачиваемых общественных работах, на основании следующих документов:

Осы Қағида "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысына сәйкес әзірленген.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида 16 жастан және жоғары жастағы орта арнаулы және жоғары оқу орындары күндізгі бөлімшелерінің студенттері, қаланың жалпы білім беретін және кәсіби мектептер оқушыларын (бұдан әрі - оқитын жастар) ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысуын және Астана қаласының оқитын жастарын уақытша еңбек ақы (еңбек табысы) және уақытша жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге бейімділікті реттейді.
2. Қоғамдық жұмыстарда сабақтан бос уақытында оқитын жастар орындайтын уақытша еңбек қызметінің түрлері, арнайы кәсіби дайындықты талап етпейтін жалпыға қол жетімділік түсіндіріледі.
3. Кәсіпорындар мен ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың көлемі, түрлері және нақты шарттары Астана қаласы әкімдерімен бекітіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.08.18 N 23-754қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулысымен.
4. Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) оқитын жастар санынан ақылы қоғамдық жұмыстарға жолданған тұлғалардың есебін, тіркеуді жүзеге асырады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ; 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
5. Оқитын жастарға ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруды және өткізуді қаржыландыру көзі Астана қаласы бюджеті болып табылады.
2. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру тәртібі
6. Оқитын жастар үшін ақылы қоғамдық жұмыстарға басымдылық бағыттар мына негіздерде анықталады:
1) қаланың еңбек нарығын талдау;
2) ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысуға сұраныстар мен ұсыныстарды анықтау;
3) оқитын жастарға ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру үшін мүмкіндіктері бар қала кәсіпорындары мен ұйымдарының мәлімет банкін құру.
7. Бағдарламаны іске асыру мақсатында ақылы қоғамдық жұмыстар өткізуге қатысатын кәсіпорындар мен ұйымдар, және Басқарма арасында ақылы қоғамдық жұмыстар өткізуге шарт жасалады.
3. Оқитын жастарды тіркеу және қоғамдық жұмыстарға жолдау
8. Басқарма ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысуға тілек білдірген оқитын жастарды мынадай құжаттар негізінде тіркеуге алады:

1) удостоверение личности,
2) исключен постановлением акимата города Астаны от 21.02.2014 № 158-279 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3) исключен постановлением акимата города Астаны от 21.02.2014 № 158-279 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4) студенческий билет, билет учащегося или справка учебного заведения.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 21.02.2014 № 158-279 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Управление производит направление лиц из числа учащейся молодежи на оплачиваемые общественные работы в порядке очередности согласно дате их регистрации.
Приоритетное право участия в оплачиваемых общественных работах для учащейся молодежи имеют лица в возрасте до 21 года.
10. На основании направления, выданного Управлением, между предприятием или организацией и лицом из числа учащейся молодежи, желающим участвовать в оплачиваемых общественных работах, заключается трудовой договор в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)
4. Оплата труда учащейся молодежи,
участвующей в общественных работах
11. Оплата труда лиц из числа учащейся молодежи, участвующей в оплачиваемых общественных работах, производится Управлением в размере не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год, за фактически отработанное время.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 06.05.2005 N 3-1-323п, от 09.03.2006 N 23-10-205п.
12. В зависимости от количества, качества и сложности выполняемой работы предприятия и организации за счет собственных средств вправе устанавливать дополнительные надбавки за фактически выполненную работу.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 06.05.2005 N 3-1-323п, от 09.03.2006 N 23-10-205п; от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)
13. Заработная плата, начисленная за участие в общественных работах, облагается налогами и другими обязательными платежами в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
14. Исключен постановлением акимата города Астаны от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)
Начальник Департамента
финансов города Астаны Х. Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны А. Демеува
Приложение 3
к постановлению
акимата города Астаны

1) жеке куәлігі,
2) Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 21.02.2014 № 158-279 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3) Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 21.02.2014 № 158-279 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4) студенттік билет, оқушы билеті немесе оқу орнының анықтамасы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 21.02.2014 № 158-279 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
9. Басқарма оларды тіркеу күнінің кезектілігі тәртібінде ақылы қоғамдық жұмыстарға оқитын жастар санынан тұлғаларды жолдауды жүргізеді.
Оқитын жастар үшін ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысуға басымды құқықты 21 жасқа дейінгі тұлғалар иеленеді.
10. Басқарманың берген жолдамасы негізінде ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысуға тілек білдіруші оқитын жастар санындағы кәсіпорындар немесе ұйымдар мен тұлғалар арасында Қазақстан Республикасындағы еңбек заңнамаларына сәйкес еңбек шарты жасалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4. Қоғамдық жұмыстарға қатысушы
оқитын жастардың еңбек төлемі
11. Басқармада оқитын жастар санынан ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын адамдардың еңбек ақысы төменін нақты жұмыс істеген уақыты бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасымен тиiстi қаржы жылына белгілеген ең төменгі еңбек ақы көлемінен кем емес мөлшерде жүргізеді.
Ескерту. 11-қосымшаға өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ Қаулысымен.
12. Орындалған жұмыс санына, сапасына және ауырлығына қарап кәсіпорындар және ұйымдар өз қаражат есебінен деректі орындалған жұмысқа қосымша үстеме ақы белгілеуге құқылы.
Ескерту. 12-қосымшаға өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005.05.06 N 3-1-323қ; 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
13. Қоғамдық жұмыстарға қатысқаны үшін есептелген еңбек ақы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген салықтармен және басқа да міндетті төлемдермен салынады.
14. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
Астана қаласы әкiмдiгiнiң

от 9 января 2004 года
N 3-1-65п
ПРАВИЛА
обучения молодежи навыкам выбора профессии
Сноска. Правила исключены постановлением акимата города Астаны от 10.01.2010 N 23-2п (порядок введения в действие см. п. 4)

2004 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-1-65қ қаулысына
3-қосымша
Жастарды кәсіп таңдау дағдыларына оқыту
ҚАҒИДАСЫ
Ескерту. Қағида алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.01.10 № 23-2қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.